Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

+34
Lotion
Odrodzony
Aleksander
Łukasz.s
polskapaw
Wróg Kozłów
Kowalski
Edwedere
Tabitha
przebudzonyzesnu
Gregor
efraimita
Milosc
Andrzej
piotrek123
Liksar
Skiper
Jacek86
levrone55
Arkadia
Mutu
Jonatan Grodzicki
Rafal81
Olo
lusia
walirlan
Marysia87
anileve
Obserwator
anowi
Kasia
Bushi
Cyryl
Hugo
38 posters
Go down
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

26th Luty 2017, 12:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Zobaczmy ten wers Apokalipsy:


Ap 13 napisał:(1) I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona.
(2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia,
a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.

Paszcze Bestii to paszcza lwa.

Lew to w księdze Daniela:


Dan 7 napisał:(3) I cztery wielkie zwierzęta wychodził z morza, każde inne.
(4) Pierwsze było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła; wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce.



Zobaczmy Pierwszym zwierzęciem był Lew czyli Imperium Babilonu, które było złotą głową ze snu Nabukadnesa.

W Apokalipsa Bestia o siedmiu głowach ma mieć paszczę Lwa.... a co robi paszcza, usta???

Przemawiają.

Językiem Babilonu czyli Bestii pierwszej z Daniela, czyli lwa ze skrzydłami był język aramejski czyli obecny hebrajski. 

A zatem siedmiogłowa Bestia co robi??? Przemawia i tłumaczy Biblie na język Babilonu czyli aramejski.

Zauważmy jedno, Kościół Katolicki, Watykan swoje tłumaczenie Ksiąg Starego Testamentu oparł na tekście masoretów czyli języku hebrajskim, aramejskim.

Żydzi zniszczyli oryginalny teks języka Mojżesza i wiele lat wraz z Kościołem Katolickim zwalczali Septuagintę. 

Dlaczego???

Ponieważ synagoga szata posługuje się mową Bestii czyli aramejskim.
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

26th Luty 2017, 14:05
A propo tego co napisaliście Cyrylu i Henryku chciałbym przytoczyć te dwa fragmenty z apokalipsy:

Ap 13 napisał:
(11) I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok. (12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona. napisał:

Mamy 4 ewangelie, dwie uczniów Isusa - Baranka, czyli ewangelie Mateusza i Jana oraz dwie ewangelie podobne do ewangeli uczniów Baranka czyli ewangelie Marka i Łukasz, uczniów Pawła/Szawła. Ewangelie Łukasza i Marka to dwa rogi podobne do baranich i mówiące jak smok, czyli mową która zwodzi i oszukuje ludzi.

Wg mnie kolejny fragment mówi o zwierzęciu, które wykonuje władze pierwszego zwierzęcia czyli Lwa, czyli Babilonu Wielkiego. Dzisiaj tym zwierzęciem jest USA, Babilon Wielki, Lew o orlich skrzydłami (Orzeł z rozpostartymi skrzydłami jest godłem Ameryki) jako największe mocarstwo, którego rana po wielu wiekach została wygojona. Ludzie dziś idą często ślepo za Ameryką i oddają jej pokłon np. poprzez przyjmowanie technologi (np. internet) lub idei (np. gender) Wszystko co jest wymyślane w Ameryce prowadzi prędzej czy później do zniewolenia, upodlenia, a nawet zniszczenia człowieka.
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

4th Marzec 2017, 22:45
Message reputation : 100% (1 vote)
A ja się podzielę moją małą misją z ostatniego miesiąca Smile
Tak ... postanowiłem spróbować postawić świece prawdy na innym forum.

Pewnie pomyślicie, że oszalałem? Smile Teraz też tak myślę.

Nawet nie wiedziałem w jak luksusowych warunkach tutaj możemy sobie porozmawiać ... bo tak jest i kochani doceniajmy ... bo poza tym miejscem, tym forum to jest jakiś chory świat Very Happy

Najpierw skasowano mi całe 2 tematy za to, że gdzieś napisałem, że papież stoi na czele zbrodniczej organizacji ... potem kneblowano administracyjnie usta ostrzeżeniami ... a na koniec jak napisałem listę kulturalnych pytań, na które osoby, które mnie zwalczały od początku i bez powodu, nie umiały odpowiedzieć nie ukazując własnej hipokryzji i głupoty - zostałem zablokowany Smile

Pomyślałem, że się podzielę tym doświadczeniem ... Wielu z nas próbuje w tej dziczy coś przekazać?
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

5th Marzec 2017, 00:52
Podaj linka, byłoby dobrze mieć zdjęcia z ich krytyk itd.

W taki sposób nikt o tym nie będzie wiedział. Tzn. które forum, kto banował czy atakował. Oni to usuną i nikt nic nie wie.

Jeżeli ktoś chce próbować jakieś forum, róbmy to bardziej poważnie a celem naszym powinno być ukazywanie innym, jak wygląda cenzura szatańska na takich forach.

Właśnie mnie wyrzucono bez jakiegokolwiek wyjaśnienia, praktycznie za nic.

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Ifers10

Założyłem taki temat.

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Ifer110

Ta sekcja wskazuje, że nie można ignorować religii w tej sekcji.

A sekcja to - NASA, UN, Freemasonry, Vatican, Jews, Jesuits, NWO

Napisałem w poście kilka zdań, że skoro światem rządzą religie, jak masoneria, Watykan, Żydzi i Jezuici, to nie można ignorować religijnego punktu widzenia tych organizacji.

Mój post usunięto, dano idiotyczną odpowiedź i konto natychmiast zamknięto. Podejrzewam, że jest cenzura... szatańska, ponieważ pisałem pod innym emailem, niż przedtem, na innym jego forum i jemu to forum zamknięto. Więc nie mógł mieć moich danych jak isp itp.

Skądś musiał wiedzieć kim jestem. Skąd!? Kto go poinformował!?

Ale mając takie zrzuty można zrobić pewne szkody przez ujawnienie tego faktu publicznie.


Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 5th Marzec 2017, 01:13, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

5th Marzec 2017, 00:55
Poczekajcie kilka dni bo dzieją się tam rzeczy niebywałe ... podam wszystko Smile Cierpliwości Smile
I napiszę dlaczego musiałem poczekać odrobinę czasu.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

5th Marzec 2017, 22:42
W tym temacie w moim ostatnim poście (z 4 marca godz. 21:38), skomentowałem sytuacje w której Piotr nie opublikował mojego posta:

https://zbawienie.forumotion.com/t186p125-falszywy-apostol-pawel-szatanski-kon-trojanski

Otóż Piotr przeczytał mój post i zatwierdził go ale uwaga 5 marca 2017 roku czyli cztery dni po. Oto mój komentarz i komentarz Piotra:

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Bad9872fd29e7a28a411068e20113115?s=50&d=mm&r=g
Cyryl
1 marca 2017 at 21:11
Dobra a teraz kubeł zimnej wody dla zwolenników protestantyzmu:
Jak powszechnie wiadomo, Reformatorzy zmienili – po niemal półtora tysiącu latach – obowiązujący kanon ksiąg biblijnych, usuwając z niego szereg ksiąg ( o różnicach w kanonie pisałem w tekście Kanon ksiąg Pisma Świętego . Jakie były powody ich usunięcia 1?
Luter zdefiniował zasadę tylko biblia, uważając iż wiary Kościoła nie może determinować wielowiekowa Tradycja. Jednocześnie jednak pozwolił sobie na na to, by jego własne poglądy stanowiły normę dla orzeczenia, czy dana księga jest natchniona, czy nie.
Księgi deuterokanoniczne Starego Testamentu zostały odrzucone, ponieważ wyraźnie mówią o modlitwie za umarłych – co było praktyką zwalczaną przez Lutra.
O odrzuceniu ksiąg ST slyszeli wszyscy ( do dziś protestanckie wydania Biblii mają o 7 ksiąg mniej), jednak mało kto wie iż autor 95 tez podjął próbę wyrzucenia z kanonu Biblii także kilku niewygodnych ksiąg Nowego Testamentu. Uważał on, że List św. Jakuba przeczący zbawieniu wyłącznie przez wiarę jest listem słomianym; podobnie w Liście do Hebrajczyków Luter znajduje jeno drzewo, słomę i siano razem pomieszane.
Poniżej zacytuję pewne fragmenty z dzieł Marcina Lutra które pokazują wyraźnie nie tylko to, iż ten Reformator odmawiał niektórym księgom Nowego Testamentu natchnienia Ducha Świętego, ale także czynił to, ponieważ treść tych ksiąg nie pasowała do jego teorii.
Krótko mówiąc, jego postawę można by streścić w słowach >>Nauke czerpiemy wyłącznie z Biblii – ale co jest Biblią ustalamy na podstawie zgodności księgi z nauką Marcina Lutra<<.
Szczególnie przeszkadzały doktorowi Marcinowi List św. Jakuba oraz List św.Judy. Aby jednak Czytelnik nie musiał mi wierzyć na słowo, oddaję głos Lutrowi, który w dziele z roku 1522 Przedmowa do Listów św. Jakuba i św. Judy2 tak uzasadnia swoją dezaprobatę wobec Listu św.Jakuba :
[…]
Po pierwsze, wbrew św. Pawłowi i całemu pozostałemu Pismu, nadaje wprost uczynkom moc usprawiedliwienia i mówi, że Abraham został usprawiedliwiony ze swoich uczynków, gdyż złożył w ofierze swojego syna. Jednak św. Paweł w Rz 4,2-3 uczy przeciw niemu, że Abraham stał się sprawiedliwy bez uczynków, jedynie przez swoją wiarę, zanim złożył w ofierze swojego syna, i dowodzi tego za pomocą 1 Mojż [Rdz] 15,6. Chociaż można by temu listowi dopomóc i znaleźć dla takiej sprawiedliwości z uczynków jakieś objaśnienie, nie można go jednak obronić w tym, że tekst z 1 Mojż 15 (który mówi jedynie o wierze Abrahama, a nie o jego uczynkach, jak go przytacza św. Paweł w Rz 4,3) przenosi on na uczynki. Wada ta dowodzi, że nie jest to list apostoła.
[…]
I wszystkie porządne święte księgi mają wspólne to, wszystkie razem zwiastują i głoszą Chrystusa. Jest to też prawdziwy kamień probierczy do badania wszystkich ksiąg, gdy się widzi, czy głoszą one Chrystusa, czy nie, ponieważ całe Pismo ukazuje Chrystusa (Rz 3,21), a św. Paweł nie chce znać niczego, jak tylko Chrystusa (1 Kor 2,2). To, co Chrystusa nie naucza, nie jest apostolskie, nawet gdyby nauczał tego św. Piotr, albo św. Paweł. Natomiast to, co Chrystusa zwiastuje, jest apostolskie, nawet gdyby zwiastował to Judasz, Annasz, Piłat i Herod.
Lecz ten Jakub nic więcej nie robi, tylko popędza ku prawu i jego uczynkom i tak niedbale wrzuca jedno obok drugiego, że wydaje mi się, iż był to jakiś dobry i pobożny człowiek, który wziął kilka wypowiedzi uczniów apostołów i tak rzucił je na papier lub być może list ten napisany został przez kogoś innego na podstawie jego kazania. Nazywa prawo prawem wolności, chociaż św. Paweł nazywa je prawem niewoli, gniewu, śmierci i grzechu.
[…]
Summa: chciał on odeprzeć tych, którzy zdali się na wiarę bez uczynku, a był w tej sprawie zbyt słaby pod względem umysłu, rozumienia i słów, toteż rozrywa Pismo i sprzeciwia się przez to Pawłowi i całemu Pismu. Chce osiągnąć przez głoszenie prawa to, co apostołowie osiągają przez pobudzanie do miłości. Dlatego nie chcę go mieć w swojej Biblii wśród właściwych głównych ksiąg, nie chcę jednak przez to nikomu bronić traktować go i cenić tak, jak ma ochotę, ponieważ jest w nim poza tym wiele dobrych wypowiedzi. Jeden świadek to nie jest żaden świadek w ziemskich sprawach; jak ma więc tylko ten jeden, sam, mieć znaczenie wobec Pawła i całego pozostałego Pisma?
[…]
W powyższym tekście wyraźnie widać, iż wystarczającym powodem dla odrzucenia księgi natchnionej jest jej niezgodność z , sformułowaną przez Lutra, zasadą tylko wiara.
To tyle na temat Listu Sw.Jakuba. Przy okazji zajrzyjmy jednak do komentarza Marcina Lutra (także pochodzącego z 1522 roku) do Ksiegi Apokalipsy (Objawienia św Jana):
[…]
Widzę w tej księdze niejeden brak, tak że nie uznaję jej ani za apostolską, ani prorocką.
[…]
W Starym Testamencie, a cóż dopiero w Nowym, nie ma również żadnego proroka, który by przez cały czas posługiwał się widzeniami i obrazami, tak że traktuję to prawie na równi z Czwartą Księgą Ezdrasza i nie mogę znaleźć niczego, co by wskazywało, że jest to ułożone przez Ducha Świętego.
[…]
Ponadto zdaje mi się przesadą, że tak bardzo poleca swoją księgę, bardziej niż robią to inne święte księgi (które zawierą o wiele więcej), i grozi, że gdyby ktoś z niej coś ujął, to i Bóg jemu ujmie itd. Natomiast błogosławieni mają być ci, którzy zachowują to, co jest tam napisane (Obj [Ap] 22,14.18 nn). Jednakże nikt nie wie, co to jest, a co dopiero, żeby miał to ktoś zachowywać. Tyle więc z tego jest, jakbyśmy tej księgi nie mieli isnieją też chyba o wiele cenniejsze księgi, które należy zachowywać.
[…]
W końcu niech każdy o niej sądzi, jak każe mu jego duch; mój duch nie może się z tą księgą zgodzić, a wystarczającą przyczyną, aby nie cenić jej wysoko, jest dla mnie to, że Chrystus nie jest w niej ani nauczany, ani poznawany. A to przecież apostoł powinien robić przede wszystkim, jak mówi Chrystus w Dz 1,8: "Będziecie moimi świadkami". Dlatego pozostaję przy księgach, które przedstawiają mi Chrystusa jasno i czysto.
Co jak co, ale samopoczucie to miał Luter niezłe, Prawda ?
Przytoczone wyżej cytaty nie są jakimś wymysłem kontrreformacji – czytelnik może je znaleźć w wydawanych przez Kościół Luterański pismach Reformatora.
W późniejszym czasie Marcin Luter wprawdzie opamiętał się nieco3 (poprzestał na usunięciu ksiąg deuterokanonicznych Starego Testamentu i zamieścił kwestionowane przez siebie księgi Nowego Testamentu – co Prawda jedynie jako aneks). Za to w wydanym przez siebie tłumaczeniu Biblii4posunął się do zafałszowania tekstu Listu do Rzymian zastępując sformulowanie "sprawiedliwosc Boza" na "sprawiedliwosc, ktora jest wazna wobec Boga" a "usprawiedliwienie przez wiare" na usprawiedliwienie tylko przez wiare" /Rz 3, 26/.
Marcin Luter deklarował, iż Jego nauka zgodna jest z nauką Pisma – ale przystosowywał Pismo do nauki, a nie odwrotnie.
http://www.analizy.biz/marek1962/wybiorczosc.htm

Odpowiedz
[list=children]
[*]Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Cd2d9b9813ac69db409f36192900c007?s=50&d=mm&r=g
admin
5 marca 2017 at 14:11
Cyrylu,
Miałem nie odpisywać wcale na Twój komentarz ale i tez nosiłem się z odpowiedzią mailową, ponieważ niestety będe musiał zrobić to co Ty przez ostatnie dwa lata robiłeś na forum na którym się udzielasz. Po prostu wjeżdżałeś na moją osobę. Do tej odpowiedzi zmusił mnie Twój wpis na forum, którego link znalazłem w statystykach. Miarka się przebrała.
z powodu Twoich fałszywych zarzutów wobec mojej osoby, bo już mnie osadziłeś, ostatni raz się odniosę do „Twojego” komentarza. Piszę „Twojego” ponieważ Twoich myśli tam jest niewiele, aczkolwiek przejdźmy do meritum.

1. „Dobra a teraz kubeł zimnej wody dla zwolenników protestantyzmu:” Tak nie napisałby żaden naśladowca Jezusa do brata w wierze. Na szczęście nimi nie jestesmy poniewaz bije przez Ciebie pycha na kilometry. Ok w Twoim mniemaniu wylałeś na mnie kubeł zimnej wody. Twoja wiara ogranicza się do stwierdzenia, że Paweł to satanista. No cmmonets.
Idziemy dalej.
2. Spłaszczasz w sposób manipulacyjny, aby pasowało to do Twoich teorii odrzucenia Pawła posługując się rzekomymi wypowiedziami Lutra. Tak jakby cały protestantyzm to był Luter. Twórcami protestantyzmu był Hus i Tyndale przed Lutrem. Uwaga kubeł zimnej wody:
Jan Hus (ur. 1370 w Husincu, zm. 6 lipca 1415
William Tyndale ur. ok. 1494 koło Dursley w hrabstwie Gloucester, zm. 6 października 1536
Luter ur. 10 listopada 1483 r. w Eisleben, zm. 18 lutego 1546
. O Lutrzee czytałem nawet, że byl pijakiem. Nie wiem ile w tym prawdy.
Masz problemy Cyrylu. To Ty odwiedzasz ten blog a nie ja Twój. Wybierasz sobie co chcesz, by udowodnic sobie że Ty jesteś idealny a 100% protestantyzmu to owoc złej nauki Pawła. Oby Bóg Cię ocenił i osądził sam za to.
Nie będe pisał epoepei na Twój temat jak niektórzy. Po prostu przestań czytac ten blog, ponieważ to obłuda. Wiesz dobrze, że posluguje sie Pawła listami i to w sposób logiczny, zgodny z Pismem.
Uważasz się za lepszego od innych. Zaraz, zaraz jaki to grzech…
Ty wiesz wszystko. Wiesz, ale wchodzisz na ten blog.
Znam różnych protestantów. Tych obłudnych i tych oddanych Bogu. Ty wrzucasz wszystkich do jednego worka. Nie wiesz jacy to ludzie i komu pomagają i jak służą Bogu..W wielu przypadkach zawstydziłbyś się, ale Ty wyznajesz wiarę intelektualną i nie potrzebujesz zboru.
Przez dwa lata wstrzymywałem się z takim komentarzem Twojej osoby licząc na Twą przemianę. O święta naiwności. Pycha wiedzy jest silniejsza.
Odnosząc się do tekstu z Newseeka, pragne podkreślić to, czego nie zrozumiałeś. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że nie ma takiego kraju na świecie, gdzie nie byłoby grzeszników. Tak więc mieszczą się w tym załoŻeniu wszystkie kraje protestanckie.
Przesłanie tekstu z Newseeka na moim blogu jak i moich podobnych jest następujące: gdyby był protestantyzm w Polsce, bylibyśmy drugą Anglią. Do Anglii troche później dotarli jezuici a więc podtrzymano tylko to co już było.
Nie chcę wdawać się w wywody historyczne bo to nie ma sensu.
Zwracam jedynie uwagę na pewien niepodważalny fakt. To za etyką protestancką Maxa Webera stoi przyczyna bogactwa narodów. Dodam do tego jesZcze brak przekleństwa spowodowany szacunkiem do drugiego przykazania. Studiowałem socjologię, ale do tego nie potrzeba studiów, aby wiedzieć, że kazda organizacja wytwarza kulturę, a ta mentalność. Inna mentalność jest na budowie, a inna w wojsku. Teraz chyba powinieneś to zrozumieć. Inaczej wychowują dzieci Żydzi, inaczej adwentyści a jeszcze inaczej katolicy.
Tym kubłem zimnym wody itp zrównujesz się z 20letnimi chłopcami z partii Korwin, którzy pisują „Korwin zmasakrował lewaka”. Gdybyś napisal to samo bez pierwszego zdania, sens Twojej wypowiedzi był inny, ale niestety grzech pychy musi mieć ujście. Nie jesteś Cyrylu lepszy od protestantów czytających Pawła.
Jeśli robisz to co napisał apostoł Mateusz, którego chyba jeszcze uznajesz, to pełen szacunek:
31 Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie w chwale, a z Nim wszyscy Jego aniołowie, wtedy zasiądzie na tronie w całej swojej chwale.
32 I zgromadzą się przed Nim narody całego świata, a On oddzieli jedne od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
33 Owce ustawi po prawej stronie, a kozły po lewej.
34 Wtedy król powie tym po prawej stronie: Chodźcie, błogosławieni mojego Ojca, weźcie w posiadanie królestwo przygotowane dla was od stworzenia świata.
35 Bo byłem głodny, a nakarmiliście Mnie, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście Mnie.
36 Byłem nagi, a przyodzialiście Mnie, byłem chory, a odwiedziliście Mnie, byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.
37 Wtedy sprawiedliwi odpowiedzą Mu: Panie, kiedyż to widzieliśmy Ciebie głodnym, a nakarmiliśmy Cię? Spragnionym, i daliśmy Ci pić?
38 I kiedyż to widzieliśmy, żeś przybył, i przyjęliśmy Cię? Albo żeś był nagi, i przyodzialiśmy Cię?
39 Kiedyż to widzieliśmy Cię chorego albo w więzieniu, i przyszliśmy do Ciebie?
40 A król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Coście uczynili dla jednego z tych najmniejszych moich braci, uczyniliście dla Mnie. –
41 Wtedy powie tym po lewej stronie: Precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany dla diabła i jego aniołów!
42 Bo byłem głodny, a nie nakarmiliście Mnie. Byłem spragniony, a nie daliście Mi pić.
43 Byłem przychodniem, a nie przyjęliście Mnie. Byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie. Byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
44 Wtedy i oni powiedzą: Panie, kiedyż to widzieliśmy Cię głodnego albo spragnionego, albo przybysza, albo nagiego, albo chorego, albo w więzieniu, i nie usłużyliśmy Ci?
45 Wtedy On odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Czegoście nie zrobili dla jednego z tych najmniejszych, nie zrobiliście dla Mnie.
46 I pójdą ci na mękę wieczną, a sprawiedliwi wejdą do życia wiecznego.
Bez odbioru. Możesz żalić sie na wiadomym forum.

[/list]

http://detektywprawdy.pl/2017/02/28/a-co-gdyby-polska-byla-protestancka/#comment-87981

Otóż zgodnie z wolą Piotra odpisuje mu na naszym forum.

1. Piotrze, otóż fakty są takie, że dopiero po moim wpisie na tym forum opublikowałeś mój komentarz (który jest w większości cytatem z artykułu w którym są cytaty z Lutra i podana bibliografia). 

Przypominam mój krytyczny post w stosunku do Ciebie napisałem dopiero trzy dni po tym jak napisałem komentarz na twoim blogu. A zatem czekałem trzy dni, aż opublikujesz mój komentarz. W tym czasie zatwierdzałeś w tym samym temacie inne komentarze z datą 2 marca. Co jeszcze bardziej ciekawie drogi Piotrze, mój komentarz zatwierdziłeś dopiero po moim wpisie na temat twojego zachowania na tym forum. 

Co pokazuje, że niestety moje zastrzeżenia, które opisałem wobec Ciebie na tym forum są trafne. Dlaczego???

Ponieważ nie dość, że opublikowałeś mój komentarz po przeczytaniu mojego krytycznego postu wobec Ciebie na tym forum, to jeszcze skomentowałeś mój komentarz co jest dowodem czego???

Ano tego, że najprawdopodobniej gdybym milczał to by mój komentarz nadal nie byłby opublikowany.

Czy ja Ciebie Piotrze fałszywie oskarżam???

Nie, ja miałem podstawy tak sądzić, ponieważ komentarze z 2 marca zatwierdzałeś a mój komentarz z 1 marca nie. Zrobiłeś to dopiero po moim krytycznym wpisie na tym forum.


Piotr Zimb. napisał:1. „Dobra a teraz kubeł zimnej wody dla zwolenników protestantyzmu:” Tak nie napisałby żaden naśladowca Jezusa do brata w wierze. Na szczęście nimi nie jestesmy poniewaz bije przez Ciebie pycha na kilometry. Ok w Twoim mniemaniu wylałeś na mnie kubeł zimnej wody. Twoja wiara ogranicza się do stwierdzenia, że Paweł to satanista. No cmmonets.

Ależ ja nie wierzę Pawłowi??? Wierzę Bogu i jego Synowi.

Czy ze mnie bije pycha na kilometr???

Przecież to jest prawda. Luter jest głównym z ojców protestantyzmu, i jego poglądy które krytykowały listy Jakuba i Judy oraz Apokalipsę to kubeł zimnej wody dla zwolenników protestantyzmu.

3 dni mój komentarz nie był zatwierdzony, co oznacza, że także dla Ciebie Piotrze był to kubeł zimnej wody na gorącą głowę.


Piotr Zimb. napisał:2. Spłaszczasz w sposób manipulacyjny, aby pasowało to do Twoich teorii odrzucenia Pawła posługując się rzekomymi wypowiedziami Lutra. Tak jakby cały protestantyzm to był Luter. Twórcami protestantyzmu był Hus i Tyndale przed Lutrem. Uwaga kubeł zimnej wody:
Jan Hus (ur. 1370 w Husincu, zm. 6 lipca 1415
William Tyndale ur. ok. 1494 koło Dursley w hrabstwie Gloucester, zm. 6 października 1536
Luter ur. 10 listopada 1483 r. w Eisleben, zm. 18 lutego 1546
. O Lutrzee czytałem nawet, że byl pijakiem. Nie wiem ile w tym prawdy.

Otóż zapominasz o innym zwolenniku Pawła i współtwórcy protestantyzmu Kalwinie. Ten już zupełnie był zwolennikiem satanisty Pawła ponieważ wyznawał skrajną doktrynę predestynacji. 

wikipedia napisał:Jan Kalwinfr. Jean Cauvin albo również Jean Calvin (ur. 10 lipca 1509 w Noyon, zm. 27 maja 1564 w Genewie) – francuski teolog protestancki, kaznodzieja, pisarz i organizator życia duchowego w Szwajcarii w okresie reformacji. Twórca jednej z doktryn religijnych - ewangelicyzmu reformowanego, przyjętej przez Kościoły ewangelicko-reformowane, prezbiteriańskie, a następnie przez część kongregacjonalnych, opierającej się głównie na nauce o predestynacji oraz nauce o realnej i duchowej obecności Jezusa Chrystusa w Wieczerzy Pańskiej,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kalwin

wikipedia napisał:Predestynacja (od łac. praedestinaregr. προοριζειν, "przeznaczyć z góry") – koncepcja religijna, według której losy człowieka (jego zbawienie lub potępienie) są z góry określone przez wolę Boga.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Predestynacja

Czyli Kalwin szedł dalej niż Paweł i uważał, że zbawienie zależy od widzimisię Boga (w to samo wierzą islamiści). Paweł wymagał wiary do zbawienia wg nauki predestynacji żadne uczynki człowieka a nawet jego wiara nie mają wpływu na zbawienie, liczy się tylko wola Boga. 

Ale sam Luter kim był???


wikipedia napisał:Marcin Luter (niem. Martin Luther, ur. 10 listopada 1483 r. w Eisleben, zm. 18 lutego 1546 r. tamże) – niemiecki reformator religijny, teolog i inicjator reformacji, mnich augustiański, doktor teologii, współtwórca luteranizmu. Autor 95 tez potępiających praktykę sprzedaży odpustów, w których odrzucał możliwość kupienia łaski Bożej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Luter

Tak był to inicjator reformacji czyli główny przywódca protestantyzmu. To nauki Lutra rozpaliły Europę, Hustyci szybko zostali spacyfikowani. 

Ki był Luter Piotrze??? Oto jego poglądy:


wikipedia napisał:Bóg nie może być Bogiem, najpierw musi on stać się diabłem. (…) Muszę przyznać boskość diabłu za krótką godzinę i niech diabelskość będzie przypisana do naszego Boga. Ale to pierwsze dni jeszcze. W końcu możemy rzeczywiście powiedzieć: Jego dobroć i lojalność panuje nad nami.

  • Źródło: Wider die stürmenden Bauern, Weimar Edition of Luther’s Writings 31, s. 249.


Dzieło i słowo Boże mówią nam jasno, że kobiety winny służyć małżeństwu lub prostytucji.

Pod rządami papiestwa ludzie byli przynajmniej miłosierni i nie trzeba było używać siły, by otrzymać jałmużnę. Teraz, pod rządami Ewangelii, zamiast dawać – okradają się i można by rzec, że nikt nie uzna, że coś ma, dopóki nie weźmie w posiadanie własności swojego sąsiada.

  • Źródło: Guenter B. Risse, Mending bodies, saving souls: a history of hospitals.


Rozum to jest największa k... a diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k... ą; jest prostytutką, prawdziwą k... ą diabelską, k... ą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość. Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka.

  • Opis: kazanie o rozumie w Wittenberdze z 1546.

  • Źródło: Jacques Maritain, Trzej reformatorzy, Luter, Kartezjusz, Rousseau, wyd. Fronda, 2005

  • Zobacz też: rozum


Zabijać chłopów jak wściekłe psy (...) bo teraz nie chodzi o cierpliwość i miłosierdzie, lecz jest czas miecza i gniewu, i każdy powinien bić, kłuć i zabijać, i książę może teraz przelewem krwi lepiej na niebo zasłużyć niż inni modlitwą.



https://pl.wikiquote.org/wiki/Marcin_Luter

Masz zatem Piotrze informacje kim był Luter. Jego własne słowa i poglądy. Nie pisz mi ile w tym prawdy??? 


Piotr Zimb. napisał:Masz problemy Cyrylu. To Ty odwiedzasz ten blog a nie ja Twój. Wybierasz sobie co chcesz, by udowodnic sobie że Ty jesteś idealny a 100% protestantyzmu to owoc złej nauki Pawła. Oby Bóg Cię ocenił i osądził sam za to.
Nie będe pisał epoepei na Twój temat jak niektórzy. Po prostu przestań czytac ten blog, ponieważ to obłuda. Wiesz dobrze, że posluguje sie Pawła listami i to w sposób logiczny, zgodny z Pismem.

1. Piotrze dlaczego mam nie czytać twojego bloga???

Cenię twój blog ponieważ znajduje tam wiele cennych informacji. Nie zgadzam się z twoimi poglądami na temat Pawła ale cenię twoją pracę.

Nie potępiam Ciebie całościowo, ale stwierdzam to co widzę na podstawie twardych dowodów.

A one są takie, że dopiero 5 marca zatwierdziłeś mój komentarz dodatkowo odpowiadając mi swoim komentarzem w którym zarzucasz mi pychę!!!!

A masz jakieś dowody, że jestem pełen pychy poza twoim urażonym ego???

Piotr Zimb. napisał:
Uważasz się za lepszego od innych. Zaraz, zaraz jaki to grzech…
Ty wiesz wszystko. Wiesz, ale wchodzisz na ten blog.
Znam różnych protestantów. Tych obłudnych i tych oddanych Bogu. Ty wrzucasz wszystkich do jednego worka. Nie wiesz jacy to ludzie i komu pomagają i jak służą Bogu..W wielu przypadkach zawstydziłbyś się, ale Ty wyznajesz wiarę intelektualną i nie potrzebujesz zboru.
Przez dwa lata wstrzymywałem się z takim komentarzem Twojej osoby licząc na Twą przemianę. O święta naiwności. Pycha wiedzy jest silniejsza.

Piotrze ja nie wrzucam wszystkich do jednego worka tylko ostrzegam przed kim jak nie przed:


Mat 7 napisał:(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!
(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?
(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.
(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.
(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień
(20) Tak więc po owocach poznacie ich.



Mat 24 napisał:(11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.
(23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
(24) Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

Przecież Paweł, Luter, to także obok Ojców Kościoła, papieży fałszywi prorocy. 

Ja przed nimi ostrzegam innych. 

Zarzucasz mi Piotrze pychę i wrzucanie innych do jednego worka.... ale czy samym tobą nie rządzi pycha????

Dlaczego opublikowałeś mój komentarz po czterech dniach i dodatkowo odpisałeś mi w nim zarzucając mi pychę i wciskanie wszystkich ludzi do jednego worka???

Dlaczego w odpowiedzi nie napisałeś dlaczego zwlekałeś aż tyle dni na publikacje mojego komentarza???

Przecież mogłeś napisać mi, że chciałeś sprawdzić wiarygodność mojego artykułu, lub jakiś inny powód Piotrze.

Tymczasem atakujesz sam mnie i oskarżasz mnie o pychę i wrzucanie innych do jednego worka wszystkich ludzi bez jakikolwiek dowodów.

Dlaczego tak robisz??? Czyżby działasz w myśl zasady:


"Najlepszą obroną jest atak"



Piotr Zimbw. napisał:Odnosząc się do tekstu z Newseeka, pragne podkreślić to, czego nie zrozumiałeś. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że nie ma takiego kraju na świecie, gdzie nie byłoby grzeszników. Tak więc mieszczą się w tym załoŻeniu wszystkie kraje protestanckie.
Przesłanie tekstu z Newseeka na moim blogu jak i moich podobnych jest następujące: gdyby był protestantyzm w Polsce, bylibyśmy drugą Anglią. Do Anglii troche później dotarli jezuici a więc podtrzymano tylko to co już było.
Nie chcę wdawać się w wywody historyczne bo to nie ma sensu.
Zwracam jedynie uwagę na pewien niepodważalny fakt. To za etyką protestancką Maxa Webera stoi przyczyna bogactwa narodów. Dodam do tego jesZcze brak przekleństwa spowodowany szacunkiem do drugiego przykazania. Studiowałem socjologię, ale do tego nie potrzeba studiów, aby wiedzieć, że kazda organizacja wytwarza kulturę, a ta mentalność. Inna mentalność jest na budowie, a inna w wojsku. Teraz chyba powinieneś to zrozumieć. Inaczej wychowują dzieci Żydzi, inaczej adwentyści a jeszcze inaczej katolicy.


Piotrze.... Włochy są bogate a są katolickie, Francja także jest bogata a jest katolicka.

Obecnie Zachodnie Niemcy są bogate a wschodnie biedniejsze nie z powodu katolicyzmu ale z powodu tego, że na wschodzie Niemiec przez ponad 50 lat panował komunizm.

Wielka Brytania jest bogata czyli katolicka Szkocja, anglikańska Anglia (anglikanizm niczym nie różni się od katolicyzmu) oraz Republika Irlandii jest bogata.

Biedne są państwa Słowian.

Kto stoi za bogactwem jednych narodów a biedą drugich Piotrze??? Protestantyzm???

Nie.. Władca tego świata czyli szatan:


Mat 4 napisał:(Cool Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
(9) I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.



Proste. 

Bieda i bogactwo narodów na tym świecie zależą od szatana a nie od Boga.


Piotr Zimb. napisał:Tym kubłem zimnym wody itp zrównujesz się z 20letnimi chłopcami z partii Korwin, którzy pisują „Korwin zmasakrował lewaka”. Gdybyś napisal to samo bez pierwszego zdania, sens Twojej wypowiedzi był inny, ale niestety grzech pychy musi mieć ujście. Nie jesteś Cyrylu lepszy od protestantów czytających Pawła.

Piotrze a jakie są twoje słowa odnoszące się do artykułu Newsweeka???


DP napisał:Taki tytuł nosi najnowsze wydanie Newseek Historia, które chyba będę musiał zakupić.
Bardzo mnie dziwi, że w katolickim kraju, redaktorzy systemowego pisma pozwalają sobie na taka introspekcję i fantazję w podróży w przeszłość. Pomijając ich intencje, należą się redaktorom wielkie brawa.
Oto cześć tekstu będącego miodem na nasze serca i zarazem kroplą czystej wody w odmętach oceanu:


Pomijasz intencje autorów artykułu i bijesz im brawa.... chociaż autorzy tego artykułu kłamią ponieważ nikt poz Bogiem nie wie co by było gdyby Polacy byli protestantami....

Przypominam jakie wzorce moralne ma kościół Lutra w Szwecji:

http://www.voxeurop.eu/pl/content/article/3339081-malzenstwa-homoseksualne-w-oparach-swietosci

I co Piotrze pomijasz intencje autorów Newsweeka chociaż ta gazeta promuje co jak nie:

http://www.newsweek.pl/polska/solidarna-polska-idzie-z-nasza-okladka-do-rem,93903,1,1.html

Homoseksualizm.

Widzisz Piotrze jesteś naiwny jak dziecko. Newsweek stosuje metodę małych kroczków. Obecnie to państwa Słowiańskie (szczególnie katolicka Polska i prawosławna Rosja) sprzeciwiają się homoseksualizmowi w Europie najbardziej.  Dlatego Newsweek powoli chce zachęcić Polaków do akceptacji homoseksualizmu i do tego używają także Biblii. 

Zobaczmy obecnie rdzenni Szwedzi uciekają z "protestanckiego raju" do biednej Polski. Ciekawe dlaczego???

Piotrze na koniec:

Piotr Zimb napisał:Bez odbioru. Możesz żalić sie na wiadomym forum

Rozumiem i nie będą Ci odpowiadał na twoim blogu ale tutaj, szanując twoją decyzję jako właściciela bloga. Dlatego odpowiadam Ci tutaj.

Mimo wszystko pozdrawiam Ciebie i życzę ci wszystkiego najlepszego Piotrze.

Twoje zarzuty wobec mnie nie urażają mnie. Każdy z nas popełnia jakieś błędy i mam nadzieję, że każdy z nas dostąpi zbawienia z powodu uczynków jakie czynimy. Domyślam się, że w życiu codziennym twoje uczynki są dobre. 

Niestety twoje poglądy pokazują, że jesteś naiwny i dajesz się wielu ludziom i ich opiniom wodzić za nos. Ale mi także to się zdarza :-)

jeszcze raz pozdrawiam Ciebie:-)
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

16th Marzec 2017, 16:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Nie wiem jak to skomentować, czytając ten artykuł byłem w szoku, szczęka mi opadła do samej ziemi.

Nie dość, że autor tego artykułu porównuje ludzi, którzy odrzucają Pawła do satanistów to również piszę tam coś takiego :

Otóż żeby Bestia mogła przywrócić swój kult, musi namówić ludzi do przestrzegania prawa mojżeszowego, a Paweł był tym, który te prawo obalił.
Dzięki jego niezłomnej postawie wiemy, że nie podlegamy prawu. Bestia, którą jest państwo żydowskie położone w Palestynie musi obalić Pawła, żeby zająć pozycję uprzywilejowaną i zmusić resztę narodów do uległości ogłaszając prawo żydowskie za obowiązujące na całej Ziemi napisał:

Przebiegłość i manipulacja na najwyższym poziomie.

https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

16th Marzec 2017, 17:36
Message reputation : 100% (1 vote)
Jak okazujemy Szacunek ?

np. do żony , męża ?

Poprzez przestrzeganie PRAWA Małżeństwa ,że tak to powiem, czyli wspieramy się wzajemnie, kochamy i szanujemy oraz nie zdradzamy.

Bóg nazywa Izrael małżonką.


Wierna kiedy była ? Kiedy przestrzegała PRAWA Bożego .

Niewierna ? Kiedy odwróciła się od Boga , zdradzała Go ( inne bóstwa etc)

Tak własnie się okazuje Szacunek do Boga.

Przestrzegamy Prawa - Szanujemy Boga

Nie przestrzegamy Prawa- Nie szanujemy Boga

Mt 15

(7) Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach:

(Cool Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich jest daleko ode mnie.

(9) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.

(10) I przywoławszy do siebie lud, rzekł im: Słuchajcie i zrozumiejcie.


Przecież dokładnie do tego Nawołuje Paweł i całe pawłowe chrześcijaństwo !

Oddają cześć wargami ( to każdy potrafi , bo gadać każdy może wielkie rzeczy ) i dodatkowo głoszą nakazy ludzkie (Pawła ) a nie Boskie.

(10) I przywoławszy do siebie lud, rzekł im: Słuchajcie i zrozumiejcie.




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

16th Marzec 2017, 17:52
Warto też zwrócić uwagę na słowa z Izajasza o Chrystusie

(9) I dam mu grób grzesznika i bogatego na jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełniał ani nie było fałszu na jego ustach.


Jeśli Wszyscy Pawłowcy i inni, nazywają się Naśladowcami Chrystusa. .... to powinni dokładnie naśladować Chrystusa czyli " bezprawia nie popełniać "

a jak ma się to Pawłowe robienie co mi się podoba ? No nijak !

Tak samo tutaj, Chrystus czyli według Pawłowców Bog miał idealną okazję aby pokazać , że teraz zbawienie będzie z wiary nie uczynków.. i co zrobił ?

(17) A gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go

: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny?

(18) A Isus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.

Swoją drogą... czemu Bóg mówi o sobie że nie jest on Dobry, tylko on jest dobry.... affraid lol!

Masło maślane ale no pomińmy scratch king

(19) Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa, nie oszukuj, czcij ojca swego i matkę.

Dlaczego Bóg w tym momencie wprowadził tego biednego człowieka w Błąd? Przecież ten człowiek wcale nie musiał rozdawać majątku bo wystarczy , że by mocno wierzył !

Czemu Bóg w tak ważnym momencie powiedział dla człowieka , że musi przestrzegać prawa.. które zaraz zniesie ?!

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

16th Marzec 2017, 17:53
To co mnie uderza na tym https://zastopujczas.pl .... to ten (nie wiem jak to nazwać) ... kiczowaty amerykański marketing ...

Nie rozumiem jak ktoś piszący o Biblii i Bogu może używać na witrynie chwytów kiczowatego amerykańskiego marketingu internetowego .... opracowanego do zarabiania w sieci po niskiej linii oporu ...

Czy on chce zarabiać na tym co robi czy wierzy w to, że dzięki temu szybciej rozprzestrzenią się jego rozważania?

Jakieś "raporty z rynku" .... komuś naprawdę się tam pomyliło i nałykał się za wiele szlamu z tanich, tandetnych szkoleń "jak zarabiam w sieci 5 tysięcy w tydzień nie wychodząc z domu" ... jakieś ebooki do pobrania w ramkach Smile

Dobrze, że nie stosuje tam kolorowych wielkich nagłówków i innego szlamu z tych metod Smile

Merytorycznie popularne podejście ... "ja mam rację" ... inni to przeciwnicy i szatani i będziemy ich atakować .... Tak można podsumować motto tego co tam produkują ... no i tyle z moich spostrzeżeń. Do głowy im nie wpadło, że może oceniają i atakują uczciwych poszukiwaczy prawdy i zamiast przytoczyć jakieś argumenty w kulturalny sposób na poziomie to leci kwas ... klasyka ... i tacy ludzie nazywają siebie ludem Bożym? Siejąc nienawiść na własnych witrynach? .... Boże wybacz im ...
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

16th Marzec 2017, 18:01
Czy ja dobrze zrozumiałem ?

Mamy 14 Pism Pawła + 2 Pisma Łukasza + 2 Pisma Piotra = 18 Pism wyrzuconych przez sektę antypawłową.
Zróbmy małą matematykę i obliczmy, jakim procentem liczby 18 (Pisma wyrzucone przez sektę) jest liczba 27 (wszystkie Pisma w Nowym Testamencie).
18/27*100 = ?
Odpowiedź: 66.66666666666666.

Czyli 18 ksiąg Pawłowych że tak powiem na tle całości wynosi dokładnie 666... czyli " znamię Bestii " !

Biblia pisze, że dopiero od tej liczby 666 (liczba człowieka) należy obliczyć liczbę imienia zwierzęcia (bestii), jednak sataniści przyjęli 666 za swój znak.

Zauważmy , że od kiedy wzieliśmy na warszat Pawła.... wyjasnilo się tyle kłamstw,

czyli Paweł jest podstawą do Obliczenia własnie imienia bestii !

Mało tego !

666 to liczba człowieka....... czyli Pawła ? Przecież Paweł był człowiekiem ?! affraid affraid affraid

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

16th Marzec 2017, 18:04
Korekta, widać , że sam autor walną niezła gafę , a ktoś go poprawił :


łukasz napisał:
Łukasz on 15 marca 2017
Panie Robercie, ale coś pan źle liczy. „Antypawłowcy” odrzucili 19 pism NT a nie 18. Te 19 pism to:
1. ew. Marka
2. ew. Łukasz
3. dzieje apostolskie
4. list do Rzymian
5. 1 list do Koryntian
6. 2 list do Koryntian
7. list do Galacjan
8. list do Efezjan
9. list do Filipian
10. list do Kolosan
11. 1 list do Tesaloniczan
12. 2 list do Tesaloniczan
13. 1 list do Tymoteusza
14. 2 list do Tymoteusza
15. list do Tytusa
16. list do Filemona
17. list do Hebrajczyków
18. 1 list Piotra
19. 2 list Piotra
Teraz matematyka:
19/27*100= 70,37037037
Czyli to jest kłamstwo co pan napisał o 18 księgach wyrzuconych, bo wyrzuconych jest 19. Więc i pana matematyka jest błędna, a co za tym idzie, związek między liczbą 666 a ilością wyrzuconych ksiąg jest kłamstwem, więc pański artykuł to perfidne kłamstwo i manipulacja.
Nie znam pana, ale moja rada dla pana jest taka, że niech się pan skupi na czytaniu słów Boga i jego syna Chrystusa i prosi w modlitwie o zrozumienie tych słów.
P.S Chrystus atakował Faryzeuszy, nazywał ich „nasieniem węża” czy „plemieniem żmijowym”.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

16th Marzec 2017, 21:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Autorem tego artykułu:
https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/

Jest Robert Brzoza, który jest powiązany poglądami z Krzysztofem Królem (tym który na startym forum zbawienie wykłócał się z Henrykiem, że imieniem Zbawiciela jest Jeszu). 

Porównajmy:


Robert Brzoza napisał:Na pewno każdy kto działa przeciw Pawłowi działa też przeciw Duchowi Świętemu, który go uwiarygadniał, a także przeciw temu, który go posłał do służby, czyli przeciw Panu naszemu Jeszu.

https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/

z tytułem tego bloga Krzysztofa Króla:
[size=60]Moim Panem jest Jeszu[/size]

http://www.jeszu.pl

Czyli kółeczko wzajemnej adoracji. Pan Robert Brzoza oto kim on jest:


Robert Brzoza napisał:[size=30]Kim Jestem ?[/size]
 Witaj
Nazywam się Robert Brzoza.
Mam żonę i dwójkę dzieci. Mieszkam w USA.
Nie reprezentuję żadnej religii światowej, żadnego ugrupowania politycznego, nikt nie sponsoruje mojej działalności. 
Z wykształcenia jestem ekonomistą. Studiowałem na Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Mielcu oraz na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
Bardzo cenię sobie wiedzę, którą zdobyłem na nieznanej uczelni w Mielcu. Uczyłem się tam ekonomii przez 3,5 roku. Naszymi wykładowcami była kadra z Akademii Ekonomicznej w Krakowie na czele z prof. dr. hab. Andrzejem Pruskiem. Pisałem u niego pracę licencjacką.
Kiedy po latach analizuję wiedzę, którą tam zdobyłem, to stwierdzam, że nauczyciele próbowali nam przekazać prawdę o zakłamanej ekonomii. Nie nazywali tego wprost, natomiast mówili bez wskazywania winnych.
Później dzięki dobrym wynikom dostałem się bez egzaminów na Akademie Ekonomiczną w Krakowie.
Byłem zaszokowany wiedzą, którą nam przekazywali. Pracowaliśmy nad bezsensownymi bryłami, koniunkturami. Wytrzymałem tylko pół roku.
Jeżeli porównam te dwie szkoły, to nieznana szkoła w Mielcu uczyła prawdy. Profesorowie otwierali się, byli przyjacielscy. Pamiętam jak jedna z profesorek na analityce była w szoku, kiedy rozwiązałem zadanie w całkiem inny sposób, niż ona uczyła. Stwierdziła, że była to metoda bardzo zaawansowana. Dała mi wtedy kopa do ciężkiej pracy. Takich mieliśmy nauczycieli w nieprestiżowej szkole.
Na Akademii Ekonomicznej w Krakowie było całkiem inaczej. Tam kształcili nas na korporacyjne mózgi.
Po latach dalej nie rozumiem dlaczego inni tego nie dostrzegali.
W rezultacie nie skończyłem studiów magisterskich. Uczyłem się żydowsko-lichwiarskiej ekonomii opartej na zysku i lichwie, która nie ma nic wspólnego z fizyczną ekonomią ani z prawem naturalnym.
Nigdy nie interesowały mnie papierki, ale pracując w korporacji, nie dostałem awansu, ponieważ… nie miałem dyplomu ukończenia magisterki.
Pierwszy swój biznes założyłem w 1996 roku.
Od tego czasu pracowałem w dużej firmie korporacyjnej, małych firmach, jak i we własnych biznesach.
Obecnie prowadzę kilka projektów internetowych.
 
 
Pozdrawiam
Robert Brzoza

https://robertbrzoza.pl/o-mnie/
Robert prowadzi kilka projektów internetowych, czyli jest w trybach systemu. Zobaczmy on na swojej stronie zarabia:
https://monitorowanierynku.pl
https://monitorowanierynku.pl/doradztwo-biznesowe/
https://monitorowanierynku.pl/strona-www/
https://monitorowanierynku.pl/budowa-biznesu/
https://monitorowanierynku.pl/ochrona-biznesu/

Jednym słowem Robert Brzoza zarabia na swoim pisaniu w internecie i doradztwie. A zatem Robert Brzoza nie zaatakuje Pawła ponieważ straciłby by wielu klientów i co za tym idzie wygodne źródło dochodu.
Obalmy brednie pana Brzozy:

Robert Brzoza napisał:W ten sposób świadczył o Pawle:
2 Piotra 3:15-16:
„Ceńcie sobie bardzo wielkoduszność Pana, jak to napisał, z właściwą sobie mądrością Bożą, umiłowany brat nasz Paweł w liście skierowanym do was oraz w pozostałych swoich listach zajmujących się tą sprawą. Są tam przyznać trzeba również rzeczy trudne do zrozumienia. Ludzie niedostatecznie przygotowani i nie utwierdzeni w wierze, pojmując je podobnie zresztą jak inne pisma w sposób niewłaściwy, tym samym ściągają na siebie wieczną zagładę”.
Nawet sam Piotr pisze o dzisiejszej sekcie antypawłowej. Bóg umieszczając te słowa, z góry przewidział, że pojawi się taka sekta. Dlatego napisał o nich: „Ludzie niedostatecznie przygotowani i nie utwierdzeni w wierze”.

1. Te słowa są przypisywane Piotrowi, nie ma dowodów, że są to słowa Piotra, poza twierdzeniami Watykanu.
2. To są słowa człowieka a nie Boga. 
3. Bóg nie umieścił tych słów w Biblii tylko ludzie, zwolennicy Pawła z Tarsu.
Robert Brzoza zatem manipuluje ludźmi. Dalej jest zabawniej:

Robert Brzoza napisał:Piotr, napisał:

  • 1 – Piotra 1 – Szymon Piotr – Kefas – Skała, jeden z dwunastu.

  • 2 – Piotra 2.


Pozostali pisarze:
1 – Mateusz.
2 – Marek.
3 – Jan – napisał Objawienie, Jana i trzy listy Jana.
4 – Jakub.
5 – Jana 1 – napisał Objawienie, Jana i trzy listy Jana.
6 – Jana 2.
7 – Jana 3.
8 – Juda.
9 – Objawienie Jana.
Podsumujmy:
Mamy 14 Pism Pawła + 2 Pisma Łukasza + 2 Pisma Piotra = 18 Pism wyrzuconych przez sektę antypawłową.
Zróbmy małą matematykę i obliczmy, jakim procentem liczby 18 (Pisma wyrzucone przez sektę) jest liczba 27 (wszystkie Pisma w Nowym Testamencie).
18/27*100 = ?
Odpowiedź: 66.66666666666666.
Oznacza to, że blisko 70% Pism wyrzuca sekta antypawłowa z Nowego Testamentu.


1. W Biblii Mesjańskiej zaznaczono jako teksty Pawłowe 19 pism a nie 18.
A zatem policzmy:
19/27 x 100 = 70,37037037037
czyli nijak ma się to do wyniku Roberta Brzozy. A raczej wychodzi nam liczba 7 jak liczba siedmiu zborów.
2. Jak zwolennik Pawła z Tarsu Luter wywalił księgi deuterokanoniczne oraz chciał wywalić listy Jakuba, Judy i nawet Apokalipsę to nie było wśród Pawłowców takiego lamentu:
https://zbawienie.forumotion.com/t276-sprawa-lutra-czyli-moja-polemika-z-detektywem-prawdy
Jak wywalono księgę Henocha to była cisza, a gdy wywalamy pisma Pawła i jego zwolenników to mamy ogromny lament i dodatkowo mamy jakieś obliczenia które są kłamliwe. Tyle lat nauki ekonomii a pan Robert Brzoza nie umie wyprowadzić prawdziwego obliczenia matematycznego.

Robert Brzoza napisał:Konkluzja
Zauważ, że nie tylko Biblia jest przeciwko sekcie antypawłowej, ale również matematyka Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Simple-smile

O tak matematyka. W Biblii Mesjańskiej jest odrzucone 19 pism Pawłowych a nie 18. Można to sprawdzić tutaj panie Robercie Brzoza:
http://www.bibliamesjanska.com
Szare tytuły, oznaczają pisma nie natchnione przez Boga. Każdy może zatem policzyć je. 

Robert Brzoza napisał:Sataniści, iluminaci, masoni i wiele innych satanistycznych organizacji posługuje się liczbą „666”.
Uważają ją za znak szatana.
Biblia pisze, że dopiero od tej liczby 666 (liczba człowieka) należy obliczyć liczbę imienia zwierzęcia (bestii), jednak sataniści przyjęli 666 za swój znak.
Bardzo gorąco polecam sprawdzać wszystkie osoby, które głoszą Pisma.
W pierwszej kolejności sprawdź czy nie jest to bałwochwalca – „Bałwochwalstwo – dlaczego tak trudno uwierzyć?”.
W drugiej kolejności czy nie należy do sekty antypawłowej.
Następnie, dowiedz się czy ma otwarty umysł, czy jest w stanie zmienić swoje poglądy, jeżeli przedstawisz jej biblijną argumentacje.
Pamiętaj, że w każdej rozmowie biblijnej to my musimy być cierpliwi, nie obrażać i nie wyśmiewać nikogo.
Zazwyczaj tak robią przeciwnicy.
Naszą zbroją jest cierpliwość, inteligencja, argumenty i prawda. 

Naprawdę!!!! Jak na razie cały argument to wymyślony przez Roberta Brzozę wzór matematyczny w którym dodatkowo jest błąd. 
Jak zatem można mówić o prawdzie???

Robert Brzoza napisał:Jakie to ma znaczenie z punktu widzenia obrazu bestii?
Otóż żeby Bestia mogła przywrócić swój kult, musi namówić ludzi do przestrzegania prawa mojżeszowego, a Paweł był tym, który te prawo obalił.
Dzięki jego niezłomnej postawie wiemy, że nie podlegamy prawu. Bestia, którą jest państwo żydowskie położone w Palestynie musi obalić Pawła, żeby zająć pozycję uprzywilejowaną i zmusić resztę narodów do uległości ogłaszając prawo żydowskie za obowiązujące na całej Ziemi.
Czy faktycznie w liczbie 666 chodzi o zwalczanie Pawła?
Trudno stwierdzić jednoznacznie, ale warto wziąć to pod uwagę obserwując dalsze światowe wydarzenia.
Na pewno każdy kto działa przeciw Pawłowi działa też przeciw Duchowi Świętemu, który go uwiarygadniał, a także przeciw temu, który go posłał do służby, czyli przeciw Panu naszemu Jeszu.

To ładnie, czyli Bestia będzie zmuszała  - wg Roberta Brzozy - do wypełniania Tory w tym 10 przykazań każdego człowieka !!!!
Apokalipsa wspomina o liczbie 666:

Ap 13 napisał:(16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
(17) I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.


Apokalipsa też wspomina, ze smok po upadku na ziemię i po nieudanym ataku na niewiastę zacznie kogo prześladować???


Ap 12 napisał:(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.

Czyli jak to wygląda z punktu widzenia inteligencji Roberta Brzozy???

Smok będzie walczył z tymi których Bestia zmusi do przestrzegania Tory czyli przykazań Bożych????

A co tutaj pisze:


Ap 14 napisał:(6) I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
(7) Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
(Cool A drugi anioł szedł za nim i mówił: Upadł, upadł wielki Babilon, który napoił wszystkie narody winem szaleńczej rozpusty.
(9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
(10) To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
(11) A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
(12) Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Isusa.


Czyli jak anioł każdemu kto zacznie przestrzegać przykazań Bożych (czyli Tory) z rozkazu Bestii zagrozi karą czyli śmiercią drugą aby potem jednak pochwalić tych którzy jednak tych przykazań przestrzegają????

Oto mamy piękny pokaz "inteligencji, argumentów i prawdy" w wykonaniu Roberta Brzozy!!!!
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Marzec 2017, 09:01
Trochę śmieszne jest to, że Brzoza udowadnia, że prawo Mojżeszowe jest najgorszym złem, którym będzie posługiwać się bestia. Pod tym prawem przyszedł Isus, bo był zapowiedziany jako prorok jak Mojżesz. A to prawo jest wg Brzozy gorsze od satanizmu? Jest największym szatańskim podstępem? No nieźle
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Marzec 2017, 12:07
Message reputation : 100% (2 votes)
Najwyraźniej do wielu ludzi nie dociera ważność Prawa, za które przecież umarł Chrystus.

Chrystus umarł za nasze grzechy, aby zapłacić za nie Bogu okup, abyśmy nie zostali skazani na śmierć za łamanie Prawa. Ten okup jest za nasze grzechy i gdyby Prawo było anulowane, okup byłby niepotrzebny.

Dla większości nie jest to zrozumiałe, ale Królestwo Boże nie może istnieć bez Prawa. Stan unieważniający Prawo jest... bezprawiem i nazywanie Boga Bogiem bezprawia jest co najmniej nieporozumieniem.

A taką impresję mamy czytając Pawła.

Myślę, że większość z nas, ze mną włącznie nie zdawała sobie sprawy z niezwykłej ważności Prawa oraz niezwykłego zła szatańskiego, jakim posłużył się apostoł Paweł.

Chciałbym też ponownie ostrzec wszystkich braci i siostry przed publicznym osądzaniem innych za łamanie Prawa.

Co nam wolno czy raczej, co powinniśmy robić.

Powinniśmy zwracać uwagę na ważność Prawa bez względu na to, czy ktoś to akceptuje czy nie.

Trzeba wyjaśniać, że satanizm to... BUNT przeciwko Prawu.


Ale nie wolno nam osądzać innych jako... satanistów, bałwochwalców ponieważ oni tego nie rozumieją.

Wolno nam wyrażać opinie o ważności Prawa i konsekwencji, ale nie wolno nam skazywać na śmierć tych, którzy takich grzechów dokonują.

Świadkowie Jehowy czy Adwentyści nazywają łamiących ich prawa odszczepieńcami godnymi piekła czy Gehenny. ŚJ nazywają ludzi ze świata... Filistynami.

Widziałem osobiście Świadków Jehowy w Austrii i... jest mi wstyd, że nie jestem ich w pełni naśladować.

Nie dla walki o wersety czy wiedzę biblijną. Ci Świadkowie Jehowy, których poznałem przez 8 miesięcy to byli ludzie święci w moich oczach, nie ze względu na Pawła, ale ze względu na ich stosunek do innych ludzi.

Oni miłują i Boga i bliźniego, czyli wypełniają Prawo.

Czy widzimy w tym przykładzie pewien wzór? Wielu wspaniałych braci i sióstr mamy we wszystkich religiach Chrześcijaństwa, ale większość z nich nie rozumie tego, co my rozumiemy. To nie oznacza, że my jesteśmy lepsi, ale oznacza że Bóg już ma na ziemi 144.000 tych, którzy Go rzeczywiście miłują.

Oni nadal cytują Pawła ale... miłują Boga i bliźniego i dlatego nie nam ich osądzać. Oni czasami nas osądzają mając kontrolowane myśli wielu z nich będzie się wstydzić. Dlatego nie nam oceniać innych.

Większość blogerów nie rozumie znaczenia Prawa. To jest wynik indoktrynacji a nie złej woli.

Nie bądźmy ich sędziami ponieważ jesteśmy... owcami.

Czyli... baranami. Owce to bardziej delikatny sposób wskazania na naszą ograniczoną możliwość myślenia.

Z powodu naszej ułomności Bóg umożliwił nam i wielu innym zbawienie i łaskę w obliczu naszych grzechów, pod warunkiem ich zaprzestania.

Niewielu to rozumie ale wielu dostąpi wybaczenia.

Nie mamy prawa atakować czy Detektywa Prawdy czy nawet Rafała, ponieważ ie znamy wielu czynników, które powodują takie czy inne ich reakcje.

Oni mogą nas ranić ale jak Piotr zapytał Chrystusa ile ray ma wybaczyć, otrzymał właściwa odpowiedź. Nawet to 77 razy.

Mówiąc bardziej dosadnie, atakujmy postawę w stosunku do Prawa, ale bez osądzania naszych braci i sióstr.

Wielu z nich nie jest na tym etapie, aby to w chwili obecnej zrozumieć.

Bóg to wie i zlituje się nad wieloma na mocy ofiary swego Syna.





_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Marzec 2017, 12:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Przytoczę moją rozmowę pod artykułem z jego autorem Robertem Brzozą:

Robert Brzoza napisał:Cyryl on 16 marca 2017
Robert na tej podstawie:
(usunięte admin)
a tutaj:
(usunięte admin)
Policz pisma w Nowym Testamencie odrzucone jako nauki Pawła są zaznaczone na szaro.
Tutaj zaś jest moja polemika z Tobą:
(usunięte admin)
Pozdrawiam Cyryl

Robert on 16 marca 2017
Cyryl
proszę nie wypisywać linków, tylko samodzielnie odpowiedzieć.
Jakim cudem według ciebie usuwasz Marka?
Skoro umiałeś napisać tak paszkwilowy komentarz to uzasadnij go, a nie odsyłaj do dziwacznych stron…

Cyryl on 16 marca 2017
Robert, przecież w podanych linkach są podane twarde dowody!!!
Jak dobrze wiesz w tych linkach są m.in. mój komentarz na twój artykuł. Inny link to Biblia Mesjańska Henryka Kubika, który podobnie jak ja odrzucamy nauki Pawła. I tam są dowody, że liczba pism odrzuconych jest 19 a nie 18.
Reszta linków to są tematy z forum zbawienie Henryka Kubika w którym pisze też ja. I jednym linku jest rozbudowany temat dlaczego ewangelia Marka została odrzucona.
Jako człowiek po studiach dobrze wiesz, że podałem ci źródła i odnośniki, które powinieneś zweryfikować. Ty Robercie jest skasowałeś natychmiast. Chociaż w nich było moje i innych ludzi uzasadnienie oraz wiele dowodów.
Tak Robercie w tych linkach są też moje posty, czyli moje samodzielne odpowiedzi, moje pisma.
Zresztą twój znajomy Krzysztof Król kiedyś pisał na starym forum Henryka Kubika (chyba w 2010 roku). A zatem nie są to „dziwaczne linki”.
Po prostu skasowałeś niewygodne dla ciebie dowody.
Pozdrawiam Cyryl.

Robert on 16 marca 2017
Cyryl,
nie interesuje mnie co znajduje się w linkach.
Tutaj nie promujemy satanistycznych stron.
Ostatni raz zapytam, dlaczego odrzucasz Marka?
Jeżeli konkretnie nie odpowiesz, to kończymy temat, resztę twoich komentarzy będzie usuwana, ponieważ tutaj nie ma kłótni, ani siania przez was fałszu.
https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/

A oto mój oryginalny komentarz z linkami ocenzurowanymi przez Roberta Brzozę:


Cyryl napisał:

Cyryl on 16 marca 2017





Twój komentarz oczekuje na moderację.
Robert na tej podstawie:
https://zbawienie.forumotion.com/t89-sprawa-ewangelii-marka
a tutaj:
https://www.bibliamesjanska.com
Policz pisma w Nowym Testamencie odrzucone jako nauki Pawła są zaznaczone na szaro.

Tutaj zaś jest moja polemika z Tobą:
https://zbawienie.forumotion.com/t18p450-zwalczanie-biblii-blogi-promujace-falszywe-doktryny-i-klamstwa

Pozdrawiam Cyryl
 

Zobaczmy jakim manipulatorem jest Robert Brzoza.


Robert Brzoza napisał:Cyryl,
nie interesuje mnie co znajduje się w linkach.
Tutaj nie promujemy satanistycznych stron.

A co to ma do rzeczy???? Czytelników natomiast może zainteresować co się na tych stronach znajduje. Każdy człowiek ma wolną wole. Ponadto Robert jest typowym manipulatorem.

Z jednej strony opisuje nas t.z.w. "anty Pawłowców" jako czcicieli Bestii, kompletnie odrzucając całą naszą argumentacje i pracę badawczą. Robert jako manipulator wrzuca nas i nasze strony do jednego worka zwanego nazwaniem nas jako strony satanistyczne. Potem ogłasza, że nie będzie nas promować.

Każe mi tracić czas na co???

Co mam zrobić wklejać posty z tematu o ewangelii Marka jako komentarz pod artykułem???

Przecież logiczne jest, że pod napływem informacji ludzie stracą zainteresowanie tym tematem. 

I o to chodzi Robertowi aby spowodować "sztuczny tłok" i w ten sposób ludzie by stracili zainteresowanie tym tematem.

Przecież logiczne jest, że Łukasz w komentarzu:


Robert Brzoza napisał:

Łukasz on 15 marca 2017




Panie Robercie, ale coś pan źle liczy. „Antypawłowcy” odrzucili 19 pism NT a nie 18. Te 19 pism to:
1. ew. Marka
2. ew. Łukasz
3. dzieje apostolskie
4. list do Rzymian
5. 1 list do Koryntian
6. 2 list do Koryntian
7. list do Galacjan
8. list do Efezjan
9. list do Filipian
10. list do Kolosan
11. 1 list do Tesaloniczan
12. 2 list do Tesaloniczan
13. 1 list do Tymoteusza
14. 2 list do Tymoteusza
15. list do Tytusa
16. list do Filemona
17. list do Hebrajczyków
18. 1 list Piotra
19. 2 list Piotra

Teraz matematyka:
19/27*100= 70,37037037

Czyli to jest kłamstwo co pan napisał o 18 księgach wyrzuconych, bo wyrzuconych jest 19. Więc i pana matematyka jest błędna, a co za tym idzie, związek między liczbą 666 a ilością wyrzuconych ksiąg jest kłamstwem, więc pański artykuł to perfidne kłamstwo i manipulacja.
Nie znam pana, ale moja rada dla pana jest taka, że niech się pan skupi na czytaniu słów Boga i jego syna Chrystusa i prosi w modlitwie o zrozumienie tych słów.
P.S Chrystus atakował Faryzeuszy, nazywał ich „nasieniem węża” czy „plemieniem żmijowym”.

a potem ja tutaj obaliliśmy jednym kontrargumentem dotyczącym liczby ksią Pawłowych cały bełkot Roberta Brzozy, analityka ekonomicznego wykształconego w USA i żyjącego jako analityk.

Logiczne jest, że uderzyliśmy w wiarygodność Roberta Brzozy czyli w jego kieszeń.
Facet dlatego stawia idiotyczne warunki, aby wciągnąć mnie w swoją grę.


PS. Napisałem pod jego tematem ostatni mój komentarz, jeszcze nie zatwierdzony:


Robert Brzoza napisał:

Cyryl on 17 marca 2017


Twój komentarz oczekuje na moderację.
Robert porażka boli.
Co mam ci wklejać posty z forum bawienie z tematu o ewangelii Marka???
W ten sposób ludzie stracą zainteresowanie tym tematem, z powodu nadmiaru informacji… o czym jako analityk doskonale wiesz.
Jeśli zaś wkleję ci te posty to możesz to również podciągnąć pod swój wymyślony na szybko punkt regulaminu o nazwie:
„Tutaj nie promujemy satanistycznych stron.”

Przecież w tych linkach jest dokładnie podane dlaczego odrzuciliśmy ewangelie Marka, jest to obszerny i poważny materiał dowodowy i analiza kilku osób.
A nawet pomijam ten fakt. Skoro odrzuciliśmy ewangelie Marka, z nieważnie jakich powodów, to liczba odrzuconych ksiąg wynosi 19 a nie 18, czyli twój wzór i cała analiza to typowa kula o płot. Dlatego starasz się skierować dyskusje na boczne tory.
Stosujesz typowe techniki manipulacji.
Mimo wszystko pozdrawiam ciebie Robert. Kończę dyskusje z tobą.




https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/#comment-26397



Mimo wszystko jestem wdzięczny Robertowi, zademonstrował mi kilka technik manipulacji.



Robert Brzoza wymyślił punkt regulaminu o nazwie:




Robert Brzoza napisał:Tutaj nie promujemy satanistycznych stron.

A sam promuje symbole satanistyczne:


Robert Brzoza napisał:Oto kilka zdjęć przedstawiających symbole iluminatów:
Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 BAJKA1
Firma „Illumination Entertainment” produkuje bajki dla dzieci z symbolami iluminatów. Po lewej stronie możesz zauważyć maskotkę z jednym okiem. Jedno oko symbolizuje iluminatów. Rodzice nieświadomie kupują te maskotki dla swoich dzieci, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Dzieci będą identyfikować się z różnymi gadżetami, nazwami, historiami iluminatów, w których przemycane są tematy satanistyczne.


Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 2i
Beyonce prezentuje znak iluminatów. Złożyła ręce w kształt trójkąta. Jej koncerty przepełnione są symbolami satanistycznymi. Młodzież naśladuje ją nie znając intencji akcji pod tytułem: „Beyonce”.
Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 3i
Tom Cruise i Kanye West prezentują ten sam znak.

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Rhiana
Rihanna robi znak „rogata dłoń”. Jest to najpopularniejszy symbol, który przedstawiają muzycy, politycy, artyści. Po tym znaku rozpoznasz prawdziwych iluminatów.

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Horus
Tutaj widzimy piramidę, a nad nią wszystko widzące oko horusa – typowy znak iluminatów. Po prawej stronie Lady Gaga robi ten sam znak w postaci cyfry sześć.


https://robertbrzoza.pl/rzad-nwo/rzad-nwo-iluminaci/

Co za różnica czy Robert na swojej stronie pokarze symbol iluminatów czy da link gdzie są te symbole????

Przecież to jest także promowanie satanizmu, przez pokazywanie symboli satanizmu!!!!

Oto co mówi Isus:


Mat 7 napisał:(1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
(2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.


Ja osądzam Roberta wg jego własnego osądu jakim poddała nas, czyli promowania satanizmu. Skoro Robert nie pokazuje linków z naszych stron bo nie chce promować "satanizmu" to dlaczego pokazuje zdjęcia pełne symboli satanistycznych???

Skoro Robert pokazuje te symbole ponieważ musi je pokazać aby jego artykuł miał materiał dowodowy do analizy to tak samo ja czy ktoś inny musi pokazać nasze linki aby mieć materiał dowodowy do konstruktywnej opartej na dowodach krytyki artykułu Roberta o nas.

Robert zatem dał piękny pokaz manipulacji, fałszu.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Marzec 2017, 21:36
Robert mi odpisał:

Robert Brzoza napisał:
Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 576ce713eacdf8d0d6c761e16c961e90?s=72&d=mm&r=g


Robert on 17 marca 2017


Cyryl
tak myśłałem, że się tak skończy twoja brawura biblijna.
Skupiasz się na wklejaniu linków z innych stron, a nie umiesz zargumentować swojego prostackiego wpisu.
Wymyślać umiesz pięknie, ale intelekt… kiepściutki…
Tak jak powiedziałem temat rozmowy zakończony.
Miałeś trzy możliwości obronienia swoich satanistycznych poglądów względem Pawła.
Tak jak ty i cała sekta antypawłowa nie macie argumentów, dlatego zawsze kończy się to obrażaniem.
Jeszcze raz napiszesz taki wpis, a cię zbanuję.
Tu hamstwo jest tępione.
a teraz o Marku:
Marek wraz z Barnabą uczestniczył w pierwszej podróży Pawła.
Jednak w Perge zawrócił i wyruszył z Barnabą na Cypr.
W swoich listach nie wspomina o Pawle.
Dlatego nie ma żadnego powodu, aby ktokolwiek wykluczał Marka.
Zaraz dojdzie do absurdu, że wykluczycie wszystkich ludzi na których Paweł spojrzał.
Polecam ci odejdź z tego satanistycznego klanu, a raczej niebezpiecznej sekty antypawłowej.
Jesteście typowymi satanistami.
Wykluczacie Pawła, Piotra.
Piotr był wybrany bezpośrednio przez Chrystusa.
Chrystusa też wykluczysz?
Pewnie i do tego dojdzie.
Czysty satanizm… obrzydliwość…
P.S. Widzę, że sekta boi się 666 Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Simple-smile
Za wszelką cenę dodaje sobie: „co by tu jeszcze usunąć z Nowego Testamentu”.
Polecam przejść na Koran. Islamiści was na pewno przyjmą Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Simple-smile




https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/

Ja mu odpisałem na jego komentarz, jednak został on usunięty przez Roberta:

Robert Brzoza napisał:

Cyryl on 17 marca 2017


Twój komentarz oczekuje na moderację.
Robert jakie hamstwo???
„Marek Ewangelista, cs. Apostoł i jewangielist Mark – wedle tradycji Kościoła autor Ewangelii Marka uważanej za najstarszą i jednocześnie najkrótszą spośród ewangelii, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra, apostoł z grona siedemdziesięciu dwóch. Zgodnie z relacją Papiasza wiernie spisał głoszone przez Piotra nauki. Według tradycji św. Marek został umęczony ok. 68 roku. Uznawany przez Kościół koptyjski za pierwszego patriarchę Aleksandrii i świętego; święty Kościoła katolickiego, anglikańskiego, ewangelickiego, prawosławnego i ormiańskiego[1].”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Ewangelista
1. Marek był wpierw uczniem Pawła z Tarsu aby potem stać się uczniem Piotra!!!!
Czyli Marek był agentem Pawła podesłanym Piotrowi.
Apostołów było 12 a nie 72!!! Potem po zdradzie Judasza było ich 11.
Kto wymyślił grono 72 Apostołów??? Paweł i jego uczeń Łukasz. Apostołów było 12 tak jak 12 jest pokoleń Izraela!!!
Zobaczmy Marek był kuzynem Barnaby, który był:
„Święty Barnaba, cs. Apostoł Warnawa, aram. Barnebhuah (zm. 61) – urodzony jako Józef, według Dziejów Apostolskich zaliczany do grona apostołów w szerszym znaczeniu, święty katolicki i prawosławny. ”
„Urodzony na Cyprze Żyd, z rodu Lewiego, kuzyn św. Marka Ewangelisty (Kol 4,10). Po nawróceniu św. Pawła, ten zaopiekował się nim i przedstawił go innym apostołom (Dz. Ap. 9:27).”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Święty_Barnaba

Czyli znowu Barnaba to był „apostoł” wg kryteriów Pawła a nie Isusa zaliczał się do grona 72 a nie 12!!!!
Mamy zatem towarzystwo „wzajemnej adoracji Pawłowej”.
Marek to wpierw uczeń Pawła i kuzyn Barnaby a potem „uczeń” Piotra. Co to oznacza???
Marek posłuchał kilku nauk Piotra i na podstawie wytycznych Pawła i Barnaby okroił nauki Piotra do swojej ewangelii Marka.
Zobaczmy mamy towarzystwo wzajemnej „adoracji Pawłowej”.
Co do Koranu i islamu to on promuje zbawienie na podstawie deklaracji wiary a nie uczynków tak samo jak Paweł.
Biblia promuje zbawienie na podstawie wypełniania prawa czyli uczynków a nie gołosłownej wiary.
Jednym słowem Robert cienki z ciebie analityk Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Clip_image002
Linków nie wklejam bo przecież uznasz je za satanistyczne…. chociaż jako student musiałeś w swoich publikacjach pokazywać źródła na które się powołujesz.
Co do :
„Czysty satanizm… obrzydliwość…”
„(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.” Mat 7
Bezprawie czyli odwołanie Tory które promuje Paweł z Tarsu.
Sam Luter w Biblii dla protestantów, odwołał kilka ksiąg Biblijnych z Starego Testamentu i chciał odwołać listy Jakuba i Judy oraz Apokalipsę ponieważ zaprzeczały one naukom Pawła z Tarsu.
Co do liczby 666.
To jak – nieważne z jakich powodów – odrzucamy ewangelie Marka to masz liczbę 19 a nie 18. Czyli twój artykuł to bzdura. Rozumiesz Robert???
W tym artykule opisujesz jakie księgi Nowego Testamentu my odrzucamy a nie ty. A potem gdy okazuje się, że liczba nie jest 18 a 19 to starasz się nam wmawiać, ze powinniśmy zaakceptować jednak Marka aby twój artykuł się zgadzał.
Robert rozumiem, ze jesteś ekonomistą, handlowcem czyli człowiekiem od wciskania ludziom kiepskiej jakości towaru. Ale tego towaru nie wciśniesz mi.
Imputujesz mi poglądy islamistów i inne niczym typowy gimnazjalista. Ciskasz hasełkami o oskarżeniami bez pokrycia dowodowego po co???
Łukasz pokazał ci czarno na białym jaką gafę popełniłeś.
Skoro odrzucamy 19 ksiąg Nowego Testamentu a nie 18 to cały twój artykuł to jakaś kpina.
Pozdrawiam Ciebie Robercie:-)
https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/

Oczywiście ja moje komentarze kopiuje.... aby zabezpieczyć materiał dowodowy.

Zauważmy jedno, skoro Robert usunął mój ostatni komentarz oznacza to, że nie miał żadnych argumentów więc zastosował argument siły.

W przeciwieństwie do Roberta nie uważam jego za satanistę pomimo że jest zwolennikiem Pawła z Tarsu. 

Jednak zauważmy ciekawą technikę manipulacji Roberta Brzozy.

Sednem problemu jest fakt, że w Biblii Mesjańskiej odrzucono jako pisma Pawła 19 a nie 18 ksiąg z Nowego Testamentu (co w komentarzu pokazał Łukasz). 

Cały artykuł Roberta Brzozy był ukierunkowany w stosunku do naszego forum. Robert uznał, że odrzuciliśmy 18 ksiąg i stworzył sobie wzorek pod który dopasował symbolikę liczby 666 z Apokalipsy. Na tym wzorze oparł cały atak w naszą stronę.

Problem w tym, że odrzuconych ksiąg przez nas w Nowym Testamencie jest 19. A zatem cały artykuł Roberta to typowa kula w płot.

Co uczynił Robert wpierw Łukaszowi a potem mi nakazał "udowadniać", dlaczego ewangelia Marka nie jest natchniona. Chciał w ten sposób wciągnąć nas w pułapkę, abyśmy tracili czas na spory z nim. Dodatkowo moje linki z odpowiedzią dlaczego ewangelia Marka została przez nas odrzucona, odrzucił jako "strony promujące satanizm" i  kazał mi niepotrzebnie się produkować.

Sam Robert sam napisał:


Robert Brzoza napisał:Podsumujmy:
Mamy 14 Pism Pawła + 2 Pisma Łukasza + 2 Pisma Piotra = 18 Pism wyrzuconych przez sektę antypawłową.
Zróbmy małą matematykę i obliczmy, jakim procentem liczby 18 (Pisma wyrzucone przez sektę) jest liczba 27 (wszystkie Pisma w Nowym Testamencie).
18/27*100 = ?
Odpowiedź: 66.66666666666666.
Oznacza to, że blisko 70% Pism wyrzuca sekta antypawłowa z Nowego Testamentu.

Otóż w Biblii Mesjańskiej "odrzuconych" jest nie 18 ale 19 pism z t.z.w. "Nowego Testamentu".
Robert zatem kłamie w żywe oczy i robi z nas idiotów. To na nim spoczywa udowodnienie, że odrzuciliśmy dokładnie 18 pism z Nowego Testamentu. Natomiast dowody wskazują na to, że odrzuciliśmy 19 ksiąg.
Oczywiście w komentarzach skierowanych do mnie Robert oczernia nas jako sektę, satanistów i t.p.
Oczywiście Robert chciał mnie sprowokować, jednak mu nie wyszło, dlatego skasował mój komentarz.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

18th Marzec 2017, 00:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Ksiąg zaznaczonych na szaro jest... 20. Zapomnieliśmy o księdze Estery. Jest to księga nie  mająca niczego wspólnego z resztą Biblii i napisana stosunkowo niedawno.

Nie ma tam żadnych wartości duchowych i historycznych.

Ale księga ta jest świętą księgą Żydów, nie Izraelitów i Żydzi do dziś świętują święto Kippur w czasie chrześcijańskiej Wielkanocy.

Święto to jest oparte właśnie na księdze Estery i nie jest starotestamentowym świętem opartym na Mojżeszu i Prorokach.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fast_of_Esther

Po polsku nie ma artykułu na ten temat.

Podsumowując posty z kilku dni, są one ważne i dyskusje są ważne. Wielu czyta to i nie posiadając wielkiej wiedzy nie zdaje sobie sprawy z dowodów jakie istnieją oraz sposobu myślenia i argumentacji czy kontrargumentacji, które powodują taki a nie inny przebieg dyskusji.

I to jest najważniejsze. Wiedza dociera i ludzie nie posiadający wiele owej wiedzy zawsze dostrzega, kto posiada wiedzę, kto kłamie i manipuluje.

Wtedy wielu z tych, którzy to dostrzegają, zaczyna poszukiwać samemu i zaczyna otwierać swe oczy na Prawdę Bożą a nie prawdę ludzką.


"Prawda" ludzka jest w Kościele Katolickim i wielu religiach podobnie opartych na fałszu Pawła.


Prawda Boża jest zawarta wyłącznie w słowach wypowiedzianych przez Boga i Syna.

"Nie samym chlebem żyje człowiek ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych."

Ten werset wyklucza jakiekolwiek teksty jakiegokolwiek innego człowieka z Pawłem włącznie.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

18th Marzec 2017, 21:21
Message reputation : 100% (1 vote)
thewordwatcher napisał:Ksiąg zaznaczonych na szaro jest... 20. Zapomnieliśmy o księdze Estery. Jest to księga nie  mająca niczego wspólnego z resztą Biblii i napisana stosunkowo niedawno

Henryku nic nie zostało zapomniane.

Księga Estery należy do zbioru ksiąg Starego Testamentu, a Robert swój wymyślony wzór na liczbę Bestii oparł na kanonie Nowego Testamentu. Dlatego ewangelia Marka dosłownie obaliła artykuł Roberta. Dlatego Robert chciał ukierunkować dyskusje na to abyśmy mu udowadniali dlaczego wywaliliśmy ewangelie Marka - oczywiście bez podawania linków - aby w ten sposób przykryć błąd Roberta. 

Jednak Robert walnął się w obliczeniach.

Natomiast co do wzorów Matematycznych to ja mam lepszy wzór.

Otóż Barnaba był uczniem Pawła i zaliczał się do grona 72. Co to za grono???


wikipedia napisał:Siedemdziesięciu dwóch, również Sobór siedemdziesięciu apostołówcs. Sobor semidiesiati apostołow[1] – grupa wysłańców określanych też mianem uczniów lub apostołów[1], wyznaczonych przez Jezusa Chrystusa, by głosić Dobrą Nowinę, do miejsc, które zamierzał nawiedzić (Łk 10, 1-12 BT)[2][3].
O misji grona siedemdziesięciu dwóch informuje w Nowym Testamencie jedynie Ewangelia św. Łukasza. W rękopisach pojawia się też liczba siedemdziesięciu[4]. Tekst Ewangelisty można porównać z Ewangelią św. Mateusza w której częściach „Wybór Dwunastu” i „Mowa misyjna” znajduje się opis zbieżny opisem roli przypisanej uczniom (Mt 10, 7-16 BT) i karze dla odrzucających pokutę (Mt 11, 24 BT). Wysłannicy zgodnie z tradycją żydowską reprezentujący siedemdziesiąt dwa (gdzie indziej siedemdziesiąt) narody realizują wśród pogan misję ewangelizacyjną[4][5][6]. Jedynie u Łukasza znajduje się ustęp poświęcony wysłannikom i bibliści przypuszczają, że fragment ten niesie przesłanie o nieograniczonym zasięgu posłannictwa Chrystusa[a].
Imiona ich nie są znane skądinąd. W tradycji prawosławnej do grona wysłańców zaliczani są[1]:



Wątpliwości budzi, że na liście znajdują się osoby nawrócone dopiero po śmierci Jezusa - np. Tymoteusz[8] czy Dionizy Areopagita nawróceni przez Pawła Apostoła[9]. Wydaje się mało wiarygodne, żeby ktoś był najpierw wśród 72 uczniów Jezusa, a dopiero potem miałby się nawrócić pod wpływem działalności apostolskiej św. Pawła. Tym bardziej dziwne jest zaliczanie do zewnętrznego kręgu wysłanników Judy Tadeusza, jednego z 12 Apostołów. Sylas i Sylwan wydają się tożsami, zaś Kwadratus żył w czasach późniejszych (II w.).
Wspomnienie liturgiczne świętych w Kościele prawosławnym obchodzone jest 4/17 stycznia[b][1]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedemdziesięciu_dwóch


Zobaczmy uczeń Pawła, czarownik Łukasz wymyślił nowe grono Apostołów w liczbie 72.

Byli to nie rzeczywiści Apostołowie ale "apostołowie Pawła z Tarsu".

Ale zróbmy małe obliczenia:

72 to sześciokrotne pomnożenie liczby 12 Apostołów:

6 x 12= 72

a teraz zobaczmy inny wzór:
6 x (6+6) = 72

Mamy trzy szóstki, które są ukryte w liczbie 72 apostołów wymyślonych przez Łukasza ucznia Pawła.

Na podstawie mojego wzoru, mógłbym napisać artykuł w stylu Roberta Brzozy.... tylko po co???

Nie uważam Roberta za satanistę... pomimo, że uznaje Pawła. Jednak zobaczmy co mówi Paweł:


Rzym 3 napisał:(7) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?

Zobaczmy Paweł przyznaje się do kłamstwa, ale uznaje, że nią ma grzechu ponieważ działa na korzyść Boga. Czy raczej przez kłamstwa przyczynić można się do chwały Boga, ponieważ taki jest dokładnie sens słów Pawła. 

I ludzie uznający Pawła za swojego nauczyciela być może też tak uważają. Dlatego Robert Brzoza czy Detektyw Prawdy mają problemy gdy pokarze im się ich błędy i krętactwa. Jeśli uznają oni Pawła za swojego nauczyciela to podświadomie akceptują oni kłamstwo. Dla mnie Paweł to nie był człowiek ale upadły anioł. Jego nauki są tak niebezpieczne, że wielu ludzi nie widzi jak. A przecież jak Paweł naucza, że przez kłamanie można przyczynić się do chwały Boga to logiczne jest, że w jakimś stopniu te nauki akceptują uczniowie Pawła. Stąd u Roberta tak mocne oskarżenia i stosowanie cenzury. To samo uczynił Detektyw Prawdy. 

Robert Brzoza i Detektyw Prawdy mnie ocenzurowali, jednak tak naprawdę ocenzurowali kilka słów faktów i prostych prawd.

Obydwaj w stosunku do mnie czy innych krytyków używają skrajnych oskarżeń ponieważ brakuje im argumentów.

Wcale się na nich nie obrażam i nie skreślam ich szans na zbawienie. Po prostu obydwaj są ogłupieni przez Pawła z Tarsu i jego nauki. Jednak pomimo tego w życiu osobistym ich uczynki mogą być dobre wie to tylko Bóg, dlatego ja nie obrażam się na nich.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

18th Marzec 2017, 23:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Co generalnie mówi Bóg o bezprawnych i bezprawiu ?

CZŁOWIEK BEZBOŻNY Człowiek bezbożny, to osoba [color=#FF0000]która poznała Boże Prawo i mając świadomość konsekwencji nieposłuszeństwa wobec Boga, ignoruje je i nadal kieruje się konsumpcyjnym myśleniem i egoizmem oraz działa metodami tego świata[/color]. Biblia mówi, że wizytówką bezbożnych jest pycha. napisał:


Job. 11:20
...oczy bezbożnych zgasną; nie ma dla nich ucieczki, jedyną ich nadzieją - wyzionąć ducha.

Job. 36:5-6
Bóg jest potężny, lecz nikim nie gardzi. Jest potężny siłą i sercem. Bezbożnego nie pozostawia przy życiu, ubogim zaś zapewnia sprawiedliwość.

36

(5) Oto Bóg jest potężny, lecz nikim nie gardzi; Potężny siłą i sercem.

(6) Bezbożnego nie pozostawia przy życiu, ubogim zaś zapewnia sprawiedliwość.

Ps. 1:1-6
Szczęśliwy mąż który nie idzie za radą bezbożnych, nie stoi na drodze grzeszników ani nie zasiada w gronie szyderców, lecz ma upodobanie w prawie Pana i prawo jego rozważa dniem i nocą. Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni to pomyślnie wypada. Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, którą wiatr roznosi. Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie, ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych. Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd.


Ps. 26:4-5
Nie zasiadałem z ludźmi fałszywymi i nie chodzę z podstępnymi. Nienawidzę zgromadzenia złoczyńców i nie zasiadam z bezbożnymi.

Ps. 28:3
Nie uprowadzaj mnie z bezbożnymi i z tymi którzy czynią nieprawość, którzy mówią o pokoju z bliźnimi swymi, a złość jest w sercu ich!

Ps. 31:18-19
Panie! Niech nie doznam wstydu dlatego, że ciebie wzywałem, niech doznają wstydu bezbożni, Niech zamilkną pogrążając się w otchłani. Niech oniemieją kłamliwe wargi, co o sprawiedliwym mówią zuchwale w wyniosłości i pogardzie!

Ps. 32:10
Bezbożny ma mnóstwo cierpień, kto zaś ufa Panu tego otacza łaska.

Ps. 36:2-5
Występne podszepty ma bezbożny we wnętrzu serca swego. Nie ma bojaźni Bożej przed oczyma jego, bo schlebia sam sobie, że nieprawość jego nie będzie wykryta i znienawidzona. Słowami ust jego są niegodziwość i fałsz; Nie chce być rozumny i dobrze czynić. O niegodziwości myśli na łożu swoim, stoi na niewłaściwej drodze i nie brzydzi się złem,

Ps. 73:12
Oto takimi są bezbożni: Zawsze beztroscy, gromadzący bogactwa.

Ps. 75:9
Bo w rękach Pana jest kielich wina musującego, pełnego przypraw. Z niego nalewa, a wszyscy bezbożni na ziemi nawet osad jego wysączają i piją.

Ps. 75:11
I połamie wszystkie rogi bezbożnych, lecz rogi sprawiedliwych podniosą się.

Ps. 82:2-4
Jak długo sądzić będziecie niesprawiedliwie i stawać po stronie bezbożnych? Bierzcie w obronę biedaka i sierotę, ubogiemu i potrzebującemu wymierzajcie sprawiedliwość! Ratujcie biedaka i nędzarza, wyrwijcie go z ręki bezbożnych!

Ps. 84:11
Albowiem lepszy jest jeden dzień w przedsionkach twoich, niż gdzie indziej tysiąc. Wolę stać raczej na progu domu Boga mego, niż mieszkać w namiotach bezbożnych.

Ps. 119:155
Zbawienie dalekie jest od bezbożników, bo nie dbaja o ustawy Twoje.

Przyp. 12:28
Na ścieżce sprawiedliwości jest życie, lecz droga odstępstwa wiedzie do śmierci.

Przyp. 11:5, 7-8, 11, 18, 20, 30-31
Sprawiedliwość toruje nienagannemu drogę, lecz bezbożny upada wskutek swej złości. (7-Cool Gdy bezbożny uniera to kończy się nadzieja, a oczekiwanie niegodziwych nie spełnia się. Sprawiedliwy zostaje wyratowany z niedoli, a na jego miejsce przychodzi bezbożny. (11) Dzięki błogosławieństwu prawych podnosi się miasto, lecz usta bezbożnych burzą je. (18) Bezbożny zdobywa złudne wynagrodzenie, lecz ten, kto sieje sprawiedliwość ma pewną zapłatę. (20) Ohydą dla Pana są ludzie przewrotnego serca, lecz podobają mu się postępujący nienagannie. (30-31) Owocem sprawiedliwości jest drzewo życia, lecz bezprawie pozbawia życia. Jeżeli sprawiedliwy odbiera na ziemi swoją zapłatę, tym bardziej bezbożny i grzesznik.

No i perełka na koniec Smile

Ps. 50:16-23
Do bezbożnego rzecze Bóg: Po co wyliczasz ustawy moje i masz na ustach przymierze moje? Wszak nienawidzisz karności i lekceważysz słowa moje.

Gdy widzisz złodzieja, bratasz się z nim, a z cudzołożnikami zadajesz się. Ustom swoim pozwalasz mówić źle, a język twój knuje zdradę. Siedzisz i mówisz przeciw bratu swemu, znieważasz syna matki swojej. Czyniłeś to, a ja milczałem, mniemałeś, żem tobie podobny. Karcę cię i stawiam to przed oczy twoje, pojmijcież to wy którzy zapominacie Boga, bym was nie rozdarł, a nie będzie ratunku! Kto ofiaruje dziękczynienie, czci mnie, a temu, kto nienagannie postępuje, ukażę zbawienie Boże.

i jeszcze jedna ...

Ps. 91:8
Na własne oczy ujrzysz i będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych.


Skoro Bóg tak bardzo zmienił zdanie o 180* , to po co Pawłowcom w ogóle ST ? Przecież on mówi tylko o Prawie i konsekwencjach jego nieprzestrzegania... po co nam takie Nieaktualne rzeczy co ? scratch






_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

18th Marzec 2017, 23:43
Message reputation : 100% (1 vote)
Dn 11

(32) A tych, którzy bezbożnie będą postępować wbrew przymierzu, zwiedzie pochlebstwami do odstępstwa, lecz lud tych, którzy znają swojego Boga, umocni się i będą działać.

Kto jak nie Paweł zwodzi tym że uczynki to w zasadzie pycha i coś złego ?

(33) A roztropni wśród ludu doprowadzą wielu do właściwego poznania; lecz przez pewien czas padać będą od miecza i ognia, od uprowadzenia i rabunku.

Hab. 1:4
Dlatego zamiera prawo a sprawiedliwość nie wychodzi na jaw, gdyż bezbożny osacza sprawiedliwego i tak prawo bywa łamane.


I bardzo ciekawy fragment :

Izaj. 26:10
Gdy bezbożny doznaje łaski to nie uczy się sprawiedliwości, w ziemi praworządnej postępuje przewrotnie i nie zważa na dostojność Pana.


To jest bardzo oczywiste i proste, jeśli komuś ciągle jego przewinienia przechodzą bez kary.. to wiadomo że nie uczy się sprawiedliwości ( bycia dobrym)


Skoro Bóg doskonale to wie... to czemu miałby własnie dawać " łaske " kazdemu i ciągle wybaczać skoro doskonale wie, że to nie uczy sprawiedliwości, a wciąż tylko pozostawia człowieka w jego grzechu ? bounce bounce


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

18th Marzec 2017, 23:47
Message reputation : 100% (1 vote)
Ezechiela 18

Słuchajcie więc domu izraelski! Czy moje postępowanie nie jest słuszne? Czy nie raczej wasze postępowanie jest niesłuszne? Gdy sprawiedliwy odwraca się od swojej sprawiedliwości i popełnia bezprawie to umrze
. Z powodu swojego bezprawia które popełnił umrze.

A gdy bezbożny odwróci się od swojej bezbożności której się dopuszczał i spełnia prawo oraz czyni sprawiedliwość, to zachowa przy życiu swoją duszę.
Gdy spostrzeże się i odwróci się od wszystkich przestępstw które popełniał to na pewno będzie żył i nie umrze.


Czemu Bóg tak bardzo zmienił swoje zdanie na ten temat, ? confused

Jak mamy ufać dla Boga, który tutaj mówi o tym, a potem mówi o zbawieniu z łaski ?

Jak ufać Bogu i dostosować się do jego zasad , skoro co jakiś czas je sobie zmienia, i to o 180* !

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

18th Marzec 2017, 23:58
Jak wiemy , Bóg stworzył Prawo po to , aby ludzie mogli razem w harmonii żyć w społeczeństwie, i każdemu się dobrze żyło.

I zastanówmy się, czy świat opiera się na Prawie Sprawiedliwości ( za złe karze ) czy na Bezprawiu Łaski ( uniewinnia za wszystko)

Jeśli nowe Prawo czyli ( bezprawie ) obowiązuje ludzkość, to cała ludzkość tzn. całe chrześcijaństwo powinno swoje kraje opierać na łasce i miłosierdziu.......i teraz pytanie, w jakim kraju obowiązuje system bezprawia..czyli nieskończonej łaski ?

Niech każdy nieprzekonany zrobi próbę, pójdzie i spróbuje coś ukraść, dać się złapać, i przed sądem powiedzieć

" Wiem sądzie , że ukradłem, ale przecież w Ciebie mocno wierzę, "

jaki sąd da uniewinienie ?


Przecież w takim systemie bezprawia, ludzkość po prostu nie mogłaby funkcjonować... tak się nie da, i nigdzie się tego nie stosuje.. bo to po prostu głupie i prowadzi do chaosu i śmierci ludzkości.. a nie do rozkwitu.

Czyżby Bóg dając nowe " prawo" bezprawia dał coś co prowadzi do chaosu i śmierci ludzi, a nie do rozkwitu ?

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

19th Marzec 2017, 00:17
Liksar

Jak mamy ufać dla Boga, który tutaj mówi o tym, a potem mówi o zbawieniu z łaski ?

To jest bardzo ważna uwaga! Jeżeli Bóg jest taki zmienny, to przymierze wieczne z Abrahamem także nie obowiązuje.

Jeżeli Prawo i wszelkie Boże obietnice Boga są anulowane... to po co żyć!?

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

19th Marzec 2017, 12:05
Message reputation : 100% (1 vote)
Hi 34

(10) Przeto wy, mężowie rozumni, słuchajcie mnie: Bóg nie ma nic wspólnego z bezprawiem, Wszechmocny z nieprawością.

(11) Owszem, odpłaca On człowiekowi według uczynków i sprawia, że powodzi mu się według jego postępowania.

(12) Bo to jest pewne, że Bóg nie popełnia bezprawia i Najwyższy nie łamie prawa.


Jeśli Bóg nie ma nic wspólnego z bezprawiem... to czemu je potem wprowadził ?! affraid

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Sponsored content

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 19 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach