Go down
Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 03:10
Witajcie,
umieściłem ten temat w tej sekcji ponieważ uważam, że jest bardzo ważny - a zapewne - wzbudzi wiele kontrowersji...

Rozpatrywałem go od kilku tygodni i właśnie skończyłem rozważania nad nim i tak na dobrą sprawę - moją PUENTĘ, którą jest...

ODRZUCENIE ewangelii Marka jako tej natchnionej.

Zanim się oburzycie proszę byście przeczytali bardzo obszerny artykuł na ten temat ponieważ wiele w nim napisałem.

Napiszę jeszcze, że kompletnie nie spodziewałem się "takiego rozwoju" sytuacji, iż kiedykolwiek miałbym "wyskoczyć" z takim jakże kontrowersyjnym świadectwem lecz po części "zmuszono" mnie do zastanowienia się nad tym tematem na moim blogu gdzie pewien czytelnik zarzucił mi, że posługuję się ewangelią Marka, która ma jakże duże powiązania z autorami szatanskiego kąkolu.

Mój czas spędzony z "zagadnieniem" a przede wszystkim ze Słowem Bożym utwierdził mnie jeszcze bardziej w przekonaniu iż Bóg jest NIESAMOWITY i Jego Słowo Boże NIE MOŻE zostać zachwiane i na wszystkie zarzuty bez problemu WYJDZIE OBRONNĄ RĘKĄ.

Wszystko co mam do przekazania napisałem na blogu, w artykule pod tym linkiem:  

http://panjezusjedynadroga.pl/sprawa-ewangelii-marka/

Ps. wiem, że jest osobny temat dla nowych wpisów na blogach lecz uważam, że ten temat jest BARDZO WAŻNY - PRIORYTETOWY dla osób, którzy pragną PRWDY - a jak wiemy - wszyscy tego pragniemy.

Jestem ciekaw Waszych opinii w związku z tematem "autentyczności" ewangelii Marka.

Pozdrawiam Was gorąco!
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 35
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 08:53
Ja ten temat badałam. Uważam, że np. ewangelia Łukasza i listy Pawła podstępem prowadzą do grzechu. Zawierają sformułowania typu, że prawa już nie ma bo jest przybite do krzyża, że należy się modlić na ilość, nie na jakość modlitwy, jest pochwała niesprawiedliwości i cwaniactwa. W odróżnieniu od tych dwóch, ew. Marka nie zawiera takich moralnie wątpliwych przypowieści i wypowiedzi Isusa. Nie widzę ewidentnych dowodów na to, ż ewamgelia ta prowadzi ldzi do istotnych błędów.

Fragmenty jakie przytoczyłeś np. tu:
 
 „Wtedy Jan rzekł do Niego: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami».  Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie.  Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.  Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.” Marek 9,38

Moim zdaniem jest to właśnie zgodne ze Słowem Bożym. Nie każdy wie wszystko. Nie liczy się wiedza, lecz faktyczne działanie, a błędy doktrynalne, uczestnictwo we mszach to pikuś. Sama znam kilku katolików, którzy nie mam wątpliwosci że do królestwa wejdą bo ich moralność jest godna naśladowania. Zrobiłam życiu 100 razy więcej błędów niż oni!

tutaj wykazałeś sprzeczność z tym fragmentem

„Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”  Ew. Mateusza 7, 21-23

Moim zdaniem sprzeczności nie ma. Fragmenty mówią o czym innym. Drugi jest o fałszywych wyznawcach, którzy tylko potrafią mówić, niewykazują za to właściwej postawy.

Nie wiem o co chodzi z fragmentem o wrzucaniu do skarbony, więc nie mam zdania

Pozostałe dwa fragmenty przytoczone przez Ciebie moim zdaniem są ok

Deu 8:3  ... że człowiek żyć będzie wszystkim, co wychodzi z ust Pana.

Opis w ew. Marka wniebowzięcia nie pochodzi z Bożych ust. Jest opisem wydarzeń. Choć jest potrzebny by zrozumieć całość ale natchniony nie jest, tak jak księgi historyczne. (tam też jest trochę błędów)

Nie widzę w ewangelii Marka żadnych szatańskich sztuczek, które widziałam u Łukasza/ Pawła

Ja Marka nie odrzucam, bo sprzeczności z niej są marginalne, nie prowadzą do grzechu i nie obrażają Boga. Tylko drobne nieścisłości, które nie zmieniają przekazu całości
Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 10:15
Hugo piszesz, ze u Marka błędy są marginalne z czym oczywiście się nie zgodzę. To co przedstawiłem nie jest marginalne (z wyjątkiem grosza i powrotu Apostołów bo tu jak piszę nie mam nic do zastrzeżeń a jedynie, że autoryzuje się Łukasza pisma przez to...) i sądziłem, że dla niektórych z Was i pewnie będzie to nic i nie będziecie widzieli/widziały Wink sprzeczności z Słowem Bożym.
Ale właśnie to samo jest z innymi, którzy nie odrzucają Pawła i Łukasza - tak jak Fujiwara nawet pisząc, że są 100% perfekcyjne...
Kompletnie mnie nie przekonałaś bym nawet w ułamku zmienił zdanie - ponieważ więcej "spraw" napisałem a nie zgodzę się z tym, że fragment z wyrzucaniem demonów jest zgodny.
Chyba nie zrozumiałaś o czym tam piszę... - czy zwykły katolik wyrzuca demony? Mówię o zwykłych, prostych ludziach bo do takich ich przyrównałeś.

Nie zgodzę się, że Ewangelia Mateusza czy Jana ma takie "błędne wydarzenia" opisane jak tutaj informacja o WNIEBOWZIĘCIU a nie Wniebowstąpieniu. To nie jest marginalny problem, tym bardziej, że pojawia się również w Ewangelii Łukasza (AKURAT!), którą Ty odrzucasz..

Owszem tu masz "rację", że świadectwo Marka nie obraża lecz tylko CZĘŚCIOWO ponieważ uważam ją/ewangelię za MISTRZOWSKI TWÓR DYWERSYJNY szatana by "autoryzować" szatańską inną ewangelię.

Ja też nie dostrzegałem tego bo po prostu nie badałem... A i byłem "zaślepiony" tym MISTRZOSWSKIM dziełem szatana.
Ty badałaś.. no cóż - tu będziemy się różnili w tym temacie - ale jak pisałem - NIC nie tracę ODRZUCAJĄC ją a wiele zyskuje - chociażby to że żaden "Pawłowy" wyznawca nie zarzuci mi tego absurdu, że uznaję Marka, który jest tak ściśle związany z twórcami kąkolu, który ja kategorycznie odrzucam Smile

Pozdrawiam Cię Smile
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4620
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 11:52
Bardzo ciekawy artykuł, który należałoby dokładniej przestudiować.

Ale... nikt nie zauważył, kogo ja ostatnio cytuję?

Mateusza i Jana.

Istnieje Marek, według TRADYCJI uczeń Piotra, który umieścił w Ewangelii kazania Piotra.Właśnie masowe 'cytaty' z Mateusza moim zdaniem nie świadczą o natchnieniu Duchem Ewangelii Marka.

Dlatego od pewnego czasu cytuję tylko Mateusza i Jana, Objawienie a wszelkie listy traktuję jako wartościowe informacje, ale nie są one Słowami Boga czy Syna.

Kiedy to zrobiłem, otworzyły mi się oczy na wiele innych prawd z ust samego Boga.

Spójrzmy, jakie niezwykłe wyjaśnienia proroctw otrzymujemy z powodu zaufania tylko i wyłącznie do Boga i Syna!

Napisałeś - sprawa zbawienia z wiary.

Ja posunąłem się dalej i zdążyłem napisać że nawet niewierzący zostaną zbawieni, ponieważ uwierzą jak zobaczą. Ateistów już nie będzie, kiedy Bóg zacznie swoją działalność na ziemi.

Czyli słowa Boga mają olbrzymią moc i reszta nie jest nam potrzebna. Osobiście odrzucam księgę żydowską Estery.

Wielokrotnie pisałem, że nie czuję się nieomylny i toleruję wszystkich, którzy się ze mną nie zgadzają.

Ale reklama świata szatańskiego, synagogi szatana, światowej polityki jako wsparcia dla wrzodu na Bliskim Wschodzie - Izraela, czy wsparcie katolickiego bałwochwalstwa - rzeczy takie spowodują natychmiastowy ban.

Wszystko inne ma swoje miejsce i mamy prawo różnić się opiniami.

Szatańskie doktryny są na każdym niemal forum i są znakiem kontroli demonów.

Tutaj na tego typu demoniczne doktryny za mojej 'kadencji' miejsca nigdy nie będzie.

Osobiście uważam, że liczą się głównie uczynki, bez wzgledu na wiarę.

Ale Chrześcijaństwo polskie ma wiele na sumieniu i Bóg stanowczo powiedział, że czyni to dla swego imienia, a nie dlatego, że jesteśmy jako Chrześcijanie pełni cnót!


Czy to grzesznicy wierzący i pokazujący swymi uczynkami kierownictwo Chrystusa, czy nawet ateiści kierujący się swoim sumieniem danym przez Boga - nie widzę pomiędzy nimi żadnej różnicy.

I jedni i drudzy są oszukani, często w inny sposób. Jedni zawiedli się na chrześcijaństwie i niesłusznie zadecydowali, że chyba Boga nie ma. Inni nie zadali sobie trudu, aby nieco przeczytać Biblię i sprawdzić, czego Bóg najbardziej nienawidzi.

Owszem czasami ja i Cyryl czy inni nie zgadzamy się w pewnych interpretacjach proroctw i to jest OK.

Najważniejsze, że wszyscy czekamy na Boże wyzwolenie.

Ktoś może dojść do wniosku - to po co ja się tak męczę?

Odpowiedź jest prosta. Nie będziemy wszyscy równi w Królestwie Bożym.

Celem tego forum jest ukazywanie prawd Bożych, nie ludzkich oraz przekonywanie ludzi do wiary w Boga, w Jego Przykazania i w ten sposób prowadzenie wielu ku sprawiedliwości i miłości do Boga i do bliźnich.

Drugim celem jest czuwanie - ukazywanie możliwości wypełniania się proroctw biblijnych, Bożych lub proroctw Syna.


Czyli jakakolwiek próba 'udowadniania' że proroctwa dotyczą Izraela politycznego czy... zaŻydzania forum - takie osoby spotka natychmiastowy ban.

I jeszcze jedno. Nikt nie ma prawa wydawania nikomu jakichkolwiek rozkazów czy pleceń lub uwag, co powinien robić. Od tego mamy sumienia a wszelkie uwagi powinny być raczej kierowane an prywatne emaile.

W tym świetle Rafale, nic złego z twoją opinią, w ogromnej części zgadzam się z twoją analizą, ale... nie staraj wywierać żadnej presji na nikogo, kto posiada odmienną opinię.

Opnie nasze nie mają praktycznie niczego wspólnego ze zbawieniem.

Czyli nie ma sensu na jakiekolwiek forsowanie tego czy tamtego.

Rozgadałem się nieco ale uważam, że ten post jest potrzebny i wielu poczuje się zbudowanymi.

Wielu uważa, że jestem tyranem ale owa 'tyrania' ma zastosowanie w sprawach wysoce drastycznych, jak Mariusz i spółka. Czas pokazał wyraźnie, że nie pomyliłem się w stosunku do tych osób.

bounce  bounce  bounce

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 13:48
Rafale sprawa ciekawa, jednak.... moim zdaniem w twoim artykule jest pewna nieścisłość:

Podanej cytat z twojego artykułu:

panjezusjedynadroga.pl napisał:Najlepszym streszczeniem świadectwa Marka o posłudze Chrystusa na ziemi jest ten werset:


„A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. On im odrzekł: «Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami ,wszystko dzieje się w przypowieściach,
aby
patrzyli oczami, a nie widzieli,
słuchali uszami, a nie rozumieli,
żeby się nie nawrócili i nie była im wydana
[tajemnica]».
I mówił im: «Nie rozumiecie tej przypowieści? Jakże zrozumiecie inne przypowieści?” Marka 4, 10-13

Jak najbardziej cytat z Izajasza jest adekwatny do sytuacji jaką niestety możemy nawet NA NASZYCH BLISKICH zobaczyć. Ludzie są ślepi i głusi na Słowo Boże.
http://panjezusjedynadroga.pl/sprawa-ewangelii-marka/

A teraz podaje cytat z Biblii Mesjańskiej:

Biblia Mesjańska napisał:"](9) I powiedział: Kto ma uszy do słuchania, niech słucha. (10) A kiedy znalazł się sam, zapytali Go uczniowie razem z Dwunastoma, co znaczą te przypowieści.

(11) I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach,

(12) Aby patrząc, widzieli, a nie ujrzeli; i słuchając słyszeli, a nie rozumieli, żeby się czasem nie nawrócili i nie dostąpili odpuszczenia.

(13) I rzekł im: Nie rozumiecie tego podobieństwa? Jakże więc zrozumiecie wszystkie inne podobieństwa?

(14) Siewca rozsiewa słowo.

(15) Tymi na drodze, gdzie jest rozsiane słowo, są ci, do których, gdy je usłyszeli, zaraz przychodzi szatan i wybiera słowo, zasiane w nich.

(16) Podobnie, zasianymi na gruncie skalistym są ci, którzy, skoro usłyszą słowo, zaraz je przyjmują z radością,

(17) Ale nie mają w sobie korzenia, lecz są niestali i gdy przychodzi ucisk lub prześladowanie dla słowa, wnet się gorszą.

(18) A innymi, zasianymi między ciernie, są ci, którzy usłyszeli słowo,

(19) Ale troski tego wieku i ułuda bogactw i pożądanie innych rzeczy owładają nimi i zaduszają słowo, tak iż plonu nie wydaje.

(20) Owymi zaś, którzy są zasiani na dobrej ziemi, są ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc trzydziestokrotny i sześćdziesięciokrotny, i stokrotny.

http://bibliamesjanska.com/Mk/4.html


Teraz mamy inne tłumaczenia wersu 11 rozdz. 4 Marka z poszczególnych tłumaczeń Biblii:

Biblia Warszawska napisał: (11) I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach,

[quote="Biblia Warszawsko - Praska (11) A On powiedział do nich: Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, lecz dla tych, którzy są spoza waszego grona, wszystko dokonuje się w przypowieściach,
[/quote]

Biblia Gdańska napisał:(11)A on im odpowiedział: Wam dano wiedzieć tajemnicę królestwa Bożego; ale tym, którzy są obcymi, wszystko się podawa w podobieństwach;

Biblia Brzeska napisał:(11) A on im powiedział: Wamci dano poznać tajemnicę Królestwa Bożego. Ale tym, którzy na stronie są, wszytko bywa w przypowieściach.

Biblia Tysiaclecia napisał:(11) I przemówił do nich: "Wam dano świętą tajemnicę królestwa Bożego, ale dla tych na zewnątrz wszystko dzieje się w przykładach

Nowy Świat napisał: (11) I przemówił do nich: "Wam dano świętą tajemnicę królestwa Bożego, ale dla tych na zewnątrz wszystko dzieje się w przykładach

Mamy dwa terminy:

1. tym zaś, którzy są zewnątrz, ale tym, którzy są obcymi te tłumaczenia podana esą w Biblii Mesjańskiej, Warszawskiej, Gdańska, Tysiącleci i Nowy Świat.

Ten termin odnosić się może, do ludzi którzy odrzucili ewangelie Isusa. Zresztą cały rozdział Marka o tym świadczy. Przecież Isus w tych słowach wyjaśniał przypowieść, w której mówił o tym jak poszczególni ludzie będą przyjmować ewangelie.

Ludzie z zewnątrz to:

Biblia Mesjańska napisał:(15) Tymi na drodze, gdzie jest rozsiane słowo, są ci, do których, gdy je usłyszeli, zaraz przychodzi szatan i wybiera słowo, zasiane w nich.

(16) Podobnie, zasianymi na gruncie skalistym są ci, którzy, skoro usłyszą słowo, zaraz je przyjmują z radością,

(17) Ale nie mają w sobie korzenia, lecz są niestali i gdy przychodzi ucisk lub prześladowanie dla słowa, wnet się gorszą.

(18) A innymi, zasianymi między ciernie, są ci, którzy usłyszeli słowo,

(19) Ale troski tego wieku i ułuda bogactw i pożądanie innych rzeczy owładają nimi i zaduszają słowo, tak iż plonu nie wydaje.


Ludzie z wewnątrz, to uczniowie Isusa którzy całkowicie przyjmują ewanglie, i wypełniają całkowicie prawo Boże:

Biblia Mesjańska napisał:(20) Owymi zaś, którzy są zasiani na dobrej ziemi, są ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc trzydziestokrotny i sześćdziesięciokrotny, i stokrotny.

2. lecz dla tych, którzy są spoza waszego grona, podaje Biblia Warszawsko Praska, Gdańska

czyli odnosi się do nie Apostołów, innych uczniów Isusa. Dlatego ten termin, jest zgodny z twoją interpretacją.

Jednak na jednym tłumaczeniu danego słowa bracie Rafale nie można budować daleko idących wniosków.

Ponadto Twoja interpretacja jest zbyt wąska. Te słowa bowiem odnoszą się reakcji ludzi na ewangelie. Isus wyjaśnia jak poszczególni ludzie, uczniowie będą przyjmować ewangelie.

Isus jako syn Boży znał sytuacje i wiedział jak ludzie będą przyjmować jego słowo.

Zobaczmy kto tłumaczył Biblie Warszawsko- Praską:

wikipedia napisał:Biblia warszawsko-praska – tłumaczenie Biblii na współczesny język polski dokonane przez ks. bp. Kazimierza Romaniuka. Praca nad przekładem rozpoczęła się w 1961 i zajęła autorowi 35 lat. W 1976 ukazał się przekład Nowego Testamentu, a w 1997 całej Biblii.

Jest to drugi od czasu przekładu ks. Wujka kompletny przekład na język polski wykonany w całości przez jedną osobę oraz pierwsze w polskiej historii wykonane przez jedną osobę – tłumaczenie z języków oryginalnych (przekład Izaaka Cylkowa z końca XIX wieku dotyczył wyłącznie ksiąg Starego Testamentu).

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Podstawowym założeniem tłumacza była daleko posunięta komunikatywność języka. Dlatego Biblia warszawsko-praska uznawana jest za dokonanie na pograniczu przekładu dynamicznego i parafrazy.

Tłumacz starał się zachować częściowo ekumeniczny charakter przekładu. Dlatego też przypisy i wyjaśnienia ograniczone są do minimum.

W 1985 ukazała się Synopsa polska czterech ewangelii oparta o tłumaczenie bp Romaniuka.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_warszawsko-praska

Autor:

wikipedia napisał:Kazimierz Romaniuk (ur. 21 sierpnia 1927 w Hołowienkach) – polski biskup rzymskokatolicki, profesor nauk biblijnych, rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i Akademickiego Studium Teologii Katolickiej w Warszawie w latach 1971–1982, biskup pomocniczy warszawski w latach 1982–1992, biskup diecezjalny warszawsko-praski w latach 1992–2004, od 2004 biskup senior diecezji warszawsko-praskiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Romaniuk
Czyli biskup katolicki tłumaczył Biblie w duchu ekumenicznym, czyli kompromisu!!!

A oto kto tłumaczył Biblie Gdańską:

wikiepedia napisał:Biblia gdańska – przekład Biblii na język polski z roku 1632 dokonany wspólnie przez braci czeskich i kalwinistów. Jedno z najpopularniejszych polskich tłumaczeń protestanckich.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_gda%C5%84ska

Czyli była tłumaczona przez kalwinistów - ten odłam była najbardziej Pawłowy, gdyż uznawał, że zbawienie nie zależy od uczynków ale tylko od wiary - doktryna predestynacji.

wikipedia napisał:Kalwin oparł swoją doktrynę na Biblii uznając, że tradycja podlega stałej rewizji (ecclesia reformata et semper reformanda). Jej centralnym punktem była nauka o predestynacji, wedle której ludzie od chwili urodzenia są przeznaczeni przez Boga albo do zbawienia, albo do potępienia. Bóg dokonał tego wyboru przed stworzeniem świata i nie będzie on zmieniony. Spełnianie dobrych uczynków jest wyłącznie dowodem, że należymy do grona wybranych przez Boga. Teologia kalwińska inspirowała się poglądami św. Augustyna.
https://pl.wikipedia.org/wiki/KalwinizmOstatnio zmieniony przez Cyryl dnia 23rd Lipiec 2015, 18:38, w całości zmieniany 1 raz
Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 14:09
Wpierw odpisze Henrykowi.

Henryk na pojęcie Zbawienia uważam, że mamy identyczne "myślenie".
Ja również uważam, że przez miłosierdzie Swoje Bóg wielu ludzi zbawi - co nawet tu na forum kiedys pisałem, że i może Hitlera zbawić.
Wiara jest podstawą a uczynki są niejako "owocami" wiary - i to idzie w parze. Oczywiście dla niewierzących uczynki również są OWOCAMI lecz fajnie napisałeś - "uwierzy jak zobaczy" - czyli jednym słowem i tak... UWIERZY - to też wiara ale dopiero jak Tomasz to zrobił.
Co do Zbawienia MAMY IDENTYCZNĄ postawę - z pewnością dlatego, że razem w podobny sposób otrzymaliśmy Zbawienie od Pana Smile
Z całym Twoim komentarzem sie zgadzam i super, że pokazujesz, że i Ty "intuicyjnie" polegasz na Janie i Mateuszu - co oczywiście widać w artykułach.

Henryk ja wcale nie staram się wywierać żadnej presji na nikim, co również można ostatnio zobaczyc na blogu, że zamieściłem artykuł Basi o "Maryji" (ŚWIETNY!) w którym również podała wersety z szatańskiego kąkolu. Także żadnym tyranem nie jestem również. Jedynie stanowczo stoję odnośnie MOJEGO wyznania wiary. Co do tego nie chce aby były wątpliwości Smile Lecz inni sami niech oceniają i rozsądzają w swoim sercu - ważne by to robili w zestawieniu do Słowa Bożego. TO JEST NAJWAŻNIEJSZE.

3maj się "tyranie" Wink
Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 14:21
Cyrylu myślę, że nie zrozumiałeś w jakim kontekście napisałem ten cytat skoro podajesz tłumaczenia.
To nie było w tym kontekście ponieważ przecież i u Mateusza mamy niemal ten sam opis.

"Najlepszym streszczeniem świadectwa Marka o posłudze Chrystusa na ziemi jest ten werset"

Chodzi mi tutaj w tym, że Marek JEDYNIE pokazuje Chrystusa w świetle TAJEMNICY - niczym jakiegoś członka tajnego stowarzyszenia.
Nie znajdziesz w świadectwie Marka ŻADNEJ nauki Chrystusa, w której JAWNIE i RZETELNIE przemawia do zwykłych ludzi, natomiast u Mateusza i Jana jak najbardziej znajdziesz i na to kilka przykładów podałem - a jest ich zdecydowanie więcej.

I dlatego napisałem, że u Marka ten CYTAT jest idealnym STRESZCZENIEM ewangelii Marka.
Także nie jest to nieścisłość w stosunku do całości zagadnień, które poruszyłem w artykule.
Przeczytaj Marka i zobaczysz, że ŻADNEGO dowodu JAWNOŚCI u Chrystusa w stosunku do tych "najcenniejszych" w oczach Pana NIE ZNAJDZIESZ. i tu jest WIELKI PROBLEM jeśli zestawimy tą ewangelię ze świadectwami APOSTOŁÓW.

Co do tłumaczeń to jak najbardziej się z Tobą zgodzę lecz myślę, że nie zrozumiałeś mojego przesłania z tym "streszczeniem".

Pozdrawiam Smile
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4620
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 15:37
Message reputation : 100% (2 votes)
Mnie niektórzy wrogowie nazywają tyranem. Chociażby dlatego, że bardzo rzadko wpuszczam kogokolwiek na forum. Zobaczysz sam, kiedy zaczniesz mieć więcej gości na blogu. Razz

Zaraz będziesz miał ostre ataki Hasbary.

I dodam jeszcze jeden cel i go nieco wyjaśnię.

Jest wspaniale, że wielu z was prowadzi blogi!!!

Prawda zaczyna nabierać coraz większej mocy i tak trzeba trzymać. Samemu pisać, Lub kopiować co się da, aby jak najwięcej materiałów było dostępnych. Nieważne, że już to jest tam czy ówdzie.

Ważne jest, że kogoś skieruje Bóg właśnie na tego bloga czy na tą witrynę. Niektórzy nie są w stanie  stawić czoła temu, co ja mam na swoich witrynach i blogu i kanale.

Jeżeli u was jest mniej radykalnie, Bóg skieruje odpowiednich ludzi w odpowiednie miejsca.

A my starajmy się, aby owe miejsca były miłe... Bogu.

Aby nie wychodził z blogu obraz człowieka, ale... obraz żywego Boga.

Chwała za wszystko... Bogu.

Naszym celem - wskazywanie drogi do zbawienia poprzez Biblię i słowa samego Boga.


W ten sposób ułatwiamy pracę Bogu będąc Jego współpracownikami, a to są dobre uczynki, kiedy prowadzimy wielu ku sprawiedliwości. Dajmy wielu z nich pokarm do przetrawienia. Naśladujmy Chrystusa w Jego prostocie wysławiania się.

I pamiętajmy o jednym.

Większość i tak to zignoruje, Biblia tak nam mówi ale podejrzewam, że z Polski Bóg musi wybrać 12 tyś członków do 144.000.

Bądźmy sługami naszych braci i sióstr, ich podporą a nie panami panującymi nad nimi.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 20:00
Rafał81 napisał:I dlatego napisałem, że u Marka ten CYTAT jest idealnym STRESZCZENIEM ewangelii Marka.
Także nie jest to nieścisłość w stosunku do całości zagadnień, które poruszyłem w artykule.
Przeczytaj Marka i zobaczysz, że ŻADNEGO dowodu JAWNOŚCI u Chrystusa w stosunku do tych "najcenniejszych" w oczach Pana NIE ZNAJDZIESZ. i tu jest WIELKI PROBLEM jeśli zestawimy tą ewangelię ze świadectwami APOSTOŁÓW.

Otóż Rafale, skoro ten cytat jest streszczeniem to zawarte w nim grupy osób muszą być ścisłe zdefiniowane.

twój cytat pochodzi, z wydania Warszawsko - Praskiego i Gdańskiego. A w innych przekładach masz na określenie tych grup osób inną ich nazwę.

Spoza grona Apostołów, to oczywiście są ludzie którzy nie są Apostołami.

Ludzie z zewnątrz, to są ludzie którzy pomimo nauk nie chcą ich zrozumieć. Isus podawał przypowieści faryzeuszom - którzy nie chcieli ich zrozumieć z różnych powodów.

Dlatego musisz przy badaniu ewangelii które są dokumentami historycznymi dbać o szczegóły.

Reszta artykułu jest dobra.

Ale pamiętajmy o jednym. w czasach ostatecznych anioł będzie głosił ewangelie wszystkim ludziom:

Ap 14 napisał:(6) I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:

(7) Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 22:28
Message reputation : 100% (1 vote)
Henryk widać, że ludzie otwierają się na PRAWDĘ - CZYSTE Słowo Boże i naprawdę blog mnie pochłonął by świadczyć o PRAWDZIE a tym samym demaskować światowe kłamstwa - szczególnie w oparciu o zwodnicze nauki, zbudowane na kąkolu.

Najważniejszy kierunek - Chwała Panu a nie nam jako "prowadzącym". Stąd zachęcałem i zachęcam Czytelników by również pisali artykuły, które ja umieszczam - oczywiście wg JEDYNEJ zasady - PRECZ Z szatańskim kąkolem.

Odwiedziny bloga od dawna przerosły moje oczekiwania i póki co nie miałem ataków konkretniejszych. Rozwiązałem problem pisząc oświadczenie, że posługujemy się tylko świadectwem Apostolskim - i jest jak do tej pory ład i porządek Smile

Henryku my jesteśmy solą ziemi - czyli wszyscy, którzy świadczymy o Panu - i na nas spoczywa ukazywanie PRAWDY bo pastorzy i ewangelicy wolą prostytuować się z nierządnicą niż otworzyć oczy na PRAWDĘ.

I oby więcej osób, którzy odrzucają kąkol pisało na internecie. Choć nie łudźmy się nie będzie nas wielu w stosunku do działaczy światowej kąkolowej ewangelii.

Ostatnio nie pisywałem na forum bo wiele artykułów pisałem na blog a i wiele mam nadal do napisania - tak mnie pochłonęła praca dla naszego Zbawiciela Smile
Ale oczywiście forum na bieżąco śledzę Smile

3mj się i życzę Ci wiele poznania od Zbawiciela oraz błogosławieństw!
Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

23rd Lipiec 2015, 22:37
Cyrulu nie rozumiemy się tutaj widocznie.
W tym "streszczeniu"/puencie dla ewangelii Marka kompletnie nie ma znaczenia jaka to była grupa ludzi.
Przez całą ewangelię świadczy Marek, że Pan mówił w przypowieściach DO WSZYSTKICH - czy to do ludu, Apostołów czy faryzeuszy. Dlatego nie ma znaczenia w moim "streszczeniu" żadna z tych grup.
Ważne, że NIE PRZEMAWIAŁ jawnie do zwykłego ludu a zachowuje się jak MASON 33-go stopnia, który wyjaśnia innym wtajemniczonym z 32 stopnia - czyli Apostołom. RESZCIE - NIE JEST dana ta tajemnica. To jest moja charakterystyka "Chrystusa" z ewangelii Marka - jakże PRZECIWNA do świadectwa jakie dają nam Mateusz i Jan.
Już więcej nie będę ciągnął tego wyjaśnienia Smile

Zgadzam się oczywiście z aniołami głoszącymi po niebie Pana Ewangelię jak i również nie zapominajmy o dwóch świadkach - oj to będą PIĘKNE DNI dla Nas, którzy pokładamy ufność w naszym WSPANIAŁYM Zbawicielu!

3maj się i życzę spokojnej nocy byś wypoczywał aby mieć siłę do walki o wiarę w naszego Zbawiciela! Smile
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

24th Lipiec 2015, 10:34
Rafale, moim zdaniem problemy jakie pokazałeś w swoim artykule, potwierdzają, że dopiero Bóg poprzez aniołów w czasach końca, wyjaśni nam oryginalną ewangelie Isusa Chrytusa.

Niestety historia to strefa w dużej mierze spekulacji. Szatan wykorzystał to, że ludzie nie żyją tak długo jak za czasów Neogo i sfałszował w dużej mierze historie.

Dlatego Bóg sam osobiście musi objawić całej ludzkości prawdę.


thewordwatcher napisał:A my starajmy się, aby owe miejsca były miłe... Bogu.

Aby nie wychodził z blogu obraz człowieka, ale... obraz żywego Boga.

Chwała za wszystko... Bogu.

Naszym celem - wskazywanie drogi do zbawienia poprzez Biblię i słowa samego Boga.


W ten sposób ułatwiamy pracę Bogu będąc Jego współpracownikami, a to są dobre uczynki, kiedy prowadzimy wielu ku sprawiedliwości. Dajmy wielu z nich pokarm do przetrawienia. Naśladujmy Chrystusa w Jego prostocie wysławiania się.

I pamiętajmy o jednym.

Większość i tak to zignoruje, Biblia tak nam mówi ale podejrzewam, że z Polski Bóg musi wybrać 12 tyś członków do 144.000.

Bądźmy sługami naszych braci i sióstr, ich podporą a nie panami panującymi nad nimi.

Henryku moim zdaniem każdy kto ma jakiś talent i go rozdaje innym za darmo, przybliża innym ludziom Isusa Chrytusa.

Mat 25 napisał:(34) Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata.

(35) Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie,

(36) Byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie, byłem w więzieniu, a przychodziliście do mnie.

(37) Wtedy odpowiedzą mu sprawiedliwi tymi słowy: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, albo pragnącym, a daliśmy ci pić?

(38) A kiedy widzieliśmy cię przychodniem i przyjęliśmy cię albo nagim i przyodzialiśmy cię?

(39) I kiedy widzieliśmy cię chorym, albo w więzieniu, i przychodziliśmy do ciebie?

(40) A król odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.


Moim zdaniem, ludzie którzy np. doradzają w jaki sposób poprawić zdrowie, ujawniają prawdę, wykonują pracę dla naszego Zbawiciela.

To moim zdaniem pokazuję wielką mądrość Boga.

Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

24th Lipiec 2015, 22:30
Cyryl napisał:Rafale, moim zdaniem problemy jakie pokazałeś w swoim artykule, potwierdzają, że dopiero Bóg poprzez aniołów w czasach końca, wyjaśni nam oryginalną ewangelie Isusa Chrytusa

Cyryl to co przedstawiłem to nie są żadne problemy tylko konkretne i logiczne DOWODY zestawione w stosunku do świadectwa Apostołów, którzy NAJLEPIEJ znali Zbawiciela. I te dowody potwierdzają, że Marek nie jest natchnionym "sprawozdańcem" niosącym PRAWDZIWĄ ewangelię.
Choć trzeba przyznać, że jest NAJMNIEJ skażona co powoduje, że NIE WYCHWYCONO do tej pory tych istotnych TYLKO 2 szczegółów oraz "obrazu" Chrystusa jako członka masońskiej loży czy innego tajnego stowarzyszenia.
To nie jest teologia i wymysły lecz FAKTY, które jeśli zderzy się z świadectwem Apostolskiego Słowa Bożego to nabierają RZECZYWISTOŚCI.
Oczywiście ten temat jest tak świeży, że i w głowie się nie "mieści" i do tego wiekszość pewnie musi dojrzeć jak do ZOBACZENIA, sprzeczności do nauk Pawła z Łukaszem. Choć i tak wielu nie będzie w stanie niestety się tego wyzbyć - co oczywiście nie przekreśla, że nie mają szans na Zbawienie.
Zbawiciel wie doskonale, że od małych jesteśmy NAZNACZENI - dosłownie - tym piętnem nauk szatańskiego kąkolu!

Cyryl napisałeś, że to co przedstawiłem potwierdza, "że dopiero Bóg poprzez aniołów w czasach końca, wyjaśni nam oryginalną ewangelie Isusa Chrytusa. "
Kompletnie się z Tobą nie zgodzę bo ORYGINALNĄ Ewangelię mamy przekazaną przez TYCH, którzy do tego byli przeznaczeni - czyli Apostołów. Mamy aż 2 Ewangelie oraz Listy. Jak twierdze - wystaczy tylko mieć jedną z tych Apostolskich Ewangelii aby poznać PRAWDĘ.
I to nie tylko ja tak uważam ale można zobaczyć, że na moim blogu również osoby piszą o tym. Osoby, które również dostrzegają w naukach Pawła INNĄ ewangelię.

Cyryl Ewangelia jest PROSTA i ŁATWA i tak naprawdę wcale NIE jest zakryta lecz szatan "PRZYTŁAMSIŁ" ją aż niemalże w 80% naukami swoimi. To jest PROBLEM!
Lecz nawet przez ten gąszcz kąkolu można poznać Pana i DOSTĄPIĆ ZBAWIENIA - ja jestem tego przykładem! I to jest niesamowite, że NAWET w sytuacji gdzie szatan "daje" ludziom tak bardzo ZAKĄKOLONE pole z Pszenicą i tak DOZNAJE KLĘSKĘ! Tutaj wychodzi na jaw MOC Słowa Bożego!

Co ciekawe to piszą w komentarzach pod moim artykułem moi Czytelnicy, że INTUICYJNIE ZAWSZE uwielbiali Ewangelię Mateusza i Jana! Nie nauki PAwła, nie ewangelię Łukasza ani Marka lecz właśnie te 20% z całego kanonu jaki serwuje nam świat! To jest dowodem MOCY Ewangelii naszego Zbawiciela!

Cyryl aniołowie niosący Ewangelię czy też dwóch Bożych Świadków będą głosić ŚWIATU Ewangelię. Nie tak jak Ty mówisz, że poda nam "oryginalną" Ewangelię dopiero.
MY JĄ ZNAMY i po to nas Pan wybiera byśmy świadczyli o Niej. A opiera się Ona TYLKO na 2 przykazaniach, które nam Chrystus dał - miłowanie Boga i bliźniego.
O ile z miłowaniem boga świat "niby " nie ma problemu to z drugim przykazaniem jest WIELKI PROBLEM - szczególnie chodzi mi o protestantów, którzy owszem nie ubliżają Bogu bałwochwalstwem lecz NADAL dopuszczają ZABICIE/MORDOWANIE bliźniego. To jest TRIUMF szatana nad nimi - manipulacja między mordowaniem/a zabijaniem oraz NADinterpretacje NAWET szatańskiego kąkolu bo na nim zbudowana jest w większości ta doktryna "odebrania życia bliźniemu". To kompletnie obnaże w następnym artykule.

Także Cyrylu - ingerencja Boga z głoszeniem NADPRZYRODZONYM - jak aniołowie głoszący Ewangelię oraz dwóch świadków czyniących cuda - skierowane będą do ludzi należących DO ŚWIATA - którzy bardziej umiłowali życie ziemskie niż Boga.
Pamiętaj, że MY do świata NIE należymy już i nam nie jest potrzebne głoszonie Ewangeli ponieważ ZACHOWUJEMY JEJ PRZYKAZANIA! A dlaczego? Bo znamy jej PRAWA.
Oczywiście możemy mieć wątpliwości czy ziemia jest płaska czy kulką (mówię tu o innych bo ja jestem PEWNY, że jest płaska i to mówię wszystkim znajomym Smile ) i to może Bóg wyjaśniać ale to NIE ma znaczenia do Zbawienia.

Oryginalna Ewangelia o której mówisz jest PROSTA i TO JAKŻE PROSTA lecz jest tak zakryta CHWASTAMI/KĄKOLEM, że ludzie przez to pranie mózgów nie potrafią po prostu tej PROSTOTY zaakceptować.
Dlatego piszę, że do odrzucenia Pawła, Łukasza po prostu trzeba "DOJRZEĆ".
Myślę, że z Markiem jest taka sama sprawa - choć ja JUŻ NIE MAM ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI.

Na koniec odnośnie Marka powiem moje spostrzeżenia, które IDEALNIE pasują do całości (przynamniej wg mnie Smile )
Świat forsuje, że ewangelia Marka jest najwcześniejsza. Jest faktycznie NAJMNIEJ drastyczna a wręcz można powiedzieć idealna z pozoru.
Z pewnością była to pierwsza akcja dywersyjna szatana by ZBUDZIĆ zaufanie do późniejszego Łukasza (JUŻ KONTRASTOWEGO) jak i nauk Pawła.
Bo jak działają służby specjalne/agenci - najpierw zdobywają zaufanie, następnie wprowadzają swoją grę, aby później ZNISZCZYĆ OD ŚRODKA wroga - aby przede wszystkim UNIESZKODLIWIĆ go.
Ewangelia Marka pasuje idealnie do tego schematu stąd świat forsuje, że jest najstarsza i że Łukasz wzorował się na niej - CO WYKAZAŁEM ŻE TO NIEPRAWDA.
Listy "Piotra" dodatkowo autoryzują Marka a Marek nie pozostaje bierny... Łukasz autoryzuje w dziejach i Piotra i Marka i .. PAWŁA...
PAweł autoryzuje również Marka...
I tym sposobem SZATAN wytworzył "kółko wzajemnej adoracji" - TAK SZCZELNE, że niemalże jest niemożliwe aby je "rozszczelnić" nie mówiąc o ZANEGOWANIU.
Dlatego uważam, że Marek jest pierwszą AKCJĄ dywersyjną szatana bo najmniej budząca wątpliwości a i forsowana przez świat na tą pierwszą...
To są moje spostrzeżenia co do których nie mam wątpliwości bo od kilku tygodnie wiele rozważałem i badałem wg PRAWDY jaką jest Słowo Boże.
Przejdę do drugiej części Twojej wypowiedzi:

Cyryl napisał:Moim zdaniem, ludzie którzy np. doradzają w jaki sposób poprawić zdrowie, ujawniają prawdę, wykonują pracę dla naszego Zbawiciela.

To moim zdaniem pokazuję wielką mądrość Boga.

Wiem o co Ci chodzi lecz nie do końca się mogę zgodzić z takim twierdzeniem.
Jeśli chodzi o zdrowie i ludzi, którzy ujawniają prawdę, propagują je to oczywiście są i tacy co sprowadzają ku Bogu lecz...

...w zdecydowanej większości jest PRZECIWNIE - ZWODZĄ.

Temat zdrowia i tych ludzi znam bardzo dobrze.
Większość tych propagatorów niestety ale jeśli mówi o bogu to tym "new age'owskim". Niestety taka jest prawda. Nie mówią o Chrystusie lecz o mocy "stwórcej" która w nas jest, którą możemy uwolnić itp.
Spójrzmy jak bardzo w tych czasach mamy właśnie PROMOWANE blogi o zdrowiu, prawdzie na temat naszego organizmu i ilu ekspertów... Wiekszość nie mówi o naszych Stwórcach - Chrystusie i Ojcu lecz bardziej o mistycznym/na wzór wschodni,  bogu - a od tego jest CIENKA granica do yogi, czakramów i innych wschodnich  nauk. Jest to naprawdę NIEBEZPIECZNY TREND.
Nie wiem czy słyszałeś o Janie Taratajcio - ten od zapperów. On naprawdę mówi wiele PRAWDY na temat zdrowia lecz jego pojęcie świata, które nas interesuje - duchowość - jest jakże NIEBEZPIECZNE.
Sam mam jego zappera i muszę przyznać, że rewelacyjny jest na ból zęba Smile więcej nie testowałęm bo nie mam tyle samozaparcia by robić regularnie - to nie to co prowadzić blog ku chwale naszego Pana Smile

Pozdrawiam Cię serdecznie! Smile

3maj się.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4620
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 02:37
Message reputation : 100% (1 vote)
Uważam, że termin Ewangelia jest raczej błędnie stosowany w tych ostatnich postach.

Ewangelia to Dobra Nowina o Królestwie.

A Królestwo jest narzędziem pojednania człowieka z Bogiem.

Modlitwa Ojcze Nasz to właśnie wyraża - przyjdź Królestwo Boże.

W tym świetle do chwili obecnej, oprócz Chrystusa i apostołów nikt nie głosił na świecie Ewangelii.

Ewangelią jest rozpoznanie planu Bożego zjednoczenia 12 pokoleń Izraela w jeden naród i umieszczenie tego narodu w Ziemi Obiecanej.

To jest właśnie Dobra Nowina, która jeszcze od śmierci Isusa i apostołów nie była głoszona.

To jest Ewangelia a Paweł jej nie głosił!

Nie sprawdzałem Ewangelii Marka czy to jest wyraźnie uwypuklone jak u Mateusza i Jana. Podejrzewam że wiele jest skopiowane z Mateusza ale detalicznie nie sprawdzałem.

Co mnie uderza to fakt, że Mateusz i Jan pisali z zupełnie innej perspektywy i dlatego obie Ewangelie nawzajem się uzupełniają.

Zwróćmy uwagę na proroctwo Isusa w Ewangelii Mateusza.

Mat 24:14  I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

To nasze zadanie i nie tylko nasze.

Oto zaproszenie do Królestwa.


Rev 14:6  I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
Rev 14:7  Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.


Mat 3:1  A w one dni przyszedł Jan Chrzciciel, każąc na pustyni judzkiej i mówiąc:
Mat 3:2 Upamiętajcie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios.
Mat 3:3  Albowiem ten ci to jest, o którym Izajasz prorok mówił, wypowiadając te słowa: Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską, Prostujcie ścieżki jegoOto plan Boga i jego Syn zaczął to wprowadzać w życie, dawszy za nas okup.

Zwróćmy uwagę na to, że na temat Królestwa Bożego oprócz Świadków Jehowy nikt nigdy nie mówił.

Ale Świadkowie mówią zupełnie coś innego o Królestwie a zwłaszcza i jego mieszkańcach, połączonym Izraelu.

Sprawdziłem pobieżnie ew, Marka i ona najwyraźniej Ewangelią nie jest.

Przykłady:

Mateusz:

Mat 10:6  Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela.
Mat 10:7  A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.

Podana jest bezspornie misja dla apostołów - głoście bliskie Królestwo!

Marek:

Mar 6:12  A oni poszli i wzywali do upamiętania.


Mateusz wyraźnie mówi o Królestwie Bożym w rozdziale 24.

W Marka w 13 rozdziale...

Mar 13:10  Lecz najpierw musi być zwiastowana ewangelia wszystkim narodom.

Ani słowa, czym jest Ewangelia! A miał pisać Ewangelię.

I jeszcze jedn przykład:

Mar 16:15  I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.
Mar 16:16 Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Mar 16:17  A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą. nowymi językami mówić będą,
Mar 16:18  Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.

Sprawdziłem pobieżnie, ale nie sądzę, że u Marka można dowiedzieć się cokolwiek o Królestwie.

Ale całe to dzieło nazywa się Ewangelią.

Muszę przyznać, że nigdy nie wnikałem głęboko w Ew. Marka ale teraz widzę, że praktycznie niczego nowego ona nie wnosi i nie ujawnia Ewangelii, raczej ją ukrywa i ukrywa rzeczywiste plany Chrystusa.

Czytając Marka nikt nie jest w stanie zrozumieć, po co Isus Chrystus przyszedł na ziemię.

Mat 4:17  Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios.

Mat 4:23  I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w ich synagogach i głosząc ewangelię o Królestwie i uzdrawiając wszelką chorobę i wszelką niemoc wśród ludu.

Marka 1 rozdział nie wspomina o Królestwie, czyli o Ewangelii.


Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 25th Lipiec 2015, 12:58, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : Błąd w rozumowaniu.)

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 09:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Ta część jest ciekawa :

Mar napisał:Mar 16:18 Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.

Nie spotykamy niczego podobnego w Ewangeliach Jana, i Mateusza. Lecz w dziejach apostolskich jest opisana przygoda Pawła :

Dzieje ap.18 . 1 napisał:A gdy Paweł zgarnął kupę chrustu i nakładał ją na ogień, wypełzła od gorąca żmija i uczepiła się jego ręki.

(4) Gdy zaś tubylcy ujrzeli zwisającego gada u jego ręki, mówili między sobą: Człowiek ten jest zapewne mordercą, bo chociaż wyszedł cało z morza, sprawiedliwość boska żyć mu nie pozwoliła.

(5) Lecz on strząsnął gada w ogień i nie doznał nic złego;

(6) Oni zaś oczekiwali, że spuchnie lub zaraz trupem padnie. A gdy długo czekali i widzieli, że nic nadzwyczajnego z nim się nie dzieje, zmienili zdanie i mówili, że jest bogiem.

Skąd Marek wpadł na pomysł że apostoł jest odporny na trucizny i ukąszenie węża?. Czy czasem nie zainspirowała go przygoda Pawła?. Nie neguje tego że osoba z którym chodzi duch Święty jest podatna na jad węża, ale również pamiętam historie zaklinaczy , którzy również są odporni na ukąszenia. Odporność na jad węża nie jest tylko i wyłącznie objawem Ducha św. ale może mieć źródło w okultyzmie.

Pytanie brzmi:
- dlaczego taka informacja pojawia się akurat u tylko u Marka ?

- Czy jest to celowe działanie kogoś kto był pod wrażeniem Pawła, że umieścił w własnym sprawozdaniu o Chrystusie znaki , które towarzyszyły Pawłowi?.

Jest wiele pytań, chociażby odłączenie się Marka podczas 3 szlaku misyjnego Pawła, widać że coś musiało się wydarzyć. W dziejach mamy sugestię że była sprzeczka, jednak może tak miało wyglądać a Marek dostał zadanie , dokładnie wtedy Marek zaczął chodzić za Piotrem.
Dziwne...

avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 10:41
Rafał napisał:Cyryl to co przedstawiłem to nie są żadne problemy tylko konkretne i logiczne DOWODY zestawione w stosunku do świadectwa Apostołów, którzy NAJLEPIEJ znali Zbawiciela.

W historii zawsze będą problemy.

Nie zapominaj, historia nie jest wiedzą o charakterze naukowym. Jest strefą dywagacji w oparciu o łączeniu fakty w logiczne powiązania i wyciągania wniosków o charakterze dedukcji i indukcji.

Pokazałeś Rafale problemy z ewangelią Marka w oparciu o dowody.

Problem z ewangelią Marka jest taki, że jest ona najkrótsza. Jest ona w zasadzie krótką kopią ewangelii Mateusza.

Oto inne szczegółowe problemy z ewangelią Marka. Zobaczmy rozdz. 24 Mat:
http://bibliamesjanska.com/Mt/24.html

i Marka:

http://bibliamesjanska.com/Mk/13.html

W obydwu Isus wypowiada proroctwa, odnośnie tego samego wydarzenia. Proroctwa nie powinny się zatem różnić. Natomiast u Marka proroctwo jest uboższe, pozbawione wielu cennych informacji.

Zobaczmy te różnice:

U Mateusza jest wspomniane, że powstanie wielu fałszywych proroków aby zwieść wielu, nawet wybranych. U Marka zaś, jest wspomniane o jakiś wielu.

Zobaczmy inne fragmenty:
Mat 24 napisał:(7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.

(Cool Ale to wszystko dopiero początek boleści.

(9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.

(10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.

(11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.

(12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.

(13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

(14) I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Mar 13 napisał:(7) A gdy usłyszycie o wojnach oraz wieści wojenne, nie trwóżcie się; musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec.

(Cool Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będą miejscami trzęsienia ziemi, będzie głód. To jest początek boleści.

(9) Ale wy sami miejcie się na baczności: Będą was wydawać sądom, a w synagogach będziecie bici; postawią was taż przed namiestnikami i królami z mego powodu, abyście złożyli świadectwo przed nimi.

(10) Lecz najpierw musi być zwiastowana ewangelia wszystkim narodom.

(11) A gdy was poprowadzą, żeby was wydać, nie troszczcie się naprzód o to, co macie mówić, ale mówcie to, co wam będzie dane w owej godzinie, albowiem nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Święty.

(12) I wyda na śmierć brat brata, a ojciec syna, i powstaną dzieci przeciwko rodzicom, i przyprawią ich o śmierć.

(13) I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego; ale kto wytrwa do końca, będzie zbawiony.

Mateusz wspomina ponownie o fałszywych prorokach i o tym, że będzie takie bezprawie, że miłość wielu oziębnie. U Marka nie znajdziemy tych cennych informacji.

Inna różnica:

Mar 13 napisał:(14) Gdy tedy ujrzycie ohydę spustoszenia, stojącą tam, gdzie stać nie powinna - kto czyta, niech uważa - wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry.

Mat 24 napisał:(15) Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa -

U Mateusza jest wspomniane o ohydzie spustoszenia, którą przepowiadał prorok Daniel. U Marka o ohydzie stojącej tam gdzie nie stać powinna.

Mamy zatem inną wymowę tego samego proroctwa.

Jak wspomniał Henryk bez ewangelii Marka można się obyć, ale bez ewangelii Mateusza tracimy wiele cennych wiadomości - które Marek pomija.

Inna różnica:

Mar 16 napisał:(15) I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.

(16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Mat 28 napisał:(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię moje,

(20) Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

U Mateusza chrzest jest w imię Isusa. Ochrzczeni mają przestrzegać - wypełniać - wszystkie uczynki jakie nakazał im Isus.

U Marka chrzest jest ale nie wiadomo w czyim imieniu. Dodatkowo tylko chrzest i wiara wystarczają do zbawienia.

O wypełnianiu uczynków wiemy tylko z ewangelii Mateusza.

Czyli Mateusz okazuje niezbędny aby wiedzieć co należy czynić aby się zbawić. Natomiast sam Marek nie udziela nam takich informacji.

Jest jeszcze inna informacja:

wikipedia napisał:Wersetów Mk 16,9-20 nie ma w niektórych rękopisach, nie znał ich święty Hieronim oraz Euzebiusz, stąd niektórzy bibliści uważają je za nieautentyczne i w nowych przekładach zaznacza się ich odrębność. Przeważająca liczba rękopisów, włączając w to te najważniejsze, zawiera ten fragment[68]. Problem autentyczności tych wersetów jest dyskutowany od końca XIX wieku przez biblistów i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości dyskusja ta została zakończona. Zwraca się uwagę zarówno na różnice jak i podobieństwa stylu[38]. Leonhard Hug był zdania, że zakończenie dodano na początku II wieku. F. G. Kenyon, powołał się na fakt, że w kodeksach najczęściej ulegają uszkodzeniu pierwsze i ostatnie karty kodeksu, więc tekst ten mógł bardzo wcześnie zaginąć. Wedle innego wyjaśnienia, znajdującego pewne oparcie w późnej tradycji, autorem zakończenia jest jeden z siedemdziesięciu uczniów Chrystusa (Arystion) i pochodzi ono z czasów apostolskich[69][70]. W komentarzu do Biblii Tysiąclecia podano, że niespójność stylistyczna względem wcześniejszego materiału tej Ewangelii może wynikać z tego, że ewangelista Marek postanowił dołączyć relację o ukazywaniu się Chrystusa po jego zmartwychwstaniu tak jak było to w pozostałych dwóch Ewangeliach synoptycznych. Howard Marshall, profesor teologii protestanckiej specjalizujący się w egzegezie Nowego Testamentu, z kolei domniemuje że z powodu uszkodzenia najstarszych kopii Ewangelii Marka wersety 9-20 zostały odtworzone później[71].

Problem autentyczności tego fragmentu wpisuje się w szerszą dyskusję na temat tradycji manuskryptów – zbioru manuskryptów określanych jako Textus receptus (oparte są o nie m.in. polska Biblia gdańska, angielska King James Version, New King James Version i in.) lub tzw. Nestle Aland (m.in. polska protestancka Biblia warszawska, katolicka Biblia Tysiąclecia, angielskojęzyczna New International Version i in.)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Marka#Tre.C5.9B.C4.87_i_struktura_Ewangelii

Czyli okazuje się, że wersy od 9 - opisujące zmartwychwstanie mogły powstać później jako reakcja na ewangelie Mateusza. Oczywiście nie jest to pewnik, ale dyskusje trwają.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 15:27
Mamy też ciekawe podobieństwa pomiędzy Markiem a Łukaszem:

Mar 9 napisał:(38) Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami.

(39) Ale Isus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić.

(40) Bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest za nami.

i Łukasz:

łukasz 9 napisał:(49) A Jan odpowiadając, rzekł: Mistrzu, widzieliśmy takiego, który w twoim imieniu wygania demony i zabranialiśmy mu, ponieważ nie chodzi z nami.

(50) Wtedy Isus rzekł do niego: Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami.

Zarówno w rozdziałach Marka, Łukasza i Mateusza, mamy przykład dzieci, które Isus stawiał za przykład, w jaki sposób wejść do Królestwa Niebieskiego. Ale u Marka i Łukasza po wydarzeniach z dziećmi jest właśnie ten fragment o pochwale Isusa dla człowieka który wyganiał demony bez pozwolenie Isusa!!!

Tutaj mamy zestawienie tych trzech ewangelii i tego fragmentu:
http://www.orygenes.pl/ewangelia/kto-nie-jest-przeciw-wam-jest-za-wami/

U Mateusza Isus nie daje upoważnienia dla ludzi którzy są spoza grona Apostołów do wyganiania demonów w jego imieniu.

Czyli te fragmenty u Marka i Łukasza są jak najbardziej w interesie Pawła i innych fałszywych proroków.

Co więcej u Mateusza, Isus wielokrotnie ostrzega przed fałszywymi prorokami, tymi którzy będą działać w jego imieniu.

Co więcej Isus u Mateusza gani takich ludzi, którzy są chwaleni u Marka i Łukasza:

Mat 7 napisał:(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

(20) Tak więc po owocach poznacie ich.

(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.

(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, [b]czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?[/b]

(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

Czyli Isus u Mateusza jednoznacznie przestrzega przed fałszywymi prorokami, którzy będą w jego imieniu wyganiać demony i czynić cuda.

Isus w czasach ostatecznych fałszywych proroków potępi.

Natomiast u Marka i Łukasza Isus tych ludzi chwali i zabrania im przeszkadzać.

Mamy więc kolosalną sprzeczność.

avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 15:56
Mamy inną ciekawostkę na temat ewangelii Marka:

wikiepedia napisał:W przeciwieństwie do Mateusza terminy aramejskie zawsze są objaśniane, podobnie jak zwyczaje żydowskie. Pod względem stylu i języka ustępuje pozostałym Ewangeliom. Niewiele jest mów Jezusa i są one krótkie (poza dwoma, tj. Mk 4,1-34 oraz Mk 13,1-37). Marek koncentruje się na opisie cudów i czynów Jezusa.

Przez większą część swojej historii Ewangelia Marka była marginalizowana. Stosunek do niej zmienił się w końcu XVIII wieku, kiedy uznano ją za najbardziej pierwotną i dlatego ważną w badaniach historycznych i teologicznych dotyczących Jezusa Chrystusa, jak i badaniach nad rozwojem doktryny wczesnochrześcijańskiej. Współcześnie przeważa opinia, że „Utrata Ewangelii Marka byłaby jednak stratą niepowetowaną, widzimy w niej bowiem Jezusa w działaniu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Marka

1. U Marka jest niewiele słów Isusa. To dziwne wszak słowa Isusa posiadają moc twórczą.

2. Pod koniec XVIII wieku uznano ją za najbardziej pierwotną. Przez większość historii chrześcijanie nie przywiązywali wagi do ewangelii Marka.

Przecież XVIII wiek to rozwój masonerii, iluminacji oraz triumf Jezuitów - którzy dzięki Napoleonowi obalili papieża. To także początek kłamstw w nauce, krytykowanie całej Biblii oraz wiele innych zjawisk.

Kto miał interes aby wywyższyć ewangelie Marka jak nie wrogowie chrześcijaństwa i Isusa. Im na rękę, była ewangelia Marka, prosta, nie zawierająca zbyt wielu słów Isusa.

Część rękopisów ewangelii Marka nie zawiera opisu zmartwychwstałego Isusa, więc dając tą ewangelie jako najstarszą wrogowie chrześcijaństwa mogli podważać zmartwychwstanie Isusa.

Wcześniej za najstarszą ewangelie uznawano ewangelie Mateusza.

Zobaczmy zresztą. Z ewangelii Mateusza uczyniono ewangelie synoptyczną, gdyż wciśnięto ją pomiędzy ewangelie Marka i Łukasza.

Natomiast jak Henryk zauważył w badaniu proroctw używamy dwóch ewangelii Mateusza i Jana. Te dwie ewangelie się uzupełniają - naturalnie. Ponadto te dwie ewangelie - Jana i Mateusza nie powtarzają się ale mówią o innych wydarzeniach i innych słowach Isusa.

avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 16:46
Zobaczmy Mateusz i Jan autorzy dwóch ewangelii to są Apostołowie.

Apostołowie to ludzie, których dla swego syna wybrał sam Bóg. Byli oni szkoleni przez Isusa przez okres 3,5 roku.

A zatem to oni powinni być najbardziej wiarygodnymi autorami ewangelii. Gdyż Apostołowie, to posłowie ewangelii.

Mat 28 napisał:(16) A jedenastu uczniów poszło do Galilei, na górę, gdzie im Isus przykazał.

(17) I gdy go ujrzeli, oddali mu pokłon, lecz niektórzy powątpiewali.

(18) A Isus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.

(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię moje,

(20) Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

Czyli Isus na autorów ewangelii wybrał swoich uczniów.

Czy tutaj:

Jana 20 napisał:19) A gdy nastał wieczór owego pierwszego dnia po sabacie i drzwi były zamknięte tam, gdzie uczniowie z bojaźni przed Żydami byli zebrani, przyszedł Isus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!

(20) A to powiedziawszy, ukazał im ręce i bok. Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana.

(21) I znowu rzekł do nich Isus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.

(22) A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.

(23) Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.

Czyli to ewangelie które są bezpośrednio autorstwa Apostołów powinny być wiarygodne. Gdyż te ewangelie to informacje z pierwszej ręki.

Natomiast Marek to nie uczeń Isusa ale Piotra. Łukasz to uczeń Pawła. Nie wiadomo jaki wpływ na Marka miał Paweł i Łukasz.

Skoro Isus potrzebował 3,5 roku aby wyszkolić swoich uczniów i ich przetestować, to jedynie oni są gwarantem, że w ich ewangeliach zawarte są oryginalne słowa Isusa.

Natomiast ewangelie Marka i Łukasza uczyniły z ewangelii Mateusza ewangelie synoptyczną i oddzieliły ją od ewangelie Jana.

W zasadzie Marek i Łukasz odnoszą się do ewangelii Mateusza i dodają nowe elementy, słowa i wydarzenia.Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 18:07
Niesamowita sprawa jest iż właśnie tutaj dzieją się takie wspaniałe rzeczy! - OBNAŻAMY wspólnie kłamstwa/działania szatana - co również jak widać ma potwierdzenie i w tym temacie!

Nie na darmo napisałem o "naszym" forum w taki sposób:

Ja stoję po stronie GARSTKI HERETYKÓW pod przydomkiem „grupa Heńkowa” – i tam JEDYNIE utożsamiam się z Domem NASZEGO Ojca

W GRUPIE jesteśmy jeszcze skuteczniejsi co jakże doprowadza szatana do szału!
Oczywiście o tym nasz Zbawiciel mówi iż MODLITWA kilku ma większą moc ale również się tyczy to OBNAŻANIA kłamstw szatana, które jak widzimy NAWET dla nas mogą być zaskoczeniem wciąż.

Świetna robota panowie!

Henryk napisał:Uważam, że termin Ewangelia jest raczej błędnie stosowany w tych ostatnich postach.

Zgadzam się z Tobą Henryku w 100% i dlatego ewangelia napisałem z małych liter bo to nie jest EWANGELIA. Również w artykule często piszę o niej jako świadectwie Marka.
Ale gdybym nie używał tej terminologi może wielu Czytelników nie zwróciło się ku temu artykułowi we właściwy sposób... Smile

Ale jak najbardziej dobrze piszesz bo przecież jest to jakże MASKUJĄCY temat, który ma tylko POZORY ewangelii co chyba jaśniej w artykule nie mogłem przedstawiać.

Nie ma żadnych nauk do zwykłych ludzi, które byłyby JAWNE. I chodzi o włąśnie Królestwo Boże - o to czym jest i... JAK Je uzyskać!

Są tylko PUSTE słowa jak:

Marka 2, 13-14 napisał:Potem wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!». On wstał i poszedł za Nim.

Jest więcej takich form świadectwa - a jeśli nauczał to TYLKO w przypowieściach. To co od razu rzuciło mi się "oczy" - czyli ewangelia TAJEMNICY "loży chrystusowej"...

Bushi WOW!
Wiesz, że ten werset, który podajesz niemalże SPRAWDZIŁEM od razu w zestawieniu Mateusza bo on jest jakże ważny dla ... CHARYZMATYKÓW. Ale... nie wiem jak to zrobiłem, że nie "zauważyłem" że RZECZYWIŚCIE tego wersetu nie ma.
A sprawdzałem go na 100% właśnie z myślą o charyzmatykach. Wpierw sam sprawdzałem wszystko wertując kartki wszystkich 3 świadectw , Mateusza,Jana i Marka. Podejrzewam, że porównując ten werset - pomyłiłem kartki i Markowy wziąłem za MATEUSZOWY! Jestem tego pewien bo byłem ZAWIEDZIONY, że to jest... Bo nigdy tego wersetu nie mogłem zbytnio "zrozumieć"/wytłumaczyć - tym bardziej, że jest to SLOGAN REKLAMOWY charyzmatyków - a najbardziej dla zielonoświątkowców.
Dopiero później sprawdzałem PONOWNIE zgodność wg przypisów gdzie... JEST UKAZANE, że Mateusz ma też ten ostatni nakaz - a jak widzimy Marek DODAŁ, te "cuda"... Czyli nie jest taki u Mateusza a to bardzo istotne!
Świetnie, że to wychwyciłeś bo BYŁBYM nadal przekonany, że to jest.

Ale Bushi nie podałeś bardzo istotnej części tej "rzekomej" wypowiedzi Chrystusa:

Marek 16, 17-18 napisał:"Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».


To jest NAJWIĘKSZY SLOGAN i RZEKOME potwierdzenie "Duchowości Bożej, którą uzurpują sobie właśnie charyzmatycy jako Ci - OD BOGA!

Czy mamy jakąkolwiek wzmiankę na ten temat w świadectwie Apostolskim czy Proroctwach "Starotestamentalnych"? NIE.
Jedynym potwierdzeniem na ów mówienie językami są... DZIEŁA APOSTOLSKIE!

A co mówi świadczy nam Apostoł Jan jakim darem są obdarzani uczniowie Chrystusa - Ci którzy UWIERZYLI w Niego i NALEŻĄ DO NIEGO?

1 List Św Jana 5, 20 napisał:Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.”

Czy mówi coś o "mówieniu językami" czy o jakiś niespotykanych cudach i truciznach na potwierdzenie AUTENTYCZNOŚCI mocy Bożej??

Oczywiście, że nie ale świadczy o ZDOLNOŚCI ROZUMU. Rozum ma oczywiście każdy ale ze zdolnością jest już inna bajka... Ale również ważne jest to jaka to jest ZDOLNOŚĆ? ---> żebyśmy poznawali BOGA!

Ale Marek świadczyć woli, że będziemy "cudotwórcami" i pokazywać Boga za pomocą cudów.

A całe Słowo Boże mówi nam, że naszą "BRONIĄ" przeciw światu jest SŁOWO BOŻE a nie cuda.

A charyzmatycy potwierdzają swoją "autentyczność" cudami, które TYLKO MAREK pisze - a... nie posługują się Słowem Bożym lecz SZATAŃSKIM KĄKOLEM - czyli naukami Pawła i Łukasza...

Cyryl świetne dowody pokazujesz, że WŁAŚNIE te SPRZECZNE fragmenty są kwestionowane - gdyż nie znajdują się we wcześniejszych manuskryptach.
WOW!
Jest to ewidentny dowód, że SZATAN autoryzuje ów "kółko wzajemnej adoracji" o czym ewidentnie w artykule piszę.

Więc dzięki naszej wspólnej pracy Bracia "sprawa" ewangelii Marka nabiera coraz większej "AUTENTYCZNOŚCI" czym naprawdę jest!

Życzę Wam miłego weekendu bo do poniedziałku mnie nie ma gdyż znikam do pracy.
Rafal81
Rafal81
Liczba postów : 72
Join date : 14/04/2015
Age : 39
Skąd : już z Nieba :) nie należę JUŻ do tego upadłego świata
http://www.panjezusjedynadroga.pl

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 18:16
właśnie przed chwilą dodano do mojego bloga komentarz, że ponownie ATAKUJEMY Biblię... Nie zmieszczam oryginalnego komentarza bo może to być jakiś SPAM ale oczywiście napiszę linka, żeby sami Czytelnicy mogli rozsądzić po czyjej stronie leży PRAWDA. PRAWDA się sama obroni więc się tym nie martwię Smile

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/25/sympatycy-h-kubika-po-raz-kolejny-edytuja-biblie/
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

25th Lipiec 2015, 20:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Otóż zobaczmy co o Marku pisze w Wikipedii:

wikiepdia napisał:Marek Ewangelista, cs. Apostoł i jewangielist Mark – wedle tradycji Kościoła autor Ewangelii Marka uważanej za najstarszą i jednocześnie najkrótszą spośród ewangelii, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra, apostoł z grona siedemdziesięciu dwóch. Zgodnie z relacją Papiasza wiernie spisał głoszone przez Piotra nauki. Według tradycji św. Marek został umęczony ok. 68 roku. Uznawany przez Kościół koptyjski za pierwszego patriarchę Aleksandrii i świętego; święty Kościoła katolickiego, anglikańskiego, ewangelickiego, prawosławnego i ormiańskiego

Księgi Nowego Testamentu nazywają go Markiem, Janem, a także Janem Markiem. Tradycyjnie wszystkie te osoby są utożsamiane ze św. Markiem, który wraz ze św. Barnabą towarzyszył św. Pawłowi w jego pierwszej podróży misyjnej, z której jednak zawrócił w Perge. Wyruszył później z Barnabą na Cypr. Wiemy o jego pobycie w Rzymie wraz ze św. Piotrem i św. Pawłem, kiedy to prawdopodobnie między rokiem 60 a 70 spisał swoją Ewangelię. Niewykluczone, że był synem Marii, przyjaciółki św. Piotra, do której tenże udał się po wyjściu z więzienia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Ewangelista

Czyli Marek był wpierw uczniem Pawła a potem Piotra!!!

Marek spisał swoją ewangelię wg tego czego uczył się od Pawła i potem od Piotra.

Mamy tutaj problem czy Piotr autoryzował ową ewangelię????

Jeśli by Piotr autoryzował i nadzorował ową ewangelię, to dlaczego sam jej nie napisał czy sam nie został jej autorem???

Wtedy ewangelia nabrałaby większej wiarygodności.

Najprawdopodobniej, Marek uczeń Pawła, wykorzystał fakt, że był też uczniem Piotra i napisał swoją ewangelie.

Zobaczmy w ten sposób stworzono pojęcie ewangelie synoptyczne:

wikipedia napisał:Ewangelie synoptyczne (z gr. εὐαγγέλιον, euangelion, dosł. dobra nowina; συνοψις, synopsis: zestawienie, patrzenie razem, wspólnie) – wspólna nazwa dla ewangelii według św. Mateusza, według św. Marka i według św. Łukasza. Jako pierwszy trzy pierwsze Ewangelie nazwał synoptycznymi J.J. Griesbach (zm. 24 marca 1812)

Ewangelie te łączone są razem ze względu na znaczne podobieństwo relacji w porównaniu z odmiennym sposobem ujęć Ewangelii według św. Jana. Wskazywane jest przede wszystkim podobieństwo treści, układ materiału, języka, słownictwa i stylu. Podobieństwo określane jest jako problem synoptyczny. Bibliści tłumaczą te zbieżności m.in. teorią dwóch źródeł. Jedno wspólne, z którego czerpali wszyscy autorzy Ewangelii synoptycznych, nazwane jest źródłem Q. Są to mowy Jezusa [(łac.) logion – 'powiedzenie'). Nie udaje się jednoznacznie określić tego źródła.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelie_synoptyczne

Mamy więc pojęcie synoptyczne oraz problem ewangelii synoptycznych:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Problem_synoptyczny#Hipoteza_pierwotnej_Ewangelii

Zobaczmy trzy podobne do siebie ewangelie, różniące się ze sobą w szczegółach tworzą ogromny problem.

Dodatkowo z ewangelii Jana uczyniono ewangelie najmłodszą, czy też wielu uważa ją ewangelią gnostyczną:

opoka napisał:Jednym z „ulubionych” pism gnostyków była Ewangelia według św. Jana. Długie mowy Jezusa, pełne tajemniczych symboli i terminów, znakomicie odpowiadały ich potrzebom. Własne pisma często konstruowali w podobny sposób, by nadać im pozór ważności i autentyczności.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TF/list200607-judasz.html

Natomiast nikomu nie przyszło do głowy, że ewangelie Marka i Łukasza są odpowiedzą Pawła na ewangelie Mateusza.

Zaś Apostołowie głosili dwie ewangelie Mateusza i Jana. Jednak pojęcie ewangelii synoptycznych spowodowało, że w razie ujawnienia Apostoła Pawła i jego ewangelii, to można przy okazji zdyskredytować ewangelie Mateusza.

Zrobił tak chociażby mason Mariusz, który zaatakował wprost ewangelie Mateusza. Jego atak polegał na odrzuceniu "ewangelii synoptycznych" jako zaakceptowanych przez Kościół Katolicki. Problem w tym, że kluczowa jest przypowieść o kąkolu i pszenicy występująca u Mateusza.

Mamy tutaj spory problem. U Mateusza w rozdz. 13 mamy taką przypowieść:

Mat 13 napisał:(24) Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli.

(25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.

(26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol.

(27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol?

(28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?

(29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.

(30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły.


Tej przypowieści o kąkolu i pszenicy nie ma w ewangeliach Marka i Łukasza. Natomiast zarówno w ewangeliach Marka i Łukasza tylko taka przypowieść o siewcy o siewcy ziarna.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przypowie%C5%9B%C4%87_o_siewcy

Zobaczmy sami:
http://bibliamesjanska.com/Mt/13.html
są dwie przypowieści o siewcy (siewca parzenicy i przypowieść o siewcach parzenicy i kąkolu)

oraz:
http://bibliamesjanska.com/Lk/8.html
http://bibliamesjanska.com/Mk/4.html

jest tylko przypowieść o siewcy ziarna.

Dlaczego Marek (uczeń Pawła i Piotra) a także Łukasz pominęli przypowieść o dwóch siewcach parzenicy i kąkolu??? Czyżby, była ona niewygodna i demaskująca ich???


Ponieważ ta przypowieść wskazuje na to, że słowa Isusa zawarte w ewangeliach Mateusza i Jana są pszenicą a kąkolem który zasiał zły są inne ewangelie.

Zobaczmy przypowieść o kąkolu i parzenicy jest istotna. Dopóki żyli Apostołowie to siano pszenicę czyli głoszono ewangelie Mateusza i Jana.

Gdy oni zasnęli (umarli) to zaczęto głosić ewangelie Marka i Łukasza także.

Brak przypowieści o kąkolu i pszenicy w ewangeliach Marka i Łukasza powinien budzić niepokój. Gdyż w tej przypowieści Isus dał spore ostrzeżenie dla nas.

Ta przypowieść była przecież sporą zaporą przed fałszywym apostołem Pawłem. Czyżby Paweł musiał posiłkować się swoimi uczniami, których ewangelie nie zawierały ostrzeżeń przed nim???

Zobaczmy przypowieść Isusa u Mateusza o kąkolu i pszenicy jest kluczowa!!!

Gdyż autoryzuje ona ewangelie które głosili tylko jego Apostołowie!!! Śpiący słudzy, to zmarli Apostołowie, którzy głosili swoją ewangelie ale po swojej śmierci nie mieli możliwości, aby powstrzymać głoszenie ewangelii fałszywych. Dopiero po śmierci Apostołów udało się umieścić kąkol czyli fałszywe ewangelie


Zobaczmy jak fundamentalna jest przypowieść o kąkolu i pszenicy. Uczniowie Isusa prosili sami aby im wyjaśnił tylką tą przypowieść, bo jej nie rozumieli:

Mat 13 napisał:(36) Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli.

(37) A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.

(38) Rola zaś, to, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.

(39) A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.

(40) Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.

(41) Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,

(42) I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Isus zatem tę przypowieść wyjaśnia. I mówi, że On i jego przeciwnik będą głosić swoje ewangelie.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4620
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

26th Lipiec 2015, 02:43
Niesamowite, Cyrylu...

Piękna robota!

Dodam jedną małą cegiełkę.

No dobrego nasienia także zaliczymy księgi biblijne, które wydają owoc w czasie żniwa i kąkol staje się oczywisty.

Najwyraźniej przypowieść odnosi się do ludzi oraz do ksiąg biblijnych.

Zaczyna się więc żniwo.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

26th Lipiec 2015, 22:31
A teraz porównajmy przypowieść o siewcy. Zobaczmy jak ową przypowieść Isus wyjaśnia u Mateusza:

Mat 13 napisał:(10) I przystąpiwszy uczniowie, rzekli ma: Dlaczego mówisz do nich w podobieństwach?

(11) A On, odpowiadając rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane.

(12) Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie; a temu kto nie ma i to, co ma, będzie odjęte.

(13) Dlatego w podobieństwach do nich mówię, bo patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją.

(14) I spełnia się w nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie.

(15) Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli a uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył.

(16) Ale błogosławione oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą,

(17) Bo zaprawdę powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.

U Mateusza wszystko jest logiczne. Uczniowie pytają dlaczego Isus mówi do ludu w podobieństwach. Isus tłumaczy uczniom, że podaje swoje nauki w przypowieść aby być jak najlepiej zrozumianym. Wers 10 i 11 to podają.

Wers 13 to dosłownie perfekcyjne wyjaśnienie dlaczego Isus używa przypowieści i porównań kiedy nauczał lud. Ponieważ chciał być najlepiej zrozumiałym, dla zwykłych ludzi. Ponieważ lud nie rozumiał Isusa więc ten im wszystko wyjaśniał w przypowieściach. Isus powołuje się na prorka Izajasza, który wyjasnia dlaczego lud nie rozumiał nauk Isusa. Wersy 14 i 15 mówią, że lud nie rozumiał słów Isusa ponieważ miał zatwardziałe serce. Czyli to z powodu grzechów - łamania prawa Bożego - lud nie rozumiał nauk Isusa, zaś Apostołowie te nauki najlepiej rozumieli.a teraz zobaczmy te samo wyjaśnieni o siewcy u Łukasza i Marka:

łk 8 napisał:(9) I pytali go jego uczniowie, co znaczy to podobieństwo.

(10) A On im rzekł: Wam dane jest poznać tajemnice Królestwa Bożego, ale innym podaje się je w podobieństwach, aby patrząc nie widzieli, a słuchając nie rozumieli.

Mar 4 napisał:(10) A gdy był na osobności, pytali go ci, którzy z nim byli razem z dwunastoma, o te podobieństwa.

(11) I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach,

(12) Aby patrząc, widzieli, a nie ujrzeli; i słuchając słyszeli, a nie rozumieli, żeby się czasem nie nawrócili i nie dostąpili odpuszczenia.

Gdzie u Łukasza i Marka Isus wyjaśnia dlaczego lud nie rozumie jego nauk. W tych ewangeliach wychodzi na to, że Isus podaje wszystko w podobieństwach i przypowieściach aby nie być zrozumianym.

Łukasz i Marek zatem insynuują jakoby Isus specjalnie mówił tak aby nie być zrozumiałym dla grzeszników.

Podczas gdy u Mateusza Isus mówi ludowi w przypowieściach aby być zrozumianym, pomimo zatwardziałości serc ludu. U Mateusza Isus mówi w przypowieściach aby być zrozumianym nawet dla grzeszników.


Dodatkowo u Łukasza i Marka Isus nie powołuje się na proroka Izajasza. U Mateusza Isus się na proroka powołuje.

avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

26th Lipiec 2015, 22:51
A teraz porównajmy te rozdziały w których są proroctwa Isusa odnośnie czasów końca:
http://bibliamesjanska.com/Mt/24.html

i
http://bibliamesjanska.com/Mk/13.html
http://bibliamesjanska.com/Lk/21.html

U Mateusza, jest ostrzeżenie przed fałszywymi prorokami:
U Marka i Łukasza jest ostrzeżenie przed jakimiś nieznajomymi zwodzicielami.

Dodatkowo u Mateusza jest mowa o ohydzie siejącej spustoszenie o której prorokował Daniel. Czyli tutaj Isus powołuje się na drugiego proroka. Daodakowo owa ohyda ma stanć w miejscu świętym.

W Marka jest mowa o ohydzie siejącej ale nie ma mowy gdzie ona ma stać. Jest tylko stwierdzenie - bezsensowne - że ma owa ohyda stać gdzie nie powinna. Czyli gdzie???

Czyli proroctwo u Mateusza zawiera wiele cennych informacji. Zaś u Marka owo proroctwo jakby było dezinformacją.

Dodatkowo Marek nie powołuje się na proroka Daniela. Natomiast u Mateusza jest powołanie się na Daniela ponieważ Isus chce abyśmy wiedzieli, że owa ohyda stanie na górze Syjon. Dodatkowo Isus powołał się na Daniela aby być lepiej zrozumiałym.

U Łukasza nie już wcale mowy o ohydzie siejącej spustoszenie.


Sponsored content

"Sprawa" ewangelii Marka Empty Re: "Sprawa" ewangelii Marka

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach