Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

+34
Lotion
Odrodzony
Aleksander
Łukasz.s
polskapaw
Wróg Kozłów
Kowalski
Edwedere
Tabitha
przebudzonyzesnu
Gregor
efraimita
Milosc
Andrzej
piotrek123
Liksar
Skiper
Jacek86
levrone55
Arkadia
Mutu
Jonatan Grodzicki
Rafal81
Olo
lusia
walirlan
Marysia87
anileve
Obserwator
anowi
Kasia
Bushi
Cyryl
Hugo
38 posters
Go down
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Kwiecień 2016, 13:25
Message reputation : 100% (2 votes)
Ataki na mnie się zwiększają.

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 12957686_1076954225679277_1701958591203734133_o

Znany nam były członek forum, Rafał Kudrański przechodzi samego siebie w oskarżaniu mnie za pomocą oczywistych kłamstw i oszczerstw.

Jak tytuł wskazuje, podobno użyłem szatańskiego świadectwa. Nie wiem co to jest i nie mam pojęcia jak je użyć.
Rafał nie raczył wyjaśnił. Za to wykazał sie zupełnym brakiem zrozumienia czytanego tekstu. Nic dziwnego, że jego tłumaczenia tekstów biblijnych są zupełnie nie strawne i jego interpretacje są tak logiczne jak te paszkwile.

Z nieznanych mi bliżej przyczyn Rafał Kudrański zarzuca mi, że twierdzę na witrynie, ze nigdzie Prawdy nie ma, nawet w Biblii a tylko jedna prawda istnieje właśnie na mojej witrynie. Oczywiste mega kłamstwo!


Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 12932902_1076954219012611_3241493771082027857_n
Hmmm... jest to obraz zupełnego zaćmienia... umysłu.  Nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Owszem napisałem, ze na witrynie możesz znaleźć jedyną prawdę, która jest oczywiście w Biblii a ja podaje na to mnóstwo dowodów.

Gdybym cokolwiek skłamał, wystarczyłoby wskazać jawne kłamstwo. Tymczasem wygląda to zupełnie odwrotnie.
Powyższy rysunek sugeruje, że Prawda jest w Biblii - oczywiście że tak ale mamy także wiele innych prawd o których Biblia nie wspomina.

Prawda – według klasycznej definicji właściwość sądów polegająca na ich zgodności z faktycznym stanem rzeczy, których dotyczą. W potocznym rozumieniu jest to stwierdzenie w formie zdania oznajmiającego, wyrażone o określonym fakcie, tak jak ma czy miało to miejsce w rzeczywistości.

Powiedzieć, że istnieje, o czymś, czego nie ma, jest fałszem. Powiedzieć o tym, co jest, że jest, a o tym, czego nie ma, że go nie ma, jest prawdą. Definicja ta (zwana dziś korespondencyjną definicją prawdy) oznacza, że: dane zdanie A jest prawdziwe wtedy i tylko wtedy, gdy stan faktyczny opisany przez zdanie A ma rzeczywiście miejsce.

Cytaty z Wikipedii. Klasyczne określanie prawdy, według którego jasno wynika, że oskarżający mnie o kłamstwa Rafał Kudrański nie posługuje się prawdą ale fałszem.

Czyli Biblia jest głównym źródłem prawdy o Bogu i Jego dziełach.

Przykład kłamstwa Rafała. Napisał powyżej że ja nie tylko nie wskazuję na Pana Jezusa ale nawet nie wskazuję na Słowo Boże które jedynie znajdziemy w Biblii.

Wystarczy rzucić okiem na witrynę zbawienie.com, aby natychmiast zauważyć, że jest to witryna o biblijnym zbawieniu, czyli oparta ściśle na Biblii, na Bogu i na Synu, którego rzeczywiste imię to Isus. Takie imię dał mu Bóg Ojciec i tak go wszyscy po grecku nazywali i nadal w takiej formie, i tylko takiej formie to imię występuje w Chrześcijańskich Pismach Greckich.

W tym przypadku Rafał posłużył się oczywistym kłamstwem i wystarczy dodać jego komentarz świadczący o braku zrozumienia słowa - prawda - i wiemy, że czytanie czegokolwiek jego autorstwa jest poważnym błędem ponieważ ten człowiek nie rozumie tekstów pisanych oraz posługuje się często kłamstwem.

Ostatnie zdanie  na tym obrazku jest także kłamstwem. Niczego takiego nie napisałem i nawet nie zasugerowałem.



Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 8622_1076954262345940_6935254662059623500_n


Sugestia że manipuluję jakąś techniką, której on nawet nie zna i jest w stanie wytłumaczyć. Nazywa mnie agentem ale nie podaje żadnych dowodów mojej przynależności do jakiekolwiek agencji.

Nawet on zna moje myśli!

Potem podaje, jak to powinno być napisane według jego opinii. I jego wersja mu bardziej pasuje i nawet to go cieszy.

Niezłe!? Kto więc stosuje... manipulację!?

I następne dzieło Rafała...

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 12472707_1076954285679271_8535874355031206678_n

Znowu kłamstwo, ponieważ nie jest zgodne z faktami.

Henryk Kubik to moje imię i nazwisko. Łatwo sprawdzić, ale nie jest to zadanie łatwe dla Rafała. On woli... skłamać.

Moim pseudonimem internetowym jest thewordwatcher - znaczy strażnik słowa Bożego. Dlatego jako strażnik odrzuciłem teksty Pawła.

Jak zakładałem sobie ten pseudonim, o Pawle jeszcze nie wiedziałem! bounce

Kolejnym kłamstwem jest twierdzenie, że oświadczam, że zostałem wybrany jako JEDYNY na świecie by wyjawić 'cudowne wybawienie ludu Bożego' i zaprzecza, jakoby plan Boży był zgodny z Prawdą i że jest to skierowane przeciwko Bogu. Oczywiście ani jednego dowodu biblijnego czyli kolejne kłamstwo.

Nigdzie nie napisałem, ze zostałem wybrany przez Boga. Napisałem jedynie, ze jak do tej pory jestem jedynym znanym mnie człowiekiem, który ową tajemnicę Bożą ujawnił. Czyli Rafał skłamał ponownie.

Mamy więc stek oszczerstw i kłamstw, które nie mają oparcia w faktach. Rafał kłamie, że posługuje się Prawdą!
Kłamie z miłości do Chrystusa!?

No i podał cytat sugerujący, że nie uznaję ze Jezus Chrystus przyszedł w ciele i doszedł do genialnego wniosku, że zasługuję na tytuł... Antychrysta. Oczywiście dowodów nie podał!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Kwiecień 2016, 13:35
Message reputation : 100% (2 votes)
Henryku, wiem że to przykre, oszczerstwa ZAWSZE bolą oskarżenia o kłamstwo również , zwłaszcza gdy jedynym celem działalności jest właśnie odkrycie PRAWDY... Ale tak to właśnie jest gdy się do owej PRAWDY dociera - wszelkiej maści nieudacznicy , chorzy z zawiści ślepcy szczekają najgłośniej. Pozostaje wytrwać w Prawdzie i bezlitośnie odsłaniać tych co Pismo przekłamywali i czynią to nadal.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Kwiecień 2016, 14:17
Message reputation : 100% (2 votes)
On manipuluje właśnie według twierdzenia, że kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Niestety wielu ludzi daje się nabierać na o większe idiotyzmy, ale ludzie nie znający Biblii mogą się dać w ten sposób nabrać.

Uważam, ze tego jest za dużo i powinienem się do tego odnieść.

Tego posta nieco poprawię i umieszczę na zbawienie.com jako uwagę dla tych, którzy wejdą na witrynę właśnie z jego Pejsbooka. :-)

A tacy z pewnością się znajdą. Wielu ludzi wierzy w takie brednie, ze aż strach bierze, że tacy naiwni ludzie jeszcze jakoś funkcjonują.




W tym filmie mamy przykład manipulacji psychicznej. Ale to sa zaledwie skrawki informacji a rzeczywiste działania są prowadzone w Tavistock Institute.

http://www.tavinstitute.org/

Organizacja rządowa zajmująca się takimi właśnie zagadnieniami, w jaki sposób manipulować opinią publiczną, zachowaniem się ludzi w pewnych warunkach oraz stwarzanie warunków na wywoływanie określonej reakcji.

Owe metody są masowo stosowane i zdają doskonale egzamin w ogłupianiu społeczeństwa, które nawet nie zauważa, że zmuszanie do obowiązkowych szczepionek czy stopniowe propagowanie pedofilli wcześniej czy później zaowocuje sukcesem.

Finansowany przez Rockefeller Foundation!

Dlatego świat jest nadal, pomimo wolnego (prawie) dostępu do wielu informacji, presja otoczenia nie pozwala na zmianę poglądów.

Szczególnie wiele wysiłku wkłada się w programy radiowe i TV aby skutecznie nimi zagłuszać wszelką prawdę.

I niestety odnoszą sukcesy i z tych przyczyn Bóg nie będzie karał zbyt wielu ludzi za to, że zostali straszliwie ogłupieni. Dlatego bałwochwalstwo Polaków dotrwa do momentu uwolnienia nas spod jarzma syjonistów i dopiero wtedy Bóg uwolni nas od owej szatańskiej indoktrynacji.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Tabitha
Liczba postów : 101
Join date : 19/03/2015

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Kwiecień 2016, 23:36
Message reputation : 100% (3 votes)
"Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować" (Jana I5: 20).

Henryku, ja po czasie dostalam grubej skory. Widzimy, ze slowa uzywane przez wrogow prawdy dawno stracily swoje znaczenie i nie wyrazaja tego, co naprawde znacza. Na naszych oczach falszowana jest historia. Gazety i telewizja definiuja "opinie spoleczna" a ludzie powtarzaja za nimi jak papugi rzekomo swoje zdanie. Jakis tam Rafal bije piane. Jezeli znajduje swoich odbiorcow to chyba sa siebie warci? a moze sa az tak zmanipulowani. Wiadomym jest, ze na naszym forum najwazniejsze jest wyszukiwanie i kierowanie sie Slowem Boga Ojca Wszechmogacego i jego syna Isusa Chrystusa. Niech nasz Ojciec Wszchmogacy w imie Isusa Chrystusa blogoslawi twojej pracy jaka wkladasz z milosci do Boga, do prawdy, aby jak najwiecej ludzi doprowadzic do Boga...
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

25th Kwiecień 2016, 11:05
Muszę się jeszcze raz odnieść do oskarżających mnie postów ze znanego blogu na Pejsbooku.

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Rafals10

Bezpośredni link do oryginału oraz do reszty tego posta.

https://zbawienie.forumotion.com/t118-rodzaj-ludzki-malzenstwo-biblijne-genetyka-powrot-do-podstaw

Autor tych oskarżeń przechodzi samego siebie i nadal nie posiada żadnego zrozumienia czytanego słowa. Dziwię się, że ten człowiek jakoś jeszcze funkcjonuje.

Warto porównać sprawę kobiety złapanej na cudzołóstwie. Jana 8 rozdział.


Joh 8:10  A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?
Joh 8:11  A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.

Jakbyśmy na nią nie patrzyli, była to cudzołożnica, ale hipokryci złapali ją na akcie grzechu ale tej drugiej osoby nie przyprowadzili. Do takiego grzechu trzeba dwie osoby, nie jedną.

Wydarzenie zakończyło się wyjściem wszystkich oskarżycieli, którzy albo zrozumieli swój błąd, albo sami mieli znacznie więcej na sumieniu i zasługiwali sami na ukamienowanie. Bojąc się że Isus odczyta ich myśli, po cichu opuścili Go i w ten sposób porzucili potępianie tej kobiety.

Jest więc wyraźne, że oni nie tylko nie byli lepsi od niej i do ich grzechów doszła także obłuda!

W takiej oczywistej sytuacji Chrystus wypowiedział niezwykle mądre słowa. Skoro oskarżający przestali ją oskarżać, On jej także wybaczył, ale pod jednym warunkiem.  Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.

Wystarczy przeczytać resztę mojego posta aby w pełni zrozumieć mój czy raczej biblijny punkt widzenia grzechu.

Nasze młode pokolenie jest niemal zupełnie bezwartościowe w oczach Boga ale... on nas wszystkich chcących wyleczenia uleczy!

Fakt ogłupienia  młodego pokolenia i niemal stałego trwania w wielu grzechach nie oznacza potępienia.

System wychowania i funkcjonowania rodziny jest temu najbardziej winien, a my nawet to wiedząc nie mamy szansy na właściwe wychowanie naszej dziatwy, którą w haniebny sposób demoralizuje szkoła, media i środowisko.

Oczywiście że są tacy, którzy potrafią stawić temu czoła i zaprzestać takiego trybu życia.


Warunkiem wybaczenia jest zaprzestanie grzechu.

Wielu tak robi, dlatego o tym wielu mówi i pisze.

Ale większość, podobnie jak katoliccy bałwochwalcy najwyraźniej nie są w stanie przełamać o własnych siłach owej szatańskiej kontroli.

Ale aby to zrozumieć, trzeba wiedzieć jak Bóg to widzi, nie na podstawie NASZEJ opinii, ale opinii Boga, który ujawnią ją w swym Prawie.

Jeżeli grzeszymy, musimy mieć świadomość grzechu oraz widzieć siebie tak, jak nas widzi Bóg.

Dla grzeszników nie ma miejsca w Królestwie Bożym i dlatego Bóg osądzi swój Lud na pustyni, wybaczy mnóstwo grzechów, odmieni serca ludzkie i naprawi szkody wywołane grzechem.

Ale w Królestwie dla grzeszników miejsca nie będzie. Kidy grzech zostanie całkowicie wykorzeniony, dopiero wtedy Bóg i Syn zamieszkają pośród ludzi.

Z innych oskarżeń... ostra krytyka, że jesteśmy imbecylami intelektualnymi w porównaniu z aniołami i szatanem.

Skąd wziąłem takie informacje? Z wielu przypadków egzorcyzmów w których demony ujawniały pewne rzeczy, z informacji ludzi, którzy zetknęli się z aniołami upadłymi i cześć z nich oświadczała, ze znają oni biegle wszystkie języki świata, nawet te które już nie istnieją.

Niektórzy osobiście rozmawiali z Lucyferem. Z tych źródeł czasami otrzymujemy informacje, które mają potwierdzenie w faktach. Jest wiadome, że ani demony ani upadli aniołowie nie używają tłumaczy do swych rozmów z ludźmi.

Posiadają olbrzymią wiedzę ale... nie są oni obdarzeni mądrością, podobnie jak mój oskarżyciel.

Inteligencja to bardzo szybka analiza pewnych kwestii, rozmów, obliczeń, czyli ogólnie.... każdy komputer jest inteligentny ale nie jest mądry. Nie potrafi podejmować mądrych decyzji.

Czyli jest inteligentnym... idiotą. Podobnie jest z upadłymi aniołami, którzy po utraceniu kierownictwa Boga i8 jego Ducha, stali się niemądrzy pomimo takiej olbrzymiej wiedzy, jaką posiadają.

Można ich porównywać z prawnikami czy z politykami. Inteligentni i wykształceni... idioci.

Demony i upadłe anioły pogardzają ludźmi i oszukują nas nieustannie okazując nam zawsze pogardę, z powodu naszego braku ich wiedzy i inteligencji.

Ale istnieje coś, czego oni nie mają ale my posiadamy.

Mądrością jest bojaźń Boga. Mądrością jest przestrzeganie Prawa Bożego oraz mądrością jest miłość do Boga i bezgraniczne do Niego zaufanie.

Ta mądrość nie ma niczego wspólnego z inteligencją i wiedzą. I tego oni nam także zazdroszczą!

A mój krytyk nie tylko nie ma ani inteligencji, ani mądrości. Ma on coś czego mu nie zazdroszczę. Olbrzymią dozę nienawiści. Może kiedyś to zrozumie.

Można by więcej pisać ale to czysta strata czasu. bounce[/size]

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

25th Kwiecień 2016, 17:20
Message reputation : 100% (3 votes)
Rafał uważa Isusa za Boga, to jego prawo. Ale jak ze słuchaniem i wypełnianiem słów Isusa???

A co z tymi słowami Isusa:

Mat 5 napisał:(43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.

(44) A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.

(45) Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

(46) Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?

(47) A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

(48) Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz, który jest w niebie doskonały jest.

My uważamy Isusa za króla, zaś Rafał uważa go za Boga. Więc Rafał powinien bardziej niż my wypełniać słowa Isusa.

Jak to jest miłością do nieprzyjaciół, czyli do nas a szczególnie do Henryka, w wykonaniu Rafała???

Czy ta strona:
https://www.facebook.com/AntyZbawienie/

w której aż kipi od twojego jadu nienawiści nie jest dowodem, ze słowa i nakazy Isusa ma Rafał gdzieś???

A co mówi Isus o ludziach którzy przyjmują jego nauki a nie wypełniają ich???
Mat 7 napisał:(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.

(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?

(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

(24) Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.

(25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce.

(26) A każdy, kto słucha tych słów moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.

(27) I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki.

Jakim sądem nas sądzi Rafał tak my mamy prawo oceniać jego. Takie prawo dał nam Isus:

Mat 7 napisał:(1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

(2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.

(3) A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?

(4) Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim?

(5) Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Rafał zajmuje się szkalowaniem i oczernianiem Henryka.
Czyta nasze forum aby potem zaatakować Henryka.

Rafał stworzył nawet profil na Facebooku a wcześniej stronę internetową, którego celem są ataki na Henryka.

W jakim celu??

Z powodu twojej urażonej ambicji z powodu twojej pychy!!!

Ta cecha jest cechą szatana, z powodu której zbuntował się przeciwko Bogu. Pycha to cecha każdej istoty czy to anioła czy człowiek który buntuje się przeciwko Bogu.

Natomiast pokora i sprawiedliwość - czyli wypełnianie prawa Bożego, gwarantuje zbawienie:

So 2 napisał:(3) Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie jego prawo! Szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dniu gniewu Pana.

Czy te ciągłe ataki - kłamliwe i złośliwe - w wykonaniu Rafała nie są dowodem jego pychy - czyli braku pokory i niesprawiedliwości - czyli łamania prawa Bożego???

Rafał powinien się zastanowić jaka istota mu się ukazała. Ponieważ owoce jego działalności są złe:
Mat 7 napisał:(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

(20) Tak więc po owocach poznacie ich.
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

6th Maj 2016, 14:44
Trafiłem ostatnio na takie "coś" - https://robertbrzoza.pl Nie wiem czy znacie. Piękne słowa....i same herezje. Do gościa nic nie dociera, ma własne durne teorie (nie obowiązuje nas prawo, ktoś kto przestrzega Prawa nie może połączyć się z Chrystusem i wiele innych "rewelacji"), wszystko oparte na Pawle i Łukaszu. Próbowałem dyskutować , ale to rozmowa z klamką - Pawła uwiarygodnił Łukasz a Łukasza Paweł...i tak w kółko....ble , ble ble.... Szkoda tylko ludzi którzy tam są bo widzę że niektórzy naprawdę szukają....
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Maj 2016, 14:16
Message reputation : 100% (1 vote)

Miriam Shaded, Wahhabistka i dezinformator.

Państwo handlowe, zaangażowane w wyścig zbrojeń, bezpośrednio lub pośrednio w terroryzm rządowy i zamachy fałszywej flagi, kreuje wizerunek obiektywnego państwa demokratycznego opartego na autorytetach i ekspertach.

Takim absolutnie (nie) "wiarygodnym" ekspertem miała być : Miriam Shaded, złożyć się na to miały medialne cechy, wykreowane na potrzeby opinii, kreowanych przez podszept w społeczeństwie.

Uroda, nienawiść do islamu, kreowanie fałszywych opinii i sloganów, miały wykreować multikulturową celebrytkę, walcząca wraz z narodem o stworzenie nielogicznych sformułowań na temat uchodźców islamskich, co doskonale ukrywało przyjęcie w Polsce m.in. 1,5 mln Ukraińców.

Pani Miriam, jest Wahhabistką, ekstremistką na usługach syjonistów, elit, tajnych stowarzyszeń i służb specjalnych. Rozpracowanie tej pani o, której ostrzegany od początku zajęło nam trzy tygodnie.


reszta: http://ligaglobu.blogspot.com/2016/05/czas-okultyzmu.html

---------------------------------------------------

Wstawiam o niej , bo szczerze powiedziawszy stała się w ostatnim czasie bardzo popularna i wielu ludzi jej ufa.




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Maj 2016, 14:39
Liskar ... to jest jedna z ważniejszych informacji na tym forum!
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Maj 2016, 17:27
Message reputation : 100% (1 vote)
Liksarze szczerze.... ale ten artykuł o Miriam Shaded to jakaś kpina a nie dowód.

Napisze tak nie ufam Miriam Shaded, dla mnie robi ona karierę polityczną i wizerunkową. Zapewne realizuje ona polecenia jakiejś grupy.... ale jakie autor tego artykułu podał nam dowody na to, że Miriam Shaded jest Wahhabistką ??? Żadnych.


Dodatkowo, Wahhabizm ma na celu rozprzestrzenianie islamu, w tym poprzez promowanie imigracji islamistów do państw białego człowieka w tym do Europy.

Z tego co mi wiadomo to Shaded, wypowiada się ostro i radykalnie przeciwko islamowi i przyjmowaniu islamskich uchodźców w Polsce!!!

Jak zatem może ona realizować interesy Wahhabizmu???

Zacytuje jeden fragment tegoż artykułu:

czas okultyzmu napisał:I jeszcze jedno, pani Shaded, prowadzi nas swoimi wypowiedziami do zamachów fałszywej flagi, wszystkie klocki zostały już ułożone, teraz wystarczy tylko uruchamiać ekspertów, autorytety, zdarzenia ... , prowadzące do właściwego celu.
http://ligaglobu.blogspot.de/2016/05/czas-okultyzmu.html


Jakim cudem zamachy terrorystyczne islamistów w Polsce, mogą spowodować, że Polacy zapałają chęcią do wojny z Rosją - jak to chcą wahhabici i Amerykanie - oraz zapragną przyjmować uchodźców z państw islamskich????

Sam artykuł jest mało obszerny i naprawdę mało w nim pisze o samej Miriam Shaded. Nie wspomnę, już aby autor tego artykułu podał jakieś dowody na to, że Miriam jest wahhabitką, w postaci zdjęć, rozmów, relacji świadków cokolwiek.

Są inne bardziej wartościowe artykuły w necie które demaskują Miriam Shaded. Np ten:

http://natemat.pl/152141,prawda-o-fundacji-estera-byly-pracownik-integracja-chrzescijan-syrii-w-polsce-to-calkowita-porazka

Ten artykuł to konkretny dowód czyli wywiad z osobą która współpracowała z Miriam Shaded.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

18th Maj 2016, 23:31
Message reputation : 100% (1 vote)

Zobaczmy co mówi Księga Przysłów Smile

Ks. Przysłów 30 napisał:

(5) Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają.

(6) Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.


Kto dodaje do słów Pana ? A nawet je neguje ?!



(20) Tak postępuje cudzołożnica: Je i obciera sobie usta, i mówi: Nic złego nie uczyniłam.

Do tego prowadzi zbawienie z wiary, ludzie nie oddalają się od grzechu, wycierają usta ( wiarą ) i mówią , przecież nic złego nie zrobiłem, Uwierzyłem więc jest już okej, wszystko mi wybaczone !

13 napisał:
(13) Kto gardzi Słowem, ten ginie; lecz kto szanuje przykazania, temu będzie odpłacone.

Do czego zmuszają przykazania ? Do robienia dobrych uczynków, czyli przestrzegania ich.. a nie samej wiary !

13 napisał:
(16) Roztropny robi wszystko rozważnie, lecz głupiec popisuje się głupotą.


Tylko głupiec od razu odrzuca fakt że Szaweł może być kłamca, rozważny człowiek , czyta za i przeciw, rozważa to i prosi Ojca o zrozumienie.. a nie odrzuca z automatu !

9 napisał:

(10) Bojaźń Pana jest początkiem mądrości, a rada świętych to zrozumienie: ponieważ znajomość Prawa jest znakiem zdrowego umysłu.

Znajomość Prawa i jego przestrzeganie ( czyli robienie dobrych uczynków) zapewnia nam mądrość i bojaźń Boża. a odrzucenie tego.., wiadomo Wink


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

19th Maj 2016, 10:38
Message reputation : 100% (2 votes)
Ja z kolei nie ufam księdze przysłów:
Pro 1:1 Przypowieści Salomona, syna Dawida, króla izraelskiego:
Prorocy zwykle mówili inaczej, zawsze było "tak mówi Pan", albo "słowo Pana, które doszło do mnie...", Salomon w ogóle nie powołuje się na Boga
Pro 2:1 Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania,
...
Pro 2:5 Wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga;
ok, możliwe, nie robiłam analizy zdanie po zdaniu, pobieżnie wszystko poza tymi stwierdzeniami jest w porządku. Ale wszelkie poznanie jest od Boga, nie od nikogo innego, tutaj coś nie gra
Nie chcę wyrażać moich sądów, bo jestem omylna, tylko chcę powiedzieć, że już od dawna pomijam te 3 księgi (pieśń, przysłów, kaznodziei) podczas czytania bibli. Nie dają one nic czego bym już nie wiedziała, nie mają charakteru Słowa Bożego. Mają też kilka bardzo wątpliwych fragmentów
Pro 8:15 Dzięki mnie królują królowie i władcy wydają sprawiedliwe prawa.
Pro 8:16 Dzięki mnie rządzą książęta i dostojnicy sądzą sprawiedliwie.
Tutaj nie jestem pewna kto mówi, Bóg lub Salomon, bo fragment mówi, że dzięki niemu panują królowie i książęta. Ale wg mnie mówi to Salomon
Pro 30:1 Słowa Agura, syna Jake z Massy. Mąż ten mówi: Mozoliłem się nad sprawą Bożą, mozoliłem się nad sprawą Bożą i uległem.
Tutaj jest ciekawa sprawa, bo przy czytaniu od razu widzę zmianę stylu (tzn nie w tm pierwszym zdaniu, tylko dalej)
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

19th Maj 2016, 10:46
Message reputation : 100% (1 vote)
Całkowicie się z tobą zgadzam, Hugo...

Księga kaznodziei Salomona oraz przysłów, a także Pieśń nad Pieśniami to raczej nie są zbiory nauk samego Boga czyli nie jest to Słowo Boże.

Obrałem taką taktykę odnośnie Słów Boga.

Cytuję tylko wyłącznie słowa wypowiedziane przez Boga oraz Syna, oraz słowa prorockie, które powołują się na autorstwo Boga.

Jeżeli w tych słowach znajduję coś niezrozumiałego, sprawdzam w angielskiej Septuagincie Brentona i w 95% wszystko się zaczyna zgadzać.

Nie zaznaczam już ksiąg nie wartych zaufania, ale cytuję głównie słowa warte zaufania, czyli Słowa Boga lub Syna.

Uważam, że każdy z nas powinien zwracać na to uwagę, czy pisząc, czy czytając cokolwiek.


Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 19th Maj 2016, 13:34, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

19th Maj 2016, 11:13
Zgadza sie , ja sam, stąpając po tak grząskim gruncie zawsze proszę Boga o pomoc w eliminowaniu fałszywych lub źle tłumaczonych tekstów. Zacząłem od Pawła i dzięki temu i tej właśnie Bożej Pomocy coraz więcej z Biblii rozumiem...
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

27th Maj 2016, 23:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Hy hy hy Basketball

Przypadkiem trafiłem i chciałem się podzielić, bo uśmiałem się tak, że pomyślałem, iż może inni też się pośmieją elephant

To już podchodzi pod teorie spiskowe...może polecimy autora poniższych bzdur np. Jessiemu Venturze??  jocolor

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 2hqgx3n

Do czego nuda popycha ludzi?? Mogę podać numer buta jak ktoś chce...zapewniam, że będzie sensacja!!

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 2q8dq1e
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

28th Maj 2016, 00:24
bełkot napisał:Wiemy z przedstawionych dowodów że Henryk jest MISTRZEM manipulacji

"chłopy" muszą być na bieżąco, nowa sensacja zawsze podbija oglądalność, to też technika manipulacji.

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

28th Maj 2016, 01:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Drański przechodzi samego siebie w desperackich wysiłkach, aby mnie ośmieszyć, ale młotek, jakiego używa działa zupełnie odwrotnie.

Czytelnicy widząc zupełny brak zrozumienia, czym jest miłość do braci uciekają od tego człowieka jak pies od jeża a wyniki jego 'ewangelizacji' są tak impresywne, że chyba dwoje lub troje ludzi to polubiło.

Wczoraj wieczorem wpadłem tam, aby poszukać powodów do śmiechu i także to znalazłem.

Oczywiście, że to poprawiło mi humor. Powiem ci Rafale - najbardziej oddany czytelniku forum zbawienie - ze musiałem kupić żonie pralkę a sobie zbadałem wzrok i zamówiłem nowe okulary.

Zapewniam cię, że jak się lepiej zastanowisz, to uznasz moje poczynania jako zakamuflowane masońskie gesty, żeby sprawić Bogu jak najwięcej przykrości. Wysil się nieco a przy twoim wnikliwym umyśle odnajdziesz w tym poważną szatańską konspirację i spisek przeciwko Bogu.

A tak na poważnie, widziałem filmik na temat lamp naftowych. Gość z USA wyjaśniał dlaczego oliwa jest lepsza od nafty do lampy naftowej. Zalecał także zmienić paliwo w lampach naftowych na olej z oliwek. Podobno ładnie pachnie i płomień jest nieco jaśniejszy i nie kopci.

Oglądając to przypomniała mnie się przypowieść o pannach mądrych i głupich i w ten sposób zainspirowany zmieniłem swego awatara ze świecy, która także ma biblijny podtekst na lampę oliwną w której nie brakuje oliwy, ponieważ jak większość z nas czekam na powrót Syna Bożego i dbam, aby nie zabrakło mi oliwy.

Ale Rafał znajdzie jeszcze więcej powodów do nienawiści i oszczerstw ale... musimy wybaczać, jeżeli chcemy aby Bóg nam wybaczył nasze przewinienia.

W tym świetle Rafale, nie bądź Drański a i tobie ja wybaczam to i Bóg ci wybaczy wszelkie złe słowa, które przeciwko mnie i innym członkom tego forum wypowiedziałeś.

My traktujemy przykazania Boże na poważnie i jeżeli zaczniesz w sposób uczciwy i godny naśladowcy Chrystusa głosić Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym, będziemy traktować cię ponownie jak miłego brata, który kiedyś nieco się pogubił w swym zapale.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

7th Czerwiec 2016, 22:12
Izajasza 1 napisał:

(16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!


Czego wymaga od nas Ojciec ? abysmy przestali źle czynić.. czyli przestrzegać Prawo.
A nie bezgranicznie " wierzyć "

Izajasza 1 napisał:

(17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

7th Czerwiec 2016, 22:19
Izajasza 3 napisał:
(10) Szczęśliwy sprawiedliwy, gdyż dobrze mu się powiedzie, bo owoc uczynków swoich będzie spożywać!

(11) Biada bezbożnemu, źle mu się powiedzie, bo mu według uczynków jego rąk odpłacą!




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

7th Czerwiec 2016, 22:54
Amosa 6 napisał:

(12) Czy konie mogą biegać po skale? Czy wołami można orać morze?
Lecz wy obróciliście prawo w truciznę, a owoc sprawiedliwości w piołun.

Dokładnie to robi przecież Szaweł i całe dzisiejsze chrześcijaństwo.. niweluje Prawo i uczynki, na rzecz " wiary "

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

25th Czerwiec 2016, 01:18
Message reputation : 100% (1 vote)
czytelniczka Elwira napisał:

A ja umarłem i okazało się, że te przykazanie, które miało być ku żywotowi, było ku śmierci. Albowiem grzech otrzymawszy podnietę przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił. (Rz 7:10-11)

Paweł oskarża tu samego Boga o grzech na Ziemi. Jest to dokładnie ta sama postawa, którą prezentuje szatan! Co było w Edenie? Bóg: "Nie jedzcie z tego drzewa (ani nawet go nie dotykajcie!) abyście nie pomarli". Szatan: "Na pewno nie umrzecie". Nakaz Boga był, jest i zawsze będzie ku żywotowi, to szatan zawsze stara się udowodnić, że jest ku śmierci!
Paweł mówi, że gdyby nie Prawo Boże, nie byłoby grzechu, jednym słowem - to Bóg jest winny nakładając na nas "ograniczenia", bo wzbudza w nas w ten sposób chęć do czynienia zła. Oskarża o kuszenie samego Boga! Mało tego, oskarża Boga również o całe zło na Ziemi oraz śmierć! Kropka w kropkę nauka szatana!
(pomijając fakt, że Paweł po raz kolejny zrzuca odpowiedzialność z człowieka za czynienie zła... grzech sobie żyje w członkach i to on jest winny, samosie robi)


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

26th Czerwiec 2016, 17:07
Message reputation : 100% (1 vote)
Kaznodzieja napisał:

12
(13) Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga i przestrzegaj jego przykazań, bo to jest obowiązek każdego człowieka,

(14) Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną - czy dobrą, czy złą.


Nie każdy uznaje księgę kaznodziei bo w zasadzie są to głownie słowa człowieka a nie Boga , ale chciałbym zwrócić uwagę na to , że nawet zwykły kiedyś uczony rozumiał tą prostą sprawę i o niej mówił , że jest najważniejsza , czyny a nie z wiary będziemy rozliczani.

Poza tym,  porównajmy nasze życie do pracy, a Boga jako szefa.


Czy pracownik w pracy, jest rozliczany z tego co WYKONAŁ ( uczynki ) czy z tego ile naopowiadał się pięknych rzeczy i jakim jest gadułą ?

W żadnej pracy, Szef nie płaci za to żeby pracownik dużo gadał o tym jaki on wspaniały i dobry, a za to żeby wykonywał swoją pracę.

Tak samo jest przecież z życiem człowieka, nie będziemy rozliczani z tego jak bardzo umiemy chwalić i wielbić Ojca, bo prawdziwa wiara to przestrzeganie przekazań, czyli uczynki.

Mt 15 napisał:
(7) Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach:

(Cool Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich jest daleko ode mnie.


Tutaj pytanie do Pawłowców, oczywiście odpowiedzcie sobie w duchu , bo dla mnie to oczywiste.

Dlaczego cały Starty Testament, i Nowy Testament, oprócz Szawła i jego nauk mówi o uczynkach a nie wierze  dlaczego ŻADEN prorok nigdzie nie wspomina o wierze a zawsze o uczynkach? Czy to naprawdę Was nie dziwi ? Nie zastanawia ?


Iz 1

(16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!

(17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!

Iz 3

(10) Szczęśliwy sprawiedliwy, gdyż dobrze mu się powiedzie, bo owoc uczynków swoich będzie spożywać!

(11) Biada bezbożnemu, źle mu się powiedzie, bo mu według uczynków jego rąk odpłacą!


Czemu biada bezbożnemu? Bo będzie rozliczony z Wiary..? nie , bo będzie rozliczony z UCZYNKÓW.


Gdyby Bóg rozliczał z Wiary, to okazałoby się , że 99,8 % ludzi na świecie nie zna przecież prawdy o Bogu, i musieliby zostać skazani na śmierć.....

Jeśli Bóg będzie rozliczał z Uczynków... to KAŻDY człowiek ma szanse ! Bowiem każdy człowiek który przeżyje życie chociażby w plemieniu w środku dżungli Amazonki, nie wiedząc nawet o istnieniu innego świata ma SZANSE na życie wieczne, bowiem jeśli ma dobre serce to i jego uczynki są dobre, wiec kwalifikuje się !

W jaki sposób działa Szatan, czy on namawia Nas ludzi do niewiary... czy do czynienia złych uczynków? Dlaczego On już w Edenie namawiał Ewę do złego uczynku( złamania zakazu Boga ), a nie do niewiary w Boga ?


Dlaczego każdemu demonowi zależy na tym by człowiek do którego ma dostęp jak najwięcej złamał prawa Bożego czyli narobił wiele złych uczynków?



Dlaczego faryzeusze przychodzili do Jana Chrzciciela obmyć się z grzechu i złych uczynków a nie z niewiary ?


(7) A gdy ujrzał wielu faryzeuszów i saduceuszów, przychodzących do chrztu, rzekł do nich: Plemię żmijowe, kto was ostrzegł przed przyszłym gniewem?

(Cool Wydawajcie więc owoc godny upamiętania;

(9) Niech wam się nie zdaje, że możecie wmawiać w siebie: Ojca mamy Abrahama; powiadam wam bowiem, że Bóg może z tych kamieni wzbudzić dzieci Abrahamowi.

(10) A już i siekiera do korzenia drzew jest przyłożona: wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień wrzucone.
[/quote]

Dlaczego każde drzewo ma być ścięte? Bo dobre owoce to uczynki.....
Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 I6gqd5

Czy w naszym ogródku, oczekujemy po drzewach owocowych aby wydały owoc, czy aby tylko rosły ?

Drzewo owocowe, które nie wydaje owocu, jest bezużyteczne......

przecież to uczynki są naszą koroną,  a nie wiara Bracia...

poza tym przecież dlaczego Bóg wygnał Izrael, dlatego , że nie wierzyli ? Czy dlatego że łamali nagminnie przekazania (złe uczynki) ?

Bóg osądził Izrael z wiary ,czy z uczynków?
Jeremiasza 13 napisał:

(22) A gdy pomyślisz w swoim sercu: Czemu mnie to spotkało, to wiedz, że z powodu mnóstwa twoich przewinień odkryto poły twojej szaty i zgwałcono cię.

( przewinienia to nic innego jak złe UCZYNKI )

(23) Czy Murzyn może odmienić swoją skórę a pantera swoje pręgi? A czy wy, przywykli do złego, możecie dobrze czynić?

(24) Dlatego rozproszę was jak plewy ulatujące za podmuchem pustynnego wiatru.

(25) Taki jest twój los, dział wyznaczony przeze mnie - mówi Pan - gdyż mnie zapomniałeś i polegałeś na kłamstwie.


Gdyby Bóg , rozliczał z Wiary a nie z Uczynków....... to nie bylibysmy w Niewoli ! A jesteśmy....
----------------------------------------------------------------------------------------

Czy każdy z Nas w związku ,wymaga od 2 strony tego żeby obiecała , że nie zdradzi i zapewniała tylko swoimi słowami , czy aby faktycznie tego nie zrobiła ( uczynek ) ?

Co Nam po 2 osobie która obiecuje , że nie zdradzi a ciągle to robi ? Czy nie lepsza jest osoba która nie zdradza ?

Wszystko sprowadza się do uczynków.


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

27th Czerwiec 2016, 00:46
Piękny post Liksarze.

Nie będziemy rozliczani z ilości modlitw i zapewnień. Drzewa, które nie wydaje owoców są ścinane...

To trzeba dodać do serii o Pawle.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

27th Czerwiec 2016, 16:08
Iz 48 napisał:

(17) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraelski: Ja, Pan, twój Bóg, uczę cię tego, co ci wyjdzie na dobre, prowadzę cię drogą, którą masz iść.

(18) O, gdybyś był zważał na moje przykazania, twój pokój byłby jak strumień, a twoja sprawiedliwość jak fale morskie!

(19) Twój ród byłby liczny jak piasek, a twojego potomstwa tyle, co ziarnek piasku, jego imię nie byłoby wytępione ani zniszczone przed moim obliczem.


Zważanie na przykazanie , to ich wypełnianie, czyli UCZYNKI.


Bóg mówi wyraźnie, jeśli Nasi przodkowie przestrzegaliby przekazań, to byśmy byli liczni jak piasek.. a przypominam że Rasa Biała ( w tym i Izrael )jest na wymarciu..........


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

27th Czerwiec 2016, 20:09
Message reputation : 100% (1 vote)
Henoch już był analizowany, ale chciałbym przypomnieć.

Hen napisał:
98
6 Przysięgam wam, grzesznicy, na Świętego i Wielkiego, że wszystkie wasze złe czyny są jawne w niebie i że wasze złe czyny nie są zakryte lub ukryte.

7

Nie sądźcie w waszym duchu ani nie mówcie w waszym sercu, że nie wiecie i nie widzicie, iż każdy grzech zapisywany jest codziennie w niebie przed Najwyższym.



Tak wszyscy zwolennicy Szawła i wiary.. nie sądźcie, że waszym usprawiedliwieniem będzie " ale przecież tak mówił Paweł"

to jest ŻADEN argument przed Bogiem.



8 Odtąd wiecie, że wszystkie wasze złe czyny, które popełniacie, są zapisywane codziennie aż do dnia waszego sądu.

Jeśli to przeczytałeś.... JUŻ WIESZ I NIE MA ODWROTU , Nic wam wiara nie da bez uczynków !

9

Biada wam, głupcy, bo zostaniecie zniszczeni przez waszą głupotę.

Nie słuchacie mądrego, więc i dobro nie stanie się waszym udziałem.



_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Sponsored content

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 11 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach