Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Strona 21 z 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Cyryl on 8th Lipiec 2017, 21:33

Nie wiem czy te filmy nie powinny zostać umieszczone w sekcji "Na wesoło i na luzie".

Otóż w tym filmie widać jak tłumacz z organizacji pastora Pawła Chojeckiego "Idź pod prąd" celowo zakłamuje tłumaczenie z angielskiego:

a tutaj to dosłownie widać jak pastor kiedyś zwalczał Trumpa ale dziś go wychwala pod niebiosa i jeszcze kłamie:

Naprawdę pan Chojecki bez cienia zażenowania kłamie w żywe oczy.

Cyryl

Liczba postów : 998

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 13th Lipiec 2017, 19:48

Trzeba tylko chcieć a Bóg juz dalej prowadzi:)

To małżeństwo pierwszy krok już zrobiło.

Może kiedyś zatrzymają się na tym forum ...Smile,bo "lubią myśleć"i szukają prawdy:)

Kasia

Liczba postów : 1119

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 27th Lipiec 2017, 09:16

Bóg nie zmienia zdania-to kłmstwa pochodzące od zbawienie.com i witryn podobnych.

Skoro tak jest to skąd mam pewność że będąc dobrym człowiekiem mam szansę na Królestwo Boże i czy w ogóle Królestwo Boże zaistnieje skoro Bóg moze się rozmyślić i zmienić zdanie Rafale?

Wieczorynka dla dorosłych "Świnka i Rafał"

Kasia

Liczba postów : 1119

Powrót do góry Go down

Pisanie by Andrzej on 27th Lipiec 2017, 14:53

Wysłuchałem Rafała do pierwszego jego argumentu z Biblii i ....jeżeli dalej ma podobne argumenty to odechciało mi się słuchać.
Otóż zacytował księge Rodzaju i dzieło stwarzania zwierząt argumentując że Bóg stwarzając zwierzęte uznał że to było dobre.
OK, racja tylko potem stwarzając człowieka Bóg stworzył Raj i wszystko co stworzył Bóg było dobre i człowiek nie jadł zwierząt wtedy.

Kiedy już Bóg zezwolił jesć człowiekowi zwierzęta (po potopie) wtedy podzielił je na czyste i nieczyste do jedzenia dla nas i ani Bóg ani Isus zdania nie zmienili. Zrobił to Paweł. On zezwolił , a jego zdanie mnie nie interesuje.

Dalej już nie oglądałem bo po tym pierwszym dosć marnym "dowodzie" wyczułem manipulacje słowem bożym i wydaje mi sie że dalej byłoby podobnie

Andrzej

Liczba postów : 97

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 27th Lipiec 2017, 17:53

Heh..skoro Rafał posługuje się takim argumentem na samym wstępie, to ciekawe, jak by wyjaśnił, że Bóg jednak karał Izraelitów za jedzenie wieprzowiny - mięsa nieczystego?? Very Happy

No tak...wg niego, Bóg po prostu zmienia sobie zdanie i raz mówi tak, raz inaczej, no i tak jest napisane w "niby Prawie", zwanym Torą, ale co tam, przecież ST jest dla Rafała nieważny i najlepiej byłoby się go pozbyć.

Słowo Boże zawarte w Pięcioksiągu jest dla niego "niby Prawem", ale ten nonsensowny argument, że wszystko, co stworzył Bóg jest dobre, to można jeść, ma być niby odpowiedzią i dowodem?

Dobre Very Happy

A krew jesz Rafał??? Bóg też ją stworzył!!

Wszystko, co stworzył Bóg jest dobre!

Czy Bóg, Twoim zdaniem, stworzył coś złego???

Przeczysz sam sobie drogi Rafale, a ten podkast pokazuje, jak bardzo w poważaniu masz nakazy Boga Ojca, Świętego Izraelskiego affraid
Obserwator

Liczba postów : 1194

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 23rd Sierpień 2017, 13:43

Bardzo się poirytowałem!!

Ten internetowy zwidziciel, z czystym sumieniem go tak określę, Sanjay - czarodziej w idiotycznej czapce zaczął promować chyba swój najnowszy film, atakując w nim osobę Chrystusa i twierdząc, że jest On synem lucyfera!!

affraid

Ten podstępny złodziej informacji, prawdopodobnie mógł wykorzystać herezje z blogu BB i na ten temat.

Typ tak mi podniósł ciśnienie, że pomyślałem iż przydałoby się zrobić jakiś materiał na temat kłamstw jakie rozsiewa, by ostrzec kogo się da.

Posunął się za daleko!
Obserwator

Liczba postów : 1194

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by levrone55 on 23rd Sierpień 2017, 13:53

To jest parobek bestii. Jego logo to wirujace slonce.

Sanjaya, san czyli slonce po angielsku...

levrone55

Liczba postów : 120

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 25th Sierpień 2017, 15:04

W nawiązaniu do tego całego Sanjaja można zapytać:

czy człowiek, który nie wierzy w Pana Isusa, obraża Go, może otrzymać od Niego zrozumienie Jego słów i odróżniać prawdę w postaci Słowa Bożego od szatańskiego kłamstwa?

Nie, bo gdyby tak było, to Isus nie musiałby mówić do ludu w przypowieściach.

I ten człowiek jest właśnie tego znakomitym przykładem.

Wygaduje nonsensy przy zerowym zrozumieniu tego, co mówi.

Zresztą nie on pierwszy porównywał Isusa do Lucyfera, albo twierdził, że Lucyfer jest synem Isusa.

A z czego biorą się te idiotyczne stwierdzenia?

Spójrzmy.

Pan Isus powiedział:

Ap 22:
(16) Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna.
Pan Isus to także światłość tego świata.

J 8:
(12) A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.
Zatem ze Słowa Bożego wynika wprost, że Isus to gwiazda świecąca, poranna oraz światłość tego świata.

Ale pytanie: czy Isus jest światłością tego świata w sensie dosłownym jako jutrzenka, poranek, światłość, która została stworzona przez Boga w pierwszym dniu stwarzania tego świata?

Nie, bo Bóg stworzył Isusa jeszcze zanim stworzył świat. Poza tym Isus sam powiedział, co to oznacza sformułowanie, że On jest światłością, a mianowicie to, że:

Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.”

Zatem Pan Isus to nie jutrzenka.

A czy Pan Isus jest dosłownie gwiazdą świecącą, poranną (np. Wenus albo inna)?

Też nie, bo to tylko oznacza, że jakaś gwiazda na wschodniej części nieba, czyli jakiś anioł, jest znakiem na niebie, oznaczającym Jego przyjście na ten świat.

Tak było przy Jego narodzinach, czyli przy okazji pierwszego pojawienia się na ziemi Pana Isusa:

Mt 2:
(7) Wtedy Herod przywołał potajemnie Mędrców i wypytał ich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy. (Cool A kierując ich do Betlejem, rzekł: Udajcie się tam i wypytujcie starannie o Dziecię, a gdy Je znajdziecie donieście mi, abym i ja mógł pójść i oddać Mu pokłon. (9) Oni zaś wysłuchawszy króla, ruszyli w drogę. A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. (10) Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali.

i tak będzie przy Jego powrocie na ziemię:

Mt 24:
(25) Oto wam przepowiedziałem. (26) jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu, nie wierzcie! (27) Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (28) Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą. (29) Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. (30) Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą.

Zaś Lucyfer wg. Izajasza 14 (według różnych przekładów) to:

BT:
(12) Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki?

BW:
(12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki!

BWP:
(12) Jakże ty spadłeś aż z niebios, ty gwiazdo poranna i synu jutrzenki?

BG:
(12) Jakoż to, żeś spadł z nieba, o jutrzenko! która wschodzisz rano?

BM:
(12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki!

KJV:
(12) How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning!

czyli “…. O Lucyferze, synu poranka…”

"Gwiazda poranna" jest moim zdaniem tylko jedna i to określenie odnosi się wyłącznie do Pana Isusa tj. odnosi się do znaku na niebie zwiastującego Jego przyjście na ziemię.

Zatem skoro Isus to gwiazda poranna, to oczywistym jest, że nie może nią być Lucyfer, bo było by to nielogiczne.

Przecież Bóg nie zastosowałby tego samego określenia i to dokładnie w tym samym znaczeniu w odniesieniu do Swojego Syna Isusa, jak i do Lucyfera, aby nie sugerować nawet istnienia jakiekolwiek powiązania między nimi.

Zatem ten fragment z Izajasza, w którym jest mowa o Lucyferze jako o „gwieździe porannej” być może jest masoreckim zniekształceniem, albo innym celowym szatańskim kłamstwem, zastosowanym w niektórych przekładach Biblii, aby w ten sposób siać zamęt i stworzyć wrażenie istnienia związku pomiędzy Isusem a Lucyferem.

I to jest pierwsza opcja.

Czyli Lucyfer wg tego celowo kłamliwie zniekształconego fragmentu Izajasza został nazwany m.in. jako „gwiazda poranna”.

Wg wiki Wenus to Lucyfer, jutrzenka i… oczywiście gwiazda poranna.

A co mówi SJP PWN na temat słowa "jutrzenka"?

1. Jutrzenka «planeta Wenus widoczna nad horyzontem przed wschodem słońca»
2. poet. «jasność poprzedzająca ukazanie się słońca na horyzoncie»

Czyli łącząc to potencjalne kłamstwo z Izajasza na temat Lucyfera z definicjami spoza Biblii na temat Wenus, jutrzenki, gwiazdy porannej i Lucyfera (że np. jutrzenka albo syn jutrzenki, czyli Wenus - Lucyfer, to jest to samo, co gwiazda poranna, czyli Isus, otrzymujemy tylko idiotyczny wniosek, że Lucyfer to Isus (bo obaj są rzekomo w tym ujęciu tą samą "gwiazdą poranną"), albo Lucyfer (syn jutrzenki) to syn Pana Isusa, gdzie Isus to jutrzenka, czyli inaczej gwiazda poranna, planet Wenus). Z takich połączeń wychodzi tylko jeden wielki absurd. Zaś tym fałszywym łącznikiem pomiędzy Panem Isusem a Lucyferem, prowadzącym do takich absurdalnych wniosków, miałoby być pojęcie "gwiazdy porannej", kłamliwie użyte w stosunku do Lucyfera w niektórych przekładach Biblii.

A tego rodzaju kłamstwa mają tylko jeden cel.

Ośmieszyć i zdyskredytować osobę Isusa.

Ostatnio zmieniony przez Odrodzony dnia 27th Sierpień 2017, 11:22, w całości zmieniany 3 razy

Odrodzony

Liczba postów : 206

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 26th Sierpień 2017, 10:32

Jeżeli natomiast ten fragment z Iz 14:12 nie jest masoreckim skażaniem, to znaczy, że jeśli to sam Bóg określił Lucyfera jako jaśniejącego i syna poranka, jutrzenki, czyli dał nam do zrozumienia, że jest on jedną ze zbuntowanych gwiazd w postaci planety Wenus, rozpoczynającą swój bieg po wschodniej stornie nieba i poprzedzającą nastanie poranka (stąd syn poranka), to tym samym gwiazda, będąca niebiańskim znakiem przyjścia Pana Isusa na ziemię nie może być tym samym, co gwiazda – planeta Wenus, czyli Lucyfer pomimo faktu, że ona podobnie jak Wenus też pojawiała się po wschodniej stronie nieba (dlatego moim zdaniem została nazwana przez Boga gwiazdą poranną).

A dlaczego to nie jest to samo?

Bo ta gwiazda, będąca znakiem na niebie zwiastującym pojawienie się na ziemi Pana Isusa, w przeciwieństwie do zbuntowanej gwiazdy – planety Wenus, którą widzimy codziennie, pojawiła się na niebie do tej pory tylko raz tj. podczas pierwszego przyjścia na ziemię Pana Isusa i była na nim widoczna jednie przez dwa lata.

Drugi raz ta sama gwiazda pojawi się po wschodniej części nieba dopiero podczas powrotu Pana Isusa na ziemię.

Zatem to są dwie różne gwiazdy.

Czyli jak z tego wynika, także przy tej opcji nie ma żadnych podstaw dla tego zupełnie bezmyślnie wypowiadanego przez niektórych stwierdzenia, że Lucyfer do jest Pan Isus, albo że Lucyfer to syn Pana Isusa, co jest nie tylko głupie, bezpodstawne i okrutne, ale przede wszystkim jest celowym znieważaniem Pana Isusa.

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 9th Wrzesień 2017, 12:43

Otrzymuję dosyć często 'rewelacje' odnośnie 12 rozdziału Apokalipsy.

Apokalipsa 12:1  I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;

Ponownie otrzymałem takiego emaila z linkiem do filmu:

Zauważyłem także, że wielu ludzi w wizjach Apokalipsy to samo i większość nie zdaje sobie sprawy z tego, że to jest wielkie szatańskie oszustwo i szatan wciąga ludzi w astrologię, która jest właśnie domeną szatana, który posługując się rzekomymi znakami na niebie wywiera zgubny wpływ na ludzkość.

Zwróćmy uwagę na podstawową, główną część tego oszustwa.

Czy ktokolwiek widział na niebie Wielką Niedźwiedzicę czy Mały Wóz?

Apokalipsa12:2  A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.

Czy ktoś widział w gwiazdach, ze była w ciąży, w bólach porodowych i podczas porodu krzyczała!?

Oczywiście że nikt ale wszyscy nazywają grupkę kilku gwiazd w taki właśnie sposób.

Zadajmy więc sobie proste pytanie.

Czy autor Apokalipsy, czy raczej pisarz - Jan widział gwiazdy na niebie czy też otrzymał od Boga wizję AUTENTYCZNEJ Niewiasty odzianej w słońce i księżyc jak to czytamy w Apokalipsie?

Odpowiedź jest prosta. Jan otrzymał wizję, podobnie jak Ezechiel otrzymał wizję, ale nie na niebie i wielu Bożych proroków otrzymało wizje w takich czy innych warunkach.

Król Babilonu, Balshazzar otrzymał wizję w swym pałacu, wizję ręki, która napisała na ścianie posłanie czy też wiadomość.

Wynika z tego prosty wniosek. To są wizje a nie konstelacje gwiezdne i wszelkie próby dociekania dalszych elementów owych wizji za pomocą Stelarium - program pozwalający na manipulację grup gwiazd - jest po prostu czystą stratą czasu.

A[pokalipsa nam nie mówi ani słowa o gwiazdach w przypadku rozdziału 12, ani nie nalega. aby to obserwować na niebie, ponieważ posłanie czy wiadomość od Boga w Apokalipsie już została nam przekazana. Jedyne, co powinniśmy robić to zapamiętać ową wizję, a w szczególności wizję tę zrozumieć. I to tego nie są potrzebne nam programy jak Stelarium czy znajomość gwiezdnych znaków, ponieważ Apokalipsa ukazuje nam przyszłość w obrazach w celu poinformowania nas przez samego Boga o przyszłych wydarzeniach na ziemi.

Próba dołożenia do tych informacji, czyli czytanie w gwiazdach to dodatek wprost od szatana. A od niego posiadamy aż nadmiar fałszywych informacji w wypowiedziach jego sług w TV. mas mediach oraz w senacie czy rządzie.

A to nie są źródła, którym można ufać. Wręcz przeciwnie.

Dla jakichkolwiek wizji nie ma absolutnie znaczenia, w jakiej formie wizja była pokazana, Czy była to wizja w postaci znaku na niebie czy po prostu Jan widział anioła niezwykłej wielkości, który stał jedną nogą na wyspie a drugą na morzu.

Ezechiel widział pojazd na czterech kołach i na 100% nie był to rzeczywisty pojazd na ziemi ale była to wizja, której celem było przekazanie informacji wprost od Boga.

Główną rzeczą jest owa informacja a nie rozpoznanie konstelacji jakichkolwiek gwiazd, ponieważ są one dla ozdoby. Odnośnie znaków na niebie Apokalipsa mówi otwarcie, aby obserwować słońce i księżyc ponieważ słońce się zaćmi na dłuższy okres czasu i będzie czerwone, podobnie będzie z księżycem.

Niebo zostanie zwinięte jak płachta. I te informacje JUŻ SĄ PODANE w takiej formie, że nie trzeba więcej czegokolwiek szukać tylko czekać, aż owe wizje się ukażą jak to zostało zapowiedziane.

W ten sposób jesteśmy przez Boga informowani o najważniejszych informacjach, które Bóg chce, abyśmy je poznali. Wychodzenie poza te informacje przypomina czytanie bzdur i fałszywych proroctw szatańskich spod pióra... 'apostoła' Pawła.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2405

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 12th Wrzesień 2017, 13:11

Wpadłem przypadkiem na zwodniczą witrynę, oczywiście wskazującą zbawienie jako łaskę bez względu na uczynki.

http://zbawienie.pl/czy-wiara-jest-darem-bozym/

Podchwytliwa domena, aby ktoś wpadł w kłamliwe sidła.

Zwróćmy uwagę na jeden szczegół. Autora artykułu absolutnie nie interesuje opinia Boga oraz Syna względem zbawienia.

Na wszystkie pytania odnośnie zbawienia odpowiada tylko i wyraźnie 'apostoł' Paweł, morderca Szczepana.

Zacytowano w temacie o Królestwie Bożym.

„Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios.”(Mat. 4:17)

Werset zupełnie błędnie zrozumiany przez autora witryny.

Upamiętajcie się czy też... Opamiętajcie się.

A może Chrystus miał na myśli - opamiętajcie się i przestańcie grzeszyć!?

I kłamliwy komentarz tego wersetu.

Chrystus nauczał przez 3.5 roku i wyjaśniał nam, jak mamy przestrzegać Przykazań Bożych.

Autor także zacytował:

„Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie! wnijdzie do królestwa niebieskiego; ale który czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebiesiech. Wiele ich rzecze mi dnia onego: Panie, Panie! izażeśmy w imieniu twojem nie prorokowali, i w imieniu twojem dyjabłów nie wyganiali, i w imieniu twojem wiele cudów nie czynili? A tedy im wyznam: Żem was nigdy nie znał; odstąpcie ode mnie, którzy czynicie nieprawość.” (Mat. 7:21-23)

Czynienie nieprawości to łamanie Prawa.

Hmmm... jak można tego nie rozumieć!?
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 10th Październik 2017, 17:17

Przed kilkoma minutami wpadłem w wielki szok.

Obejrzałem film po angielsku.

Amazing Revelation of President Trump in the Bible! | Jonathan Cahn

Niezwykłe objawienia o prezydencie Trumpie w Biblii | Jonatan Cahn

Program Żyda syjonisty chrześcijańskiego - Sid Rotha.

It's Supernatural - https://sidroth.org/

Jest to wielka sieć TV chrześcijańskiego syjonizmu, połączona  z wieloma innymi sieciami, nie tylko w USA ale we wszystkich krajach zachodniego Chrześcijaństwa.

W tym filmie Jonathan Cahn - rabin syjonistyczny 'wyjaśnia' biblijne wydarzenia i porównuje je ze współczesnymi wydarzeniami. Biblijne wydarzenia są traktowane jako prorocze zapowiedzi wydarzeń współczesnych.

Król Achab i żona Jezebel to Clinton i Hilary Clinton. Wylicza dokładnie daty wydarzeń i te daty pobieżnie są zgodne z Biblią. Z kolei skandal z Moniką Lewinską ma zaczepienie w Biblii a także wiele innych incydentów.

Jak wiemy Achaz był przeciwnikiem Boga i Jezebel w szczególności.

Podczas tych działań zburzono ołtarze Baala, podobnie w Palmyrze zburzono łuk Baala!

Trump - jako Jehu (o ile dobrze pamiętam, sprawdzę to wszystko dokładnie) wygrał wybory z przeciwko Hillary i ma odrestaurować rzeczywiste wielbienie Boga. A Chrześcijanie muszą stać się mocni i posłuszni Bogu.

Według pobieżnej analizy nabrałem przekonania, że Trump jest szatańskim władcą i demony dwoją się i troją, aby to za pomocą manipulacji wydarzeń połączyć je z tekstami biblijnymi aby zwodzić Chrześcijan.

Wygląda to wręcz nieprawdopodobnie, ale ewangeliczni Chrześcijanie są najwyraźniej opętani przez tego typu ludzi oraz demony.

Trump ma przywrócić prawa Boże w USA, czyli jest to dokładnie przeciwny ruch w stosunku do planów Boga i proroctw kary na najbardziej zbrodniczym państwie - USA - jakie kiedykolwiek istniało w znanej nam historii.

Najprawdopodobniej USA chrześcijaństwo ewangeliczne było oczarowane Trumpem i głosowanie tych Chrześcijan zadecydowało o wygranej Trumpa.

Trump nadal gra kartę sługi Bożego i Chrześcijaństwo USA mu głęboko wierzy.

Ktokolwiek obejrzy ten film, znają Biblię natychmiast zauważy, że to jest rzeczywisty scenariusz dla Chrześcijaństwa zachodniego w czasach końca i istnieje wielka możliwość, że oni będą z bronią w ręku bronili Izraela, kiedy zostanie on zaatakowany przez siły Islamu za zburzenie meczetów na Syjonie.

Gdyby to był film jakiegoś blogera czy pojedynczego entuzjasty, nie pisałbym niczego, ale to jest przerażające, do jakiego stopnia demony kontrolują współczesne Chrześcijaństwo, manipulując wydarzeniami a nawet wyborami w USA.

Ani jednego słowa o Ewangelii czyli Dobrej Nowinie.

.........................................................................

Uaktualnienie....

Niewłaściwie wpisałem imię - zamiast Achab wpisałem Achaz. Definitywnie jest to król Achab i jego żona Izebel.(Jezebel) a dobry król to Jehu, pod którego przyszywa się Trumpa.

Biblijne informacje w tym rozdziale Biblii http://www.bibliamesjanska.com/2_Krl/9.html

Najwyraźniej są to manipulacje tekstów biblijnych i wielkie pieniądze idą na taką indoktrynację a Chrześcijaństwo wierzy nawet w syjonistycznego 'mesjasza'
oraz wierzy, że Trump odrestauruje wolność dla Chrześcijan w USA.

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 11th Październik 2017, 09:06, w całości zmieniany 1 raz
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 11th Październik 2017, 06:56

Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić powyższego posta, następny film, tym razem po polsku.

Raczej oburzony, chyba pastor ujawnia... 'prawdę' na kilku platformach oraz oddaje mi ukłon za rozpowszechnianie prawdy o kształcie ziemi! Razz

Tytuł filmu widoczny na tle zdjęcia filmowego.

Czyli wyraźnie zagubiony żydowski chrześcijanin nagle ma dosyć stawianych mu pytań przez członków zboru czy ludzi zainteresowanych Biblią i postanawia na masową skalę sprostować niepokojące pytania.

Niestety słuchacze tego chrześcijanina z pewnością nie 'kupią' jego wyjaśnień, ponieważ tego nie da się wyjaśnić bez masowych i histerycznych kłamstw.

Najwyraźniej ów pastor nie posunął się do kłamstw i jego odpowiedzi oparte na jego zrozumieniu praktyczne posiadają zero dowodów oraz logika wyjaśnienia pewnych aspektów, jak konspiracji czy płaskiej ziemi czy tradycji chrześcijańskich.

Jego odpowiedzi są zupełnie pozbawione jakichkolwiek punktów, na których osoby zadające owe pytania mogliby się oprzeć, przeprowadzić własne poszukiwania i dopiero wtedy mogli by podjąć decyzję w kwestii - komu wierzyć.

Nie będę punktował wszystkiego, co mówca twierdzi ale nieco odpowiem.

1. Płaska ziemia - mówca nie wniósł absolutnie niczego poza twierdzeniem, że jest to oczywiste i wszyscy wszystko wiemy.

Oczywiście, że wiemy że to wielkie kłamstwo i posiadamy na to mnóstwo dowodów. Adwokaci ziemi kuli nie posiadają absolutnie żadnych dowodów, nawet na heliocentryzm, który jest jedynie teorią!

2. Teorie konspiracyjne -nie wierzmy w żadne teorie, ja także nie wierzę - mówi autor filmu.

Aha. Szatan to nasz przyjaciel, niczego nie konspiruje, zawsze mówi prawdę i to nie on zabił Isusa Chrystusa, tylko... kto zabił? A Polską rządzą przemili demokratycznie wybrani ludzie, którym głęboko na sercu (a może głęboko w....) leży nasze zdrowie i szczęście.
Dlatego mieliśmy stan wojenny, masę mordów i kilka milionów Polaków włącznie ze mną uciekło od dobrobytu tych miłych ludzi.

3. Bez tradycji chrześcijańskich niczego już nie mamy.

Nieprawda, mamy Biblię zawierającą sowa Boga i Syna. Obu powinniśmy być posłuszni, a nie ludziom, którzy są i omylni, i grzeszni.

Mat 4:4 A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Nie słów moich, członków forum czy braci i sióstr posiadających blogi ale słów Boga i Syna. W tym przypadku nie interesuje nas, co powiedział Paweł, ponieważ interesuje mnie jedynie co powiedział Ojciec lub Syn.

Autor filmu mówi: zobaczmy co Słowo Boże mówi, i cytuje list Pawła, 1Tesaloniczan 2:13. To jest w sumie bluźnierstwo, aby przypisywać grzesznemu człowiekowi tytuł Boga i porównywać jego błędne nauki i fałszywe proroctwa do słów naszego Boga lub Syna.

A Syn powiedział do swych uczni, którzy nie byli Chrześcijanami:

Mat 28:18 A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
Mat 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
Mat 28:20 Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

Czyli odrzucamy wszystkie nauki ludzkie a trzymamy się tylko i wyłącznie 10-ciu Przykazań oraz wszystkich nauk Isusa Mesjasza

Mordercy Szczepana, czyli Pawła Mesjasz nie wymienił. A imię Mesjasza w greckim, czyli oryginalnym języku, jakim się On posługiwał brzmi - ISUS.

Tradycyjnie ubliżamy Mu porównując Go w nieświadomości do Zeusa.

4. Wieczerza Pańska - rytuał rozpowszechniany przez Pawła i Łukasza.

Obaj nie byli uczniami Isusa i w Ewangelii Mateusza nie ma polecenia święcenia wieczerzy a Jan o niej nawet nie wspomina. Mateusz nazywa to wydarzenie wieczerzą paschalną.

Isus nie polecił powtarzania tej wieczerzy paschalnej. Słowa pastora mijają się z prawdą!

Zamiast rytuału czy tradycji mamy proste polecenie.

Mateusza 19:16 I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny? 17 A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. 18 Mówi mu: Których? 19 Czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego. 20 Mówi mu młodzieniec: Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości mojej; czegoż mi jeszcze nie dostaje? 21 Rzekł mu Jezus: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie.

I to wszystko!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Chrze%C5%9Bcija%C5%84ski_%E2%80%9ENowe_Narodzenie%E2%80%9D_w_Tarnowskich_G%C3%B3rach
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 14th Październik 2017, 07:26

Hmmm... niezłe...

Część z nas kieruje się zbytnią niechęcią do tych braci i sióstr, którzy nie podzielają naszych opinii. Wielokrotnie pisywałem, aby nie traktować takich ludzi jako wrogów Boga i Prawdy.

Kontrola umysłu jest tak mocna, że niewielka garstka zdaje sobie z tego sprawę.

Jak wiecie, byłem przez 20 lat Świadkiem Jehowy i poznałem moc jednej z największych form kontroli umysłów. I udało mnie się od tego uciec.

Ale...skupmy się na pozytywach!

Dwa posty Detektywa Prawdy, które darzę szacunkiem.

1. http://detektywprawdy.pl/2017/10/11/zdrowe-podejscie-do-spiskow/

2. http://detektywprawdy.pl/2017/10/12/dlaczego-nie-jestes-chrzescijaninemka/

Szczególnie drugi post jest bardzo ciekawy.

Dlatego ponawiam prośby o nie zwalczanie osobiste kogokolwiek.

Darzmy wszystkich szacunkiem za działalność ewangelizacyjną i pamiętajmy, ze sędzią jest Bóg, ponieważ On zna motywy, walki wewnętrzne i nasze charaktery.

Odwrotnością powyższego jest nasz dobry znajomy, Rafał Kudrański.

Jego film

http://panjezusjedynadroga.pl/jeden-zakonodawca/

oparty na...

Izajasza 33:22  Bo Pan jest naszym sędzią, Pan naszym prawodawcą, Pan naszym królem: On nas wybawi.
Po raz kolejny powraca do 'udowodnienia' czegoś, czego nie da się udowodnić.

Według Rafała Bóg wyznaczył... samego siebie jako sędziego i nazwał siebie... Jezusem Bogiem.

Rafał także ubolewa, ze nikt nie zadał pytań odnośnie jego wcześniejszego podkastu. A ja ubolewam, że tego sie strawić nie da poprzedniego podkastu nawet nie słuchałem. Wpadłem na inspekcję, aby sprawdzić, czy czasem coś się nie zmieniło w pozytywny wydźwięk.

Niestety stare samo sprzeczne ze sobą teksty i wyraźne objaw niezrozumienie słowa pisanego.

Oczywiście powyższy werset odnosi się do Boga, Ojca, który na okres Królestwa Bożego przez 1000 lat powierzył władzę i sąd Synowi.

Rev 21:2  I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
Rev 21:3  I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi.
Rev 21:4  I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już. nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

Rev 21:22  Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.

Czyli u Rafała bez zmian. affraid affraid affraid Ale szanse oczywiście on nadal posiada i nie można go osądzać. Może kiedyś do niego to dotrze.

Szanujmy nawet katolików, ponieważ wiemy że oni, raczej większa z nich część otworzy oczy dopiero w momencie wyzwolenia nas z mocy szatana.

Nie oznacza to, że mamy się z nimi bratać w bałwochwalstwie i powracać do byłych grzechów. Ale nic nie szkodzi, jeżeli spotkamy się z rodzinami katolickimi w dniu Świąt, pod warunkiem unikania kolęd czy czegokolwiek związanego z bałwochwalstwem.

Sam fakt, że nasza rodzina, jeżeli katolicka czy ŚJ chce z nami być w tym radosnym dla NICH dniu, to świadczy o ich dobrych intencjach. Nie odwracajmy się od nich ale uprzedźmy ich, że nie chcemy uczestniczyć w niczym, czego zabrania Biblia (łamania się opłatkiem) ale chętnie z nimi nieco pobiesiadujemy, wspominając to czy owo.

Jeżeli mamy miłować naszych nieprzyjaciół, to czyż nie jest ważniejsza miłość do naszych bliskich!?

Po uczynkach nas poznają! Very Happy
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hugo on 14th Październik 2017, 12:25

Chciałabym zapytać, co należy sądzić o mieczu ducha, który był u nas i pisywał wówczas głupoty?
Tu jego wpis po utracie ręki. Ja bym się chyba nie zdobyła na taką pokorę
http://mieczducha888.blogspot.co.uk/2016/11/pan-jezus-nadal-czyni-cuda-uratowany.html

Hugo

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 14th Październik 2017, 16:03

Wyraźnie zachowuje się jak inny człowiek.

Być może jest to wynikiem... wielu transfuzji krwi. Jest wiadome, ze transfuzje krwi zmieniają charakter człowieka. Dla jednych jest to pozytywna zmiana, inni tracą nałogi, inni wpadają w nałogi i czasami transfuzje czynią z normalnego człowieka wręcz potwora.

Z tych przyczyn Bóg kategorycznie zabrania używania krwi do czegokolwiek, poza ołtarzem lub zakopaniem w ziemi.

Ale jeżeli oddał mu krew ktoś z nasienia węża? Jest także możliwe.

Niemniej wygląda to na pozytywną zmianę, aczkolwiek Prawo Boże zostało złamane.

I to budzi pewne niepokojące pytanie.

Czyżby Bóg dał mu drugą szansę!?

Zwróciłem uwagę na te wpisy MD o płaskiej ziemi.

http://mieczducha888.blogspot.com.au/2014/09/forum-biblia-o-kulistej-ziemi.html

Dowodów na ziemię kulę - zero ale... to rzeczywiście Miecz Ducha!
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 14th Październik 2017, 20:23

Hugo zadałaś dobre pytanie.

Moim zdaniem przykład Miecza Ducha pokazuje nam, że nie nam jest dana ocena ludzi ale jest to prawo należne tylko Bogu.

Jedyne co ja osądzam to artykuły które piszą nasi bracia - którzy nadal są zaślepieni Pawłem jak Miecz Ducha czy Detektyw Prawdy.

Cieszę się, że Miecz Ducha pomimo ciężkiego wypadku nie załamał się i pokazuje, w tym swoim artykule dla innych:

http://mieczducha888.blogspot.de/2017/01/silniejszy-od-strongmanow-metamorfoza.html

Że kto polega na Bogu to pomimo dużego uszczerbku na zdrowiu zniesie każdą próbę.

Jak napisał Henryk, nie nam oceniać innych ludzi. Sam Bóg pokaże im prawdę.

Napisze tak krytykować można czyjeś poglądy i pokazywać ich błąd poprzez solidny materiał dowodowy.

Natomiast należy się wystrzegać szydzenia z naszych oponentów, kpienia z nich. Gdyż nasze słowa mogą spowodować ich zranić za co my odpowiemy przed Bogiem.

Szyderstwo, kpina i złośliwość to są szkodliwe i bezużyteczne słowa o czym mówi Isus:

Mat 12 napisał: (36) A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.

Oto co mówi prawo Boga o szydercach:

Psalm 1 napisał:(1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,
(2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.

List Judy napisał:(18) Gdy mawiali do was: W czasie ostatecznym wystąpią szydercy, postępujący według swoich bezbożnych pożądliwości.
(19) To są ci, którzy wywołują rozłamy, zmysłowi, nie mający Ducha.

Iz 28 napisał:(14) Dlatego słuchajcie słowa Pana, wy szydercy, panujący nad tym ludem, który jest w Jeruzalemie!

Czyli pamiętajmy krytykować można w oparciu o dowody ale należy wystrzegać się szydzenia czyli:

słownik pwn napisał:szyderstwo
1. «drwiący stosunek do kogoś, czegoś, nacechowany dodatkowo lekceważeniem lub pogardą»
2. «słowa lub żart będące wyrazem takiego stosunku»

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 15th Październik 2017, 00:57

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko co piszę, podoba się wszystkim i że nie wszyscy to chętnie akceptują. Nie stawiam na popularność i nie błagam o wsparcie finansowe!

Nie uważam się za nieomylnego, ale pewne nauki Isusa są... pewne, i nie ma innej drogi.

Oto konkretna przestroga Isusa, która daje wiele do myślenia.

Mat 7:21  Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
Mat 7:22  W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
Mat 7:23  A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
Mat 7:24  Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.

Nauka Syna Bożego jest niezwykle mocna i prosta. To nad Nim ukazała się gołębica i Ojciec przemówił i nakazał słuchać swego Syna!

Wolą Ojca jest posłuszeństwo wobec Jego Prawa, nie tylko ludzi ale wszystkich mieszkańców nieba!

Powyższe wersety ukazują nam prostą naukę i napomnienie dla wszystkich... cytujących Pawła, z Meczem Ducha włącznie!

Nie jest ważne, co robimy dla Boga czy w Jego Imieniu. Czy wypędzamy demony, czy prorokujemy, czy nawet czynimy cuda.

Jeżeli czynimy bezprawie, czyli negujemy Prawo, Isus Mesjasz nie chce nas znać!

Nie dla takich Bóg przygotował Królestwo Boże wraz z jego Konstytucją, czyli Prawem Bożym.

Zwróćmy uwagę na jeden aspekt wszystkiego.

Czy czytając Ewangelię Mateusza czy Jana, znajdujemy w nich coś, czego nie rozumiemy i musimy sięgać po wyjaśnienie do listów Pawła!?

Na tym polega posłuszeństwo wobec Ojca i Syna.

Wąska jest droga, która prowadzi do zbawienia i niewielu jest, którzy ją znajdują.

Bóg stawia na jakość a nie na ilość.

Czy wszyscy Słowianie wejdą do Królestwa?

Tylko ci, którzy zaakceptują Prawo Boga, które jest konstytucją Królestwa Bożego.

Czy Bóg będzie nas o tym pouczał, czy musimy to zrozumieć przed porwanie czy uprowadzeniem, tego nie wiem. Ale wiem, że chcąc zaskarbić sobie łaskę Boga i wybaczenie grzechów, musimy być posłuszni Jego Prawu czyli Przykazaniom.

Są wersety sugerujące, że wielu będzie się wstydziło swego postępowania już po uprowadzeniu. Ale czy pośród nich będą tacy, którzy stawiają na Pawła i na zbawienie z wiary!? Tego nie wiemy.

Nie ma znaczenia żadna klęska, która nas spotkała, wpadliśmy pod ciężarówkę, pociąg i dzięki łasce Boga nadal żyjemy, podstawą do zbawienia jest posłuszeństwo wobec Ojca i Syna czyli... Prawa.

Posłuszeństwo wobec Pawła eliminuje nas z członkostwa Królestwa Bożego.

Przed wejściem do Ziemi Obiecanej nastąpi... sąd prawny - według Prawa i Przykazań.

Będzie wielu takich, którzy do Królestwa nie wejdą i wielu nauczycieli, którzy głosili nauki Pawła i negowali Prawo, czyli czynili bezprawie czeka śmierć

Tacy ludzie będą skazani na spalenie z powodu nauczania bezprawia.

Nie będzie wyjątków i... to chyba tłumaczy nam, w jaki sposób zmieści się tyle ludu w Palestynie.

Po sądzie raczej się wszyscy zmieszczą i miejmy to na uwadze.

To zależy ściśle od nas, czy wejdziemy do Królestwa, w którym będzie rządzić Prawo Boże. Albo je akceptujemy, albo zostaniemy poza Królestwem i... nadal będziemy mieli szansę w ŚWIATOWYM Królestwie ale nie pośród Narodu Wybranego.

Taki jest plan Boży i żadna demokracja tego nie zmieni. Dotyczy to Słowian oraz narodów nie słowiańskich całego świata.

Izraelici starożytni także pozostawili Prawo i teraz my za to cierpimy pod kańczugami nasienia węża.

Zastanówmy się, czy na sądzie na pustyni czy sądzie ostatecznym Bóg zaakceptuje jakikolwiek cytat z listu Pawła w naszej obronie!

Czyż cytat z Pawła nie będzie obrazą dla Boga i Syna, dlatego, że ktoś stawia na słowa Pawła odrzucając tym samym słowa Boga i Syna?

Taka jest rzeczywistość i innej nie ma.

Mamy dwie drogi - posłuszeństwa wobec Boga, Syna i Prawa - a to jest życie wieczne.

Posłuszeństwo wobec Pawła - czyli odrzucenie Prawa Boga i Syna - droga ku śmierci.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 15th Październik 2017, 19:51

W tym temacie:
http://zbawienie.forumotion.com/t294-atak-na-biblie-czyli-klamstewka-moniki

Pokazałem jak Monika (członkini starego forum) zaatakowała Biblie przy pomocy diety wegetariańskiej. 
http://szukacboga.blogspot.de/2017/09/miesozerstwo-czy-stary-testament-moze.html

Niestety Monika wpadła na typową minę i pokazałem jaką jest ignorantką.

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 15th Październik 2017, 20:04

Wracając do sprawy Miecza Ducha.

To zauważmy jakie Isus dał ostrzeżenie dla Efezjan, którzy odkryli fałszywych Apostołów (czyli Pawła):

Ap 2 napisał:(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:
(2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.
(3) Masz też wytrwałość i cierpiałeś dla imienia mego, a nie ustałeś.
(4) Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość.
(5) Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i opamiętaj się, i spełniaj uczynki takie, jak pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie opamiętasz.
(6) Na swoją obronę masz to, że nienawidzisz uczynków nikolaitów, których i ja nienawidzę.
(7) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym.

Efezjanie jako jedyny zbór odkrył fałszywych Apostołów czyli Pawła.

Jednak Isus dał im ostrzeżenie aby się oni opamiętali ponieważ porzucili swoją pierwotną miłość nie spełniali już uczynków jak na początku???
O co chodzi Isusowi???

Otóż zauważmy na przykład Mariusza Szczytyńskiego czy Brein Breakera. Oni wraz z nami zauważyli fałszywe Apostolstwo Pawła. 
Potem jednak po tym odkryciu zgorzknieli oni i zaatakowali fundamet nauki Isusa czyli miłość do drugiego człowieka w tym miłość do nieprzyjaciół.... czyli pierwszą miłość.

Obydwaj Odrzucili nawet ewangelie Isusa czyli Mateusza.

Ponieważ nauka o miłości do naszych bliźnich tych ogłupionych nauką Pawła i innymi szatańskimi naukami im nie pasowała. 

A jak oni weszli na drogę odrzucenia tej miłości???

Poprzez szydzenie z ludzi którzy nie podzielali ich poglądów. Szczególnie Mariusz ma taki styl.

Moim zdaniem Isus nam nakazał Efezjanom głoszenie o tym, że Paweł jest fałszywym apostołem i pokazywanie jego kłamstw. Jednakże nakazał Efezjanom aby ci nie przestawali miłować tych braci któzy nadal są zaślepieni nauką Pawła. 

Z naszego punktu widzenia jest to irytujące jak taki Miecz Ducha czy Detektyw Prawdy dalej bronią fałszywego apostoła Pawła. I aż, chce się ich wyszydzić czy dać im jakąś złośliwość. 

Jednakże co ciekawe Isus nakazuje nam cierpliwe tłumaczenie i nawet ignorowanie ich ataków w naszą stronę. Isus za to obiecuje danie spożywanie nam z drzewa żywota. 

Dlatego uważam, że Hugo dała nam ciekawe zagadnienie.

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 17th Październik 2017, 05:14

Jakoś nigdy nie doszukałem się odpowiedzi na oskarżenie Rafała Kudrańskiego, że celowo wstawiłem na pierwszej stronie na zbawienie.com obraz masona z Mojżeszem z rogami na głowie.

Próbowałem kilka razy i zawsze coś mi przeszkodziło, telefon czy coś innego i zapomniałem powrócić do tego tematu.

Dostałem właśnie emaila, w którym mam taki tekst.

Mam pytanie. Co skłoniło cię aby na proroctwa.com dać grafikę 2 rabinów z dwoma świecznikami , jeden z nich zapodaje gest rogów a drugi ma jakby 4 palce. Czy nie wystarczająco nabruździł Drański z Mojżeszem z rogami???

Brat pytający słusznie zwraca mi uwagę, ponieważ szkalujące mnie komentarze powinny być wyjaśnione.

Poniżej tekst, jaki napisałem jemu w odpowiedzi. Jest tam także większy obraz dwóch świadków (nie rabinów) i to całkowicie wyjaśnia ewentualny problem. Problemu nie ma.

...........................................................................

Dwaj świadkowie, którzy ujawniają prawdę.

Rev 11:3  I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. 4  Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi.

Mamy więc drzewa oliwne oraz dwa świeczniki. To nie są rabini i żaden nie ma 4 palców i nie podaje gestu rogów.
W większym formacie.

Link:
https://e-watchman.com/wp-content/uploads/2008/03/two-WITNESSES-copy.jpg
Jakoś zawsze zapomniałem sprawdzić te rogi Mojżesza.

http://taylormarshall.com/2013/08/the-horns-of-moses-defending-michelangelos-horned-moses.html

Jest to efekt błędnego zrozumienia II Mojżeszowej, w której promienie świata czy poświata oblicza Mojżesza została przetłumaczona z HEBRAJSKIEGO na inne języki, w tym Vulgatę na rogi.

Ale Stary Testament nigdy nie był pisany po hebrajsku tylko w paleo-hebrajskim, gdzie takiego nieporozumienia nie było i nie ma.

Exo 34:29  A gdy Mojżesz zstępował z góry Synaj, mając w ręku dwie tablice świadectwa, nie wiedział Mojżesz, gdy zstępował z góry, że skóra na twarzy jego promieniała od rozmowy z Panem.

Exo 34:29  And when Moses went down from the mountain, there were the two tables in the hands of Moses, --as then he went down from the mountain, Moses knew not that the appearance of the skin of his face was glorified, when God spoke to him. (Septuaginta)

I z tych pseudo przyczyn Michelangelo wykonał właśnie taką rzeźbę a inni to zaczęli powtarzać.

Najprawdopodobniej był masonem i pracował dla Watykanu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Michelangelo

Przedtem nie znałem tych faktów, dopiero teraz je poznałem.

Chyba to wstawię na forum.

Dzięki za namiar...

....................................................................................

Dodam jeszcze, że Michelangelo na 100% pracował dla szatańskiego Watykanu i Kościoła Katolickiego.

Wstawiając Mojżesza nawet nie podejrzewałem, że ma on rogi!

W ten sposób mamy wystarczający dowód na to, że doskonałością nie grzeszę i jej nie posiadam!

........................................................................

Dodam jeden straszliwie mocny argument za wiarygodnością moich i waszych witryn, blogów oraz naszego forum.

Nie ma żadnej witryny czy forum, na którym ktokolwiek przedstawia jakiekolwiek błędy rozwiązania zagadki z Apokalipsy o dokonaniu Bożego Planu w czasach końca.

Nie ma nigdzie komentarzy dokumentujących zrozumienie owego planu i nikt z Chrześcijan nie wskazuje na jakiekolwiek moje czy innych braci błędy w tej interpretacji.

Nie ma także krytyki ujawnienia Bożego Planu wyzwolenia wszystkich 12 pokoleń Izraela (Słowian) i wprowadzenia ich do Ziemi Obiecanej, czyli Palestyny - dawnego Kanaanu.

Można to wyjaśnić tylko w jeden sposób.

Błędów nie ma i nie mówi się o tym dlatego, aby Prawdy nie rozpowszechniać jeszcze bardziej. Taktyka identyczna do taktyki papieży i rodziny królewskiej, którzy udają że nikt nigdy nikogo o nic nie oskarży, nie skazał i na wszelki wypadek trzeba informacje o wyroku skazującym pominąć milczeniem. Jest to najlepsza i zdająca w pewnym stopniu taktyka, jaką można przedsięwziąć aby zminimalizować poniesione szkody.

Okazało się także bez cienia wątpliwości, że niemal wszystkie osoby pousuwane z forum - tego oraz forum starego to osoby zwalczające Boga i Prawdę. Także wszyscy nasi oskarżyciele okazali się w końcu zagorzałymi przeciwnikami, najwyraźniej z obozu płatnych agentów, którzy niczego nie wyjaśnili, nie udowodnili i czytywanie ich 'prac' to czysta strata czasu.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 17th Październik 2017, 20:33

Oto naczelna postać z byłego już forum, która została usunięta... i jej ostatni film:

Jak widać Mariusz mówi, że uczestniczył w "kulcie Biblii" wspominając swoje czasy gdy był w świadkach Jehowy, pomijając uczestnictwo w naszym byłym forum oraz bliską współpracę z Henrykiem w kwestii Septuaginty. 

Ciekawe dlaczego???

Ponieważ Mariusz ściemnia.

Jego strategia jest prosta. Swoje poglądy adresuje do szerokiego grona oglądaczy i słuchaczy na you tube, którzy nie znają pełnej historii Mariusza. Ci słuchacze łykają wszystko co im Mariusz powie i sam Szczytyński o tym dobrze wie.

Mariusz mówi, że w Biblii jest słowo Elohim czyli z hebrajskiego znaczy to bogowie. Co jest racją. Jednak Mariuszek nie wspomina, że hebrajski to jest aramejski czyli język Babilonu natomiast księgi Starego Testamentu były w czasach Isusa tłumaczone na grekę i Septuagintę.  Przecież temat Septuaginty Mariusz badał wielokrotnie. Dodatkowo nie mamy oryginalnego języka Starego Testamentu ponieważ te tłumaczenie zostało spalone w Bibliotece Aleksandryjskiej. Słowo Elohim zatem powstało w tekście masoretów który powstał 1000 lat później niż Septuaginta.

Widać jak ten człowiek bezczelnie okłamuje naiwniaków, których wiedza w temacie Biblii jest znikoma.

Dlaczego Mariusz w końcu (co kiedyś sam przeczuwałem) odrzucił całą Biblię???

Ponieważ Biblia potwierdza płaską ziemię.

Co śmieszniejsze Mariusz powołuje się na tłumaczenie greckie gdy ono ma potwierdzać jego niebocentryzm  gdyż jest tam słowo strefa. Tymczasem gdy Mariuszowi pasuje, że Biblie napisali upadli to używa słowo Elohim.

Jak widać Mariusz sam stosuje sofistykę gdy jest to mu wygodne.

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hugo on 27th Październik 2017, 12:09

Następna perełka:
http://jakubniegowski.pl/
4 dzieci mam na głowie i nie dam wyczerpującego opisu, ale jak dla mnie to upadły.
Parę cytatów:
Otwieram przed Tobą Wrota... lecz najważniejszy krok musisz zrobić samemu.

Jestem tu dla Ciebie.

Mam naturę pioniera i burzyciela niewolących systemów, na rzecz Wolności i Prawdziwego Życia.

(Z innej strony niż podana)

Po dokonaniu zadośćuczynienia i odpracowaniu wyrządzonych szkód oraz przepracowaniu w sobie poczucia winy dusza jest wolna

Jest wiele punktów wspólnych z wszelkimi innymi zwodzicielami, takie jak: przekazywanie "wiedzy", która jest tak dziwna i bezsensowna, że nic z niej nie wynika, praca nad sobą by dążyć do ideału (tylko nie wiadomo do jakiego)

Jego ostatnia książka to Nowa Biblia, gdzie podchodzi (jego słowa) zdroworozsądkowo

Hugo

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 12th Listopad 2017, 15:05

Wpadłem na bloga Rafała Kudrańskiego i mnie bardzo podbudował.

bounce bounce bounce bounce bounce

Oczywiście jestem według niego Jezuitą a ci podobno dużo o mnie mówią i piszą, Rafał Kudrański i grono 2 przyjaciół  rzucają oskarżenia bezpodstawne oraz kłamstwa i oszczerstwa, nie podając absolutnie żadnych dowodów.

Zarzucają mnie, że z e zbawienie.com wyszło wielu satanistów z Szczytyńskim, Królem, Radtrapem a nawet Detektywem Prawdy, do którego mam wiele zaufania i szacunku.

Reszta... no cóż... skoro okazali się wrogami Boga i Prawdy, musieli niestety odejść, podobnie jak Miecz Ducha i Kudrański czy inni.

Powiem wprost - nie można służyć Bogu kłamstwem oskarżając mnie bezpodstawnie o wiele ohydnych rzeczy. Ale nie mam im tego za złe, ponieważ robią mi kiepską ale jednak robią mi reklamę.

Wielu spojrzy na zbawienie.com czy na forum i... pozna Prawdę!

Zarzuca mnie się (nadal) że moje istnienie jest co najmniej podejrzane.

Nic dziwnego... :-)

A wystarczy nieco poszukać w australijskich materiałach, aby znaleźć mój adres i nawet status społeczny.

Co jest bardzo niepojące, ten film wygląda na autoreklamę.

Zamiast o zbawieniu, o królestwie Bozym, o planie wyzwolenia Słowian, ludzi ci mówią o... sobie.

Czysty narcyzm.

Dla kontrastu, piszę teksty absolutnie niewygodne dla establishmentu religijnego i rządowego, wręcz proszę wrogów Boga i Prawdy o kulę w łeb! A On mnie jak do tej pory chroni i nadal żyję.

Jestem winien swoje życie Bogu i o nie nie dbam. Nie powiem, że jest to łatwe dla mnie ale działam nadal i nie ulegam żadnym trendom.

Pracuję dla Boga Prawdy i mam w nosie, kto i co o mnie myśli i jak zamierza mi dokopać.

Kiedy widzę SWÓJ błąd - natychmiast go poprawiam i kroczę nadal do przodu z poniesionym czołem ponieważ wiem, że służąc Bogu, posiadam Jego ochronę pomimo wielu ataków szatańskich o których raczej nie mówię i nie piszę.

Jestem sprawdzany jak wszyscy, którzy miłują Boga i Syna.

Co jest ciekawe, niezwykle rzadko mówię o sobie i piszę o sobie, ponieważ moją pracą jest służba dla Boga i dla Jego Prawa.

Piszę najczęściej o tych niezwykle ważnych rzeczach dla rodzaju ludzkiego.

Rzadko piszę o sobie, chyba, że w takich okolicznościach.

Jednak tym razem oświadczam, że już więcej nie napiszę na ICH temat, ponieważ ONI nie są tego warci. Oni piszą dla siebie.

Ja piszę nie tyle o NICH ale piszę o Bogu, jego przykazaniach i Prawu.

Nie potępiam moich zaciekłych krytyków i przeciwników, ponieważ zawsze istnieje szansa na zmianę.

Niech was Bóg wspomoże i... wam wybaczy tak, jak i ja wam wybaczam oszczerstwa i kłamstwa.

I dowód na wasze otwarte kłamstwa.

https://www.youtube.com/channel/UCyfUn3xH4AgAPgmIPkaxb2w

Nie posiadacie monopolu na Prawdę i jest to boleśnie widoczne.

Zawsze jest czas na powrót do Boga!

Skorzystajcie z okazji, drodzy bracia!!!
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by anileve on 12th Listopad 2017, 18:18

Dla mnie to jest nędzny kabaret z pierwszej lepszej tv, tam także się wyśmiewają ze wszystkiego i wszystkich, nikogo nie zostawią w spokoju  ,obsmarowali i kpiarsko odnoszą się do Biblii, nigdy by mi nie przyszło do głowy oczernić jakiejkolwiek Biblii i tak strasznie wyśmiać,była bym sparaliżowana strachem przed stwórcą. Od 27 lat mam Biblie Tysiąclatkę i nigdy bym jej nie wyśmiała i nie nazwała katolatką, i to nas różni od wielu ludzi  !!!!! Nikt z tej stronki nie zrobił by takiego nagrania z haha hihi  żenujące !!!

Henryku dobrze napisałeś że kończysz z nimi,nie warto.Nic nie sprawi takiego żalu w człowieku,jak atak drugiego człowieka który czyta Biblię.
Hej kabaret  !
Czy wy w ogóle mnie znacie i tak o wszystkich co tutaj są się wypowiadacie. Ja wam nie napiszę tak jak Henryk,skorzystajcie bracia ! Ja wam napiszę,wierzcie w Jezusa !!! Ja będę wierzyć Isusowi,Który się zrodził z Boga żywego jedynego.

Bardzo gorąco pozdrawiam Henryka i wszystkich z forum !

anileve

Liczba postów : 74

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 21 z 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics