Księga Estery powinna być usunięta z Biblii!!!

Go down

Księga Estery powinna być usunięta z Biblii!!!

Pisanie by thewordwatcher on 5th Lipiec 2015, 14:58

Okazuje się, że księga Estery jest oparta na zwoju z 13-14 wieku!

Wiedzieliśmy o tym?

http://www.magnes.org/collections/museum/jewish-life/synagogue-and-communal-life/esther-scroll-collection [EN]

Wikipedia po prawej stronie...

https://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Esther

https://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Esther#/media/File:Book_of_Esther_IMG_1826.JPG

Oczywiście jest to język aramejski z masoreckimi dodatkami.

Nie występuje tam słowo Bóg i nie ma żadnej adnotacji ku Jego chwale. Księga ta mówi o Żydach a nie o Izraelitach.

Mówi także o masowych mordach nie Żydów, jak to u Żydów w zwyczaju.

Umieszczenie tej zbrodniczej księgi do ksiąg Biblii praktycznie uwłacza Bogu!

Typowe zaŻydzenie Biblii jak masakry tekstów biblijnych masoretów.

Księga ta nie będzie częścią Biblii Mesjańskiej i jest koronnym dowodem na wpływy Synagogi Szatana na fałszowanie Biblii.

Temat ten będzie głębiej sprawdzony i rezultaty zostaną opublikowane.

Gwoli ciekawości, oczywiście zwój ten nie jest częścią nawet znanych z fałszerstw masoretów, ponieważ jest on znacznie młodszy.

Chodzi i Zwoje znad Morza Martwego!

http://www.history.com/news/unraveling-the-dead-sea-scrolls-six-fascinating-facts [EN]
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2783
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Księga Estery powinna być usunięta z Biblii!!!

Pisanie by Cyryl on 5th Lipiec 2015, 19:58

A teraz podam oficjalne źródła:

wikipedia napisał:Achaszwerosz (hebr. אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ) — hebrajska forma imienia króla perskiego Kserksesa I. Kserkses I (486-465 przed Chr.) rozwiódł się z Waszti, by poślubić Esterę, żydowską dziewczynę, która dzięki temu została królową. O Achaszweroszu wspomina także Księga Ezdrasza. Do niego zanoszono skargi, gdy żydowscy wygnańcy po powrocie zaczęli odbudowywać Jerozolimę.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Achaszwerosz

Czyli estera była żoną Kserksesa 1 króla Persji.

A oto ciekawostka:

[quote="wikipedia"]Amestris albo Amastris (w staroperskim: „Przyjaciółka”) – żona Kserksesa I, króla Persji. Jej syn Artakserkses I również był królem. Według historyków starożytnej Grecji miała bardzo złą reputację.

Amestris była córką Otanesa, jednego z siedmiu zdrajców, którzy zabili perskiego króla Gaumatę (22 września, 522 r. p.n.e.). Po tym wydarzeniu Dariusz I Wielki rozpoczął panowanie. Według zapisków Greckiego badacza Herodota (V wiek p.n.e.), Otanes dyplomatycznie ożenił się z siostrą Dariusza, podczas gdy król pojął jego córkę, Fedymię, za żonę. Otanesowi urodziła się córka Amestris. Po śmierci Dariusza w 486 r. p.n.e., Amestris wyszła za następcę tronu, księcia Kserksesa I – miała wtedy około trzydziestu lat. Herodot opisuje królową małżonkę Amastris jako okrutną tyrankę:

“Zostałem poinformowany, że Amastris, żona Kserksesa, kiedy się zestarzała, zapragnęła przywrócić sobie młodość. Modliła się o to do bogów, którzy w końcu zesłali jej przepowiednię mówiącą, że powinna złożyć ofiarę ziemi - grzebiąc żywcem siedmioro perskich dzieci, chłopców stojących u progu męstwa.” Cała ta dziwna historia może być jednak jedynie wytworem wyobraźni.

Gdy lekarz Apolonides pod przykrywką leczenia współżył z jej córką, Amytis, królowa przez dwa miesiące zadawała mu katusze. Gdy córka umierała, lekarza pogrzebano żywcem[1].

Według Herodota Amestris była zazdrosną kobietą. Kiedy Kserkses powrócił z wojen grecko-perskich, zakochał się w żonie jednego ze swoich synów, księcia Dariusza, Artaynte. W zamian za swoje względy Artaynte zażądała specjalnego płaszcza, który Amestris zrobiła dla Kserksesa. Kiedy królowa zauważyła swoją synową przechwalającą się królewską szatą, domyśliła się, co się dzieje i rozkazała matce Artaynte okaleczyć ją (Herodot nie tłumaczy kogo właściwie – matkę czy córkę, ani też jak). Ojciec Artaynte, a brat Kserksesa – Masistes zdecydował wystąpić przeciwko swojemu królowi i bratu, jednak nie odniósł sukcesu.

Amestris pozostała wpływowa po śmierci swojego męża. Umarła w podeszłym wieku[1], w roku 440 p.n.e.

Opierając się na podobieństwie imion oraz podobnej genealogii, można przypuszczać, że Amestris jest biblijną Esterą. Wilson sugeruje, że „Amestris” i „Estera” pochodzą od akadyjskiego słowa Ammi-Isztar lub Ummi-Isztar. Hoschander wysuwa alternatywną teorię – Isztar-udda-sha („Isztar jest jej światłem”) na podstawie podobnego brzmienia słów hebrajskich i hetyckich. Talmud podaje, że Estera i Hadessah są tą samą osobą
https://pl.wikipedia.org/wiki/Amestris

Księga estery to w zasadzie podręcznik w jaki sposób żydzi przez kobiety które podstawiali i nadal podstawiają politykom za żony. Albo jak kontrolują potem polityków jako matki.

Dlaczego kościół katolicki wprowadził celibat nawet dla kleru świeckiego???

Aby mieć kontrolę nad żydami - pamiętajmy, żydzi to część Bestii.

Papieże, biskupi, kardynałowie, księża mieli nałożnice i nadal mają.... ale ich dzieci nie dziedziczą tytułów po ojcach zas kobiety nie mają statusu żon czyli nia mają żadnych praw. W ten sposób Wielka Nierządnica - Kościół ujeżdzał część Bestii.

Oto jak wpływowe mogą być kobiety w polityce:

Polska Królowa Wikingów. Historia Bez Cenzury
https://www.youtube.com/watch?v=2oUDCXl3zC0

czy:

wikipedia napisał:Nieznane jest pochodzenie Roksolany, według różnych źródeł mogła ona pochodzić z ruskiej części Królestwa Polskiego i prawdopodobnie została ofiarowana sułtanowi jako niewolnica przez paszę Ibrahima[1].

Pierwszy syn Sulejmana i Roksolany urodził się w 1521 roku. Roksolana była wielką miłością władcy. Adresował do niej poezję miłosną. Para pozostawiła wiele listów miłosnych. W roku 1530 (data podawana przez angielskiego posła na dworze sułtańskim, George'a Younga) odbył się oficjalny ślub Sulejmana i Roksolany oraz wystawne wesele[1]. Sułtanka zaproponowała budowę meczetu noszącego imię Sulejmana. Pomysł ten zrealizował nadworny architekt Sinan. Wielki wpływ na panującego wykorzystywała do rozgrywek politycznych: wpływała na politykę zewnętrzną (przypisuje się jej przyjazne nastawienie sułtana do Polski), prowadziła korespondencję z Boną Sforzą i Zygmuntem II. Brała udział w walce o wyznaczenie następcy tronu; spowodowała, że jej syn Selim po śmierci ojca objął tron jako Selim II.

Po jej śmierci padyszach prowadził działalność poświęconą pamięci żony (kontynuując dzieło rozpoczęte przez Roksolanę w ostatnich latach życia). Ufundował w imperium liczne obiekty poświęcone jej pamięci. Zostali pochowani w jednej krypcie, ich grobowce sąsiadują ze sobą. Zapoczątkowany przez Roksolanę okres rzeczywistego wpływu żon sułtanów na ich mężów nazywany jest epoką rządów sułtanek.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sulejman_Wspania%C5%82y#Zwi.C4.85zek_Sulejmana_z_Roksolan.C4.85

Dodam syn Roksolany był pijakiem i nieudolnym sułtanem. A żady kobiet w Imperium Edomitów (bowiem Porta była imperium Edomitów kontrolującym islam) doprowadziły do jego upadku.

Kiedy kobiety są niebezpieczne w polityce??? Kiedy król ma wiele żon.

Biblia podaje przykłady jak wielożeństwo było przyczyną wielu nieszczęść.

1. Abram i Hagar, to małżeństwo które dało furkę szatanowi do działań wśród narodów jakie zapoczątkował Abraham.

2. Ezaw i jego wielożeństwo. Ale także Jakub który przez teścia został zmuszony do wielożeństwa.

3. Najsilniejszy człowiek na ziemi Samson, pokonany przez kobietę - miał do nich słabość i miał wiele żon.

3. Dawid który miał wiele żon tak, że zapragnął żony swego wiernego i oddanego żołnierza Uriasza Hetyty.

4. Salomon którego żony skłoniły do bałwochwalstwa.

Oto co mówił Isus o małżeństwie:

Mat 19 napisał:(3) I przyszli do niego faryzeusze, kusząc go i mówiąc: Czy wolno odprawić żonę swoją dla każdej przyczyny?

(4) A On, odpowiadając, rzekł: Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę?

(5) I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem.

(6) A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.

(7) Mówią mu: Czemuż jednak Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i odprawić?

(Cool Rzecze im: Mojżesz pozwolił wam odprawiać swoje żony ze względu na zatwardziałość serc waszych, ale od początku tak nie było.

Zobaczmy kim jest estera w świetle słów Isusa????

wikipedia napisał:Waszti – królowa, jedna z postaci występujących w Księdze Estery.

Prawdopodobnie żyła w V wieku przed Chrystusem, była pierwszą żoną króla Achaszwerosza, oddalona za nieposłuszeństwo, została zastąpiona przez Esterę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Waszti

Za co została oddalona??? Za cudzołóstwo??? Nie za nieposłuszeństwo. Isus jasno powiedział, że mąż może się rozwieść z żoną jedynie kiedy ona go podczas małżeństwa zdradzi z innym.

Kim zatem była estera wg Słów naszego Zbawiciela dla króla Persji??? Żoną??? Nie, żoną była nadal Waszti!!!!

Cyryl

Liczba postów : 1165
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach