Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Strona 20 z 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by thecombo on 7th Luty 2016, 02:07

Jeżeli chodzi o naukowe podejście do potopu, to świetnie tłumaczy to dr. Walt Brown. Niestety tłumaczy to na modelu kulistej Ziemi, ale nie widzę raczej przeszkód, żeby tę jego teorię zastosować na modelu płaskiej Ziemi... Jego teoria nie wymaga nawet firmamentu do wytłumaczenia skąd się wzięły wody potopu i co się później z nimi stało... Jak się ma ta jego teoria, do tego, że nie mogłaby zaistnieć na kulistej Ziemi, bo nie bardzo zrozumiałem filmik przedmówcy?

thecombo

Liczba postów : 8
Join date : 03/01/2016

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Jacek86 on 7th Luty 2016, 02:46

Liczba satelitów według państw stan na maj 2013:

Rosja (razem ze ZSRR) – 1458
USA – 1114
Chiny – 142
Japonia – 137
Francja - 57
Indie – 50
Niemcy - 42
Kanada - 34
Wielka Brytania – 31
Włochy - 22
i inne.

Po co fatygować zapracowanych astronautów z ISS żeby kręcili jakieś filmiki ziemi, wystarczy zamontować na jednej z tych satelit smartfona z kamerką, i każdy będzie mógł wejść online i pooglądać naszą planetę!!!! Wink
avatar
Jacek86

Liczba postów : 238
Join date : 31/08/2015
Age : 31
Skąd : Bydgoszcz

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by przebudzonyzesnu on 12th Luty 2016, 11:10

.


Ostatnio zmieniony przez przebudzonyzesnu dnia 23rd Sierpień 2017, 12:57, w całości zmieniany 1 raz
avatar
przebudzonyzesnu

Liczba postów : 36
Join date : 11/02/2016

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by thewordwatcher on 14th Luty 2016, 03:05

Neil deGrasse Tyson to jeden z największych idiotów 'naukowych'. On opowiada takie bzdury, że można pękać ze śmiechu, jeżeli wie się cokolwiek na temat płaskiej Ziemi.

Na jednym z filmów pokazuje nam, że Ziemia jest w kształcie gruszki. A masa telewizyjnych durni za owe idiotyzmy daje mu owację. Zupełny totalny nonsens.

Ostatnio mamy masę idiotyzmów aby ową prawdę jakoś ukryć.Na filmie pilot niemiecki ujawnia, że GPS systemy są na ziemi i w górze nie działają tak dobrze jak przy niskich wysokościach.

avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Jacek86 on 14th Luty 2016, 04:46

Potwierdzam! Zabierałem kilkakrotnie nawigację samochodową na pokład samolotu i przestaje działać miej więcej w tym samym momencie co telefon komórkowy. Można zrzucić winę na blokowanie sygnału z satelity przez aluminiowy kadłub, ale... w wagonie kolejowym, autobusie, przyczepie kempingowej nawigacja działa. Ok, w samolocie są mniejsze otwory na okna, jednak większość wymienionych wyżej pojazdów ma metalizowane szyby lepiej odbijające ciepło ze względu na klimatyzacje. Nawet jakoś niedawno Policja miała wpadkę, bo zamontowali sprzęt radarowy w nowych radiowozach właśnie z metalizowaną przednią szybą i nic nie działało.

Czyli wygląda na to, że problemem nie jest sam pojazd a odległość od nadajnika sygnału. Możliwe, że od nadajnika telefonii komórkowej??

Tak przy okazji.. GPSy rozpowszechniły się miej więcej w tym samym czasie co telefony komórkowe. Zmiana nadawania sygnału telewizji naziemnej z analogowego na cyfrowy miała miejsce w tym samym roku co zmiana na cyfrowy sygnału satelitarnego. Pamiętam jak wszyscy wymieniali dekodery. Ciekawe... Wink
avatar
Jacek86

Liczba postów : 238
Join date : 31/08/2015
Age : 31
Skąd : Bydgoszcz

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Jacek86 on 25th Luty 2016, 03:03

Ciekawy filmik, autor zadał sobie trudu i sprawdził czy w usa żyją osoby o takich samych nazwiskach jak astronauci którzy zginęli w katastrofie Challengera 30 lat wcześniej. Otóż istnieją takie osoby, pracują jako wykładowcy na różnych uniwersytetach, i co najciekawsze wyglądają bardzo podobnie do zabitych członków załogi. Nie znam na tyle angielskiego żeby poczytać komentarze i sprawdzić czy to nie fake, ale wpisałem w google nazwiska tych osób i rzeczywiście pełnią oni różne naukowe funkcje do dnia dzisiejszego.

Pytanie co NASA mogłaby zyskać sabotując własny program, no i jak wiemy sataniści lubią spalić czasem w ogniu nawet swoich, więc skąd taka troska o członków załogi. Wink

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=4HQSptqjp60

avatar
Jacek86

Liczba postów : 238
Join date : 31/08/2015
Age : 31
Skąd : Bydgoszcz

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by thewordwatcher on 1st Marzec 2016, 10:11

Kolejny i najprawdopodobniej najmocniejszy dowód na to, ze ziemia jest płaska, nie ma żadnego kosmosu, żadnych planet, słońc i innych bzdetów ujawnianych przez NASA, która zabroniła wszystkim pracownikom używania imienia Jezus.

Oto poczta otrzymana przed chwilą z trzema filmami, które ukazują nam Wenus i inne gwiazdy. Ale niech autor posta przemówi.

Dzień dobry Panie Henryku
od paru dobrych lat czytam Pana witrynę i dziękuję za wsparcie i asystę najpierw przy moim przebudzeniu (2012), potem przy nawróceniu (2013).
 
Ostatnio wszystko niezwykle przyśpieszyło i głęboko wierzę, że te wypadki na świecie są przedziwnie związane z naszym ich coraz większym czuciem i rozumieniem. Myślę, że już teraz "stajemy się Jedno z Ojcem" i zaczynamy mieć wgląd w Boski Scenariusz, którego dzięki naszej wytrwałości i gorliwości stajemy się gorliwymi obserwatorami, a czasami też wspól-autorami.

Dziękuję szczególnie za forum o płaskiej Ziemi: czytając Wasze "rozkminki", wpis po wpisie, strona po stronie czułem, jak wszystko co zaczęło się w moim wnętrzu parę lat temu domyka się wspaniałą, zewnętrzną kalmrą.

Zaobaczyłem naszą cudowną Ziemię oczami dziecka,z jej kolorami, zapachami, krajobrazami i wreszcie poczułem się na tej wymyślonej przecież przez Boga dla nas scenie jak u siebie.

A teraz chciałbym się Panu i Wszystkim Braciom/Siostrom forumowiczom odwdzięczyć filmami naszych "gwiazd" na niebie. 
Dożylismy niezwykłych czasów, w których człowiek musi wreszcie wybrać prawdę lub kłamstwo: nie może pozostać letni i to jest dla mnie głowny dowód na to, że "odbywa się Sąd nad tym światem" i że nasz Pan jest blisko.

A tak  wyglądają nasze gwiazdy na niebie uchwycone w soczewkach wspólczensych aparatów ze zwielokrotnionym zoomem:
Nikon P610 z 60krontym zoomem optycznym czy jeszcze lepszy aparat JVC hm679 z 200 krotnym zoomem.
Sredni koszt tych aparatów to 1500 zł.
Nas uczy się, że gwiazdy to gazowe giganty tymczasem są to "zwykłe" hologramy na niebie/firmamencie. To do nich podłączają się wszelkiej maści okultyści gdy wyruszają w swoje kosmiczne "podróże".
Jak widać dziś nie da sie uciec od Prawdy: takich filmów jest w internecie coraz wiecej bo ludzie kupują te aparaty żeby sie samemu przekonać, a potem zszokowani publikują filmy.
Wiem, że to między innymi miał na myśli Bóg mówiąc, że w czasach końca wzrośnie poznanie i oznajmiając przez Joela :


Czasy ostateczne: Sąd i zbawienie

I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, 
a synowie wasi i córki wasze prorokować będą, 
starcy wasi będą śnili, 
a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia
1
Nawet na niewolników i niewolnice wyleję Ducha mego w owych dniach. 

Znaki nastania dnia Pańskiego

I uczynię znaki na niebie i na ziemi: 
krew i ogień, i słupy dymne. 
Słońce zmieni się w ciemność, 
a księżyc w krew, 
gdy przyjdzie dzień Pański, 
dzień wielki i straszny
2
Każdy jednak, który wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony, 
bo na górze Syjon <i w Jeruzalem> 
będzie wybawienie, 
jak przepowiedział Pan, 
i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Pan
3
[url=http://biblia.deon.pl/otworz.php?skrot=Jl 2]««[/url]  Jl 3  [url=http://biblia.deon.pl/otworz.php?skrot=Jl 4]»»[/url]


czy też Chrystus w niezwykle ważnym 24 rozdziale Mateusza:

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=269&werset=37#W37

Ja nie jestem prorokiem zagłady i nie czekam na dzien końca , wiem tylko, że mamy czuwać to znaczy widzieć Jego znaki dla nas i pytać samych siebie czy blisko jest lato, czyli połaczenie z Naszym Zbawicielem

Przykład z drzewa figowego14


32 A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie1535 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. 
Jakie inne znaki na niebie i ziemi mogłyby się jeszcze pojawić niż te, ze "nagle" dzięki współczenej technologii możemy ujrzeć cały Boży Świat takim jakim go dla nas On stowrzył???

Bóg wymaga od nas dziś stanięcia w Prawdzie i nie za bardzo dziś mamy wyjście: albo zaprzeczymy, że to co widzimy na niebie jest Prawdą i wtedy pójdziesz za światem i jego wiedzą albo przyznamy, że gwiazdy nie są tym co się nam wmawia czyli wybierzemy Prawdę i ściagniemy na siebie ludzki gniew. 

Chrystus umarł za Prawdę, a my wcale nie mamy tak trudno.
I jeszcze filmik gdzie doskonale widać najpierw niebo nocne i gwiazdy ja je widzimy golym okiem potem zzoomowane czyli maksymalnie przyblizona gwiazda


..

a najlepiej to wiadać na przykladzie "Wenus"Pozdrawiam serdecznie i proszę o podzielenie się filmikami z "gwiazd" z ludźmi na forum płaskiej ziemi.


wszystkiego pięknego


...........................................................................................................................................................................

Piękne, prawda?

Widziałem już kilka takich filmików, zwłaszcza oglądałem gwiazdę zmieniającą kształty w jeszcze bardziej drastyczny sposób na jednym z filmów, ale... nie zajarzyłem a autor filmu oczywiście także nie zajarzył, że to wszystko wygląda na hologram.

Serdeczne podziękowania za tego posta i życzenia wielu błogosławieństw od... Naszego Boga!

Także prośba do wielu innych braci, którzy mogliby się z nami podzielić podobnymi ciekawostkami, które chętnie umieszczę na forum, jeżeli będę to uważał za prawdę. Niestety czysto subiektywne podejście ale innego wyjścia raczej nie ma. Chyba, że założę specjalny dział na rzeczy dziwne, nie sprawdzone, ale warto o nich wiedzieć.

Muszę to przemyśleć...  

W sumie, jak ktoś ma swój wspaniały artykuł, dobrze wsparty na słowach Boga i chciałby się podzielić z nami czymś, czego jeszcze nie poznaliśmy, byłoby wspaniale.

bounce  bounce  bounce
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Mutu on 1st Marzec 2016, 10:25


W zeszłym tygodniu w pracy kolega opowiadał o wakacjach. Niby nic, i nie zwróciłem na szczegóły uwagi. Poopowiadał i tyle.
Jednak po przyjściu do domu zapaliła mi się lampka...

A opowiadał tak: "...za długo się leci na ta Kubę. Jeszcze turbulencje były takie, że wszyscy się modlili żeby się samolot nie rozpadł. Podróż wykańczająca.
Ale jeden motyw był fajny...mieliśmy międzylądowanie w Kanadzie, i tam wiesz...my w krótkich spodenkach, lecisz do upałów, a na tym lotnisku (zapomniałem jaką nazwę podał) samolot ląduje w tunelu...ze śniegu. Po środku wykopany pas do lądowania, a po bokach wały śnieżne na wysokość samolotu. Przeżycie niesamowite".

I tyle.
Tylko chwila...czarterowy lot z Niemiec na Kubę przez Kanadę???

Przy ziemi kuli jak zwykle to nie ma sensu


Płaski model jak zwykle pasuje.


Wnioski są proste.


avatar
Mutu

Liczba postów : 534
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Obserwator on 1st Marzec 2016, 11:39

Co do hologramów na niebie to jestem sceptycznie nastawiony do takiego twierdzenia.

Przecież z opisów Henocha wynika, że gwiazdy mają swoje drogi i ścieżki, za których opuszczenie Bóg pokarał i uwięził je. Słońce i księżyc mają swoje bramy przez, które "wchodzą i wychodzą".

Ostatnio, jakiś czas temu chyba w grudniu, obserwowałem sobie przez szybke zpawalniczą tranzyt słoneczny z wenus, o ile się nie mylę. Było widać małą, czarną kropeczkę na tarczy słońca.

Hologram brzmi, jak dla mnie, trochę mało imponująco jak na naszego Stwórcę Wink

Obserwator

Liczba postów : 1268
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Marysia87 on 1st Marzec 2016, 13:51

Również podzielam zdanie Kamila Smile
Te wszystkie gwiazdy/planety wg mnie i z opisów Biblijnych istnieją rzeczywiście, ale są bardzo niewielkich rozmiarów (czyli nie są hologramami).

Jeśli sprawa tyczy się "zmiennności kształtów" to na filmiku ewidentnie widać, że ciemne obszary przesuwają się powoli, w jednym kierunku, co oznacza po prostu chmury, które zakrywają widok danej gwiazdy, przez co następuje takie złudzenie optyczne, że gwiazda zmienia drastycznie swoje kształty.
TO samo dzieje się z księżycem w nocy - przesuwające chmury też "zmieniają" jego kształt (po prostu go zasłaniając).

Poza tym wiemy, że Bóg zrzuci gwiazdy, więc nie mogą byc one tylko hologramem:

Ap 6: (13) I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce.

Czyli Bóg najpierw zrzuci fizycznie gwiazdy, a następnie usunie niebo (być może będzie usunięte to "szkło", bariera oddzielająca niebo od ziemi).

___
* edit:
Pamiętajmy też, że to, iz poznalismy prawdę o Ziemi - jest dla innych osób oraz dla wcześniej znanej nam teorii (o ziemi kulce) - irracjonalnym obrazem.
Nie możemy teraz całej reszty traktować również irracjonalnie. Możemy wiele zjawisk nadal wyjaśniać racjonalnie. Przecież Bóg jest niezwykle logiczny w swych dziełach, a wiele z nich dokładnie nam przedstawił na kartach Biblii !
Skoro w Biblii jasno pisze o kształcie Ziemi, to dlaczego niejasno miałoby pisać o gwiazdach, które są po prostu małymi ciałami?
Co do planet - są to te same gwiazdy, tylko nieco większych rozmiarów i z innymi "ścieżkami". Smile
avatar
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by thewordwatcher on 1st Marzec 2016, 14:42

Nie neguję Henocha ale nie kwestionuję osoby, która napisała takiego posta.

Jedno jest pewne. Wszechświat, jaki nam przedstawia szatańsko-watykańska NASA nie istnieje.

Mamy gwiazdy, które WYGLĄDAJĄ na hologramy ale... na pewno nie są to planety, często większe od ziemi i nie są to kule.


Z tych filmów wynika, ze nie są one daleko od nas, podobnie jak Słońce czy Księżyc.

A na pewno nie są to planety w kształcie kuli jak to nam NASA wskazuje ale główny argument Ziemi kuli to: wszystkie planety to kule czyli Ziemia musi być kulą.

Dlatego te filmy są ostatnim gwoździem do trumny NASA. A będzie tego coraz więcej.Hologram brzmi, jak dla mnie, trochę mało imponująco jak na naszego Stwórcę

Bakterie także, ale wszystko ma swój cel i miejsce w planie Bożym.

Nie jesteśmy naukowcami i być może hologram to bardzo luźna hipoteza. Spadanie gwiazd może być przenośnią. Czyli możemy sobie spekulować do woli, ale jedno jest pewne.Nie są to planety w kształcie kul i żadna łajza z NASA nigdy tam nie doleciała i na Marsie także gamonie nie byli. Wszystko to ściema satanistów a NASA uzyskała w tym przypadku wiarygodność równą zeru.

Świat szatana przegrał sromotnie walkę o Prawdę. A czy to są hologramy, czy jakieś świecidełka, czy małe skały - to już nie ma większego znaczenia.

Największe znaczenie posiada prosty fakt.

NASA ma wiarygodność równą ZERU.


Ewolucja to kłamstwo NASA, Wielki Wybuch to także czysta idiotyczna fantazja NASA.

NASA - to największa ściema w nowoczesnym świecie popartym na... horoskopach i pseudo nauce. Sąd nad tymi satanistami wkrótce zobaczymy na własne oczy.

Nasz Bóg to wspaniały Bóg!

bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by anileve on 1st Marzec 2016, 19:27

Skoro gwiazdy Bóg pokarał i uwięził i wyznaczył im swoje zadania,pod grożbą. Z tego co wiemy,
szatan tez jest nazwany gwiazdą. Wiemy również że gwiazdy mają być zrzucone na ziemie.

Ja tylko takie trochę mam przemyślenia,że to może są upadłe uwięzione anioły.

anileve

Liczba postów : 85
Join date : 18/03/2015
Age : 49
Skąd : Gniezno

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by thewordwatcher on 1st Marzec 2016, 23:46

Hmmmm... teraz to dałaś mi do myślenia, anileve.

Te gwiazdy wyglądają dokładnie jak orbsy!
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Jacek86 on 2nd Marzec 2016, 00:31

Jeśli są to zbuntowane anioły to nie chodziłyby wyznaczonymi drogami! Jaki przestępca chodzi wyznaczonymi drogami!?!?!? Chyba, że pilnuje ich Uriel, a to jest ich kara. Te które się buntują, spadają??
avatar
Jacek86

Liczba postów : 238
Join date : 31/08/2015
Age : 31
Skąd : Bydgoszcz

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Marysia87 on 2nd Marzec 2016, 14:28

Na instagramie można obejrzeć zdjęcia wrzucane przez 'astronautę' Scotta Kelly'ego, który był rok w 'kosmosie' Very Happy
Wszystkie naturalne zdjęcia (czyli te prezentujące zachody Słońca) mają płaski jak stół horyzont Very Happy dobrze widoczne chmury... Wink

https://twitter.com/StationCDRKelly
to jest ciekawe: (czyżby Słońce odbijało się w firnamencie?)inne fotografie "ziemi" to czysta grafika, lepszą prezentują nam w filmach hoolyobłud Very Happyavatar
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Liksar on 2nd Marzec 2016, 17:34

Byłem dzisiaj na filmie" Bogowie Egiptu" była pokazana ziemia... płaska jak placek ! W dodatku była pokazana w kosmosie i była SAMA i było widać że pod spodem też nic nie ma tylko płaski talerz wiszący w powietrzu Wink
avatar
Liksar

Liczba postów : 1216
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by thewordwatcher on 3rd Marzec 2016, 10:34

Jest jeden potężny dowód na to, ze nie ma kosmosu. Na razie rzucę hasło i może razem poszukajmy a wyrzucenie mnie z forum przez Eric Dubay. Wyrzucił mnie po jednym pytaniu na temat nieba w pobliżu Australii.

Obejrzyjmy nieco ten film.
Zwróćmy uwagę na jeden NIEZWYKLE WAŻNY szczegół!

Te obrazy nieba są 2-D a nie 3-D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszystkie te obrazy są dwuwymiarowe, płaskie a nie widać nawet śladu jakiejkolwiek głębi.

Spójrzmy dla odmiany na zdjęcia lasów.

https://www.google.com.au/search?q=forrest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijjOLsmKTLAhWFUZQKHQaHDpoQ_AUIBygB&biw=1519&bih=843

Natychmiast widzimy, które drzewa są bliżej a które są dalej. Jest to iluzja  3-D. Ale doskonale widoczna.

Filmy jak ten powyższy ZAWSZE pokazują tylko dwa wymiary i jak sobie to nieco wyobrazimy, to jest ewidentne że trzeci wymiar nie istnieje.

A przecież przestrzeń kosmiczna jest taka podobno olbrzymia, a na zdjęciach mamy tylko dwa wymiary.Gdybyśmy to wydrukowali, zdjęcie na wielkim papierze i oglądali w ruchu, wyglądałoby identycznie jak na tym filmie!

Dlategom, jak poruszyłem temat gwiazd, natychmiast wyleciałem z forum po tym jednym pytaniu.

Wielu tzw. poszukiwaczy prawdy kłamie w tym temacie i narasta wielka propaganda mająca na celu ośmieszenie wszystkich wierzących w płaską ziemię.


Psa 19:1  Przewodnikowi chóru. Psalm Dawidowy.
Psa 19:2  Niebiosa opowiadają chwałę Boga, A firmament głosi dzieło rąk jego.
Psa 19:3  Dzień dniowi przekazuje wieść, A noc nocy podaje wiadomość.
Psa 19:4  Nie jest to mowa, nie są to słowa, Nie słychać ich głosu...
Psa 19:5  A jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk I do krańców świata dochodzą ich słowa... Tam na nich słońcu postawił namiot,
Psa 19:6  A ono jak oblubieniec wychodzi ze swej komnaty, Raduje się jak bohater, biegnąc swą drogą.
Psa 19:7  Z jednego krańca niebios wychodzi I biegnie do drugiego krańca, I nic się nie ukryje przed jego żarem.
Psa 19:8 Zakon Pana jest doskonały, pokrzepia duszę, Świadectwo Pana jest wierne, Uczy prostaczka mądrości.
Psa 19:9  Rozkazy Pana są słuszne, rozweselają serce, Przykazanie Pana jest jasne, oświeca oczy.
Psa 19:10  Bojaźń Pana jest czysta, ostoi się na zawsze, Wyroki Pana są prawdziwe, a zarazem sprawiedliwe.
Psa 19:11  Są bardziej pożądane niż złoto, nawet najszczersze, I słodsze niż miód, nawet najwyborniejszy.
Psa 19:12  Również twój sługa oświecił się nimi, Wielka jest nagroda dla tych, którzy ich strzegą.
Psa 19:13  Uchybienia - któż znać może? Ukryte błędy odpuść mi!
Psa 19:14  Także od zuchwałych ustrzeż sługę swego, Aby nie panowali nade mną! Wtedy będę doskonały i wolny od wszelkiego grzechu.
Psa 19:15  Niech znajdą upodobanie słowa ust moich I myśli serca mego u ciebie, Panie, Opoko moja i odkupicielu mój!

Czyli gwiazdy wyglądają jak wyświetlane na kopule Ziemi. Żadnej głębi.

NASA to skrajna ściema!

avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Obserwator on 4th Marzec 2016, 09:31

Zwróciłem jakiś już czas temu uwagę na pewne zapiski z księgi Henocha odnośnie słońca i księżyca.

Chodzi mi o to, że opisy te wskazują na to, że jest całkiem możliwe, iż księżyc jednak nie świeci własnym światłem, ale otrzymuje je od słońca, czyli odbija je w jakiś sposób..zobaczmy:

Henocha 78

1 Imiona słońca są następujące: pierwsze Oriares, drugie Tomazes.

2 Księżyc ma cztery imiona: pierwsze imię [to] Asonia, drugie Ebla, trzecie Benase, a czwarte Era'e.

3 Są to dwa wielkie światła. Ich okrąg jest jak okrąg niebios, a w rozmiarach oba są równe.

4 W kręgu słońca jest siedem części światła dodane mu w większej mierze niż księżycowi i w odpowiedniej mierze jest ono przenoszone [na księżyc] dopóty, dopóki nie wyczerpie się siódma część [światła] słońca.

5 Zachodzą one i wchodzą do zachodnich bram, prowadzą bieg okrężny stroną północną i wschodzą przez wschodnie bramy na firmamencie nieba.

6 Kiedy wschodzi księżyc, ukazuje się na niebie i ma połowę siódmej części światła. Czternastego dnia napełnia się całym swym światłem.

7 Przenosi się nań piętnaście części światła [tak długo] , aż piętnastego dnia jego światło jest pełne, zgodnie ze znakiem roku i sumami piętnastu części. I wtedy księżyc zaczyna istnieć połówkami siódmej części.

8 Gdy zaczyna się zmniejszać, pierwszego dnia traci do czternastu części swego światła, drugiego trzynaście, trzeciego dwanaście, czwartego jedenaście, piątego dziesięć, szóstego dziewięć, siódmego osiem, ósmego siedem, dziewiątego sześć, dziesiątego pięć, jedenastego cztery, dwunastego trzy, trzynastego dwie części, czternastego połowę siódmej części, a całe światło, które pozostaje z całości, znika piętnastego dnia.

9 W pewne miesiące księżyc ma dwadzieścia dziewięć dni w każdym [miesiącu] i raz dwadzieścia osiem.

10 Uriel pokazał mi inne prawo, kiedy to światło przeniesione bywa na księżyc i jak ono jest ze słońca.

11 Przez cały czas, przez który wzrasta światło księżyca, przenosi [światło na siebie] z naprzeciwka słońca, aż w ciągu czternastu dni jego światło jest pełne na niebie. Kiedy cały świeci, jego światło jest pełne na niebie.

Z opisów tych wynika, że światło przenoszone jest ze słońca na księżyc, czyli że odbija on światło słoneczne i w zależności od cyklu w jakim się znajduje w stosunku do słońca, odbija większą lub mniejszą część światła.

Co mówicie???

Obserwator

Liczba postów : 1268
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Mutu on 4th Marzec 2016, 16:10

Ja dalej jestem sceptyczny w traktowaniu tego co pisze Henoch literalnie.
Bo, albo traktujemy wszystko co napisał dosłownie, i wtedy - " sznurami mierzył" ( sznurami pomierzył sklepienie? Czyli bzdury.
Albo alegorycznie. Tylko wtedy nie wolno całości traktować poważnie.
Albo wybiórczo. Tylko kto wie wtedy co traktowac dosłownie, a co nie.

avatar
Mutu

Liczba postów : 534
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Marysia87 on 4th Marzec 2016, 16:43

Jestem zdania, że księżyc ODBIJA światło Smile

Pisałam o tym jeszcze na starym forum w dziale o niebocentryźmie... Wink


Zacznę od tego, że wg moich obserwacji i domysłów księżyc jest kulą (słońce też).
To, że Ziemia jest płaska, nie oznacza, że wszystkie inne rzeczy również takie muszą być.


Wg wielu zapisków Biblijnych księżyc nie świeci swoim własnym światłem, ale BLASKIEM (blask – błyszczeć, odblaskiwać, świecić odbitym światłem). 


Cytat:
Iz 60:19 
(19) Światłością w dzień nie będzie ci już słońce, a blask księżyca nie będzie ci już świecił, lecz Pan będzie twoją wieczną światłością, a twój Bóg twoją chlubą. 

Iz 13:10 (10) Gdyż gwiazdy niebios i ich planety nie dadzą swojego światła, słońce zaćmi się zaraz, gdy wzejdzie, a księżyc nie błyśnie swym światłem. 
(inne tłumaczenie) tego wersetu: Bo gwiazdy niebieskie i Orion 
nie będą jaśniały swym światłem, słońce się zaćmi od samego wschodu, i swoim blaskiem księżyc nie zaświeci. 

Hioba 31:26 
(26) Jeżeli widziałem światło słoneczne, gdy świeciło, i księżyc, gdy sunął wspaniale, 
(inne tłum) (26) Wpatrując się w słońce, co świeci, lub w księżyc, co dumnie przepływa (słońce świeci, a księży tylko przepływa). 

Iż 60:29 (19) Światłością w dzień nie będzie ci już słońce, a blask księżyca nie będzie ci już świecił, lecz Pan będzie twoją wieczną światłością, a twój Bóg twoją chlubą. 

Ezechiela 32:7 (7) Gdy będziesz gasł, zakryję niebiosa i zaćmię ich gwiazdy. Słońce zasłonię obłokiem, a Księżyc nie zabłyśnie blaskiem. 

Mt 24:29 (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebios zostaną wstrząśnięte.Czyli w wielu miejscach jasno jest powiedziane, że księżyc świeci, ale swoim blaskiem. 
Można również odbicie światła zauważyć po kraterach na księżycu, które rzucają cień zgodnie z kierunkiem światła, które na nie pada. Gdyby księżyc sam świecił, nie tworzyłyby się na nim takie cienie. 
 
 
 


A dlaczego świeci tak intensywnie? Bo odległość księżyca do Słońca jest mała (max do kilka tys. Km) przy przeciwległym położeniu obu ciał), przez co księżyc skupia na sobie dużo światła. 
Pamiętajmy, że księżyc będąc w fazie, w której przypomina chudy rogalik świeci najsłabiej, natomiast przy pełni świeci najmocniej (najmniejsza odległość księżyca od słońca). 

A jak to się dzieje, że często księżyc nie jest oświetlony tak, jak powinien być wg oficjalnej nauki? Np. tu: 

 
 

Widać pełnię (lub prawie pełnię), a księżyc jest obok słońca (co w założeniach heliocentryzmu w ogóle nie jest możliwe, bo jak można widzieć czyjąś „twarz”, gdy świeci mu się na „plecy”?). 
a) Można ten fakt wyjaśnić tym, że księżyc świeci swoim światłem lub 
b) Słońce czasami jest bliżej ziemi niż księżyc i to tył słońca (dlatego uważam, że jest kulą) oświetla oblicze księżyca. 

Znane jest pojęcie super księżyca. Nieraz też słońce wydaje się być większe niż zazwyczaj. Oba te ciała są w bliższej niż zwykle odległości od Ziemi: 
 Sądzę więc, że czasami księżyc i słońce „mijają” się pod względem bliskości do Ziemi i stąd wynika „dziwne” oświetlenie księżyca w układzie wewnętrznym. 

Wcześniej na forum były też zdjęcia, że rzeczy oddalone nie są tak wyraźne jak księżyc ze wszystkimi szczegółami. Ale należy wziąć pod uwagę fakt: księżyc widać w nocy (wszystko wokół jest ciemno, a on jest oświetlony, jak latarką). Gdyby przykładowe widoki były zrobione z tymi samymi założeniami, czyli w ciemności, a jakaś tam daleka góra byłaby bardzo dobrze oświetlona reflektorami – sądzę, że byłaby bardzo wyraźna. W końcu, gdy księżyc widoczny jest w dzień (gdy jest jasno) też nie jest wyraźny, a czasami bardzo mało widoczny (jak zdjęcia). 

 
W ciemnościach oświetlone obiekty widać bardzo dokładnie, jak na powyższym zdjęciu! 


Jednak w większej ilości przypadków księżyc jest oświetlony "normalnie" - będąc bliżej Ziemi tak, jak padają na niego promienie słoneczne od tyłu lub z boku, co najłatwiej zaobserwować przy jednoczesnej obserwacji obu ciał (np o zachodzie słońca) 

 


Podsumowując - księżyc jest kulą i wyraźnie odbija promienie słońca, ale ich nie "wytwarza".
Takie jest moje zdanie Smile Które zdaje sie potwierdzać również w Biblii.

CO do Henocha, to wiele rzeczy, które prezentuje są pokazywane w przenośni.
Np wychodzenie Słońca przez bramy może być np opisem wędrówki Słońca z pozycji kogoś, kto stoi na Ziemi i wpatruje się w niebo. Czyli wchody i zachody słońca mają różne miejsca, tak jakby "bramy" na horyzoncie.
To tak na logikę, aczkolwiek tylko Bóg zna działanie 'nieba' Smile My możemy sie jedynie domyslać... Smile


avatar
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Mutu on 4th Marzec 2016, 18:26

Marysia
dodatkowo bliskie odległości księzyca od słońca, i to domniemujesz - że słońce bywa bliżej niż księzyc, potwierdzaja zaćmienia w których obie tarcze idealnie się pokrywają wielkościowo.
avatar
Mutu

Liczba postów : 534
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by marko7 on 5th Marzec 2016, 00:13

Witajcie.
Odniosę się do rewelacji sprzed kilkunastu postów odnośnie holograficznych gwiazd w dużych powiększeniach jak i efektu 2D w kosmosie.
Jestem miłośnikiem obserwacji astronomicznych teoria mnie nie interesuje.
Te filmiki z yt prezentujące gwiażdy niby z pow.200x jako świecące "placki" były pewnie kręcone jakimiś zabawkami przez ludzi nie mających wiedzy o optyce, obraz gwiazd jest kompletnie rozogniskowany stąd takie rewelacje. Zresztą do powiększeń kilkadziesiąt-set są teleskopy a nie aparaciki:)
Patrząc przez teleskop nawet przy 500x powiększeniu gwiazda nadal jest punkcikiem małą kuleczką....
Zanim we wszystko uwierzycie, weźcie sobie jakiś sprzęt optyczny (lornetka, luneta, telesko) i spójrzcie sami, to się przekonacie jak to wygląda:)

Co do efekty braku 3D tu także polecam sprzęt optyczny własne oczy i zamiłowanie do obserwacji własnymi oczyma na żywo a nie na yt.
Kratery na księżycu, tranzyty księzycy Jowiszowych, mgławice, galaktyki są jak najbardziej 3D, przekonajcie się sami ....

Niestety czasy mamy jakie mamy, że idzie wszystko udowodnić jednocześnie wszystkiemu zaprzeczając, a posiłkowanie się filmikami z yt które kręcą amatorzy nie mający pojęcia o istocie rzeczy dla mnie są kompletnie niewiarygodne bo wiem bardzo dobrze jak to wygląda w rzeczywistości w małych jak i dużych teleskopach, jak również na astrofotografii.

A małe kompaktowe aparaty o nierealnych powiększeniach, niech zostaną zabawkami dla naziemnej zabawy, bo to do zdjęć i filmów kosmosu nie nadaje się kompletnie.

Odniosę się jeszcze do krzyża południa, widzianego z Australii, nie wiem jak to jest gołym okiem bo nie widziałem ale sprawdzałem w stellarium i on powinien zataczać okrąg w zależności od pory roku i godziny, czasami bywa blisko horyzontu a patrząc w miejscach oświetlonych możemy nie dostrzegać gwiazd blisko horyzontu, spójrzcie czasem sami w niebo jak są gwiazdy i spójrzcie lekko ponad horyzont gwiazd zwykle nie widać. Jednak one są tylko, że warunki atmosferyczne, seeing i rozświetlenie horyzontu sprawia, że ich nie widzimy.
Czy tak jest z krzyżem południa ? Nie wiem jednak domniemam że tak własnie jest.

marko7

Liczba postów : 15
Join date : 18/03/2015
Age : 34
Skąd : Wlkp

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by thewordwatcher on 5th Marzec 2016, 00:47

Marysiu...


Jestem zdania, że księżyc ODBIJA światło

Tylko możliwe w przypadku płaskiej ziemi.

marko7


Kratery na księżycu, tranzyty księzycy Jowiszowych, mgławice, galaktyki są jak najbardziej 3D, przekonajcie się sami ....

Droga impreza.

Ale 3D 'wszechświat jest niemożliwy.

Gdybyśmy widzieli jedne ciała bliżej a inne dalej, w przypadku ruchu - ziemi lub przestrzeni nie mielibyśmy ani Wielkie Niedźwiedzicy ani Krzyża Południa, ponieważ gwiazdy będące bliżej zachodziłyby  na siebie i zmieniały pozycje, dokładnie tak, jak widzimy przez okno jadą samochodem czy pociągiem.

Przedmioty będące bliżej przemieszczają się szybko, te dalsze niemal stoją w miejscu, jak słońce czy księżyc.


Czy masz jakieś zdjęcia z teleskopów, które pokażą nam 3D!?

Te z NASA to oczywista ściema.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by marko7 on 5th Marzec 2016, 01:29

thewordwatcher napisał:
Ale 3D 'wszechświat jest niemożliwy.

Gdybyśmy widzieli jedne ciała bliżej a inne dalej, w przypadku ruchu - ziemi lub przestrzeni nie mielibyśmy ani Wielkie Niedźwiedzicy ani Krzyża Południa, ponieważ gwiazdy będące bliżej zachodziłyby  na siebie i zmieniały pozycje, dokładnie tak, jak widzimy przez okno jadą samochodem czy pociągiem.

Przedmioty będące bliżej przemieszczają się szybko, te dalsze niemal stoją w miejscu, jak słońce czy księżyc.


Czy masz jakieś zdjęcia z teleskopów, które pokażą nam 3D!?

Te z NASA to oczywista ściema.

Czy wszechświat 3d jest niemożliwy nie wiem ale wiem że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, a największa mądrość ludzka głupstwem jest dla Boga, więc możemy sobie teoretyzowaćSmile Jednak weż lornetke spójrz na księzyc no widać głębie na kraterach tak samo jak widać że księżyc to kula nie są to placki i nie kosztuje nic jeśli tylko ma się lornetkę.
Mówię co widzę przez teleskop, a widzę mianowicię przestrzeńSmile Czy ona jest czy to coś ala fatamorgana to nie wiem. Mówiąc o przestrzeni skonkretyzuje, że chodzi o przestrzeń na konkretnych obiektach a nie na gwiazdach. Tak jak widzisz dym ulatujący z komina widać jego długość szerokość i głębie tak samo widać mgławice na nocnym niebie chociaż np. księżyce jowisza czy saturna widocznie krąża wokół kulistych tworów zwanych planetami nakładają się zakrywają widać nawet cień na planetach, a jowisz wyraźnie krąży wokół własnej osi wystarczy popatrzeć z pół godz i widać że układ się zmienia.
Planety zakrywają gwiazdy tak jak księżyc je zakrywa i po pół godzinki gwiazdka wychodzi z drugiej strony Smile

Róznica między fotografiami a gołym okiem jest tylko koloru. ludzkie oko go nie zbiera a aparat przy długim naświetlaniu tak.

"Gdybyśmy widzieli jedne ciała bliżej a inne dalej, w przypadku ruchu - ziemi lub przestrzeni nie mielibyśmy ani Wielkie Niedźwiedzicy ani Krzyża Południa, ponieważ gwiazdy będące bliżej zachodziłyby  na siebie i zmieniały pozycje, dokładnie tak, jak widzimy przez okno jadą samochodem czy pociągiem. "

Za bardzo nie rozumiem tego zdania jednak przypuszczam że chodzi o ruch tam do góry w niebie zwanym kosmosem. Czy ziemia jest płaska czy kula też nie wiem. Wiem że napewno jest taka jaką stworzył ją Bóg:)
Nie zamierzam przedstawiać tutaj teorii naukowych bo jak pisałem wcześniej teorie mnie nie interesują lubię obserwować i rozmyślać i tyle;)
Jednak myślę że gdybym pokój czarny umalował w białe kropeczki dookoła i obracał się wokół własnej osi przez 24 godziny zataczając koło w tempie raz na rok to nic by się nie nałożyło z tych kropeczek na siebie.... Może mylne mam rozumowanie, nie zamierzam nic nikomu tłumaczyc w tej kwestii.

Jest takie powiedzenie myślę trafne w tej kwestii, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. i w jakim punkcie siedzimy tak niebo widzimy.
Widzimy, że krzyż południa i wielka niedźwiedzica krąża dookoła pewnej osi, stąd też pisałem, że nie widać krzyża zapewne wtedy kiedy jest nisko tuż nad horyzontem, bo zawirowania w atmosferze odległe chmury lub zaświetlenie utrudnia dostrzeżenie gwiazd nad horyzontem, więc kiedy go nie widzisz może jest nisko i niedostrzegalny lub nierozpoznawalny?

Zdjęc zrobiłem kilka przez teleskop jednak jestem amatorem i nie ma się czym chwalić więc wstawie link do wyniku google:

https://www.google.pl/search?q=astrofotografia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjayYOspKjLAhWBHxoKHZsxAJcQ_AUIBygB&biw=1280&bih=681

to są prace tzn zdjęcia astrofotografów amatorów lub profesjonalistów i to są realne zdjęcia jakie może każdy z nas osiągnąć mając fundusze na drogi sprzęt zapał do takich rzeczy i czas. To nie jest kwestia pstryknięcia fotki i o jest. Jest to mozolne czasochłonne i kosztowne zajęcie, wymaga pewnej wiedzy i umiejętności jednak takie zdjecia potrafia wychodzić zwykłemu Kowalskiemu i nie jest to bujda.

Jak to mówi Ferdynand z rodziny Kiepskich "są rzeczy na tym świecie które się fizjonomom nie sniły..."

marko7

Liczba postów : 15
Join date : 18/03/2015
Age : 34
Skąd : Wlkp

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Marysia87 on 5th Marzec 2016, 02:05

Heniu Smile oczywiście, że w przypadku Płaskiej Smile  

Co do marko7 to się zgodzę z tym 3D i porównam to do lasu, ale który jest oddalony od drogi na znaczną odległość.
Tzn. Np las o głębokości 50 metrów jest od nas oddalony od kilka km. Widzimy las, widzimy, że jest 3d, ale nie jesteśmy w stanie zaobserwować przemieszczania się drzew w różnych perspektywach (najwyżej minimalne różnice, które na pierwszy rzut oka są niezauważalne).
Podobnie może być z tymi 'ciałami niebieskimi'. Mogą one być oddalone od Ziemi np o 100km (przykład w ciemno, samoloty latają na wys. 10km). Ale to , że sa oddalone o te 100km, nie muszą być rozmieszczone równiutko na jednej płaszczyźnie, moga np sobie latać na wysokości 1km.

Rysunek poglądowy (na szybko):


Oczywiście, jesli wszechświat by istniał i byłby tak odległy,  z każdego miejsca na Ziemi byłoby widać całkowicie inny układ gwiazd (dokładnie tak samo jak z tymi drzewami będąc W LESIE - tak wg NASA jesteśmy w takim własnie "gwiezdnym lesie") Smile


Jeśli chodzi o te gwiazdy z filmiku, które wyglądają jak jakieś plazmy, to niestety jest to tylko i wyłącznie wina optyki. Jutro wrzucę proste filmiki, które zrobiłam w domu i za każdym razem uzyskałam identyczny efekt, jak te nagrane gwiazdy, mimo, że filmowany obiekt był bardzo podłużny (a dał efekt idealnej kuli plazmowej) Very Happy 

I po to chyba własnie cały czas elity robią coraz to większe teleskopy, aby móc dowiedzieć się, czym sa takie gwiazdy, bo niestety żadną rakieta dolecieć tam nie mogą Very Happy haha


Ostatnio zmieniony przez Marysia87 dnia 5th Marzec 2016, 02:24, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 20 z 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach