Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

+15
Arkadia
Lotion
Milosc
Cyryl
Andrzej
polskapaw
Kasia
Henry Kubik
levrone55
anileve
Liksar
lusia
Obserwator
Hugo
efraimita
19 posters
Go down
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

28th Styczeń 2016, 22:49
Message reputation : 100% (3 votes)
Jak już Kamil wspomniał pracujemy w szerszym gronie nad nowym i jak nam się wydaje ważnym artykułem. W związku z tym zakładamy nowy temat i prosimy was bracia i siostry o pomoc!!!!

Otóż chcielibyśmy aby wszyscy z nas na nowo pochylili się nad księgami proroków. Niedawno miało miejsce fenomenalne zdarzenie, które być może niektórym umknęło. Otóż wszyscy byli zachwyceni księgą Henocha i w trakcie, gdy wszyscy ją czytali (niektórzy po raz kolejny) odkryliśmy lub utwierdziliśmy się w wielu twierdzeniach, które podejrzewaliśmy lub znaliśmy (wybaczcie używam formy My, choć nie było mnie aktywnie na forum Smile ale uwierzcie że też czytałem tę księgę w tym samym czasie)
Chcielibyśmy aby taka sama praca i euforia zapanowała tym razem podczas czytania ksiąg prorockich. DLACZEGO???? wiem że każdy z Was przeczytał biblię i zna księgi prorockie chociażby pobieżnie wiedząc czego dotyczą, ale... Okazuje się że gdy założymy nowe okulary prawdy Bożej , którą tu na forum staramy się zgłębiać, to czyta się je zupełnie inaczej i przyprawiają o drżenie serca. Ja i Kamil nie możemy się otrząsnąć i odnaleźć w naszych codziennych obowiązkach przez to wszystko Smile Chcielibyśmy aby ta radość stała się waszym udziałem,  nam pomogłaby w ustaleniu kilku kwestii, które mogłyby pociągnąć wielu braci do prawdy, a nawet śmiem twierdzić, że nasze ZJEDNOCZENIE w tym wspólnym dziele pozwoli odkryć nam nowe rzeczy!!!! Uznaliśmy że pisanie (tworzenie) artykułu nie powinno się zamknąć w ciasnym gronie jak w zborach chrześcijańskich z których uciekliśmy czy innych zgrupowaniach internetowych (i nie tylko) gdzie tylko wąska grupa "oświeconych" uważa się za godnych tworzenia i szukania "prawdy". Bóg zawsze błogosławi we wspólnym dziele. Znając dziś pewne prawdy, których wcześniej nie znaliśmy może się okazać, że ujrzymy zupełnie nowe rzeczy. Pierwsza wskazówka to taka, żeby wszystkie słowa Boga i wyroczni Pańskiej, nawet te które z pozoru wydają się dotyczyć ludzi starożytnych, odnieść do dzisiejszych czasów i do nas samych(nie zamykajmy się w ramach czasowych podczas czytania). Klasyczny przykład który może wytłumaczy o co Nam chodzi to opis wyroku na edomie. Przeciętny człowiek nie znający prawdy, potraktuje proroctwa zniszczenia edomu jako coś co się już dokonało. Ale odnaleźliśmy pewne przesłanki, że proroctwa Boga mają tendencję do pewnego rodzaju dublowania się, lub co najmniej do tworzenia analogii (np proroctwa o Chrystusie w analogii do Dawida). Jeśli dziś wiemy czym jest edom i edomici na wskutek tego co odkryliśmy, proroctwa te nabierają nowego sensu i dotyczą czasów DZISIEJSZYCH!!!! Podobnie jest np z babilonem itd itp, i teraz jeśli pomyślimy że z każdym proroctwem może tak być, to podczas czytania aż ciarki przechodzą po plecach. Oprócz tego wiele innych słów Boga nabiera nowego sensu, gdy wiemy o rzeczach, których nie znaliśmy czytając biblię ostatnio Smile mam nadzieję że zrozumieliście bo nie chciałbym zagmatwać sprawy  Rolling Eyes

czego mielibyśmy dokładnie szukać i na co zwrócić uwagę????

1. Szukać słów Boga na temat wydarzeń które będą miały miejsce, zwłaszcza w temacie wybawienia nas z "egiptu" (to jest dla nas budujące)

2. Szukać słów, które będą mówiły co mamy czynić (to nam pomoże w naszych dylematach co robić)

3. Szukać fragmentów o wybawieniu całej ludzkości (to pokaże wielkość i mądrość Boga, i będzie bardziej przyciągać do Boga tych którzy mają wątpliwości)

4. Szukać też czegoś o znakach dla nas i reszty świata (to nam wyostrzy zmysły i ducha na to co może się wydarzyć)

5. Cytować tylko słowa Boga, całą wyrocznie Pana (to nam doda wiarygodności)

6. I wreszcie przytaczać słowa Boga, które nie wiemy dlaczego, ale wydają nam się ważne, może ktoś coś ujrzy, czego nie widzimy ale czujemy Smile

Namawiamy, aby w miarę możliwości nie komentować i nie polemizować z tym co jest napisane (z postami wcześniej) to próba naszej pokory Smile Jeżeli ktoś popełni błąd niech ma czas aby go poprawić. Można poddawać inne teksty, lub inaczej akcentować wyrazy (podkreślać), aby nieprawidłowości stały się jasne
Chcielibyśmy, aby nikt nie wpisywał postu bez słów Boga lub Chrystusa,
Apelujemy, aby wstawiać szersze fragmenty, gdyż nie zawsze zobaczymy coś co inni zobaczą w szerszym kontekście, można wstawiać te same fragmenty, ale np podkreślając inne wyrazy lub zdania
I na koniec niech w wiadomościach będzie więcej fragmentu biblii niż naszych interpretacji (to taki żart, ale wiecie o co mi chodzi) Wink

Jakich efektów się spodziewamy?

- Chcielibyśmy aby w naturalny sposób powstały powiązania z proroctwami apokalipsy.
- Może uda nam się ujawnić kolejne nieodkryte dotąd szczegóły planu zbawienia (podpowiem że jesteśmy bardzo skupieni na wybawieniu nas jako ludu Bożego, a za mało głosimy wybawienia dla całej ludzkości) Wydaje nam się, że ostatnio odkryliśmy, iż wybawienie Izraela jest tyko częścią ogromnego planu zbawienia dla całej ludzkości na ziemi, wspominał o tym Obserwator w temacie wybawienia Ludu Bożego
- Niech ten temat będzie kopalnią wiedzy dla wszystkich, którzy będą chcieli napisać jakikolwiek artykuł lub rozmawiać o Bogu z innymi Very Happy
- Mamy podejrzenia że może się ujawnić wśród nas kąkol (jeśli taki tu jest)
- Chcemy dokonać większego zjednoczenia Nas samych, które może być zaczątkiem większego zjednoczenia Ludu Bożego, jeśli nam się to uda, to będzie największym dowodem i znakiem dla nas (a przede wszystkim dla innych) że naprawdę nim jesteśmy
- prosimy też o codzienną i żarliwą modlitwę o ukazanie prawdy, o zjednoczenie Izraela (prawdziwego czyli nas) i o wybawienie z niewoli. Niech każdy modli się codziennie i zażarcie o wybawienie, sam lub z kimś, w domu w pracy i wszędzie gdzie tylko można, w sposób zorganizowany, ale i indywidualnie, niech Pan słyszy kogoś bezustannie i niech wejrzy na naszą niedolę (tak jak w egipcie za czasów faraona)

Dalsza część jest tylko motywacyjna, więc jeśli ktoś już poczuł chęć do pracy niech przystąpi do dzieła, a jeśli potrzebuje więcej to zapraszam do przeczytania Very Happy

Niech słowa Boga będą jak woda i światło dla Jego pszenicy. Napełnijmy nimi glebę naszych serc i niech rośnie wszystko, prawdopodobnie wyrosną też chwasty, bo i one żywią się tym co pozwala rosnąć, ale nie przejmujmy się bracia niech i kąkol wybuja a będziemy mogli go łatwiej usunąć nie uszkadzając pszenicy.
Niech słowa Boga będą dla nas oliwą do naszych lamp podczas naszej nocy oczekiwania na Oblubieńca.
Nie trwońmy czasu na czcze gadaniny ale usłuchajmy znów Boga, który mówił do naszych ojców i mówi do nas dziś. Zostawmy na boku pokusy ciągłej walki z kąkolem, a skupmy się na pszenicy. szatan nie może nic zrobić oprócz zajęcia nam czasu i odwrócenia uwagi. Kłamcy już dawno się pogrążyli i będzie z nimi jeszcze gorzej, gdyż kąkol rośnie i wyraźnie zaczyna różnić się od pszenicy, niech rośnie większy, Pan łatwiej go usunie. Nie nawołuje do kłamstwa, ale apeluje o niewciąganie się w pojedynki na tezy i słowa, bo to nam zajmie czas i energię którą musimy skupić na tym co się objawia.
Zjednoczmy się bracia Bóg na pewno czeka na naszą inicjatywę.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

28th Styczeń 2016, 23:03
Message reputation : 100% (2 votes)
To na początek,
wielka obietnica Boga dla całej ludzkości!!!!!
to już po wprowadzeniu Izraela do ziemi obiecanej, zwłaszcza do Jerozolimy, teraz Bóg bierze się za wybawienie pozostałych.

Iz 66:1-24
(10) Radujcie się wraz z Jerozolimą, weselcie się w niej wszyscy, co ją miłujecie! Cieszcie się z nią bardzo wy wszyscy, którzy się nad nią smuciliście, (11) ażebyście ssać mogli aż do nasycenia z piersi jej pociech; ażebyście ciągnęli mleko z rozkoszą z pełnej piersi jej chwały. (12) Tak bowiem mówi Pan: Oto Ja skieruję do niej pokój jak rzekę i chwałę narodów - jak strumień wezbrany. Ich niemowlęta będą noszone na biodrach i na kolanach będą pieszczone. (13) Jak kogoś pociesza własna matka, tak Ja was pocieszać będę; w Jerozolimie doznacie pociechy. (14) Na ten widok rozradują się serca wasze, a kości wasze nabiorą świeżości jak murawa. Ręka Pana da się poznać Jego sługom, a gniew - Jego nieprzyjaciołom. (15) Bo oto Pan przybywa w ogniu, a Jego rydwany [pędzą] jak burza, by zaspokoić swój gniew pożogą i groźby swoje płomieniami ognia. (16) Bo Pan sądu dokonuje ogniem i mieczem swym - nad wszelkim ciałem, tak iż wielu będzie pobitych przez Pana. (17) Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają, by wejść do ogrodów za innym, który już jest w środku, którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem - wyrocznia Pana. (18) A Ja znam ich czyny i zamysły.Przybędę, by zebrać wszystkie narody i języki; przyjdą i ujrzą moją chwałę. (19) Ustanowię u nich znak i wyślę niektórych ocalałych z nich do narodów Tarszisz, Put, Lud, Meszek i Rosz, Tubal i Jawan, do wysp dalekich, które nie słyszały o mojej sławie ani nie widziały mojej chwały. Oni rozgłoszą chwałę moją wśród narodów. (20) Z wszelkich narodów przyprowadzą jako dar dla Pana wszystkich waszych braci na koniach, na wozach, w lektykach, na mułach i na dromaderach - na moją świętą górę w Jeruzalem - mówi Pan - podobnie jak Izraelici przynoszą ofiarę pokarmową w czystych naczyniach do świątyni Pana. (21) Z nich także wezmę sobie niektórych jako kapłanów i lewitów - mówi Pan. (22) Bo jak nowe niebiosa i nowa ziemia, które Ja uczynię, trwać będą przede Mną - wyrocznia Pana - tak będzie trwało wasze potomstwo i wasze imię. (23) Sprawdzi się to, że każdego miesiąca podczas nowiu i każdego tygodnia w szabat przyjdzie każdy człowiek, by Mi oddać pokłon - mówi Pan. (24) A gdy wyjdą, ujrzą trupy ludzi, którzy się zbuntowali przeciwko Mnie: bo robak ich nie zginie, i nie zagaśnie ich ogień, i będą oni wzbudzać odrazę u wszelkiej istoty żyjącej."
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

29th Styczeń 2016, 00:06
I dalej dla wszystkich narodów

Iz 25, 6-9

(6) Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win, z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win. (7) Zedrze On na tej górze zasłonę, zapuszczoną na twarz wszystkich ludów, i całun, który okrywał wszystkie narody; (8) raz na zawsze zniszczy śmierć. Wtedy Pan Bóg otrze łzy z każdego oblicza, zdejmie hańbę ze swego ludu na całej ziemi, bo Pan przyrzekł. (9) I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg, Ten, któremu zaufaliśmy, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność; cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia!

Mt 8, 10-12

(10) Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. (11) Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze wschodu i z zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. (12) A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Bóg mówi, że zbierze wszystkich na uczcie w swoim królestwie, na swojej świętej górze. Inne ludy także poznają Pana, gdyż Bóg im się objawi (zedrze zasłonę, zapuszczoną na twarz) zdejmie hańbę ze swego ludu, czyli nie będziemy już w oczach innych narodów mieć takiej opinii jak teraz, gdyż Bóg objawi nas jako swój lud. My będziemy najlepszą cząstką jego królestwa (synami królestwa), ale ostrzega słowami samego Chrystusa, że nic nam się nie należy ze względu na pochodzenie. Musimy mieć wiarę w obietnice Boże i być sprawiedliwymi w Jego oczach. Nie pożałuje nawet członków swego ludu kosztem sprawiedliwych nie Izraelitów i To będzie ostatecznie wielkim dowodem sprawiedliwości Boga dla całej ziemi
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

29th Styczeń 2016, 10:35
Message reputation : 100% (1 vote)
Wg mnie to właśnie się dokonało, i jeszcze trwa

Isa 44:1  Lecz teraz słuchaj, Jakubie, mój sługo, i ty, Izraelu, którego wybrałem.
Isa 44:2  Tak mówi Pan, który cię uczynił i ukształtował w łonie matki, który cię wspomaga. Nie bój się, mój sługo, Jakubie, i Jeszurunie, którego wybrałem!
Isa 44:3  Gdyż wyleję wody na spieczoną ziemię i strumienie na suchy ląd; wyleję mojego Ducha na twoje potomstwo i moje błogosławieństwo na twoje latorośle,
Isa 44:4  Aby się rozkrzewiły jak trawa między wodami, jak topole nad ruczajami.
Isa 44:5  Jeden powie wówczas: Ja należę do Pana! Drugi nazwie się imieniem Jakuba, a inny wypisze na swojej ręce: "Własność Pana" - i otrzyma zaszczytne imię "Izrael".

Mieliśmy odnaleźć swoją zgubioną tożsamość, co z Bożą pomocą nastąpiło

Co do tematu wspomnianego przez Efraimitę o podwójnym spełnianiu się proroctw. Wiele jeśli nie wszystkie spełnią się podwójnie. Cytuję z pamięci „Głos na pustyni się odzywa: prostujcie drogi Panu” Oczywiście proroctwo jest wypełnione, ale głos na pustyni odezwie się ponownie, kiedy będziemy na nią zabrani, dla reszty świata

Cytat z pamięci:
„Proroka jak Mojżesz wzbudzi ci Pan, jego słuchać będziecie”
To oczywiście też się spełniło i spełni ponownie, bo będziemy wzięci na pustynię

Słowa Boże są tak cenne, że po co Bóg miałby mówić coś, co dla nas jest już nieważne. Tak samo gdy np. pouczał Dawida o wzięciu cudzej owcy gdy swoich miał dużo, jest to skierowane też do nas. Jeden z moich nauczycieli w szkole mówił: jak mówię coś do Jasia, to cala klasa ma mnie słuchać, bo jest do każdego z was. Tym bardziej Bóg nie trwoni swych słów. Bardzo ważny jest też precedens, to jest najlepszy dowód, że za wydarzeniami stoi jeden i ten sam Bóg, a wszystkie są niezwykłe i nie do podrobienia przez szatana
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

29th Styczeń 2016, 12:54
Message reputation : 100% (2 votes)
Sprawa jest całkiem prosta, jak to z przesłaniem Słowa Bożego.

U proroków jest praktycznie wszystko powiedziane odnośnie kary jaką ściągnął na siebie Lud Buży za swe zdradliwe postępowanie, sposobu jej wykonania, jej  konsekwencji...

..i jej odpuszczenia, oraz wybawienia, czyli zjednoczenia Izraela (Efraima - 10 pokoleń) i Judy, wyprowadzenia ich z niewoli w sposób równie spektakularny jak za czasów niewoli egipskiej na świadectwo wszystkim narodom, zaprowadzenie na Sąd i jego dokonanie, następnie sprowadzenie reszty narodów i sąd nad sprawiedliwymi oraz niegodziwcami, plus wielki ucisk.

Dobrze by było doszukać się koneksji do proroctw Chrystusa z Ewangelii i Objawienia, ponieważ po ich połączeniu ukaże nam się obraz planu Bożego!

W Słowie Bożym jest wszystko powiedziane!!

Znaki czasów, znaki do określonych działań, wydarzenia i zapowiedzi..wszystko!!

Zbierzmy razem szyki i odnajdźmy je!!


Very Happy

Wrzucam tutaj już to, co wielu z nas wie, ale też to, co Bóg postanowił nam ukazać tak, by wszyscy zauważyli ten zarys i ujrzeli Boży plan, który wspólnie przeanalizujemy Smile

A więc...

Jak wiemy, Lud Boży podzielił się na dwie części tj. Królestwo Judy i Królestwo Izraela.

Zatem, czy owo potomstwo z Niewiasty - "Niemiłowana" i "Niemójlud" nie symbolizują podzielonego na dwie części Izraela, pogrążającego się w grzechu??

Zobaczmy:

Ozeasza 2:6-8

(6) Nie będę także miłował jej dzieci, gdyż są dziećmi nierządu,

(7) Bo ich matka uprawiała nierząd, a ich rodzicielka postępowała bezwstydnie. Mówiła bowiem: Pobiegnę za moimi kochankami, którzy mi dają chleb i wodę, wełnę i len, oliwę i napój.

(Cool Dlatego oto Ja zagrodzę jej drogę cierniem i odgrodzę ją murem tak, że nie znajdzie swoich ścieżek.

Czyli pasuje to do tego co napisał Bushi, że potomstwo Niewiasty, które powstało z nierządu zapomni o swoim pochodzeniu - "nie znajdzie swoich ścieżek".

Bushi napisał:

Wydaje mi się że 10 pokoleń doznało kompletnej amnezji, mieli zapomnieć nie tylko o tożsamości względem Pana Zastępów i jego przyborów, ale również swoich kananejskich praktyk. Zaginiony Izrael nie zapamiętał i nie kultywował żadnego swojego kananejskiego bożka w czasie wygnania. Najwidoczniej Juda po powrocie z Babilonu robił to dalej w jakimś stopniu, przynajmniej ci którzy podawali się za niego.

Nie wiązałbym natomiast potomka Ozeasza - Jezreel z Apokaliptyczną Niewiastą. Jezreel był synem Ozeasza i jeśli chodzi o jego imię, to raczej łączyłbym symbolikę z miejscem - wydarzeniem:

Ozeasza 1:3-5

(3) Poszedł więc i pojął Gomerę, córkę Diblaima; a ona poczęła i urodziła mu syna.

(4) I rzekł Pan do niego: Daj mu na imię Jezreel, bo już wkrótce pomszczę się za przelew krwi w Jezreelu na domu Jehu i położę kres królestwu domu Izraela.

(5) W owym dniu złamię łuk Izraela na równinie Jezreel.

W mojej opini, zalecenia jakie dał Bóg Ozeaszowi miały zadziałać na zasadzie symboli i proroctw, czyli standardowo.

Nierządna "Niewiasta" symbolizuje zatem cały dom Jakuba, który odstępował od swego Boga, a jej dwójka potomstwa Niemiłowana i Niemójlólud, to podzielone Królestwa Judy i Izraela.

I tak, proroctwo dalej ukazuje, że grzechy owej Niewiasty mają być ukazane, oraz zakończą się jej obrzędy (może się to również wiązać z tym co pisał Bushi o amnezji):

Ozeasza 2:12, 13

(12) A teraz obnażę ją na oczach jej kochanków i nikt jej nie wyrwie z mojej ręki.

(13) I położę kres wszelkiemu jej weselu, jej świętom, jej nowiom, jej sabatom i wszelkim jej uroczystościom.

Czyżby, rozciągając to w czasie miało się to pokrywać z czasami obecnymi, kiedy to Izraelici, praktycznie powtarzają całą historię i swoje błedy? Czy końcówka rozdziału 3 miałaby być efektem tych posunięć Boga?

Ozeasza 3:4, 5

(4) Gdyż synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez króla i bez księcia, bez ofiary i bez posągu, bez efodu i bez terafów.

(5) Potem synowie Izraela się nawrócą i znów będą szukać Pana, swojego Boga, i Dawida, swojego króla, i w dniach ostatecznych z bojaźnią zwrócą się do Pana i jego dobroci.

Z kolei pierwsze wersy rozdziału 2 wskazują na zjednoczenie wszystkich plemion Izraela:

Ozeasza 2:1, 2

(1) A liczba synów Izraela będzie jak piasek morski, którego nie można ani zmierzyć, ani zliczyć. I będzie tak, że zamiast mówić do nich: Wy nie jesteście moim ludem, będzie się do nich mówiło: Synami Boga żywego jesteście.

(2) Potem zbiorą się razem synowie Judy i synowie Izraela i ustanowią nad sobą jedną głowę, i wyruszą z kraju, bo będzie wielki dzień Jezreela.
.

Natomiast dalsze słowa rozdziału mówią nam o czymś podobnym do proroctw z Objawienia:

Ozeasza 2:16, 17

(16) Dlatego teraz ja zwabię ją i zaprowadzę na pustynię, i przemówię do jej serca.

(17) I dam jej tam winnice, a z doliny Achor uczynię bramę nadziei, i słuchać mnie tam będzie jak w dniach młodości i jak w dzień swojego wyjścia z ziemi egipskiej.

Czyżby opis Sądu na pustyni w "miejscu bezpiecznym"?
https://zbawienie.forumotion.com/t12p165-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#4888
https://zbawienie.forumotion.com/t12p165-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#4893

Bardzo ciekawe wersety odnalazł brat Miłość.

Barucha 2

30 Wiem, że nie posłuchają Mnie, bo są ludem o twardym karku, nawrócą się jednak do serca swego w ziemi wygnania.

31 Poznają wówczas, żem Ja ich Pan i Bóg. Dam im serce i uszy otwarte,

32 chwalić Mię będą w ziemi wygnania swego i pamiętać o imieniu moim.

33 Odwrócą się od swojej postawy twardego karku i od złych czynów swoich, ponieważ przypomną sobie los przodków, którzy grzeszyli przed Panem.

34 Sprowadzę ich do ziemi, którą poprzysiągłem ich ojcom: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. Będą panować nad nią, rozmnożę ich, nie będą w małej liczbie.

35 Zawrę z nimi przymierze wieczne, Ja będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. Nie usunę więcej ludu mego, Izraela, z ziemi, którą im dałem.
[/quote]
https://zbawienie.forumotion.com/t12p165-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#4962

Znaleźliśmy opisy tego jak zareaguje Bóg, jakie będą znaki i jak będzie wyglądała wędrówka na Sąd!!

Izajasza 11:11-16

(11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu.

(12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; rozproszonych z Judy pozbiera z czterech stron świata.

(13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima.

(14) Napadną na tyły Filistynów, na zachodzie, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie; na Edom i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani.

(15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że da się ją przejść w sandałach.

(16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.
https://zbawienie.forumotion.com/t12p165-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5130

Tutaj dobitniej!!

Izajasza 52:1-15

(1) Przebudź się, przebudź! Przyoblecz moc twą, Syjonie! Przywdziej szaty najokazalsze, o Święte Miasto, Jeruzalem! Bo już nie wejdzie nigdy do ciebie żaden nieobrzezany ani nieczysty. 

(2) Otrząśnij się z prochu, powstań, o Branko Jerozolimska! Rozwiąż sobie więzy na szyi, pojmana Córo Syjonu! 

(3) Albowiem tak mówi Pan: Za darmo zostaliście sprzedani i bez pieniędzy zostaniecie wykupieni

(4) Tak bowiem mówi Pan Bóg: Mój lud udał się niegdyś do Egiptu, aby tam zamieszkać; następnie Asyria uciskała go nadmiernie.

(5) A teraz cóż Ja mam tutaj [zrobić]? - wyrocznia Pana. Ponieważ lud mój został bez powodu wzięty i ci, co panują nad nim, wydają okrzyki zwycięstwa - wyrocznia Pana - moje zaś imię stale, każdego dnia bywa znieważane, 

(6) dlatego lud mój pozna moje imię, zrozumie w ów dzień, że Ja jestem tym, który mówi: Oto Ja jestem!

(7) O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg zaczął królować. 

(Cool Głos! Twoi strażnicy podnoszą głos, razem wznoszą okrzyki radosne, bo oglądają na własne oczy powrót Pana na Syjon

(9) Zabrzmijcie radosnym śpiewem, wszystkie ruiny Jeruzalem! Bo Pan pocieszył swój lud, odkupił Jeruzalem. 

(10) Pan obnażył już swe ramię święte na oczach wszystkich narodów; i wszystkie krańce ziemi zobaczą zbawienie naszego Boga

(11) Dalej, dalej! Wyjdźcie stąd! Nie dotykajcie nic nieczystego! Wyjdźcie spośród niego! Oczyśćcie się, wy, którzy niesiecie naczynia Pańskie! 

(12) Bo wyjdziecie nie jakby w nagłym pośpiechu ani nie pójdziecie jakby w ucieczce. Pan bowiem pójdzie przed wami i Bóg Izraela zamknie wasz pochód

(13) Oto się powiedzie mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i bardzo wyrośnie.

(14) Jak wielu osłupiało na Jego widok - tak nieludzko oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi - 

(15) tak mnogie narody się zdumieją, królowie zamkną przed Nim usta, bo ujrzą coś, czego im nigdy nie opowiadano, i pojmą coś niesłychanego.

Popatrzcie! Jest napisane, że najpierw my poznamy zamysły Boga (na czerwono), wtedy gdy Bóg zacznie działać, inne narody zobaczą co się dzieje (na zielono), czyli na pewno będzie wędrówka tak, jak w poście powyżej, no i sam Bóg będzie prowadził nasz pochód (na różowo) Wink

Wszyscy w tym momencie zrozumieją coś niesłychanego o czym im nie mówiono (na niebiesko), to jest to o czym pisze Henryk, że nigdzie tej nowiny o wybawieniu Ludu Bożego nie można usłyszeć, wszyscy to zobaczą i pojmą dopiero wtedy gdy to się wydarzy!!
https://zbawienie.forumotion.com/t12p165-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5141

bounce bounce bounce

Jak słusznie zauważyła siostra Hugo!
https://zbawienie.forumotion.com/t12p165-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5153

Resztka ludu, taka jaką Izrael miał w dni, gdy wychodził z ziemi egipskiej, będzie prowadzona przez Morze Egipskie, czyli możliwe, że chodzi o obszar Morza Środziemnego jak i na wschodzie rzekę Eufrat, które po przemarszu Ludów, zatopią za sobą armię szatana ich ścigającą!

Isa 11:15  I osuszy Pan zatokę Morza Egipskiego żarem swojego tchnienia, i wywinie swoją ręką nad rzeką Eufrat, dzieląc ją na siedem strumieni, tak iż w sandałach będzie się je przechodzić.
Isa 11:16  I będzie droga bita dla resztki jego ludu, która pozostanie z tych z Asyrii, taka, jaką Izrael miał w dniu, gdy wychodził z ziemi egipskiej.

Hugo napisała:
Chodzi o precedens, ma być niemal dokładnie tak jak było kiedyś, bo taką moc i władzę ma tylko Bóg
To jest najlepsze świadectwo
Mnie od dawna interesuje temat plag i tego w jaki sposób dokona się powtórzenie plag egipskich
Przed plagami były 3 znaki, dla Izraelitów i Egipcjan.
później było 7 plag, ale już spadły tylko na Egipt. Teraz jesteśmy zupełnie wymieszani, nie ma wyraźnej granicy ziem, a tam gdzie najwięcej ludu Bożego, najwięcej jest też żydostwa. Tak więc analogia tutaj nie musi być pełna. Wydaje mi się, że kiedyś czytałam proroctwo, że plagi spadają wszędzie dookoła tej wyznaczonej dla nas drogi. Niestety nie mogę znaleźć, więc to tylko gdybanie o co tam chodziło.

Jest jednak inny, bardzo ciekawy szczegół, który może świadczyć o tym, że przyłączą się do nas inne ludy. Zobaczmy:

Zachariasza 8:20-23

(20) Tak mówi Pan Zastępów: W przyszłości przyjdą ludy i mieszkańcy wielu miast.

(21) Mieszkańcy jednego miasta, idąc do drugiego, będą mówili: Pójdźmy zjednać przychylność Pana i szukać Pana Zastępów! - Ja także idę.

(22) I tak liczne ludy i mnogie narody przychodzić będą, aby szukać Pana Zastępów w Jeruzalem i zjednać sobie przychylność Pana.

(23) Tak mówi Pan Zastępów: W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich języków, którymi mówią narody, uchwyci się skraju płaszcza Judejczyka, mówiąc: Chcemy iść z wami, albowiem zrozumieliśmy, że z wami jest Bóg.

Jeśli patrzeć na to w taki sposób, że do każdego Izraelity przyłączy się 10 innych mężów z ich rodzinami, to liczby robią się całkiem spore i takie zdarzenie nabiera WIELKIEGO WYMIARU!! Very Happy

Myślę, że wiele osób nie będących Izraelitami, ale bardzo dobrymi ludźmi, również otrzyma szansę ucieczki przed Wielkim Uciskiem!!

Jak dla mnie, ma to niezwykły sens! Wielu dobrych ludzi ominie to "piekło na ziemi", a przechodzić przez nie będą musieli tylko niegodziwcy i ludzie, mający ostatnią możliwość zmiany swej duszy i zawierzenia życia Bogu, nawet ponosząc śmierć w odmowie przyjęcia znamienia bestii.

https://zbawienie.forumotion.com/t12p165-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5154

I świetne spostrzeżenia Bushiego:

Bushi napisał:Zwróciłem uwagę na dwa wersy jakie przytoczył wyżej Obserwator w związku z wyprowadzeniem Ludu Bożego.

Izajasz 52 13-14 napisał:(13) Oto się powiedzie mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i bardzo wyrośnie.

(14) Jak wielu osłupiało na Jego widok - tak nieludzko oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi -

Bardzo mnie zaciekawiły te wersy. Nie jestem skory do budowania dogmatów na dwóch linijkach ale zastanawia mnie o kim mowa jest  w tym fragmencie.

Bo jeśli tym sługą jest sam Isus Chrystus to mamy tutaj ważną informację dla nas na temat tego jak prawda o samym Synu człowieczym wprowadzi w zdumienie ludzi i królów, oraz to co On ma do powiedzenia, być może wiele z tego co tu piszemy.

Izajasz 52 15 napisał:(15)Tak wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed nim swoje usta, bo zobaczą to, czego im nie opowiadano, i zrozumieją to, czego nie słyszeli.

Nadmieniam że fragment wyżej pochodzi z Biblii Warszawskiej, widzę że w różnych przekładach różnie brzmi.

Bardzo ciekawie w Biblii Mesjańskiej :
B.M. napisał:(13) Oto mój sługa będzie rozumiał, i będzie wywyższony i niezmiernie uwielbiony .

(14) Jak wielu będzie zdumionych tobą, także twoja twarz będzie bez chwały ludzi, i twoja chwała [nie będzie honorowana] przez synów ludzkich,

(15) Tak On wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed Nim swoje usta: bo oni, którym nikt nie zdał raportu odnośnie Niego, zobaczą, a ci którzy nie słyszeli, będą [to] rozważać.

B.Gdańska napisał:Oto się szczęśliwie powiedzie słudze memu. Wywyższony i podniesiony i bardzo uwielbiony będzie.
52:14 Jako wiele ich zdumieją się nad nim, że przemierzła jest nad innych ludzi osoba jego, a kształt jego nad synów ludzkich:
52:15 Tak zasię pokropi wiele narodów, i królowie przed nim zatulą usta swe, przeto, że czego im nie powiadano, to oglądają, a to, o czem nie słyszeli, wyrozumieją.

Chyba że się mylę i chodzi tu o Chrystusa w czasie kiedy  nauczał i opis jak go nie rozpoznano jako zbawiciela. Jednak nie wydaje mi się ponieważ kontekst jest jako za czasu ostatecznych.

Co wy na to ?
https://zbawienie.forumotion.com/t12p180-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5163

Liksar również wie już o co chodzi Smile

Liksar napisał:Obserwator, dalej również mamy mowę o tym że obce narody będą się przyłączać

Izajasza 56

(3) Niech więc nie mówi cudzoziemiec, który przystał do Pana:00]] Pan na pewno wykluczy mnie ze swojego ludu, i niech nie mówi trzebieniec: Patrzcie, jestem tylko uschłym drzewem.

(4) Bo tak mówi Pan: Trzebieńcom, którzy przestrzegają sabatu i wybierają to, w czym mam upodobanie, i trzymają się mojego przymierza,

(5) Przyznam w moim domu i w obrębie moich murów miejsce i dam im imię lepsze niż mają synowie i córki, imię wieczne, które nie będzie starte.


(6) Cudzoziemców zaś, którzy przystali do Pana, aby mu służyć i aby miłować imię Pana, być jego sługami, wszystkich, którzy przestrzegają sabatu, nie bezczeszcząc go, i trzymają się mojego przymierza,

(7) Wprowadzę na moją świętą górę i sprawię im radość w moim domu modlitwy. Ich całopalenia i ich rzeźne ofiary będą mi miłe na moim ołtarzu, gdyż mój dom będzie zwany domem modlitwy dla wszystkich ludów.

(Cool Tak mówi Wszechmocny, Pan, który zgromadza rozproszonych Izraela: Jeszcze zgromadzę do niego innych poza tymi, którzy są już zgromadzeni.


60

(2) Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą.

(3) I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą.

(4) Podnieś oczy i spojrzyj wokoło: Wszyscy gromadnie przychodzą do ciebie, twoi synowie przychodzą z daleka, a twoje córki niesione są na rękach.

Tutaj mowa o tym że droga też nie będzie trudna dla Ludu Bożego Very Happy

Izajasza 57

(14) I powiedzą: Torujcie, torujcie, prostujcie drogę! Usuńcie zawadę z drogi mojego ludu.

(15) Bo tak mówi Ten, który jest Wysoki i Wyniosły, który króluje wiecznie, a którego imię jest "Święty": Króluję na wysokim i świętym miejscu, lecz jestem też z tym, który jest skruszony i pokorny duchem, aby ożywić ducha pokornych i pokrzepić serca skruszonych.
https://zbawienie.forumotion.com/t12p180-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5169

Dalej...

Obserwator napisał:Co do znaku, o który pytały siostry Lusia i Kasia, to znaleźliśmy coś takiego:

Izajasz 11:1-16

(1) I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści odrośl z jego korzeni.

(2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.

(3) Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ani wyrokował według pogłosek;

(4) raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego.

(5) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi.

(6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą pospołu i mały chłopiec będzie je poganiał.

(7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą ze sobą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę.

(Cool Niemowlę igrać będzie na gnieździe kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii.

(9)Zła czynić nie będą ani działać na zgubę po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze.

(10) Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku.

(11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu.

(12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; rozproszonych z Judy pozbiera z czterech stron świata.

(13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima.

(14) Napadną na tyły Filistynów, na zachodzie, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie; na Edoms i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani.

(15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że da się ją przejść w sandałach.

(16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.

"Ja bym to zrozumiał tak (ale oczywiście to tylko ja, pewnie nie mam pełnego zrozumienia ale może kogoś na coś naprowadzę), otóż moim zdaniem pierwszym znakiem będzie ktoś, kto otrzyma haryzmę od Boga i prawo do sądzenia ludzi i do duchowego kierowania nimi, może chodzi o całe pokolenie Dawida (Jessego), może ujawni się tożsamość ludzi z pokolenia Dawida i oni jako ród królewski otrzymają pierwsi prawo sądzenia, wreszcie może być to sam Chrystu, który powróci na ziemię (on też jest z pnia Jessego). To by należało dokładniej zbadać i poszukać może innych proroctw.

Dalej wytłuszczony tekst mówi właśnie o człowieku lub grupie ludzi.

I w końcu to, co podkreśliłem na czerwono, znak dla pogan czyli wyprowadzeie Izraela i zebranie Judy!!!!! To właśnie będzie znakiem dla pogan. To co pisze dalej jest też moim zdaniem kluczowe, oprócz tego że Bóg wyprowadzi Izraelitów i zbierze Judejczyków, wytraci też przeciwników Judy, a ostatecznie tym co przekona ludzi będzie braterska miłość Efraima do Judy (po tym poznają ludzie że jesteście moimi uczniami że miłość braterską będziecie mieć jedni do drugich). To wszystko będzie mega dowodem dla pogan że Bóg jest z Izraelem i wtedy zaczną się przyłączać do Izraela.

Co do cytatu "Reszty Jego ludu" może to być wskazówka, że będzie juz po sądzie na pustyni i pozostanie reszta która, "została wytopiona w ogniu" i tak jak za czasów po wędrówce na pustyni, będzie sie rozprawiać z ludami które mieszkają w ziemi obiecanej."

Aczkolwiek według powyższego, wychodzi raczej na to, że znakiem dla świata będzie właśnie zjednoczenie Izraela.
Co do Reszty Ludu Jego, to ja jednak skłaniam się do wniosku, że tak jak za czasów niewoli Egipskiej, Izraelitów będzie określona liczba.

A teraz patrzcie na to!! Very Happy

Bóg daje nam konkretne liczby ilu nas będzie wybawionych z egiptu (po jednym z miasta, po dwóch z rodu)!!! Mówi też o tym, co mamy zrobić aby to się stało!!! I znów podkreśla o zbawieniu dla całej ziemi!!!

Jeremiasza 3:12-25

(12) Idź i głoś następujące słowa ku północy: Wróć, Izraelu-Odstępco - wyrocznia Pana. Nie okażę wam oblicza surowego, bo miłosierny jestem - wyrocznia Pana - nie będę pałał gniewem na wieki.

(13) Tylko uznaj swoją winę, że zbuntowałaś się przeciw Panu, Bogu swemu, i włóczyłaś się po wszystkich drogach [ku obcym] - pod każdym zielonym drzewem, a głosu mojego nie słuchałaś - wyrocznia Pana.

(14) Wróćcie, synowie wiarołomni - wyrocznia Pana - bo jestem Panem waszym i przyjmę was, po jednym z każdego miasta, po dwóch z każdego rodu, by zaprowadzić na Syjon.

(15) I dam wam pasterzy według mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie.

(16) A gdy się rozmnożycie i wydacie liczne potomstwo na ziemi w owych dniach - wyrocznia Pana - nikt nie będzie już mówił: Arka Przymierza Pańskiego! Nikt już nie będzie o niej myślał ani jej wspominał, ani odczuwał jej braku, ani też nie uczyni nowej.

(17) W tym to czasie Jerozolima będzie się nazywała Tronem Pana. Zgromadzą się w niej wszystkie narody w imię Pana i nie będą już postępowały według zatwardziałości swych przewrotnych serc.

(18) W owych dniach pójdzie dom Judy do domu Izraela i przyjdą zgodnie z kraju północnego do ziemi, którą dałem jako dziedzictwo waszym przodkom.

(19) Ja zaś powiedziałem sobie: Jakże chciałbym cię zaliczyć do synów i dać ci przepiękną ziemię, najwspanialszą pośród posiadłości narodów! Myślałem: będziesz Mnie wzywał: Mój Ojcze! i nie odwrócisz się ode Mnie.

(20) Ale jak niewiasta nie dotrzymuje wiary swemu oblubieńcowi, tak nie dotrzymaliście Mi wiary wy, domu Izraela - wyrocznia Pana.

(21) Posłuchaj, na wyżynach daje się słyszeć pełen błagania lament synów Izraela, iż skazili przewrotnością swe postępowanie, zapomnieli o Panu, Bogu swoim.

(22) Powróćcie, zbuntowani synowie, uleczę wasze odstępstwa. "Oto jesteśmy, przychodzimy do Ciebie, bo jesteś, Panie, Bogiem naszym.

(23)Rzeczywiście, zwodnicze są wyżyny i tumult na górach. Rzeczywiście, w Panu, Bogu naszym, jest zbawienie Izraela.

(24) Baal pochłaniał od zarania naszej młodości owoc pracy naszych przodków, ich drobne i większe bydło, ich synów i córki.

(25) Leżeć musimy w hańbie i wstyd nas okrywa, bo zgrzeszyliśmy wobec Pana, Boga naszego, my i przodkowie nasi, począwszy od młodości aż do dziś; nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego".

Bóg zapowiada, że zaczniemy go wołać, jednocześnie daje nam dziś wskazówkę, co mamy zrobić aby On mógł zacząć działać (pogrubione na czerwono).

Musimy uznać tylko naszą grzeszność jako naród, odrzucić obce bożki i zwrócić się do Boga Efraim musi pogodzić się z Judą, a on zacznie zbawiać całą ludzkość
.

To jest to o co się ostatnio modliliśmy!!! Musimy to częściej powtarzać!!!

Czujecie to wielkie brzemie które na nas włożył Bóg??

Jeśli nie zaczniemy tego my, to inne narody też nie dostąpią zbawienia!!!

My mamy się stać znakiem dla pogan!!!

Połączenie Efraima i Judy będzie znakiem dla pogan, dla wszystkich naródów.


bounce bounce bounce
https://zbawienie.forumotion.com/t12p180-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5184

A kto nas zjednoczy, wyprowadzi i poprowadzi na Sąd???

Zacząłem sobie czytać Amosa, Abdiasza, Jonasza i Micheasz. W tym pierwszym i ostatnim znalazłem ciekawe rzeczy! 
Abdiasz opisuje senagoge szatana - Edomitów.
W Amosa jest dużo o winie Izraela i innych narodów oraz o gniewie Pana z tego powodu. Ciekawe opisy ukarania.
W Micheasza natomiast znalazłem coś, czego szulaliśmy!

Micheasza 2:12, 13

(12) Na pewno zbiorę całego Jakuba, na pewno zgromadzę resztkę Izraela. Skupię go jak owce w ogrodzeniu, jak trzodę na wygonie, i będzie to gwarny tłum ludzi.

(13) Przed nimi pójdzie ten, który będzie łamał szyki, przełamie opór na przedzie, przejdą przez bramę i wyjdą. Przed nimi będzie kroczył ich Król, a Pan będzie na ich czele.

Czyli wynika z tego, że to nasz Król Chrystus dokona wyprowadzenia! Sam o tym mówi w Obiawieniu, że tego dokona zbierając swoje owce. Znów jest zaznaczone, że będzie to resztka Izraela.
Nasuwa się więc prosty wniosek, że to On Jezus przyjdzie w Chwale Ojca i zaprowadzi, przez wszystkich widoczne, zmiany!
Ojcies zaś sam będzie prowadził całą eskortę!!


Very Happy

Cały 4 rozdział Micheasza jest niesamowity!!

W 5 rozdziale są kolejne niesamowite zapowiedzi!!


(1) I ty, Betlejemie, domu Efrata, nieliczny spośród tysięcy z  Judy, ale z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela; i jego dzieła trwały od początku [nawet] od nieskończoności.

(1) I ty, Betlejemie, domu Efrata, nieliczny spośród tysięcy z  Judy, ale z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela; i jego dzieła trwały od początku [nawet] od nieskończoności.

(2) Dlatego wyda ich aż do czasu, gdy ta, która ma porodzić, porodzi. Potem reszta jego braci wróci do synów Izraela.

(3) Będzie stał mocno i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana, swojego Boga. Wtedy będą mieszkać w spokoju, gdyż jego moc będzie sięgać aż po krańce ziemi[/blue].


Zapowiedź narodzin Jezusa i objęcia przez niego władzy królewskiej.
W 2 wersie coś ciekawego..mowa o narodzinach dziecięcia, tj. 144000 współbraci Chrystusa, którzy mają następnie rządzić razem z Nim, a władza rozciągać się będzie po krańce ziemi!!

Rozdział 7 także jest powalający!!


(7) Lecz ja będę wypatrywał Pana, będę wyczekiwał Boga mojego zbawienia. Mój Bóg mnie wysłucha!

(Cool Nie ciesz się z mojej niedoli, moja nieprzyjaciółko! Chociaż upadłem, jednak wstanę, chociaż siedzę w ciemności, jednak Pan jest moją światłością.

(9) Muszę znosić gniew Pana, gdyż zgrzeszyłem przeciwko niemu - aż ujmie się za mną i wymierzy mi sprawiedliwość, wyprowadzi mię na światło, abym ujrzał Jego sprawiedliwość.

(10) Ujrzy to moja nieprzyjaciółka i wstyd okryje tę, która do mnie mówi: Gdzie jest Pan, twój Bóg? Moje oczy zaś będą patrzeć na to, jak będzie wtedy podeptana jak uliczne błoto.

(11) Nadejdzie dzień, w którym twoje mury będą odbudowane, ów dzień, gdy twoja granica się rozszerzy,

(12) Ów dzień, gdy będą do ciebie przychodzić od Asyrii aż po Egipt, od Egiptu aż po Eufrat, od morza do morza, od jednej góry do drugiej.

(13) Lecz ziemia stanie się pustkowiem wraz ze swoimi mieszkańcami z powodu ich uczynków.


Jest tu odniesienie do Ludu Bożego wypatrującego przyjścia Pana. Bóg wysłucha jego nawoływań po tym, jak uzna swoje grzechy przeciwko Niemu.
Kiedy Chrystus nas wyzwoli w swej Chwale, ujrzą to inne, wrogie nam narody i będą porażone tym faktem!!

Tereny Izraela zostaną dla nas przygotowane i zostanie ustanowiona stolica w Jeruzalemie. Wszyscy ułaskawieni mieszkańcy ziemi będą nadciągać, prawdopodobnie na Sąd czy jakoś w ten deseń, a ziemia poza Królestwem Izraela będzie jak pustkowie (zapewne po wielkim ucisku będzie spore zniszczenie).

A to reakcja narodów na fakt wyzwolenia Ludu Bożego:




(14) Paś swój lud swoją laską, owce swojego dziedzictwa, które samotnie przebywają w leśnej gęstwinie pośród żyznych pól. Niech pasą się w Baszanie i w Gileadzie jak za dawnych czasów!

(15) Daj nam oglądać cuda jak w dniach, gdy wychodziłeś z ziemi egipskiej!

(16) Ujrzą to narody i wstydzić się będą przy całej swej mocy; położą rękę na ustach, ich uszy ogłuchną.

(17) Lizać będą proch jak wąż, jak robactwo ziemne. Z drżeniem wyjdą ze swoich grodów, z trwogą do Pana, Boga naszego, bojąc się ciebie.



I znów zapowiedź niezwykłej łaski Bożej nad Jakubem!!




(18) Któż jest, Boże, jak ty, który przebaczasz winę, odpuszczasz przestępstwo resztce swojego dziedzictwa, który nie chowasz na wieki gniewu, lecz masz upodobanie w łasce?

(19) Znowu zmiłuje się nad nami, zmyje nasze winy, wrzuci do głębin morskich wszystkie nasze grzechy.

(20) Ty okażesz wierność Jakubowi, łaskę Abrahamowi, jak pod przysięgą obiecałeś naszym ojcom za dawnych dni.



Niesamowite!!! Very Happy


JEŚLI CHCEMY BY BÓH ZWRÓCIŁ SIĘ KU SWEMU LUDOWI, POWINNIŚMY ZROBIĆ TO, O CZYM NAPISAŁ BUSHI!!



Bushi napisał:Ja myślę że powinniśmy się  razem pomodlić nie o rzeczy które i tak Bóg ma wypełnić ale o coś czego być może nikt nigdy nie prosił. O to by zaginiony Izrael przejrzał na oczy i wyzwolił się z amnezji.

- by ci którzy znajdą w oczach Boga łaskę poprowadzili do prawdy resztę i umieli to zrobić

Uważam że konieczne jest powtórzenie akcji z detronizacją "Królowej nieba" i odnowienie egorcyzmu na tej zwierzchności, która  czai się za tym kultem.

- ponowienie przeprosin za nas i naszych przodków za wszelkie plugaw bałwochwalstwo!

- dodał bym przeprosiny za to że przodkowie Zaginionego Izraela przedstawili się jako zdrajcy jedynego Boga, kierowani swą próżnością zostawili tak wielki skarb jakim była MIŁOŚĆ Wszechmogącego do nich.

- prosił bym o to by Bóg, udzielił swojej przychylności tym wszystkim, którzy go usilnie poszukują choć w jednym procencie jaki przysługiwał dawnemu Izraelowi. Bez względu czy jesteśmy  potomkami, czy tylko żarliwie chcemy nimi zostać.

O to ja bym się znowu chętnie pomodlił , razem z wami!


https://zbawienie.forumotion.com/t12p195-cudowne-wybawienie-ludu-bozego#5211

Właśnie na to czeka Ojciec byśmy się ukorzyli i przyznali do błędu!!

AąAC

Jer 3:13 i 25

(13) Tylko uznaj swoją winę, że zbuntowałaś się przeciw Panu, Bogu swemu, i włóczyłaś się po wszystkich drogach [ku obcym] - pod każdym zielonym drzewem, a głosu mojego nie słuchałaś - wyrocznia Pana. 


(25) Leżeć musimy w hańbie i wstyd nas okrywa, bo zgrzeszyliśmy wobec Pana, Boga naszego, my i przodkowie nasi, począwszy od młodości aż do dziś; nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego".



Bóg właśnie na to czeka i im więcej Izraelitów uda nam się namówić właśnie do ukorzenia się, tym lepiej dla całego świata!!!

Very Happy

lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

29th Styczeń 2016, 13:47
Zapraszam również na Opoke. Motto mojego bloga mówi że chce przedstawiać Słowo Boga , tylko w inny sposób. ...obrazków .wydaje mi się że jednak łatwiej widać Bożą Prawdę przy takim potoku słów jak w Biblii . że tak to nazwe-  zdaje mi się ze jest "wylapana".
Pozdrawiam Smile


Ostatnio zmieniony przez lusia dnia 29th Styczeń 2016, 20:59, w całości zmieniany 1 raz

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

29th Styczeń 2016, 17:30
Nie bez przyczyny temu moim mottem na blogu są słowa Izajasza 31 Very Happy


(6) Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście!

Wstawiam na prośbę Kamila, okazuje się jednak że wyłapałem dobra rzecz Very Happy

Liksar napisał:Izajasza 65
(2) Przez cały dzień wyciągałem moje ręce do ludu opornego, który, kierując się własnymi zamysłami, kroczy niedobrą drogą,
(3) Do narodu, który ciągle zuchwale mnie drażnił, składając ofiary w ogrodach i kadząc na cegłach.

(4) Przesiadując na grobach i nocując w miejscach ukrytych, jedzą mięso wieprzowe i polewkę z nieczystych rzeczy w swoich naczyniac

Czyż nie mowa o Polakach scratch ? Moim zdaniem pasuje i to bardzo.

Jak wiemy w Polsce obrzędy pogrzebowe i później modlenie się do zmarłych kwitnie w najlepsze. Zaduszki, Wszystkich " Świętych" .. przecież wszyscy przesiaduja wtedy na grobach Wink

No tego tłumaczyć nie muszę chyba.. schabowy i mielony Polskim " królem" stołów lol!

Na początek wyjaśnienie czym jest polewka bo pewnie nie każdy wie :

Polewka — w dawnej kuchni polskiej ogólne pojęcie, którym określano wszystkie te zupy, które nie miały swoistej nazwy i receptury (jak rosół czy żur), w późniejszym okresie określenie zwłaszcza zup lekkich, postnych. Do szczególnych rodzajów polewek należały: czarna, podawana kawalerowi na znak odmowy ręki kobiety oraz polewka winna, podawana m. in. nowo zaślubionej. Polewkę z piwa określano mianem gramatki lub też faramuszki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polewka

Jak to się mówi w Polsce, w niedziele rosół a w poniedziałek dodamy koncentratu i mamy pomidorową Very Happy Typowe Polskie !

Przodkowie niestety mieli jak to zwyczaju "święte "Gaje , a kadzenie.. do dziś kadzi się w cegłach.. konkretniej, w takich dużych światyniach z krzyżem na dachu.   bounce
   

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

29th Styczeń 2016, 18:28
Message reputation : 100% (1 vote)
Liksar, czarna polewka - czernina - zupa na krwi!!!

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

29th Styczeń 2016, 23:34
Message reputation : 67% (3 votes)
Iz 31, 6-7
(6) Dzieci Izraela, wróćcie do Tego, od którego odstępstwo oddziela was głęboko. (7) Zaiste, owego dnia każdy porzuci swe bożki srebrne i bożyszcza złote, które wam zrobiły grzeszne wasze ręce.

czy to nie o nas? Very Happy

Prz 1, 22-33
(22) Dokąd naiwni mają kochać naiwność? szydercy pragnąć szyderstwa? a niemądrzy - pogardzać poznaniem? (23) Powróćcie do moich upomnień, udzielę wam ducha mojego, nauczę was moich zaleceń. (24) Ponieważ wołałam, a wy nie dbaliście, podałam rękę, a nikt nie zważał, (25) gardziliście każdą mą radą, nie chcieliście moich upomnień - (26) i ja waszą klęskę wyszydzę, zadrwię, gdy nadejdzie wasz przestrach; (27) gdy strach nadciągnie jak burza, a wasze nieszczęście jak wicher, gdy spotka was ucisk i boleść. (28) Wtedy będą mnie prosić, a nie odpowiem; będą mnie szukać, ale mnie nie znajdą. (29) Za to, że wiedzą wzgardzili i znienawidzili bojaźń Pańską, (30) nie poszli za moimi radami, wzgardzili całym moim napomnieniem - (31) spożyją owoce swej drogi, nasycą się swymi planami. (32) Bo odstępstwo prostaków ich uśmierci, bezmyślność niemądrych ich zgubi. (33) A kto mnie słucha - spokój osiągnie, bezpieczny, bez obawy nieszczęścia.

No i znowu mądrość Pana nas miażdży. Albo powrócimy do Jego słów, albo nasze nieszczęścia będą trwały, dlaczego przez ostatnie stulecia tyle zła na nas spadło?? Bo nie słuchaliśmy co Bóg do nas wypowiedział za dni swoich proroków. Tak wielu mówiło o Bogu, ale kto wsłuchiwał się w Jego słowa? Kto jego słowo wprowadzał w życie? Albo zaczniemy to robić, albo będziemy dalej tkwić w "egipcie"
Ostrzega nas dziś jeszcze mocniej, kto wzgardzi tą wiedzą tego dalej będą spotykać nieszczęścia (musimy szerzyć tą wiedzę za wszelką cenę) po co jest wiedza i kiedy się przydaje wiedza??? Kiedy z niej korzystamy i kiedy ją przekazujemy!!!!! Bóg nie jest zadowolony że poznaliśmy prawdę i jest to źródłem naszej satysfakcji, On na pewno wymaga od nas pomnażania tej wiedzy, a przede wszystkim wprowadzania jej w życie. Musimy zacząć naprawdę korzystać z jego rad.
I w końcu spójrzcie na tę obietnicę na końcu, kto słucha Pana tego nie spotka żadne nieszczęście!!!!! Ale jest mały haczyk, o którym wielu zapomina. Cóż z tego, że słuchamy słów Boga i je poznajemy? To jest dopiero wysłuchanie. Ten słucha Boga kto pełni to co do niego mówi. SŁUCHANIE Boga to jest wysłuchanie tego co ma do powiedzenia, zrozumienie tego i wprowadzenie w czyn!!! To dopiero jest słuchanie Boga i ten dopiero uniknie wszelkiego nieszczęścia. A żeby nie było wątpliwości to Chrystus nam to tłumaczy tak:

Mt 21, 28-31
(28) Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy. (29) Ten odpowiedział: Idę, panie!, lecz nie poszedł. (30) Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: Nie chcę. Później jednak opamiętał się i poszedł. (31) Który z tych dwóch spełnił wolę ojca? Mówią Mu: Ten drugi. Wtedy Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

30th Styczeń 2016, 10:06
Eh..nie trafiłem i wdusiłem minusa zamiast plusa..sorki Bartek!!

Mnie właśnie zastanawia do jakiego stopnia Lud Boży będzie się staczał i cierpiał niedolę z powodu nieposłuszeństwa??

Według słów powyżej, będziemy prosić i szukać Boga, ale nie będzie odpowiadał i zwracał się ku nam.
Jedynie Ci, którzy Go słuchają będą mieli spokój bez obaw nieszczęścia i sam po sobie mogę to potwierdzić.

Ciekawi mnie, co będzie musiało się wydarzyć żeby Polacy, czy Słowianie ocknęli się i w ogóle zaczęli zwracać o pomoc do Boga, oraz jak następnie uświadomią sobie, że mają na sobie tak wielką winę?
Cóż będzie musiało się stać wymownego, by wzbudzić w nas odpowiednie reakcje?? Hmm...
avatar
anileve
Liczba postów : 102
Join date : 18/03/2015
Age : 55
Skąd : Gniezno

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

30th Styczeń 2016, 14:49
Wydaje mi się że będą to plagi. Cześć ludzi którzy nie będą się martwić, to będą ci opieczętowani imieniem Boga , tak samo jak w Egipcie malowali drzwi ,krwią baranka. Gdzieś jest zapisane w Objawieniu,tylko nie pamiętam gdzie, że ludzi opieczętowanych,plagi omijać będą. Mogę się mylić, jestem jeszcze słaba . Może ktoś z was ,sprawdzi.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

30th Styczeń 2016, 14:52
Zachęcamy do wspólnej analizy!! Wink
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

30th Styczeń 2016, 16:09
anileve, też nie jestem " mocny" Very Happy  Ale jeśli dobrze rozumiem o to Ci chodziło:

Objawienie 7
(1) Potem widziałem czterech aniołów stojących na czterech krańcach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby nie wiał wiatr na ziemię ani na morze, ani na żadne drzewo.

(2) Widziałem też innego anioła wstępującego od wschodu słońca, który miał pieczęć Boga żywego i który zawołał głosem donośnym na czterech aniołów, którym zezwolono wyrządzić szkodę ziemi i morzu, mówiąc:

(3) Nie wyrządźcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich.

(4) I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:

Mowę mamy o tym że pieczęcią opatrzonych jest tylko 144 000 ludzi i dopiero po ich opieczętowaniu zaczną się kataklizmy na większą skale.

Chodzi o to że dla tych 144 żadna krzywda się stać nie może.

Bo są chronieni i za pewne Nic im się stać nie może bo już Bóg ich wybrał
i NIC jego planów nie pokrzyżuje Very Happy  

Tak jak ostatnio Henryk stwierdził, bardzo możliwe że pieczęć Bożą już Ci ludzie mają, i możliwe że nawet o tym nie wiedzą Very Happy

W końcu na świecie wiele dzieje się pogodowych zjawisk tylko w mass mediach o tym głośno nie ma Wink

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

30th Styczeń 2016, 16:16
Dokladnie Liksar, mieszkam w Anglii i praktycznie od 4 miesiecy jest sztorm za sztormem.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

30th Styczeń 2016, 17:07
Message reputation : 100% (2 votes)

Postanowiłem porównać sobie 7 plag Egipskich oraz traby z Objawienia Jana.

Nie jestem ekspertem w Biblii, i raczej wstawiam to do analizy i lepszego zbadania przez Was Very Happy

A więc 7 plag Egipskich :

1.(Wj 7,14-25) przemiana wód Nilu i całej wody w Egipcie w krew
2.(Wj 7,26-8.11) żaby (w innych wersjach przypuszcza się iż to były gady)
3.(Wj 8,12-15) komary .
4.(Wj 8,16-28) muchy (עָרוֹב 'arow') — pierwsza, która nie dotknęła Izraelitów mieszkających w Goszen.
5.(Wj 9,1-7) pomór bydła .
6.(Wj 9,8-12) wrzody
7.(Wj 9,13-35) grad
8.(Wj 10,1-20) szarańcza
9.(Wj 10,21-29) ciemność
10.(Wj 11,1-12.36) śmierć pierworodnych

Troche wygląda dla mnie to że będzie inna kolejność ale zostawiam to Wam Wink


Grad

Wyjścia 9
(18) Otóż Ja jutro o tym czasie spuszczę bardzo ciężki grad, jakiego jeszcze nie było w Egipcie od dnia jego założenia aż dotąd.
(22) I rzekł Pan do Mojżesza: Wyciągnij rękę swoją ku niebu, niech spadnie grad na całą ziemię egipską, na ludzi i na bydło, i na roślinność w ziemi egipskiej.
(23) I wyciągnął Mojżesz laskę swoją ku niebu, a Pan zesłał grzmoty i grad, i ogień spadł na ziemię - Pan spuścił grad na ziemię egipską.
(24) A grad i ogień, nieustannie błyskający wśród gradu, był bardzo groźny; czegoś podobnego nie było w całej ziemi egipskiej, odkąd była zamieszkana.
(25) Grad zabił w całej ziemi egipskiej wszystko, co było na polu, zarówno ludzi jak i bydło; grad zniszczył też całą roślinność i połamał wszystkie drzewa na polu.
(26) Tylko w ziemi Goszen, gdzie byli synowie izraelscy, nie było gradu.

Objawienie 8
(7) I zatrąbił pierwszy. I powstał grad i ogień przemieszane z krwią, i zostały rzucone na ziemię; i spłonęła jedna trzecia ziemi, spłonęła też jedna trzecia drzew, i spłonęła wszystka zielona trawa.


Zamiana wody w krew

Wyjścia 7

15) Idź więc jutro rano do faraona, gdy będzie wychodził nad wodę, stań przed nim na brzegu Nilu, a weź w rękę swoją laskę, która się zamieniła w węża.
(16) I powiedz mu: Pan, Bóg Hebrajczyków, posłał mnie do ciebie z wezwaniem: Wypuść lud mój, aby mi służył na pustyni; lecz ty dotychczas nie usłuchałeś.
(17) Dlatego tak mówi Pan: Po tym poznasz, żem Ja Pan: Oto Ja uderzę laską, którą mam w ręku, wody Nilu, a zamienią się w krew,
(18) I wyginą ryby w Nilu, i Nil zacznie cuchnąć, Egipcjanie zaś nie będą mogli pić wody z Nilu.
(19) Potem rzekł Pan do Mojżesza: Powiedz Aaronowi: Weź laskę swoją i wyciągnij rękę swoją nad wody Egiptu, nad jego rzeki, nad jego kanały i zalewy, i nad wszystkie jego zbiorniki wód, a zamienią się w krew, tak że krew będzie w całej ziemi egipskiej, a nawet w naczyniach drewnianych i kamiennych.
(20) Mojżesz i Aaron uczynili tak, jak rozkazał Pan: Podniósłszy laskę uderzył wody Nilu na oczach faraona i na oczach jego sług; i wszystka woda w Nilu zamieniła się w krew,
(21) I wyginęły ryby w Nilu, i Nil zaczął cuchnąć, tak że Egipcjanie nie mogli pić wody z Nilu. A krew była w całej ziemi egipskiej.
(22) Jednak to samo uczynili czarami swoimi czarownicy egipscy i serce faraona pozostało nieczułe, i nie usłuchał ich, jak Pan zapowiedział.
(23) Faraon odwróciwszy się, poszedł do swego pałacu i nie wziął sobie tego do serca.
(24) Wszyscy Egipcjanie zaczęli kopać w okolicach Nilu, szukając wody do picia, bo nie mogli pić wody z Nilu.

Objawienie 9
(Cool I zatrąbił drugi anioł; i coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; a jedna trzecia morza zamieniła się w krew,

Śmierć zwierząt

Wyjścia 9
(2) Bo jeżeli będziesz się wzbraniał go wypuścić i jeszcze go będziesz chciał zatrzymać,
(3) To z ręki Pana spadnie na bydło twoje w polu, na konie, osły, wielbłądy, krowy i owce, bardzo ciężka zaraza.
(4) I uczyni Pan różnicę między bydłem Izraelitów a bydłem Egipcjan; i nie zginie nic z tego, co należy do Izraelitów.
(5) Wyznaczył też Pan czas, mówiąc: Jutro uczyni Pan tę rzecz w kraju.
(6) I uczynił Pan tę rzecz nazajutrz; wszystko bydło Egipcjan wyginęło, lecz z bydła Izraelitów nie zginęło nic.
(7) Faraon kazał to zbadać, a oto z bydła Izraelitów nie zginęło nic. Lecz serce faraona pozostało nieczułe i nie wypuścił ludu.

Objawienie 9
(9) I jedna trzecia zwierząt żyjących w morzu zginęła, a jedna trzecia okrętów uległa zniszczeniu.

Jednak myślę patrząc na dzisiejsze kataklizmy typu spadające tysiące ptaków na raz bez przyczyny i ginące etc. Nie tylko w wodzie wiele zwierza zdechnie.

Ciemność

Wyjścia 10
(21) Rzekł więc Pan do Mojżesza: Wyciągnij rękę swoją ku niebu i nastanie nad całą ziemią egipską ciemność tak gęsta, że będzie można jej dotknąć.
(22) I wyciągnął Mojżesz swą rękę ku niebu, i nastała gęsta ciemność w całej ziemi egipskiej przez trzy dni.
(23) Przez trzy dni nie widział jeden drugiego i nikt nie mógł wstać z miejsca swego; ale wszyscy synowie izraelscy mieli światło w siedzibach swoich.

Objawienie 9

(12) I zatrąbił czwarty anioł; i ugodzona została jedna trzecia słońca, i jedna trzecia księżyca, i jedna trzecia gwiazd, tak iż jedna trzecia ich część zaćmiła się i dzień przez jedną trzecią część swoją nie jaśniał; podobnie i noc.

Nie do końca to samo lecz moim zdaniem bardzo podobne Very Happy

Szarańcza

Wyjścia 10
(13) I wyciągnął Mojżesz laskę swoją nad ziemią egipską. A Pan sprowadził wiatr wschodni na kraj i wiał przez cały dzień i całą noc. A gdy nastał poranek, wiatr wschodni przyniósł szarańczę.
(14) I szarańcza przyleciała nad całą ziemię egipską, i osiadła w bardzo wielkiej ilości na całym obszarze Egiptu. Nie było przedtem takiej ilości szarańczy ani już nie będzie.
(15) Pokryła ona całą powierzchnię ziemi, tak że ziemia pociemniała. I pożarła całą roślinność ziemi i wszelki owoc drzew, który pozostawił grad. Nie pozostała żadna zieleń na drzewach ani żadna roślinność w całej ziemi egipskiej.

Objawienie 9
(7) Z wyglądu szarańcze te podobne były do koni gotowych do boju, a na głowach ich coś jakby złote korony. a twarze ich jakby twarze ludzkie.
(Cool A włosy miały jak włosy kobiece, a zęby ich były jak u lwów.
(9) Miały też pancerze niby pancerze żelazne, a szum ich skrzydeł jak turkot wozów wojennych i wielu koni pędzących do boju.
(10) Miały też ogony podobne do skorpionowych oraz żądła, a w ogonach ich moc wyrządzania ludziom szkody przez pięć miesięcy.
(11) I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).

Wpierw mamy powiedziane że takiej szarańczy już nie będzie, i faktycznie w Objawieniu mamy szarańczę ale jest już zupełnie innego rodzaju .

Wstawiam to tak wstępnie czego ja się doszukałem.

Jeśli źle prawię, proszę o śmiała weryfikacje i sprostowania. bounce


I tak smaczek na koniec:

Wyjścia 11

(7) Lecz na nikogo z Izraelitów nawet pies nie warknie, ani na ludzi, ani na bydło, abyście poznali, że Pan robi różnicę między Egipcjanami a Izraelitami.
(Cool I przyjdą wszyscy ci słudzy twoi do mnie, i złożą mi pokłon, mówiąc: Wyjdź ty i cały lud, który idzie za tobą. Potem wyruszę. I wyszedł od faraona w srogim gniewie.

Miedzy Izraelitami i Egipcjanami ( resztą świata) czyli potwierdzenie że wyprowadzenie ludu Bożego będzie w spokoju i nikt nawet nie spróbuje się sprzeciwić dla Woli Ojca . Tak jak Egipcjanie kiedyś z przerażeniem patrzyli, tak za pewne będzie z Nasieniem Węza i resztą Słowian i świata .

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

31st Styczeń 2016, 02:05
Message reputation : 100% (2 votes)
Tak patrzę i obserwuję i widzę. Reagujecie na Dobrą Nowinę tak samo, jak ja na początku zareagowałem. Napisałem artykuł i jeszcze nie wierzyłem w to tak naprawdę!

Kilka miesięcy po tym się obudziłem i napisałem artykuł dwu częściowy, znacznie obszerniejszy.

Ale zdajmy sobie sprawę z najważniejszego elementu.

"Przyjdź Królestwo Twoje...bądź wola twoja" - to jest modlitwa, którą Isus podał Judejczykom.

Ale to dopiero początek.

Mat 24:14  I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Ewangelia ta jeszcze nigdy nie była głoszona od czasu śmierci Chrystusa!!!

Czyli koniec nie może nastąpić. Ale z pomocą nam przyjdzie jeden z potężnych aniołów.

Rev 14:6  I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
Rev 14:7  Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.

Ewangelia to Dobra Nowina o połączeniu Izraela i ustanowieniu na Ziemi Królestwa Bożego z Izraelem jako królestwem rządzącym całym światem.

144.000 to królowie, którzy będą sprawować władzę nad poganami laską żelazną.

To jest właśnie Ewangelia, Dobra Nowina dla ludzi dobrej woli, zła wiadomość dla świata szatana.

Tego jeszcze nikt nie głosił po Chrystusie. Świadkowie Jehowy tracą czas nie rozumiejąc Chrystusa tylko cytując faryzeusza Saula.

Jeżeli chcemy mieć udział w dziele Bożym, powinniśmy, każdy, kto ma bloga napisać własny artykuł, nie skopiować z tego co jest, napisać własnymi słowami i rozpowszechniać, gdzie tylko się da. Jest to to najwiekszy przywilej dla każdego z nas i osobiście widzę dowody na to, ze Bóg wyraźnie nas wspiera!

I tak nie zdążymy obejść wszystkich miast Izraela! Jak to zapowiedział Isus Chrystus.

I drugi werset z Objawienia. Bójcie się Boga i oddajcie Mu chwałę... oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.

Niezwykle dobitny werset z Objawienia mówiący o tym, komu powinna być oddana chwała boska.

Stworzycielowi, Bogu Wszechmocnemu!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

1st Luty 2016, 17:54
Ks.Ezechiela 38,25
(25) Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Teraz odmienię los Jakuba, zmiłuję się nad całym domem izraelskim i zadbam gorliwie o święte moje imię.
(26) I zapomną o swojej hańbie i wszelkim swoim odstępstwie, którego się dopuścili wobec mnie, gdy bezpiecznie mieszkać będą na swojej ziemi i nikt ich nie będzie straszył.
(27) Gdy sprowadzę ich spośród narodów i zgromadzę ich z ziem ich wrogów, wtedy okażę się na nich świętym na oczach wielu narodów.
(28) I poznają, że Ja, Pan, jestem ich Bogiem! Gdyż kazałem im iść do niewoli wśród narodów, ale teraz zgromadzę ich na ich ziemi i nie pozostawię tam nikogo z nich.
(29) Nie zakryję przed nimi mojego oblicza, ponieważ wylałem mojego ducha na dom izraelski - mówi Wszechmocny Pan.



ciekawy jest ten rozdział- wydaje mi się że Magog to islamiści

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 02:37
Message reputation : 100% (2 votes)
No to ja napiszę co dzisiaj ja spostrzegłem :

Nehemiasza 1

(3) A oni rzekli do mnie: Ci pozostali, którzy przeżyli niewolę, znajdują się w tamtejszym okręgu w wielkiej biedzie i pohańbieniu; wszak mur Jeruzalemu jest zwalony, a jego bramy spalone ogniem.
(4) A gdy usłyszałem te słowa, usiadłem i zacząłem płakać, i smuciłem się przez szereg dni, poszcząc i modląc się przed Bogiem niebios
(5) Tymi słowy: Ach, Panie, Boże niebios! Jesteś Bogiem wielkim i strasznym, który dotrzymuje przymierza i okazuje łaskę tym, co go miłują i przestrzegają jego przykazań.
(6) Niechaj twoje ucho będzie uważne, a twoje oczy otworzą się, aby wysłuchać modlitwy twego sługi, którą ja zanoszę teraz do ciebie dniem i nocą za synów Izraela, sługi twoje, oraz wyznania grzechów synów izraelskich, którymi zgrzeszyliśmy wobec ciebie; także ja i dom mojego ojca zgrzeszyliśmy.
(7) Niecnie postąpiliśmy wobec ciebie: nie przestrzegaliśmy przykazań i ustaw, i praw, jakie nadałeś Mojżeszowi, swemu słudze.
(Cool Wspomnij na słowo, jakie zaleciłeś Mojżeszowi, swemu słudze, powiadając: Jeżeli wy popełnacie wiarołomstwo, Ja rozproszę was pomiędzy ludami.
(9) Lecz jeżeli nawrócicie się do mnie i będziecie przestrzegać moich przykazań i spełniać je, to choćby wasi rozproszeni byli na krańcu niebios, i stamtąd ich zbiorę, i sprowadzę na miejsce, które obrałem na mieszkanie dla mego imienia.
(10) Boć oni są twoimi sługami i twoim ludem, który odkupiłeś swą wielką mocą i potężną swoją ręką,
(11) Ach, Panie! Niechaj twoje ucho będzie uważne na modlitwę twego sługi i modlitwę twoich sług, pragnących uczcić twoje imię. Spraw, proszę, aby poszczęściło się dziś twemu słudze i okaż mu zmiłowanie wobec tego męża. Byłem bowiem podczaszym królewskim.


Izajasza 1

(3) Wół zna swego właściciela, a osioł żłób swego pana, lecz Izrael nie ma rozeznzania, mój lud niczego nie rozumie.
(4) O narodzie grzeszny, ludu pełen grzechów; opuściliście Pana, i prorokowaliście Świętego Izraela.
(5) W co jeszcze można was bić, gdy nadal trwacie w odstępstwie? Cała głowa chora i całe serce słabe.

Izajasza 2

(5) Domu Jakubowy! Nuże! Postępujmy w światłości Pana!
(6) Lecz ty porzuciłeś swój lud, dom Jakuba, gdyż pełno jest wśród nich wróżbitów Wschodu i czarowników jak u Filistynów, a z cudzoziemcami zawierają umowy.
(7) Ich ziemia jest pełna srebra i złota, tak że nie ma końca ich skarbom. I pełna jest ich ziemia koni, tak że nie ma końca ich wozom wojennym.
(Cool Ich ziemia jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co uczyniły ich palce.

Zobaczmy co będzie z tymi wszystkimi " damami " co teraz są modne :
Izajasza 3
(13) Pan stanie na rozprawę, i rozpocznie sąd nad swym ludem.
(16) Rzekł także Pan: Ponieważ córki syjońskie wynoszą się i chodzą dumnie z wyciągniętą szyją, i uwodzicielsko zerkają, chodząc drobnymi kroczkami i pobrzękując łańcuszkami na swoich nogach,
(17) Dlatego Pan sprawi, że wyłysieją głowy córek syjońskich i Pan odsłoni ich czoła.
(18) W owym dniu usunie Pan ozdobę: sprzączki i diademy, i półksiężyce.
(19) Kolczyki, naramienniki i zasłony,
(20) Zawoje i łańcuszki, i wspaniałe przepaski, flakoniki i amulety,
(21) Pierścionki i kolczyki do nosów,
(22) Odświętne szaty i płaszcze, okrycia i torebki,
(23) Lusterka i koszulki, zawoje i zasłony.
(24) I zamiast woni będzie smród, a zamiast pasa - sznur, zamiast loków - łysina, a zamiast bogatej szaty - obcisły wór, zamiast piękna - hańbiące piętno.

Izajasza 4

(1) W owym dniu uchwyci się siedem kobiet jednego mężczyzny, mówiąc: Swój własny chleb będziemy jadły i swoim własnym odzieniem będziemy się przyodziewały, niech tylko twoim imieniem się nazywamy, zdejmij z nas naszą hańbę!
(2) W owym dniu latorośl Pana stanie się ozdobą i chwałą, a owoc ziemi chlubą i krasą ocalonych Izraela.
(3) I będzie tak, że kto pozostanie na Syjonie i ostoi się w Jeruzalemie, będzie nazwany świętym; każdy, kto jest zapisany wśród żywych w Jeruzalemie.
(4) Gdy Pan zmyje brud córek syjońskich i usunie plamy krwi z Jeruzalemu tchnieniem sądu i tchnieniem zniszczenia,
(5) Wówczas stworzy Pan nad całym obszarem góry Syjon i nad jej zgromadzeniami obłok w dzień, a dym i blask płomieni ognia w nocy, gdyż nad wszystkim rozciągać się będzie chwała niby osłona
(6) I namiot, aby w dzień dać cień przed skwarem oraz ostoję i schronienie przed burzą i deszczem.

No to dopiero będzie wzięcie Panowie Very Happy  
Mamy też mowe o tym że Bóg usunie wszelki brud czyli grzech tych kobiet.
Zapewne chodzi o to że te które będą pokorne dostana " czystą " karte.. a i może i dziewictwo?  I szansę na spróbowanie życia od nowa tak jak trzeba.

Mowa też  o tym że na pustyni będą super warunki. Zapewne mini raj na ziemi.

Izajasza 5

(26) I wywiesi chorągiew dla narodu z daleka, i świstem zwabi go od krańców ziemi, a oto ten śpiesznie i szybko nadejdzie.
(27) Nikt wśród nich nie jest zmęczony ani się nie potyka, nikt nie drzemie ani nie śpi. Nie rozluźnia się pas na jego biodrach, nie rozrywa się rzemyk jego sandałów.
(28) Jego strzały są ostre, a wszystkie jego łuki napięte, kopyta jego koni są jak krzemień, a jego koła jak huragan.

(29) Jego ryk jak u lwa i ryczy jak lwiątka, warcząc porywa łup i unosi, i nikt mu nie wyrwie.
(30) I zahuczy nad nim w owym dniu jak huczy morze. Gdy spojrzeć na ziemię, oto niepokojąca ciemność i światło przyćmione przez ciemne obłoki.

Potwierdzenie że wybawienie i podróż będzie dość szybka i łatwa.. dokładnie tak jak dla Izraelitów z Egiptu

Ks. Wyjscia 20

(3) I rzekł Mojżesz do ludu: Pamiętajcie o tym dniu, w którym wyszliście z Egiptu, z domu niewoli, bo przemożną ręką wyprowadził was Pan stamtąd. Nie wolno tedy jeść chleba kwaszonego.
(4) Dziś wychodzicie, w miesiącu Abib.

miesiac Abib. a Abib wypada kiedy ?
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200000031

Miesiąc ten obejmuje częściowo marzec i częściowo kwiecień.
Czyli pasuje do tego co mówiliśmy !

Jeśli ma to być podobne do wyjścia z Egiptu.. to kurde PASUJE !

Izajasza 6
(11) I rzekłem: Dopókiż, Panie? A On odpowiedział: Dopóki nie opustoszeją miasta i nie będą bez mieszkańców, domy bez ludzi, a kraj nie stanie się pustynią.
(12) Pan uprowadzi ludzi daleko, i w kraju będzie wielkie spustoszenie.

Kraj stanie sie pustynia.. czyli mowa jest o półwyspie Arabskim , który kiedyś zamieszkiwali Izraelici i był zielony.
Daleko czyli tutaj gdzie teraz jesteśmy. Kolejne potwierdzenie że mowa o NAS.

Izajasza 13
(1) Wypowiedź o Babilonie, jak to widział Izajasz, syn Amosa.
(2) Na łysej górze zatknijcie sztandar, podnieście na nich głos, machajcie ręką, aby wkroczyli do bram panów!
(3) Ja wezwałem moich poświęconych i powołałem moich bohaterów, dumnych z mojej chwały, aby wykonali wyrok mojego sądu.
(4) Słuchaj! Na górach wrzawa jakby licznego ludu. Słuchaj! Zgiełk królestw, zgromadzonych narodów. Pan Zastępów dokonuje przeglądu zastępów bojowych.
(5) Ciągną z dalekiej ziemi, od krańców nieba, Pan i narzędzia jego grozy, aby zniszczyć całą ziemię.
(6) Biadajcie! Bo bliski jest dzień Pana, który nadchodzi jako zagłada od Wszechmocnego.
(7) Dlatego opadają wszystkie ręce i truchleje każde serce ludzkie.
(Cool I są przerażeni; ogarniają ich kurcze i bóle, wiją się z bólu jak rodząca, jeden na drugiego spogląda osłupiały, ich oblicza są rozpłomienione.
(9) Oto nadchodzi dzień Pana, okrutny, pełen srogości i płonącego gniewu, aby obrócić ziemię w pustynię, a grzeszników z niej wytępić.

Dla wielu to będzie przerażenie i szok .

Izajasza 14
(1) Gdyż Pan zlituje się nad Jakubem i znowu wybierze Izraela, i osadzi ich we własnej ziemi. Wtedy przyłączy się do nich obcy przybysz i przystanie do domu Jakuba.
(2) I wezmą ich ludy, i przyprowadzą ich na ich miejsce, a dom izraelski będzie nimi władał w ziemi Pana jako niewolnikami i niewolnicami. I będą mieli w niewoli tych, u których byli w niewoli, i będą panowali nad swoimi ciemięzcami.
(3) I stanie się w owym dniu, gdy Pan da ci odpoczynek po twoim znoju i udręce, i po ciężkiej niewoli, w którą popadłeś,

Izajasza 14
(31) Wyj, bramo! Krzycz, miasto! Rozpaczaj, cała ziemio filistyńska! Gdyż z północy nadciąga wielkie wojsko i nikt nie odłącza się od jego szeregów!
(32) A cóż odpowiedzą posłom narodów? To, że Pan założył Syjon i że w nim znajdą ostoję ubodzy jego ludu.

Ziema filistyńska to dokładnie tereny dzisiejszego Izraela ! A kto jest na północy? My już wiemy .

Izajasza 25
(6) Pan Zastępów wyprawi wszystkim ludom na tej górze ucztę z tłustych potraw, ucztę z wystałych win, z tłustych potraw ze szpikiem, ze starych dobrze wystałych win.
(7) I zniszczy na tej górze zasłonę, rozpostartą nad wszystkimi ludami, i przykrycie, rozciągnięte nad wszystkimi narodami.
(Cool Wszechmocny Pan zniszczy śmierć na wieki i zetrze łzę z każdego oblicza, i usunie hańbę swojego ludu na całej ziemi, gdyż Pan powiedział.
(9) I będą mówić w owym dniu: Oto nasz Bóg, któremu zaufaliśmy, że nas wybawi; to Pan, któremu zaufaliśmy. Weselmy i radujmy się z jego zbawienia!

Izajasza 26

Czy nie mowa o Nas Very Happy?

(7) Ścieżka sprawiedliwego jest prosta, równa jest droga sprawiedliwego, Ty ją prostujesz.
(Cool Na ścieżce twoich sądów oczekujemy ciebie, Panie, dusza tęskni za twoim imieniem, chce o tobie pamiętać.
(9) Moja dusza tęskni za tobą w nocy i mój duch poszukuje ciebie, bo gdy twoje sądy docierają do ziemi, mieszkańcy jej okręgu uczą się sprawiedliwości.

(11) O Panie, twoje ramię jest wywyższone, lecz oni tego nie wiedzieli: ale kiedy będą wiedzieć, będą zawstydzeni:  gorliwie przejmą niedouczony naród, a teraz ogień pożre przeciwników!
Czy to nie mowa o naszych rodzinach i słowianach ?

(12) Panie! Zgotuj nam pokój; gdyż także wszystkich naszych dzieł Ty dla nas dokonałeś!
(13) Panie, Boże nasz! Inni panowie, a nie Ty, panowali nad nami, my zaś oprócz ciebie nikogo nie znamy, tylko twoje imię wysławiamy.

Tylko BOGA, nie trójcy, nie Chrystusa a TYLKO BOGA.
Gdzie indziej tylko BOGU oddaje się cześć jak nie na tym forum ?

(14) Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich.
(15) Rozmnożyłeś naród, Panie, rozmnożyłeś naród, objawiłeś się w chwale, rozszerzyłeś wszystkie krańce ziemi.
(16) Panie! W niedoli szukali cię, wołali, gdy ich smagałeś.
(17) Jak brzemienna, gdy zbliża się chwila rodzenia, wije się z bólu, krzyczy w boleściach,
tak było z nami przez ciebie, Panie!

Czy nie krzyczymy , modlimy się do Pana o wybawienie ?

(18) Poczęliśmy, wiliśmy się z bólu, lecz porodziliśmy wiatr; nie dokonaliśmy wybawienia kraju, nie przyszli na świat mieszkańcy ziemi.

Czy mowa tutaj o tym że pomimo starań za dużo nie wskuramy? I dopiero Bóg trafi do wszystkich ?

Izajasza 27
(4) Nie ma we mnie gniewu, lecz gdyby pojawił się cierń i oset, wystąpiłbym do walki z nimi, spaliłbym je razem.

(5) Chyba że cię poddadzą pod moją ochronę, zawrą ze mną pokój; niech zawrą ze mną pokój.
(6) W dniach, które idą, Jakub wypuści korzenie, Izrael zakwitnie, puści pędy i napełni cały świat płodami.

Jesli dobrze rozumiem to właśnie mowa o Nas. Henryk np. jest w Australi , niektórzy z Nas w Polsce , inni w Angli etc

(9) Dlatego też tylko tak będzie zmazana wina Jakuba i wtedy będzie pełny skutek jego rozgrzeszenia, gdy doprowadzi do rozbicia wszystkich kamieni ołtarza, jak się rozbija kamienie wapienne; gdy nie podniosą się już pomniki Astarty ani ołtarze kadzidlane.

No wypisz wymaluj słowa o kościele !

(12) I stanie się w owym dniu, że Pan będzie młócił kłosy od Eufratu aż do Rzeki Egipskiej; a wy, synowie izraelscy, będziecie zbierani jeden za drugim.
(13) I stanie się w owym dniu, że zatrąbi wielka trąba i przyjdą zaginieni w ziemi asyryjskiej i rozproszeni w ziemi egipskiej, i będą oddawali pokłon Panu na świętej górze w Jeruzalemie.

Izajasza 29
(5) Lecz horda twoich nieprzyjaciół stanie się jak drobny pył, a zgraja tyranów jak zdmuchnięta plewa. Stanie się to nagle, w okamgnieniu,
(6) Że będziesz nawiedzone przez Pana Zastępów grzmotem i wstrząsem, i głośnym hukiem, huraganem i wichrem, i płomieniem ognia pożerającego.

Islamiści na wiosne ?

(17) Zaiste, już za małą chwilkę Liban przemieni się w urodzajne pole, a urodzajne pole będzie uważane za las.
Liban to też teren Półwyspu Arabskiego  !
(18) W owym dniu głusi będą słyszeć słowa księgi, a oczy ślepych z mroku i z ciemności będą widzieć,

Mowa o naszych bliskich co tego nie rozumieją !

(19) Pokorni zaś na nowo będą się radować Panem, a ubodzy weselić Świętym Izraelskim.
(20) Gdyż nie będzie tyrana i skończy się szyderca, i będą wytępieni wszyscy, którzy czyhają na sposobność do zbrodni,
(21) Którzy słowem przywodzą ludzi do grzechu, zastawiają pułapkę na rozjemcę w sądzie, a tego, który ma słuszność, odprawiają z niczym.
(22) Dlatego tak mówi Pan, Bóg domu Jakuba, ten, który odkupił Abrahama: Jakub nie dozna wtedy hańby i nie zblednie wtedy jego twarz,
(23) Bo gdy ujrzą wśród siebie dzieło moich rąk, uświęcą moje imię i świętego Jakubowego będą czcić jako świętego, i będą się bać Boga Izraelskiego.
(24) Ci, którzy duchowo błądzili, nabiorą rozumu, a ci, którzy szemrali, przyjmą pouczenie.

Chyba wiemy o kim mowa Wink

Izajasza 30
(18) I dlatego Pan czeka, aby wam okazać łaskę, i dlatego podnosi się, aby się nad wami zlitować, gdyż Pan jest Bogiem prawa. Szczęśliwi wszyscy, którzy na niego czekają.
(19) Gdyż, ludu na Syjonie, który mieszkasz w Jeruzalemie, nie będziesz zawsze płakał. Na pewno okaże ci łaskę na głos twojego wołania, gdy go tylko usłyszy, odezwie się.

Wołajmy głośniej !

(20) A chociaż Pan dał wam chleb niedoli i wodę ucisku, to jednak nie będzie się już ukrywał twój nauczyciel i twoje oczy będą oglądać twojego nauczyciela.
(21) A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!
(22) Wtedy będziesz uważał za nieczyste swoje rzeźbione bałwany pokryte srebrem i swoje lane bałwany powleczone złotem, porzucisz je jako nieczyste i powiesz do nich: Precz!

(26) Wtedy światło księżyca będzie jak światło słońca, a światło słońca będzie siedmiokrotne, jak światło siedmiu dni, gdy Pan opatrzy skaleczenie swojego ludu i uleczy zadaną mu ranę.
(27) Oto imię Pana przychodzi z daleka, płonie jego gniew i obciąża jego brzemię; jego wargi są pełne wzburzenia, a jego język jak ogień pożerający.
(28) Jego tchnienie jak wezbrany potok, który sięga aż po szyję; będzie przesiewał narody w rzeszocie zniszczenia i nałoży wędzidło swojej uzdy na szczęki narodów.
(29) Wtedy zaśpiewacie pieśń jak w noc uroczystego święta i będziecie się radować z serca jak pielgrzym, który idzie przy wtórze fletu na górę Pana, do opoki Izraela.
(30) I odezwie się Pan swoim potężnym głosem, i ukaże ciosy swojego ramienia w zapalczywości gniewu i w płomieniu pożerającego ognia, wśród burzy i ulewy, i ciężkiego gradu.

Jak bedzie za dni Panowania Boga?

Izajasza 32
(1) Oto król będzie rządził w sprawiedliwości, a książęta według prawa będą panować.

(3) I oczy tych, którzy widzą, nie będą oślepione, i uszy tych, którzy słyszą, będą uważnie słuchać.
(4) Umysł skwapliwych zyska właściwe poznanie, a język jąkałów będzie mówił szybko i wyraźnie.
(5) I głupiego już nie będą nazywali szlachetnym, a o łotrze nie będą mówić, że zacny.
(6) Bo głupi mówi głupie rzeczy, a jego serce knuje złość, popełnia niegodziwość i mówi przewrotnie o Panu, dopuszcza, że głodny cierpi niedostatek, a pragnącemu odmawia napoju.
(7) Oręż łotra jest zgubny, ma on zdradzieckie zamysły, chcąc nędzarzy zrujnować słowami kłamliwymi, chociaż sprawa ubogiego jest słuszna.
(Cool Lecz szlachetny ma myśli szlachetne, i on obstaje przy tym, co szlachetne.
(9) Wy, beztroskie kobiety, powstańcie, słuchajcie mojego głosu, wy, córki, pewne siebie, nadstawcie uszu na moje słowo!
(10) Nie dłużej niż za rok będziecie drżeć, wy pewne siebie! Gdyż winobranie się skończyło, a owocobrania już nie będzie.
(11) Drżyjcie, wy beztroskie, przeraźcie się, wy zadufane! Ściągnijcie szaty i obnażcie się, a przepaszcie biodra.
(12) Uderzcie się w piersi, narzekając nad rozkosznymi polami, nad urodzajnymi winnicami,
(13) Nad rolą mojego ludu, która porasta cierniem i ostem, nad wszystkimi rozkosznymi domami, nad miastem wesołym!
(15) Aż będzie wylany na nas Duch z wysokości. Wtedy pustynia stanie się urodzajnym polem, a urodzajne pole będzie uważane za las.
(16) I zamieszka na pustyni prawo, a sprawiedliwość osiądzie na urodzajnym polu.

Znów mowa o pustyni która zmieni się w urodzajną ziemie.. i znów pasuje półwysep arabski !

(17) I pokój stanie się dziełem sprawiedliwości, a niezakłócone bezpieczeństwo owocem sprawiedliwości po wszystkie czasy.
(18) I zamieszka mój lud w siedzibie pokoju, w bezpiecznych mieszkaniach i w miejscach spokojnego odpoczynku.

Izajasza 33
(2) Panie! Bądź nam miłościw, ciebie oczekujemy! Bądź naszym ramieniem każdego poranka i naszym zbawieniem czasu niedoli!
(10) Teraz powstanę - mówi Pan - teraz się wywyższę, teraz się podniosę.
(11) Zaszliście w ciążę plewami, a rodzicie ścierń; wasze parskanie to ogień, który was pożre.
(12) I ludy będą spalone na wapno, ścięte jak ściernie, które spłoną w ogniu.
(13) Słuchajcie, wy dalecy, czego dokonałem, i poznajcie, wy bliscy, moją moc!
(14) Grzesznicy w Syjonie zlękli się, drżenie ogarnęło niegodziwych. Kto z nas może przebywać przy ogniu, który pożera? Kto z nas może się ostać przy wiecznych płomieniach?
(15) Kto postępuje sprawiedliwie i mówi szczerze, kto gardzi wymuszonym zyskiem, kto cofa swoje dłonie, aby nie brać łapówki, kto zatyka ucho, aby nie słyszeć o krwi przelewie, kto zamyka oczy, aby nie patrzeć na zło,
(16) Ten będzie mieszkał na wysokościach; jego ostoją twierdze na skałach, ten ma pod dostatkiem chleba i nie wysychają jego wody.
(17) Króla w jego piękności ujrzą twoje oczy, będą patrzeć na rozległy kraj.
(18) Twoje serce będzie wspominać straszne czasy: Gdzie jest ten, który liczył, gdzie ten, który ważył, gdzie ten, który spisywał wieże?
(19) Nie ujrzysz już ludu zuchwałego, ludu o niejasnej mowie, bełkoczącego niezrozumiałym językiem.
(20) Patrz na Syjon, miasto naszych uroczystych świąt! Twoje oczy zobaczą Jeruzalem, siedzibę bezpieczną, namiot, którego się nie przenosi, którego kołków nigdy się nie wyciąga i którego żaden sznur nie jest zerwany.
(21) Gdyż wspaniała chwała nam przypadnie, źródło strumieni o szerokich brzegach, nie płyną po nich okręty z wiosłami ani nie jeździ po nich okazały statek.
(22) Bo Pan jest naszym sędzią, Pan naszym prawodawcą, Pan naszym królem: On nas wybawi.
(23) Obwisły twoje liny, nie mogą mocno utrzymać masztu w jego nasadzie; nie można rozpiąć żagli. Toteż ślepi rozdzielają obfitą zdobycz, chromi zdobywają łupy.
(24) I żaden mieszkaniec nie powie: Jestem chory. Lud, który w nim mieszka, dostąpi odpuszczenia winy.

Izajasza 34
(16) Badajcie Pismo Pana i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostanie bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził.

Izajasza 35
(1) Niech się rozweseli pustynia i spieczona ziemia; niech się rozraduje i zakwitnie step!
(2) Niech jak złotogłów bujnie zakwitnie i weseli się, niech się raduje i wydaje radosne okrzyki! Chwała Libanu będzie mu dana, świetność Karmelu i Saronu; ujrzą one chwałę Pana, wspaniałość naszego Boga.

Mowa o Półwyspie Arabskim , znowu !!!

(3) Wzmocnijcie opadłe ręce i zasilcie omdlałe kolana!
(4) Mówcie do zaniepokojonych w sercu: Bądźcie mocni, nie bójcie się! Oto wasz Bóg! Nadchodzi pomsta, odpłata Bożą! Sam On przychodzi i wybawi was!
(5) Wtedy otworzą się oczy ślepych, otworzą się też uszy głuchych.
(6) Wtedy chromy będzie skakał jak jeleń i radośnie odezwie się język niemych, gdyż wody wytrysną na pustyni i potoki na stepie.
(7) Rozpalona ziemia piaszczysta zmieni się w staw, a teren bezwodny w ruczaje; w legowisku szakali będzie miejsce na trzcinę i sitowie.
(Cool I będzie tam droga bita, nazwana Drogą świętą. Nie będzie nią chodził nieczysty; będzie ona tylko dla jego pielgrzymów. Nawet głupi na niej nie zbłądzi.
(9) Nie będzie tam lwa i zwierz drapieżny nie będzie po niej chodził, tam się go nie spotka. Lecz pójdą nią wybawieni.
(10) I wrócą odkupieni przez Pana, a pójdą na Syjon z radosnym śpiewem. Wieczna radość owionie ich głowę, dostąpią wesela i radości, a troska i wzdychanie znikną.

Izajasza 40
(1) Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud, mówi wasz Bóg!
(2) Mówcie do serca Jeruzalemu i wołajcie na nie, że dopełniła się jego niewola, że odpuszczona jest jego wina, bo otrzymało z ręki Pana podwójną karę za wszystkie swoje grzechy.
(3) Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!
(4) Każda dolina niech będzie podniesiona, a każda góra i pagórek obniżone; co nierówne, niech będzie wyrównane, a strome zbocza niech się staną doliną!

Prostowanie drogi dla ludu Bożego ?

(5) I objawi się chwała Pańska, i ujrzy to wszelkie ciało pospołu, gdyż usta Pana to powiedziały.
(6) Głos mówi: Zwiastuj! I rzekłem: Co mam zwiastować? To: Wszelkie ciało jest trawą, a cały jego wdzięk jak kwiat polny.
(7) Trawa usycha, kwiat więdnie, gdy wiatr Pana powieje nań. Zaprawdę: Ludzie są trawą!
(Cool Trawa usycha, kwiat więdnie, ale słowo Boga naszego trwa na wieki.
(9) Wyjdź na górę wysoką, zwiastunie dobrej wieści, Syjonie! Podnieś mocno swój głos, zwiastunie dobrej wieści, Jeruzalem! Podnieś, nie bój się! Mów do miast judzkich: Oto wasz Bóg!
(10) Oto Wszechmocny, Pan przychodzi w mocy, jego ramię włada. Oto ci, których sobie zarobił, są z nim, a ci, których wypracował, są przed nim.
(11) Jak pasterz będzie pasł swoją trzodę, do swojego naręcza zbierze jagnięta i na swoim łonie będzie je nosił, a kotne będzie prowadził ostrożnie.

Obserwator, to chyba do Ciebie Wink

Izajasza 41

(Cool Lecz ty, Izraelu, mój sługo, Jakubie, którego wybrałem, potomstwo Abrahama, mojego przyjaciela.
(9) Ty, którego pochwyciłem na krańcach ziemi i z najdalszych zakątków powołałem, mówiąc do ciebie: Sługą moim jesteś, wybrałem cię, a nie wzgardziłem tobą:
(10) Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości Swojej.
(11) Oto zawstydzą się i będą pohańbieni wszyscy, którzy pienią się na ciebie, będą unicestwieni i zginą ci, którzy się z tobą spierają.
(12) Szukać będziesz, lecz nie znajdziesz tych, którzy z tobą walczą, będą unicestwieni i zmarnieją ci, którzy z tobą wojują.
(13) Bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, który cię ująłem za twoją prawicę i który mówię do ciebie: Nie bój się, Ja cię wspomogę!
(14) Nie bój się, robaczku Jakubie, ty, garstko Izraela! Ja cię wspomogę - mówi Pan - twoim odkupicielem jest Święty Izraelski.
(15) Oto zrobiłem z ciebie ostre brony, nowe, z zębami w dwóch rzędach, abyś młócił i miażdżył góry, a pagórki pociął na sieczkę.
(16) Będziesz je przesiewał i uniesie je wiatr, a burza je rozproszy, lecz ty będziesz się radował w Panu, będziesz się chlubił Świętym Izraelskim.
(17) Gdy biedacy i ubodzy szukają wody, a nie ma jej, gdy ich język usycha z pragnienia, Ja, Pan, ich wysłucham, Ja, Bóg Izraela, ich nie opuszczę.
(18) Sprawię, że wytrysną rzeki na gołych miejscach i krynice wśród dolin, obrócę pustynie w kałuże wód, a ziemię suchą w źródła.
(19) Zasadzę na pustyni cedry, akacje, mirty i drzewa oliwne. Zaszczepię na stepie razem cyprys, wiąz i pinie,
(20) Aby widzieli i poznali, zważyli i zrozumieli wszyscy, że to ręka Pana uczyniła i że to stworzył Święty Izraelski.

Znów mowa o Półwyspie Arabskim !

Izajasza 42
(9) Oto wydarzenia dawniejsze już się dokonały, a to, co ma nastać, zwiastuję; 006600]]zanim zacznie kiełkować, opowiem je wam.

Oj żniwo bliskie.. to i dawno już zakiełkowało !

12) Niech oddają Panu cześć i niech zwiastują jego chwałę na wyspach!
(13) Pan wyrusza jak bohater, jak wojownik budzi zapał do walki, rzuca donośny zew bojowy, wydaje okrzyk, nad swoimi wrogami odnosi zwycięstwo.
(14) Już długo milczałem, nie odzywałem się, powstrzymywałem się; lecz teraz jak rodząca będę krzyczeć, będę zawodzić i skomleć.
(15) Spustoszę góry i pagórki, i wysuszę wszystką ich zieleń, przemienię rzeki w suchą ziemię i bagna osuszę.
(16) I poprowadzę ślepych drogą, której nie znają, ścieżkami im nieznanymi ich powiodę, ciemność przed nimi obrócę w jasność, a miejsca nierówne w równinę. Oto rzeczy, których dokonam i nie zaniedbam ich!

Ślepych.. bo nikt z dzisiejszch Izraelitów przecież nie zna tych zapowiedzi Boga.
Oraz mowa o tym że Bóg wyprostuje droge dla swego ludu.

(17) Obrócą się w tył i okryją się hańbą ci, którzy polegają na bałwanach, ci, którzy mówią do posągów lanych: Wy jesteście naszymi bogami.
Nasi kochani bracia i siostry z religi typu kk .
(18) Słuchajcie, wy głusi! A wy, ślepi, przejrzyjcie, aby widzieć!
(19) Kto jest ślepy, jeżeli nie mój sługa, i głuchy, jeżeli nie mój posłaniec, którego posyłam? Kto jest ślepy jak posłaniec i głuchy jak sługa Pana?
(20) Widział wiele rzeczy, lecz nie zważał na nie, jego uszy otwarte, lecz nie słyszy.
(21) Upodobało się Panu dla jego sprawiedliwości, aby jego zakon był wielki i sławny.
(22) Lecz lud jest złupiony i obrabowany, wszyscy oni są spętani w dołach i zamknięci w więzieniach, stali się łupem, a nie ma kto by ratował, wydani na splądrowanie, a nikt nie mówi: Oddaj!

Polska wypisz wymaluj  jak dla mnie.

(23) Kto między wami tego słucha? Kto zwraca uwagę i słucha tego, myśląc o przyszłości?
(24) Kto wydał Jakuba na splądrowanie, a Izraela łupieżcom? Czy nie Pan, przeciwko któremu zgrzeszyliśmy? Nie chcieli chodzić jego drogami ani też nie słuchali jego zakonu,
(25) Dlatego wylał na niego żar swojego gniewu i okropności wojny, tak że objęły go zewsząd, lecz on tego nie zrozumiał, a chociaż płomienie go przypiekły, jednak nie bierze sobie tego do serca.


Czy tylko mi kojarzy się to z rozbiorami , I i II Wojną Światową która tak nas dotkneła dlatego że odwrócilisym sie od Pana ale TEGO NIE ROZUMIELISMY ?

Izajasza 43
(1) Lecz teraz - tak mówi Pan - który cię stworzył, Jakubie, i który cię ukształtował, Izraelu: Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem moim jesteś!
(2) Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię.

Dokładnie na wzór 1 wyprowadzenia ludu !

(3) Bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, Ja, Święty Izraelski, twoim wybawicielem; daję Egipt na okup za ciebie, Etiopię i Sabę zamiast ciebie.
(4) Dlatego że jesteś w moich oczach drogi, cenny i Ja cię miłuję, więc daję ludzi za ciebie i narody za twoje życie.
(5) Nie bój się, bo Ja jestem z tobą Ze Wschodu przywiodę twoje potomstwo i z Zachodu zgromadzę cię.
(6) Do Północy powiem: Wydaj! A do Południa: Nie zatrzymuj! Przyprowadź moich synów z daleka i moje córki z krańców ziemi!
(7) Wszystkich, którzy są nazwani moim imieniem i których ku swojej chwale stworzyłem, których ukształtowałem i uczyniłem.

(Cool Wyprowadźcie lud ślepy, chociaż ma oczy, i głuchych, chociaż mają uszy.

No nie ma mowy o pomyłce , o NAS !

(9) Niech wszystkie narody zbiorą się razem i niech się zgromadzą ludy. Kto wśród nich może to zwiastować i opowiedzieć nam o przeszłych wydarzeniach? Niech postawią swoich świadków, aby byli bez zarzutu i aby słyszano i mówiono: To prawda!
(10) Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy.
(11) Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.

(12) Ja zwiastowałem, wybawiałem i opowiadałem, a nie kto inny wśród was, i wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - a Ja jestem Bogiem
(13) I nadal nim będę, a nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki. Gdy Ja coś czynię, któż to zmieni?
(14) Tak mówi Pan, wasz Odkupiciel, Święty Izraelski: Ze względu na was skierowałem wyprawę do Babilonu, skruszyłem wszystkie zawory więzień, w biadanie przemienię też radosne okrzyki Chaldejczyków.
(15) Ja, Pan, jestem waszym Świętym; Ja, Stwórca Izraela, jestem waszym Królem.
(16) Tak mówi Pan, który toruje drogę przez morze i ścieżkę przez potężne wody,
(17) Który wyprowadza do boju wozy i konie, wojsko i siły zbrojne razem; a oto leżą i już nie powstaną, zgaśli, spłonęli jak knot.

(18) Nie wspominajcie dawnych wydarzeń, a na to, co minęło, już nie zważajcie!
(19) Oto Ja czynię rzecz nową: Już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie? Tak, przygotowuję na pustyni drogę, rzeki na pustkowiu.

Izajasza 44
(1) Lecz teraz słuchaj, Jakubie, mój sługo, i ty, Izraelu, którego wybrałem.
(2) Tak mówi Pan, który cię uczynił i ukształtował w łonie matki, który cię wspomaga. Nie bój się, mój sługo, Jakubie, i Jeszurunie, którego wybrałem!
(3) Gdyż wyleję wody na spieczoną ziemię i strumienie na suchy ląd; wyleję mojego Ducha na twoje potomstwo i moje błogosławieństwo na twoje latorośle,
(4) Aby się rozkrzewiły jak trawa między wodami, jak topole nad ruczajami.
(5) Jeden powie wówczas: Ja należę do Pana! Drugi nazwie się imieniem Jakuba, a inny wypisze na swojej ręce: "Własność Pana" - i otrzyma zaszczytne imię "Izrael".
(6) Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.
(7) I kto jest mi równy? Niech zawoła, niech to zwiastuje i niech mi to przedstawi! Kto zwiastował od dawien dawna przyszłe rzeczy? A to, co ma nastąpić, niech nam zwiastują!
(8) Nie trwóżcie się i nie lękajcie się! Czy wam tego już dawno nie opowiedziałem i nie zwiastowałem? I wy jesteście moimi świadkami. Czy jest bóg oprócz mnie? Nie, nie ma innej opoki, nie znam żadnej.
(9) Wytwórcy bałwanów są w ogóle niczym, a ich ulubione wytwory są bez wartości, ich czciciele są ślepi, a oczywista ich niewiedza naraża ich na hańbę.
(21) Pomnij na to, Jakubie, i ty, Izraelu, gdyż ty jesteś moim sługą, stworzyłem cię, jesteś moim sługą, Izraelu, nie zapomnę o tobie.
(22) Starłem jak obłok twoje występki, a twoje grzechy jak mgłę: Nawróć się do mnie, bo cię odkupiłem.
(23) Wykrzykujcie niebiosa, bo Pan to uczynił, krzyczcie głośno, wy, głębiny ziemi, wy, góry, wybuchajcie okrzykiem radości, ty, lesie, ze wszystkimi swoimi drzewami gdyż Pan odkupił Jakuba i wsławił się w Izraelu!

(24) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną?

Izajasza 45
(17) Izrael jest zbawiony przez Pana, w zbawieniu wiecznym, oni nie będzą zawstydzeni ani przeklęci na wieki.
(18) Bo tak mówi Pan, Stwórca niebios - On jest Bogiem - który stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył: Ja jestem Pan, a nie ma innego.
(19) Nie mówiłem w ukryciu ani w jakimś ciemnym zakątku ziemi, nie powiedziałem do potomstwa Jakuba: Szukajcie mnie daremnie! Ja jestem Pan, który mówię prawdę, zwiastuję, co słuszne.
(20) Zbierzcie się i przyjdźcie, przystąpcie razem, wy, ocaleni z narodów! Nierozumni są ci, którzy noszą swojego bałwana z drewna i modlą się do boga, który nie może wybawić.
(21) Zapowiedzcie i przedstawcie sprawę, niech także wspólnie się naradzą! Kto od dawien dawna to przepowiedział, kto od dawien dawna zwiastował? Czy nie Ja, Pan, poza którym nie ma Boga? Oprócz mnie nie ma żadnego boga sprawiedliwego i wybawiciela.
(22) Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
(23) Przysiągłem na siebie, z moich ust wyszła prawda, słowo niezmienne, że przede mną będzie się zginać wszelkie kolano, będzie przysięgał wszelki język,
(24) Mówiąc: Jedynie w Panu jest zbawienie i moc, do niego przyjdą ze wstydem wszyscy, którzy się na niego gniewali.
(25) Lecz wszelkie potomstwo Izraela uzyska w Panu zbawienie i chlubić się nim będzie.

Izajasza 46
(3) Słuchajcie mnie, domu Jakuba i cała resztko domu Izraela, których noszę od urodzenia, których piastuję od poczęcia!
(4) Pozostanę ten sam aż do waszej starości i aż do lat sędziwych będę was nosił; Ja to uczyniłem i Ja będę nosił, i Ja będę dźwigał i ratował.
(5) Z kim mnie porównacie i z kim zestawicie albo do kogo upodobnicie, abyśmy byli sobie równi?
(Cool Pamiętajcie o tym i przyznajcie się do winy, weźcie to do serca, wy odstępcy!
(9) Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja.
(10) Ja od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co jeszcze się nie stało. Ja wypowiadam swój zamysł, i spełnia się on, i dokonuję wszystkiego, czego chcę.
(12) Słuchajcie mnie, wy, ludzie zwątpiałego serca, którzy jesteście dalecy od sprawiedliwości.
(13) Przybliżyłem moją sprawiedliwość, już nie jest daleko, a moje zbawienie nie odwlecze się. I udzielę na Syjonie zbawienia Izraelowi, chwale mojej.

Izajasza 48
(1) Słuchajcie tego, domu Jakuba, którzy nazywacie się imieniem Izraela i z nasienia Judy pochodzicie, przysięgacie na imię Pana i wyznajecie Boga Izraela, lecz nieprawdziwie i nieszczerze.
(2) Bo nazywacie się według świętego miasta i opieracie się na Bogu Izraela - jego imię Pan Zastępów -
(3) Rzeczy przeszłe od dawna zwiastowałem, z moich ust one wyszły i zapowiadałem je, nagle wykonałem to i spełniło się.
(4) Ponieważ wiedziałem, że jesteś uparty i że twój kark jest ścięgnem z żelaza, a twoje czoło ze spiżu,
(5) Dlatego dawno ci zwiastowałem i ogłaszałem, zanim się spełniło, abyś nie powiedział: Mój bożek to uczynił, a mój posąg ryty i mój posąg lany to nakazał.
(6) Słyszałeś o tym, zobacz to wszystko! A wy - czy nie będziecie o tym świadczyli? Od teraz będę ci ogłaszał rzeczy nowe i rzeczy zakryte, o których nie wiedziałeś.
(7) Teraz stały się one, a nie dawno, i przed dniem dzisiejszym o nich nie słyszałeś, abyś nie powiedział; Ja o nich wiedziałem.
(Cool Ty o tym ani nie słyszałeś, ani nie wiedziałeś, ani też twoje ucho nie było dawniej otwarte, wiedziałem bowiem, że jesteś zupełnie niewierny i że zwano cię odstępcą od urodzenia.

(9) Przez wzgląd na moje imię powstrzymywałem swój gniew i przez wzgląd na moją cześć oszczędzałem cię, aby cię nie zniszczyć.
(10) Oto wytapiałem cię sobie jak srebro, próbowałem cię w piecu cierpienia.

Czy nie mowa o Słowianach ?

(17) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraelski: Ja, Pan, twój Bóg, uczę cię tego, co ci wyjdzie na dobre, prowadzę cię drogą, którą masz iść.
(18) O, gdybyś był zważał na moje przykazania, twój pokój byłby jak strumień, a twoja sprawiedliwość jak fale morskie!
(19) Twój ród byłby liczny jak piasek, a twojego potomstwa tyle, co ziarnek piasku, jego imię nie byłoby wytępione ani zniszczone przed moim obliczem.
(20) Wychodźcie z Babilonu, uciekajcie od Chaldejczyków! Głośno i radośnie to zwiastujcie, rozgłaszajcie to. Roznoście tę wieść do krańców ziemi! Mówcie: Pan wykupił swojego sługę Jakuba.

Czy nie to co robimy ? !

(21) Nie mieli pragnienia, gdy ich wiódł przez pustynię, sprawił, że woda wytrysnęła dla nich ze skały i rozłupał skałę tak, że wypłynęła woda.
(22) Nie mają pokoju bezbożni - mówi Pan.

Izajasza 49
(10) Nie będą łaknąć ani pragnąć, nie dokuczy im gorący wiatr ni żar słoneczny, bo ten, który lituje się nad nimi, będzie ich prowadził i zawiedzie ich do krynicznych wód.
(11) Poprzez wszystkie moje góry utoruję drogi, a moje ścieżki będą podwyższone.
(12) I tak jedni będą przychodzić ze Wschodu, a drudzy z Północy i z Zachodu, a jeszcze inni z kraju Synitów.
(13) Śpiewajcie radośnie, niebiosa, i wesel się, ziemio, i wy, góry, rozbrzmiewajcie radością, gdyż Pan pocieszył swój lud i zmiłował się nad jego biedakami!
(18) Podnieś swoje oczy wokoło i spojrzyj: Wszyscy się zebrali, przychodzą do ciebie. Jakom żyw - mówi Pan - przyodziejesz się w nich wszystkich jak w ozdobę i przepaszesz się nimi jak oblubienica.
(19) Gdyż twoje gruzy i zniszczenia, i twoja spustoszona ziemia będzie teraz za ciasna dla tych, którzy mają na niej mieszkać, a daleko będą ci, którzy cię pochłaniają.

Półwysep Arabski to w dużej części sputoszona i pusta ziemia!

(20) Jeszcze będą mówić do twoich własnych uszu twoje dzieci, których cię pozbawiono: Za ciasne jest dla mnie to miejsce, dodaj mi jeszcze, abym miał gdzie mieszkać!
(21) Wtedy sama pomyślisz w swoim sercu: Kto mi tych zrodził? Przecież ja byłam bezdzietna i niepłodna, wygnana i odepchnięta? Tych więc kto wychował? Przecież ja pozostałam sama, skąd więc ci pochodzą?
(22) Tak mówi Wszechmogący Pan: Oto Ja podniosę moją rękę w stronę narodów i wysoko zatknę mój sztandar dla ludów; i przyniosą w swoich objęciach twoich synów, a twoje córki będą nieść na ramionach.
(23) Królowie będą twoimi piastunami, a ich księżniczki twoimi niańkami, twarzą do ziemi będą ci oddawać pokłon i proch z twoich nóg będą zlizywać. Wtedy poznasz, że Ja jestem Pan i że nie zawiodą się ci, którzy we mnie pokładają nadzieję.
(26) Twoim gnębicielom każę jeść ich własne ciało, i będą pili swoją własną krew jak świeże wino, i będą pijani: I pozna każdy człowiek, że Ja jestem Panem, który wyzwala ciebie, który podtrzymuje siłę Jakuba.

Izajasza 51
1) Słuchajcie mnie, wy, którzy dążycie do sprawiedliwości, wy, którzy szukacie Pana. Spójrzcie na skałę, z której jesteście wyciosani, i na kamieniołom, z którego jesteście wydobyci!
(2) Spójrzcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, waszą rodzicielkę, gdyż jego jednego powołałem, lecz pobłogosławiłem go i rozmnożyłem.
(3) Gdyż Pan pocieszy Syjon, pocieszy wszystkie jego rozpadliny. Uczyni z jego pustkowia Eden, a z jego pustyni ogród Pana, radość i wesele zapanują w nim, pieśń dziękczynna i dźwięk pieśni.

i znów o tym mowa !

(4) Usłyszcie mnie, usłyszcie mnie, mój ludzie i królowie wasi, słuchajcie mnie: ponieważ prawo przystąpi ode mnie, a mój sąd stanie się światłem narodów.
(5) Moja sprawiedliwość biegnie szybko, moje zbawienie postępuje jak światłość,  na moim ramieniu będą polegać narody, wyspy będą mnie wyczekiwać, i na moim ramieniu będą polegać.
(9) Obudź się, obudź się, Jeruzalem. oblecz się w siłę ramienia  Obudź się wcześnie, jak starożytne pokolenie.
(11) I wrócą odkupieni przez Pana, i przybędą na Syjon z okrzykiem radości, a wieczna radość będzie nad ich głowami, dostąpią radości i wesela, zniknie zmartwienie i wzdychanie.
(12) Ja, Ja jestem tym, który was pociesza. Kim jesteś ty, że się boisz człowieka śmiertelnego, syna człowieczego, który ginie jak trawa?

Myśle że to Słowa są o NAS.  Wstawiam aby ruszyć temat. Proszę o weryfikacje Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Liksar dnia 7th Luty 2016, 01:16, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 13:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Świetne zestawienie wersetów!!! Smile

Dobra robota Artur!! O to chodziło!! Very Happy

Aż mnie ciarki oblatują jak to czytam, a przeczytam jeszcze z kilka razy, bo jest tyle imformacji, że muszę to sobie poukładać w głowie i zrobić notatki Wink

Byłoby cudownie, gdyby każdy mógł w ten sposób przeanalizować po jednej Księdze z Proroków.

Do dzieła bracia i siostry!! bounce bounce bounce
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 14:43
Message reputation : 100% (2 votes)
Przeanalizujmy jak ma wyglądać dokładnie podróż Izraela :


Izajasza 5
27) Nikt wśród nich nie jest zmęczony ani się nie potyka, nikt nie drzemie ani nie śpi. Nie rozluźnia się pas na jego biodrach, nie rozrywa się rzemyk jego sandałów.

Izajasza 49
(10) Nie będą łaknąć ani pragnąć, nie dokuczy im gorący wiatr ni żar słoneczny, bo ten, który lituje się nad nimi, będzie ich prowadził i zawiedzie ich do krynicznych wód.

Nikt nie będzie spał ani się potykał , ani łaknąć ani pragnąć !

Apokalipsa 12
(14) I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pól czasu, z dala od węża.

dwa skrzydła .. chodzi po prostu o bardzo szybką przeprawę


Izajasza 11
(15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że da się ją przejść w sandałach.
(16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.
Izajasza 40
(3) Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!
(4) Każda dolina niech będzie podniesiona, a każda góra i pagórek obniżone; co nierówne, niech będzie wyrównane, a strome zbocza niech się staną doliną!
Izajasza 42
(16) I poprowadzę ślepych drogą, której nie znają, ścieżkami im nieznanymi ich powiodę, ciemność przed nimi obrócę w jasność, a miejsca nierówne w równinę. Oto rzeczy, których dokonam i nie zaniedbam ich!
Izajasza 43
(2) Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię.
16) Tak mówi Pan, który toruje drogę przez morze i ścieżkę przez potężne wody,

(22) Tak mówi Wszechmogący Pan: Oto Ja podniosę moją rękę w stronę narodów i wysoko zatknę mój sztandar dla ludów; i przyniosą w swoich objęciach twoich synów, a twoje córki będą nieść na ramionach.

Moje szkice :

[img]Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic A2rioj[/img]

Skoro rzeki osuszone a morza roztworzone to droga będzie prosta !

A co z górami ?

[img]Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Dws6ma[/img]

Skoro wszystko ma być wyrównane to również prosto !

Składając to wszystko w całość, to lud będzie niczym maszyna bez picia i jedzenia bez zmęczenia szedł prosta drogą do ziemi obiecanej i NIC nie stanie mu na przeszkodzie bo Bóg o wszystko zadba bounce

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 14:47
Message reputation : 100% (1 vote)
Wklejam tu analizę Ozeasz, którą przeprowadzałem z Bartkiem na priv.


Wzięliśmy się za poszukiwania wskazówek na temat naszego pochodzenia, a tu wyszło tyle ciekawostek o wybawieniu Ludu Bożego, że aż dech zapiera! Very Happy

Ale do rzeczy...

Przerobiłem Ks.Ozeasza i Joela. Czytając tą pierwszą, rzuciło mi się coś bardzo ciekawego, a mianowicie, że Lud Boży jest nazywany Judą i Efraimem.
Juda odnosi się do części ludu reprezentowaną głównie przez Judejczyków, a reszta dziesięciu plemion określana jest ogólnie Efraimem z racji tego, że jego plemię było główno dowodzącym i to ono sciągnęło na resztę masę przewinień.

Prze całą Ks.Ozeasza przewija się właśnie motyw Efraima i Judy!
Zobaczcie te słowa, jak podobne są do nas!!


Ozeasza 4:17, 18

(17) Efraim zaprzyjaźniony jest z bałwanami, związał się z gronem pijaków!

(18) Ustawicznie uprawiają nierząd, bardziej kochają hańbę niż swoją chwałę.


Ozeasza 5:3-5

(3) Ja znam Efraima, a Izrael nie jest skryty przede mną. To ty, Efraimie, uprawiałeś nierząd, a Izrael jest skalany.

(4) Ich uczynki nie pozwalają im zawrócić do swojego Boga, gdyż duch wszeteczeństwa jest w ich sercu, tak że nie znają Pana.

(5) Tak więc pycha Izraela świadczy przeciwko niemu; dlatego Izrael i Efraim upadnie z powodu swojej winy, upadnie też z nimi Juda.

Wiadomo, że nierząd i wszeteczeństwo to służenie fałszywym bogom i bałwanom..skąd to znamy?!

Ozeasz 5:14, 15

(14) Bo Ja wystąpię przeciw Efraimowi jak lew, a przeciw domowi Judy jak lwię; Ja sam rozszarpię i odejdę, Ja porwę i nikt ich nie wyratuje.

(15) Znowu wrócę na swoje miejsce, aż zaczną szukać w skrusze mojego oblicza, zatęsknią za mną w swojej niedoli.


Ozeasza 6:10, 11

(10) W domu Izraela widziałem okropne rzeczy: Tam Efraim oddał się wszeteczeństwu, Izrael się splugawił.

(11) Także dla ciebie, Judo, przygotowane jest żniwo.


Ozeasza 7:8-11 i 16

(Cool Efraim zmieszał się z narodami. Efraim stał się jak placek nie obrócony.

(9) Obcy zużywają jego siłę, a on o tym nie wie; nawet siwizna go przyprószyła, a on i tego nie wie.

(10) A choć pycha Izraela świadczy przeciwko niemu, jednak nie nawrócili się do Pana, swojego Boga, ani w tym wszystkim go nie szukali.

(11) I Efraim stał się jak gołąb głupi i nierozumny: Wzywali Egipt i udawali się do Asyrii.

(16) Zwracają się do Baala, stali się jak łuk zawodny. Toteż ich książęta padną od miecza z powodu swego zuchwałego języka i będą pośmiewiskiem w ziemi egipskiej.

Jakby nie patrzeć, Polacy są również rozsiani po całym świecie - "zmieszani z narodami" i "są pośmiewiskiem w ziemi egipskiej", czyli w niewoli nasienia węża, w której teraz jesteśmy! Z Polaków śmieje się cały świat!!
Obcy zużywają pracę naszych rąk, a nawet tego nie dostrzegamy!
Polacy stali się głupi i nierozumni..pasuje jak ulał!!


Ozeasza 8:2-4

(2) Krzyczą do mnie: Znamy cię, Boże!

(3) Izrael odrzucił to, co dobre, niechże go ściga nieprzyjaciel!

(4) Powołują królów, lecz beze mnie, ustanawiają książąt, lecz bez mojej wiedzy. Ze swojego srebra i złota uczynili sobie bałwany na własną zgubę.

Znowu jakby mowa o Polakach, którzy to uważają się za wielce pobożnych, twierdząc, że "znają Pana", wszak "Polak to katolik", a tak naprawdę służą bałwanom.
Królów i książąt także zmienialiśmy jak rękawiczki!


8:7-8

(7) Bo sieją wiatr i będą zbierać burzę. Zboże nie ma kłosa, nie da więc mąki, a choćby nawet dało, obcy ją zjedzą.

(Cool Zginął Izrael, jest teraz wśród ludów jak naczynie, na które nie ma popytu.

Klepiemy biedę, a nawet jak coś nam się urodzi, to idzie w obce ręce!
Porozjeżdzaliśmy się po innych krajach, a i tak jesteśmy tylko tanią siłą roboczą!
Zaraz polecą ciekawsze słowa! Wink


8:11-14

(11) Zaiste, Efraim zbudował sobie liczne ołtarze, lecz stały się one ołtarzami grzechu.

(12) Chociaż spisałem mu wiele moich wskazań, to jednak lekce je sobie ważyli jako coś obcego.

(13) Lubią ofiary rzeźne i chętnie je składają, także mięso, i chętnie je jedzą, lecz Pan ich sobie nie upodobał. Będzie teraz pamiętał o ich przewinie i karać ich będzie za ich grzechy! Powrócą do Egiptu!

(14) Izrael zapomniał o swoim Stworzycielu i zbudował sobie świątynie. Również Juda zbudował wiele miast obronnych. Ześlę więc ogień na jego miasta, aby zniszczył jego pałace.

Znów żyjemy w Egipcie, czyli w niewoli!
Juda wcale nie postępuje lepiej!


Ozeasza 9:11-14

(11) Efraim jest jak ptak, odlatuje ich sława; nie będzie urodzeń ani brzemienności, ani poczęcia

(12) A choćby odchowali swoje dzieci, osierocę ich, tak że nie będzie ludzi. Zaiste, biada im także, gdy się od nich odwrócę.

(13) Widziałem Efraima, jak czyni zwierzyną łowną swoich synów, Efraim wyprowadza swoich synów na rzeź.

(14) Daj im, Panie co im masz dać daj im niepłodne łono i wyschnięte piersi!

No cóż..mam makabrycznie niski przyrost naturalny - ok. 1.3!!

Ozeasza 9:16, 17

(16) Efraim jest powalony, ich korzeń usechł, nie wydają już owocu. Nawet gdy porodzą, uśmiercę ukochane dzieci ich łona.

(17) Mój Bóg odrzuci ich, gdyż go nie słuchali; tułać się będą wśród ludów.

Od lat jesteśmy tępieni i za każdym razem musimy się odradzać!
"TUŁAĆ SIĘ BĘDĄ WŚRÓD LUDÓW"..czy to nie o nas??


Ozeasza 10:11

(11) Efraim jest jak jałówka dobrze wyćwiczona, która chętnie młóci; więc też włożyłem jarzmo na jego piękny kark i zaprzągłem Efraima: Izrael miał orać, a Jakub włóczyć.

Można by to odebrać jako nasze zdolności i zapał do pracy.

Ozeasza 12:9

(9) Efraim rzekł: Przecież wzbogaciłem się, zdobyłem dla siebie bogactwa. Lecz z całego jego dorobku nic mu nie pozostanie z powodu winy, której się dopuścił.

Nam to już za wiele nie zostało.

Ozeasza 13:1, 2

(1) Dopóki Efraim przemawiał zgodnie z moimi przykazaniami, cieszył się wzięciem w Izraelu. Potem z powodu Baala ściągnął na się winę i zmarniał.

(2) A teraz grzeszą dalej, bo ze swojego srebra uczynili sobie lane posążki, bałwany według swojego pomysłu, a to wszystko jest robotą rzemieślników. Potem sami mówią: Składajcie im ofiary! A ludzie całują cielce.


Ozeasza 14:8, 9

(Cool Efraimie! Na cóż ci jeszcze bałwany? Wysłucham go i wejrzę na niego łaskawie. Jestem jak cyprys zielony, dzięki mnie wyrośnie twój owoc.

(9) Kto mądry, niech to zrozumie, kto rozumny, niech to pozna; gdyż drogi Pana są proste, sprawiedliwi nimi chodzą, lecz bezbożni na nich upadają.

Jak się to czyta, to nie sposób nie połączyć tego z tym, co dzieje się z Polakami i wieloma naszymi pobratymcami na terenach zajmowanych niegdyś przez Królestwo Polskie

Czy Wy to także dostrzegacie???
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 14:56
A czy wiecie już kto nas poprowadzi???

bounce bounce bounce

Micheasza 2:12, 13

(12) Na pewno zbiorę całego Jakuba, na pewno zgromadzę resztkę Izraela. Skupię go jak owce w ogrodzeniu, jak trzodę na wygonie, i będzie to gwarny tłum ludzi.

(13) Przed nimi pójdzie ten, który będzie łamał szyki, przełamie opór na przedzie, przejdą przez bramę i wyjdą. Przed nimi będzie kroczył ich Król, a Pan będzie na ich czele.

bounce bounce bounce
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 15:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Spójrzmy teraz na to wszystko z jednego punktu widzenia.

Jesteśmy jedyną grupką na świecie, która zrozumiała te proroctwa.

Nasi przeciwnicy rzucają nam jakiś jeden niepewny werset, ze Isus jest Bogiem, ponieważ... faryzeusze tak powiedzieli.

A my im dajemy... hmmmm... 50-80 wersetów o wyzwoleniu Ludu Bożego i to na nich nie robi wrażenia.


Po tym odróżnia się prawdę od fałszu.

"Apostoł" Paweł nie miał nawet pojęcia o czym my, w dalekiej Polsce, pod kańczugiem nienawistnego nasienia węża będziemy wiedzieli od samego Boga, z Jego własnych ust. A nawet Bóg kilkakrotnie na siebie samego przysiągł, że nas z tego koszmaru wyzwoli.

Nawet anioł w Objawieniu przysiągł na Boga, że owo wyzwolenie w czasach końca się rozpocznie.

Obj 10:3  I krzyknął głosem donośnym jak ryk lwa. A na jego krzyk odezwało się głośno siedem grzmotów.
4  A gdy przebrzmiało siedem grzmotów, chciałem pisać; lecz usłyszałem głos z nieba mówiący: Zapieczętuj to, co powiedziało owych siedem grzmotów, a nie spisuj tego.
5  Anioł zaś, którego widziałem stojącego na morzu i na lądzie, podniósł prawą rękę swoją ku niebu
I poprzysiągł na tego, który żyje na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim, i ziemię, i to, co na niej, i morze, i to, co w nim, że to już długo nie potrwa,
7  Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.

Widzimy na własne oczy, w jaki niezwykły sposób Bóg zwiastował to swoim prorokom.

W tej chwili znamy więc tajemnicę Bożą, czyli odpowiedź siedmiu grzmotów.

Owa odpowiedź?

I krzyknął głosem donośnym jak ryk lwa." Co nastanie teraz?"

A na jego krzyk odezwało się głośno siedem grzmotów. "Bóg wyzwoli swój Naród Wybrany kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić"

Czekamy na jej dokonanie się!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 17:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Zgadza sie forum az kipi ostatnimi czasy, codziennie jakies wersety a w nich wskazowki jak przestrzegac prawo, zadbac o uczynki i jak bedzie wygladac wyzwolenie Ludu Bozego. Wlosy sie jeza od tych wiadomosci. Przeciwnicy udaja ze nic nie ma...
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 17:21
Message reputation : 100% (1 vote)
Pozwoliłem sobie pobawić się w geografa Very Happy

A wiec :

[img]Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic W2ce8n[/img]

Pokazuje że droga samochodem to ok. 6000 km mówię +/- bo droga będzie raczej jak fioletowa strzałka . DOŚĆ PROSTA.

średnia prędkość człowieka : 5 km/h

Jednak dla trochę lepszego spacerowicza i osoby która biega 10 km/h przychodzi dość łatwo.

Jak jest powiedziane wędrówka będzie cały dzień i noc pełni sił wiec :

24 h x 5 = 120 km , jednak myśle że jak będziemy tak niesieni to 150 km dziennie jest możliwe !

A wiec +/- 6000 km : 150 = 40 dni

I wziąłem wcale nie maksymalne liczby i kilometry !

40 dni... a Izrael szedł 40 lat ponieważ zgrzeszył.

Jednak analogia cyfry 40 jest dość ciekawa !

Mówię to wszystko +/- ale warto mniej więcej wspomnieć ile to może potrwać Very Happy


Jednak biorąc pod uwagę ze wyprowadzenie Izraela było w

Wyjścia 20

(4) Dziś wychodzicie, w miesiącu Abib.

miesiac Abib. a Abib wypada kiedy ?
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200000031

Miesiąc ten obejmuje częściowo marzec i częściowo kwiecień.


Mateusza 24

(20) Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.
(21) Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.

Teraz mamy zimę a niedługo wiosnę i miesiąc Abib ~!


Nie mogę tego znaleźć ale ktoś pisał jeśli dobrze pamiętam że lud Boży ma być zebrany na Paschę która wypada pod koniec marca , 23 kwietnia albo 1 maja ?

To wszystko się o dziwo zgrywa. bounce

Nie chcę się bawić w proroka. Po prostu piszę to co ja zauważam. bounce

Jednak myślę że dość ciekawe !



_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Sponsored content

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach