Cudowne wybawienie ludu Bożego

Strona 7 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by thewordwatcher on 12th Grudzień 2015, 23:19

Co za cudowne błogosławieństwa za bałwochwalstwo 'krulowej polski'.

Wspaniały rysunek, który pobudza wielu ludzi do myślenia. Co jest szczególnie ciekawe, informacje z forum, naszych blogów są rozpowszechniane i wywierają duży wpływ na ludzi uczciwych i bogobojnych, którzy zaczynają dostrzegać szaleństwa bałwochwalców oraz ich opłakane skutki.

Byłoby dobrze przesyłać takie rysunki emailami do wszystkich znajomych. Dostali jedne obrazek, czy plakat z forum, dołożyć im inne, niech to zaczynają trawić w umysłach.

Aż się prosi aby dodać do tego linijkę -

Czy są rządy są jeszcze gorsze niż rządy Tuska czy Wałęsy? Tak!

Rządy Królowej Polski!

Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3298
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Bushi on 11th Styczeń 2016, 22:38

Powiedzcie mi dlaczego ten fragment Ozeasza nie daje mi spokoju. Dawno Ozeasza nie czytałem ale Iskar mi trochę odświeżył temat.Ozeasza 2.1-2
cytat napisał:1 Wszakże liczba synów Izraelskich będzie jako piasek morski, który ani zmierzony ani
zliczony być może; i stanie się, że miasto tego, co im rzeczono: Nie jesteście wy ludem moim,
rzeczono im będzie: Wyście synami Boga żyjącego.

11 I będą zgromadzeni synowie Judzcy i synowie Izraelscy wespół, a postanowiwszy nad
sobą głowę jednę, wynijdą z tej ziemi; bo będzie wielki dzień Jezreela"

To co podkreśliłem wiąże się z tym co Bóg wiąże przekleństwem przez Ozeasza dla  "Samarii":

Tu jest owo przekleństwo:
Ozeasza 1. 9 napisał:7. Lecz nad domem Judy zmiłuje sie i wybawie
ich przez Pana, ich Boga, ale nie wybawie
ich za pomoca łuku ani miecza, ani
wojny, ani koni, ani jazdy.
8. A gdy odstawiła od piersi Niemiłowana,
jeszcze raz poczeła i urodziła syna.
9. I rzekł Pan: Daj mu na imie Niemójlud,
bo wy nie jestescie moim ludem
, a Ja nie
jestem waszym Bogiem.

Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że Bóg związał odpadający  północny Izrael, ( 10 pokoleń) klątwą zapomnienia. Znaczyło by to że od momentu wygnania tracą nie tylko ziemię ale i świadomość pochodzenia. Następnie zaraz w drugim rozdziale jest mowa jak im przywraca świadomość kto jest "Ludem Boga". Wszystko est doskonale umiejscowione w czasie ponieważ zaznaczone jest że chodzi o czasy końca. Widać że klątwa zapomnienia dotyczy jedynie tych co byli pod panowaniem Północnej części Izraela oni nazywani będą "Niemójlud". Juda  jest ewidentnie odłączony od  klątwy zapomnienia i to plemię ma do czasów końca być świadomym pochodzenia.

W 1 rozdziale Bóg nazywa alegorycznie imionami dzieci zrodzone z "Jezrel", czyli samaryjskiego Izraela:

- Niemiłowana "bo już nie będę dłużej okazywał miłości domowi Izraela ani im nigdy nie przebaczę."
- Niemójlud  "bo wy nie jesteście moim ludem, a Ja nie jestem waszym Bogiem."

Otóż moim zdaniem jest to opis dwóch okresów czasowych jakie dotyczą 10 plemion zaginionych.

"A gdy odstawiła od piersi Niemiłowaną, jeszcze raz poczęła i urodziła syna."  Czyli jeśli zakończy się okres nazywany przez Boga "niemiłowana", moim zdaniem to czas w którym Samaria chyli się ku upadkowi zakończonym pojmaniem przez Asyryjczyków.
Okres nazwany imieniem :"niemójlud" to kolejny okres w którym 10 pokoleń staje się ANONIMOWE dla świata. Są anonimowi,  oraz stają się wielcy jak piasek morski, w odróżnieniu od Judy która ma zapewnić Króla ( Chrystusa).
Rozwinięcie tematu 10 pokoleń i zarazem zakończenie  tematu jest w rozdziale 3 :Ozeasza 3 napisał:(2) Nabyłem ją więc sobie za piętnaście srebrników i za półtora korca jęczmienia

(3) I powiedziałem do niej: Siedź spokojnie u mnie przez wiele dni, nie uprawiaj nierządu i nie oddawaj się innemu mężczyźnie, ja też nie zbliżę się do ciebie!

(4) Gdyż synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez króla i bez księcia, bez ofiary i bez posągu, bez efodu i bez terafów.

(5) Potem synowie Izraela się nawrócą i znów będą szukać Pana, swojego Boga, i Dawida, swojego króla, i w dniach ostatecznych z bojaźnią zwrócą się do Pana i jego dobroci.

Znowu marker czyli Bóg wskazuje kiedy 10 pokoleń dowie się o tym że są w końcu "Moim Ludem" i znowu Juda  zostanie zjednoczony oczywiście pod dowodzeniem Króla czyli Chrystusa, mowa tu o Królestwie które nadchodzi szybkim krokiem. Istotnym elementem jest  ścisła informacja proroctwa: gdzie synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez Króla, efodu, ofiary i posągów oraz tajemniczych terafów.

Sam tego nie wiedziałem czym jest owy teraf, jednak poszukałem i dowiedziałem się że był to jakiś dziwny kult posągu głowy, przez którą Izraelici z Samarii rzekomo rozmawiali z bogami. Głowa terafa to mit zawarty w kabale, każdy kto ma posąg głowy  teracha ma wielką władzę czy coś w rodzaju.  Co to tak naprawdę oznacza ?

Wydaje mi się że 10 pokoleń doznało kompletnej amnezji, mieli zapomnieć nie tylko o tożsamości względem Pana Zastępów i jego przyborów, ale również swoich kananejskich praktyk. Zaginiony Izrael nie zapamiętał i nie kultywował żadnego swojego kananejskiego bożka w czasie wygnania. Najwidoczniej Juda po powrocie z Babilonu robił to dalej w jakimś stopniu, przynajmniej ci którzy podawali się za niego. Teraz pytanie czy Słowianie czasem nie nauczyli się na kaukazie nowych "bogów" z drewna i kamienia których nie znają. W czasie wypowiadania proroctwa przez Ozeasza żaden Izraelita nie znał światowida, trygława, swaroga i innego rzekomo słowiańskiego bożka.

To wszystko to jedynie moje spostrzeżenia co do Ozeasza i tego o czym mówią te proroctwa. Osobiście uważam że jeśli Słowianie rzeczywiście są  Izraelem to nie mogą być Judą.

Tak na marginesie, Niewiasta z apokalipsy może być w przenośni tą Jezrel z której  symbolicznie wywodzi się  zabłąkany Izrael!. W zasadzie tak to rozumieliśmy dawno i tu by było konkretne potwierdzenie że dobrze rozumiemy  kim jest niewiasta.

Ozeasz 2.4-5 napisał:Oskarżajcie waszą matkę, oskarżajcie, gdyż ona nie jest moją żoną, a ja nie jestem jej mężem, niech usunie znaki swojego nierządu ze swojego oblicza, a znaki swojego cudzołóstwa spomiędzy swoich piersi.

(5) Bo inaczej rozbiorę ją do naga i ukażę ją taką, jaką była w dzień swojego narodzenia, i uczynię ją podobną do pustyni, i sprawię, że będzie jak wyschnięta ziemia, i umrze z pragnienia.

Wygląda jak potwierdzenie ze: Niewiasta uciekająca na pustynię dotyczy właśnie Jezrel czyli 10 pokoleń, to one w końcu są gdzieś daleko i muszą dopiero przyjść do domu jak to było za Mojżesza.Zaginiony Izrael będzie ubolewał nad swoimi przodkami czyli Północnym Izrelem czyli symboliczną Matką, jako pokolenie jej dzieci : "Niemiłowana, "Niemójlud".
Bushi
Bushi

Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Obserwator on 12th Styczeń 2016, 09:49

Również analizowałem wczoraj te proroctwa z Ozeasza razem z Liksarem. Co prawda pod nieco innym kątem, ale wyszły na wierzch pewne wnioski.

Niewiasta, która dopuściła się nierządu z licznymi kochankami symbolizowałaby zatem tą samą Niewiastę z Objawienia, czyli Lud Boży - Izraelitów, którzy zaczęli grzeszyć i zwracać swe oblicze ku fałszywym bogom - "Baalom".

Jak wiemy, Lud Boży podzielił się na dwie części tj. Królestwo Judy i Królestwo Izraela.

Zatem, czy owo potomstwo z Niewiasty - "Niemiłowana" i "Niemójlud" nie symbolizują podzielonego na dwie części Izraela, pogrążającego się w grzechu??

Zobaczmy:

Ozeasza 2:6-8

(6) Nie będę także miłował jej dzieci, gdyż są dziećmi nierządu,

(7) Bo ich matka uprawiała nierząd, a ich rodzicielka postępowała bezwstydnie. Mówiła bowiem: Pobiegnę za moimi kochankami, którzy mi dają chleb i wodę, wełnę i len, oliwę i napój.

(Cool Dlatego oto Ja zagrodzę jej drogę cierniem i odgrodzę ją murem tak, że nie znajdzie swoich ścieżek.

Czyli pasuje to do tego co napisał Bushi, że potomstwo Niewiasty, które powstało z nierządu zapomni o swoim pochodzeniu - "nie znajdzie swoich ścieżek".

Bushi napisał:

Wydaje mi się że 10 pokoleń doznało kompletnej amnezji, mieli zapomnieć nie tylko o tożsamości względem Pana Zastępów i jego przyborów, ale również swoich kananejskich praktyk. Zaginiony Izrael nie zapamiętał i nie kultywował żadnego swojego kananejskiego bożka w czasie wygnania. Najwidoczniej Juda po powrocie z Babilonu robił to dalej w jakimś stopniu, przynajmniej ci którzy podawali się za niego.

Nie wiązałbym natomiast potomka Ozeasza - Jezreel z Apokaliptyczną Niewiastą. Jezreel był synem Ozeasza i jeśli chodzi o jego imię, to raczej łączyłbym symbolikę z miejscem - wydarzeniem:

Ozeasza 1:3-5

(3) Poszedł więc i pojął Gomerę, córkę Diblaima; a ona poczęła i urodziła mu syna.

(4) I rzekł Pan do niego: Daj mu na imię Jezreel, bo już wkrótce pomszczę się za przelew krwi w Jezreelu na domu Jehu i położę kres królestwu domu Izraela.

(5) W owym dniu złamię łuk Izraela na równinie Jezreel.

W mojej opini, zalecenia jakie dał Bóg Ozeaszowi miały zadziałać na zasadzie symboli i proroctw, czyli standardowo.

Nierządna "Niewiasta" symbolizuje zatem cały dom Jakuba, który odstępował od swego Boga, a jej dwójka potomstwa Niemiłowana i Niemójlólud, to podzielone Królestwa Judy i Izraela.

I tak, proroctwo dalej ukazuje, że grzechy owej Niewiasty mają być ukazane, oraz zakończą się jej obrzędy (może się to również wiązać z tym co pisał Bushi o amnezji):

Ozeasza 2:12, 13

(12) A teraz obnażę ją na oczach jej kochanków i nikt jej nie wyrwie z mojej ręki.

(13) I położę kres wszelkiemu jej weselu, jej świętom, jej nowiom, jej sabatom i wszelkim jej uroczystościom.

Czyżby, rozciągając to w czasie miało się to pokrywać z czasami obecnymi, kiedy to Izraelici, praktycznie powtarzają całą historię i swoje błedy? Czy końcówka rozdziału 3 miałaby być efektem tych posunięć Boga?

Ozeasza 3:4, 5

(4) Gdyż synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez króla i bez księcia, bez ofiary i bez posągu, bez efodu i bez terafów.

(5) Potem synowie Izraela się nawrócą i znów będą szukać Pana, swojego Boga, i Dawida, swojego króla, i w dniach ostatecznych z bojaźnią zwrócą się do Pana i jego dobroci.

Z kolei pierwsze wersy rozdziału 2 wskazują na zjednoczenie wszystkich plemion Izraela:

Ozeasza 2:1, 2

(1) A liczba synów Izraela będzie jak piasek morski, którego nie można ani zmierzyć, ani zliczyć. I będzie tak, że zamiast mówić do nich: Wy nie jesteście moim ludem, będzie się do nich mówiło: Synami Boga żywego jesteście.

(2) Potem zbiorą się razem synowie Judy i synowie Izraela i ustanowią nad sobą jedną głowę, i wyruszą z kraju, bo będzie wielki dzień Jezreela.
.

Natomiast dalsze słowa rozdziału mówią nam o czymś podobnym do proroctw z Objawienia:

Ozeasza 2:16, 17

(16) Dlatego teraz ja zwabię ją i zaprowadzę na pustynię, i przemówię do jej serca.

(17) I dam jej tam winnice, a z doliny Achor uczynię bramę nadziei, i słuchać mnie tam będzie jak w dniach młodości i jak w dzień swojego wyjścia z ziemi egipskiej.

Czyżby opis Sądu na pustyni w "miejscu bezpiecznym"?

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by thewordwatcher on 12th Styczeń 2016, 10:24

Bushi...

Bardzo ciekawa analiza. Muszę się tym bardziej zająć i posprawdzać te wszystkie wersety w Septuagincie.

Z reguły są zawsze w takich sytuacjach pewne naciągania masoreckie. Nieco później posprawdzam wiele rzeczy, ale ponownie zdumiewa mnie olbrzymia ilość zapowiedzi Boga o ponownym połączeniu 12 plemion Izraela.

Pracujmy nad tym i dzielmy się naszymi przemyśleniami i odkryciami.

Ta księga Henocha mnie zupełnie zaskoczyła i odkryłem dzięki niej, że Bóg niemal cały czas pracuje nad swoja kreacją, czyli Ziemią i ludźmi. Aniołowie trzymają porządek ze słońcem, księżycem, wiatrami i wieloma innym czynnikami, które są dla nas korzystne lub czasami są naszą karą.

Są wersety, w których Bóg obiecuje Izraelowi wielkie błogosławieństwa za posłuszeństwo a także są zapowiedzi kary za nieposłuszeństwo.

Kiedy Bóg zorganizował Ziemię Obiecaną - czyli współczesny Abrahamowi Kanaan, upadłe anioły natychmiast z tego skorzystały czyniąc z tego miejsca istne piekło.

Bóg jednak wspomógł Izrael i Kanaan został oczyszczony. W chwili obecnej widzimy pustynię w tym miejscu, dokładnie jak to zapowiedział Bóg, czyli jest to kara za nieposłuszeństwo - bark Bożego błogosławieństwa.

Mówiąc najprościej, jesteśmy cały czas zaopatrywani przez Boga ale są ludzie, którzy kłaniają się szatanowi za dary otrzymywane od Boga.

Szatan oprócz nieszczęść, wojen i śmierci nie ma niczego do zaofiarowania.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3298
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Milosc on 15th Styczeń 2016, 15:12

post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:28, w całości zmieniany 1 raz

Milosc

Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by thewordwatcher on 17th Styczeń 2016, 02:33

Zainteresowanie się Słowiaństwem sił szatana jest coraz bardziej widoczne. Raptem mamy przyjaciół z zagranicy a i w Polsce mamy wielu wizjonerów, którzy na żołdzie szatana, otrzymując wizje mają na celu powstrzymanie informacji o znaczeniu Narodu Wybranego.

Drugim celem jest zachwianie zaufania do Boga i do Syna.

Film znanego dezinformatora....
Film ten nawiązuje do wcześniejszego filmu...

Krzysztof Tarasiewicz odc. 1 - o wskrzeszeniu Imperium Słowiańskiego
To nie wszystko.

Mamy arystokratę... 'przyjaciela Polski.

Sir Julian Rose: ALERT! The situation in Poland is critical [EN]

(Uwaga! Sytuacja w Polsce jest krytyczna.)Ten gość, uznany za arystokratę, królowa Elżbieta najchętniej nagradza wszelkich zboczeńców i satanistów,
gość ten chce Polakom pomóc. Straszy NATO i innymi wieloma rzeczami ale co w tym wszystkim jest najważniejsze.

Niedawno dowiedzieliśmy się, kim są Słowianie. Nie wszyscy w to uwierzyli, ale najgorliwszymi wierzącymi są... sataniści.

Sir uważa, że w Polsce rozpoczęło się duchowe przebudzenie i nie jest to przebudzenie w Kościele ale poza.

Ja uważam, że obnażenie Pawła i ujawnienie planu ratowania Narodu Wybranego, tak obficie udokumentowanego biblijnie
zaczyna się rozkręcać, tylko z nieco innej strony.

Nie jestem prorokiem i wizji nie miewam. Ale wiem jak szatański system funkcjonuje i wiem, ze będą próby skopiowania Bożego planu wyzwolenia.

Zaczną się pokazywać ludzie 'nawiedzeni', 'prorocy' i będą próby zwiedzenia.

Kiedykolwiek będziemy rozważać owo wyzwolenie, miejmy na uwadze Mojżesza i Aarona podczas wyprowadzenia Izraelitów z ziemi egipskiej.

Co się rzuca natychmiast w oczy?

Oczywista, zademonstrowana publicznie moc Boga rękami Mojżesza.

To separuje siły szatańskie od mocy Bożej.

Ktokolwiek się pojawi, cokolwiek będzie narzucał i zachęcał do czegokolwiek podszywając się pod wysłannika Bożego, jeżeli nie zademonstruje mocy Boga
w stylu Mojżesza lub większej, nie słuchajmy go.


Jest oczywiste, że siły szatana wypuszczą za niewiastą strumień wody czyli siły mające ją zniszczyć. Bóg nas ochroni!

Drugiego filmu jeszcze w całości nie oglądałem, ale muszę go obejrzeć, aby trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, co w trawie piszczy.

bounce bounce bounce

Dodam jedno ważne zdanie, skierowane do wszystkich "PRZYJACIÓŁ" Słowian.

Kochani.... odczepcie się od Słowian!

My mamy dwóch największych przyjaciół którzy są... waszymi wrogami.


Boga oraz Jego Syna, Isusa Chrystusa.

Innych 'przyjaciół' nam nie trzeba.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3298
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Obserwator on 24th Styczeń 2016, 22:05

Mój znajomy, brat Bartosz znalazł ciekawe wersety rzucające trochę światła na nasze przyszłe wyzwolenie i wyprowadzenie do Izraela!

Izajasza 11:11-16

(11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu.

(12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; rozproszonych z Judy pozbiera z czterech stron świata.

(13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima.

(14) Napadną na tyły Filistynów, na zachodzie, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie; na Edom i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani.

(15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że da się ją przejść w sandałach.

(16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.

Czyli czeka nas wędrówka! Very Happy

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Obserwator on 25th Styczeń 2016, 10:23

Brat Bartosz znalazł w Izajasza kolejne, bardzo ciekawe zapowiedzi tego, co nas niebawem czeka!

Zobaczmy:

ze dobitniej:

Izajasza 52:1-15

(1) Przebudź się, przebudź! Przyoblecz moc twą, Syjonie! Przywdziej szaty najokazalsze, o Święte Miasto, Jeruzalem! Bo już nie wejdzie nigdy do ciebie żaden nieobrzezany ani nieczysty. 

(2) Otrząśnij się z prochu, powstań, o Branko Jerozolimska! Rozwiąż sobie więzy na szyi, pojmana Córo Syjonu! 

(3) Albowiem tak mówi Pan: Za darmo zostaliście sprzedani i bez pieniędzy zostaniecie wykupieni

(4) Tak bowiem mówi Pan Bóg: Mój lud udał się niegdyś do Egiptu, aby tam zamieszkać; następnie Asyria uciskała go nadmiernie.

(5) A teraz cóż Ja mam tutaj [zrobić]? - wyrocznia Pana. Ponieważ lud mój został bez powodu wzięty i ci, co panują nad nim, wydają okrzyki zwycięstwa - wyrocznia Pana - moje zaś imię stale, każdego dnia bywa znieważane, 

(6) dlatego lud mój pozna moje imię, zrozumie w ów dzień, że Ja jestem tym, który mówi: Oto Ja jestem!

(7) O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg zaczął królować. 

(Cool Głos! Twoi strażnicy podnoszą głos, razem wznoszą okrzyki radosne, bo oglądają na własne oczy powrót Pana na Syjon

(9) Zabrzmijcie radosnym śpiewem, wszystkie ruiny Jeruzalem! Bo Pan pocieszył swój lud, odkupił Jeruzalem. 

(10) Pan obnażył już swe ramię święte na oczach wszystkich narodów; i wszystkie krańce ziemi zobaczą zbawienie naszego Boga

(11) Dalej, dalej! Wyjdźcie stąd! Nie dotykajcie nic nieczystego! Wyjdźcie spośród niego! Oczyśćcie się, wy, którzy niesiecie naczynia Pańskie! 

(12) Bo wyjdziecie nie jakby w nagłym pośpiechu ani nie pójdziecie jakby w ucieczce. Pan bowiem pójdzie przed wami i Bóg Izraela zamknie wasz pochód

(13) Oto się powiedzie mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i bardzo wyrośnie.

(14) Jak wielu osłupiało na Jego widok - tak nieludzko oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi - 

(15) tak mnogie narody się zdumieją, królowie zamkną przed Nim usta, bo ujrzą coś, czego im nigdy nie opowiadano, i pojmą coś niesłychanego.


Popatrzcie! Jest napisane, że najpierw my poznamy zamysły Boga (na czerwono), wtedy gdy Bóg zacznie działać, inne narody zobaczą co się dzieje (na zielono), czyli na pewno będzie wędrówka tak, jak w poście powyżej, no i sam Bóg będzie prowadził nasz pochód (na różowo) Wink

Wszyscy w tym momencie zrozumieją coś niesłychanego o czym im nie mówiono (na niebiesko), to jest to o czym pisze Henryk, że nigdzie tej nowiny o wybawieniu Ludu Bożego nie można usłyszeć, wszyscy to zobaczą i pojmą dopiero wtedy gdy to się wydarzy!!

bounce bounce bounce

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Hugo on 25th Styczeń 2016, 18:24

Na pewno będzie to piesza wędrówka, wygląda na to, że będzie też przejście przez morze.

Isa 11:15  I osuszy Pan zatokę Morza Egipskiego żarem swojego tchnienia, i wywinie swoją ręką nad rzeką Eufrat, dzieląc ją na siedem strumieni, tak iż w sandałach będzie się je przechodzić.
Isa 11:16  I będzie droga bita dla resztki jego ludu, która pozostanie z tych z Asyrii, taka, jaką Izrael miał w dniu, gdy wychodził z ziemi egipskiej.


Chodzi o precedens, ma być niemal dokładnie tak jak było kiedyś, bo taką moc i władzę ma tylko Bóg
To jest najlepsze świadectwo
Mnie od dawna interesuje temat plag i tego w jaki sposób dokona się powtórzenie plag egipskich
Przed plagami były 3 znaki, dla Izraelitów i Egipcjan.
później było 7 plag, ale już spadły tylko na Egipt. Teraz jesteśmy zupełnie wymieszani, nie ma wyraźnej granicy ziem, a tam gdzie najwięcej ludu Bożego, najwięcej jest też żydostwa. Tak więc analogia tutaj nie musi być pełna. Wydaje mi się, że kiedyś czytałam proroctwo, że plagi spadają wszędzie dookoła tej wyznaczonej dla nas drogi. Niestety nie mogę znaleźć, więc to tylko gdybanie o co tam chodziło

Hugo

Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 33
Skąd : Londyn

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Obserwator on 25th Styczeń 2016, 19:56

Tak dokładnie. Oprócz faktu, że przejście Izraelitów jest jak najbardziej literalne, to dochodzi do tego fakt, że będzie ich garstka taka, jak przy wyjściu z Egiptu.

Jeśli brać to dosłownie tak, jaķ mówi to Bóg, to o ile dobrze pamiętam z Egiptu wyszło ok. 600 000 mężczyzn.
Doliczmy do tego drugie tyle kobiet i dwa razy więcej dzieci, czyli dajmy na to - ok. 2 500 000 osób.

W porównaniu do obecnej liczby ludzi jest to, tak jak mówi Pan, zaledwie "garstka"!!

I zdecydowanym faktem jest, że Lud Boży jest dziś między sobą wymieszany, ale pewne cechy charakterystyczne da się jednak wyróżnić i określić, co poniekąd widać po mentalności Słowian.

Pracuję nad artykułem, który wskaże niektóre z tych cech i różnic, co rozjaśni pochodzenie wielu z nas!!

Ponadto, Izraelici zostali rozproszeni na północy pomiędzy narodami, potomkami Jafeta, dlatego jest wiele wskazówek na to, że Polacy pochodzą od Wandali, Scytów czy Sarmatów.

Był to plan Boga, by rozsiać Izrael pośród nich, oddalając jednocześnie od potomków Chama, na których szatan ma największy wpływ..dziś, to nimi zalewana jest Europa i to ostatnia próba, by zaatakować Izraelitów, potomków Sema jak i samych potomków Jafeta.

A więc kraje Słowiańskie są dziś mieszanką małej ilości czystych Izraelitów z wszystkich plemion (Judy również) i ich potomstwa wymieszanego z potomstwem Jafeta (być może chodzi o "resztę potomstwa Niewiasty" z Objawienia).

Jest jednak inny, bardzo ciekawy szczegół, który może świadczyć o tym, że przyłączą się do nas inne ludy. Zobaczmy:

Zachariasza 8:20-23

(20) Tak mówi Pan Zastępów: W przyszłości przyjdą ludy i mieszkańcy wielu miast.

(21) Mieszkańcy jednego miasta, idąc do drugiego, będą mówili: Pójdźmy zjednać przychylność Pana i szukać Pana Zastępów! - Ja także idę.

(22) I tak liczne ludy i mnogie narody przychodzić będą, aby szukać Pana Zastępów w Jeruzalem i zjednać sobie przychylność Pana.

(23) Tak mówi Pan Zastępów: W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich języków, którymi mówią narody, uchwyci się skraju płaszcza Judejczyka, mówiąc: Chcemy iść z wami, albowiem zrozumieliśmy, że z wami jest Bóg.

Jeśli patrzeć na to w taki sposób, że do każdego Izraelity przyłączy się 10 innych mężów z ich rodzinami, to liczby robią się całkiem spore i takie zdarzenie nabiera WIELKIEGO WYMIARU!! Very Happy

Myślę, że wiele osób nie będących Izraelitami, ale bardzo dobrymi ludźmi, również otrzyma szansę ucieczki przed Wielkim Uciskiem!!

Jak dla mnie, ma to niezwykły sens! Wielu dobrych ludzi ominie to "piekło na ziemi", a przechodzić przez nie będą musieli tylko niegodziwcy i ludzie, mający ostatnią możliwość zmiany swej duszy i zawierzenia życia Bogu, nawet ponosząc śmierć w odmowie przyjęcia znamienia bestii.

Tak to widzę Smile

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by lusia on 25th Styczeń 2016, 20:20

a sygnał to jak będzie wyglądać ? może trąba ? scratch
lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Kasia on 25th Styczeń 2016, 20:24

Lusia nic się nie martw Very Happy

Bóg już się postara by Jego lud tego nie przegapił Very Happy Very Happy Very Happy
Kasia
Kasia

Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Milosc on 25th Styczeń 2016, 21:01

post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:25, w całości zmieniany 1 raz

Milosc

Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Liksar on 25th Styczeń 2016, 21:24

powiedzmy np 40 milionów przy 6 miliardach ludzi.. to moim zdaniem jest garstka , i to mała Very Happy

Nie bez powodu akurat Nam polakom dano poznać tak wiele.

Długo własnie nie potrafiłem zrozumieć dlaczego akurat w Polsce działają takie szczególne forum jak te i piszemy z różnych zakątków świata.

Moim zdaniem własnie dlatego że to dotyczy głównie Nas i temu Bóg dał nam takie poznanie .

Bałtowie po prostu część zaginionego Izraela. Pamiętajmy że dzisiejsze ziemi Litwy , Łotwy, Białorusi , Ukrainy były Polskie i nadal żyje tam dużo polaków. Poza tym plemiona wychodzi na to że są bardzo pomieszane.

Ale to moje zdanie Very Happy
Liksar
Liksar

Liczba postów : 1411
Join date : 03/12/2015
Age : 23
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Milosc on 25th Styczeń 2016, 21:53

post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:30, w całości zmieniany 1 raz

Milosc

Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Bushi on 25th Styczeń 2016, 22:36

Zwróciłem uwagę na dwa wersy jakie przytoczył wyżej Obserwator w związku z wyprowadzeniem Ludu Bożego.

Izajasz 52 13-14 napisał:(13) Oto się powiedzie mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i bardzo wyrośnie.

(14) Jak wielu osłupiało na Jego widok - tak nieludzko oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi -

Bardzo mnie zaciekawiły te wersy. Nie jestem skory do budowania dogmatów na dwóch linijkach ale zastanawia mnie o kim mowa jest w tym fragmencie.

Bo jeśli tym sługą jest sam Isus Chrystus to mamy tutaj ważną informację dla nas na temat tego jak prawda o samym Synu człowieczym wprowadzi w zdumienie ludzi i królów, oraz to co On ma do powiedzenia, być może wiele z tego co tu piszemy.


Izajasz 52 15 napisał:(15)Tak wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed nim swoje usta, bo zobaczą to, czego im nie opowiadano, i zrozumieją to, czego nie słyszeli.

Nadmieniam że fragment wyżej pochodzi z Biblii Warszawskiej, widzę że w różnych przekładach różnie brzmi.

Bardzo ciekawie w Biblii Mesjańskiej :
B.M. napisał:(13) Oto mój sługa będzie rozumiał, i będzie wywyższony i niezmiernie uwielbiony .

(14) Jak wielu będzie zdumionych tobą, także twoja twarz będzie bez chwały ludzi, i twoja chwała [nie będzie honorowana] przez synów ludzkich,

(15) Tak On wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed Nim swoje usta: bo oni, którym nikt nie zdał raportu odnośnie Niego, zobaczą, a ci którzy nie słyszeli, będą [to] rozważać.

B.Gdańska napisał:Oto się szczęśliwie powiedzie słudze memu. Wywyższony i podniesiony i bardzo uwielbiony będzie.
52:14 Jako wiele ich zdumieją się nad nim, że przemierzła jest nad innych ludzi osoba jego, a kształt jego nad synów ludzkich:
52:15 Tak zasię pokropi wiele narodów, i królowie przed nim zatulą usta swe, przeto, że czego im nie powiadano, to oglądają, a to, o czem nie słyszeli, wyrozumieją.

Chyba że się mylę i chodzi tu o Chrystusa w czasie kiedy nauczał i opis jak go nie rozpoznano jako zbawiciela. Jednak nie wydaje mi się ponieważ kontekst jest jako za czasu ostatecznych.

Co wy na to ?
Bushi
Bushi

Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Liksar on 25th Styczeń 2016, 23:06

Myślę Bushi że masz 100 % racje. Też w 1 chwili pomyślałem o Chrystusie.

Zauważ że cytujesz Izajasza 52

a 53 jest cały o Chrystusie :


(1) Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło?

(2) Przynieśliśmy wieść jako dziecię przede Nim, jako korzeń w spragnionej ziemi. Nie miał on postawy ani urody, i widzieliśmy Go, ale nie miał On postawy ani piękna.

dokładnie potwierdzenie tego co mówisz.

(3) Jego postawa była nędzna, gorsza od takiej jak dzieci ludzi, człowiek w cierpieniu, zapoznany w znoszeniu choroby, jego twarz jest odwrócona od [nas], wzgardzony, nie szanowany.

(4) Lecz on nasze grzechy nosił, i cierpiał dla nas, a my widzieliśmy że jest w kłopocie, w cierpieniu i w ucisku.

(5) Lecz on zraniony jest za grzechy, zdruzgotany z powodu naszych nieprawości: kaźń naszego pokoju była na nim, jego sińcami zostaliśmy uzdrowieni.

(6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan wydał Go za nasze grzechy.

(7) A On, z powodu swego cierpienia, nie otworzył swoich ust, był jak jagnię prowadzone na rzeź i jak owca milcząca przed tymi, którzy ją strzygą, nie otworzył swoich ust.

(Cool W upokorzeniu wyrok został wydany: któż obwieści Jego pokolenie? Jego życie zostało zabrane z ziemi: ponieważ nieprawości mego ludu On był prowadzony na śmierć.

(9) I dam mu grób grzesznika i bogatego na jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełniał ani nie było fałszu na jego ustach.

(10) Ale wolą Pana było oczyścić Go ze jego ran. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni.

(11) Także wolą Pana było wyrwać z męki jego duszę. Aby wskazać mu światło i przyodziać Go zrozumieniem; aby usprawiedliwić jednego, który dobrze służy wielu i on będzie dźwigał ich grzechy.

(12) Dlatego On odziedziczy wielu, i podzieli łupy mocarzy, bo Jego dusza została wydana na śmierć., a On do przestępców był zaliczony. On poniósł grzechy wielu i był wydany z powodu ich win.

W świetle całego 53 rozdziału nie ma mowy o nikim innym. Tylko Chrystus umarł za nasze grzech, był wzgardzoy , poniżony oraz wiemy że ani nie był przystojny ani urodziwy tak jak nam próbuje się wcisnąć przez KK.
Liksar
Liksar

Liczba postów : 1411
Join date : 03/12/2015
Age : 23
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Liksar on 25th Styczeń 2016, 23:36

Obserwator, dalej również mamy mowę o tym że obce narody będą się przyłączać

Izajasza 56

(3) Niech więc nie mówi cudzoziemiec, który przystał do Pana:00]] Pan na pewno wykluczy mnie ze swojego ludu, i niech nie mówi trzebieniec: Patrzcie, jestem tylko uschłym drzewem.

(4) Bo tak mówi Pan: Trzebieńcom, którzy przestrzegają sabatu i wybierają to, w czym mam upodobanie, i trzymają się mojego przymierza,

(5) Przyznam w moim domu i w obrębie moich murów miejsce i dam im imię lepsze niż mają synowie i córki, imię wieczne, które nie będzie starte.


(6) Cudzoziemców zaś, którzy przystali do Pana, aby mu służyć i aby miłować imię Pana, być jego sługami, wszystkich, którzy przestrzegają sabatu, nie bezczeszcząc go, i trzymają się mojego przymierza,

(7) Wprowadzę na moją świętą górę i sprawię im radość w moim domu modlitwy. Ich całopalenia i ich rzeźne ofiary będą mi miłe na moim ołtarzu, gdyż mój dom będzie zwany domem modlitwy dla wszystkich ludów.

(Cool Tak mówi Wszechmocny, Pan, który zgromadza rozproszonych Izraela: Jeszcze zgromadzę do niego innych poza tymi, którzy są już zgromadzeni.


60

(2) Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą.

(3) I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą.

(4) Podnieś oczy i spojrzyj wokoło: Wszyscy gromadnie przychodzą do ciebie, twoi synowie przychodzą z daleka, a twoje córki niesione są na rękach.


Tutaj mowa o tym że droga też nie będzie trudna dla Ludu Bożego Very Happy

Izajasza 57

(14) I powiedzą: Torujcie, torujcie, prostujcie drogę! Usuńcie zawadę z drogi mojego ludu.

(15) Bo tak mówi Ten, który jest Wysoki i Wyniosły, który króluje wiecznie, a którego imię jest "Święty": Króluję na wysokim i świętym miejscu, lecz jestem też z tym, który jest skruszony i pokorny duchem, aby ożywić ducha pokornych i pokrzepić serca skruszonych.
Liksar
Liksar

Liczba postów : 1411
Join date : 03/12/2015
Age : 23
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Liksar on 26th Styczeń 2016, 00:22

Izajasza 59

(19) I będą się bali na Zachodzie imienia Pana, a na Wschodzie jego chwały, gdyż przyjdzie jak ścieśniona rzeka, na którą napiera powiew Pana.

(20) Przyjdzie jako Odkupiciel dla Syjonu i dla tych, którzy w Jakubie odwrócili się od występku - mówi Pan.

Czy to też nie odnosi się do czasów wybawienia ? scratch


Izajasza 62

(2) Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą.

(3) Będziesz wspaniałą koroną w ręku Pana i królewskim zawojem w dłoni twojego Boga.

(4) Już nie będą mówić o tobie: "opuszczona", a o twojej ziemi nie będą mówić: "pustkowie", lecz będą cię nazywali: "Moja Rozkosz" a twoją ziemię: "Poślubiona", gdyż Pan ma w tobie upodobanie, a twoja ziemia zostanie poślubiona.

pustkowie.. niektórzy twierdzą że wybawienie na pustynie to nie będzie Pustynia Arabska.. a tutaj znów mamy mowę o pustkowiu, bo przecież dokładnie tam jest pustynia i nic nie ma , oprócz trochę zabudowań Arabskich. Ale chodzi głównie o roślinność :

[img]Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 F35es9[/img]


dalej 62

(10) Przechodźcie, przechodźcie przez bramy, gotujcie drogę ludowi! Torujcie, torujcie ścieżkę, usuwajcie kamienie, podnieście sztandar nad ludami!

(11) Oto Pan ogłosił aż po krańce ziemi: Powiedzcie córce syjońskiej: Oto nadchodzi twoje zbawienie, oto jego zapłata idzie z nim, a jego nagroda jest przed nim.

(12) I nazwą ich ludem świętym, odkupionymi Pana, a ciebie nazwą "Poszukiwaną", a nie miastem porzuconym.

Czyli potwierdzenie że bedzie o tym głośno na cały świat .

Liksar
Liksar

Liczba postów : 1411
Join date : 03/12/2015
Age : 23
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by thewordwatcher on 26th Styczeń 2016, 00:41

Synagoga szatana uważnie śledzi wydarzenia w Polsce i na naszym forum. Sprawdźcie ten film. Jedyna broń, jaką mają przeciwko... Słowianom i Polakom.

Podesłano mi film, ukazujący 'prawdy biblijne' z syjonistycznego punktu widzenia.

Żydzi i ich Rodowód
Proszę nacisnąć na cc guzik aby czytać polskie napisy.

Zacznijmy nieco myśleć jak... Sokrates i natychmiast rozpoznamy wiele kłamstw.

Ten syjonistyczny kłamca i manipulator w taki oczywisty sposób zaprzecza Biblii, zdrowemu rozsądkowi oraz podstawowym logicznym myśleniem, że aż budzi to strach, jaki idiotyzmy można jeszcze wymyślić.

Zadajmy sobie najpierw pytanie Sokratesa.

Z jakich przyczyn powstał ten film? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie! bounce 

Na początku tergo filmu pastor oznajmia, że w chwili obecnej dociekanie, kto jest Żydem a kto nie jest nie jest potrzebne a nawet, ze Biblia jest przeciwko temu.

Podaje dwa wersety, oczywiście nie z Biblii ale z worka śmieci Pawła.

1TYm 1:4 I nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami, które przeważnie wywołują spory, a nie służą dziełu zbawienia Bożego, które jest z wiary.

Ponownie mamy atak na lud Boży oraz na Prawo Boże Pawła. Według Biblii rodowody były i są niezwykle ważne a zbawienie jest z uczynków Prawa.

Pastor podał nam drugi werset.

Tit 3:9 A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne.

Trudno o większe bzdury. W jakim celu zacytowano nam te cytaty? Dlaczego właśnie Pawła?

Ponownie pytania w stylu Sokratesa powodują natychmiastowe kruszenie się muru kłamstwa!

Następny 'wyczyn' pastora.

Argumentuje on ze rodowody nie są ważne ponieważ jaki dzieci duchowe jesteśmy wszyscy potomkami Izraela i Abrahama. Więc to jest zbędne a nawet szkodliwe. Pokazuje nam przykład ŻYDOWSKIEGO rodowodu, który przekracza miliardy ludzi.

Pierwszy błąd, liczy się pochodzenie od ojca, czyli pastor nie zna Biblii, a drugie, mamy rodowody Chrystusa i nie są wcale duże.

Mateusza rozdział 1. http://www.bibliamesjanska.com/Mt/1.html

Dalej ten pastor wywinął taki cyrk, że można było spaść z krzesła ze śmiechu.

Na wszelki wypadek on i kliku innych Żydów z jego towarzystwa zbadało swoje DNA i... potwierdzi się jego pochodzenie żydowskie, a zwłaszcza jego babci 94 lata, która pochodzi wprost z aszkenazyjskich Żydów. Radość tego syjonisty mnie dobiła, ponieważ... rodowody są bez znaczenia i wszyscy według niego jesteśmy Żydami.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, ze film jest odpowiedzią na budzące się w Polsce przekonanie o tym, że Słowianie są rzeczywistym Narodem Wybranym.

Celem tego wyjątkowo nieudolnego filmu jest podważenie ważności tożsamości narodowej, która dla hybryd jest bez znaczenia ale Bóg ma względem swojego Ludu bardzo ważne dla nas plany. A plany te nie dotyczą takich hybryd i... chwastów w Chrześcijaństwie.

Można ten film dobić listą 12 pokoleń Izraela jako 144.000 wybranych przez Boga.

Rev 7:4  I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:
Rev 7:5  Z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z plemienia Rubena dwanaście tysięcy, z plemienia Gada dwanaście tysięcy,
Rev 7:6  Z plemienia Asera dwanaście tysięcy, z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy, z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy,
Rev 7:7  Z plemienia Symeona dwanaście tysięcy, z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy, z plemienia Issachara dwanaście tysięcy,
Rev 7:8  Z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy, z plemienia Józefa dwanaście tysięcy, z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.

Rev 7:9  Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.


Oni bedą wraz z Chrystusem panować nad... Wielką Rzeszą narodów, opisaną w wersecie 9-tym.

Nie bójmy się tego tematu i wiedzmy że Bóg jest po naszej stronie i Jego twarz jest zwrócona przeciwko nasieniu węża oraz jego chwastom w Chrześcijaństwie.

Rev 3:9  Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.


Ich bezradność wobec Prawdy biblijnej i rzeczywistych słów Boga jest OCZYWISTA.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3298
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Obserwator on 26th Styczeń 2016, 14:09

Co do znaku, o który pytały siostry Lusia i Kasia, to znaleźliśmy coś takiego:

Izajasz 11:1-16

(1) I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści odrośl z jego korzeni.

(2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.

(3) Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ani wyrokował według pogłosek;

(4) raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego.

(5) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi.

(6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą pospołu i mały chłopiec będzie je poganiał.

(7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą ze sobą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę.

(Cool Niemowlę igrać będzie na gnieździe kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii.

(9)Zła czynić nie będą ani działać na zgubę po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze.

(10) Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku.

(11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu.

(12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; rozproszonych z Judy pozbiera z czterech stron świata.

(13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima.

(14) Napadną na tyły Filistynów, na zachodzie, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie; na Edoms i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani.

(15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że da się ją przejść w sandałach.

(16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.


"Ja bym to zrozumiał tak (ale oczywiście to tylko ja, pewnie nie mam pełnego zrozumienia ale może kogoś na coś naprowadzę), otóż moim zdaniem pierwszym znakiem będzie ktoś, kto otrzyma haryzmę od Boga i prawo do sądzenia ludzi i do duchowego kierowania nimi, może chodzi o całe pokolenie Dawida (Jessego), może ujawni się tożsamość ludzi z pokolenia Dawida i oni jako ród królewski otrzymają pierwsi prawo sądzenia, wreszcie może być to sam Chrystu, który powróci na ziemię (on też jest z pnia Jessego). To by należało dokładniej zbadać i poszukać może innych proroctw.

Dalej wytłuszczony tekst mówi właśnie o człowieku lub grupie ludzi.

I w końcu to, co podkreśliłem na czerwono, znak dla pogan czyli wyprowadzeie Izraela i zebranie Judy!!!!! To właśnie będzie znakiem dla pogan. To co pisze dalej jest też moim zdaniem kluczowe, oprócz tego że Bóg wyprowadzi Izraelitów i zbierze Judejczyków, wytraci też przeciwników Judy, a ostatecznie tym co przekona ludzi będzie braterska miłość Efraima do Judy (po tym poznają ludzie że jesteście moimi uczniami że miłość braterską będziecie mieć jedni do drugich). To wszystko będzie mega dowodem dla pogan że Bóg jest z Izraelem i wtedy zaczną się przyłączać do Izraela.

Co do cytatu "Reszty Jego ludu" może to być wskazówka, że będzie juz po sądzie na pustyni i pozostanie reszta która, "została wytopiona w ogniu" i tak jak za czasów po wędrówce na pustyni, będzie sie rozprawiać z ludami które mieszkają w ziemi obiecanej."

Aczkolwiek według powyższego, wychodzi raczej na to, że znakiem dla świata będzie właśnie zjednoczenie Izraela.
Co do Reszty Ludu Jego, to ja jednak skłaniam się do wniosku, że tak jak za czasów niewoli Egipskiej, Izraelitów będzie określona liczba.

A teraz patrzcie na to!! Very Happy

Bóg daje nam konkretne liczby ilu nas będzie wybawionych z egiptu (po jednym z miasta, po dwóch z rodu)!!! Mówi też o tym, co mamy zrobić aby to się stało!!! I znów podkreśla o zbawieniu dla całej ziemi!!!

Jeremiasza 3:12-25

(12) Idź i głoś następujące słowa ku północy: Wróć, Izraelu-Odstępco - wyrocznia Pana. Nie okażę wam oblicza surowego, bo miłosierny jestem - wyrocznia Pana - nie będę pałał gniewem na wieki.

(13) Tylko uznaj swoją winę, że zbuntowałaś się przeciw Panu, Bogu swemu, i włóczyłaś się po wszystkich drogach [ku obcym] - pod każdym zielonym drzewem, a głosu mojego nie słuchałaś - wyrocznia Pana.

(14) Wróćcie, synowie wiarołomni - wyrocznia Pana - bo jestem Panem waszym i przyjmę was, po jednym z każdego miasta, po dwóch z każdego rodu, by zaprowadzić na Syjon.

(15) I dam wam pasterzy według mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie.

(16) A gdy się rozmnożycie i wydacie liczne potomstwo na ziemi w owych dniach - wyrocznia Pana - nikt nie będzie już mówił: Arka Przymierza Pańskiego! Nikt już nie będzie o niej myślał ani jej wspominał, ani odczuwał jej braku, ani też nie uczyni nowej.

(17) W tym to czasie Jerozolima będzie się nazywała Tronem Pana. Zgromadzą się w niej wszystkie narody w imię Pana i nie będą już postępowały według zatwardziałości swych przewrotnych serc.

(18) W owych dniach pójdzie dom Judy do domu Izraela i przyjdą zgodnie z kraju północnego do ziemi, którą dałem jako dziedzictwo waszym przodkom.

(19) Ja zaś powiedziałem sobie: Jakże chciałbym cię zaliczyć do synów i dać ci przepiękną ziemię, najwspanialszą pośród posiadłości narodów! Myślałem: będziesz Mnie wzywał: Mój Ojcze! i nie odwrócisz się ode Mnie.

(20) Ale jak niewiasta nie dotrzymuje wiary swemu oblubieńcowi, tak nie dotrzymaliście Mi wiary wy, domu Izraela - wyrocznia Pana.

(21) Posłuchaj, na wyżynach daje się słyszeć pełen błagania lament synów Izraela, iż skazili przewrotnością swe postępowanie, zapomnieli o Panu, Bogu swoim.

(22) Powróćcie, zbuntowani synowie, uleczę wasze odstępstwa. "Oto jesteśmy, przychodzimy do Ciebie, bo jesteś, Panie, Bogiem naszym.

(23)Rzeczywiście, zwodnicze są wyżyny i tumult na górach. Rzeczywiście, w Panu, Bogu naszym, jest zbawienie Izraela.

(24) Baal pochłaniał od zarania naszej młodości owoc pracy naszych przodków, ich drobne i większe bydło, ich synów i córki.

(25) Leżeć musimy w hańbie i wstyd nas okrywa, bo zgrzeszyliśmy wobec Pana, Boga naszego, my i przodkowie nasi, począwszy od młodości aż do dziś; nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego".

Bóg zapowiada, że zaczniemy go wołać, jednocześnie daje nam dziś wskazówkę, co mamy zrobić aby On mógł zacząć działać (pogrubione na czerwono).

Musimy uznać tylko naszą grzeszność jako naród, odrzucić obce bożki i zwrócić się do Boga Efraim musi pogodzić się z Judą, a on zacznie zbawiać całą ludzkość
.

To jest to o co się ostatnio modliliśmy!!! Musimy to częściej powtarzać!!!

Czujecie to wielkie brzemie które na nas włożył Bóg??

Jeśli nie zaczniemy tego my, to inne narody też nie dostąpią zbawienia!!!

My mamy się stać znakiem dla pogan!!!

Połączenie Efraima i Judy będzie znakiem dla pogan, dla wszystkich naródów.


bounce bounce bounce

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by lusia on 26th Styczeń 2016, 17:11

i to wtedy( gdy się modliliśmy ) była właśnie ta tęcza i padał lekki deszczy w całej Polsce Cool
lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Obserwator on 26th Styczeń 2016, 17:33

Tak Lusiu!!! Very Happy

Pamiętam jak po modlitwie zostaliśmy "pokropieni"..wyszedłem na taras z żoną i nie dowierzaliśmy własnym oczom! bounce

Ojciec czuwa i daje nam coraz to wyraźniejsze znaki..Jego wielki dzień jest już bardzo bliski! Very Happy

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by lusia on 26th Styczeń 2016, 18:22

Może ucieszymy Ojca i uzgodnimy kolejny termin modlitwy ???
lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Liksar on 26th Styczeń 2016, 19:16

Ja proponowałbym jeśli to możliwe na tym forum jakąś ankietę z danymi terminami i każdy by zaznaczył i wyszłoby jakaś najlepsza opcja. Ale nwm czy można coś takiego tutaj zrobić Very Happy
Liksar
Liksar

Liczba postów : 1411
Join date : 03/12/2015
Age : 23
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 7 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach