Cudowne wybawienie ludu Bożego

+29
Iraeneus
efraimita
Edwedere
Kowalski
Andrzej
Liksar
Zwykły
Gregor
Marysia87
Skiper
Mutu
Jacek86
Szymon
Milosc
Arkadia
lusia
Olo
walirlan
Rafal81
Takeshi
Hugo
Bushi
anileve
polskapaw
Obserwator
levrone55
Kasia
Cyryl
Henry Kubik
33 posters
Go down
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

25th Styczeń 2016, 22:36
Message reputation : 100% (1 vote)
Zwróciłem uwagę na dwa wersy jakie przytoczył wyżej Obserwator w związku z wyprowadzeniem Ludu Bożego.

Izajasz 52 13-14 napisał:(13) Oto się powiedzie mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i bardzo wyrośnie.

(14) Jak wielu osłupiało na Jego widok - tak nieludzko oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi -

Bardzo mnie zaciekawiły te wersy. Nie jestem skory do budowania dogmatów na dwóch linijkach ale zastanawia mnie o kim mowa jest w tym fragmencie.

Bo jeśli tym sługą jest sam Isus Chrystus to mamy tutaj ważną informację dla nas na temat tego jak prawda o samym Synu człowieczym wprowadzi w zdumienie ludzi i królów, oraz to co On ma do powiedzenia, być może wiele z tego co tu piszemy.


Izajasz 52 15 napisał:(15)Tak wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed nim swoje usta, bo zobaczą to, czego im nie opowiadano, i zrozumieją to, czego nie słyszeli.

Nadmieniam że fragment wyżej pochodzi z Biblii Warszawskiej, widzę że w różnych przekładach różnie brzmi.

Bardzo ciekawie w Biblii Mesjańskiej :
B.M. napisał:(13) Oto mój sługa będzie rozumiał, i będzie wywyższony i niezmiernie uwielbiony .

(14) Jak wielu będzie zdumionych tobą, także twoja twarz będzie bez chwały ludzi, i twoja chwała [nie będzie honorowana] przez synów ludzkich,

(15) Tak On wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed Nim swoje usta: bo oni, którym nikt nie zdał raportu odnośnie Niego, zobaczą, a ci którzy nie słyszeli, będą [to] rozważać.

B.Gdańska napisał:Oto się szczęśliwie powiedzie słudze memu. Wywyższony i podniesiony i bardzo uwielbiony będzie.
52:14 Jako wiele ich zdumieją się nad nim, że przemierzła jest nad innych ludzi osoba jego, a kształt jego nad synów ludzkich:
52:15 Tak zasię pokropi wiele narodów, i królowie przed nim zatulą usta swe, przeto, że czego im nie powiadano, to oglądają, a to, o czem nie słyszeli, wyrozumieją.

Chyba że się mylę i chodzi tu o Chrystusa w czasie kiedy nauczał i opis jak go nie rozpoznano jako zbawiciela. Jednak nie wydaje mi się ponieważ kontekst jest jako za czasu ostatecznych.

Co wy na to ?
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

25th Styczeń 2016, 23:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Myślę Bushi że masz 100 % racje. Też w 1 chwili pomyślałem o Chrystusie.

Zauważ że cytujesz Izajasza 52

a 53 jest cały o Chrystusie :


(1) Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło?

(2) Przynieśliśmy wieść jako dziecię przede Nim, jako korzeń w spragnionej ziemi. Nie miał on postawy ani urody, i widzieliśmy Go, ale nie miał On postawy ani piękna.

dokładnie potwierdzenie tego co mówisz.

(3) Jego postawa była nędzna, gorsza od takiej jak dzieci ludzi, człowiek w cierpieniu, zapoznany w znoszeniu choroby, jego twarz jest odwrócona od [nas], wzgardzony, nie szanowany.

(4) Lecz on nasze grzechy nosił, i cierpiał dla nas, a my widzieliśmy że jest w kłopocie, w cierpieniu i w ucisku.

(5) Lecz on zraniony jest za grzechy, zdruzgotany z powodu naszych nieprawości: kaźń naszego pokoju była na nim, jego sińcami zostaliśmy uzdrowieni.

(6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan wydał Go za nasze grzechy.

(7) A On, z powodu swego cierpienia, nie otworzył swoich ust, był jak jagnię prowadzone na rzeź i jak owca milcząca przed tymi, którzy ją strzygą, nie otworzył swoich ust.

(Cool W upokorzeniu wyrok został wydany: któż obwieści Jego pokolenie? Jego życie zostało zabrane z ziemi: ponieważ nieprawości mego ludu On był prowadzony na śmierć.

(9) I dam mu grób grzesznika i bogatego na jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełniał ani nie było fałszu na jego ustach.

(10) Ale wolą Pana było oczyścić Go ze jego ran. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni.

(11) Także wolą Pana było wyrwać z męki jego duszę. Aby wskazać mu światło i przyodziać Go zrozumieniem; aby usprawiedliwić jednego, który dobrze służy wielu i on będzie dźwigał ich grzechy.

(12) Dlatego On odziedziczy wielu, i podzieli łupy mocarzy, bo Jego dusza została wydana na śmierć., a On do przestępców był zaliczony. On poniósł grzechy wielu i był wydany z powodu ich win.

W świetle całego 53 rozdziału nie ma mowy o nikim innym. Tylko Chrystus umarł za nasze grzech, był wzgardzoy , poniżony oraz wiemy że ani nie był przystojny ani urodziwy tak jak nam próbuje się wcisnąć przez KK.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

25th Styczeń 2016, 23:36
Obserwator, dalej również mamy mowę o tym że obce narody będą się przyłączać

Izajasza 56

(3) Niech więc nie mówi cudzoziemiec, który przystał do Pana:00]] Pan na pewno wykluczy mnie ze swojego ludu, i niech nie mówi trzebieniec: Patrzcie, jestem tylko uschłym drzewem.

(4) Bo tak mówi Pan: Trzebieńcom, którzy przestrzegają sabatu i wybierają to, w czym mam upodobanie, i trzymają się mojego przymierza,

(5) Przyznam w moim domu i w obrębie moich murów miejsce i dam im imię lepsze niż mają synowie i córki, imię wieczne, które nie będzie starte.


(6) Cudzoziemców zaś, którzy przystali do Pana, aby mu służyć i aby miłować imię Pana, być jego sługami, wszystkich, którzy przestrzegają sabatu, nie bezczeszcząc go, i trzymają się mojego przymierza,

(7) Wprowadzę na moją świętą górę i sprawię im radość w moim domu modlitwy. Ich całopalenia i ich rzeźne ofiary będą mi miłe na moim ołtarzu, gdyż mój dom będzie zwany domem modlitwy dla wszystkich ludów.

(Cool Tak mówi Wszechmocny, Pan, który zgromadza rozproszonych Izraela: Jeszcze zgromadzę do niego innych poza tymi, którzy są już zgromadzeni.


60

(2) Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą.

(3) I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą.

(4) Podnieś oczy i spojrzyj wokoło: Wszyscy gromadnie przychodzą do ciebie, twoi synowie przychodzą z daleka, a twoje córki niesione są na rękach.


Tutaj mowa o tym że droga też nie będzie trudna dla Ludu Bożego Very Happy

Izajasza 57

(14) I powiedzą: Torujcie, torujcie, prostujcie drogę! Usuńcie zawadę z drogi mojego ludu.

(15) Bo tak mówi Ten, który jest Wysoki i Wyniosły, który króluje wiecznie, a którego imię jest "Święty": Króluję na wysokim i świętym miejscu, lecz jestem też z tym, który jest skruszony i pokorny duchem, aby ożywić ducha pokornych i pokrzepić serca skruszonych.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 00:22
Izajasza 59

(19) I będą się bali na Zachodzie imienia Pana, a na Wschodzie jego chwały, gdyż przyjdzie jak ścieśniona rzeka, na którą napiera powiew Pana.

(20) Przyjdzie jako Odkupiciel dla Syjonu i dla tych, którzy w Jakubie odwrócili się od występku - mówi Pan.

Czy to też nie odnosi się do czasów wybawienia ? scratch


Izajasza 62

(2) Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą.

(3) Będziesz wspaniałą koroną w ręku Pana i królewskim zawojem w dłoni twojego Boga.

(4) Już nie będą mówić o tobie: "opuszczona", a o twojej ziemi nie będą mówić: "pustkowie", lecz będą cię nazywali: "Moja Rozkosz" a twoją ziemię: "Poślubiona", gdyż Pan ma w tobie upodobanie, a twoja ziemia zostanie poślubiona.

pustkowie.. niektórzy twierdzą że wybawienie na pustynie to nie będzie Pustynia Arabska.. a tutaj znów mamy mowę o pustkowiu, bo przecież dokładnie tam jest pustynia i nic nie ma , oprócz trochę zabudowań Arabskich. Ale chodzi głównie o roślinność :

[img]Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 F35es9[/img]


dalej 62

(10) Przechodźcie, przechodźcie przez bramy, gotujcie drogę ludowi! Torujcie, torujcie ścieżkę, usuwajcie kamienie, podnieście sztandar nad ludami!

(11) Oto Pan ogłosił aż po krańce ziemi: Powiedzcie córce syjońskiej: Oto nadchodzi twoje zbawienie, oto jego zapłata idzie z nim, a jego nagroda jest przed nim.

(12) I nazwą ich ludem świętym, odkupionymi Pana, a ciebie nazwą "Poszukiwaną", a nie miastem porzuconym.

Czyli potwierdzenie że bedzie o tym głośno na cały świat .


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 00:41
Message reputation : 100% (2 votes)
Synagoga szatana uważnie śledzi wydarzenia w Polsce i na naszym forum. Sprawdźcie ten film. Jedyna broń, jaką mają przeciwko... Słowianom i Polakom.

Podesłano mi film, ukazujący 'prawdy biblijne' z syjonistycznego punktu widzenia.

Żydzi i ich Rodowód




Proszę nacisnąć na cc guzik aby czytać polskie napisy.

Zacznijmy nieco myśleć jak... Sokrates i natychmiast rozpoznamy wiele kłamstw.

Ten syjonistyczny kłamca i manipulator w taki oczywisty sposób zaprzecza Biblii, zdrowemu rozsądkowi oraz podstawowym logicznym myśleniem, że aż budzi to strach, jaki idiotyzmy można jeszcze wymyślić.

Zadajmy sobie najpierw pytanie Sokratesa.

Z jakich przyczyn powstał ten film? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie! bounce 

Na początku tergo filmu pastor oznajmia, że w chwili obecnej dociekanie, kto jest Żydem a kto nie jest nie jest potrzebne a nawet, ze Biblia jest przeciwko temu.

Podaje dwa wersety, oczywiście nie z Biblii ale z worka śmieci Pawła.

1TYm 1:4 I nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami, które przeważnie wywołują spory, a nie służą dziełu zbawienia Bożego, które jest z wiary.

Ponownie mamy atak na lud Boży oraz na Prawo Boże Pawła. Według Biblii rodowody były i są niezwykle ważne a zbawienie jest z uczynków Prawa.

Pastor podał nam drugi werset.

Tit 3:9 A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne.

Trudno o większe bzdury. W jakim celu zacytowano nam te cytaty? Dlaczego właśnie Pawła?

Ponownie pytania w stylu Sokratesa powodują natychmiastowe kruszenie się muru kłamstwa!

Następny 'wyczyn' pastora.

Argumentuje on ze rodowody nie są ważne ponieważ jaki dzieci duchowe jesteśmy wszyscy potomkami Izraela i Abrahama. Więc to jest zbędne a nawet szkodliwe. Pokazuje nam przykład ŻYDOWSKIEGO rodowodu, który przekracza miliardy ludzi.

Pierwszy błąd, liczy się pochodzenie od ojca, czyli pastor nie zna Biblii, a drugie, mamy rodowody Chrystusa i nie są wcale duże.

Mateusza rozdział 1. http://www.bibliamesjanska.com/Mt/1.html

Dalej ten pastor wywinął taki cyrk, że można było spaść z krzesła ze śmiechu.

Na wszelki wypadek on i kliku innych Żydów z jego towarzystwa zbadało swoje DNA i... potwierdzi się jego pochodzenie żydowskie, a zwłaszcza jego babci 94 lata, która pochodzi wprost z aszkenazyjskich Żydów. Radość tego syjonisty mnie dobiła, ponieważ... rodowody są bez znaczenia i wszyscy według niego jesteśmy Żydami.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, ze film jest odpowiedzią na budzące się w Polsce przekonanie o tym, że Słowianie są rzeczywistym Narodem Wybranym.

Celem tego wyjątkowo nieudolnego filmu jest podważenie ważności tożsamości narodowej, która dla hybryd jest bez znaczenia ale Bóg ma względem swojego Ludu bardzo ważne dla nas plany. A plany te nie dotyczą takich hybryd i... chwastów w Chrześcijaństwie.

Można ten film dobić listą 12 pokoleń Izraela jako 144.000 wybranych przez Boga.

Rev 7:4  I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:
Rev 7:5  Z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z plemienia Rubena dwanaście tysięcy, z plemienia Gada dwanaście tysięcy,
Rev 7:6  Z plemienia Asera dwanaście tysięcy, z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy, z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy,
Rev 7:7  Z plemienia Symeona dwanaście tysięcy, z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy, z plemienia Issachara dwanaście tysięcy,
Rev 7:8  Z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy, z plemienia Józefa dwanaście tysięcy, z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.

Rev 7:9  Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.


Oni bedą wraz z Chrystusem panować nad... Wielką Rzeszą narodów, opisaną w wersecie 9-tym.

Nie bójmy się tego tematu i wiedzmy że Bóg jest po naszej stronie i Jego twarz jest zwrócona przeciwko nasieniu węża oraz jego chwastom w Chrześcijaństwie.

Rev 3:9  Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.


Ich bezradność wobec Prawdy biblijnej i rzeczywistych słów Boga jest OCZYWISTA.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 14:09
Message reputation : 100% (2 votes)
Co do znaku, o który pytały siostry Lusia i Kasia, to znaleźliśmy coś takiego:

Izajasz 11:1-16

(1) I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści odrośl z jego korzeni.

(2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.

(3) Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ani wyrokował według pogłosek;

(4) raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego.

(5) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi.

(6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą pospołu i mały chłopiec będzie je poganiał.

(7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą ze sobą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę.

(Cool Niemowlę igrać będzie na gnieździe kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii.

(9)Zła czynić nie będą ani działać na zgubę po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze.

(10) Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku.

(11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu.

(12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; rozproszonych z Judy pozbiera z czterech stron świata.

(13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima.

(14) Napadną na tyły Filistynów, na zachodzie, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie; na Edoms i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani.

(15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że da się ją przejść w sandałach.

(16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.


"Ja bym to zrozumiał tak (ale oczywiście to tylko ja, pewnie nie mam pełnego zrozumienia ale może kogoś na coś naprowadzę), otóż moim zdaniem pierwszym znakiem będzie ktoś, kto otrzyma haryzmę od Boga i prawo do sądzenia ludzi i do duchowego kierowania nimi, może chodzi o całe pokolenie Dawida (Jessego), może ujawni się tożsamość ludzi z pokolenia Dawida i oni jako ród królewski otrzymają pierwsi prawo sądzenia, wreszcie może być to sam Chrystu, który powróci na ziemię (on też jest z pnia Jessego). To by należało dokładniej zbadać i poszukać może innych proroctw.

Dalej wytłuszczony tekst mówi właśnie o człowieku lub grupie ludzi.

I w końcu to, co podkreśliłem na czerwono, znak dla pogan czyli wyprowadzeie Izraela i zebranie Judy!!!!! To właśnie będzie znakiem dla pogan. To co pisze dalej jest też moim zdaniem kluczowe, oprócz tego że Bóg wyprowadzi Izraelitów i zbierze Judejczyków, wytraci też przeciwników Judy, a ostatecznie tym co przekona ludzi będzie braterska miłość Efraima do Judy (po tym poznają ludzie że jesteście moimi uczniami że miłość braterską będziecie mieć jedni do drugich). To wszystko będzie mega dowodem dla pogan że Bóg jest z Izraelem i wtedy zaczną się przyłączać do Izraela.

Co do cytatu "Reszty Jego ludu" może to być wskazówka, że będzie juz po sądzie na pustyni i pozostanie reszta która, "została wytopiona w ogniu" i tak jak za czasów po wędrówce na pustyni, będzie sie rozprawiać z ludami które mieszkają w ziemi obiecanej."

Aczkolwiek według powyższego, wychodzi raczej na to, że znakiem dla świata będzie właśnie zjednoczenie Izraela.
Co do Reszty Ludu Jego, to ja jednak skłaniam się do wniosku, że tak jak za czasów niewoli Egipskiej, Izraelitów będzie określona liczba.

A teraz patrzcie na to!! Very Happy

Bóg daje nam konkretne liczby ilu nas będzie wybawionych z egiptu (po jednym z miasta, po dwóch z rodu)!!! Mówi też o tym, co mamy zrobić aby to się stało!!! I znów podkreśla o zbawieniu dla całej ziemi!!!

Jeremiasza 3:12-25

(12) Idź i głoś następujące słowa ku północy: Wróć, Izraelu-Odstępco - wyrocznia Pana. Nie okażę wam oblicza surowego, bo miłosierny jestem - wyrocznia Pana - nie będę pałał gniewem na wieki.

(13) Tylko uznaj swoją winę, że zbuntowałaś się przeciw Panu, Bogu swemu, i włóczyłaś się po wszystkich drogach [ku obcym] - pod każdym zielonym drzewem, a głosu mojego nie słuchałaś - wyrocznia Pana.

(14) Wróćcie, synowie wiarołomni - wyrocznia Pana - bo jestem Panem waszym i przyjmę was, po jednym z każdego miasta, po dwóch z każdego rodu, by zaprowadzić na Syjon.

(15) I dam wam pasterzy według mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie.

(16) A gdy się rozmnożycie i wydacie liczne potomstwo na ziemi w owych dniach - wyrocznia Pana - nikt nie będzie już mówił: Arka Przymierza Pańskiego! Nikt już nie będzie o niej myślał ani jej wspominał, ani odczuwał jej braku, ani też nie uczyni nowej.

(17) W tym to czasie Jerozolima będzie się nazywała Tronem Pana. Zgromadzą się w niej wszystkie narody w imię Pana i nie będą już postępowały według zatwardziałości swych przewrotnych serc.

(18) W owych dniach pójdzie dom Judy do domu Izraela i przyjdą zgodnie z kraju północnego do ziemi, którą dałem jako dziedzictwo waszym przodkom.

(19) Ja zaś powiedziałem sobie: Jakże chciałbym cię zaliczyć do synów i dać ci przepiękną ziemię, najwspanialszą pośród posiadłości narodów! Myślałem: będziesz Mnie wzywał: Mój Ojcze! i nie odwrócisz się ode Mnie.

(20) Ale jak niewiasta nie dotrzymuje wiary swemu oblubieńcowi, tak nie dotrzymaliście Mi wiary wy, domu Izraela - wyrocznia Pana.

(21) Posłuchaj, na wyżynach daje się słyszeć pełen błagania lament synów Izraela, iż skazili przewrotnością swe postępowanie, zapomnieli o Panu, Bogu swoim.

(22) Powróćcie, zbuntowani synowie, uleczę wasze odstępstwa. "Oto jesteśmy, przychodzimy do Ciebie, bo jesteś, Panie, Bogiem naszym.

(23)Rzeczywiście, zwodnicze są wyżyny i tumult na górach. Rzeczywiście, w Panu, Bogu naszym, jest zbawienie Izraela.

(24) Baal pochłaniał od zarania naszej młodości owoc pracy naszych przodków, ich drobne i większe bydło, ich synów i córki.

(25) Leżeć musimy w hańbie i wstyd nas okrywa, bo zgrzeszyliśmy wobec Pana, Boga naszego, my i przodkowie nasi, począwszy od młodości aż do dziś; nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego".

Bóg zapowiada, że zaczniemy go wołać, jednocześnie daje nam dziś wskazówkę, co mamy zrobić aby On mógł zacząć działać (pogrubione na czerwono).

Musimy uznać tylko naszą grzeszność jako naród, odrzucić obce bożki i zwrócić się do Boga Efraim musi pogodzić się z Judą, a on zacznie zbawiać całą ludzkość
.

To jest to o co się ostatnio modliliśmy!!! Musimy to częściej powtarzać!!!

Czujecie to wielkie brzemie które na nas włożył Bóg??

Jeśli nie zaczniemy tego my, to inne narody też nie dostąpią zbawienia!!!

My mamy się stać znakiem dla pogan!!!

Połączenie Efraima i Judy będzie znakiem dla pogan, dla wszystkich naródów.


bounce bounce bounce
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 17:11
Message reputation : 100% (3 votes)
i to wtedy( gdy się modliliśmy ) była właśnie ta tęcza i padał lekki deszczy w całej Polsce Cool

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 17:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Tak Lusiu!!! Very Happy

Pamiętam jak po modlitwie zostaliśmy "pokropieni"..wyszedłem na taras z żoną i nie dowierzaliśmy własnym oczom! bounce

Ojciec czuwa i daje nam coraz to wyraźniejsze znaki..Jego wielki dzień jest już bardzo bliski! Very Happy
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 18:22
Może ucieszymy Ojca i uzgodnimy kolejny termin modlitwy ???

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 19:16
Ja proponowałbym jeśli to możliwe na tym forum jakąś ankietę z danymi terminami i każdy by zaznaczył i wyszłoby jakaś najlepsza opcja. Ale nwm czy można coś takiego tutaj zrobić Very Happy

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 19:54
można https://zbawienie.forumotion.com/faq to trzeba utworzyć nowy temat...Liksar zapraszam Wink

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 19:58
Po co ankieta? Skoro ktoś nie może w grupie z powodu np pracy w tych godzinach niech to zrobi indywidualnie. Moja propozycja to np. przez tydzień codziennie przy wieczornej modlitwie
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 22:29
Message reputation : 100% (3 votes)
Hugo, ale jeśli dobrze rozumiem to chodzi własnie o to aby jak najwięcej osób dokładnie w tym samym czasie się pomodliło.

Przecież tak naprawdę codziennie mówimy " .. przyjdź Królestwo Twoje.." tutaj chodzi o pokazanie dla Boga .. ze po tylu latach historii zrobić cos tak niezwykłego i tak jak kiedyś nasi pra Ojcowie pomodlić się gorliwie i w spokoju do Ojca prawdziwymi słowami z serca.

Pomyśl przez ile lat nie było czegoś takiego jak modlitwa nawróconych prawdziwych Izraelitów do Boga w jednym duchu i czasie. affraid

Dla Ojca to prawdziwa przyjemność będzie !

Że po tylu latach cierpliwości i czekania w końcu znowu jego lud będzie modlił się szczerze do niego a nie do figur , obrazów i innych tłumiących modlitwę rzeczy.

Oczywiście że niektórzy nie będą mogli , ale chodzi o to aby jak najwięcej osób w tym samym czasie.

Sama świadomość że możemy razem modlić się do Ojca o działanie jest czymś niezwykłym.

W końcu bierzemy udział w czymś takim co od setek lat nie miało miejsca.

Musimy o tym pamiętać że bierzemy udział w czymś wyjątkowym i taka okazja się nie powtórzy.

A to niezwykły przywilej jako mało kto modlić się o Ojca o uwolnienie z synagogi szatana po tylu latach niewoli.

W końcu modlimy się za cały Izrael oraz resztę świata.


Kto w dzisiejszym świecie będzie odprawiał taką nietypową modlitwę ?

Tylko MY.

I chociaż będzie Nas garstka. Nasza modlitwa będzie o wiele przyjemniejsza dla Ojca niż miliony modlitw nieszczerych serc.

Tak czuje , mam nadzieje że dobrze Very Happy




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 22:59
No to konkretnie...Począwszy od przyszłej niedzieli (by wszyscy zdążyli sie dowiedzieć )o godz.20.00 przez następnych sześć dni czyli do soboty modlimy sie o jak najszybsze zjednoczenie sie wszystkich chrześcijan .
Czy?

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

26th Styczeń 2016, 23:51
Hej... poczekajcie jeszcze kilka dni, aż skończę ten olbrzymi artykuł o naszej niewoli nasienia węża. Musimy dokładnie modlić się o Bożą pomoc i wyzwolenie spod jarzma nasienia węża.

Pomysł jest super i to zdanie od Liksara jest fantastyczne.


Pomyśl przez ile lat nie było czegoś takiego jak modlitwa nawróconych prawdziwych Izraelitów do Boga w jednym duchu i czasie. Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Affraid

Modlitwa musi iść posłuszeństwie wobec Przykazań.

Proponowałbym w sobotę czyli w... sabat!

Przedyskutujmy to!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

27th Styczeń 2016, 00:30
Message reputation : 100% (5 votes)
Ja myślę że powinniśmy się razem pomodlić nie o rzeczy które i tak Bóg ma wypełnić ale o coś czego być może nikt nigdy nie prosił. O to by zaginiony Izrael przejrzał na oczy i wyzwolił się z amnezji.

- by ci którzy znajdą w oczach Boga łaskę poprowadzili do prawdy resztę i umieli to zrobić

Uważam że konieczne jest powtórzenie akcji z detronizacją "Królowej nieba" i odnowienie egorcyzmu na tej zwierzchności, która czai się za tym kultem.

- ponowienie przeprosin za nas i naszych przodków za wszelkie plugaw bałwochwalstwo!

- dodał bym przeprosiny za to że przodkowie Zaginionego Izraela przedstawili się jako zdrajcy jedynego Boga, kierowani swą próżnością zostawili tak wielki skarb jakim była MIŁOŚĆ Wszechmogącego do nich.

- prosił bym o to by Bóg, udzielił swojej przychylności tym wszystkim, którzy go usilnie poszukują choć w jednym procencie jaki przysługiwał dawnemu Izraelowi. Bez względu czy jesteśmy potomkami, czy tylko żarliwie chcemy nimi zostać.

O to ja bym się znowu chętnie pomodlił , razem z wami!
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

27th Styczeń 2016, 00:40
Message reputation : 100% (1 vote)
Świetne pomysły , a sobota którą poświęcam Bogu doskonale mi odpowiada. Ustalmy tylko godzinę . Moi Przyjaciele z którymi spędzam soboty też się przyłączą..
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

27th Styczeń 2016, 08:00
Message reputation : 100% (2 votes)
Tak jak napisał Bushi, o to szczególnie powinniśmy się modlić:

Bushi napisał:

- ponowienie przeprosin za nas i naszych przodków za wszelkie plugaw bałwochwalstwo!

- dodałbym przeprosiny za to że przodkowie Zaginionego Izraela przedstawili się jako zdrajcy jedynego Boga, kierowani swą próżnością zostawili tak wielki skarb jakim była MIŁOŚĆ Wszechmogącego do nich.


Właśnie na to czeka Ojciec byśmy się ukorzyli i przyznali do błędu!!

Jer 3:13 i 25

(13) Tylko uznaj swoją winę, że zbuntowałaś się przeciw Panu, Bogu swemu, i włóczyłaś się po wszystkich drogach [ku obcym] - pod każdym zielonym drzewem, a głosu mojego nie słuchałaś - wyrocznia Pana. 


(25) Leżeć musimy w hańbie i wstyd nas okrywa, bo zgrzeszyliśmy wobec Pana, Boga naszego, my i przodkowie nasi, począwszy od młodości aż do dziś; nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego".

Bóg właśnie na to czeka i im więcej Izraelitów uda nam się namówić właśnie do ukorzenia się, tym lepiej dla całego świata!!! Very Happy
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

28th Styczeń 2016, 18:04
to kiedy bo trzeba się przygotować Question

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

28th Styczeń 2016, 18:30
Myślę, że już niedługo się dowiemy Smile
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

28th Styczeń 2016, 19:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Kamil , Lusia pytała raczej kiedy dokładnie się pomodlimy o wybawienie. lol!

A nie kiedy to nastąpi Very Happy

Moim zdaniem sobota jest dobrą opcją.

Tylko godzina jaka. bounce




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

28th Styczeń 2016, 19:22
Message reputation : 100% (2 votes)
Wklejam znaleziony rok temu werset:

Septuqinta:
Jer 31:8 Behold, I bring them from the north, and will gather them from the end of the earth to the feast of the passover: and [the people] shall beget a great multitude, and they shall return hither.

Przekład masorecki:
Jer 31:8  Oto sprowadzę ich z ziemi północnej i zgromadzę ich z krańców ziemi. Są wśród nich ślepi i chromi, brzemienne i rodzące razem, powrócą tu w wielkiej gromadzie.

Dla nieczytających po angielsku, w Septuagincie jest mowa o tym, że Bóg zgromadzi nas na paschę. Pascha to też dzień wyjścia z Egiptu. Możliwe więc, że będzie to wkrótce w okolicy Wielkanocy. Są to 2 daty, ponieważ czasem pascha pokrywa się z wielkanocą a czasem nie, nie wiem która jest poprawna. W tym roku są to 27 marzec (wielkanoc) i 1 maj (pascha). Może jest szansa, by wyzwolenie było już w tym roku. Mam nadzieję, że tak
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

28th Styczeń 2016, 19:39
bounce :: bounce bounce

Obserwator już żyje wybawieniem Very Happy a my póki co to modlitwą.

O 20.00 jak zwykle?

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

28th Styczeń 2016, 20:15
Message reputation : 100% (2 votes)
Hehehe..oj tak, zakręciłem się z lekka:D

Od tygodnia jestem nieco oderwany od rzeczywistości..fakt! Ale jak już ogarniemy, to wszyscy będziemy mieli z tego pożytek Wink

Na szczęście zdążyłem z modlitwą na czas, bo z żonką u ginekologa byłem..młody ma się dobrze cheers
avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

28th Styczeń 2016, 20:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Bushi daje dobre wskazówki o co prosic w modlitwie. Nie każdy to wie.
Mam takie pytanie. Zapewne są tu osoby nie zarejestrowane które czytaja to forum i one także mogą chcieć dołączyc sie do modlitwy. Można by tak zabrac do "kupy" wszystkie te rzeczy o które warto sie pomodlić?
np. (skopiuje od Bushiego)
1. O to by zaginiony Izrael przejrzał na oczy i wyzwolił się z amnezji.
2. ponowienie przeprosin za nas i naszych przodków za wszelkie plugawe bałwochwalstwo.
3. prosił bym o to by Bóg, udzielił swojej przychylności tym wszystkim, którzy go usilnie poszukują.

od Kasi
4. o jak najszybsze zjednoczenie sie wszystkich chrześcijan .

od Henryka
5. o Bożą pomoc i wyzwolenie spod jarzma nasienia węża.

Tak myslę że dobrze by było aby to były tematy wspólne dlatego chciałem je tak zebrać do kupy. Aby każdy pomodlił sie o to samo swoimi słowami
Sponsored content

Cudowne wybawienie ludu Bożego - Page 8 Empty Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach