Cudowne wybawienie ludu Bożego

Strona 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Cudowne wybawienie ludu Bożego

Pisanie by Gregor on 4th Październik 2016, 14:45

Sąd na pustyni to sąd nad ludźmi żyjącymi  a drugi sąd po dopełnieniu się 1000 letniego panowania kiedy i zmarli będą sądzeni. Ups nie zrozumiem pytania. No właśnie trochę to dziwne może czyta a naucza według wytycznych??

Gregor

Liczba postów : 198

Powrót do góry Go down

Pisanie by polskapaw on 7th Październik 2016, 03:55

Tak jakoś zaczęła mnie gryźć nadchodząca zima.
Wskazówka: "módlcie się, aby dzień waszej ucieczki nie nastąpił zimą" informuje, że zimą jest coś na 100% planowane przeciwko ludowi bożemu.

Chodzi mi o to, że tylko modlitwa może zmienić czas wydarzenia, inaczej atak będzie  zimą.

Wiadomo, że zimą jest o wiele trudniej ze wszystkim,  głównie na tzw. półkuli północnej - śnieg i mróz. To by też wskazywało regiony i ludy, które głównie są zagrożone atakiem. Czyli co? Zmasowany atak (III Wojna Światowa) jednak na terenach Słowian i wszędzie tam gdzie jest rozproszony Jego lud?

Wszelkie szlaki ewentualnej ewakuacji w kierunku pustyni w okolicy Izraela obstawione wojskiem i generowanie ruchu innych narodów i podburzanie ich przeciwko nam, głównie tych z Afryki północnej i Azji mniejszej.
Rozumiem, że w Australii, Afryce, Ameryce Południowej też jest trudniej zimą, no ale chyba nie aż tak jak w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Poza tym szlaki od zachodniej części Afryki też są obstawione.

Dla mnie to jest informacja o ataku zimą na lud boży i tylko od modlitwy zależy zmiana tego czasu. Hm... ludzie o tym wiedzą? Jak wielu? Mam nadzieję, że jakimś cudem nagle coś się zmieni w tej kwestii. A może Bóg ze względu na "kilku sprawiedliwych" przesunie ten czas do przodu lub do tyłu. Ja tam mam kilku dobrych ludzi wokół siebie Very Happy bounce

polskapaw

Liczba postów : 108

Powrót do góry Go down

Pisanie by przebudzonyzesnu on 7th Październik 2016, 09:14

No cóż, ja myślałem podobnie, ale nikt się ze mną nie zgodził Smile

Tam jest napisane: "Módlcie się aby ucieczka wasza nie nastąpiła w zimie albo w szabat, wtedy wówczas będzie wielki ucisk jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie"

Ja to rozumiem jeszcze trochę inaczej, że w zimę ma wypaść ucisk(co by się zgadzało, bo w zimie zawsze jest ciężej, z podróżami, transportem, mogą drogi zasypać i nie będzie żywności), i możemy się modlić i uciec zanim nastanie zima, albo olać temat, a wtedy będzie trzeba w zimie się przedzierać przez śniegi.

Kilka wersów wcześniej jest napisane: "Gdy ujrzycie 'ohydę spustoszenia', o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte..."

I tu mam pytanie: Czy my będziemy poinformowani kiedy zacząć uciekać, czy mam mieć głowę na karku i obserwować wydarzenia na świecie i kiedy ten werset się spełni, sami zainicjować ucieczkę?

przebudzonyzesnu

Liczba postów : 35

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gregor on 7th Październik 2016, 10:05

Chyba nikt ci nie odpowie na to pytanie Very Happy  To kiedy i jak będzie przebiegała ucieczka wie tylko nasz Ojciec .
Nawet jak byś chciał czmychnąć Very Happy to gdzie? Znasz miejsce? bo ja nie .

Jednego moim zdaniem można być pewnym, dowiemy się w odpowiednim czasie co i jak i nie będziemy mieli żadnych wątpliwości po za tym zanim będzie ewakuacja to sporo się  jeszcze dziać będzie.
Co do zimy to nie wynika z tego że będzie to właśnie w tym czasie.
Isus podkreśla by modlić się aby ucieczka nie wypadła w zimę.I wcale to nie oznacza ze będzie to zimą .  To tak jak się czasami mówi módl się żeby ..... Fakt zimą byłoby znacznie trudniej i tu sie z tobą zgodzęSmile

Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 7th Październik 2016, 10:47, w całości zmieniany 1 raz

Gregor

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hugo on 7th Październik 2016, 10:17

Pewien muzułmanin próbując udowodnić mi boskie pochodzenie Muhammada pokazał mi pewien fragment:
Isa 42:11 Niech się odezwie pustynia i ci, którzy nią ciągną, osiedla, gdzie mieszkają Kedareńczycy; niech się głośno weselą mieszkańcy skalistych gór, niech radośnie wołają ze szczytów górskich!
Kedareńczycy to potomkowie Kedara, jednego z synów Ismaela. Żeby się ucieszyli, muszą mieć jakiś rzeczywisty powód do radości. Tym powodem będzie możliwość poznania prawdziwego Boga po 1400 lat przymusowego kultu szatana. To wskazuje na dzisiejszą Arabię Saudyjską jako miejsce sądu na pustyni, do tego już doszliśmy na podstawie innych przesłanek.
Co ciekawe grupa Żydów (nie Izraelitów) było tam osiedlonych w czasach Muhammada właśnie ze względu na to proroctwo. Jest to znane z Hadisów. Można powiedzieć, że pilnowali tego terenu

Hugo

Liczba postów : 160

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gregor on 7th Październik 2016, 10:28

Wiem wiem..Sam podawałem jedną z możliwych lokalizacji podkreślam możliwych. Co wcale nie oznacza ze to tam na 100% ale prawdopodobne.

Gregor

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aleksander on 22nd Październik 2016, 00:46

Jest to 2 rodział księgi Joela

(1) Zatrąbcie na rogu na Syjonie! Krzyczcie na mojej świętej górze! Niech zadrżą wszyscy mieszkańcy ziemi, gdyż nadchodzi dzień Pana, gdyż jest bliski!

(2) Dzień ciemności i mroku, dzień pochmurny i mglisty. Jak zorza poranna kładzie się na góry, tak nadciąga lud wielki i potężny, któremu równego nie było od wieków i po nim już nie będzie aż do lat najdalszych pokoleń.

(3) Przed nim ogień płonący, a po nim płomień gorejący. Przed nim kraj jest jak ogród Eden, a po nim jak step pusty. Nikt też przed nim nie ujdzie.

(4) Wyglądają jak konie, a biegną jak rumaki.

(5) Podskakują po wierzchołkach gór z turkotem wozów wojennych, z trzaskiem płomienia ognia, który pożera ściernisko, podobnie jak potężny lud, gotowy do bitwy.

(6) Przed nim ze strachu drżą ludy, wszystkie twarze bledną.

(7) Biegną naprzód jak bohaterowie, wdzierają się na mury jak wojownicy; każdy idzie prosto swoją drogą i nie zbacza ze swojej ścieżki

(Cool Nie wypiera jeden drugiego, każdy idzie swoim torem, prą naprzód wśród pocisków, w ich szeregach nie ma przerw.

(9) Uderzają na miasto, szturmem zdobywają mur, wpadają do domów i wdzierają się oknami jak złodzieje.

(10) Drży przed nimi ziemia, trzęsie się niebo, słońce i księżyc są zaćmione, a gwiazdy tracą swój blask.

(11) I Pan wydaje swój donośny głos przed swoim wojskiem, gdyż bardzo liczne są jego zastępy i potężny jest wykonawca jego rozkazu. Tak! Wielki jest dzień Pana i pełen grozy, któż go przetrwa?

(12) Wszakże jeszcze teraz mówi Pan: Nawróćcie się do mnie całym swym sercem, w poście, płaczu i narzekaniu!

(13) Rozdzierajcie swoje serca, a nie swoje szaty, i nawróćcie się do Pana, swojego Boga, gdyż On jest łaskawy i miłosierny, nierychły do gniewu i pełen litości, i żal mu karania!

(14) Kto wie, może pożałuje i zlituje się, i pozostawi błogosławieństwo, abyście mogli Składać ofiarę z pokarmów i płynów Panu, waszemu Bogu.

(15) Zatrąbcie na rogu na Syjonie, ogłoście święty post, zwołajcie zgromadzenie!

(16) Zgromadźcie lud, poświęćcie zebranie, zbierzcie starszych, zgromadźcie dzieci i niemowlęta! Niech oblubieniec wyjdzie ze swej komory, a oblubienica ze swej komnaty!

(17) Niech kapłani, słudzy Pana, zapłaczą między przedsionkiem a ołtarzem i mówią: Zmiłuj się nad swoim ludem, Panie, i nie wystawiaj na hańbę swojego dziedzictwa, aby poganie szydzili z niego! Dlaczego mają mówić wśród pogańskich ludów: Gdzie jest ich Bóg?

(18) Wtedy Pan zapłonął gorliwością o swoją ziemię i zmiłował się nad swoim ludem.

(19) I odpowiedział Pan, i rzekł do swojego ludu: Oto Ja ześlę wam zboże i moszcz, i oliwę, i tym się nasycicie. I już was nie wystawię na hańbę między narodami.

(20) I oddalę od was wroga z północy, i zapędzę go do kraju suchego i pustego; jego przednią straż do Morza Wschodniego, jego tylną straż do Morza Zachodniego. I rozejdzie się po nim smród i zaduch, ponieważ butnie postępował.

(21) Nie bój się, ziemio! Raduj się i wesel, gdyż Pan dokona wielkich rzeczy!

(22) Nie bójcie się wy, zwierzęta polne, gdyż zazielenią się pastwiska na stepie; drzewa wydadzą swój owoc, drzewo figowe i winorośl obficie rodzić będą.

(23) A wy, dzieci Syjonu, wykrzykujcie radośnie i weselcie się w Panu, swoim Bogu, gdyż da wam obfity deszcz jesienny i ześle wam, jak dawniej deszcz, deszcz jesienny i wiosenny.

(24) I klepiska będą pełne zboża, a prasy opływać będą moszczem i oliwą.

(25) I wynagrodzę wam szkody lat, których plony pożarła szarańcza, konik polny, larwa i gąsienica, moje wielkie wojsko, które na was wyprawiłem.

(26) Wtedy będziecie jeść obficie i nasycicie się, i wysławiać będziecie imię Pana, swojego Boga, który dokonał u was cudów, i mój lud nigdy nie zazna wstydu.

(27) I poznacie, że Ja jestem wśród Izraela i że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem i nie ma innego; i lud mój nigdy nie zazna wstydu.

(28) A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia.

(29) Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha.

(30) I ukażę znaki na niebie i na ziemi, krew, ogień i słupy dymu.

(31) Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana.

(32) I to się spełni, [że] każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego będzie zbawiony, bo na górze Syjon i w Jeruzalemie będzie zbawiony każdy, tak jak to Pan zapowiedział, i ci, których powołał Pan a którym głoszono dobrą nowinę.

od 12 rozdziału mamy zapowiedź, kolejną zapowiedź, że nasza praca nie idzie na marne, obrzezać mamy właśnie serca, być zwyczajnie dobrymi ludźmi jednocześnie błagając Boga o litość bo niezliczona jest wina nawet nie tych u władzy ale ludu , sami sobie utrudniamy często. Dobre uczynki w parze ze szczerą modlitwą to jest gwarancja życia. Bóg jest zwyczajnie dobry i jego prawa i przymierza również i Bóg jednoznacznie dotrzymuje przymierza i dotrzyma, co pokazał nie raz w skali świata i w prywatnym życiu każdego z nas.

Aleksander

Liczba postów : 26

Powrót do góry Go down

Pisanie by Edwedere on 11th Listopad 2016, 11:25

Na FB mateusz znalazł taki odcinek od Cerejowskiego - Bardzo ciekawe gdyż znalazł plemie które nazywa się Izraelem i oni żyją WG Starego Prawa Bożego , wstawiam do analizy wg mnie dość ciekawe. Może jedno z Plemion ?

http://vod.tvp.pl/61607/israelitas

Edwedere

Liczba postów : 200

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hugo on 19th Listopad 2016, 18:24

Święto paschy, wypadające 15 dnia Nisan ustanowione zostało na pamiątkę wyzwolenia Izraela z Egiptu. Jednak jeśli cofnąć się 15 dni to Bóg ustanowił Święto Trąb. Nie jest on pamiątką czegokolwiek, po prostu Bóg powiedział, że jest to początek rok i ma być obchodzony jako dzień świąteczny. W Jerozolimie trąbiono w róg by ogłosić wszystkim, że nadszedł nowy rok.
Odnosząc to do proroctw, może rzuci to trochę światła na kolejność zdarzeń, ponieważ wiele wydarzeń z apokalipsy rozpoczyna się dźwiękiem trąb.
Trąba byłaby w tym wypadku zapowiedzią jakiegoś wydarzenia. Co ciekawe te 2 święta – trąby i pascha występują bardzo szybko po sobie. Dni świąteczne to też dni odpoczynku i w tym wypadku nic nie wskazuje na to, by Bóg kierował się potrzebą odpoczynku człowieka, bo tylko 2 tygodnie dzielą te święta.
Z tego wnioskuję, że święto trąb i paschy są też proroctwem, czyli krótko po zadęciu pierwszej trąby z apokalipsy nastąpi wyruszenie na pustynie. Warto przyjrzeć się pozostałym świętom, w jakiej kolejności wypadają, czy są ustanowione na pamiątkę czegoś czy nie. W Słowie Bożym nie ma przypadków i na pewno każde z tych świąt ma swoje bardzo ważne znaczenie, które może być odczytane

Hugo

Liczba postów : 160

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by polskapaw on 18th Grudzień 2016, 20:23

Coś w tym jest, znaczy z wyprowadzeniem z Egiptu, miesiącem Nisan (marzec/kwiecień), i trąbami. Może właśnie o to chodzi, abyśmy się modlili, bo potężne siły zła mogą sprowokować sytuację na zimę, a Bóg ma np. plan na wiosnę, ale to zależy od naszej postawy, jak bardzo zasłużymy na jedną lub drugą opcję.

Zima już jest i lekka chyba nie będzie, to może jednak za 3 m-ce?
Śpieszy się nam, ale wszystko ma swój czas i miejsce. Czym lepsi będziemy tym łagodniej chyba nas Bóg będzie doświadczał.
Mam nadzieję, że miliony jest lepszych ode mnie, a ja się jakoś dzięki nim załapię na lepszą przyszłość....i to wkrótce Very Happy

polskapaw

Liczba postów : 108

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 24th Grudzień 2016, 02:39

Zawsze w Święta mam nieco smutku na duszy. Jakbyśmy na to nie patrzyli, święta posiadają niezwykły nastrój i nawet wielu ludzi jest w tym okresie lepszymi.

Pamiętam, śpiewałem w chórze kościelnym w Pile, chodziliśmy na Pasterkę po śniegu skrzącym i skrzypiącym. W domu zapach świetnych potraw, pachnąca choinka... niezapomniane wrażenia. Zwłaszcza tego nastroju.

Niestety zepsuto nam radość z Bożych Świąt i w zamian dano nam szatańskie. Ale Bóg wielu z nas rozumie i nieświadomi uczestniczy tych pogańskich świąt, ale nie zdający sobie z tego sprawy kiedyś zrozumieją i ich bałwochwalstwo będzie im wybaczone.

Ale... cóż to nam mówi w kwestii Królestwa Bożego?

Będą o wiele piękniejsze święta, wspanialsze, bogatsze w atmosferę, połączone, co najważniejsze, z Bożym Błogosławieństwem - i na pewno osobiste błogosławieństwa od naszego Króla Isusa Chrystusa, wyrażone słowami samego Króla!.

Będą piękne tańce, dary dla Boga, dary dla ludu, przepiękna muzyka i wspaniałe ozdoby. I takich świąt będzie więcej, może i co miesiąc i radości i szczęścia nie będzie końca.

Jeżeli fałszywa szatańska religia potrafi człowieka wzruszyć na Gwiazdkę, Bóg pokaże nam coś znacznie wspanialszego i bardziej emocjonalnego, niż to, co pokazuje nam świat szatana w świecie przepełnionym gwałtem, mordem, kłamstwem, pedofilią i szatańskimi rytuałami.

W Królestwie nie będzie tych rzeczy i spać będziemy spokojnie, bez strachu z powodu zbrodni, gwałtu czy wojny, bez obaw o życie swoje czy potomstwa, bez obaw o pokarm, pracę, zdrowie czy mieszkanie.

A na domiar dobrego będziemy mieli niezwykłe piękne święta, ku chwale Boga i Syna a także dla naszej przyjemności połączone z błogosławieństwem samego Boga i Baranka. A Duch Boży będzie brał udział w naszych świętach dając nam wiele duchowych radości i on da nam znacznie większy nastrój i wdzięczność za wszystko naszemu Bogu

Warto walczyć u boku Boga i Syna o taką przyszłość, która już jest blisko?

Nie mam żadnych wątpliwości!

thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 1789

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aleksander on 4th Styczeń 2017, 00:48

(22) Tak mówi Pan: Niech się nie chlubi mędrzec swoją mądrością i niech się nie chlubi mocarz swoją mocą, niech się nie chlubi bogacz swoim bogactwem!

(23) Lecz kto chce się chlubić, niech się chlubi tym, że jest rozumny i wie o mnie, iż Ja, Pan, czynię miłosierdzie, prawo i sprawiedliwość na ziemi, gdyż w nich mam upodobanie - mówi Pan.

(24) Oto idą dni - mówi Pan - w których nawiedzę wszystkich nieobrzezanych mimo obrzezania.

(25) Egipt, Judę, Edom, Amon, Moab i wszystkich z obciętymi włosami, którzy mieszkają na pustyni, gdyż wszystkie narody są nieobrzezane i cały dom izraelski jest nieobrzezanego serca. Jremiasza rozdział 9 . Otóż to czym jest obrzezanie napletka będąc wrogiem np sąsiada bo jego pies szczeka? Niczym obłudą nicością .

(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

(3) Nie będziesz miał innych bogów poza mną.

(4) Nie czyń dla siebie bożka ani podobizny czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i co jest na ziemi w dole, i czegokolwiek, co jest w wodzie pod ziemią.

(5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,

(6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Wyjscia 20

A czymże jest nakarmienie 100 bezdomnych i modlenie się przed bałwanami? Również niczym .

Otóż nie po raz pierwszy poruszam temat (na tym forum po raz pierwszy) a to dlatego żeby nikt nie zapomniał co jest priorytetem w naszym postępowaniu , w naszej relacji "Bóg i ja". Priorytetem nie jest biegła znajomość księgi objawienia i wszystkich jej proroctw oraz długich ksiąg prorockich spisanych przed Chrystusem (bardzo przydatna dziękuje za prace braciom którzy są jednak biegli w tej sprawie) priorytetem daru życia jaki człowiek otrzymał od Stwórcy od naszego miłosiernego Ojca jest absolutne przestrzeganie najważniejszego przykazania "Nie będziesz miał cudzych bogów po za mną..." oraz obrzezanie serc mimo swoich słabości mimo bólu głowy mimo natłoku obowiązków nie zapominać o rodzinie i o przechodniu tak sobie przysporzymy tylko przyjaciół
(35) A jeden z nich, znawca zakonu, wystawiając go na próbę, zapytał:

(36) Nauczycielu, które przykazanie jest największe?

(37) A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.

(38) To jest największe i pierwsze przykazanie.

(39) A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.

(40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy. Ew Mateusza 22

Syn Boży tak mówił bo mówi od Ojca i to jest cały zakon i prorocy miłosierdzie, a na przeszło 600 przepisów z 5 ksiągu Mojżesza? Róbmy z tego tyle na ile maksymalnie nas stać i sytuacja pozwala to nam tylko pomoże ale na miłosierdzie pomoc i stabliność w zachowaniu choćby nie wiem jaka niewola zawsze jest czas i dlatego to są najważniejsze przykazania. Chwała Bogu i Synowi pozdrawiam bracia i siostry.

Aleksander

Liczba postów : 26

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content Today at 22:24

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics