Biblia Mesjańska

+26
damian
Edwedere
Będzimysł
zipek
Cyryl
Łukasz.s
Liksar
Odrodzony
Andrzej
anileve
polskapaw
Gregor
Kasia
Aleksander
lusia
Bushi
Iraeneus
Wróg Kozłów
Lotion
Obserwator
Skiper
Kropla
Hugo
efraimita
krissss
Henry Kubik
30 posters
Go down
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 11:17
A czy te słowa, które Was niepokoją, są wypowiedziane przez Boga, czy przez Ezdrasza bijącego się z myślami??

Ezdrasz, zdaje się, ma podobne rozterki do nas i także ma problem ze zrozumieniem tych kwestii.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 12:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Pamiętamy słowa Franciszka ? " Abym umarł szybko i bezboleśnie "

w zasadzie szybka śmierć dla takich zwyrodnialców to tak naprawdę nagroda , no bo czym jest unicestwienie ?

Po prostu pyk i nie ma, taka osoba szybko umrze i przestanie istnieć i nawet nie poniesie bólu swoich ofiar.

Dla wielu szybka śmierć może być i kusząca, no bo po prostu śmierć , zaraz potem sąd i unicestwienie.

Co innego jak będą musieli widzieć/ czuć ból jaki zadali innym.

Pamiętajmy że karą dla wielu demonów jest to, że muszą ŻYĆ z świadomością że kazda sekundna zbliża ich do końca, ich sam fakt szybkiej śmierci tak nie przeraża, a własnie ta powolna, długa , śmierć , każda sekunda powoli zbliża do końca. To ich dopiero boli i przeraża
----------------------------------

Lotion napisał:9 napisał:

(36) Bo my, którzy otrzymaliśmy zakon i grzeszyliśmy, zginiemy razem z naszymi sercami, które je otrzymały;

tutaj chodzi raczej o śmierć 1, a nie ostateczna Very Happy

Co do tego fragmentu.

(7) I stanie się, że każdy który będzie zbawiony i będzie mógł zbiec ze względu na swe uczynki, lub ze względu na wiarę, przez którą on uwierzył,

Niby tak, ale jak przeczytamy z tym fragmentem to raczej jest oczywiste .

Cool i przeżyje zapowiedziane niebezpieczeństwa, i będzie oglądał moje zbawienie w mojej ziemi w zasięgu moich granic, które poświęciłem dla siebie od początku.

(9) Wtedy ci, którzy naruszyli moje drogi będą zdumieni, i ci, którzy odrzucili je z pogardą będą mieszkać w cierpieniach.

Czyli kto odrzucił drogę Boga, będzie mieszkał w cierpieniach.

łącząc z tym :

(78) Teraz odnośnie śmierci nauka jest taka: Kiedy Najwyższy Pan wyda decydujący rozkaz, że człowiek umrze, kiedy duch opuszcza ciało, aby wrócić do tego, kto go najpierw dał, przede wszystkim uwielbi on chwałę Najwyższego.

(79) I jeżeli jeden z tych którzy ukazali pogardę i nie trzymali się drogi Najwyższego i pogardzali Jego prawem, oraz ci, którzy nienawidzili tych, którzy się boją Boga,

(80) takie dusze nie wejdą do mieszkania ale będą natychmiast rozmyślać o udręce, zawsze żałując i się smucąc na siedem sposobów.

(81) Pierwsza droga, ponieważ pogardzili Prawem Najwyższego.

(82) Druga droga, ponieważ nie mogą niczego uczynić, aby się poprawić aby żyć.

Wiec może trochę źle rozumiemy ten werset, albo trochę źle Henio ujął z tłumaczenia, nie wiem.

Wiem , że patrząc na poprzednie fragmenty mamy jasno powiedziane.

Że kto świadomie i z pogardą odnosi się do Prawa, znając prawdę, sam sobie pisze wyrok .


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 12:29
Message reputation : 100% (2 votes)
Mam dokładnie takie same wątpliwości jak Lotion. Z tymi cytatami trafił idealnie.

Ja nie wypowiadałem się praktycznie wcale na temat pism Pawła, ale te cytaty dokładnie brzmią jak pisane przez niego.

Jakoś mam wrażenie, że do tego czasu, tylko Henry rozumie Ezdrasza... Bez urazy Henry, ale bardziej strach wynika z ciągłych "odkryć", które wcale się tak nie zazębiają i wcale nie są takie spójne z tym co wcześniej wiedzieliśmy.

Bądźmy ostrożni. Mnie przeraża praca nad kolejnymi "odkryciami" tak na hura.

Lepiej szukać dziury w całym, niż być zbytnio pewnym siebie.

Są dwie drogi badań użytkowników Forum. Jedna to dobierać tak argumenty by pasowały do obecnego stanu wiedzy i tendencji w danym temacie, ze szczególnym dopasowywaniem się do tych wiedzących lepiej, a druga to taka żeby wbijać kij w mrowisko i mieć wątpliwości w omawianych tematach.

Uwielbiam tych i ich pozdrawiam, co kwestionują oczywistości tych lepiej wiedzących  Very Happy . Ze względu na to, że jestem z tych mniej i gorzej wiedzących, pozdrawiam też i tych drugich  Very Happy bo wy napędzacie to Forum. Jednak najważniejsze jest wiedzieć jak jest a nie mieć rację.

bounce  bounce  bounce  bounce  bounce
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7444
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 12:55
Message reputation : 100% (1 vote)
Zbyt szybcy jesteśmy do negatywnego osądu!

Wersety są przetłumaczone prawidłowo, przed chwilą je ponownie sprawdziłem, ale nawet zanim je sprawdziłem, już wiedziałem, ze są niewłaściwie zrozumiane.

(7) I stanie się, że każdy który będzie zbawiony i będzie mógł zbiec ze względu na swe uczynki, lub ze względu na wiarę, przez którą on uwierzył,

(Cool i przeżyje zapowiedziane niebezpieczeństwa, i będzie oglądał moje zbawienie w mojej ziemi w zasięgu moich granic, które poświęciłem dla siebie od początku.

(9) Wtedy ci, którzy naruszyli moje drogi będą zdumieni, i ci, którzy odrzucili je z pogardą będą mieszkać w cierpieniach.

Ten fragment mówi o czasach, na które czekamy, na czasy wyzwolenia.

A ten werset...

I stanie się, że każdy który będzie zbawiony i będzie mógł zbiec ze względu na swe uczynki, lub ze względu na wiarę, przez którą on uwierzył,

Człowiek sprawiedliwy, głównie chodzi o Słowian zbiegną na pustynię, uciekną bezpiecznie z pomocą Boga. Jedni ze względu na swe dobre uczynki - czyli nie znający Biblii ale dobrze postępujący. Może ci, którzy odeszli od religii a nawet przestali z powodu religii wierzyć w Boga. Ale ich uczynki świadczyły  o ich sercach. Inni wierzyli i czynili dobre uczynki.

A ze względu na wiarę?

Doktryna zbawienia z wiary jeszcze nie istniała i nie o tę doktrynę chodzi.

Rev 11:12  I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
Rev 11:13  I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu.

Według Objawienia zdecydowana większość złoczyńców podczas plag nadal będzie Bogu urągać ale w tym jednym przypadku pewna grupa uwierzy i odda cześć Bogu. Zdecydowana część będzie do samej śmierci przeciwko, ponieważ oni nie umieją inaczej żyć. Znalazłem dzisiaj niesamowity przypadek takiej osoby, która pracowała dla satanistów bankierów. Ale o tym potem.

Co to znaczy, że ktoś uwierzył? Że uznał Boga za... Boga i chce żyć pod Jego Prawem. Wiara bez uczynków jest martwa!

Paweł mówił o wierze bez uczynków, a na jakiej podstawie przyszywamy zbawienie z wiary i tylko wiary w te wersety?

Istnieje wielu ludzi pośród satanistów, którzy w ostatnim momencie zrozumieją i być może sam Bóg da im zrozumienie.

W tych wersetach nie ma absolutnie żadnej sugestii, że ich wiara ma być martwa a ze będą łamać prawo? Także nie ma takiej sugestii. Wiara bez uczynków jest martwa czyli nie ma wiary. Jakub tak uczył i o wierze mówił sam Chrystus mający na myśli wiarę wspartą czynami.

będzie oglądał moje zbawienie w mojej ziemi w zasięgu moich granic, które poświęciłem dla siebie od początku.

Granice Narodu Wybranego?

Wtedy ci, którzy naruszyli moje drogi będą zdumieni, i ci, którzy odrzucili je z pogardą będą mieszkać w cierpieniach.

Kiedy Izrael będzie na pustyni, ten werset tego dotyczy.

Wielu wrogów Boga będzie Go nadal nienawidzić i ze strachem będą czekać na śmierć, ale Boga nie zaakceptują.

Dlatego przeciwko Chrystusowi ruszy olbrzymia armia, z generałami, pułkownikami i mnóstwem żołnierzy do Bitwy Armagedonu.

Ale to będzie pod koniec 2-go okresu ucisku. Czyli będą mieszkać w cierpieniach i strachu.

Jedynie owe 400 lat nie jest w pełni zrozumiałe ale reszta ma doskonały sens. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Pamiętajmy, że wiara w Biblii jest zawsze kojarzona z uczynkami wiary, za wyjątkiem Pawła.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 14:02
Message reputation : 100% (3 votes)
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 26th Marzec 2018, 14:12, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7444
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 14:22
Message reputation : 50% (4 votes)
Czyżbyś miał w rodzinie... bezbożników i ich za bezbożność miłował?

Gregor... czy ty kiedykolwiek czytałeś... Objawienie?

Nie żartuję, ponieważ jest ewidentne, że nie czytałeś.

Rev 22:14  Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.
Rev 22:15  Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.


Albo to:

Rev 22:18  Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;


Rev 21:8  Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.


O potopie słyszałeś?

O jeziorze ognistym czytałeś?

Rev 20:12  I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
Rev 20:13  I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Rev 20:14  I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
Rev 20:15  I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

Musimy zrozumieć, że nie nam oceniać Boga ale Bóg jest naszym sędzią.

Jeżeli niektórzy są bardziej sprawiedliwi niż Bóg... to chyba wolą... Lucyfera. Na wszystko pozwala.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 14:33
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 26th Marzec 2018, 14:12, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 14:42
Gregor gdybyś mógł się cofnąć do mojego posta i go przeczytać.(przedostatni)

Może byś zmienił to myślenie i strach przed torturami.

Na męki wieczne trzeba też sobie zasłużyć i to jak.

Możesz się ze mną nie zgadzać ale przeczytaj i Przemyśl co napisałam.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7444
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 15:37
Message reputation : 100% (1 vote)
Kasiu, to nie są męki wieczne. Sprawa nie jest 100% jasna i mamy kilka obrazów, jak Hades, jak ludzie zmarli i dusze nieświadome, dusze świadome itd. itp.

Bóg traktuje wszystkich w zależności od zasług lub 'zasług'.

Najważniejsze jest to,. że On jest gotowy wybaczyć niemal wszystko, pod warunkiem RZECZYWISTEJ zmiany postępowania.

Największą karą jest śmierć w jeziorze ognistym, jest to.... DRUGA ŚMIERĆ i w Ezdrasza mamy wskazówkę że ta śmierć nie jest w mgnieniu oka, ale nie ma wzmianki o wiecznych torturach.

Jako tortury Bóg uważa wyczekiwanie czekających na sąd Boży, z powodu strachu przed sądem i ewentualną śmiercią w jeziorze ognia. Drugim czynnikiem jest przebywanie w wyjątkowo niemiłym towarzystwie, które na pewno nie jest grzeczne względem siebie i to jest także częścią
kary. Dzisiaj mamy więzienia działające w podobny sposób i ludzie skazani muszą przebywać z niemiłymi ludźmi to jest część ich kary.

Najważniejsze zdanie do Ezdrasza Bóg wypowiedział w mniej więcej taki sposób.

Nie martw się o niegodziwych, którzy zasłużyli sobie na śmierć. Nie pytaj o ich losy, pytaj o nagrodzonych.

Jak napisałem wcześniej, Bóg stworzył koło zamknięte i potop był tego dowodem. Pobłażanie doprowadzi do zniszczenia człowieka i nawet Ziemi. O mało tak się nie stało przed Potopem. Dlatego tak, jak Bóg postanowił MUSI być.

Od tego zależy nasze istnieje i chwała Boga. Nie moze być On niesprawiedliwy z powodu zbytniej pobłażliwości.

Ale także nie zapominajmy, że ma dać swemu ludowi nowe serca. Ponieważ stare są złe, skorumpowane TV i innych rzeczami.

Bóg wie, że grzeszymy pod mocą prania mózgów i otwarcie zapowiedział nowe serca, ponieważ jesteśmy zatruci truciznami i bagnem medialnym upadłych aniołów i szatana.

Bóg zaprzysiągł to na swoje święte imię!!!


Jeżeli znamy prawdę, weźmy sobie Jego obietnice ORAZ OSTRZEŻENIA do serca, i nie ulegajmy na bieżąco wszystkim pokusom.

On wie, ze nie jesteśmy doskonali i wiele nam do doskonałości brakuje.

Ale na pustyni także będzie sąd i fałszywi przywódcy religijni otrzymają wyrok śmierci i na pustyni najprawdopodobniej będzie wykonany.

Nie widzę osobiście potrzeby strachu ale widzę, że trzeba nam częściej ulegać naszym pokusom!

Zastanawiajmy się częściej, czy rzeczywiście to, co chcemy teraz zrobić jest dobre w Jego oczach i czy nie powinniśmy się nieco hamować.

Wyjątkowe łotry i mordercy zginą. Wielu grzesznikom Bóg wybaczy, ponieważ wierzymy w nego i przynajmniej staramy się wypełniać Zakon, w który wierzymy.

A to robi niewielu ludzi na świecie.

Nie zapominajmy także, że ofiara Chrystusa maże wiele grzechów.


Patrzmy więc na Boga nie tyle ze strachem ale z nadzieją i miłością, ponieważ On jest miłosierny i sprawiedliwy!

bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 16:16
Dokładnie tak jak mówi Kasia, takie tortury będą dla ludzi którzy w ogóle nie byli w zasadzie ludźmi, tak jak ja podałem przykład.

Dla takiej osoby która świadomie umiała zabić, zgwałcić i wypić krew z malego dziecka , i cieszyć się z tego zasługuje na baaardzo powolną agonię, szybka śmierć dla takiej osoby to nagroda, tak jak równiez o tym mówiłem dla demonów, papy imama franciszka etc.

Pamiętamy księge Henocha i opis Nieba? Też na początku wydawała się dość dziwna, zwłaszcza jak myśleliśmy o ziemi kuli albo wnętrzu kuli, a nie o PZ, z czasem gdy zrozumieliśmy PZ i opis Nieba Henocha nabrał więcej sensu.

A więc coś, co na 1 rzut oka wydaje się niezrozumiałe, nie znaczy że jest skażeniem .

------------

Co do tych 400 lat, ja to widzę trochę tak.

(26) Oto czas nadejdzie, kiedy znaki, które ci przepowiedziałem się wydarzą i miasto, które teraz nie jest widoczne ukaże się i ziemia która teraz jest ukryta będzie ujawniona.

(27) I każdy, kto jest uwolniony od zła jak tobie przepowiedziałem, ten będzie oglądał moje cuda.

(28) Ponieważ syn mój Mesjasz będzie ujawniony z tymi, którzy są z nim, a ci, którzy pozostaną będą się weselić przez czterysta lat.

(29) I po tych latach, umrze syn mój CHRYSTUS (Mesjasz), oraz wszyscy ludzie którzy odbierają oddech ludzki:

(30) I świat powróci w pierwotną ciszę na siedem dni, jak było na początku; tak że żaden nie zostanie pozostawiony.

(31) A po siedmiu dniach świat, który jeszcze nie jest przebudzony, powstanie i to, co skażone zginie.


Może chodzi o to, że pod koniec 1000 letniego Królestwa, na świecie umrze dosłowie każdy człowiek etc, wraz z Chrystusem.

I przez te 7 dni Bóg odnowi świat, tak jak było na początku , to by pasowało z słowami :

Ap 20
(11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.

(12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.

(13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i Hades wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.

(14) I śmierć, i Hades zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.

(15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

2 Ezd 7

(32) I ziemia zwróci tych, którzy w niej śpią, i proch tych którzy w milczeniu mieszkają, a komory zwrócą dusze które im są powierzone.

(33) I Najwyższy pojawi się na tronie sędziowskim, współczucie przeminie, a cierpliwość się skończy.

(34) A tylko sąd pozostanie, prawda stać będzie, i wierność będzie rosła mocna.

(35) I odpłata nastąpi, i nagroda będzie ukazana, dobre czyny się obudzą, a niesprawiedliwe czyny nie będą spały.

(36) I przepaść udręki się pojawi, a przeciwność do niej będzie miejscem odpoczynku, i piec Hadesu zostanie ukazany i odwrotność w raju przyjemności.


Wtedy po tych 7 dniach, każdy w zasadzie dostanie 2 życie od Boga, każdy zobaczy jak wspaniały świat na poczatku przygotował Bóg, wielu zobaczy gdzie pójdą zyć, a wielu którzy zostana skazani, zobaczą ile utracili.

To że umrze Chrystus jak inni, nie specjalnie widzę w tym coś złego. Skoro Bóg tak powiedział to za pewne ma w tym jakiś plan.
---------------------------------------

(15) Więc dlaczego jesteś zaniepokojony widząc, że musisz zginąć? Dlaczego jesteś poruszony widząc, że jesteś śmiertelnym?

(16) I dlaczego nie rozważasz w swym umyśle tego, co ma nadejść, ale raczej to, co teraz się dzieje?


Wielu ludzi po prostu obawia się śmierci, przecież śmierć to tak naprawdę nic strasznego, jeśli jest się dobrym człowiekiem nawet nie znając Boga, to i tak wtedy na sądzie wiele się zrozumie i pójdzie zapewne do Królestwa.

Pamiętajmy, ze kto bedzie chcial zachowac swoje zycie straci je, a komu nie będzie na nim zależało zachowa.

Zaufanie Bogu w stosunku do swojego życia, to praktycznie największe zaufanie jakie można mieć do Boga.





_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 21:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Witajcie. Jeśli o mnie chodzi, po przeczytaniu dotychczasowych rozdziałów księgi Ezdrasza, to uważam, że tak księga pięknie nam dopełnia i wyjaśnia wiele spraw.

Niektórzy bracia i siostry mają dylemat co się dzieje po śmierci z duszami. Dla mnie rozdział 7 księgi Ezdrasza bardzo dobrze wyjaśnia/uzupełnia 22 rozdział z księgi Henocha:

22.

1 Stamtąd udałem się na inne miejsce. [Anioł] pokazał mi po stronie zachodniej wielką i wysoką górę z ostrymi skałami.

2 Były tam cztery głębokie i przestronne groty, których wnętrze było bardzo śliskie. Trzy z nich były ciemne, a jedna jasna. Pośrodku niej znajdowało się źródło wody. Powiedziałem wtedy: "Jakże śliskie są te groty, jakże głębokie i ciemne, gdy się na nie patrzy!"

3 Wówczas Rafał, jeden ze świętych aniołów, który był ze mną, odpowiadając mi rzekł: "Te piękne miejsca [przeznaczone są na to], żeby duchy, dusze zmarłych mogły się w nich zgromadzić. Zostały stworzone po to, żeby mogły się zgromadzić tutaj wszystkie dusze synów ludzkich.

4 Groty te zostały stworzone na miejsce pobytu [dusz ludzkich] aż do dnia sądu, aż do wyznaczonego czasu, kiedy nastanie dzień wielkiego sądu nad nimi".

5 I ujrzałem ducha zmarłego człowieka. Głos jego do-szedł do nieba i poskarżył się.

6 Wówczas zapytałem Rafała, anioła, który był ze mną, mówiąc mu: " Czyj jest ten duch i czyj jest głos, który sięga nieba i skarży się?"

7 Odpowiadając rzekł do mnie mówiąc: "To jest duch, który wyszedł z Abla, którego zabił Kain, jego brat. Będzie on się skarżył na niego tak długo, aż jego pokolenie zostanie starte z powierzchni ziemi i spośród potomstwa ludzi jego potomstwo zaginie".

8 Następnie zapytałem go o groty mówiąc: "Dlaczego są one od siebie oddzielone?"

9 Odpowiadając mi rzekł: "Te trzy [miejsca] zostały zrobione po to, żeby mogły oddzielać duchy zmarłych. W ten sposób dusze sprawiedliwych zostały oddzielone. To jest źródło przeźroczystej wody.

10 podobnie zostało stworzone [miejsce] dla grzeszników umierających i pochowanych na ziemi, których nie dosięgnął wyrok za ich życia.

11 Tutaj ich dusze są oddzielone na straszną kaźń aż do dnia wielkiego sądu, kary i męki [przeznaczonych] dla przeklętych na wieki. Jest to odpłata przeznaczona ich duszom. Zostaną tu związani na wieczność.

12 Jest tu również oddzielne miejsce dla tych dusz, które oskarżają i informują o swej śmierci, kiedy to zostali zamordowani w dniach grzeszników.

13 Tak więc to [miejsce] zostało stworzone dla dusz ludzi, którzy nie są sprawiedliwi, ale grzeszni, wypróbowani w czynieniu zła. Ze złoczyńcami będzie ich los. Jednak ich dusze nie zostaną zabite w dniu sądu ani stąd nie powstaną".

14 Wówczas błogosławiłem Pan Chwały i powiedziałem: "Niech będzie błogosławiony mój Pan, Pan Chwały i Sprawiedliwości, który rządzi wszystkim na wieki".


Po za tym te 400 lat, o którym jest mowa w 7 rozdziale ks. Ezdrasza 2 wcale nie musi być sprzeczne z tym co jest w objawieniu.

Zobaczmy najpierw rozdział 20 z Apokalipsy

(1) I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce. (2) I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas. (4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Isusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat. (7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego (Cool I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich. (10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. (11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. (12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i Hades wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. (14) I śmierć, i Hades zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. napisał:

W tym rozdziale jest mowa, że 1000 letnie królestwo Chrystusa będzie panowało, gdy Smok będzie zamknięty w otchłani, ale jeszcze nie będzie unicestwiony w jeziorze ognia. Po tym okresie 1000 lat ma być wypuszczony "na krótko" (celowo wziąłem to w nawias, ponieważ jest to pojęcie względne. Dla kogoś 400 lat może być długo, dla kogoś krótko). Wydaje mi się, że okres 400 lat to może być okres po 1000 letnim królestwie Chrystusa, ale jeszcze przed bitwą, po której Smok trafi do jeziora ognia i zostanie unicestwiony ze swoimi sługami. Po samej bitwie nastąpi sąd ostateczny, potem ludzie sprawiedliwi wraz z Chrystusem usną na 7 dni, podczas których Bóg odbuduje naszą Ziemie.
Popatrzmy teraz na naszą Ziemie. Jak jest zdewastowana, zniszczona, jak oceany i morza są zanieczyszczone. Smok po wypuszczeniu z otchłani będzie pałał takim gniewem i zemstą, że Ziemia może wyglądać jeszcze gorzej. Dopiero księga Ezdrasza uzmysłowiła mi jak Bóg oczyści Ziemie i wypełni to co jest napisane w Apokalipsie o nowym Niebie i nowej Ziemi.

avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

24th Kwiecień 2017, 22:46
Message reputation : 100% (2 votes)
Henryk, nie są to męki wieczne? Czyżby?
Księga Henocha uzupełnia własnie to co w Ezdrasza.
10 podobnie zostało stworzone [miejsce] dla grzeszników umierających i pochowanych na ziemi, których nie dosięgnął wyrok za ich życia.

11 Tutaj ich dusze są oddzielone na straszną kaźń aż do dnia wielkiego sądu, kary i męki [przeznaczonych] dla przeklętych na wieki. Jest to odpłata przeznaczona ich duszom. Zostaną tu związani na wieczność.

Czy nawet najwięksi zbrodniarze maja być traktowani na równo z szatanem który też ma być męczony na wieki?
O ileż bardziej winny jest szatan niż nawet najplugawszy zbrodniarz? Nawet nie ma co porównywać.

Nie obrażaj się Henryku i nie reaguj gniewem na nas bo nie zasłużylismy sobie na to aby przyrównywac nas do wyznawców lucyfera.
Troche się zagalopowałes w ocenie
A tak odebrałem Twój wpis.
Jeżeli niektórzy są bardziej sprawiedliwi niż Bóg... to chyba wolą... Lucyfera. Na wszystko pozwala.

Tak jak napisał ktos powyżej. Nie chodzi o to kto ma racje. Chodzi o wyjasnienie wątpliwosci.
Jeżeli my na forum mamy takowe to co powiedzieć o tych ludziach ktorzy to czytają?
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 00:21
Andrzej napisał:
Czy nawet najwięksi zbrodniarze mają być traktowani na równo z szatanem który też ma być męczony na wieki?
O ileż bardziej winny jest szatan niż nawet najplugawszy zbrodniarz? Nawet nie ma co porównywać.

Andrzeju, a kto Ci powiedział lub skąd wiesz, że nawet najplugawszy zbrodniarz jest mnie winny niż szatan?

Wg mnie nie ma to znaczenia, że szatan jest inicjatorem wszelakiego zła na świecie. Księga Hioba lub kuszenie Isusa pokazuje w jaki sposób działa szatan, lecz to jaką drogą (dobra czy zła) pójdą ludzie czy anioły zależy już tylko od poszczególnych ludzi i aniołów. Szatan będzie skazany za swoje czyny, a ludzie będą skazani za swoje czyny i kara w obu przypadkach może być taka sama jeśli tak zdecyduje Bóg czy też Isus, który ma być sędzią. Roztrząsanie takich pytań jest nie na miejscu i zgoła bez sensu, bo powodują, że zamiast szukać słów Boga, to debatujemy nad tym, na co nie mamy wpływu.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7444
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 03:02
Message reputation : 100% (3 votes)
Jakakolwiek krytyka Boga jest kierowaniem się w kierunku Lucyfera. Izraelici na pustyni krytykowali i nie weszli do ziemi obiecanej.

Pewne wersety posiadają pewne nieporozumienia czy błędne zrozumienie i są, być może ze sobą sprzeczne.

Objawienie mówi o duszach w niebie a inne wersety mówią o śmierci jako śnie bez świadomości.

Mamy także olbrzymią naukę o zmartwychwstaniu i cały koncept Królestwa Bożego na ziemi to koncept nie dusz ludzkich ale żywych ludzi, z których większość zmartwychwstanie.

Mamy więc problem, którego nie rozumiemy! Czy to jest skażenie Biblii? Wątpię, ale ja podejrzewam, że ze są różne losy różnych ludzi i są oni sądzeni w osobny sposób.

Mamy 140 tysiące porwanych do nieba żywcem. I też nie bardzo to rozumiemy.

Czy będą tam w ciele, czy w jako dusze, czy będą powracać na ziemię w ciałach czy w jedynie jako dusze, te kwestie są bardzo trudne do zrozumienia.

Szata i upadłe anioły, czy to są ludzie? Czy istoty duchowe? Czy przybierają ciała ludzkie w celu seksu, czy są ludźmi w momencie zejścia na ziemię?

Te tematy są niezwykle trudne!!!

Jedni mają uśpione dusze czekające na zmartwychwstanie, inni idą do Hadesu pod ziemią na oczekiwanie sądu, inne dusze idą do nieba i nie wiemy czy powrócą na ziemię czy pozostaną w niebie.

Sam Chrystus mówi o spaniu po śmierci w przypadku Łazarza, ale także mówił o zatraceniu duszy w Gehennie.

Mówił także o zmartwychwstaniu a w Objawieniu jest przedstawiony jako król na koniu, który jest zbryzgany krwią ludzką aż po szatę Chrystusa.



Sam Bóg w Ezdrasza napomniał go, że zbyt wnikliwe dociekanie tych rzeczy jest niepotrzebne i polecił mu, aby zajął się tymi, którzy są posłuszni Bogu.

Ja rozumiem to jako trudny i raczej zawiły temat, na który Bóg niechętnie patrzy z powodu naszych trudności ze zrozumieniem.

Inaczej mówiąc, nie na nasze głowy.

Biblia opiera się głównie na tym, jak uzyskać zbawienie, gdzie ono będzie, na podstawie jakiego Prawa będziemy sądzeni.

Księga Ezdrasza ujawnia nam więcej niż jakakolwiek inna księga w kwestii dusz, ale nadal nie wyjawia na wielu detali i według Boga jest to celowe. To wszystko, co powinniśmy wiedzieć.

Co jest ciekawe, ten właśnie temat jest najważniejszym celem ataków szatana.

Mamy więc zagadkę w pewnym stopniu bardziej wyjaśnioną ale nadal nie potrafimy połączyć wszystkich elementów.

Podejrzewam pewną ukrytą taktykę Boga, który zaskoczy szatana w bardzo niedługim czasie.

I Bóg nie chce zbyt wiele ujawniać przed znanymi Jemu wydarzeniami.

Można rozważać pewne teksty biblijne ale  nigdy nie wolno nam podważać sprawiedliwości Boga. Po prostu nie mamy innego wyjścia jak bezgraniczne do Niego zaufanie.

Nie zapominajmy, że jesteśmy owcami w Jego trzodzie. Owca to płeć żeńska... barana.

Owce nie powinny nigdy kwestionować Pasterza, Ojca lub Syna.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 07:21
Message reputation : 100% (2 votes)
Henryk ma całkowitą rację.

Przykład z Izraelitami krytykującymi Boga na pustyni jest świetnym porównaniem do krytyki czy wątpliwości wobec Jego wyroków na szatanie i Jego sługach.

Po co przejmowac się się losem wrogów Boga???

Kto ma odwagę kwestionować Jego wyroki skazujące największych zwyrodnialców na wieczne męki???

Skoro sprawiedliwi i posłuszni Bogu ludzie mają żyć wiecznie na ziemskim raju, to co będzie tego równomiernym przeciwieństwem dla zwyrodnialców i sług szatana???

Wieczna śmierć i męki..proste!


Chciałbym jednak wyjaśnić kwestię, która niektórych tu wprowadza w zakłopotanie i przyniosła nieco wybujałe interpretacje...


(21) Ponieważ Bóg ściśle rozkazał tym, którzy przyszli na świat, kiedy oni się pojawili, co muszą czynić aby żyć, i czemu powinni być posłuszni, aby uniknąć kary.

(22) Niestety nie byli oni posłuszni i mówili przeciwko Niemu;  wymyślili dla siebie rzeczy próżne.

(23) i zaproponowali dla siebie złe oszustwa, i nawet zadeklarowali, że Najwyższego go nie ma, i zignorowali Jego drogi!

(24) I prawem Jego wzgardzili, i odrzucili Jego przymierza; byli niewierni Jego zakonowi i nie czynili Jego dzieł.

(25) Tak więc Ezdraszu rzeczy próżne dla próżnych, a obfite rzeczy dla obfitych.

(26) Oto czas nadejdzie, kiedy znaki, które ci przepowiedziałem się wydarzą i miasto, które teraz nie jest widoczne ukaże się i ziemia która teraz jest ukryta będzie ujawniona.

(27)  I każdy, kto jest uwolniony od zła jak tobie przepowiedziałem, ten będzie oglądał moje cuda.

(28) Ponieważ syn mój Mesjasz będzie ujawniony z tymi, którzy są z nim, a ci, którzy pozostaną będą się weselić przez czterysta lat.

(29) I po tych latach, umrze syn mój CHRYSTUS (Mesjasz), oraz wszyscy ludzie którzy odbierają oddech ludzki:

(30) I  świat powróci w pierwotną ciszę na siedem dni, jak było na początku; tak że żaden nie zostanie pozostawiony.

(31) A po siedmiu dniach świat, który jeszcze nie jest przebudzony, powstanie i to, co skażone zginie.

(32) I ziemia zwróci tych, którzy w niej śpią, i proch tych którzy w milczeniu mieszkają, a komory zwrócą dusze które im są powierzone.

(33) I  Najwyższy pojawi się na tronie sędziowskim, współczucie przeminie, a cierpliwość się skończy.

Według mnie słowa o ujawnienie Mesjasza odnoszą się do proroctw Daniela o przyjściu Chrystusa.

Daniel otrzymał to proroctwo podczas niewoli babilońskiej, na ponad 400 lat do przodu...

Daniela 9
(24) Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi oraz świętemu miastu na zakończenie grzechu, zaprzestania przewinień i obmycia nieprawości oraz dokonania przebłagania za nieprawości, oraz wprowadzenia wiecznej sprawiedliwości, aż do zapieczętowania wizji oraz do namaszczenia Najświętszego.

(25) Będziesz wiedział i rozumiał: odkąd wyszło polecenie jako odpowiedź dla budowy Jerozolimy, do Mesjasza Księcia będzie siedem tygodni i sześćdziesiąt dwa tygodnie; i wtedy czas powróci i ulica będzie budowana i mur,  a czasy będą ciężkie.

(26) A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Namaszczony będzie zniszczony i nie będzie wydany wyrok na niego; a on zniszczy miasto i świątynię wraz z księciem, który nadchodzi; oni będą odcięci w powodzi i aż do końca wojny, która się szybko skończy, on przeznaczy miasto na spustoszenie.

(27) W jednym tygodniu ustanowi przymierze z wieloma: a w środku tygodnia moja ofiara  i ofiara z płynów będzie zniesiona: świątynia stanie się obrzydliwością spustoszenia, i w czasie końca oraz końca będzie przeznaczona na spustoszenie.



Tak więc jasne jest, że Ezdrasz będący także w niewoli Babilonu został powiadomiony o pojawieniu się Mesjasza na kilkaset lat przed Nim.

Mesjasz został ujawniony poprzez proroczą zapowiedź samego Boga!

"Ponieważ syn mój Mesjasz będzie ujawniony z tymi, którzy są z nim, a ci, którzy pozostaną będą się weselić przez czterysta lat"

Kim są "ci, którzy pozostaną"???

Jest to plemię Judy, które jako jedyne przetrwało / pozostało do czasu przyjścia Jezusa. Ci z nich, którzy o tym wiedzieli napewno mieli z tego wielki powód do radości.

Daniel:
"W jednym tygodniu ustanowi przymierze z wieloma: a w środku tygodnia moja ofiara  i ofiara z płynów będzie zniesiona"

Ezdrasz:
"A po siedmiu dniach świat, który jeszcze nie jest przebudzony, powstanie i to, co skażone zginie."

Te proroctwa mówią o tym samym!!!

A skąd jeszcze znamy proroctwa o tygodniach???

Ano z Henocha!

Henocha 93

Apokalipsa Tygodni

3 Henoch rozpoczął czytać z księgi i powiedział: Urodziłem się jako siódmy pierwszego tygodnia, gdy sprawiedliwość i prawość jeszcze trwały.

4 Po mnie w drugim tygodniu powstanie gwałt i zakwitnie kłamstwo. Kiedy to się skończy, wzrośnie nieprawość, ale (Bóg) ustanowi prawo dla grzeszników.

5 Potem w trzecim tygodniu, pod jego koniec, zostanie wybrany człowiek, aby był rośliną sprawiedliwego sądu. Jego potomstwo stanie się rośliną sprawiedliwości na wieki.

6 Potem w czwartym tygodniu, pod jego koniec, będą miały miejsce wizje świętych i sprawiedliwych, otrzymają prawo dla wszystkich pokoleń oraz zostanie im ustanowiona zagroda.

7 Potem w piątym tygodniu, pod jego koniec, zostanie wybudowany na wieki dom chwały i panowania.

8 Następnie w szóstym tygodniu ci wszyscy, którzy w nim będą mieszkać, oślepną i serca wszystkich, pozbawione mądrości pogrążą się w niegodziwości. Wtedy pewien człowiek wstąpi do nieba. Pod koniec [ tego tygodnia] dom panowania zostanie spalony ogniem, a całe nasienie wybranego korzenia rozproszy się.

9 Potem w siódmym tygodniu powstanie pokolenie odszczepieńców. Wiele dokonają, ale będą to dzieła przewrotne.

10 Pod koniec tego (tygodnia) sprawiedliwi z odwiecznej rośliny sprawiedliwości zostaną wy-brani i im zostanie dana siedmioraka nauka dotycząca całego stworzenia.

11 Dzięki nim korzenie niegodziwości zostaną odcięte, jak również dzieło kłamstwa w czasie spełnienia się (Sądu). Bluźniercy zostaną wycięci na każdym miejscu, a ci, którzy planują złe czyny, i ci, którzy popełniają bluźnierstwo, zginą od miecza.

12 potem będzie inny tydzień, ósmy, który jest [tygodniem] sprawiedliwości i miecz zostanie mu dany, aby sprawiedliwy sąd mógł być wykonany nad tymi, którzy czynią zło. Grzesznicy zostaną wydani w ręce sprawiedliwych.

13 Pod koniec (tego tygodnia) nabędą legalne dobra i zostanie wybudowany dom dla wielkiego Króla w chwale na wieki.

14 Następnie w dziewiątym tygodniu zostanie objawiony całemu światu sprawiedliwy sąd i wszystkie czyny niegodziwości znikną z całej ziemi. Świat zostanie wydany na zniszczenie i wszyscy ludzie będą wypatrywać ścieżki prawości.

15 I potem w dziesiątym tygodniu, w siódmej (jego) części odbędzie się sąd nad światem, nastanie czas Wielkiego Sądu, który zostanie dokonany nad aniołami.

16 Pierwsze nieba przeminą, a ukaże się niebo nowe. Wszystkie moce niebios zajaśnieją na zawsze siedmiokrotnym [światłem] .

17 I potem będzie wiele nieprzeliczonych tygodni na wieki w dobroci i sprawiedliwości i odtąd już nigdy nie będzie się wspominać grzechu.

Werset 8 odnosi się właśnie do tego tygodnia, o którym czytamy u Ezdrasza!

Jak dla mnie wszystko pasuje i jest w pełni zgodne ze sobą Smile
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 07:45
Message reputation : 43% (7 votes)
Henry Sad   tu nikt nie krytykuje Boga i dobrze o tym wiesz. To jest cios poniżej pasa. Mam nadzieję, że w afekcie

Na siłę chcesz przeforsować pisma Ezdrasza jako nieskażone, a za kilka dni pewnie napiszesz jakby nigdy nic, że faktycznie tak jest.

I możesz cytować, że ktoś z forumowiczów coś tam napisał, ale za dużo w tym twojej nadinterpretacji.

Jestem w szoku.Atak jest straszny. Kilka wiader lodowatej wody proponuję.

Cała ta straszna sytuacja dotyczy tego, że jesteś święcie przekonany, że słowa Boga w tej księdze to w 100% Jego.
Jak za jakiś czas zmienisz zdanie to nie zdziw się jak przeczytasz w swoim imieniu od jakiegoś naprawdę dobrego człowieka na tym Forum twoje słowa:

Jakakolwiek krytyka Boga jest kierowaniem się w kierunku Lucyfera. Izraelici na pustyni krytykowali i nie weszli do ziemi obiecanej.

Mam nadzieję, że forumowiczowie, którzy oberwali dadzą sobie z tym radę.

Chyba przydałaby się przerwa, bo niektóre rzeczy nie będzie można naprawić.

Pozdrawiam wszystkich.

Ps. widzę że w trakcie pisania przeze mnie postu wrzucił posta Obserwator. Kolego... niestety ten post jest też do ciebie.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 08:15
Message reputation : 100% (1 vote)
A co ja takiego napisałem niby, bo nie rozumiem? Very Happy

Zarzucanie Bogu niesprawiedliwości jest niemądre, a słowa Ezdrasza o wykonaniu wyroków na niegodziwcach są w pełni zgodne z Apokalipsą, proroctwami Chrystusa, a także proroctwami Henocha, więc dziwi mnie tak krytyczna postawa nie poparta żadnymi dowodami.

Mateusza 7

(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.

Krytyka leci oparta wyłącznie o subiektywne opinie i odczucia, a jakoś nikt nie potrafi wykazać niezgodności Smile

Tak więc taka krytyka jest bezpodstawna i tyle.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 08:40
Message reputation : 100% (1 vote)
Nie rozumiem krytyki Ezdrasza. Zobaczmy ten fragment:


Ezdrasza 2 napisał:(79) I jeżeli jeden z tych którzy ukazali pogardę i nie trzymali się drogi Najwyższego i pogardzali Jego prawem, oraz ci, którzy nienawidzili tych, którzy się boją Boga,
(80) takie dusze nie wejdą do mieszkania ale będą natychmiast rozmyślać o udręce, zawsze żałując i się smucąc na siedem sposobów.
(81) Pierwsza droga, ponieważ pogardzili Prawem Najwyższego.
(82) Druga droga, ponieważ nie mogą niczego uczynić, aby się poprawić aby żyć.
(83) Trzecia droga, będą widzieć nagrodę położoną przed tymi, którzy zaufali przymierzom Najwyższego.
(84) Czwarta droga, będą rozważać cierpienie przygotowane dla nich na dni końca.
(85) Piąta droga, oni zobaczą zamieszkanie innych, chronione przez aniołów w głębokim pokoju.
(86) Szósta droga, oni ujrzą jak niektórzy z nich pójdą na tortury.
(87) Siódma droga, która jest gorsza niż wszystkie wymienione, ponieważ oni się dosłownie zmarnują w zamieszaniu będąc pochłoniętymi przez wstyd, i będą marnieć ze strachu widząc chwałę Najwyższego przed którym oni grzeszyli podczas swego życia i będą przed Nim sądzeni w czasie końca.


Zobaczmy te męki to jest po prostu ogromny stres i wstyd dusz które nie mając ciał będą oczekiwały na to, że podczas zmartwychwstania zginą w jeziorze ognia. Podobny stres i wstyd cierpią aniołowie zamknięci w otchłani.

A zatem jest to sprawiedliwa kara dla grzesznych dusz.

Każda istota duchowa anihilowana może być w jeziorze ognia i siarki, dlatego przed sądem owe dusze istnieją i w zależności od tego co czyniły to albo sa spokojne albo cierpią. 

Co do tego, że większość ludzi podczas sądu zginie to nie jest to żadna nowina.

Ludzkość przed potopem liczyła miliardy dusz. po potopie znowu większość ludzi czyniła zło. 

Dopiero misja Isusa spowodowała, że ilość sprawiedliwych się podniosła, tak, że w czasach końca powstanie wielka rzesza. 

Nasze odczucia są nie istotne liczy się tylko wola Boga. 

Pamiętajmy aby:


Sof 2 napisał:(1) Zbierzcie się, zbierzcie, narodzie niesforny!
(2) Zanim staniecie się jak plewa, którą wiatr unosi, zanim was dosięgnie żar gniewu Pana, zanim zaskoczy was dzień gniewu Pana!
(3) Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie jego prawo! Szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dniu gniewu Pana.
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 09:57
Message reputation : 100% (3 votes)
Co napisałeś Obserwator? Żartujesz? !!!!!

Henryk ma całkowitą rację - tak napisałeś. A więc mój post jest uzasadniony także do ciebie

Nikt nie potrafi wykazać niezgodności piszesz. A co ludzie cały czas tu piszą. Żartujesz sobie?

Oczywiście to co inni piszą to brak zrozumienia... ciekawe.

affraid Jak można być tak pewnym siebie...

To wygląda na indoktrynację.

Wydaje mi się, że prawie każdy to widzi, ale ludzie mimo to chcą na tym Forum pracować, szukać, badać jak się rzeczy mają.

A jak dalej nie rozumie ktoś, to napiszę dużymi literami:

TO, ŻE KTOŚ Z NAS NA CHWILĘ OBECNĄ MA WĄTPLIWOŚCI CO DO TEKSTÓW EZDRASZA, DO SŁÓW, KTÓRE RZEKOMO WYPOWIEDZIAŁ BÓG W TEJ KSIĘDZE, TO ŻE NIE PASUJE po części DO DOTYCHCZASOWEJ WIEDZY O BOGU I TRUDNO SOBIE TO WYJAŚNIĆ, TO NIE ZNACZY, ŻE KIERUJE SIĘ W STRONĘ LUCYFERA I STAJE W OPOZYCJI DO BOGA.

Jak w ogóle można coś takiego pomyśleć? Zrobiliście wielką krzywdę tym forumowiczom.

Należałoby to naprawić, a nie iść w zaparte.

Dobrze by było pójść teraz w inne tematy, no chyba, że chcecie sami udowodnić fenomen pism Ezdrasza bo tak to się pewnie skończy.

Z wieloma tematami już tak było a potem była wielka klapa. Ludzie pisali, ale z czasem pozostawali głównie ci co wiedzą lepiej. Zastanawialiście się dlaczego? Czasami dlatego, że faktycznie tego nie rozumieliśmy, ale czasami dlatego, że nic do was nie dociera, a potem jakby nigdy nic zmieniacie zdanie.

Ogrom pracy, który wkłada Henryk jest nie do podważenia. Tylko co to zmienia w tym temacie?

Wyobraźcie sobie sytuację:

Spotykacie twarzą w twarz innych forumowiczów, którzy mają swoje życie, którzy walczą żeby być lepszymi, mają swoje udręki, swoje radości, rodziny z dziećmi, którzy ślęczą godzinami na czytaniu, badaniu i pracy na Forum. I wreszcie powiedzcie im te słowa w twarz w kontekście całego tego zamieszania:

"Jakakolwiek krytyka Boga jest kierowaniem się w kierunku Lucyfera. Izraelici na pustyni krytykowali i nie weszli do ziemi obiecanej."

Tylko, że nikt tu tego nie robi. Chodzi o obraz i słowa Boga zawarte w tej księdze. Jakoś to trzeba napisać, że coś komuś w tym nie pasuje. To jak to napisać, żeby nie było, że jestem przeciwko Bogu?

Jak byś zareagował Henryk, gdybym 6 lat temu napisał, że Bóg sprawiedliwie będzie wydawał na męki grzeszników? Ja pamiętam, twoje zrozumienie wtedy: przecież Bóg musiałby być sadystą, a nim nie jest.

Obserwator odpowiedziałeś na mojego posta jakbyś go przeczytał, ale z jakiś powodów odpisałeś jakbyś nie wiedział o co chodzi. Cóż, jest jak jest.

Wyprostujcie to, bo ci co pisali i im się oberwało nie są przeciwko Bogu, ale mają wątpliwości co do postaci Boga przedstawionej w Ezdraszu. W księdze Ezdrasza powtarzam !!!!!!!!

Bez odbioru.

pozdrawiam wszystkich, którzy chcą naprawdę dobrze  Very Happy
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 10:10
Message reputation : 100% (3 votes)
Ja również nie jestem zbudowany tym co widzę w naszej dyskusji.
Tłumaczenie, że krytyka Boga jest zwroceniem się w stronę lucyferianizmu jest oczywiste dla wszystkich tutaj na forum. Ale należało by rozróżnić krytykę Boga od wątpliwości co do tego, że są to rzeczywiście słowa Boga. A Andrzej moim zdaniem wyraził wątpliwości, a nie krytykował Boga, więc aluzje do lucyferianizmu są bezpodstawne i nie w porządku. Wielu nawet proroków wybranych przez Boga miało całą masę wątpliwości z racji ludzkich ograniczeń. Mieli tylko ten przywilej,  że tłumaczył im to sam Bóg, a my mamy trochę trudniej. Izraelici oglądali Boga i się mu jawnie sprzeciwili. A wątpliwości miało wielu, wiec moim zdaniem należało bo to rozróżnić. I nie chce być sędzią kto ma rację a,tylko zatroszczyć się o poziom dyskusji.
Nie szukajmy tu na siłe wrogów Boga, ale raczej spokojnie rozwiewajmy swoje wątpliwości.

Bo jesteśmy wszyscy w drodze, a Isus powiedział:
Mt 5 napisał:
Mt 5
(22) A ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień Gehenny.
(23) Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,
(24) Zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój.
(25) Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia.
(26) Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz.

Co do samej księgi. Są elementy, które należało by wyjaśnić w sprawdzeniu z całą biblią jak chociażby śmierć Chrystusa po owych 400 latach. Ale raczej większych niezgodności nie widać.
Co do naszego podejścia do spraw miłosierdzia piekła i innych tego typu.
Ciągle jak mantrę będę powtarzał, że jesteśmy jeszcze pod wpływem myślenia chrześcijańskiego i dopóki w stu procentach się z niego nie wyrwiemy to ciężko nam będzie cokolwiek więcej zrozumieć. I jak widać może to również dotyczyć miłosierdzia Boga.

Ale jeśli ktoś rozumie więcej niż inni to nie powinien w zapalczywy sposób forsowac swojego zdania, ale cierpliwie tłumaczyć, to jest właśnie trening ducha o którym często wspomina Cyryl. Mamy się umacniać w duchu a nie działać przeciw sobie, bo jesteśmy wszyscy jeszcze w drodze.

My też jesteśmy jeszcze ślepi. Może dwa kroczki przed ludźmi tkwiacymi w religiach, ale niestety też jeszcze ślepi, więc trochę więcej wyrozumiałości.
Podkreślam jeszcze raz, że jak do tąd nie widzę żeby ktoś tu chciał obrażać Boga, więc naprawdę ostudźmy emocje.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 10:57
Message reputation : 50% (6 votes)
Tak, napisałem, że Henryk ma rację w odniesieniu do wątpliwości, które tak samo okazywali Izraelici na pustyni, szemrając przeciwko Bożym zamiarom.

Ale ja tu widzę jakieś personalne picie do Henryka i to nie pierwszy raz polskapaw. Wsparłem zdanie Henia i przyczepiłeś się także do mnie.

Skąd my to znamy? Wink

Ano nikt nie potrafi wykazać niezgodności...pokaż kto to zrobił Smile

Rzucanie wątpliwościami to nie argumentacja ani udowadnianie czegokolwiek.

Tak..jestem indoktrynowany Słowem Bożym i widzę zgodność u Ezdrasza i stwierdzam, że należy wziąć się za analizę, bo na razie te "wątpliwości", to cedzenie komara i połykanie wielbłąda.

Z jakimi tematami było tak wiele razy??? Pokaż!

JEŚLI KTOŚ MA WĄTPLIWOŚCI, TO NIECH JE WYKAŻE W OPARCIU O SŁOWO BOŻE A NIE WŁASNE ODCZUCIA I OPINIE.
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 11:53
Message reputation : 100% (2 votes)
Obserwatorze litości What a Face Co za egoistyczne podejście. Więcej pokory w zrozumieniu drugiego człowieka!! Z dialogu   który czytam wyczuwam złości, brak opanowania tylko że ktoś coś źle rozumie.
Henryku jeszcze do ciebie-- Napisałeś a raczej zadałeś pytanie czy mam w rodzinę bezbożników?  Po pierwsze . Ja bym ich tak nie nazwał nie jestem sędzią. To chyba nie ich wina że inaczej to wszystko rozumieją . Chcą do Boga tak ja i ty. Po drugie.Rozejrzyj się do okola i co widzisz? Każdy żyję z takimi ludźmi na co dzień czy każdy człowiek to satanista i nie mam tu namyśli elit tylko zwykłych szaraczków.. Wychodzi na to że tylko zbawienie ma rację i zero dyskusji. Wiele razy pisałeś że religie narzucają swoją wersje
Ja widzę tu dokładnie to samo nikt nie może wyrazić innego zdania bo ty oczywiście masz racje spoko:D   . Jest spora różnica pomiędzy twoimi pierwszymi wpisami a ostatnimi. Przykro mi że tak to wygląda. Jak to mówią -Twoje forum ty tu gospodarz i ty rządzisz. Ja niestety wysiadam mam dosyć.
Przykro mi ale ja nie jestem wstanie wcielać w życie nowych ksiąg niewiadomego pochodzenia a tym samym brać odpowiedzialność. Mimo to dziękuje za miłe chwile które tu spędziłem bo i takie były. Dziękuję wszystkim za pozytywny wkład w moją wiedzę.
Po przemyśleniach zdecydowałem odłączyć się od forum (organizacji??) .
zostawiam mój adres jak by ktoś chciał czasami pogadaćVery Happy Smile gregory.1972@wp.pl
                       POZDRAWIAM W PANU  Z BOGIEM


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 26th Marzec 2018, 14:15, w całości zmieniany 2 razy

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7444
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 13:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Wielu tyle czasu tutaj i pisze i wydawało by się, że rozumie wiele z Biblii, ale nagle widzimy realne bardziej niż przedtem szanse na zbawienie ale także i na potępienie, co powodują wielkie wzburzenie.


Rozmawiałem  nie tak dawno z pewną katoliczką na temat życia po śmierci. Tłumaczyła mi tak po katolicku znane nam wersje Krk.
Zadałem jej pytanie to jak sobie to wyobraża że będzie w niebie cieszyć się beztrosko szczęściem życia, podczas gdy jej bliska osoba będzie tuż obok cierpiała męki.
Wiecie co mi odpowiedziała? A no że i tu cytuję-- My tego nie będziemy słyszeli i widzieli!!

Podobną opinię wydał Bóg mówiąc do Edrasza, aby bardziej zwracał uwagę na tych, którzy dążą do zbawienia niż martwił się o wrogów Boga. Postawmy sprawę tak. Dlaczego bliska osoba będzie cierpiała męki? Z wyroku Boga za wyjątkową bezbożność i wrogość wobec Boga.

Ta katoliczka odpowiedziała bardzo mądrze, bo i dla mnie taka osoba nie byłaby mi już bliska, skoro nie była bliska... Bogu!!


Tyle razy się mówiło o tym, ze bałwochwalcy i wielbiciele Królowej Niebios wejdą do Ziemi Obiecanej i Bóg im odmieni serca. I będą się wstydzili własnych grzechów ale będą pod opieką samego Boga.


To oznacza jedno, ze zdecydowana większość z nas, pomimo wielu grzechów, na podstawie ofiary Syna Bożego uzyska usprawiedliwienie z powodu szacunku dla Boga, jego dzieł stwórczych oraz dla jego Prawa, gotowi do wypełniania prawa.

Byłem pod błędnym wrażeniem, że zdecydowana większość piszących to doskonale rozumie. Niestety myliłem się. Może i za ostro pojechałem, ale nie można ukrywać prawdy dla popularności.

Właśnie wielu Izraelitów na pustyni utraciło życie dlatego, że krytykowali i Boga i Mojżesza i ciągle utyskiwali. I za narzekania i powątpiewania utracili życie. Rodzina Koracha została pochłonięta przez ziemię.

Stwierdzenie, że jeżeli masz w rodzinie bezbożnika to twój własny, bardzo twardy osąd dla tej osoby i być może zbyt drastyczny i sędziowski, ponieważ nigdy nie wiesz co z tą osobą będzie jutro.

Jeżeli mój komentarz cię uraził, przepraszam cię za to, ale nie mogę reagować na coś, co ujmuje Bogu chwały, a stwierdzenie, że bezbożnik cierpiący w Hadesie to jest rzecz niemiła ze strony Boga, której nie jesteś w stanie zaakceptować.

Żadem bezbożnik, czyli wróg Boga nie wyjdzie z Hadesu!

Jeżeli jego wadą jest bałwochwalstwo i chodzenie do kościoła, to na pewno bezbożnikiem nie jest tylko nie rozumie co robi ale do kościoła chodzi nie tyle aby ludzie widzieli ale ze sumienie mu podpowiada, że Bóg istnieje ale omamiony prze satanistów Watykanu wierzy, że robi dobrze.

Za takich Chrystus umarł.

Ale jeżeli widzę że ktoś twierdzi że ma w rodzinie bezbożnika którego mu żal... jak to można zinterpretować? Zwłaszcza w kontekście, ze taki wyrok jest zbyt surowy czyli... Bóg przesadza i się myli.

Jesteśmy na forum publicznym, i jeżeli niektórzy z nas mają niezłą wiedzę biblijną, natychmiast re4agują na takie oświadczenia, ponieważ one nie są zgodne z Prawdą a nasi pozaforumowi czytelnicy także na to skoczą, ze w taki poważnych sprawa nie korygujemy innych.

Mam właśnie przetłumaczony następny rozdział i jest także niezmiernie ciekawy i wiele wnosi dla... znających już Słowo Boże, ponieważ księga Ezdrasza zawiera wiele słów Boga i jak na razie nikt tego w żaden sposób nie zakwestionował.

Obserwator stanął odważnie w nie tyle w mojej obronie ale w obronie Prawdy, ponieważ on doskonale zna Biblię i podobnie ja ja czy inni, my widzimy niemal wszędzie potwierdzenie Ezdrasza w innych księgach biblijnych.

Zwłaszcza, że ta księga niezwykle bazuje na Prawie, które Bóg nazwał egzaltowanym.

Dlatego, że Prawo zasiane w ludzkich sercach wydaje wspaniałe plony. tego także nie wiedzieliśmy i dlatego wielu z nas tak ta księga się podoba.

Co jeszcze jest ciekawego w Ezdrasza, tylko ja zwróciłem uwagę na to z racji tłumaczenia, ponieważ musiałem wielokrotnie czytać każde zdanie w obu językach czyli miałem wielką przewagę. Normalnie tak się nie czyta.

Ezdrasz (Salatiel) został zabrany do nieba, jak Eliasz!

Jest w pierwszych dwóch zdaniach w jednym z dwóch ostatnich rozdziałów. Znając jego postawę oraz przywilej otrzymania tak ważnych proroctw jest to jak najbardziej zrozumiałe.

To, co zaraz wkleję także wielu z nas ucieszy, ponieważ ukaże nam, skąd się wziął ruch syjonistyczny i dlaczego aż tak jesteśmy prześladowani.

Całe zbawienie to uświęcenie Bożego Królestwa, które Bóg nazywa Syjonem.

Czyli Syjon to Naród wybrany na ziemi Obiecanej wraz z Jerozolimą i wzgórzem Syjon.

Mamy więc odwrotność lucyferiańską, czyli szatański syjonizm w Ziemi Obiecanej.

Tak to ukazuje Bóg tym rozdziale i nadal nie jest to sprzeczne z resztą Biblii ale ją doskonale uzupełnia oraz wiąże.

Rozdział 10



(1)  "Ale stało się, gdy syn mój wszedł do weselnego pokoju, upadł i umarł:

(2) Wtedy zapaliliśmy wszyscy lampy, i wszyscy sąsiedzi moi  próbowali mnie pocieszyć, i byłam spokojna aż do wieczora drugiego dnia.

(3) Ale kiedy oni wszyscy przestali mnie pocieszać, żebym się uspokoiła,  wstałam w nocy i uciekłam i przyszłam jak widzisz na to pole:

(4) I nie mam zamiaru wracać do miasta, ale tu chcę mieszkać: nie będę jeść ani pić, ale płakać bez przestanku i pościć, aż umrę."

(5) Przerwałem jej opowiadanie, które wysłuchiwałem i odpowiedziałem jej z gniewem i powiedziałem:

(6) " O głupia ponad wszystkie niewiasty, czyż nie widzisz innej żałości, co się z nami stało?

(7) Gdy Syjon, matka nas wszystkich, jest w głębokim smutku i wielkim utrapieniu.

(Cool Jest najbardziej właściwe aby się smucić teraz, gdy wszyscy żałujemy, i smętni jesteśmy, bo my wszyscy zasmuceni jesteśmy, ty się płaczesz o jednego syna, ale my, cały świat smucimy się za naszą matkę.

(9) Teraz zapytaj ziemi, a ona ci powie że to ona jest tą, która powinna żałować upadku tak wielu, którzy narodzili się na niej.

(10) I na początku wszyscy zostali narodzeni na niej i inni nadejdą: a oto niemal wszyscy idą na zatracenie, a mnóstwo ich jest przeznaczonych na zgubę.

(11) Któż więc powinien bardziej płakać; ta, która tak wielkie mnóstwo straciła, czy ty która żałujesz jednego?

(12) Ale jeżeli mnie powiesz; 'Moje lamentacje nie są jak tej ziemi, bo ja straciłam owoc mego łona, który wydałam na świat w bólu i urodziłam w smutku:

(13) Ale ziemia według zwyczaju ziemi - tłumy są teraz na niej i idą tak, jak przyszły.'

(14) wtedy tobie powiem, 'Tak jak ty urodziłaś w smutku, także i ziemia także daje swój owoc, czyli człowieka, dla Tego, który ją stworzył.

(15) Dlatego powstrzymaj swoje smutki dla siebie, i znoś odważnie smutki, które na ciebie nadeszły.

(16) Bo jeśli uznasz, że dekret Boży jako sprawiedliwy, otrzymasz swego syna z powrotem w odpowiednim czasie i będziesz błogosławioną pomiędzy kobietami.

(17) Idź więc do miasta do męża twego."

(18) I rzekła do mnie: "Nie zrobię tego; ani nie pójdę pójdę do miasta, ale umrę tutaj."

(19) I powiedziałem ponownie do niej, i rzekłem:

(20) "Nie mów tak, ale pozwól się przekonać z powodów kłopotów Syjonu, i bądź  pocieszona bólem Jeruzalemu.

(21) Bo widzisz, że miejsce nasze święte jest spustoszone, ołtarz nasz rozwalony, a nasza świątynia zburzona;

(22) nasze harfy odłożone, nasze pieśni zostały uciszone i nasza radość się zakończyła; lampy na naszym świeczniku pogasły:  skrzynia przymierza została splądrowana, nasze rzeczy poświęcone zostały splugawione, a imię, które jest wzywane nad nami zostało sprofanowane: nasi wolni mężowie cierpią prześladowania, nasi kapłani zostali spaleni na śmierć, nasi Lewici poszli do niewoli, a dziewice nasze są plugawione, i żony nasze zgwałcone; sprawiedliwi nasi zostali zabrani, nasze niemowlęta stracone, nasi młodzieńcy zostali zniewoleni, a nasi mocarze stracili swoją moc.

(23) I najważniejsze ponad to wszystko, pieczęć Syjonu - ponieważ ona utraciła pieczęć swej chwały i została oddana w ręce tych, którzy nas nienawidzą.

(24) Dlatego otrząśnij się ze swego wielkiego smutku, a odsuń od siebie wiele boleści, aby Mocny był miłosierny dla ciebie, a Najwyższy dał tobie odpoczynek od twych kłopotów."

(25)  I kiedy rozmawiałem z nią, nagle rozjaśniała nadmiernie jej twarz a jej oblicze zajaśniało jak błyskawica tak, że bardzo się wystraszyłem aby się do niej zbliżyć i moje serce było pełne strachu. Zastanawiałem się co to mogło być.

(26) A oto wydała ona wielki głos strachu pełny, tak, że ziemia zatrzęsła się od dźwięku.

(27) Spojrzałem a oto nie było już więcej widać niewiasty, ale miasto budowane, i miejsce fundamentów wielkich się pokazało. Wystraszyłem się, i zawołałem wielkim głosem, i rzekłem:

(28) "Gdzie jest anioł Uriel, który przyszedł pierwszy do mnie?" Bo to on wprowadził mnie w przepełniające oszołomienie; mój koniec stał się skorumpowany, a moja modlitwa pohańbieniem.

(29) Kiedy wypowiadałem te słowa, oto anioł przyszedł do mnie za pierwszym razem; przyszedł do mnie, i spojrzał na mnie;

(30) A oto leżałem jak umarły, i pozbawiony byłem mego zrozumienia. Wtedy ujął mię za prawą rękę i wzmocnił mnie, postawił mnie na nogach i rzekł do mnie:

(31) "Co się z tobą dzieje? Dlaczego jesteś strwożony? Dlaczego zrozumienie i twe myśli są zakłopotane?

(32) I odrzekłem: "Ponieważ mnie opuściłeś, a ja uczyniłem jak  mnie wskazałeś i wyszedłem na pole, i oto i nadal widzę to, czego nie mogę wyjaśnić."

(33) I powiedział do mnie: "Stój jak mężczyzna, a cię pouczę."

(34) Odrzekłem:  "Mów mój Panie, tylko mnie nie opuszczaj, bo umrę przed moim czasem.

(35) Bo widziałem coś, czego nie znałem i słyszałem coś, czego nie rozumiałem.

(36) Czyżby mnie rozum zwiódł, i moja dusza śniła?

(37) Teraz wiec proszę ciebie abyś wyjaśnił swemu słudze ową przedziwną wizję."

(38) I odpowiedział mnie, i rzekł: "Słuchaj mnie a pouczę ciebie oraz powiem ci o rzeczach, których się boisz, bo tobie Najwyższy objawił wiele tajemnic.

(39) Ponieważ On widział twoje sprawiedliwe postępowanie, że się nieustannie niepokoiłeś o lud swój, a opłakiwałeś bardzo Syjon.

(40) Takie jest więc znaczenie tej wizji.

(41) Kobieta, którą widziałeś płaczącą niedawno, którą widziałeś zrozpaczoną i zacząłeś ją pocieszać -

(42) ale już jej nie widzisz w formie kobiety, ale widziałeś zbudowane miasto -

(43)  odnośnie tego, co ona ci powiedziała o nieszczęściu syna swego, taka jest tego interpretacja.

(44)  Ta kobieta, którą widziałeś, którą teraz zobaczyłeś jako zbudowane miasto, to jest Syjon.

(45) A że powiedziała ci, że była niepłodna przez 30 lat,  ponieważ było trzy tysiące lat na świecie zanim ofiary były składane.

(46) A po trzech tysiącach lat Salomon miasto wybudował, i ofiary składał: to było jak kobieta, kiedy niepłodna, syna porodziła.

(47) A że tobie powiedziała, że go wychowała z wielką troską, to był okres mieszkania w Jeruzalem.

(48) I kiedy mówiła tobie: 'Kiedy mój syn wszedł do pokoju weselnego i umarł,  to było zniszczenie upadłego Jeruzalemu.

(49)  A oto widziałeś podobieństwo, jak za syna płakała, począłeś ją pocieszać o tym, co się stało.

(50) Teraz Najwyższy widzi, że się z całego serca zasmuciłeś i cierpisz za nią, pokazał więc ci jasność jej chwały, i wspaniałość jej piękności.

(51) Dlatego powiedziałem tobie, abyś pozostał na polu gdzie dom nie został jeszcze zbudowany.

(52) bo wiedziałem że Najwyższy ujawni te rzeczy tobie.

(53) I dlatego ci powiedziałem, abyś wyszedł na pole, gdzie nie było fundamentów żadnego budownictwa.

(54) ponieważ nie mogła żadna ludzka praca budowlana stać na miejscu, gdzie miasto Najwyższego miało być ujawnione.

(55) Dlatego nie bój się, a niech się nie lęka serce twoje: ale idź i zobacz splendor i wielkość budowania, tak daleko, jak twe oczy zobaczą je,

(56) A potem usłyszysz tak dużo, na ile twe uszy mogą słyszeć.

(57) Bo Jesteś błogosławiony bardziej niż inni, i jesteś powołany przed Najwyższym, jako mało kto.

(58) Ale jutrzejszą noc także tutaj spędzisz,

(59) a  Najwyższy ukaże ci senne widzenia tego, co uczyni Najwyższy tym, którzy mieszkają na ziemi w czasach ostatecznych." I spałem przez tę noc, i przez drugą, tak, jak mnie rozkazał.

Rozdział 11 jest w linku - http://www.bibliamesjanska.com/2_Ez/11.html

Jest tam o trzy głównym orle, rozdział, który już wcześniej przetłumaczyłem. I już wiem jak rozwiązać tę zagadkę. większość z nas myślała że chodzi o herb... Rosji, która ma orła z trzema głowami. Ale to może być oszustwo... syjonistów  których szatan poinformował o proroctwie Ezdrasza.

Ale błąd w interpretacji polega w tym, ze trzy głowy reprezentują trzy... rodzaje władzy czyli trzech króli. Jest jeszcze lepiej, są to trzy miasta, które opanowały cały świat uciskiem i bezbożnością. Także Bestia ma siedem głów, które oznaczają miasta/państwa.

Owe trzy głowy - największa to Watykan, Anglia i USA!

Są amerykańskie sposoby patrzenia na rząd nie związane z Biblią i także USA przedstawiają jako orła z trzema głowami, które symbolizują różne systemy wewnętrzne w USA.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 13:41
Message reputation : 100% (2 votes)
Gregor, polskapaw i inni - spokojnie…


Wyszło jakieś nieporozumienie, ale chyba wiem, o co chodzi…


Myślę sobie - i teraz na chwilę zupełnie abstrahując od 2 Edzrasza, od tego, co tam jest napisane, czy to jest Słowo Boże, czy nie - że Henryk jednak ma sporo racji, w tym co napisał…

Tylko że, zamiast się niepotrzebnie unosić, ochłońmy wszyscy i może spójrzmy na to w ten sposób, że Heniek po prostu…

ostro stanął w obronie Pana, Boga - Jego dobrego Imienia i Jego sprawiedliwości!!!

Prawdopodobnie Henryk odniósł wrażenie, i zresztą nie on jeden, w tym również i ja, że w tej całej dyskusji padły, jak mi się wydaje – a wierzę, że stało się to zupełnie niechcący – pewne zarzuty względem samego Pana, Boga!

A jeżeli tak, to w tej sytuacji myślę, że bardzo dobrze się stało, że Heniek tutaj na to zagregował, bo takie jest też zadanie każdego z nas!!!!

Heniek w tym przypadku wypalił prosto z mostu.

Ale my wszyscy musimy jeszcze się od czasu do czasu nawzajem pouczać - raz zrobimy to delikatnie, innym razem bezpośrednio, bo jesteśmy różnymi ludźmi i różnie reagujemy na taką samą sytuację.

Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy tutaj jesteśmy braćmi i siostrami w wierze w Pana Isusa, których łączy to, że rozumiemy, jak ważne jest przestrzeganie Jego przykazań i Jego nauk.

Każdy z nas jest też na innym etapie poznania tej samej prawdy, ale to nie sprawia, że ci, co wiedzą więcej są lepsi od tych, co wiedzą mniej i że ktoś tu komuś coś narzuca, bo nie temu służy to forum. To nie jest żadna sekta, czy jakaś organizacja, tylko miejsce wymiany poglądów dla osób, które w głównych sprawach mają zbieżne podejście.

Owszem - czasami każdy z nas ma jakiś pomysł na daną kwestię i broni tego swojego podejścia mniej lub bardziej dopóty, dopóki sam albo prędzej ktoś inny nie udowodni mu, że jest w błędzie. Ale to są wszystko jedynie nasze subiektywne podejścia, o czym wszyscy na forum doskonale wiedzą, więc nikt nie zmusza innych do uznania tej czy innej interpretacji, i tak samo jest z tą 2 Edrasza. Jednak w pewnych zasadniczych kwestiach mamy już to samo, wyrobione i ugruntowane na podstawie Słowa Bożego zdanie.

Tak naprawdę liczy się tylko to, że każde z nas stara się być jak najlepszym uczniem Pana Isusa i to, jak przestrzegamy Prawa Bożego.

Wiec cokolwiek robimy musimy mieć na zawsze uwadze, że to my zwłaszcza powinniśmy pracować cały czas na dobre Imię Pana, Boga i Jego Syna, które właśnie przez nasze dobre uczynki powinno być przez innych szanowane.

A jeżeli my sami będziemy wątpić w jego sprawiedliwość, to czy w ten sposób dajemy innym dobry przykład?

Bo trzeba powiedzieć wprost, że każdy, kto podważa to, że Pan, Bóg jest sprawiedliwy albo miłosierny staje z automatu po stronie szatana.


A chodzi mi tutaj o stwierdzenie, które się przewinęło przez kilka powyższych postów, że jak tortury i wieczne męki dla dusz niektórych grzeszników mają się do Bożego miłosierdzia i sprawiedliwości? Czy to jest sprawiedliwe i miłosierne postępowanie ze strony Boga?


No cóż, powiedzieć, że się nie rozumie postępowania Boga to jedno i mamy do tego pełne prawo, bo jesteśmy za malutcy, aby samodzielnie zrozumieć Jego myśli, które nie są naszymi myślami. Jesteśmy tylko garnkiem w rękach garncarza. Można mieć wątpliwości i nikt tego nie kwestionuje.

Ale już postawienie pytania, czy to jest sprawiedliwe albo miłosierne postępowanie Boga?, to jest podważanie i powątpiewanie w sprawiedliwość i miłosierdzie naszego Boga z powodu tego, że się nie rozumie Jego postępowania, czyli jest de facto krytyką samego Boga, który nas stworzył!

A kim my jesteśmy, aby podważać i krytykować Jego decyzje, Jego sądy albo żeby wątpić w Jego sprawiedliwość?!! Albo w Jego miłosierdzie?


Czy dostrzegacie tę różnicę?


Dlatego pytam - już po raz trzeci zresztą:


po co wy się zastanawiacie nad losem ciężkich grzeszników i użalacie się nad jakimś pedofilem, mordercą dzieci, czy innym permanentnym sługusem szatana, który przez całe swoje życie świadomie się nie nawrócił, choć pewnie Pan, Bóg dawał mu na to szansę nie raz, bo będzie biedaczek cierpiał po śmierci!! Że będzie miał tortury, choćby i wieczne!!


Czy nas to w ogóle powinno obchodzić? Czy mamy jakiś osobisty powód ku temu?

Skoro tak Pan, Bóg postanowił zrobić z pewnymi grzesznikami to, czego człowiek nie rozumie i budzi to jego jakieś wątpliwości, to i tak brak jego zrozumienia nie zmienia faktu, że to działanie Pana, Boga musi być sprawiedliwe, bo Pan, Bóg, który jest zawsze sprawiedliwy, tak właśnie postanowił!


To niech sami grzesznicy martwią się o swój los po śmierci, a nie my martwimy się za nich i próbujemy zrozumieć ich sytuację.


Po co my to mamy robić? Po co się nam nad tym zastanawiać i tracić czas na to, aby zrozumieć, dlaczego w oczach Pana, Boga jest to sprawiedliwe albo miłosierne? Czy to nas dotyczy?

NIE.

Nie zapominajmy, że każdy z nas pracuje na swoje zbawienie.

Dlatego my powinnyśmy bardziej myśleć o dążeniu do własnej sprawiedliwości i naszej za to nagrodzie. I nad tym winniśmy się zastanawiać i to próbować zrozumieć, a nie biadować i to jeszcze w ten sposób nad losem ciężkich grzeszników.

A jeżeli martwisz się o członków swojej rodziny, co będzie z tymi, którzy ani nie są zbrodniarzami, ani nie są też świętymi...

Powiem tak. Pan, Bóg moim zdaniem każdemu w pewnym momencie jego życia daje szansę na nawrócenie się. Zatem członkowie naszych rodzi także ją dostaną albo już dostali. Tak też było i ze mną. Poza tym, ja codziennie modlę się o mądrość m.in. dla członków naszych rodzin tj. mojej i mojej żony. I już teraz widzę pierwsze tego efekty!!!! Robię, co tylko mogę, choć staram się też nie naciskać, aby ich nie zniechęcić, aby oni wszyscy poznali Pana Isusa i Pana, Boga. Powiedziałem im przede wszystkim o Prawie Bożym, bo sam już wiem, że jest to najważniejsza sprawa w życiu. Potem – aby nie tylko mnie samemu, ale i im łatwiej było uczyć się tego prawa – przez 7 miesięcy w każdej wolnej chwili spisywałem z Biblii wszystkie przepisy Prawa Bożego, bo sam bardzo chciałem poznać i zrozumieć, jakie jest to Prawo, którego przestrzegania Pan, Bóg od nas wymaga (dużą część z tego zamieściłem też na forum w dziale: Doktryny - Prawo boże..). Reakcje na to Prawo jak na razie były wręcz niesamowite w sensie pozytywnym!!! A więc można zrobić jeszcze wiele, aby naszych najbliższych coraz bardziej przybliżać do Pana, Boga i Pana Isusa.

Zresztą, co by się z nimi albo ze mną nie stało po śmierci, to i tak jestem na 1000000% pewien, że będzie to całkowicie sprawiedliwe i miłosierne działanie ze strony Boga.

Zatem ja uważam, że wszystko, co robi Pan, Bóg jest zawsze sprawiedliwe. I zawsze miłosierne.

A jeżeli nie rozumiesz, dlaczego jakiś postępowanie Boga jest sprawiedliwe w Jego oczach, to poproś Pana, Boga o mądrość, a może pozwoli ci zrozumieć motywy Jego decyzji.

Zaś zadawanie pytań w stylu: czy Pan, Bóg jest sprawiedliwy albo miłosierny, skoro dopuszcza takie „straszne” rzeczy wobec niektórych, grzeszników (a na moją logikę chodzi tu o grzeszników najcięższego kalibru)?, to jest to nic innego, jak jawne kwestionowanie Jego sprawiedliwości i Jego suwerennych decyzji, z których On nie musi się nikomu tłumaczyć!

To On, Pan, jest naszym Bogiem i naszym Ojcem, a my jesteśmy tylko jego stworzeniami, które otrzymały od Niego ten ogromny przywilej, że otworzył nam oczy i pomógł nam do Siebie i Swojego Syna dotrzeć i powinny być mu ze wszech miar wdzięczni nie tylko za to, ale i za życie i za wychowanie, bo On chce zawsze tylko naszego dobra.

Więc można mieć jak najbardziej wątpliwości, bo się naszym ograniczonym, ludzkim umysłem ogromu rzeczy i spraw się nie ogrania, ale nigdy, nawet wówczas nie śmiałbym mieć wątpliwości co do tego, że Pan, Bóg zawsze postępuje sprawiedliwie i miłosiernie, czyli także wtedy, kiedy człowiek nie rozumie, dlaczego coś jest w Jego rozumieniu sprawiedliwe albo miłosierne.

Dlatego abstrahując zupełnie od 2 Ezdrasza – uważam, że musimy zawsze ufać Panu, Bogu bezgranicznie i prosić o mądrość, jeżeli czegoś nie rozumiemy - czy to z tej księgi, czy innej - bo być może kiedyś Pan, Bóg nam to wyjaśni, jeśli tylko zechce, a nie okazywać Mu brak zaufania i podważać Jego sprawiedliwość i miłosierdzie pytaniami w stylu, czy Pan, Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny, skoro tak postępuje?

Odpowiedź jest tylko jedna:

Tak, nasz Pan, Bóg jest zawsze sprawiedliwy i miłosierny, nie zależenie od tego, czy ktoś rozumie powody Jego postępowania, czy też nie rozumie, dlaczego takie postępowanie Pana, Boga jest w Jego oczach sprawiedliwe albo miłosierne i tylko wydaje mu się, że to Jego postępowanie jest niesprawiedliwe albo niemiłosierne.


Dlatego myślę sobie, że cokolwiek człowiek chce zrobić, to najpierw powinien sobie dobrze przemyśleć, czy aby na pewno w ten czy inny sposób nie podważam sprawiedliwości, mądrości, ani miłosierdzia Pana, Boga, bo inaczej byłoby to oznaką braku szacunku wobec Niego. A zapewne nikt z nas nie ma najmniejszego zamiaru świadomie zachować się w ten sposób. Dlatego myślę, że powinniśmy zwracać na to większą uwagę.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7444
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

25th Kwiecień 2017, 14:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Zwróćmy uwagę na jeden bardzo istotny szczegół.

Nikt z krytyków Ezdrasza nie wskazał ani jednego wersetu czyli po prostu kilka osób postawiło swoją czysto subiektywną opinię, która praktycznie jest bez wartości.

Nikt nie był w stanie zachęcić mnie czy innych braci czy siostry do sprawdzenia przeciwnych naszej drodze faktów i w ten sposób zachęcić nas do zmiany naszych poglądów czy nawet wierzeń.

Była pewna próba ale okazała się nieużyteczna i została wyjaśniona. Wielkie wątpliwości są także oparte na znacznie głębszym gruncie i niejako widać niechęć do Prawa przebłyski fałszywej doktryny Pawła zbawienia z wiary i tylko z wiary.

Mało tego, zarzuca się że zbyt pochopnie zmieniamy zdanie, czyżby także w planie wyzwolenia Narodu Wybranego?

Co prawda zostaliśmy pouczeni, ze zbyt pospiesznie traktujemy te sprawy. Nie będę cytował dokładnych tekstów i wskazywał autorów, ale jak ktoś chce, może to sprawdzić osobiście.

Ponownie, nie ma udokumentowanych obiekcji ale wyrażane są jedynie negatywnie i co najważniejsze, bezpodstawne opinie.

bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Sponsored content

Biblia Mesjańska - Page 4 Empty Re: Biblia Mesjańska

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach