Biblia Mesjańska

+26
damian
Edwedere
Będzimysł
zipek
Cyryl
Łukasz.s
Liksar
Odrodzony
Andrzej
anileve
polskapaw
Gregor
Kasia
Aleksander
lusia
Bushi
Iraeneus
Wróg Kozłów
Lotion
Obserwator
Skiper
Kropla
Hugo
efraimita
krissss
Henry Kubik
30 posters
Go down
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

15th Maj 2017, 18:59
Kasia napisała:

Jeżeli nie znam Prawa a działam zgodnie ze swoim sumieniem
to ono nigdy mnie nie zawiedzie w przeciwności do serca.

Kasiu ja może powiem na swoim przykładzie.

Zgadzam się z Tobą, że sumienie wystarcza do zbawienia.

Dlatego np. nieprzejednani zwolennicy Pawła, Marka i Łukasza mogą sobie ich bronić do upadłego, ale dopóki oni wierzą w Pana Isusa to mogą liczyć na zbawienie tak samo jak ci, którzy odrzucają Pawła i strzegą przykazań Pana Isusa. Bo zwolennicy Pawła też mają swoje sumienia i też – mimo, że nie rozumieją, że popierając Pawła popierają bezprawie – to sami siłą rzeczy tych niektórych przynajmniej przykazań Pana Isusa jednak przestrzegają. I na tym polega paradoks, którego oni nie mogą jeszcze zrozumieć.

Tylko pytanie: czy chodzi o to, aby robić w sprawie swojego zbawienia jedynie to, co jest wystarczające?

Moim zdaniem nie. I dlatego Pan, Bóg dał ludziom swoje Prawo. Kazał im je poznawać, czyli uczyć się go, aby je potem móc świadomie przestrzegać. Przecież Izraelici także mieli swoje sumienia, a mimo to dostali Torę.
Pytanie w takim razie po co, skoro mieli sumienia i one powinny im wystarczyć? Przecież sumienie pozwala wiedzieć, co jest złe, a co dobre.

Moim zdaniem Prawo zostało dane po to, aby ludzie nie opierali się tylko i wyłącznie na swoich sumieniach, tylko - skoro już dostali to doskonałe Prawo - żeby się doskonalili w czynieniu dobra i robili to świadomie - właśnie poprzez poznawanie Prawa.

W moim przypadku – zanim poznałem Prawo Boże - moje sumienie pozwalało mi jedynie na przestrzeganie tylko tych oczywistych przykazań Pana, Boga, a i to też nie zawsze.

A co z tymi nieoczywistymi dla mnie przykazaniami?  

Czy moje sumienie podpowiadało mi, że krucyfiks albo „święty obrazek” to coś złego?
Nie. Ono nie chroniło mnie przed bałwochwalstwem. Dopiero poznanie Prawa uświadomiło mi, że to jest grzech.

A czy moje sumienie protestowało, kiedy zionąłem nienawiścią do moich nieprzyjaciół?
Nie.
Mało tego. Tak nawet było do czasu przyjścia Pana Isusa na ziemię. Do tego czasu też niczym złym nie było nienawidzić swoich nieprzyjaciół, a wystarczyło miłować swoich bliźnich. Więc dopiero Pan Isus wprowadził to nieoczywiste - przynajmniej dla mnie - przykazanie.

Albo czy moje sumienie nie pozwalało mi przysięgać?
Też nie.

I takich przykładów nieoczywistych dla mnie przykazań mogę mnożyć.

A więc nie znając Prawa nieświadomie dopuszczałem się grzechów, bo nie wiedziałem, że takie rzeczy są złe w oczach Pana, Boga.

Zatem moje sumienie nie zastępowało mi znajomości Prawa i jego świadomego przestrzegania. Ono pozwalało mi na unikanie tylko podstawowych grzechów, czyli na przestrzeganie oczywistych dla mnie przykazań Pana Boga, których zostałem nauczony jako dziecko.

Dlatego też napisałem o nieświadomym grzechu.

On dla mnie przede wszystkim wynika z nieznajomości Prawa Bożego, którego znajomości nic, w tym moje sumienie jak na razie mi nie zastąpi. Moje sumienie kształtuje się i rozwija się wraz z poznawaniem Prawa. I pomaga mi tego Prawa przestrzegać.

Dla mnie ktoś, kto nie zna Prawa moim zdaniem także grzeszy, ale nie robi tego świadomie, specjalnie, z premedytacją.

Oczywiście nieświadomy grzech (czyli popełniony niechcący) też może też wynikać z tego, że ktoś jednak zna jakiś przepis, ale nie wie, czy ma go dzisiaj przestrzegać, czy nie. Mnie to nie dotyczy, ponieważ ja mam swoje - jak każdy z nas zresztą – pewne zrozumienie Prawa. Na tej podstawie wiem, co moim zdaniem jest dzisiaj obowiązkowe do przestrzeganie, co dobrowolne, a czego nie można przestrzegać, bo nie ma do tego dzisiaj na ziemi warunków. I tego mojego zrozumienia kwestii Prawa Bożego się trzymam (czy moje zrozumienie jest słuszne, czy nie, to się dopiero okaże), i dlatego ja o tej sytuacji nie wspomniałem. Ale oczywiście jest też taka możliwość, o której Ty Kasiu wspomniałaś a propos obrzezania, co do którego ja osobiście uważam, że ten przepis z Tory o obrzezaniu chłopców w 8 dniu po urodzeniu jest dzisiaj dobrowolny do przestrzegania, bo ten przepis ani nie jest jednym z przykazań Pana Isusa, ani nie jest to jeden z przepisów, których przestrzeganie jest jednoczesnym przestrzeganiem jednego lub większej liczby Jego przykazań, obowiązkowych dzisiaj do przestrzegania.

Natomiast o grzechu świadomym w ogóle nie wspominam, bo moim zdaniem jeżeli ktoś nie zna prawa, a polega tylko i wyłącznie na swoim sumieniu często mimo wszystko grzeszy nieświadomie, bo zupełnie niechcący łamie te przykazania Pana Isusa, które nie są oczywiste. Jednak w przypadku takiego człowieka, który w ogóle nie zna Prawa, nie może być mowy o grzechu świadomym. Bo on nie jest świadomy nawet istnienia takiego Prawa. Co jednak nie oznacza, że on nie łamie Prawa, które jednak istnieje i jest wieczne. Zaś dla człowieka znającego Prawo i rozumiejącego sens jego przestrzegania, a tym samym rozumie, czym jest grzech, świadome złamanie jakiegoś przepisu jest w zasadzie niewyobrażalne, zatem grzech świadomy u takiego człowieka też raczej nie ma miejsca.

Tak to przynajmniej u mnie wygląda z tym moim sumieniem i tak działa.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

15th Maj 2017, 20:14
Odrodzony zapytałeś po co nam Prawo skoro mamy sumienia.

Myślę że są ludzie typu Księżnej Diany ...

Kobieta która po urodzeniu dzieci zaczęła czuć i rozumieć,która zaczęła dostrzegać fakty z którymi nie mogła się pogodzić która wybrała dobro a nie zło i zapłaciła za to życiem.

Jeżeli należała do nasienia węża i chciała się sprzeciwiać złu ,Bóg jej pomógł w miarę jej dobrych uczynków wykształcające w niej sumienie.

Straciła życie ale tylko tu na ziemi.

Są ludzie którzy nie chcą wierzyć w Boga i o Nim słyszeć.

Ich uczynki w tym przypadku zrównoważą to na końcu.

W wielkim ucisku takie osoby będą miały okazję,ostatnią aby zyskać życie wieczne.

Wielu ma skarżone geny i nie chcą znać Prawa albo nie mają takiej możliwości by je poznać .

Sumienie jest też dla nich by mogli w tej ostatniej chwili powiedzieć "Wybieram Boga i Jego Prawo".

Bóg nie ma upodobania w uśmiercaniu ludzi dlatego wielu uratuje właśnie sumienie.


Co do całej reszty oczywiście masz rację -dobrze by było dawać od siebie to maximum zamiast minimum jednak po swoim przykładzie wiem że jest to bardzo ciężkie w dzisiejszych czasach.

Czasami po pracy jestem tak zmęczona że ciężko jest mi się uśmiechnąć do gościa który mi pomaga otworzyć drzwi od klatki schodowej a gdzie jeszcze cała reszta?

Owszem staram się ale nie zawsze mi wychodzi .

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

16th Maj 2017, 00:57
Wg mnie bracia i siostry prawo Boże można porównać do mapy, sumienie do kompasu a celem jest królestwo Boże. Do królestwa Bożego możemy dojść z mapą i kompasem co jest najłatwiejsze i szybsze albo tylko z mapą lub tylko z kompasem tylko że taka droga jest dłuższa i trudniejsza. Nie mając/znając mapy i kompasu w ogóle nie dojdziemy do celu.


Odrodzony

Nie zgadzam się z Tobą w jednej kwestii. Napisałeś, że:

"Oczywiście nieświadomy grzech (czyli popełniony niechcący) też może też wynikać z tego, że ktoś jednak zna jakiś przepis, ale nie wie, czy ma go dzisiaj przestrzegać, czy nie. Mnie to nie dotyczy, ponieważ ja mam swoje - jak każdy z nas zresztą – pewne zrozumienie Prawa. Na tej podstawie wiem, co moim zdaniem jest dzisiaj obowiązkowe do przestrzeganie, co dobrowolne, a czego nie można przestrzegać, bo nie ma do tego dzisiaj na ziemi warunków."

Nikt z nas nie wie jaki przepis prawa Bożego obowiązuje a jaki nie obowiązuje. Isus mówi wyraźnie, że:

Mat 7:

(17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

Czy Isus powiedział, że któryś przepis prawa Bożego nie obowiązuje? Czy Bóg ustami proroków powiedział, że jakiś przepis prawa Bożego nie obowiązuje? Nie! Isus czy Bóg jedynie mówi, że są ważniejsze i mniej ważne przepisy i żeby wypełnić jedne najpierw trzeba wypełnić drugie np.

Mat 5

(21) Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.

(22) A ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień Gehenny.

(23) Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,

(24) Zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój.


Zobaczmy, że Isus nie mówi nie składaj ofiary w ogóle, tylko najpierw mówi abyśmy się pojednali z bratem, a potem złożyli swój dar. To jest pełnia prawa Bożego. Fakt, my dzisiaj mamy utrudnioną możliwość wypełniania prawa Bożego, ale to nas nie zwalnia w żaden sposób z jego wykonywania. I tłumaczenie, że warunki na ziemi przeszkadzają nam w wypełnianiu jakiegoś przepisu prawa Bożego jest wymówką lub formą lenistwa. Niestety sam się na tym łapie i czasami myślę, że niektórych przepisów prawa nie da się przestrzegać np. związanych z obrzezaniem lub składanie ofiar z pokarmów lub innych rzeczy, ale tak naprawdę to przecież nikt mi tego nie zabrania. Jedynie strach lub nie wiedza jak to dobrze zrobić mnie blokuje. Naszym celem powinno być poznawanie prawa Bożego i próba jego wprowadzania w czyn. Dopiero przestrzegania prawa w 100% daje nam gwarancje życia wiecznego i życia w dostatku, szczęściu i radości
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

16th Maj 2017, 11:21
Łukasz.s napisał:

Nikt z nas nie wie jaki przepis prawa Bożego obowiązuje a jaki nie obowiązuje.
Jestem innego zdania.

Uważam, o czym napisałem już w tym miejscu forum:

https://zbawienie.forumotion.com/t171p100-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie

że całe Prawo Boże dzisiaj obowiązuje.

I ja osobiście nie mam co do tego absolutnie żadnych wątpliwości, bo Prawo to wynika z przymierzy, z których każde jest przymierzem wiecznym. Poza tym Prawo Boże jest elementem Słowa Bożego, które także jest wieczne.

I można dyskutować co do interpretacji przepisów albo co do tego, który przepis jest obowiązkowy dzisiaj do przestrzegania, a który nie, ale to, że to Prawo w całości dzisiaj obowiązuje jest - jak dla mnie przynajmniej - faktem.

Tak samo nie mam żadnych wątpliwości, że nikt nie ma prawa znosić jakiegokolwiek przepisu Prawa Bożego jak tylko sam Pan, Bóg i Pan Isus.

A do tej pory ani Pan, Bóg ani Pan Isus nie zniósł żadnego przepisu Prawa ani żadnych mów prorockich, ale w moim przekonaniu Pan, Bóg za pośrednictwem Pana Isusa tak nieco zmodyfikował Torę (tworząc w ten sposób wszystkie przykazania Pana Isusa) i nadał najważniejszą jej cześć wszystkim ludziom na ziemi do obowiązkowego przestrzegania, aby można było te przepisy w postaci przykazań Pana Isusa wykonywać żyjąc w niewoli.

Inaczej wymaganie przez Pana, Boga od całej ludzkości przestrzegania całej Tory w warunkach niewoli i uzależnienie od przestrzegania całej Tory naszego zbawienia nie miałoby żadnego sensu. A Pan, Bóg niczego nie robi bez sensu.

Jednak kwestia obowiązywania Prawa to jedno, a kwestia jego przestrzegania – czy to obowiązkowego, czy dobrowolnego – jest zupełnie czymś innym.


Łukasz.s napisał:

Zobaczmy, że Isus nie mówi nie składaj ofiary w ogóle, tylko najpierw mówi abyśmy się pojednali z bratem, a potem złożyli swój dar. To jest pełnia prawa Bożego. Fakt, my dzisiaj mamy utrudnioną możliwość wypełniania prawa Bożego, ale to nas nie zwalnia w żaden sposób z jego wykonywania. I tłumaczenie, że warunki na ziemi przeszkadzają nam w wypełnianiu jakiegoś przepisu prawa Bożego jest wymówką lub formą lenistwa. Niestety sam się na tym łapie i czasami myślę, że niektórych przepisów prawa nie da się przestrzegać np. związanych z obrzezaniem lub składanie ofiar z pokarmów lub innych rzeczy, ale tak naprawdę to przecież nikt mi tego nie zabrania. Jedynie strach lub nie wiedza jak to dobrze zrobić mnie blokuje.

Z tym także Łukaszu nie mogę się zgodzić.

Kwestię ofiary składanej dzisiaj dobrze naświetlił już Cyryl w swoim artykule:

https://cyryl27.wordpress.com/2017/05/03/2-ksiega-ezdrasza-czyli-bardzo-wazna-ksiega/

Nie uważam też, że mamy już dzisiaj na ziemi warunki umożliwiające wykonywanie absolutnie wszystkich przepisów Tory. Bo jeżeli by tak było, to Pan Isus nie musiałby dawać całej ludzkości swoich przykazań, które w wielu miejscach są inne od przepisów Tory, modyfikują je lub są przepisami całkowicie nowymi w stosunku do przepisów z Tory, a tylko powiedziałby całej ludzkości, aby od teraz wszystkie narody na ziemi zaczęły obowiązkowo przestrzegać całej Tory, którą wcześniej mieli obowiązkowo przestrzegać wyłącznie Izraelici.

Ale tak się jednak nie stało.

Za to jest cała masa przepisów w Torze, których nikt – nawet żaden Izraelita i to nawet gdyby był świadomy w 100 procentach, że jest Izraelitą – nie jest w stanie dzisiaj przestrzegać, choć nie wiem, jak bardzo by tego chciał, bo nie ma teraz do tego odpowiednich warunków (np. przepisy dotyczące kapłanów – lewitów, przepisy o świętach, przepisy karne, w których jest nakaz wykonania wyroku śmierci na grzeszniku, przepisy o pladze trądu, o wykupie ziemi, o szabatach dla ziemi, przepisy wojenne i wiele innych).

Dlatego powstały przykazania Pana Isusa.

A te warunki moim zdaniem zostaną utworzone dopiero po sądzie na pustyni. Poniżej podaję tylko niektóre z takich przepisów, które są dzisiaj - choć tylko przejściowo - niemożliwe obiektywnie do wykonywania:

Wj 13
(19) Wszystko pierworodne do Mnie należy, a także pierworodny samiec z bydła, wołów i owiec. (20) Pierworodnego zaś osła wykupisz głową owcy, a jeślibyś nie wykupił, złamiesz mu kark. Wykupisz też pierworodnego syna swego, i nie wolno się ukazać przede Mną z pustymi rękami.

Wj 23
(17) Trzy razy w roku zjawić się winien każdy twój mężczyzna przed Panem, Bogiem swoim.

Kpł 19
(20) Jeżeli kto obcuje cieleśnie z kobietą wylewając nasienie, a ona jest niewolnicą przeznaczoną dla innego męża, ale jeszcze nie wykupioną ani obdarzoną wolnością, to będzie im wymierzona kara, jednak nie kara śmierci, bo ona nie była obdarzona wolnością. (21) Przyprowadzi mężczyzna przed wejście do Namiotu Spotkania swoją ofiarę zadośćuczynienia dla Pana, to jest barana na zadośćuczynienie. (22) Kapłan dokona za niego przebłagania przed Panem, ofiarując barana na zadośćuczynienie za grzech, który on popełnił, i będzie mu odpuszczony grzech, który popełnił.

Kpł 20
(13) Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

Wj 22
(17) Nie pozwolisz żyć czarownicy.

Pwt 13:
(7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - (Cool jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - (9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. (10) Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. (11) Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

Zatem moim zdaniem stwierdzenie o braku w tej chwili warunków na ziemi do wykonywania absolutnie wszystkich przepisów z Tory nie jest żadną wymówką ani formą lenistwa, tylko faktem.

Zgadzam się natomiast z tym, że celem człowieka powinno być poznawanie i jak najlepsze przestrzeganie Prawa Bożego, bo ono jest dla naszego dobra i to ono ma nas udoskonalać.

Jednak moim zdaniem tym prawem, które obecnie jest obowiązkowe do przestrzegania dla każdego człowieka na ziemi są wyłącznie wszystkie przykazania Pana Isusa i cała Jego nauka wraz z niektórymi tylko przepisami z Tory, które nie są wprawdzie zaliczone przez Pana Isusa do Jego przykazań, ale których przestrzeganie siłą rzeczy następuje wraz z jednoczesnym przestrzeganiem Jego przykazań i które doskonale moim zdaniem te przykazania doprecyzowują. Co do reszty przepisów, to myślę, że jak ktoś ma tylko obiektywną możliwość ich przestrzegania, to jak najbardziej może ich przestrzegać.
Ale to jest już kwestia osobistego zrozumienia tych zagadnień i każdy aż do dnia sądu na pustyni może to jeszcze rozumieć inaczej.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

16th Maj 2017, 11:32
Message reputation : 100% (3 votes)
Ja to widzę jeszcze inaczej, aczkolwiek w większości się zgadzam z ogólnymi twierdzeniami.

Prawo Boże było, jest i będzie ważne na wieczność.

Ale... kogo ono dzisiaj obowiązuje i w jakim zakresie?

Otóż mamy forum, poznaliśmy proroctwa odnośnie Bożego planu wyzwolenia Izraelitów i ich połączenia.

Ale nikt z nas na 100% nie wie,czy jest Słowianinem czyli Izraelitą. Przymierze zostało zawarte z Noem, Abrahamem i Izraelem ale nie z całym światem.

Reszta świata także ma szanse na zbawienie i kryteria są bardzo proste.

Ale najpierw powiedzmy sobie wprost, czym jest Prawo i Przykazania.

To Konstytucja Królestwa Bożego.



Nie zapominajmy, że nasza cywilizacja nazywa się judeo/chrześcijańską cywilizacją, której podstawą zawsze było Prawo Boże i Przykazania.

Obrzezanie miało być znakiem dla Izraelitów i sposobem odróżnienia ich id reszty świata.

Teraz w przypadku niepewnej naszej tożsamości obrzezanie nie ma większego sensu. Istnieje wiele innych praw ST, które nie są dzisiaj wymagane jak ofiary czy... zabijanie czarownic.

Niemniej z tych względów Isus zawęził zbawienie do dwóch przykazań - miłuj Boga i miłuj bliźniego swego.

Droga do zbawienia to Przykazania i reszta Prawa należy do naszych własnych interpretacji i naszego zrozumienia.


Bóg nie spodziewa się od nas doskonałości a nasze grzechy zostały zmazane krwią Chrystusa.

Czyli Bóg wymaga posłuszeństwa wobec Przykazań, porzucenia bałwochwalstwa, nie zabijanie, nie cudzołożenie, wsparcie dla naszych rodziców i posługiwanie się prawdą zawsze i wszędzie.

Bóg kilkakrotnie powiedział w ST że nie chce on tyle świąt i sabatów ale chce posłuszeństwa.

Wiemy także, że wielu z nas jest w mocy nasienia węża i ten doktrynalny uścisk fałszywych religii jest tak mocny, że większość Jego Ludu to bałwochwalcy.

Według wielu proroctw niewiele się zmieni do czasu wyprowadzenia nas na pustynię.

Dlatego Bóg pozostawia nas samych sobie, jedni, jak my, szukamy Jego dróg, poznajemy Jego oraz Jego Prawo. Inni mnie w to wkładają wysiłku ale ich zbawienie także nie ominie.

Są także tacy, którzy nas ostro zwalczają i ich będzie sądził Bóg.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że w Królestwie Bożym jedni będą grzebać zwłoki, inny będą sprzątać, inni będą królami, namiestnikami, a jeszcze inni być może będą w niebie na wieczność.

W ten sposób my się sami segregujemy na określone funkcje, wybieramy się na pustynię, inni nawet o tym nie myślą i nie są w stanie tego docenić.

Wniosek z tego? Informujmy i niczego nikomu nigdy nie narzucajmy. Każdy ma swoje sumienie i z tego sumienia będzie każdy osądzany i nagradzany, lub karany.

Każdy ma swoje zrozumienie i dąży do życia wiecznego w sposób, w jaki jemu JEGO czy JEJ sumienie nakazuje.

A my nie mamy prawa wchodzić z butami do czyjegoś sumienia.

Możemy więc sobie porozmawiać, podyskutować, omówić wiele rzeczy, ale indywidualna droga należy do każdego z nas.

Miarą naszego sumienia jest Prawo czyli Przykazania i według Przykazań każda osoba jest sądzona w prosty sposób.

Czy owa osoba będzie stanowiła jakiekolwiek zagrożenie dla innych w Królestwie.

Wiadomo, że osoba posłuszna Przykazaniom i Bogu ma 100% zbawienie.

Zacząłem pisać na podobny temat nowy, ale bardzo interesujący artykuł, który wyjaśni wielu wiele wątpliwości.

Niektóre rzeczy nieco tutaj poruszyłem i wydaje mnie się, ze to właściwie rozumiem i wielu z nas odetchnie z wielką ulgą, ponieważ wiele osób zbytnio siebie poniżają przytłoczeni dawnymi grzechami.

A w Ezdrasza mamy właśnie napomnienie, aby o przeszłości już nie myśleć.

Myślmy o przyszłości, że zostaniemy wyposażenie w nowe serca które nie pozwolą nam więcej grzeszyć.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

17th Maj 2017, 20:53
Mam prośbę

temat jest niezmiernie ważny i ciekawy!

jeżeli to możliwe to proponuję Henryku, aby przenieść ostatnie wpisy o Prawie Bożym do już istniejącego wątku

"Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?"

aby nie zaśmiecać wątku o biblii, poza tym wpisu są na tyle ciekawe, że po jakimś czasie kojarząc tematykę łatwiej je będzie odnaleźć we właściwym wątku.

druga sprawa to
Stworzyłem stosunkowo niedawno specjalną grupę na FB "Słowo Boże" do której swoją drogą serdecznie zapraszam  bounce

https://www.facebook.com/groups/312356029200816/

miałbym prośbę-pytanie do osób, które zamieściły tu swoje posty o prawie. Czy mógłbym zamieścić wasze wypowiedzi w tej ww grupie, bardzo dużo by wniosły do refleksji i zastanowienia się nad Prawem Bożym.

Posty były by zamieszczone pod hasłem "wypowiedzi niektórych naszych braci i sióstr na tema Prawa"

Oczywiście dotyczy to tych osób które nie są fb i na tej grupie Smile

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

18th Maj 2017, 12:01
Ja mam jeszcze lepszy pomysł.

Kopiować co się da na własne blogi. Mnie nie zależy,, czy moje imię będzie użyte, czy też nie.

Zachęcałbym do kopiowania wszystkiego, co posiada wartość, a jest sporo materiału bardzo wartościowego, i na forum, jak na każdym forum znalezienie czegokolwiek jest często bardzo trudne.

Powiedzmy, ktoś znalazł kilka ciekawych postów i chciałby do nich coś dodać oraz chciałby je opublikować z małymi poprawkami, aby inni mogli się czegoś więcej dowiedzieć.

Nie widzę żadnych przeszkód i żadnych ograniczeń.

Najważniejsze jest informowanie jak największej ilości ludzi dobrej woli.

Wielu ma dobre pomysły i nowe drogi zrozumienia naszego Boga i Jego Prawa.

Nawet, jeżeli jest to mój artykuł z proroctwa.com czy zbawienie.com, uważam, ze można skopiować cokolwiek chcecie, byłoby w TAKIM przypadku właściwe podać skąd mamy ten materiał i dodać do niego osobiste przemyślenia

Można robić filmy, artykuły, cokolwiek co może pomóc otwarcie oczu innym.

Forum to jest niezły początek dla wielu informacji. Jedne są nieodpolerowane, z moimi postami włącznie i potem to poprawiam i tak powstanie część moich artykułów.

Odnośnie FB... o problemach już pisałem i link, który podałeś jest dla mnie bezużyteczny, ponieważ nie mam konta na Fejsie i nie mogę tam wejść.

FB jest wysoce niebezpieczny i zaśmieca emailami każde konto.

Znacznie lepsze są blogi, na których także można dyskutować, ale nie są one monitorowane jak FB. I nie trzeba mieć konta, aby je czytać a nawet wstawiać własne posty na cudzym blogu. Oczywiście blogi są bezpłatne.

Na forum czy na tej liście - http://www.zbawienie.com/linki.htm można umieszczać linki, aby inni do waszych artykułów swobodnie trafiali.

Ci, którzy mają blogi cieszą się wielką poczytnością!

Na forum zbyt wiele znika, jest zapomnianych i po chwili często nie można zaleźć tego, co się napisało tydzień wcześniej.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

19th Maj 2017, 22:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Lotion mój ostatni post w tym temacie:
https://zbawienie.forumotion.com/t171p150-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie#11887

Odpowiada na pytanie co nas w prawie Bożym obowiązuje, jak coś to możesz go opublikować na profilu FB bracie :-)

Pozdrawiam :-)
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

20th Maj 2017, 00:31
dziękuję, nie omieszkam, ale z dopiskiem że to nie moje by było uczciwie Smile

oczywiście zapraszam, abyś sam zamieszczał swoje artykuły i przemyślenia jak i wszystkich innych chętnych barci i siostry Very Happy

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

22nd Maj 2017, 11:01
Lotion, kopiuj z moich postów, co tylko chcesz, bo im więcej ludzi zacznie dowiadywać się i dyskutować o Prawie Bożym, tym lepiej Very Happy

Moje posty są tutaj:

https://zbawienie.forumotion.com/t171p75-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie
https://zbawienie.forumotion.com/t171p100-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie
https://zbawienie.forumotion.com/t171p125-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie
https://zbawienie.forumotion.com/t171p150-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie

Przedstawiłem tam moje rozważania na temat Prawa Bożego, wskazując na wynikające ze Słowa Bożego konkretne dowody na to, że całe to Prawo dzisiaj obowiązuje.

W oparciu o moje zrozumienie Słowa Bożego dokonałem też subiektywnego podziału całego Prawa Bożego na:
- przepisy obowiązkowe dzisiaj do przestrzegania,
- przepisy przejściowo dobrowolne dzisiaj do przestrzegania
- przepisy przejściowo niemożliwe obiektywnie dzisiaj do przestrzegania.

Przepisy, które moim zdaniem są obowiązkowe dzisiaj do przestrzegania oraz przepisy przejściowo dobrowolne dzisiaj do przestrzegania wymieniłem w dwóch wykazach, które następnie zamieściłem na tym forum.

-------------------------------------------

Ta nasza dyskusja o prawie i sumieniu doprowadziła mnie do pewnych wniosków. Ale żeby już tutaj nie zaśmiecać głównego tematu, napisałem o tym w tym miejscu forum:

https://zbawienie.forumotion.com/t171p150-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

28th Maj 2017, 04:04
Poprawiłem bardzo interpunkcję w II Ezdrasza...

Angielski jest sztucznym i idiotycznym językiem, bardzo trudnym do nauczenia się, kiedy się ma ponad 20 lat.

Polacy uczą się szybko wszystkich języków... poza angielskim.

Anglojęzyczni nie uczą się szybko żadnych języków.

Powodem jest zupełnie inna składnia zdań, niespotykana w innych językach, i co najgorsze, jest to nielogiczne.

Nie zauważyłem problemów podczas tłumaczenia... nie tłumaczyłem przedtem więcej, niż 2-3 zdania, i nie zauważyłem oczywistego problemu z interpunkcją. Dopiero czytając tekst tylko po polsku zauważyłem, że przecinki i dwukropki są w niewłaściwych miejscach.

Znalazłem także jeden spory błąd i go poprawiłem.

Szczególnie polecam rozdział 13, gdzie jest wiele i czasach końca i akcji Chrystusa a także są ukazane specyficzne dzieje 10-ciu pokoleń, które poszły inną drogą, przez Półwysep Bałkański a nie przez Kaukaz.



(1) Po siedmiu dniach w nocy śniłem sen;


(2) a oto wiatr powstał z morza i poruszył wszystkie jego fale.



(3) I spojrzałem, a oto wiatr uczynił coś, jakby figurę człowieka wychodzącego z serca morza. I patrzyłem, a oto  człowiek ten pofrunął z chmurami do nieba; gdziekolwiek zwrócił swą twarz aby spojrzeć, wszystko pod jego spojrzeniem się trzęsło.



(4) Kiedy jego głos wychodził z jego ust, wszyscy słyszący jego głos topili się jak wosk się topi, kiedy czuje ogień.



(5) Potem spojrzałem, a oto niezliczona ilość ludzi była zebrana od czterech wichrów nieba, aby rozpocząć wojnę przeciwko człowiekowi, który wyszedł z morza.



(6) I spojrzałem, a oto on wyciął dla siebie wielką górę i poleciał na niej.



(7) I ja chciałem zobaczyć region lub miejsce z którego góra była wycięta, ale nie mogłem. 



(Cool A potem spojrzałem, a oto ci, którzy zebrali się aby razem walczyć przeciwko niemu, żeby stoczyć wojnę z nim, bardzo się go obawiali, ale ośmielili się walczyć.



(9) I oto, kiedy on widział ruch zbliżającego się mnóstwa, nie podniósł swej ręki i nie dzierżył włóczni ani żadnej broni wojennej.



(10)  ale widziałem tylko jak on wysłał do przodu ze swych ust jakby strumień ognia i z jego warg płonący oddech, a z jego języka strzelał on do przodu sztormem iskier.



(11) Wszystko to było razem połączone; strumień ognia i płonący oddech oraz wielki sztorm, i spadł on na zbliżającą się niezliczoną rzeszę, która była przygotowana do walki i spalił ich wszystkich tak, że nagle nic nie było widać z niezliczonej rzeszy, poza kurzem popiołu i zapachem dymu. Kiedy to widziałem byłem osłupiały.



(12)  Po tym wszystkim widziałem tego samego człowieka schodzącego z góry w dół, który wołał ku sobie inną rzeszę, która była pokojowa.



(13)  I wtedy przychodzili ludzie do niego, jedni byli radośni, i niektórzy byli smutni, niektórzy byli związani a inni przynosili innych jako ofiary. Wtedy w wielkim strachu się obudziłem i błagałem Najwyższego i powiedziałem:



(14) "Od początku pokazałeś słudze twemu te dziwy i miałeś mnie za godnego, abyś przyjął modlitwę moją.



(15) A teraz pokaż mnie także wykład tego snu,



(16) bo rozważam w umyśle moim; biada tym, którzy na ten czas pozostaną! I jeszcze większe biada tym, którzy nie pozostali,



(17) gdyż ci, którzy nie odeszli będą smutni,



(18) ponieważ oni rozumieją, co jest zarezerwowane na dni ostatnie, ale nie mogą tego osiągnąć.



(19) Ale biada tym, którzy pozostali z tego samego powodu, gdyż oni będą widzieć wielkie niebezpieczeństwa i dużo cierpień, jak te sny to pokazują.



(20) Tak więc jest lepiej, aby przyjść do tych rzeczy, aczkolwiek przynosi to niebezpieczeństwo, niż przejść ze świata jak chmura i nie widzieć, co się wydarzy w dniach ostatnich." I odpowiedział mnie, i rzekł:



(21) "Opowiem ci wyjaśnienie tej wizji i także wyjaśnię ci rzeczy, o których wspomniałeś.



(22) Co mówiłeś o tych, którzy pozostali, taka jest tego interpretacja;



(23) Ten, który przynosi niebezpieczeństwo w tym czasie, ten będzie strzegł tych, którzy w niebezpieczeństwo wpadli, którzy mają uczynki i wiarę we Wszechmocnego.



(24) Zrozum więc, że ci, którzy pozostali są bardziej błogosławieni niż ci, którzy pomarli.



(25) To jest wykład widzenia: że widziałeś męża wychodzącego z serca morza,



(26) to jest ten, którego Najwyższy zachowuje od wielu wieków, który sam wybawi stworzenie jego; i on będzie kierował tymi, którzy pozostaną.



(27) A że widziałeś wiatr i ogień oraz sztorm wychodzące z jego ust,



(28) i że nie posiadał włóczni oraz broni wojennej,  ale niszczący mnóstwo tych, którzy przybyli, aby go zwyciężyć, takie jest tego wyjaśnienie:



(29) Oto dni nadchodzą, gdy Najwyższy wybawi tych, którzy są na ziemi.



(30) I zamieszanie umysłów przyjdzie na tych, którzy mieszkają na ziemi.



(31) I będą  planowali wojnę przeciwko drugiemu, miasto przeciwko miastu, miejsce przeciwko miejscu, naród przeciwko narodowi, i królestwo przeciwko królestwu.



(32) A gdy się to stanie, i znaki się wydarzą, które ci ukazałem przedtem, wtedy mój Syn będzie ujawniony, ten, któregoś widziałeś jako męża wychodzącego z morza.



(33) I kiedy wszystkie narody usłyszą jego głos, każdy człowiek pozostawi własną ziemię i wojnę, którą toczyli jeden przeciwko drugiemu;



(34) i niezliczony tłum zbierze się razem, tak, jak to widziałeś, pragnąc przyjść i zwyciężyć go.



(35) A on będzie stał na szczycie góry Syjon.



(36) A Syjon nadejdzie i ukaże się wszystkim ludziom, przygotowany i zbudowany tak, jak widziałeś górę wyciętą bez rąk.



(37) I on Syn mój będzie gromił narody za ich bezbożność, (to symbolizowała burza)



(38) i zgani ich wprost w ich twarze, złe myśli i tortury, którymi będą męczeni (co symbolizowały płomienie) i zniszczy ich bez wysiłku przez prawo (które symbolizował ogień).



(39) A to, że widziałeś jego zbierającego dla siebie inną liczną rzeszę, która była pokojowa,



(40) ci, to jest dziesięć pokoleń, które były uprowadzone z własnej ziemi w niewolę za czasów króla Ozeasza, którego Salmanasar król Assyryjczyków  wziął w niewolę: przeniósł ich za rzekę i oni byli wzięci do innej ziemi.



(41) A oni opracowali dla siebie plan, aby opuścić mnóstwo narodów i pójść w dalszą krainę gdzie ludzkość nigdy nie mieszkała,



(42) Aby tam w końcu mogli się trzymać swych praw, których nie przestrzegali w swej własnej ziemi.



(43) I oni przeszli przez ciasne przejście rzeki Eufrat,



(44) ponieważ w tym czasie Najwyższy uczynił cuda dla nich i powstrzymał kanały rzeki, zanim nie przeszli.



(45) Poprzez tę krainę była bardzo długa droga, podróż roku i pół; ta kraina jest nazwana Arzareth.



(46) Wtedy mieszkali tam aż do ostatecznego czasu, a teraz gdy zaczną wracać ponownie,



(47) Najwyższy zatrzyma ponownie kanały rzeki, tak, że będą mogli nad nią przejść. Dlatego widziałeś tłumy zgromadzone w pokoju.



(48) Ci, którzy zostali z ludu twego, którzy znajdują się w moich świętych granicach, będą zbawieni.



(49) I stanie się wtedy, gdy zniszczy mnóstwo narodów które się zebrały: on obroni tych z ludzi, którzy pozostali,



(50) i wtedy ukaże im bardzo wiele cudów."



(51) I rzekłem: "Suwerenny Panie, wyjaśnij to mnie: dlaczego widziałem człowieka wychodzącego z serca morza"



(52) I odpowiedział mnie, "Tak jak nikt nie może zbadać lub wiedzieć co jest w głębinach morza, tak nikt na ziemi nie może widzieć mego Syna ani tych, którzy są z nim, za wyjątkiem czasu jego dnia.



(53) Taka jest interpretacja snu, który widziałeś. I tylko ty sam zostałeś oświecony w tym.



(54) ponieważ porzuciłeś własne drogi a dostosowałeś moje dla swoich dróg, i przeszukiwałeś moje prawo;



(55) ponieważ przeznaczyłeś swoje życie dla mądrości i nazwałeś zrozumienie swoją matką.



(56) I dlatego ukazałem tobie nagrodę z Najwyższym. A po kolejnych trzech dniach opowiem ci inne rzeczy i wyjaśnię ci ważne i cudowne sprawy."



(57) I wtedy powstałem i odszedłem w pole oddając wielką chwałę wielbiąc bardzo Najwyższego z powodu jego cudów, które czynił od czasu do czasu,



Podkreślony tekst mówi o przejściu przez Eufrat, a także o wyjściu na pustynię tą samą drogą.

(58) i ponieważ on zarządza czasami i oraz wszystkim, cokolwiek się wydarza w swych porach. I przebywałem tam trzy dni.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

30th Maj 2017, 08:30
Temat modlitwy Ojcze Nasz!!!!

Parę miesięcy temu poznałem w Krakowie pana Jacka i ... od razu na wszystkie tematy ... płaska ziemia, Bóg Abrachama, Izaaka i Jakuba ...
zwrócił mi uwagę że w Ojcze Nasz coś zmienili ...

I mam takie spostrzeżenie już na bazie swoich wewnętrznych odczuć od wielu lat !!!!

A mianowicie nie zgadza mi się że :
Mateusz
6:13 I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego;


Uważam że Bóg nas nigdy nie wodzi na pokuszenie. Nie ma takiej potrzeby!.

Tym bardziej popatrzecie na tłumaczenie tego tekstu z Biblii Tysiąclecia:
13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!

Nie wiem czy przypadkiem Henryk nie przetłumaczył źle lub jak leci z przyzwyczajenia ... bo przecież to oczywiste Smile

Uważam że ten drugi tekst jest właściwie przetłumaczony i jeżeli to prawda to daje nam to kolejne niesamowite odkrycie które wywraca diametralnie nasze pojmowanie tego tematu.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

30th Maj 2017, 09:04
Ja od lat modlę się w ten sposób:

"i Niech nie wodzi nas na pokuszenie diabeł ale nas wybaw od niego"



Po prostu mam swoją wersję i modle się swoimi słowami. Problem tego czy tu jest źle przetłumaczone , czy ktoś to z czasem zanieczyścił to moim daniem sprawa marginalna. Najważniejsze elementy w tej modlitwie się zachowały i to jest dowód że nie wszystko daje się zniekształcić szatanowi.

Czy powinniśmy sami poprawiać to ?

Uważam że nie, ponieważ w tej formie jakoby Bóg miał kogoś kusić można też tłumaczyć jako nie wystawiaj nas na próby wiary, czego też nie możemy wykluczyć że o to chodziło Chrystusowi. Faktem jest to jednak, że w naszym języku ten fragment brzmi niefortunnie.
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

30th Maj 2017, 09:21
Tylko Bushi zwróć uwagę jaki to ma wymiar w sensie poznawczym!!

Ludzie myślą sobie że Bóg jest miłosierny i ... wodzi ich na pokuszenie, sprawdza itp.

A gdyby wiedzieli że Bóg jest Sprawiedliwy i miłosierny i nie ma w nim podstępu, jest prostolinijny itp. ... o ile więcej by do Niego przylgnęło.

Nie było by tych bzdurnych lamentacji typu czemu do tego dopuściłeś Boże, dla czego  te wojny itp.

Wszyscy by rozumieli że za zło odpowiada zły i człowiek który grzesząc wywołuje straszne rzeczy typu wojna, morderstwa, gwałty itp.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

30th Maj 2017, 10:01
Apokalipsa 3

(19) Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i opamiętaj się



W takim razie w jaki sposób Bóg by nas nauczał posłuszeństwa i karcił gdyby zdanie "nie wódź nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego" było sfałszowane.

Czy poddawanie nas pokusom  nie jest szlifowaniem naszej wolnej woli a odpychanie od siebie grzechu pokazaniem że stoi się po stronie Boga .

Myślę że "nie wódź nas na pokuszenie"ma głęboki sens i nie znalazło siè przypadkowo w modlitwie Pańskiej.

Przecież to Bóg dopuszcza diabła do nas a nie odwrotnie.

Czyli On decyduje kto z ludzi będzie kuszony dlatego wydaje mi się to bardzo logiczne.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
zipek
Liczba postów : 31
Join date : 30/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

30th Maj 2017, 21:46
Jeszcze jeden cytat w tym temacie:

"12 Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują. 13 Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. 14 To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. 15 Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. 16 Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani!" JK 1

Pokazuje, że nie zawsze źródłem pokusy jest demon itp. Jeśli jest, to Bóg musi wyrazić przyzwolenie, czy to na kuszenie czy na doświadczenie człowieka przez demona.
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

31st Maj 2017, 17:13
zipek napisał:13 Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi.

Sprawa nie jest taka oczywista że jak twierdzicie  Bóg nas kusi.

Z jednej strony tak jak ostatnio chyba Cyryl napisał w innym poście że  przestrzeganie prawa gwarantuje ochronę przed złem, pokusami.

Z drugiej chyba zbyt bardzo to przełożyłem z swojego życia na to co jest zapisane u Mateusza.

Jak wam to wytłumaczyć  scratch

Moje przemyślenie dotyczyło tylko i wyłącznie pokuszenia! nie miałem na myśli już karania, smagania. Zresztą zipek przytoczył bardzo pouczajacy w tym temacie tekst bo :

14 To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci.

Ale to jest 1 list do Jakuba co do którego mamy poważne wątpliwości czy aby nie był skażony pawłoszczyzną  scratch

No cóż ... zakładam że mogę nie mieć racji ale moje życie i to co w nim przezywam prowadzi mnie do mocno przekonania że Bóg mnie nie kusi.

Więcej ostatnio nie zdążyłem się obejrzeć a ja już grubo ponad rok nie spożywam wieprzowiny ( w tym i inne jak: krewetki, małże itp. )  i czuję z tego wielką łaskę.

Zwłaszcza gdy wielokrotnie tłumaczę różnym ludziom powody nie jedzenia wieprzowiny - Prawo Boże!

Wiem że możecie rożnie odebrać te słowa i motywy dla czego o tym pisze ale uwierzcie moim głównym motywem jest posłuszeństwo Prawu Bożemu i widzę i czuję jak mi Bóg błogosławi.

Z drugiej strony nie jest tak że nie zdarza mi się grzeszyć   Crying or Very sad ale i tu staram się z niewoli grzechu wyjść. Bo właśnie to zrozumiałem, jestem częstokroć niewolnikiem grzechu i samo to tylko daje wiele mądrości aby walczyć, modlić się o wolność a być może kiedyś i o wolność w doskonałości.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

31st Maj 2017, 23:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Jak sprawdzić, czy człowiek jest silny i nie daje władać sobą swoim pożądliwościom. Tylko sprawdzając czy ulegnie pokusie. Pokusy po prostu są i jeśli ktoś ma w sobie pożądliwość ku czemuś, to gdy jej nie opanuje ulega pokusie z tym związanej.
Jeżeli ktoś bardzo pragnie jakiejś kobiety, to w momencie gdy trafi się okazja będzie chciał z niej skorzystać, okazuje się że nie panuje nad sobą. Jeśli będzie tego chciał i trafi się okazja będzie musiał zapanować nad sobą aby nie ulec pokusie. Ale choćby stało przed nim kilka kobiet ale taki człowiek nie czuje potrzeby skorzystania z okazji i emocjonalnie jest od tego daleki to nie ma szans żeby uległ pokusie.
To rozbudzanie wewnętrznej żądzy potencjalnie wydaje nas w ręce pokus. Jeśli czyjeś myśli krążą wokół jednego zagadnienia, to z dużą dozą prawdopodobieństwa w tej kwestii sobie nie poradzi.

Kwintesencją do tego tematu jest ostatnie przykazanie. Najpierw jest 9 przykazań które mówią czego nie powinniśmy robić w sensie afirmacyjnym, a na końcu ostatnie przykazanie podaje dokładną instrukcję jak łatwo uniknąć większości grzechów, czyli pokus otóż mówi ono: NIE POŻĄDAJ .... Piękna klamra spinająca wszystko w jedno, czyli panuj nad swoimi żądzami, a unikniesz kłopotów związanych z łamaniem prawa i przykazań.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

1st Czerwiec 2017, 07:38
W znacznej mierze problemem ulegania porządliwościom i zarazem wpadanie w   grzech   jest brak zaufania do Boga ,nie dowierzanie w Jego opatrzność ,brak modlitwy i poleganie wyłącznie na samym sobie.

Wielu zmaga się z problemami głodu co wiąże się z łamaniem przykazania NIE KRADNIJ.




Mateusza 6

(31) Nie troszczcie się więc i nie mówcie: Co będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: Czym się będziemy przyodziewać?

(32) Bo tego wszystkiego poganie szukają; albowiem Ojciec wasz który jest w niebie wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.

(33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

(34) Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

1st Czerwiec 2017, 09:48
Tak sobie myślę, że te pożądliwości, o których napisał apostoł Jakub to są po prostu złe myśli, które płynął z ludzkiego serca.

To one przede wszystkim podpowiadają człowiekowi, aby im uległ i wprowadził je w czyn, dopuszczając się grzechu.

Człowiek, który wierzy w Pana Isusa i przestrzega Jego przykazań musi się więc zmagać w zasadzie tylko z własnymi pożądliwościami swojego serca.

Jednak od czasu do czasu, co wynika z historii Hioba, Pan Bóg dopuszcza na takim człowieku próbę za pośrednictwem tylko samego szatana, bo on jako jedyny ma jeszcze dzisiaj prawdopodobnie dostęp zarówno do nieba, jak i do ziemi i tylko on ma jeszcze możliwość oskarżać dobrych ludzi przed Bogiem, których to możliwości nigdy nie miały i nie mają ani demony, ani upadli aniołowie.

Ale Pan Bóg takiego człowieka nigdy nie kusi, tylko kusi go sam szatan, za pośrednictwem którego Pan Bóg dokonuje próby, aby sprawdzić, czy oskarżony przez szatana człowiek posłucha swych pożądliwości płynących z serca, aby w ten sposób dopuścić się grzechu, czy też posłucha swojego sumienia.

I tak jak napisała Kasia, jeżeli człowiek ufa Bogu i Jego Synowi bezwzględnie i w każdej sytuacji i prosi Boga o pomoc w przetrwaniu danej próby, to nie ulegnie pokusie złamania Prawa, nie ulegnie swojej pożądliwości, ale dzięki wrodzonemu sumieniu i z Bożą pomocą powstrzyma się od grzechu. Wtedy Pan Bóg na pewno pomoże temu człowiekowi taką próbę przejść zwycięsko:

Ps 34:
(19) Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu. (20) Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego; lecz ze wszystkich Pan go wybawia.

Ps 37:
(3) Miej ufność w Panu i postępuj dobrze, mieszkaj w ziemi i zachowaj wierność. (4) Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca. (5) Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał (6) i sprawi, że twoja sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a słuszność twoja - jak południe. (7) Upokórz się przed Panem i Jemu zaufaj! Nie oburzaj się na tego, komu się szczęści w drodze, na człowieka, co obmyśla zasadzki. (Cool Zaprzestań gniewu i porzuć zapalczywość; nie oburzaj się: to wiedzie tylko ku złemu. (9) Złoczyńcy bowiem wyginą, a ufający Panu posiądą ziemię. (10) Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy: spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie. (11) Natomiast pokorni posiądą ziemię i będą się rozkoszować wielkim pokojem.
(18) Pan zna dni nienagannych, a ich dziedzictwo trwać będzie na wieki; (19) w czasie klęski nie zaznają wstydu, a we dni głodu będą syci.
(23) Pan umacnia kroki człowieka i w jego drodze ma upodobanie. (24) A choćby upadł, to nie będzie leżał, bo rękę jego Pan podtrzymuje. (25) Byłem dzieckiem i jestem już starcem, a nie widziałem sprawiedliwego w opuszczeniu ani potomstwa jego, by o chleb żebrało. (26) Lituje się on w każdym czasie i pożycza; potomstwo jego stanie się błogosławieństwem. (27) Odstąp od złego, czyń dobro, abyś mógł mieszkać na wieki, (28) bo Pan miłuje sprawiedliwość i nie opuszcza swych świętych; nikczemni wyginą, a potomstwo występnych będzie wytępione. (29) Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze. (30) Usta sprawiedliwego głoszą mądrość i język jego mówi to, co słuszne. (31) Prawo jego Boga jest w jego sercu, a jego kroki się nie zachwieją.
(34) Miej nadzieję w Panu i strzeż Jego drogi, a On cię wyniesie, abyś posiadł ziemię; zobaczysz zagładę występnych.
(39) Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana; On ich ucieczką w czasie utrapienia. (40) Pan ich wspomaga, wyzwala; wyzwala ich od występnych i zachowuje, do Niego bowiem się uciekają.

A serce jest od samego początku, już od pierwszych ludzi na ziemi, skłonne do nieposłuszeństwa wobec Boga, czyli do ulegania własnym złym myślom, do czego szatan może człowieka dodatkowo namawiać. Choć z serca nie płynął tylko same złe myśli i złe emocje, bo płyną tez i te dobre. Ale to jednak serce, jak powiedział Pan Isus - a więc nie umysł - jest źródłem wszelkiego nieposłuszeństwa człowieka względem Boga. I to serce, a nie umysł jest też źródłem wszelkich uczuć, emocji, zarówno tych dobrych, jak i tych złych. Sumienie zaś filtruje wszystkie myśli i emocje płynące z serca i dopuszcza do realizacji tylko te dobre.

Z kolei człowiek, który dzisiaj nie wierzy jeszcze w Pana Isusa albo świadomie Go odrzuca, nie ma ochrony przed złem, którą daje tylko i wyłącznie przestrzeganie Jego przykazań, a które są dokonywane na potwierdzenie jego wiary w Pana Isusa.

Dlatego myślę, że do takiego człowieka ma swobodny dostęp nie tylko szatan, ale i demony, czy upadli aniołowie. Zaś do człowieka prawego może przystąpić wyłącznie sam szatan, aby go kusić lub dopuścić wobec niego jakieś nieszczęście w czasie próby, a do tego szatan może to uczynić tylko za zgodą Pana Boga, a nie samodzielnie.

Dlatego u takiego człowieka jego pożądliwości częściej biorą górę nad jego sumieniem. Poza tym on jest w gorszej sytuacji, niż uczeń Pana Isusa, bo on musi walczyć już nie tylko z własnymi pożądliwościami swojego serca, ale – jeżeli np. dojdzie do opętania przez demona, który w najgorszym wypadku przejmuje kontrolę nad całym ciałem takiego człowieka, a wiec zarówno nad jego sercem i jego myślami, jak i nad jego umysłem, czyli też nad jego sumieniem, tłumiąc je – to taki człowiek ulega już nie tyle swoim, ile złym myślom samego demona.

I to jest zaledwie jeden tylko z wielu powodów, dla których konieczna jest dzisiaj wiara w Pana Isusa, którą można i trzeba codziennie udowadniać Bogu tylko w jeden sposób - przestrzegając przykazań Jego Syna i kierując się w swoim życiu tylko i wyłącznie każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

1st Czerwiec 2017, 11:02
Kasia napisał:W znacznej mierze problemem ulegania porządliwościom i zarazem wpadanie w   grzech   jest brak zaufania do Boga ,nie dowierzanie w Jego opatrzność ,brak modlitwy i poleganie wyłącznie na samym sobie.

No ja bym trochę polemizował z tobą Kasiu Very Happy

Grzech bierze przyczynę w upadłym który kusi i naszej wolnej woli która ulega pokusie.

Konkretnie biorąc za przykład to co napisał Efraimita powyżej odnośnie pragnienia mężczyzny do kobiety to ... zły w dzisiejszych czasach ( ale nie tylko bo np okres napoleoński/rewolucji we Francji, ostanie wieki cesarstwa rzymskiego ... ) totalnie zdeprawował kobietę obrzydzając jej wartości rodziny, macierzyństwa itp.

Z drugiej strony feminizm, wielu partnerów, prowokujące stroje itp. ...

Tak samo i w pewnym stopniu i mężczyźni chodź ... z natury ( jeżeli tak można napisać, czy też może dawno już zaszczepiona przez złego praktyka? ) mamy instynkt zdobywcy i brzydkie słowo "zaliczania" kobiet; zostali zdeprawowani.


I TO JEST PODSTAWA KUSZENIA  PROWADZĄCA DO POŻĄDLIWOŚCI CHODŹ TEŻ NIE DO KOŃCA Smile CZĘSTO  BARDZIEJ POCIĄGAJĄCA JEST KOBIETA UBRANA W SUKIENKĘ PO KOSTKI NIŻ KUSO UBRANA I WULGARNIE WYGLĄDAJĄCA KOBIETA.


I teraz gdy wpadamy w grzech to nie dla tego że brakuje nam zaufania do Boga ( a bynajmniej ja to tak rozumiem ) po prostu zostaliśmy mniej lub bardziej oszukani przez złego poprze pożądliwość która jest niczym innym jak tylko niewolą z której bardzo trudno jest się wyrwać!!!

Co więcej zaufanie do Boga ( przy najmniej dla mnie ) pozwala wyrwać się z sideł grzechu, powstawać kolejny raz z wiarą że w końcu wyzwolimy się z tej niewoli.

To to jak powiedział Chrystus że mamy przebaczać bliźniemu 77 razy czyli bardzo wiele. Niewspółmiernie wiele jak nam mówi ta ludzka ziemska logika. Wręcz nie spotykamy się z takimi przypadkami.

A jeżeli przebaczamy to wiemy że Bóg i nam przebaczy grzechy ... to przecież nowe przymierze jakie pozostawił nam Chrystus zamiast ofiary kapłańskiej ... którą na nowo wskrzesił Konstanty Wielki w IV w. w KRK wbrew Bogu.  


kasia napisał:nie dowierzanie w Jego opatrzność ,brak modlitwy i poleganie wyłącznie na samym sobie.

Z tym jak najbardziej zgadzam się z Tobą.

Zwłaszcza poleganie na samy sobie, to że coś się już ma dom, rodzinę, pieniądze, dobrą pracę, wspaniałe życie, super samochód, fajna komórkę, pieska, kotka, chomika  itp. Jest naprawdę wiele rzeczy które za władają naszym sercem, myślą i duszą. A przecież serce, dusza i myśl nasz powinna być dla Boga.

Tymczasem najważniejsze przykazanie to :
  Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.      

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

1st Czerwiec 2017, 11:37
Odrodzony cytujesz bardzo ciekawy fragment z Ps:

Ps 34:
(19) Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu. (20) Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego; lecz ze wszystkich Pan go wybawia.

Ale to nie są słowa Boga tylko interpretacja najprawdopodobniej króla Dawida ...

i to stwierdzenie że "Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego" może być usprawiedliwieniem  jego grzechów!!

Przecież wiemy doskonale że uwiódł żonę jednego z swoich dowódców ( i inne ) a sam Bóg ściągną karę na nie go za to. A on się ukorzył ( wiele razy ) i Bóg się nad nim litował

No i po tym wszystkim Dawid najprawdopodobniej napisał te psalmy.

A po za tym samo nazywanie się "sprawiedliwym" bo zapewne, nie pisze o tym wprost, utożsamiał się z tym ( Dawid ), jest trochę na bakier z pokorą i prowadzi do pychy.

Co więcej twórczość króla Dawida miała  wpływ na KRK, inspirowała w pewnym stopniu pawłowców itp.


_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

1st Czerwiec 2017, 12:47
Zgadza się Iraeneus.

Zacytowane przeze mnie fragmenty to psalmy Dawidowe, które nie są Słowem Bożym, tylko słowami człowieka – króla Dawida, podobnie zresztą jak wspomniany wcześniej list apostoła Jakuba. Jedno i drugie nie jest Słowem Bożym, tylko wypowiedziami ludzi, które - choć są one zgodne ze Słowem Bożym – można pominąć, a podałem je tylko pomocniczo.

W niczym to jednak nie zmienia faktu, iż to, o czym napisał król Dawid, czy apostoł Jakub (a które to m.in. wypowiedzi szefostwo KRK i nie tylko uznało sobie za Słowo Boże na podstawie szatańskich bredni Pawła), a więc ich własne słowa m.in.:
- o ufności względem Boga i Jego Syna,
- o tym, że nigdy nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, także w naszych cierpieniach,
- o tym, że wiara w Pana Isusa polega na przestrzeganiu Jego przykazań itd.,
to wszystko jest zawarte w wielokrotnie już tutaj cytowanym Słowie Bożym, z którego niczego już pominąć nie wolno.


Ostatnio zmieniony przez Odrodzony dnia 1st Czerwiec 2017, 13:10, w całości zmieniany 1 raz
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

1st Czerwiec 2017, 12:55
Message reputation : 100% (2 votes)
Podejrzewam, że niezbyt dokładnie rozumiemy Bożą opiekę i ochronę.

Trzeba wyraźnie rozróżnić ochronę po wyprowadzeniu Narodu Wybranego z obecnej ziemi - to jest oczywista ochrona wraz z wieloma cudami i nie o tym chcę mówić.

Chodzi mnie o ochronę z przeszłości oraz teraźniejszości czy najbliższej przyszłości, PRZED wyjściem do Ziemi Obiecanej.

Bóg obiecuje... zbawienie od śmierci... DRUGIEJ.

Odnośnie śmierci, która każdego może spotkać w każdej chwili, mamy takie wersety...


Objawienie 2:10  Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota. 11  Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci.

Kluczowe słowa podkreślone. Każdy z nas MUSI przejść przez próby, własnych pożądliwości, czy zewnętrznych prześladować i... powinniśmy być na próby przygotowani. Niektórzy będą musieli skosztować śmierci za miłość do Boga i Syna.

Owa śmierć to szeroko otwarta droga do życia wiecznego w nieśmiertelności.

Nie obiecujmy nikomu życia w beztrosce ponieważ za naszą miłość spodziewamy się natychmiastowej zapłaty i natychmiastowej ochrony. Tego Bóg nam nie obiecuje. Obietnice były dane w przeszłości wielu sługom Boga, ale nawet Jeremiaszowi Bóg powiedział, że nagrodą Jeremiasza będzie... PRZEŻYCIE.

Część z nas będzie brała krzyż Chrystusa na ramiona, czyli będzie miała ( w przeszłości było takich wielu)
podobne uczestnictwo w prześladowaniach, jakie miał Syn Boży.

Bóg będzie niektórych z nasz przetapiał w ogniu jak złoto, aby nas oczyścić. I to się także dzieje i wielu z naszych braci na Ukrainie straciło życie po to, aby je potem odzyskać na wieczność.

To jest bardzo miłe, że niektórzy się modlą za drugich, ale Bóg nie zapewnia nam pozytywnych rezultatów a nawołuje nas do wytrwałości... w próbach.

To musimy wiedzieć, aby zbytnio nie liczyć na natychmiastową pomoc z powodu nie zjedzenia wieprzowiny czy zachowania sabatu.

Poprzeczka jest nieco wyżej i kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Dlatego szatan chce nam ów koniec, czyli śmierć jak najszybciej zapewnić, abyśmy po niej już nie mieli szansy na zbawienie, ponieważ działać możemy tylko za życia. Potem już jest tylko sąd.

Ziemia jest własnością Boga i my jesteśmy Jego własnością. Bóg dał nam życie aby nas przesiać i oddzielić pszenicę od kąkolu.

Bóg stawia na wartość a nie na ilość.


Dlatego miliardy ludzi umarło i miliony nadal umierają, często pomimo wielkiej wiary.

Otrzymaliśmy życie po to, aby ukazać Bogu naszą przydatność do życia w Jego Królestwie. Czas mamy aż do naszej śmierci.

Czasami Bóg ratuje kogoś, ponieważ owej osoby życie jeszcze w pełni nie wykazało owej przydatności.

Nasze życie to nieustanna walka z pokusami, wygrywana ale i przegrywana. Padamy na kolana i dalej staramy się, aby tę walkę wygrać.

W przeszłości Bóg błogosławił wielu członkom swego Ludu, ale to nie oznacza, że Jego obietnice skierowane do naszych przodków dotyczą nas dzisiaj.

Bóg bardzo aktywnie wspierał swój Lud i swoich posłusznych króli podczas istnienia Królestwa Bożego, czyli Królestwa Izraela. Bywały wielkie cuda, cudownie wygrane bitwy, cudowne zburzone miasta jak Niniwa czy inne wielokrotne przykłady.

Teraz tamte słowa nie są skierowane do nas, ponieważ one dotyczyły władców i poddanych Królestwa Izraela, w którym rządzili królowie wyznaczani często przez Boga i przez Boga AKTYWNIE wspierani. bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

2nd Czerwiec 2017, 09:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Henryk, poruszyłeś bardzo istotną kwestię.

Generalnie zgadzam się z Twoim tokiem myślenia.

Ale odnośnie dzisiejszej Bożej ochrony, czyli jeszcze przed wyruszeniem na pustynię widzę to nieco inaczej.


Po odrzuceniu przez Boga sprzed swego oblicza wszystkich 12 pokoleń, Izrael - jako cały naród - stracił Boże błogosławieństwo, a tym samym swoją ochronę. Wiemy też, że od tamtego czasu ten stan braku Bożego błogosławieństwa dla Izraelitów, który dzisiaj nadal trwa jest tylko stanem przejściowym, który będzie trwał do czasu wyprowadzenia Izraelitów na pustynię.

Jednak zanim to się stało, cały Izrael przez długi czas cieszył się Bożym błogosławieństwem, a więc też i pełną Bożą ochroną.

Jednak z drugiej strony Izrael – mimo, że nie został jeszcze wówczas odrzucony sprzed Bożego oblicza, a więc cieszył się jeszcze Bożym błogosławieństwem – był też jednocześnie poddawany przeróżnym próbom, kiedy Pan Bóg go doświadczał. O tym świadczą m.in. poniższe wypowiedzi Pana Boga:

Wj 16:
(4) Pan powiedział wówczas do Mojżesza: Oto ześlę wam chleb z nieba, na kształt deszczu. I będzie wychodził lud, i każdego dnia będzie zbierał według potrzeby dziennej. Chcę ich także doświadczyć, czy pójdą za moimi rozkazami czy też nie.

Pwt 13:
(2) Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud, (3) i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im, (4) nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy.

Jer 9:
(6) Dlatego to mówi Pan Zastępów: Oto ich wypróbuję przetapiając w tyglu. Bo jak [inaczej] mogę postąpić wobec Córy mojego ludu?

Bóg też poddawał próbie oddane mu jednostki, jak Abrahama, czy Hioba.

Jednak wydaje mi się, że od czasu odrzucenia przez Boga 12 pokoleń Izraela sprzed swego oblicza, a przede wszystkim od czasów zmartwychwstania Pana Isusa to błogosławieństwo i Boża ochrona nadal trwa, tylko że - przejściowo - zmieniła ona swój charakter ze zbiorowego na indywidualny.

Moim zdaniem od czasu Pana Isusa aż do momentu wyprowadzenia Jego ludu na pustynię każdy człowiek, który uwierzył, że Pan Isus jest Synem Boga żywego i że to On jest Mesjaszem i stara się przestrzegać Jego przykazań, korzysta z Bożej ochrony i błogosławieństwa.

Bo przecież nie uległo zmianie to, że tak, jak wcześniej Izrael otrzymał Prawo, które zostało mu nadane dla jego dobra i aby poprzez jego przestrzeganie dobrze mu się powodziło na ziemi, którą otrzymał od Boga w posiadanie, tak też i dzisiaj przestrzeganie Prawa Bożego w postaci wszystkich przykazań Pana Isusa i całej Jego nauki jest tylko i wyłącznie dla dobra tego człowieka, który żyjąc dzisiaj w niewoli nasienia węża stara się tych przykazań i nauk Pana Isusa przestrzegać.

Jednocześnie jednak tylko taki człowiek – tak samo, jak wcześniej cały Izrael – jest poddawany różnym próbom.

Myślę zatem, że człowiek, który wierzy w Pana Isusa, a przez to w Pana Boga i stara się przestrzegać jak najwięcej z Jego przykazań jest pod Bożą ochroną przez cały czas i cieszy się Bożym błogosławieństwem, również wtedy, kiedy Pan Bóg takiego człowieka doświadcza.

Tak samo było z apostołami Pana Isusa. Pan Isus powiedział do nich:

Mt 10:
(24) Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. (25) Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. (26) Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (27) Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! (28) Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. (29) Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. (30) U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. (31) Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Oni także byli doświadczani różnymi próbami w czasie swojego życia, co Pan Isus im wielokrotnie zapowiadał, ale też przez cały czas, dzięki słowu Pana Isusa, mieli świadomość, że oni nie mają się czego obawiać i nie są pozostawieni sami sobie, bo przez cały czas są pod ochroną Pana Boga, który nad nimi czuwa. Oni wiedzieli, że nic, cokolwiek ich spotka, nie będzie działo się bez Jego woli.

I tak samo jest dzisiaj z nami.

Zresztą już same próby są Bożym błogosławieństwem, o czym także powiedział Pan Isus:

Mt 5:
(10) Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (11) Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. (12) Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.
bo one pokazują człowiekowi, że Pan Bóg go kocha i zależy Mu na nim i na jego dobru, czyli na tym, aby taki doświadczany człowiek stawał się coraz mocniejszy w swej wierze i przez to – jak słusznie Henryku napisałeś – udowadniał Bogu aż do swojej śmierci pierwszej swoją przydatność w królestwie Bożym. To jest także tylko dla naszego dobra.

Bo jak powiedział Pan Isus:

Ap 3:
(19) Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się!
Także moim zdaniem ta Boża ochrona i błogosławieństwo wciąż trwa, ale dzisiaj aż do wyjścia Izraelitów na pustynię ona trwa tylko wobec pojedynczych ludzi, którzy wierzą w Pana Isusa. A to błogosławieństwo przejawia się także w próbach, którym Pan Bóg niektórych z nas poddaje.
Sponsored content

Biblia Mesjańska - Page 8 Empty Re: Biblia Mesjańska

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach