Go down
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 2nd Czerwiec 2017, 09:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Zgadzam się z tobą Odrodzony!.

Ochrona mogła przejść z Izraela na pojedyncze osoby przestrzegające Prawo!

lub w przypadku braku znajomości Prawa postępujących sprawiedliwie i zgodnie z sumieniem.

Zauważcie na taki przykład gdy małżonkowie przestrzegają czystości i do czasu połączenia się w noc poślubną nie współżyli z nikim wcześniej !!

Takim małżeństwo rodzą się zdrowe i piękne dzieci! przykład błogosławieństwa Boga.

Odwrotność sytuacji często ( ale nie zawsze ) jest w przypadku małżeństw które poprzedzone były częstymi inicjacjami seksualnymi z innymi osobami niż małżonek lub małżonka.

Możecie się ze mnie śmiać lub nie podzielać mojej opinii ale ...jest wiele dowodów na to co piszę. Nie mam teraz za bardzo czasu bo zaraz wyjeżdżam z rodziną ...

pamiętacie ?? gdzieś tutaj na forum ktoś pisał o tym że kobieta która współżyje z wieloma partnerami jest "deformowana" genetycznie tak iż jej potomstwo ma "słabe" geny.

A w końcu nie skromnie przyznam że my moja żona i ja jesteśmy takim małżeństwem które do naszej nocy poślubnej nigdy nie mieliśmy żadnych innych partnerów seksualnych i ... nasze dzieci są bardzo piękne ( to nie jest tylko moje subiektywne spostrzeżenie ) i zdrowe.

Między innymi dla tego uważam że przestrzegania Prawa Bożego, dobrowolne, wbrew często temu światu daje indywidualne błogosławieństwo.

Jakkolwiek wiemy że mogą nas czekać prześladowania a nawet śmierć za wiarę to ... często modlę się przy moich śpiących małych dzieciach, prosząc o błogosławieństwo dla nich, aby ominęły ich złe rzeczy i poznały w życiu Boga.

Czy Bóg będzie obojętny na takie prośby??

Wydaje się że Bóg niektórych oszczędzi, tak jak to miało w miejsce w historii. Przychodziły straszne czas a mimo to wielu Bóg ocalał.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 3rd Czerwiec 2017, 22:59
Message reputation : 100% (4 votes)
Iraeneus napisał:Ps 34:
(19) Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu. (20) Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego; lecz ze wszystkich Pan go wybawia.

Ale to nie są słowa Boga tylko interpretacja najprawdopodobniej króla Dawida ...

i to stwierdzenie że "Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego" może być usprawiedliwieniem  jego grzechów!!

Przecież wiemy doskonale że uwiódł żonę jednego z swoich dowódców ( i inne ) a sam Bóg ściągną karę na nie go za to. A on się ukorzył ( wiele razy ) i Bóg się nad nim litował

No i po tym wszystkim Dawid najprawdopodobniej napisał te psalmy.

A po za tym samo nazywanie się "sprawiedliwym" bo zapewne, nie pisze o tym wprost, utożsamiał się z tym ( Dawid ), jest trochę na bakier z pokorą i prowadzi do pychy.

Co więcej twórczość króla Dawida miała  wpływ na KRK, inspirowała w pewnym stopniu pawłowców itp

Niestety, ale kompletnie nie można się zgodzić co do pochodzenia psalmów i co do Twojej interpretacji. Tzn gdyby przyjąć, że faktycznie Dawid pisał psalmy wg swojego autorstwa i uznania to twoja teza jest jak najbardziej słuszna, ale jest mały problem.
Niemal każda inwokacja prawie wszystkich psalmów niesie ze sobą swoje znaczenie. Prawdziwym i oryginalnym tłumaczeniem akurat inwokacji "PSALM DAWIDOWY" jest "PSALM DLA DAWIDA" i często jest napisane na początku "PRZEWODNIKOWI CHÓRU" co w oryginalnych tłumaczeniach brzmi "NA KONIEC" czyli wg mnie na czasy końca!!!! i często jest "przewodnikowi chóru, Dawidowy" co tak naprawdę znaczy "na czasy końca dla Dawida"
Sprawdźcie oryginalne tłumaczenia z greki. Te tłumaczenia w polskich bibliach są do kitu i jakieś dziwne wyrwane z kontekstu wstępy "przewodnikowi chóru, Dawidowy, Asafowy, na nutę itp. Tak naprawdę znaczenia tego są zupełnie inne i tytuły określają dla kogo i w jakim celu powstał psalm.
Wg mnie psalmy to jedne z najważniejszych ksiąg biblijnych i na pewno nie były pisane przez Dawida, a jeśli to raczej pod natchnieniem, gdyż były pisane do nas!!!
Dawid doskonale zdawał sobie sprawę co czeka naród Izraelski i starał się go wyposażyć w niezbędną wiedzę do odnalezienia się w tych sytuacjach w których się znajdzie.
Jeśli poczytacie psalmy pod tym kątem, to zobaczycie zupełnie nowe znaczenie psalmów i ich fantastyczny układ. kolejna ciekawostka jest taka, że psalmy tworzą niemal ciągły i związany ze sobą tekst jeśli nie będziemy zwracać uwagi na numeracje i przeczytacie je po prostu po kolei jako jedną księgę.
Sytuacje które opisuje Dawid, który nota bene pisze do Dawida (dziwne prawda Wink ) idealnie oddają naszą sytuację współczesnego Izraela (Dawida) ściganego przez Saula (św Paweł, którego zauważcie także nazywamy saulem!) Próbuje nas zniszczyć, ale odnosi porażkę w bezpośredniej konfrontacji.
Tych analogii jest całe mnóstwo w psalmach i jeśli zechcecie je przeczytać pod tym kątem to gwarantuje ciekawe odkrycia.
Są wskazówki jak korzystać z mądrości i z życia w naszych czasach i jak sławić Boga i moim zdaniem jest cała masa proroctw, które pokrywają się z proroctwami apokalipsy.

Tak więc nie lekceważyłbym psalmów i nie wrzucał ich do jednego wora z dziełami ludzkimi Wink Niosą ze sobą więcej znaczenia niż nam się wydaje i niedługo będą przez nas bardzo doceniane jako kolejne wskazówki dla nas z przeszłości.

Wg mnie bardzo dobrym tłumaczeniem psalmów jest "Psałterz biblii greckiej" Troniny. Tłumaczy on wiernie z greckiej septuaginty psalmy, oczywiście dodając na początku psalmu wstawki katolickie poddając od razu tok rozumowania pod konkretną doktrynę katolicką, aby zaciemnić obraz całości, ale jeśli odrzucimy te chwasty, to tłumaczenie otwiera oczy na niesamowite rzeczy. Można zupełnie inaczej spojrzeć na psalmy.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 4th Czerwiec 2017, 04:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Psalms 4:1

(Biblia Lubelska)  Dyrygentowi chna instrumenty strunowe; psalm Dawida.Na womoje daj mi odpowiedBosprawiedliwomoja. Wprzybmi zbmi ipromojej!

(Biblia Słowiańska)  Przewodnikowi chz grna strunach. Psalm Dawidowy.

(BT2 )  Kierownikowi chóru. Na instrumenty strunowe. Psalm. Dawidowy.

(KJV)  To the chief Musician on Neginoth, A Psalm of David. Hear me when I call, O God of my righteousness: thou hast enlarged me when I was in distress; have mercy upon me, and hear my prayer.

(KJV+)  To the chief MusicianH5329 on Neginoth,H5058 A PsalmH4210 of David.H1732 HearH6030 me when I call,H7121 O GodH430 of my righteousness:H6664 thou hast enlargedH7337 me when I was in distress;H6862 have mercyH2603 upon me, and hearH8085 my prayer.H8605

(Brenton ST)  For the End, a Song of David among the Psalms. When I called upon him, the God of my righteousness heard me: thou hast made room for me in tribulation; pity me, and hearken to my prayer.

(Nowa Biblia Gdańska)  Przewodnikowi chóru, w towarzystwie instrumentów smyczkowych. Psalm Dawida.

(NW-P)  Dla kierownika instrumentów strunowych. Utwór muzyczny Dawida. Gdy wo³am, odpowiedz mi, mój Bo¿e prawy. W czasie udrêki zgotuj mi szerok¹ przestrzeñ. Oka¿ mi ³askê i wys³uchaj m¹ modlitwê.

(Vulgate)  in finem in carminibus psalmus David (4:2) cum invocarem exaudivit me Deus iustitiae meae in tribulatione dilatasti mihi miserere mei et exaudi orationem meam

(Wujek 1599 v.1.5)  Na koniec: w pieśniach, Psalm Dawidowi.

(Brenton ST)  For the End, a Song of David among the Psalms - to jest Septuaginta po angielsku.For the End - na koniec, ale nie znamy dokładnie celu tego zdania. Może być na koniec ceremonii, spotkania w celu śpiewu, pieśń kończąca jakąś serię pieśni.

Ale może także oznaczać KONIEC jako koniec czasów.

Normalnie - na koniec ma więcej sensu, ale moje śledcze instynkty raczej odrzucają to wyjaśnienie z powodu odrzucenia w większości przekładach tych dwóch słów.

Dlaczego je się odrzuca, skoro podaje się inne, bardziej złożone teksty?


Sam Chrystus mówił o Dawidzie, że pisał w natchnieniu i kilka jego psalmów wskazuje właśnie na bezsporne natchnienie.

Co ciekawe, w Wujka to jest i także była księga II Ezdrasza.

Sprawa ta wymaga nieco wnikliwości.

Z innej strony, znalazłem kila rzekomo zagubionych rozdziałów... Apokalipsy. Przejrzałem je pobieżnie wczoraj z wieczora i mam bardzo mieszane uczucia. Także muszę to dokładniej sprawdzić.

Źródło - http://jahtruth.net/kofk-free/Bible/72.htm [EN]

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 5th Czerwiec 2017, 10:05
Efraimito ja osobiście sugerowałem się tym że tak po prostu, którykolwiek byś nie wizą psalm ( a przynajmniej większość ) jest on napisany jako relacja autora w pierwszej osobie. I tak jest w tym cytowanym wersecie z Ps 34.

Są też wyjątki jak  np Ps 110 (109) ... ale tam wyraźnie jest określone :
1. Wyrocznia Boga dla pana mego: "Siądź po mojej prawicy, ...

Słowa Boga są wyraźnie cytowane i odróżnione od reszty modlitw, rozważań itp. króla Dawida, najprawdopodobniej lub po prostu autora psalmów kimkolwiek on by nie był.

I ma to miejsce we wszystkich księgach Pisma. Tak jak słusznie to kiedyś Henryk zauważył.

To jest nawet mimo wszystko osobliwy cud, czy zrządzenie Boże że mimo tych wszystkich fałszerstw możemy jako tako odszukiwać Słowo Boże.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 5th Czerwiec 2017, 10:51
Iraeneus, nie przypisuje Ci żadnych złych intencji. Żebyśmy się dobrze zrozumieli Wink
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że z psalmami nie jest do końca tak jak nam się wydaje.

Spójrzmy np na przytoczony przez Ciebie psalm, bo on nam świetnie to obrazuje. Posłużę się cytatem z biblii mesjańskiej:


Ps 110
(1) Psalm Dawidowy. Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod stopy twoje.

(2) Pan wyśle tobie berło mocy z Syjonu: panuj pomiędzy swymi nieprzyjaciółmi.

(3) Z tobą jest panowanie w dniu twojej mocy, we wspaniałości twych świętych; zrodziłem cię w łonie matki przed porankiem.

(4) Przysiągł Pan i nie pożałuje: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka.

(5) Pan po prawicy twojej zetrze na proch królów w dniu swego gniewu.

(6) Będzie sądził pomiędzy narodami, wypełni zwłokami, roztrzaska głowy wielu na ziemi.

(7) Będzie pił w strumieniu po drodze: dlatego podniesie swoją głowę.

Jest tu wyraźna sugestia, że znaczenie słów "psalm Dawidowy" jest rozumiane jako psalm dla Dawida, i wyraźnie widać tu, że nie chodzi tylko, albo nawet wcale o króla Dawida. Wg mnie może tu chodzić o "Dawida" czyli plemię Dawida na czele z Isusem jako królem, lub o wybranych przez Boga (porwanych też na czele z Isusem).
Jest to wg mnie (podkreślam, wg mnie a jak już dawno wspomniałem nie mam żadnego autorytetu) Psalm dla Osób które w czasach końca będą z ramienia Boga sprawować władzę kapłańską nad światem wg porządku Melchisedeka, czyli zauważcie! NIe wg porządku Aronowego. To ważne, kapłan wg porządku Melchisedeka, to nie tylko kapłan, ale i król! Kapłan Boga będący jednocześnie władcą. Taką funkcję mają obiecaną właśnie porwani i wybrani przez Boga.
Jest to proroctwo w pełni "kompatybilne" z proroctwami apokalipsy o porwanych.

Tak więc psalmy te są albo pisane przez kogoś dla ludzi w czasach końca (w tym przypadku dla potomków Dawida, cokolwiek to będzie znaczyć), albo sa pisane przez Dawida, ale właśnie dla przyszłego "Dawida". Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi Wink

Przeczytajcie jeszcze raz psalmy które są Dawidowe, w większości mówi o wybawieniu nie Dawida (króla który żył i być może pisał te Psalmy) ale o wybawieniu Dawida w sensie Izraela.

Przeczytajcie np psalm 108 czy nie jest to wołanie Izraela w dniu wybawienia?

Ps 108
(1) Pieśń. Psalm Dawidowy.

(2) Gotowe jest serce moje, o Boże! Będę śpiewał i grał. Zbudź się, chwało moja!

(3) Zbudź się, harfo i cytro, A ja obudzę jutrzenkę!

(4) Wysławiać cię będę, Panie, wśród ludów, Będę grał tobie wśród narodów,

(5) Bo wielka ponad niebiosa jest łaska twoja I aż do obłoków sięga wierność twoja.

(6) Wznieś się nad niebiosa, Boże, Chwała twoja niech będzie nad całą ziemią,

(7) Aby ocaleli umiłowani twoi! Wybaw prawicą swoją i wysłuchaj nas!

(8 ) Bóg przemówił w świątyni swojej: Rozraduję się i rozdzielę Sychem I rozmierzę dolinę Sukkot.

(9) Moim jest Gilead i moim Manasses, A Efraim osłoną głowy mojej, Juda zaś berłem moim.

(10) Moab miednicą moją do obmywania, Na Edom rzucę sandał mój; Będę wykrzykiwał radośnie nad Filisteą!

(11) Któż wprowadzi mię do miasta warownego? Kto zawiedzie mię do Edomu?

(12) Czy nie Ty, Boże, któryś nas odrzucił? Czy nie wyruszysz, Boże, z wojskami naszymi?

(13) Udziel nam pomocy przeciw wrogowi, Bo niczym jest pomoc ludzka!

(14) W Bogu okażemy się dzielni, On zdepcze wrogów naszych.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 5th Czerwiec 2017, 11:12
Ciekawie piszesz i tak sobie pomyślałem że zaraz będzie potrzeba większego dochodzenia i poszukiwania prawdy i tak ... trochę zacząłem szukać.

Odnośnie Ps 34 to popatrzcie na początek:

1 Dawidowy, gdy udawał obłąkanego przed Abimelechem, a wypędzony przez niego, odszedł.
2 Będę błogosławił Pana w każdym czasie, Chwała jego niech będzie zawsze na ustach moich!
3 Dusza moja będzie się chlubić Panem! Niechaj słuchają pokorni i weselą się!
4 Wysławiajcie Pana ze mną! Wywyższajmy wspólnie imię jego!

Biblia Mesjańska - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Kindle Locations 21081-21085). Kris.

Wyrażnie widzać że Autor pisze od siebie i nie cytuje Boga tym bardziej można domniemywać że w wersecie 19 ps. 34 pisze dalej od siebie. Więc powinienem mieć rację .. chyba że ktoś udowodni inaczej i poprze to mocnymi dowodami.

Odnośnie twierdzenia że psalmy dawidowe odnoszą się do nas, wyzwolenia Izraela to ... spojrzałem na sam poczatek psalmów i ...

Ps 1:

1 Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,
2 Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.
3 Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się.

Biblia Mesjańska - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Kindle Locations 20529-20532). Kris.

Szukałem potwierdzenia że to jest Słowo Boże i ... nie ma tam tego ( o ile tego ktoś z masoretów żydowskich nie wyrzucił ? ) a znalazłem wersety 2 i 3 które mówią w temacie który poruszyłem kilka moich postów wyżej!

Szczerze to Efraimito jest to ciekawe co piszesz ale na razie mi brak czasu aby to ogarnąć, przydałby się jakiś twardy dowód na poparcie tego co napisałeś.


_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 5th Czerwiec 2017, 12:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja rozsądziłbym to w taki sposób. 

Psalmy nie są Prawem i możemy do nich podejść w bardzo zrelaksowany sposób.

Ps 110 jest definitywnie napisany w natchnieniu przez Dawida, ponieważ Dawid nie miał pojęcia o Chrystusie a napisał o Nim nie wiedząc o kim pisał. Sam styl pisania to styl... Boga i porównania są niezwykłe.

Ale... są to teksty dla osób bardzo dobrze znających temat i ktokolwiek, kto przeczytał Biblię raz nie ma żadnej szansy na rozpoznanie w tym Bożej ręki.

Najlepszym przykładem jest psalm Dawida 22!

http://www.bibliamesjanska.com/Ps/22.html

Jest to oczywiste proroctwo o Mesjaszu ale niewielu czytając Biblię pierwszy czy drugi raz to rozpozna. Szanse są minimalne.

Najlepiej określił Bóg w Ezdrasza kiedy powiedział, że skoro my nie rozumiemy wielu rzeczy na ziemi, jakże możemy zrozumieć Boga, który to wszystko zaprojektował i stworzył.

W większości nie mamy szans na dogłębną wiedzę biblijną i z tych przyczyn pozostają nam:

1. Bezwzględne zaufanie do Boga.
2. Bezwzględne posłuszeństwo wobec Przykazań.

Tłumacząc Ezdrasza zrozumiałem jedną radę Boga i to tak na poważnie. 

Spożywanie Jego Słowa powinno być kontynuowane. 

Za każdym razem, kiedy czytam Jego słowa, dostrzegam coraz nowsze element Bożej mądrości i w szczególności rozmowa Ezdrasza z Bogiem jest niezwykle pouczająca.

Czytając mowę Ezdrasza do Boga jest się przekonanym, że Ezdrasz ma rację. 

Ale czytając odpowiedź Boga natychmiast dostrzegamy zdecydowaną wyższość Boga nad Ezdraszem. 

Co jest szczególnie ciekawe, Bóg traktuje brak wiedzy Ezdrasza z wielką wyrozumiałością i cierpliwością oraz niezwykłym taktem.

Znalazłem tyle wytłumaczeń Boga w tej księdze, że nie ma ona sobie równych, poza Ewangelią Mateusza czy Jana.

Powodem jest wyjaśnienie i to detaliczne, dlaczego kara, za co i wiele innych wyjaśnień, których nigdzie indziej w Biblii nie znajdziemy.

Pośrednio z tej księgi wynika, że Bóg doskonale wiedział o grzechu człowieka, zanim ten został stworzony i był na to przygotowany.

Także wynika z niej oczywistość, że nie tyle jesteśmy kuszeni przez szatana i demony, ale przez własne pożądliwości a szatan i demony nie za wiele Bogu w tym przeszkadzają.

Jest to logiczne i człowiek będąc kuszony będzie grzeszył nieco więcej niż nie kuszony. Bóg to doskonale wie i wie, komu dać życie wieczne a komu nie w dniu sądu.

Jest szczególnie ciekawe to, że Bóg doskonale znał losy Izraela w Egipcie, ich bałwochwalstwo ale ich z owej niewoli wyzwolił. 

I z tego wyłania się kilka interesujących lekcji dla nas.

Cuda nie spowodują naszej doskonałości i zaprzestania grzechu.

Tak, jak to miało miejsce z Izraelitami. Widzieli wiele cudów, rzeczy niezwykłych i nie miało to wpływu na nich.

Poginęli na pustyni. Podobna sytuacja jest ze Słowianami. Wielu jest bałwochwalców, czyli służących demonom. Tak samo są ogłupieni jak Izraelici w Egipcie, wielbiący demony i samego szatana - Amen-Ra.

Ale Boga interesują nasze sumienia, które nie jest potrzebne do wielbienia ale są potrzebne do współżycia z innymi Izraelitami. 

Jeżeli ktoś ma szacunek dla bliźniego, tym bardziej ma go dla Boga.

A Mojżesz musiał uciekać przed Izraelitami za to, że ich uwolnił od wielkiego kłopotu.Zabił Egipcjanina w ich obronie, a Izraelici donieśli o tym do faraona.

Bóg powiedział w Ezdrasza jedno niezwykłe zdanie. 

Dał nam życie po to, abyśmy zwalczali nasze złe żądze.

Nasze życie powinno być stałą walką z naszymi słabościami.

Po to żyjemy. Czy człowiek zacznie posługiwać się sumieniem, czy też będzie miał to w nosie.

Historia Izraelitów wskazuje wyraźnie, że widzenie cudów Boga nie ma na to najmniejszego wpływu.

Dlatego patrzenie w przyszłość z nadzieją, że jak Chrystus się pojawi, to będzie łatwiej i lepiej.

Absolutnie nie. Dzisiaj, w chwili obecnej pracujemy na zbawienie, albo je zatracamy.

Dlatego nie jest zbyt istotne, co rozumiemy ze słowa Bożego, ponieważ nie z tego będziemy sądzeni, ale sąd jest z naszych uczynków. Religie robią odwrotnie!

Największym przykładem jest szatan i upadli aniołowie. Oni wszyscy byli w niebie doskonali a nawet oglądali nieustannie Boga i widzieli Jego akty stwarzania.

Tym złym niewiele to pomogło. Sleep

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 5th Czerwiec 2017, 12:52
Henryk nie sam owicie to wyłożyłeś!!!
Henryk napisał:Dał nam życie po to, abyśmy zwalczali nasze złe żądze.

Nasze życie powinno być stałą walką z naszymi słabościami.
_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 24th Czerwiec 2017, 09:53
To nie moje słowa ale Boga, który to w Ezdrasza wypowiedział a ja nieco sparafrazowałem!

Właśnie pracuję nad uaktualnieniem II Ezdrasza i Biblii Mesjańskiej i myślę, że jeszcze dzisiaj lub jutro
wrzucę to na zassanie i nową przedmowę, w której o II Ezdrasza tak napisałem.

................................................

Najnowsza wersja Biblii Mesjańskiej, 1.4, pomiędzy wieloma korektami zawiera także księgę Henocha oraz poważnie skorygowaną księgę II Ezdrasza (także znaną jako IV Ezdrasza) przetłumaczoną częściowo także z języka angielskiego.

Księga ta jest dostępna w kilku przekładach Biblii w języku angielskim a także jest ona dostępna w przekładzie księdza jezuity Jakuba Wujka z roku 1599.

Jest ona dostępna w starszych edycjach tylko dlatego, że księga ta jest poważnie zniekształcona oraz pisana w staro-polskim języku, niezwykle trudnym dzisiaj do zrozumienia.

Tłumacząc II Ezdrasza doszedłem do wniosku, że jest to najbardziej obfita w proroctwa, wyjaśnienia celu życia oraz wyjaśnienia planów Boga odnośnie odnowienia Królestwa Bożego  oraz wielu szczegółów na temat Sądu Ostatecznego. Księga ta również wyjaśnia sposób widzenia Boga na rodzaj ludzki oraz Boży program selekcji najwartościowszych sług Boga do życia w niebie w nieśmiertelności.

Księga Objawienia podaje więcej proroctw ale w formie wizji i symboli. II Ezdrasza przedstawia wiele proroctw oraz Bożego sposobu widzenia ludzkości oraz Narodu Wybranego.

Wielu badaczy Biblii doskonale wie, że księga Objawienia była gwałtownie zwalczana przez wrogów Boga oraz Jego Prawa. Księgą Ezdrasza posiada bardzo prosty, logiczny i majestatyczny język Boga, ławo rozumiany przez przeciętnego człowieka i ujawniający nam wiele znanych i nieznanych nam do dzisiaj proroctw. Księga ta także wyjaśnia drogę wędrówki 10-ciu pokoleń Izraelitów do Europy oraz pomoc Boga.

Jest to absolutnie jedna z najważniejszych ksiąg biblijnych, która z powyższych przyczyn została usunięta z niemal wszystkich polskich przekładów Biblii.

Chrześcijanie dobrze znający Biblię natychmiast rozpoznają, że nie jest to dzieło jakiegokolwiek człowieka ale jest to czyste Słowo Boga, którego najstarsze ślady prowadzą nas do 2 wieku n.e. II Ezdrasza absolutnie niczego nie zmienia, ale dodaje dużą ilość szczegółów do znanych już proroctw.

................................................

Dodam jeszcze, że moim zdaniem II Ezdrasza jest trzecią księgą po Pięcioksięgu oraz po Objawieniu.

Mnie ta księga zbiła z tropu głównie dlatego, że ją tłumaczyłem a tłumacząc każde zdanie musiałem dokładnie analizować.

W ten sposób do mnie docierała znacznie głębiej prawda Boża zawarta w tej niezwykłej księdze.

Owszem proroctwa Jeremiasza czy Izajasza mówią wiele o planie wyzwolenia Narodu Wybranego, ale Ezdrasz, równie porwany do nieba jak Eliasz i Henoch, rzuca olbrzymią ilość światła na Boże plany i opisuje z wieloma detalami czasy końca, które najwyraźniej już się zaczynają.

Właśnie Ezdrasza mówi nam o przyczynie tolerowania zła przez Boga - dlaczego nadal to Bóg toleruje. A toleruje to do żniwa, czyli... żniwo musi być wtedy, kiedy pola dojrzeją do ścięcia.

Tak samo ludzkość musi dojrzeć w czynieniu zła, aby tą złą część... zżąć.

Nie może być cienia wątpliwości co do wyroku Boga odnośnie grzeszników. Ich grzechy muszą być widoczne dla całego świata a grzesznicy robią wszystko, aby cały świat widział ich masywne zło. Jedne są ujawnione, inne zostaną ujawnione w najbliższym czasie.

I Ezdrasz w tej księdze ukazuje wiele detali, w jaki sposób rozpoznamy czasy końca.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 30th Wrzesień 2017, 05:46
Message reputation : 100% (2 votes)
Kolejne uaktualnienie Biblii Mesjańskiej.

http://www.bibliamesjanska.com/przedmowa.htm

W Ewangelii Mateusza zmieniłem Chrystus na Mesjasz lub Pomazaniec. W Objawieniu nie było takiej potrzeby, ponieważ według proroctw samego Objawienia, księga ta jest najwyraźniej przetłumaczona prawidłowo. Proszę sprawdzić wyjaśnienia z powyższego linku.

Owe zmiany - 5x są bardzo istotne, ponieważ siły szatana planują fałszywego mesjasza czy też pomazańca, którego możemy nazwać antychrystem z powodu jaskrawej różnicy pomiędzy Isusem a anty pomazańcem, czy anty mesjaszem.

Wystarczy się z tymi zmianami zapoznać (podane są wszystkie linki), aby natychmiast zauważyć, że inaczej tych wersetów nie można przetłumaczyć, ponieważ wyrażenie - Chrystus jest wyraźnie sprzeczne z resztą Biblii.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
krissss
Liczba postów : 17
Join date : 21/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 17th Październik 2017, 19:05
Długo nie mogłem się zabrać za konwersję BM do ebooka... wybaczcie... za kazdym razem gdy chciałem się za to zabrać coś powodowało ze nabierałem wątpliwości.
Może podziele się nimi... i nakierujecie mnie na dobrą drogę.

Moje watpliwosci nie dotycza septuaginty ale NT ( dokladniej Bibli Warszawskiej)

Zacząłem od przypomnienia sobie wykładów prof Waltera Veith'a
Zmieniając słowo (3 czesci):
https://vimeo.com/15117751
https://vimeo.com/15123037
https://vimeo.com/15623397

potem Wojna o Biblie (2 czesci)
https://vimeo.com/15022312
https://vimeo.com/15023126

W skrócie na przykładach pokazana jest wyższość King James Version nad innymi przekladami.
KJV jest tłumaczone z textus receptus... a np Biblia Warszawska jest tłumaczona z Wulgaty... co oznacza ze przykłady z tych filmów odnoszą się tez do BM
Hieronim tlumaczac na łacine popelnil troche błędów ktore zostały rozpropagowane na polskie tlumaczenia bazujace na Wulgacie.

Ok, ten prof to adwentysta dnia 7, wiec podszedlem do tych 'rewelacji' z dystansem.

Dzisiaj znalazlem filmy Dr Hovinda nt przekładow Bibli.
https://www.youtube.com/watch?v=idj6kZFrLWI
https://www.youtube.com/watch?v=aHI4J4gm-D4

On również wskazuje wyższość KJV nad innymi.

Zacząłem szukać różnic miedzy przekładami i trafiłem na stronę:
http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/20/verse/16/param/1/version/TR

gdzie mogłem porównać KJV, Bible Warszawską, Biblię Gdańską i znalazłem 'Uwspółcześnoną Biblię Gdańską'

Uwspółcześniona Biblia Gdańska, to Biblia Gdańska z nowszym słownictwem... i dostosowana do Texttus receptus.
Przekład zrobiony przez fundacje https://www.wrotanadziei.org/

Jeśli chodzi o ST to widzę wyższość BM nad innymi przekładami... ale w przypadku NT mam wątpliwości:
czy lepiej czytać niesprawdzoną nowoczesną Biblie bazującą na texttus receptus, czy może zostać przy BM, która zawiera poprawki, ale jednak bazuje na Wulgacie która posiada błędy.
Pewnie rozwiązaniem byłby miks tych tłumaczeń ale się nie da, bo prawa autorskie.

Czytaliście Uwspółcześnioną Biblię Gdańską... jakieś wnioski? Jakaś krytyka tego tłumaczenia?
I najważniejsze pytanie: które tłumaczenie jest lepsze?

edit: Widzę ze powyższy przekład nie jest wolny od błędów. (errata) https://drive.google.com/drive/folders/0B3J4j0Z4GatbbFVHblZqS0piSkk
avatar
Będzimysł
Liczba postów : 61
Join date : 29/12/2016

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 17th Październik 2017, 23:07
Powiem o moich wrażeniach odnośnie biblii książkowych w jęz. polskim.

Korzystam najczęściej z Nowej Biblii Gdańskiej, jest napisana językiem współczesnym i  lekko się ją czyta; zgrabna książka.

Jeśli chodzi o ST to ostatnio kupiłem Septuagintę Remigiusza Popowskiego - jedyny bezpośredni przekład z greki na jęz. polski. Owszem czytałem na naszym forum jakieś o nim uwagi, ale jednak postanowiłem spróbować. Podoba mi się tłumaczenie, zauważyłem użycie nowych słów (bogactwo słów), wrażenie początkowe jak najbardziej pozytywne.

Przykład z Księgi Rodzaju 1/14-19.

14. I rzekł Bóg: "Niech się staną latarnie na sklepieniu nieba dla oświetlenia ziemi i aby oddzielały dzień od nocy. Niech będą znakami wskazującymi pory czasu, dni i lata. 15. Niech będą światłami na sklepieniu nieba, ukazującymi się nad ziemią". I tak się stało. 16. I stworzył Bóg dwie latarnie duże: latarnię silniejszą, aby rządziła dniem, i latarnię słabszą, aby rządziła nocą, a także gwiazdy. 17. Umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, by były widoczne nad ziemią, 18 aby rządziły dniem i nocą i aby oddzielały światło od ciemności. I widział Bóg, że są dobre i piękne. 19. Minął wieczór i minął poranek - dzień czwarty.

Miło się czyta. Użyte ładne słowo "latarnia", które w pojedynkę obala kosmos.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 18th Październik 2017, 13:27
Message reputation : 100% (2 votes)
Według moich rozeznań, nic nie konkuruje  w kwestii Starego Testamentu z Septuagintą Brentona,[EN] która przez zdecydowaną większość biblistów najwyżej ceniona, poza 'ekspertami' katolickimi.

Dlatego BM ma skorygowaną masę wersetów według Septuaginty Brentona i poprawki nadal są dokonywane. Najciekawsze jest to to, że błędy w innych przekładach są głównie skierowane przeciwko Mesjaszowi, przeciwko Królestwu Bożemu oraz wiele proroctw jest poważnie zniekształconych.

Większość owych raczej celowych zmian znalezionych w masoreckim Kodeksie Leningradzkim udało mnie się skorygować. Ale w wielu przypadkach sprawdzam dokładność proroctw z Septuagintą.

Odnośnie Septuaginty Popowskiego znalazłem wyrywkowo kilka błędów, które wymieniłem gdzieś w tym temacie. Oczywiście 'błędy' wyglądają na celowe zniekształcenia w celu zaciemniania proroctw.

Odnośnie Biblii Gdańskiej - pomysł jest ciekawy oraz łatwy w naprawieniu.

Problem jest w (c). Nie można wprost skopiować żadnych ksiąg!

Ale jest na to sposób.

Mamy w sumie 3 księgi biblijne do sprawdzenia.

Mateusza, Jana i Apokalipsę.

Myślę, że najlepiej będzie porównywać teksty z BM w tych księgach i pozmieniać wersety, które rażą brakiem konsekwencji lub są wyraźnie właściwszym tłumaczeniem, które zdecydowanie jaśniej lub dobitniej uwypuklają najważniejsze nauki i proroctwa tych trzech ksiąg.
 
Nie trzeba kopiować niczego z Biblii Gdańskiej, ale napisać w sposób w jaki powinno być to rozumiane.

Jest także drugi sposób.

Porównywać ze starszą wersją Biblii Gdańskiej i dokonać zmian we współczesnym języku polskim. W takim przypadku nie ma żadnych wątpliwości co do problemu z (c) czyli prawami autorskimi.

Ta opcja wydaje się najbardziej rozsądna.

A ten język starszej Biblii Gdańskiej w miarę dobrze rozumiem.

Wydaje mnie się, że zaprzęgnęliście mnie do roboty! bounce bounce bounce

Dodam jeszcze ciekawostkę z Wikipedii.


W końcu XIX wieku w krajach niemieckojęzycznych wciąż dominował Textus receptus rozpowszechniany przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne. W Niemczech i Szwajcarii rokrocznie sprzedawano około 1600 egzemplarzy Textus receptus. Nowsze wydania greckiego Nowego Testamentu nie mogły z nim konkurować ze względu na cenę. Z tych to względów Eberhard Nestle postanowił opracować własne wydanie greckiego Nowego Testamentu. Nestle nie kolacjonował rękopisów, dokonał jedynie kompilacji tekstu trzech najważniejszych wydań: Tischendorfa , Westcotta i Horta oraz Weymoutha . Jeżeli wydania te różniły się między sobą Nestle dobierał warianty wspierane przez dwa wydania, jeżeli różniły się wszystkie trzy, wybierał zrozumiały wariant. Pozostałe warianty przenosił do przypisów. Pierwsze wydanie zostało opublikowane przez Eberharda Nestlego w 1898 roku. Zaletą wydania była niska cena, porównywalna z ceną reprintów Textus receptus[1] .

Pojawiają się trzy nazwiska ludzi działających przeciwko Bogu.

Tischendorf, Wescot i Hort. Oszuści i sataniści, zwłaszcza doskonale udokumentowani - Wescot i Hort. To ich przekład jest podstawą Starego Testamentu i być może nowego Świadków Jehowy.

Moze nie w tym temacie, ale piszę ponownie mocny artykuł o postawie Chrześcijan w stosunku do Pawła i do nauk Chrystusa.

Wstawię go tam, a cytat z 2 Jana mówi nam tak.


2Jana 1:9  Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.
1:10  Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie.
1:11  Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach.

Zwróćmy uwagę na dosadny język tego pouczenia. W podobny sposób Isus traktował faryzeuszy.

Zwróćmy także uwagę na to, że nie chodzi o unikanie takich ludzi w naszych zajęciach itp.

Wersety z Jana dotyczą zapraszania innych do naszego domu. W naszym domu ludzi łamiących nauki Mesjasza nie powinniśmy gościć. Jest to właśnie przestroga do nie wpuszczania do domu żadnych głosicieli wszelkiej maści, którzy nie głoszą Królestwa Bożego, ze Świadkami Jehowy włącznie.

Ale miejmy także na uwadze, że list Jana nie wygląda na Słowo Boże i Jan w tym liście nie cytuje Syna czy Ojca, ale mówi (pisze) od siebie.

Nasze sumienie zadecyduje, w jaki sposób będziemy postępować. Warto ten temat zbadać dokładniej.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
krissss
Liczba postów : 17
Join date : 21/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 19th Październik 2017, 10:26
thewordwatcher napisał:Wydaje mnie się, że zaprzęgnęliście mnie do roboty! bounce bounce bounce

Trzymam kciuki, żeby starczyło Ci chęci i czasu
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 24th Grudzień 2017, 13:05
krissss napisał:
thewordwatcher napisał:Wydaje mnie się, że zaprzęgnęliście mnie do roboty! bounce bounce bounce

Trzymam kciuki, żeby starczyło Ci chęci i czasu

Nie możemy trzymać kciuków Smile To zabobony .... zabronione przez Boga ...
Tak samo inne jak nie witanie się w progu drzwi, pukanie w drewno itd ... sporo tego można by naliczyć ...

Też musiałem się odzwyczaić Smile Ale szybko się udało ... z Sabatem trudniej niż z takimi nawykami.


Ale piszę o coś innego ... czy mamy mesjańską na e-Sword?
Jeśli tak to dajcie mi link i przepraszam za moje przeoczenie.

Z góry dziękuje.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 24th Grudzień 2017, 13:34
Ja także dziękuje ale nie mam zielonego pojęcia jak ją dać e-Sword, którego wręcz uwielbiam.

e-Sword jest super ale kilku ludzi mi obiecało, że się da, ale zapomniałem nawet kto.

study

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 24th Grudzień 2017, 14:09
No e-Sword robi robotę ... i mesjańska by się nam tam przydała Smile
Ja cały czas mam e-Sworda na warsztacie Smile

Mam gdzieś instrukcję jak biblię przygotować pod format e-Sworda ... pomyślę niebawem i może coś się uda zmontować Smile
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 19th Marzec 2018, 12:16
Message reputation : 100% (2 votes)
Kochani, niezwykłe znalezisko!!!

Znalazłem 2 Księgę Henocha i najwyraźniej jest to Słowo samego Boga.

Na razie jest tutaj i tylko po angielsku. Po polsku nie znalazłem... jeszcze.

http://sonnen.tripod.com/enoch.html

Ale są arcy ciekawe informacje.

Z Wikipedii...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Henocha

Istnieją jeszcze dwie księgi apokryficzne przypisywane Henochowi – synowi Jereda: 2 Księga Henocha z I w. n.e. zachowana jedynie w starosłowiańskim[3] oraz 3 Księga Henocha z V w. n.e. zachowana w języku hebrajskim[4]. 1 Księga Henocha jest najczęściej cytowana.
Czyli Bóg nadal dba o nas!!! bounce bounce bounce

Ta księga jest niesamowita!!!!

Przeczytałem dopiero połowę i informacje są niezwykłe.

Bóg osobiście podaje, że stworzył On świat materialny, solidną materię i daje On na to wiele światła.

A Lucyfer chciał być równy Bogu!!!

Nie wiem, kiedy uda mnie się to przetłumaczyć na polski, ale... mam 3 tygodnie urlopu!

bounce bounce bounce

Chyba, że ktoś (lub ja) znajdzie to po polsku.

Jeżeli tego nie ma po polsku, to znaczy, że polskie Chrześcijaństwo jest niewiele warte i o Słowo Boga raczej nie dba! Dba bardziej o leniwą Królową Niebios.

Ale można to nieźle czytać w Google Tłumacz.

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.zbawienie.com%2FHenoch2.htm&edit-text=&act=url

PS. Zacząłem to czytać w Tłumaczu i chyba przetłumaczę to raczej szybko!!! Błędy nie są wielkie i trzeba sprawdzić niektóre słowa oraz użyć imiona po polsku.

Oczywiście po przetłumaczeniu znajdzie się ona w Biblii Mesjańskiej.


Ostatnio zmieniony przez huberkinky dnia 19th Marzec 2018, 12:29, w całości zmieniany 1 raz
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 19th Marzec 2018, 12:29
Message reputation : 100% (1 vote)
https://basileia785.wordpress.com/2016/10/12/2-ksiega-henocha/

Tu jest druga ksiega ktora wlasnie czytam
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 19th Marzec 2018, 12:33
Message reputation : 100% (1 vote)

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 19th Marzec 2018, 12:35
No to świetnie!!! Serdecznie dziękuję. Szukałem pobieżnie, ale jakimś cudem nie znalazłem.

Tytuły rozdziałów nie są częścią natchnionego tekstu, ale reszta wygląda na pierwszy rzut oka bardzo dobrze.

Serdeczne dzięki za znalezienie i powiadomienie!!!!

Jedna uwaga... w polskiej wersji jest 68 rozdziałów. W angielskiej jest 73. Będę musiał to sprawdzić.

affraid affraid affraid

Jest wszystko, tylko trzeba to dokładniej sprawdzić i uporządkować.

avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 19th Marzec 2018, 14:30
https://basileia785.wordpress.com/2016/10/12/3-ksiega-henocha/

Nie wiem jak z jakoscia tej ksiegi bo jeszcze nie czytlem ale wklejam trzecia czesc
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 19th Marzec 2018, 20:49
Notka od Nathaniela...


Miałem napisać coś tam w odpowiedzi pewnego inteligentnego pana ale postanowiłem przejść na dział Apokryfy czyli księgi ukryte
Nie licząc 1 Henocha i 2/4 Ezdrasza jest jeszcze kilka ciekawych dzieł.
Jakieś kilka miesięcy temu przeczytałem 2 Księgę Henocha tzw. Słowiańska Ks Henocha i… nie znalazłem rażących błędów.
Nie podobało mi się użyte słowo ”rewolucja” oraz sugestia piekła, nie wiem może chodzi o odpłatę dla aniolów.
Jest ogólnie 68 rozdziałów oraz dodatek tzw. Wychwalanie Melchizdeka (Exaltation Of Melchisedec)
https://www.christianforums.com/threads/exaltation-of-melchizedek.7362004/
https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Book_of_Enoch
Przez jakiś czas szukałem tego dodatku aż znalazłem i.. nie wygląda on na gnostyckie wychwalanie króla Salemu.
Zastanawiałem się czy aby nie przetłumaczyć tego fragmentu gdyż całą księgę nie musiałem tłumaczyć bo zrobił to ktoś inny
http://members.upcpoczta.pl/s.nagorski/henoch/henslowian.pdf

Podtytuły nie są natchnione jakby co
Ta księga jest jakby dopełnieniem 1 Henocha tyle że więcej jest na temat samej postaci proroka. Podobał mnie się w niej stosunek do zwierząt z tego co pamiętam

Od 3 Księgi Henocha odtrąca mnie wielokrotnie użyty Tetragram jako imię.

Podsumowując dzieła które można sprawdzić:
– Testamenty 12 Patriarchów | znalazłem dwie polskie wersje, jedna niepełna a drugą jeszcze nie przepisałem w calości
– 2 Księga Barucha | Ta księga łączy się z 1 Henocha i 4 Ezdrasza
– Wniebowzięcie Mojżesza |
– Koptyjska Apokalipsa Eliasza
– 1/3 Księga Ezdrasza | Znalazłem ze trzy polskie wersje
– Księga Jubileuszów
– Psalmy Salomona | Znalazłem ze cztery polskie wersje


Dzieła ”Deuterokaniczne” uznaje za kanoniczne ponieważ znajdowały się w Septuagincie zresztą dużo z nich jest sprzeczna z… listami Pawła

Jakiś czas temu przypadkiem znalazłem cudowną stronę gdzie znajduje się większość Apokryfów oraz ksiąg pozabiblijnych – kopalnia ksiąg
Oczywiście ksiąg pochodzących bezpośrednio (księgi prorockie) oraz bezpośrednio (mądrościowe) jest niewiele w porównaniu z śmieciami pokroju ”Ewangelia” Judasza

https://rejectedscriptures.weebly.com/contents.html

I tak radzę gdyby Henryk lub inny chętny zawodowiec chciałby zając się pismami które w obecnym kanonie (Biblia Mesjańska na przykład) nie to polecam zabrać się za:
– Księga Jubileuszów, 2 Księga Barucha, Wychwalanie Melchizdeka,

Księgę Eliasza, Żywoty Proroków, Nauczanie Sylwana (pozabiblijne) i Listy Ignacego zostawiam dla siebie
Prawdę mówiąc to w całości jedynie Koptyjska Eliasza jest moim tłumaczeniem.

Taka ciekawostka, więcej tłumaczeń znalazłem w języku Węgierskim niż… w Polskim.
I tak jak piszę największe zaufanie wzbudziły we mnie: Ks Jubileuszów, 2 Barucha, 2 Henocha i Koptyjska Eliasza

Znalazłem ostatnio polskie tłumaczenie: 3 Barucha i 4 Barucha – przy Syryjskiej (2) Księdze Barucha wyglądają nieco blado.

huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 20th Marzec 2018, 00:16
Ja na to patrzę w taki sposób i myślę, że jest on prawidłowy.

Czytam słowa samego Boga i staram poznać, czy Bóg w swym dostojeństwie, mocy i władzy może być rozpoznany po swych słowach oraz, co najważniejsze, swych informacjach.

Czy dana księga zawiera coś nowego, podobnie podanego, jak to tylko Bóg ma w swoim zwyczaju.

Stosując te mierniki zadecydowałem włączenie I (chyba) II księgi Henocha do kanonu ksiąg świętych.

Także stosując takie mierniki umieściłem w BM 2 Ezdrasza.

Owszem, pewne apokryfy ukazują nam pewne realia, jak Księgi Machabejskie. Powinienem je (chyba) włączyć do Biblii Mesjańskiej ale do tej pory nie miałem na to czasu.

Tam raczej nie ma słów Boga ale istnieją niezwykle ważne informacje w kwestii proroctw.

Ale... czy te informacje powinny być w Słowie Bożym?

Oto dylemat!


_________________
zbawienie.com
proroctwa.com
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

on 20th Marzec 2018, 09:38
Niestety ta polska wersja 2 Henocha nie wygląda najlepiej. Albo kiepskie tłumaczenie, albo z innego i niezbyt dokładnego źródła.

Wkleję to, co opracowałem po polsku i porównajcie i oceńcie sami.

Jest to raczej automatyczne tłumaczenie, jest wiele błędów i to istotnych.

Moje tłumaczenie...


(określana też jako „Słowiańska Księga Henocha”)

Historia Enocha: Jak Pan zabrał go do Nieba.

Był mądry człowiek i wielki rzemieślnik, którego Pan zabrał. I On kochał go, aby mógł zobaczyć najwyższe królestwa najmądrzejszego, wielkiego i niepojętego i niezmiennego Królestwa Boga Wszechmogącego. Zobaczył także najbardziej cudowną i chwalebną i lśniącą i wielooką stację sług Pana i niezmordowanego Tronu Pana, szeregi i organizacje bezcielesnych armii, nieopisaną kompozycję wielości elementów, różnorodny wygląd i nieopisany śpiew armii cherubinów i światła bez miary, aby być naocznym świadkiem.


Rozdział 1


W tym czasie powiedział: "Gdy minęło 165 lat, spłodziłem mojego syna, Metuzalema; a potem żyłem 200 lat. Ukończyłem wszystkie lata mojego życia, 365 lat. W pierwszym miesiącu, w wyznaczonym dniu pierwszego miesiąca, byłem w moim domu sam.

I leżałem na łóżku w śnie. Kiedy spałem, wielka udręka ogarnęła moje serce i płakałem oczami we śnie. Nie mogłem się zorientować, co to może być, ani co może się ze mną stać. Potem pojawili się dwaj olbrzymi mężczyźni, których nie widziałem nigdy na ziemi.

Ich twarze były jak świecące słońce; ich oczy były jak płonące lampy; z ich ust wyłonił się ogień; ich ubranie było różne; ich skrzydła były bardziej lśniące niż złoto; ich ręce były bielsze niż śnieg. I stanęli u szczytu mojego łóżka i wezwali mnie po imieniu. Potem obudziłem się ze snu i zobaczyłem tych mężczyzn, stojących przede mną, w rzeczywistości. Potem pokłoniłem się im; i byłem przerażony; a wygląd mojej twarzy zmienił się ze strachu. Wtedy ci mężczyźni powiedzieli mi: "Bądźcie odważni, Enochu! Prawdę mówiąc, nie lękajcie się!" Odwieczny Bóg posłał nas do was: "Oto dziś wstąpicie z nami do nieba, powiedzcie swoim synom i wszystkim członkom waszego domu wszystko, co muszą zrobić". w twoim domu, gdy są bez ciebie na ziemi, niech nikt cię nie szuka, dopóki Pan cię do nich nie zwróci. Pośpieszyłem i byłem im posłuszny; Wyszłam z domu i zamknęłam drzwi, tak jak mi kazano. Nazwałem moich synów: Metuzalem, Regim i Gaidad. I ogłosiłem im wszystkie cuda, które mi powiedzieli ci ludzie.


Rozdział 2Henoch powiedział: "Słuchajcie, moje dzieci, nie wiem, dokąd zmierzam, ani co się ze mną stanie, teraz moje dzieci, mówię do was: Nie odwracajcie się od Boga. Chodźcie przed Jego Obliczem i dotrzymujcie Jego Przykazań. Nie brzydźcie się modlitwami waszego zbawienia, aby Pan nie ograniczył pracy waszych rąk. Nie bądźcie samolubni wobec darów Pana, a i Pan nie będzie wam nieżyczliwy dzięki Jego darom i darom miłosierdzia w twoich spichlerzach. Błogosławcie Panu z pierworodnymi z waszych stad i pierworodnymi z waszych dzieci, a błogosławieństwo będzie na was na zawsze. Nie odwracajcie się od Pana i nie czcijcie czczych bogów, bogów, którzy nie stworzyli nieba i ziemi ani żadnej innej stworzonej rzeczy; bo oni zginą podobnie jak i ci, którzy je czczą. I niech Bóg sprawi, aby wasze serca były prawdziwe w czci dla Niego. A teraz, moje dzieci, nikt nie musi mnie szukać, dopóki Pan mnie nie odda wam "


Rozdział 3


Zdarzyło się, że kiedy mówiłem do swoich synów, ci mężczyźni zawołali mnie. I oni wzięli mnie do góry na swych skrzydłach i zanieśli mnie aż do pierwszego nieba i umieścili mnie na chmurach. I oto oni się poruszali. Wtedy widziałem powietrze jeszcze wyżej, i jeszczewyżej  aż zobaczyłem eter.
Oni umieścili mnie w pierwszym niebie i pokazali mi wielkie Morze, dużo większe niż ziemskie morze.


Rozdział 4


Pokazali mi dwustu aniołów, którzy rządzą gwiazdami oraz niebieskimi połączeniami. Oni latają na swych skrzydłach i krążą wokół wszystkich planet.


Rozdział 5
Tutaj oglądałem skarby śniegu, lodu i aniołów, którzy chronią tę straszną składnicę, także skarby chmur, skąd wychodzą i dokąd przychodzą.


Co do trzeciej części Henocha, w której rabin gra główną rolę i oryginał jest po aramejsku, to tego nie warto czytać. Masorecka ściema.

Będę musiał poświęcić na tłumaczenie sporo czasu. Nawet 2 pierwsze rozdziały są w nieporządku.

To jest dobrze pobieżnie przeczytać, ale cytować z tego to już jest ryzyko.

Aha.. czytałem notatkę brata Nathanielskiego o piekle.

Okazuje się i z księgi 2 Ezdrasza i 2 Henocha, że piekło, czy raczej Hades jako miejsce kaźni jednak istnieje.

Ale nie jest to Hades, o jakim naucza kościół watykański.

Najwyraźniej ów Hades to miejsce dla wyjątkowych zbrodniarzy typu Hitler, Rothschild, przywódcy państw, masoni czyli elita zbrodni, która po śmierci się tam dostaje.

Kara i tortury są wobec nich stosowane jako przestroga dla obecnie żyjących zbrodniarzy NWO czy innych pedofilów. 

Normalni grzesznicy staną na Sądzie Ostatecznym i będą mieli nadal szanse w wielu przypadkach.

Ci w Hadesie szansy najwyraźniej nie mają żadnej i w końcu czeka ich tak samo jak szatana i upadłych jezioro ognia czyli wieczna śmierć bez możliwości powrotu do życia.

Takie jest moje zrozumienie na chwilę obecną ale trzeba ten temat dobrze zbadać i opisać.


Ale skąd na wszystko znaleźć czas!?

_________________
zbawienie.com
proroctwa.com
Sponsored content

Biblia Mesjańska - Page 9 Empty Re: Biblia Mesjańska

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach