Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

7th Wrzesień 2021, 20:37
 Ewangelia Jana
Rozdział 2:

(23) A gdy był w Jerozolimie, na święcie Paschy, wielu uwierzyło w imię jego, widząc cuda, których dokonywał.

(24) Ale sam Isus nie miał do nich zaufania, bo przejrzał wszystkich,

(25) I od nikogo nie potrzebował świadectwa o człowieku; sam bowiem wiedział, co było w człowieku.




Ewangelia Mateusza
Rozdział 9:

(3) Ale niektórzy z uczonych Piśmie pomyśleli sobie: Ten bluźni.

(4) Ale Isus znając ich myśli, rzekł: Dlaczego myślicie źle w sercach swoich?



Takiego ...Króla mamy !




Objawienie Isusa
Rozdział 5:


(12) I mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.

(13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.

(14) A cztery postacie mówiły: Niech się stanie. Starcy zaś upadli i oddali pokłon.

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

13th Wrzesień 2021, 21:19
1 Księga Henocha
Rozdział 65:



1 W owych dniach zobaczył Noe, że pochyliła się ziemia i przybliżyło jej zniszczenie.

2 Wyruszył stamtąd, udał się na krańce ziemi i zawołał do swego pradziada Henocha. Zbolałym głosem Noe trzykrotnie zawołał: "Posłuchaj mnie, posłuchaj mnie, posłuchaj mnie!"

3 powiedział do niego: "Powiedz mi, co się stało na ziemi, że tak się męczy i chwieje. Czy i ja mam razem z nią zginąć?"

4 Natychmiast miał miejsce wielki wstrząs ziemi i dał się słyszeć głos z nieba. Padłem na twarz.

5 Przyszedł mój pradziad Henoch, stanął przy mnie i powiedział mi: "Dlaczego wołałeś do mnie tak gorzkim głosem i płaczem?

6 Wyszedł rozkaz sprzed Pana przeciw mieszkańcom ziemi, że musi nastać ich koniec, bo poznali wszystkie tajemnice aniołów i gwałt i moce szatanów, tajemnicę tajemnic, całą tajemnicę guślarzy, moc czarów i moc tych, którzy wytapiają metal na całej ziemi.

7 Nauczyli się wyrabiać srebro z pyłu ziemi i jak wytapiać metal na ziemi.

8 Bo ołów i cyna nie rodzą się z ziemi jako pierwsze. Istnieje źródło, które je wydaje. Zarządza nim anioł i ten anioł je wydziela".

9 Potem mój pradziad Henoch chwycił mnie swoją ręką, podniósł mnie i rzekł do mnie: "Idź! Zapytałem bowiem Pana Duchów na temat tego zamętu na ziemi.

10 Powiedział mi: 'Z powodu ich niegodziwości postanowiono ten ostateczny wyrok na grzeszników. Nie będą się oni już liczyć przede Mną. Z powodu czarów, których szukali i wyuczyli się ich, ziemia i jej mieszkańcy zostaną zniszczeni'.



11 Co zaś tyczy się tych tutaj, nigdy nie zaznają schronienia, gdyż wyjawili oni ludziom tajemnice. To są potępieńcy. Natomiast gdy chodzi o ciebie, mój synu, Pan Duchów wie, że ty jesteś czysty i wolny od ohydy pochodzącej z tajemnic.




12 Zachował twe imię wśród świętych, zbawi cię wśród mieszkańców ziemi. Postanowił, że twoje potomstwo trwać będzie w sprawiedliwości przeznaczając je do wielkiej chwały. Z jego nasienia powstanie źródło niezliczonych sprawiedliwych i świętych na wieki".





Nie wiemy jak to było przed potopem ale możliwe że ludzkość korzystając z pozostawionej przez usuniętych z rozkazu Boga aniołów technologi jakoś się.... modyfikowała ....genetycznie?!...


Duchy gigantów czyli demony które zginęły w walce między sobą przed potopem mogły mieć w tym udział .




Kontakty z nimi mogły być na porządku dziennym...



Wiemy z ksiąg Henocha że bałwochwalstwo przed potopem było na wysokim poziomie tak jak ...czary .



I tak po śmierci swoich  sprawiedliwych przodków pozostał jedyny Noe "czysty i wolny od ohydy pochodzącej z tajemnic."


I to z niego Bóg wyznaczył  "źródło niezliczonych sprawiedliwych i świętych na wieki".



144 000 po 12 000 z każdego plemienia Izraela  to jest jedna grupa z "niezliczonych sprawiedliwych i świętych na wieki" , która uzyska nieśmiertelność i ciało zdolne do przebywania zarówno w niebie jak i na ziemi .



144 000 zaprawionych w boju z tym światem oraz wypróbowanych przez Boga w czasach końca - obecnych ohydnych przestępczych czasach bezprawia gdzie Prawo Boga jest dosłownie gwałcone przez bezbożne zachowania ludzi.




I to oni będą sprawować władzę królewską Prawa Bożego po berłem Isusa Chrystusa nad narodami przez 1000 lat.




To prawdziwi nieobłudni słudzy Boga czytający to forum - filary bliskiej już władzy laski żelaznej .



Niech imie Pana , Boga i Ojca naszego będzie błogosławione na całej ziemi!

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

18th Wrzesień 2021, 00:13
2 Księga Henocha

Rozdział 70:

Kiedy nadszedł czas odejścia Matuzalema, Pan ukazał mu się w nocnym widzeniu i rzekł do niego: "Słuchaj, Matuzalemie, jestem Panem, Bogiem twojego ojca, Henocha, chcę, abyś wiedział, że dni twego życie dobiegły końca, a dzień twego odpoczynku się zbliżył.  Zawołaj Nira, drugiego syna Lamecha, i ubierz go w szaty waszego uświęcenia. Spraw, aby stał przy moim ołtarzu i powiedz mu wszystko, co się stanie w jego dniach, ponieważ czas zniszczenia całej ziemi, każdej ludzkiej istoty i wszystkiego, co żyje na ziemi, jest coraz bliższy.

Gdyż za jego dni nastanie wielkie zamieszanie na ziemi, bo każdy zazna zazdrościć bliźniemu, a ludzie będą grzeszyć przeciwko ludziom. Naród będzie prowadził wojnę przeciwko narodowi. Cała ziemia będzie wypełniona krwią i wielce złym zamieszaniem. Co więcej, oni porzucą swego Stwórcę i będą kłaniać się temu, co jest umocowane na niebie, temu, co porusza się na ziemi i falom morza. A przeciwnik uczyni się wielkim i będzie zachwycony ich uczynkami, które Mnie prowokują.

Cała ziemia zmieni porządek, każdy owoc i każde ziele zmieni swe nasiona, ponieważ przewidują czas zniszczenia. Wszystkie narody zmienią się na ziemi z powodu mego płomienia.

Wtedy wydam rozkaz. Otchłań wyleje się na ziemię, a wielkie magazyny wody z nieba spadną na ziemię w wielkiej masie, zgodnie z pierwszą masą.

Cały układ ziemi zginie i ziemia będzie trzęsła się i od tego dnia zostanie pozbawiona swej siły. Wówczas zachowam syna twojego syna Lamecha, jego pierwszego syna, Noego. Z jego nasienia wzbudzę inny świat, a jego nasienie będzie istniało na zawsze, aż do drugiego zniszczenia, kiedy ponownie ludzkość popełni grzech przed moim obliczem ".

(...)


Od tego dnia panował pokój i porządek na całej ziemi w dniach Nira - 202 lata.

Potem ludzie odmienili się i odwrócili się od Pana. Zaczęli zazdrościć sobie nawzajem, ludzie wyruszyli na wojnę z ludźmi, rasa wyniosła się przeciw rasie, walczyli i obrażali się nawzajem. Nawet jeśli słowa były takie same, serce wybierało różne rzeczy. Ponieważ diabeł stał się władcą po raz trzeci. Pierwszy raz był przed rajem; po raz drugi był w raju; trzeci raz był po raju i kontynuował aż do samego potopu.

Nastał wielki konflikt i wielki niepokój. Kapłan Nir słyszał o tymi i był bardzo zasmucony. Powiedział w swoim sercu: "Prawdę mówiąc, zrozumiałem, kiedy nadszedł czas i słowa, które Pan powiedział do Matuzalema, ojca mojego ojca, Lamecha"






Czy i tym razem będzie tak samo i szatan będzie kontynuował fałszywe oszustwo znaku Bestii aż do porwania ?



Przekonany się jak będziemy czuwać zamiast spać snem tego świata.



Wybór mamy bo jesteśmy świadomi.



Spać albo czuwać .


Jak w przypowieści o mądrych i głupich pannach




Przebudzenie innych nieświadomych nastąpi po porwaniu i oficjalnym przemówieniu Syna Bożego Isusa Chrystusa do całego świata przy okazji Jego spektakularnego powrotu !



Czekamy na to z utęsknieniem spragnieni sprawiedliwości!




Niech Imię Pana Boga naszego będzie błogosławione na całej ziemi!    

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

22nd Wrzesień 2021, 02:55
Księga Izajasza
Rozdział 10:

(20) I stanie się w owym dniu: Reszta Izraela i uratowani z domu Jakuba już nie będą opierać się na tym, który ich bije, lecz wiernie opierać się będą na Panu, Świętym Izraelskim.

(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza.

(22) Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości.

(23) Gdyż, jak jest postanowione, Wszechmocny, Pan Zastępów dokona zagłady na całej ziemi.



To oznacza praktycznie to co jest napisane .


Bóg jasno się wyraził.


I jak mówią inne fragmenty Słowa Bożego, Bóg będzie się radował z niewielkiej liczby sprawiedliwych a nie będzie się smucił z wielkiej liczby tych którzy zginą.



To samo będzie się tyczyć sądu na pustyni .



Pod Synajem Bóg był gotów wytracić wszystkich a z jednego Mojżesza uczynić potężny naród.



I tak ci którzy przejdą sąd na pustyni pozytywnie i wejdą do ziemi izraelskiej będą się rozmnażać i płodzić potomstwo wychowując je w sprawiedliwości i Prawie Bożym ku chwale Boga naszego.


Co do 144 000 to liczba ich jest określona ale co do tych którzy pójdą na pustynię nie ma konkretnych liczb poza proroctwami które sugerują że Słowianie będą się buntować tak jak ich przodkowie po wyjściu z Egiptu .


Pomyślcie sobie Bóg ich ocali od szczepień , szatana i nasienia węża a oni będą się dalej buntować !



Czy tacy zasługują na dobro którym Bóg chce ich obdarzyć?


Odpowiedź jest jedna.



Zostaną tylko najszlachetniejsi w oczach Boga aby Jego winnica była szlachetną latoroślą a nie zdziczałą!



Księga Ezechiela
Rozdział 20:

(33) Jak żyję - mówi Wszechmocny Pan - będę królował nad wami, ręką mocną i ramieniem wzniesionym oraz wylewem gniewu.

(34) I wyprowadzę was spośród narodów, i zgromadzę was z ziem, w których zostaliście rozproszeni, ręką mocną i ramieniem wzniesionym oraz wylewem gniewu.

(35) I zaprowadzę was na pustynię ludów, i tam będę was sądził twarzą w twarz;

(36) Jak sądziłem waszych ojców na pustyni ziemi egipskiej, tak będę was sądził - mówi Wszechmocny Pan.

(37) I spowoduję wasze przejście pod rózgą, i dokładnie was przeliczę.

(38) I oddzielę od was bezbożnych i buntowników; wyprowadzę ich z miejsc w których przebywają, lecz do ziemi izraelskiej nie wejdą - i poznacie, że Ja jestem Pan.

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

11th Październik 2021, 13:09
2 Ezdrasza
Rozdział 7:

(26) Oto czas nadejdzie, kiedy znaki, które ci przepowiedziałem się wydarzą, że miasto, które teraz nie jest widoczne ukaże się i ziemia, która teraz jest ukryta będzie ujawniona.

(27)  I każdy, kto został uwolniony od zła, jak tobie przepowiedziałem, ten będzie oglądał moje cuda.


(49) On odpowiedział mnie i rzekł: "Posłuchaj mnie Ezdraszu, a cię pouczę i cię skarcę ponownie.

(50) Z tego powodu Najwyższy uczynił nie jeden świat a dwa.



Jak widzimy Biblia mówi nam o ukrtytej obecnie ziemi , która będzie ujawniona oraz że Bóg uczynił nie jeden a dwa światy .


Wobec tego odcinka  filmu ( może pochodzić od Bestii...)prawda staje się coraz wyraźniejsza :




Jednak nie popadajmy w zbytnią euforię ponieważ to Syn Boży Isus Chrystus będzie tym który objawi cały skarbiec tajemnic stworzenia Bożego a ten film nie pochodzi od Isusa.


2 Ezdrasza
Rozdział 13:
(49) I stanie się wtedy, gdy zniszczy mnóstwo narodów które się zebrały: on obroni tych z ludzi, którzy pozostali,

(50) i wtedy ukaże im bardzo wiele cudów."



1 Henocha
Rozdział 48:

8 I w owych dniach królowie ziemi i mocarze, którzy posiadają suchy ląd, będą mieć przygnębione twarze z powodu czynów swoich rąk, gdyż w dzień ich ucisku i niepokoju nie zbawią się.

9 I dam ich w ręce moich wybranych. Jak słoma w ogniu i jak ołów w wodzie tak będą się palić przed sprawiedliwymi i topić przed świętymi i nie znajdzie się żaden po nich ślad.

10 I w dzień ich zmartwienia nastanie odpoczynek na ziemi i upadną przed nim i nie powstaną. I nikt się nie znajdzie, kto ich weźmie swoimi rękami i podniesie ich, bo zaparli się Pana Duchów i Jego Mesjasza. Niech imię Pana Duchów będzie błogosławione!


49.

1 Bo mądrość została wylana jak woda i chwała nie upadnie przed nim na wieki wieków.

2 Bo on jest mocny we wszystkich tajemnicach sprawiedliwości i niegodziwość przeminie jak cień i nie będzie miała istnienia. Bo Wybrany stoi przed Panem Duchów i jego chwała jest na wieki wieków i jego moc po wszystkie pokolenia.

3 I w nim mieszka duch mądrości i duch, który daje zrozumienie i duch wiedzy i mocy i duch tych, którzy śpią w sprawiedliwości.

4 I osądzi on rzeczy, które są tajemne, i nikt nie będzie mógł powiedzieć jałowego słowa przed nim, bo został on wybrany przed Pana Duchów zgodnie z jego wolą.


50.

1 W owych dniach nastąpi zmiana dla świętych i wybranych. Światło dni spocznie nad nimi, chwała i cześć powrócą do świętych.


Rozdział 51:


3 W owych dniach Wybrany zasiądzie na swym tronie i usta jego wyjawią wszystkie tajemnice mądrości, bo Pan Duchów wyjawił mu je i go uwielbił.

4 W owych dniach góry będą skakać jak barany, a pagórki brykać jak jagnięta nasycone mlekiem i wszyscy staną się aniołami w niebie.

5 Oblicza ich jaśnieć będą radością, bo w owych dniach powstanie Wybrany i ziemia ucieszy się i sprawiedliwi będą na niej mieszkać, a wybrani po niej będą chodzić i przechadzać się.




Rozdział 93:

9 Potem w siódmym tygodniu powstanie pokolenie odszczepieńców. Wiele dokonają, ale będą to dzieła przewrotne.

10 Pod koniec tego (tygodnia) sprawiedliwi z odwiecznej rośliny sprawiedliwości zostaną wy-brani i im zostanie dana siedmioraka nauka dotycząca CAŁEGO STWORZENIA.




Tak więc bracia i siostry cierpliwości, WSZYSTKO w swoim czasie!  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

13th Październik 2021, 12:11
 Objawienie Isusa
Rozdział 12:


(15) I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą strumień wody, aby ją strumień porwał.

(16) Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i otworzyła swoją gardziel, i wchłonęła strumień, który smok wyrzucił z swojej paszczy.

(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.


Te wersety mówią nam że szatan 'nie zniknie ' z areny tego świata tylko będzie brał czynny udział w walce przeciwko tym z potomstwa niewiasty którzy będą strzec Przykazań Bożych i trwać przy świadectwie Isusa po wprowadzeniu Słowian w czasie 42 miesięcy sądu Bożego.


Aż do swego pochwycenia i wrzucenia do więzienia w Otchłani na 1000 lat pod ziemią ten gad będzie szkodził i walczył z Bogiem oraz z Synem Bożym.


 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

17th Październik 2021, 17:00
1 Księga Henocha

Rozdział 65.
1 W owych dniach zobaczył Noe, że pochyliła się ziemia i przybliżyło jej zniszczenie.
2 Wyruszył stamtąd, udał się na krańce ziemi i zawołał do swego pradziada Henocha. Zbolałym głosem Noe trzykrotnie zawołał: "Posłuchaj mnie, posłuchaj mnie, posłuchaj mnie!"
3 powiedział do niego: "Powiedz mi, co się stało na ziemi, że tak się męczy i chwieje. Czy i ja mam razem z nią zginąć?"
4 Natychmiast miał miejsce wielki wstrząs ziemi i dał się słyszeć głos z nieba. Padłem na twarz.
5 Przyszedł mój pradziad Henoch, stanął przy mnie i powiedział mi: "Dlaczego wołałeś do mnie tak gorzkim głosem i płaczem?
6 Wyszedł rozkaz sprzed Pana przeciw mieszkańcom ziemi, że musi nastać ich koniec, bo poznali wszystkie tajemnice aniołów i gwałt i moce szatanów, tajemnicę tajemnic, całą tajemnicę guślarzy, moc czarów i moc tych, którzy wytapiają metal na całej ziemi.
7 Nauczyli się wyrabiać srebro z pyłu ziemi i jak wytapiać metal na ziemi.

8 Bo ołów i cyna nie rodzą się z ziemi jako pierwsze. Istnieje źródło, które je wydaje. Zarządza nim anioł i ten anioł je wydziela".

9 Potem mój pradziad Henoch chwycił mnie swoją ręką, podniósł mnie i rzekł do mnie: "Idź! Zapytałem bowiem Pana Duchów na temat tego zamętu na ziemi.
10 Powiedział mi: 'Z powodu ich niegodziwości postanowiono ten ostateczny wyrok na grzeszników. Nie będą się oni już liczyć przede Mną. Z powodu czarów, których szukali i wyuczyli się ich, ziemia i jej mieszkańcy zostaną zniszczeni'.
11 Co zaś tyczy się tych tutaj, nigdy nie zaznają schronienia, gdyż wyjawili oni ludziom tajemnice. To są potępieńcy. Natomiast gdy chodzi o ciebie, mój synu, Pan Duchów wie, że ty jesteś czysty i wolny od ohydy pochodzącej z tajemnic.
12 Zachował twe imię wśród świętych, zbawi cię wśród mieszkańców ziemi. Postanowił, że twoje potomstwo trwać będzie w sprawiedliwości przeznaczając je do wielkiej chwały. Z jego nasienia powstanie źródło niezliczonych sprawiedliwych i świętych na wieki".

66.
1 Potem pokazał mi aniołów kary, którzy są gotowi przyjść i wypuścić moce wody znajdującej się pod ziemią, aby dokonać sądu i zniszczenia na wszystkich mieszkańcach ziemi.
2 Pan Duchów nakazał aniołom, którzy wychodzili, by nie podnosili rąk, lecz byli w pogotowiu. Aniołowie ci przewodzili mocom wód.
3 I odszedłem od Henocha.

67.
1 W owych dniach słowo Pana przyszło do mnie i powiedziało mi: "Noe! Oto twoje postępowanie stanęło przede mną, postępowanie bez zarzutu, postępowanie miłości i sprawiedliwości.
2 Teraz aniołowie przygotowują drewnianą [arkę] i kiedy wykonają to zadanie, położę moją rękę na niej i zabezpieczę. Wyjdzie z niej nasienie życia, ziemia się odmieni i nie pozostanie bez ludzi.
3 Utrwalę twe pokolenie na wieki i rozsieję tych, którzy mieszkają z tobą na powierzchni ziemi. Już nie spuszczę nieszczęścia na powierzchnię ziemi, lecz [pokolenie twoje] będzie błogosławione i będzie się mnożyć na ziemi w imię Pana".
4 Tych aniołów, którzy pokazali niegodziwość, zamknie w owej płonącej dolinie, którą mój pradziad Henoch uprzednio mi pokazał po zachodniej stronie, w pobliżu gór złotych, srebrnych, żelaznych, z miękkiego metalu i cyny.
5 Ujrzałem tę dolinę, w której było wielkie poruszenie i bulgotanie wód. Wydobywał się w tym miejscu zapach siarki i łączył z tymi wodami. Owa dolina aniołów, którzy zwiedli [ludzi], płonie pod ziemią.
7 Dolinami tej samej [okolicy] płyną rzeki ognia, gdzie ci aniołowie, którzy zwiedli mieszkańców ziemi, poniosą karę.


Ziemia została doszczętnie zniszczona przed potopem a to czego nie zdołali zniszczyć aniołowie i ich synowie giganci zostało dokończone przez skażonych genetycznie ludzi .

Bóg zainterweniował i ocalił jedynego czystego genetycznie Noego – "wolnego od ohydy pochodzącej z tajemnic"

Aniołowie przedpotopowi ponieśli straszną karę ponieważ działali tak jakby sami byli bogami i w dzień wielkiego sądu zostaną wrzuceni do ognia .

Aniołowie powstali z ognia i tam też zostaną zniszczeni .

Rozdział 68:

4 Kiedy oni tak stali przed Panem Duchów, Michał odezwał się do Rafała tymi słowy: "Nie chciałbym być na ich miejscu przed obliczem Pana. Pan Duchów rozgniewał się na nich, ponieważ działali tak, jakby sami byli Panami.
5 Dlatego to wszystko, co zostało postanowione w tajemnicy, spadnie na nich na wieki wieków. Albowiem żadnego anioła ani żadnego człowieka nie spotka ten los. Tylko oni otrzymają tę karę na wieki wieków".


Po potopie ziemia się zmieniła a Bóg skrócił  długość życia ludzi a ich wzrost także uległ zmniejszeniu jak mamy w 2 Ezdrasza.


Ziemia jest zdewastowana i dlatego Bóg zapowiedział stworzenie nowej ziemii i nowych niebios...


Ciekawe są słowa odwiecznego przymierza Boga na których opiera się porządek ziemi wraz z jej firnamentem . Satanistą marzy się wydostanie z ziemi , która jest ZAMKNIĘTYM światem ...



Słowa przymierza są niekompletne w księdze Henocha i szczegóły są nam niepodane .


Od dawna się nad tym zastanawiałem i to najwyraźniej chodzi o tajemnice konstrukcji ziemi znanej Bogu jako Stwórcy , tak jakby plany zawierające mechanizm jej działania . Nie dziwne że szatan i reszta bandy chciałaby je poznać ...

Rozdział 69:

15 Jest to moc tej przysięgi, bo ona jest potężna i mocna. Bóg przekazał tę przysięgę Akaego w ręce świętego Michała.
16 Oto tajemnice tej przysięgi: dzięki Jego przymierzu [...] jest trwałe. Niebo zostało zawieszone przed stworzeniem świata i pozostaje tam na wieki.
17 Dzięki temu przymierzu zostało stworzone morze. Umieścił w nim piasek jako fundament z uwagi na czas gniewu i od początku stworzenia nie przekracza ono swoich granic.
19 Dzięki temu przymierzu zostały ustanowione czeluście, które są stałe i nie ruszają się ze swojego miejsca od samego początku aż na wieki wieków.
20 Dzięki temu przymierzu słońce i księżyc dopełniają swego biegu i nie przekraczają danego im polecenia od [stworzenia] świata na wieki.
21 Dzięki temu przymierzu gwiazdy dopełniają swego biegu. Woła je po imieniu, a one odpowiadają mu od [stworzenia] świata na wieki.
22 Podobnie czynią duchy wody, wiatrów i wszystkich powiewów oraz drogi wszystkich grup duchów.
23 Przechowywane tam są spichlerze dźwięku gromu i światła błyskawicy. Przechowywane tam są spichlerze gradu, szronu, spichlerze mgły oraz spichlerze deszczu i rosy.
24 Wszyscy oni wyznają i składają dzięki przed Panem Duchów i śpiewają chwałę całą swoją mocą. ( śpiew czyli ...wibracje- mój przypis) Ich pokarmem jest dziękczynienie. Składają dzięki, wielbią i wysławiają imię Pana Duchów na wieki wieków.
25 Przymierze to mocne jest nad nimi i dzięki niemu czują się bezpieczni, ich ścieżki są bezpieczne, a postępowanie ich nie doznaje niepokoju.


Nic dziwnego że tajemnica 'przymierza' nie jest szeroko dostępna !!!

Dzięki temu przymierzu wszystkie drogi słońca , gwiazd , księżyca , wiatrów , mórz i wszelkich duchów (aniołów) zarządzających ziemią są BEZPIECZNE od szatana i upadłych aniołów - Bóg chroni porządek ziemi jako DOMU dla ludzi !



Co by było jakby szatan to znał i przekazał  swemu nasieniu !


W jeden dzień mogliby zniszczyć całe ŻYCIE na ziemi grzebiąc chociażby przy elektromagnetyczności ziemi , która ma wpływ na każdą istotę żywą i częstotliwość każdego obiektu żywego czy nieożywionego !


A wiemy też  że marzy im się rozbicie firnamentu aby uciec przed gniewem Boga !


Nigdzie nie uciekną a szatan i bestia ich zwodzi kabalistyczną wizją świata , która jest zwykłym kłamstwem – Wielki wybuch i inne światy wolne od Prawa Bożego . Gnostyczne kłamstwa , które zdołali zaszczepić ludzkości przez ostatnie 100 lat . Kto oglądał filmy Ewarnona ten połączył kropki ...


Jaki wspaniały i cudowny jest nasz Bóg , który tak zabezpieczył system ziemski przed szatanem !

To co się wydarzyło przed potopem było ogromnym zniszczeniem jednak :

Rozdział 16:

1 Kiedy giganci zostaną zabici, zniszczeni i umrą, kiedy duchy wyjdą z ich ciał, ich ciało zostanie zniszczone na mocy sądu. Tak zostaną zniszczeni, aż dzień wielkiego dokonania spełni się nad wielkim wiekiem, nad Czuwającymi i nieprawymi.
2 A teraz Czuwającym, którzy przysłali cię, abyś wstawił się za nimi, którzy pierwotnie byli w niebie
3 powiesz tak: 'Byliście w niebie, ale jego sekrety nie zostały wam jeszcze objawione. Poznaliście [jedynie] bezwartościowe tajemnice. W zatwardziałości waszych serc przekazaliście je kobietom. Z powodu tej tajemnicy kobiety i mężczyźni spowodowali, że zło spotęgowało się na ziemi'. Powiedz im: 'Nie zaznacie pokoju!'. 



Na koniec proroctwo z końca 69 rozdziału :

25 Przymierze to mocne jest nad nimi i dzięki niemu czują się bezpieczni, ich ścieżki są bezpieczne, a postępowanie ich nie doznaje niepokoju.
26 Wielce się radowali, błogosławili, chwalili i uwielbiali, bo zostało im objawione imię Syna Człowieczego.
27 Zasiadł on na tronie swej chwały i cały sąd został dany Synowi Człowieczemu. Sprawi on, że grzesznicy przeminą i zostaną zgładzeni z powierzchni ziemi.
28 Ci zaś, którzy zwiedli świat, zostaną związani łańcuchami, zamknięci w miejscu ich zagłady, a wszystkie ich dzieła znikną z powierzchni ziemi.
29 Odtąd nie będzie niczego zniszczalnego, bo na to Syn człowieczy pojawił się i zasiadł na tronie swej chwały, aby przeminęło i odeszło wszelkie zło
. Słowo Syna Człowieczego będzie mocne przed Pana Duchów. To jest trzecia przypowieść Henocha.



Niech się stanie !

Isus Chrystus Syn Człowieczy jest już u drzwi !

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

24th Październik 2021, 21:10
Wróciłem do opisu stwarzania z 2 Henocha opowiedzianego przez samego Boga i to jest niesamowite .


Przeczytajcie i zwróćcie uwagę na każdy szczegół w świetle tego co już się dowiedzieliśmy o wspaniałej konstrukcji ziemi , jej elektronagnetyczności i jej źródła pod powierzchnią.


Dolny fundament stworzenia jest ciemny i nie ma nic poniżej niego poza samą nicością , podobnie jest z górnym fundamentem .


To jest cudowne ponieważ , Bóg może stwarzać nowe stworzenia w nieskończoność wypełniając tym samym bezkresną nicość poza obecnym stworzeniem !


Bóg jest Stwórca, Projektantem i zarazem Wykonawcą i Konstruktorem WSZYSTKIEGO i brak słów by opisać Jego wspaniałą niepojetą jeszcze dla nas do końca istotę.


Dla Boga nie ma żadnych limitów ani barier i jak pomyślę jak wielką cierpliwością i sprawiedliwością się On odznacza bo szatan i cały jego bunt jest wobec potęgi i planów Boga jak ziarnko piasku przy ogromnej skale!


Lecz Bóg działa zgodnie z planem choć mógłby zmiażdżyć szatana i wszystkich buntowników w sekundę mówiąc tylko Słowo jednak tego nie robi aby udowodnić że jest Bogiem Prawdy pomimo że szatan i reszta szerzy bluźnierstwa na Jego temat.


Jak wielką powsciągliwością wykazał się nasz Bóg że w ogóle postanowił nie zniszczyć szatana na samym początku bo przecież nie musiał się z niczego tłumaczyć!


Jednak dokończy On sprawę do końca i już nigdy nie pojawi się żaden nowy szatan ponieważ wszystek kąkoł zarówno pochodzący z nieba   jak i ten zasiany na ziemi zostanie spalony w ogniu czyli unicestwiony .


Po sądzie ostatecznym i nowym stwarzaniu grzech zniknie na zawsze i już nikt go nigdy nie popełni , mamy na to Słowo Boga .


Możecie sobie w ogóle wyobrazić jak będzie wyglądało wtedy życie wszystkich stworzeń Bożych?!


Tego nie wiedzą teraz nawet aniołowie w niebie i to też jest ich test zaufania do Boga , który oblał już na samym początku szatan .Ile wytrzymał w wierności wobec swego Stwórcy?


Zbuntował się już trzeciego dnia stwarzania!


Taki podły charakter nie zasługuje na życie wieczne jakim obdarzył go Bóg .


Ale się rozpisałem a miało być krótko .



Przeczytajcie sami bracia i siostry , myśląc przy tym oraz uruchamiając swoją wyobraźnię rzeczy.


Chwała Bogu za niewyobrażalną pracę twórczą jaką wykonał !


24

Pan wezwał mnie i rzekł do mnie: "Henochu, usiądź po mojej lewej stronie z Gabrielem". I złożyłem pokłon Panu. I Pan powiedział do mnie: "Henochu, umiłowany, wszystko, cokolwiek widzisz i wszystko, co stoi w miejscu lub porusza się, zostało doprowadzone do doskonałości przeze Mnie, Ja, Sam, wyjaśnię ci to.

Zanim cokolwiek w ogóle istniało, od samego początku, cokolwiek istnieje, Ja stworzyłem z nieistniejącego i z niewidzialnego w widzialne. Posłuchaj, Henochu, zwróć uwagę na te moje słowa! Albowiem nawet moim aniołom nie wyjaśniłem moich Tajemnic, ani nie odnosiłem się do ich pochodzenia, ani Mojej nieskończoności i niepojętności, kiedy projektuję stworzenia, tak jak ja czynię je tobie znane dzisiaj.

Zanim bowiem zaistniały jakiekolwiek widoczne rzeczy, JA, JEDYNY, poruszałem się wokół niewidzialnych rzeczy, jak słońce, od wschodu na zachód i z zachodu na wschód. Ale słońce ma w sobie odpoczynek; jednak Ja nie znalazłem odpoczynku, ponieważ wszystko jeszcze nie zostało stworzone. Ja przemyślałem pomysł utworzenia fundamentów, aby stworzyć widzialne stworzenie.

25

"Dowodziłem najwyższymi rzeczami:" 'Niech jedna z niewidzialnych rzeczy zstąpi w widoczny sposób! " I zstąpił Adoil, niezwykle duży. Spojrzałem na niego, a oto w jego brzuchu miał on wielkie światło. Powiedziałem mu: "Zdezintegruj się, Adoil, i niech stanie się widoczne to, co się narodzi z ciebie." I on się zdezintegrował i wtedy wyszło bardzo wielkie światło.

Byłem pośrodku wielkiego światła i światła ze światła  to się niesie i wyszedł wielki wiek, i objawiło się w nim całe stworzenie, które przemyślałem aby je stworzyć. I widziałem, jakie to było dobre.

Umieściłem dla siebie tron i usiadłem na nim. Wtedy przemówiłem do światła: "Wstąpisz wyżej niż tron i umocnisz się znacznie wyżej niż tron, i staniesz się fundamentem najwyższych rzeczy". Nie było niczego powyżej światła, oprócz samej nicości. I znowu skłoniłem się i spojrzałem w górę z mojego tronu.

26

"Zawołałem po raz drugi do najniższych rzeczy i powiedziałem: 'Niech jedna z niewidzialnych rzeczy wyjdzie jako solidna". I wynurzył się Arkhas, solidny, ciężki i bardzo czarny Powiedziałem: "Zdezintegruj się, Arkhasie, i niech stanie się widoczne to, co się narodziło z ciebie!" I on się zdezintegrował, wyszedł wiek, mroczny, bardzo wielki, niosący stworzenie wszystkich niższych rzeczy. I widziałem, jakie to było dobre. Powiedziałem do niego: "Zejdź nisko i stań się solidnym! I stań się fundamentem najniższych rzeczy! I on powstał i przyszedł i stał się solidny, i stał się fundamentem rzeczy najniższych, i nie ma nic niższego od ciemności, z wyjątkiem samej nicości.

27

"Wydałem rozkaz: 'Niech się zbierze część światła i część ciemności i niech staną się bardziej zgęszczone. To stało się wodą i ją rozpostarłem.

W ten sposób stworzyłem wody, mówiąc - bez dna. I widziałem, jakie to było dobre. Zrobiłem podział na światło i ciemność. Powiedziałem do światła, że powinno być dniem i do ciemności rozkazałem, aby była nocą. I nastał wieczór i nadszedł znowu ranek, to znaczy pierwszy dzień.

28

I powiedziałem: "Niech niższa woda, która jest poniżej nieba, zbierze się w jedno miejsce i niech jej fale wyschną". I tak się właśnie stało.

Z fal stworzyłem skały, solidne i duże. Ze skał złożyłem suchy ląd i nazwałem suchy ląd ziemią. Co było w środku ziemi, nazwałem otchłanią. Morze zebrałem w jedno miejsce i związałem je jarzmem. I rzekłem do morza: "Oto daję ci wieczną granicę. Nie przełamiesz swoich wód. Ustaliłem solidną strukturę.

Pierwszy stworzony dzień nazwałem dla samego siebie. Wtedy nadszedł wieczór i znowu poranek i był to drugi dzień.


29

Dla wszystkich moich niebios ukształtowałem kształt z ognistej substancji. Moje Oko spojrzało na solidną i twardą skałę, W przebłysku mego oka wziąłem cudowną substancję błyskawicy, obie - ogień w wodzie i wodza w ogniu - ani ten nie gasi tego, ani ten nie wysusza tego. Oto dlaczego błyskawica jest ostrzejsza i jaśniejsza niż lśnienie słońca i jest bardziej miękka niż woda, bardziej solidna niż najtwardsza skała.

Ze skały odciąłem wielki ogień i od ognia stworzyłem szeregi bezcielesnych armii - dziesiątki miriadów aniołów - ich bronie są ogniste a ich ubrania płonącymi płomieniami. Wydałem rozkazy, aby każdy stanął w jego własnej randze.

Lucyfer, jeden z rzędu archaniołów, odłączył się wraz z dywizją, która była pod jego władzą. Wymyślił niemożliwy pomysł, aby postawić swój tron wyżej niż chmury, które są nad ziemią i aby on stał się równy Mojej Mocy.

Wyrzuciłem go z wysokości wraz z jego aniołami. I latał on w powietrzu w koło bez ustanku ponad otchłanią. W ten sposób stworzyłem całe niebo i nadszedł trzeci dzień.

30

Trzeciego dnia rozkazałem ziemi, aby uczyniła drzewa, duże i owocujące oraz góry - wszelkiego rodzaju słodką trawę i wszelkiego rodzaju siane ziarno. Rozłożyłem raj jako ogród i zamknąłem go. W ten sposób stworzyłem odnowienie ziemi, a nastał wieczór i nadszedł ranek - czwarty dzień.

Czwartego dnia rozkazałem: "Niech będą wielkie lampy na niebiańskich kręgach".

Stworzyłem 7 wielkich okręgów i nadałem im wygląd kryształu, mokrego i suchego, aby był to obwód dla wody i innych elementów.

Wskazałem każdemu z nich jego ścieżkę, do siedmiu gwiazd, każda z nich w jej własnym niebie, aby mogły odpowiednio podróżować. W ten sposób utwierdziłem niebiańskie kręgi.

Na pierwszym, najwyższym kręgu umieściłem gwiazdę Saturna; w drugim, nieco niżej w dół umieściłem Jowisza; na trzecim Marsa; na czwartym Słońce; na piątym Wenus; na szóstym Merkury; a na siódmym, najniższym Księżyc.

Przy najniższych gwiazdach ozdobiłem powietrze poniżej. Wyznaczyłem słońce nad oświetleniem dnia, ale księżyc i gwiazdy ponad oświetleniem nocy. Słońce idzie zgodnie z każdym zwierzęciem, a dwanaście zwierząt jest następstwem miesięcy. Przydzieliłem im imiona, zwierzęta ich pór, ich połączenie z nowonarodzonymi i jak się oni obracają.

Potem nastał wieczór i nadszedł ranek - piątego dnia.

Szóstego dnia nakazałem Mojej Mądrości stworzyć człowieka z 7 składników: Po pierwsze: jego ciało z ziemi; po drugie: jego krew z rosy i słońca; po trzecie: jego oczy z bezdennego morza; po czwarte: jego kości z kamienia; piąty: jego rozum z wolności aniołów i chmur; szósty: jego żyły i włosy z trawy ziemi; siódmy: jego duch od Mojego Ducha i od wiatru.

Dałem mu 7 właściwości: Słuchanie dla ciała; widok dla oczu; zapach dla ducha; dotyk dla żył; smak dla krwi; kości do wytrzymałości; do zrozumienia słodycz.

Oto pomyślałem o wierszu do recytowania: Z niewidzialnych i widzialnych substancji tworzę człowieka. Z obu jego natur pochodzi zarówno życie, jak i śmierć. Jako mój obraz zna Słowo jak żadne inne stworzenie. Ale nawet w swoim największym jest mały, Ponownie, w jego najmniejszym on jest wielki.

Na ziemi wyznaczyłem go na drugiego anioła, czczonego, wielkiego i chwalebnego. Wyznaczyłem go na króla, aby królował na ziemi i posiadał Moją Mądrość.

Nie było nic podobnego do niego na ziemi, nawet pośród moich kreacji, które istnieją. Przydzieliłem mu imię z czterech komponentów: ze Wschodu - A, z Zachodu - D, z północy - A, z południa - M.

Przydzieliłem mu 4 specjalne gwiazdy i nadałem mu imię Adam. Dałem mu jego wolną wolę; Wskazałem mu dwie drogi - światłość i ciemność. Powiedziałem mu: "To jest dobre dla ciebie, ale to jest złe". Abym mógł się dowiedzieć, czy posiada miłość do Mnie, czy też odrazę, aby stało się oczywiste, kto z jego rasy mnie miłuje.

Podczas gdy poznałem jego naturę, on nie zna swej własnej natury. Dlatego ignorancja jest bardziej godna pożałowania niż grzech, tak jak jest w nim aby grzeszyć. I powiedziałem: "Po grzechu nie ma nic więcej niż śmierć".

Przydzieliłem mu cień, sprowadziłem na niego sen i zasnął. Kiedy spał, wziąłem od niego żebro i stworzyłem dla niego żonę, aby ŻYCIE mogło przyjść do niego przez jego żonę. Nazwałem ją "Matka", to znaczy Ewa.

31

Adam - Matka, ziemskie i żyjące. Stworzyłem ogród w Edenie na wschodzie, aby mógł stosować porozumienie i zachować przykazanie. I stworzyłem dla niego otwarte niebo, aby mógł patrzeć na anioły śpiewające triumfalną pieśń. Światło, które nigdy nie jest zaciemnione było wiecznie w raju.

Diabeł rozumiał jak pragnąłem stworzyć inny świat, aby wszystko mogło być poddane Adamowi na ziemi, aby panował i rządził nad nią. Diabeł jest z najniższych miejsc.

Lucyfer stał się demonem ponieważ uciekł z nieba. W ten sposób stał się inny od aniołów. Jego natura się nie zmieniła, ale jego myśli, ponieważ zmieniła się świadomość prawości i grzesznych rzeczy.

Lucyfer zdał sobie sprawę ze swego potępienia i grzechu, którym wcześniej zgrzeszył. Oto dlaczego przemyślał spisek przeciwko Adamowi. W takiej formie wszedł do raju i skorumpował Ewę. Ale z Adamem on się nie kontaktował.

Z powodu jej ignorancji przekląłem ziemię i węża. NIE PRZEKLĄŁEM LUDZKOŚCI, ani żadnego innego stworzenia, ale tylko złe owoce ludzkości. Dlatego owocem czynienia dobra jest pot i wysiłek.

32

Powiedziałem mu: "Jesteś ziemią i na ziemię raz jeszcze pójdziesz z której cię wziąłem, nie zniszczę cię, ale poślę cię do tego, z czego ciebie wziąłem. Wtedy będę mogę cię znów zabrać podczas mego ponownego przyjścia.'

I pobłogosławiłem wszystkie moje stworzenia widzialne i niewidzialne i pobłogosławiłem dzień siódmy, którym jest szabat, w którym odpocząłem od wszystkich moich poczynań."


http://www.bibliamesjanska.com/Hen/2.html  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

25th Październik 2021, 23:47
2 Ezdrasza
Rozdział 7:

(70) Odpowiedział mi i rzekł: "Kiedy Najwyższy uczynił świat i Adama oraz wszystkich którzy wyszli z niego, on najpierw przygotował sąd oraz rzeczy dotyczące sądu.

(71) A teraz zrozum z własnych słów, które powiedziałeś, że umysł wzrasta wraz z nami.

(72) Z tego powodu także ci, którzy mieszkają na ziemi będą dręczeni ponieważ oni mieli zrozumienie, że popełniali nieprawość i chociaż oni otrzymali przykazania, nie zachowali ich, i chociaż otrzymali prawo, postępowali bez wiary w to, co otrzymali.

(73) Co więc będą mieli do powiedzenia w dniu sądu, lub jak odpowiedzą w ostatnich czasach?

(74) Jak wiele czasu upłynęło, a Najwyższy był cierpliwy z tymi, którzy zamieszkują świat, i nie z ich powodu ale w czasach, które przeznaczył."

(75) I odpowiedziałem i rzekłem: "Jeżeli znalazłem łaskę w twoich oczach, o Panie, pokaż także swemu słudze: czy po śmierci, gdy każdy z nas odda swą duszę, będziemy trzymani w odpoczynku zanim czasy nie nadejdą i wznowisz stwarzanie, czy też będziemy męczeni od razu?"

(76) Odpowiedział mnie i rzekł: "Pokażę tobie także, ale nie wiąż się z tymi, którzy wykazali się pogardą, ani też nie wliczaj siebie wśród tych, którzy są dręczeni.

(77) Ponieważ masz skarb uczynków złożony u Najwyższego; ale nie będzie ci on pokazany aż do czasów końca.

(78) Teraz odnośnie śmierci nauka jest taka: Kiedy Najwyższy Pan wyda decydujący rozkaz, że człowiek umrze, kiedy duch opuszcza ciało, aby wrócić do tego, kto go najpierw dał, przede wszystkim uwielbi on chwałę Najwyższego.

(88) Teraz jest porządek tych, którzy trzymali się drogi Najwyższego, kiedy zostali odseparowani od śmiertelnego ciała.

(89) Podczas czasu swego życia oni pracowicie służyli Najwyższemu i wytrwali niebezpieczeństwo w każdej godzinie, aby móc trzymać się doskonale prawa Dawcy prawa.

(90) Tak więc tutaj jest nauka odnośnie ich:

(91) Przede wszystkim oni będą widzieć z wielką radością chwałę Tego, który ich przyjmuje, ponieważ otrzymali odpoczynek w siedmiu porządkach.

(92)  Pierwszy porządek, ponieważ byli drążeni z wielką siłą aby przemóc złe myśli, które się w nich formowały, aby nie prowadziły ich do zatracenia życia ku śmierci.

(93) Drugi porządek, ponieważ widzieli rozterki, w których dusze bezbożnych błądziły oraz karę, która na nich czeka.

(94) Trzeci porządek, oni widzą świadectwo Tego, który ich ukształtował, że podczas życia oni przestrzegali prawo, które było im powierzone.

(95) Czwarty porządek, oni rozumieją odpoczynek, który teraz ich raduje, będąc zgromadzeni w swych komorach i strzeżeni przez aniołów w głębokiej ciszy i chwale, która ich oczekuje w ostatnich dniach.

(96) Piąty porządek, oni się cieszą, że uciekli od tego, co jest skorumpowane i odziedziczą to, co nadejdzie; po za tym widzą kłopoty i trudy, z których zostali uwolnieni oraz przestrzenną wolność, którą otrzymają i będą się nią radować w nieśmiertelności.

(97) Szósty porządek, kiedy jest im ukazane, jak ich twarze będą jaśnieć jak słońce i jak będą uczynieni jako światło gwiazd, będąc od tego momentu nie skażonymi.

(98) Siódmy porządek, który jest większy niż wszystkie pozostałe wymienione, ponieważ będą się radować z odwagą i będą pewni bez wątpliwości i będą weseli bez strachu ponieważ oni pospieszyli ku Temu, któremu służyli w życiu i od którego oni otrzymają nagrodę, kiedy będą uwielbieni.

(99) Oto porządek dusz sprawiedliwych i odtąd jest ogłoszone i poprzednio wymienione drogi kaźni tych, którzy nie zważali na to i będą cierpieli w późniejszym czasie."

(100) I odpowiedziałem mu i rzekłem: "Czy w takim przypadku będzie dany czas duszom, kiedy zostały odseparowane od ciał, aby zobaczyć to, co mnie teraz opowiedziałeś?"

(101) Odpowiedział mnie, "Oni będą mieli  wolność przez siedem dni i podczas owych siedmiu dni oni będą mogli widzieć rzeczy o których ci opowiedziałem i potem będą oni zgromadzani w swych miejscach zamieszkania."




W takiej niewiedzy i kłamstwie trzymają wszystkie religie swych wiernych .


Lecz mu mamy Boga swego, który nam to ujawnił i dał rozum byśmy to zrozumieli.


Kto na świecie obecnie  rozumie te rzeczy?


Tylko ci którym Bóg dał to zrozumieć...


Ci których zaprosił do swego Królestwa w niebie .


Czuwajmy a u Ojca dowiemy się o wiele więcej!


Very Happy

     

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

7th Listopad 2021, 20:04
1 Księga Królewska
Rozdział 7:
(7) Świątynię zaś budowano z kamieni gotowych, przyciosanych już w kamieniołomach, tak iż w czasie budowy w świątyni nie było słychać w niej młotów czy siekier, w ogóle żadnego narzędzia żelaznego.


Rozdział 8:
(Cool Dom zaś jego, w którym mieszkał, w drugim podwórzu z tyłu tej sali, był zbudowany tak samo. Dla córki faraona, którą Salomon pojął za żonę, też kazał zbudować taki sam dom, jak ta sala.
(9) Wszystko to było z kosztownego kamienia tych samych wymiarów, co kamienie ciosane, więc z kamieni ciosanych według miary, rżniętych piłą, od wewnątrz i z zewnątrz, od fundamentu aż do stropu, i od zewnątrz aż do wielkiego podwórza.
(10) Także fundament był z kosztownych kamieni, kamieni wielkich, kamieni dziesięcio- i ośmiołokciowych.
(11) Na tym zaś spoczywały kosztowne kamienie ciosane według miary oraz belki cedrowe.
(12) Wielki dziedziniec miał także wokoło trzy rzędy ciosanych kamieni i rząd belek cedrowych, podobnie jak wewnętrzny dziedziniec świątyni Pańskiej i nawa świątyni.

Tak wielkie  kilkumetrowe ciosane kamienie rżnięte piłą jeszcze w kamieniołomie ...

Umieli budować i robili to dobrze .

Cysterny Ezechiasza wykute w czystej skale jak i sieć tuneli , które przetrwały do dzisiaj również  mówią same za siebie.


Jerusalem było wspaniałym miastem , perłą w koronie , grodem sprawiedliwości i będzie nim z powrotem gdy Isus zasiądzie na tronie .


Nie chcę snuć fantazji  bo dowodów solidnych nie ma ale mądrość Salomona mogła przynieść dużo Izraelowi łącznie z budownictwem - dowiemy się wszystkiego po porwaniu !


Są nawet wersety w 2 Ezdrasza że Syjon zstąpi z nieba już zbudowany .


Możemy się tylko domyślać jak będzie podczas 1000 lat rządów Isusa i jego 144 000 króli  jednak już dziś można śmiało napisać że chwała i splendor tego Królestwa Bożego przyćmi obecne znane nam budowle autorstwa szatana, upadłych aniołów i ich potomstwa .


Budowle rzymskiego ORŁA  ze swymi posągami tak zachwalane przez olśnionych ich perfekcyjnością wraz ze swymi wielbionymi przez ludzi rzeźbami buntowników anielskich , ich potomstwa i malutkich dzieci ulegną zniszczeniu i nic nie zostanie po .....MIASTACH POGAN.


Boży Reset !

Objawienie Rozdział 16:
(1) I usłyszałem donośny głos mówiący ze świątyni do siedmiu aniołów: Idźcie i Wylejcie siedem czasz gniewu Bożego na ziemię.
(2) I wyszedł pierwszy, i wylał czaszę swoją na ziemię; i pojawiły się złośliwe i odrażające wrzody na ludziach, mających znamię Bestii i oddających pokłon jej ikonie.
(3) A drugi wylał czaszę swoją na morze; i przemieniło się w krew jakby z umarłego, i wszelkie stworzenie, żyjące w morzu, zginęło.
(4) A trzeci wylał czaszę swoją na rzeki i źródła wód; i przemieniły się w krew.
(5) I usłyszałem anioła wód, mówiącego: Sprawiedliwy jesteś Ty, któryś jest i któryś był, święty, żeś taki wyrok wydał;
(6) Ponieważ oni wylali krew świętych i proroków, Ty dałeś im do picia także krew; zasłużyli na to.
(7) I usłyszałem, jak ołtarz mówił: Tak, Panie, Boże Wszechmogący, prawdziwe i sprawiedliwe są twoje sądy.
(Cool A czwarty wylał czaszę swoją na słońce; i dana mu została moc palenia ludzi żarem.
(9) I byli ludzie popaleni wielkim żarem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie opamiętali się, by mu oddać chwałę.
(10) A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki.
(11) I bluźnili Bogu nieba z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów, i nie opamiętali się w swoich uczynkach.
(12) A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.
(13) I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy Bestii, i z ust fałszywego proroka;
(14) A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
(15) Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.
(16) I zgromadził ich na miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon.
(17) A siódmy wylał czaszę swoją w powietrze; i rozległ się ze świątyni od tronu donośny głos mówiący: Stało się.
(18) I nastąpiły błyskawice i donośne grzmoty, i wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd człowiek istnieje na ziemi; tak potężne było to trzęsienie.
(19) I podzieliło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o Wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.

(20) I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było.
(21) I spadły z nieba na ludzi ogromne centnarowe kawały gradu; a ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradu, gdyż plaga ta była bardzo wielka.

Rozdział 19:
(17) I widziałem jednego anioła stojącego w słońcu; i zawołał głosem donośnym, mówiąc wszystkim ptakom latającym środkiem nieba: Nuże, zbierzcie się na wielką ucztę Bożą,
(18) By jeść ciała królów i ciała wodzów, i ciała mocarzy, i ciała koni oraz ich jeźdźców, i ciała wszystkich wolnych i niewolników, małych i wielkich.

(19) I widziałem zwierzę i królów ziemi, i wojska ich, zebrane, by stoczyć bój z tym, który siedział na koniu. oraz z jego wojskiem.
(20) I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię Bestii i oddawali pokłon ikonie jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.
(21) A pozostali byli pobici mieczem wychodzącym z ust jeźdźca na koniu, i wszystkie ptaki nasyciły się ich ciałami.


Rozdział 20:
(1) I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
(2) I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
(3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów
, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.


Niech się stanie !



_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

25th Listopad 2021, 21:35
Naszła mnie dziś taka myśl jak rozmyślałem o Edenie i jak może wyglądać ten Ogród Boży...


Prosty dowód na to że szatan miał sex z Ewą.


1 Księga Henocha
Rozdział 6:

1 Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki.

2 Ujrzeli je synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden drugiemu powiedział: "Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłodźmy sobie dzieci".

3 Szemihaza, który był ich dowódcą, powiedział do nich: "Obawiam się, że może nie zechcecie tego zrobić i że tylko ja sam poniosę karę za ten wielki grzech".

4 Wszyscy odpowiadając mu rzekli: "Przysięgnijmy wszyscy i zwiążmy się przekleństwami, że nie zmienimy tego planu, ale doprowadzimy zamiar do skutku".


Rozdział 15:

2 Idź! Powiedz Czuwającym nieba, którzy przysłali cię tutaj, abyś wstawił się za nimi: 'To wy powinniście wstawiać się za ludźmi, nie ludzie za wami.

3 Dlaczego opuściliście wysokie, święte i wieczne niebo i złączyliście się z kobietami i staliście się nieczyści z córkami ludzkimi, wzięliście sobie żony i postąpiliście tak, jak synowie ziemscy i zrodziliście synów gigantów?

4 Byliście duchowymi, świętymi, żyjącymi życiem wiecznym, a staliście się nieczyści z powodu kobiet. Zrodziliście [dzieci] poprzez krew ciała. Zapałaliście ludzkim pożądaniem i stworzyliście ciało i krew tak, jak czynią to ludzie, którzy umierają i ulegają zniszczeniu.

5 Dlatego dałem im żony, żeby siali w nich nasienie i żeby dzięki nim mogły się rodzić dzieci, tak, aby niczego nie brakowało na ziemi.

6 Ale wy pierwotnie byliście duchowymi, żyjącymi wiecznym, nieśmiertelnym życiem po wszystkie pokolenia świata.

7 Z tej racji nie przewidziałem dla was żon, albowiem mieszkanie [istot] duchowych jest w niebie.


Skąd Semihaza i reszta bytów anielskich wiedziała że w ogóle jest możliwe połączyć DNA istoty duchowej z cielesną jak człowiek i skąd mieli wiedzę jak stworzyć sobie ciało aby w ogóle do sexu doszło ?


Melii to podane na tacy bo ktoś już tego wcześniej dokonał !


I skąd Semihaza wiedział że to ciężki grzech ?


Ponieważ szatan już tego dokonał jako pierwszy i spłodził Kaina !


Bóg dał mu za to wyrok śmierci .


Rodzaju Rozdział 3:

(14) Wtedy rzekł Pan Bóg do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. Na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni życia swego!

(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem;  jeden z potomków kobiety, ten ukręci ci głowę a ty ukąsisz Go w piętę.



Karą za grzech jest śmierć a w tym przypadku nie ma , nie było i nie będzie przebaczenia i Semihaza dobrze o tym wiedział, tak jak wiedzą to aniołowie co do dzisiejszego dnia uprawiają sex z kobietami i płodzą hybrydy bez sumień ze stygmatem pedofilii !




1 Księga Henocha
Rozdział 69:

4 Imię pierwszego jest Jekon (JKN). To jest ten, który zwiódł wszystkie byty anielskie. Sprowadził ich na ziemię i uwiódł ich przy pomocy córek ludzkich.

5 Imię drugiego jest Asbeel. Ten podsunął zły plan świętym bytom anielskim i zwiódł je tak, że zanieczyścili swe ciała z córkami ludzkimi.

6 Imię trzeciego jest Gadrael. Ten pokazał wszelkie śmiertelne ciosy synom ludzkim. On zwiódł Ewę i pokazał ludziom oręż śmierci: tarcze, pancerze i miecz do zabijania i wszelki śmiertelny oręż ludzi.

7 To z jego poduszczenia to wszystko przyszło na mieszkańców ziemi od owego czasu aż na wieki wieków.





Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla węża ( Gadrael) starodawnego z Edenu zwanego diabłem i szatanem i reszty zwyrodniałych aniołów którzy poszli za nim i zboczyli z drogi Bożej - to zwykli zboczeńcy .  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

9th Styczeń 2022, 11:09
Pomyślałem o okolicznościach wstąpienia Eliasza do nieba .


Przeczytajcie :

http://www.bibliamesjanska.com/2_Krl/2.html

(1) A gdy Pan zamierzał unieść Eliasza wśród burzy do nieba, wyszedł Eliasz z Elizeuszem z Gilgal.
(2) I rzekł Eliasz do Elizeusza: Pozostań tutaj, gdyż Pan posłał mnie aż do Betelu. Lecz Elizeusz odpowiedział: Jako żyje Pan i jako żyjesz ty, że cię nie opuszczę. I zstąpili do Betelu.
(3) A wtedy wyszli uczniowie proroccy, którzy byli w Betelu, do Elizeusza i rzekli do niego: Czy wiesz, że dzisiaj Pan uniesie twego pana w górę? A on odpowiedział: Ja też to wiem, lecz wy milczcie!
(4) Wtedy rzekł do niego Eliasz: Elizeuszu, pozostań tutaj, gdyż Pan posłał mnie do Jerycha. Lecz ten odpowiedział: Jako żyje Pan i jako żyjesz ty, że cię nie opuszczę. I weszli do Jerycha.
(5) Wtedy przystąpili do Elizeusza uczniowie proroccy, którzy byli w Jerychu, i rzekli do niego: Czy wiesz, że dzisiaj Pan uniesie twego pana w górę? A on odpowiedział: Ja też to wiem, lecz wy milczcie!
(6) Wtedy rzekł do niego Eliasz: Pozostań tutaj, gdyż Pan posłał mnie nad Jordan. Lecz ten odpowiedział: Jako żyje Pan i jako żyjesz ty, że cię nie opuszczę. I poszli obaj.
(7) A poszło też pięćdziesięciu spośród uczniów prorockich, lecz ci stanęli na uboczu, z dala, oni zaś obaj stanęli nad Jordanem.
(Cool Wtedy Eliasz zdjął swój płaszcz, zwinął go i uderzył nim wodę, a ta rozstąpiła się w jedną i drugą stronę. Oni obaj zaś przeszli po suchej ziemi.
(9) Gdy zaś przeszli, rzekł Eliasz do Elizeusza: Proś, co mam dla ciebie uczynić, zanim zostanę wzięty od ciebie. Elizeusz zaś odpowiedział: Proszę, niech mi przypadną w udziale dwie trzecie twojego ducha.
(10) A on odpowiedział: O trudną rzecz poprosiłeś. Lecz jeśli mnie ujrzysz w chwili, gdy będę od ciebie wzięty, spełni ci się to, a jeśli nie, to się to nie spełni.
(11) A gdy oni szli dalej wciąż rozmawiając, oto rydwan ognisty i konie ogniste oddzieliły ich od siebie i Eliasz wśród burzy wstąpił do nieba.



Eliasz został wzięty do nieba wśród burzy a towarzyszyły temu ognisty rydwan i ogniste konie , które oddzieliły Eliasza od Elizeusza.

Przenieśmy to na nasze czasy...

Widzimy jak może wyglądać nasze wzięcie do nieba ?!

To będzie takie zjawisko że ludziom opadną jak to się mówi kopary !

Jeden będzie wzięty a drugi zostawiony , podobnie jak Eliasz został oddzielony  od Elizeusza pojazdem niebiańskim tak może i być tym razem .




I to będzie widoczne dla tych zostawionych i zapewne sfilmowane a Bóg załatwi że wszyscy to zobaczą i Prawda zostanie ujawniona a ludziom odmienią się serca .

Oczywiście tym którzy je mają ! Wink  Wink  Wink  



-------------

Opis z 2 Henocha idzie jeszcze dalej ...

2 Hen:

3

Zdarzyło się, że kiedy mówiłem do swych synów, ci mężowie zawołali mnie. I wzięli mnie oni do góry na swych skrzydłach i zanieśli mnie aż do pierwszego nieba i umieścili mnie na chmurach. I oto one się poruszały. Wtedy widziałem powietrze jeszcze wyżej i nadal wyżej, aż zobaczyłem najwyższe przestworza.

Oni umieścili mnie w pierwszym niebie i pokazali mi wielki ocean, dużo większy niż ziemski ocean.


Na pewno Isus załatwi to w cudowny i spektakularny sposób aby Boży plan został w tej kwestii zrealizowany w 100 procentach !!!

Chwała Ojcu naszemu który jest w niebie !


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

10th Styczeń 2022, 19:31

2 Księga Henocha
Rozdział 30:
Czwartego dnia rozkazałem: "Niech będą wielkie lampy na niebiańskich kręgach".
Stworzyłem 7 wielkich okręgów i nadałem im wygląd kryształu, mokrego i suchego, aby był to obwód dla wody i innych elementów.
Wskazałem każdemu z nich jego ścieżkę, do siedmiu gwiazd, każda z nich w jej własnym niebie, aby mogły odpowiednio podróżować. W ten sposób utwierdziłem niebiańskie kręgi.
Na pierwszym, najwyższym kręgu umieściłem gwiazdę Saturna; w drugim, nieco niżej w dół umieściłem Jowisza; na trzecim Marsa; na czwartym Słońce; na piątym Wenus; na szóstym Merkury; a na siódmym, najniższym Księżyc.
Przy najniższych gwiazdach ozdobiłem powietrze poniżej. Wyznaczyłem słońce nad oświetleniem dnia, ale księżyc i gwiazdy ponad oświetleniem nocy. Słońce idzie zgodnie z każdym zwierzęciem, a dwanaście zwierząt jest następstwem miesięcy. Przydzieliłem im imiona, zwierzęta ich pór, ich połączenie z nowo narodzonymi i jak się oni obracają.



Ewangelia Mateusza
Rozdział 2:
(1) Kiedy Isus urodził się w Betlejem Judzkim za czasów króla Heroda, mędrcy ze Wschodu słońca przybyli do Jerozolimy i pytali:
(2) Gdzie jest ten nowo narodzony król judejski? Ponieważ widzieliśmy gwiazdę jego na Wschodzie słońca i przyjechaliśmy po to, aby oddać mu pokłon.


Objawienie Isusa
Rozdział 21:

(16) Ja, Isus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.


Psalm 110:

(1) Psalm Dawidowy. Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod stopy twoje.
(2) Pan wyśle tobie berło mocy z Syjonu: panuj pomiędzy swymi nieprzyjaciółmi.
(3) Z tobą jest panowanie w dniu twojej mocy, we wspaniałości twych świętych; zrodziłem cię w łonie matki przed porankiem.
(4) Przysiągł Pan i nie pożałuje: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka.
(5) Pan po prawicy twojej zetrze na proch królów w dniu swego gniewu.
(6) Będzie sądził pomiędzy narodami, wypełni zwłokami, roztrzaska głowy wielu na ziemi.
(7) Będzie pił w strumieniu po drodze: dlatego podniesie swoją głowę.


Nie oznacza to że Isus to gwiazda tylko że ma swoją gwiazdę , którą mędrcy potrafili rozpoznać.

Niewiele wiemy o naszej istocie człowieka i możliwościach jakie możemy osiągnąć używając energii elektromagnetyzmu całego układu ziemi łącznie z gwiazdami . Isus powiedział że człowiek gdyby tylko nie wątpił i miał wiarę może tak jak Bóg zmieniać rzeczywistość słowem gdy mówił o górze rzuconej w morze  a nawet wpłynąć na istniejącą już materie aby ją rozwinąć gdy mówił o ziarnku gorczycy i drzewie . A  jako uczynieni na obraz Boga gdy dojdziemy do doskonałości możliwe że będziemy tworzyć nowe rzeczy jak nasz Ojciec !

Pomyślciey o tym ponieważ tak naprawdę nie wiemy nic o naszej cudownej istocie ludzkiej...

Isus jako nasz Król i Nauczyciel objawi nam cały skarbiec tajemnic , które na tą chwilę są dla nas niedostępne.

Księga Henocha
Rozdział 49:
49.

1 Bo mądrość została wylana jak woda i chwała nie upadnie przed nim na wieki wieków.
2 Bo on jest mocny we wszystkich tajemnicach sprawiedliwości i niegodziwość przeminie jak cień i nie będzie miała istnienia. Bo Wybrany stoi przed Panem Duchów i jego chwała jest na wieki wieków i jego moc po wszystkie pokolenia.
3 I w nim mieszka duch mądrości i duch, który daje zrozumienie i duch wiedzy i mocy i duch tych, którzy śpią w sprawiedliwości.
4 I osądzi on rzeczy, które są tajemne, i nikt nie będzie mógł powiedzieć jałowego słowa przed nim, bo został on wybrany przed Pana Duchów zgodnie z jego wolą.



Pomyślcie sobie też że Isus przybędzie jako doskonały człowiek Syn swego Ojca  na ziemię nad którą dostał panowanie i całkowitą KONTROLĘ również nad niezmierzoną energią 'eteru'  i będzie działał ze 100 procentową mocą - rzeknie słowo a Jego wrogowie zostaną natychmiast spaleni ogniem!



Wyobrażacie sobie taką potęgę ?!


1 Henocha
Rozdział 52:

1 Po tym czasie na tym samym miejscu, gdzie miałem te wszystkie widzenia tajemnic - bo zostałem porwany przez gwałtowny wiatr i zaniesiono mnie na zachód -
2 moje oczy ujrzały tajemnice nieba i to wszystko, co dzieje się na ziemi: górę żelazną i górę miedzianą, górę srebrną i górę złotą, górę z miękkiego metalu i górę z ołowiu.
3 "Zapytałem anioła, który szedł ze mną, mówiąc: "Co to są za rzeczy, które widziałem w tajemnicy?"
4 Odpowiedział mi: "To wszystko, co widziałeś, służy władzy jego Mesjasza, aby był mocny i dzielny na ziemi".
5 Anioł pokoju odpowiadając mi rzekł: "Poczekaj chwilę, a zobaczysz to wszystko, co jest tajemnicą, zostanie ci objawione to, co Pan Duchów ustanowił.
6 Góry, które widziałeś: góra żelazna, góra miedziana, góra srebrna, góra złota, góra z miękkiego metalu i góra z ołowiu, te wszystkie góry wobec Wybranego będą jak wosk przed ogniem i jak woda, spadająca na nie z góry. Osłabną one pod jego stopą.
7 W owych dniach stanie się to, że ludzie nie znajdą ratunku ani dzięki złotu, ani dzięki srebru. Nie zdołają się uratować lub uciec.
8 Nie będzie ani żelaza na wojnę, ani materiału na pancerz. Brąz będzie nieużyteczny i cyna będzie bezużyteczna i na nic się zda, a ołów nie będzie potrzebny.
9 Gdy Wybrany pojawi się przed Panem Duchów, wszystko to zostanie starte i zniszczone z powierzchni ziemi".



Psalm 110:
(5) Pan po prawicy twojej zetrze na proch królów w dniu swego gniewu.
(6) Będzie sądził pomiędzy narodami, wypełni zwłokami, roztrzaska głowy wielu na ziemi.



Niech się stanie Ojcze nasz , czekamy na Syna twego - Króla naszego !!!

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

13th Luty 2022, 20:45
W tym trudnym filmie mamy podane dowody na zmianę ruchów słońca .




Przed potopem słońce musiało 'chodzić' inaczej ponieważ krańce ziemi czyli Antarktyda nie były tak srogie jak dziś to znaczy temperatura nie mogła tam dochodzić do ponad 80 stopni poniżej zera i nie było tam  zamarzniętej wody .


Poniższe wersety z Henocha nam to poświadczają ponieważ Matuzalem poszedł na krańce ziemi czyli do podłoża firmamentu w poszukiwaniu Henocha bo usłyszał że tam się znajduję .


Henoch 106:

8 I kiedy Matuzalem usłyszał słowa swego syna, przyszedł do mnie na krańce ziemi, bo usłyszał, że tam się znajduję. Zawołał i usłyszałem jego głos i podszedłem do niego. Powiedziałem mu: "Tu jestem, synu mój, po co przyszedłeś do mnie?"
9 A on odpowiadając mi powiedział: "Z bardzo ważnego powodu do ciebie przyszedłem, z powodu niepokojącej wizji zbliżyłem się do ciebie.


Na dzisiejszej post potopowej ziemi byłoby to niemożliwe ze względu na bardzo srogie warunki nawet przy większym wzroście naszych przodków !

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

27th Luty 2022, 18:32
Obejrzałem właśnie film Ewaranona , który nie za bardzo kojarzę i nie dokończyłem go ponieważ na nim zasnąłem jak oglądałem cała serie a jest to film ostatni . I dziś zacząłem oglądać i obejrzałem do końca .




Obejrzeliście ?

Trzeba obejrzeć by zrozumieć wersety jakie podam poniżej.

Niezwykle ciekawa sprawa z Północą...

Oczywiście góra Syjon jest w Izraelu lecz na północy też jest góra z tronem Bożym !

Henoch z trzeciego nieba widział Raj znajdujący się poniżej na ziemi.


2 Henocha
Rozdział 8:

Tamci mężowie zabrali mnie stamtąd i zaprowadzili mnie na górę do trzeciego nieba i posadzili mnie tam. Kiedy patrzyłem na dół widziałem Raj. I to miejsce było niewyobrażalnie przyjemne.
Widziałem drzewa w pełnych kwiatach. Ich owoce były dojrzałe i pięknie pachnące z każdym pokarmem na polu i wydzielające obficie przyjemny zapach.
Pomiędzy nimi było drzewo życia, w miejscu, gdzie Pan odpoczywa, kiedy udaje się do Raju. To drzewo jest niewypowiedzianie przyjemne i pięknego zapachu, bardziej piękne niż jakakolwiek inna stworzona rzecz, która istnieje.
Ze wszystkich stron wygląda jak złoto i karmazyn w formie ognia. Ono pokrywa cały Raj i posiada coś z każdego drzewa sadu i każdego owocu. Jego korzeń jest w Raju przy wyjściu, które prowadzi ku Ziemi.

Raj istnieje pomiędzy zepsuciem i niezniszczalnym. Wychodzą dwa strumienie, jeden wydaje miód i mleko, a drugi jest źródłem wydającym olej i wino i jest podzielony na cztery części. One krążą dookoła w cichym ruchu wychodzą do Raju Edenu, między zepsuciem i  niezniszczalnością.
Stamtąd razem dzielą się na czterdzieści części i postępują w skromnej ziemi. Mają obroty w swym cyklu, podobnie jak inne elementy atmosferyczne.




1 Henocha
Rozdział 25:

25.
1 Następnie Michał, jeden ze świętych i czcigodnych aniołów, który był ze mną i który stał na ich czele, odpowiadając mi rzekł: "Henochu! Dlaczego pytasz mnie o woń tego drzewa i dlaczego chcesz to wiedzieć?"
2 Wówczas ja, Henoch, odpowiadając mu rzekłem: "Chciałbym dowiedzieć się wszystkiego, ale szczególnie interesuje mnie to drzewo".
3 Odpowiedział mi mówiąc: "Ta wysoka góra, którą ujrzałeś, której szczyt podobny jest do tronu Pana, to tron, gdzie Święty i Wielki, Pan Chwały, Wieczny Król zasiądzie, gdy nawiedzi w dobroci swej ziemię.
4 A to piękne wonne drzewo - żadne [stworzenie] cielesne nie ma prawa go dotykać aż do wielkiego sądu, kiedy odbierze pomstę na wszystkich i doprowadzi [ wszystko] do końca na wieki - zostanie dane sprawiedliwym i pokornym.
5 Z jego owocu wybrani otrzymają życie. Zostanie zasadzone na północy, w świętym miejscu, w domu Pana, Wiecznego Króla.
6 Wówczas rozradują się niewymownie i będą zadowoleni w świętym [miejscu]. Miły zapach tego drzewa [przeniknie] ich kości i będą żyć długim życiem na ziemi, tak jak żyli twoi ojcowie. Za ich dni smutek, ból, znój i kara ich nie dotkną".
7 Wówczas błogosławiłem Pana Chwały, Wiecznego Króla, za to, że przygotował takie wspaniałości ludziom sprawiedliwym stwarzając je i obiecując im, że je dostaną.




_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

1st Marzec 2022, 21:19
Kontynuacja posta powyżej.

W Niedzielę obejrzałem kolejny film poruszający temat środka ziemi .

Oglądałem to kilka razy wcześniej ale dopiero zrozumiałem niektóre rzeczy w Niedziele.

Warto obejrzeć szczegółowo i skonfrontować to z Biblią.




Środek ziemi to nie jest biegun magnetyczny tylko nieruchomy prawdziwy środek ziemi .

Mapa księżycowa nam to pokazuje .


Według Biblii w środku, centrum ziemi jest Raj Eden czyli Ogród Sprawiedliwości.


Możliwe że słońce przed potopem okrążało całą powierzchnię ziemi której nieoswietlona część jest obecnie skuta lodem. Ludzie byli też wyżsi i więksi .


W centrum ziemi znajduje się wysoka góra której szczyt sięga nieba , jest tam też tron Boga na którym zasiądzie jak odwiedzi ziemię.


Przed potopem nie było oceanów a Bóg po wygnaniu Adama i Ewy z Edenu zamknął go postawiając Cherubów z "wirującym mieczem".

W Henocha jest napisane że wody potopu oszczędziły Eden ponieważ Bóg go zamknął.


Możliwe że dwaj świadkowie przebywają właśnie w Edenie gdzie szatan nie ma dostępu. Henryk dziś napisał że to mogą być apostołowie i raczej tak jest ponieważ to ma olbyrzymi sens !


Będąc w Raju mają dostęp do drzewa życia i przez to żyją już prawie 500 lat .



Szatan chciał z Edenu wladać cała ziemią i być równym Bogu a nawet zasiąść na Bożym tronie który jest w Edenie!



Izajasz 14:


(13) To ty mawiałeś w swoim sercu: ja wstąpię do nieba, ustanowię swój tron powyżej gwiazd nieba i zasiądę na wzniosłej górze, na wzniosłych górach ku północy.

(14) Wzniosę się ponad chmury: i będę jak Najwyższy.

(15) Ale teraz pójdziesz na dół do krainy umarłych, aż do fundamentów ziemi.


To wszystko jest szalenie ciekawe i warto czekać na poznanie całego Bożego stworzenia a Eden też zobaczymy i otrzymany owoc z drzewa życia jak wytrwamy .  

1 Marca( 14 dzień 12 miesiąca) 480 roku , ziemia Arzareth.  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

6th Marzec 2022, 18:56
Przeczytałem artykuł Henryka .


https://zbawienie.com/bestia.htm

Te dodane lata do kalendarza i sfałszowana historia świetnie ukrywały wyjście Bestii z otchłani!

Gdyby nie to gigantyczne oszustwo ludzie by się od razu połapali...

Musieli wymazać wszystko i nadać nowe znaczenia wszystkiemu!




Objawienie Jan spisał ok 100 roku , teraz mamy 480 rok – zatem mamy 380 lat podczas których dokonano olbrzymich zbrodni , sfałszowano historię , ukryto płaską ziemię wraz z wolną energią i całą Prawdą poza Biblią . To z woli Boga mamy Biblię cały czas dostępną żeby Ojciec do nas mógł mówić Prawdę .


I naszło mnie skojarzenie co oznacza słowo "Renesans"


https://duckduckgo.com/?t=ffab&q=renesans+co+oznacza&atb=v194-1&ia=web


ODRODZENIE !


Co się odrodziło a raczej co wyszło z otchłani w ciągu ostatnich 380 lat ?


Bestia !



Mamy to podane na widoku.

Bestia nie może być na ziemi dłużej niż 380 lat ponieważ tyle minęło od spisania przez  Jana Objawienia jakie przekazał mu Isus za pośrednictwem swego anioła.


Filmy Ewaranona dużo nam pomogły w tym temacie i zrozumieniu właściwego czasu podanego w 2 Ezdrasza co już było bezpośrednią wolą Boga – Bo nikt do tej pory tego nie wyliczył ani nie obalił !


Dwaj świadkowie będą ujawniać ten czas od zmartwychwstania Isusa do czasów obecnych przez 3,5 roku - całą Prawdę historyczną , zbrodnie Bestii rok po roku aż do obecnego czasu!


Skoro historię do Isusa mamy podaną w Biblii to dwaj apostołowie mogą nam skutecznie opowiedzieć historię od Isusa aż do dzisiaj to znaczy że mogą śmiało wystąpić jako dwaj świadkowie – NAOCZNI ŚWIADKOWIE !

Bestia zostanie osądzona i publicznie skazana.


Zrozumienie jakie dostaje Henryk od paru miesięcy nawet dla mnie jest zdumiewające ponieważ wiem na swoim przykładzie że bez pomocy Boga nie da się tak rozumieć Jego Słowa .

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

3rd Kwiecień 2022, 19:43
2 Ezdrasza
Rozdział 9:
(20) I rozważyłem mój świat, a oto był zgubiony i oto moja ziemia była w niebezpieczeństwie z powodu urządzeń tych, którzy się pojawili.
(21) I widziałem i odpuściłem niektórym z wielkim trudem, i oszczędziłem dla siebie jeden owoc z grona i jedną roślinę z wielkiego lasu.
(22) Niechże zginie mnóstwo tych, którzy się na próżno narodzili, ale niech zostanie mój szczep winny, i jedna roślina bo wielką pracą doprowadziłem ich do doskonałości.


Warto obejrzeć tą część ponieważ pokazana jest historia  barbarzyńskiego zniszczenia ziemi które zapoczątkował szatan namawiając aniołów do zejścia na ziemię , spłodzenia hybryd i dokonania takich zniszczeń !




Izajasz 14:
(20) Jak szata splamiona krwią nie może być czysta, tak i ty nigdy nie będziesz czysty, ponieważ zniszczyłeś moją ziemię, mordowałeś moich ludzi: nie będziesz trwał na wieki - nasieniu zła!



Po 1000 letnim czasie rządów Isusa laski żelaznej ku oczyszczeniu i naprawie gatunku ludzkiego Bóg stworzy nową ziemię i nowe niebo które nie będą nigdy zdewastowane !


Ziemia obecnie nie nadaje się do życia wiecznego ponieważ szatańskie siły pozbawiły ją swej mocy jak widzieliśmy na filmie. Bóg zesłał potop i ocalił życie ludzkie skracając je jednocześnie do 120 lat . Pomimo zmiany na węgiel z krzemu Bóg zachował życie na ziemi w takiej formie jaką znamy obecnie – plan szatana zniszczenia warunków do przetrwania życia na ziemi został rozbity w drobny mak!



Wyobraźmy sobie bracia i siostry  jak będzie wyglądać nowa ziemia po drugim stwarzaniu !


Chwała naszemu Obrońcy Bogu Wszechmogącemu – naszemu wspaniałemu Ojcu który wręczył nam zaproszenie do swego Królestwa ponad firmamentem !


A my bracia i siostry mamy za zadanie utrzymać ważność tego zaproszenia swoją codzienną postawą wierności i wdzięczności wobec Boga oraz Syna.

--------------

Czuwajmy jak rozkazał nam nasz Król Isus Chrystus!






_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

9th Maj 2022, 17:52
2 Księga Ezdrasza
Rozdział 6:

(34) Nie bądź szybki do próżnych myśli o dawnych czasach, ale bądź szybki odnośnie ostatnich czasów."


Myślę że czas skończyć paprać się w błocie przeszlości i skupić się na nadchodzącej przyszłości oraz bieżącej teraźniejszości.

Przeszłości dowiemy się z pewnego na 100 procent źrodła czyli od Boga oraz Syna gdy księgi zostaną dane nam do wglądu...



Czuwajmy i nie dajmy się zwieść jak rozkazał nam nasz Król Isus Chrystus !  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

12th Maj 2022, 15:27
Obj 1.

(3) Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski.


Mamy wyraźnie powiedziane aby czytać proroctwo i zachowywać to co w nim napisane.

Zachowywać będziemy gdy Przykazań Bożych przestrzegać będziemy.

Obj 22:


(14) Błogosławieni ci, którzy wykonują jego przykazania, aby mieli prawo do drzewa życia i aby mogli wejść przez bramy do miasta.

Wracając do wersu z pierwszego rozdziału.

Mamy wyraźnie napisane "CZYTA" - czas teraźniejszy, nie mamy napisane przeczytał i wszystko zrozumiał tylko czyta cały czas.


Objawienie jest spisane dla sług Bożych zachowujących Przykazania i ufających Słowom Bożym w tym tego proroctwa.


(1) Objawienie Isusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi,


Po wzięciu do nieba świat dopiero się obudzi na Biblię a i tak większość ją odrzuci wybierając wersję szatańskich mediów oraz dając wiarę bluźnierstwą Bestii.



Bóg przetestuje cały świat i każdego człowieka na bycie godnym Królestwa Bożego i późniejszego życia wiecznego.

Ci którzy zostaną  wzięci do nieba będą oglądać wydarzenia stamtąd a żeby tam się znaleźć to trzeba bezwarunkowo i bezkompromisowo zachowywać Przykazania Boże .

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

18th Maj 2022, 19:01
Poczytajmy Słowa proroctwa Objawienia .

Rozdział 15:

(1) I widziałem inny znak na niebie wielki i dziwny: siedmiu aniołów z siedmiu ostatnimi plagami, gdyż na nich zakończył się gniew Boży.
(2) I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.
(3) I śpiewali pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka, mówiąc: Wielkie i dziwne są dzieła twoje, Panie, Boże Wszechmogący; sprawiedliwe są drogi twoje, Królu narodów;
(4) Któż by się nie bał ciebie, Panie i nie uwielbił imienia twego? Bo Ty jedynie jesteś święty, toteż wszystkie narody przyjdą i oddadzą ci pokłon, ponieważ objawiły się sprawiedliwe rządy twoje.
(5) A potem widziałem, i oto otwarła się w niebie świątynia Namiotu Świadectwa,
(6) I wyszło ze świątyni siedmiu aniołów, mających siedem plag,
odzianych w czyste, lśniące płótno i opasanych przez pierś złotymi pasami.
(7) A jedna z czterech postaci dała siedmiu aniołom siedem złotych czasz, pełnych gniewu Boga, który żyje na wieki wieków.
(Cool I napełniła się świątynia dymem od chwały Bożej i mocy jego, i nikt nie mógł wejść do świątyni, dopóki nie dopełni się siedem plag siedmiu aniołów.


Rozdziały 15 i 16 Objawienia mówią nam o 7 czaszach ostatecznego gniewu Boga Wszechmogącego jakie zostaną wylane na ziemię podczas 3,5 letniego okresu władzy Bestii nad ziemią.


Tydzień lat to 7 lat według terminologii Biblijnej czyli Bożej.


Ostateczne plagi spadną na całą ziemię i mających znamię Bestii. To będzie już po trąbach siedmiu aniołów opisanych w 8 i 9 rozdziale , które najprawdopodobniej przypadają na 3,5 roku działalności dwóch świadków które zakończą się gdy siódmy anioł zatrąbi po "drugim biada".


Poniższy rozdział 16  mówi nam o plagach na mających już znamię Bestii podczas gdy rozdziały 8 i 9 nie wspominają ani słowa o ludziach ze znamieniem Bestii.


(1) I usłyszałem donośny głos mówiący ze świątyni do siedmiu aniołów: Idźcie i Wylejcie siedem czasz gniewu Bożego na ziemię.
(2) I wyszedł pierwszy, i wylał czaszę swoją na ziemię; i pojawiły się złośliwe i odrażające wrzody na ludziach, mających znamię Bestii i oddających pokłon jej ikonie.
(3) A drugi wylał czaszę swoją na morze; i przemieniło się w krew jakby z umarłego, i wszelkie stworzenie, żyjące w morzu, zginęło.
(4) A trzeci wylał czaszę swoją na rzeki i źródła wód; i przemieniły się w krew.
(5) I usłyszałem anioła wód, mówiącego: Sprawiedliwy jesteś Ty, któryś jest i któryś był, święty, żeś taki wyrok wydał;
(6) Ponieważ oni wylali krew świętych i proroków, Ty dałeś im do picia także krew; zasłużyli na to.
(7) I usłyszałem, jak ołtarz mówił: Tak, Panie, Boże Wszechmogący, prawdziwe i sprawiedliwe są twoje sądy.
(Cool A czwarty wylał czaszę swoją na słońce; i dana mu została moc palenia ludzi żarem.
(9) I byli ludzie popaleni wielkim żarem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie opamiętali się, by mu oddać chwałę.
(10) A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki.
(11) I bluźnili Bogu nieba z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów, i nie opamiętali się w swoich uczynkach.
(12) A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.
(13) I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy Bestii, i z ust fałszywego proroka;
(14) A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
(15) Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.
(16) I zgromadził ich na miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon.
(17) A siódmy wylał czaszę swoją w powietrze; i rozległ się ze świątyni od tronu donośny głos mówiący: Stało się.
(18) I nastąpiły błyskawice i donośne grzmoty, i wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd człowiek istnieje na ziemi; tak potężne było to trzęsienie.
(19) I podzieliło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o Wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.
(20) I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było.

(21) I spadły z nieba na ludzi ogromne centnarowe kawały gradu; a ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradu, gdyż plaga ta była bardzo wielka.


Babilon Wielki dostanie kielich zapalczywego gniewu Boga gdy siódmy anioł wyleje swoją czaszę.

To nam mówi że USA odzyska siły i będzie istnieć aż do wielkiej bitwy w Dolinie Sądu ( Armagedonu) po której Bestia zostanie wraz z fałszywym prorokiem wrzuceni do jeziora ognia.


KM jest eliminowana i jeżeli w USA Trump z pomocą wojska przejmie władzę to mamy tożsamość jednego z nowych króli lub z samej Bestii a może i głównego króla Bestii.

Jednego nowego króla lub króla Bestii już mamy w osobie znanego światu pod nazwiskiem Putina.



Następuję zapowiedziane w Biblii  przejście w ostatni tydzień tego szatańskiego świata i nie da się temu zaprzeczyć , chyba że się jest głuchym i ślepym na wydarzenia jakie obserwujemy na ziemi oraz jak to jest coraz bardziej ZGODNE z proroctwami z CAŁEJ Biblii nie tylko z Objawienia.


Nim zegar ruszy nastąpi wzięcie wybranych – tej daty nie znamy i nie poznamy !

Ale widzimy że to już blisko , bardzo blisko .




W tym wszystkim nie zapominajcie o modlitwach do Boga o "skrócenie  dni" .

"Bądź wola Twoja jak w niebie tak i na ziemi ... "

Bóg w niebie już zrobił porządek !

Teraz czas na ziemię !!!

Niech się stanie Ojcze nasz !




_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

16th Czerwiec 2022, 21:16
Teraz na to wpadłem!

Przeczytajcie ten fragment ostatniego artykułu Fudforda bardzo uważnie :

"Świat przechodzi fundamentalną zmianę podczas gdy świat zachodni jest uzdrawiany ze swojej szatańskiej infekcji. Rezultatem będzie bezprecedensowa era światowego pokoju i dobrobytu. To będzie dziedzictwo hippisowskiego pokolenia „czyń miłość a nie wojnę„.

Jednak, zanim ten nowy wiek może się rozpocząć, niektóre końcowe sprzątanie domu jest wykonywane. "



Teraz przeczytajcie Słowa Isusa których mądrość i przenikliwość poraża !


Mateusza 12:

(43) Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka , wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.

(44) Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, stąd wyszedłem i wróciwszy zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przybranym.

(45) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów gorszych niż on sam, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.


Sprzątają świat aby zrobić miejsce dla Bestii która ze swym głównym królem będzie bluźnić Bogu i prześladować oraz mordować Jego wiernych !


Oni będą Boga krytykować między innymi za to że 'przerwie' im tworzenie tego nowego wieku miłości ( New Age) !!!
To zwykła bzdura , kłamstwo i propaganda Bestii aby odwieść ludzi od Prawa Bożego bo o to chodzi i będzie chodzić podczas sądu Bożego..

Przeżyją tylko posłuszni Bogu ludzie mające geny Boże zapisano w księdze życia o której mowa w Objawieniu .


Królestwo Boże będzie wiekiem przestrzegania Prawa Bożego laską żelazną Syna Bożego i Jemu podległych króli 144 000 .


Nie będzie żadnego " rób co chcesz i podążaj za swym sercem " ponieważ ludzkość będzie musiała dostać lekcję posłuszeństwa przez 1000 lat przed drugim stwarzaniem.


Zwróćcie uwagę rownież jak jednocześnie wybiela się szatana i zrzuca winę na żydowski syjonizm - takie podziękowania od diabła dla swego 'narodu' wybranego...

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

19th Czerwiec 2022, 17:59
Nachodziły  mnie takie myśli od wczoraj .

Bóg nie będzie popularny gdy zacznie swój sąd a to z powodu wielkiego skażenia całego stworzenia w takim stopniu że większość nie chce i nie będzie chciała uznać Boga , Syna Bożego ani Prawa Bożego .

Ludzi Bożych jest mniej niż nasienia węża



Ten świat im odpowiada to znaczy ten sprzed Covid i inflacji – a TERAZ obiecany mają świat sprzed tego a nawet lepszy . Miliony Amerykanów oczekują Trumpa na białym koniu a Putin zdobywa coraz większą popularność wśród ludzi , nawet w Polsce !


Jak wiemy z artykułów Fudforda  nowi królowie pragną zaprowadzić bliżej nieokreślony nowy wiek miłości co jest zwykłą ściemą choć CHWYTLIWĄ. Żaden z nich nigdy nie będzie lepszy od Syna Bożego w niczym !


My wiemy z proroctw że Bóg wykorzysta nowych króli do wykonania wyroku na Nierządnicy ale oni nie są w stanie się zmienić i dlatego będą walczyć przeciwko Isusowi i PONIOSĄ klęskę.


Mogą oskarżać Isusa że przerwał im 'naprawę' świata i zarzucić mu atak/inwazję coś w stylu ataku kosmitów . Stąd setki filmów na ten temat a najbardziej symboliczne są te z wytwórni Marvel w szczególności Avengers co jest oczywistym bluźnierstwem wobec Boga , którego przedstawia się zawsze jako tyrana z kosmosu chcącego odebrać ludziom ich ukochaną wolność . A w  obronie ludzkości występują bogowie i superbohaterowie z nadprzyrodzonymi mocami. Oni przedstawiają ludziom swoją wersję Apokalipsy , oczywiście kłamliwą wersję jak ZAWSZE.


Nowi królowie władzę oddadzą Bestii z woli Boga , szatan też odda władze na ziemią i moc swoją Bestii .


Objawienie Isusa
Rozdział 13:

(1) I widziałem wychodzącą z morza Bestię, która miała dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na głowach jej bluźniercze imiona.
(2) A Bestia, które widziałem, była podobna do pantery, a nogi jej jak u niedźwiedzia, a paszcza jej jak paszcza lwa. I przekazał jej smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.
(3) A jedna z głów jej była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jej była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za ową Bestią.
(4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał Bestii moc, a także Bestii oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż może z nią walczyć?



Cała ziemia będzie podziwiać Bestię i zwiąże z nią swoje nadzieję że jest ona w stanie ocalić ten BEZBOŻNY świat przed Bogiem i Isusem !


Szatan też będzie wielbiony za to że dał Bestii moc aby ta ocaliła świat przed rzekomo złym Bogiem !


Już nawet  zaczęło się wybielanie mordercy i kłamcy z Edenu a CAŁĄ winę zrzuca się na syjonizm i jego marionetki którzy nie są bez winy jednak to szatan jest odpowiedzialny za wszystko ponieważ to on zwiódł Ewę i został ojcem nasienia węża !



(5) I dano jej paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano jej też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
(6) I otworzyła paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
(7) I dozwolono jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano jej też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.


Bóg będzie oskarżany za plagi sądu a Bestia będzie napędzać tą propagandę na którą Bóg zezwoli ponieważ to wyraźnie pokażę kto Boga miłuje a kto nie . Ludzie będą bluźnić Bogu jak wiemy z proroctw Objawienia ale się nie nawrócą .

Mało tego cały bezbożny świat będzie nienawidzić dwóch świadków i cieszyć z ich śmierci.

Wszyscy będą wiedzieć że plagi są dziełem Boga i za to będą bezbożnicy Bogu bluźnić a Jego wiernych bardzo chętnie będą oglądać mordowanych przez Bestie .


Wracając do TERAZ , nowi królowie pragną rzekomo zaprowadzić sprawiedliwość na ziemi lecz władzy nie mają zamiaru oddać Isusowi i Mu się poddać . Zresztą Isus już ma swoich przyszłych króli – 144 000  Izraelitów czystych i bez skazy .


Isus powiedział " te dni będą skrócone ze względu na wybranych" ORAZ "zaraz po udręce owych dni " .



Wzięcie wybranych i nadchodzące cuda Boże zostaną pozytywnie odczytane przez prawych ludzi ale przez ogromną większość populacji ziemi czyli lewice te wydarzenia zostaną odebrane jako atak na ich bezbożną wolność .


Sąd Boży się rozpocznie i będziemy oglądać to na bieżąco ....oby z nieba !



Czuwajmy bracia i siostry !!!

Tak z ciekawości sprawdziłem synonim słowa czuwać ...

Oto niektóre :
baczyć, dawać na coś baczenie, doglądać,  mieć na coś baczenie, mieć się na baczności, pełnić wartę, pilnować, stać na straży, stróżować, strzec, trzymać rękę na pulsie, trzymać straż, uważać, warować, wartować.[/size]

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

23rd Czerwiec 2022, 13:31
Daniel 4:

(25) To wszystko wydarzyło się Nebukadnesarowi:

(26) Gdy bowiem król Nebukadnesar po upływie dwunastu miesięcy przechadzał się po pałacu królewskim w Babilonie,

(27) Odezwał się król i rzekł: Czy to nie jest ów wielki Babilon, który zbudowałem na siedzibę króla dzięki potężnej mojej mocy i dla uświetnienia mojej wspaniałości?

(28) Gdy słowo to było jeszcze na ustach króla, zagrzmiał głos z nieba: Oznajmia ci się, królu Nebukadnesarze, że władza królewska zostaje ci odjęta.

(29) Będziesz wypędzony spośród ludzi, będziesz mieszkał ze zwierzętami polnymi, trawą jak bydło będą cię karmić i siedem wieków przejdzie nad tobą, aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że je daje temu, komu chce.

(30) W tej chwili spełniło się słowo na Nebukadnesarze: Wypędzony został spośród ludzi i jadał trawę jak bydło, a rosa niebiańska zraszała jego ciało, aż jego włosy urosły jak u orłów pierze, a jego paznokcie jak u ptaków pazury.

(31) A po upływie dni ja, Nebukadnesar, podniosłem oczy ku niebu; a gdy znowu rozum mi powrócił, wtedy błogosławiłem Najwyższego, a Żyjącego wiecznie chwaliłem i wysławiałem, gdyż jego władza jest władzą wieczną, a jego królestwo z pokolenia w pokolenie.

(32) A wszyscy mieszkańcy ziemi uważani są za nic, według swojej woli postępuje z wojskiem niebiańskim i z mieszkańcami ziemi. Nie ma takiego, kto by powstrzymał jego rękę i powiedział mu: Co czynisz?

(33) W tym właśnie czasie powrócił mi rozum i dostojność i powróciła mi moja okazałość na chwałę mojego królestwa; moi doradcy i moi dostojnicy szukali mnie i znowu przywrócono mnie do godności królewskiej i dano mi jeszcze większą władzę.

(34) Teraz ja, Nebukadnesar, chwalę, wywyższam i wysławiam Króla Niebios, gdyż wszystkie jego dzieła są prawdą i jego ścieżki są sprawiedliwością. Tych zaś, którzy pysznie postępują, może poniżyć.


------

Współcześni królowie nie postępią jak Nebukadnesar i nie wywyższą Boga tylko będą walczyc z Wybranym Boga - Synem Bożym Isusem.

Od czasów Aleksandra Wielkiego każdy król grecki a potem rzymski był wrogiem Boga.


Myślę że od czasu króla greckiego synowie aniołów zaczęli występować na trony ziemskich króli nie licząc Egiptu i Kaananu, mówię o tronach czterech zwierząt.


Królowie Persji i Medii byli jeszcze ...ludzcy jak wiemy z dalszych rozdziałów Daniela czy Ezdrasza bądź Nechemiasza.


Drugim dowodem jest nienawiść całego świata do starożytnej Persji i jej królów a wielbienie Aleksandra Wielkiego i kultury KOZŁA greckiego.

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3340
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

7th Lipiec 2022, 16:55
Ksiega Jeremiasza
Rozdział 14:

(22) Czy są między bożyszczami narodów takie, które by spuszczały deszcz? Albo czy niebiosa same dają ulewny deszcz?
Czy to nie raczej Ty, Panie, Boże nasz? W tobie pokładamy nadzieję, gdyż Ty czynisz to wszystko.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
Sponsored content

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 4 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach