Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

8th Lipiec 2022, 11:13
Bóg zapowiada że wszystkie narody doswiadczą Jego  mocy oraz  potęgi i sam nam to wyjaśnia!


Ksiega Jeremiasza
Rozdział 16:

(19) Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku.

(20) Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie!

(21) Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan



Sąd Boży wyłoni wszystkich porządnych i prawych ludzi którzy poznają Bożą moc i się przed Bogiem ukorzą.


Niektórzy już teraz dopatrują się w nieszczęściach na ziemi , zapowiedzianych przez Boga czasów konca i początku sądu Bożego który rozpocznie się od przyjścia Pana i Króla naszego Isusa Chrystusa.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

16th Lipiec 2022, 14:17
Objawienie
Rozdział 17:

8. Bestia, którą widziałeś, była i już jej nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że Bestia ta była i że jej nie ma, i że znowu będzie.
(9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;
(10) Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
(11) A Bestia, która była, a już jej nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.


Bestia będzie ósmym królem , który jest spośród minionych siedmiu.

Bestia ma siedem głów  w tym jedną śmiertelnie ranioną i to ta głowa śmiertelnie raniona , która zostanie/została wyleczona będzie ową Bestią , której mieszkańcy ziemi będą składać pokłon.


Rozdział 13;
1) I widziałem wychodzącą z morza Bestię, która miała dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na głowach jej bluźniercze imiona.
(2) A Bestia, które widziałem, była podobna do pantery, a nogi jej jak u niedźwiedzia, a paszcza jej jak paszcza lwa. I przekazał jej smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.
(3) A jedna z głów jej była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jej była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za ową Bestią.
(4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał Bestii moc, a także Bestii oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż może z nią walczyć?
(5) I dano jej paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano jej też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
(6) I otworzyła paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
(7) I dozwolono jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano jej też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
(Cool I oddadzą jej pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
(9) Jeśli kto ma uszy, niechaj słucha.
(10) Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych.
(11) I widziałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi, która miała dwa rogi podobne do baranich, i mówiła jak smok.
(12) A wykonuje ona wszelką władzę pierwszej Bestii na jej oczach. Ona to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której śmiertelna rana była wygojona.


Wers 12 mówi nam wyraźnie że pokłon będzie oddawany Bestii , której śmiertelna rana była wygojona.

Ten król któremu dane zostanie władza na 42 miesiące  będzie miał swego fałszywego proroka , który namówi mieszkańców ziemi do postawienia posągu tego króla czyli Bestii której śmiertelna rana była wygojona.



(14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano jej czynić na oczach Bestii, namawiając mieszkańców ziemi, by wykonali ikonę Bestii, która ma ranę od miecza, a jednak została przy życiu.
(15) I dano jej tchnąć ducha w ikonę Bestii, aby ikona Bestii przemówiła i sprawiła, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu ikonie Bestii, zostaną zabici.


Bożek , który dostanie ducha i przemówi - tym duchem będzie zapewne duch nieczysty czyli demon .


(16) Ona też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują pieczęć na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
(17) I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znaku, to jest imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę Bestii; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.


Kim jest ten król ?

Tego jeszcze nie wiemy choć wielu z nas stawia na Aleksandra Wielkiego...

I nie chodzi o Apolyyona wspomnianego w Objawieniu rozdziale 9  , który jest aniołem Otchłani i który zapewne będzie nadzorował uwięzienie samego szatana przez 1000 lat .

Chodzi o jednego ze starożytnych królów anielskich i możliwe że będzie nim kozioł grecki – sam pierwszy król Aleksander Wielki  , którego świat szatana tak wielbi niezależnie od 'barw' agenturalnych Iluminatti...

Daniela 8:
(21) A kozioł jest królem Greków, a wielki róg, który był między jego oczami, to jest król pierwszy.
(22) A to, że został złamany,
a w jego miejsce  powstały cztery rogi;  czterech królów powstanie z tego narodu, ale nie z ich własnej mocy.


Król grecki to zbuntowany anioł walczący przeciwko narodowi wybranemu .

Daniela 10:
(20) A on rzekł: czy wiesz dlaczego przyszedłem do ciebie? Lecz teraz powrócę, aby walczyć z księciem Persów, a kiedy przychodziłem, oto przybył książę Greków.
(21) Ale oznajmię ci, co jest napisane w pismach prawdy. I nie ma nikogo, kto by stał po mojej stronie w tych sprawach oprócz Michała, twego księcia.


Z pism Henocha wiemy że Michał jest księciem anielskim narodu wybranego który stoi w naszej  obronie służąc Bogu a teraz również i zwycięskiemu lwu z Judy czyli Isusowi Chrystusowi .


O ósmym  królu spośród minionych siedmiu czyli Bestii z Objawienia jest też mowa w Daniela rozdziale siódmym:


(24) A jego dziesięć rogów to dziesięć króli którzy powstaną, a po nich powstanie inny, który przewyższy wszystkich poprzednich w ich niegodziwości i on podporządkuje sobie trzech króli.
(25) I będzie wypowiadał słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył świętych Najwyższego, będzie zamyślał zmienić czasy i prawo; i moc będzie dana w jego ręce na czas, czasy i połowę czasu.


Dziesięciu króli oddadzą swą władzę Bestii czyli ostatniemu królowi aby spełniły się wszystkie wyroki Boże.

Objawienie Rozdział 17:

11) A Bestia, która była, a już jej nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
(12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz z Bestią.
(13) Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją Bestii.

(14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów - ci, którzy są z Nim, to powołani, wybrani i wierni.
(15) I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się Nierządnica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.
(16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestię, ci znienawidzą Nierządnicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
(17) Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską Bestii, aż wypełnią się wyroki Boże.
(18) A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.





_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

19th Lipiec 2022, 19:52
Kiedy Isus  rozpocznie realizowanie tego co mówi szósta pieczęć nastąpi trzęsienie ziemi .
Objawienie 6:

(12) I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew,
(13) I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie;
(14) I niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich.
(15) I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich,
(16) I mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie,
(17) I przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?

W Polsce nie ma trzęsień ziemi zatem gdy go doświadczymy natychmiast obserwujmy słońce lub księżyc.

Isus w Mateusza nie wspomniał o trzęsieniu ziemi.

Isus po zmartwychwstaniu został wtajemniczony we wszystkie plany Ojca ale to co mówił w 24 rozdziale Mateusza było przed tym i wtedy nie znał wielu szczegółów. Jak sam mówił że mówi tylko to  co Ojciec mu przekazał a Ojciec przekazał Synowi tylko to co chciał WTEDY przekazać.


Zapewne  Bóg nie chciał by szatan wiedział za dużo nim Isus ...odda swoje życie i zwycięży szatana raz na zawsze.


Czuwajmy na wszystkie znaki objawione nam w księgach prorockich i czuwajmy abyśmy wiedzieli na co być gotowymi gdy się zacznie !


Jak nam sam Ojciec przekazał ,wszystkie Jego Słowa są ze sobą zgodne , jedno nie pozostanie bez drugiego. A my coraz więcej rozumiemy !



(16) Badajcie Pismo Pana i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostanie bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził. (Iz 34)

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

22nd Lipiec 2022, 21:31
Ważny tekst z Henocha na temat bieguna północnego czyli centrum ziemi.  W Biblii nie występują terminy jak biegun północny i południowy 


Są za to krańce ziemi , 4 narożniki ziemi i podwaliny nieboskłonu co nazywają Antarktydą i biegunem południowym.


Za to centrum ziemi nazywają biegunem północnym na temat którego jest masę kłamstw.


Postaram się wyjaśnić czy centrum ziemi jest Rajem Bożym.


26.

1 Stamtąd udałem się do centrum ziemi, gdzie zobaczyłem błogosławione, nawodnione miejsce z roślinami, których gałązki żyły i wyrastały z naciętego drzewa.

2 Ujrzałem tam świętą górę
, a pod górą, po jej wschodniej stronie była woda płynąca ku południowi.

3 Ujrzałem po stronie wschodniej inną górę, która była tej samej wysokości, a pomiędzy nimi była głęboka i wąska dolina, w której obok góry płynął potok.

4 Po jej stronie zachodniej była inna góra, która była niższa od tamtej i niewysoka. Pod nią była dolina i na krańcu trzech [gór] były inne głębokie i suche doliny.

5 Wszystkie doliny były głębokie i wąskie, z twardej skały. Rosły na nich drzewa.

6 Podziwiałem skałę i podziwiałem dolinę. Bardzo się dziwiłem.



Jak widzimy w centrum ziemi nie ma żadnego morza ani lodu tylko jest błogosławione i dobrze nawodnione miejsce.

Stare mapy zdają się częściowo potwierdzać ten opis.

Jest więcej wersetów które muszę porównać i posprawdzać . Zajmie to trochę czasu a jak mi się uda dojść do prawdy  to opublikuje co zrozumiem z pomocą Bożą...

Aha jeszcze jedno.

Raj może mieć inne źródło energii i światła niż słońce, szczególnie że jak mówią inne fragmenty Biblii Raj jest otwarty dla ...nieba .
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

28th Lipiec 2022, 16:12
Znalazłem jeszcze taki fragment w Henocha mówiący nam o czterech punktach kardynalnych.


77.

1 Pierwszy punkt kardynalny nosi nazwę "wschód ", ponieważ jest pierwszym. Drugi nosi nazwę "południe", ponieważ tam właśnie mieszka Najwyższy i szczególnie tam zstępuje Błogosławiony, który jest na wieki.

2 Inny punkt kardynalny nosi nazwę "zachód", ponieważ tam zdążają wszystkie światła nieba, bledną i zachodzą.

3 Czwarty punkt kardynalny nosi nazwę "północ". Dzieli się on na trzy części. Pierwsza z nich jest mieszkaniem dla ludzi, druga zawiera morza, wodę, głębiny, lasy, rzeki, ciemność i mgłę. W trzeciej części mieści się ogród sprawiedliwości.


Wygląda to na nie lada orzech do zgryzienia...

Co oni jeszcze przed nami ukrywają ?

Coś czuje że dowiemy się wtedy gdy ujrzymy na własne oczy prawdziwe mapy ziemi i ...nieba !
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

29th Lipiec 2022, 17:48
Podesłano mi werset z Księgi Rodzaju o położeniu Raju na wschodzie.

Rodzaju 2:
(Cool Potem zasadził Pan Bóg ogród w Edenie, na wschodzie. Tam umieścił człowieka, którego stworzył.

Gdy pisałem artykuł o Raju znałem ten werset , tylko pytanie brzmiało: "Na wschód od czego?"

Zawsze będzie jakiś wschód aż zatoczymy koło gdy będziemy poruszać się na Wschód wokół północy.

Dlatego centrum ziemi jest w jej środku gdzie jest góra Boża.

Nie napisałem w artykule że mapa Mercatora jest na 100 procent zgodna z Prawdą.  Posługiwałem się ł natomiast  Biblią i to też wyraźnie napisałem.

Henoch mówi o czterech punktach kardynalnych jak zacytowałem we wczorajszym poście u góry  i że mieszkanie ludzi jest w części północnej a Ogród Sprawiedliwości jest w jej trzeciej części.

Wszystkie pisma Henocha mówią o centrum ziemi i górze Bożej z drzewem zycia o czym dużo napisałem w artykule .

Nie uważam też by mapa księżycowa była poprawna.  To są same poszlaki i tłumaczenie roztapiania lodów przesuwaniem się zegara ziemi też nie ma żadnego poparcia w Biblii. To co się dzieje na ziemi te wszystkie 'anomalie' są efektem rozpoczętego już sądu Bożego wraz z rozpoczęciem się już czasów końca.

Przed potopem układ ziemi był inny a teraz ziemia jest już porządnie zdewastowana.  Do tego stopnia że będzie jeszcze 1000 lat Królestwa Bożego i Bóg stworzy nową ziemię a także nowe niebo.


Nie ma żadnych wzmianek o czymś takim w Biblii jak układ z mapy księżycowej i trwające ponad 2000 lat ery . Ziemia ma niecałe 5000 lat dopiero!


Prawdy całej dowiemy się już niedługo.

Faktem jest że Raj istnieje w centrum ziemi i jest tam góra Boża z tronem Bożym gdzie możliwe że się znajdziemy przed podróżą wyżej do nieba.


Musimy ufać Bogu i skupić się na czuwaniu a jeżeli mamy znaleźć się w Raju to zabiorą nas tam aniołowie a oni drogę znają.

Sami nigdzie nie pójdziemy bo nawet by nas nie wpuszczono w tamte rejony.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

2nd Sierpień 2022, 21:18
2 Ezdrasza
Rozdział 8:


(1) Odpowiedział mnie i rzekł: "Najwyższy uczynił ten świat dla wielu, ale świat który ma nadejść ze względu dla niewielu.

(2) Opowiem tobie przypowieść Ezdraszu, tak jak kiedy pytałeś ziemię, ona powie ci, że daje nam wiele gliny z której jest wykonane garncarstwo, ale mało pyłu, z którego złoto pochodzi; taki jest bieg dzisiejszego świata.

(3) Wielu jest stworzonych, ale niewielu będzie zbawionych."




Zachęcam do dalszej lektury ....


http://www.bibliamesjanska.com/2_Ez/8.html  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

17th Sierpień 2022, 13:25
1 Księga Henocha
Rozdział 60:

7 W owym dniu zostaną rozłączone od siebie dwa potwory: żeński potwór, któremu na imię Lewiatan, zamieszka głębokości morza nad źródłami wód,

8 natomiast [potwór] męski o imieniu Behemot zajmie swoją piersią ogromną pustynię zwaną Dendain, [leżącą] na wschód od ogrodu, gdzie mieszkają wybrani i sprawiedliwi, gdzie mój pradziad został przyjęty, będący siódmy od Adama, pierwszego człowieka, którego stworzył Pan Duchów".


Kolejne potwierdzenie że w Raju Bożym mieszkają sprawiedliwi i wybrani.


Z tego fragmentu dowiadujemy się że Henoch  też tam był.


Może po to aby zjeść z drzewa życia jako pierwszy człowiek  co zamieszkał w niebie i otrzymał doskonale nieśmiertelne ciało...

Możliwe że tam Isus zgromadzi wybranych i z Raju zostaniemy wzięci do nieba ?!


Tam w centrum ziemi jest świeta góra Boża i może jest tam też wejście lub portal ponad firmament , zwłaszcza jak Raj jest otwarty aż do trzeciego kręgu niebios.




_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

3rd Wrzesień 2022, 19:18
Znamy te wersety bardzo dobrze ale przed chwilą zrozumiałem jeszcze jedną prawdę z nich wynikającą...


(10) Wielu musi być wypróbowanych i dokładnie wybielonych, sprawdzonych ogniem i wyświęconych; ale przestępcy będą popełniać przestępstwa; i żaden z przestępców nie będzie rozumiał; ale mądrzy będą rozumieli.



Mądrość to życie wedle Przykazań Boga Wszechmogącego.


Stosujemy się do Przykazań Ojca naszego więc rozumiemy o wiele więcej niż inni.


Jeżeli rozumiemy Boży plan to oznacza że nie jesteśmy przestępcami w oczach Boga !


Bóg nie uważa nas za przestępców i daje nam zrozumienie swoich planów wedle swej woli.


Przestępcy czyli bezbożni łamiący Przykazania nie rozumieją.


Skoro Bóg nas za takich  nie ma to my też siebie nie miejmy za przestępców !


Bóg wie lepiej niż my !!!


Nasze wzrastające poznanie jest tego dowodem że Bóg nas drodzy bracia i siostry miłuje i bardzo ceni !


Nie wątpcie w to NIGDY !!!



Chwała i cześć Tobie Ojcze nasz teraz i na wieki wieków !!!



_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

9th Październik 2022, 11:48
Pamiętacie ten film ?



Jest o firmamencie nieba.


Pamiętacie o rakietach wysyłanych do góry , które zderzyły się z kopułą nieba powodując chwilowe odsłonięcie tego co jest nad firmamentem.


Wiemy że jest tam woda ale jest też i ...ŚWIATŁO !



Jak nie chcecie całości oglądać przewińcie sobie od 35:30 minuty i popatrzcie !


Po zderzeniu z rakietami firmament zaczął przepuszczać światło które jest w niebie


To światło nie dochodzi do nas i gdy słońce idzie dalej w swej wędrówce to mamy noc jednak światło w niebie świeci cały czas. Firmament nie przepuszcza światła z nieba na ziemię ani nie widać przez niego NICZEGO z ziemi co jest w niebie poza gwiazdami. Wyobrażacie sobie co się wydarzy gdy firmament zostanie zwinięty jak mówią nam proroctwa ?!


Tak zwana "droga mleczna" to są uszkodzenia w firmamencie przez które prześwituje do nas światło z nieba .


Bóg przeszkodził w budowie wieży Babel aby ludzie nie próbowali zniszczyć firmamentu !


http://www.bibliamesjanska.com/Rdz/11.html

(4) Potem rzekli: Nuże, zbudujmy sobie miasto i wieżę, której szczyt sięgałby aż do nieba, i uczyńmy sobie imię, abyśmy nie rozproszyli się po całej ziemi!
(5) Wtedy zstąpił Pan, aby zobaczyć miasto i wieżę, które budowali ludzie.
(6) I rzekł Pan: Oto jeden lud i wszyscy mają jeden język, a to dopiero początek ich dzieła. Teraz już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić.
(7) Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!
(Cool I rozproszył ich Pan stamtąd po całej ziemi, i przestali budować miasto.


Bóg wiedział że źle się to skończy i dlatego przeszkodził temu , zapewne szatan brał w tym udział próbując zaraz po potopie ponownie sprawić aby Bóg się gniewał na ludzkość ale jak czytaliśmy Bóg to rozwiązał w sposób iście mistrzowski - pomieszał ludziom języki ! Prawdopodobnie w ten sposób ocalił ludzi po raz kolejny !


Natomiast tak zwane " komety" są nieruchomymi punktami na firmamencie i nie podróżują z gwiazdami , wyglądają jak czasowe wyrwy w kopule nieba przez które wpada światło.


Wieczne światło z Królestwa Niebios !

2 Ezdrasza
Rozdział 2:
(34) Dlatego mówię do was o narodach, które słyszą i rozumieją: "Oczekujcie pasterza waszego, On da wam odpoczynek wieczny, ponieważ On  jest tym, który przyjdzie na zakończenie wieku, który jest już w zasięgu ręki.
(35) Bądźcie gotowi ku zapłacie królestwa: bo wieczne światło będzie świeciło na was przez wieczność.
(36) Uciekajcie przed cieniem tego wieku: odbierzcie radość swej chwały, oświadczam publicznie mego Zbawiciela jako świadka.
(37) Otrzymajcie dar, który Pan wam powierzył i weselcie się dziękując temu, który was powołał do królestwa niebiańskiego.


Królestwo Niebios to nie mit tylko czysta prawda.


Nie istnieje żaden kosmos którym zaczarowali miliardy ludzi , też byłem tym oczarowany i jako kilkuletni chłopiec marzyłem aby podróżować do gwiazd jako astronauta.


I tam się znajdziemy u góry ponad firmamentem w Królestwie Niebios gdzie świeci wieczne światło !


Mój starszy artykuł o ...podróży do nieba. Warto przypomnieć sobie pewne wersety...


https://arzareth.home.blog/2020/07/17/blogoslawieni-czystego-serca-poniewaz-oni-boga-ogladac-beda/

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

16th Październik 2022, 12:06
Bóg dał Synowi potężną władzę ponieważ Isus zwyciężył wykonując tym wolę Ojca.


Mateusza 28:
(18) A Isus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.


Objawienie 5:

(5) A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.
(6) I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.

Ksiega Henocha nazywa Boga – Panem Duchów.

A siedem duchów Bożych to Jego siedmiu chwalebnych archaniołów.

20. 
1 Te są imiona świętych czuwających aniołów.
2 Uriel, jeden ze świętych aniołów, mianowicie [anioł] gromu i drżenia.
3 Rafał (Rafael), jeden ze świętych aniołów, [anioł] duchów ludzkich.
4 Raguel, jeden ze świętych aniołów, który dokonuje zemsty nad światem świateł.
5 Michał, jeden ze świętych aniołów, mianowicie ten, który jest nad najlepszą cząstką ludzkości, nad narodem [izraelskim].
6 Sarakael, jeden ze świętych aniołów, któremu podlegają duchy ludzi nakłaniających do grzechu.
7 Gabriel, jeden ze świętych aniołów, któremu podlega raj, węże i Cherubini.
8 Remiel, jeden ze świętych aniołów, którego Bóg ustanowił nad tymi, którzy powstają (z martwych).


Bóg dał Isusowi komendę nad siedmioma swoimi aniołami ( duchami) , którzy zostali już  posłani na ziemię i czynią wolę Boga !


Michał z rozkazu Boga i Syna opiekuję się narodem wybranym jak mówi nam też księga Daniela.


Żyjemy w czasach końca gdy władza szatana jest osłabiana i systematycznie niszczona aż dojdzie do swego kresu.


Bóg ma swój plan i działa zgodnie z nim a Isus jako Król posiadający komendę nad całą ziemią oraz niebem dalej wykonuje wolę Ojca !


Czuwajmy bo nie znamy dnia wzięcia do nieba lecz znamy proroctwa o zmianie władzy na ziemi i to się dzieję na naszych oczach.


Czy w Polsce dojdzie do usunięcia władz orła na władzę 10 króli  przed wzięciem do nieba tego nie wiemy. W Rosji to się wydarzyło , Włochy też okazują tego objawy a rzecznik Bestii Fulford mówi nam o nowym królu ( Cesarzu) Chin...


Dlatego mamy czuwać bo każdy już dzień może być  dniem wzięcia do nieba!


Wzięci zostaną tylko ci którzy Boga miłują i których serca okazały się czyste w Jego ocenie.


Serca reszty zostaną odmienione już po ROZPOCZĘCIU wzięciu do nieba wybranych Boga.


W skrócie wzięci zostaną ci co żyją po Bożemu i co do których nasz Ojciec ma poważne plany.


Nie mamy nawet pojęcia jak jest w niebie i CO dalej będziemy robić !


Nasza wierność zostanie nagrodzona zatem musimy być wierni Bogu i Synowi przestrzegając Przykazań a kto tego nie robi ten nie ma wiary...


Jana 20:
(29) Rzekł mu Isus: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Wielu uwierzy gdy zobaczy Isusa na obłokach nieba ale to będzie już PO wzięciu do nieba czyli sami sobie odpowiedzmy KTO zostanie wzięty i KTO jest błogosławiony.


2 Księga Ezdrasza
Rozdział 1:
(35) Oddam domy wasze ludowi przychodzącemu, którzy mnie nie usłyszawszy uwierzą; którym cudów nie pokazałem, uczynią co przykazałem.
(36) Oni proroków nie widzieli, ale będą wspominać nieprawości swoje.
(37) Oświadczam ludowi przychodzącemu łaskę, których dzieci weselą się radością, choć mnie oczami cielesnymi nie widzą, ale duchem wierzą w to, co powiedziałem.




Mamy tu wszystko. Od wiary w Słowo Boże , posłuszeństwo wobec Boga , okazanie skruchy i żałowanie za minione grzechy po oddawanie Bogu czci w duchu i prawdzie.



Takich Ojciec szuka i takich On wybrał.




Jana 4:

(23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.
(24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

17th Październik 2022, 21:07
PRAWDZIWY dostojny i pełny chwały wygląd Syna Bożego naszego Króla Isusa w swym ciele niebiańskim.


Objawienie 1:

(12) I obróciłem się, aby zobaczyć, co to za głos, który mówił do mnie; a gdy się obróciłem, ujrzałem siedem złotych świeczników,

(13) A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem;

(14) Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty,

(15) A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód.

(16) W prawej dłoni swojej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku.

(17) Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,

(18) I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu.



A ten cały całun turyński mogą sobie wsadzić nie powiem gdzie razem z całą doktryną szatańskiego bałwochwalczego katolicyzmu.  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

20th Październik 2022, 21:06
WSPÓLNA polityka  szatana
Bestii i fałszywego proroka przeciwko Bogu.



Objawienie 16:
(13) I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy Bestii, i z ust fałszywego proroka;

(14) A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.


I za tą wspólną politykę skończą też RAZEM w jeziorze ognia !


Objawienie 20:

(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też Bestia i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.


Taka kara nigdy nie zostanie zapomniana gdyż jest to kara WIECZNA!



Biblia którą zostawił nam nasz Bóg rozwiewa mrok i kłamstwa abyśmy rozumieli i byli ROZUMNI.


Bez Biblii człowiek nie ma żadnego pojęcia   kim jest , co się dzieje,  dlaczego się dzieje i jaki Bóg ma na to plan.


Dziękujemy Ci Ojcze nasz za to bogactwo jakie nam zostawiłeś abyśmy nie chodzili w ciemnościach szatańskich !  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

21st Październik 2022, 16:44
Objawienie 19:

(1) I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.

(2) I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.

(3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.

(4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Isusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu Bestii ani ikonie jej i nie przyjęli pieczęci na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

(5) Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.

(6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.



Ci co odmówią pokłonu posągowi Bestii i nie wezmą też jej pieczęci zmartwychwstaną i będą panować z Isusem przez 1000 lat.


Druga śmierć nad nimi nie będzie miała mocy czyli sąd ostateczny po 1000 letnim Królestwie ich ominie bo już zwyciężą swoją postawą wobec nadchodzącej próby.



Objawienie 15:


(1) I widziałem inny znak na niebie wielki i dziwny: siedmiu aniołów z siedmiu ostatnimi plagami, gdyż na nich zakończył się gniew Boży.

(2) I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.

(3) I śpiewali pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka, mówiąc: Wielkie i dziwne są dzieła twoje, Panie, Boże Wszechmogący; sprawiedliwe są drogi twoje, Królu narodów;

(4) Któż by się nie bał ciebie, Panie i nie uwielbił imienia twego? Bo Ty jedynie jesteś święty, toteż wszystkie narody przyjdą i oddadzą ci pokłon, ponieważ objawiły się sprawiedliwe rządy twoje.




Wziętych do nieba ta próba ominie ponieważ ci wybrani nigdy nie umrą tylko za życia znajdą się w Królestwie Niebios.



Wybrani do nieba już swoje próby przeszli i przechodzą nadal a Bóg wypróbował ich BARDZO.



1 Henocha 108:

7 Albowiem na górze w niebie znajdują się księgi i notatki o nich. Aniołowie mogą je czytać i dowiedzieć się, co ma spotkać grzeszników i duchy pokornych oraz tych, którzy umartwiali swe ciała i zostali nagrodzeni przez Boga, jak również tych, którzy byli wykorzystywani przez złych ludzi.

8 Są to ci, którzy miłowali Boga, a nie kochali złota czy srebra, czy jakiegoś światowego dobra, ale wydali swe ciała na mękę.

9 Są to ci, którzy od samego momentu swego istnienia nie pragnęli ziemskiego pokarmu, ale uważali siebie za przemijające tchnienie i trzymali się tego. Pan wypróbował ich bardzo i dusze ich okazały się czyste, aby mogły błogosławić Jego imię".

10 Wszystkie ich błogosławieństwa opowiedziałem w księgach. Wyznaczono im nagrodę, albowiem okazało się, że bardziej umiłowali niebo niż swoje życie na świecie i nawet jeśli zostali zdeptani nogami przez złych ludzi i musieli wysłuchiwać, jak ich lżono, poniżano i wykorzystywano, to mimo to błogosławili mnie.






Oni Boga swego JUŻ poznali i Go miłuja calą duszą i sercem swym oraz poznali i miłują rownież Króla swego Isusa Chrystusa!


Jana 17:

(1) To powiedział Isus, a podniósłszy oczy swoje ku niebu, rzekł: Ojcze! Nadeszła godzina; uwielbij Syna swego, aby Syn uwielbił ciebie;

(2) Jak mu dałeś władzę nad wszelkim ciałem, aby dał żywot wieczny tym wszystkim, których mu dałeś.

(3) A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Isusa Chrystusa, którego posłałeś.  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

23rd Październik 2022, 14:11
Druga księga Ezdrasza jest bardzo ważna aż na tyle że usunięto ją z Biblii aby nikt jej nie studiował lecz te czasy już minęły.

Dzięki niej wiemy jaka jest nauka o śmierci czy o prawdziwej linii czasowej która nam daje nie 2022 lata od narodzin Isusa lecz niecałe 500 lat !



1500 lat dodano do kalendarza aby ukryć prawdziwość proroctw Bożych oraz dalsze  istnienie i sprawowanie władzy przez Imperium Romanum czyli orła rzymskiego – czwartej bestii.



Poniżej link do szczegółowej wizji orła rzymskiego danej Ezdraszowi.

http://www.bibliamesjanska.com/2_Ez/11.html


Rozdział 12 natomiast zawiera SZCZEGÓŁOWE wyjaśnienie wizji .

(10) On powiedział do mnie: "Oto wyjaśnienie wizji, którą widziałeś:
(11) orzeł, którego widziałeś wychodzącego z morza to jest królestwo, które zostało ukazane w wizji Danielowi bratu twemu.
(12) Ale jemu nie było to wyjaśnione tak, jak ja tobie wyjaśniam lub wyjaśniłem.


Bóg zesłał Ezdraszowi wyjaśnienie wizji wraz z opisem czasowym. Te wyjaśnienia NIGDY nie pasowały do linii czasowej jaką nam wmówiono. Luka czasowa pomiędzy cesarzami z początku Imperium a czasami końca sięgała ponad 1500 lat!


Postaram się trochę to rozjaśnić i wyjaśnić.


Jedno jest pewne orzeł rzymski NIEPRZERWANIE dzierży władzę od czasów Isusa choć teraz jego władza upada bo mamy czasy końca.

(13) Oto idą dni, kiedy powstanie królestwo na ziemi i będzie bardziej przerażające niż wszystkie królestwa, które istniały wcześniej.
(14) I dwunastu króli będzie rządzić w nim, jeden po drugim.
(15) Ale drugi , który ma rządzić będzie się trzymał przez dłuższy czas niż inni z tych dwunastu. 
(16) To jest wyjaśnienie dwunastu skrzydeł które widziałeś.

Dwunastu króli będzie rządzić jeden po drugim.

Jeżeli założymy że Juliusz Cezar był pierwszym królem to drugim był Oktawian August który rządził najdłużej.

Potem mamy jeszcze Tyberiusza , Kaligulę, Klaudiusza i Nerona . Prawdopodobnie ich panowania są prawdziwe . To nam daje sześciu króli.
Neron kończy życie w 68 roku.

W czasach gdy Jan spisywał Objawienie był on na zesłaniu na wyspie Patmos za głoszenie o Isusie.


To był rok ok 100 i wtedy Rzym był jeszcze pogański i nie został jeszcze przetransformowany  w to czym jest dzisiaj.


Dalej mamy BARDZO ale to BARDZO ciekawą informację:


(17) Odnośnie głosu, który słyszałeś, nie z głów jego, ale z pośrodku ciała jego, oto jego wyjaśnienie:
(18) w środku czasu tego królestwa rozpoczną się wielkie zmagania i będzie mu grozić upadek; jednakże nie upadnie i odzyska poprzednią moc.


W środku czasu orła nastąpiła jakaś wojna o władzę , możliwe że wielki bunt i to doprowadziło prawie do upadku orła.


Skoro wiemy że mamy piąty wiek a nie dwudziesty pierwszy to łatwo można wyliczyć że te "zmagania w środku czasu orła" muszą przypadać na czas nieodległy 200- 250 lat temu!


Jak wiemy orzeł stale podbijał nowe królestwa i narody a jego dominacja nad całym światem została ugruntowana stosunkowo niedawno prawdopodobnie właśnie w czasie po tych zmaganiach.


Możliwe że nastąpił bunt reszty czujących się zagrożonych  królestw ziemi , które Rzym z trudnością stłumił po czym podbił. Tak zwana powódź błotna mogła być jednym z efektów toczonych wtedy walk. Rzym WYGRAŁ i uzyskał poprzednią moc i przejął władzę nad całą ziemią.


W tym filmie mamy po części potwierdzenie tej walki Rzymu i jego zwycięstwo nad całym  światem  zgodnie z proroctwami.




Ja jestem daleki od teorii utopijnego zjednoczonego świata przed tymi wydarzeniami ponieważ Biblia tego nie potwierdza tylko mówi nam o orle , który już samym swym istnieniem przeczy tej teorii. Rzym trwa od 500 lat NIEPRZERWANIE czyli nie było żadnego jego starożytnego upadku jak mówi zakłamana historia co już wyklucza zjednoczoną federację.

Idźmy dalej.

(19) A że widziałeś osiem małych skrzydełek przylegających do jego skrzydeł, takie jest wyjaśnienie:
(20) Ośmiu króli powstanie w nim, których czasy będą krótkie i ich lata szybkie;
(21) i dwóch spośród nich zginie, kiedy środek czasów się przybliży a czterech będzie zachowanych na czas, kiedy koniec zacznie się przybliżać, a dwóch będzie zachowanych aż do końca.


Zapewne chodzi o przekształconych już z cesarzy na papieży królów orla po wielkich zmaganiach.


To co się wydarzyło w połowie czasu trwania orła ODCIĘŁO całkowicie ludzkość od poprawnej linii czasowej . Zasunięto szatańską  zasłonę kłamstw w KAŻDEJ dziedzinie życia aż doszło do utrwalenia kłamstwa heliocentrycznego dopiero w tym stuleciu. Żyją jeszcze osoby których w szkołach uczono że ziemia jest płaska !


Rzym fałszywie ogłosił się Bożą instytucją i podbij cały świat za pomocą wojsk US oraz systemu finansowego fałszywego pieniądza posługując się takimi marionetkami jak Rotszyldowie , Rockefelerowie i inni. To do niedawna tworzyło potężną sieć terroru i nadzoru nad całą ziemią. Teraz to upada zgodnie z proroctwami Boga , który wyznaczył czas na władzę orła i ten czas DOBIEGA już końca.


Dalej mamy informację o trzech głowach orła co zdaje się pasować do trzech ostatnich królów Rzymu czyli Jana Pawła , Benedykta i Franciszka.

(22) A że widziałeś trzy głowy w spoczynku, oto wyjaśnienie:
(23) W ostatnich dniach Najwyższy wzbudzi trzech króli,  oni odnowią wiele rzeczy, i będą rządzili nad ziemią
(24) i jej mieszkańcami bardziej opresyjnie niż wszyscy, którzy byli przed nimi; dlatego oni są nazywani głowami orła.

(25) Ponieważ to oni zgromadzą jego wszelką nikczemność i dokonają jego ostatnich dzieł.
(26) Kiedy widziałeś większą głowę że zniknie; jeden z króli umrze w swym łóżku, ale w agoniach.
(27) Co do dwóch pozostałych, miecz pochłonie ich obu.
(28) Bo miecz jednego pochłonie tego, który jest z nim, ale on także padnie pod mieczem w ostatnich dniach.

Ci trzej królowie doprowadzili całą nikczemność orła do końca jak mówi proroctwo! A skoro Watykan już upadł to nie ma innych kandydatów.

Jan Paweł miał ogromną władzę i za jego rządów NWO czyli ekspansja Rzymu poszła ogromnie do przodu.

I umarł on  w okropnych  męczarniach na swoim łożu . Konał kilka dni , pamiętam jak TV w Polsce o tym ciągle gadało i jak byli smutni.

Potem mamy Benedykta , który abdykował lecz zachował honorowy tytuł  i Franciszka , który już PONOĆ nie żyje jeśli wierzyć Fulfordowi.


Jeżeli Franciszek faktycznie jest martwy a ten co występuję to aktor wtedy możemy już powiedzieć o wypełnieniu się proroctwa o trzech głowach.


Jeżeli tak to spójrzmy co następuję po tym:

(29) A to, że widziałeś dwa małe skrzydła przechodzące ku głowie, która była po prawej stronie,
(30) taka jest interpretacja: to są ci, których zachował Najwyższy na koniec orła; to był rząd krótki i pełen zamieszania tak, jak to widziałeś.


Dwa małe skrzydła przychodzą ku jednej z głów orła co oznacza że się one bardzo do niego zbliżyły. Może na tyle aby ją  usunąć i przejąć podstępem władzę?! Spiski i królobójstwo to nic nowego w Imperium Romanum...

Te dwa małe skrzydła to rząd krótki i pełny zamieszania zachowany na koniec orła.

Jak sami widzimy koniec orła się już zaczął . Nastąpił upadek władzy papieży i Watykanu a ci którzy jeszcze rządzą i trzymają się jako tako to rządy pełne zamieszania , które mają być krótkie.


Według mojego rozeznania mowa tutaj o KM która była kontrolowana do niedawna przez Watykan oraz o  WEF który nadal próbuję rządzić całą ziemią. W ich  szeregach mogą  kryć się dwa ostatnie skrzydła . Możliwe że jednym z nich jest Schwab lub nie znamy ich personali.


Faktem jest że to  koniec orła rzymskiego który NIE ODZYSKA już mocy dlatego oglądamy wielkie zamieszanie wśród władz , które niedługo już upadną i zostaną zastąpione przez dziesięć rogów Bestii czyli 10 nowych królów.


Czas orła się kończy i obserwujemy to na własne oczy.



_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

9th Styczeń 2023, 13:23
1 Henocha

6.

1 Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki.

2 Ujrzeli je synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden drugiemu powiedział: "Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłodźmy sobie dzieci".

3 Szemihaza, który był ich dowódcą, powiedział do nich: "Obawiam się, że może nie zechcecie tego zrobić i że tylko ja sam poniosę karę za ten wielki grzech".

4 Wszyscy odpowiadając mu rzekli: "Przysięgnijmy wszyscy i zwiążmy się przekleństwami, że nie zmienimy tego planu, ale doprowadzimy zamiar do skutku".

5 Następnie wszyscy razem przysięgli i związali się wzajemnie przekleństwami.



Mamy potwierdzenie że aniołowie pragnęli pięknych kobiet ludzkich , pożądali ich i CHCIELI mieć z nimi dzieci JAK ludzie.

Wiedzieli że to ciężki i niewybaczalny grzech ponieważ szatan wcześniej to samo zrobił z Ewą.

Jednak nie potrafili się powstrzymać i od patrzenia przeszli do działania wcześniej planując całą akcję.




7.

1 Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawać z nimi. Nauczyli je czarów i zaklęć i pokazali im, jak wycinać korzenie i drzewa.

2 Zaszły one w ciążę i zrodziły wielkich gigantów. Ich wysokość wynosiła trzy tysiące łokci.

3 Pożerali oni wszelki znój ludzki, a ludzie nie potrafili ich utrzymać.

4 Giganci obrócili się przeciwko ludziom, aby ich pożreć.

5 I grzeszyli przeciw ptakom, zwierzętom, gadom i rybom. Pożerali mięso jedni drugich i pili zeń krew. 

6 Wtedy ziemia poskarżyła się na nieprawych.


Mamy opis tego co działo się potem.

Narodzili się giganci którzy zaczęli zjadać ludzi i pić krew.

Wtedy to też zaczęto wycinać drzewa których pnie do dzisiaj stoją przemianowane na płaskowyże itp.

Do tego wszystkiego namówił ich Gadrael czyli szatan wąż z Edenu .


8.

1 Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.

2 Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.

3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.

4 Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.


Wstawiennictwo archaniołów na rzecz ludzi


9.

1 Wówczas Michał, Gabriel, Suriel i Uriel spojrzeli z nieba i ujrzeli wielką ilość rozlanej krwi na ziemi i wszelką niegodziwość, jakiej dokonano na ziemi.

2 Powiedzieli jeden do drugiego: "Niech zniszczona ziemia zawoła głosem ich krzyków aż do bramy niebios.

3 A teraz, wam to, O Święci niebios, skarżą się dusze ludzi mówiąc: "Zanieście naszą skargę przed Najwyższego".

4 Rzekli do Pana, Króla: "Panie panów, Boże bogów, Królu królów! Twój chwalebny tron [trwa] po wszystkie pokolenia świata, a twoje imię jest święte i wychwalane przez wszystkie pokolenia świata, błogosławione i chwalebne! Tyś wszystko uczynił i władza nad wszystkim jest Twoja. Wszystko jest jawne i otwarte przed Tobą i widzisz wszystko i nie ma niczego, co mogłoby być przed Tobą ukryte.

6 Zobacz więc, co uczynił Azazel, jak nauczył wszelkiej niegodziwości na ziemi i odsłonił odwieczne tajemnice przechowywane w niebie.

7 Semiaza nauczył zaklęć, ten, któremu dałeś władzę, aby panował nad tymi, którzy są z nim.

8 Pospołu poszli do córek ludzkich i spali z tymi kobietami i stali się nieczyści i objawili im te grzechy.

9 Kobiety zrodziły gigantów (nefilimów) i przez to cała ziemia napełniła się krwią i niegodziwością.

10 Teraz zaś dusze zmarłych wołają i skarżą się. Aż do bram niebios skarga ich dotarła, bo nie mogą przemóc niegodziwości popełnionej na ziemi.

11 Ty wiesz wszystko, zanim coś się stanie i znasz ich sprawę. Jednak nic nam nie mówisz. Co mamy z nimi począć?"


10. 

1 Wówczas Najwyższy, Wielki i Święty odezwał się. Posłał Arsialaiura do syna Lamecha mówiąc mu:

2 "Powiedz mu w moim imieniu: 'Ukryj się!' Wyjaw mu nadchodzący koniec, albowiem cała ziemia zostanie zniszczona. Na całej ziemi nastanie potop i to, co na niej się znajduje, ulegnie zniszczeniu.

3 A teraz naucz go, jak ma uciec i jak jego potomstwo ma przeżyć na ziemi".

4 Następnie Pan powiedział do Rafaela (Rafała): "Zwiąż Azazela za ręce i nogi i wrzuć go do ciemności. Otwórz pustynię, która jest w Dudael, i wrzuć go tam.

5 I rzuć na niego chropowate i ostre kamienie i przykryj go ciemnością. Niech tam przebywa na zawsze! Przykryj jego oblicze, żeby nie mógł widzieć światła

6 I żeby w wielki dzień sądu mógł być wrzucony do ognia.

7 Ożyw ziemię, którą zniszczyli aniołowie, i zapowiedz uzdrowienie ziemi, albowiem ja ożywię ziemię tak, że nie wszyscy synowie ludzcy wyginą z powodu wszelkiej tajemnicy, którą [aniołowie] dali poznać i nauczyli swych synów. 

8 Cała ziemia została zrujnowana nauką dzieł Azazela i jemu przypisz cały grzech!".

9 Pan powiedział do Gabriela: "Wystąp przeciwko bękartom i rozpustnikom i przeciwko synom nierządu i zgładź synów nierządu i synów Czuwających z pośrodku ludzi. Odeślij ich, poślij ich jednego przeciwko drugiemu, niech się wygubią w bitwie, bo długość dni nie będzie im dana.

10 Będą cię oni wszyscy prosić, bo spodziewają się życia wiecznego i że każdy z nich będzie żył pięćset lat".

11 A do Michaela (Michała) Pan powiedział: "Idź, powiadom Semiazę i innych, którzy są z nim, którzy połączyli się z kobietami i ulegli z nimi zepsuciu z wszelką ich nieczystością.

12 Kiedy wszyscy ich synowie wzajemnie się pozabijają i kiedy ujrzą zniszczenie swych umiłowanych, zwiąż ich na siedemdziesiąt pokoleń pod wzgórzami ziemi aż do dni sądu i ich spełnienia, aż dopełni się sąd przeznaczony na całą wieczność.

13 W owych dniach zaprowadzą ich do otchłani ognia na męki i zostaną zamknięci w więzieniu na całą wieczność.

14 Wówczas [Szemihaza] zostanie spalony i unicestwiony wraz z nimi. Zostaną razem związani aż do końca wszystkich pokoleń.

15 Zniszcz wszystkie dusze lubieżne i synów czuwających, bo zepsuli oni ludzi.

16 Zniszcz wszelkie zło z powierzchni ziemi, a wszelkie złe dzieło ustanie. Niech pojawi się roślina sprawiedliwości i prawdy, a czyny staną się błogosławieństwem. Sprawiedliwość i prawdę będą sadzić w radości na zawsze. 

17 A teraz wszyscy sprawiedliwi ocaleją i żyć będą [tak długo aż] zrodzą tysiące. Wszystkie dni ich młodości i ich starości dopełnią się w pokoju.

18 W owych dniach cała ziemia napełniona zostanie sprawiedliwością i cała zostanie zasadzona drzewami i napełni się błogosławieństwem.

19 Zasadzą na niej wszelkie przyjemne drzewa, zasadzą na niej winorośle, a winorośl, która zostanie na niej zasadzona, wyda obfity owoc. Wszelkie nasienie, które na niej będzie posiane, każda miara wyda tysiąc, a każda miara oliwek wyda dziesięć bat oliwy.

20 Wy natomiast oczyśćcie ziemię z wszelkiego zła i z wszelkiej nieprawości, i z wszelkiej nieczystości, którą przyniesiono na ziemię. Usuńcie je z ziemi.

21 Wszyscy synowie ludzcy będą sprawiedliwi i wszystkie narody błogosławić i służyć mi będą.

22 Ziemia zostanie oczyszczona z wszelkiego zepsucia, z wszelkiego grzechu, z wszelkiego gniewu i z wszelkiej udręki. Nie ześlę więcej na nią potopu po wszystkie pokolenia na wieki.




Bóg zadziałał i wydał rozkazy swoim archaniołom.

Giganci zostali posłani jedni przeciwko drugim aby nawzajem się pozabijali , to musiał być czas wielkich wojen i bitew.

Również dalsze potomstwo gigantów czyli bękartów anielskich zostało zabite - to znaczy synowie dalszego nierządu nefilimów.

Bóg zapowiedział potop aby uzdrowić rodzaj ludzki i Ziemię.

Jedynie Noe był czysty aby z niego wyprowadzić ludzi Bożych.

Tak też Bóg uczynił lecz aniołowie po potopie dalej robili to co ich poprzednicy przed potopem.


Bóg zapowiedział że przetrwamy do dzisiaj i tak też się stało- spójrzcie na siebie!


Już niedługo cała Ziemia zostanie oczyszczona to jak kiedyś lecz tym razem będzie inaczej jak mówi nam Objawienie.


Czuwajmy i niechaj się stanie wszystko co zaplanowałeś Boże nasz!
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

24th Marzec 2023, 13:28
Objawienie 16:

(1) I usłyszałem donośny głos mówiący ze świątyni do siedmiu aniołów: Idźcie i Wylejcie siedem czasz gniewu Bożego na ziemię.

(2) I wyszedł pierwszy, i wylał czaszę swoją na ziemię; i pojawiły się złośliwe i odrażające wrzody na ludziach, mających znamię Bestii i oddających pokłon jej ikonie.

(3) A drugi wylał czaszę swoją na morze; i przemieniło się w krew jakby z umarłego, i wszelkie stworzenie, żyjące w morzu, zginęło.

(4) A trzeci wylał czaszę swoją na rzeki i źródła wód; i przemieniły się w krew.

(5) I usłyszałem anioła wód, mówiącego: Sprawiedliwy jesteś Ty, któryś jest i któryś był, święty, żeś taki wyrok wydał;

(6) Ponieważ oni wylali krew świętych i proroków, Ty dałeś im do picia także krew; zasłużyli na to.

(7) I usłyszałem, jak ołtarz mówił: Tak, Panie, Boże Wszechmogący, prawdziwe i sprawiedliwe są twoje sądy.

(Cool A czwarty wylał czaszę swoją na słońce; i dana mu została moc palenia ludzi żarem.

(9) I byli ludzie popaleni wielkim żarem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie opamiętali się, by mu oddać chwałę.

(10) A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki.

(11) I bluźnili Bogu nieba z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów, i nie opamiętali się w swoich uczynkach.

(12) A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.

(13) I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy Bestii, i z ust fałszywego proroka;

(14) A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

(15) Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.

(16) I zgromadził ich na miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon.

(17) A siódmy wylał czaszę swoją w powietrze; i rozległ się ze świątyni od tronu donośny głos mówiący: Stało się.

(18) I nastąpiły błyskawice i donośne grzmoty, i wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd człowiek istnieje na ziemi; tak potężne było to trzęsienie.

(19) I podzieliło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o Wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.

(20) I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było.

(21) I spadły z nieba na ludzi ogromne centnarowe kawały gradu; a ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradu, gdyż plaga ta była bardzo wielka.



Według proroctwa Babilon Wielki dostanie kielich zapalczywego gniewu Bożego na koniec czasu sądu Bożego rządów Bestii.



W rozdziale 18 , który opisuje sąd nad Babilonem Wielkim mamy kolejne proroctwo mówiące nam że na USA zaczną spadać plagi gniewu Bożego po opuszczeniu go przez lud Boży czyli po wzięciu do Nieba i początku oficjalnych działań Boga oraz Syna Bożego na Ziemi.



(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,

(5) Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.


(6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.




To co już się TERAZ dzieje w USA jak coraz częstsze huragany czy  susze lub śnieżyce to początek działań Boga lecz bezbożne nasienie węża tam mieszkające nie zważa na te Boże ostrzeżenie zupełnie jak mówią proroctwa z 2 Ezdrasza.


Możliwe że usunięcie Edomu od władzy na świecie spowoduje że USA na krótko przejdą pod kontrolę Bestii lecz nie na długo - góra 3.5 roku nim spotka je zasłużony i ZATWIERDZONY przez Boga Wszechmogącego los

, scenariusz nie dawno opisany przez Henryka jest całkiem możliwym do wypełnienia bo USA jeszcze trochę pociągnie...


To się okaże po wzięciu do Nieba.


I najważniejsze.


Wszystko będzie jasne gdy Syn Boży Isus Chrystus JAKO Król oficjalnie ogłosi Boży sąd i przemówi do mieszkańców Ziemi , którzy WSZYSCY bez wyjątku WINNI są Mu POSŁUSZEŃSTWO!!!


Niech się stanie!



Większość świata będzie bluźnić Bogu oraz Synowi  i wezmą znak Bestii na czele z USA jak mówi proroctwo!
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3338
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

23rd Maj 2023, 13:51
Właśnie przeczytałem bo czegoś innego szukałem i Piotr też mi to potwierdził.


Ale całość tych słów Apostoła Isusa jest poruszająca do głębi i muszę to wrzucić na forum.


Owocnej lektury bracia i siostry...



(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Isusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela Isusa Chrystusa osiągnęli wiarę równie wartościową co i nasza:

(2) Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie Boga i Pana naszego, Isusa Chrystusa.

(3) Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę,

(4) Przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość.

(5) I właśnie dlatego dołóżcie wszelkich starań i uzupełniajcie waszą wiarę cnotą, cnotę poznaniem,

(6) Poznanie powściągliwością, powściągliwość wytrwaniem, wytrwanie pobożnością,

(7) Pobożność braterstwem, braterstwo miłością.

(Cool Jeśli je bowiem posiadacie i one się pomnażają, to nie dopuszczą do tego, abyście byli bezczynni i bezużyteczni w poznaniu Pana naszego Isusa Chrystusa.

(9) Kto zaś ich nie ma, ten jest ślepy, krótkowzroczny i zapomniał, że został oczyszczony z dawniejszych swoich grzechów.

(10) Dlatego, bracia, tym bardziej dołóżcie starań, aby swoje powołanie i wybranie umocnić; czyniąc to bowiem, nigdy się nie potkniecie.

(11) W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego Królestwa Pana naszego i Zbawiciela, Isusa Chrystusa.

(12) Dlatego zamierzam zawsze przypominać wam te sprawy, chociaż o nich wiecie i utwierdzeni jesteście w prawdzie, którą macie.

(13) Uważam zaś za rzecz słuszną, dopóki jestem w tym ciele, pobudzać was przez przypominanie,

(14) Wiedząc o tym, iż rychło trzeba mi będzie rozstać się z życiem, jak mi to zresztą Pan nasz, Isus Chrystus, objawił.

(15) Dołożę też starań, abyście także po moim odejściu stale to mieli w pamięci.

(16) Gdyż oznajmiliśmy wam moc i powtórne przyjście Pana naszego, Isusa Chrystusa, nie opierając się na zręcznie zmyślonych baśniach, lecz jako naoczni świadkowie jego wielkości.

(17) Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

(18) A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba.

(19) Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach.

(20) Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi.

(21) Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.

(1) Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę.

(2) I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona.

(3) Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie.

(4) Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do Tartaru, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;

(5) Również starożytnego świata nie oszczędził, lecz ocalił jedynie ośmioro wraz z Noem, zwiastunem sprawiedliwości, zesławszy potop na świat bezbożnych;

(6) Miasta Sodomę i Gomorę spalił do cna i na zagładę skazał jako przykład dla tych, którzy by mieli wieść życie bezbożne,

(7) Natomiast wyrwał sprawiedliwego Lota, udręczonego przez rozpustne postępowanie bezbożników,

(Cool Gdyż sprawiedliwy ten, mieszkając między nimi, widział bezbożne ich uczynki i słyszał o nich, i trapił się tym dzień w dzień w prawej duszy swojej.

(9) Umie Pan wyrwać pobożnych z pokuszenia, bezbożnych zaś zachować na dzień sądu celem ukarania,

(10) Szczególnie zaś tych, którzy oddają się niecnym pożądliwościom cielesnym, a zwierzchnością pogardzają. Zuchwali, zarozumiali, nie lękają się nawet bluźnić mocom niebiańskim.

(11) Chociaż aniołowie siłą i mocą są więksi od nich, nie wydają na nich przed Panem wyroku potępienia.

(12) Lecz oni, jak nierozumne zwierzęta, które z natury są po to, by je łapano i zabijano, bluźnią temu, czego nie znają; toteż zginą jak one

(13) I poniosą karę za nieprawość. Oddawanie się w dzień rozpuście uważają za rozkosz, a gdy współbiesiadują z wami, są zakałą i hańbą, ponieważ nurzają się w swoich pożądliwościach.

(14) Oczy ich wypatrują tylko cudzołożnic i nigdy im nie dość grzechu; nęcą dusze słabe, serce mają wyćwiczone w chciwości, synowie przekleństwa.

(15) Opuściwszy drogę prostą, zbłądzili i wstąpili na drogę Balaama, syna Beora, który ukochał zapłatę za czyny nieprawe,

(16) Lecz został zganiony za swoją nieprawość; nieme bydlę juczne, przemówiwszy głosem ludzkim, zapobiegło nierozumnemu postępkowi proroka.

(17) Ludzie ci, to źródła bez wody i obłoki pędzone przez wicher; czeka ich przeznaczony najciemniejszy mrok.

(18) Przemawiając bowiem słowami nadętymi a pustymi, nęcą przez żądze cielesne i rozwiązłość tych, którzy dopiero co wyzwolili się od wpływu pogrążonych w błędzie,

(19) Obiecując im wolność, chociaż sami są niewolnikami zguby; czemu bowiem ktoś ulega, tego niewolnikiem się staje.

(20) Jeśli bowiem przez poznanie Pana i Zbawiciela, Isusa Chrystusa wyzwolili się od brudów świata, lecz potem znowu w nie uwikłani dają im się opanować, to stan ich ostateczny jest gorszy niż poprzedni.

(21) Lepiej bowiem byłoby dla nich nie poznać drogi sprawiedliwości, niż poznawszy ją, odwrócić się od przekazanego im świętego przykazania.

(22) Sprawdza się na nich treść owego przysłowia: Wraca pies do wymiocin swoich, oraz: Umyta świnia znów się tarza w błocie.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
Sponsored content

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  - Page 5 Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach