Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

+8
Iraeneus
Bushi
Henry Kubik
Marysia87
Kasia
efraimita
Liksar
Milosc
12 posters
Go down
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

28th Kwiecień 2016, 23:16
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:56, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

29th Kwiecień 2016, 10:16
Message reputation : 100% (2 votes)
Miłość..nie do końca masz rację. Warto przytoczyć te wersety, które pominąłeś, ponieważ rzucają one więcej światła na ten temat...

Objawienie 21:3-10

(3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi.

(4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już. nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

(5) I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe.

(6) I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.

(7) Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.

(Cool Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

(9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci oblubienicę, małżonkę Baranka.

(10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,

Całe Objawienie dotyczy szczególnie czasów ostatecznych i opisuje zniszczenie szatańskiego świata, oraz ustanowienie na ziemi Królestwa Bożego.

Z powyższych wersetów wynika więc, że mowa jest o czasie, kiedy Izrael będzie sądzony na pustyni, a Ziemia Obiecana zostanie oczyszczona i zstąpi nań od Boga Nowe Jeruzalem.

Wtedy Królestwo Boże zapanuje nad ziemią i Chrystus wraz ze 144 000 - oblubienicą, małżonką Baranka, będzie przejmował władzę nad pozostałymi królestwami czyniąc wszystko nowe.

Szczególnie werset 9 i 10 naprowadzają nas na taki wniosek...Janowi ukazuje się siedmiu aniołów z siedmioma ostatecznymi plagami, czyli są to ci sami aniołowie wylewający na świat 7 czasz gniewu Bożego, na których Boży gniew ma się zakończyć.

I to właśnie po tym czasie, czyli po wielkim ucisku i usunięciu zła nastąpi już panowanie nad całą ziemia pod Prawem Bożym i być może wtedy też, przedstawiciele innych nacji z ich przywódcami (królami), którzy uznają zwierzchnictwo Isusa będą schodzić się do Jeruzalemu, by oddać Bogu należną cześć.

I to właśnie święte miasto Jeruzalem -  "przybytek Boga między ludźmi" stanie się stolicą ziemi, oraz całego Królestwa Bożego i będzie jaśnieć Bożą Chwałą tak, iż nie będzie w nim panowała noc..po prostu Smile
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

29th Kwiecień 2016, 11:53
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:56, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

29th Kwiecień 2016, 12:43
Musimy wziąć pod uwagę to, tak jak w przypadku rozpoznawania hronologii czasów końca, że Objawienie ma w sobie przeplatane proroctwa w taki sposób, aby sam szatan nie mógł ich dokładnie rozpoznać.

Tak więc kierowanie się liczebnikami określającymi kolejność rozdziałów Księgi, nie ma większego sensu i nie jest argumentem za analogiczną kolejnością opisywanych proroctw.

Pamiętaj, że gdy po wielkim ucisku wojska szatana zostaną zgromadzone do wielkiej bitwy na polach Armagedonu, wtedy zostaną one unicestwione, a szatan zostanie uwięziony w otchłani na okres 1000 lat panowania Crystusa.

1000 letnie panowanie obejmie całą ziemię i jej centrum będzie oczywiście miasto Boga - Jeruzalem.

Po 1000 lat szatan zostanie uwolniony na krótki okres i uda mu się zwieść narody będące pod panowaniem Izraela i Królestwa Bożego, które zamieszkiwać będą najdalsze zakątki ziemi, wszak w Jeruzalem tylko Lud Boży będzie przebywał lub osoby wybrane.

I gdy szatan pociągnie owe narody za sobą, by otoczyć Święte Miasto, wtedy Bóg zrzuci na nich ogień z nieba, który w jednej chwili ich pochłonie, a szatan wtedy zostanie wrzucony do jeziora ognia, gdzie przebywa (już od 1000 lat) bestia i fałszywy prorok męczeni dniem i nocą, a wraz z nim powędrują tam wszyscy skazani na śmierć drugą.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

29th Kwiecień 2016, 19:09
Message reputation : 100% (2 votes)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:56, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

6th Maj 2016, 21:42
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:57, w całości zmieniany 1 raz
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

6th Maj 2016, 21:58
Message reputation : 100% (2 votes)
Zapewne coś, czego nie jesteśmy sobie w stanie teraz tego wyobrazić Smile . Bóg jest Wielki i Wspaniały więc i Jego możliwości są nieograniczone. Najpierw się tam dostańmy potem będziemy się "martwić" Laughing

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

6th Maj 2016, 22:42
Message reputation : 100% (2 votes)
Będziemy żyć Miłość w końcu będziemy żyć.!!!!

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

6th Maj 2016, 23:36
Message reputation : 100% (1 vote)
Będziemy jeść lody , bo będą może w końcu zdrowe lol!

A tak już na serio. Myślę , że nawet nie zdajemy sobie sprawy ile nowych możliwości może przynieść nowa ziemia i niebo, ile nowych rzeczy do zbadania, nauczenia się , stworzenia .. poza tym, czy trzeba ciągle za czymś gonić Very Happy ? Spędzanie czasu na wiecznie zielonej łące , w ciszy i spokoju z rodziną i zwierzętami które wszystkie będą żyły w harmonii... dla mnie może trwać to wiecznie Very Happy

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

7th Maj 2016, 00:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja swoim małym szkrabom mówię że w Królestwie Bożym będziemy latali Very Happy Very Happy
Co bardzo chciałbym aby miało miejsce Cool

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

7th Maj 2016, 16:07
Message reputation : 100% (2 votes)
Iraeneus uważaj co obiecujesz dzieciom bo one biorą to na poważnie i potem mogą być rozczarowane:)))

W tym przypadku jednak możesz mieć rację.

Mateusza 22
30) Albowiem przy zmartwychwstaniu ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie.

Czy ten cytat wskazuje również na możliwość latania???

 Izajasz opisuje wygląd serafinów mających po sześć skrzydeł.
Dwa służą do zakrywania twarzy przed blaskiem Boga, dwa do okrywania nóg i dwa do latania.

Może faktycznie będziemy latac (?)
Kto wie...

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

7th Maj 2016, 17:00
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:57, w całości zmieniany 1 raz
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

7th Maj 2016, 18:03
W opisie miasta Jeruzalem czytamy że  ma ono wygląd sześcianu gdzie każdy bok ma dwanaście tysięcy stadiów  czyli ponad dwa tysiące kilometrów.

Miłość,jak będziesz gdzieś po drugiej stronie miasta i będę cię chciała odwiedzić żeby wypić z tobą np.kawę to jak myślisz jak do ciebie dotrę?
Zanim dojdę to z pewnością mi się kawy już odechce.

Nie sądzę by Bóg powielił technologię ludzką.

Jakoś nie widzę metra,tramwaju czy samolotu w tym świętym miejscu.

Bardziej pasuje teleportacja,skrzydła czy coś w tym stylu.

Jedno jest pewne cokolwiek to będzie to napewno będzie wyjątkowe.

Jak już gdzieś pisałam nasza wyobraźnia jest zerowa.
Mam na myśli że my możemy sobie wyobrazić tylko to co już znamy i to ewentualnie tylko podkolorować.

Więc pozostaje nam czekać ...a później z pewnością nie będziemy mogli wyrazić swojego zachwytu co naprawdę znaczy słowo "wyobraźnia".

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

7th Maj 2016, 19:18
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 29th Marzec 2018, 13:40, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

7th Maj 2016, 19:48
Message reputation : 100% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:58, w całości zmieniany 1 raz
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

7th Maj 2016, 20:32
Miłość bracie drogi:)

W tym przypadku nieważne kto się myli a kto nie.

Najważniejsze dla nas jest że w ogóle Królestwo Boże zaistnieje i będzie w nim miejsce dla wszystkich których Bóg wybrał.

A czy będziemy latac czy chodzić czy będzie to czy tamto ...możemy sobie czasami przekazywać swoje własne myśli i pogdybać.

W każdym razie co byśmy tam mieli nie ujrzeć będziemy niesamowicie mile zaskoczeni.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

8th Maj 2016, 11:05
Fajnie by było już w Królestwie albo na pustyni jakby wszyscy z forum, razem spotkali się "na kawę" Wink

Ile byłoby ciekawych wspomnień!  Wesołe dyskusje kto miał racje a kto nie! Wink
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

8th Maj 2016, 11:07
Message reputation : 100% (1 vote)
Przy jakiej kawie? kawa to trucizna z wieloma szkodliwymi składnikami Shocked no może oprócz fusów które mają 200 kronie lepsze działanie niż wit. C.

Ja bym się spotkał przy dobrym winie bez siary Cool

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

8th Maj 2016, 11:31
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:58, w całości zmieniany 1 raz
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

8th Maj 2016, 12:19
Widzę że brat stroni od kolektywu! Wink
Sponsored content

Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas? - Page 2 Empty Re: Czy w Królestwie Bożym będzie istniał czas?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach