Go down
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 17th Wrzesień 2015, 17:24
Message reputation : 100% (3 votes)
Słowianie są najbardziej tajemniczym ludem Ziemi. Mimo olbrzymich postępów nauki i coraz częściej wypowiadanych sądów, że wszystkich odkryć już dokonano, a wszystkie wynalazki wymyślono, jak również, że nie pozostało już prawie nic do zbadania, okazuje się, iż w samym pępku Zachodniej Cywilizacji od kilku tysięcy lat żyje sobie lud, który jest gigantyczną zagadką i czarną dziurą.

Nie wiadomo, skąd się wziął ani kiedy. Nie wiadomo, jak to się stało ze zajął 2/3 Europy. Nie wiadomo, dlaczego jest najliczniejszym europejskim ludem, skoro wyroił się u progu X wieku naszej ery z garstki nieledwie zagrzebanego w borach chłopstwa. Do tego – był już wtedy nacją niemal gotową na przyjęcie chrześcijaństwa. Na dobitkę, to nieliczne chłopstwo od razu zaczęło być całymi zastępami wyłapywane na handel. Pojawiają się więc w dziejach pisanych jako liczne zastępy niewolników – tak liczne, że wszystkie „cywilizowane” narody, które sobie ich za niewolników brały, nazwały ten lud dla odróżnienia od innych „niewolnikami” (sclavinami). Taki właśnie wywód miana „Słowianie” uważa się w dzisiejszej nauce, także polskiej, za równoprawny z innymi i tę bzdurę cytuje się za „autorytetami nauki zachodniej” nie bacząc na skalę małpowanego bezmyślnie nazistowskiego nonsensu. Oczywiście prawie nikt nie zadaje sobie trudu zastanowienia, kogo w takim razie ochrzczono, skoro była to tylko garstka zagrzebana w borach i jakim cudem garstka ta zagospodarowała i obroniła olbrzymie terytorium.

Nie wiadomo też, dlaczego ten lud mówi do dzisiaj jednym językiem (różnice międzyjęzykowe w mowie słowiańskiej można sprowadzić do poziomu dialektów), tak jakby rozszczepienie języka nastąpiło dopiero wczoraj. Poza tym okazuje się, że ten język nie jest jednak wczorajszy ani nawet przedwczorajszy – to język wyjątkowo archaiczny; jest też wyjątkowo bliski dawnego wspólnego języka wszystkich Indoeuropejczyków (Ariów). On właśnie, a szczególnie jego odmiana zwana językiem polskim, jest najbliższy tego języka, od którego wzięły początek niemalże wszystkie języki współczesnych Europejczyków oraz połowy Azji.

Zatem – to już dzisiejszej nauce wiadomo – lud ten tworzył swoją kulturę od zarania w samej kolebce kultury indoeuropejskiej, w samym jej sercu. Czy wobec tego otaczająca go zewsząd kultura Pragermanów, Prairańczyków, Protoceltów, Prasarmatów, Protohellenów i Prarzymian i innych mogła mu być obca? Jak prężne były to ludy i jak dynamiczna była ich kultura doskonale widzimy – przewodziła cywilizacji w przeszłości i podbiła dziś cały świat.

Według wywodów tychże współczesnych „naukowców” inne indoeuropejskie ludy, znane z jakże bogatych wykopalisk archeologicznych, wywędrowały z Kolebki, a Słowianie jako jedyni w niej pozostali. Oni jedni nie mieli do roku 500 nowej ery żadnej kultury – nawet nie umieli lepić garnków na kole, nie znali też choćby jakichś zalążków notacji, którą można uznać za pierwowzór pisma, a kiedy się pojawili w Europie, nie mieli również żadnej religii – co najwyżej protobuszmeńską, słowem raz jeszcze, nadawali się jak ulał na Białego Murzyna, czyli europejską odmianę niewolnika, do czego – w domyśle – i dzisiaj najlepiej się nadają.

Jednym słowem, mimo współistnienia w tejże kolebce z jakże kulturalnymi ludami, przejmując od nich liczne słowa do swego prymitywnego, ubogiego języka, w2 którym brak było słów na takie pojęcia jak księżyc, księga, rola, radło, czy choćby koń – jako jedyni nie nauczyli się niczego, a potem – stanowiąc niewolną bandę popędzaną przez Hunów i Awarów – w ciągu zaledwie 200 lat zajęli w Europie najlepsze miejsca i największy obszar. Na dodatek uczynili to w sposób tak przebiegły, że się ich nie udało żadnym sposobem potem wypędzić ani wytępić. Począwszy od 600 roku lud ten był mordowany i rugowany, ginął setkami dzięki najazdom organizowanym od zachodu przez Cesarstwo Frankijskie, a potem Niemieckie i tzw. chrystianizatorów oraz w napaściach ze wschodu i południa organizowanych przez Bizancjum, Awarów, a potem Tatarów i Turków. Co ciekawe, właśnie on przetrwał i nawet się rozmnożył podczas gdy cywilizacyjne i nacjonalne potęgi, takie jak Grecy, Celtowie, Rzymianie, Goci, Wandalowie, Sarmaci, Scytowie, Hunowie, Awarowie – po prostu zaniknęły i niemalże ślad po nich nie pozostał, lub zeszły kompletnie na margines dziejów (Grecy).

Co chcemy Wam powiedzieć? Ktoś gdzieś popełnia błąd logiczny – tylko tyle.

Spróbujmy doszukać się prawdy i odgrzebać ją spod popiołów dziejów. Dotychczasowe poglądy na temat pochodzenia Słowian i ich roli w dziejach pełne są stereotypów narosłych pod wpływem nacjonalistycznych i totalitarnych ideologii XIX i XX wieku. Wskażmy te miejsca, w których na pewno mylą się nawet największe autorytety naukowe. Bądźmy odważni i otwarci. Jeśli nie zweryfikujemy twierdzeń, które są nieuprawnione, fałszywe bądź kłamliwe, nie rozwikłamy tej fascynującej zagadki, jaką jest Słowiańszczyzna.

http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/07/22/lechici/

https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/06/27/slowianie-najbardziej-tajemniczy-lud/

http://www.eupedia.com/eu…aplogroups_euro pe.shtml

http://forum.przyszloscwprzeszlosci.pl/literatura-przeszlosci/ksiega-popiolow-prawda-kurhanow-t112.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

może nie lechici  a LEWICI ???? tak sobie pomyslałam


Ostatnio zmieniony przez lusia dnia 18th Wrzesień 2015, 16:32, w całości zmieniany 3 razy

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 17th Wrzesień 2015, 17:41
Jezeli jesteśmy ludem Bożym ,to na wszystkie te pytania...dlaczego?...znamy odpowiedz Smile Smile Smile

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 17th Wrzesień 2015, 17:53
wszystkie odpowiedzi zna tylko Bóg Ojciec a my pewnie 1/10 tej zagadki- dlatego zachęcam do badania tego tematu- po to powstał - umieszczajcie co wiecie cat

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 17th Wrzesień 2015, 18:56
Przypuszczam ,że ta 1/10 tez jest nam nie znana Very Happy  Very Happy  Very Happy

Na niektóre niewiadome w tym poście mozna sobie odpowiedzieć przez zapoznanie sie z artykułem Henryka.

http://www.proroctwa.com/wyniszczanie-bialych.htm

Mnie natomiast bardzo zastanawia dlaczego wlasnie Polacy maja zawsze problem z wybiciem sie a przeciez "Polak potrafi".

Zobaczmy na przykładzie wynalazków Polaków których patenty nie mają szans na jakiekolwiek uznanie .

O dziwo za granicą patenty te są rozpowszechniane.

Pamietacie historię "zderzaka"?

Kiedy w połowie lat 90. pewien polski konstruktor zaprezentował rewolucyjny zderzakpochłaniający energię, wydawało się, że czeka nas rewolucja w motoryzacji. Nic podobnego jednak nie nastąpiło, a teraz Polak musi walczyć o uznanie praw do własnego wynalazku.

Fiat 126p z przodem zaadaptowanym do potrzeb tajemniczego zderzaka z prędkością 30-40 km/h uderzał w masywną przeszkodę. O dziwo samochód pozostawał jednak cały, podobnie jak jego kierowca. Próbę można było więc wielokrotnie powtarzać ku uciesze zgromadzonych gapiów. Tak w skrócie opisać można prezentację "zderzaka Łągiewki", jaką telewizja pokazywała w połowie lat 90. Ówczesne doniesienia medialne nie pozostawiały wątpliwości – niedługo dzieło Polaka stanie się początkiem rewolucji w motoryzacji, a koncerny samochodowe będą biły się o prawa do wynalazku znad Wisły. Stało się jednak inaczej. Naukowe autorytety szybko zaczęły podważać realność wynalazku. Krytycy zwracali uwagę na brak przygotowania akademickiego wynalazcy i to, że urządzenie, by pracować zgodnie z deklaracjami wynalazcy, musiałoby łamać niektóre uznane prawa fizyki.
Na uznanie wynalazku Łągiewki trzeba było czekać lata. Dziś o zderzaku mówi się jako o przyszłości w dziedzinie zabezpieczania nabrzeży portów i uderzających w nie podczas cumowania dziobów statków. Zderzak Łągiewki ma też znaleźć zastosowanie w budowie przyjaznych kierowcy przydrożnych barier. Co ciekawe, przed laty zderzak Łągiewki stał się obiektem zainteresowania Wojskowych Służb Informacyjnych. Jak informuje Rzeczpospolita, wojskowy wywiad uznał wynalazek za ważny dla obronności kraju, dlatego też zarekwirował wynalazcy dokumentację zderzaka i kilka jego prototypów. Po likwidacji WSI materiały zaginęły, co dodatkowo utrudniło starania o patent.
Tymczasem od 2008 r. bliźniacze rozwiązanie gości w bolidach F1 ze stajni McLaren, ale tam znane jest... jako dzieło pewnego profesora z Cambridge. Jak informuje Rzeczpospolita, Malcolm Smith przed kilkoma laty zaprezentował urządzenie działające na zasadzie bardzo zbliżonej do zderzaka Łągiewki. Jednak to Brytyjczykowi udało się go opatentować. Wnioski patentowe Polaka z roku 1995 i 1996 zostały zaś odrzucone ze względu na uchybienia w opisie wynalazku.

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Wojna-o-patent-zderzaka-Lagiewki,wid,14051533,wiadomosc.html?ticaid=1159a1


To mogło być przełomowe odkrycie. Zamiast tego wynalazca przez lata był wyśmiewany; jedynemu uczonemu, który zainteresował się jego wynalazkiem, radzono, by zakończył naukową karierę; a na koniec prace badawcze w tajemnicy prowadzono za granicą. Teraz Lucjan Łągiewka zbiera nagrody na świecie. W Polsce nie został doceniony, choć jego nazwisko jest znane od lat. Wciąż walczy o opatentowanie swojego wynalazku.
http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/historia-pewnego-wynalazku,38692.htmlTu z kolei mamy patent na grafen .

http://www.polskieradio.pl/23/267/Artykul/355928,Polacy-maja-patent-na-grafen-To-szansa-na-podboj-swiata

...i kolejna niespodzianka.

Człowiek ktory zna sie na tym od postaw nagle komuś nie spasował ...???

https://m.youtube.com/watch?v=6gbfyqKy2n4

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 17th Wrzesień 2015, 19:10
Uważam że zawsze należy pogłębiać swą wiedzę- mamy być przecież sprytni, roztropni, badać, szukać .Sądzę  że jesteśmy w okresie odsłaniania tajemnic . O takie właśnie wiadomości mi chodzi jak o ten o motoryzacji i polskich wynalazkach. Artkuły Henryka znam i nieraz wracam. Zastanawia mnie ten fragment z Księgi Powtórzonego Prawa 32  czy to nie pasuje do Słowian- którzy czcili później  bożki- swarog, perun, strzybóg itd. cały rozdział moim zdaniem opisuje ród krnąbrny - Słowian Very Happy

czcili bożki a jednak nie był ( jest ) to lud krwiożerczy , dziki,  ma prawo Boże w sercach ,jednak Polak mądry po szkodzie

Pwt.Prawa 32.5
(5) Źle postąpił wobec niego - Nie są synami jego przez przywary swoje - Ród krnąbrny i przewrotny.
(6) Czy Panu tak odpłacicie, Ludu głupi i niemądry? Czyż nie jest On ojcem twoim, stwórcą twoim, Czy nie On cię stworzył i utwierdził?
(7) Wspomnij dni dawne, rozważcie lata dawnych pokoleń, Zapytaj ojca twego, a oznajmi ci, Starszych twoich, a powiedzą ci.

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 17th Wrzesień 2015, 20:29
Dokładnie Lusiu.

Jesteśmy narodem krnąbrnym i przewrotnym.

Nie musimy nawet zaglądać do Bibli chociaż tam mamy tego potwierdzenie.

Kazdy z nas z codziennego doświadczenia moze śmiało stwierdzić ze jeszcze bardzo daleko nam do doskonałości .

Ostatnie dni spędziłam w szpitalu i przytoczę malutki jeden przykład.

Jednej z pacjentek trochę przesunęła sie godzina operacji .

Z tłumaczeń jednej osoby z personelu wynikało ze maja dużo pacjentów itp.

Dla oczekującej pani jednak nie było żadnego tłumaczenia twierdząc ze o niej zapomnieli i nie maja żadnego grafiku operacji itp

Przebiegu dyskusji nie będę opisywała ale w każdym razie miło nie było .

Pacjentka ta i tak nic nie zmieniła a tylko zakłóciła spokój nie tylko sobie ale i innym pacjentom i pozostawiła po sobie nie miłą atmosferę.

Przy wypisie dostałam anonimową ankietę w której były pytania odnośnie personelu,lekarzy itp.

Ponieważ jedyną osobą, która pary razy się mną zainteresowała była pani salowa (chyba Chinka )stwierdziłam ze jezeli mam kłamać i zaznaczać wszystko pozytywnie to raczej wolałam ankietę wyrzucić niż im tam wszystkim zaszkodzić .

Za granicą krąży takie przysłowie o Polakach ;&

"Jak ci Polak nie zaszkodzi to juz ci pomógł "

Niestety jest to prawda ale nie jest az tak żle,

Jezeli chodzi o wielkie sprawy potrafimy szybko sie jednoczyć .

Najgorszy Polak widząc krzywdę drugiego zareaguje.

Mamy twarde karki ale w szczególnych sytuacjach potrafimy pomagać sobie nawzajem.

Jesteśmy wrażliwi i bronimy swojego.Czasami nawet czyjegoś .

Z trudem przyznajemy sie do winy ale robimy to.

Potrafimy przepraszać i wykazujemy skruchę .

Pan Bóg wie to wszystko i nas zna i dlatego ze względu na swoje święte imie da nam jeszcze szanse i chwała Mu za to.Księga Ezechiela 36

(25) I pokropię was czystą wodą, i będziecie oczyszczeni od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów was oczyszczę.

(26) I dam wam serce nowe, i umieszczę nowego ducha w was, i usunę serce kamienne z waszego ciała, a dam wam serce mięsiste.

(27) Mojego Ducha włożę do waszego wnętrza i spowoduję, że będziecie postępować według moich rozporządzeń,  będziecie przestrzegać moich postanowień i wykonywać je.

(28) I będziecie mieszkać w ziemi, którą dałem waszym ojcom; i będziecie dla mnie ludem, a Ja będę dla was Bogiem

(29) I wybawię was od wszystkich waszych nieczystości, sprawię, że wzejdzie zboże i rozmnożę je, a nie dopuszczę do was głodu.

(30) Pomnożę owoce drzew i plony pól, abyście już nigdy nie musieli znosić hańby klęski głodowej wśród narodów.

(31) Wtedy wspomnicie o swoim złym postępowaniu i o swoich czynach, które nie były dobre; i będziecie się brzydzić samych siebie z powodu swoich win i swoich obrzydliwości.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Arkadia
Liczba postów : 31
Join date : 28/03/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 17th Wrzesień 2015, 22:18
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 59
Skąd : Kraków / Polska

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 18th Wrzesień 2015, 00:17
Pisałem już kiedyś o tym, że już w podstawówce zadawałem pani od historii "niebezpieczne pytania" - bo skoro udokumentowana historia Polski zaczyna się od chrztu Mieszka I , a wcześniej ziemie pomiędzy Bałtykiem a Tatrami zamieszkiwały prymitywne plemiona zbieraczy mchów i porostów to po pierwsze -  co tak bardzo ciągnęło plemiona germańskie w te rejony i kto im tu za każdym razem lał tyłek ? A po drugie - skoro Mieszko był pierwszy to kim było 16-stu wcześniejszych królów widniejących .... na obrazie wiszącym w Częstochowie w wejsciu do kaplicy...?  Pani nie wiedziała, a ja byłem uparty , co skończyło się przymusową wizytą moich rodziców w szkole.... Miało to i dobre strony - zacząłem podejrzewać, że ktoś coś namieszał w naszych książkach a historia wyglądała zupełnie inaczej.... No
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 18th Wrzesień 2015, 03:13
Otóż zauważmy jedno inną tajemniczą nacją są nie tylko Izraelici ale i Edomici:

Cyryl napisał: 
Moim zdaniem Chazarowie to w rzeczywistości Edomici.

Po zniszczeniu Jerozolimy przez wojska Wespazjana, Edomici uciekli na Północ. Czyli tam gdzie znajdowali się Słowianie zaginiony Izrael.

Zauważmy Chazaria - Edomici byli wstanie ciągłej wojny ze Słowiańszczyzną. Chazarzy przeszli na judaizm/Talmudyzm ponieważ wcześniej go wyznawali. Ich wierzenia były zgodne z Talmudem.

Natomiast wierzenia Słowian były zgodnie z ewangeliami dlatego wszystkie narody Słowiańskie szybko przyjęły ewangelie.

Problem z potomkami Ezawa jest poważny. Tutaj opisałem błąd Izaaka, który wolał swojego nieposkromionego syna Ezawa, natomiast Bóg wolał Jakuba:

http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/blad-izaaka-czyli-jego-blogoslawienstwo-dla-ezawa,2875.html

Ezaw miał kilka żon, dwie Chetytki i jedną swego wuja Ismaela. Czyli makabryczna mieszanka wybuchowa.

Owa wojna trwa do dziś.

wolna-polska.pl napisał: 
Poniżej słowa rabina Shneersona:
1. Nasza szczególna taktyka zwalczania Słowian jest tajną wiedzą, z uwagi na jego wyłączność ograniczoną do wybrańców boga. Główną broń walki skierujemy bezpośrednio na Słowian, poza renegatami, „ożenionymi” z Żydami poprzez wspólne interesy. Prawda, wszyscy „ożenieni z nami” zostaną usunięci z naszej wspólnoty kiedy już wykorzystamy ich dla naszych celów.
Słowianie, a wśród nich Rosjanie – są najbardziej nieugiętymi narodami na świecie. Słowianie są nieugięci w wyniku swoich zdolności psychologicznych i intelektualnych, utworzonych przez wiele pokoleń przodków. Niemożliwe jest zmienić ich geny. Słowianina, Rosjanina, można zniszczyć, ale nigdy nie podbić. To dlatego ten lud [dosłownie: materiał siewny] podlega likwidacji, a najpierw ostrej redukcji ich liczebności (z czego kremlowska ropo-gazowa Chazaria, tak umiłowana przez polskojęzyczną putinologiczną agenturę, ścierającą kolana na myśl o putlerze, wywiązuje się z nawiązką/a303). 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lider-chabadu-mesjasz-menahem-mendel-schneerson-planach-zniszczenia-ukrainy-rosji-wznowienie-2014-08


Edomici do swych celów używają islam (w Koranie jest jeden cytat z Talmudu)
http://cyryl.blox.pl/2014/07/Konflikt-Palestynsko-zydowski-moje-zdanie.html

Zauważmy to proroctwo o Edomie:

ks. Abdiasza napisał: 

(1) Widzenie Abdiasza. Tak mówi Wszechmogący Pan o Edomie: Słyszeliśmy wieść od Pana i wysłano gońca do narodów: Wstańcie! Ruszmy przeciwko niemu! Do boju!

(2) Oto uczyniłem cię małym wśród narodów, wzgardzony jesteś bardzo wśród ludzi.

(3) Pycha twojego serca zwiodła cię, który mieszkasz w rozpadlinach skalnych, swoją siedzibę umieściłeś wysoko, myśląc w swoim sercu: Kto mnie sprowadzi na ziemię?

(4) Choćbyś wzbił się wysoko jak orzeł, choćbyś założył swoje gniazdo wśród gwiazd, sprowadzę cię stamtąd - mówi Pan.

(5) Gdy złodzieje wtargną do ciebie albo nocni rabusie jakże będziesz splądrowany! Czy nie będą kradli do woli? Gdy zbieracze winogron przyjdą do ciebie, czy pozostawią choć jedno grono?

(6) Jakże ogołocony jest Ezaw; przetrząśnięte są jego skarby ukryte.

(7) Aż do granicy cię ścigali wszyscy twoi sprzymierzeńcy, zawiedli cię i wzięli nad tobą górę twoi przyjaciele; ci, którzy jedli twój chleb, zastawią na ciebie sidła.

(Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Icon_cool Zaiste, w owym dniu - mówi Pan - wytępię mędrców z Edomu i roztropnych z góry Ezawa; nie ma u niego roztropności.

(9) Wtedy będą przerażeni twoi bohaterowie, Temanie, wszyscy mężczyźni będą wytępieni z gór Ezawa mieczem.

(10) Z powodu zbrodni na twoim bracie Jakubie, okryje cię hańba i będziesz wytępiony na zawsze.

(11) Wówczas gdy stałeś na uboczu, kiedy to wrogowie brali do niewoli jego wojsko, a cudzoziemcy wkraczali do jego bram i rzucali losy o Jeruzalem, także ty byłeś jednym z nich.

(12) Nie paś oczu widokiem swojego brata w dniu jego nieszczęścia! Nie ciesz się z powodu synów Judy w dniu ich zagłady i nie mów zuchwale w dniu niedoli!

(13) Nie wkraczaj do bramy mojego ludu w dniu jego klęski; nie paś i ty oczu widokiem jego nieszczęścia w dniu jego klęski! I nie wyciągaj ręki po jego mienie w dniu jego klęski!

(14) Nie stój na rozstaju dróg, aby zabijać jego uchodźców! I nie wydawaj jego zbiegów w dniu niedoli!

(15) Gdyż bliski jest dzień Pana na wszystkie narody. Jak postępowałeś, tak postąpią z tobą. Odpłata za twoje postępki spadnie na twoją głowę.

(16) Bo jak piliście na mojej świętej górze, tak pić będą stale wszystkie narody; pić będą i chłeptać, i będzie z nimi tak, jak gdyby ich nigdy nie było.

(17) Lecz na górze Syjon będzie wybawienie, jest ona przecież święta, i dom Jakuba przejmie w posiadanie tych, którzy go posiadłości pozbawili.

(18) A dom Jakuba stanie się ogniem, dom Józefa płomieniem, dom zaś Ezawa słomą; podpalą go i strawią; i z domu Ezawa nikt nie ocaleje bo tak rzekł Pan.

(19) I posiądą Negeb, kraj górzysty Ezawa, i Szefelę, kraj Filistyńczyków. Posiądą też kraj Efraima i kraj Samarii, a Beniamin zajmie Gilead.

(20) Pierwsi wygnańcy, z synów Izraela, ci w Chelach, posiądą kraj Kananejczyków aż do Sarepty, a wygnańcy z Jeruzalemu, którzy są w Sefaradzie, posiądą miasta Negebu.

(21) Potem ocaleni na górze Syjon wyruszą, aby sądzić górzysty kraj Ezawa; lecz panowanie będzie należało do Pana


http://bibliamesjanska.com/Ab/1.html

Zauważmy, słowo żyd wymyślono w XVII wieku. Wcześniej było Słowo  Judejczyk:

Ap 2 napisał:(9) Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.

Otóż kto podaje się za Judejczyków a w rzeczywistości nimi nie jest?? Edomici.

Zauważmy, Tora została dana Izraelowi a potem Judzie.

Jednak w czasach Isusa to Edomici objęli władzę nad Judeą. To o nich Isus mówił plemię żmijowe. Dlaczego???

Ponieważ ukrycie oni - w tradycji ustnej - czcili Talmud a otwarcie zasłaniali się Torą.

Edomici czynią tak po dziś dzień, otwarcie mówią o Torze, zaś skrycie czczą Talmud. Dodatkowo wcześniej przejęli tożsamość Judejczyków a potem zamienili cały Izrael w słowo żyd.

Zauważmy też, jedno w USA czy innych państwach Anglosaskich o tym nie słychać dlaczego???

Ponieważ, Edomici rządzą ich umysłami. W jaki sposób?? Poprzez tego człowieka:


cyryl napisał:
A zobaczmy kto inspirował inwazje Szwedów na Polskę jak nie:
"Rzeczywiście, Olivier Cromwell podjudzał Karola Gustawa by "utrącił róg katolickiej bestii". Cromwell uchodził wówczas za wodza protestantów europejskich i jego głos wiele ważył dla szwedzkiego władcy.
Co ciekawe, Cromwell równie mocno poparł plany rozbiorowe z Radnot. "
"W 1649 r. tajne związki usuwają katolicką dynastię Stuartów na rzecz masona Cromwella. W 1655r za namową Żyda Komeńskiego uderzają na Polskę członkowie ” Zakonu Palmowego – Karol Gustaw król Szwecji, Fryderyk elektor Pruski oraz Rakoczy."
Cromwell sprowadził do Anglii żydów, i zobaczcie że Anglia stała się siedzibą rodów bankierskich takich jak: Rothschild, którzy są:
"Rothschild (pl. Rotszyld) – międzynarodowa rodzina niemieckich Żydów , związana z bankowością i finansami , posiadająca silną pozycję w Europie z nadanymi tytułami szlacheckimi przez rządy Austrii i Wielkiej Brytanii . Jest to jedna z najbogatszych rodzin na świecie. Już w XIX wieku nazwisko Rothschildów było synonimem bogactwa."
Cromwell, jako autorytet protestantów, nie dość, że stworzył koalicje z państw protestanckich, to zrobił swoistą "reklamę" protestantom w Polsce. Po potopie szwedzkim, jezuici uzyskali w Polsce i wśród naszego narodu spore wpływy. Jednak nawet te "wpływy" okazały się krótkie, i Watykanowi bardziej opłacało się Polskę rozebrać.

http://cyryl.blox.pl/2014/08/Dlaczego-Watykan-tak-nienawidzi-Polske-i-Polakow.html

Otóż przez Cromwella cały świat Anglosaski widzi Biblie przez Edomickie okulary.Zobaczmy Edomici zgodnie z błogosławieństwem Izaaka wytężają wszystkie swoje siły aby co zrobić??? 
Rodz. 27 napisał:(39) Izaak zaś, ojciec jego, odpowiedział i rzekł do niego: Oto z dala od urodzajnej ziemi będzie siedziba twoja, z dala od rosy z nieba z góry.

(40) Z miecza twego żyć będziesz i bratu twemu służyć będziesz, ale gdy wytężysz siły, zrzucisz z szyi jarzmo jego.


Otóż zauważmy jedno czym jest jarzmo Jakuba???

Jest ono wolą Boga:


Rodz. 25 napisał:(21) Izaak modlił się do Pana za żonę swoją, bo była niepłodna, a Pan wysłuchał go i Rebeka, żona jego, poczęła.
(22) A gdy dzieci trącały się w jej łonie, rzekła: Jeżeli tak się zdarza, to czemu mnie to spotyka? Poszła więc zapytać Pana.
(23) A Pan rzekł do niej: Dwa narody są w łonie twoim i dwa ludy wywiodą się z żywota twego. Jeden naród będzie miał przewagę nad drugim, starszy będzie służył młodszemu.Otóż Edomici chcą zrzucić jarzmo jakie z woli Boga sprawują nad nimi Izraelici. Ma to sens Edomici są gwałtowni więc muszą dla ich dobra panować nad nimi potomkowie posłusznego Jakuba - Izraelici, Słowianie.


Biblia MEsjańska napisał:Psalm 2:1 Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach? 2 Powstają królowie ziemscy i książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego: (3) mówiąc, odrzućmy ich więzy i zrzućmy z siebie ich jarzmo!

Edomici są zawziętymi wrogami Boga i Jego Pomazańca, Isusa Chrytusa. Ich bogiem jest szatan:

http://www.proroctwa.com/lucyfer-bogiem-judaizmu.htm

Edomici są częścią Bestii.


https://zbawienie.forumotion.com/t12p90-cudowne-wybawienie-ludu-bozego


Zauważmy jedno, tak naprawdę najbliżej Izraela byli zawsze Edomici którzy mieli za złe Jakubowi, że "podstępnie pozbawił ich pierworództwa".

Kim są Edomici??? Zauważmy ten fragment:

Ap 2 napisał:(9) Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.

Otóż za kogo podają się żydzi??? Za dom Jakuba - Izrael!!!

Przecież tak samo czynili Edomici. W czasach Isusa podawali się za Judejczyków a obecnie podają się za Izraelitów!!!

Żydzi, Chazarowie to tak naprawdę Edomici!!!!

Oto co Biblia mówiła o Edomitach:


Rodz. 36 napisał:(1) A oto dzieje rodu Ezawa, czyli Edomu.
(2) Ezaw pojął żony spośród córek kananejskich: Adę, córkę Elona, Chetyty, i Oholibamę, córkę Any, syna Sybeona, Chiwwity.
(3) I Basematę, córkę Ismaela, siostrę Nebajota.
(4) Ada urodziła Ezawowi Elifaza, a Basemata urodziła Reuela.
(5) Oholibama zaś urodziła Jeusza, Jalama i Koracha. Oni byli synami Ezawa, którzy mu się urodzili w ziemi kanaanejskiej.
(6) Potem Ezaw zabrał żony swoje i synów swoich, i córki swoje, i wszystkich domowników swoich, i stada swoje, i wszystko bydło swoje, i całe mienie swoje, które nabył w ziemi kanaanejskiej, i udał się do kraju Seir, z dala od Jakuba, brata swego.
(7) Majątek ich bowiem był tak wielki, że nie mogli mieszkać razem, ziemia zaś, w której przebywali, nie mogła ich pomieścić z powodu dobytku, który posiadali.
(Cool Ezaw zamieszkał na pogórzu Seir. Ezaw to Edom.
(9) A oto wykaz rodów Ezawa, praojca Edomitów na Pogórzu Seir.
(10) Takie są imiona synów Ezawa: Elifaz, syn Ady, żony Ezawa, Reuel, syn Basematy, żony Ezawa.
(11) A synami Elifaza byli: Teman, Omar, Sefo, Gatam i Kenaz.
(12) A Timna była nałożnicą Elifaza, syna Ezawa, i urodziła Elifazowi Amaleka. To są potomkowie Ady, żony Ezawa.
(13) A oto synowie Reuela: Nachat i Zerach, Szamma i Mizza. Byli to potomkowie Basematy, żony Ezawa.
(14) A oto synowie Oholibamy, córki Any, syna Sybeona, żony Ezawa. Urodziła ona Ezawowi Jeusza, Jalama i Koracha.
(15) Oto naczelnicy rodów spośród potomków Ezawa, czyli synowie Elifaza, pierworodnego Ezawa: naczelnik Teman, naczelnik Omar, naczelnik Sefo, naczelnik Kenaz.
(16) Naczelnik Korach, naczelnik Gatam, naczelnik Amalek. To są naczelnicy rodów od Elifaza w ziemi edomskiej, potomkowie Ady.
(17) A oto synowie Reuela, syna Ezawa: naczelnik Nachat, naczelnik Zerach, naczelnik Szamma, naczelnik Mizza. To są naczelnicy rodów od Reuela w ziemi edomskiej, potomkowie Basematy, żony Ezawa.
(18) A oto synowie Oholibamy, żony Ezawa: naczelnik Jeusz, naczelnik Jalam, naczelnik Korach. To są naczelnicy rodów, potomkowie Oholibamy, córki Any, żony Ezawa.
(19) To są synowie Ezawa i to są ich naczelnicy: To jest Edom.
(20) Oto synowie Seira, Choryty, tubylców tego kraju: Lotan, Szobal, Sybeon i Ana,
(21) Diszon, Eser i Diszan; to są naczelnicy Chorytów, synów Seira w ziemi edomskiej.
(22) Synami Lotana byli: Chori i Hemam, a siostrą Lotana była Timna.
(23) A oto synowie Szobala: Alwan, Manachat, Ebal, Szefo i Onam.
(24) A oto synowie Sybeona: Aja i Ana; to jest ten Ana, który znalazł gorące źródła na puszczy, gdy pasł osły Sybeona, ojca swego.
(25) A oto dzieci Any: Diszon i Oholibama, córka Any.
(26) A oto synowie Diszona: Chemdan, Eszban, Jitran i Keran.
(27) Oto synowie Esera: Bilhan, Zaawan i Akan.
(28) Oto synowie Diszana: Us i Aran.
(29) A oto naczelnicy Chorytów: naczelnik Lotan, naczelnik Szobal, naczelnik Sybeon, naczelnik Ana,
(30) Naczelnik Diszon, naczelnik Eser, naczelnik Diszan. To są naczelnicy Chorytów według ich okręgów w kraju Seir.
(31) A oto królowie, którzy panowali w ziemi edomskiej, zanim nad synami Izraela zapanował król.
(32) W Edomie był królem Bela, syn Beora, a gród jego nazywał się Dinhaba.
(33) Gdy Bela umarł, panował po nim Jobab, syn Zeracha z Bosry.
(34) Gdy zaś umarł Jobab, po nim był królem Chuszam, z kraju Temanitów.
(35) Gdy umarł Chuszam, po nim był królem Hadad, syn Bedada, który pobił Midianitów na polu moabskim; a jego gród nazywał się Awit.
(36) Gdy umarł Hadad, po nim był królem Samla z Masreki.
(37) Gdy umarł Samla, po nim był królem Saul z Rechobot nad Rzeką.
(38) Gdy umarł Saul, po nim był królem Baalchanan, syn Achbora.
(39) Gdy umarł Baalchanan, syn Achbora, po nim był królem Hadar, a gród jego nazywał się Pau; a imię żony jego było Mehetabel, córka Matredy, córki Mezahaba.
(40) A oto imiona naczelników Ezawa według ich rodów, ich miejscowości, według ich imion: naczelnik Timna, naczelnik Alwa, naczelnik Jetet,
(41) Naczelnik Oholibama, naczelnik Ela, naczelnik Pinon,
(42) Naczelnik Kenaz, naczelnik Teman, naczelnik Mibsar,
(43) Naczelnik Magdiel, naczelnik Iram. To są naczelnicy rodów edomskich według ich siedzib w kraju, który posiadali. To jest Ezaw, praojciec Edomitów.


Zauważmy Biblia opisuje dokładnie także genealogie Edomitów!!!

Ponieważ Edomici to najbardziej zawzięci wrogowie Izraelitów.

Ezaw wziął za żony dwie hybrydki - kananejki i jedną Ismaelitkę!!!

Czyli Edom to naród hybryd, podobnie jak Ismalelici.

Zauważmy Edom kontrolował Ismaelitów od zawsze ponieważ miał z nimi doskonałe kontakty.

Obecnie żydzi kontrolują Arabów!!! Turcy to tak naprawdę Edomici:

http://cyryl.blox.pl/2014/11/O-tym-jak-Edomici-zaczeli-kontrolowac-islam.html
http://cyryl.blox.pl/2014/09/Wspolpraca-Ezawa-i-Ismaela-przeciwko-Izraelowi.html

Tak naprawdę obecny atak żydów poprzez przymusową kolonizacje państw Słowiańskich przez Arabów - islamistów to efekt nieustającej wojny Edomu przeciwko Izraelowi.

Oto dlaczego Bóg nienawidzi, Edomitów - żydów:


Malachiasz 1 napisał:(1) Wyrocznia. Słowo Pana do Izraela przez Malachiasza.
(2) Umiłowałem was - mówi Pan - a wy mówicie: W czym okazałeś nam miłość? Czy Ezaw nie był bratem Jakuba? - mówi Pan - a Ja jednak umiłowałem Jakuba,
(3) Ezawa zaś znienawidziłem i spustoszyłem jego góry, i jego dziedzictwo wydałem na łup szakalom pustyni.
(4) Choćby Edom mówił: Jesteśmy wprawdzie rozbici, lecz znowu odbudujemy ruiny, to Pan Zastępów mówi: Oni odbudują, lecz Ja zburzę; i nazwą ich krajem bezeceństwa i ludem, na który Pan zawsze się gniewa.
 


Zauważmy Edomici to lud znienawidzony przez Boga. Z wielu powodów!!!

Najważniejszy jest taki, że Edom chce zrzucić jarzmo Jakuba co jest sprzeciwniem się woli Boga!!!

Tak naprawdę nienawiść żydów do narodów Słowiańskich pokazuje, ze Polacy są Izraelitami a żydzi Edomitami!!!

Przecież to Polacy uratowali najwięcej Edomitów podczas 2 wojny światowej!!! Przecięż to najwięcej Polaków ma Edomicką nagrodę "Sprawiedliwi wśród narodów świata"!!

A jak nam się "odwdzięczają" Edomici???


Chcą nas wyniszczyć!!!

Tak naprawdę Bóg przez proroków zapowiada totalne wyniszczenie Edomitów!!! Czyli synagogi szatana!!!
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 18th Wrzesień 2015, 15:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Tutaj artykuł mam na temat Tarków, i Trojan, autor rozszyfrował język Tarków, twierdzi że byli Słowianami:
https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/03/18/slowianskie-napisy-sprzed-2500-lat/

strona raczej poświęcona "starowierze słowian" ale dużo ciekawych artykułów !
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 6th Październik 2015, 19:41
Znalazłem ciekawy materiał pewnego gościa.

Ciekawie tłumaczy pochodzenie Polaków od Lechitów, którzy to pochodzą od starożytnego Izraela.

Myślę, że są to warte poznania informacje!

3 części...
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 6th Październik 2015, 20:28
Obserwator,

ten sam gość uważa, że Jezus był obłąkany, że był szatanem, a że "Chrystus" oznacza "światło słońca"... ja bym mu nie wierzył za bardzo.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 6th Październik 2015, 21:04
Uu..nie znałem typa, ale pewne informacje zdają się być prawdziwe, np. co do Lachów.

Nie miałem pojęcia, że takie ma zdanie o Chrystusie, ale mówi o pewnych ciekawostkach, których nie znałem i nawet mnie zainteresowały.

Jestem, zielony w tematyce pochodzenia Słowian, jak zresztą chyba większość ludzi na ziemi, ale dowiedziałem się z tych trzech filmów ciekawych rzeczy.
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 7th Październik 2015, 09:55


wystarczy obejrzeć ten filmik, bez strachu, jego teorie są pozbawione jakiegokolwiek sensu.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 7th Październik 2015, 12:30
Ale informacje o Lechitach skądś musiał wziąć, tym bardziej jeśli wiąże pochodzenie Słowian od starożytnego Izraela.

To wiemy również my i wiemy, że to prawda.
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 7th Październik 2015, 15:32

Paradoksalnie, coraz większe poznanie tematu Słowiańszczyzny i Słowian nastręcza coraz więcej znaków zapytania chrześcijanom, którzy jednak chcą zgłębiać ten temat.

Chociaż niektórzy próbują robić z tego mariażu jakieś logiczne figury, to każda taka próba wygląda jak dzbanek rozbity uprzednio, a posklejany przez dziecko plastrem do opatrunków. Niby całość ale wygląda to słabo.

Ja spotkałem się nawet z twierdzeniem, że Jezus był Słowianinem, i przyszedł nauczać na Bliski Wschód jako słowiański "mag".

Na grupach słowiańskich w necie, są ludzie specjalizujący się w temacie -Rosjanie, Polacy, Serbowie. Wszyscy oni zgodnie twierdzą, że chrześcijaństwo przyszło z południa za sprawą Cesarstwa Rzymskiego na mieczach, i narzuciło na Słowian wiarę chrześcijańską.
Na Słowian, którzy mieli swoją cywilizację wysokorozwiniętą od setek tysięcy lat. Itp itd.

Na obecnym etapie poznania, Słowianie nijak nie nakładają się na Biblię. Choćby nie wiem kto i jak próbował to łączyć.

Jeśli Słowianie mają być ludem wybranym, to cała chronologia czasowa Biblii w ogóle nie pasuje do ram czasowych historii Słowian.

Całe zagadnienie jest ciekawe...lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 15th Listopad 2015, 19:23
Message reputation : 100% (2 votes)
znalazłam ciekawy film :Antyczne i średniowieczne kronki opisują początki Polski. Aleksander Macedoński był Słowianinem, imie jego siostry to Ojcisława, co na grecki tłumaczy się na Kleopatra. Link do kroniki Dziezwy z XII w.https://books.google.ca/books?id=-NBb.... Link do Kroniki Czeskiej z XII w.https://books.google.ca/books?id=uZoA... GENETYKA SŁOWIAN i POLAKÓW http://bialczynski.wordpress.com/slow... i to też https://youtu.be/cv-HXQbOGcg i to też http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Haplog... i to też http://archeowiesci.pl/2014/10/24/now... i to też http://archeowiesci.pl/2014/10/24/now...

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Edwedere
Liczba postów : 211
Join date : 21/03/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 15th Listopad 2015, 20:20
Message reputation : 100% (1 vote)
lusia napisał:znalazłam ciekawy film :Antyczne i średniowieczne kronki opisują początki Polski. Aleksander Macedoński był Słowianinem, imie jego siostry to Ojcisława, co na grecki tłumaczy się na Kleopatra. Link do kroniki Dziezwy z XII w.https://books.google.ca/books?id=-NBb.... Link do Kroniki Czeskiej z XII w.https://books.google.ca/books?id=uZoA... GENETYKA SŁOWIAN i POLAKÓW http://bialczynski.wordpress.com/slow... i to też https://youtu.be/cv-HXQbOGcg i to też http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Haplog... i to też http://archeowiesci.pl/2014/10/24/now... i to też http://archeowiesci.pl/2014/10/24/now...

Co tu dużo mówić ! Serce aż mi rozpierało radością zdając sobie sprawę że naszym pra ojcem jest sam Noe !!
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 15th Listopad 2015, 22:49
Message reputation : 100% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:23, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Edwedere
Liczba postów : 211
Join date : 21/03/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 15th Listopad 2015, 23:26
Milosc napisał:
Edwedere napisał:
Co tu dużo mówić ! Serce aż mi rozpierało radością zdając sobie sprawę że naszym pra ojcem jest sam Noe !!

Chwila moment!
Te kroniki są co najmniej dziwne. Według nich wywodzimy się owszem od Noego, ale następnie od Jafeta!
To by znaczyło przecież, że nie jesteśmy potomkami Izraelitów.

Noe miał trzech synów:

Sem
Jafet
Cham

Izraelici wywodzą się od Abrahama, a Abraham wywodzi się od Sema, starszego brata Jafeta.

Potomkowie Jafeta to odrębna linia rodowa, cały Izrael pochodzi od Sema!

Według tej kroniki, o której ten gość mówi, Jawan, syn Jafeta, zrodził Philira, ale Biblia nic o żadnym Philirze nie wspomina!
Dalsi potomkowie Philira to także zupełnie nieznane osoby, a rzekomo z tej samej linii niejaki Nengo zrodził 4 synów.
Pierworodny to Wandalus i od niego dopiero mają pochodzić Wandalowie, nazywani rzekomo dzisiaj Polakami.

Nie wierze tym kronikom. Ewidentnie ktoś tutaj coś kręci.
Ja wybieram Biblie, jedyne źródło Prawdy.

Cóż , możliwe że masz rację trzeba to sprawdzić nim rzeczywiście się ochoczo takie informację wychwali. Zbadam filmiki tego pana i przyjrzę się temu bliżej
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 16th Listopad 2015, 15:02
Wstawiałem już filmik tego gościa w tym temacie.

Skiper jednak wskazał, że intencje autora są raczej nieszczere. Ten gość twierdzi również, że Chrystus był chory psychicznie i kompletnie neguje Jego zbawczą misję.

Mało tego, posiłkuje się Biblią do podpierania pewnych swoich tez, a jakoś nie dostrzega innych sprzeczności czy faktów.


Widać, że szatan próbuje ukryć prawdę o pochodzeniu Słowian od Izraelitów - Ludu Bożego i stara się przeinaczyć rzeczywistość.

Ostatnio spotkałem się również z jakimś twierdzeniem, że zaginionym Izraelem jest ludność anglo-amerykańska, tak więc pojawiają nam się różne dziwne teorie, które mają na celu odwiedzenie od faktycznych i prawdziwych dowodów.

To w sumie buduje i wskazuje, że temat pochodzenia Słowian robi się głośny i ktoś chce zagłuszyć prawdę Wink
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 16th Listopad 2015, 16:57
oj sorki Obserwator nie widziałam  Embarassed  Twojego posta z jego filmem. I nie widziałam innych filmów tego pana. A przyznam że dodałam do ulub. aby dziś obejrzeć,gdyż przedstawia mapy i mówi tak autentycznie. Masz rację- budującym jest to że coraz więcej ludzi wie kim są Słowianie Smile

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 16th Listopad 2015, 17:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Nic się nie stało Lusiu Wink

Też się na tym złapałem i uznałem temat za bardzo interesujący. Są w tych filmikach bardzo ciekawe i wręcz wciągające ciekawostki.

Jednak z tematu wynika coś innego, co wskazał Miłość, że wtedy Słowianie pochodziliby od Jafeta, a nie od Sema, z którego linii rodowej wywodzi się Izrael.

Szatan kombinuje, żeby ukryć nasze pochodzenie..to jakaś zmyłka. Muszę popatrzeć u Detektywa Prawdy, bo u niego też ten temat się przewijał.
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 16th Listopad 2015, 17:24
Message reputation : 100% (1 vote)
mówię najważniejsze jest to że na światło dzienne wychodzi że Słowianie to nie dziki lud z zarośli jak nas przedstawia przekłamana historia a prawdziwy LUD BOGA. Kiedyś "zazdrościłam" wyniosłym mieszkańcom współczesnego Izraela że mówią że są Narodem Wybranym ( też chciałam należeć do tak wspaniałego Ludu )Dziś wiem że tylko mówią ....a fakty przedstawiają coraz wyraźniej nasz polski naród jako ten Wspaniały Lud Boga Very Happy

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Arkadia
Liczba postów : 31
Join date : 28/03/2015

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

on 3rd Grudzień 2015, 23:09
Znalazłem ciekawy artykuł, w którym mowa o piramida na terenie polskich Kujaw juz na tysiąc lat przed tymi, które stoją w Egipcie. Kolejny dowód na znacznie dłuższą historie Słowian niż nam próbuje się wmówić.

http://niezwykle.com/polskie-piramidy-na-kujawach-tysiac-lat-starsze-niz-budowle-w-egipcie/
Sponsored content

Lechici - Lachy -Polachy - Polacy Empty Re: Lechici - Lachy -Polachy - Polacy

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach