Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

+34
Lotion
Odrodzony
Aleksander
Łukasz.s
polskapaw
Wróg Kozłów
Kowalski
Edwedere
Tabitha
przebudzonyzesnu
Gregor
efraimita
Milosc
Andrzej
piotrek123
Liksar
Skiper
Jacek86
levrone55
Arkadia
Mutu
Jonatan Grodzicki
Rafal81
Olo
lusia
walirlan
Marysia87
anileve
Obserwator
anowi
Kasia
Bushi
Cyryl
Hugo
38 posters
Go down
przebudzonyzesnu
przebudzonyzesnu
Liczba postów : 36
Join date : 11/02/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 19:49
.


Ostatnio zmieniony przez przebudzonyzesnu dnia 23rd Sierpień 2017, 12:45, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 21:00
Message reputation : 100% (1 vote)
przebudzonyzesnu napisał: A wzięło się to od Torbena Sondergaarda

Nie chcę być podejrzany o żaden atak, więc zaapeluję tylko o roztropność i bez żadnego komentarza podam link do filmu.
http://thelastreformation.pl/
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 22:17
Message reputation : 100% (3 votes)
Sprawa chrztu jest ciekawsza niż sądzimy.

Otóż zobaczmy sprawę z Janem Chrzcicielem:


Mat 3 napisał:(1) A w one dni przyszedł Jan Chrzciciel, każąc na pustyni judzkiej i mówiąc:
(2) Upamiętajcie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios.
(3) Albowiem ten ci to jest, o którym Izajasz prorok mówił, wypowiadając te słowa: Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską, Prostujcie ścieżki jego
(4) A sam Jan miał odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany wokół bioder swoich, a za pokarm miał szarańczę i miód leśny.
(5) Wtedy wychodziła do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nadjordańska.
(6) I byli chrzczeni przezeń w rzece Jordanie, wyznając grzechy swoje.
(7) A gdy ujrzał wielu faryzeuszów i saduceuszów, przychodzących do chrztu, rzekł do nich: Plemię żmijowe, kto was ostrzegł przed przyszłym gniewem?
(Cool Wydawajcie więc owoc godny upamiętania;
(9) Niech wam się nie zdaje, że możecie wmawiać w siebie: Ojca mamy Abrahama; powiadam wam bowiem, że Bóg może z tych kamieni wzbudzić dzieci Abrahamowi.
(10) A już i siekiera do korzenia drzew jest przyłożona: wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień wrzucone.
(11) Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.
(12) W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym.
(13) Wtedy przyszedł Isus z Galilei nad Jordan, aby się dać ochrzcić przez niego.
(14) Ale Jan omawiał mu, mówiąc: Ja potrzebuję chrztu od ciebie, a ty przychodzisz do mnie?
(15) A Isus, odpowiadając, rzekł do niego: Ustąp teraz, albowiem godzi się nam wypełnić wszelką sprawiedliwość. Tedy mu ustąpił.
(16) A gdy Isus został ochrzczony, wtedy wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.
(17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
 W tym tekście mamy wiele ciekawych informacji.


 Jan chrzcił poprzez zanurzenie w wodzie, rzece, jeziorze. Ci co zostali byli chrzczeni wyznawali swoje grzechy.

Otóż chrzest Janowy był symbolem potopu który zesłał Bóg aby zgładzić wszelką nieprawość i wszelkie złe ciało!!! Chrzest Jana dodatkowo był potężnym egzorcyzmem, który wyganiał demony.

Zobaczmy na te słowa Isusa:


Mat 12 napisał:(43) Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.
(44) Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, stąd wyszedłem i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.
(45) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.


Otóż Isus w tych słowach przemawiał do faryzeuszy i sadyceuszy!!!! 

Zauważmy jedno, Jan udzielał chrztu w wodzie faryzeuszom i saduceuszom. Zostali oni w ten sposób poddani egzorcyzmom i pozbyli się kontroli demonów.

Ale Jan przed chrztem ostrzegał faryzeuszy i saduceuszy, że on chrzci ich ku opamiętaniu. Czyli Jan oczyszczał ich od demonów ale jednocześnie ostrzegał ich, że po nim przyjdzie Isus który ich będzie chrzcił duchem świętym i ogniem. 

Otóż Isus w rozdziale 12 Mateusza, o czym mówił do faryzeuszy???

Otóż Isus pokazywał faryzeuszom i saduceuszom cuda, które były dowodami, że działa przez niego duch Boga. Isus mówił prawdę do faryzeuszy i saduceuszy, nieprzyjemną dla nich prawdę o nich samym.

Czyli cuda były chrztem w Duchu Świętym zaś prawda była chrztem ogniem. 

Faryzeusze i saduceusze, wcześniej przyjąwszy chrzest Jana odrzucili chrzest Isusa.

Isus zatem w rozdziale 12 Mateusza, wspomniał, o czym???

Zrozummy kontekst tej sytuacji. Demony które Jan przez chrzest wodą, wyrzucił z faryzeuszy i saduceuszy wędrowały. W tym czasie Isus chrzcił wszystkich którzy widzieli cuda i słyszeli jego słowa, duchem świętym i ogniem.

Faryzeusze i saduceusze odrzucili chrzest duchem świętym, gdyż zarzucili Isusowi, że ten wyrzuca demony mocą szatana. Odrzuci też jego chrzest ogniem, gdyż odrzucili smutną prawdę o samych siebie.

Dlatego Isus wspomniał, że owe demony ponownie przejmą kontrolę nad faryzeuszami  i saduceuszami, tym razem potężniejszą gdyż pomoże im o siedem demonów więcej.

Isus przyjął chrzest u Jana aby wypełnić prawo. 

Natomiast sam chrzest jaki oferował Isus czym tak naprawdę jest???


Mat 28 napisał:(18) A Isus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię moje,
(20) Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.


Jest potężnym egzorcyzmem. Chrzcić narody w imię Isusa oznaczało w czasach Apostołów:

1. Wypędzenie z danego człowieka demona. Apostołowie chrzcili zapewne w wodzie.
2. Potem mówili mu prawdę o ewangelii i o tym, że tylko wypełnianie Tory może sprawić, że demon więcej nie powróci do człowieka.

Co ciekawe Isus też chrzcił w wodzie innych ludzi. 

Ale Isus jasno powiedział:


Jana 8 napisał:(34) Isus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.

To samo co powiedział faryzeuszom, że sam chrzest w wodzie nie wyzwala na długo człowieka jeśli ten zaczyna sam grzeszyć.

A zatem trzeba przyjąć chrzest w duchu i ogniu.

Na czym polega chrzest w ogniu???

Na przyjęciu prawdy o tym jakimi ludźmi jesteśmy, jakie grzechy popełniamy i aby zaprzestać grzeszyć poprzez ciężka pracę nad sobą.

Ogień jest palący nieprzyjemny. Tak samo prawda o samym sobie o tym jak mocno grzeszymy jest także nieprzyjemna. 

To ogień jest symbolem trwałego zniszczenia grzechu:


Ap 20 napisał:(12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
(13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i Hades wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(14) I śmierć, i Hades zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
(15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.



Rodz. 19 napisał:(24) Wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia, sam Pan z nieba,
(25) I zniszczył owe miasta i cały okrąg, i wszystkich mieszkańców owych miast oraz roślinność ziemi.


Czy chrzest w wodzie ma sens???

Niewielki jeśli potem nie przyjmiemy chrztu w ogniu, czyli nie zaakceptujemy smutnej prawdy o samym sobie.


Sofoniasza 2 napisał:(1) Zbierzcie się, zbierzcie, narodzie niesforny!
(2) Zanim staniecie się jak plewa, którą wiatr unosi, zanim was dosięgnie żar gniewu Pana, zanim zaskoczy was dzień gniewu Pana!
(3) Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie jego prawo! Szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dniu gniewu Pana.


Gniew Boga jest jak ogień, tylko chrzest w ogniu (czyli pokora i uznanie swoich grzechów oraz szukanie sprawiedliwości czyli staranie się ze wszystkich sił aby prawo Boga wypełniać) może nas ocalić przed śmiercią!!!

Wody potopu tylko na jakiś czas powstrzymało zło, ogień zniszczy zło na zawsze!!!!

Jak myślicie??? Paweł z Tarsu też chrzcił w wodzie, ale głosił bezprawie czyli unieważnił chrzest w ogniu. 

Faryzeusze i Saduceusze też zostali ochrzczeni przez Jana w wodzie ale oni odrzucili chrzest ognia Syna Bożego. 

Piotr moim zdaniem popełnia ten sam błąd. 

Jedyne co tak naprawdę może nas ochrzcić w ogniu to są słowa Boga i jego Syna Isusa!!!

Mat 4 napisał:(4) A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 23:35
Message reputation : 100% (1 vote)
Wróg Kozłów napisał:
przebudzonyzesnu napisał: A wzięło się to od Torbena Sondergaarda

Nie chcę być podejrzany o żaden atak, więc zaapeluję tylko o roztropność i bez żadnego komentarza podam link do filmu.
http://thelastreformation.pl/


Pobierznie przeleciałem lekcje Torbena.

Lekcja 15

W 1:14:50 minucie jego zachowanie "przepraszam"przypomniało mi moją ciążę Very Happy

Jest to wręcz zastanawiające "co"kieruje jego emocjami.





W Lekcji 6 -stej mamy o nauczaniu "Kick-Start" czyli o przejściu w uzdrawianie.
Jak ten zwrot "biblijnie brzmi" cheers


Film pokazany przez "Koźlego Wroga"jest pięknie nagranym zwiedzeniem który chwyta na pierwszy rzut oka za serca.

O Królestwie Bożym nie usłyszałam ale za to dowiedziałam się że jak "uwierzę"to będę zbawiona.

Jeżeli ten człowiek ma tak wspaniały dar od Boga jakim jest uzdrawianie i wyganianie demonów to dlaczego jego wiedza o najważniejszym przesłaniu biblijnym jest praktycznie zerowa?




_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Październik 2016, 00:00
I to o czym pisze Cyryl, to może być prawdziwy sens chrztu.
Faktycznie zagalopowałem się pisząc że Isus nie chrzcił. Tzn faktycznie sam nie chrzcił poprzez zanurzenie, ale jego uczniowie chrzcili.
J 4
(1) A gdy Pan się dowiedział, że faryzeusze usłyszeli, iż Isus zyskuje więcej uczniów i więcej chrzci niż Jan,

(2) (Chociaż sam Isus nie chrzcił, ale jego uczniowie)

(3) Opuścił Judeę i odszedł z powrotem do Galilei.

Ale analizując wersety poprzedniego rozdziału odnajdujemy sens tego o co chodzi w dzisiejszych czasach. Jest tam dowód, że chrzest musi być udzielony przez osobę powołaną do tego.

J 3
(22) Potem Isus poszedł wraz ze swymi uczniami do ziemi judzkiej i tam przebywał z nimi, i chrzcił.

(23) Jan także chrzcił w Ainon blisko Salim, bo tam było dużo wody, a ludzie przychodzili tam i dawali się chrzcić.

(24) Jan bowiem nie był jeszcze wtrącony do więzienia.

(25) Wtedy doszło do sporu między uczniami Jana i Żydami o oczyszczenie.

(26) Przyszli więc do Jana i rzekli mu: Mistrzu! Ten, który był z tobą za Jordanem, o którym ty wydałeś świadectwo, oto On chrzci i wszyscy idą do niego.

(27) Jan, odpowiadając, rzekł: Nie może człowiek niczego wziąć, jeśli mu nie jest dane z nieba.

(28) Wy sami możecie mi zaświadczyć, że powiedziałem: Ja nie jestem Chrystusem, lecz zostałem posłany przed nim.

(29) Kto ma oblubienicę, ten jest oblubieńcem; a przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, raduje się niezmiernie, słysząc głos oblubieńca. Tej właśnie radości doznaję w całej pełni.

(30) On musi wzrastać, ja zaś stawać się mniejszym.

Widać, że Jan był uznany przez uczonych w piśmie i lud jako ten, który może udzielać chrztu czyli oczyszczenia (spójrzcie na wers 25) chrzest był wtedy traktowany jako oczyszczenie. Zapytano Jana czemu Isus także chrzci, a On im odpowiada, że Isus ma większe prawo chrzcić niż Jan.

To jest dla mnie prawdziwy problem dzisiaj. Nie ma jasno wskazanej osoby, która mogła by ochrzcić kogokolwiek. Tzn wskazówki są w księgach "pawłowych", że istnieje ciągłość w postaci kolejno naznaczanych hierarchów kościoła, ale one nie są dla nas wiarygodne.

Fragmenty które podał Cyryl i fragmenty z tego rozdziału Jana pokazują prawdziwy sens chrztu. Jest to oczyszczenie i posprzątanie wnętrza osoby.
W świetle tego, o czym napisał Cyryl uważam, że chrzest w nieodpowiednim momencie może być niebezpieczny. Wygnanie i uprzątnięcie swojej duszy, jeśli faktycznie nie jest poparte bojaźnią bożą i nie prowadzi do wypełniania prawa może spowodować gorsze opętanie. Być może dla tego ten obrzęd chrztu jest tak nachalnie promowany przez prawie wszystkie zbory chrześcijańskie? Pomaga lepiej owładnąć osobę ochrzczoną.
Osoba udzielająca chrztu musi być w stu procentach "pewna". Tylko dwie osoby Jan Chrzciciel i Isus byli na tyle pewni i wiarygodni, że nie istniało niebezpieczeństwo dla osób chrzczonych. To samo dotyczy uczniów Isusa, czynili to początkowo pod Jego nadzorem, a później po zesłaniu ducha Isus posłał ich aby także chrzcili innych. Oni oprócz tego że byli w stanie zanurzyć człowieka i oczyścić potrafili przekazać taką wiedzę, która gwarantowała, że ochrzczony będzie potrafił się uchronić przed ponownym zasiedleniem przez demony. Dziś nie mam takiej pewności, czy ktoś mógłby mi dać taką gwarancję. Najlepszym przykładem są chrzty w innych zborach. Gwarantują owładnięcie tymi duchami, które są odpowiedzialne za poszczególne denominacje chrześcijańskie. I dlatego uważam, że dzisiaj chrzest powinien mieć dla nas zupełnie inny wymiar, niż to aby się samemu zanurzać lub dawać się komuś zanurzać. Dziś musimy się skupić na ochronie przed złem czyli na dobrych uczynkach (czyli wypełnianiu prawa), które nam gwarantują, że zło nas nie ogarnie.

Jest taki fragment, który nam wyraźnie o tym mówi i jest on niefortunnie tłumaczony w niektórych przekładach tak iż zmienia woje znaczenie

Rdz
(5) Ale na Kaina i na jego ofiarę nie wejrzał; wtedy Kain rozgniewał się bardzo i zasępiło się jego oblicze.

(6) I rzekł Pan do Kaina: Czemu się gniewasz i czemu zasępiło się twoje oblicze?

(7) Czyż nie zgrzeszyłeś, skoro słusznie o tym wspomniałeś, ale nie słusznie tego nie rozróżniłeś? Bądź spokojny, tobie będzie on uległy, i ty będziesz panował nad nim.

To jest przekład z biblii mesjańskiej i można zrozumieć że chodzi o panowanie Kaina nad Ablem, ale w innych przekładach zobaczymy wyraźnie, że Bóg mówi do Kaina jak zapanować nad grzechem i jak zapewnić sobie ochronę przed nim:

biblia tysiąclecia
Rdz 4
(5) na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą.

(6) Pan zapytał Kaina: Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura?

(7) Przecież, gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować.

lub warszawska

Rdz 4
(5) Ale na Kaina i na jego ofiarę nie wejrzał; wtedy Kain rozgniewał się bardzo i zasępiło się jego oblicze.

(6) I rzekł Pan do Kaina: Czemu się gniewasz i czemu zasępiło się twoje oblicze?

(7) Wszak byłoby pogodne, gdybyś czynił dobrze, a jeśli nie będziesz czynił dobrze, u drzwi czyha grzech. Kusi cię, lecz ty masz nad nim panować.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Październik 2016, 00:06
Zauważcie, że dziś dla szatana i demonów nie ma problemu, żeby pozwalały się wyrzucać i robić spektakle pod publiczkę. Bo dobrze wiedzą, że jeśli po egzorcyzmie nie będzie przemiany życia to egzorcyzm był niczym. O to dlaczego dziś mamy tylu "wyganiaczy" złych duchów i jak to nazywał paweł ludzi z charyzmatami do przepędzania demonów. Ich egzorcyzmy nic nie znaczą, a wręcz utrwalają zły stan rzeczy.
Tak jak Kasia napisała, nic od nich nie słychać o prawdzie i ci egzorcyści nie gwarantują nam tego, że zło już nas się nie "czepnie".

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Październik 2016, 00:14
Cyryl napisał:Jak myślicie??? Paweł z Tarsu też chrzcił w wodzie.

Cyrylu, ten film pokazuje, że tu dokładnie o taki chrzest chodzi. Jeśli komuś szkoda czasu wystarczy obejrzeć końcówkę od 1:23.

Kasiu, też uważam to za zwiedzenie, ale już się bałem pierwszy to napisać. Cool
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Październik 2016, 10:10
Zauważmy jedno:


Mat 7 napisał:(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.


Tutaj zapewne chodzi o chrzest w wodzie, który był dokonany w imieniu Isusa. Wtedy zapewne następuje wypędzenie demonów.

Ale owe demony wracają dlaczego???

Ponieważ ludzie widząc, bezprawie jakie czynili ludzie dokonujący chrztu w imieniu Isusa, sami zaczęli czynić bezprawie i stawali się ponownie ofiarami demonów!!!


Mat 7 napisał:(6) Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza.
(7) Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi.


Isus ostrzega ludzi, którzy dokonują cudów i wypędzeń demonów przez chrzest aby nie stali się powodem zgorszenia dla tych najmniejszych.

A jak się stać powodem zgorszenia, jak nie zacząć czynić bezprawia w imię Isusa!!!!

Paweł chrzcił w imieniu Isusa i nie tylko czynił ale głosił bezprawie!!!! Czyli głosił nieważność prawa Bożego, które wg Pawła było powodem do grzechu!!!!

Celem Pawła było i jest aby powstrzymać chrzest ogniem i duchem jaki czynił i czyni Isus przez swoje słowa!!!

Isus chrzcił też w wodzie - gdyż jest to potężny egzorcyzm. Ale czynił to aby przygotować ludzi uwolnionych spod władzy demonów do chrztu w ogniu i duchu świętym. 

Ponad 3 lata Isus chrzcił swoich Apostołów - których wybrał mu Ojciec - w ogniu i w duchu. Poprzez swoje cuda i nauki a także poddawaniu Apostołów wszelkim trudnościom. 

Judasz odrzucił chrzest ognia i ducha.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Październik 2016, 10:18
Powalające wnioski Cyrylu i Bartku !! Smile

W świetle tego, co ukazaliście staje się jasnym, że zwyczaj chrzczenia uskuteczniany przez wszelkie chrześcijańskie związki wyznaniowe...

...jest nic nie warty!

Wszystko dlatego, że nie da się wrócić na ścieżki Boga idąc za Pawłem, który neguje Prawo Boże i Bożą Wolę dotyczącą nas ludzi.

De facto wychodzi na to, że nieodpowiednie osoby, nie powołane do tego osobiście przez Boga, które udzielają chrztu i podsuwają osobom ochrzczonym kłamstwa Pawła, prowadzą innych na manowce i są dla osób chcących poznać Prawdę zagrożeniem!! affraid

Już dawno zauważyłem u Piotra na blogu, że co rusz przewija się motyw osób, które po ponownym narodzeniu się w Chrystusie, dziwnym trafem miewają jakieś zachwiania wiary.

Wiedziałem, że to wina kłamliwych nauk rozsiewanych tam, ale teraz jeszcze dochodzi kwestia chrztu, który takie oszukane osoby może przyprawić nawet o silne opętanie...eech
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Październik 2016, 11:21
Dla mnie sama kwestia wyganiania demonów przez Torbena i jego uczniów dzień po "kick-starcie" jest mocno podejrzana.

Wygania on demony, rozkazując im by opuściły delikwenta w imieniu "Jezusa".
Natychmiast potem... napełnia on te osoby "Duchem Świętym"!
"Więcej, więcej, jeszcze go napełnij"...

No bez jaj: KOMU ON W TYM MOMENCIE ROZKAZUJE I KTO NIBY WYPEŁNIA JEGO WOLE NA JEGO ROZKAZ?

A w tym czasie inni najczęściej mantrują "językami", a i sam chrzczony z reguły po powrocie świadomości natychmiast mówi "językami".

Druga sprawa; ten film to czysta manipulacja.
"Przypadkowi" ludzie opowiadają o swoich "uzdrowieniach", na co po paru sekundach znajduje się nagranie, a później wychodzi, że niektórzy to współpracownicy Torbena.
Kasia zwróciła uwagę na dziwne emocje Torbena.
Kasiu on nie jest w ciąży, tylko to celowy efekt. Wink Tak samo jak "przyklejony" uśmiech i "miłość" na twarzy. Przypomina mi to obrazki ze "Strażnicy".

Może ktoś uwierzy, że chwycił nogę delikwenta i ona w parę sekund mu urosła o 1,3 cm. Pewnie nogawka spodni też urosła przy okazji.
Dla mnie to wygląda na robione na wzór popularnych amerykańskich filmików typu: Dynamo.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Październik 2016, 23:21
Powtórzę się pewnie, ale ciągle mam nadzieje, że Pawłowcy zrozumieją to co mówi Bóg.
Ez 37 napisał:
(23) Nie będą się więcej kalać swoimi bałwanami; wyzwolę ich z wszelkich ich przestępstw, przez które zgrzeszyli, i oczyszczę ich; i będą moim ludem, a Ja, Pan będę dla nich Bogiem.

(24) I sługa mój, Dawid, będzie księciem pomiędzy nimi; będzie jeden pasterz nad wszystkimi;
będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je.


Będziemy znali prawa, i je przestrzegali..czyli wykonywali= U.C.Z.Y.N.K.I

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

14th Październik 2016, 23:46
Jr 8 napisał:

(6) Uważałem na to, co mówią, i słyszałem: Mówią nieprawdę. Nikt nie ubolewa nad swoją złością w słowach: Cóż to uczyniłem? Każdy pędzi na oślep w swoim biegu, jak koń cwałujący w bitwie.

(9) Na wstyd narazili się mędrcy, struchleli i uwikłali się, gdyż pogardzili słowem Pana, jaką więc mają mądrość?


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

15th Październik 2016, 00:37
Jak bardzo Pasuje to do dzisiejszych czasów i wszystkich przeciwników PRAWA !

Iz 59 napisał:
(Cool Drogi pokoju nie znają i nie ma prawa na ich gościńcach, chodzą tylko krętymi ścieżkami. Żaden z tych, którzy nimi chodzą, nie zna pokoju.

(9) Dlatego dalekie jest od nas prawo i nie dociera do nas sprawiedliwość; wyczekujemy światłości, lecz oto jest ciemność, wyczekujemy jasności dziennej, lecz musimy chodzić w mrokach.


Wyczekują wybawienia, ale nie robią kompletnie NIC by zwrócić się do Ojca , chodzą w mrokach, bo jak można chodzić w jasności jeśli nie odrzucimy starego siebie i grzechów?


(12) Bo wiele jest naszych występków wobec ciebie, a nasze grzechy świadczą przeciwko nam; świadomi jesteśmy naszych występków i znamy własne przewinienia;

(13) Że jesteśmy niewierni i zapieramy się Pana, odwracamy się od naszego Boga, mówimy o ucisku i odstępstwie i wypowiadamy z serca słowa kłamliwe.

(14) Dlatego prawo zostało usunięte na bok, a sprawiedliwość pozostaje daleko, gdyż prawda potyka się na rynku, a dla uczciwości miejsca nie ma.

(15) Prawda się zapodziała, a ten, który unika złego, bywa plądrowany; Widział to Pan i za złe to poczytał, że nie ma prawa.


werset 12 mówi jasno . Nie ze względu na brak wiary jesteśmy w niewoli ,a przez grzechy czyli uczynki !


(18) Według uczynków odpłaci: swoim przeciwnikom zawziętością, swoim wrogom odpłatą, wyspom też da odpłatę.

(19) I będą się bali na Zachodzie imienia Pana, a na Wschodzie jego chwały, gdyż przyjdzie jak ścieśniona rzeka, na którą napiera powiew Pana.

(20) Przyjdzie jako Odkupiciel dla Syjonu i dla tych, którzy w Jakubie odwrócili się od występku - mówi Pan.


Odwrócenie się od występku, to odwrócenie się od grzechu... czyli wypełnianie Prawa !


(21) Co do mnie zaś, to moje przymierze z nim, jest takie, mówi Pan: Mój duch, który spoczywa na tobie, i moje słowo, które włożyłem w twoje usta, nie zejdą z ust twojego potomstwa ani z ust twoich wnuków - mówi Pan - odtąd aż na wieki.


Było.. jest..i będzie !

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

15th Październik 2016, 00:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Psalm 119 napisał:

(92) Gdyby zakon twój nie był rozkoszą moją, Zginąłbym w niedoli.

(93) Nigdy nie zapomnę przykazań twoich, Bo przez nie zachowujesz mnie przy życiu.

(94) Twoim jestem! Wybaw mnie, Bo szukam przykazań twoich!

(95) Bezbożni czyhają na mnie, aby mnie zgubić, Ale ja rozważam świadectwa twoje.

(96) Widziałem koniec wszelkiej rzeczy, Lecz przykazanie twoje trwa najdłużej.

(97) O, jakże miłuję zakon twój, Przez cały dzień rozmyślam o nim!

(98) Przykazanie twe czyni mnie mędrszym od nieprzyjaciół moich, Ponieważ mam je na zawsze.

(99) Jestem rozumniejszy od wszystkich moich nauczycieli, Bo rozmyślam o świadectwach twoich.

(100) Jestem roztropniejszy od starszych, Bo strzegę przykazań twoich!

(101) Wstrzymuję nogi swoje od wszelkiej złej drogi, Aby strzec słowa twego.

(102) Od sądów twoich nie odstępuję, Ponieważ Ty mnie nauczasz.

(103) O, jak słodkie jest słowo twoje dla podniebienia mego, Słodsze niż miód dla ust moich.

(104) Z przykazań twoich nabrałem rozumu, Dlatego nienawidzę wszelkiej ścieżki kłamliwej.

(105) Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim.

(106) Przysiągłem i potwierdzam: Chcę strzec twoich praw sprawiedliwych.

(107) Jestem bardzo utrapiony, Panie, ożyw mnie według słowa swego!

(108) Racz przyjąć, Panie, dobrowolne ofiary ust moich I naucz mnie sądów twoich!

(109) Dusza moja jest stale w niebezpieczeństwie, Lecz o zakonie twoim nie zapominam.

(110) Bezbożni zastawili na mnie sidło, Lecz ja nie odstępuję od ustaw twoich.

(111) Świadectwa twoje są moim dziedzictwem na wieki, Gdyż są rozkoszą serca mego.

(112) Nakłaniam serce moje, by pełniło ustawy twoje; Wieczna za to nagroda!

(113) Ludzi chwiejnych nienawidzę, Ale zakon twój miłuję.

(114) Tyś obroną moją i tarczą moją, W słowie twoim mam nadzieję.

(115) Odstąpcie ode mnie, złośnicy, Bo chcę przestrzegać przykazań Boga mego.

(116) Wesprzyj mnie według obietnicy swojej, abym żył, A nie dopuść, bym doznał zawodu w nadziei mojej.

(117) Podtrzymaj mię, abym był zbawiony, A zawsze wpatrywać się będę w ustawy twoje!

(118) Gardzisz wszystkimi, którzy odstępują od ustaw twoich, Bo myśli ich są fałszywe.

(119) Uważasz za żużel wszystkich bezbożnych na ziemi, Dlatego kocham świadectwa twoje.

(120) Ciało moje drży ze strachu przed tobą, Bo lękam się twoich sądów.

(121) Wykonuję prawo i sprawiedliwość; Nie wydawaj mnie w ręce gnębicieli moich.

(122) Wstaw się za sługą swoim dla dobra jego, Niech nie gnębią mnie zuchwali!

(123) Oczy moje tęsknią za zbawieniem twoim I za słowem sprawiedliwości twojej.

(124) Postąp ze sługą twoim według łaski swojej I naucz mnie ustaw swoich!

(125) Jestem sługą twoim, daj mi rozum, Abym poznał świadectwa twoje!

(126) Czas już, by Pan rozpoczął działanie, Gdyż naruszono zakon twój.

(127) Dlatego kocham przykazania twoje Bardziej niż złoto, bardziej niż szczere złoto.

(128) Dlatego uznaję za słuszne wszystkie ustawy twoje, Nienawidzę wszelkiej drogi kłamstwa.

(129) Cudowne są świadectwa twoje, Dlatego ich strzeże dusza moja.

(130) Wykład słów twoich oświeca, Daje rozum prostaczkom.

(131) Otwieram usta i wzdycham, Bo pragnę przykazań twoich.

(132) Wejrzyj na mnie i zmiłuj się nade mną, Jak zwykłeś czynić tym, którzy miłują imię twoje!

(133) Umocnij kroki moje w słowie twoim I nie daj nade mną władzy żadnej przewrotności!

(134) Wybaw mnie od ucisku człowieka, A będę strzegł ustaw twoich!

(135) Rozjaśnij oblicze swoje nad sługą swoim I naucz mnie ustaw swoich!

(136) Potoki łez płyną z oczu moich, Dlatego że nie strzegą zakonu twego,

(137) Sprawiedliwy jesteś, Panie, I prawe są sądy twoje.

(138) Nadałeś przykazania swoje Sprawiedliwe i wielce prawdziwe.

(139) Trawi mię żarliwość moja, Że wrogowie moi zapominają o słowie twoim.

(140) Słowo twoje jest całkowicie czyste, Dlatego kocha je sługa twój.

(141) Mały jestem i wzgardzony, Lecz nie zapominam o ustawach twoich.

(142) Sprawiedliwość twoja jest wieczną sprawiedliwością, A zakon twój jest prawdą.

(143) Ucisk i utrapienie ogarnęły mnie, Lecz Przykazania twoje są rozkoszą moją.

(144) Świadectwa twoje są sprawiedliwe na wieki, Daj mi rozum, abym ożył!

(145) Wołam z całego serca: Wysłuchaj mnie, Panie! Chcę pełnić ustawy twoje.

(146) Wołam do ciebie, wybaw mnie, A będę strzegł świadectw twoich!

(147) Wstaję przed świtem i wołam o pomoc: Oczekuję na słowo twoje.

(148) Budzę się, zanim zaświta, Aby rozmyślać nad słowem twoim.

(149) Wysłuchaj głosu mego według łaski swej, Panie, Według wyroku swego zachowaj mnie przy życiu!

(150) Blisko są ci, którzy prześladują mnie złośliwie, Oddalili się od zakonu twojego.

(151) Bliski jesteś, Panie, A wszystkie twe przykazania są prawdą.

(152) Od dawna wiem o przykazaniach twoich, Że ustanowiłeś je na wieki.

(153) Wejrzyj na nędzę moją i wybaw mnie, Gdyż nie zapominam o zakonie twoim!

(154) Prowadź sprawę moją i wyzwól mnie; Ożywiaj mnie według obietnicy swojej!

(155) Zbawienie dalekie jest od bezbożników, Bo nie szukają ustaw twoich,

(156) Wielkie jest miłosierdzie twoje, Panie, Ożywiaj mnie według sądów twoich!

(157) Liczni są prześladowcy i nieprzyjaciele moi, Lecz ja nie zbaczam od przykazań twoich.

(158) Gdy widzę odstępców, czuję odrazę, Że nie strzegą słowa twego.

(159) Zważ, że kocham ustawy twoje, Panie, Ożywiaj mnie według łaski swojej!

(160) Prawda jest treścią słowa twego I na wieki trwa sprawiedliwy wyrok.

(161) Książęta prześladują mnie bez przyczyny, Lecz serce moje lęka się słowa twego.

(162) Weselę się z obietnicy twojej Jak ten, który zdobył wielki łup.

(163) Nienawidzę kłamstwa i brzydzę się nim, Lecz kocham twój zakon.

(164) Siedem razy dziennie wysławiam cię Za sprawiedliwe sądy twoje.

(165) Wielki Pokój mają ci, którzy kochają twoje Prawo, i nie ma Przeszkody dla nich.

(166) Wyczekuję zbawienia twego, Panie, I pełnię przykazania twoje.

(167) Dusza moja strzeże świadectw twoich, Które bardzo kocham.

(168) Strzegę nakazów twoich i świadectw twoich, Bo wszystkie drogi moje są jawne przed tobą.

(169) Niech dotrze prośba moja przed oblicze twoje, Panie, Obdarz mnie rozumem według słowa swego!

(170) Błaganie moje niech dojdzie przed oblicze twoje, Wybaw mnie według obietnicy swojej!

(171) Niechaj popłynie chwała z warg moich, Gdy mię nauczysz ustaw swoich.

(172) Niech język mój opiewa słowo twoje, Bo wszystkie przykazania twoje są sprawiedliwe.

(173) Niech wesprze mnie ręka twoja, Gdyż wybrałem przykazania twoje!

(174) Zbawienia twego pragnę, Panie, A zakon twój jest rozkoszą moją.

(175) Niech żyje dusza moja, aby cię chwalić, A niech wspomagają mnie wyroki twoje!

(176) Błąkam się jak owca zgubiona, szukaj sługi twego, Bo nie zapomniałem o przykazaniach twoich.



Czy tylko mnie chwyciło za serce ? geek

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

15th Październik 2016, 01:00
Message reputation : 100% (1 vote)
Psalm 119 napisał:
(1) Błogosławieni ci, którzy żyją nienagannie, Którzy postępują według zakonu Pana!

(2) Błogosławieni ci, którzy stosują się do napomnień jego, Szukają go z całego serca,

(3) Którzy nie czynią krzywdy, Ale chodzą drogami jego.

(10) Z całego serca szukam ciebie, Nie daj mi zboczyć od przykazań twoich!


(21) Zgromiłeś pysznych, Przeklętych, którzy zbaczają od przykazań twoich!

(22) Zdejm ze mnie hańbę i pogardę, Bo strzegę świadectw twoich!

(52) Pamiętam, Panie, [size=18]o odwiecznych prawach twoich
I doznaję pocieszenia.

(61) Sidła bezbożnych omotały mnie, Lecz nie zapominam zakonu twego.

(70) Serce ich jest nieczułe jak tłuszcz, Ja zaś mam rozkosz w zakonie twym.




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7510
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

15th Październik 2016, 02:34
Message reputation : 100% (2 votes)
(20) Przyjdzie jako Odkupiciel dla Syjonu

A Syjon okupuje nasienie węża.

Cała polityka światowa jest skierowana na Ziemię Obiecaną, która jest okupowana przez siły szatana czyli nasienie węża. Obecne wojska USA/NATO są zgromadzone tuż przy Syjonie.

Świat szatana, mający w pogardzie Boga, Syna oraz Prawo dąży do całkowitego zniszczenia Prawa oraz do powstrzymania Boga od uwolnienia Ziemi Obiecanej od satanistów, którzy ją okupują, ale nieco roztropniejsi czyją pismo nosem i jak szczury uciekają z tonącego okrętu.

Cała walka propagandowa i ideologiczna świata szatańskiego to walka przeciwko Prawu Bożemu. 

Idiotyzm gender, walka przeciwko wszelkiej moralności, przeciwko małżeństwu, propaganda gejów, przeciwko mówieniu prawdy, przeciwko wszelkiej pożądliwości, przeciwko zakazowi zabijania niewinnych ludzi, przeciwko kary śmierci dla ludzi winnych, przeciwko zakazowi bałwochwalstwa, które uprawiają masowo religie Chrześcijaństwa.

Wystarczy na to popatrzeć nieco uważniej i widać jak na dłoni, że świat zwalcza z całą swą mocą Prawo Boże, co czyni świat narzędziem szatana, skazanego za swe zbrodnie na karę śmierci w jeziorze ognistym.

Owe działania świata szatana w pełni pokazują nam swe niezbyt jasne dla większości Chrześcijan cele - zrzucenie z siebie jarzma Prawa, które zabrania im najdzikszych, najkrwawszych i najbardziej wyuzdanych orgii i konsumpcji ciała niewinnych dzieci, które tak uwielbiają.

To oznacza, że Chrześcijanie głosujący na te władze stają po stronie szatana.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Aleksander
Liczba postów : 60
Join date : 07/10/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

15th Październik 2016, 14:23
Temat jak najbardziej właściwy, dlatego też całą swoją siłą musimy właśnie ludziom zwykłym ludziom skupionym w każdym odłamie chrześcijaństwa pokazywac kłamstwa pawła szawła. Z szawłowych dyrdymałów wychodzą głupoty w stylu francy że może ochrzcic ufoludków albo miłosierdzie dla dzikusów ze świata islamu. Ile warta jest teoria bez praktyki nic tak samo wiara to tylko uczynki, wierzę Bogu robie tak jak zaleca , wierzę Synowi robię tak jak zaleca. Z ciekawostek na fb dodałem posta do grupy o dobrze brzmiącej nazwie "biblia" z artykułami Cyryla o pawle ale jak narazie nie został on zaakceptowany, jak przeczytałem posty robili wywody dziwne z tekstem np ewangeli i tekstem szawła i ni jak to nie pasuje. Widac niestety że pawłoscianstwo gnije każdego i najgorsze jest to że dopada przyzwoitych ludzi pszenice dlatego ważne są słowa Chrystusa żeby nie wyrywac kąkolu rosnącego z pszenicą, my zwyczajnie nie wiemy jak to zrobic żeby nie uszkodzic pszenicy. Bóg z Synem to wiedzą i zrobią to najlepiej. Chwała Bogu wszechmogącemu i Synowi Jego.
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Październik 2016, 10:15
Nawiązując do tego, co napisał Cyryl w kwestii chrztu i Bartek, że chrztu mogli udzielać tylko wybrani – też tak uważam i jednocześnie nasunęło mi się na myśl, że dziś raczej żaden z uczniów Pana Isusa nie jest do tego jeszcze przez Pana, Boga wybrany i uprawniony. Napisałem „jeszcze”, bo wydaje mi się, że poniższe wskazania Pana Isusa, które On przekazał swoim prawdziwym apostołom, czyli wybranym swoim uczniom, mogą odnosić się ponownie do Jego wybranych uczniów, którzy będą działać dopiero w bliższej lub dalszej przyszłości. Pan Isus powiedział do swoich prawdziwych apostołów:

Mt 28:
(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię moje, (20) Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

Myślę, że powyższe wskazania Pana Isusa mogą odnosić się w przyszłości do tych wybranych tj. niektórych ocalałych osób spośród wszystkich narodów i języków, które będą głosić chwałę Bożą wśród narodów i sprowadzą wszystkich rozproszonych z Izraela, a o których napisał Prorok Izajasz:

Iz 66:
(16) Bo Pan dokona sądu ogniem, i mieczem swym [ukarze] wszelkie ciało, tak iż wielu będzie pobitych przez Pana. (17) Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają, by wejść do ogrodów za innym, który już jest w środku, którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem - wyrocznia Pana. (18) A Ja znam ich czyny i zamysły. Przybędę, by zebrać wszystkie narody i języki; przyjdą i ujrzą moją chwałę. (19) Ustanowię u nich znak i wyślę niektórych ocalałych z nich do narodów Tarszisz, Put, Meszek i Rosz, Tubal i Jawan, do wysp dalekich, które nie słyszały mojej sławy ani nie widziały mojej chwały. Oni ogłoszą chwałę moją wśród narodów. (20) Z wszelkich narodów przyprowadzą jako dar dla Pana wszystkich waszych braci - na koniach, na wozach, w lektykach, na mułach i na dromaderach - na moją świętą górę w Jeruzalem - mówi Pan - podobnie jak Izraelici przynoszą ofiarę z pokarmów w czystych naczyniach (21) Z nich także wezmę sobie niektórych jako kapłanów i lewitów - mówi Pan.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Październik 2016, 15:27
Po co być dobrym ?

Wydaje się to proste pytanie, ale

* jeśli przyjmiemy , że istnieje Prawo, i przestrzegając go ( jesteśmy dobrzy) to dostajemy przepustkę do życia wiecznego w Królestwie. To ma sens i jest proste i zrozumiałe.


Można przyrównać to do Pracodawcy i pracownika.

Jeśli wykonasz pracę która jest Ci zadana, dostaniesz nagrodę.


* jeśli odrzucimy Prawo, i dostajemy przepustkę tylko z wiary... to w zasadzie po co być dobrym ?

Mało tego, wręcz utrudnia nam to życie ! O wiele trudniej jest żyć wypełniając coś... co w sumie jest bez znaczenia.

Po co Bóg ma wyprowadzić zaginiony Lud Boży na pustynię uczyć go PRAW i go sądzić ?

Po co ma być Sąd Ostateczny ?

Po co te całe zamieszanie ?

Przecież Wystarczy , że Bóg się objawi i powie " oto jestem" i każdy uwierzy !


Więc całą apokalipsę Jana, możemy wyrzucić do śmietnika, w zasadzie to możemy wyrzucić cała Biblię do kosza... bo wystarczy , że wiem, że Bóg istnieje i codziennie ładnie wieczorem powiedzieć " Kocham Cie Boże, i kocham Cie Chrystusie " albo wejść na dach swego domu i krzyknąć to.

Stary Testament ? Po co go w ogóle znać ! Przecież opisuję tylko historię NIEPRZESTRZEGANIA Prawa i jego konsekwencji !

Ale skoro go nie ma.. to po jakiego grzyba nam to znać ?

Po co nam Nowy Testament? Przecież to co mówi Chrystus, jest nie istotne.. bo i tak to bez znaczenia !

parafrazując przysłowie z komuny

" Czy się stoi ,czy się leży... ZBAWIENIE się należy "

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

17th Październik 2016, 16:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Pewien znany nam pawłowy bloger, tak określił nauki Jezusa...

Jezusa słowa są lakoniczne i niewiele mówią o Prawie Bożym (Ojca) , które notabene Jezus wypełniał.

Tak właśnie pawłowcy traktują słowa swojego...boga!!! affraid
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

19th Październik 2016, 18:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Ciekawe zestawienie "głupot" wypisywanych w "Strażnicy" i innych pismach świadków jehowy.

Przykład:
"Abaddon (z Apokalipsy 9:11)

Abaddon to Szatan. ([Sad] Tom 7, s. 188; wyd. pol. 1925 r.)

Abaddon to Jezus. ([Sad] "Wspaniały finał Objawienia bliski!", s. 148; wyd. pol. 1993 r.)"

https://watchtower.org.pl/podolski_naglowie.php
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7510
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Listopad 2016, 04:41
Miałem już nie komentować Rafała Kudrańskiego, ale otrzymałem 2 emaile zapewniające mnie, że zostałem zdemaskowany i po drugim emailu - nie raczył podać linka - sprawdziłem, o co tym razem jestem oskarżany.

I dlatego ani wczoraj a ni dzisiaj jeszcze niemal nic nie napisałem ponieważ... ukradziono mi cenny czas. Byłem zmuszony sprawdzić postawione ewentualnie zarzuty, ponieważ nie czuję się złoczyńcą czy kłamcą, nie pozuję na nikogo a takie oskarżenia mogą w pewnym stopniu zasiać pewne wątpliwości u tych, którzy mnie raczej nie znają

Ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, w jaki szczególny sposób Kudrański mnie chwali pod niebiosa i cała trójca na filmie aż tak mnie docenia. affraid  affraid  affraid

Stare przysłowie mówi, ze Prawda sama się obroni w każdym przypadku.

Nie przesłuchałem dwóch całych filmów - 3.5 godziny nonsensów, który został sprowokowany moim i Obserwatora artykułami o Chrystusie, Synu Bożym. W rezultacie ich największe wsparcie, czyli Basia Kowalska pozostawiła tę grupę o niezwykłej wyobraźni oraz niczym nie okiełznanym pędzie do fałszywego oskarżania każdego, kto nie zgadza się z ich opiniami.

Ponieważ są to tylko i wyłącznie opinie, czy też teorie oparte na błędnym przeświadczeniu oraz błędnej interpretacji... ale czego?

Z którego tekstu mojego autorstwa można dojść do wniosku, że jestem Jezuitą???

Zarzuca się FAŁSZYWIE wszystkim piszącym na tym forum oraz na naszych blogach, że jesteśmy nasieniem węża (???) a ja jestem Jezuitą ponieważ jest niemożliwe, aby człowiek pracujący 40 godzin tygodniowo (Ja!!!) mógł jeszcze tyle przeczytać, przetłumaczyć, napisać na blogu, forum, oraz na witrynach tyle rzeczy.


Można Rafale! Przysięgam publicznie na swe zbawienie że można!




Jeżeli ktoś ma ochotę na takie bzdury, proszę posłuchać od około 40:15 do 44:00 i zwrócić szczególną uwagę na niezwykłą ilość wiarygodnych dowodów, które ci niefrasobliwi młodzieńcy przedstawiają na poparcie swych zupełnie dzikich teorii spiskowych.

Ja ze swojej strony NAJPRAWDOPODOBNIEJ nagram coś i ponownie się ukarzę na ekranie, aby potwierdzić, ze to rzeczywiście ja, ten sam zapracowany Henry Kubik, który ciągle narzeka na chroniczny brak czasu w kilku ostatnich postach.

I najważniejsze z tego wszystkiego - wiarygodność tych ludzi jest w doskonały sposób ukazana w tym fragmencie, który każdy z nas może sobie sam zweryfikować. Takie 'studiowanie' czegokolwiek powoduje takie publikowane na ich blogu rezultaty działalności 'ewangelizacyjnej' i ucieczki od tej trójcy tych, którzy już tego więcej zdzierżyć nie są wstanie.

Co jest najciekawsze, to twierdzenia Rafała, że jest on nawiedzony przez świetlistą osobę, która go instruuje do wygłaszania takich nonsensów i oczywistych kłamstw.

Zdjęcie "Basi' ponieważ mam poważne problemy w uwierzenie w cokolwiek Rafał nie napisze.

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Agent-10

Proszę zwrócić uwagę na czerwony tytuł oraz na utożsamianie Basi z... Cyrylem i Kasią!!!

Oczywiście Rafał twierdzi, że to my atakujemy jego bloga.

Drogi Rafale... nie mamy czasu na takie bzdury i twoje nieustanne szkalujące mnie i innych uczciwych braci i sióstr ataki zmuszają mnie na pewne reakcje, ponieważ w niesmaczny sposób rzucasz kłamliwy cień na nas wszystkich.


Dodam jeszcze wyjaśnienie o Emanuelu - Bóg z nami. Ponieważ Duch Boży był w Isusie, dla wielu było oczywiste, że skoro Duch Boży przebywa w Synu, to znaczy, że Bóg jest z nami, po naszej stronie i Syn demonstrując moc Ducha Bożego licznymi cudami udowadnia nam, że Bóg ponownie stanął po stronie swego Narodu Wybranego i jest dosłownie po ich stronie, będąc Duchem W Synu.

Nadal nie ma dowodu na to, że Bóg i Syn to ta sama osoba.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Listopad 2016, 08:16
thewordwatcher napisał:

Ja ze swojej strony NAJPRAWDOPODOBNIEJ nagram coś i ponownie się ukarzę na ekranie, aby potwierdzić, ze to rzeczywiście ja, ten sam zapracowany Henry Kubik, który ciągle narzeka na chroniczny brak czasu w kilku ostatnich postach.

I [/b].


Każdy z nas będzie tłumaczył się przed Bogiem

Jeżeli chcemy coś udowadniać czy przypodobać  sie to tylko i wyłãcznie Bogu i to nawet nie bo ON zna nas lepiej niż my siebie sami.

Na forum Rafała przeczytałam też kiedyś że Henryk Kubik pisze też jako "kasia".
Szczerze pomyślałam co za zaszczyt dla mnie Very Happy
Chciałabym mieć taką wiedzę...

Rafał podobno pochodzi z mojego miasta.
Udowodnić moja tożsamość jest dziecinnie łatwo ponieważ porostu jest ona prawdziwa.

Nie miałabym nic przeciwko z nim się spotkać i porozmawiać.
Znowu końcem roku będzie trochę wolnego i raczej Kudranski również pewnie czas będzie spędzał w Polsce jak i ja.

Ale czy jest sens ???

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Listopad 2016, 10:11
42:12 " Isus jest TYLKO człowiekiem "
a my jak zawsze mówimy że Synem Bożym . A to jest duża różnica Very Happy

Swoją drogą, Rafał był tak bezczelny i do wielu z Nas ( i mnie) napisał osobiście na facebooku prywatną wiadomość z jego " osiągnieciami " i prawdą z tego filmiku .

Aby tylko znów sprawa trafiła na forum i ludzie z forum weszli do niego i "odkryli ".

Jestem ciekaw co sądzi o mnie Very Happy Kim jestem ? Jezuitą... 20 letnim Very Happy ?

Chociaż Wie że nie, bo nie raz przeglądał mój profil na facebooku.

Każdy z forum ma mało czasu, ale ja mam parę zaufanych źródeł to można w miarę szybko ogarnąć co na świecie się dzieje. I to nie zabiera naprawdę aż tyle czasu by nie robić tego codziennie, poza tym sprawa to też przyjemność. i ja lubie spędzić wolny czas na poszukanie co nieco , tak samo ma za pewnie Henryk i inni.

Co może być przyjemniejszego od układania puzzli prawdy Very Happy ?


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

12th Listopad 2016, 12:00
Message reputation : 100% (1 vote)
Praca dla Boga i badanie Jego słów odbywa się w spokoju, kiedy mamy na to specjalnie i z miłą chęcią zorganizowany czas..dla mnie to przyjemność Smile

Lubię to robić i lubię o tym dyskutować na drodze do poznania kolejnych Bożych Prawd i nauk.

Ważne jest dla mnie by się tym dzielić z innymi i pomóc im w ten sposób zrozumieć, że przesłanie Słowa Bożego jest proste i piękne za razem w przeciwieństwie do tego, co głoszą fałszywi przewodnicy religijni i ich poplecznicy.

I owszem...czasochłonne jest dokładne zbadanie i przedstawienie tematów, w których trzeba odkręcać wiele kłamstw tego szatańskiego świata, by zdjąć jego okowy z umysłów osób szczerze chcących zbliżyć się do Boga.

Sam wiem ile czasu zajmuje przedstawienie planu Bożego w sposób w jaki uczyniłem to pisząc "Wyjawienie Wielkiej Tajemnicy Bożej"...

...najpierw 2 lata koncetracji tylko na słowach pochodzących z ust Boga Ojca i Jego Syna oraz oczyszczanie się z wyuczonych wcześniej kłamstw,

następnie miesiąc dokładnej analizy proroctw o wyzwoleniu Narodu Wybranego i wspólne wyszukiwanie detali tutaj na forum w osobnym temacie,

potem 3 tygodnie pisania tekstu w najbardziej merytorycznej i przyswajalnej formie,

i ostatecznie nagranie materiału audio-wideo co zajeło następnych kilka tygodni...

To wszystko jest wielce czasochłonne i wymaga wielu poświęceń. Sam musiałem udobruchać żonę aby dała mi czas na wykonanie tej pracy...po pracy zarobkowej, w której muszę siedzieć 10 godzin dziennie!

Teraz jestem tatą i tego czasu mam znacznie mniej, co zapewne widać Wink
Mimo to robię już kolejny film w wolnych chwilach, kiedy Efraim akurat śpi i nie hałasuje Very Happy

Henryk ma o tyle dobrze, że nie posiada potomstwa, zrozumiałe jest więc, że ma tego czasu trochę dla siebie i jak widać, dobrze go wykorzystuje ukazując Prawdę Słowa Bożego...to  cel nas wszystkich tutaj!

Widzisz Rafaku..my stawiamy sprawy Królestwa na pierwszym miejscu, a reszta wraz z mądrością jest nam dodana! bounce

Ty poświęcasz mase czasu na śledzenie...naszych słów, czepianie się wyimaginowanych lub podsuniętych przez twojego świetlistego demona wymysłów i obracanie kota ogonem...

...oczernianie innych to twoja pasja i twój główny cel!

A to nie są wytyczne dane przez Syna Bożego Jezusa Chrystusa...


...Ty dostajesz wytyczne od swego świecącego ducha, który Cię nawiedził, ale którego nikt poza Tobą nie widział i nie może tego potwierdzić. lol!

To Twoja wiarygodność Rafał równa jest 0 i każdy o tym tu wie i nie będzie tracił czasu na brednie, które sobie uroiłeś.

Skup się lepiej na swojej rodzinie, bo tracąc czas na pisanie paszkwili na nasz temat, musisz pewnie zaniedbywać wiele obowiązków, a życie w UK to nie sielanka...no chyba, że jesteś "poukładany".

Pozdrowienia ode mnie i mego pierworodnego Rafik Wink

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 5mwg79
Sponsored content

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 15 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach