Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

12th Luty 2022, 22:00
Jana 5:
(19) Tedy Isus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.
(20) Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni, i ukaże mu jeszcze większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
(21) Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
(22) Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,
(23) Aby wszyscy szanowali Syna, jak szanują Ojca. Kto nie szanuje Syna, ten nie szanuje Ojca, który go posłał.
(24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota.


Mateusza 19:

16) I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny?
(17) A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.




Bóg wszystko uczynił dobrym.

Człowiek czyni dobrze jak przestrzega Przykazań i wtedy wejdzie do żywota aby Ojciec go uwielbił.

Przejdzie ze śmierci do życia.

Wierzyć Bogu w Jego plan  i ufać Mu bezgranicznie.


Uszanować i uznać Syna jako Wybranego przez Ojca – To Bóg wybrał Isusa I ten Jego wybór należy zaakceptować .


Macie z tym problem ?


To proście Ojca aby dał wam zrozumieć abyście pojęli że Syn wyszedł od Ojca I że jest Waszym Królem I nawet dostał władzę wskrzeszania z umarłych !


Jak zrozumiecie Słowa jakie Ojciec  przekazał Synowi to  pryzmat “Jezusa” jaki zaszczepia szatan ludziom pryśnie z Waszych umysłów a w sercu gdzie powstają PRAWDZIWE myśli pojawi się zrozumienie Isusa jako pierworodnego Syna Boga Wszechmogącego – pierwszego człowieka stworzonego przez Boga zanim świat powstał.


Bóg miał wszystko zaplanowane ponieważ wszystko przewidział  i wszystko musi się dokonać a Wy jesteście wybrani aby to zrozumieć ponieważ Ojciec wie że to udźwigniecie.


Bóg dał wolną wolę nam ludziom a także swym aniołom i Isus też dostał wolną wolę I wykonał plan Boga – oddał za Was swoje życie ! Był posłuszny Ojcu I cierpiał męki przed śmiercią .



Szatan dla przykładu ze swojej wolnej woli skorzystał jak ostatni głupiec i sprowadził zło na Boże stworzenie . Brak słów by opisać jego zbrodnie , które nigdy nie pójdą w zapomnienie i będą stanowić świadectwo przez całą wieczność czym grozi bunt przeciwko Bogu !




_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

13th Luty 2022, 18:40
Jana 17:

(3) A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Isusa Chrystusa, którego posłałeś



Sens i głębia tego zdania dociera do mnie od kilku dni !


Zastanówcie się nad tym w swych sercach.


Jak Bóg dał nam się poznać , jakie dobro nam wyświadczył i nadal wyświadcza zachowując nas od złego na KAŻDYM szczeblu życia oraz chroniąc Polskę ze względu na swoich wybranych oraz resztę  sprawiedliwych !


Syna poznaliśmy . Jak wykonał wolę Ojca i zgodził się umrzeć w okropnych męczarniach za nas i wszystkich sprawiedliwych co będą już żyć wiecznie podczas 1000 letniego Królestwa i ominie ich śmierć druga . Poznaliśmy Go jako mocnego przywódce i Króla , który rozprawi się z władzami nasienia węża . Pokonaliśmy szatański pryzmat Syna Bożego w długich hipisowkich  włosach ze sloganem " Jezus cie kocha" . Syn Boży miłuje  przestrzegających Przykazań Bożych i szanujących Boga co widać w ich postępowaniu życia codziennego , nienawidzących tego świata. To zrozumieliśmy i pozbyliśmy się kłamliwego obrazu Isusa jaki namalował szatan .

Isusa POSŁAŁ Bóg i to w o wiele ważniejszej misji niż posyłał proroków!!!

Uznać Syna to oznacza uszanować Ojca i Jego plan zbawienia.



Poznaliśmy Ojca i Syna , ich osoby , charaktery i cele po czym zaczęliśmy podążać za Nimi .


To jest droga do życia wiecznego czyli do naszego zbawienia .


Podzielamy punkt widzenia Boga naszego Ojca i jesteśmy posłuszni Jego woli w tym wymogu uznania Isusa za Króla ziemi i Pasterza który nada prawo wszystkim narodom po czym zacznie rządzić laską żelazną wraz ze 144 000 wybranych na królów z 12 pokoleń Izraela .


A teraz oczekujemy Syna Bożego , czuwamy i jesteśmy posłuszni Bogu , który nas strzeże jak "źrenicy oka swego" !



Dziękujemy Ci Ojcze nasz za Twe zbawienie jakie przyszykowałeś dla wiernych Twym Przykazaniom wykupionych krwią Syna Twego.




13 Luty (29 dzień 11 miesiąca) 480 roku , ziemia Arzareth

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

16th Luty 2022, 11:51
Dostałem maila od naszego brata , który przejawia  naprawdę wielki  szacunek i pokore wobec Przykazań Bożych , Boga oraz Syna Bożego z zapytaniem czy to źle że niektórzy w pracy szemrają przeciwko niemu z powodu tego że ma dobry system pracy i wykonuje swoją pracę szybciej od innych przez to ma więcej czasu i może być w domu nawet szybciej od innych o półtorej godziny .


Zamieszczę odpowiedź jaką udzieliłem ponieważ to świetny przykład jak działa Prawo Boże i dlaczego zazdrość wobec bliźniego swego jest tak bardzo szkodliwa dla pokojowej egzystencji międzyludzkiej w zdrowym społeczeństwie.


W Królestwie Bożym nie będzie miejsca na zazdrość i zawiść na przykład wobec sąsiada że ma coś nowego . Złośliwości jakie nie raz tacy zazdrośni złośliwcy wyrzadzaja innym są bardzo nieprzyjemne i bolesne...


Oto co napisałem naszemu bratu:



Bracie jeżeli nie łamiesz Przykazań i dobrze wykonujesz swoją pracę to nie masz czym się przejmować.

Co z tego że robisz to szybciej od innych i masz przez to więcej czasu i możesz być w domu prędzej od innych.

To tylko plus dla Ciebie!

A jeżeli innym to przeszkadza i szemrają przeciwko Tobie to zastanów się DLACZEGO...

Przyczyna jest prosta - zazdrość i zawiść bo oni też by tak chcieli a nie potrafią tak sobie pracy ustawić jak Ty przez to są zazdrośni i zawistni.

Nie przejmuj się wcale takimi ludźmi!

Ja często zmieniłem pracę i też na mnie gadali ponieważ szybko sie uczę i też jak Ty szybko wykonuje czynności pracownicze.

Nie warto brać opinii takich ludzi w ogóle pod uwagę.

Ciesz się że masz więcej czasu .

Ci którym przeszkadzają sukcesy innych to zazdrośnicy .

Jeszcze raz szkoda na nich czasu i głowy.

Liczy się tylko opinia w oczach Boga i Syna Bożego a nie zazdrosnych, złośliwych grzeszników . Tak , zazdrość i zawiść to łamanie Przykazania .



(16) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

(17) Nie pożądaj
domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.


Pożądać znaczy też zazdrościć w tym przypadku czyli na przykład - Nie zazdrość bliźniemu swemu jego domu , wołu czy osła.

W dzisiejszych czasach na wołach nie jeździmy tylko samochodami. Z takiej zazdrości rodzą się złe słowa, fałszywe pomówienia i nierzadko zle czyny jak np. porysowanie sąsiadowi karoserii kluczem nowego samochodu czy spryskanie chemią drzewka co sobie zasadziliśmy...

W Królestwie Bożym Isus oraz Jego rząd 144 000 króli nie będą mieć żadnego pobłażania dla takich zachowań i każdego kto tak będzie czynił spotka surowa i przykładna kara aby wybić mu z głowy na zawsze takie zachowania.


To znaczy rządy łaski żelaznej!

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

27th Luty 2022, 12:49


Mateusza
Rozdział 26:
(26) A gdy oni jedli, wziął Isus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje.
(27) Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;
(28) Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.


Grzechy mogą zostać nam odpuszczone pod warunkiem skorzystania z Prawa do zbawienia jakie zaoferował swemu ludowi Bóg .

Bóg wykupił do życia wiecznego przyszły rząd Królestwa Bożego oraz wybranych do wzięcia do nieba .

To za nich Isus oddał swe życie natomiast reszta będzie musiała udowodnić swoim posłuszeństwem do Prawa Bożego podczas 1000 letniego Królestwa Bożego że zasługuje na życie wieczne na nowej ziemi .

Tak to w skrócie wygląda bracia i siostry a my to już wszystko wiemy.

Na tym polega "nowe przymierze" jakie ustanowił Isus spełniając tym wole Ojca.


Nie oznacza to że przymierze z narodem wybranym nie obowiązuję tylko że Bóg wykupił wybranych z Izraela aby mogli zostać zbawieni pomimo swoich wcześniejszych grzechów pod warunkiem oczywiście swego nawrócenia czyli zawrócenia z drogi tego świata .


Trzeba narodzić się na nowo jak powiedział Syn Boży , poniżej detaliczne wyjaśnienie bez religijnych nonsensów i herezji Żyda Pawła :

https://arzareth.home.blog/2020/05/03/ponowne-narodzenie-wyjasnienie-syna-bozego-naszego-krola-i-nauczyciela-czym-jest-nawrocenie-do-boga/


Nowe przymierze jest tak naprawdę reakcją Boga aby Przymierze jakie zawarł z Izraelem pod Synajem MOGŁO przetrwać a Wy jesteście jego owocem !


Jana 3:

(16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
(17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
(18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

(19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.


(20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.

(21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu
.



Przemyślcie bardzo dobrze dwa ostatnie wersety.


Szatan odwrócił pojęcia i tak ciemność jest w tym świecie jasnością i na odwrót . Nie jesteśmy częścią tego świata i dlatego świat nas nienawidzi  tak jak nienawidzą nas ludzie kochający ten świat .

Tak jak znienawidzili Syna Bożego bez przyczyny tak i nas nienawidzą bez przyczyny tylko dlatego że nie chcemy i nie jesteśmy częścią tego świata !




Jana 15:
(23) Kto mnie nienawidzi, i Ojca mego nienawidzi.
(24) Gdybym wśród nich nie pełnił uczynków, których nikt inny nie czynił, nie mieliby grzechu, lecz teraz i widzieli, i znienawidzili zarówno mnie jak i Ojca mego.
(25) Jednakże słowo, które jest w zakonie ich napisane, wypełniło się: Bez przyczyny mnie znienawidzili.


Mat 10:
(24) Nie jest uczeń ponad mistrzem ani sługa ponad swoim panem;
(25) Wystarczy uczniowi, aby był jak jego mistrz, a słudze jak jego pan: jeśli gospodarza Belzebubem nazwali, tym bardziej nazwą jego domowników!



Nie ma nic złego w naszym dążeniu do światłości i Prawdy ponieważ do tego zostaliśmy powołani , wybrani i przeznaczeni !


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

27th Marzec 2022, 19:53
Do głębszego zastanowienia i zrozumienia z modlitwą do Boga.

2 Ezdrasza
Rozdział 7:
(45) I odpowiedziałem i rzekłem: " O Suwerenny Panie, i rzekłem wtedy i powiem teraz: błogosławieni ci, którzy żyją i trzymają się twych przykazań.
(46) Ale co z tymi, o których się modliłem? Ponieważ któż spomiędzy żyjących teraz nigdy nie zgrzeszył, albo kto jest pomiędzy ludźmi, kto nie złamał twego przymierza?
(47) I teraz widzę, że przyszły świat przyniesie radość dla niewielu, ale cierpienie dla wielu.
(48) Dlatego, że złe serce dorosło w nas, które nas odsunęło od Boga i przyniosło nam skażenie oraz drogi śmierci i pokazało nam ścieżki zatracenia i usunęło nas z dala od życia - nie tylko niewielu ale prawie wszystkich, którzy zostali stworzeni."
(49) On odpowiedział mnie i rzekł: "Posłuchaj mnie Ezdraszu, a cię pouczę i cię skarcę ponownie.
(50) Z tego powodu Najwyższy uczynił nie jeden świat a dwa.
(51) Ponieważ, jak powiedziałeś, że sprawiedliwych nie ma wielu ale niewielu, podczas gdy bezbożnych jest mnóstwo, posłuchaj  wyjaśnienia tych rzeczy.
(52) Jeżeli posiadasz kilka drogich kamieni, dodałbyś do nich ołów i glinę?"
(53) Powiedziałem: "Panie, jak to możliwe?"
(54) I on powiedział do mnie: "Nie tylko to, ale zapytaj ziemi a ona ci powie; zwróć się do niej a ona ci to oznajmi.
(55) Powiedz jej, 'Ty produkujesz złoto i srebro i miedź, a także żelazo i ołów i glinę;
(56) ale srebra jest więcej niż złota, miedzi więcej niż srebra, żelaza więcej niż miedzi, i ołowiu więcej niż żelaza i gliny więcej niż ołowiu.'
(57) Oceń teraz, które rzeczy są cenne i pożądane, te, których jest wiele, czy te, które są rzadkie?"
(58) I rzekłem: "O suwerenny Panie, czego jest wiele jest mniej cenne a co jest bardziej rzadkie jest bardziej cenne."
(59) On odpowiedział mnie i rzekł: "Zważ sam w sobie co pomyślałeś, ponieważ ten co ma to, co trudne jest do zdobycia, cieszy się bardziej niż ten, który ma to, czego jest wiele.
(60) Tak więc taki będzie sąd, który obiecałem; ponieważ będę się radował z kilku, którzy będą zbawieni, ponieważ to są oni, którzy przysporzyli mnie chwały, która zwycięża teraz i poprzez nich moje imię jest obdarzone szacunkiem.
(61) Nie będę się smucił z powodu rzeczy tych, którzy zginą;
ponieważ oni są teraz jako mgła, i są podobni do płomienia i dymu - oni są przeznaczeni na ogień i gorące spalenie, i są wygaszeni."
(62) I odpowiedziałem i rzekłem: "O ziemio, cóżeś nam przyniosła, jeżeli umysł jest uczyniony z prochu, jak inne stworzone rzeczy!
(63) Tak więc byłoby lepiej, gdyby kurz się nie narodził, tak że umysł nie byłby uczyniony z niego.
(64) Ale teraz umysł wzrasta z nami, i dlatego jesteśmy zadręczani, ponieważ giniemy i wiemy o tym.
(65) Niech ludzka rasa lamentuje, ale pozwólmy bestiom polnym być radosnymi; niech wszyscy narodzeni lamentują, ale pozwólmy czteronożnym bestiom i trzodzie się cieszyć!
(66) Ponieważ jest im dużo lepiej niż nam; ponieważ nie wyglądają sądu a także nie wiedzą o żadnym udręczeniu czy zbawieniu obiecanym im po śmierci.
(67) Bo jaka jest z tego korzyść dla nas, gdy będziemy zachowani przy życiu ale okrutnie męczeni?
(68) Ponieważ wszyscy, którzy się narodzili są uwikłani w grzeszność i są pełni grzechów i obciążeni nieprawością.
(69) I gdybyśmy nie przyszli na sąd po śmierci, być może byłoby to lepiej dla nas."
(70) Odpowiedział mi i rzekł: "Kiedy Najwyższy uczynił świat i Adama oraz wszystkich którzy wyszli z niego, on najpierw przygotował sąd oraz rzeczy dotyczące sądu.
(71) A teraz zrozum z własnych słów, które powiedziałeś, że umysł wzrasta wraz z nami.
(72) Z tego powodu także ci, którzy mieszkają na ziemi będą dręczeni ponieważ oni mieli zrozumienie, że popełniali nieprawość i chociaż oni otrzymali przykazania, nie zachowali ich, i chociaż otrzymali prawo, postępowali bez wiary w to, co otrzymali.
(73) Co więc będą mieli do powiedzenia w dniu sądu, lub jak odpowiedzą w ostatnich czasach?

(74) Jak wiele czasu upłynęło, a Najwyższy był cierpliwy z tymi, którzy zamieszkują świat, i nie z ich powodu ale w czasach, które przeznaczył."


Bóg wyznaczył każdemu z żyjących czas na DOKŁADNE zbadanie.

Teraz mamy czasy ostateczne i KAŻDY zostanie zbadany , poddany próbie i osądzony czy jest cenny w oczach Boga czy nie.

Wy okazaliście się cenni w oczach Boga dlatego dał Wam takie zrozumienie i zaproszenie do Królestwa Niebios!

To jest oczywiste i trzeba jasno to powiedzieć.

Całe wasze życie i doświadczenia były testem Bożym abyście okazali się godni przyjąć prawdziwą naukę Syna Bożego Isusa Chrystusa.


https://arzareth.home.blog/2020/05/03/ponowne-narodzenie-wyjasnienie-syna-bozego-naszego-krola-i-nauczyciela-czym-jest-nawrocenie-do-boga/


Teraz pozostało Wam utrzymać to co zostało Wam powierzone czyli wytrwać  co nie jest aż takie trudne jak nie raz myślimy !

Mat 5:
(20) A mówię wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszy, nie wejdziecie do Królestwa Niebios


Spójrzcie czasem na ludzi wkoło was czy oni są jak wy i podejmują decyzję na podstawie tego co Bogu się podoba czy są raczej egoistyczni i szukający swojej korzyści – dlatego Bóg Was wybrał i jesteście na wąskiej drodze bo tak nie czynicie jak OGROMNA większość ludzi !


Reszta Boga nie szukała i nadal nie szuka – Wy szukaliście z całej duszy i serca !


Stawiacie Boga na pierwszym miejscu dlatego On da wszystko co najlepsze temu kto Go miłuje całym swym sercem i całą swą duszą – nie oznacza to że jesteśmy już doskonali bo potknięcia nam się zdarzają ale Bóg nam je wybacza jak okazujemy skruchę i więcej nie grzeszymy!



On zna nasze serca i wie z czym się borykamy i jak demony nas nękają i jednocześnie wie że Go kochamy i nie zdradzimy bo prędzej wybierzemy śmierć .


Dlatego od śmierci z rąk Bestii czy od kogokolwiek ze sług szatana będziemy zachowani bo już teraz byśmy życie oddali jakby tego wymagała sytuacja aby zachować Prawo Boże !

Dlatego Bóg nie będzie od nas tego wymagał !


Ten post zrozumieją tylko wybrani(e) .


Objawienie 3:
(10) Ponieważ zachowałeś naukę o mojej wytrwałości, i Ja zachowam cię od godziny próby, która ma nadejść na cały zamieszkały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.
(11) Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.

Trwamy wytrwale przy Bożej drodze pomimo że to niemodne i często wyśmiewane przez otaczających nas głupców.

Już dawno zdaliśmy test u Boga na oskarżenie szatana wobec człowieka !


Hioba 2:
(4) Na to szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Skóra za skórę! Wszystko, co posiada człowiek, odda za swoje życie.


Odmowa bałwochwalczego pokłonu posągowi Bestii i wzięcia jej znamienia pod karą śmierci będzie ostateczną próbą na kandydatów do Królestwa Bożego.


Miliardy zginą ale jak czytaliśmy w wersetach z Ezdrasza to znamy Boży punkt widzenia na to i w pełni akceptujemy WSZYSTKIE Boże wyroki.


Jesteśmy całym sercem za Bogiem naszym czego szatan najbardziej nie może znieść i nawet ma nazwę na to- "fanatyzm".


(7) Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was. (Jak 4)

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

28th Maj 2022, 21:58
Psalm 78

(1) Pieśń pouczająca. Asafowy. Słuchaj, ludu mój, nauki mojej, Nakłońcie uszu na słowa ust moich!
(2) Do przypowieści otworzę usta moje, Opowiem zagadkowe dzieje starodawne.
(3) Cośmy słyszeli i poznali, I co nam opowiadali ojcowie nasi,
(4) Tego nie zataimy przed synami ich, Lecz opowiemy przyszłemu pokoleniu: Chwalebne czyny Pana i moc jego Oraz cudowne dzieła, których dokonał.
(5) Związał Jakuba przykazaniami I ustanowił w Izraelu zakon, Który nadał ojcom naszym, Aby głosili go synom swoim,
(6) Aby poznało go następne pokolenie, A synowie, którzy się urodzą, Znów opowiadali go dzieciom swoim:
(7) Że mają pokładać nadzieję w Bogu I nie zapominać o dziełach Bożych, Lecz strzec przykazań jego;
8 . Żeby nie byli, jak ojcowie ich, Pokoleniem przekornym i niewiernym, Pokoleniem niestałego serca, Którego duch nie był wierny Bogu.

(9) Synowie Efraima, łucznicy, Uciekli w dniu boju.
(10) Nie strzegli przymierza Bożego, A według zakonu jego nie chcieli postępować.
(11) Zapomnieli o czynach jego I o cudownych dziełach, które im ukazał.
(12) Wobec ojców ich czynił cuda W ziemi egipskiej, na polach Soanu.
(13) Rozdzielił morze i przeprowadził ich, I ustawił wody jak wały.
(14) Prowadził ich za dnia w obłoku, A całą noc w blasku ognia.
(15) Rozłupał skały na pustyni I napoił ich obficie jakby głębiami wód.
(16) Sprawił, że strumienie trysnęły ze skały I wody spływały jak rzeki.
(17) Lecz oni dalej grzeszyli przeciwko niemu I buntowali się przeciwko Najwyższemu na pustyni.
(18) Kusili Boga w sercu swym, Żądając pokarmu według woli swojej.
(19) Mówili przeciwko Bogu tymi słowy: Czy może Bóg zastawić stół na pustyni?
(20) Oto uderzył w skałę I wody trysnęły, a rzeki popłynęły. Czy również będzie mógł dać chleb? Czy przygotuje mięso ludowi swemu?
(21) Przeto Pan, usłyszawszy to, uniósł się gniewem; Ogień zapłonął przeciwko Jakubowi, Także i gniew wybuchnął przeciwko Izraelowi,
(22) Że nie uwierzyli Bogu I nie zaufali zbawieniu jego.
(23) Rozkazał więc obłokom w górze I otworzył bramy niebios.
(24) Spuścił im, jak deszcz, mannę na pokarm I dał im zboże z niebios.
(25) Wszyscy jedli chleb anielski; Zesłał im żywności do syta.
(26) Wzbudził na niebie wiatr ze wschodu I przyniósł mocą swoją wiatr południowy.
(27) Spuścił na nich mięso jak proch, A ptactwo skrzydlate jak piasek morski.
(28) Padło ono pośród ich obozu, Wokół ich namiotów.
(29) Jedli i nasycili się bardzo; I dał im, czego pożądali.
(30) A gdy się nadal nie wyzbyli żądzy, Choć jeszcze pokarm był w ustach ich,
(31) Spadł na nich gniew Boży I pozabijał najznakomitszych wśród nich, A młodzież Izraela powalił.
(32) Mimo to nadal grzeszyli I nie uwierzyli cudownym dziełom jego.
(33) Przeto sprawił, że marnie dokonali dni swoich, A lat swoich w trwodze.
(34) Gdy ich zabijał, szukali go, Nawracali się i skwapliwie garnęli do Boga.
(35) Przypominali sobie, że Bóg jest ich skałą, Że Bóg Najwyższy jest odkupicielem ich.
(36) Schlebiali mu ustami, A językiem okłamywali go,
(37) Bo serce ich nie było szczere wobec niego I nie byli wierni jego przymierzu.
(38) On jednak, będąc miłosierny, Odpuszczał im winę i nie wytracił. Często powściągał swój gniew i nie zapłonął gwałtownością swoją.
(39) Pamiętał o tym, że są ciałem, Tchnieniem, które ulatuje i nie wraca.
(40) Ileż to razy buntowali się przeciwko niemu na pustyni I zasmucali go na pustkowiu!
(41) Ustawicznie kusili Boga I zasmucali Świętego Izraela.
(42) Nie pamiętali czynów jego ręki, Dnia, w którym wyzwolił ich od ciemiężcy,
(43) Gdy czynił w Egipcie znaki, A cuda swe na polach Soanu,
(44) Gdy przemienił w krew rzeki ich A potoki ich tak, że pić nie mogli.
(45) Zesłał na nich robactwo, które ich pożerało, I żaby, które ich trapiły;
(46) Wydał chrząszczom plony ich, A znój ich szarańczy.
(47) Zniszczył gradem winnice ich, A sykomory ich szronem.
(48) Wydał na pastwę gradu bydło ich, A stada ich błyskawicom.
(49) Spuścił na nich zapalczywość swego gniewu, Popędliwość, zaciekłość i utrapienie, Poczet aniołów zagłady.
(50) Dał upust gniewowi swemu, Nie ochronił od śmierci duszy ich, A życie ich wydał zarazie.
(51) Pobił wszystkich pierworodnych w Egipcie, Pierwociny tężyzny męskiej w namiotach Chama.
(52) Jak owce wyprowadził lud swój, A wiódł ich jak trzodę po pustyni.
(53) Prowadził ich bezpiecznie tak, że się nie lękali, A nieprzyjaciół ich przykryło morze!
(54) Przywiódł ich do swojej świętej ziemi, Do góry, którą nabyła prawica jego.
(55) Wypędził przed nimi narody, Wyznaczył sznurem ich dziedzictwo I osadził w namiotach ich plemiona izraelskie.
(56) Oni zaś kusili Boga i buntowali się przeciwko Najwyższemu, I nie strzegli przykazań jego,
(57) Lecz odstępowali i byli niewierni jak ojcowie ich; Zawiedli jak łuk obwisły.
(58) Rozgniewali go swoim bałwochwalstwem na wzgórzach, A bałwanami swymi wzbudzili jego zazdrość.
(59) Bóg usłyszał to, zapłonął gniewem I zupełnie odrzucił Izraela.
(60) Porzucił przybytek w Sylo, Namiot, w którym mieszkał wśród ludzi.
(61) Oddał w niewolę arkę przymierza I chwałę swoją w ręce wroga.
(62) Wydał lud swój na pastwę miecza I rozgniewał się na dziedzictwo swoje.
(63) Ogień pożarł młodzieńców jego, A dziewicom jego nie śpiewano pieśni weselnych.
(64) Kapłani jego padli od miecza, A wdowy jego nie opłakiwały zmarłych.
(65) Lecz Pan ocknął się jakby ze snu, Jak wojownik, który sobie podochocił winem.
(66) Uderzył na tyły wrogów swoich I okrył ich wieczną hańbą.
(67) Wzgardził namiotem Józefa, A plemienia Efraima nie wybrał,
(68) Lecz wybrał plemię Judy I górę Syjon, którą miłuje.
(69) Zbudował świątynię swoją jak wysokie niebo, Jak ziemię, którą ugruntował na wieki.
(70) Wybrał Dawida, sługę swego, Powołał go od trzód owiec.
(71) Przywiódł go do owiec karmiących, Aby pasł Jakuba, lud jego, I Izraela, dziedzictwo jego.
(72) I on pasł ich w prawości serca swego, I prowadził ich rozsądnie ręką swoją.
Psalm 79

(1) Psalm Asafowy. Boże! Poganie wtargnęli do dziedzictwa twego, Znieważyli przybytek twój święty, Jeruzalem zamienili w rumowisko.
(2) Trupy sług twoich dali na żer ptactwu nieba, Ciała wiernych twoich dzikim zwierzętom.
(3) Rozlali krew ich jak wodę wokół Jeruzalemu, Nie było nikogo, kto by ich pogrzebał.
(4) Staliśmy się hańbą dla naszych sąsiadów, Pośmiewiskiem i szyderstwem dla naszego otoczenia.
(5) Dokądże, Panie? Czyż wiecznie gniewać się będziesz? Jak ogień płonąć będzie zapalczywość twoja?
(6) Wylej gniew swój na narody, które cię nie znają, I na królestwa, które nie wzywają imienia twego,
(7) Albowiem pożarli Jakuba I spustoszyli siedzibę jego!
(Cool Nie pamiętaj nam dawnych win; Niech nas rychło spotka miłosierdzie twoje, Bośmy bardzo nędzni!
(9) Wspomóż nas, Boże zbawienia naszego, Dla chwały imienia twego wybaw nas I odpuść grzechy nasze Dla imienia twego!
(10) Czemu narody mają mówić: Gdzież jest Bóg ich? Niech jawna będzie wśród narodów w oczach naszych Zemsta za przelaną krew sług twoich!
(11) Niech dotrze do ciebie jęk więźniów! Mocą ramienia swego uwolnij skazanych na śmierć!
(12) Odpłać sąsiadom naszym siedemkroć urąganie ich, Którym ciebie obrażali, Panie!
(13) My zaś, lud twój i owce pastwiska twojego, Będziemy sławić cię na wieki, Będziemy opowiadać chwałę twoją z pokolenia w pokolenie.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

5th Czerwiec 2022, 12:40
Przemyślcie dobrze poniższe słowa z listu Jakuba.

Jakuba 1:
(12) Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota, obiecany przez Boga tym, którzy go miłują.
(13) Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy do złego ani sam nikogo nie kusi.
(14) Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą;
(15) Potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć.



Demony nieźle dają nam w kość , każdemu w innym sposób ponieważ jest to indywidualny sposób ataku szatana na każdego aby nas zdyskredytować u Boga.

Zazwyczaj szatan używa swej armii demonów aby nakłonić nas do konkretnych  zachowań abyśmy koniec końcem złamali któreś z  Przykazań. W tym celu stawia na naszej drodze często różnych ludzi , sytuację życiowe a najczęściej pokusy o których dobrze on wie jakie będą dla nas najbardziej kuszące. Szatan obserwuje nas bardzo uważnie a ma do tego armię demonów najlepszych szpiegów i dręczycieli.


Bardzo często używa naszych bliskich do wywierania na nas presji w kwestiach 'religijnych' czy tak zwanej "tradycji' która jest zwykłym ohydnym bałwochwalstwem . Wielu już wtedy ulega rodzinie a szatan tryumfuje po czym demony odwołuje a taki człowiek myśli że zrobił dobrze ponieważ w końcu ma spokój psychiczny . I tak to działa w skrócie . Im bardziej jesteśmy wierni Bogu tym większe są nasze starcia z demonami aby wyjść zwycięsko. Kompasem jest Prawda i Przykazania.

A modlitwa do Boga jest niezbędna aby nas wzmocnić w tych atakach demonów.

Zdarza się też że demony stawiają na naszej drodze atrakcyjne osoby płci przeciwnej , które jak to się mówi na nas 'lecą' . Najczęściej jest to w pracy i pokusa może trwać nawet kilka tygodni nim w końcu osoba poddawana próbie ulegnie i prześpi się z drugą osobą a to jest cudzołóstwo. Dotyczy to osób żonatych / mężatek których szatan tak próbuję skusić . Ale również jak osoba nie będąca w związku prześpi się z osobą żonatą lub mężatką to też jest cudzołóstwo . Jak poznać mężatkę lub żonatego mężczyznę ?Zazwyczaj  po obrączce. Oczywiście jak osoba samotna pozna kogoś samotnego i się zakochają to jest dobra rzecz i zgodna z Bożym Prawem . Grzechem jest jeżeli skaczemy w bok ...

Na pewno każdy miał chociaż raz taką sytuację gdy był podrywany / kokietowany przez płeć przeciwną.

Sytuacji jest masa i mamy je codziennie a jak wychodzimy zwycięsko i szatan widzi że nie damy się odwieść od Prawa Bożego wtedy taktyka demonów się zmienia.  Często polega ona na złamaniu psychicznym czy nawet zwykłym złośliwym dręczeniu abyśmy zaczęli obwiniać Boga ! Są sytuację jak nam się nawet coś przydarzy , ktoś nam auto stuknie lub coś podobnego gdy ucierpi materialna rzecz . Nawet nieszczęścia mogą dotknąć naszych bliskich jak było w przypadku Hioba ...

Henryk opisał swoje przeżycia wczoraj a ja także Wam co nieco powiem ponieważ wiem że każdy przeżywa różne doświadczenia..

Ja miałem koszmarny zeszły tydzień , nie ten ale poprzedni . Było bardzo źle ale wiedziałem że to demoniczne działania . Nie wiem co chciały ugrać ale nie udało im się ponieważ atak się zakończył a trwał dwa tygodnie .

Jeden przykład . Codziennie wykonuję czynność w pracy a w Poniedziałek dwa tygodnie temu nie potrafiłem jej wykonać , mało tego robiłem na odwrót a byłem święcie przekonany że robię dobrze ! Chodziło o zgranie dwóch drukarek w celu ustawienia wzoru co do milimetra a odległość pokazuje maszyna tylko trzeba wpisać wartość plus lub minus. A ja wpisywałem plus i to kilkunastokrotnie zamiast minusa i byłem przekonany że robię poprawnie . To jest tak proste , chyba najprostsza rzecz z obsługi ! W domu o tym myślałem i bałem się że następnego dnia też nie będę umiał a już podejrzewałem demony bo to nie pierwsza taka sytuacja choć nie tak dosadna . Na drugi dzień zrobiłem jak poprzedniego dnia przy tych samych ustawieniach i ...było dobrze . W domu też miałem podobnie z wywierceniem dziury w ścianie , pominę detale bo to już wstyd że nie potrafiłem tego zrobić i jeszcze się z żoną kłóciłem choć ona miała rację że źle robię . Nie mogłem pojąć co się dzieję bo umiem używać wiertarki i meble wieszałem na kołkach a tu nie mogłem wywiercić dziurki na zwykły karnisz.

Potem zacząłem mieć problemy z pamięcią , nie pamiętałem o czym z żoną rozmawiałem , co miałem zrobić choć rozmawialiśmy tego samego dnia ! Z tego wynikały kłótnie i żona mówiła że mam w dupie robotę w domu i wkoło domu ( mieszkamy na wsi gdzie zawsze jest co robić) i myślę o głupotach a nie rzeczach ważnych . Doszło do takich sytuacji że kłótnie były już takie że raz prawie się pakowałem w nerwach ale potem się z żoną godziliśmy.


Bywały chwile że miałem myśli że wszystko co robię na forum jest niepotrzebne ale modliłem się do Boga i posty dalej pisałem . Nie uważam się za świętego , mam sporo wad i czuję że abym mógł ujrzeć Królestwo Niebios muszę dużo nad sobą pracować .

O demonach można dużo napisać ale najważniejsze to zdać sobie sprawę że to główna broń szatana przeciwko nam. Jak dzieją się rzeczy które trudno wyjaśnić lub mamy problemy czasem ze zwykłymi czynnościami lub pamięcią czy jeszcze coś innego to na 100 procent jest demoniczna sprawa.

Najważniejsze to zachować spokój i nawet milczeć w obliczu różnych sytuacji ponieważ jak emocję opadają wszystko się zmienia. Choć tak piszę nie zawsze mi się to udaje.

Ostatnie dwa tygodnie były naprawdę ciężkie aż pomodliłem się do Boga w szczerej modlitwie z zapytaniem czy jestem jeszcze Mu potrzebny ... Dziś sam nie wierzę że takie myśli miałem . Po tej modlitwie się skończyło ... Pamięć wróciła i jest jak było do tej pory  czyli da się wytrzymać !

Bo wiedzcie że ingerencje demoniczne cały czas są w nasze życie tylko że co jakiś czas szatan zaczyna tak przeginać że tylko szczera błagalna modlitwa do Boga jest w stanie go powstrzymać . Jak pisał apostoł Piotr szatan krąży cały czas wokół wybranych starając się kogoś pożreć.

Pamiętajcie też że "mocą Bożą jesteśmy strzeżeni" aby nas wróg nie zabił . Możliwe że aniołowie pilnują nas abyśmy nie zostali zabici przez demoniczne ingerencję.


Się rozpisałem ale czasem tak trzeba , wszyscy jesteśmy ludźmi i przechodzimy próby i przykrości. Ale błogosławieni którzy się smucą bo będą pocieszeni !  Very Happy

Głównym celem takich działań demonów jest abyśmy zaczęli oskarżać Boga w swym sercu o to co nas spotyka.

Szatan wie że zabić nas nie może ale dwoi się i troi aby każdego z nas pokonać !

Jesteśmy próbowani i musimy te próby na jakie wystawia nas oskarżyciel przechodzić.

Najważniejsze to nie obwiniać Boga w swym sercu i nie dać się pogrążyć w grzechu.



Wytrwajmy w tych atakach  do końca tych dni i przyjścia Pana i Króla  naszego Isusa a wieniec żywota dostaniemy !

Znośmy wszystko i wiedzmy że po każdej burzy wychodzi słońce , nawet jak taka burza trwa kilka dni czy jak ja miałem ostatnio dwa tygodnie i zapewne jeszcze takie sytuację będą się powtarzać do samego przyjścia Isusa . Może nawet częstotliwość tych ataków się zwiększy , jeżeli tak to nie smućmy się tym za bardzo ponieważ to tylko przyspiesza nasze wybawienie i zbawienie.

Pamiętajcie że za każdym zwycięstwem jesteście już silniejsi i bardziej doświadczeni co czyni Was coraz cenniejszymi w oczach Boga.

Bóg Was wybrał i wie że dacie radę a jak demony będą przeginać to nie bójcie się szczerze własnymi słowami prosić Ojca o ich przyhamowanie !


1 Piotra 1:

(1) Piotr, apostoł Isusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji i Bitynii, wybranych Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Isusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.
(3) Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Isusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Isusa Chrystusa,
(4) Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was,
(5) Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym.
(6) Weselcie się z tego, mimo że teraz na krótko, gdy trzeba, zasmuceni bywacie różnorodnymi doświadczeniami,

(7) Ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Isus Chrystus.


Bożym dekretem jesteśmy wybrani i nie wątpmy w to jak chce tego przeciwnik!

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

12th Czerwiec 2022, 11:46
Jakuba 1:

(21) Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.

(22) A bądźcie wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie.

(23) Bo jeśli ktoś jest słuchaczem Słowa, a nie wykonawcą, to podobny jest do człowieka, który w zwierciadle przygląda się swemu naturalnemu obliczu;

(24) Bo przypatrzył się sobie i odszedł, i zaraz zapomniał, jakim jest.

(25) Ale kto wejrzał w doskonały zakon wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą; ten będzie błogosławiony w swoim działaniu.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

28th Czerwiec 2022, 17:48
Psalm 37:


(27) Stroń od złego i czyń dobrze, A zawsze będziesz mieszkał bezpiecznie.

(28) Bo Pan miłuje prawo I nie opuszcza swoich wiernych, Na wieki ich strzeże; Potomstwo bezbożnych zaś będzie wytępione.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

29th Czerwiec 2022, 13:31
Mateusza Rozdział 5;

(27) Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.
(28) A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.
(29) Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albowiem będzie lepiej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do Gehenny.
(30) A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie lepiej dla ciebie, jeżeli zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w Gehennie.


Nie sposób uniknąć by nie spojrzeć na kobiety jak jesteśmy poza domem . Ważne byśmy ponownie nie zerkali i nie patrzyli czyli się nie przyglądali . Jak będziemy zerkać co chwila na piękną niewiastę to zaczniemy odczuwać pragnienie i pożądanie a nich się robią grzeszne myśli...


Wiemy o co chodzi . Dlatego Isus nam nakazał byśmy " nie patrzyli i nie pożądali" ponieważ w swym sercu już popełniamy cudzołóstwo .


Chyba rozumiemy o co chodzi . Siłą rzeczy patrzymy się na ludzi czy to w sklepie czy na ulicy i gdy ujrzymy atrakcyjną kobietę to nie wodzimy za nią wzrokiem ani nie odwracamy się aby popatrzeć na zgrabne nogi czy ładny biust a nawet piękną buzie . Z takiego zerkania rodzi się pożądanie i grzeszna myśl w sercu  którą nasz Król Isus nazwał już cudzołóstwem


To oznacza "wyłupanie oka " czy " odcięcie ręki " czyli pozbywanie się swoich wszystkich złych nawyków sprzed naszego nawrócenia . A  w tym przypadku  oznacza to POWSTRZYMAĆ swój wzrok od nachalnego przyglądania się płci pięknej aby w swym sercu nie popełnić cudzołóstwa.


To samo tyczy się kobiet aby nie zerkały na przystojniaków.


Bardzo mądra nauka Syna Bożego i jak widzimy NIEWIELU się do niej stosuje bo zerkanie , wodzenie wzrokiem i odwracanie się za kobietami jest na porządku dziennym w tym świecie.


Ta nauka a raczej Przykazanie Boże powinno być przez nas przestrzegane na wąskiej drodze jaką idziemy . Należy unikać i walczyć ze starymi nawykami aby nasze serce i sumienia  nas nie oskarżały .


Wystarczy się powstrzymać przed przyglądaniem się pięknym kobietą w sklepach , na ulicy i co zwłaszcza ważne w pracy aby nasze myśli nie wędrowały wiadomo ku czemu !


To już jest grzech cudzołóstwa a my nie chcemy grzeszyć dlatego pilnujmy... swych oczu !

(22) Światłem ciała jest oko. Jeśli oko twoje jest zdrowe, całe ciało twoje jasne będzie.
(23) A gdyby oko twoje było chore, całe ciało twoje będzie ciemne. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, sama ciemność jakaż będzie?

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

26th Sierpień 2022, 13:04
1 Henocha
Rozdział 98:

4 Przysięgam wam, grzesznicy, że tak jak góra nigdy nie stała się i nie stanie niewolnikiem ani wzgórze służącą kobiety, tak grzech nie został posłany (z nieba) na ziemię, ale stworzył go sam człowiek i ci, którzy go popełniają, podlegać będą wielkiemu przekleństwu.

5 Kobiecie nie została dana niepłodność, ale z powodu czynów jej rąk umiera ona bezdzietna.

6 Przysięgam wam, grzesznicy, na Świętego i Wielkiego, że wszystkie wasze złe czyny są jawne w niebie i że wasze złe czyny nie są zakryte lub ukryte.

7 Nie sądźcie w waszym duchu ani nie mówcie w waszym sercu, że nie wiecie i nie widzicie, iż każdy grzech zapisywany jest codziennie w niebie przed Najwyższym.

8 Odtąd wiecie, że wszystkie wasze złe czyny, które popełniacie, są zapisywane codziennie aż do dnia waszego sądu.


Bóg nie stworzył grzechu tylko stworzył go sam człowiek gdy wypowiedział Bogu posłuszeństwo.

Grzech to nieposłuszeństwo wobec Boga czyli łamanie Jego Prawa.

Każdy grzech jest zapisywany w księgach w niebie,  każdy nasz czyn zarówno dobry jak i zły.

Dlatego Król  Isus powiedział nam abyśmy gromadzili skarby w niebie.  Każdy nasz uczynek zgodny z Prawem jest zapisywany na nasze konto . Ten świat jest przeciwko uczynkom Prawa które są często opisywane jako słabość i " frajerstwo" a zazwyczaj ludzie odplacają złem za dobro ale nie przejmujmy się tym !

Im też zostanie to policzone!

Każdy INDYWUDUALNIE pracuje na SWOJE konto u Boga  Very Happy  cheers


Sąd Boga nad tym światem  już trwa choć nie jawnie póki co a my czekamy i czuwamy bo nie znamy dnia i godziny.


Duża część znaków poprzedzających ujawnienie się Syna Bożego  pośród cudów na oczach całego świata przeminęła.


Wzięcie wybranych może nastąpić w każdej chwili nim przepowidziane znaki się wypełnią...

Dlatego mamy czuwać !


A sytuacja światowa zmierza ku nowym królom jak zapowiada nam Biblia.


Dlatego trzymajmy mocno co nam dano  aby nasz dom wybudowany na skale nie został podkopany przez szatana i podległe mu demony!


Mateusza 7:

(24) Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.

(25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na skale.

(26) A każdy, kto słucha tych słów moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.

(27) I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki.


Rozdział 24:

(42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie.

(43) A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego.

(44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.
   

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

30th Październik 2022, 19:24

(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, aby was nie podeptały nogami swoimii i obróciwszy się, was nie rozszarpały.



(45) Dalej podobne jest Królestwo Niebios do kupca, szukającego pięknych pereł,

(46) Który znalazłszy jedną perłę drogocenną, poszedł, sprzedał wszystko co miał, i ją kupił.



Mówienie o Królestwie Niebios tym którzy na to nie zasługują jest jak dawanie psom tego co świętę i rzucanie pereł przed wieprze.


Nie traćcie swego czasu na takich którzy za nic mają Boga i Jego Prawo!

Zazwyczaj po kilku zdaniach można rozpoznać z KIM ma się do czynienia a gdy ktoś ma za bzdury to co mówimy to nie dawajcie mu tego co świętę.

Królestwo Niebios jest świętością i ta wiedza nie jest dla każdego!

Co innego pogadać o polityce,  Żydach itd ale gdy zaczniecie mówić o Bogu i Isusie wtedy od razu widać po zachowaniu,  mimice twarzy czy tym szyderczym błysku w oku czy rozmówca jest tego GODNY.


Gdy rozmówca jest godny wtedy od razu to zauważycie.


Warto słuchać nauki Syna Bożego we wszystkim.  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

1st Listopad 2022, 17:08
Mateusza 6:
(5) A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją.
(6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do mieszkania swego, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.
(7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni myślą, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.
8.Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie.


Słowa Isusa obnażają wszystkie religie.

Wszelkie modlitwy publiczne w kościołach czy zborach nie są miłe Bogu.

Jak ktoś modli się na pokaz przed ludźmi to otrzymuje zapłatę w postaci uznania w oczach tych ludzi.

Modlitwa to nasza prywatna rozmowa z Bogiem i takie modlitwy będą wysłuchane.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

9th Listopad 2022, 10:00
Mateusza 17.

(16) I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny?

(17) A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań



I to jest właśnie wąska droga.


Przestrzegać Przykazań.


Z tego ani ja ani Henryk nie możemy nikogo usprawiedliwiać bo nie jesteśmy sędziami ani ...księżmi roszczącymi sobie prawo do tego co jest tylko w gestii Boga i Syna.


Chcesz osiągnąć życie wieczne ?


Przestrzegaj Przykazań.


Tego nauczamy a reszta należy do was.

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

11th Listopad 2022, 20:45
(19) I rzekł do mnie: "Nie jesteś lepszym sędzią niż Bóg, ani mądrzejszy niż Najwyższy!

(20) Niech wielu zginie dzisiaj żyjących, aniżeli Prawo Boże dane im byłoby zlekceważone.

(21) Ponieważ Bóg ściśle rozkazał tym, którzy przyszli na świat, kiedy oni się pojawili, co muszą czynić aby żyć, i czego powinni przestrzegać, aby uniknąć kary.

(22) Mimo tego oni nie byli posłuszni i mówili przeciwko Niemu;  wymyślili dla siebie próżne myśli.

(23) i zaproponowali dla siebie samych złe oszustwa, oni nawet zadeklarowali, że Najwyższego nie ma i zignorowali Jego drogi!

(24) I prawem Jego wzgardzili, i odrzucili Jego przymierza; byli niewierni Jego zakonowi i nie czynili Jego dzieł.

(25) Tak więc Ezdraszu rzeczy próżne dla próżnych, a obfite rzeczy dla obfitych.


http://www.bibliamesjanska.com/2_Ez/7.html

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

29th Listopad 2022, 15:32
Bracia i siostry.

W związku z moim czwartkowym postem muszę coś wyjaśnić.

Nie lekceważe Sabatu i nie mam problemów z wypełnianiem tego Prawa Boga naszego.

Bóg jasno nam mówi:

(Cool Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić.

(9) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę,

(10) Ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach.

(11) Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.


Sześć dni pracujemy a siódmego dnia odpoczywamy.



Henryk napisał o tym wystarczający artykuł.


https://zbawienie.com/sabat.htm

Na tym nasza rola polega czyli na tłumaczeniu Biblii jak najlepiej rozumiemy  natomiast Wy macie wolną wolę i dostęp do Ojca non stop 24/H 7 dni w tygodniu.


Zatem Sabat to sprawa...Waszego sumienia bo znacie Prawo Boże na temat siódmego dnia odpoczynku.


Nie czuje się upoważniony do jakichkolwiek porad w kwestii Sabatu ani do ukajania czyjegoś sumienia.


To byłby grzech z mojej strony bo sędzią jest nasz Bóg,  który każdego z nas ochrania i CZEKA abyście do Niego uderzali a nie do mnie,  człowieka tak samo wystawionego na próby jako i Wy.


Myślę że się rozumiemy kochani bracia i siostry  zatem głowy do góry bo nasz Bóg jest z nami.


To nasz Ojciec do którego możecie się zwrócić ze WSZYSTKIM a On wam zawsze....ODPOWIE.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3341
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

16th Czerwiec 2023, 18:22
Wyjścia 23:

(1) Nie przyjmiesz czczego oskarżenia: nie będziesz się zgadzał z niesprawiedliwym, aby stać się niesprawiedliwym świadkiem.

(2) Nie przyłączaj się do większości ku złemu i nie składaj w spornej sprawie świadectwa za większością, by łamać prawo.

(3) Nawet ubogiego nie popieraj w niesłusznej sprawie,

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
Sponsored content

Prawa Boga  - Page 2 Empty Re: Prawa Boga

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach