Dziwne sny

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Dziwne sny Empty Dziwne sny

Pisanie by Marysia87 on 8th Kwiecień 2015, 17:06

W księdze Joela mamy ciekawe wersety na temat czasów końca:

Joela 3:
(1) A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia.

(2) Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha.

(3) I ukażę znaki na niebie i na ziemi, krew, ogień i słupy dymu.

(4) Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana.


Nie wiem, czy dobrze interpretuję, ale ostatnio na forum pisaliśmy, że wiele osób ma dziwne sny... Czy pochodzą one od Boga? Czy to tylko przypadek?
Sama prawie nigdy nie miewam snów. Jednak ostatnimi czasy zauważyłam, ze po intensywnej modlitwie mam dziwne marzenia senne, które trwają całą noc, tak, że budząc się rano jestem w szoku, że to już czas wstawać.
Pare razy śniło mi się porwanie, ale nie jestem w stanie sobie teraz tego dokładnie przypomnieć.

Dzisiaj natomiast sen był straszny, i bardzo realistyczny o jakimś ataku chemicznym? We śnie był koniec kwietnia, nad głowami leciały samoloty, które zrzucały jakieś małe ładunki, jakby puszki, które pękając przy uderzeniu o ziemię, uwalniały ze środka jakiś dym. We śnie był to "pierwiastek radioaktywny". Wszyscy uciekali w popłochu do domów i szczelnie zaklejali okna i drzwi. Potem przewinęła się informacja, że to tylko próba i zmasowane ataki rozpoczną się z początkiem maja. Gdy już prawie we śnie dobiegał maj i miało nadejść to straszne wydarzenie, rozpętała się jakaś straszliwa burza z piorunami, a potem obudził mnie budzik, który był dla mnie ogromna ulgą. Chyba nigdy się tak nie bałam w żadnym śnie, ani dalej po przebudzeniu.

Nie chcę tego z niczym wiązać, ale całość wydała mi się naprawdę dziwna...
Marysia87
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Olo on 8th Kwiecień 2015, 21:50

Może Bóg coś ważnego mówi w ten sposób ? Moja przyjaciółka tydzień przed Smoleńskiem śniła katastrofę samolotu (i mówiła o tym !!!) i słyszała głos mówiący że więcej ludzi zginie z powodu kultu maryjnego w tym kraju... Wtedy byłem "na początku" mojego poznawania Boga, niewiele jeszcze rozumiałem.. Myślałem , że to może zbieg okoliczności, albo coś w tym stylu. Dziś wiem, że Bóg mówi do nas bardzo wyraznie, trzeba tylko umieć słuchać. I chcieć....
Olo
Olo

Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 58
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Bushi on 9th Kwiecień 2015, 00:25

Mnie też śniło się w 2000 r że samolot z prezydentem się rozbił, a ciała wyciągali z błota. Miałem wiele snów z samolotami. dlatego że kiedyś myślałem głównie o nich.

Większość snów to projekcje z całego dnia, jednak są takie które mają konkretną fabułę, jednak po obudzeniu nie pamiętamy. Miałem taką książkę kiedyś : "jak Kontrolować sny". autor twierdził że można nauczyć się kontrolować sny i podróżować być kim się chce. Teraz wiem że to nic innego jak wizualizacja, polegająca na znalezieniu "chętnego demona", który na nasze życzenie pokieruje naszym snem dając nam "zabawę'. Jednak demon nie robi niczego za darmo, wprowadza nas w kontakt, po chwili pojawia się bezsenność, która jest objawem dręczenia demonicznego, a nawet opętania. Może dojść do wyjścia z ciała podczas takiego kontrolowanego snu. Powoli nasze życie jest przejmowane.
Kiedy jest się narodzony na nowo w Chrystusie, pojawiają się dręczenia często ale to chyba każdy umie rozpoznać.
Ja mam jedną zasadę, nie opowiadam moich snów i nie pozwalam opowiadać innym, jeśli im się śniłem. Kiedy dostaniecie sen od Boga będziecie o tym wiedzieć 100% po obudzeniu i będziecie wszystko pamiętać dokładnie i ze szczegółami.

Ja takiego jeszcze nie miałem, więc zakładam że Bóg nie mówił do mnie w śnie nigdy.
Tak na marginesie uważam że sny potrafią też być dydaktyczne, bardzo często w śnie muszę dokonać ważnego wyboru, to znaczy zgrzeszyć czy odmówić. Kidy wybiorę źle i budzę się z wyrzutami, dziękuję Chrystusowi że mnie tak naucza.
Wczoraj śniło mi się że przez cały sen ukrywałem się przed demonami które mnie wszędzie szukały. Trwoga i strach, kiedy mnie wreszcie jeden wykrył dostał kopa w głowę. Po chwili dostałem jakby moc z nimi walczyć, latając w powietrzu nad domami kolejno dorywałem je i ukręcałem im głowy i rzucałem jak kukłami. ufff nie wiem czy to coś w ogóle znaczyło, ale wiem jedno. Było to bardzo satysfakcjonujące Smile
Bushi
Bushi

Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Marysia87 on 9th Kwiecień 2015, 01:04

Sny kontrolowane to rzeczywiście domena demonów i co najlepsze, w wielu miejscach bezpośrednio taką umiejętność wiąże się z czarami i magią.
Pisałam wcześniej o pewnym znajomym, który prawie  "utonął" w tej tematyce. Zakupił kilkadziesiąt książek, gdzie wszędzie już w samym spisie treści było o snach kontrolowanych, a obok  o jakichś runach, o astralnym otwieraniu duszy na energię z kosmosu, o podróżach poza ciałem itd.  Od razu widać, że miało nakierować to czytelnika na komunikację z demonami pod pretekstami lepszego życia... Sad

Najgorsze jest to, że wiele osób, które zaczyna  otwierać oczy, potem jeszcze bardziej błądzi.  Pójdą np za takim mentorem jak Icke, który niby ujawnia dużo tajemnic, ale przemyca między wierszami podejrzane treści, które uwikłują słuchacza w coś znacznie gorszego, czyli np w kontakt z demonami.


a co do grzechu we śnie - zastanawiał się kiedyś ktoś, jak to jest? W Biblii pisze, że wystarczy o czymś pomyśleć, żeby już zgrzeszyć....

Chyba najlepiej mówi o tym przykład z Mateusza:

Mateusza 5:
(27) Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.

(28) A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.

Czyli wystarczy o czymś tylko pomyśleć, aby zgrzeszyć. A sny to nasze myśli. Może Bóg nas w ten sposób też testuje?
Marysia87
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Bushi on 9th Kwiecień 2015, 11:27

Uważam że w śnie nie da się zgrzeszyć. Nie raz robiłem coś wbrew sobie w śnie. Lub Chciałem coś zrobić a nie mogłem. Po obudzeniu zdajesz sobie sprawę że normalnie byś tego nie zrobił, dlatego wydaje mi się że to jest element szkolenia przez Ducha Świętego. Nigdy takich snów nie miałem przed nawróceniem się na Chrystusa. Jest to widocznie element dydaktyczny, ponieważ po takim doświadczeniu nabieram obrzydzenia to tego co zrobiłem w śnie. Czyli daje to to bre owoce i o to chodzi.
Bushi
Bushi

Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Mutu on 9th Kwiecień 2015, 20:48

Ostatnio, kilka dni z kolei mam dziwne sny.
Niesamowicie "wciagające", prawdziwe, nasycone odczuciami i emocjami a jednocześnie takie niesamowite. Nigdy tak nie śniłem.

Sen z wczoraj to "porwanie". Znalazłem się w jakims dziwnym miejscu wuglądającym jak zakład przemysłowy zrobiony z blach nierdzewnych. Było tam mnóstwo ludzi w białych fartucho/ kombinezonach którzy uciekali i chowali się przed kimś.
Ja między nimi. Trafiłem w końcu do jakiegoś małego pomieszczenia w którym było 3 osoby w białych skafandrach ale oni byli jakoś skrępowani. Ja też zresztą. Z tym, że oni byli jakby w śpiączce a ja nie. Kiedy osobnicy w białych kitlach zaczęli ich czymś nakłuwać i coś wstrzykiwać ja się stawiałem w ich obronie ale co sie odezwałem to wbijali mi igłe w ramię.
Raz - wbita igła i aplikacja czegoś.
Dwa - to samo. Przy tym autentyczny ból i pieczenie.

Wstałem o 13.00!
Mutu
Mutu

Liczba postów : 524
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Marysia87 on 9th Kwiecień 2015, 22:16

Mutu , nie pamiętam dość dokładnie mojego "porwania", ale pamiętam, że miało to jakby podobny, negatywny wydźwięk . Stalowa konstrukcja, coś a'la statek kosmiczny (ogromny dysk), do którego szli ze strachem ludzie ( a nie z radością). Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że też wszyscy byli jakoś jasno ubrani. To było zastanawiające - niby porwanie, ale takie złowieszcze.

Mam jeszcze takie myśli, że przecież demony mają dostęp do naszych snów, a przynajmniej możliwość ich projekcji. Może próbują nas w jakiś sposób wystraszyć przed tym wydarzeniem, postawić je w złym świetle?
A może to Bóg nas ostrzega przed jakimś sfingowanym porwaniem?

To wszystko jest mega dziwne.
Marysia87
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Mutu on 9th Kwiecień 2015, 23:22

Pozostaje pytanie czym w ogóle są sny...
Mutu
Mutu

Liczba postów : 524
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Obserwator on 9th Kwiecień 2015, 23:47

Ja nie miewam zbyt wiele snów albo ich nie pamiętam kojarząc jakieś tylko przebłyski. Jak już mi się coś przypomina to są to raczej zwykłe rzeczy, nic szczególneg. Ale za to moich dwóch przyjaciół często śni i choć wcześniej nie skupiałem się na treściach z ich opowiadań to kojarzę, że zazwyczaj były nieznośne i koszmarne. Będę się jednak teraz przysłuchiwał i może coś określę...

Do czego zmierzam? Moi przyjaciele już dawno stracili wiarę i bardzo przytłaczały ich trudy codziennego dnia. Po powrocie z za granicy kiedy to już byłem 'odrodzony' zacząłem im mówić powoli, systematycznie o Prawdzie. Byli zwyczajnie zagubieni nie mając o niej pojęcia. 

Myślę, że te koszmary mogą być związane z aktywnością demonów, które chcą ich odstraszyć od poznawania Prawdy, ponieważ niektóre z ich snów, jak to oni określali, były chore.
Jeden z nich, mój imiennik zresztą, miał do niedawna 'wkrętę' w ufo, światy równoległe i różne takie niestworzone rzeczy. Zawsze fascynowal się kosmosem i jego budową oraz konstelacjami itp. Dużo mu opowiadałem i tłumaczyłem pewnych spraw i jakby dawało mu to do myślenia, ale wciąż miał blokadę i nie potrafił tego pogodzić z myśleniem. Ostatni już nawet stwierdził, że wie o co chodzi i ma to sens, ale aż go to przerasta i trudno mu się z tym oswoić.

Dopiero ostatnimi tygodniami kiedy to donosze mu/im o płaskiej ziemi to ich bardzo ruszyło. Tak jakby ten temat im otworzył umysły..co prawda modlę się regularnie za nich, ale w końcu wszystko zaczyna im się układać i zwracają się do Boga Very Happy

Dalej co do snów..
Ciekawią mnie wasze opisy, ponieważ tak jak w przypadku moich przyjaciół są one raczej straszne..przynajmniej dla mnie. 
Pokazują bardzo złowieszczą sytuację jeśli można ją odnieść do porwania. 

Tak sobie myślę...wśród naszych poszukiwań prawdy pojawia się temat rzekomego porwania czy zwiedzenia insynuowanego przez siły szatana. Teorie związane z użyciem technologii haarp czy blue beam project.

Może w tych snach chodzi o pewien rodzaj zwiedzenia ludzi w jakimś celu? Albo jest to związane z jakimś rodzajem ataku zrzuconego na ziemię szatana na Niewiastę lub resztę jej potomstwa?

Hmm..jeśli macie jakieś sny to może spróbujcie po przedzeniu się z takiego snu wziąć telefon i nagrać na opcji dyktafon szybko to co jeszcze się w miarę dobrze pamięta (jeśli się da)?

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Olo on 10th Kwiecień 2015, 04:39

Zdarzało mi się widzieć w snach osoby zmarłe (zwłaszcza zmarłe niedawno) które próbowały mi coś powiedzieć, ostrzec przed czymś, coś zasugerować... Nawet mnie to cieszyło. Po nawróceniu, gdy zrozumiałem czym to może być, poprosiłem Boga o ochronę o ile to nie są sny od Niego. Od tej pory NIGDY już nie miałem takiego snu.
Olo
Olo

Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 58
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Mutu on 10th Kwiecień 2015, 10:39

Co to znaczy "o ochronę" ? Przed czym? Mi tez się czasem śnią takie osoby ale zawsze sądziłem, że chcą pomodlenia się za nie. Kiedy to robiłem, przestawały się śnić.
Mutu
Mutu

Liczba postów : 524
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Olo on 10th Kwiecień 2015, 10:47

Mutu, wg Bibli osoby zmarłe "śpią" czekając na sąd a nie szwędają się w "zaświatach", czyśćcach itp - to wymysły katoli. Każdy kontakt z osobą zmarłą to "randka" z demonem. Dlatego w modlitwie prosiłem Boga o ochronę przed tymi zjawiskami. Podziałało...
Olo
Olo

Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 58
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Marysia87 on 10th Kwiecień 2015, 15:04

Takie osoby mogą się śnić po prostu, jako wspomnienie. Ja nieraz we śnie, jak jeszcze je miałam, cofałam się jakby o kilka lat i snił mi się dzień spędzony np u moich zmarłych dziadków.

Natomiast zmarli nie mogą o nic PROSIĆ. Oni śpią. Jesli ktoś prosi, to tak, jak napisał Olo - są to demony!!!

Oczywiście tak, jak napisałam - jesli sni Ci się ktoś bliski, nie oznacza to, że to demon. Może to być wspomnienie, nasza tęsknota itd. Gorzej, jeśli zaczynasz rozmawiać ze zmarłymi na jawie, bo nieświadomie robisz to z demonami.
Marysia87
Marysia87

Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by lusia on 10th Kwiecień 2015, 16:57

Moim zdaniem kiedy widzisz we śnie zmarłego to jest  na pewno demon. Namawiają  , dają rady, proszą o modlitwę różańcową...a od babci to słyszałam że proszą też nawet o różaniec żeby zakopać w grobie  , mówią o koronce( modlitwie różańcowej )  do demona marii silent

kiedy byłam bardzo chora to we śnie podczas tej choroby -w fotelu obok łóżka cicho siedział zmarły dziadek ... Suspect
lusia
lusia

Liczba postów : 952
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Mutu on 11th Kwiecień 2015, 09:53

To nie tak, że prosili o coś we śnie. Byli ta po prostu. Ja sobie kiedyś tak to interpretowałem, że o coś proszą skoro się pojawiają.

Mutu
Mutu

Liczba postów : 524
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by lusia on 11th Kwiecień 2015, 11:15

jak mówią że są w czyśćcu i cierpią męki oraz katusze- wszystko zgonie z teologią katolicką http://www.teologia.pl/m_k/zag08-4.htm i proszą np.. . o modlitwę za nich to kto to jest ? jak dla mnie demony , które ZWODZĄ. O wiele łatwiej jest przeczytać PŚ i samemu wysnuć wnioski. Dużo ludzi nie jest takich jak my i niestety nie czyta Pisma- Nie zastanawia się po prostu nad takimi sprawami. Lepiej jak "uczony " w Piśmie wytłumaczy ... pale
lusia
lusia

Liczba postów : 952
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Olo on 11th Kwiecień 2015, 14:52

Lusiu, przeczytanie Biblii to niestety za mało... Trzeba ją przeczytać ZE ZROZUMIENIEM i wstać z kolan bo to też wymysł katoli (moja wina, moja bardzo wielka wina). Problem czytania ze zrozumieniem jest poważny bo najnowsze badania pokazują że zapamiętujemy około 19% tekstu - po jednokrotnym przeczytaniu. Rozumiemy z tego od 15 do 35% . (to są dane komisji d/s edukacji, badania były prowadzone wśród uczniów szkół średnich i studentów). Za "moich" czasów czyli 20 lat temu zapamiętywaliśmy około 35-40% (też oficjalne dane) ze zrozumieniem na poziomie 60%. Pracowałem wówczas w tej branży , próbowaliśmy wprowadzić do szkół specjalne techniki pamięciowe poprawiające pamięć nawet o 300% (i automatycznie zrozumienie tekstu). Nikt nie był zainteresowany.... Efekty zbieramy dziś... Regres jest potężny i widoczny gołym okiem. Dlatego od dawna uważam że jest realizowany tajny plan odmóżdżania narodu. Wtedy myślałem, że chodzi tylko o Polskę, dziś widzę że to trend powszechny i chodzi o zezwierzęcenie rasy białej... Niestety widać to również wśród osób wierzących - obserwuję to od dawna - raz w tygodniu wizyta w kościele albo zborze, wysłuchanie kazania odśpiewanie kilku zwrotek uwielbienia, na koniec gromkie alleluja , sztuczne uśmiechy i do domu.... Większości to wystarczy. Niewielu sięga po Biblię, jeszcze mniej szuka w niej Prawdy. Smutne to...
Olo
Olo

Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 58
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by lusia on 11th Kwiecień 2015, 18:52

smutne

słyszałm że nergal też przeczytał Biblię...
w każdym razie chodziło mi o to że jeśli ktoś chce szukać to znajdzie...a jak się będzie dopytywał sukienkowych to wejdzie w większe błoto...
Znałam kiedyś jedną kobietę w pracy - zafascynowana KK- miała " objawienia " ( uważam że demoniczne ) ...uważała się za wybrańca od Boga- nie mogłam jej wytłumaczyć że źle robi...że CEL jest ok ale to nie tak... wspaniale z przymużonymi oczyma opowiadała o dzieciństwie Matki Isusa  . Jak nigdzie nie ma tego w Biblii... spytałam skąd zna takie historie- odp że z opowiadań katolickich. Później się dowiedziałam że perfidnie mnie obsmarowała do ludzi...

wyrzucono ją z mojej pracy- więcej jej nie spotkałam .
Smutne to jak ludzie wierzą księdzu.. jak ufają , jak w ciemno wierzą.. przecież Biblia jest w każdej księgarni
Moi drodzy to są wieki Magii Wielkiej NIERZĄDNICY ...

ludzie powinni TYLKO ufać CHRYSTUSOWI
lusia
lusia

Liczba postów : 952
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Olo on 11th Kwiecień 2015, 19:10

Zgadza się... A najbardziej niezrozumiałe dla mnie jest to że część księży naprawdę czyta Biblię i naprawdę szczerze wierzy w Boga... Czytałem ostatnio Wyznania Egzorcysty  -  Gabriele Amorth. Świetna książka, ale trzeba czytać ze zrozumieniem a nie "łykać" bezkrytycznie... Gość jest głównym Egzorcystą Watykanu - dawno nie czytałem tak pięknych słów o Bogu, tak gorących i pełnych miłości słów o Chrystusie, a w chwilę pózniej mamy peany na cześć Wiecznej Dziewicy i cudownych mocy różańca... Ten człowiek jest przepełniony miłością agape, całe swoje życie poświęcił walce z demonami ,  SŁUŻBIE Bogu i studiowaniu Biblii , a dał się wkręcić jak dziecko w kult maryjny, adoracje obrazków i inne katolickie rozrywki...Ślepi ślepych prowadzą.... Crying or Very sad
Olo
Olo

Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 58
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by lusia on 11th Kwiecień 2015, 19:22

właśnie dokładnie to samo powiedziałam o tej mojej koleżance( o której pisałam w poprzednim poście ) ślepy ślepego prowadzi- oboje w dół wpadną

ona chciała pomagać ludziom rozdając podobizny maryjek- jak ja jej zwróciłam uwagę to byłam NAJGORSZA...bo się maryjki czepnęłam Shocked


Ostatnio zmieniony przez lusia dnia 11th Kwiecień 2015, 21:21, w całości zmieniany 1 raz
lusia
lusia

Liczba postów : 952
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Olo on 11th Kwiecień 2015, 19:43

Zgroza... Ale ci ludzie są tak zaślepieni (opętani ?) że nic do nich nie dociera No Możesz pokazywać Biblię , cytować Isusa - nic nie wskórasz... w odpowiedzi często usłyszysz , że przecież Paweł powiedział (......) i stracisz przyjaciela...
Olo
Olo

Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 58
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Kasia on 12th Kwiecień 2015, 01:26

W Piśmie Świętym Bóg często przemawiał we śnie.Mamy przykład Jakuba czy np.Jozefa.
W przeciwieństwie do nas Izraelici mieli "kontakt "z Bogiem.Na ich oczach bezpośrednio dokonywały sie cuda .Byli natychmiast wynagradzani za posłuszeństwo ale tez i natychmiast karani za oporność.
Nam pozostała modlitwa i ufność o wysłuchanie jej a tym ,którzy polegają wyłącznie na własnej wolnej woli przeważnie wiatr wieje w oczy.
W Bibli wyraźnie pisze ze od interpretacji snów jest Bóg
(Cool Odpowiedzieli mu: Mieliśmy sen, a nie ma nikogo, kto by nam go wyłożył. Rzekł do nich Józef: Czy nie do Boga należy wykład? Opowiedzcie mi je!
Niestety miedzy nami nie ma Józefa i każdy z nas musi sam ocenić czy sen jest od Dobrego Naszego Stwórcy czy od złego szatana.
Taka ocena jest bardzo trudna jezeli np.sen jest przyjemny i dobry ,ale przeważnie w takich sytuacjach jesteśmy zwiedzani.Czesto snimy o osobach zmarłych nam bardzo bliskich."Znawcy"nam wytłumaczą ze to nasza psychika tak funkcjonuje jezeli dużo myślimy o danej osobie.
Moje zdanie jest jednak inne.Dla szatana jest to idealny sposób aby utrzymywać ludzi w pewności ,ze dusze zmarłych przebywają wsród nas ,ze przychodzą prosić o modlitwę itp.Jak wiemy zmarli to stan niebytu a "Bóg jest Bogiem żywych a nie umarłych".
Wielu z nas śniło o "Porwaniu".Porwania jak dotąd nie było,czyli proroctwo we śnie sie nie spełniło co oznacza że to kolejne zwiedzenie.Po czym poznamy prawdziwego proroka?Po spelnionym proroctwie.
Sny które sie sprawdzają o których piszecie np.katastrofa w Smoleńsku to dla mnie tylko próba szatana abyśmy uwierzyli w znaczenie snów.Aby kłamstwo stało sie w 100%wiarygodne musi byc ,tez poparte prawdą.To takie inne czary-mary a przecież...


5 Mojzeszowa18r; 10-12
"Niech nie znajdzie sie u ciebie taki ktory przeprowadza swego syna czy corke przez ogien ani WROZBITA ani wieszczbiarz ani guaslarz ani czarodziej.
Ani zaklinacz ,ani wywolywacz duchow ani znachorm,ani wzywajacy zmarlych.
Gdyz obrzydliwoscia dla Pana jest kazdy kto to czyni.I zpowodu tych obrzydliwosci Pan Bog Twoj wyopedza je przed Toba."

3 Mojzeszowa 19;26 i 19-31
"...... Nie bedziecie wrozyc ani czarowac"
"I nie bedziewsz sie zwracal do wywolywaczy duchow ani do wrozbitow,nie wypytujcie ich bo staniecie sie przez nich nieczystymi Ja Pan jestem Bogiem waszym"

Marysia nam przytoczyła cytat Joela który mówi o prorokowaniu miedzy innymi w snach w czasach ostatecznych.Mysle ze to dotyczy "Wielkiego Ucisku".Jednak zwiedzenie bedzie wielkie i tez będziemy musieli bardzo uważać i prosić Boga o poznanie ,który duch bedzie do nas przemawiał w snach .Jezeli to bedzie Sam Bóg na pewno to będziemy wiedzieć .
Kasia
Kasia

Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Obserwator on 12th Kwiecień 2015, 12:22

Znalazłem przypadkiem jakąś stronę o kontroli snu:

http://swiadome-sny.cba.pl/?q=node/2

Ktoś opisuje na czym polega świadomy sen i że poprzez odpowiednie ćwiczenia i techniki można kontrolować swój sen.
Stona ogólnie zachęca do praktykowania takich rzeczy zachwalając doznania jakie można osiągnąć.

Niestety wygląda to podejrzanie i tak jakby miało służyć do ułatwienia kontaktu z demonem. Tak jakby pewne fazy snu umożliwiały wprowadzenie mózgu w stan łatwej łączności ze sferą niewidzialną.

Na owej stronie w zakładce 'techniki' jest opis najmocniejszej i najtrudniejszej z nich, w której na moje demon przejmuje kontrole nad osobą przedstawiając jej jakąś wizję, a ta myśli że ma kontrolę.

Taki cytat:
WILD jest to technika, dzięki której wchodzimy bezpośrednio do fazy REM bez utraty świadomości. Niemalże nieodłącznym jej elementem jest WBTB. Przy korzystaniu z tej techniki możemy doświadczyć paraliżu sennego, oraz hipnagogów.

Chodzi o to, że wprowadzanie się w taki stan nie może być do końca pod naszą kontrolą. W artykule napisane jest, że w technikę WILD da się wchodzić kiedy ma się już doświadczenie (czyli po czasie kiedy stopniowo udostępnia się siebie demonowi) oraz gdy jest się zmęczonym tak by szybko senność ogarniała (czyli zmęczony człowiek - umysł łatwiej się poddaje).
WILD wymaga od nas tego, że musimy być jak najbardziej wyczerpani, po to, żeby jak najszybciej zasnąć. Po co WBTB? A no po to, żeby jak najbardziej skrócić "dystans" od czasu zaśnięcia, do wejścia w fazę REM. Ta faza snu jest szczególnie dla nas interesująca, ponieważ to właśnie w niej występują marzenia senne.

Hipnagogi są formą przeróżnych obrazów, odczuć, dźwięków, rzadziej zapachów i smaków, czyli po prostu halucynacjami. Treść hipnagogów jest zróżnicowana. U niektórych przejawia się w postaci wydarzeń z poprzedniego dnia, krajobrazów, barwnych plam przypominających jakieś postacie, natomiast u innych jako niemiłe wspomnienia lub wyskakujące twarze. Jednak nie zniechęcaj się tym. Myślenie o tym, jak o czymś bardzo przyjemnym, może ograniczyć występowanie tych "złych" hipnagogów do minimum.

No i najciekawszy cytat w artykule, który brzmi bardzo znajomo:
Podczas WILDa wchodzimy w paraliż senny. Jest to coś w rodzaju klatki, którą umysł nakłada na ciało po to, żeby odruchy ze snu nie przenosiły się na ciało. Może być to odczucie nieprzyjemne, gdyż towarzyszy temu kilka dyskomfortowych odczuć:  
Ucisk na klatkę piersiową
"Dudnienie" serca
Niemożliwość poruszenia żadną częścią ciała, ani wydobycia z siebie jakiegokolwiek dźwięku

Ja to widzę tak, że na takiej osobie siedzi dosłownie demon na klatce piersiowej, paraliżuje ją i wkrada się do myśli pokazując coś co rzekomo da się kontrolować.

Autor portalu wyraźnie zachęca do takich praktyk, mimo że efekty często bywają złe:
Bardzo często paraliżowi towarzyszą hipnagogi, przez co zrodziło się wiele mitów, gdyż jeśli ktoś obudził się i umysł nie zdążył zdjąć tej swoistej klatki, to człowiek był przerażony, że dzieje się z nim coś okropnego. Hipnagogi podsycone negatywnymi myślami zaczęły przybierać dziwne postacie. Jednak nie panikuj, da się nad tym zapanować! Tak jak wspominałem, pozbycie się tych "złych" hipnagogów jest zależne od naszego sposobu postrzegania ich.

I...
Pojawienie się paraliżu i hipnagogów, to bardzo dobry znak przy wykonywaniu WILDa, gdyż świadczy o tym, że robimy to dobrze.


Według mnie sny są projekcjami wszystkiego co nasz mózg rejestruje, a następnie tworzy z tego jakiś obraz wydarzeń oparty o nasze myśli, uczucia, wspomnienia.
Jest to raczej delikatna sfera. Takie praktyki kiedy to człowiek podczas snu widzi to czy tamto oznacza, że faktycznie nie ma takiej świadomej kontroli, jest to pole łatwe do ataku przez demona i tyle.

Moim zdaniem człowiek mający poznanie jak my, będzie potrafił odróżnic sen od Boga od zwykłego snu czy ataku demona.


Ostatnio zmieniony przez Obserwator dnia 12th Kwiecień 2015, 12:43, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : nie wyswietla cytatow po wyslaniu)

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Cyryl on 12th Kwiecień 2015, 13:37

Nie popadajmy w manie wielkości.

Nasze sny to po prostu efekt odpoczynku naszego mózgu. Który wszelkie informacje, doznania i myśli zebrane za dnia wydaje nieuporządkowanie w nocy w formie snów.

Co do proroctwa Joela, to sen proroczy nie jest projekcją naszych doznań za dnia ale jest informacją podaną w czasie snu ludziom przez Boga. Król Nabuchodonozor miał sen o złotym posągu i wiedział doskonale, że ten sen jest proroczy, podobnie Faraon miał sen o siedmiu tłustych i chudych cielcach - i wiedział, że jest to sen proroczy.

Natomiast no cóż sny o porwaniu są moim zdaniem ewidentnie projekcją naszych myśli, doznań czy przeżyć. Przecież czytając czy pisząc na tym forum stykamy się ciągle z informacją o porwaniu ludu Bożego. Więc logiczne jest, że mamy takie sny.

Poza tym porwanie ma być niespodzianką, zaskoczeniem dla porwanych mamy czuwać. Więc, na pewno o porwaniu nie będą nas uprzedzać sny.

Cyryl

Liczba postów : 1423
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Mutu on 12th Kwiecień 2015, 13:39

Cyryl sory ale sam sobie zaprzeczyłeś.

Porwanie ma byc niespodzianką więc nie będzie uprzedzenia ale Ty wiesz o porwaniu więc...jesteś uprzedzony.
Mutu
Mutu

Liczba postów : 524
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Dziwne sny Empty Re: Dziwne sny

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach