Dziwne sny

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Dziwne sny

Pisanie by Obserwator on 12th Kwiecień 2015, 14:20

Też jestem tego zdania, że tematu nie ma co wyolbrzymiać.

Sny są snami..odtwarzanie przez mózg w stanie spoczynku tego co zarejestrował. Do tego jego cecha jaką jest wyobraźnia i kreatywność i wyśnić można wszystko.

Moje sny, które kojarze na chwilę obecną są raczej spokojne, a nawet miłe. Rzeczy, które mi się marzą lub których się obawiam.

Myślę jednak, że w dzisiejszych czasach problem jest w tym, że jesteśmy bombardowani masą bądźców często bardzo negatywnych.
To samo tyczy się ludzi uzależnionych od TV..zaburzenia snu u takich osób to norma.

W tym świetle sny, a w nich nasze myśli są zatrutówane i jak tu nie mieć dziwnych koszmarów itp.
Obserwator

Liczba postów : 1192

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 12th Kwiecień 2015, 14:28

Mutu jakie zaprzeczenie???

Znasz datę i godzinę porwania??? Ja nie znam???

Wiesz kto ma być porwany??? Bo ja nie wiem.

Wiem tylko z Biblii, że porwanie ma się wydarzyć. Natomiast istotnych szczegółów nie znam.

Cyryl

Liczba postów : 995

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mutu on 12th Kwiecień 2015, 14:40

Nie ma sensu się przepychać ale...

"Poza tym porwanie ma być niespodzianką, zaskoczeniem dla porwanych mamy czuwać. Więc, na pewno o porwaniu nie będą nas uprzedzać sny."

Po pierwsze to nikt nie napisał, że takie sny to jednoznacznie sygnał porwania. Tak sobie gdybamy tylko.
Po drugie, skoro to ma byc niespodzianka, zaskoczenie to już nie jest bo Biblia o tym mówi. Rozumiesz już?
Mutu

Liczba postów : 534

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 12th Kwiecień 2015, 14:56

Czy sny sa efektem odpoczynku mózgu?No cóż ...To wiemy tez o naszych wielce "uczonych"co podałabym pod wielki znak zapytania.Nic nie dzieje sie bez przyczyny .Obserwator przytoczył jak dla mnie świetny artykuł o świadomych i kontrolowanych snach.Sa to typowe napady demoniczne .Jest mnóstwo dowodów o których była już mowa o zachodzenie w ciąży podczas snu .Takie żeczy sie dzieją istnieją i nie są już napewno efektem odpoczynku mózgu.Dla mnie to typowa bzdura.Ile przypadków było "zabierania ludzi"podczas snu ,którzy budząc sie maja za sobą jakie nieludzkie doświadczenia .Wszystko ma jakiś "chory sens"i jest to typowe działanie demonów .
Kasia

Liczba postów : 1119

Powrót do góry Go down

Pisanie by Olo on 12th Kwiecień 2015, 16:11

Zbyt wiele trudnych do wyjaśnienia rzeczy dzieje się podczas snu by był to tylko efekt odpoczywającego mózgu. Odpoczywający mózg nie "wymyślił by" wizji katastrofy smoleńskiej na tydzień przed jej faktem, a takich przypadków były sa świecie setki. Nawet wśród amerykańskich pastorów https://www.youtube.com/watch?v=h_BGj4RD2IM. Coś się dzieje , trzeba się temu bacznie przyglądać i wyciągać wnioski a nie bagatelizować...
Olo

Liczba postów : 435

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 12th Kwiecień 2015, 16:32

Sen jest ogólnie stanem odpoczynku ciała i umysłu. Kiedy śpimy odpoczywają wszystkie nasze mięśnie, serce znacznie zwalnia i wszelkie procesy życiowe zwalniają. Mózg także pracuje podczas snu zupełnie inaczej..przełącza się w stan spoczynku, ale nadal działa.

Skoro dla ciała jest to odpoczynek to dla umysłu również.

Za dnia kiedy wykonujemy różne czynności nasz mózg jest w stanie myśleć jednocześnie w głębi o innych sprawach.
Tak samo podczas snu oprócz funkcji odpoczywania jest on w stanie przetwarzać informacje co powoduje powstawanie snów. Mózg to potężna maszyna.

Tak więc może być, że sny są zwykłą projekcją wspomnień będąc elementem odpoczynku. Mogą to być też koszmary, które z powodu licznych problemów przypominają się w nocy nie dając o sobie zapomnieć. Po prostu takie naturalne działanie ludzkiej świadomości.

Co do ataków demonów czy ewentualnych wskazówek od Boga to już inna sprawa do, której trzeba podchodzić rozważnie i obserwować jak to się ma do rzeczywistości.
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 12th Kwiecień 2015, 20:22

Mutu rozumiem.

Porwanie to będzie niespodzianka, ponieważ:

1. Mamy czuwać ponieważ nie znamy dnia ani godziny.
2. Nie wiemy na ile nasze DNA jest genami Izraelitów. Czyli możemy nie załapać się na porwanie i co wtedy, trzeba szykować się na życie w Wielkim Ucisku.

Już od 2000 tysięcy lat wielu braci i sióstr oczekiwało porwania i przyjścia Isusa Chrystusa i co??? Pomarli. Sama wiedza o Porwania bez wiedzy o dacie i o tym kto zostanie porwany tak naprawdę niewiele nam daje. Co sprawia, że Isus mówił, że mamy czuwać. I, że i tak będziemy zaskoczeni. Pomimo, że się do tego szykujemy. Wiele pokoleń chrześcijan szykowało się do tego wydarzenia.

Natomiast co do snów.

Otóż w zborach Pawła, było pełno "proroków", którzy śnili proroctwa:

http://bibliamesjanska.com/1_Kor/14.html

czy:

1 Kor. 12 napisał:(9) Inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu.

(10) Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków.

(11) Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.

(12) Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;

(13) Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.

(14) Albowiem i ciało nie jest jednym członkiem, ale wieloma.

1 Kor 12 napisał:(28) A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki.

(29) Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów?

(30) Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?

(31) Starajcie się tedy usilnie o większe dary łaski; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.
http://bibliamesjanska.com/1_Kor/12.html

1 list do Koryntian jest dowodem jaki bajzel panował w zborach Pawła. Dosłownie ludzie swoje sny traktowali jako proroctwa. I Paweł starał się ten bałagan uporządkować.

Moja żona opowiada mi co jej się śniło, ale nie traktujemy tego poważnie.

W zborach Pawła kobiety opowiadały sny - które w zborach traktowano jako proroctwa. Pamiętajmy w zborach Pawła było pełno pogan i obcych narodów, czyli ludzi którzy traktowali sny jako proroctwa - podczas gdy Judejczycy znający Biblie mieli zdrowy dystans do tego.

Pomyślmy Bóg sny prorocze dane ludziom odpowiednio promuje poprzez manifestacje mocy danej prorokom.

Gdy Bóg daje komuś proroctwo w formie wizji czy snu do daje takiej osobie także możliwość czynienia cudów oraz możliwość masowego przekazu.

W zborach Pawła owe - proroctwa - o których Paweł wspominał w listach do Koryntian nie są nam znane i nie zostały spisane. Dlaczego??? Ponieważ się nie sprawdziły.

Cyryl

Liczba postów : 995

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 12th Kwiecień 2015, 22:24

Jesteśmy na tym forum bo wszyscy wierzymy w naszego Zbawiciela.To znaczy nie wierzymy,bo wierzyć to  mozna w krasnoludki albo w kosmitów .Bóg  jest prawdą a Biblia przekonuje nas o sensie naszego życia,daje wskazówki i wielką nadzieje na przyszłość ,która kiedyś okaże sie realnością .
Jezeli mamy dowody na to,ze sny mogłyby pochodzić od Boga a w Bibli jest o tym mowa to tak napewno jest .
Niestety jak narazie nikt z nas snów proroczych nie ma i nie czyni zadnych cudów.Pozostają nam wiec jeszcze dwie wersje albo demony albo przetwarzanie informacji przez nasz mózg ,ktore powodują sny.
Ponieważ mnie stworzył Bóg a nie nauka i bez Niego  nic nie jestem w stanie sama zrobić i żaden włos mi z głowy nie spadnie bez Jego wiedzy to nauka stanowczo odpada.Jezeli w ogole mój mózg cokolwiek przetwarza to jest w tym tylko i wyłącznie palec Boży.
Bóg zezwolił szatanowi na wypróbowywanie ludzi i jezeli demon wkrada sie w nasze sny to granice tej ingerencji tez wyznacza Bóg.
Bóg ma władzę wszędzie i nad wszystkim.
Sny sa tez spowodowane z Jego woli jak wszystko na tej ziemi.
Jezeli mamy doczynienia z koszmarami to modlitwa zupełnie wystarczy.
Jezeli ktoś ma wątpliwości,to pewnie istnieje jakiś instytut medyczny badania snów-oni wam wyjaśnią wszystko np.jak jadłeś dzisiaj szynkę to napewno przyśni ci sie świnia bouncebouncebounce
Kasia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Olo on 13th Kwiecień 2015, 08:39

Nie lekceważmy snów.. To ważny kanał komunikacji z Bogiem. Szatan o tym wie , dlatego robi wszystko, żebyśmy podchodzili do nich ze zmrużeniem oka.. Przez całe wieki pracował nad tym, żebyśmy sny, horoskopy i inne wróżenia z fusów wrzucili do jednego wora i nie traktowali ich zbyt poważnie (choć on to traktuje bardzo poważnie).
Biblia wyraznie mówi : " We śnie, w nocnym widzeniu, gdy głęboki sen pada na ludzi i oni śpią na swym łożu. Wtedy otwiera ludziom uszy, niepokoi ich i ostrzega, aby odwieść człowieka od złego czynu i uchronić męża od pychy.”
/ Job 33, 14 – 17/.
Sen zajmuje nam blisko 1/3 czasu danego nam przez Boga - jest więc logiczne że nasz Ojciec ten czas wykorzystuje. Biblia pokazuje wiele zwrotnych momentów w historii zbawienia, w których Bóg prowadził swoich wiernych przez sny. Wierzę, że tak jest i dziś.
Olo

Powrót do góry Go down

Pisanie by Olo on 19th Kwiecień 2015, 10:53

Bardzo ciekawy wykład o snach  -

Olo

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 20th Kwiecień 2015, 14:18

Masz racje Olo .
Ogólny  przekaz tego wykładu nie tyle co jest ciekawy ale jak dla mnie bardzo prawidlowy.
Sa szczegóły nad którymi bym sie bardziej zastanowiła ,jak np.na samym wstępie ,ten pan twierdzi .ze pokarmem duchowym jest informacja ,którą odbieramy z zewnątrz .
Duchowe karmienie to oczy i uszy...
Mam na ten temat inne zdanie ale to juz nie na temat.

Ogólnie podobał mi sie ten wykład .
Kasia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Olo on 20th Kwiecień 2015, 15:29

Sorki, zapomniałem wkleić....   bounce

drunken
Olo

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 20th Kwiecień 2015, 17:53

... Very Happy jeszcze lepszy.
Ten człowiek jest adwentystą,gdyby w kościele katolickim księża mieli tego typu kazania(moze sie cos zmieniło -nie wiem)byłoby niezle.

W każdym razie wracając do snów .

Odkąd pamietam miałam zawsze paniczny strach przed utratą moich rodziców .
Bóg nie dał mi rodzeństwa i opcja pozostawienia mnie na tym świecie samej sobie przerażała mnie.

Regularnie miałam sny o śmierci mojej mamy.Przyczyny i okoliczności były zawsze rożne i inne.
Regularnie- mam na myśli raz,dwa razy w roku.

Ten ból ktory czułam w snach nie jest do opisania.
Po przebudzeniu byłam zawsze zapłakana i zdając sobie sprawę .ze był to tylko sen byłam niewyobrażalnie szczęśliwa .

Teraz zdarzyło mi sie juz dwa razy ze w taki sam sposób śniłam o swojej córce .

Zawsze myślałam ze szatan zabawia sie moimi uczuciami.
Teraz wiem.ze to Bog przyczynił sie do moich snów .

Pewnego dnia przyjechałam do domu i o dziwo moja własna kochana mamusia kazała mi sobie samej zrobić kawę (zawsze jak byłam u niej nie miałam prawa nic sama zrobić -dla niej byłam gościem i koniec)
Zaniepokoiło mnie to i jak sie zaraz potem okazało poprostu nie mogła sie swobodnie poruszać .Byla trochę po sześdziesiątce .

Na siłę (wierzcie mi )wyciągnęłam ją do lekarza.Nawet mnie urodziła w izolatce bo nie miała żadnych badań lekarskich. Very Happy

Na "zimno" pani doktor na szpitalnym korytarzu poinformowała mnie ze moja mama umrze.
Miała  racje ,pare tygodni pózniej Bóg mi ją zabrał .

Niestety to nie wszystko...miało byc jeszcze gorzej.
W dniu śmierci mojej mamy ,mój tata rzucił sie pod pociąg ...(nie było mnie w Polsce i wszystko spoczęło na barkach męża )
O śmierci mamy poinformował mnie natychmiast ale o tacie -zataił bojąc sie o mnie.Dowiedzialam sie dopiero po powrocie do domu.

Zmierzam do tego,ze ten ból ktory występował u mnie w snach w rzeczywistości nie wystąpił .
Zanosiłem sie jak mała dziewczynka płaczem .Oczy miałam napuchnięte jak pobity bokser ,ten stan trwał u mnie bardzo długo ale tego strasznego bólu nie zaznałam .
Znam go tylko ze snów .

Jestem pewna ,ze Bóg w snach przygotowywał mnie na ten dzień .
On jedyny znał granice wytrzymałości mojej psychiki.

Myślałam -w taki sposób zostałam sama.

Myliłam sie !!!

-Mam Boga,ktory jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i nie zostawił
-Mam wspaniałą rodzine i przyjaciół ,których mi dał
-Mam zapewnienie od Boga ,ze kiedys przytułę Ludzi ,przez których Bog mnie stworzył
Kasia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Olo on 20th Kwiecień 2015, 22:52

Piękne świadectwo Kasiu. Bóg ZAWSZE wie co robi, choć czasem tego nie rozumiemy... Sad
Olo

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 21st Kwiecień 2015, 18:43

Kiedyś miewałem apokaliptyczne sny, które pojawiały się raz na parę lat. W snach widziałem zagładę znajdując się najczęściej w jakimś miejscu bez wyjścia. Znałem proroctwa odnośnie zniszczenia sztańskiego świata od małego i te sny budziły we mnie trwogę..że znajdę się gdzieś we wrzawie Armagedonu i nie będzie już dla mnie ratunku. Wstawałem rano pytając siebie: "czy rzeczywiście taki los mnie czeka??"
...dziś już mam nadzieję.

To było kiedyś i już nie miewam takich koszmarów. Ostatni taki sen pamiętam z pobytu na obczyźnie gdzie też się 'odrodziłem'.

Wyglądało to podobnie..stałem gdzieś na otwartej przestrzeni, było ciemno i ponuro, a z daleka dochodziły odgłosy wrzawy oraz było widać eksplozje na horyzoncie tak jakby rozpoczynającej się rebelii czy coś.
Byłem zaniepokojony, ale nie przerażony, czując że coś złego się rozpoczyna. Wtedy ujrzałem w oddali jakby meteor spadający na ziemię i pomyślałem od razu.."to już jest koniec" i w tym samym momencie zostałem uniesiony w górę.

I to był najlepszy moment we śnie. Poczułem radość, że wreszcie nadszedł ten dzień i długo oczekiwany 'koniec'. Ale najbardziej zapamiętałem uczucie wielkiej ulgi.
To było nawet coś więcej..połączenie ulgi z wielką radością i jednocześnie spokojem. Wiedziałem w tym śnie, że to była końcowa ingerencja Boga i poczułem się bezpiecznie jak dziecko przy matczynej piersi. Nie wiem jak to opisać nawet, ale to jest chyba to na co wszyscy czekamy.

Mam nadzieję, że to już niedługo Wink
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Arkadia on 22nd Kwiecień 2015, 08:58

Podobny sen miał mój przyjaciel jakieś 3 miesiące temu, na ziemię leciała ogromna asteroida lub coś w jej rodzaju, wszyscy byli zaniepokojeni ale on powiedział, że to już koniec i był bardzo szczęśliwy.

Arkadia

Liczba postów : 32

Powrót do góry Go down

Pisanie by Skiper on 22nd Kwiecień 2015, 10:44

Około 2 miesięcy temu miałem wyjątkowy sen, wyjątkowy z kilku względów.
Po pierwsze był w "jakości HD" co nie zgarza mi się prawie nigdy, wszystko było niesamowicie wyraźne.
Po drugie dotyczył zbawienia. Do tej pory wielokrotnie miałem sny o eksterminacji ludzkości,  zawsze w nich ginąłem, uciekałem, ratowałem innych - zawsze byłem przerażony, czasem nawet we śnie modląc się do Boga (np. wielka powódź, naloty bombowców, wojna atomowa, depopulacja chemiczna itp). Niedawno śniłem nawet o tym, że z jakiegoś dziecka wypędzałem demony, co ciekawe wogóle się nie bałem tylko z modlitwą wypędzałem je z dziecka. Do teraz pamiętam ten przeraźliwy widok, oraz momenty, gdy demon rzucał mną po ścianach a ja dalej próbowalem je wypędzać... oczywiście obudziłem się zlany potem (dopiero teraz skojarzyłem fakt, że nasze 9 miesięczne dziecko darło się noc w noc po 2 godziny i nie szło go uspokoić, 3 tygodnie temu podczas takiego płaczu poprosiłem Boga aby w imię jego Syna a naszego Zbawiciela uwolnił nasze dziecko ze wszelkiego zła, jeśli takowe w nim jest - nie uwierzycie, ale od 3 tygodni przesypia noce jak aniołek).
ale wracając do meritum, czyli mojego snu o zbawieniu:
śniło mi się, że przyszedł dzień sądu/porwania, ale nie był on widoczny dla wszystkich. Byłem z żoną gdzieś na ulicy, byli też inni ludzie. Wiedziałem, że to już, że teraz decyduje się kto ma być zbawiony. Padłem na ziemię twarzą do gleby i zacząłem płakać, przepraszać i modlić się, krzyczałem że ja przecież wierzę, że naprawdę wierzę (jak gdyby sam się w tym utwierdzając). W tej samej chwili nagle z pozycji leżącej znalazłem się w pozycji stojącej a obok mnie stała jaśniejąca biała postać (we śnie wiedziałem że to anioł). podbiegłem do żony i zacząłem krzyczeć "uwierz, błagam Cię po prostu uwierz!" ale patrzyła w dal i pomimo, że stałem przed jej twarzą, jakby mnie nie widziała. Zaraz po tym, jak gdyby ktoś wymazał mi ją z pamięci, wogóle o niej nie myślałem, stałem z aniołem. Czułem się lekki jakby nie było grawitacji. Poczułem, że mogę unosić się w powietrzu więc z uśmiechem na ustach spytalem anioła "no to gdzie jest to niebo? jak wysoko lecimy?". Anioł odpowiedział mi "nie, tam nie ma nieba, niebo będzie tutaj, na ziemi". Ucieszyłem się, i mając możliwość unoszenia się w powietrzu zacząłem latać pomiędzy budynkami i drzewami z ogromną radością, wyrazistość barw, ostrość i szczegóły otaczającego świata dodatkowo wyróżniły ten sen spośród innych.
Nie wiem dokońca jak ten sen traktować, ale ilekroć komuś o nim opowiadam mam gęsią skórkę.

Skiper

Liczba postów : 169

Powrót do góry Go down

Pisanie by Olo on 22nd Kwiecień 2015, 13:56

Ciekawe... Wydaje mi się, że sny od Boga mają właśnie taką "jakość HD" jak to fajnie ująłeś, poza tym dokładnie je pamiętamy.... Shocked
Olo

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 22nd Kwiecień 2015, 15:22

Skiper
Twój sen z udziałem anioła wyglada na pozytywne przesłanie .

Ja jednak bardzo uważam na tego typu sny .

Jezeli czytasz wszystkie posty to juz wiesz ,ze dla mnie sa tylko dwa źrodła pochodzenia snów -Bóg albo szatan.

Jak pierwszy raz zaczęłam czytać Biblie to miałam dopiero "noce" Very Happy
(Za pierwszym razem potrzebowałam roku na przeczytanie całości ,potem szło juz szybko)

Widziałam Chrystusa w długiej białej szacie z kapturem na głowie .
Padłam na kolana a gdy sie przybliżył zobaczyłam przerażający widok.
Jego twarz była wyżarta przez cos .

Gdy juz zapoznałam sie z Biblią prosiłam w modlitwie o znak czy mogę jej ufać .
W śnie zobaczyłam podobną postać (twarzy nie widziałam )a za nią orszak świętych identycznie ubranych .

Po przebudzeniu miałam w głowie zakodowane ze to był Mojżesz.
Dlaczego akurat On to nie mam pojęcia .Przeciez mógłby to byc równie dobrze Eliasz czy ktoś inny...

Pewnej nocy z góry zbliżały sie do mnie dwie postacie z prawej jasna postać a z lewej ciemna .
Postać "jasna "wypchała "bezpośrednio z przed mojej twarzy postać "ciemną".

I znowu po przebudzeniu miałam zakodowane ze to była Maryja matka Isusa.
Po tym śnie nie kładłam sie spać nie odmówiwszy wcześniej koronki czy różańca . bounce

Złemu udało sie wiec mnie omamić ale na krotki czas,bo nie zaprzestałam "szukać "Boga.

Tak tez oszukał moją przyjaciółkę .Do dzisiaj nie zmieniła zdania😢
Zasnęła z różańcem w ręku i śniło sie jej ze diabeł wyrywa jej ten różaniec   .Na pomoc przyszła najswietrza panienka  która zaciskała jej dłoń .
Gdy sie przebudziła juz na jawie wciąż nie mogła otworzyć dłoni w której trzymała różaniec .
Od tamtej pory nikt  nie jest w stanie ją przekonać do zwątpienia w Królową Niebios.

W ogóle jej sny mnie przerażały .
Śniła o ostatniej wieczerzy i wyśnila dzień wcześniej smierć zony znajomego ,która leczyła sie na raka ponad rok czasu.

Nie wiem dlaczego ,ale Bóg doświadczył ją bardzo ciężkim wypadkiem.
Tak pewnego dnia idąc sobie ulicą z  maleńkim dzieckiem z budynku mieszkalnego przy silnym wietrze cos jej spadło na głowę .
Straciła całą prawą cześć czaszki.
Żyje i ma sie dobrze.(gdzieś juz o tym pisałam )

Myśle ,ze to była interwencja Boga .
Za dużo dziwnych zjawisk pojawiało sie w jej życiu .
Teraz gdy nie jest w pełni sprawna ,szatan nie ma juz na nią wpływu.

Była i jest wciąż osobą najbardziej życzliwą i pomocną jaką kiedykolwiek w życiu znałam .
Kasia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Skiper on 22nd Kwiecień 2015, 16:14

Jakieś 2 miesiące temu, podczas zjazdu rodzinnego u moich rodziców, tłumaczyłem wszystkim odnośnie bałwochwalstwa itd., oczywiście patrzyli jak na heretyka, tym bardziej że już prawie rok powolutku systematycznie próbuję ich przekonać, że katolicyzm to nie jest dobra droga. Parę tygodni temu, gdy  spotkaliśmy się wszyscy ponownie, akurat przypomniał mi się ten mój sen więc im opowiedziełm. Wtedy mój brat z wielkimi oczami przypomniał sobie swój sen. Mówił, że podszedł do niego we śnie jakiś człowiek, wyciągnął mu spod koszuli jego krzyżyk na łańcuszku, który nosił na szyi i powiedział, żeby go zdjął i nie nosił. Gdy się obudził, zdjął krzyżyk i teraz już uważnie słucha gdy mu coś wyjaśniam Very Happy

pozatym namówiłem wszystkich z najbliższej rodziny do przeczytania Biblii, ale o tym chyba opowiem w odpowiednim Topicu.

Skiper

Liczba postów : 169

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 22nd Kwiecień 2015, 17:12

Jestem daleki od stwierdzenia, że Bóg doświadczałby kogoś w taki sposób jak Twoją koleżankę Kasia. Jak mógłby sprowadzić na kogoś takie nieszczęście w postaci dożywotniego kalectwa???

Chyba to trochę nadinterpretujesz..

To tak jakby stwierdzić, że gdy ktoś umiera to znak, że Bóg tak chciał.
Chciał czyjejś śmierci? Nonsens!

Większość ludzi sama postanawia prowadzić siebie przez życie bez pomocy Boga, często nie zważając na podstawowe 10 Praw. Wynikiem tego są problemy..proste. Ale tych problemów nie przysparza Bóg tylko ludzie sami się w nie wpędzają.

Ty Kasiu poznałaś Prawdę i odwróciłaś się od wielu złych zwyczajów. Widocznie jest w Tobie szczera chęć bycia blisko Boga i on Cie do siebie pociągnął.

Czym kiedykolwiek zawiniła Twoja przyjaciółka żeby Bóg ją tak okrutnie doświadczał? Potrafisz odpowiedzieć?

Albo co Ty takiego czyniłaś inaczej, że nasz Pan dał Ci poznanie i zrozumienie zamiast np. kalectwa??

Moim zdaniem idziesz złym torem myślenia.

Odkąd wzrosło moje 'poznanie' zrozumiałem, że ten świat nie jest taki płytki i oczywisty jak nam się to wmawia.
Okazuje się, że jest zagadkowy, a my jesteśmy tak mali w obliczu Prawdy, że nawet sobie tego nie potrafimy wyobrazić!
Ziemia nie jest kulą, a niebem rządzą inne prawa niż te z lekcji fizyki. To są boskie prawa, których pewnie nigdy nie zrozumiemy.

To samo tyczy się nas..LUDZI. Nie jesteśmy tylko kupą kości w mięsistym, skórzanym worku. Jesteśmy dziełem stwórczym, które Bóg uczynił na swoje podobieństwo .
Nasze ciała mają zdolności, których nie znamy. To jest potężna maszyna, stworzona do życia wiecznego. Nasze mózgi to już w ogóle "cuda techniki". Myślę, że mają pewne zdolności, które wychodzą ponad naszą świadomość.
Że ludzi jako jedną wielką rodzinę łączy coś ponad materialnego. Ludzkość jako całość jest również wielkim, złożonym organizmem.

Moja matka ma często złe sny kiedy np. zbiera się u mnie na kłótnie z ojcem i jego żoną. Chodzi przez parę dni poddenerwowana i musi zadzwonić i zapytać czy wszystko ok. Mówi, że miała sen o awanturze w domu i czy coś faktycznie było. Zazwyczaj jej sen nie ma w ogóle podobnej treści do tego o co się pokłóciłem, ale mama dostaje sygnał, że była zwara.

Wątpię by Bóg ją o tym informował, ponieważ to są pierdoły, które zdarzały się nie raz i niczego nie zmieniały.

Według mnie jest np. specyficzna więź miedzy matką a dziećmi (a szczególnie synem) przechodząca ponad ludzką świadomość czy podświadomość. Matki potrafią na odległość wyczuć problem i odpowiednio zareagować.

Myślę też, że może to się wiązać z naszymi duszami. Że dusze ludzkie czymkolwiek są mogą w pewnien sposób wysyłać sobie nawzajem jakieś sygnały. Na podobnej zasadzie może działać Bóg ostrzegając nas w ten sposób lub dawać wgląd w sytuacje, w których nie mamy szans normalnie się znaleźć lecz mogą one zmienić nasz sposób myślenia mając miejsce we śnie.

Myślę też, że demony jako stworzenia duchowe mogą w ten sposób również ingerować w sferę snów zwłaszcza gdy się je do tego namawia np. przez bałwochwalstwo czy modlitwy różańcowe do 'królowej niebios'. Stąd ich wielka kontrola nad zwiedzonymi uptawiającymi takie praktyki.
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 22nd Kwiecień 2015, 17:31

Moim zdaniem w życiu nic co sie dzieje nie jest przypadkiem.
Bóg nas rani i Bog nas leczy.

Dla wielu ludzi nie jest zrozumiałe dlaczego Bóg zabiera małe dzieci.

Na pewno ma w tym swój cel.
Moze to małe dziecko miałoby wyrosnąć na recydywistę i Bóg uznał ze w życiu zamiast go doświadczać zdecydował go odrazu zabrać.

Nie będę opisywać szczegółowo życia mojej przyjaciółki .
Obserwator wierz mi ,to przyczyniło sie w pewnym stopniu  do pewnych zmian w jej życiu ,ktore tylko jej wyszły na dobre.

Oprócz tego nie jest kaleką.
Jej myślenie jest troszkę wolniejsze i musi sie czesto dłużej zastanowić zanim cos powie.

Oprócz tego ona sama stwierdza ,ze w tym całym nieszczęściu wszystko jej wyszło na szczęście i jej myślenie i postępowanie jest wiele bardziej pozytywne niż przed wypadkiem.

Byłam tam ,widziałam i słyszałam .
Ona dzisiaj nie powinna zyc.
Żyje -iśmiejemy sie jak kiedys.
Kasia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 22nd Kwiecień 2015, 17:46

Wiatr tez jest w rękach Boga .Wszystko na tej ziemi łącznie z ziemią jest w Jego  rękach .
Prawa fizyki tez.
Co ja innego czyniłam ze Bóg dał mi Poznanie zamiast kalectwa-NIE WIEM!(to pytanie zabolało)

Moze dał mi "troszkę mniej twardy kark"
Moze jeszcze w życiu mnie tez doświadczy kalectwem..

Jezeli tak sie stanie ...ufam tylko Bogu!
Kasia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 22nd Kwiecień 2015, 18:29

Przepraszam za bezpośrednie pytanie. Sformułowałem je w trochę mocny sposób by podkreślić jak odbieram Twój sposób interpretacji tematu.

Po prostu nie zgadzam się z takimi stwierdzeniami jak np:

Dla wielu ludzi nie jest zrozumiałe dlaczego Bóg zabiera małe dzieci.

Na pewno ma w tym swój cel.
Moze to małe dziecko miałoby wyrosnąć na recydywistę i Bóg uznał ze w życiu zamiast go doświadczać zdecydował go odrazu zabrać.

Bóg na nikogo nie nakłada większego ciężaru niż jest w stanie unieść. Jak mógłby więc obciążać nim niewinne dzieci i tym samym ich rodziców??

Albo czy mordy rytualne z udziałem dzieci można określić mianem Woli Bożej czy Jego wyroku??

Czy mordowanie ludzi przez władców świata i sługi szatana można przypisać jako boskie wyroki??

Albo czy można powiedzieć, że gdy umiera ktoś bliski z powodu np. nowotworu, ponieważ środowisko jest zatrute przez owych władców co powoduje dzisiaj masę chorób, to Bóg go zabrał bo taką miał chęć??

Twój tok myślenia prowadzi w ślepy zaułek stąd moje pytania.

Bynajmniej też chciałem obrazić Twą przyjaciółkę mówiąc o kalectwie. Chodzi mi o to, że na pewno odniosła poważny uszczerbek na zdrowiu i to miałaby być jakaś nauczka od Boga??

W taki sposób? Wątpię.

Moim zdaniem jest po prostu coś takiego jak zależność przyczynowo-skutkowa. Nie stosujesz się do Praw i wskazówek Stwórcy? To nie otrzymujesz od niego pomocy i prowadzisz się sam, często na oślep. Nie trudno więc o problem.

W dzisiejszych czasach modne jest mówienie o czymś takim jak "karma". Wszystko co robisz wraca do ciebie. Coś w tym jest i myślę, że w tym przypadku chodzi o ukrycie owej zależności, której zasady wyznaczył ludziom Bóg i zastąpienie tego taką właśnie nazwą niewiadomego pochodzenia.

A właśnie o to chodzi. Są Prawa i zasady postępowania wyznaczone przez Stwórce. Trzymasz się ich - jesteś bezpieczny idąc dobrą drogą i zbierasz profity. Nie trzymasz się ich czyniąc źle więc ściągasz na siebie problemy.

Nie ma w tym przypadku. Reguły są jasne (każdy ma je w swym sumieniu)..trzymasz się ich albo nie.
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Olo on 22nd Kwiecień 2015, 19:32

(1) A przechodząc, ujrzał człowieka ślepego od urodzenia.

(2) I zapytali go uczniowie jego, mówiąc: Mistrzu, kto zgrzeszył, on czy rodzice jego, że się ślepym urodził?

(3) Odpowiedział Isus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże.

Myślę, że wasza dyskusja i tak tego nie rozstrzygnie , bo naszym rozumem tego nie jesteśmy w stanie pojąć... Musimy przyjąć że Bóg wie co robi. I zaufać....
Olo

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry