Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

+42
Obserwator
Mutu
Aleksander
Henry Kubik
Będzimysł
levrone55
efraimita
Lotion
Iraeneus
przebudzonyzesnu
thecombo
Kowalski
Jacek86
Tabitha
Liksar
Andrzej
Gregor
Poznanie Prawdy
polskapaw
marko7
Kropla
Zwykły
anileve
anowi
Milosc
zipek
Bushi
Arkadia
Hugo
Skiper
Rafal81
lusia
Cyryl
walirlan
Edwedere
ikiro
piotrek123
Olo
Kasia
wiosna
Marysia87
Takeshi
46 posters
Go down
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 14:03
Jacek86 napisał:Ale przecież świat składa się również z wielu mechanizmów, praw fizyki stworzonych przez Boga, o których wcale nie powiedziane, że muszą kłamać w szkołach! 

Muszą jeśli chcą utrzymać kontrolę nad nami.

Zauważmy jedno linia karmana znajduje się na 100 km wysokości.

Maksymalny pułap samolotu to:

wikipedia napisał:North American X-15 – amerykański rakietowy samolot doświadczalny wyprodukowany przez firmę North American Aviation, na którym ustanowiono szereg rekordów prędkości i wysokości lotu, zdolny także do lotów suborbitalnych. Maszyna wykorzystywana przez amerykańskie siły powietrzne i NASA.

 8 czerwca 2004 na miejscu, w którym odnaleziono szczątki kokpitu wzniesiono pomnik. Pilotowi przyznano pośmiertnie odznakę astronauty – w ostatnim locie osiągnął pułap 81,1 km.

Czyli owa linia karmana to najprawdopodobniej szkło przez który nie przedostanie się żaden obiekt materialny.

A zatem jak zauważył Mutu my nie wiemy na jakiej wysokości znajduje się Słońce, ponieważ jeśli niebo jest oddzielone jakimś szkliwem to zasady działania Słońca są dla nas tajemnicą.

Co powiedział Bóg Hiobowi???


Hioba 38 napisał:(1) Potem Pan odpowiedział Jobowi spośród zawieruchy i rzekł:
(2) Któż to zaciemnia mój plan słowami bezmyślnymi?
(3) Przepasz jako mąż swoje biodra, będę cię pytał, a ty mnie pouczysz.
(4) Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz.
(5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy?
(6) Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny?
(7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy aniołowie Boży?
(Cool Kto zamknął morze drzwiami, gdy pieniąc się, wyszło z łona,
(9) Gdy obłoki uczyniłem jego szatą, a ciemne chmury jego pieluszkami,
(10) Gdy wyznaczyłem mu moją granicę i założyłem zawory i bramy,
(11) Mówiąc: Dotąd dojdziesz, lecz nie dalej! I tu zatrzymają się twe wzdęte fale!
(12) Czy kiedykolwiek, odkąd żyjesz, powołałeś świt, a zorzy wskazałeś jej miejsce,
(13) Aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci?
(14) Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie,
(15) Aby bezbożni byli pozbawieni światła, a podniesione ramię zostało złamane?
(16) Czy dotarłeś aż do źródeł morza i przechadzałeś się po dnie toni?
(17) Czy otworzyły się przed tobą bramy śmierci i widziałeś bramy mroków?
(18) Czy ogarnąłeś rozumem rozmiary ziemi? Powiedz, jeżeli to wszystko wiesz!
(19) Którędy prowadzi droga tam, gdzie przebywa światłość, a gdzie jest miejsce ciemności,
(20) Abyś ją zaprowadził do jej obszaru i mógł rozpoznać ścieżki do jej domu?
(21) Ty to wiesz, bo urodziłeś się wtedy i wielka jest liczba twoich dni.
(22) Czy dotarłeś aż do składów śniegu albo widziałeś składy gradu,
(23) Który przechowuję na czas ucisku, na dzień walki i bitwy?
(24) Którędy prowadzi droga tam, gdzie się dzieli światłość, skąd wiatr wschodni rozchodzi się po ziemi?
(25) Kto wyrąbał chodnik dla ulewy i wyznaczył drogę piorunowi,
(26) Aby zesłać deszcz na ziemię nie zamieszkaną, na pustynię bezludną,
(27) Aby obficie nawodnić miejsca puste i opuszczone i rozkrzewić zieloną trawę?
(28) Czy deszcz ma ojca, a kto zrodził krople rosy?
(29) Z czyjego łona wychodzi mróz, a kto zrodził szron z nieba?
(30) Wody twardnieją jak kamień, a powierzchnia toni tężeje.
(31) Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona?
(32) Czy możesz wyprowadzić gwiazdy Zodiaku w czasie właściwym i wyprowadzić Niedźwiedzicę z jej młodymi?
(33) Czy znasz porządek nieba albo czy możesz ustanowić jego władztwo na ziemi?
(34) Czy potrafisz podnieść swój głos ku chmurom, aby cię okrył nawał wód?
(35) Czy możesz wypuścić błyskawice, aby poszły i rzekły do ciebie: Oto jesteśmy!?
(36) Kto nadał wałom obłoków wróżebne znaczenie albo kto łunie niebiańskiej wymowę proroczą?
(37) Kto zdoła dokładnie zliczyć obłoki, a kto potrafi wylać łagwie niebiańskie,
(38) Gdy gruda jest twarda jak odlew, a bryły przylegają do siebie?
(39) Czy ty dostarczasz łupu dla lwicy i zaspokajasz głód lwiąt,
(40) Gdy się tulą w jaskiniach i leżą w gęstwinie na czatach?
(41) Kto przygotowuje krukowi pokarm, gdy jego pisklęta wołają do Boga i tułają się bez pożywienia?


Czy naprawdę wiemy na jakiej wysokości i jak działa słońce???

Tak naprawdę nie wiemy i to nam mówi Bóg.

Jak słusznie zauważył Mutu my naprawdę mało wiemy o niebie a w szkołach wciska nam się naukę pychy jakoby wiemy jak działa niebo.
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 14:03
Mutu jeśli chodzi o ten film z samolotem znikającym za słońcem i chmurami to napisałem post na poprzedniej stronie ale chyba go nie czytałeś wiec wklejam go jeszcze raz:

Bushi napisał:Sory Mutu ale te filmy to żaden dowód na to że słońce jest miedzy chmurami. Chmury które na tym filmie są mają u podstawy jakieś 3 km.

Słońce nie biega tak nisko i na pewno ten samolot nie przeleciał z drugiej strony słońca ale jest to efekt raczej optyki filmów cyfrowych. Kiedyś był film dokładnie tłumaczący te zjawiska. Na filmie widać jak chmury zlewają się z widmem tarczy słońca. Kamera cyfrowa upraszcza obraz wyświetlają go w ten sposób że, chmury oświetlone kolorem o podobnej tonacji do tej jaką ma słońce znikają po połączeniu się z krawędzią tarczy słońca, grubsze warstwy chmury te które mają inną wartość barwną wyświetlają się na tle widma tarczy i dlatego widzimy je. To powoduje złudzenie że jedne chmury "chowają się za tarczą a inne są prze nią.

Teraz Mutu zastanów się, służyłeś w wojskach dozoru powietrznego, skoro tamten samolot przeleciał by z drugiej strony słońca nie kapną by się że coś tu nie jest nie "halo" ?.

Radary naziemne i powietrzne łapały by nasze słońce, a ruch lotniczy musiał by omijać tak niebezpieczną strefę

Po drugie słońce musiało by zapieprzać jak :"mały samochodzik" by zdążyć obejść w 24 h gigantyczny dysk ziemski.

Chmury nie sięgają wyżej jak 12 000 m nad poziom morza, słońce na takim pułapie nie zdołało by oświetlić nawet połowy terenu Polski a co dopiero połowę świata. Dodajmy do tego załamanie światła przez warstwę atmosfery co dodatkowo ogranicza zasięg promieni.

Jeśli chodzi o mnie słońce na wysokości chmur to kompletny nonsens, obawiam się że temat płaskiej ziemi podchwyciło grono zapaleńców dla których wszystko może być dowodem, nawet największy absurd. Należy to rozpatrywać w sposób zimny i naukowy, znaczy się szukać dowodu przeciwko jakiejś tezie, jeśli nie znajdujemy dopiero zaczynamy szukać innych dowodów na potwierdzenie!.

Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 14:45
A ja ci odpowiedziałem na to ale chyba nie przeczytałeś.
Sorry Bushi ale to, że Tobie sie wydaje, że tak nie może być, nie oznacza to jeszcze że to to prawda.


Mutu napisał:Bushi

Ja nie wrzuciłem tego filmu z podpisem " wszystko w tym filmiku jest prawdą", tak?
Nikt nie wie jaka jest prawda oprócz jakiejś małej grupki wtajemniczonych ludzi. Ty też nie wiesz więc nie pouczaj proszę.
Gdybam bo widzę nieścisłości. Jeśli widzę słońce w takiej pozycji nad chmurami, a jego promienie rozkładają się jak trójkąt równoboczny to z wzorów na trójkąty można łatwo wyliczyć, że to nie jest 5 tys km.
Tak, służyłem w radiolokacji i nie było słońca na radarach. Ale...czy udowodnisz mi ze słońce odbija promieniowanie radiowe identycznie jak fizyczne obiekty takie jak samoloty itp?
Wiesz czym jest słońce? Jak jest zbudowane, z czego itp?

I dlaczego zakładasz, że film/filmy są kręcone kamerami cyfrowymi zawsze? Może któryś jest zrobiony analogiem, i widać to samo...

"Nie zdążyłoby okrążyć ziemi..." a jeśli naprawdę jest tak nisko i zdąża okrążać?

Wiem, mi samemu to nie pasuje. Za nisko jak na...no własnie na co...NA TO CZEGO NAS NAUCZYLI BUSHI. Tak, za nisko na to co ci kazali myśleć. "Samoloty musiałyby omijać tak niebezpieczną strefę". Znowu...skąd wiesz, że słońce jest niebezpieczne? Ze szkoły, w której ci powiedzieli że " ten ogromny reaktor jądrowy o temp milionów stopni..." tak?
Nie wiesz, i ja nie wiem z całą pewnością nic na ten temat.


Dokładnie Cyryl. Im bardziej zgłębiam ten temat, tym bardziej jestem przekonany, że cała ta fizyka to głupota i pycha ludzka.
Myślę, że mechanizmy ruchu nieba, słońca itd są zbudowane przez stwórcę któremu nie jesteśmy w stanie podskoczyć do kostek, a niektórzy udają, że wiedzą co i jak tam działa, a co nie może działać, bo on tak sądzi.

Ostatnio czytałem krótkie streszczenie "mądrości" Hawkinka podsumowane przez niego stwierdzeniem, czyli w jego ustach urasta to do rangi TEORII NAUKOWEJ, które brzmi " wszechświat jest odwzorowywalny, więc prawa fizyczne zachodzące w naszym rejonie wszechświata (układ słoneczny, galaktyka itp) obowiązują w każdym, najbardziej oddalonym zakątku wszechświata".

Czujesz tą butę, pychę i ...głupotę?

Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 14:45
Cyryl taka opcja już bardziej do mnie przemawia, możliwe, że słońce jest nad jakąś częścią ziemi, a widziane jest w osi Północ - Południe na bardzo dużym obszarze, ponieważ "szkło" działa jak światłowód i dzięki temu widziane jest wszędzie tak jak by było nad naszymi głowami.

Ale przyznasz chyba, że nawet wysokość słońca 100 km, wydaje się być o wiele bardziej realna niż np 5 km. Tak wiem, wydawać się nam może dużo. Ale jak dla mnie jednak silnym dowodem przeciw słońcu kilka km nad nami jest to, że na wielu tysiącach km, Afryka, Europa, Skandynawia, ludzie widzą w tym samym czasie, ten sam zachód słońca, ten sam wschód, to samo południe i tak dalej. Odchyłka może wynosić kilka stopni ze względu na szerokość geograficzną.


Myślę, że jest to dobry dowód na szacowanie jego odległości. Niemniej teoria mutu jest nawet ciekawa, i powinniście spróbować wyjaśnić dlaczego wszędzie jest jasno. Mi jedynie przyszedł do głowy pomysł z rozchodzeniem się światła w szkle. Wink
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 15:04
Tutaj masz Bushi kolejny filmik z serii "niemożliwe bo...". Sądzisz że wszystkie te obserwacje są fingowane? Że ci piloci i obserwatorzy kręcą fejki aby co niby udowodnić?
Przyjrzyj się temu co nakręcił ten pilot. Zanegujesz to i powiesz ze to perspektywa, zachodzące słońce itp? Przyjrzyj się jeszcze dokładniej, cały obraz przeanalizuj...widzisz to, że słońce jest w chmurach, wręcz przykryte chmurami...a na widnokręgu hen, daleko jest...jasno jak w dzień. Widzisz to?
Być może jest tak, że wciskają nam większą ciemnotę w szkołach niż sądzimy.




Myślę, że bardzo istotnym elementem w układance nt "jak działa" słońce jest owo " lustro polerowane". Analogiczna  zasada działania jak w lampach. mała żarówka osadzona w zwierciadłach/zwierciadele w kształcie niecki. Świecenie i rozchodzenie światła wzmocnione X razy więcej niż sama żarówka dałaby to radę zrobić.
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 15:22
Jacek86 napisał:Cyryl taka opcja już bardziej do mnie przemawia, możliwe, że słońce jest nad jakąś częścią ziemi, a widziane jest w osi Północ - Południe na bardzo dużym obszarze, ponieważ "szkło" działa jak światłowód i dzięki temu widziane jest wszędzie tak jak by było nad naszymi głowami.

Ale przyznasz chyba, że nawet wysokość słońca 100 km, wydaje się być o wiele bardziej realna niż np 5 km. Tak wiem, wydawać się nam może dużo. Ale jak dla mnie jednak silnym dowodem przeciw słońcu kilka km nad nami jest to, że na wielu tysiącach km, Afryka, Europa, Skandynawia, ludzie widzą w tym samym czasie, ten sam zachód słońca, ten sam wschód, to samo południe i tak dalej. Odchyłka może wynosić kilka stopni ze względu na szerokość geograficzną.


Myślę, że jest to dobry dowód na szacowanie jego odległości. Niemniej teoria mutu jest nawet ciekawa, i powinniście spróbować wyjaśnić dlaczego wszędzie jest jasno. Mi jedynie przyszedł do głowy pomysł z rozchodzeniem się światła w szkle. Wink

Skąd wiesz, że widzą to samo z Afryki, Europy itp? Ze szkoły i tv prawda? Bo powiedzieli ze tak jest. Aby to było pewne, trzebaby wykonać doświadczenie w którym w tym samym czasie w wielu punktach na ziemi oznaczono by w jakiej pozycji i gdzie widać słońce. Badam temat wiele lat i nie widziałem nigdzie takiego doświadczenia.
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 15:51
Mam kolegę w RPA, napiszę jutro do niego na fb w południe czy ma słońce mniej więcej nad głową tak jak ja! Mniej więcej wystarzczy bo to jakieś 10 tyś km, to jak słońce byłoby 5 km nade mną w Londynie, to pewnie zauważyłby lekki dyskomfort podczas opalania! Wink
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7484
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 16:17
Hmmm... pamiętam, jak oglądałem filmy ukazujące i księżyc i słońce przed i za chmurami.

Niby było to wyjaśnione ale nie byłem na 100% przekonany.

Ale teraz zaczynam dostrzegać, że jednak niewiele o tym wiemy. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że księżyc jest hologramem i jest przezroczysty. Nie można tego na 100% wykluczyć a wyjaśnienia nie są na 100% do zaakceptowania.

Okazuje się, że mamy więcej zagadek niż odpowiedzi na nasze pytania, czyli nie możemy być niczego pewni.

Ale możemy być pewni, że Bóg jest niezwykły i maty jeszcze wiele do odkrycia i według wielu poszlak okazuje się, że Jego mądrość będziemy jeszcze nie raz podziwiać w Królestwie Bożym.

A może słonce jakoś odbija się od czegoś i sprawia wrażenie że jest nisko!?

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 17:35
No właśnie, więcej zagadek niż odpowiedzi.

Kiedyś, kilka, kilkanaście lat temu ludzie "łykali" wszystko bo nie mieli ani narzędzi, ani powodów do kwestionowania oficjalnej "nauki".
Wraz z pojawieniem się kamer cyfrowych, smartfonów, internetu itd zwiększały sie możliwości badawcze zwykłych ludzi, wymiana informacji i co najwazniejsze - poczucie pewności, że nie tylko ja jestem "oszołomem". Inni tez widzą, że jest pełno nieścisłości i kłamstw w oficjalnych danych.

Myślę, że za kilka lat, kiedy pojawią się jeszcze lepsze narzędzia badawcze (może drony mogące latać na bardzo wysokich pułapach, i o ogromnych zasięgach) będą wychodziły coraz to nowe ciekawostki, a nam będa szczeki opadać.

Jacek86 - myślę, że kolega widzi słoneczko. Nie musisz go o to pytać. A może pokaż koledze te filmy ze słońcem w chmurach, i zapytaj czy wie jak to sie dzieje, że takie widoki ludzie nagrywają i fotografują a on mimo to tez widzi słońce u siebie.
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

16th Lipiec 2017, 23:38
Message reputation : 100% (3 votes)
Niestety ten film mnie Mutu nie przekonuje co do tego że słońce przemieszcza się na pułapach niższych niż 8.5 km ( taka wysokość jest na wysokościomierzu tego samolotu z filmu ). I nie dlatego że mi się coś wydaje czy nie po prostu nie było by to do przeoczenia dla ludzi stojących na ziemi. Jesli nikt nigdy nie widział ogromnego słońca nad swoją głową to znaczy że słońce nie brodzi w chmurach koniec!.

Jest za to jedna i jedyna obserwacja którą może każdy z nas potwierdzić sam, że słońce jest wysoko to znaczy że jego widmo jest najmniejsze, jeśli zbliża się do horyzontu znaczy się że "pęcznieje" jego widmo. Słońce przemieszcza się ze stałą prędkością kontową każdy to potwierdzi , wszyscy wiemy że dzięki temu możemy odliczać czas!. Jeśli słońce bu się zniżało do ziemi ( co jest kompletnym absurdem) jego prędkość kontowa gwałtownie by się zwiększała nie wspomnę już o skalowaniu się jego widma. Osoby które znajdowały się w pobliżu strefy gdzie słońce by przelatywało na pułapie np. 6 km miały by nie lada widowisko!. Mutu nikt taki na ziemi nie istnieje który by coś takiego zaobserwował!.
Na na filmie z samolotu widać efekt niebywały wyglądający dość dziwnie, ale tak się składa że wszelkie obserwacje słońca blisko horyzontu to mega widowiska i należy to łączyć z efektem soczewkowym ponieważ to zjawisko jest najbardziej tajemnicze i niezbadane. To właśnie efekt soczewkowy powoduje że stojąc na ziemi widzimy słońce chowające się za horyzont co mylnie się łączy z obrotem ziemi kuli, podczas gdy prawdziwa pozycja słońca jest dużo wyżej, cała tajemnica i niesamowitość tego efektu jest taka że grubość atmosfery przekłamuje nam prawdziwą pozycję słońca. Ci goście w kabinie samolotu właśnie są świadkami tego zjawiska tyle że obserwują to z 8,5 km.
Wiem że wciskają nam głupotę w szkole, ale taką samą głupotą jest twierdzenie że słońce brodzi w chmurach!.

Mutu napisał:Tak, służyłem w radiolokacji i nie było słońca na radarach. Ale...czy udowodnisz mi ze słońce odbija promieniowanie radiowe identycznie jak fizyczne obiekty takie jak samoloty itp?

Skoro zakładamy że słońce jest :"Ciałem niebieskim" dokładnie jak Bóg je nazwał podczas tworzenia, to jak każde ciało jest fizyczne więc mam podstawy by zakładać że tworzyło by "echo" na radarze jak każdy obiekt. Skoro go nie widziałeś na radarach znaczy się że nigdy nie wchodziło w zasięg!.

Mutu napisał:I dlaczego zakładasz, że film/filmy są kręcone kamerami cyfrowymi zawsze? Może któryś jest zrobiony analogiem, i widać to samo...

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy to kręcone analogową czy cyfrową zasada wyświetlania jest taka sama, najlepiej to widać na nagraniach TV na sporym zbliżeniu , pojawia się ten efekt rozbarwienia oraz smużenia, idealnie to pasuje do tego fragmentu filmu gdzie rzekomo samolot zbliża się do korony tarczy słońca i zaczyna się smużenie, podobnie kiedy nagle się pojawia po drugiej stronie i jak opuszcza tarczę słoneczną. Tak samo działają kodeki to one mają zadanie uprościć maksymalnie obraz, właśnie tworząc obraz tak by był łatwy do zapisu i odczytu cyfrowego, przy tym dochodzi do kompresji i to właśnie zależy jak dokładnie zostanie wyświetlony obraz.

Mutu napisał:"Nie zdążyłoby okrążyć ziemi..." a jeśli naprawdę jest tak nisko i zdąża okrążać?

Co to znaczy że jeśli jest tak nisko i zdąża okrążać. Pomyśl jeszcze raz i zobacz że jeśli słońce by było na 5- 10 km to musiało by mieć bardzo małą średnice, więc jego prędkość kontowa była by ogromna, dosłownie zapierdzielało by po niebie jak odrzutowiec by właśnie obiegnąć ziemię w 24 /h ! Nigdy nie widziałem by słońce przemieszczało się z tak ogromną prędkością!.

Jeśli założymy że słońce nie jest fizyczne jest hologramem to w zasadzie się nic nie zmienia, jako hologram też musiało by się jego widmo skalować i jego prędkość kontowa nadal musiała by być porównywana do lotu odrzutowca po niebie.

Przykro mi ale ja tu raczej widzę efekt niesamowitego zjawiska załamania światła w atmosferze, które w zasadzie jest tu pomijane i nikt nie podnosi tego tematu, a przecież jest on kluczowy by wyjaśniać ludziom dlaczego słońce się "chowa za horyzont".

Mutu ty zastanawiasz się nad tymi kątami promieni rzucanych na ziemię z chmur. Nie pasują ci kąty. Mój dziadem miał stodołę która miała sporo dziur w dachu, w upalny dzień było tamfajny klimat ponieważ był tam mrok , a promienie wpadały tam pod różnymi kątami, wszystko zależało jedynie czy sęk był pod skosem i pod jakim kątem w desce. Podobnie może być z chmurami. Pamiętaj że światło i cienie były i są niekończącym się tematem dla artystów ponieważ potrafią tworzyć na niebie niepowtarzalne obrazy. Nie możemy na podstawie promieni padających z chmur oceniając wysokości słońca, ponieważ po drodze światło w chmurze może się załamać pod jakimkolwiek kątem
tylko się da. Jeśli chcesz zmierzyć wysokość słońca powinno się to robić tylko na bezchmurnym niebie ponieważ wszystko co stoi na drodze światła zakłóca jego bieg, w sposób którego nie możemy tego przewidzieć ani wytłumaczyć. Normalnie moja logika podpowiada mi że słońce jest sporym obiektem i znajduje się bardzo wysoko nad ziemią. Ja tego nie wiem jak bardzo 5000 km, być może 7000. Jedyny czego jestem pewien na 100% to że nie jest i nigdy nie było na 6 km.

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7484
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

17th Lipiec 2017, 10:59
Message reputation : 100% (2 votes)
Gdyby słońce było na wysokości niższej, niż 10 km, to wszyscy byśmy już o tym wiedzieli i mielibyśmy wręcz tysiące zdjęć wysokiej jakości Słońca poniżej lotu samolotów pasażerskich.

W sumie każdy lot samolotem na pułapie 10-12 km udowadniałby ponad wszelką wątpliwość, że Słońce jest niżej niż trasy przelotów.

Mało tego... loty samolotów byłyby bardzo niebezpieczne.

Moim zdaniem wysokość Słońca i Księżyca w takiej sytuacji nie może być zakwestionowana, aczkolwiek obserwujemy zjawiska co najmniej dziwne, na które nie posiadamy żadnych wyjaśnień.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

19th Lipiec 2017, 11:05
Bushi

Nie będę się tutaj bawił z jakieś przepychanki bo nie o to w tym chodzi.
Odpowiem ci ostatni raz a propos tego co wcześniej i zamykam "spór". Jeśli będzie jakaś wymiana to tylko merytoryczna, a nie na zasadzie obecnej.

Ze swojej strony ci gratuluję takiej wielkiej pewności swojej wiedzy o budowie świata cyt : "  Jedyny czego jestem pewien na 100% to że nie jest i nigdy nie było na 6 km."
Niejeden już tak twierdził w kontekście do różnych kwestii, i się mocno zdziwił. No ale...Twoja sprawa.

1 - "skoro Bóg nazwał słońce ciałem[ ] to jest to ciało fizyczne."  Jeśli zaś powiedział, że " Zachodzą one i wchodzą do zachodnich bram" - ciekawe gdzie są te bramy i czy są z drewna, metalu czy...Rozpatrujemy dosłownie, tak?

2 -"Nie ma znaczenia czy kamera jest cyfrowa czy analogowa" - pooglądaj sobie filmy na których ludzie filmujący chmury za słońcem robili to przy pomocy różnych filtrów. No a jeśli uważasz, że i to kłamie, to wybacz, w takim razie wszystkie zdjęcia czegokolwiek kłamią. Bo nie uważasz chyba że tylko zdjęcia słońca są nieodpowiednie, a cała reszta dotycząca całej fotografii jest ok i pokazują obrazy prawdziwe.

3 - "Co to znaczy że jeśli jest tak nisko i zdąża okrążać. Pomyśl jeszcze raz i zobacz że jeśli słońce by było na 5- 10 km to musiało by mieć bardzo małą średnice, więc jego prędkość kontowa była by ogromna, dosłownie zapierdzielało by po niebie jak odrzutowiec by właśnie obiegnąć ziemię w 24 /h ! Nigdy nie widziałem by słońce przemieszczało się z tak ogromną prędkością!".
Sorry ale to są tylko i wyłącznie ograniczenia Twojej wyobraźni. To jest idealny przykład tego o czym pisałem wcześniej - ktoś kto chce pojąć nowy model, jednocześnie stosując mechanizmy i dane stosowane w starym.

To tak jakbyś założył, że silnik benzynowy nie ma prawa działać bo musi mieć 5000 tys obrotów...a przecież wiemy ze silnik parowy przy takich obrotach wybucha. Więc jest to niemożliwe. (To tylko obrazowy przykład. Nie bierz go dosłownie).

I to tyle w tej "przepychance".

A tutaj masz film z filtrem.

przebudzonyzesnu
przebudzonyzesnu
Liczba postów : 36
Join date : 11/02/2016

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

19th Lipiec 2017, 17:52
.


Ostatnio zmieniony przez przebudzonyzesnu dnia 23rd Sierpień 2017, 12:43, w całości zmieniany 1 raz
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

19th Lipiec 2017, 18:24
"Jest mnóstwo filmików kręconych przez różnych ludzi, w różnych miejscach na świecie o różnych porach dnia, a jednak Słońce jest zawsze ponad kamerą. Dlatego wychodzi z tego prosty wniosek, że Słońce nie jest i nigdy nie było na 6-10km".
Z tego wynika, że te które uważasz za prawdziwe, są prawdziwe. Inne nie bo ty tak uważasz.

Jest też sporo filmików ze słońcem w chmurach. I co? Te nie mogą być prawdziwe bo tobie nie pasują?

Aamatroscy badacze nieba żyją w przeświadczeniu że obserwują coś co jest 150 mln kilometrów. Bo...nie może być inaczej, przeciez w szkole mówili.

Nie twierdzę, że słońce krąży na 6 kilometrach. Pokazuję tylko dowody że coś tutaj jest nie tak.

avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

19th Lipiec 2017, 20:21
Sprawa, którą poruszył Mutu jest bardzo ciekawa. Sam (ok 2 miesiące temu) obserwując wieczorem Księżyc, zauważyłem, że część chmur przelatuje za Księżycem a część zasłania Księżyc. Bardzo mnie to zdziwiło. Słońca nigdy nie obserwowałem pod tym kątem. Tak jak dyskutujecie na ten temat to przypomniał mi się pewien mit. Mit o Dedalu i Ikarze. Wiem, że to nie to miejsce, ale jeśli faktycznie Słońce jest niżej niż 5000 km, to nawet ten mit nabiera większego sensu. Ale to taka dygresja.

Myślę, że w ustaleniu czy rozwiązaniu tej zagadki najszybciej mogą nam pomóc piloci. A co do wątku, że Księżyc i Słońce to ciała niebieskie, które radar powinien "widzieć" jakby były nisko, to Biblia w ks rodzaju mówi o dwóch źródłach światła, więc może Księżyc i Słońce to tylko źródła światła (energii), a nie fizyczne ciała, które odbijają fale radiowe?

Jeszcze jedno na co zwróciłem uwagę. Obserwując samoloty na niebie, zawsze latają trasami po niebie i akurat Słońce znajduje się w innej części nieba niż samoloty i ich ewentualna trasa. Dziwny zbieg okoliczności, dopiero teraz zdałem sobie z tego sprawę.
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

19th Lipiec 2017, 22:38
Łukasz mieszkasz w dużym mieście, i nie widziałeś żeby samoloty latały tam gdzie znajduje się słońce???? Wink

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Chemtrails-geoengineering1

-------

https://zbawienie.forumotion.com/viewtopic.forum?t=297
Sponsored content

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 40 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach