Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

1st Październik 2019, 13:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Malachiasz 2:

(1) A teraz was, kapłani, dotyczy to postanowienie:

(2) Jeżeli nie usłuchacie i nie weźmiecie tego do serca, że macie oddawać cześć mojemu imieniu, - mówi Pan Zastępów - to Ja rzucę na was klątwę i przeklnę wasze błogosławieństwo. Zaiste, przeklnę je, gdyż nie bierzecie tego do serca.

(3)Oto Ja odetnę wasze ramię i rzucę gnój na waszą twarz, gnój waszych świąt, i oddalę was od siebie.

(4) I poznacie, że wydałem dla was to postanowienie, aby moje przymierze z Lewim trwało - mówi Pan Zastępów


(5) Takie zaś było moje przymierze z nim, że dałem mu życie i pokój oraz bojaźń, tak że się mnie bał i lękał się mojego imienia.

(6) Na jego ustach była prawdziwa nauka, a na jego wargach nie znalazła się przewrotność. W pokoju i prawości postępował ze mną i wielu powstrzymał od winy.

(7) Gdyż wargi kapłana strzegą poznania, a z jego ust ludzie chcą mieć wskazania, gdyż on jest posłańcem Pana Zastępów.

(Cool Lecz wy zboczyliście z drogi i sprawiliście, że wielu się zachwiało w zakonie, zerwaliście przymierze z Lewim - mówi Pan Zastępów

(9) Dlatego i Ja sprawię, że będziecie wzgardzeni i poniżeni u całego ludu, gdyż nie trzymacie się moich dróg i jesteście stronniczy przy stosowaniu zakonu.

Potomkowie Lewiego byli kapłanami Boga ,do nich należała nauka Prawa .

Kapłani wzgardzili Prawem Najwyższego ,nauczali według własnego widzi mi się .Mówili w imieniu Boga wieszcząc falszywie i za pieniądze.

Po śmierć Salomona naród Izraelski stopniowo staczał się na samo dno satanizmu aż doszło do oficjalnego uwielbienia szatana w świątyni Pańskiej za czasów króla Manassesa.

W czasach drugiej świątyni Lewici pomału tracili na znaczeniu by wkońcu
Machabeusze sami zagarneli dla siebie tytuł Głównego Kapłana a ten z kolei został im podstępem odebrany przez Edomitów.

Teraz nie wiemy kim są prawdzi Lewici , wiemy jedno że Bóg nie zapomniał przymierza z Lewim .


(4) I poznacie, że wydałem dla was to postanowienie, aby moje przymierze z Lewim trwało - mówi Pan Zastępów.

Malachiasz 3:
(1) Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów.

(2) Lecz kto będzie mógł znieść dzień jego przyjścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Gdyż jest on jak ogień odlewacza, jak ług foluszników.

(3) Usiądzie, aby wytapiać i czyścić srebro. Będzie czyścił synów Lewiego i będzie ich płukał jak złoto i srebro. Potem będą mogli składać Panu ofiary w sprawiedliwości.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

2nd Październik 2019, 16:13
Jeremiasz 18:

(1) Słowo, które doszło Jeremiasza od Pana tej treści:

(2) Wstań i zajdź do domu garncarza, a tam objawię ci moje słowa!

(3) I wstąpiłem do domu garncarza, a oto on pracował w swoim warsztacie.

(4) A gdy naczynie, które robił ręcznie z gliny, nie udało się - wtedy zaczął z niej robić inne naczynie, jak garncarzowi wydawało się, że powinno być zrobione.

(5) I doszło mnie słowo Pana tej treści:

(6) Czy nie mogę postąpić z wami, domu Izraela, jak garncarz? - mówi Pan. Oto jak glina w ręku garncarza, tak wy jesteście w moim ręku, domu Izraela!

(7) Raz grożę narodowi i królestwu, że je wykorzenię, wywrócę i zniszczę,

(Cool Lecz jeżeli się ów naród odwróci od swojej złości, z powodu której mu groziłem, to pożałuję tego zła, które zamierzałem mu uczynić.


(9) Innym razem zapowiadam narodowi i królestwu, że je odbuduję i zasadzę,

(10) Lecz jeżeli uczyni to, co jest złe w moich oczach, nie słuchając mojego głosu, to pożałuję dobra, które obiecałem mu wyświadczyć.

(11) Otóż teraz powiedz mężom judzkim i mieszkańcom Jeruzalemu: Tak mówi Pan: Oto Ja przygotowuję na was nieszczęście i podejmuję przeciwko wam postanowienie: Zawróćcie więc każdy ze swojej złej drogi i poprawcie swoje postępowanie i swoje czyny!

(12) Lecz oni odpowiedzą: Nic z tego! Pójdziemy raczej za naszymi zamysłami i każdy z nas kierować się będzie uporem swojego złego serca.

(13) Dlatego tak mówi Pan: Zapytajcie tylko wśród narodów: Kto słyszał coś takiego? Rzeczy nader wstrętnej dopuściła się Panna izraelska.

(14) Czy znika biały śnieg ze skalistego Hermonu? Czy wysychają chłodne wody stale płynące od wschodu?

(15) Lecz mój lud zapomniał o mnie, ofiarując kadzidła nicościom, które sprawiły, że się potknęli na swoich drogach, na ścieżkach starodawnych, aby chodzić po manowcach, po drodze nie utorowanej,

(16) Aby swoją ziemię uczynić przedmiotem zgrozy i wiecznym pośmiewiskiem, tak że każdy, kto obok przechodzi, zdumiewa się i potrząsa głową.

(17) Jak wschodni wiatr ich rozproszę przed wrogiem, plecy, a nie twarz, im ukażę w dniu ich zagłady.

(18) A oni rzekli: Nuże, uknujmy spisek przeciwko Jeremiaszowi, gdyż nie zaginie pouczenie kapłana ani rada mędrca, ani słowo proroka! Nuże, pobijmy go jego własnym językiem i baczmy na każde jego słowo!

(19) Panie! Zwróć na mnie uwagę i wysłuchaj głosu mojej skargi!

(20) Czy odpłaca się złem za dobre? Oni zaś wykopali dla mnie dół. Pomnij, jak stawałem przed tobą, aby przemawiać za nimi ku ich dobru, aby odwrócić od nich twój gniew.

(21) Dlatego oddaj ich dzieci na głód, ich samych zaś wydaj na pastwę miecza, niech ich żony będą bezdzietne i owdowiałe, a ich mężowie niech zginą od zarazy, ich młodzież niech zostanie pobita mieczem na wojnie!

(22) Niech z ich domów rozlega się krzyk, gdy znienacka sprowadzisz na nich zgraję rabusiów, gdyż wykopali dół, aby mnie pochwycić, a pułapkę skrycie zastawili na moje nogi!

(23) Wszak Ty, Panie, wiesz, że wszystkie ich knowania są na moją zgubę. Nie odpuść im ich winy i nie wymaż ich grzechu sprzed swojego oblicza! Niech leżą powaleni przed twoim obliczem. Postąp tak z nimi w czasie swojego gniewu!



Bóg jest Władcą wszystkich narodów.
Za swe winy Izrael został skazany na niewolę i rozproszenie.

Jesteśmy jak glina w rękach naszego Boga ,który od lat urabia i oczyszcza nasz naród z nieprawości.

Wbrew pozorą nie jesteśmy tacy już jak nasi przodkowie ,którzy czynili obrzydliwości takie że nawet synów swych palili w ogniu dla diabła
.

Jeremiasz 19:

(5) I urządzili miejsce ofiarnicze dla Baala,aby swoich synów palić w ogniu całopalenia dla Baala, czego nie nakazałem, o czym nie mówiłem ani też nie myślałem



Na chwilę obecną największym grzechem naszego narodu jest bałwochwalstwo w dużej części nieświadome i aż do wymarszu na pustynię tak będzie.

Lecz normalni ludzie , nasi rodacy nie popełniają taki złych rzeczy jak nasi przodkowie ,mają sumienia.

Nie mówię o nasieniu węża które udaje oraz podszywa się pod sług Boga i udaje sprawiedliwych jak przywódcy chrzesijaństwa czy różnego rodzaju agitatorzy na Internecie.

Malachiasz 3:
(17) Będą moją własnością - mówi Pan Zastępów - w dniu, który Ja przygotowuję, i oszczędzę ich, jak ktoś oszczędza swojego syna, który mu służy.

(18) Wtedy znowu dostrzeżecie różnicę między sprawiedliwym a bezbożnym, między tym, kto Bogu służy, a tym, kto mu nie służy.



Nasz naród chce dobrze i dlatego słucha władzy która obiecuje to dobro lecz nie uwzględniając w tym Boga a bez Niego nie ma żadnych szans na poprawę naszego losu .

Zaufajmy Bogu a szatańskiej władzy się przeciwstawmy poprzez przestrzeganie Przykazań Bożych .

Nie wierzmy w żadne obietnice .
Uwierzmy Bogu naszego zbawienia bo od tego będzie zależeć nasze życie.

Uwierzyć Bogu znaczy mu zaufać i przestrzegać przykazań ,wypełniać Jego wolę ..CZYLI MU SŁUŻYĆ.


Izajasza 10:
(20) I stanie się w owym dniu: Reszta Izraela i uratowani z domu Jakuba już nie będą opierać się na tym, który ich bije, lecz wiernie opierać się będą na Panu, Świętym Izraelskim.

(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza.

(22) Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości
.
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

3rd Październik 2019, 12:40
Message reputation : 100% (2 votes)
Bartku- musze cos wyjaśnić

Napisales

"
Wbrew pozorą nie jesteśmy tacy już jak nasi przodkowie ,którzy czynili obrzydliwości takie że nawet synów swych palili w ogniu dla diabła.
"

Owszem powiem jestesmy GORSI lub tacy sami...

Zobacz na szeroko promowany " przemysl" aborcyjny....gdzie takie mamusie pozwalają ABY zabić dziecko w łonie- w okropnych mękach- lub jesli przeżyje- jest zostawiane i umiera w mekach przez kokejne 2 godz.

Ten " przemysł" nie kończy się jak wiemy na morderstwach. Szczątki dzieci uzywane są w badaniach, kosmetykach, lekach( szczepionki) lub uwaga w jedzeniu

Niektorzy ten kanibalizm uprawiają świadomie...reszta nieświadomie.( szczatki sa w hamburgerach, slodyczach itp) mozna znaleźć linki. Niektore podstarzale kobiety kupują kosmetyki z komorkami dzieci. Oczywiscie sa tez rozne nacje jak pedofile i inne file- ale to juz inna bajka


świat Bartku to obrzydliwa SODOMA i GOMORA

Bog niedługo to Sprawiedliwie Osądzi

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

3rd Październik 2019, 13:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Masz rację Lusiu ,dzisiejszy świat jest obrzydliwością i słuszny będzie wyrok na nim przez Boga .

Serca kamienne naszego narodu są nieczułe na okropne rzeczy które wymieniłaś....Nie pomyślałem o tym w ten sposób...a to się dzieje na naszych oczach !

Ezechiel 36:

(24) I zabiorę was spośród narodów, i zgromadzę was ze wszystkich ziem; i przyprowadzę was do waszej własnej ziemi,

(25) I pokropię was czystą wodą, i będziecie oczyszczeni od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów was oczyszczę.

(26) I dam wam serce nowe, i umieszczę nowego ducha w was, i usunę serce kamienne z waszego ciała, a dam wam serce mięsiste.

(27) Mojego Ducha włożę do waszego wnętrza i spowoduję, że będziecie postępować według moich rozporządzeń,  będziecie przestrzegać moich postanowień i wykonywać je.

(28) I będziecie mieszkać w ziemi, którą dałem waszym ojcom; i będziecie dla mnie ludem, a Ja będę dla was Bogiem
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

2nd Listopad 2019, 12:44
Ciekawa analiza zakładające że trzy ostatnie głowy Wielkiego Orła czyli 4 Zwierzęcia Rzymu to kolejno trzech ostatnich królów Rzymu czyli Jan Paweł 2 ,Benedykt XVI oraz obecny niegodziwiec Franciszek :

http://damgrath.blogspot.com/2019/10/wyjasnienie-trzy-gowego-ora-z-ii-ks.html?m=1

2 Ezdrasza 12:

(1) Podczas gdy lew mówił te słowa do orła, spojrzałem,

(2) a oto głowa która pozostała, zniknęła. I dwa skrzydła, które zniknęły z tego powodu, powstały i przygotowały się do rządów, ale ich rządy były krótkie i pełne zamieszania.

(3) I spojrzałem, a oto one także zniknęły, i całe ciało orła było spalone, a ziemia była bardzo przerażona. 


Dodam od siebie pare zdań .


Lew oznacza Isusa który bedzię mówił do orła i wtedy zostanie usunięta ostatnia jego głowa czyli ostatni Król Rzymu może to być niegodziwiec Franciszek , to by świadczyło że usunięcie ostatniej głowy poważnie osłabi władzę Rzymu. Jak czytamy dalej w wersie drugim pozostałe dwa skrzydła mają być rządem krótkim i pełnym zamieszania i dopiero po nich 4 Zwierzę zostanie spalone ogniem a cała ziemia będzie przerażona jak czytamy także w Apokalipsie...


Warto to przemyśleć bo być może niegodziwiec Franciszek może być ostatnim Królem Rzymu czyli jego głową ....dużo na to wskazuje widząc jak władza Rzymu i jest poważnie osłabiona i UPADA ... :-))

Dla nas oznacza to jedno bliski powrot naszego Króla Isusa Chrystusa !! :-)
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

16th Grudzień 2019, 21:21
W drugiej księdze Ezdrasza mamy potwierdzenie istnienia przedpotopowej cywilizacji .Słowa samego Boga mówią nam o tym jak musiał On zainterweniować w obronie ludzkości z której pozostawił jedną sprawiedliwą latorośl ,jeden owoc którym był narodzony w cudownych okolicznościach Noe -doskonały przed obliczem Boga .

Ponadto Bóg musiał bronić swojej stworzonej przez siebie ziemi, która została prawie cała zdewastowana przez technologię upadłych i ich maszyny eksploatujace - znamy wszyscy prawdę o tzw "Wielkim kanionie" który jest kamieniołomem pozostałym po brutalnych pracach wydobywczych surowców.

Gdyby Bóg wtedy nie zesłał potopu nie ocalałby żaden człowiek a ziemia mogla by nie przetrwać....O to właśnie chodziło szatanowi.

Potop był ratunkiem dla człowieka stworzonego na obraz boży oraz dla ziemi która jest własnością Boga.

2 Ezdrasza 9:

(17) I odpowiedział mnie i rzekł:  "Jaka jest rola, takie jest nasienie: a jakie są kwiaty, takie są i barwy: jaka jest praca, takie są dzieła, jaki jest rolnik, takie jest klepisko.

(18) Ponieważ był czas w tym wieku, kiedy przygotowywałem dla nich którzy teraz istnieją, zanim został świat został stworzony aby w nim mieszkali, i nikt się nie sprzeciwiał mnie, ponieważ nikt nie istniał;

(19) lecz teraz ci, którzy zostali stworzeni w tym świecie, z zawsze pełnym stołem i w niewyczerpanych pastwiskach, świat został zepsuty w swych drogach.

(20) I rozważyłem mój świat, a oto był zgubiony i oto moja ziemia była w niebezpieczeństwie z powodu urządzeń tych, którzy się pojawili.

(21) I widziałem i odpuściłem niektórym z wielkim trudem, i oszczędziłem dla siebie jeden owoc z grona i jedną roślinę z wielkiego lasu.

(22) Niechże zginie mnóstwo tych, którzy się na próżno narodzili, ale niech zostanie mój szczep winny, i jedna roślina bo wielką pracą doprowadziłem ich do doskonałości.


Po raz kolejny mamy Słowa Boże które mówią że dla Boga liczy się jakość człowieka który poprzez swoje dobre uczynki będące wynikiem posłuszeństwa wobec Przykazań  przysparza Mu chwały.

Nasienie węża może oskarżać Boga lecz tak naprawdę skoro uważa ono że wszystko co stworzył Bóg  jest takie złe to dlaczego korzystają oni ze wszystkich dobrodziejstw które stworzył nasz kochamy Bóg?

I jak to u tego plemienia żmijowego zero wdzięczności dla Boga ...skruchy oraz chęci poprawy .!!!

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

23rd Marzec 2020, 06:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Księga Ezechiela
Rozdział 39:

(6) Spuszczę ogień na Magog i na mieszkańców wysp żyjących bezpiecznie i poznają, że Ja jestem Pan.

O jakich wyspach mówi Bóg?

Czy są jakieś nieznane nam wyspy o których nam nie mówią, gdzie elity mogą żyć sobie bezpiecznie i daleko od smug chemicznych i zatrutej żywności?

Może mieszkają tam tacy których nigdy nasze oczy nie widziały, nieznani z TV czy Internetu?

Bóg obiecał że spuści na nie ogień czyli będzie to kara .

Na Sodome i Gomore też spadł ogień z nieba.

Może układ kontynentów jest nam bliżej nieznany inie wszystko jest na oficjalnej mapie płaskiej ziemi ONZ?

Wiele rzeczy jeszcze nie wiemy o wspaniałej ziemi którą uczynił nasz Bóg .

A Nierzadnica skutecznie wszystko ukrywała przez wieki , wielkie zwiedzenie orła rzymskiego w każdej dziedzinie życia i nauki ...


Wiele się jeszcze dowiemy !

Chwała Ojcu za to że dał nam taką możliwość na życie wieczne i poznanie Jego wspaniałej twórczej Osobowości !

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

2nd Czerwiec 2020, 21:07
Message reputation : 100% (3 votes)
1 Księga Henocha
Rozdział 16:

1 Kiedy giganci zostaną zabici, zniszczeni i umrą, kiedy duchy wyjdą z ich ciał, ich ciało zostanie zniszczone na mocy sądu. Tak zostaną zniszczeni, aż dzień wielkiego dokonania spełni się nad wielkim wiekiem, nad Czuwającymi i nieprawymi.

2 A teraz Czuwającym, którzy przysłali cię, abyś wstawił się za nimi, którzy pierwotnie byli w niebie

3 powiesz tak: 'Byliście w niebie, ale jego sekrety nie zostały wam jeszcze objawione. Poznaliście [jedynie] bezwartościowe tajemnice. W zatwardziałości waszych serc przekazaliście je kobietom. Z powodu tej tajemnicy kobiety i mężczyźni spowodowali, że zło spotęgowało się na ziemi'. Powiedz im: 'Nie zaznacie pokoju!'. 

Bezwartościowe tajemnice ....

Jakie to wspaniałe rzeczy przygotował Bóg dla ludzkości , których jeszcze nie znamy ale poznamy jak wytrwamy !


bounce  bounce  bounce  cheers  cheers

Nie daruj Ojcze nasz tej obecnej grupie buntowników i ukaraj ich tak samo jak to zrobiłeś z przedpotopowymi aniołami zgodnie z pełną miarą sprawiedliwości  !


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

10th Czerwiec 2020, 13:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Księga Henocha
Rozdział 19:

1.l Uriel powiedział do mnie: "Tutaj będą przebywać aniołowie, którzy połączyli się z kobietami, podczas gdy ich duchy przyjmując różnorakie kształty zepsuły ludzi, uwiodły ich doprowadzając ich do składania ofiar demonom jako bogom. Pozostaną tutaj aż do dnia wielkiego sądu, w którym zostaną skazani na całkowite unicestwienie.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

11th Czerwiec 2020, 22:43
Message reputation : 100% (1 vote)
2 Księga Henocha
Rozdział 30:

Szóstego dnia nakazałem Mojej Mądrości stworzyć człowieka z 7 składników: Po pierwsze: jego ciało z ziemi; po drugie: jego krew z rosy i słońca; po trzecie: jego oczy z bezdennego morza; po czwarte: jego kości z kamienia; piąty: jego rozum z wolności aniołów i chmur; szósty: jego żyły i włosy z trawy ziemi; siódmy: jego duch od Mojego Ducha i od wiatru.

Dałem mu 7 właściwości: Słuchanie dla ciała; widok dla oczu; zapach dla ducha; dotyk dla żył; smak dla krwi; kości do wytrzymałości; do zrozumienia słodycz.

Oto pomyślałem o wierszu do recytowania: Z niewidzialnych i widzialnych substancji tworzę człowieka. Z obu jego natur pochodzi zarówno życie, jak i śmierć. Jako mój obraz zna Słowo jak żadne inne stworzenie. Ale nawet w swoim największym jest mały, Ponownie, w jego najmniejszym on jest wielki.

Na ziemi wyznaczyłem go na drugiego anioła, czczonego, wielkiego i chwalebnego. Wyznaczyłem go na króla, aby królował na ziemi i posiadał Moją Mądrość.

Nie było nic podobnego do niego na ziemi, nawet pośród moich kreacji, które istnieją. Przydzieliłem mu imię z czterech komponentów: ze Wschodu - A, z Zachodu - D, z północy - A, z południa - M.

-------

Jako obraz Boga człowiek zna Słowo jak żadne inne stworzenie.

Słowo Boże zawarte w Biblii jest przeznaczone dla nas - dla ludzi .

Szatam,upadli i ich potomstwo może sobie rozszyfrować proroctwa i interpretować je według różnych tajemnych kluczy jak to robią masoni, kabaliści czy jeszcze inne organizacje wielbiące szatana i upadłych .

To wszystko zwiedzenie.

Szatanowi nic nie pomogła jego wielka inteligencja w rozgryzieniu proroctw o Isusie....zabrakło mu mądrości ,którą daje tylko Bóg

To tłumaczy dlaczego nie zrozumiał planu Bożego co do ofiary jaką złożył Isus co umożliwiło także wykupienie z ziemi 144 000 Izraelitów.

Przegrał i to sromotnie .Szach i mat !!!

Skoro nie zrozumiał on wtedy to dlaczego miałby rozumieć teraz instrukcję i wskazówki jakie Bóg nam zostawił w proroctwach ?

Przemyślcie to sobie drodzy bracia i siostry w modlitwie do Boga

Szatan, upadli i ich nasienie nie dostają Ducha Prawdy i Biblia nie jest dla NICH - jest dla nas !


Oni mogą tylko przekłamywać ,tworzyć fałszywą interpretację oraz kwestionować Słowa Boga i Syna ..co zresztą robią bo z PRAWDĄ nie da się wygrać.

Brak mi słów by wyrazić jak Bóg wspaniałe to wszystko ZAPLANOWAŁ - najtęższy umysł jaki istnieje a my ludzie jesteśmy uczynieni na Jego podobieństwo .

Ojcze nasz dziękujemy za Słowa Twe oddziałujące na całą naszą istotę, które nam zostawiłeś abyśmy znali te wszystkie rzeczy i nie błądzili w głębinach szatańskich.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

12th Czerwiec 2020, 22:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Izajasza 41:

(21) Przedstawcie swoją sprawę - mówi Pan - podajcie swoje dowody, mówi Król Jakuba!

(22) Niech przystąpią i objawią nam, co ma się stać, powiedzcie nam o rzeczach dawnych, co to było, abyśmy to wzięli do serca i dowiedzieli się, jak się one dokonały, albo zwiastujcie nam o rzeczach przyszłych!

(23) Powiedzcie, co się stanie później, abyśmy poznali, czy jesteście bogami, i uczyńcie coś, czy dobrego, czy złego, abyśmy z podziwem mogli to oglądać.

(24) Oto wy zgoła niczym jesteście i wasze DZIAŁANIE  nic nie znaczy; obrzydliwy jest ten, kto was sobie obiera.


Zbuntowani aniołowie nic nie potrafią UCZYNIĆ aby można to było podziwiać tak jak dzieła Boga.

Są oni niczym a ich działania NIC NIE ZNACZĄ , nie mają oni dostępu do mądrości Bożej i dostępu do Ducha Bożego, tak jak szatan któremu ulegli.

Poznali jedynie bezwartościowe tajemnice ,które nazywają technologią , magią i nic one im nie pomogą w walce Bogiem i Isusem w którą się wdali swoim buntem .

Korzystają z wszystkiego co uczynił Bóg i psują to poprzez ohydne krzyżówki genetyczne pomiędzy gatunkami - Tak jak przed potopem ,ćwiczą w "mieszaniu się ".

Nic nowego nie uczynili nigdy. Jedyne co mogą to nieudolnie PRÓBOWAĆ kopiować Boga psując Jego dzieła powielając w tym tego któremu ulegli czyli szatana.  


Księga Jeremiasza

Rozdział 10:

(11) Tak mówcie o nich: Bogowie, którzy nie stworzyli nieba ani ziemi, zginą z ziemi i spod tego nieba.


(12) On stworzył ziemię swoją mocą, utwierdził okrąg ziemi swoją mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa.

(13) Na jego głos szumią wody na niebie; On sprawia, że obłoki podnoszą się z krańców ziemi, On z błyskawic wyprowadza deszcz i wypuszcza wiatr ze swoich komór.



Wobec potęgi Boga Wszechmogącego nikt i nic nie może się równać
a gdy wyleje On cały swój zapalczywy gniew na swych wrogów i buntowników przekonają się przeciwko KOMU WYSTĄPILI!!  

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

17th Czerwiec 2020, 21:18
Message reputation : 100% (1 vote)
2 Księga Henocha

Rozdział 30:

Lucyfer zdał sobie sprawę ze swego potępienia i grzechu, którym wcześniej zgrzeszył. Oto dlaczego przemyślał SPISEK przeciwko AdamowiW takiej formie wszedł do raju i skorumpował Ewę. Ale z Adamem on się nie kontaktował.

Dlaczego szatan ukrył przed ludźmi m.in. Księgi Henocha oraz 2 Ezdrasza ?

Ponieważ dają one odpowiedzi na wiele pytań i ujawniają takie szczegóły ,które w połączeniu z resztą ksiąg z Biblii oraz Ewangeliami i Objawieniem powodują że czasami włosy stają nam dęba gdy odczuwamy na własnej skórze mądrość oraz moc zawartą w Słowach naszego Twórcy i Ojca Boga Wszechmogącego !

Tak jak i w tym przypadku .

Szatan był twórcą spisku przeciwko człowiekowi. On wymyślił i przemyślał ten spisek ,który trwa do dziś.

Spisek, który był wynikiem( i nadal nim jest )buntu tego niewdzięcznęgo wobec Boga i TAKŻE swego Twórcy archanioła.

https://arzareth.home.blog/2019/11/17/czlowiek-stworzony-na-obraz-boga-oraz-obrzydliwosc-jako-owoc-buntu-weza-z-edenu/

Spójrzcie jak sataniści nienawidzą słowa "Spisek " ,które wyśmiewają nadając prawdzie o wojnie przeciwko ludzkości tytuł "Teorie Spiskowe " .Znamy ten temat bardzo dobrze. Natomiast na wyższym poziomie zwiedzenia sataniści, kwestionują Słowa Boga i Syna tworząc kłamliwe i chytrze zmanipulowane teorie rzekomo świadczące że Bóg i Syn ....kłamią.

Ojcem ich jest diabeł i są bezsilni wobec prawdy zawartej w Słowie Bożym . Dlatego tworzą TEORIE .

Teoria Ewolucji....
Teoria Heliocentryczna...

Widzimy to bardzo dobrze jak to działa.

Słusznie i zgodnie z PRAWDĄ powiedział nasz Król Syn Boży Isus o tym naszym śmiertelnym wrogu szatanie oraz jego nasieniu .

Ewangelia Jana
Rozdział 8:

(42) Rzekł im Isus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w PRAWDZIE NIE WYTRWAŁ, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

(45) Ponieważ Ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.

(46) Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?

(47) Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.

Szatan NIE WYTRWAŁ czyli PRZEGRAŁ .

Przegrał i utracił życie wieczne , które miał jako jeden ze świętych archaniołów. Wie że czeka go nieuchronne Jezioro Ognia.

Zwyciężył Isus Syn Człowieczy i dał nam TAKŻE Prawo do walki o zwycięstwo.

Prawo do stania się dziećmi Bożymi .

Prawo do zbawienia i życia wiecznego.


To jest PRAWO ,które jest ustanowione zgodnie z ofiarą z życia Syna Bożego .

To Prawo obowiązuje , zatem nasze starania aby podążać wąską drogą i przestrzeganie Przykazań nie bacząc na nic są ZGODNE z Prawem oraz mają uznanie w oczach Boga ,który je popiera i wspiera nas samych w naszej walce z tym światem.


https://arzareth.home.blog/2020/05/03/ponowne-narodzenie-wyjasnienie-syna-bozego-naszego-krola-i-nauczyciela-czym-jest-nawrocenie-do-boga/

Ku chwale Boga i Syna!


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7445
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

18th Czerwiec 2020, 03:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Piękny post Bartku. Ale pozwolę sobie coś dodać.

Teoria Ewolucji....

Nasienie węża powstało od małpy, według tej teorii. Przepraszam... małpy za ten idiotyczny żart!
Ciekawe jak się politycy rozmnażają skoro nie potrafią rozróżniać kobiety od mężczyzny.

Teoria Heliocentryczna...

Dokładnie, ponieważ ziemia jest płaska i to nie jest teoria!


Słowa Isusa do polityków... czyli... nasienia węża.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w PRAWDZIE NIE WYTRWAŁ, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Do tego nie można już niczego dodać.


affraid bounce affraid bounce affraid

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

6th Lipiec 2020, 22:04
Message reputation : 100% (1 vote)
2 Księga Henocha :

34

"Albowiem ja znam niegodziwość ludzkości, jak odrzucili moje przykazania i nie niosą jarzma, które na nich umieściłem. Oni odrzucą moje jarzmo i przyjmą inne jarzmo. Także nie sieją ziarna, które im dałem, ale będą siać bezwartościowe nasienie nie bojąc się Boga i nie wielbiąc Mnie, ale zaczęli czcić próżnych bogów i wyrzekli się Mojej unikalności. Oni odrzucą moje jedyne rządy i cały świat będzie grzeszył z powodu niesprawiedliwości, zbrodni, cudzołóstwa i bałwochwalstwa.

Cały świat zostanie zredukowany do zamieszania przez niegodziwości, zło i odrażające rozpusty, czyli przyjaciel z przyjacielem w odbycie i każdą inną niegodziwą nieczystość, która jest zbyt obrzydliwa aby o niej wspominać, oraz wielbienie złego.

Oto dlaczego sprowadzę potop na ziemię, wszystko zniszczę, a ziemia zapadnie się w wielką ciemność."

35

"Pozostawię sprawiedliwego człowieka z waszego plemienia wraz z całym jego domem, który będzie postępował zgodnie z Moją Wolą Z jego nasienia powstanie inne pokolenie, ostatnie z wielu, ale nawet z tych większość będzie bardzo nienasycona .

Wychowam dla tego pokolenia kogoś, kto wyjawi im księgi w pismach twoich i twoich ojców. Będzie musiał wskazać im wieżę strażniczą ziemi, prawych ludzi i tych, którzy wypełniają Moją Wolę, którzy nie wzywają Mojego imienia aby w błąd wprowadzać.

Powiesz temu pokoleniu; a oni, gdy je przeczytają, będą bardziej chwaleni na końcu niż na początku."


Potwierdzenie bałwochwalstwa jeszcze przed potopem ...oraz wielbienia złego czyli szatana .

Rozdział 70:
Kiedy nadszedł czas odejścia Matuzalema, Pan ukazał mu się w nocnym widzeniu i rzekł do niego: "Słuchaj, Matuzalemie, jestem Panem, Bogiem twojego ojca, Henocha, chcę, abyś wiedział, że dni twego życie dobiegły końca, a dzień twego odpoczynku się zbliżył.  Zawołaj Nira, drugiego syna Lamecha, i ubierz go w szaty waszego uświęcenia. Spraw, aby stał przy moim ołtarzu i powiedz mu wszystko, co się stanie w jego dniach, ponieważ czas zniszczenia całej ziemi, każdej ludzkiej istoty i wszystkiego, co żyje na ziemi, jest coraz bliższy.

Gdyż za jego dni nastanie wielkie zamieszanie na ziemi, bo każdy zazna zazdrościć bliźniemu, a ludzie będą grzeszyć przeciwko ludziom. Naród będzie prowadził wojnę przeciwko narodowi. Cała ziemia będzie wypełniona krwią i wielce złym zamieszaniem. Co więcej, oni porzucą swego Stwórcę i będą kłaniać się temu, co jest umocowane na niebie, temu, co porusza się na ziemi i falom morza. A przeciwnik uczyni się wielkim i będzie zachwycony ich uczynkami, które Mnie prowokują.

Cała ziemia zmieni porządek, każdy owoc i każde ziele zmieni swe nasiona, ponieważ przewidują czas zniszczenia. Wszystkie narody zmienią się na ziemi z powodu mego płomienia.

Wtedy wydam rozkaz. Otchłań wyleje się na ziemię, a wielkie magazyny wody z nieba spadną na ziemię w wielkiej masie, zgodnie z pierwszą masą.

Cały układ ziemi zginie i ziemia będzie trzęsła się i od tego dnia zostanie pozbawiona swej siły. Wówczas zachowam syna twojego syna Lamecha, jego pierwszego syna, Noego. Z jego nasienia wzbudzę inny świat, a jego nasienie będzie istniało na zawsze, aż do drugiego zniszczenia, kiedy ponownie ludzkość popełni grzech przed moim obliczem ".


Bóg jeszcze przed potopem zapowiedział...drugie zniszczenie .

Ludzkość będzie kłaniać się posągowi Bestii , na ziemię będą spadać plagi...A jeżeli znamy choc trochę Objawienie jak i księgi proroków to wiemy że zniszczenia będą ogromne .

Wyobraźmy sobie tylko to gdy siódmy anioł wyleje siódmą czaszę gniewu Bożego na ziemię. Będzie to już po 1260 dniach prorokowania dwóch świadków przed wykonaniem wyroku w Dolinie Sądu :

Objawienie Isusa
Rozdział 16:

(17) A siódmy wylał czaszę swoją w powietrze; i rozległ się ze świątyni od tronu donośny głos mówiący: Stało się.

(18) I nastąpiły błyskawice i donośne grzmoty, i wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd człowiek istnieje na ziemi; tak potężne było to trzęsienie.

(19) I rozpadło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o Wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.

(20) I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było.

(21) I spadły z nieba na ludzi ogromne centnarowe kawały gradu; a ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradu, gdyż plaga ta była bardzo wielka.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

12th Lipiec 2020, 22:57
Message reputation : 100% (2 votes)
Księga Henocha
Rozdział 100:

4 W owych dniach zstąpią aniołowie do ukrytych miejsc i zgromadzą na jednym miejscu tych wszystkich, którzy pomagali grzeszyć, i Najwyższy powstanie w owym dniu, aby dokonać wielkiego sądu nad wszystkimi grzesznikami.

5 Wszystkim sprawiedliwym i wszystkim świętym ustanowi straż ze świętych aniołów i będą ich strzegli jak źrenicy oka, aż dokona się koniec wszelkiego zła i wszelkiego grzechu. Odkąd sprawiedliwi śpią głębokim snem, nie mają się czego bać.

Ewangelia Mateusza
Rozdział 13:

(40) Tak, jak zbiera się kąkol i spala w ogniu, tak będzie przy końcu tego świata.

(41) Syn Człowieczy pośle swoich aniołów a oni zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy popełniają nieprawość,

(42) I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.


(49) Tak będzie przy końcu świata; wyjdą aniołowie i wyłączą złych spośród sprawiedliwych,

(50) I wrzucą ich w piec ognisty; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Księga Henocha
Rozdział 104:

12 Znam jeszcze inną tajemnicę: księgi te zostaną wręczone sprawiedliwym i mądrym, [którzy będą źródłem] radości, prawdy i wielkiej mądrości.

13 Zostaną im wręczone księgi i uwierzą w nie i będą się nimi cieszyć. I wszyscy sprawiedliwi, którzy poznali z nich wszystkie drogi prawdy, radować się będą.

Rozdział 82:

1 A teraz, synu mój Matuzalemie, opowiedziałem ci to wszystko i spisałem dla ciebie. Wszystko ci objawiłem i dałem ci księgi, które to wszystko zawierają. Zachowuj, synu mój Matuzalemie, księgi, jakie [otrzymałeś] z ręki twego ojca, abyś mógł przekazać [je] ostatniemu pokoleniu.

2 Dałem tobie i twoim dzieciom oraz tym, którzy będą twoimi dziećmi, mądrość, aby mogli przekazać [ją] swoim dzieciom po wszystkie pokolenia na wieki - tę mądrość, [która kryje się] za tymi myślami.

3 Ci, którzy ją rozumieją, nie zasną, ale będą przykładać uszu, aby mogli nauczyć się tej mądrości. Dla tych, którzy [ją] jedzą, będzie ona [lepsza] od dobrego pokarmu.



_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

4th Sierpień 2020, 21:41
Message reputation : 100% (1 vote)
Księga Ezechiela
Rozdział 22:

( 30) Szukałem wśród nich męża, który by potrafił wznieść mur i przed moim obliczem stanąć w wyłomie, wstawiając się za krajem, abym go nie zniszczył, lecz nie znalazłem.

( 31) Dlatego musiałem wylać na nich swój gniew, zniszczyłem ich w ogniu mojej popędliwości i ich postępki zwaliłem im na głowę - mówi Wszechmocny Pan.

Bóg wtedy nie znalazł nikogo takiego a zaznaczmy że...SZUKAŁ.
Był tylko prorok Jeremiasz ,któremu Bóg ZABRONIŁ modlić się za lud ,który nie słuchał Słów Bożych.

Czy dziś jest tak samo ?

Tym razem Bóg ZNALAZŁ takich ,którzy znaleźli uznanie w Jego oczach i obdarzył nas zrozumieniem abyśmy mogli odziedziczyć Królestwo Boże.


ZATEM:

(13) PROŚCIE, a WEŹMIECIE. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla WAS, CZUWAJCIE!

Ewangelia Mateusza
Rozdział 7:
(7) PROŚCIE , a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a otworzą wam.

(Cool Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto puka, temu otworzą.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

13th Sierpień 2020, 13:16
Ewangelia Jana
Rozdział 8:

(54) Odrzekł Isus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.

(55) I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym wiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.

(56) Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.


2 Księga Ezdrasza
Rozdział 13:
(52) I odpowiedział mnie, "Tak jak nikt nie może zbadać lub wiedzieć co jest w głębinach morza, tak nikt na ziemi nie może widzieć mego Syna ani tych, którzy są z nim, za wyjątkiem czasu jego dnia.
   


 Księga Rodzaju
Rozdział 20:

(6) Wtedy rzekł mu Bóg we śnie: Również Ja wiem, że uczyniłeś to w prostocie serca swego. Toteż Ja cię uchroniłem, abyś nie zgrzeszył przeciwko mnie, i nie dopuściłem, abyś jej dotknął.

(7) Teraz więc zwróć żonę tego męża, bo jest prorokiem. On będzie modlił się za ciebie, abyś żył. Jeśli zaś jej nie zwrócisz, to wiedz, że na pewno umrzesz ty i wszyscy twoi.

Księga Rodzaju
Rozdział 15:

(7) Potem rzekł do niego: Jam jest Pan, który cię wywiódł z Ur chaldejskiego, aby ci dać tę ziemię w posiadanie.

(Cool A on odpowiedział: Panie Boże, po czym poznam, że ją posiądę?

(9) On zaś rzekł: Sprowadź mi trzyletnią jałówkę i trzyletnią kozę, i trzyletniego barana, nadto synogarlicę i gołębicę.

(10) I sprowadził mu to wszystko, i rozciął na poły, i położył jedną połać naprzeciw drugiej, lecz ptaków nie dzielił.

(11) Wtedy zleciały ptaki drapieżne do padliny, lecz Abram je odpędził.

(12) A gdy zachodziło słońce, ogarnął Abrama twardy sen, wtedy też opadły go lęk i głęboka ciemność.

(13) I rzekł do Abrama: Wiedz dobrze, że potomstwo twoje przebywać będzie jako przychodnie w ziemi, która do nich należeć nie będzie i będą tam niewolnikami, i będą ich ciemiężyć przez czterysta lat.

(14) Lecz Ja także sądzić będę naród, któremu jako niewolnicy służyć będą; a potem wyjdą z wielkim dobytkiem.

(15) A ty odejdziesz do ojców swoich w pokoju i będziesz pogrzebany w późnej starości.

(16) Lecz dopiero czwarte pokolenie wróci tutaj, gdyż przed tym czasem nie dopełni się wina Amorytów.

(17) A gdy słońce zaszło i nastała ciemność, oto ukazał się dymiący piec i płonąca pochodnia, które przesuwały się między owymi połaciami.

(18) W dniu tym zawarł Pan przymierze z Abramem, mówiąc: Potomstwu twemu daję tę ziemię, od rzeki egipskiej aż do wielkiej rzeki Eufrat:

(19) Kenitów i Kenizytów, i Kadmonitów,

(20) I Chetytów, i Peryzytów, i Refaitów,

(21) I Amorytów, i Kananejczyków, i Girgazytów, i Jebuzytów.


2 Księga Ezdrasza
Rozdział 3:
(13) I kiedy popełniali nieprawość przed tobą, obrałeś sobie z nich jednego męża, któremu imię było Abraham.

(14) I umiłowałeś go i tylko jemu oznajmiłeś czasy końca,  tajemniczo w nocy
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

19th Sierpień 2020, 21:56
Message reputation : 100% (2 votes)
Psalm 8:

(1) Przewodnikowi chóru. Na nutę: "Tłoczący wino". Psalm Dawidowy.

(2) Panie, Władco nasz, jak wspaniałe jest imię twoje na całej ziemi! Ty, któryś wyniósł majestat swój na niebiosa.

(3) Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę, aby poskromić wroga i mściciela.

(4) Gdy oglądam niebo twoje, dzieło palców twoich, Księżyc i gwiazdy, które Ty ustanowiłeś:

(5) Czymże jest człowiek, że o nim pamiętasz, Lub syn człowieczy, że go nawiedzasz?

(6) Uczyniłeś go niewiele mniejszym od Boga, Chwałą i dostojeństwem uwieńczyłeś go.


(7) Dałeś mu panowanie nad dziełami rąk swoich, Wszystko złożyłeś pod stopy jego:

8 .Owce i wszelkie bydło, Nadto zwierzęta polne,

(9) Ptactwo spod niebios i ryby morskie, Cokolwiek ciągnie szlakami mórz.

(10) Panie, Władco nasz, jak wspaniałe jest imię twoje na całej ziemi!
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

12th Wrzesień 2020, 08:22
Message reputation : 100% (1 vote)
 2 Ezdrasza
Rozdział 4:
(10) I rzekł do mnie: "Ty nie jesteś w stanie zrozumieć rzeczy, wśród których się urodziłeś;

(11) Jakże więc może pojąć naczynie drogę Najwyższego? I jak może ktoś już zmęczony korupcją świata zrozumieć brak korupcji? "

(12) Odrzekłem mu: "Byłoby lepiej dla nas aby tu nie być, niż przybyć tu i żyć w bezbożności i cierpieć, nie rozumiejąc przyczyn."

(13) I odpowiedział mi mówiąc: "Dotarłem do lasu drzew polnych, a one uczyniły plan,

(14) i rzekły: 'Zbierzmy się i wyruszmy na wojnę przeciwko morzu, aby przed nami ustąpiło, a wtedy uczynimy dla siebie więcej lasów.

(15) W podobny sposób fale morskie także uczyniły plan i rzekły: 'Idźmy i poddajmy sobie lasy polne, aby nam ustąpiły tak, że uzyskalibyśmy więcej miejsca dla siebie.'

(16) Ale plan lasu był daremny, ponieważ przyszedł ogień i go pochłonął.

(17) Podobnie było z planem fal morskich: bo piasek stał solidnie i je powstrzymał.

(18) A gdybyś ty był ich sędzią, kogo byś usprawiedliwił a kogo potępił?"

(19) I odpowiedziałem i rzekłem: "Każdy z nich miał niemądry plan, ponieważ ziemia jest przeznaczona na las a morze jest przeznaczone dla noszenia fal."

(20) I odpowiedział mi i rzekł: "Dobrze to rozsądziłeś, ale dlaczego nie osądziłeś tak samo w twym przypadku?

(21) Bo jak ziemia lasom jest przeznaczona, a morze swoim falom, tak ci którzy mieszkają na ziemi mogą zrozumieć tylko rzeczy na ziemi: a Ten którzy jest ponad niebiosami może rozumieć wszystko, co jest powyżej niebios."

I tak spotkał nas niezwykły przywilej od Boga że TYLE już rozumiemy i możemy czytać Biblię i otrzymywać zrozumienie ze wskazówek i niezwykłej mądrości naszego Ojca zawartej w Jego Słowach.

Nasze posłuszeństwo wobec Boga i Jego Przykazań TERAZ w dobie totalnej IGNORANCJI czasów końca zapewni nam niewyobrażalną nagrodę ...o której wszyscy wiemy .

Prośmy Ojca o skrócenie tych dni i CZUWAJMY .
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

15th Wrzesień 2020, 05:20
Message reputation : 100% (1 vote)
1 Księga Henocha
Rozdział 14:

1 Księga sprawiedliwości i nagany dla odwiecznych Czuwających (spisana) zgodnie z nakazem Świętego i Wielkiego (wypowiedzianym) w wizji, którą widziałem.

2 Ujrzałem w moim śnie to, co teraz powiem językiem ciała i moim tchnieniem, które Wielki dał ludziom w usta, żeby mogli nimi mówić i rozumieć sercem.

3 Tak jak [Bóg] stworzył i wyznaczył ludzi do rozumienia słowa nauki, tak stworzył i wyznaczył mnie do tego, abym ganił Czuwających, synów nieba.


Bardzo ciekawy fragment a właściwie wers 3 ...

Bóg stworzył i wyznaczył ludzi aby rozumieli słowa nauki i tak wyznaczył On Henocha aby ganił Czuwających czyli aniołów .

2 Henocha
Rozdział 30:
Oto pomyślałem o wierszu do recytowania: Z niewidzialnych i widzialnych substancji tworzę człowieka. Z obu jego natur pochodzi zarówno życie, jak i śmierć. Jako mój obraz zna Słowo jak żadne inne stworzenie. 

Ewangelia Jana
Rozdział 8:
(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

(45) Ponieważ Ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.

(46) Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?

(47) Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.


Z Boga są tylko ludzie i to Bóg otwiera im oczy i uszy w STOSOWNYM uznanym przez siebie czasie aby mogli zrozumieć i pojąć Słowo Ewangeli o Królestwie .

Na ten czas jest to Naród Wybrany a raczej ci z niego którym Bóg pozwolił wyrwać się z szatańskiej niewoli umysłu i dał zrozumieć na czym polega Jego zbawienie.

Natomiast nasienie węża nie jest z Boga ponieważ nie są oni ...LUDŹMI .Nasienie węża jest z szatana i zbuntowanych Czuwających aniołów synów nieba.

Ewangelia Jana
Rozdział 1:

(12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,

(13) Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

23rd Wrzesień 2020, 21:25
Message reputation : 100% (2 votes)

2 Ezdrasza
Rozdział 6:

(27) Bo zło będzie usunięte, a oszustwo będzie wygaszone.

(28) A wierność będzie owocowała, korupcja będzie zwyciężona,  a prawda, która przez tak wiele dni nie owocowała będzie ujawniona."


W tych dwóch proroczych wersetach jest zawarte bardzo dużo informacji.

Podam jedną.

Koniec cenzury .

Dwóch świadków nikt nie będzie mógł cenzurować. Będę świadczyć prawdę przez cały okres 42 miesięcy i wielu , BARDZO wielu mieszkańców ziemi będzie uważać ich a za tym i prawdę za..udręczenie .

Poza tym wierność będzie owocowala .

Owocem wierności wobec Boga i Syna będzie życie wieczne!

Dla wszystkich zapisanych w "księdze żywota Baranka " dla każdego w wyznaczonym mu czasie .

Czuwajmy !

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

24th Wrzesień 2020, 21:55
Message reputation : 100% (1 vote)
 Nawiązując do posta Lusi :

https://zbawienie.forumotion.com/t362p500-moje-posty-lusia#18997

1 Księga Henocha

Rozdział 8:

3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.

Ingerencja upadłych aniołów w życie ziemskie z powodu podszeptów szatana zaowocowała niewyobrażalnymi zniszczeniemi.

1 Henocha
Rozdział 10:
4 Następnie Pan powiedział do Rafaela(Rafała): "Zwiąż Azazela za ręce i nogi i wrzuć go do ciemności. Otwórz pustynię, która jest w Dudael, i wrzuć go tam.

5 I rzuć na niego chropowate i ostre kamienie i przykryj go ciemnością. Niech tam przebywa na zawsze! Przykryj jego oblicze, żeby nie mógł widzieć światła

6 I żeby w wielki dzień sądu mógł być wrzucony do ognia.

7 Ożyw ziemię, którą zniszczyli aniołowie, i zapowiedz uzdrowienie ziemi, albowiem ja ożywię ziemię tak, że nie wszyscy synowie ludzcy wyginą z powodu wszelkiej tajemnicy, którą [aniołowie] dali poznać i nauczyli swych synów. 

8 Cała ziemia została zrujnowana nauką dzieł Azazela i jemu przypisz cały grzech!".

Dołączywszy do buntu szatana ŁAMIĄC Prawa Boże zostali przez niego po prostu wykorzystani ponieważ nie słuchali Boga i wzieli sobie żony !

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla nich jako istot nieświadomych PONIEWAŻ byli świadomi grzechu buntu i spłodzenia sobie potomstwa.

Nauczyli swych synów tajemnic a ci niszczyli ziemię i ...pożerali ludzi .

Okazując taką pogarde dla Prawa Bożego aniołowie zostali bardzo prosto wykorzystani przez szarana do WALKI tego wroga Boga i Syna przeciwko człowiekowi i ogólnie pojmowanemu 'życiu ziemskiemu '

2 Henocha

Rozdział 31:
Diabeł rozumiał jak pragnąłem stworzyć inny świat, aby wszystko mogło być poddane Adamowi na ziemi, aby panował i rządził nad nią. Diabeł jest z najniższych miejsc.

Lucyfer stał się demonem ponieważ uciekł z nieba. W ten sposób stał się inny od aniołów. Jego natura się nie zmieniła, ale jego myśli, ponieważ zmieniła się świadomość prawości i grzesznych rzeczy.

Lucyfer zdał sobie sprawę ze swego potępienia i grzechu, którym wcześniej zgrzeszył. Oto dlaczego przemyślał spisek przeciwko Adamowi. W takiej formie wszedł do raju i skorumpował Ewę. Ale z Adamem on się nie kontaktował.

Z powodu jej ignorancji przekląłem ziemię i węża. NIE PRZEKLĄŁEM LUDZKOŚCI, ani żadnego innego stworzenia, ale tylko złe owoce ludzkości. Dlatego owocem czynienia dobra jest pot i wysiłek.


Diabeł wystąpił przeciwko WOLI BOŻEJ chcąc uniemożliwić dalsze stwarzanie przez Boga nowego świata na ziemi z pierwszą parą ludzką.

Pozbawił Adama władzy królewskiej na wspaniałej i przygotowanej do tego celu ziemi .

Swój cios zadał w Ewę...jak to się skończyło dobrze wiemy - choroba nasienia węża toczy ziemię do dzisiaj!

Potomstwo szatana i aniołów niszczy ziemię już nie mówiąc o nas ludziach.

Szatan był i jest wrogiem człowieka od samego początku i również jest wrogiem ziemi jako mieszkania ludzkości.

Ten film co podała Lusia pokazuje m.in. do czego doprowadziły działania szatana i aniołów którzy dołączyli do niego.

Konieczność stworzenia nowej ziemi i nowego nieba przez Boga w tym świetle nie powinna być dla nikogo zatem żadnym tematem nie do pojęcia.

Tak jak konieczność usunięcia z ziemi korzenia zła - szatana wraz z jego aniołami i ich potomstwem.

Tak sie stanie jak mówi proroctwo Objawienia Isusa a potwierdzają to inne starsze proroctwa aż od czasów Henocha !


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

25th Wrzesień 2020, 04:55
Message reputation : 100% (1 vote)

Objawienie Isusa
Rozdział 16:
(12) A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.

http://www.bibliamesjanska.com/Ap/16.html

2 Ezdrasza
Rozdział 15:

(20) Mówi Pan - "Oto zwołam wszystkich króli ziemi, aby się mnie bali, którzy są od wschodzącego słońca i od południa,  od wschodu od Libanu; aby przyszli i spłacili to, co oni im dali.

(21) Tak jak oni uczynili moim wybranym aż do tego dnia, tak i ja im odpłacę w ich zanadrze". To mówi Pan Bóg:

(22) "Moja prawica nie oszczędzi grzeszników, a mój miecz nie spocznie nad tymi, którzy przelewają krew niewinną na ziemi."

(23) A ogień wyjdzie z gniewu jego i pożre ziemskie fundamenty i grzeszników jak słomę, która jest podpalona.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

30th Wrzesień 2020, 22:20
Message reputation : 100% (2 votes)
 Księga Izajasza
Rozdział 6:

9) Wy będziecie rzeczywiście słuchać, ale nie będziecie rozumieć; i będziecie rzeczywiście widzieć, ale nie będziecie świadomi.

(10) Albowiem serce tego ludu stało się ohydne, a ich uszy otępiałe od słuchania, a swe oczy pozamykali; aby nie widzieli oczami i nie słyszeli uszami i nie zrozumieli w swym sercu i nie nawrócili się, abym ja mógł ich uzdrowić.

(11) I rzekłem: Dopókiż, Panie? A On odpowiedział: Dopóki nie opustoszeją miasta i nie będą bez mieszkańców, domy bez ludzi, a kraj nie stanie się pustynią.

(12) Pan uprowadzi ludzi daleko, i w kraju będzie wielkie spustoszenie.

(13) A choćby została w nim jeszcze dziesiąta część, ta ponownie będzie zniszczona jak dąb lub jak terebint, z którego przy ścięciu został tylko pień. Pędem świętym jest jego pień.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3329
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

1st Październik 2020, 23:50
Message reputation : 100% (2 votes)
Księga Ozeasza
Rozdział 14:

(1) Nawróć się, Izraelu, do Pana, swojego Boga, gdyż upadłeś przez własną winę!


(2) Weźcie ze sobą słowa skruchy i nawróćcie się do Pana! Mówcie do niego; Odpuść nam wszelką winę i przyjmij naszą prośbę, a my złożymy ci w ofierze owoce naszych warg!


(3) Asyria nie będzie naszym wybawcą, nie będziemy już jeździć na koniach i mówić do dzieła naszych rąk: Boże nasz! Gdyż u ciebie sierota znajduje zmiłowanie.


(4) Uleczę ich odstępstwo, dobrowolnie okażę im miłość, gdyż odwrócił się od nich mój gniew.


(5) Będę dla Izraela jak rosa, tak że rozkwitnie jak lilia i zapuści korzenie jak topola.


(6) Pędy jego rozrosną się i będzie okazały jak drzewo oliwne, a jego woń będzie jak kadzidło.


(7) Wrócą i będą mieszkać w moim cieniu, uprawiać będą zboże; zakwitną jak krzew winny, który będzie sławny jak wino libańskie.


8 Efraimie! Na cóż ci jeszcze bałwany? Wysłucham go i wejrzę na niego łaskawie. Jestem jak cyprys zielony, dzięki mnie wyrośnie twój owoc.


(9) Kto mądry, niech to zrozumie, kto rozumny, niech to pozna; gdyż drogi Pana są proste, sprawiedliwi nimi chodzą, lecz bezbożni na nich upadają.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
Sponsored content

Księgi Prorockie - ciekawe wersety.  Empty Re: Księgi Prorockie - ciekawe wersety.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach