Całkowite zaufanie Bogu

Go down

Całkowite zaufanie Bogu

Pisanie by damian on 8th Grudzień 2017, 09:47

Chciałbym przedyskutować z Wami temat pokładania ufności w Bogu.
Mamy wiele wspaniałych wersetów, które nawołują nas do całkowitej ufności Bogu i spokoju w sercu (który wynika z tego zaufania).

Wiem też, że niestety często to zaufanie jest na wargach ... a w czynach bywa, że okazujemy coś przeciwnego.

Jak widzicie i rozumiecie całkowite zaufanie Bogu?

Gdzie jest granica tego zaufania a działania naszego w myśl tego co napisano "nie będziesz wystawiał na próbę Boga Ojca swego"?

Wiemy już, że:

Psm 37:4 Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje!

Psm 37:5 Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni.

Psm 37:23 Pan kieruje krokami męża, Wspiera tego, którego droga mu się podoba.

Psm 37:24 Choćby się potknął, nie przewróci się, Gdyż Pan podtrzyma go ręką swoją.

Psm 37:25 Byłem młody i zestarzałem się, A nie widziałem, żeby sprawiedliwy był opuszczony, Ani potomków jego żebrzących chleba.

Psm 37:39 Zbawienie sprawiedliwych przychodzi od Pana, On jest ich obroną w czasie niedoli.

Psm 37:40 Pan wspomaga ich i ratuje; Ratuje ich od bezbożnych i wybawia, Bo w nim szukali schronienia.

Czy jednak naprawdę pokładamy w nim nadzieję?

Czy nie jest często tak, że przyjmujemy zasadę "ograniczonego zaufania"? Ufam ... ale sprawdzę / zadbam sam?

Czy jedynie wargami przyznajemy, że tak jest ... a w rzeczywistości kupujemy "polisy ubezpieczeniowe" i własnym ciałem dbamy o nasze sprawy, o które być może nie powinniśmy, jeśli naprawdę ufamy Ojcu?

Czy to nie o to chodzi Bogu w godzinie próby ... że będzie próbował tych, którzy tylko wargami mówią "ufam Bogu" a serca ich płoche i zawahają się w chwili gdy uderzą w nich wzburzone fale?

Bo

Jer 17:5 Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!

Jer 17:6 Jest on jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej.

Jer 17:7 Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan!

Jer 17:8 Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje, i nie przestaje wydawać owocu.
damian

Liczba postów : 99

http://PrawdaNasWyzwoli.com

Powrót do góry Go down

Re: Całkowite zaufanie Bogu

Pisanie by damian on 11th Grudzień 2017, 13:30

Widzę, że temat stanowi chyba jakąś trudność "aby zacząć" więc sam zacznę i rozwinę.

Od kilku lat ustawicznie rozważam obietnice, które dał nam Bóg jeśli będziemy Go szukać całym naszym sercem, duszą i umysłem a z tych poszukiwań wynika właśnie bezgraniczne zaufanie Ojcu.
Pełne zaufanie to owoc naszej wiary, która musi być utwardzona jak skała, abyśmy mogli się tak oprzeć na niej i zaufać Ojcu w pełni i bez reszty.

Temat jest (tak uważam) niezwykle trudny i aby ustawić takie fundamenty, wymaga to od nas posilania się Słowem i pracy nad sobą.

Ja tutaj mogę pisać wyłącznie za siebie i dzielić się wnioskami z moich rozważań.
Nie uważam się za nieomylnego dlatego zależało mi na dyskusji z Wami.
Razem stanowimy siłę w rozumieniu i poznaniu.

Wrzucę kilka fragmentów Słowa, które wiążą się z moim rozważaniem.

Długo myślałem nad tym:

Wjs 15:26 I rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz.

Psm 91:1 Kto mieszka pod osłoną Najwyższego, Kto przebywa w cieniu Wszechmocnego,

Psm 91:2 Ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam.

Psm 91:3 Bo On wybawi cię z sidła ptasznika I od zgubnej zarazy.

Psm 91:4 Piórami swymi okryje cię. I pod skrzydłami jego znajdziesz schronienie. Wierność jego jest tarczą i puklerzem.

Psm 91:5 Nie ulękniesz się strachu nocnego Ani strzały lecącej za dnia,

Psm 91:6 Ani zarazy, która grasuje w ciemności, Ani moru, który poraża w południe.

Psm 91:7 Chociaż padnie u boku twego tysiąc, A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie.

Psm 91:8 Owszem, na własne oczy ujrzysz I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych.

Psm 91:9 Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją, Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją,

Psm 91:10 Nie dosięgnie cię nic złego I plaga nie zbliży się do namiotu twego,

Psm 91:11 Albowiem aniołom swoim polecił, Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.

Psm 91:12 Na rękach nosić cię będą, Byś nie uraził o kamień nogi swojej.

Psm 91:13 Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz.

Psm 91:14 Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, Wywyższę go, bo zna imię moje.

Psm 91:15 Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham, Będę z nim w niedoli, Wyrwę go i czcią obdarzę,

Psm 91:16 Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje.

a także:

Mar 16:17 A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,

Mar 16:18 Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.

Mar 11:22 A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Miejcie wiarę w Boga!

Mar 11:23 Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się.

Mar 11:24 Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam.

Mat 7:24 Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.

Mat 7:25 I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce.

Mat 7:26 A każdy, kto słucha tych słów moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.

Mat 7:27 I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki.

Moje rozważania prowadzą mnie do wniosków, że budowanie swojej wiary i zaufania do Ojca jest częścią wąskiej i wyboistej drogi, którą musimy pokonywać jeśli mamy na celu dotarcie do Bram Zbawienia.

Czym więc jest to pełne zaufanie?

Napiszę jak ja to rozumiem i do czego sam dążę ... każdy może wypowiedzieć się za siebie.

Uważam, że powinienem ufać bezgranicznie Ojcu w zdrowiu ... dlatego unikam lekarzy i farmaceutów jak tylko mogę ... bo uważam to za nic innego jak kontynuowanie starej magii i narzędzie węża skręconego, który ma na celu nas gorszyć i zabijać (nie przypadkiem też wąż skręcony jest symbolem w medycynie i farmacji) ... Wiem ... może kontrowersyjne, ale takie mam wnioski.

Jeśli będę brał chemiczne środki (leki) dane mi przez sługi szatana, którzy uważają, że powstałem z chemicznej zupy, która była miliony lat temu i jestem wynikiem ewolucji a Ojciec nie istnieje ... czy tym potwierdzę moją wiarę w Ojca ... wiarę, którą miał Daniel idąc do rozpalonego pieca? ... albo idąc do jaskini wygłodniałych lwów? Czy nie mówię wówczas Ojcze ... wierzę, ale nie ufam, że mnie uleczysz więc wezmę tą chemię od sług Twojego przeciwnika?

Gdybym umierał na drodze i przyjechaliby medycy mnie ratować ... tak przyjąłbym pomoc ale wiedziałbym, że pewnie taka jest wola Ojca aby mnie tak ratować. Ale to są wyjątki.

Jeśli wiem, że idą złe czasy ... a zacznę się zbroić ... komu ufam? Ojcu czy sobie?

Nikogo nie namawiam do tego ... dzielę się TYLKO moimi rozważaniami i piszę ZA SIEBIE.

Wiara i zaufanie nie może być wystawiane Ojca na próbę ... więc dbam o siebie, o to co spożywam, jak żyję ... aby nie prowokować złego.
Zapinam pasy w samochodzie mimo, że wiem, że Ojciec nie dopuści ... ale nie chcę wystawiać Go na próbę.
Zapobieganie uważam, że jest nie tylko w porządku ale i jest naszym obowiązkiem ...

Nie możemy liczyć, że Ojciec za nas wszystko pozałatwia i zrobi ... Nie mielibyśmy wolności, którą dostaliśmy gdyby tak było.
Jednak Ojciec obiecał nas ratować w skrajnych sytuacjach ... Mnie udowodnił wiele razy, że to czyni ... zawsze w ostatnim momencie, ale ratuje.

Kluczowe więc jest na naszej drodze (dzieci Bożych ... i znów to moje wnioski) dążenie do oparcia się naszą wiarą na prawdziwej skale ... tak, aby NIC i NIKT nie stanowił przeszkody ... wówczas przyjdą dni, że jako dzieci Boga przeniesiemy faktycznie góry, połamiemy wycelowane w nas łuki bezbożnych sług przeciwnika i chwała Ojca i świętość jego okaże się na nas ...

ALE musimy mieć wiarę jak w to, że spuszczając na dół przedmiot, on spadnie ... jak to ziarno gorczycy, że wyrośnie na okazałe drzewo ...
Tego nas chce nauczyć Ojciec ... i TO jest finalnym owocem budowania siebie ... naszej wiary.

To chciałem tu przedyskutować.
damian

Liczba postów : 99

http://PrawdaNasWyzwoli.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 7th Styczeń 2018, 21:19

Dodam w tym temacie ciekawy film:

Pomijam bałwochwalstwo tej pani (w postaci powołania się na Marie).

Jednak ta kobieta dała niemieckim mediom pokaz wspaniałej postawy. Przede wszystkim wskazała źródło problemu Niemiec oraz innych narodów  w postaci najazdu islamskich nachodząc. 

A źródło tych problemów samych Niemców to odwrócenie się od Boga i jego praw. Pani powiedziała jasno, Niemcy są sami ofiarą 2 wojny światowej i dali się oszukać satanistom. Pani ta na swój prosty sposób zaapelowała do Niemców aby ci powrócili do Boga.

Prawda jest taka, że narody szczególnie Europy Zachodniej są strasznie zdemoralizowane i odrzucają one prawa Boga, dlatego szatan je wyniszcza.

Cyryl

Liczba postów : 1111

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics