Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3290
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

26th Wrzesień 2019, 00:46
Message reputation : 100% (1 vote)
Gnoza to wymysł szatana które zarzuca Bogu ...KLAMSTWO .

Nie będę pisał na czym polega to BLUŹNIERSTWO.(szczególy zawarte w linki ponizej )

Istnieje wiele gnostycznych dzieł do których lektury nie zachęcam ze względu na możliwość ataków demonicznych.

Kiedyś przeżyłem taki atak gdy próbowałem sie wziąść za jedną "ewangelię " gnostyczną chyba była to Tomasza....pewny nie jestem

Przrzeczytalem jedno dzieło gnostyczne jakiś czas temu .

Podaje link do Nataniela ,który wyjaśnił we wstępie o co tam chodzi ,jakby ktoś chciał się zapoznać, uprzedzam jednak że to nic budującego i jak ktoś nie czuje się na siłach to nie polecam , wystarczy to co już wiemy o gnozie.


https://basileia785.wordpress.com/2018/05/27/hipostaza-archontow/

Ważne co Bóg ma do powiedzenia w tej sprawie:


Izajasza 41:
(21) Przedstawcie swoją sprawę - mówi Pan - podajcie swoje dowody, mówi Król Jakuba!

(22) Niech przystąpią i objawią nam, co ma się stać, powiedzcie nam o rzeczach dawnych, co to było, abyśmy to wzięli do serca i dowiedzieli się, jak się one dokonały, albo zwiastujcie nam o rzeczach przyszłych[/b]!

(23) Powiedzcie, co się stanie później, abyśmy poznali, czy jesteście bogami, i uczyńcie coś, czy dobrego, czy złego, abyśmy z podziwem mogli to oglądać.

(24) Oto wy zgoła niczym jesteście i wasze działanie nic nie znaczy; obrzydliwy jest ten, kto was sobie obiera.

(25) Wzbudziłem na północy męża i przybył, na wschodzie słońca kogoś, kto wzywa mojego imienia; zdeptał władców na błoto tak, jak garncarz ugniata glinę.

(26) Kto zwiastował to od początku, tak iż wiedzieliśmy i dawno przedtem, tak iż mówiliśmy: Ma słuszność? Lecz nie było nikogo, kto by to zwiastował, i nikt tego nie zapowiadał, i nikt nie słyszał waszych słów.

(27) Ja jestem pierwszy, który to Syjonowi powiedział: Oto oni! I dałem Jeruzalemowi zwiastuna dobrej wieści.

(28) Lecz gdy spojrzałem, nie było nikogo, nie było wśród nich doradcy, który by na moje pytanie mógł dać odpowiedź.

(29) Oto oni wszyscy są niczym, ich uczynki to marność, ich bałwany to pusty wiatr.



avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3290
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Re: Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

26th Wrzesień 2019, 16:35
Szatan zarzucił Bogu kłamstwo że nie jest On Jedynym Bogiem .

Gnoza mówi że istnieje jakiś nieokreślony Absolut ponad wszystkim .
To jest nieprawda.
Bóg przemyślał całe swoje stworzenie , wszystko ma swoje miejsce według określonego porządku.

Ustanowił fundamenty całego stworzenia - dolny oraz górny.



Nie ma nic poza światłością tam na górze jako najwyższy fundament oraz poza ciemnością tam na dole jako najniższy fundament.

2 Hen :

Umieściłem dla siebie tron i usiadłem na nim. Wtedy przemówiłem do światła: "Wstąpisz wyżej niż tron i umocnisz się znacznie wyżej niż tron, i staniesz się fundamentem najwyższych rzeczy". Nie było niczego powyżej światła, oprócz samej nicości. I znowu skłoniłem się i spojrzałem w górę z mojego tronu.

26

"Zawołałem po raz drugi do najniższych rzeczy i powiedziałem: 'Niech jedna z niewidzialnych rzeczy wyjdzie jako solidna". I wynurzył się Arkhas, solidny, ciężki i bardzo czarny Powiedziałem: "Zdezintegruj się, Arkhasie, i niech stanie się widoczne to, co się narodziło z ciebie!" I on się zdezintegrował, wyszedł wiek, mroczny, bardzo wielki, niosący stworzenie wszystkich niższych rzeczy. I widziałem, jakie to było dobre. Powiedziałem do niego: "Zejdź nisko i stań się solidnym! I stań się fundamentem najniższych rzeczy! I on powstał i przyszedł i stał się solidny, i stał się fundamentem rzeczy najniższych, i nie ma nic niższego od ciemności, z wyjątkiem samej nicości
.


Diabeł to kłamca i kłamie we wszystkim .Jeżeli czytaliście Hipostaze Archontów z linku z pierwszego posta wiecie czego się spodziewać po tej przebiegłej kanalii.
Jedynie w Biblii musimy szukać odpowiedzi .
Po to nam ją Bóg dał byśmy nabywali mądrości .


Jakuba 3:
(13) Czy jest między wami ktoś mądry i rozumny? Niech to pokaże przez dobre postępowanie uczynkami swymi, nacechowanymi łagodnością i mądrością.

(14) Jeśli jednak gorzką zazdrość i kłótliwość macie w sercach swoich to przynajmniej nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie.

(15) Nie jest to mądrość, która z góry zstępuje, lecz przyziemna, zmysłowa, demoniczna.

(16) Bo gdzie jest zazdrość i kłótliwość, tam niepokój i wszelki zły czyn.

(17) Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców nie stronnicza, nie obłudna.

(18) A owoc sprawiedliwości bywa zasiewany w pokoju przez tych, którzy pokój czynią.


Mądrość tego świata jest zupełnie inna....


Czyńmy pokój gdziekolwiek się znajdziemy gdyż tym czynimy sprawiedliwość w opozycji do świata szatana żebyśmy wygrywali tą codzienną walkę z diabłem i wartościami jego chorego świata.

On zepsuł świat , zaś Bóg odnowi świat byśmy mogli w nim żyć w szczęściu i zdrowiu tak jak to miało być od początku nim szatan popsuł doskonale odbicie Boga czyli człowieka !

Jesteśmy stworzeni do życia na ziemi .
Ziema jest dobrym miejscem lecz spójrzmy co sie zrobiło jak system czyli ten garb i narośl niszczy piękną ziemię tworząc ŚWIAT - coś co nie ma prawa istnieć .

Jestem nieprzyjacielem świata czyli systemu zła który opanował naszą piękną ziemię .

Król Isus Chrystus zwyciężył ten świat , my też bądźmy zwycięzcami :-)


Apokalipsa 3:

(5) Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami.

Tego nam wszystkim życzę:

Abyśmy zwyciężyli ten świat poprzez uczynki sprawiedliwości- uczynki które nie należą do tego świata .
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3290
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Re: Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

27th Wrzesień 2019, 00:45
Message reputation : 100% (1 vote)
2 Ezdrasza 16:

(54) Oto Pan zna wszystkie uczynki ludzi, ich wyobraźnię, ich myśli oraz ich serca.

(55) On powiedział, "Niech się ziemia stanie" i została uczyniona; "Niech staną się niebiosa." I zostały uczynione.

(56) Jego słowem gwiazdy zostały umieszczone a on zna liczbę gwiazd.

(57) On, który przeszukuje głębię i jej skarby, który mierzy morze i jego zawartość;

(58) który ogrodził morze w środku wód, a słowem swym zawiesił  ziemię ponad wodą.

(59) który rozciągnął niebo jak łuk i umieścił je na wodach,

(60) który umieścił źródła wody na pustyni i jeziora na szczytach gór, aby posłać rzeki z wysokości żeby nawodnić ziemię,

(61) który uformował człowieka i umieścił serce w środku jego ciała i dał mu oddech, życie i zrozumienie,

(62) i duch Wszechmocnego Boga, który uczynił wszystko i przeszukuje ukryte rzeczy w ukrytych miejscach.

(63) Oczywiście on zna twoją wyobraźnię i wie, co myślisz w sercu swoim. Biada tym, którzy grzeszą i chcą ukrywać swe grzechy.

Gdy nadejdzie czas plag Bożych przed ustanowieniem Królestwa Bozego oraz późniejszy czas

Sądu Ostatecznego gnostycy , czarownicy i wszyscy którzy oddają część demoną zostaną osadzeni .

2 Ezdrasza :
(29) I po tych latach, umrze syn mój CHRYSTUS (Mesjasz), oraz wszyscy ludzie, którzy czerpią oddech ludzki:

(30) I  świat powróci w pierwotną ciszę na siedem dni, jak było na początku; aby nikt nie zostanie pozostawiony.

(31) A po siedmiu dniach świat, który jeszcze nie jest przebudzony, powstanie i to, co skażone zginie.

(32) I ziemia zwróci tych, którzy w niej śpią, i proch tych, którzy w milczeniu mieszkają, a komory zwrócą dusze które im zostały powierzone.

(33) I  Najwyższy będzie ujawniony na tronie sędziowskim, współczucie przeminie, a cierpliwość się skończy.

(34) A tylko sąd pozostanie, prawda stać będzie i wierność będzie wzrastała mocna.

(35) I odpłata nastąpi, i nagroda będzie ukazana, dobre czyny się obudzą, a niesprawiedliwe czyny nie będą spały.

(36) I przepaść udręki się pojawi, a przeciwność do niej będzie miejscem odpoczynku, i piec Hadesu zostanie ujawniony oraz odwrotność w raju rozkoszy.

(37) Wtedy Najwyższy powie narodom które powstały z martwych: 'Spójrzcie teraz i zrozumcie, kogo zaprzeczaliście, komu nie służyliście, czyimi przykazaniami pogardzaliście.

(38) Spójrzcie na tę stronę oraz na tamtą; tutaj jest radość i odpoczynek, a tu jest ogień i kaźń." Tak On będzie mówił do nich w dzień sądu -

(39) dzień nie mający słońca, księżyca lub gwiazd,

(40) czy chmur czy pioruna czy błyskawicy czy wiatru czy wody czy powietrza, czy ciemności czy wieczoru czy poranka.

(41) czy lata czy wiosny czy ciepła czy zimy i mrozu czy zimna czy gradu czy deszczu czy rosy.

(42) czy północy czy nocy, czy poranka czy blasku czy jasności czy światła, ale tylko splendor chwały Najwyższego, przez którą wszyscy zobaczą, co zostało im przeznaczone.

(43) Ponieważ będzie to trwało około tygodnia lat.

(44) Oto mój sąd i jego określony porządek; i tylko tobie pokazałem te rzeczy."



Wtedy się okaże czy mieli rację nazywając Boga demirugiem !
Tyle zostanie z gnozy bo Bóg jest tylko jeden i nie ma innego !

Zaprzeczając temu sami siebie mamią i oszukują.


Ku chwale Świętemu Izraela Bogu Jedynemu !
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3290
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Re: Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

14th Październik 2019, 23:29
Message reputation : 100% (1 vote)
Jeremiasza 10 :

(11) Tak mówcie o nich: Bogowie, którzy nie stworzyli nieba ani ziemi, zginą z ziemi i spod tego nieba.

(12) On stworzył ziemię swoją mocą, utwierdził okrąg ziemi swoją mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa.

(13) Na jego głos szumią wody na niebie; On sprawia, że obłoki podnoszą się z krańców ziemi, On z błyskawic wyprowadza deszcz i wypuszcza wiatr ze swoich komór.

(14) Głupi jest każdy człowiek i bez rozumu, na wstyd naraża się każdy złotnik z powodu bałwana, gdyż złudą są i bez życia jego odlane bożki.

(15) Są nicością, dziełem wartym śmiechu, które w czasie swojego nawiedzenia poginą.


Wszyscy tak zwani 'bogowie' czyli upadli aniołowie oraz demony zginą gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi.

To samo się tyczy Węża czyli Ich dawcy oświecenia które jest niczym innym jak buntem wobec Boga oraz planem wymordowania Izraela(Słowian) i nasienia niewiasty czyli głównie zwiedzionych chrześcijan.

Nie bójmy się Ich gdyż Ich plany nie są Planem naszego Boga
Smile))

Naszą nadzieją są Słowa Boże oraz Isusa które mówią o zmianie rządów na Ziemi czyli końcu systemu zła szatana a nadejściu Królestwa Bożego-Pierwszego etapu wieku wieczności który nasz umiłowany Ojciec przygotował dla ludzkości, tylko szatan na "chwile" opóźnił ten Wielki Plan Boży.

Czym jest chwila szatańska wobec mającej nadejść wieczności Bożej?

Niczym!

I to mnie napawa otuchą Smile)

Myślę że was także
:-)


Chwała i cześć naszemu Bogu - Stwórcy Jedynemu!
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3290
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Re: Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

24th Październik 2019, 12:36
Message reputation : 100% (1 vote)
Jak pisałem powyżej Bóg uczynił dwa fundamenty na których oparł całe swoje stworzenie.

Ciekawe są te Słowa Boże:


2 Henoha :
Henochu, umiłowany, wszystko, cokolwiek widzisz i wszystko, co stoi w miejscu lub porusza się, zostało doprowadzone do doskonałości przeze Mnie, Ja, Sam, wyjaśnię ci to.

Zanim cokolwiek w ogóle istniało, od samego początku, cokolwiek istnieje, Ja stworzyłem z nieistniejącego i z niewidzialnego w widzialne. Posłuchaj, Henochu, zwróć uwagę na te moje słowa! Albowiem nawet moim aniołom nie wyjaśniłem moich Tajemnic, ani nie odnosiłem się do ich pochodzenia, ani Mojej nieskończoności i niepojętności, kiedy projektuję stworzenia, tak jak ja czynię je tobie znane dzisiaj.

Zanim bowiem zaistniały jakiekolwiek widoczne rzeczy, JA, JEDYNY, poruszałem się wokół niewidzialnych rzeczy, jak słońce, od wschodu na zachód i z zachodu na wschód. Ale słońce ma w sobie odpoczynek; jednak Ja nie znalazłem odpoczynku, ponieważ wszystko jeszcze nie zostało stworzone. Ja przemyślałem pomysł utworzenia fundamentów, aby stworzyć widzialne stworzenie."


Bóg powiedział :Zanim bowiem zaistniały jakiekolwiek widoczne rzeczy, JA, JEDYNY, poruszałem się wokół niewidzialnych rzeczy (...)

Przeanalizujmy słowo po słowie opis stworzenia z 2 Henoha .


Bóg stworzył widzialne rzeczy z NIEISTNIEJĄCEGO , przemyślal wszystko jak to ma funkcjonować i NADAŁ PRAWA DLA CAŁEGO STEORZENIA żeby mogło to wszystko funkcjonować ....I BYŁO TO D O B R E .

Teraz ciekawy jest werset z 2 Ezdrasza, który wyjaśnia i uzupełnia istotę całej obecnej sytuacji na ziemi i w niebie

2:
(14) Wołaj i powołaj niebo i ziemię na świadków, ponieważ to ja usunąłem zło i stworzyłem dobro, bo ja istnieję, mówi Pan.


Bóg usunął ZŁO a stworzył DOBRO .

Zatem czym jest zło a czym jest dobro?

Bóg SAM to wyjaśnił w opisie stworzenia.


Dobro to stworzenie Boże które Bóg stworzył i nadal Prawa co do funkcjonowania każdego gatunku czy to anioła czy człowieka czy zwierzęcia czy rośliny według jego gatunku.

Zaś złem jest łamanie tych Praw na których opiera się całe stworzenie Boże.
Łamanie tych Praw jest niszczeniem dobra i nazywa się złem.

Zanim Bóg stworzył wszystko nie istniało nic dobrego, dopiero On Przedwieczny nie uczyniony rękoma PRZEMYŚLAŁ I STWORZYŁ CAŁE SWOJE STWORZENIE
.

Szatan łamiąc Prawo Boże, zniszczył porządek ustanowiony przez Boga .
Krzyżując swój gatunek z gatunkiem ludzkim popełnił zło czyli grzech.
Powstały istoty których Bóg nie przewidział stworzyć - z grzechu narodziło się złe nasienie -NASIENIE WĘŻA.
Zniszczył doskonała harmonię świata stworzonego przez Boga
!


To trwa do dzisiaj!

Wszelka ingerencja w Boży porządek jest czynieniem zła .
Wszelkie krzyżówki między gatunkami są łamaniem Prawa Bożego ,wszystko co nie było przewidziane i stworzone przez Boga jest ZŁEM .

Szatan niszczy i psuje od początku wszystkie stworzenie Boże łamiąc jakie tylko się da Prawa by tylko osiągnąć swój cel.

Wszystko rządzi się swoimi Prawami które nadal Bóg i każda ingerencja w te Prawa czyli zasady dobrego funkcjonowania stworzenia jest ZŁEM.

A już najgorszym złem było zepsucie Bożego DNA człowieka w Edenie przez węża.

Szatan dąży do wprowadzania swoich praw ,łamiąc te dobre Boże....TEN ZAROZUMIALEC PRAGNIE ZNISZCZYĆ DOBRE UPORZĄDKOWANE STWORZENIE BOŻE a w zamian oferuje .......CHAOS I BEZPRAWIE ,UCISK,NIEDOLE I MORDERCZĄ TYRANIE .

Nie wiemy co sobie ubzdurał w głowie ten osobnik, może myśli on że przed stworzeniem przez Boga nieba i ziemi istniało coś co w jego chorym mniemaniu było LEPSZE niż to CO PRZEMYŚLAŁ BÓG stąd ta cała jego Gnoza.

Stąd to CHORE przeświadczenie o istnieniu innych bogów, innych światów, innego czegoś...GDZIE NIE TRZEBA PRZESTRZEGAĆ PRAW BOŻYCH!!!!

O tym marzy całe Nasienie Węża o świecie bez zasad Bożych, ta ich wiara w te kłamstwa węża o tym "lepszym świecie " gdzieś tam gdzie będą bogami.

Nam ludzią takie rzeczy się nie marzą, my kochamy Boga i piękne stworzenia Jego nie możemy ścierpieć tych ich ohydstw i obrzydliwości które czynią.

Po uczynkach ich poznacie....sami widzimy jakie one są ...kult lucyfera i wiara w inne światy gdzie według ich ojca diabła nie ma Praw Boga według których Oni nie potrafią żyć.



Proste naszym Ojcem jest Bóg
Ich ojcem jest diabeł.
Po uczynkach widzimy kto jest kto .
Nasienie niewiasty czy nasienie węża.

Kakął i pszenica niby takie same z wyglądu lecz zupełnie inne pod względem DNA....I UCZYNKÓW


GNOZA TO JEDNA WIELKA BZDURA

PRAWDA ISTNIEJE KŁAMSTWO SIĘ WYMYŚLA


Ku Chwale Boga Jedynego Stwórcy nieba i ziemi Świętego Izraela!
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3290
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Re: Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

17th Luty 2020, 20:31
Message reputation : 100% (1 vote)
https://arzareth.home.blog/2020/02/16/gnoza-czyli-jedno-wielkie-klamstwo-szatana-i-bluznierstwo-przeciwko-bogu/

Kłamstwo gnozy jest bardzo stare i sięga początku buntu szatana przeciwko Bogu jeszcze przed uczynieniem Adama i Ewy.

Szatan jako ten który pierwszy skłamał został nazwany ojcem kłamstwa przez naszego Króla Isusa Chrystusa .

Szatan wymyślił kłamstwo natomiast Bóg nigdy nas nie okłamał i mamy podane wszystko czego od nas wymaga czyli Przykazania oraz zapowiedź kary za ich świadome odrzucenie. To się nazywa sprawiedliwość że Bóg nikogo nie będzie karał za nieświadome postępowanie sprzeczne z Przykazaniami.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3290
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Re: Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

25th Lipiec 2020, 16:36
Bóg skazał 10 pokoleń Izraela – całe północne Królestwo na uprowadzenie i niewolę wytapiającą w ogniu cierpienia aby wydobyć z Izraelitów to co najlepsze , przesiać ich przez sito .


Księga Amosa
Rozdział 9:
8 .Oto oczy Wszechmogącego Pana są zwrócone na to grzeszne królestwo: Wytępię je z powierzchni ziemi, jednak nie wytępię doszczętnie domu Jakuba - mówi Pan.
(9) Bo oto każę przesiać wśród wszystkich ludów dom Izraela, jak się przesiewa w przetaku, tak że ziarnko nie upadnie na ziemię.

Więcej wersetów tutaj:
https://arzareth.home.blog/2020/03/13/karze-cie-twoja-zlosc-smaga-cie-twoje-odstepstwo-niewola-narodu-wybranego-i-jej-zakonczenie-sadem-na-pustyni/

A teraz spójrzmy co robi szatan gdy Bóg oddaje Izraela na naganę i niewolę aby zaznali w swoim życiu zła jakim jest brak opieki Boga . Byliśmy jako naród bardzo ale to bardzo doświadczeni i wypróbowani jak żelazo w ogniu – jak żaden inny na przestrzeni dziejów ! . Cierpienie jakie przeszliśmy prawdopodobnie zaowocowało wzmocnieniem naszych genów a właściwie Bożego genu przez co mogliśmy przyjąć pouczenie od Boga o PRZYCZYNACH i EFEKCIE jaki Bóg chciał osiągnąć wydając swój naród w niewolę ... który zresztą osiągnął  Wink

Księga Izajasza
Rozdział 43:
(26) Ale pamiętajcie i rozliczmy się razem, i wy pierwsi wyznajcie swoje przestępstwa, abyście mogli być usprawiedliwieni.
(27) Wasi ojcowie najpierw, i wasi książęta zgrzeszyli przeciwko mnie.
(28) I książęta splamili moje sanktuaria: tak, że oddałem Jakuba jego wrogom na zniszczenie i Izraela na naganę.

Nagana poprzez cierpienie niewoli u nasienia węża spowodowała że ....zatęskniliśmy za swoim Bogiem i zrozumieliśmy jak WAŻNE i NIEZBĘDNE są Przykazania .

Ale wracając do....szatana.
Co on robi gdy 10 pokoleń idzie na naganę w cierpieniu niewoli ?

Tworzy ...BUDDYZM !!!


Zbawienie poprzez cierpienie !!


Plagiat planu Bożego wobec Narodu Wybranego.

Tylko że w buddyzmie jest mowa o zbawieniu duszy poprzez cierpienie w ciele fizycznym aby na koniec WYZWOLIĆ się z ciała fizycznego osiągając tzw nirvane aby stać się ...... duchową JAŚNIEJĄCĄ formą życia na wyższym poziomie rozwoju .

Brzmi znajomo , nieprawdaż ?

Buddyzm przekłamuje plan zbawienia człowieka przez Boga pchając go w ....świat duchów czyli demonów i zbuntowanych aniołów aby w ten sposób go usidlić .Jest to bardzo niebezpieczna metoda szatana aby wabić ludzi a wiem że SPORA część Narodu Wybranego się na to nabrała zarówno w dzisiejszych czasach jak i w starożytności przed zaprowadzeniem 'chrześcijaństwa' wśród Słowiaństwa .Czytaliście awesty ? Kto czytał doskonale rozumie jak szatan zwiódł wtedy Naród Wybrany swoją NOWĄ jak na tamte czasy FORMĄ GNOZY .

Tym był wtedy Buddyzm – Nową szatańską formą zwiedzenia w postaci odświeżonej gnozy .

My wiemy że jeżeli zwyciężymy to uzyskamy zbawienie i Bóg nam wtedy przywróci chwałę człowieka uczynionego na Jego obraz tak jak to uczynił Henochowi...i oblicza nasze "jaśnieć będą ".

Nie potrzebujemy do tego żadnych medytacji , czakr , kontaktów z 'dobrymi' duchami , trzeciego oka i całej tej reszty praktyk – jedyne co potrzebujemy to uzyskać czyste serce poprzez codzienną praktykę posłuszeństwa wobec Przykazań i zdobywania mądrości ze Słowa Bożego prosząc Ojca o Ducha Prawdy aby mieć....ROZUM.

https://arzareth.home.blog/2020/07/17/blogoslawieni-czystego-serca-poniewaz-oni-boga-ogladac-beda/

Jak widzimy wszystko co robi i wymyśla szatan jest ŚCIŚLE SKIEROWANE przeciw i planowane POD Naród Wybrany aby nikt się nie nawrócił i nie zaczął walki o uzyskanie czystego serca  poprzez  umiłowanie Ojca i uznanie Isusa za Jego Syna prawdziwego Mesjasza a to się przejawia przestrzeganiem Przykazań.

Gdy Syn Boży zmartwychwstał i został uwielbiony przez Ojca , szatan przemyślał i wdrożył w życie nową formę swojej gnozy – tym razem tak chytrze skonstruowanej że dopiero niedawno za sprawą Ducha Bożego zostało to nam odkryte abyśmy zostali pouczeni.

Chrześcijaństwo oparte na Pawle i zbawieniu z FAŁSZYWEJ ŁASKI jest do dziś działającym oszustwem skutecznie zakrywającym prawdę o PRAWDZIWEJ ŁASCE od Boga .

Psalm 105:
(5) Albowiem dobry jest Pan; Na wieki trwa łaska jego, A wierność jego z pokolenia w pokolenie.


Ewangelia Mateusza
Rozdział 19:
(16) I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny?

(17) A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.


Szatan poprzez swego proroka Pawła skutecznie obrzydził nam takie słowa jak "łaska" , "zbawienie" czy " miłość' nadając im nowe fałszywe znaczenia w oparciu o swoje stare odświeżane po raz kolejny kłamstwo G N O Z Y.

Zamierzam opisać kłamstwo łaski "pawła" która wcale nie jest od niego ale zostaŁa zapowiedziana już dawno i łączy się ze śmiercią i zmartwychwstaniem naszego Króla Isusa o którym materiały na artykuł zaczynam pomału układać.

Coraz bardziej widać ile wysiłku włożył szatan aby ukryć o co tak naprawdę chodziło i dalej chodzi od Edenu ... Ale my tu z Henrykiem i Lusią także nie próżnujemy !  Very Happy  bounce  bounce


Ku chwale Boga i Syna!

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
Sponsored content

Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu . Empty Re: Gnoza czyli tak naprawdę jedno wielkie bluźnierstwo przeciwko Bogu .

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach