Czy świat to rzeczywiście matrix?

+9
Henry Kubik
Kasia
lusia
Milosc
Cyryl
polskapaw
Iraeneus
Jacek86
Liksar
13 posters
Go down
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Czy świat to rzeczywiście matrix?

2nd Kwiecień 2016, 14:54
Message reputation : 100% (2 votes)
Oglądałem kilka dni temu, chyba w Wielkanoc film, który udowadniał, ze żyjemy w symulacji komputerowej czyli w matrixie.

W filmie podano kilka dowodów, że o wszystkim decyduje matematyka oraz... kody komputerowe.

Jedno jest pewne! Nasz DNA jest definitywnie kodem komputerowym, niezwykle skomplikowanym i niezwykle zaawansowanym.

I właśnie kod DNA jest dowodem na istnienie niezwykłego Programisty, jakim jest Bóg.


Film podawał, że to wyjaśnia powstanie wszechświata i kontrolę ziemi przez kosmitów.

Taki był cel tego filmu. Ale mnie coś zaklikało i zorientowałem się, że upadłe anioły z pewnością przekazały pewne informacje ludziom i w ten sposób powstał słynny film Matrix.

Moim zdaniem jest to teoria, nie mająca wiele wspólnego z filmem, w którym Bóg jest ukazany jako zły Bóg.

Ale nieco przemyślawszy sobie ową teorię zauważyłem, ze ona praktycznie tłumaczy nam niemal wszystko.

Bóg posiada jakiś niezwykłej mocy komputer i jest niedoścignionym programistą. Materia jako taka nie istnieje a atomy to energia w niezwykle szybkim ruchu czyli nasz materialny świat nie jest w rzeczywistości materialny.

Według Biblii mamy kolejność, najpierw świat duchowy został stworzony - aniołowie i wszelkie inne istoty duchowe.

Potem Bóg postanowił stworzyć świat materialny, czyli naszą płaską ziemię, na niej całe życie i człowieka, który jest połączeniem duszy i fizycznego ciała. Dlatego aniołowie wydawali okrzyki zdumienia na widok ziemi i człowieka.

Inni zapałali zawiścią do rodzaju ludzkiego i w ten sposób powstał w niebie bunt.




Przykład wyjątkowo prymitywnego matrixa. W naszej rzeczywistości to my budujemy miasta, a nie Bóg.

Jest też oczywiste, że ludzie żyjący w takim matrixie nie mogą widzieć niczego poza nim ponieważ poza matrixem jest niebo niematerialne i dlatego też Boga żaden człowiek nigdy nie widział. Dlatego też Isus nie może być Bogiem. bounce

Szatan otrzymał polecenie zajęcia się ludźmi, pierwszą parą i wiemy jak się zajął. Bóg po prostu umożliwił im, szatanowi czy Lucyferowi oraz aniołom dostęp do ziemi w celu pomocy.

Aniołowie istnieli o wiele dłużej niż pierwsza para.

Niestety sprawy obrały niewłaściwy odwrót i powstał w ten sposób bunt w niebie, na którym najbardziej cierpi ludzkość.

Matrix nam tutaj wiele wyjaśnia. NP. proroctwa i moc Boga.

Jak w tym filmie - Bóg może wszystko i żadna istota nie jest w stanie Mu w niczym zagrozić ponieważ nie może Go nawet widzieć.

Bóg ma wgląd w przyszłość i w przeszłość i nie jest ograniczony czasem, ale ludzie i Jego stworzenia są czasem ograniczeni.

Jezioro ognia, w którym zginie sporo aniołów i sam szatan. Według Bożej nauki w świecie fizycznym energii nie można zniszczyć.

Ale można ją zamienić na inną formę. Powiedzmy dusza niegodziwca czy szatan - wrzuceni do jeziora ognistego - nie są ciałami więc bólu nie poczują i staną się natychmiast częścią jeziora ognistego, czyli utracą świadomość tzn. życie - na zawsze.

Jezioro ognia można porównać do gliny, z której ktoś lepi postacie ludzkie. Kiedy jakaś postać mu się nie podoba, zostaje z powrotem zmieszana z resztą gliny i garncarz tworzy nowe dzieło.

Aniołowie to istoty zupełnie niematerialne które mogą wejść do matrixa i przyjąć coś w rodzaju skafandrów czyli ciała ludzkie.

W ten sposób upadli aniołowie sobie harcowali z kobietami.

A kod DNA ludzki został wymieszany z niekompatybilnym kodem anielskim z ciał niezupełnie ludzkich tylko tymczasowych. I dlatego Bóg ograniczył długość życia ludzkiego aby aniołowie nie mogli przebywać w ludzkich ciałach przez tysiące lat.

144.000 będzie mogło przebywać w ciałach duchowych jako dusze w niebie ale będą mieli prawo powrotu na ziemię w celach rządzenia wraz z Chrystusem, jak to zapowiada Biblia. Podobnie jak aniołowie.

Śmierć ciała to oddzielenie duszy od ciała i dusza może pójść do nieba albo do Otchłani, aby oczekiwać na sąd, podobnie jak tego oczekują upadłe anioły. Nie oznacza to wiecznych mąk w ogniu, ponieważ dusze nie są fizyczne.

Doskonała znajomość Boga ludzkiego DNA pozwala przewidzieć, którzy rodzice jakie będą mieli potomstwo, zanim je w ogóle spłodzą.

Taki Boży matrix nie odbiera Bogu chwały ale jej dodaje Mu chwały oraz znacznie więcej zaufania.

Na ziemi istnieją miliony lub nawet miliardy wielu stworzeń Bożych, fauny i flory i Bóg musiał taką masę DNA zaprogramować. Musiał zaprogramować materię, atomy, wszelkie prawa fizyczne i chemiczne. Musiał jakoś utworzyć materiał na ziemię i morza, słońce, księżyc, zaprogramować gwiazdy oraz... DNA samego człowieka, nie tylko jako istoty fizycznej, ale mającej własną duszę czyli sumienia.

Widać wyraźnie, ze to co nazywamy czarami to nie czary ale określone funkcje zaprogramowane w matrixie przez Boga co jeszcze bardziej przydaje Mu chwały.

Jego Prawo dla człowieka jest w takim przypadku wynikiem Jego miłości do ludzi ponieważ jako Programista nie potrzebuje On od nas niczego. A Jego dzieła mają na celu tylko i wyłącznie dobro i pomyślność Jego stworzeń, duchowych czy cielesnych.

Mamy w Biblii nawet ślady programowania, kiedy Bóg obiecał nam zamianę naszych serc czyli czegoś w rodzaju uaktualnienia naszych dusz na dusze bardziej ludzkie i bardziej wrażliwe.

Według mnie owa TEORIA wysławia Boga za jego niezwykłe osiągnięcia czyni Go niezwykłym Bogiem i niezwykłym Stwórcą.

Wyjaśnia nam także że żaden przeciwnik w rodzaju szatana nie ma absolutnie żadnej szansy zagrozić Bogu, jedynie stanowi zagrożenie dla ludzi czy zwierząt.

W matrixie widzimy także absolutną pewność, ze Boga nikt nigdy nie powstrzyma przez wykonaniem Jego planów i zamiarów.

Nie umniejsza to chwały Chrystusowi za oddanie za nas życia! Czy chcielibyśmy udać się w taką bolesną podróż!?

Na jakiekolwiek zagrożenie Bogu nikt nie ma żadnych szans.

Czy tak jest rzeczywiście? Bardzo możliwe i to nam wszystko całkowicie wyjaśnia.

Matrix jako film fabularny ukazał Boga w wyjątkowo negatywnym świetle i podejrzewam, ze niedługo Bóg nam to wszystko wyjaśni a szatan i jego banda upadłych aniołów oczywiście to wszystko wie i przekazała to ludzkości w celach dalszego szkodzenia Bogu i Jego stworzeń.

Wyjaśnianie przez satanistów matrixa jako symulacji komputerowej przybyszy z kosmosu - UFO ma więc, jak każdy kij dwa końce. W sferze UFO jest to niemożliwe i płaska ziemia wytrąca im z ręki takie argumenty.

Ale matrix w odniesieniu do Boga niemal wszystko nam w doskonały sposób wyjaśnia.

Osobiscie podejrzewam, ze akt stwarzania przez Boga jest znacznie bardziej skomplikowany i nie jesteśmy na tyle inteligentni, aby zrozumieć z tego znacznie więcej.

Czyli matrix moim zdaniem jest bardzo ogólnym wyjaśnieniem Boga, Nieba, aniołów, Chrystusa i wszystkich dzieł Bożych.

Proszę to potraktować jako czystą niebiblijną TEORIĘ która nam może wiele wyjaśnić. 

Podejrzewam, ze razem będziemy mogli w ten sposób zrozumieć znacznie więcej i nie będzie to dla nas tylko i wyłącznie jakaś Boża magia. W ten sposób nawet można wyjaśnić istotę Ducha Bożego. bounce

Ta teoria, jeżeli całkowicie błędna może nas bardzo podbudować. Mnie buduje, ponieważ rozumiem w wielkim stopniu komputery i kodowanie.

Kodowanie to najtrudniejsza rzecz na świecie i niewiele jest wspaniałych programów.


Wszystkie mają wiele błędów. Nawet te najlepsze!

I jeszcze jedna wielka przestroga odnośnie matrixa.

--------------------------------------------------------

Świat szatana wpadł we własną pułapkę i nagle stało się jasne, że w każdym najmniejszym przypadku materii czy zwierząt, owadów i ludzi widać jak na dłoni, że za tym stoi Osoba o niezwykłym geniuszu i mocy, czyli Bóg i tego już nie można zanegować.


Aby to obejść świat szatana twierdzi, że nasza ziemia i życie nasze to iluzja i symulacja komputerowa.
Jest to kolejnie kłamstwo świata szatana!

To nie jest żadna symulacja, ale to jest rzeczywistość - tak życie jak i śmierć.

Nawet w filmie Matrix ludzie z załogi Morpheusa tracili życie - byli zabijani. Neo o mało nie zginął.


Cały ruch New Age także twierdzi, ze żyjemy w niezwykłej symulacji komputerowej i to wszystko nie jest realne ale jest to zabawa jakiegoś kosmicznego boga.

Gdyby tak rzeczywiście było, szatan ignorowałby wszystko, ponieważ to tylko symulacja.

Na nasze szczęście czeka go nie symulowana śmierć i zaczyna mu brakować czasu.



Działania szatana wskazują na realizm i rzeczywistość, która jemu najwyraźniej wyjątkowo nie pasuje, ponieważ czeka go wyrok śmierci.

I to wyjaśnia jego niegodziwe działanie w stosunku do Boga i do Jego stworzeń.

To nie jest symulacja ale rzeczywistość w mistrzowski sposób stworzona przez genialnego Boga.


Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 8th Kwiecień 2016, 11:10, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

2nd Kwiecień 2016, 16:11
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:36, w całości zmieniany 1 raz
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

2nd Kwiecień 2016, 17:16
Message reputation : 100% (3 votes)
Ja sam grając w wiele gier komputerowych np .MMO możemy zobaczyć też i wyciągnąć ciekawe wnioski.

1. aby świat istniał , musi ktoś go ZBUDOWAĆ , zaprogramować, ustalić reguły , zasady aby wszystko funkcjonowało

2. stwarza się świat w jakimś celu . NIGDY nie jest to przypadek

3. Aby świat istniał potrzebne są serwery i odpowiednie reguły np. gdy ktoś klika prawy przycisk myszki to gracz rusza ręką, albo naciska spacje to skacze.
( chodzi o to że są pewne reguły i wszystko podlega jakieś reakcji , w matrixie bodajże w części 2 jeden własnie z złych mówi coś w stylu " każda przyczyna ma skutek "   i tak to własnie działa,  przyczyna ---> reakcja

4. Zawsze gdy świat jest już gotowy ( zbudowana ziemia ) są pewne zasady ( grawitacja , wszystkie prawa etc) powołuje się też adminów aby panowali nad danym światem i pomagali programiście przy kontrolowaniu świata ( takimi adminami oczywiście w tym przypadku są aniołowie ) , admini zawsze mają większą władze od graczy.

5. Gdy mamy już stworzony świat , administracje ...to brakuje tylko graczy . ( stworzenie 1 pary ludzkiej )  aby zapełnić serwery graczami ( zaludnienie ziemi )

6. Programista zawsze jest ponad wszystkimi. To On stworzył ten świat, On ustalił zasady, to On powołał adminów i ma ABSOLUTNA władzę nad całym światem gry .

7. Zwykli gracze powołani do gry ( narodzenie i życie) nigdy nawet mogą się nie dowiedzieć , że są tylko graczami na jakimś świecie.  

8. Skoro Programista stworzył świat, to oczywiste jest że kontroluje wszystko z góry i jest niejako ponad grą. Oczywiście może do niej przenikać ( tutaj mamy różne działania Boga w naszym świecie )

9. Dlatego nie ma opcji zobaczenia Boga , zwykły gracz nie jest w stanie sam WYJŚĆ poza reguły tego świata i tylko Bóg może sprawić że nas do siebie zabierze.

10 . Gdy admini się zbuntują przeciwko Programiście mogą co najwyżej namieszać w świecie gry, lecz nie mogą zagrodzić Programiście ponieważ nie mają takich uprawnień, sami sa częścią tej Gry i sami są ograniczeni jakimiś formami i możliwościami . ( dlatego upadli aniolowie Nigdy nie zagrożą Stwórcy i są naprawdę tępi że myślą że mogą coś mu zrobic )

------------------------------------------------------------------------------------

to takie tylko moje również luźne myśli . Mam nadzieje że w miarę zrozumiale napisałem .  Kazda osoba mająca kontakt z grami powinna doskonale zrozumieć co napisałem .



Jako ciekawostkę podam że w Matrixie własnie w 3 części gdzie Neo zbliża się do tej końcowej maszyny z dziewczyną, wylatują ponad chmury i widzą PŁASKA ZIEMIE . Wink

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 03:54
Bardzo ciekawie to wzbogaciłeś. Liksarze...

Jak wyraźnie widać, takie wytłumaczenie jest bardzo bliskie prawdy a płaska ziemia jeszcze wzmacnia takie wyjaśnienie, ponieważ jesteśmy szczelnie zamknięci w takim unikalnym świecie i nie mamy wglądu, co jest poza nami.

Czy jest tylko jedna taka ziemia?

Pojęcie matrix nie zmienia w żadnym przypadku niczego z naszej świadomości ale uzupełnia i dla wielu podaje jaśniejsze światło na pojęcia.

Nazwa matrix pochodzi z filmu Matrix i reality wszystkiego nie ulega absolutnie żadnej zmianie.

Nawet Superman wskazuje nam na matrix i Neo także w podobny sposób lata w filmie, podobnie jak czasami poruszają się w okolicach ziemi aniołowie.

Jest także niezłe wyjaśnienie tego, w jaki sposób jesteśmy przez Boga kierowani czy doznajemy od Niego ochrony.

Może Bóg założyć na każdego z nas określone oprogramowanie, które zapali Mu czerwoną lampkę, ze właśnie zbliżamy się do olbrzymiego niebezpieczeństwa. Wtedy Bóg wysyła anioła, czasami, aby nam pomóc.

Najprawdopodobniej On widzi nas dokładnie, jacy jesteśmy, czy zdrowi duchowo, czy Jemu wrodzy i widzi jak na dłoni, kto jest z nasienia węża a kto ma względnie czyste i ludzkie oprogramowanie DNA i wie Bóg doskonale, kto należy do jego Ludu Wybranego i w jaki sposób jesteśmy przez władze i media manipulowani.

Podejrzewam także, że Bóg posiada jakiś system backup i gdyby coś nagle się zepsuło z powodu akcji upadłych aniołów i szatana, jest w stanie odtworzyć nas razem z naszymi pamięciami i wymazać z pamięci jakieś makabryczne doznania.

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja, która także może wiele wyjaśnić.

W jaki sposób Bóg pomieszał ludziom języki?

Bezprzewodowo zainstalował w naszych mózgach automatyczne tłumacze na inne języki. Teraz wystarczy je usunąć i wrócimy do jednego języka.

Może nam także w każdej chwili uaktualnić nasz DNA na lepszy i na ciekawsze funkcje życiowe, czy nawet... znacznie większe przyjemności życiowe i pozytywne doznania.

Dlatego szatan i upadłe anioły nie mają szansy na wybaczenie ponieważ oni to wszystko wiedzą i zamiast z Bogiem skonsultować swe pragnienia, nie zaufali Mu tylko poza plecami jak bandyci zaczęli deprawować rodzaj ludzki.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 05:47
Message reputation : 100% (1 vote)
W filmie jest ciekawy fragment w którym Morfeusz uświadamia Neo o możliwości naginania praw fizyki i dostosowywania ich do własnych potrzeb. Od razu mi się to kojarzy z technologiami i wiedzą daną ludziom przez upadłych.

Np technika rakietowa, pozwala zbliżyć się do nieba, ale na pewno jest granica której przekroczyć się nie da.

Co ciekawe o ile w pierwszej części bohaterowie stają się silniejsi od zwykłych ludzi, natomiast nie dorównują architektowi programu, a nawet jego sługom - agentom, o tyle w ostatniej Neo wyłamuje się z programu którego jest częścią, i zajmuje miejsce na równi obok twórcy. Na szczęście to ich nie-pobożne życzenia! Wink

Analogia występuje także w serii filmów "Tron" - walka użytkowników z programami które chcą zająć miejsce swoich twórców.

Jeśli ta teoria jest słuszna, i jesteśmy częścią programu to mnie zastanawia w jakiej przestrzeni ten program jest realizowany. Czy myślicie, że możemy istnieć tylko w umyśle Boga???
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 11:16
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:36, w całości zmieniany 1 raz
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 11:40
Message reputation : 100% (1 vote)
Mi się wydaje że nie Very Happy Bóg namacalnie stworzył świat i cała resztę Very Happy Stworzył coś z niczego, dlatego nigdy nikt nie bedzie jak Stwórca, dlatego że każdy umie stworzyć coś z rzeczy inny i je jedynie przekształcić. np. człowiek umie ulepić z gliny garnek.

Ale Bóg umiał stworzyć najpierw glinę z niczego , zaprogramować jej własności, etc. później ulepić człowieka i dać mu jeszcze dusze.


W wielu filmach gdzie główni bohaterowie idą na jakaś akcje mamy wielkie centrum dowodzenia z dużymi monitorami i osoby tam siedzące widzą dokładnie wszystkie funkcje życiowe danej osoby, nawet to co ona widzi.

Myślę że podobnie ma Stwórca, po prostu wie o nas wszystko , może niejako jesteśmy podłączeni wszyscy bezprzewodowo z stwórcą i ciągle wysyłane są z nas wszystkie informacje 24 h na dobę. Dlatego Bóg mówi że nic się przed nim nie ukryje.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 11:52
Message reputation : 100% (1 vote)
Pamiętam że jak byłem kilku letnim chłopcem próbowałem zrozumieć, ogarnąć w myślach wszechświat. Stawała przed oczyma moja małość bo tak wszystko ogromne. A już jakimś nie pojętym podekscytowaniem było to że mogę żyć wiecznie wg. nauczającej religii. Wiele razy miałem też takie sny że np latałem sobie. Takie realne że podnosiłem ręce latałem nad swoim podwórkiem. Co uwierzcie było bardzo realne, często czułem że latam i miałem świadomość że jestem w łóżku bo bardzo nie chciałem żebym się  obudził i trwało to jeszcze dłużej.
Tak samo deja vu to też są próby, błędy które pozwalają odkrywać te Boskie oprogramowanie, że coś się dzieje gdy my to wcześniej już widzieliśmy, mamy to zapisane w świadomości.

Teraz już wiem że to były moje próby "wyjścia" po za matrix.

Co do matrixa bardzo jasno wyjaśnia je fizyka kwantowa:




Wklejasz linka w po nacisnięciu ikonki YouTube i naciskasz insert!

Henry bounce bounce bounce

............................................................

W tym filmie, i w całej serii, jest wszystko opisane i potwierdza co brat Henryk napisał na wstępie. Oczywiście świat nauki tą fizykę wyodrębnia itp nie dając nam dojść do prawdy którą  właśnie Henryk w kapitalny sposób wyłożył.

W trzech pierwszych filmach z serii którego link wrzuciłem wyżej autor mówi o zjawisku plancka tzn w dużym skrócie że materia nie obserwowana nie istnieje!! To że na nią spoglądamy ją urzeczywistnia. Zresztą obejrzyjcie sami. Te cztery pierwsze odcinki to podstawa aby to zrozumieć a naprawdę jest to przedstawione w przystępny sposób bez żadnych krzaczków matematycznych wzorów.

Jest to kolejny dowód na istnienie Boga i tego jaką w życiu musimy się wykazywać pokorą do Boga i naszych bliźnich. A po za tym niesamowite wewnętrzne wzruszenie które prowadzi nas do wielkiego zaufania dla Boga i jego wspaniałych dzieł.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 14:05
Message reputation : 100% (1 vote)
Cieszę się, że nie wywołałem fali oburzenia z powodu tego tematu! affraid

Obawiałem się nieco, że matrix jest tematem zbyt mocnym, ale... pomyliłem się!

Świetny ten film, Iraeneus, i wiele dodaje do tej wiedzy. Co jest najciekawsze i właśnie z tego filmu jasno wynika, że temat matrixa jest przez świat nauki rozumiany jedynie z pozycji tego filmu i albo oni sobie z tego nie zdają sprawy, albo celowo podsuwają nam takie informacje, ponieważ oficjalnie nie można powiedzieć będąc naukowcem z tytułami, ze Bóg istnieje, ponieważ od razu pojawią się problemy.

Podobnie jest z geocentryzmem. Jest grupa ponad 250 naukowców astronomów, którzy twierdzą że ziemia jest w bezruchu i przedstawiają na to bardzo solidne dowody naukowe. Ale na temat płaskiej ziemi nie wchodzą, ponieważ byłoby to przekroczenie pewnej granicy dla nich niebezpiecznej.

Tak samo badacze DNA nie mówią nam, ze kod DNA to kod cyfrowy, informacja, która może pochodzić jedynie od osoby posiadającej inteligencję na najwyższym wszechświatowym poziomie.

Czyli istnienie DNA jest bezspornym dowodem na Boga, o czym im raczej nie wypada mówić i często unikają tego tematu.

A ten film ujawnia niezwykłość grawitacji, która istnieje poza naszym matrixem i dlatego nic o niej nie wiemy.

Można dodać, ze tzw. materia w olbrzymim przybliżeniu to krążące wokół jądra cząsteczki niematerialne, które swoim ruchem tworzą tzw. materię.

Nabrałem właśnie podejrzeń, że kwestie atomów są przed nami ukrywane także. Wiadomo, że broń jądrowa nie istnieje a ten polski naukowiec pokazuje, ze atom ma zupełnie odmienną budowę od nam przedstawianej.

http://electrino.pl/

Jego prace wskazują na kolejne fałszerstwa nauki, która posiada dowody na istnieje Boga, ale nam się już o tym nie mówi ponieważ... Lucjan byłby niezbyt zadowolony!



_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 15:22
A czym jest instynkt zwierząt ?

Niczym innym jak zaprogramowaną świadomością dla zwierzaka, programem tego co ma robić i jaki ma być.

Skąd małe zwierze wie co ma robić? Po prostu ma od małego wgrany "program" który nim steruje.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Marysia87
Marysia87
Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 17:41
Message reputation : 100% (1 vote)
Niestety temat do mnie zupełnie nie przemawia.

Gdyby świat był takim swoistego rodzaju "matrixem" to:
- nie istniałaby wolna wola - każdy byłby zaprogramowany do danych działań, łącznie z upadłymi - więc po co to wszystko? Skoro każdy jest zaprogramowany albo na śmierć, albo na zbawienie.
- nawet przyjmując fakt, że upadli to "błąd" systemu, to czy nie urąga to Bogu - doskonały Bóg zrobił niedoskonały program?
-świat byłby jedynie "iluzją", a my jako jedynie program/wyobrażenie Boga moglibysmy móc sądzić, że istnieje wiele "bogów", gdzie każdy opiekuje się swoim światem (tak samo jak programista -program, który stworzył działa jedynie na jego zasadach, ale czy to wyklucza istnienie innych programistów i innych programów??)

Jak wyjasnić np bunt Adama i Ewy? Celowo zaprogramowane? A może błąd "systemu"? Nawet biorąc pod uwagę losowość zachowań to należy pamiętać, że żaden program, nawet losowy, nie postąpi inaczej niż ma w "zbiorze" ustalonym na samym początku. Czyli np program liczący może generować liczby, ale nigdy nie wygeneruje litery, bo nie ma jej w "puli". Albo kalkulator nam nagle nie narysuje obrazka, bo nie ma tego w "puli" zachowań.
Więc idąc tym tropem, Adam i Ewa się zbuntowali, bo mieli taką zaprogramowaną możliwość?
Nawet nie znając filmu "matrix" każdy, kto uzna, że świat jest programem, powie że Bóg to rzeczywiście okrutny stwór, bo pozwala na zło, a wręcz je zaprogramował...

Spotkałam się nawet z teorią, że nasz organizm jest światem dla niczego nieświadomych komórek ciała, które ciężko pracują, aby ten "świat" działał. My, jako 'bogowie' organizmu możemy temu światu zapewniać (bądź nie) pożywienie, wodę itd.
Podążając takim tokiem rozumowania, możemy dojśc do wniosku, że my też, niczym komórki, jesteśmy częścią większego organizmu - naszego Boga, a on może być częścia jeszcze większego i tak w nieskończoność... błędne koło Smile


Ciężko mi było przebrnąć przez ten temat... bo się z nim nie zgadzam.
świat jest rzeczywisty, doskonały i niepojęty przez ludzi. Nie jest nawet zrozumiały przez aniołów, a co dopiero przez nas.
Nie wyklucza to doskonale matematycznego stworzenia, ale czy liczby od razu muszą być jedynie iluzją??
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 18:09
Marysia87 napisał:Niestety temat do mnie zupełnie nie przemawia.

Gdyby świat był takim swoistego rodzaju "matrixem" to:
- nie istniałaby wolna wola - każdy byłby zaprogramowany do danych działań, łącznie z upadłymi - więc po co to wszystko? Skoro każdy jest zaprogramowany albo na śmierć, albo na zbawienie.
- nawet przyjmując fakt, że upadli to "błąd" systemu, to czy nie urąga to Bogu - doskonały Bóg zrobił niedoskonały program?
-świat byłby jedynie "iluzją", a my jako jedynie program/wyobrażenie Boga moglibysmy móc sądzić, że istnieje wiele "bogów", gdzie każdy opiekuje się swoim światem (tak samo jak programista -program, który stworzył działa jedynie na jego zasadach, ale czy to wyklucza istnienie innych programistów i innych programów??)

Jak wyjasnić np bunt Adama i Ewy? Celowo zaprogramowane? A może błąd "systemu"? Nawet biorąc pod uwagę losowość zachowań to należy pamiętać, że żaden program, nawet losowy, nie postąpi inaczej niż ma w "zbiorze" ustalonym na samym początku. Czyli np program liczący może generować liczby, ale nigdy nie wygeneruje litery, bo nie ma jej w "puli". Albo kalkulator nam nagle nie narysuje obrazka, bo nie ma tego w "puli" zachowań.
Więc idąc tym tropem, Adam i Ewa się zbuntowali, bo mieli taką zaprogramowaną możliwość?
Nawet nie znając filmu "matrix" każdy, kto uzna, że świat jest programem, powie że Bóg to rzeczywiście okrutny stwór, bo pozwala na zło, a wręcz je zaprogramował...

Spotkałam się nawet z teorią, że nasz organizm jest światem dla niczego nieświadomych komórek ciała, które ciężko pracują, aby ten "świat" działał. My, jako 'bogowie' organizmu możemy temu światu zapewniać (bądź nie) pożywienie, wodę itd.
Podążając takim tokiem rozumowania, możemy dojśc do wniosku, że my też, niczym komórki, jesteśmy częścią większego organizmu - naszego Boga, a on może być częścia jeszcze większego i tak w nieskończoność... błędne koło Smile


Ciężko mi było przebrnąć przez ten temat... bo się z nim nie zgadzam.
świat jest rzeczywisty, doskonały i niepojęty przez ludzi. Nie jest nawet zrozumiały przez aniołów, a co dopiero przez nas.
Nie wyklucza to doskonale matematycznego stworzenia, ale czy liczby od razu muszą być jedynie iluzją??



Myślę że źle zrozumiałaś Marysia. Chodzi o to że wolna wola jest w tym przypadku takim graczem który znajduje się w określony środowisku czyli matrixie. Bóg zaprogramował w sposób idealny wszystko wokół nas ale dał wolna wolę dla swojego stworzenia: ludzi i aniołów.

Upadek aniołów oraz "wiele" bogów to jedno i to samo!, świadomy wybór podyktowany wolną wolą tych którzy to uczynili. Przecież Adami i Ewa zostali skuszeni ( przez węża czytaj upadłego anioła ) ale podjęli ostatecznie swoją wole zerwania jabłka mimo tego że Bóg ich przestrzegał że z tego drzewa poznania nie mogą zrywać jabłek.

Program się odnosi do otaczającej natury, materii, nieba za dnia i nocy które widzimy, jest po prostu tym wszystkim co jest nam potrzebne do życia w tym świecie.

Liczby nie są iluzją tylko doskonałym szyfrem, oprogramowaniem które stworzyło bać co bądź  piękny i niesamowity świat który nas otacza. A z stąd tylko jeden wniosek że musiała stworzyć to niesamowita Inteligencja czyli Bóg. Shocked

Wybacz że tak piszę ale tak to czuje i po za tym nie musisz w to wierzyć.

Myślę jednak że ta wiedza posłuży jeszcze do kolejnych odkryć i być może wtedy  poznasz że to prawda a by najmniej bliskie poznanie rzeczywistości nas otaczającej.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 18:39
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:36, w całości zmieniany 1 raz
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 18:49
Message reputation : 75% (4 votes)
Ja tam skłaniam się ku Marysi87.

Hipoteza jest wysoce niesprawdzalna.

Za chwilę stworzymy tu niebiańskie przedsiębiorstwo informatyczne, za którego próby propagowania już jakieś 5 lat temu na Starym Forum, jeden koleś wyleciał z hukiem.

Na razie byłbym bardziej ostrożny, żeby czasem nie narażać Forum na pośmiewisko.


Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 19:13
Henryk pewnie teraz już śpi. A ja mogę tylko dodać tyle:

" Ogłaszam koniec od początku i z dawien dawna rzeczy które nie nastały.  ..." cytat z Izajasz, nie pamiętam który fragment.

Pomyślcie jak to Bóg jest w stanie zrobić, ogłaszać koniec od początku???

Czyż nie poprzez DNA które jest szyfrem liczb. Poprzez najprawdopodobniej grawitacje poza naszą rzeczywistością.

Poprzez środowisko które jest w stanie w pełni kontrolować?

Myślę że tutaj wdajemy się spór który nie powinien mieć miejsca bo zarówno Ci co podzielają ten pogląd jak i nie, mają jeden cel. Poznać prawdę i się zbawić, cieszyć życiem w przyszłym Królestwie Bożym i życiem wiecznym.Very Happy Very Happy Very Happy
I to już jest wielkie pośmiewisko dla wielu ludzi na tym świecie więc nie ma co się przejmować tym pośmiewiskiem.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 19:30
Message reputation : 100% (2 votes)
Myślę , że nazwa " matrix " jest może nie do końca odpowednia do tego wszystkiego dlatego że kojarzy nam się z filmem.

Chodzi po prostu o oto że cały świat został stworzony, i cała natura etc. działa w pewnej harmonii . niczym wielka maszyna pełna zębatek które się zazębiają i jedna wprawia w ruch w drugą. Inaczej można to nazwać właśnie "programem" i " kodem " .

Wiem , że dla wielu nazwanie świata" programem" wydaję się nieodpowiednie i uwłaszcza Stwórcy, ale trzeba patrzeć na to z lekkim dystansem .


Matrix to w pewnym sensie " metafora" działania Boga, po co nam ona? Aby spróbować zobaczyć jak działa świat. Z przymrużeniem oka oczywiście, tak jak ja pokazałem na podstawie tworzenia i działania gry komputerowej że gracze oraz administracja nie ma szans zagrozić Programiście .

Tak samo aniołowie i ludzie NIGDY nie będą w stanie zagrozić Ojcu Very Happy


Z pozoru z czegoś niebiblijnego .. wywnioskowałem coś co udowadnia Biblię i Boga oraz jego majestat i władzę !


Co do naszej woli, to tak samo mamy np. w grach komputerowych.. mamy stworzony świat, logujemy się.. i mamy różne opcje wyboru , poniekąd jest to własnie wolna wola, możemy zostać kowalami , rycerzami , rolnikami etc. możemy być dobrymi graczami albo i złymi. A za jedno i drugie czeka nagroda.. oczywiście u Nas za zła drogę jest jezioro ognia , a za dobrą życie wieczne.


A Czym jest Jezioro Ognia? Można to wyobrazić też na podstawie Gry.

W Grze są pewne zasady, jeśli ich nie przestrzegamy ( zasady ustala Programista, czyli Bóg ) to możemy dostać BANA. Czym jest Ban? Wyrzuceniem z świata gry, unicestwieniem . Tracimy możliwośc istnienia w grze.


Tak samo tutaj na forum , można przyjąć metaforę , że te forum jest światem gdzie są użytkownicy którzy mogą żyć, ale muszą przestrzegać pewnych zasad, jeśli ich nie przestrzegają dostają BANA , czyli unicestwienie z tego świata ( forum) i nie mają możliwości już powrotu .

Tym samym jest właśnie nieprzestrzeganie Prawa Boga, Banem z tego świata czyli unicestwieniem poprzez jezioro ognia.


Proszę o podejście do tego naprawdę z dystansem, mam nadzieje że moje metafory są dość zrozumiałe i logiczne.
bounce

W żadnym momencie nie chce uwłaszczać Ojcu, bo wspaniale to stworzył. Po prostu próbuję zrozumieć działanie świata na podstawie metafor tego co mamy dostępne na tym świecie. Ja wyciągnąłem z takiego patrzenia na świat wiele ciekawych rzeczy i wiele zrozumiałem. geek

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 20:44
Czasami jak rozmawiam z ludźmi to mówię że jestem pewny tylko jednej rzeczy. A mianowicie tego że istnieje BÓG!!

Cała inna rzeczywistość, wiedza, poznanie jest często subiektywnym postrzeganiem, podlegająca wpływom nauki, religii, kultury.

Jakkolwiek mam swoje zdanie i zabieram głos oraz wybieram za jakim poglądem jestem lub nie. Na przykład temat płaskiej ziemi? Jestem przekonany że jest on prawdą na 99,9 % ale zawsze zostawiam sobie 0,01% bo kto wie czy z czasem może jak Ci dwaj świadkowie będą na ziemi to nie powiedzą czegoś co będzie brzmiało tak " ... najbliżej prawdy byli Ci co sądzili że ziemia jest płaska ale Bóg w swojej nieskończoności zorganizował tak że ... grawitacja była poza waszą rzeczywistości i .... "

Kolejną rzeczą na którą chciałbym zwrócić uwagę to filozofia.. mówi się że jest matką nauk? Ja uważam że matką nauk i poznania jest ... logika. Zresztą mam w Polsce bardzo duże osiągnięcia w tej dziedzinie i w świecie jest wyodrębniana Logika Polska.

Nie mniej chodzi mi o logikę ściśle powiązaną z naszym rozumem i wrodzoną inteligencją. Uważam że ona jest kluczem do poznania i każdy kto w życiu nią się posługuj, mając w sercu miłość, szczere pragnienie poznania Boga i prawdy postępuje do przodu.

Pamiętam starego Iraeneusa który przed nawróceniem miał głowę pełną nauki, schematów tego świata. Nic nie byłem w stanie poznać w prawdzie. Poznawałem często powtarzane kłamstwa.

Zastanówcie się na czym opiera się współczesna nauka??

Na XVIII wiecznym oświeceniu, świadomym odrzuceniu Boga i postawieniu w centrum człowieka jako tego który wszystko może. Jedna wielka totalna pycha. Stąd też matematyka, fizyka i inne zawierają wiele zmyślonych teorii, fałszujących rzeczywistość która  nas otacza.

Przykład:

http://www.jakubw.pl/zderzak/

Zderzak Łagiewki. Jego zastosowanie jest wątpliwe bo przyniósłby ogromne straty dla przemysłu motoryzacyjnego. O co tam chodzi z tym zderzakiem?. Wszystko w dużym skrócie:

Jest zderzak zewnętrzny dalej łożysko obrotowe ( nawet kilka ) i zderzak wewnętrzny. W momencie uderzenia siły kinetycznej w zderzak zewnętrzny energia czy siła uderzenia jest przekazywana w milisekundach na łożysko które zamienia energie kinetyczna prostolinijną na ruch obrotowy, wirowy w łożysku. Dochodzi tutaj do zaprzeczenia kilku podstawowych praw fizyki.
Te zjawisko jest do zaobserwowania przy lądowaniu samolotem. Piloci min. wytracają prędkość na pasie poprzez włączenie odwrotnych ciągów w silniku ( wirnik kreci się w druga stronę ).

Co to oznacza?  ano to że normalnie wg fizyki powinno cię wyrzucić z fotela, wypaść itp. A tymczasem tego nie ma ( no chyba ze pilot na koniec zahamuje hamulcami w kołach ) a już na pewno nie ma nic takiego jak włączy się lub zastosuje zderzak Łagiewki po prostu człowieka z fotela nie wyrzuca a samochód cały.  Shocked
Tym podobnych przykładów w nauce jest mnóstwo. A nauka na takie odkrycia jest nie czuła, jak coś jest zapisane w książkach to króluje wiekami. Owszem powoli się zmienia i ewoluuje ale nigdy nie powie... że Bóg istniej.

Dla tego .... nie ufam matematyce.... uznaje podstawowe wzory które jestem logicznie zrozumieć ale że E=mc2 to już nie za bardzo. Przez to w szkole nie mogłem strawić tych nauk. Dopiero od kilku lat wróciłem i poznaje wszystkie logiczne wzory które mi pomagają w wynalazkach.


Ostatnio zmieniony przez Iraeneus dnia 3rd Kwiecień 2016, 23:26, w całości zmieniany 7 razy

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 21:31
Message reputation : 100% (4 votes)
Marysia87 musisz zrozumieć pojęcia którymi się posługujemy.

Czym jest wolna wola?? Jest zdolnością do wyboru pomiędzy działaniem w ramach prawa Bożego lub łamaniem tego prawa.

Bóg stworzył istoty takie jak anioły i ludzie które to posiadają wolną wolę, a zatem posiadają możliwość zbuntowania się przeciwko prawom Boga.

Czy Bóg jest odpowiedzialny za to, że jakaś istota posiadająca wolną wolę ową wolę wyrazi poprzez bunt??

Nie.

Co mówi Biblia o Bogu??? Zobaczmy:

Rodz. 1 napisał:(26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka zgodnie z naszym obrazem i podobieństwem, i niech panuje nad rybami morskimi i nad latającymi stworzeniami niebios, i nad trzodami, i nad całą ziemią, i ponad wszelkimi gadami które pełzają po ziemi.

(27) I uczynił Bóg człowieka, zgodnie z obrazem Boga go uczynił, stworzył mężczyznę i kobietę.

Oznacza to, że ludzie są podobni do Boga.

Czyli Bóg posiada wolną wolę i emocje tak samo jak ludzie czy aniołowie.

Otóż motywem wszelkich działań człowieka jest potrzeba bycia ważnym dla innych. Ta potrzeba powoduje, ze dobrzy ludzie są twórczy - jak Bóg - dla innych ludzi, gdyż przez twórczość są dla innych ludzi ważni.

Dlatego zapewne sam Bóg, stworzył istoty podobne do siebie z wolną wolą, aby one z własnej woli wyrażały swoją wdzięczność i zaspokoiły ową potrzebę bycia ważnym. Gdyż szczere i prawdziwe uznanie i wdzięczność stworzeń jest dla Boga bardzo ważne.

Pokazuje to chociażby to, ze najcięższym grzechem jest dla Boga bałwochwalstwo, które to sprawia, że szczere uznanie i wdzięczność stworzeń za dobra jakie Bóg im dał jest ukierunkowane w kierunki istot które są człowiekowi wrogie - czyli szatanowi i jego upadłym aniołom.

Ponadto widać, że sami aniołowie posiadają potrzebę bycia ważnym. Pokazuje to przykład szatana co mówi Bóg prorokowi Ezechielowi:
Ez 28 napisał: (12) Synu człowieczy, zanuć pieśń żałobną nad królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna,

(13) Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony.

(14) Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych. - te wersy pokazują wysoką pozycje szatana w niebie, przed buntem. Owa wysoka pozycja pokazywała, że Bóg zaspokajał potrzebę bycia ważnym Lucyfera.

(15) Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość.

(16) Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych.

(17) Twoje serce było wyniosłe z powodu twojej piękności. Zniweczyłeś swoją mądrość skutkiem swojej świetności. Zrzuciłem cię na ziemię; postawiłem cię przed królami, aby się z ciebie naigrawali. - Pokazuje to, ze Lucyferowi pomimo jego niezwykle wysokiego statusu jaki miał u Boga ciągle było mało. Tak Lucyfer uważał, że należy mu się jeszcze wyższa pozycja niż miał obecnie.

(18) Zbezcześciłeś moją świątynię z powodu mnóstwa swoich win, przy niegodziwym swoim handlu. Dlatego wywiodłem z ciebie ogień i ten cię strawił; obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach wszystkich, którzy cię widzieli. -

(19) Wszyscy, którzy cię znali pośród ludów, zdumiewali się nad tobą; stałeś się odstraszającym przykładem, przepadłeś na wieki.


Zobaczmy tak Adam i Ewa z własnej woli chcieli być ważniejsi niż byli. Chociaż pierwsi ludzie byli doskonali to im było ciągle mało i chcieli być tak jak Bóg.

Podobnie z upadłymi aniołami.

Wszystkie stworzenia które się zbuntowały, wpierw zamiast pielęgnować uczucie wdzięczności do Stwórcy za to kim są i jak wiele Bogu zawdzięczają wolały pychę - czyli chęć żądania od Boga większych przywilejów, praw.

Zobaczmy na Henocha który żył w wielkiej przyjaźni z Bogiem. Przecież Henoch był człowiekiem który był niezwykle wdzięczny Bogu za wszystko co otrzymał od Stwórcy. Dlatego Bóg zabrał Henocha do siebie, ponieważ w doskonały sposób zaspokoił on potrzebę bycia ważnym dla Boga.

Bez stworzenia świata oraz istot z wolną wolą Bóg nie mógłby zaspokoić potrzebę bycia ważnym.

Zauważmy jedno Isus nakazał nam określać Boga jako Ojca dlaczego???

Ponieważ dla dzieci najważniejszymi osobami w życiu są rodzice. Tak dzieci w doskonały sposób zaspokajają ludzką potrzebę bycia ważnym!!!

Czyli Isus pokazuje nam, że Bóg posiada ową potrzebę i z tego powodu miłuje on te stworzenia które traktują go jak Ojca.

Tak samo jak rodzicie cieszą się jak dziecko słucha ich głosu i wypełnia ich polecenia tak samo Bóg cieszy się gdy dany człowiek zaczyna stopniowo wypełniać jego prawo i odwraca się od grzechu!!!

A zatem nasz świat ludzi jest dla Boga bardzo ważny!!!
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

3rd Kwiecień 2016, 22:34
Wklejam filmy do trzech pierwszych części:






Ja te i następne filmy oglądałem jakiś rok temu, dużo już zapomniałem. Teraz na nowo zaczynam oglądać.

Autor jest odważny bo w pierwszym filmie stwierdza że fizyka kwantowa potwierdza istnienie Boga. Shocked  Very Happy  Chyba warto poświęcić trochę czasu aby przyjrzeć się jego argumentom.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

4th Kwiecień 2016, 11:08
Message reputation : 100% (2 votes)
Marysia87 napisał:Niestety temat do mnie zupełnie nie przemawia.

Gdyby świat był takim swoistego rodzaju "matrixem" to:
- nie istniałaby wolna wola - każdy byłby zaprogramowany do danych działań, łącznie z upadłymi - więc po co to wszystko? Skoro każdy jest zaprogramowany albo na śmierć, albo na zbawienie.
- nawet przyjmując fakt, że upadli to "błąd" systemu, to czy nie urąga to Bogu - doskonały Bóg zrobił niedoskonały program?
-świat byłby jedynie "iluzją", a my jako jedynie program/wyobrażenie Boga moglibysmy móc sądzić, że istnieje wiele "bogów", gdzie każdy opiekuje się swoim światem (tak samo jak programista -program, który stworzył działa jedynie na jego zasadach, ale czy to wyklucza istnienie innych programistów i innych programów??)

Jak wyjasnić np bunt Adama i Ewy? Celowo zaprogramowane? A może błąd "systemu"? Nawet biorąc pod uwagę losowość zachowań to należy pamiętać, że żaden program, nawet losowy, nie postąpi inaczej niż ma w "zbiorze" ustalonym na samym początku. Czyli np program liczący może generować liczby, ale nigdy nie wygeneruje litery, bo nie ma jej w "puli". Albo kalkulator nam nagle nie narysuje obrazka, bo nie ma tego w "puli" zachowań.
Więc idąc tym tropem, Adam i Ewa się zbuntowali, bo mieli taką zaprogramowaną możliwość?
Nawet nie znając filmu "matrix" każdy, kto uzna, że świat jest programem, powie że Bóg to rzeczywiście okrutny stwór, bo pozwala na zło, a wręcz je zaprogramował...


Marysiu... po prostu dajesz się nabrać na szatańskie oszustwa i nie znasz technologii komputerowej.

Podstawowy błąd - to nie jest iluzja. Świat nie jest iluzją i nikt tego nie twierdzi, że jest oprócz satanistów i Nerw Age, co znaczy także... satanistów.

Matrix to rzecz realna i w filmie także to pokazano, ze Neo mógł umrzeć i inni poumierali.

Czy wiesz, w jaki sposób produkuje się procesory do komputerów? Wszystkie są jednakowo skonstruowane, ale dopiero po ich produkcji są one testowane i jedne są szybkie, inne są wolne i w ten sposób są one klasyfikowane.

W bardzo złożonych programach dzieją się rzeczy często nieprzewidziane. System kodowania jest często tak skomplikowany, ze trudno w niektórych momentach przewidzieć, co się zacznie dziać w takim czy innym przypadku.

W jednej sytuacji zaprogramowano scenę wielu pingwinów, o jednego za dużo i został on zepchnięty przez inne pingwiny do wody, czego program nie przewidywał.

Pojawiła się sztuczna inteligencja, czyli... żywe programy, z którymi można się porozumiewać, jak w najnowszych Windows 10.

Ta inteligencja jest prymitywna, ale w armii i CIA mają to o wiele lepiej zorganizowane i są w stanie wytwarzać roboty, które oczywiście myślą. Nauka zaczyna sie przymierzać do utworzenia sztucznego człowieka, który będzie posiadał umysł człowieka, który już nie żyje, czyli jest szansa na życie wieczne.

Nie sądzę, ze to są przechwałki naukowców informatyki. Zwłaszcza, jeżeli pomocy udzielają im upadłe anioły.

AI czyli sztuczna inteligencja to wolna wola, ale brakuje jej... duszy czyli sumienia. Na to szatan nie ma odpowiedzi!

W filmie Matrix ukazano Boga w bardzo niekorzystnym świetle ponieważ stworzył on ohydny Matrix, Syjon oraz te maszyny zabijające mieszkańców Syjonu w jeszcze innym wymiarze.

Ale ciekawe są biblijne porównania, jak Syjon i super man Neo obrazujący nieco Chrystusa, który wyzwala Syjon z ręki wrogów.

Jeżeli odrzucimy oczywiste próby zaciemniania nam Boga to zrozumienie nasze poważnie wzrasta, co wyraźnie widać w postach wielu braci.

Matrix - film to próba odrzucenia nas od zrozumienia istoty Boga oraz Jego cudownych dzieł twórczych.

Żyjemy w realu, mamy wolną wolę a termin - matrix pozwolił nam zrozumienie tego realu.

Zrozumienie realu ujawnia nam Boga - nie jako czarownika posługującego się magią, ale Osobę niezwykle inteligentną, pracowitą i pełną miłości dla swoich stworzeń.

W sumie nie jest istotne dla nas, jak Go i Jego akty stworzenia widzimy ale dla mnie jest to poważne przebudzenie i Bóg dla mnie stał się w ten sposób bardziej realny, bardziej ludzki i w tym świetle Jego bezinteresowna miłość do swojej pracy Stwórcy jest jeszcze bardzie godna niezwykłego podziwu.

Upadłe anioły i szatan chcą nam za wszelką cenę Boga 'obżydzić' i dlatego tworzą teorie, że matrix to nie jest rzecz realna. Na szczęście jest to świat realny stworzony za pomocą oszałamiającej technologi Osoby, która posiada wspaniałe ludzkie cechy, które wszczepia swoim stworzeniom czyniąc je na swój obraz i podobieństwo.

Płaska ziemia tylko to potwierdza, ponieważ żyjemy w zamkniętym systemie, nad którym Bóg posiada absolutną kontrolę. I wybiera On z tej 'zupy' genów najlepsze stworzenia, które najbliżej naśladują właśnie... Jego, naszego cudownego Boga.

Dlatego dał nam wolną wolę a my korzystamy z tej wolności aby Mu pokazać, ze jesteśmy Jemu wdzięczni (lub nie - jak szatan i upadłe anioły) za dar życia.

Mamy niewiele opisów Nieba ponieważ nie jesteśmy tego wcale zrozumieć. Jan otrzymywał jedynie wizje, które wcale nie musiały pokazywać realności, która nie jest przecież materialna.

Potrzeba nam będzie wieczności, aby bliżej poznać Boga! A stawiamy małe, bardzo małe kroczki z powodu bardzo niskiej inteligencji.

Ale pomimo jej braku pokazujemy Bogu nasze serca i sumienia, które są najważniejsze dla Niego oraz także... dla nas.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

4th Kwiecień 2016, 13:03
Message reputation : 100% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:36, w całości zmieniany 1 raz
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7332
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

4th Kwiecień 2016, 15:49
Message reputation : 100% (2 votes)
Miłość...


Jeśli!

A ty im wierzysz? Na jakiej podstawie?

UFO - łamie wszelkie prawa znikając nagle w mgnieniu oka. Demony przechodzące przez mury, ściany, wchodzące w człowieka. Są prawa, których nie znamy i nie mamy wielkich szans na ich poznanie w chwili obecnej.

Ale Isus powiedział, że w Królestwie będziemy robić rzeczy większe niż On dokonywał i jak rozkażemy górze, aby się przeniosła, to się przeniesie.

Jest to używanie Prawa Bożego w sposób, jakiego nie znamy, a Bóg uznaje takie używanie za nielegalne i podlegające karze.

Jak pisałem wcześniej, poznamy nowe Prawa Boże i będziemy wiele poznawać przez wieki i będziemy się uczyć od Niego, jak to stosować.

Ale w chwili obecnej Bóg separuje owce od kozłów i po odseparowaniu dopiero nastąpi nasze ożywienie - i duchowe i fizyczne. Po Sądzie Ostatecznym otrzymamy życie wieczne i dopiero zacznie się najciekawsza część życia dla nas - poznawanie naszego Boga, jego dzieł, Jego Praw oraz nauka stosowana ich.

Dzisiaj nie jesteśmy w stanie wyobrazić tego sobie, ale miejmy na uwadze to, ze upadli aniołowie, będąc duchami znalazły sposób na zdobycie ciała ludzkiego, na seks oraz na  zapładnianie nie tylko kobiet ale i zwierząt.

Może paskudny przykład, ale ukazuje nam stopień zaawansowania pewnych posunięć.

Nie możemy zbytnio wybiegać w przyszłość, ponieważ jesteśmy według wielu czynników zupełnymi idiotami intelektualnymi w stosunku do upadłych aniołów, których inteligencja dochodzi do 2000 a my mamy zaledwie przeciętnie 100!

Czyli wiele wyjaśnień nie ma szans do nas dotrzeć i dlatego Biblia jest napisana najprostszym językiem dla naszego zrozumienia i o atomach Biblia nie wspomina, ponieważ to nie na nasze głowy.

Kwestia czy nasz świat jest matrixem czy nie nie ma najmniejszego wpływu na nasze zbawienie. Nie ma biblijnego wymogu aby to wyjaśniać czy też wierzyć w to lub nie.

Porozmawiać zawsze sobie można i potraktujmy to jako luźne rozmowy a nie jako dogmaty. Każdy ma inne wyobrażenie Boga i Jego charakteru czy aktów stwarzania.

Widzę w matrixie wiele sensu ale nie uważam tego za fakt ale za sporą dozę prawdopodobieństwa.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

4th Kwiecień 2016, 18:37
thewordwatcher napisał:Nie możemy zbytnio wybiegać w przyszłość, ponieważ jesteśmy według wielu czynników zupełnymi idiotami intelektualnymi w stosunku do upadłych aniołów, których inteligencja dochodzi do 2000 a my mamy zaledwie przeciętnie 100!

I to pokazuje, że pomimo tej inteligencji upadłe anioły a szczególnie szatan wykazały się skrajną głupotą.

Zauważmy jedno, żadne stworzenie nie jest wstanie zagrozić Bogu. Z kolei Bóg może w każdej chwili wykasować każde stworzenie.

Zobaczmy Bóg stworzył na swój obraz i podobieństwo ludzi, istoty materialne z duszami które są o wiele słabsze od aniołów.

Moim zdaniem stworzenie człowieka mało także inny cel. Otóż stworzenie człowieka było testem na lojalność i wiarę w Boga dla aniołów.

Szatan w Edenie sprowadził na doskonały rodzaj ludzki śmierć. Inne upadły anioły przez seks z kobietami skaziły genetycznie rodzaj ludzki.

Działania szatana i upadłych aniołów można porównać do kogo???

Do zwykłego człowieka który nienawidzi danego władcę państwa ale nie może mu zagrozić, więc z bezsilności niszczy podobiznę, obraz władcy (tak jak to uczynił szatan w Edenie) lub też temu obrazowi domalowuje wąsy, okulary (jak to uczynili upadli aniołowie przez seks z kobietami).

Tak szatan i upadli aniołowie poprzez swoje działania przeciwko ludzkości - która jest obrazem Boga, udowodnili, że nienawidzą Boga i życzą Stworzycielowi jak najgorzej.

To dlatego Michał i inni aniołowie posłuszni Bogu kochają rodzaj ludzki i tak nienawidzą szatana oraz inne upadłe anioły.

Księga Henocha mówi jasno, ze aniołowie Boga wstawiali się za ludzkością która była niszczona przez upadłych aniołów i ich potomstwo.

Moim zdaniem, przy inteligencji dochodzącej do 2000 punktów nie można nie wiedzieć, ze działania przeciwko człowiekowi - stworzonemu na obraz i podobieństwo Boga - są działaniem przeciwko Bogu. Przy tak wysokiej inteligencji nie można nie wiedzieć, że Bóg po to m.in. stworzył człowieka aby sprawdzić lojalność i miłość do siebie aniołów.

Dlatego moim zdaniem Bóg - jak podaje księga Henocha i wiele innych proroctw, ewangelie i Apokalipsa - nie wybaczy upadłym aniołom ani szatanowi.

Przy tak ogromnej inteligencji upadłe anioły oraz szatan dał wyraz swojej szczerej nienawiści do Boga!!!

A film Matrix moim zdaniem pokazuje pogardę upadłych aniołów do świata stworzonego przez Boga!!!

Film Matrix to pokazanie jak widzą świat stworzony przez Boga upadli aniołowie.
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

4th Kwiecień 2016, 19:46
nie wiem czy oglądaliście ten film- ja po obejrzeniu tego obrazu miałam dziwne wrażenie że jestem w takim świecie :/


oczywiście film z illuminacka symbolika i aktorzynami...



_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

6th Kwiecień 2016, 00:07
Message reputation : 100% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:37, w całości zmieniany 1 raz
Sponsored content

Czy świat to rzeczywiście matrix? Empty Re: Czy świat to rzeczywiście matrix?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach