Zbawienie Narodu Wybranego przez Boga
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4275
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 26th Maj 2015, 14:52
Przed chwilą sprawdziłem jeden z linków z jednej witryny i widzę nadal, że mój dobry znajomy, Radek, czyli Radtrap nadal z zawziętością atakuje Septuagintę LXX - najwierniejszy przekład Starego Testamentu.

Oczywiście stawia to Septuagintę jako coś gorszego niż przekład fałszerzy masoreckich.

Link do artykułu Radka.

https://radtrap.wordpress.com/2015/01/31/tekst-masorecki-kontra-septuaginta-czesc-2-septuaginta/#more-11453

Znam temat doskonale, ponieważ zmieniałem fałszywe teksty masoretów żydowskich i w niemal 99% teksty z LXX okazywały się logiczne i harmonijne z resztą tekstów ST.

Z powodu Septuaginty LXX spalono około 300 n.e. słynną bibliotekę aleksandryjską, aby ukryć przed nami... oryginalny język Mojżesza, czyli paleo-hebrajski, w dziwny sposób przypominający wedy słowiańskie, alfabet oraz wiele wspólnych słów w słowiańszczyźnie.

Oczywiście nadal nie wiemy, z jakiego źródła masakrowali Biblię  masoreci! A masakrowali ją około 1008 roku n.e. czyli niemal 1285 lat po przetłumaczeniu ze starożytnego hebrajskiego na grekę.

Zwróćmy uwagę na jedną ciekawą obserwację. Owszem było wiele prób żydowskich, aby zniszczyć Septuagintę. Pomimo wielu wysiłków nie udało się.

Pytanie logiczne.

Dlaczego nikt nigdy nie próbował zwalczać lub fałszować tekstów masoreckich?

I to pytanie pozostawię bez odpowiedzi.

To właśnie masoreci starali się za wszelką cenę ukryć Boży plan zbawienia Narodu Wybranego - czyli... Słowian i pobieżne studia Septuaginty wskazują na to bardzo wyraźnie.

Także niewola Słowian pod kańczugiem syjonistów synagogi szatana we wszystkich bez wyjątku pokoleniach rzeczywistego Izraela wypełnienia precyzyjnych proroctw Septuaginty. Nasza niewola to kara m.in za skrajne bałwochwalstwo!

Czyli są nadal ludzie mijający się z prawdą, sączący truciznę do Prawdy i niestety nasz stary znajomy nadal bije czołem przez synagogą szatana i ich masorecką fałszywką czyli Kodeksem Leningradzkim.Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Leningrad_Codex_Carpet_page_e


Dla porównania mój artykuł na ten sam temat.

http://www.zbawienie.com/hebraizacja.htm

Jeżeli masz czas - porównaj oba artykuły i sam zadecyduj, komu uwierzysz. Very Happy

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 34
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 26th Maj 2015, 22:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Właśnie znalazłam następne wersety potwierdzajcie Septuagintę i proroctwo o ponownym zebraniu ludu Bożego. Najpierw wklejam z Biblii Warszawskiej:

30:19 Gdyż, ludu na Syjonie, który mieszkasz w Jeruzalemie, nie będziesz zawsze płakał. Na pewno okaże ci łaskę na głos twojego wołania, gdy go tylko usłyszy, odezwie się.
30:20 A chociaż Pan dał wam chleb niedoli i wodę ucisku, to jednak nie będzie się już ukrywał twój nauczyciel i twoje oczy będą oglądać twojego nauczyciela.

Teraz z Brentona:

30:19 For the holy people shall dwell in Sion: and [whereas] Jerusalem has wept bitterly, [saying], Pity me; he shall pity thee: when he perceived the voice of thy cry, he hearkened to thee.

30:20 And [though] the Lord shall give you the bread of affliction and scant water, yet they that cause thee to err shall no more at all draw nigh to thee; for thine eyes shall see those that cause thee to err,

Różnica jest w czasie o którym mowa. Nie jest to skierowane do ludu będącego na Syjonie, tylko do ludu który w przyszłości osiądzie na Syjonie. Oczywista syjonistyczna propaganda. Następny werset też jest w czasie przeszłym, a powinien być w przyszłym. Druga część zdania też jest zmieniona, choć nie jestem pewna czy dobrze to rozumiem.

Ja tłumaczę to tak:

30:19 Gdyż święty ludzie, który osiądziesz na Syjonie, kiedy Jerozolima zapłakała gorzko mówiąc „Żałuję”, On także będzie ciebie żałował, gdy usłyszał głos twego krzyku, usłucha ciebie

30:20 I choć da wam Pan chleb niedoli i wodę ucisku, to ten, który cię zwodzi już się nie zbliży do ciebie, oko twoje ujrzy tego, który cię zwodził.

W wersecie 20 o ile dobrze rozumiem mowa o szatanie, który nie będzie już miała do nas dostępu i zobaczymy go oraz efekty jego działania.

Właśnie tak wyglądają wszystkie masoreckie błędy w tłumaczeniu. Nie ma mowy o przypadku, bo na 100% są zaplanowane i są próbą zakamuflowania bardzo ważnego biblijnego przekazu.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4275
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 29th Sierpień 2015, 14:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Niezwykły film, ale bez wiedzy biblijnej poważnie uderza w Biblię.Z polskimi napisami.

Włoch, nazwiska nie zapamiętałem, a na ekranie nieczytelne, twierdzi, że Biblia to zupełny idiotyzm, ponieważ on tłumaczył - uwaga- ważne - Kodeks Leningradzki, czyli... FAŁSZERSTWA MASORETÓW - 1008 n.e.

Człowiek ten omawia jakie bzdury wychodzą podczas tłumaczenia z tekstów sfałszowanych przez masoretów, ale nie wspomina o tych fałszerstwach.

Dalej, nie rozumie wielu zagadnień biblijnych i to jest widoczne w jego wykładzie. Nie ma pojęcia i Nefilimach żyjących w Kanaanie z powodu seksu upadłych aniołów z kobietami ziemskimi i jego manipulacje mają na celu, rzecz jasna podważanie Biblii jako zboru bzdurnych mitów.

Tekst pod filmem.

Published on Feb 28, 2014

Nowa książka kontrowersyjnego włoskiego pisarza,opierając się na dosłownych cytatach ze Starego Testamentu tworzy szokującą wizję antycznego przekazu i stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe przekonania natury religijnej.

Odkryjemy w niej że biblijny Elohim, którego przyzwyczailiśmy się utożsamiać z postacią spirytualną Boga, był jednym z wielu Elohim stąpających po Ziemi.

Przebywał on wśród ludzi, brudził się i myl tak jak ludzie (Rdz 18), chorował i umierał (Ps 82,7).

Innym szokującym odkryciem jest wynikający z przekazu fakt, ze ojcem Chrystusa był El(ohim), ale z pewnocią nie ten opisany w Starym Testamencie.

Spojrzymy innymi oczami na znaczenie dziesięciu przykazań, które to stanowią podstawę nauk religijnych całego chrześcijańskiego świata . Będziemy mogli zobaczyć z innej perspektywy proces tworzenia ludzkości i dowiemy się ze Adam i Ewa nie byli pierwszymi istotami ludzkimi na Ziemi i że nie oni są naszymi protoplastami.

Dowiemy się co możne się kryć pod postacią biblijnego węza kusiciela i ze koncepcja grzechu pierworodnego jest fikcyjna.

Poznamy też całkiem inną historię potopu. Odkryjemy tajemnice długowieczności biblijnych patriarchów oraz szokujący fakt że wszystkie opisane cuda są logicznie wytłumaczalne.

Odnajdziemy wiele analogi Starego Testamentu z tekstami sumeryjsko akadyjskimi oraz z grecką i skandynawską mitologia jak też z dziełami Platona.

Dowiemy się wiele o faktach opisanych w Starym Testamencie a co najważniejsze o tym, że z tekstu biblijnego wynika jasno ze biblia nie mówi o stworzeniu świata ani tym bardziej o Bogu.

Autor twierdzi ze jeżeli uznać biblię w wersji oryginalnej za tekst wiarygodny i prawdziwy, to trzeba zgodzić się z tym że mówi on o czym zupełnie innym niż to co jest ludzkości wpajane od X wieku począwszy. Jeśli natomiast traktować ją jako zbiór fantazyjnych opowieści, to okaże się że największe religie światowe opierają się na czystej fantazji.

Właśnie z powodów fałszerstw masoretów poświęciłem sporo czasu na oczyszczenie Biblii Warszawskiej i w ten sposób powstała Biblia Mesjańska, oparta na Septuagincie, o której autor wykładu raczej nie wspomina.

Warto film obejrzeć aby zobaczyć wiele testów, które istnieją w fałszerstwach masoretów ale nie ma ich w Septuagincie greckiej.

Wiele na ten temat jest w przedmowie do Biblii Mesjańskiej - http://www.bibliamesjanska.com/przedmowa.htm

a także w tym artykule - http://www.proroctwa.com/hebraizacja.htm

Facet cytuje jedynie żydowskich 'ekspertów' biblijnych, speców od fałszerstw masoreckich.

Warto to wiedzieć, ponieważ wielu znajomych może wam czy nam przysyłać tego linka aby nam wszystkim udowadniać, że Biblia to stek bzdur. Masorecka? Oczywiście że tak!

Dlatego wielu Chrześcijan jak w poprzednich postach wymieniony Radek z blogu https://radtrap.wordpress.com/ tak się zachłystywał dokładnością Kodeksu Leningradzkiego i opluwał Septuagintę LXX nazywając to mitem.

Teraz zobaczycie na własne oczy, że Biblia Mesjańska jest nadal najlepszą polską Biblią, ponieważ zdecydowana większość skażonych tekstów masoretów jest z niej usunięta.

Okazuje się ponownie, że wszelkie moje poszukiwania w tym temacie - Septuaginty kontra Kodeks Leningradzki okazują się jak najbardziej prawidłowe i gość ten to w pełni potwierdza. Potwierdza satanizm imienia JHWH czyli mój film i artykuł o imieniu Bożym są jak najbardziej aktualne.

Ale dla nie znających tematu ten film może być miażdżący.

Po raz kolejny okazuje się, że mnie praktycznie nikt nie dementuję poza mną samym. Dlatego, że kiedy ja odkryję, że błądzę, natychmiast to koryguję i przyznaję się do błędu.

Wielu Chrześcijan naskakuje na imię ISUS ale jak do tej pory jeszcze nikt nie udowodnił, że to jest fałsz! Oczywiście że nie jest skoro Grecy i wszyscy ortodoksyjni Chrześcijanie z Rosjanami, Serbami czy innymi także używają oryginalnego imienia ISUS!

No i najważniejszy argument - jeżeli Bóg i Syn to mity - dlaczego trwa mordercze prześladowanie Chrześcijan?

Fakty są faktami. Mój problem polega na tym, że zanim większość z was zaakceptuje wiele odkrytych prawd, ja już jestem 3 kroki dalej i odkrywam nowe. Wielu za tym nie nadąża!

A mnie pcha ku nowym odkryciom, jak płaska ziemia, okazuje się, ze istnieje masa dowodów na płaskość powierzchni ale mamy także wiele niewiadomych, które płaskości nie negują, ale pozornie są nielogiczne z powodu braki wiedzy, powiedzmy na temat grawitacji czy sposobu konstrukcji firmamentu nieba i ruchu gwiazd.

Ehhh podam II część tego idiotyzmu.Tutaj jest link do witryny, która zachwyca się rzetelnością tłumacza rzekomego hebrajskiego, który w rzeczywistości jest judeo-aramejskim.

Nie obejrzałem w całości tego filmu, szkoda było mi czasu. Jak już znamy 10 dowodów, to po co studiować następną setkę!?

Niestety większość ludzi nie ma zielonego pojęcia o fałszerstwach masoretów i wielu da się na to nabrać.

Aha, gość nazywa się Mauro Biglino.

Radtrap to bliski znajomy Giriona, https://uderzwfalsz.wordpress.com, BrainBrekera, Selera i Rafała oraz czyli cały... warzywniak.

Ci sami ludzie, te same pomysły - atak na to forum i na mnie. Podejrzewam, że razem ze Szczytyńskim udają kontrolowaną opozycję. Monika także pisuje, a jakże.

O Królestwie Bożym nikt z nich nie pisze. Hmmm...ciekawe dlaczego!?

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 29th Sierpień 2015, 14:41
Oglądałem kiedyś ten film...
Facet wyraźnie jest "prorokiem" wysłanym przez system aby podważać biblię.

Jest w tym filmie jednak kilka prawdziwych kwestii. Choćby te o gadzim YHWH.

thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4275
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 30th Sierpień 2015, 02:05
Mutu napisał:Oglądałem kiedyś ten film...
Facet wyraźnie jest "prorokiem" wysłanym przez system aby podważać biblię.

Jest w tym filmie jednak kilka prawdziwych kwestii. Choćby te o gadzim YHWH.Facet albo nie rozumie kwestii Nefilimów, albo po prostu kłamie.

Jest oczywiste, że upadli aniołowie byli 'bogami' Egiptu, Kanaanu i wielu innych nacji.

Masoreci skopiowali z paleo-hebrajskiego tetragram który znaczył - Pan i zrobiono z niego demona JHWH, którego wielbią masoni.

Za każdym razem, kiedy Pan, czyli Bóg ratował czystość rasy ludzkiej, upadli aniołowie zaciekle zwalczali Jego wysiłki.

Abraham był najwyraźniej w pełni człowiekiem, ale Ezaw miał żony hybrydy i z Lotem najwyraźniej było podobnie, Zresztą jego córki miały potomstwo z własnego ojca, co już wtedy mogło być skażeniem genetycznym w tej rodzinie.

Dlatego Bóg specjalnie chronił Abrahama i jego ród i w tym celu Izraelici udali się do Egiptu na 400 lat, aby pozostawić Ziemię Obiecaną dla już wtedy żyjących tam Nefilimów.

Kiedy mała rodzina Izraela rozrosła się w kilku milionowy naród, nadszedł czas na oczyszczenie Ziemi Obiecanej czyli Kanaanu z olbrzymów i Nefilimów.

Podobna sytuacja jak przed potopem. Niemal ich zlikwidowano ale Izraelici nie byli posłuszni i skażenie rozwijało się dalej.

Najwięcej problemu mamy z nazwami, ponieważ Ziemia Obiecana, Kanaan, dzisiejszy Izrael to dokładnie to samo miejsce i dzisiaj jest także okupowane przez hybrydy, które muszą być usunięte.

Więcej w temacie - https://zbawienie.forumotion.com/t12p90-cudowne-wybawienie-ludu-bozego

Nie chcę robić zamieszania...  bounce

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 59
Skąd : Kraków / Polska

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 2nd Wrzesień 2015, 01:13
Straszne zamieszanie z tymi fałszerstwami.... W pewnym momencie byłem w tym tak pogubiony , że praktycznie zrezygnowałem z Biblii.... Ale potem zrozumiałem, że człowiek do życia potrzebuje SŁOWA BOŻEGO i w tej chwili jestem na etapie Jana i Objawienia - wydają mi się bezpieczne...Od dłuższego czasu preferuję więcej modlitwy i "czasu z Bogiem" , czytanie i zastanawianie się czy to nie fałszywka trochę  zostawiłem z boku... Błąd ? Podpowiedzcie skąd brać najstarsze wersje, te które mają szansę być oryginalne ?
A czy polskie wydanie "Septuaginta + Onommastykon" jest coś warte ? Nie pytam o kasę... Sad
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 2nd Wrzesień 2015, 07:51
Byłam od zawsze przekonana(gdy nie posiadałam jeszcze żadnej wiedzy biblijnej)że Biblia nie mogła przetrwac w oryginale do dzisiejszych czasów ale gdzieś zawsze na dnie w sercu czułam, że to co powinniśmy wiedzieć Bóg nie pozwolił ruszyc.
Myślę że miałam rację.
Wszystko co sfałszowane powoli wychodzi na wierzch a podstawy zawsze tam były co wystarczało nam szarakom na nadzieję i miłość do Boga.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 2nd Wrzesień 2015, 10:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Nie trzeba Biblii czytać wielokrotnie by zadziałała. W zasadzie wystarczyło by samo "kazanie na górze" by poruszyć "kamienne serce". Jeśli ktoś raz czytał i stosuje się i uwierzył jest błogosławiony, czyli w naszym rozumieniu szczęśliwy. Bóg popycha do Chrystusa odpowiednich ludzi i oni zmieniają serca.
Ale potem przychodzi diabeł i mówi:
diabeł napisał:"nie wszystko jeszcze poznałeś, nie wszystko zrozumiałeś"

Znowu błogosławiony ten, znaczy się w naszym rozumieniu szczęśliwy, kto umie się obronić lub w porę połapać że schodzi za bardzo na prawo.

Też jak wy uważam że samo Słowo Boże jest pomocne do zbawienia. Nikt nie będzie rozliczany z znajomości czy nie znajomości ksiąg. Dlatego wielu pierwszych będzie ostatnimi w Królestwie.
Dla tego który zna słowo Boże i stara się stosować w życiu, to słowo staje się pokarmem duchowym. Znaczy że daje ulgę za każdym razem jak czyta i przypomina sobie.
Bóg wyposaża człowieka narodzonego w Chrystusie naturą mądrość rozumienia. To znaczy że mogę czytać sfałszowane teksty i nie szkodzą one mojej wierze. Wiem z własnego doświadczenia.

Mogę nawet czytać Pawłowe listy i nie zaszkodzą one mojej wierze, bo widzę gdzie jest ludzkie pisanie, gdzie powtórzone z Bożego Słowa.  I nikt mi tego nie zabierze, i nie wyrwie, 1000 diabłów i demonów. Jeśli tylko jest w nas roztropność, o którą trzeba się wiele modlić szczególnie w tych czasach.
A jest nam widzę potrzebna!
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 59
Skąd : Kraków / Polska

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 2nd Wrzesień 2015, 12:39
Bushi - dokładnie tak jak mówisz, żaden sfałszowany tekst, żaden filmik na YT nie podważy mojej wiary. Usłyszałem głos Boga i to zmieniło moje życie i sposób widzenia świata, teraz coraz częściej "czuję" Jego obecność e moim życiu. Biblii nie czytam po to by "zadziałała" bo to już się stało - czasami tylko chcę coś skonfrontować , sprawdzić czy coś jest zgodne z Pismem a to już chciałbym robić z tekstem w którym było jak najmniej ingerencji...
Kasiu - Ty też masz rację - czuję że Bóg dba o to by to co ważne z Biblii - nie zaginęło....
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4275
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 2nd Wrzesień 2015, 13:07
Olo... i masz rację i nie masz... Very Happy.

Problem polega na tym, że nie uda się schować głowy w piasek, ponieważ wrogowie Boga robią wszystko, aby Biblię i Boga zniesławić, sfałszować i zupełnie ośmieszyć.

Gdyś obejrzał bez większej wiedzy te filmy, które podałem wcześniej, to być może straciłbyś całkowicie wiarę.

A tak możesz to skonfrontować i przekonać się, że gość w sposób oszukańczy żongluje fałszerstwami masoretów.

Niewielu ludzi ma jakiekolwiek pojecie o tym, i dlatego istnieje potrzeba na blogi i artykuły wyjaśniające owe falsze i obronę Słowa Boga oraz oczyszczanie Boga ze wszystkich niesłusznych zarzutów.

Aby to robić potrzebna jest dogłębna wiedza biblijna. Nie twierdzę, że każdy powinien ja posiadać, ale mnie się udało posiąść sporo wiedzy i zrozumienia i tego tematu ataki szatańskie rozbijam w kilku zdaniach w puch.

Dlatego jestem ciągle tak zaciekle atakowany z niemal każdej strony i to forum jest solą w oczach wielu satanistów.

Z tych przyczyn apeluję do tych, którzy także posiadają wiedzę, aby także stawiali czoła i w ten sposób nie tylko oczyszczali Boga z zupełnie fałszywych zarzutów, ale obalając owe zarzuty budowali duchowo tych, którzy są z powodu tych ataków i z powodu braku możliwości ich odparcia przygnębieni.

To są przyczyny, dlaczego ja tak zawzięcie z tym walczę. Very Happy

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 59
Skąd : Kraków / Polska

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

on 2nd Wrzesień 2015, 20:30
No cóż Henryku - Ty też masz rację Very Happy . Miałem na myśli SWOJĄ wiarę i SWOJĄ świadomość - dlatego takich filmików się nie boję bo już po kilku minutach widzę że gość głosi własny przekaz kompletnie różniący się od przekazu biblijnego. Żeby to stwierdzić nie trzeba mieć najwierniejszych tłumaczeń - wystarczy parokrotne przeczytanie Biblii , koniecznie "ze zrozumieniem"... Czasami trafiają się jednak pytania na które nie mam odpowiedzi - a szukając w np Wujku i Brytyjce - znajduję dwa RÓŻNE tłumaczenia. Twoje (Biblia Mesjańska) jest trzecią wersją... I broda mi siwieje... Shocked Mam jednak pełną ufność że TU znajdę odpowiedz, bo fakt tak wściekłych ataków na to forum potwierdza iż "niebezpiecznie" zbliżyliśmy się do ukrywanej PRAWDY.
Sponsored content

Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX Empty Re: Dokładność tektów biblijnych - Septuaginta LXX

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach