Mammografia

Go down

Mammografia

Pisanie by Kasia on 11th Kwiecień 2015, 21:45

.Zanim się zdecydujemy na badanie piersi zastanówmy sie czy warto narażać sie .Mammografia nie tyle co wykrywa raka ale bardziej przyczynia sie do jego rozwoju.Przy tym badaniu nie ma dawki bezpiecznej jezeli chodzi o promieniowanie.
W Polsce dość często reklamowane jest to badanie a w niektórych regionach proponowane nawet za darmo.

Niestety ja ja mam za sobą już jedno ale i ostatnie.

W Austri zdarzają sie sytuacje gdzie już piętnastolatkom skierowanym na badania ogólne mammografia wykonywana jest bez zgody i wiedzy rodziców .
Wbrew powszechnemu przekonaniu i zapewnieniu amerykańskich (i nie tylko) mediów, National Cancer Institiute, American Cancer Socjety (ACS), mammografia nie jest techniką do wczesnego wykrywania raka piersi. W rzeczywistości rak piersi jest obecny na około 8 lat wcześniej zanim dojdzie do jego wykrycia. Mało się mówi, że mammografia stwarza wiele zagrożeń, czas o tym doinformować kobiety!


Pierwsze - ryzyko promieniowania poprzez okresowe badania stwarza znaczne skumulowanie, które powoduje raka piersi. Nieprawdą jest, że promieniowanie z mammografii jest bardzo podobne do ilości promieniowania z tradycyjnego prześwietlenia klatki piersiowej. Rutynowa praktyka to cztery filmy dla każdej piersi, w niektórych przypadkach 1000-krotnie większe niż promieniowanie przy klatce piersiowej, tak więc kobiety przed menopauzą poddawane corocznie przesiewce przez okres 10 lat zbiorą dużą ilość radów na każdą pierś. W dodatku około trzech lat wcześniej przed menopauzą piersi są bardzo wrażliwe na promieniowanie, toteż ryzyko raka piersi z mammografii jest czterokrotnie większe u kobiet, które są cichymi nosicielami AT (ataksja teleangiectasis) genu, tym samym są wysoce wrażliwe na rakotwórcze promieniowanie.


Mammografia to bolesne ściskanie piersi, szczególnie u kobiet przed menopauzą, tym samym może prowadzić do rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych poprzez pękanie drobnych naczyń krwionośnych. Również przed menopauzą zdarza się najwięcej źle zdiagnozowanych nowotworów, w wyniku obecnie stosowanej terapii estrogenowej, równocześnie zwiększa się liczba niepotrzebnych biopsji, także pigułki antykoncepcyjne stwarzają fałszywe alarmy.


ACS za wszelką cenę zwabia kobiety na mammografię w każdym wieku i wmawia się im, że jest to największa protekcja przed wczesnym wykryciem raka i skutecznym leczeniem ... trzeba także wiedzieć, że mammografia to bardzo lukratywny biznes.
avatar
Kasia

Liczba postów : 1188
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Re: Mammografia

Pisanie by Kasia on 24th Kwiecień 2015, 02:10

Okazuje się ,ze mammografia nie tylko jest szkodliwa ale także źle diagnozuje.
Ile w takim razie zdrowych kobiet jest poddawanym leczeniu gdzie rezultatem jest powolne wyniszczanie ich organizmu??? No


Międzynarodowy zespół uczonych wychodzi z założenia, że prawie 1/4 diagnozowanych przypadków raka piersi jest błędna. Uważają oni, że błędna diagnoza prowadzi u tysięcy kobiet do zbytecznego leczenia.

Lekarze – jak wynika z raportu międzynarodowego zespołu uczonych – często błędnie diagnozują nowotwór złośliwy piersi i poddają kobiety wyczerpującemu leczeniu. W Norwegii chodzi o prawie 1/4 wykrytych przypadków. Kobiety dowiedziały się, że mają raka piersi i poddały się leczeniu, mimo, że to nie było konieczne.
„Dziesięć lat od wdrożenia programu badań mammograficznych w odstępie dwuletnim, niepotrzebnej terapii poddano ponad tysiąc kobiet” – podkreślają uczeni w piśmie „Annals of Internal Medicine”.

Jak się okazało, w regionach, gdzie przeprowadza się regularnie badania przesiewowe w kierunku raka piersi, o wiele więcej kobiet usłyszało druzgocącą diagnozę, niż w regionach bez programu badań. Uczeni są przekonani, że 18-25 procent kobiet pada ofiarą błędnej diagnozy.


Z przedstawionych niedawno danych z Holandii wynika, że po wprowadzeniu przed 20 laty badań masowych, wyraźnie zmalały przypadki śmiertelne wśród kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi.

Druga strona medalu
Odwrotną stroną tego medalu jest błędna diagnoza. Niektóre rodzaje nowotworów albo znajdują się w stanie uśpienia, albo rosną tak wolno, że kobiety by tego do końca życia nie wymacały. Mammografia nie potrafi odróżnić takich przypadków od nowotworów złośliwych i dlatego diagnozuje się je jako nowotwór złośliwy i niepotrzebnie leczy.
avatar
Kasia

Liczba postów : 1188
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach