Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 27th Wrzesień 2020, 12:19
Message reputation : 100% (2 votes)
 Księga Izajasza

Rozdział 1:
(24) Dlatego tak mówi Pan Zastępów, Mocarz Izraela: Biada! Ulżę sobie na moich nieprzyjaciołach i pomszczę się na moich wrogach!

(25) I zwrócę swoją rękę przeciwko tobie, i wytopię w tyglu twój żużel, i usunę wszystkie twoje przymieszki.

(26) I przywrócę ci twoich sędziów jak niegdyś, i twoich radców jak na początku. Potem nazywać cię będą grodem sprawiedliwości, miastem wiernym.

(27) Syjon będzie odkupiony przez sąd, a ci, którzy się w nim nawrócą, przez sprawiedliwość.

(28) Odstępców zaś oraz grzeszników spotka zagłada, a ci, którzy opuszczają Pana, zginą.
Rozdział 2:

(2) I w dniach ostatnich góra Pana będzie chwałą a DOM  BOŻY będzie wyniesiony na szczytach wzgórz i będzie wywyższony ponad pagórki i wszystkie narody do niego przyjdą.

(3) I pójdzie wiele narodów i powiedzą: Chodźcie i  pójdźmy na górę Pana, do domu Boga Jakuba, a On będzie nas uczył dróg swoich, a my będziemy chodzić jego drogami, gdyż z Syjonu wyjdzie Prawo, a SŁOWO Pana z Jeruzalemu.

(4) Wtedy będzie sądził pomiędzy narodami narody i zgromi wiele ludów: i przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy: żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej.

(5) Domu Jakubowy! Nuże! Postępujmy w światłości Pana !

Isus Mesjasz Syn Boży jest nazwany przez samego Boga Ojca światłością narodów a Imię Jego - Słowo Boże .

Królestwo Boże na ziemi będzie Królestwem Prawa i sprawiedliwości gdzie Przykazania Boże będą respektowane i egzekwowane przez władzę na czele z Synem Bożym Isusem Chrystusem oraz podległymi Mu królami , sedziami i kapłanami .

Isus Chrystus jako światłość Boga pokaże i nauczy ludzkość wszystkiego co jest dobre w oczach Boga Ojca a buntowników i sprzeciwiających się usunie czego oznaką jest 'laska żelazna ' Jego władzy danej Mu od Ojca .


Objawienie Isusa
Rozdział 19:
(11) I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy.

(12) Oczy zaś jego jak płomień ognia, a na głowie jego liczne diademy. Imię swoje miał wypisane, lecz nie znał go nikt, tylko on sam.

(13) A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

(14) A wojska w niebie następowały za nim na białych koniach, przyobleczone w czysty, biały bisior.

(15) A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego.

(16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów.


W dziale tym będę zamieszczał proroctwa o ustanowieniu 1000 letniego Królestwa przed drugim stwarzaniem oraz jak bedzie ono wyglądać w świetle Słów Boga i Syna, które mamy dostępne w Biblii.

Czas jest BARDZO bliski! bounce  bounce

Wytrwajmy a nasza cierpliwość i wierność zostanie nagrodzona! cheers  cheers  cheers

Mój starszy artykuł w którym starałem się uchwycić i przybliżyć realność Królestwa Bożego z którego szatan zrobił w głowach ludzi bajkowe religijne mrzonki .

I to również poświadcza jak ten wróg, buntownik  i przeciwnik z całych sił walczy przeciwko Bogu i Jego planowi zasiedlenia ziemi przez czystych genetycznie ludzi wolnych od genów szatana i aniołów czyli nasienia węża lub bardziej znany obecnie termin -  hybryd.

https://arzareth.home.blog/2020/02/02/ku-krolestwu-bozemu-czesc-2-druga-nowa-sprawiedliwa-wladza-na-calej-ziemi/

Dwuczęściowy artykuł Henryka :

https://zbawienie.com/my-chcemy-Boga-1.htm

Nasz powrót do naszego Boga to bardzo ważna sprawa ...ponieważ nowe zrozumienie proroctw o bliskim wypełnieniu się Słów Przymierza świadczą o tym że to TEN CZAS.

Czuwajmy !


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 27th Wrzesień 2020, 15:31
Message reputation : 100% (2 votes)
Świetny post i bardzo na czasie. W USA w Waszyngtonie odbył się dzisiaj wielki marsz modlitwy do Boga o pomoc dla USA.
Film można obejrzeć z polskimi napisami ale trzeba je uruchomić.


Jest to niezły gest, aczkolwiek BARDZO, BARDZO spóźniony dla USA, które za swoje mega zbrodnie, masakry na całym świecie morderczych armii USA, masowe przerywania ciąży, masowa pedofilia i pornografia i mnóstwo innych ohydnych rzeczy.


Ale jeden pastor modlił sie mówiąc Bogu, ze Jego szczodrość i niezwykła wyrozumiałość dla grzeszników jest przez Amerykanów doceniana.Polska jest w wielu przypadkach krajem niemal świętym w porównaniu z USA. Przynajmniej Bóg tak o nas myśli i chce On nas uwolnić właśnie od USA i ich przyjaciół z Izraela oraz naszego rządu syjonistycznego.


Muszę postawić sprawę dosyć jasno. To nie jest przypadek, ze otrzymujemy aż tyle informacji biblijnych oraz zrozumienia tego, co się dzieje, co będzie się działo oraz o NASZEJ wspaniałej nadziei na wyzwolenie Słowian, czyli rzeczywistego Narodu Wybranego, któremu Bóg obiecał wyzwolenie.


A dramaty już się zaczynają i w tej chwili arabski kraj Azerbejdżan zaatakował chrześcijańską Armenię. Armenia w 1915 roku została poważnie osłabiona przez mordy Turków. Wymordowano ponad milion Armeńczyków i dzisiaj nadal nie ma winnych.


Tymczasem mamy atak na to państwo, co nie wróży niczego dobrego nie tylko w tym regionie, ale pokazuje nam że cały szatański ponownie zwariował i dąży tym razem na poważnie do III Wojny Światowej.


Artykuł o tym ataku - https://fakty.interia.pl/swiat/news-armenia-wprowadza-stan-wojenny,nId,4757062


My ze swojej strony musimy sie także nieco zmobilizować oraz zachęcić rodaków Słowian i w szczególności Polaków do zaprezentowania Bogu naszego uwielbienia i chęci porzucenia bałwochwalstwa  rozpoczęcia stosowania w życiu WSZYSTKICH 10 Przykazań Bożych.Najwyraźniej Czasy Końca już mamy i w każdym czasie możemy się spodziewać porwania oraz ukazania się znaku Syna Bożego na całym niebie.


Zastanówmy sie więc nieco nad naszymi modlitwami do Boga z prośbami o pomoc, ponieważ owa pomoc już jest nam potrzebna ponieważ syjoniści szykują sie do coraz większych prześladowań.


Corona-19 to pretekst do prześladowania Chrześcijan i owe prześladowania już się ponownie nasilają i bedą nadal narastać, ponieważ zaczyna się powoli okres grypowy czyli będą nasi prześladowcy mieli wielkie wytłumaczenie w stylu - Covid powraca.Pamiętajmy także o jednym, że Bóg tym razem nie pozwoli na wyrządzenie jakichkolwiek większych szkód swojemu Narodowi Wybranemu.

To odkrycie, ponownie poparte wersetami z Ezechiela 37 rozdziału popiera przekonanie, że Żydzi nigdy nie wybudują żadnej świątyni, ponieważ w jest to oficjalna światowa próba ośmieszenia Boga fałszywymi prawami noachidzkimi. A na to według proroctw widać wyraźnie, że do tego Bóg nigdy nie dopuści za mnóstwo ich kłamstw, mordów, zbrodni i wielu przestępstw przeciwko Bogu i Jego sługom. Cierpliwość Boga jest już na wyczerpaniu.Nadchodzi czas na karę dla przestępców i nagrodę dla posłusznych Bogu.


Nie bójmy się ich i ufajmy naszemu Bogu, ponieważ on jest NASZYM Bogiem a MY JESTEŚMY JEGO ŚWIĘTYM LUDEM WYBRANYM.

Przeczytajmy uważnie 37 rozdział księgi Ezechiela.
Te słowa są o wyzwoleniu Słowian oraz o pomoc Boga w zrozumieniu naszej sytuacji, jaka nam zagraża ze strony szatańskich wrogów Boga i Słowian.

Ezechiela 37:(1) Spoczęła na mnie ręka Pana; i wyprowadził mnie w swoim duchu, i postawił mnie na środku równiny, która była pełna kości.
(2) I poprowadził mnie dokoła nich w różne sposoby, i ujrzałem bardzo dużo na powierzchni równiny, były zupełnie wyschłe.
(3) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, czy te kości będą żyły? Ja powiedziałem: Wszechmocny Panie, Ty to wiesz.
(4) I rzekł do mnie: Prorokuj nad tymi kośćmi i powiedz do nich: Kości wyschłe! Słuchajcie słowa Pana!
(5) Tak mówi Wszechmocny Pan do tych kości: Oto Ja sprowadzę na was dech życia.
(6) I dam wam ścięgna, i dam ciało dla was, i powlokę was skórą, i włożę wam mego Ducha, i będziecie żyli, i poznacie, że Ja jestem Pan.
(7) Prorokowałem więc, jak mi Bóg nakazał. A kiedy prorokowałem, powstało drżenie,  a kości zbliżyły się, każda do swego stawu.
(Cool I patrzyłem: a oto ścięgna i ciało rosły na nich; a skóra pojawiła się na wierzchu, ale nie było w nich życia.
(9) I On rzekł do mnie: Prorokuj ku wiatrowi, synu człowieczy, i powiedz wiatrowi: Tak mówi Pan: Przyjdź z czterech stron świata i tchnij nad martwymi, a ożyją.
(10) I prorokowałem, jak mi rozkazał, i dech życia wstąpił w nich i ożyli, i stanęli na nogach - rzesza bardzo wielka.
(11) I rzekł Pan do mnie mówiąc: synu człowieczy, te kości - to cały dom Izraela i oni mówią: nasze kości stały się suche, nasza nadzieja przepadła, jesteśmy bardzo wyczerpani.
(12) Dlatego prorokuj i powiedz im: Tak, mówi Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów i wprowadzę was do ziemi Izraela.
(13) I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy otworzę wasze groby i mogę wyprowadzić swój lud z ich grobów.
(14) I włożę w was mojego Ducha, i będziecie żyli; i umieszczę was na waszej ziemi, i poznacie, że Ja jestem Pan, to powiedziałem i tego dokonam - mówi Pan.
(15) I doszło mnie słowo Pana mówiąc:
(16) Synu człowieczy, weź sobie laskę i napisz na nim: Juda i dzieci Izraela, jego popleczników, i weź sobie także drugą laskę i napisz na nim: Józef, laska Efraima, i wszystkie dzieci Izraela należące do niego.
(17) połączysz razem je obydwa, tak, że one powinny się połączyć w jeden pręt w twoim ręku.
(18) A gdy to się wydarzy, wtedy dzieci twego ludu odezwą się do ciebie: Dlaczego nie wyjaśnisz nam, co przez to rozumiesz?
(19) Wtedy im powiesz: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja wezmę plemię Józefa, które jest w ręku Efraima i jego bratnich plemion izraelskich, i dodam ich do pokolenia Judy, i oni staną się jedną laską w ręce Judy.
(20) Laski, na których napisałeś, będą w twoim ręku na ich oczach .
(21) I powiesz im: Tak mówi Pan Bóg: Ja wybiorę cały dom Izraela spośród narodów, pomiędzy którymi mieszkają, i zgromadzę ich zewsząd, i przyprowadzę ich do ziemi Izraela.
(22) I uczynię z ich jednym narodem w mej ziemi, na górach Izraela, i będą mieli jednego księcia, i już nie będą dwoma narodami, i już się nie rozdzielą na dwa królestwa.
(23) Nie będą się więcej kalać swoimi bałwanami; wyzwolę ich z wszelkich ich przestępstw, przez które zgrzeszyli, i oczyszczę ich; i będą moim ludem, a Ja, Pan będę dla nich Bogiem.
(24) I sługa mój, Dawid, będzie księciem pomiędzy nimi; będzie jeden pasterz nad wszystkimi; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je.
(25) I będą mieszkać w swej ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać,  a sługa mój, Dawid, będzie ich księciem na wieki.
(26) I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi i ustanowię moje sanktuarium pośród nich na wieki.
(27) I mój przybytek będzie pośród nich; będę dla nich Bogiem, a oni będą moim ludem.
(28) I poznają narody, że Ja jestem Pan, który ich uświęca, gdy moje sanktuarium będzie wśród nich na wieki.


Niech tak się stanie, nasz miłosierny Boże i Panie. Niech tak się stanie!

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 27th Wrzesień 2020, 17:10
Message reputation : 100% (2 votes)


Ks.Psalmów 78

"(1) Pieśń pouczająca. Asafowy. Słuchaj, ludu mój, nauki mojej, Nakłońcie uszu na słowa ust moich!

(2) Do przypowieści otworzę usta moje, Opowiem zagadkowe dzieje starodawne.

(3) Cośmy słyszeli i poznali, I co nam opowiadali ojcowie nasi,

(4) Tego nie zataimy przed synami ich, Lecz opowiemy przyszłemu pokoleniu: Chwalebne czyny Pana i moc jego Oraz cudowne dzieła, których dokonał.

(5) Związał Jakuba przykazaniami I ustanowił w Izraelu zakon, Który nadał ojcom naszym, Aby głosili go synom swoim,

(6) Aby poznało go następne pokolenie, A synowie, którzy się urodzą, Znów opowiadali go dzieciom swoim:

(7) Że mają pokładać nadzieję w Bogu I nie zapominać o dziełach Bożych, Lecz strzec przykazań jego;

(Cool Żeby nie byli, jak ojcowie ich, Pokoleniem przekornym i niewiernym, Pokoleniem niestałego serca, Którego duch nie był wierny Bogu.

(9) Synowie Efraima, łucznicy, Uciekli w dniu boju.

(10) Nie strzegli przymierza Bożego, A według zakonu jego nie chcieli postępować.

(11) Zapomnieli o czynach jego I o cudownych dziełach, które im ukazał.

(12) Wobec ojców ich czynił cuda W ziemi egipskiej, na polach Soanu.

(13) Rozdzielił morze i przeprowadził ich, I ustawił wody jak wały.

(14) Prowadził ich za dnia w obłoku, A całą noc w blasku ognia.

(15) Rozłupał skały na pustyni I napoił ich obficie jakby głębiami wód.

(16) Sprawił, że strumienie trysnęły ze skały I wody spływały jak rzeki.

(17) Lecz oni dalej grzeszyli przeciwko niemu I buntowali się przeciwko Najwyższemu na pustyni.

(18) Kusili Boga w sercu swym, Żądając pokarmu według woli swojej.

(19) Mówili przeciwko Bogu tymi słowy: Czy może Bóg zastawić stół na pustyni?

(20) Oto uderzył w skałę I wody trysnęły, a rzeki popłynęły. Czy również będzie mógł dać chleb? Czy przygotuje mięso ludowi swemu?

(21) Przeto Pan, usłyszawszy to, uniósł się gniewem; Ogień zapłonął przeciwko Jakubowi, Także i gniew wybuchnął przeciwko Izraelowi,

(22) Że nie uwierzyli Bogu I nie zaufali zbawieniu jego.

(23) Rozkazał więc obłokom w górze I otworzył bramy niebios.

(24) Spuścił im, jak deszcz, mannę na pokarm I dał im zboże z niebios.

(25) Wszyscy jedli chleb anielski; Zesłał im żywności do syta.

(26) Wzbudził na niebie wiatr ze wschodu I przyniósł mocą swoją wiatr południowy.

(27) Spuścił na nich mięso jak proch, A ptactwo skrzydlate jak piasek morski.

(28) Padło ono pośród ich obozu, Wokół ich namiotów.

(29) Jedli i nasycili się bardzo; I dał im, czego pożądali.

(30) A gdy się nadal nie wyzbyli żądzy, Choć jeszcze pokarm był w ustach ich,

(31) Spadł na nich gniew Boży I pozabijał najznakomitszych wśród nich, A młodzież Izraela powalił.

(32) Mimo to nadal grzeszyli I nie uwierzyli cudownym dziełom jego.

(33) Przeto sprawił, że marnie dokonali dni swoich, A lat swoich w trwodze.

(34) Gdy ich zabijał, szukali go, Nawracali się i skwapliwie garnęli do Boga.

(35) Przypominali sobie, że Bóg jest ich skałą, Że Bóg Najwyższy jest odkupicielem ich.

(36) Schlebiali mu ustami, A językiem okłamywali go,

(37) Bo serce ich nie było szczere wobec niego I nie byli wierni jego przymierzu.

(38) On jednak, będąc miłosierny, Odpuszczał im winę i nie wytracił. Często powściągał swój gniew i nie zapłonął gwałtownością swoją.

(39) Pamiętał o tym, że są ciałem, Tchnieniem, które ulatuje i nie wraca.

(40) Ileż to razy buntowali się przeciwko niemu na pustyni I zasmucali go na pustkowiu!

(41) Ustawicznie kusili Boga I zasmucali Świętego Izraela.

(42) Nie pamiętali czynów jego ręki, Dnia, w którym wyzwolił ich od ciemiężcy,

(43) Gdy czynił w Egipcie znaki, A cuda swe na polach Soanu,

(44) Gdy przemienił w krew rzeki ich A potoki ich tak, że pić nie mogli.

(45) Zesłał na nich robactwo, które ich pożerało, I żaby, które ich trapiły;

(46) Wydał chrząszczom plony ich, A znój ich szarańczy.

(47) Zniszczył gradem winnice ich, A sykomory ich szronem.

(48) Wydał na pastwę gradu bydło ich, A stada ich błyskawicom.

(49) Spuścił na nich zapalczywość swego gniewu, Popędliwość, zaciekłość i utrapienie, Poczet aniołów zagłady.

(50) Dał upust gniewowi swemu, Nie ochronił od śmierci duszy ich, A życie ich wydał zarazie.

(51) Pobił wszystkich pierworodnych w Egipcie, Pierwociny tężyzny męskiej w namiotach Chama.

(52) Jak owce wyprowadził lud swój, A wiódł ich jak trzodę po pustyni.

(53) Prowadził ich bezpiecznie tak, że się nie lękali, A nieprzyjaciół ich przykryło morze!

(54) Przywiódł ich do swojej świętej ziemi, Do góry, którą nabyła prawica jego.

(55) Wypędził przed nimi narody, Wyznaczył sznurem ich dziedzictwo I osadził w namiotach ich plemiona izraelskie.

(56) Oni zaś kusili Boga i buntowali się przeciwko Najwyższemu, I nie strzegli przykazań jego,

(57) Lecz odstępowali i byli niewierni jak ojcowie ich; Zawiedli jak łuk obwisły.

(58) Rozgniewali go swoim bałwochwalstwem na wzgórzach, A bałwanami swymi wzbudzili jego zazdrość.

(59) Bóg usłyszał to, zapłonął gniewem I zupełnie odrzucił Izraela.

(60) Porzucił przybytek w Sylo, Namiot, w którym mieszkał wśród ludzi.

(61) Oddał w niewolę arkę przymierza I chwałę swoją w ręce wroga.

(62) Wydał lud swój na pastwę miecza I rozgniewał się na dziedzictwo swoje.

(63) Ogień pożarł młodzieńców jego, A dziewicom jego nie śpiewano pieśni weselnych.

(64) Kapłani jego padli od miecza, A wdowy jego nie opłakiwały zmarłych.

(65) Lecz Pan ocknął się jakby ze snu, Jak wojownik, który sobie podochocił winem.

(66) Uderzył na tyły wrogów swoich I okrył ich wieczną hańbą.

(67) Wzgardził namiotem Józefa, A plemienia Efraima nie wybrał,

(68) Lecz wybrał plemię Judy I górę Syjon, którą miłuje.

(69) Zbudował świątynię swoją jak wysokie niebo, Jak ziemię, którą ugruntował na wieki.

(70) Wybrał Dawida, sługę swego, Powołał go od trzód owiec.

(71) Przywiódł go do owiec karmiących, Aby pasł Jakuba, lud jego, I Izraela, dziedzictwo jego.

(72) I on pasł ich w prawości serca swego, I prowadził ich rozsądnie ręką swoją."Ks.Psalmów 79.4

"...4) Staliśmy się hańbą dla naszych sąsiadów, Pośmiewiskiem i szyderstwem dla naszego otoczenia.

(5) Dokądże, Panie? Czyż wiecznie gniewać się będziesz? Jak ogień płonąć będzie zapalczywość twoja?

(6) Wylej gniew swój na narody, które cię nie znają, I na królestwa, które nie wzywają imienia twego,

(7) Albowiem pożarli Jakuba I spustoszyli siedzibę jego!

(Cool Nie pamiętaj nam dawnych win; Niech nas rychło spotka miłosierdzie twoje, Bośmy bardzo nędzni!

(9) Wspomóż nas, Boże zbawienia naszego, Dla chwały imienia twego wybaw nas I odpuść grzechy nasze Dla imienia twego!

(10) Czemu narody mają mówić: Gdzież jest Bóg ich? Niech jawna będzie wśród narodów w oczach naszych Zemsta za przelaną krew sług twoich!

(11) Niech dotrze do ciebie jęk więźniów! Mocą ramienia swego uwolnij skazanych na śmierć!

(12) Odpłać sąsiadom naszym siedemkroć urąganie ich, Którym ciebie obrażali, Panie!

(13) My zaś, lud twój i owce pastwiska twojego, Będziemy sławić cię na wieki, Będziemy opowiadać chwałę twoją z pokolenia w pokolenie."

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 29th Wrzesień 2020, 09:46
Message reputation : 100% (2 votes)
Ewangelia Mateusza
Rozdział 12:
(17) Żeby się sprawdziło to, co powiedziano przez proroka Izajasza mówiącego:

(18) Oto sługa mój, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma zadowolenie. Złożę na niego Ducha mego, a ON ogłosi sąd narodom.

(19) Nie będzie się kłócił i nie będzie krzyczał, i nikt na ulicach nie usłyszy głosu jego.

(20) Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, DOPÓKI nie doprowadzi sądu do zwycięstwa.

(21) A w jego imieniu narody będą mieć nadzieję.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 4th Październik 2020, 22:28
Message reputation : 100% (2 votes)
Księga Micheasza
Rozdział 4:
(1)I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a ludy tłumnie będą do niej zdążać.

(2) I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana i do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył swoich dróg, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon i SŁOWO Pana z Jeruzalemu!

(3) Wtedy rozsądzać będzie liczne ludy i rozstrzygać sprawy wielu narodów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej.

(4) I będzie siedział każdy pod swoim szczepem winnym i pod drzewem figowym, i nikt nie będzie szerzył popłochu. Zaiste, usta Pana Zastępów to powiedziały.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 7th Październik 2020, 21:21
Message reputation : 100% (2 votes)
2 Ezdrasza
Rozdział 2:

(40) Weź ponownie swoją pełną liczbę, o Syjonie i zamknij listę twych ludzi w białe szaty ubranych, którzy wypełnili Prawo Pana.

(41) Zupełna jest liczba dzieci twoich, których pożądałeś. Błagaj moc Pana, aby lud twój, który został wezwany na początku, mógł być uczyniony świętym.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 14th Październik 2020, 21:14
Message reputation : 100% (2 votes)
Ewangelia Mateusza
Rozdział 12:

(30) Kto nie jest ze mną, ten jest przeciwko mnie, a kto ze mną nie zbiera, ten rozprasza.

(31) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nie będzie odpuszczone.

(32) A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 15th Październik 2020, 07:35
Message reputation : 100% (2 votes)
1 Henocha
Rozdział 45.

1 Jest to druga przypowieść o tych, którzy odrzucają imię mieszkania świętych i Pana Duchów.

2 Nie wejdą oni do nieba ani nie zstąpią na ziemię: taki będzie los grzeszników, którzy odrzucają imię Pana Duchów i zachowani są na dzień ucisku i niedoli.

3 W owym dniu mój Wybrany zasiądzie na tronie chwały i dokona wyboru ich czynów i niezliczonych ich mieszkań. Duch ich stwardnieje wewnątrz, kiedy ujrzą moich Wybranych i tych, którzy wzywają mojego imienia świętego i chwalebnego.

4 Sprawię w owym dniu, że mój Wybrany zamieszka pośrodku nich, i przemienię niebo i uczynię je wiecznym błogosławieństwem i światłem.

5 I przemienię suchy ląd i uczynię go błogosławieństwem. Sprawię, że moi wybrani zamieszkają na nim. Lecz ci, którzy popełniają grzech i zło, nie będą po nim chodzić.

6 Albowiem spojrzałem na moich sprawiedliwych i nasyciłem ich zbawieniem i postawiłem ich przede mną. Gdy chodzi jednak o grzeszników, to mam gotowy wyrok, aby ich zgładzić z powierzchni ziemi.


Ewangelia Mateusza
Rozdział 25:

(31) A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.

(32) I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.

(33) I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy.

(34) Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata.

(41) Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.

(46) I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 20th Październik 2020, 10:48
Message reputation : 100% (1 vote)
 Księga Jeremiasza
Rozdział 31:

(35) Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię:

(36) Jeżeliby te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną po wszystkie dni.

(37) Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan.


Księga Izajasza
Rozdział 61:

(7) Za to, że hańba ich była podwójna, a zniewaga i opluwanie były ich udziałem, dlatego odziedziczycie podwójną cząstkę w swoim kraju i wieczna radość będzie waszym udziałem,

(Cool Bo Ja, Pan, który miłuję prawo i nienawidzę zbrodniczego łupiestwa, dam im słuszną nagrodę i zawrę z nimi wieczne przymierze.

(9) Ich ród będzie znany wśród narodów, a ich potomstwo wśród ludów; wszyscy, którzy ich ujrzą, uznają ich za ród błogoSŁAWIONY przez Pana.


(10) Bardzo się będę radował z Pana, weselić się będzie moja dusza z mojego Boga, gdyż oblókł mnie w szaty zbawienia, przyodział mnie płaszczem sprawiedliwości jak oblubieńca, który wkłada zawój jak kapłan, i jak oblubienicę, która zdobi się we własne klejnoty.

(11) Bo jak ziemia wydaje swoją roślinność i jak w ogrodzie kiełkuje to, co w nim zasiano, tak Wszechmocny Pan rozkrzewi sprawiedliwość i chwałę wobec wszystkich narodów.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 27th Październik 2020, 20:39
Message reputation : 100% (1 vote)
 Księga Jeremiasza

Rozdział 2:

(19) Karze cię twoja złość, smaga cię twoje odstępstwo. Poznaj więc i zobacz, jak złą i gorzką jest rzeczą, że opuściłaś Pana, swojego Boga, i nie ma u ciebie bojaźni przede mną – mówi Wszechmocny, Pan Zastępów.

Poznaliśmy, zobaczyliśmy i poczuliśmy co to znaczy.Zrozumieliśmy dlaczego.
Księga Ozeasza
Rozdział 5:

(15) Znowu wrócę na swoje miejsce, aż zaczną szukać w skrusze mojego obliczazatęsknią za mną w swojej niedoli.

Ewangelia Mateusza
Rozdział 4:

(17) Od tego czasu Isus rozpoczął przemawiać i mówić: okażcie skruchę, ponieważ przybliżyło się Królestwo Niebios.


Niech się stanie Panie Boże nasz .

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 29th Październik 2020, 20:48
Message reputation : 100% (2 votes)
Ewangelia Mateusza
Rozdział 5:

(20) A mówię wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszy, nie wejdziecie do Królestwa Niebios

Zadajmy sobie pytanie ....

Czy to takie trudne????

Very Happy  Very Happy  bounce  bounce  cheers  cheers

W obydwu Ewangeliach mamy szczególowo podane jak sprawiedliwi byli ówcześni faruzeusze i uczeni w Piśmie ... Evil or Very Mad  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  No

Już nie mówiąc że dzisiejsi są jeszcze gorsi... affraid  affraid  Exclamation
 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 13th Listopad 2020, 23:05
Message reputation : 100% (2 votes)
Psalm 2

(1) Dlaczego poganie szaleją, a narody myślą o próżnych rzeczach?

(2) Królowie ziemi powstali, a władcy zebrali się przeciwko Panu i przeciw Jego Pomazańcowi

(3) mówiąc; zerwijmy ich więzy i zrzućmy z siebie ich jarzmo!

(4) Ten, kto mieszka w niebie, wyśmieje ich z pogardą, a Pan będzie z nich drwił.

(5) Wtedy przemówi do nich w swym gniewie i sprawi im kłopot w swojej furii.

(6) Ale ja zostałem uczyniony przez niego królem na Syjonie, Jego świętej górze

(7) ogłaszając zarządzenie Pana: Pan rzekł do mnie: Ty jesteś moim Synem, dziś cię zrodziłem.

(Cool Proś mnie, a dam tobie pogan jako dziedzictwo twe, a krańce ziemi za posiadłość twoją.

(9) Będziesz nimi rządził prętem żelaznym; rozbijesz je na kawałki jak naczynia garncarza.

(10) Teraz więc zrozumcie, królowie, bądźcie pouczeni wszyscy, którzy sądzicie ziemię.

(11) Służcie Panu z bojaźnią i weselcie się w nim z drżeniem.

(12) Przyjmijcie naganę, aby Pan nie rozgniewał się w żadnej chwili, a wy zginęlibyście od sprawiedliwej drogi: kiedy gniew jego się rozpali: błogosławieni są wszyscy, którzy Mu ufają.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 30th Listopad 2020, 08:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Księga Kapłańska

Rozdział 26:

(1) Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

(2) Będziecie przestrzegać moich sabatów i czcić moją świątynię; Jam jest Pan.

(3) Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i przestrzegać moich przykazań i je wykonywać,

(4) To dam wam deszcze w swoim czasie właściwym, a ziemia dawać będzie swój plon i drzewo polne swój owoc.

(5) Młocka trwać będzie u was do winobrania, a winobranie trwać będzie do siewu, będziecie jedli swój chleb do syta i będziecie mieszkać bezpiecznie w swojej ziemi.

(6) Udzielę pokoju temu krajowi, będziecie spoczywać, a nikt was nie przestraszy. Wytępię dzikie zwierzęta z ziemi i miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj.

(7) Będziecie ścigać swoich wrogów, a oni padną przed wami od miecza.

(Cool Pięciu waszych będzie ścigać stu, a stu waszych będzie ścigać dziesięć tysięcy i wasi wrogowie padną przed wami od miecza.

(9) Zwrócę się ku wam, rozplenię was i rozmnożę oraz umocnię przymierze moje z wami.

(10) Będziecie spożywali zboże z poprzednich zbiorów, ale potem usuniecie stare, aby móc zrobić miejsce dla nowego.

(11) Umieszczę też przybytek mój wśród was i dusza moja nie obrzydzi was sobie.

(12) Będę się przechadzał wśród was i będę waszym Bogiem, a wy będziecie moim ludem.

(13) Jam jest Pan, Bóg wasz, który wyprowadziłem was z ziemi egipskiej, abyście nie zostali ich niewolnikami, połamałem drewna waszego jarzma i sprawiłem, że wyprostowani chodzić możecie.

(14) Ale jeżeli nie będziecie mnie słuchać i nie będziecie wypełniać tych wszystkich przykazań,

(15) Jeżeli wzgardzicie moimi ustawami oraz jeżeli będziecie odczuwali odrazę do moich praw i nie będziecie wypełniali wszystkich moich przykazań, podważając moje przymierze z wami,

(16) To i Ja uczynię wam to: Nawiedzę was trwogą, wycieńczeniem i gorączką, które wyniszczają oczy i trawią życie. Daremnie będziecie siać swoje ziarno, bo zjedzą je wasi nieprzyjaciele.

(17) I zwrócę moje oblicze przeciwko wam, i będziecie pobici przez waszych nieprzyjaciół. Panować będą nad wami wasi przeciwnicy i rzucicie się do ucieczki, choć nikt was nie będzie ścigał.

(18) A jeżeli mimo to nie będziecie mnie słuchać, to nadal was smagać będę siedmiokrotnie za wasze grzechy.

(19) Złamię wyniosłą pychę waszą i uczynię wasze niebo jak z żelaza, a ziemię waszą jak ze spiżu.

(20) Daremne będą wysiłki wasze, ziemia wasza nie wyda swego plonu, a drzewo tej ziemi nie wyda swego owocu.

(21) A jeżeli będziecie postępować wobec mnie opornie i nie będziecie chcieli mnie słuchać, pomnożę siedmiokrotnie ciosy na was za wasze grzechy:

(22) Ześlę na was dzikie zwierzęta, a te pozbawią was dzieci i wytępią wasze bydło oraz uszczuplę waszą liczbę tak, że wasze drogi opustoszeją.

(23) Jeżeli i przez to nie dacie mi się pouczyć i będziecie postępować wobec mnie opornie,

(24) To również i Ja postąpię wobec was opornie i także Ja uderzę was siedmiokrotnie za wasze grzechy.

(25) Sprowadzę na was miecz, który pomści złamane przymierze. A gdy zbierzecie się w waszych miastach, ześlę na was zarazę i będziecie wydani w ręce wroga.

(26) A kiedy złamię podporę waszego chleba, dziesięć kobiet będzie piec wasz chleb w jednym piecu. Będą wam wydzielać chleb na wagę, wy zaś będziecie wprawdzie jeść, ale się nie nasycicie.

(27) Jeżeli i po tym słuchać mnie nie będziecie i będziecie postępować wobec mnie opornie,

(28) To i Ja wystąpię z gniewem przeciwko wam i także Ja ukarzę was siedmiokrotnie za wasze grzechy.

(29) Będziecie jedli ciało waszych synów, również ciało waszych córek jeść będziecie.

(30) Spustoszę wasze wzgórza i rozwalę wasze obeliski, i rzucę wasze trupy na rozwaliska waszych bałwanów, i obrzydzi was sobie moja dusza.

(31) Obrócę wasze miasta w ruiny i spustoszę wasze świątynie, i nie będę wąchał woni waszych ofiar.

(32) Ja sam spustoszę ziemię tak, że osłupieją nad nią wasi wrogowie, którzy na niej zamieszkają.

(33) Was zaś rozproszę między narodami i jeszcze za wami dobędę miecza, i ziemia wasza stanie się pustkowiem, a miasta wasze ruiną.

(34) Wtedy ta ziemia będzie miała spłacone jej zaległe sabaty przez wszystkie dni jej spustoszenia, a wy będziecie w ziemi waszych wrogów. Wtedy odpocznie ziemia i otrzyma swoje sabaty.

(35) Przez wszystkie dni spustoszenia będzie odpoczywać, gdyż nie odpoczywała w czasie waszych sabatów, kiedyście wy na niej mieszkali.

(36) Tym, którzy pozostaną przy życiu wśród was, włożę zwątpienie do ich serc w ziemiach ich wrogów, i płoszyć ich będzie nawet szelest zdmuchniętego z drzewa liścia, i będą uciekać jak się ucieka przed mieczem, i będą padać, choć nikt ich nie ściga.

(37) Będą się potykać jeden o drugiego, jak się to dzieje, gdy się ucieka przed mieczem, choć nikt nie ściga. Nie będziecie mogli ostać się wobec waszych wrogów.

(38) Zginiecie wśród narodów i pochłonie was ziemia waszych wrogów.

(39) A ci, którzy z was się ostaną, zgniją za swoje grzechy w ziemiach waszych wrogów, a także za winy swoich ojców zgniją jak i oni.

(40) Będą wyznawać swój grzech i grzech swoich ojców, że odstąpili ode mnie i że postępowali wobec mnie opornie.

(41) Więc i Ja będę postępował wobec nich opornie i zaprowadzę ich do ziemi ich wrogów. Może wtedy ukorzy się ich nieobrzezane serce i wtedy zapłacą za swoje winy.

(42) Wspomnę na moje przymierze z Jakubem, a także na moje przymierze z Izaakiem, a ponadto wspomnę na moje przymierze z Abrahamem; wspomnę i tę ziemię.

(43) A ziemia ta będzie przez nich opuszczona i będzie miała spłacone jej zaległe sabaty przez to, że opustoszeje z ich powodu, oni zaś odpłacą za swoje winy, ponieważ wzgardzili moimi prawami, a moje ustawy obrzydziła sobie ich dusza.

(44) A jednak, gdy przebywać będą w ziemi swoich wrogów, nie wzgardzę nimi i nie obrzydzę ich sobie tak dalece, by ich wytępić i naruszyć moje przymierze z nimi, gdyż Ja, Pan, jestem ich Bogiem.

(45) I wspomnę dla nich na przymierze z przodkami, których wyprowadziłem z ziemi egipskiej na oczach narodów, aby być ich Bogiem; Jam jest Pan.

(46) Te są ustawy, wyroki i prawa, które Pan ustanowił między sobą a między synami izraelskimi na górze Synaj za pośrednictwem Mojżesza.Nasz Bóg spełnił wszystkie Słowa proroctwa Przynierza - możemy być PEWNI że spełni i ...końcowe jego słowa!

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 6th Grudzień 2020, 14:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Księga Jeremiasza
Rozdział 30:

(1) Słowo, które dotarło do Jeremiasza od Pana tej treści:

(2) Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Spisz w księdze wszystkie słowa, które mówiłem do ciebie ,

(3) Bo oto nadchodzą dni - mówi Pan - że sprowadzę niewolę mojego ludu, Izraela i Judy - mówi Pan - i przyprowadzę ich z powrotem do ziemi, którą dałem ich przodkom. I będą panami tej ziemi.

(4) A to są słowa, które wypowiedział Pan odnośnie Izraela i Judy:

(5) Tak powiedział Pan: Usłyszycie głos trwogi, trwogę ale pokoju nie będzie,

(6) Zapytajcie i patrzcie, czy mężczyzna może urodzić dziecko? I pytajcie o lęk, w którym będą trzymać swe biodra i szukać bezpieczeństwa, ponieważ widziałem każdego męża z jego rękami na biodrach a twarze ich stały się pobladłe

(7) Ponieważ ten dzień jest wielki  i nie ma mu podobnego. Jest to czas utrapienia dla Jakuba, jednak będzie z niego WYZWOLONY.


(Cool W owym dniu - powiedział Pan, złamię jarzmo z ich karków i rozerwę ich więzy, i nie będą już służyć obcym.


(9) I będą służyć Panu, ich Bogu, i wzbudzę im Dawida, ich króla.


(12) Tak mówi Pan: sprowadziłem na ciebie zniszczenie twój cios jest bolesny.

(13) Nie ma nikogo aby osądzić twoją sprawę, byłeś boleśnie leczony ku uzdrowieniu, nie ma pomocy dla ciebie.

(14) Wszyscy twoi przyjaciele zapomnieli ciebie, nie będą o nic pytać ponieważ uderzyłem cię, jak uderza wróg, okrutnym smaganiem, twe grzechy obfitują ponad wszelką twoją niegodziwość.

(15) Twoje grzechy obfitowały w mnóstwie twych nieprawości, dlatego oni tobie to uczynili.

(16) Dlatego wszyscy, którzy cię pożerali, będą zjedzeni, a wszyscy twoi wrogowie będą jeść całe swoje ciało. Ci, którzy cię niszczyli, staną się łupem i poddam twych grabieżców na ograbienie.

(17) Bo spowoduję twoje uzdrowienie, wyleczę cię z twojej ciężkiej rany - mówi Pan - bo nazwano cię odrzuconą, ona jest ofiarą, o którą nikt się nie pyta.

(18) Tak powiedział Pan: Oto Ja odwrócę niewolę Jakuba i zmiłuję się nad jego więźniami, i miasto będzie zbudowane na jej wzgórzu, a lud się osiądzie na swoim miejscu.

(19) I wystąpią spośród nich śpiewacy i okrzyk weselących się, rozmnożę ich i nie będzie ich mało.

(20) I ich synowie pójdą jak przedtem a ich świadectwa ustanowione będą przede mną, ale nawiedzę tych, którzy ich skrzywdzili.

(21) Ich mocarze będą ponad nimi, a ich książę będzie postępował osobiście a oni powrócą do mnie i zbiorę ich a oni powrócą do mnie, gdyż któż jest ten, który nastawił swe serce aby do mnie powrócić? Mówi Pan.
(23) Bo wyszedł gniewny gniew Pana, wyszedł wicher gniewu, który spadnie na bezbożnych.


(24) Gwałtowny gniew Pana nie powróci, zanim się nie wypełni i nie ustanowi zamiarów jego serca; w dniach ostatecznych będziecie znali te rzeczy._________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

on 18th Styczeń 2021, 06:42
 Księga Izajasza
Rozdział 32:

(1) Oto król będzie rządził w sprawiedliwości, a książęta według prawa będą panować.

(2) I będzie każdy jak kryjówka przed wiatrem i jak schronienie przed ulewą, jak strumienie wód na suchym stepie, jak cień potężnej skały w ziemi spragnionej.

(3) I oczy tych, którzy widzą, nie będą oślepione, i uszy tych, którzy słyszą, będą uważnie słuchać.

(4) Umysł skwapliwych zyska właściwe poznanie, a język jąkałów będzie mówił szybko i wyraźnie.

(5) I głupiego już nie będą nazywali szlachetnym, a o łotrze nie będą mówić, że zacny.

(6) Bo głupi mówi głupie rzeczy, a jego serce knuje złość, popełnia niegodziwość i mówi przewrotnie o Panu, dopuszcza, że głodny cierpi niedostatek, a pragnącemu odmawia napoju.

(7) Oręż łotra jest zgubny, ma on zdradzieckie zamysły, chcąc nędzarzy zrujnować słowami kłamliwymi, chociaż sprawa ubogiego jest słuszna.

(Cool Lecz szlachetny ma MYŚLI szlachetne, i on obstaje przy tym, co szlachetne.

(9) Wy, beztroskie kobiety, powstańcie, słuchajcie mojego głosu, wy, córki, pewne siebie, nadstawcie uszu na moje słowo!

(10) Nie dłużej niż za rok będziecie drżeć, wy pewne siebie! Gdyż winobranie się skończyło, a owocobrania już nie będzie.

(11) Drżyjcie, wy beztroskie, przeraźcie się, wy zadufane! Ściągnijcie szaty i obnażcie się, a przepaszcie biodra.

(12) Uderzcie się w piersi, narzekając nad rozkosznymi polami, nad urodzajnymi winnicami,

(13) Nad rolą mojego ludu, która porasta cierniem i ostem, nad wszystkimi rozkosznymi domami, nad miastem wesołym!

(14) Bo pałace są opuszczone, ustała wrzawa miasta, zamek i baszta strażnicza stały się na zawsze jaskiniami, miejscem uciechy dzikich osłów, pastwiskiem trzód,

(15) Aż będzie wylany na nas Duch z wysokości. Wtedy pustynia stanie się urodzajnym polem, a urodzajne pole będzie uważane za las.

(16) I zamieszka na pustyni prawo, a sprawiedliwość osiądzie na urodzajnym polu.

(17) I pokój stanie się dziełem sprawiedliwości, a niezakłócone bezpieczeństwo owocem sprawiedliwości po wszystkie czasy.

(18) I zamieszka mój lud w siedzibie pokoju, w bezpiecznych mieszkaniach i w miejscach spokojnego odpoczynku.

(19) Lecz las padnie znienacka, a gród legnie w poniżeniu.

(20) Szczęśliwi jesteście, gdyż możecie siać nad każdą wodą, woły i osły wszędzie puszczać wolno.

 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
Sponsored content

Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi. Empty Re: Proroctwa o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach