Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 983
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Dlaczego Kain jako syn węża nie musiał być gigantem? Empty Dlaczego Kain jako syn węża nie musiał być gigantem?

on 19th Wrzesień 2019, 07:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Przed odpowiedzią na to pytanie przeczytajmy rozdział 18 z 2 Księgi Henoha:


A ci mężowie wzięli mnie na swoje skrzydła i umieścili mnie na piątym niebie, a widziałem tam niezliczone armie zwane Obserwatorami. Ich wygląd był podobny do wyglądu istoty ludzkiej, a ich rozmiar był większy niż dużych gigantów. Ich twarze były przygnębione, a cisza ich ust była wieczna.

I nie było wielbienia w piątym Niebie. Następnie powiedziałem do mężczyzn, którzy byli ze mną: "Jakie jest wytłumaczenie, że ci są tak bardzo przygnębieni, a ich twarze posępne, a ich usta milczące? Dlaczego nie ma wielbienia w tym Niebie?" A ci mężowie odpowiedzieli mi: "To są Obserwatorzy, którzy odwrócili się od Pana, 200 miriadów wraz z ich księciem Satanailem. I podobni do tych są ci, którzy zeszli jako więźniowie w szeregu, którzy są w drugim niebie, uwięzieni w wielkiej ciemności. A trzech z nich zstąpiło na ziemię z Tronu Pana na miejsce Hermon i złamali obietnicę na ramieniu góry Hermon.

I ujrzeli córki ludzkie, jakże piękne były; i wzięli je sobie za żony, a ziemia była skalana ich uczynkami. Oni i żony człowiecze stworzyli wielkie zło w całym czasie tego wieku, działali bezprawnie i ćwiczyli mieszanie się i one rodziły olbrzymów, wielkich potworów i wielką wrogość.

Oto dlaczego Bóg osądził ich wielkim sądem; i opłakują oni swoich braci, i będą zagniewani Wielkim Dniem Pana. "

Powiedziałem do Obserwatora: "Widziałem waszych braci i ich czyny, ich udręki i ich wielkie modlitwy i modliłem się za nich. Ale Pan skazał ich pod ziemią, aż niebo i ziemia zostaną na zawsze zakończone". A ja powiedziałem: "Dlaczego czekacie na swoich braci? I dlaczego nie odprawiacie wielbienia  przed Obliczem Pana? Rozpocznijcie swoje wielbienie i odprawiajcie liturgię przed Obliczem Pana, abyście nie rozgniewali waszego Pana Boga do granic."

A oni zareagowali na moje zalecenie, i stali w czterech pułkach w tym niebie. A oto, gdy stałem z tymi mężami, 4 trąby trąbiły zgodnie z wielkim dźwiękiem, a Obserwatorzy zaczęli w jedności śpiewać.  Ich głos urósł przed Obliczem Pana, żałośnie i wzruszająco.

Otóż jak sami przeczytaliśmy Obserwatorzy czyli Czuwajacy nieba jako klasa aniołów jest rozmiarami większa od gigantów którzy się z nich narodziło  przed potopem .

200 aniołów, którzy związali się przysiegą przekleństwa na górze Hermon przybrali ludzkie kształty, inaczej na logikę nie mogli by uprawiać sexu z kobietami ludzkimi .

O Tym mówi 1 Księga Henoha :
15:
3 Dlaczego opuściliście wysokie, święte i wieczne niebo i złączyliście się z kobietami i staliście się nieczyści z córkami ludzkimi, wzięliście sobie żony i postąpiliście tak, jak synowie ziemscy i zrodziliście synów gigantów?

4 Byliście duchowymi, świętymi, żyjącymi Życiem wiecznym, a staliście się nieczyści z powodu kobiet. Zrodziliście [dzieci] poprzez krew ciała. Zapałaliście ludzkim pożądaniem i stworzyliście ciało i krew tak, jak czynią to ludzie, którzy umierają i ulegają zniszczeniu.

Stworzyli sobie ciała lecz ich DNA pozostało bez zmian  i zrodzili gigantów, którzy i tak byli mniejsi od ich prawdziwej postury niebiańskiej.

Ktoś może zapytać dlaczego po potopie już nie rodzili się giganci?

Odpowiedź jest prosta po potopie Bóg znacznie ograniczył życie ludzkie i ludzie zaczęli słabnąć stąd rozmiar nefilimów stawał się coraz mniejszy.

Bóg osłabił człowieka by go ratować ponieważ wiedział że ten proceder związków nierządnych nie zniknie .

Kain jako syn węża czyli archanioła nie musiał być gigantem .

Archniolowie jest to inna klasa aniołów i nigdzie w Bibli nie ma wzmianki że są oni gigantycznego wzrostu a o Czuwajacych mamy taką informacje .

Więc twierdzenie że Kain musiał być gigantem jako syn węża jest niebiblijne.

Czuwajacy według Bibli to gwiazdy.
Szatan według Bibli to wąż.

Dwa odmienne DNA
.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach