Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 12:11
Message reputation : 100% (1 vote)
Jakiś czas temu Cyryl zamieścił na forum komentarz który napisałem na Jego blogu
Oto on :
https://zbawienie.forumotion.com/t361p25-moje-posty-artykuly-i-cenne-materialy#16876

Teraz chciałbym niejako rozbudować tą myśl. Okąd Cyrylowi dane było odkryć że "mały róg " to Edom dużo rzeczy stało się jasne .

Daniel 7 :
25) "Będzie wypowiadał różne słowa przeciw Najwyższemu i będzie usuwał świętych Najwyższego. Będzie mu się wydawało, że może zmieniać pory i prawa .Będzie to oddane w jego ręce aż do określonego czasu i czasów, i połowy czasu.
26)Wtedy zasiądzie sąd i usuną to samowladztwo, tak by już całkiem zniknęło i zginęło na zawsze ."

Wynika stąd że władza Edomu będzie trwała do określonego czasu a tym czasem będzie CZAS RZADÓW BESTII TJ. 42 MC.
Także tutaj jest o tym mowa

Daniel 7:
11)"Kierowałem swą uwagę na dźwięk tych butnych słów, które ów róg wypowiadał, aż do chwili gdy stwór został zgładzony. Jego ciało wydano na zniszczenie przez spalenie w ogniu.
12)Także pozostałym zwierzętą odebrana została władza i wyznaczono im długość życia aż do określonej pory i pory .
13) Patrzyłem dalej w tym nocnym widzeniu , a tu nadchodzi wśród obłoków nieba jakby syn człowieczy. Przybliżył się do Dawniejszego od dni i stanal przy Nim .
14)I oddana została władza i część, i królowanie. Wszystkie ludy ,plemiona i szczepy mówiące odrębnymi językami jemu będą służyły. A ta jego władza władza wieczną. Ona nie przemianie.
Królestwo jego nie ulegnie zniszczeniu ."

Wynika stąd że mały róg czyli Edom będzie wypowiadał swoje słowa tylko do czasu aż zostanie zniszczona bestia 4 czyli Rzym potem Szatan odda władzę Bestii.
Dlaczego tylko do tego czasu będzie on mówił? Bo jak Szatan przegra walkę o chłopczyka w niebie i Izrael zostanie wyzwolony i cała ziemia dowie się o tym to wtedy mowa Edomu się załamie -ludzie dowiedzą się że Edom jest Edomem a nie Izraelem !
Szatan zostanie pokonany a wraz z nim jego lud wybrany czyli Edom - władza zostanie przekazana Bestii której celem (myślę) będzie ochrona "wolności " nasienia węża przed zbliżającym się wielkimi krokami Królestwem Bożym .

4 Bestia z Daniela to Rzym .
Rzym rządzi do dzisiaj, Rzymem rządzi Edom A Edomem rządzi sam szatan dopóki nie zostanie on zmuszony przez Boga i Syna do ooddania władzy w ręce Bestii.

Wiemy że Bestia z Objawienia Jana to będą upadli aniołowie, starożytni bogowie , kosmici ,anunaki i czy jak ich tam świat szatana nazwie.My wiemy że to będą upadli aniołowie i to zapewne w wysokiej randze .

Zauważyłem taka anologię jeśli chodzi o tożsamość Bestii:

Objawienie 13:
(2) "A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc."

A teraz Daniela 7 :
(2) "Ja, Daniel patrzyłem, a oto cztery wiatry niebiańskie gwałtownie wiały ponad wielkim morzem.

(3) I cztery wielkie zwierzęta wyszły z morza, każde inne od drugiego.

(4) Pierwsze było jak lwica i jej skrzydła jak orle skrzydła. Patrzyłem dopóki jej  skrzydła były wyrwane; wtedy podniosła się z ziemi i stanęła na dwóch ludzkich stopach i ludzkie serce. było jej dane.

(5) A oto druga bestia druga bestia była podobna do niedźwiedzia; podtrzymywała się z jednej jednej strony, w ustach były trzy żebra między zębami powiedziały do niej: Wstań, pożeraj dużo ciała!

(6) Potem spojrzałem, i zobaczyłem inną dziką bestię jako lamparta i  miała na sobie cztery skrzydła ptaka, i  dzikie zwierzę miało cztery głowy, i władza była jej dana."

Bestia z Objawienia ma cechy wyglądu trzech zwierząt z Daniela czyli Babilonu , Medo-Persji oraz Grecji.
Skoro 42 miesiące mają być rządami wysokiej rangi upadłych to w tych podobieństwach wyglądu jest na to dowód.
Myślę że Bestia z Objawienia to będzie taka Ultra Bestia złożona z trzech bestii opisanych u Daniela.

To się wkrótce okaże gdy Smok nasz zażarty wróg zostanie pokonany a nasz Bóg da poznać światu SWOJĄ MOC I POTĘGĘ ! Very Happy

Chwała Świętemu Izraela Naszemu Bogu !
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 13:49
No to mamy problem prawie rozwiązany. 

Te wersety Daniela cytowałeś Bartku z BT2, prawda?

Używaj o ile możesz Biblii Mesjańskiej, ponieważ jest tam wiele poprawek z Septuaginty. 

Także w tym przypadku. Przypadkiem dzięki tobie wpadłem na wielki trop.

Uwaga... proszę zapiąć pasy!!!!!!!!!!!!


Najpierw werset z Biblii Mesjańskiej, poprawiony z Septuaginty i zgodny z Biblią Króla Jakuba, opartej także częściowo na Septuagincie.

Daniela 7:(25) I będzie mówił słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył świętych Najwyższego, będzie planował zmienić czasy i zakon;i [moc] zostanie dana w jego ręce na czas, czasy i połowę czasu. .
(26) Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić.[/size]

To jest jakiś przyszły król, być może Netanyahu.


Przeczytajmy uważnie ten tekst: będzie planował zmienić czasy i zakon

Czasy - być może chodzi o kalendarz żydowski.

Zakon - Żydzi chcą zmienić Prawo na Noachidzkie, które nie jest Prawem Bożym i jest już zmienione, ponieważ trzy przykazania usunięto z Zakonu, czyli z 10 Przykazań Zakonu, ale nie one będą stosowane jako takie, ale żydowska ich interpretacja czyli co najmniej 200 różnych praw luźno opartych na siedmiu Bożych prawach. Takiego Prawa nigdy nasz Bóg nikomu nie dał.


Ale Żydzi twierdzą, że Bóg dał je Noemu. To kłamstwo!


W ten sposób mamy potężny problem rozwiązany!


Król będzie planował zmienić czasy i zakon. A to znaczy, że do tego nie dojdzie!

Król także oznacza jego naród, bez którego nie może być królem czyli Cyryl i Bartek maja rację.

Są to Edomici, dzisiaj nazywani Chazarami! Będzie to król chazarski. Wszystko się zgadza.

Najwyraźniej on obejmie władzę już po porwaniu 144 tyś  i uprowadzeniu Słowian (Izraelitów) na pustynię. Będzie męczył tych chrześcijan spoza Słowian.

I jeszcze jedna kwestia.

Jeżeli to nastąpi po porwaniu i wyprowadzeniu na pustynię, to znaczy... że porwanie i wyprowadzenie na pustynię może nastąpić w każdej chwili, jeszcze przed próbami wprowadzenia praw Noachidzkich!

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 14:21
Message reputation : 100% (1 vote)
Jeszcze ja dołoże fragment z z Pisma , który to idealnie potwierdza Wink

Izajasza 51

"1) Słuchajcie mnie, wy, którzy dążycie do sprawiedliwości, wy, którzy szukacie Pana. Spójrzcie na skałę, z której jesteście wyciosani, i na kamieniołom, z którego jesteście wydobyci!

(2) Spójrzcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, waszą rodzicielkę, gdyż jego jednego powołałem, lecz pobłogosławiłem go i rozmnożyłem.

(3) Gdyż Pan pocieszy Syjon, pocieszy wszystkie jego rozpadliny. Uczyni z jego pustkowia Eden, a z jego pustyni ogród Pana, radość i wesele zapanują w nim, pieśń dziękczynna i dźwięk pieśni.

(4) Usłyszcie mnie, usłyszcie mnie, mój ludzie i królowie wasi, słuchajcie mnie: ponieważ prawo przystąpi ode mnie, a mój sąd stanie się światłem narodów.

(5) Moja sprawiedliwość biegnie szybko, moje zbawienie postępuje jak światłość, na moim ramieniu będą polegać narody, wyspy będą mnie wyczekiwać, i na moim ramieniu będą polegać.

(6) Podnieście ku niebu oczy i spojrzyjcie na ziemię w dole; niebo pociemniało jak dym, ziemia stanie się jak szata, a jej mieszkańcy poginą podobnie: ale moja sprawiedliwość nie upadnie.

(7) Słuchajcie mnie, wy, którzy znacie wyrok, ludu, w którego sercu jest prawo, nie bójcie się zarzutów ludzi i nie dajcie się pokonać ich pogardą.

(Cool Bo jak ubiór zostanie pożarty przez czas, jak wełna będzie pochłonięta przez mola; lecz moja sprawiedliwość trwać będzie wiecznie, a moje zbawienie dla wszystkich pokoleń.

(9) Obudź się, obudź się, Jeruzalem. oblecz się w siłę ramienia Obudź się wcześnie, jak starożytne pokolenie.

(10) Czy nie tyś osuszyło morze, wody wielkiej toni, uczyniło drogę poprzez głębiny morskie, aby przeszli odkupieni?

(11) I wrócą odkupieni przez Pana, i przybędą na Syjon z okrzykiem radości, a wieczna radość będzie nad ich głowami, dostąpią radości i wesela, zniknie zmartwienie i wzdychanie.

(12) Ja, Ja jestem tym, który was pociesza. Kim jesteś ty, że się boisz człowieka śmiertelnego, syna człowieczego, który ginie jak trawa?

(13) A zapomniałeś Pana, swojego Stworzyciela, który rozciągnął niebiosa i założył ziemie? Ustawicznie, dzień po dniu, drżysz przed zawziętością gnębiciela, ilekroć zamierza niszczyć. A gdzie się podziała zawziętość gnębiciela?

(14) Spętani będą szybko rozpętani i nie umrą w dole, i nie braknie im chleba.

(15) Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, Ja wzburzam morze tak, że szumią jego fale: Pan Zastępów, to jest jego imię.

(16) I włożyłem moje słowa w twoje usta i ukryłem cię w cieniu mojej ręki, aby rozciągnąć niebiosa i założyć ziemię, i powiedzieć do Syjonu: Ty jesteś moim ludem!

(17) Zerwij się, zerwij się, powstań, Jeruzalemie, któreś piło z ręki Pana kubek jego gniewu, wychyliło do dna kubek odurzającego napoju!

(18) Nie było wśród wszystkich jego synów, których urodziło, takiego, który by je poprowadził, nie było wśród wszystkich synów, których wychowało, takiego, który by je ujął za rękę.

(19) Podwójny to cios, który cię dotknął - kto okaże ci współczucie? Spustoszenie i grabież, głód i miecz - jak mam cię pocieszyć?

(20) Twoje dzieci leżały w omdleniu na rogach wszystkich ulic, jak antylopa w sieci, oszołomione gniewem Pana, gromem twojego Boga,

(21) Dlatego słuchaj tego, nieszczęśliwe, oszołomione, lecz nie winem!

(22) Tak mówi twój Wszechmogący Pan i twój Bóg, który broni sprawy swojego ludu: Oto biorę z twojej ręki kubek odurzającego napoju, kubek mojego gniewu, już z niego pić nie będziesz!

(23) A dam do ręki twoich gnębicieli, którzy mówili do ciebie: Pochyl się, abyśmy przeszli po tobie! Tyś nadstawiało swój grzbiet jak ziemię i jak ulicę dla pieszych."

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 14:40
Message reputation : 100% (1 vote)
Dokładnie Henryku a gdy 144 000 powróci razem z Królem Isusem to Edom zostanie zniszczony jako naród obłożony klątwą pańską o czym czytamy w księgach proroków między innymi w księdze 
Abdiasza:

(15) Gdyż bliski jest dzień Pana na wszystkie narody. Jak postępowałeś, tak postąpią z tobą. Odpłata za twoje postępki spadnie na twoją głowę.

(16) Bo jak piliście na mojej świętej górze, tak pić będą stale wszystkie narody; pić będą i chłeptać, i będzie z nimi tak, jak gdyby ich nigdy nie było.

(17) Lecz na górze Syjon będzie wybawienie, jest ona przecież święta, i dom Jakuba przejmie w posiadanie tych, którzy go posiadłości pozbawili.

(18) A dom Jakuba stanie się ogniem, dom Józefa płomieniem, dom zaś Ezawa słomą; podpalą go i strawią; i z domu Ezawa nikt nie ocaleje bo tak rzekł Pan.

(19) I posiądą Negeb, kraj górzysty Ezawa, i Szefelę, kraj Filistyńczyków. Posiądą też kraj Efraima i kraj Samarii, a Beniamin zajmie Gilead.

(20) Pierwsi wygnańcy, z synów Izraela, ci w Chelach, posiądą kraj Kananejczyków aż do Sarepty, a wygnańcy z Jeruzalemu, którzy są w Sefaradzie, posiądą miasta Negebu.

(21) Potem ocaleni na górze Syjon wyruszą, aby sądzić górzysty kraj Ezawa; lecz panowanie będzie należało do Pana"

Dom Jakuba zniszczy doszczętnie dom Ezawa i nikt nie ocaleje z domu Ezawa!
A Dlaczego ?


(10)"Z powodu zbrodni ba twoim bracie Jakubie , okryje cię hańba i będziesz WYTĘPIONY NA ZAWSZE ."


Jeszcze jeden werset tym razem z 
2 Ezdrasza 

(7) I odpowiedziałem i rzekłem: "Kiedy nastąpi podział czasów? Albo kiedy nastąpi koniec pierwszego wieku i kiedy  nastąpi następny wiek?"

(Cool I rzekł do mnie: "Od Abrahama aż do Izaaka, gdyż są zrodzeni od niego Jakub i Ezaw, ponieważ ręka Jakuba trzymała na początku piętę Ezawa.

(9) bo Ezaw jest końcem wieku tego, a Jakub początkiem przyszłego wieku.

(10) Ponieważ początkiem człowieka jest ręka, a końcem człowieka jest jego pięta. Pomiędzy piętą a dłonią nie szukaj więcej, Ezdraszu."


Czyli mamy potwierdzenie władza Edomu będzie aż do końca tego wieku czyli aż do ustanowienia Królestwa i objęcia władzy przez Isusa i 144 000 wspołkróli z 12 pokoleń Izraela .

P.s. Werset Daniela 7:25,26 przepisalem z LXX Popowskiego .Rzeczywiście jest różnica w tłumaczeniu.

Na zacytowany przez Lusie wspaniały fragment z Izajaszs postanowilem tez dolożyć coś i natknąłem się na taką perełkę

Izajasza 11:
(15) I osuszy Pan zatokę Morza Egipskiego żarem swojego tchnienia, i wywinie swoją ręką nad rzeką Eufrat, dzieląc ją na siedem strumieni, tak iż w sandałach będzie się je przechodzić.

(16) I będzie droga bita dla resztki jego ludu, która pozostanie z tych z Asyrii, taka, jaką Izrael miał w dniu, gdy wychodził z ziemi egipskiej.
 
A teraz 2 Ezdrasza która potwierdza te proroctwo:

2 Ezdrasza :


(43) I oni przeszli przez ciasne przejście rzeki Eufrat,

(44) ponieważ w tym czasie Najwyższy uczynił cuda dla nich i powstrzymał kanały rzeki, zanim nie przeszli.

(45) Poprzez tę krainę była bardzo długa droga, podróż roku i pół; ta kraina jest nazwana Arzareth.

(46) Wtedy mieszkali tam aż do ostatecznego czasu, a teraz gdy zaczną wracać ponownie,

(47) Najwyższy zatrzyma ponownie kanały rzeki, tak, że będą mogli nad nią przejść. Dlatego widziałeś tłumy zgromadzone w pokoju.


Ostatnio zmieniony przez BartekBartosz dnia 4th Sierpień 2019, 14:55, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 14:53
P.s. Werset Daniela 7:25,26 przepisalem z LXX Popowskiego .Rzeczywiście jest różnica w tłumaczeniu.

Widziałem kilkakrotnie błędy, czy raczej celowe zniekształcenia Popowskiego. Potem dowiedziałem się, ze zmarł po długich i ciężkich cierpieniach.

A to sugeruje karę Bożą! Można się domyśleć za co!

Septuaginta LXX

Dan 7:25 And he shall speak words against the Most High, and shall wear out the saints of the Most High, and shall think to change times and law: and power shall be given into his hand for a time and times and half a time.

Bezpośrednie tłumaczenie w Google...


Dan 7:25 I wypowie słowa przeciw Najwyższemu, i zniszczą świętych Najwyższego, i będą myśleć o zmianie czasów i prawa, a moc będzie mu dana na czas i półtora roku czas.

Zamiast zniszczą - bez sensu - powinno być - będzie męczył (prześladował).

Konferencja na temat praw Noachidzkich ma się odbyć we Wrześniu tego roku z udziałem przedstawicieli 70 państw. Ciekawe co z tego wyjdzie! affraid


_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 14:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Nie wiedziałem o tym z Popowskim...
Henryku zmieniłem posta wyżej o ciekawe proroctwo z Izajasza które potwierdza 2  Ezdrasza  Smile
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 15:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Mówiąc wprost... jestem w głębokim szoku.

Widzę wyraźnie pomoc Boga i Syna. Ani ja ani wy... nie jesteśmy aż tacy mądrzy.

Bez pomocy Boga i Syna to wszystko nie jest możliwe.


Za to wszystko chwała Bogu i naszemu Królowi, Isusowi Mesjaszowi... i... prosimy o więcej!!!!!


bounce bounce bounce

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 16:42
Message reputation : 100% (2 votes)
Chwała Naszemu Bogu  za zrozumienie i pouczenie!
Chwała Naszemu Królowi Isusowi Chrystusowi za opiekę i za to że jest z nami !

Daniela 12 
(4) Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów końca, kiedy wielu będzie nauczanych i wiedza się powiększy.

Jana 6:
(45) Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.

P.S. Taka ciekawostka jeszcze

2 Ezdrasza 13:

(45) Poprzez tę krainę była bardzo długa droga, podróż roku i pół; ta kraina jest nazwana Arzareth.

Ziemia Północna- miejsce naszego pobytu ; Arzareth. 

https://www.biblestudytools.com/dictionary/arzareth/
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 4th Sierpień 2019, 17:15
Arzareth


Powt. Prawa 29.24

"(24) I odpowiedzą: Za to, że opuścili przymierze z Panem, Bogiem swoich ojców, które z nimi zawarł, gdy wyprowadził ich z ziemi egipskiej,

(25) A oni poszli i służyli innym bogom i oddawali im pokłon, bogom, których nie znali i których im nie przydzielił.

(26) Rozgorzał więc gniew Pana przeciwko tej ziemi, tak iż przywiódł na nią wszelkie przekleństwo, zapisane w tej księdze.

(27) I wyrwał ich Pan z ich ziemi w gniewie, w zapalczywości i w wielkiej popędliwości, i wyrzucił ich do innej ziemi, jak to jest dzisiaj.

(28) To, co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego, a co jest jawne, do nas i do naszych synów po wieczne czasy, abyśmy wypełniali wszystkie słowa tego zakonu.
2 Ks. Ezdrasza 2.40

"40) ci, to jest dziesięć pokoleń, które były uprowadzone z własnej ziemi w niewolę za czasów króla Ozeasza, którego Salmanasar król Assyryjczyków wziął w niewolę: przeniósł ich za rzekę i oni byli wzięci do innej ziemi.

(41) A oni opracowali dla siebie plan, aby opuścić mnóstwo narodów i pójść w dalszą krainę gdzie ludzkość nigdy nie mieszkała,

(42) Aby tam w końcu mogli się trzymać swych praw, których nie przestrzegali w swej własnej ziemi.

(43) I oni przeszli przez ciasne przejście rzeki Eufrat,

(44) ponieważ w tym czasie Najwyższy uczynił cuda dla nich i powstrzymał kanały rzeki, zanim nie przeszli.

(45) Poprzez tę krainę była bardzo długa droga, podróż roku i pół; ta kraina jest nazwana Arzareth.

(46) Wtedy mieszkali tam aż do ostatecznego czasu, a teraz gdy zaczną wracać ponownie,

(47) Najwyższy zatrzyma ponownie kanały rzeki, tak, że będą mogli nad nią przejść. Dlatego widziałeś tłumy zgromadzone w pokoju.

(48) Ci, którzy zostali z ludu twego, którzy znajdują się w moich świętych granicach, będą zbawieni.

(49) I stanie się wtedy, gdy zniszczy mnóstwo narodów które się zebrały: on obroni tych z ludzi, którzy pozostali,

(50) i wtedy ukaże im bardzo wiele cudów."


_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 5th Sierpień 2019, 15:18
Ale dziwny zbieg okoliczności.

Ten werset, który 'zrozumiałem':

Daniela 7:(25) I będzie mówił słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył świętych Najwyższego, będzie planował zmienić czasy i zakon;i [moc] zostanie dana w jego ręce na czas, czasy i połowę czasu. .

Jest to jedyny werset, który mówi o zakonie i jest on w Biblii Warszawskiej, na której podstawie mamy Biblię Mesjańską.

Czytając Zakon myślałem że to jedyna wersja z Septuaginty i mój werset z Daniela w BM jest własnie z Septuaginty!

Chciałem dzisiaj coś sprawdzić w Septuagincie a tam pisze - law - czyli prawo. Nie ma o zakonie. W sumie angielski nie mówi o żadnym zakonie.

Początkowo myślałem, że całe to rozwiązanie powstało z powodu mojej pomyłki. Ale przetłumaczyłem
z Septuaginty cały 7 rozdział na polski, żeby mieć pewność we wszystkim w tak ważnych proroctwach i zdałem sobie sprawę z tego, że owo odkrycie jednak jest prawidłowe.

W języku polskim jest Zakon a w angielskim nie ma.

Ale werset ze słowem prawo ma przecież takie same znaczenie. Mały róg ma zmienić czasy i prawo w skali świata.

W jakim sensie?

Przecież prawo świata zmienia się przez cały czas. Więc jakakolwiek mała zmiana nie miałaby żadnego znaczenia. Ale zmiana całego Prawa światowego na prawa Noachickie to zmiana doskonale wskazująca na proroctwo Boże. Dodajmy do tego zmianę czasów i mamy nadal doskonałe proroctwo. Zmiana czasów to zmiana kalendarza a Żydzi stosują swój kalendarz do wyliczania wszystkich swych świąt, jak paschy czy Purim czy inne święta.

Proroctwo w Daniela mówi o takim zamyśle ale nie wspomina o jego realizacji. Mówi o zamiarze. Mając do dyspozycji polskie słowo Zakon, ono oznacza raczej prawo religijne ale i to nie zmienia sensu.

Podsumowując, z powodu mojej pomyłki skojarzyłem ten tekst z prawami Noachidzkimi. Ale potem po głębszym przemyśleniu zorientowałem się że zrozumienie jest jednakowe w OBU przypadkach.

Napisałem tego posta w przypadku, gdyby ktoś się na tym poznał, ale to w niczym nie zmienia tego proroctwa. Przypadek? Ponieważ dźwięk tego słowa spowodował to, że zauważyłem to połączenie.

Boża pomoc? Nie mam najmniejszych wątpliwości!

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 5th Sierpień 2019, 17:08
Message reputation : 100% (1 vote)
LXX Brenton(tłumaczenie Google chrome )

Daniela 7 :
25.I wypowie słowa przeciw Najwyższemu, i zmęczy świętych Najwyższego, i pomyśli o zmianie czasów i prawa, a moc będzie podana w jego ręce na czas i półtora raz. 

Biblia Mesjańska:

Daniela 7:
(25) I będzie mówił słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył świętych Najwyższego, będzie planował zmienić czasy i zakon;i [moc] zostanie dana w jego ręce na czas, czasy i połowę czasu. .

Czyli nie ma żadnej różnicy w tłumaczeniu  poza tym "zakonem".

Myślę że to nie jest duża różnica bo my wiemy że 
Zakon onacza Prawo Boże 
Jeżeli zaś chodzi o osobę nie zapoznaną z Pismem Świętym słowo zakon może kojarzyć się z religijnym słowem KK lub innego ugrupowania pawłowego chrześcijaństwa.

Mało ludzi wie że Bóg w ogóle dał ludzią jakieś Prawo , coś tam słyszeli o 10 przykazaniach , wiedza że są no i to w sumie wszystko bo pawlowe nauki , spowiedź i zbawienie z łaski wystarczą.


Ja też Henryku nie wierzę w zbiegi okoliczności i tzw. przypadki. W tym świecie nic nie dzieje się przez przypadek i wierzę w to że Bóg czuwa byśmy nie bładzili i we właściwym czasie daje zrozumienie i poznanie jak czytamy w Jego Słowie 


Daniela 12 
(4) Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów końca, kiedy wielu będzie nauczanych i wiedza się powiększy.


Jesteśmy cały czas pouczani przez Naszego Boga i Jego Syna .... bo w końcu jesteśmy uczniami Isusa Chrystusa i uczymy się cały czas 


Tak to widzę  Very Happy Smile Smile Smile  
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 6th Sierpień 2019, 03:37
Message reputation : 100% (1 vote)
Zgadzam się całkowicie, ale nie śmiałem tego napisać tak wprost. Wyręczyłeś mnie i dziękuję za to serdecznie. bounce

Ale mnie ubawiłeś dzisiaj. Nie Zakonem!

Pod twoim podpisem.

Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
bounce Basketball bounce

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 7th Sierpień 2019, 20:34
Message reputation : 100% (1 vote)
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zbrodnia-i-mit-o-powstaniu-warszawskim-2019-08

Dość ciekawy artykuł. 
To że powstanie to była jedna wielka rzeź naszego narodu to wszyscy wiemy , to że wszyscy zarówno alianci i sowieci  się wypieli na nas  też. 
Lecz to że przywódcy powstania wiedzieli że to tak sie skończy bo byli uprzedzeni o tym wcześniej TEGO JA NA PRZYKLAD NIE WIEDZIAŁEM .


Pytanie kim byli ci opiewani i chwaleni przywódcy AK którzy dopuścili do takiego ludobójstwa?
Obecna władza niedługo pomniki im zacznie wystawiać a wiadomo że pomniki wystawiają..... TYLKO SWOIM .
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 8th Sierpień 2019, 05:28
Message reputation : 100% (2 votes)
Izajasza 26:


(7) Ścieżka sprawiedliwego jest prosta, równa jest droga sprawiedliwego, Ty ją prostujesz.

(Cool Na ścieżce twoich sądów oczekujemy ciebie, Panie, dusza tęskni za twoim imieniem, chce o tobie pamiętać.

(9) Moja dusza tęskni za tobą w nocy i mój duch poszukuje ciebie, bo gdy twoje sądy docierają do ziemi, mieszkańcy jej okręgu uczą się sprawiedliwości.

(10) Kiedy bezbożny jest poniżony: nikt nie uczący się sprawiedliwości na ziemi nie będzie mógł postępować praworządnie: niech bezbożny będzie usunięty, aby nie ujrzał chwały Pana.

(11) O Panie, twoje ramię jest wywyższone, lecz oni tego nie wiedzieli: ale kiedy będą wiedzieć, będą zawstydzeni:  gorliwie przejmą niedouczony naród, a teraz ogień pożre przeciwników!

(12) Panie! Zgotuj nam pokój; gdyż także wszystkich naszych dzieł Ty dla nas dokonałeś!

(13) Panie, Boże nasz! Inni panowie, a nie Ty, panowali nad nami, my zaś oprócz ciebie nikogo nie znamy, tylko twoje imię wysławiamy.

(14) Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich.

(15) Rozmnożyłeś naród, Panie, rozmnożyłeś naród, objawiłeś się w chwale, rozszerzyłeś wszystkie krańce ziemi.

(16) Panie! W niedoli szukali cię, wołali, gdy ich smagałeś.

(17) Jak brzemienna, gdy zbliża się chwila rodzenia, wije się z bólu, krzyczy w boleściach, tak było z nami przez ciebie, Panie!

(18) Poczęliśmy, wiliśmy się z bólu, lecz porodziliśmy wiatr; nie dokonaliśmy wybawienia kraju, nie przyszli na świat mieszkańcy ziemi.

(19) Ożyją twoi umarli, twoje ciała wstaną, obudzą się i będą radośnie śpiewać ci, którzy leżą w prochu, gdyż twoja rosa jest rosą światłości, a ziemia wyda zmarłych.

(20) Wejdź więc, mój ludu, do swoich pokojów i zamknij swoje drzwi za sobą, skryj się na chwilkę, aż przeminie gniew!

(21) Bo oto Pan wyjdzie ze swojego miejsca, aby ukarać mieszkańców ziemi za ich winę; wtedy ziemia odsłoni krew na niej przelaną i już nie będzie ukrywała swoich zabitych.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 9th Sierpień 2019, 05:54
Message reputation : 100% (2 votes)
Ostatnio pojawił się nowy film instruktażowo-propagandowy okupacyjnego rządu plemienia żmijowego w naszym kraju.
Oto oficjalna strona

https://www.tvp.info/43836339/postapokaliptyczna-wizja-czy-przyszlosc-zobacz-jak-mozesz-pomoc-wideo

Oczywiście próbują wmówić ludzią że to ich wina .
Lusia pisała ostatnio że Tygrys wysycha .

Ja zadam pytanie.
Kto może zamknąć ujścia źródeł otchłani?
Kto ma taką moc by to uczynić?
Kto zapowiedział że tak właśnie będzie?

No właśnie wszyscy znamy odpowiedź.

Izajasza 11:

(15) I osuszy Pan zatokę Morza Egipskiego żarem swojego tchnienia, i wywinie swoją ręką nad rzeką Eufrat, dzieląc ją na siedem strumieni, tak iż w sandałach będzie się je przechodzić.

(16) I będzie droga bita dla resztki jego ludu, która pozostanie z tych z Asyrii, taka, jaką Izrael miał w dniu, gdy wychodził z ziemi egipskiej.

Nasienie węża wie co się dzieje ale my też wiemy że to nasz Bóg zaczyna działać. 
Innej możliwości nie ma  bounce Very Happy
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 9th Sierpień 2019, 20:53
Message reputation : 100% (2 votes)
Izajasz 54:

(1) Raduj się niepłodna, która nie rodziłaś! Wykrzykuj radośnie i wesel się ty, która nie zaznałaś bólów, bo więcej dzieci ma porzucona niż ta, która ma męża - mówi Pan.

(2) Poszerz zasięg twojego namiotu i zasłony twoich mieszkań, nie krępuj się, wydłuż twoje sznury i wbij mocno twoje paliki!

(3) Bo się rozszerzysz w prawo i w lewo, a twoje potomstwo odziedziczy narody i zaludni spustoszone miasta.

(4) Nie bój się, bo już nie doznasz zawstydzenia, i nie zrażaj się, bo już nie zostaniesz zhańbiona, gdyż zapomnisz o hańbie swojej młodości i nie będziesz pamiętać opłakanego stanu twojego wdowieństwa.

(5) Bo twoim małżonkiem jest twój Stwórca, - jego imię Pan Zastępów - a twoim Odkupicielem Święty Izraelski, zwany Bogiem całej ziemi.

(6) Gdyż Pan uzna cię znów za małżonkę, niegdyś porzuconą i strapioną w duchu. Bo czy można wzgardzić małżonką poślubioną w młodości? - mówi twój Bóg.

(7) Na krótką chwilę porzuciłem cię, lecz znów cię zgromadzę w wielkiej miłości.

(Cool W przystępie gniewu zakryłem swoją twarz na chwilę przed tobą, lecz w wiecznej miłości zlitowałem się nad tobą, mówi Pan, twój Odkupiciel.

(9) Bo tak jest u mnie, jak w czasach Noego: Jak przysiągłem, że wody z czasów Noego nie zaleją ziemi, tak przysięgam, że już nie będę się gniewał na ciebie i nie będę ci robił zarzutów.

(10) A choćby się góry poruszyły i pagórki się zachwiały, jednak moja łaska nie opuści cię, a przymierze mojego pokoju się nie zachwieje, mówi Pan, który się nad tobą lituje.

(11) O, ty nieszczęśliwe, burzą miotane, nie pocieszone! Oto Ja położę twoje fundamenty na turkusach, a twoje mury założę na szafirach.

(12) I uczynię twoje blanki z rubinów, a twoje bramy z karbunkułów, a wszystkie twoje wały z drogich kamieni.

(13) I wszyscy twoi budowniczowie będą uczniami Pana, a twoje dzieci będą miały wielki dobrobyt.

(14) I będziesz budować w sprawiedliwości: powstrzymasz się od niesprawiedliwości, a nie będziesz się obawiał a drżenie (w strachu) nie przybliży się do ciebie.

(15) Oto obcy przyjdą do ciebie z mego powodu, będą z tobą pielgrzymowali i będą biec ku tobie dla ochrony.

(16) Ja bowiem stworzyłem kowala, który rozdmuchuje żar w węglu i wyrabia przydatne dla siebie narzędzia, lecz Ja też stworzyłem niszczyciela, aby wytracał.

(17) Żadna broń ukuta przeciwko tobie nic nie wskóra, a każdemu językowi, który w sądzie przeciwko tobie wystąpi, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług Pana i ich sprawiedliwość ode mnie pochodzi - mówi Pan.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 10th Sierpień 2019, 16:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Jestem po lekturze najnowszego artykułu Henryka.Dawno już nie było takiej jasności co do czasów w jakich żyjemy.
Czasy końca mogły już się rozpocząć wiele znaków na to wskazuje ...

Ja postanowiłem napisać o ZWIEDZENIU o którym mowa w Objawieniu 13 rozdział


(14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.

I tu pojawia się mały problem.
Jak może być zwiedzenie skoro 42 miesiące to będzie czas gdy wszystko będzie jawne i  będą działali dwaj świadkowie i będą oni wyjaśniać wszystko co się dzieje ?


Odpowiedzi należy szukać w Biblii żeby zrozumieć znaczenie słowa ZWIEDZENIE ...
Należy cofnąć się do pierwszego w dziejach zwiedzenia czyli do Edenu !
Otóż co według księgi Rodzaju oznacza zwiedzenie .


Rodzaju 3:
(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?

(2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu,

(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.

(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

(5) Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło
.

(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł.

Szatan okłamał Ewę w sprawie owocu , chociaż znała Słowa Boga w tej kwestii , uwierzyła diabłu zamiast Bogu .
Skusiła ją obietnica zdobycia mądrości i stanie się jak Bóg

Zobaczmy jak się tłumaczyła Ewa

(13) Wtedy rzekł Pan Bóg do kobiety: Dlaczego to uczyniłaś? I odpowiedziała kobieta: Wąż mnie zwiódł i jadłam.

Ewa uwierzyła szstanowi zamiast Bogu czyli DAŁA SIE ZWIEŚĆ!
Oto pierwsze w dziejach zwiedzenie istoty ludzkiej czyli człowieka przez szatana.
Polegało ono na tym że Ewa znając Słowa Boga w sprawie owocu bardziej niż Jemu uwierzyła szatanowi który zarzucił Bogu kłamstwo.


Wybrała świadomie wiedząc jaka będzie kara , wzgadziła Słowem Boga i uwierzyła diabłu. (Nie bronię Adama który wszystko zrzucił na kobietę, przecież on też był świadomy).

Teraz zobaczmy analogię do 42 miesięcy rządów bestii .Ludzie także jak pierwsza para ludzka będą mieli świadomość co mówi Bóg i jakie jest Jego stanowisko w tej sprawie bo przecież anioł będzie ogłaszał:

Objawienie 14:

(9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,

(10) To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.Reasumując myślę że zwiedzenie w czasach 42 miesięcy będzie polegało na tym że ludzię uwierzą bestii zamiast Bogu.
Wszystko będzie jawne , świadkowie będą zsyłali plagi i będą dreczyć mieszkańców ziemi by się opamiętali i nawrócili do Boga i Jego Prawa .
Czyli każdy będzie znał cenę za wzięcie znamienia i oddanie czci posągowi zwierzęcia. Jeżeli uwierzą bestii i jej mowie bluźnierczej przeciw Bogu zamiast dwóm świadką Bożym to wtedy dadzą się zwieść jak nasi prarodzice Adam I Ewa.


To będzie taki ostateczny test posłuszeństwa w ktorym nasz Bóg się przekona kto tak naprawdę Go miłuje i pokłada w nim ufność a kto woli próżność tego świata i ufność pokłada w obietnicach szatana i jego aniołów A BOGIEM GARDZI!
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 10th Sierpień 2019, 18:11
Message reputation : 100% (1 vote)
Absolutna zgoda, Bartku. Dokładnie jak napisałeś.  To będzie oszustwo szatana czy raczej upadłych aniołów, ze życie pod prawem Bożym będzie nudne i nic nie warte, a wolność szatańska jest warta śmierci bardziej niż życie wieczne jak pustelnicy żyją.

Wielu na to się nabierze i pójdą za Bestią.

Głównie zaakceptuje to nasienie węża, które bez swoich zboczeń i zbrodni żyć nie potrafi. Objawienie nam mówi, że jedni przerazili się i oddali chwałę Bogu, ale inni nie odwrócili się od swoich uczynków.

Z tych przyczyn w Ezdrasza jest gdzieś werset o dobrobycie w czasach końca, ale w proroctwach o wyprowadzeniu na pustynię jest także że Bóg będzie bardzo dogadzał Słowianom, aby przewyższyć dobrobyt Bestii. 

Idę spać i nie mam czasu na znalezienie ale wiem że te wersety istnieją.  bounce affraid

Ale dodam jeszcze jedno. My nie mamy zielonego pojęcia, jakie dobro otrzymamy od Boga i jakie z Jego błogosławieństwem uczynimy sami, poza szczęśliwym życiem rodzinnym, które będzie normą.

Nie mamy absolutnie żadnego pojęcia jakie ciekawe może być życie z pełni funkcjonującym mózgiem. Jaką muzykę będzie można tworzyć, Jakie wspaniałe wydarzenia, wynalazki, niezwykle zaawansowaną technologię. I to wszystko będzie błogosławione przez Boga i z radością tworzone przez ludzi o niezwykłych umysłach połączonych z błogosławieństwem Bożym, z Jego wskazówkami i radością pracy bez ograniczeń materialnych czy czasowych.


Tego nie można sobie wyobrazić z powodu naszej niedoskonałości.


Pozostaje nam zaufanie do Boga!

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 10th Sierpień 2019, 21:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Izajasz 43

(14) Tak mówi Pan, który cię wybawił, Święty Izraela: Ze względu na was skieruję wyprawę do Babilonu, spowoduję zamieszanie, że wszyscy będą uciekać a Chaldejczycy będą związani w okrętach.

(15) Ja jestem Pan Bóg, Święty Izraela, który wyznaczył dla Izraela jego Króla.

(16) Tak mówi Pan, który toruje drogę przez morze i ścieżkę przez potężne wody,

(17) Który wyprowadził wozy i konie, wojsko i wielkie tłumy, a oto leżą i nie powstaną, zgaśli, spłonęli jak knot.

(18) Nie wspominajcie dawnych wydarzeń, i nie rozważajcie tego co minęło!

(19) A oto uczynię nowe rzeczy, które niedługo wypłyną, a wy je będziecie znali i uczynię drogę na pustyni oraz rzeki na suchym lądzie.


Izajasz 42:

(Cool Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom.

(9) Oto wydarzenia dawniejsze już się dokonały, a to, co ma nastać, zwiastuję; zanim zacznie kiełkować, opowiem je wam.

(10) Śpiewajcie Panu pieśń nową, pieśń ku jego czci od krańców ziemi; niech zaszumi morze i wszystko, co w nim jest, wyspy i ich mieszkańcy.

(11) Niech się odezwie pustynia i ci, którzy nią ciągną, osiedla, gdzie mieszkają Kedareńczycy; niech się głośno weselą mieszkańcy skalistych gór, niech radośnie wołają ze szczytów górskich!

(12) Niech oddają Panu cześć i niech zwiastują jego chwałę na wyspach!

(13) Pan wyrusza jak bohater, jak wojownik budzi zapał do walki, rzuca donośny zew bojowy, wydaje okrzyk, nad swoimi wrogami odnosi zwycięstwo.

(14) Już długo milczałem, nie odzywałem się, powstrzymywałem się; lecz teraz jak rodząca będę krzyczeć, będę zawodzić i skomleć.

(15) Spustoszę góry i pagórki, i wysuszę wszystką ich zieleń, przemienię rzeki w suchą ziemię i bagna osuszę.

(16) I poprowadzę ślepych drogą, której nie znają, ścieżkami im nieznanymi ich powiodę, ciemność przed nimi obrócę w jasność, a miejsca nierówne w równinę. Oto rzeczy, których dokonam i nie zaniedbam ich!

Bóg przemieni rzeki w suchą ziemię.
Jak wiemy nasienie węża grozi nam suszą , nawet nakręcili film że rzeki wyschły....
Bóg będzie równał ziemię przed powracającymi synami Jakuba. Będzie to czas cudów jakich nasze oczy nigdy nie oglądały!!Izajasz 41
(Cool Lecz ty, Izraelu, mój sługo, Jakubie, którego wybrałem, potomstwo Abrahama, mojego przyjaciela.

(9) Ty, którego pochwyciłem na krańcach ziemi i z najdalszych zakątków powołałem, mówiąc do ciebie: Sługą moim jesteś, wybrałem cię, a nie wzgardziłem tobą:

(10) Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości Swojej.

(11) Oto zawstydzą się i będą pohańbieni wszyscy, którzy pienią się na ciebie, będą unicestwieni i zginą ci, którzy się z tobą spierają.

(12) Szukać będziesz, lecz nie znajdziesz tych, którzy z tobą walczą, będą unicestwieni i zmarnieją ci, którzy z tobą wojują.

(13) Bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, który cię ująłem za twoją prawicę i który mówię do ciebie: Nie bój się, Ja cię wspomogę!

(14) Nie bój się, robaczku Jakubie, ty, garstko Izraela! Ja cię wspomogę - mówi Pan - twoim odkupicielem jest Święty Izraelski.

(15) Oto zrobiłem z ciebie ostre brony, nowe, z zębami w dwóch rzędach, abyś młócił i miażdżył góry, a pagórki pociął na sieczkę.

(16) Będziesz je przesiewał i uniesie je wiatr, a burza je rozproszy, lecz ty będziesz się radował w Panu, będziesz się chlubił Świętym Izraelskim.

(17) Gdy biedacy i ubodzy szukają wody, a nie ma jej, gdy ich język usycha z pragnienia, Ja, Pan, ich wysłucham, Ja, Bóg Izraela, ich nie opuszczę.

(18) Sprawię, że wytrysną rzeki na gołych miejscach i krynice wśród dolin, obrócę pustynie w kałuże wód, a ziemię suchą w źródła.

(19) Zasadzę na pustyni cedry, akacje, mirty i drzewa oliwne. Zaszczepię na stepie razem cyprys, wiąz i pinie,

(20) Aby widzieli i poznali, zważyli i zrozumieli wszyscy, że to ręka Pana uczyniła i że to stworzył Święty Izraelski


Księga Izajasza pełna jest proroctw dotyczących okoliczności wyjścia na pustynię i późniejszego objęcia ziemi izraelskiej przez dom Jakuba.

Henryku napisałeś że nawet nie mamy pojęcia co nasz Bóg dla nas przygotował....
Wystarczy pomyśleć co to będzie gdy Bóg stworzy nowe niebo i nową ziemię....kiedy wieczność będzie przed człowiekiem.
WIECZNOŚĆ - Nawet ciężko to sobie wyobrazić
WIECZNOŚĆ na tworzenie , projektowanie bo przecież jesteśmy stworzeni na obraz Boży a Bóg to Najwyższy projektant i Stwórca wszystkiego
.


Nagrodą jest życie wieczne które przygotował dla nas nasz umiłowany  Bóg !
bounce cheers Razz
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 12th Sierpień 2019, 17:22
Mam , wreszcie znalazłem ten fragment :


Izajasza 40 :
(1) Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud, mówi wasz Bóg!

(2) Mówcie do serca Jeruzalemu i wołajcie na nie, że dopełniła się jego niewola, że odpuszczona jest jego wina, bo otrzymało z ręki Pana podwójną karę za wszystkie swoje grzechy.

(3) Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!

(4) Każda dolina niech będzie podniesiona, a każda góra i pagórek obniżone; co nierówne, niech będzie wyrównane, a strome zbocza niech się staną doliną!

(5) I objawi się chwała Pańska, i ujrzy to wszelkie ciało pospołu, gdyż usta Pana to powiedziały.


http://www.bibliamesjanska.com/Iz/40.htm

Mateusza 3 :

(3) To jest ten, o którym powiedziano przez Izajasza proroka, który mówił: Głos wołającego na puszczy: Przygotujcie drogę Pańską, wyprostujcie jego ścieżki

(7) Kiedy zobaczył wielu faryzeuszy i saduceuszy, którzy przyszli do swego chrztu, rzekł do nich: rodzaju jaszczurczy, kto was ostrzegł przed przyszłym gniewem?

(Cool Wydawajcie więc owoce godne pokuty;

(9) Nie myślcie, że możecie mówić o sobie: Ojcem naszym jest Abraham; ale ja wam mówię,  że Bóg może z tych kamieni począć dzieci Abrahamowi.

(10) Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona: każde drzewo nie wydające dobrego owocu, zostanie wycięte i rzucone w ogień.

(11) Ja was chrzczę wodą, ku skrusze, ale Ten, który po idzie za mną , posiada większą moc ode mnie; któremu obuwia nie jestem godzien nosić; On was chrzcił będzie Duchem Świętym i ogniem.

(12) W ręku jego jest wiejadło, aby oczyścić swe klepisko, i zbierze pszenicę swą do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym
.

http://www.bibliamesjanska.com/Mt/3.html
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 12th Sierpień 2019, 18:39
Message reputation : 100% (1 vote)
Izajasz 43

(1) Lecz teraz - tak mówi Pan - który cię stworzył, Jakubie, i który cię ukształtował, Izraelu: Nie bój się, bo cię wykupiłem, wołałem cię twoim imieniem, należysz do mnie.

(2) Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię.


(3) Bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, Ja, Święty Izraela, który cię wybawia; uczyniłem Egipt i Etiopię twoim okupem za ciebie, Sabę oddałem zamiast ciebie.

(4) Od czasu kiedy okazałeś się w moich oczach drogi, cenny i Ja cię miłowałem, dlatego oddam ludzi za ciebie i książęta za twoje życie.

(5) Nie bój się, bo Ja jestem z tobą. Ze wschodu przywiodę twoje potomstwo i z zachodu zgromadzę cię.

(6) Do północy powiem: przyprowadź, a do południa: Nie zatrzymuj! Przyprowadź moich synów z dalekich ziem i moje córki z krańców ziemi!

(7) Wszystkich, którzy są wołani moim imieniem i których przygotowałem dla swojej chwały, których ukształtowałem i uczyniłem.

(Cool przyprowadziłem lud ślepy, bo ich oczy są jak u ślepca,  i tych, którzy mają uszy a są głusi.


(19) A oto uczynię nowe rzeczy, które niedługo wypłyną, a wy je będziecie znali i uczynię drogę na pustyni oraz rzeki na suchym lądzie.

(20) zwierzęta polne będą mnie błogosławić, sowy i młode strusie; ponieważ dałem wodę na pustyni i rzeki na suchym lądzie, aby dać napój mojej wybranej rasie,


(21) mój lud, który zachowałem, aby głosił moją chwałę.

(22) Nie teraz nazwałem ciebie Jakubie, nie uczyniłem ciebie zmęczonym, o Izraelu.

(23) Nie przyniosłeś mi całopalnej ofiary z owcy, także nie uwielbiłeś mnie mnie swoimi ofiarami. Nie zmusiłem cię abyś mi służył z ofiarami, także nie zmęczyłem cię kadzidłami.

(24) Także nie kupowałeś dla mnie ofiar za srebro, a także i ja nie pożądałem tłuszczu twych ofiar. Ale stałeś prze de mną w swych grzechach i w swych nieczystościach.

(25) Ja, nawet ja jestem tym, który wymazuje twoje wykroczenia ze względu na samego siebie i twych grzechów ja już nie będę pamiętał.

(26) Ale pamiętajcie i rozliczmy się razem, i wy pierwsi wyznajcie swoje przestępstwa, abyście mogli być usprawiedliwieni.


(27) Wasi ojcowie najpierw, i wasi książęta zgrzeszyli przeciwko mnie.

(28) I książęta splamili moje sanktuaria: tak, że oddałem Jakuba jego wrogom na zniszczenie i Izraela na naganę.http://www.bibliamesjanska.com/Iz/43.html

Wszystko jest zawarte w tym rozdziale , to co było , co jest i co będzie z naszym narodem słowiańskim.
Nie ma co obawiać się żadnego zwiedzenia gdy nasz Bóg będzie działał nie będzie żadnych wątpliwości.
Zwieść to nas można teraz gdy zamiast zaufać Bogu i Jego obietnicy , wybierzemy ułudę tego świata i jego promotorów-fałszywych proroków .
Tak jak pierwsza para ludzka uwierzyła diabłu zamiast Bogu , znając zdanie Boga .
Cały świat jest zwodzony,  najwięcej przez nauki Pawła  które myślę są wielkim zwiedzeniem które trwa praktycznie od śmierci apostołów.
Szatan zwodzi cały świat który nie zna prawdy o Królestwie Bożym.
Gdy nasz Bóg się ujawni i zacznie działać wyprowadzając nas z niewoli , na scenę wkroczy dwóch świadków i wtedy ludzie świadomie wybiorą czy dadzą się zwieść wybierając bluźnierstwa bestii czy Boga i prawdę

.
Ku chwale Świętego Izraela naszego Boga i Isusa Chrystusa naszego Króla! cheers
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 15th Sierpień 2019, 16:33
Message reputation : 100% (2 votes)
2 Henoha 52:
Szczęśliwy jest człowiek, który zachowuje fundamenty swoich najstarszych ojców, od początku mocno ugruntowany. Przeklęta jest osoba, która rozbija instytucje swoich przodków i ojców.


Dwa zdania które obracają w pył całą narrację genderyzmu .
Nasienie węża jest przeklęte bo odrzuca odwieczne prawa Boże które obowiązywały od wieków.
Tak zwana współczesność to nic dobrego i jeżeli akceptujemy te wszystkie zmiany narażamy się bycie częścią tego całego szaleństwa.


Ostatnio w pracy rozmawiałem z jednym gościem z mojego działu.
Jest to normalny człowiek , ma żonę i dziecko lecz powiedział że toleruje to LGBT i bardziej jest przeciw tym co atakowali paradę krzycząc "Wypiera.alać".
Ja odpowiedziałem "że ja nie toleruje tego bo to jest szatańska ideologia ".

Na tym rozmowa się zakończyła gdyż zapanowało milczenie ...i zmiana tematu na tematy zawodowe .To pokazuje że ludzię przez oglądanie TV stają się uczestnikami tej choroby psychicznej nasienia węża o czym napisał dziś Henryk w nowym artykule :
http://www.proroctwa.com/choroba-psychiczna-nie-jest-cywilnym-prawem.htm
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 15th Sierpień 2019, 21:01
Message reputation : 100% (2 votes)
W całym kraju trwały dzisiaj obrzydliwe rytuały ku czci plugawej królowej nieba .

A to powinna być rocznica pamięci i dziekczynienia naszemu Bogu za cud nad Wisłą czyli bitwę warszawską.

Pochód bolszewizmu został zatrzymany i plany światowego satanizmu zostały powstrzymane .Nasz kraj ominęła rzeź jaka miała miejsce u naszych braci na wschodzie.

O Tym należy pamiętać a nie spalać kadzidła, robić wianki i placuszki dla królowej nieba .

http://www.bibliamesjanska.com/Jr/44.html
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 16th Sierpień 2019, 02:09
Nastąpiła jakaś awaria sieci .
Jestem w pracy , nie ma internetu i wszystko stoi .
Nie można wykonywać połączeń telefonicznych ani pisać SMS.

Możliwe jest tylko jak się przełączy w telefonie na sieć 2G .
Tak zrobiłem i mam słaby Internet.

Fajnie by było jakby to siadło im całkiem,  łącznie z TV i radio bounce 👍👍
Fajnie by było jakby był w tym palec Boży😀

A może coś testują i to jakieś przymiarki do 5G ...
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 990
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

on 17th Sierpień 2019, 16:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Myślę że proroctwo z księgi Ezdrasza rozdział 15 mówi o tej właśnie wojnie którą planują przeprowadzić i o której napisał Henryk w swoim nowym artykule .

Muszę się zgodzić!
Zwiedzenie trwa teraz .Wielkie zwiedzenie naukami Pawła Edomity ukrywając prawdziwą Ewangelię o królestwie.

Wracając do tzw 3 wojny światowej

2 Ezdrasza 15 :
(28) Oto przerażający widok, pojawiający się od wschodu!

(29) Narody smoków Arabii przybędą z wieloma rydwanami, i od dnia ich powstania ich syczenie rozszerzy się po całej ziemi i wszyscy, którzy usłyszą je będą się bali i drżeli.

(30) Karmończycy szalejący w gniewie będą szarżować jak dzikie niedźwiedzie z lasu, przybędą z wielką mocą i rozpoczną  z nimi bitwę i spustoszą część ziemi Asyryjczyków swoimi zębami.

(31) A wtedy smoki pamiętający swe pochodzenie staną się jeszcze mocniejsi; i jeżeli się połączą w wielką moc i odwrócą się i będą ich ścigać,

(32) wtedy ci będą w rozsypce uciszeni przez ich siłę, odwrócą się i uciekną.

(33) A z ziemi Asyryjczyków wróg w zasadzce będzie ich nękać i zniszczy jednego z nich i strach i drżenie przyjdzie na ich armię i niezdecydowanie pomiędzy ich królami.

(34) Oto obłoki od wschodu i od północy aż na południe, a ich wygląd jest bardzo straszny, pełny gniewu i nawałnicy.

(35) I będą walczyć pomiędzy sobą i wyleją ciężką nawałnicę na ziemię oraz ich własną nawałnicę;  i będzie krew od miecza wysoka aż do brzucha końskiego,

(36) i ludzkiego uda i pęciny wielbłąda.

(37) I wtedy będzie strach i wielkie drżenie na ziemi; a ci, którzy widzą, że ten gniew jest straszny, będą owładnięci drżeniem.


Po wpisaniu w Google "karmończycy wyskakują nam dwie odpowiedzi i każda związana z forum !

https://www.google.com/search?q=karmończycy&oq=kar&aqs=chrome.0.69i59j69i65j69i60j69i57j69i60j35i39.1334j0j7&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Henryk pisał o tym tutaj :

https://zbawienie.forumotion.com/t91p150-biblia-mesjanska#11822

A co jeśli Ci karmończycy to naprawdę narodu perskie czyli Iran.
Asyryjczyscy to państwa islamskie.

Temat jest rozwojowy i czas już bliski .

Ten rozdział mówi także o ataku "wszystkich wód" na Babilon (USA)

Jak wiemy gdy Bestia przejmie władzę już nie będzie miejsca dla USA .
USA już spełniły swą rolę pomogły w utworzeniu Edomu w Palestynie czyli fałszywego Izraela
.
Sponsored content

Moje Posty -Bartek Empty Re: Moje Posty -Bartek

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach