Go down
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Pamiątka Ostatniej Wieczerzy Empty Pamiątka Ostatniej Wieczerzy

on 8th Marzec 2019, 04:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Założyłem nowy temat, ponieważ data Pamiątki owej Wieczerzy jest bliska, 21 Marca.

Artykuł omawiający ten temat jest w tym linku.

http://www.zbawienie.com/wieczerza-paschalna.htm

Dzisiaj poczytałem sobie moją starą Biblię bez podkreśleń i znalazłem kilka bardzo ciekawych informacji, które do tej pory raczej nie były brane pod uwagę.

Najpierw werset, który mnie wprowadził w osłupienie.

Objawienie 3:20  Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.

Według mojego doświadczenia, nie jest to alegoria czy jakaś przesada i kwestia symboliczna, którą można sobie beztrosko pominąć.

Nie jest to puste zdanie ale jak wszystko w Biblii, trzeba je także POWAŻNIE rozważyć, a może... usłyszymy Jego głos i otworzymy Jemu nasze drzwi.

Mówiąc najprościej - słuchajmy Jego głosu.


_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Pamiątka Ostatniej Wieczerzy Empty Re: Pamiątka Ostatniej Wieczerzy

on 5th Kwiecień 2019, 13:07
Czym jest pascha i co symbolizowała????

 Pascha była świętem wyzwolenia Izraela spod władzy i niewoli Egiptu. Jednak pascha symbolizowała jest symbolem czegoś więcej:


Ks. Wyjścia 12 napisał:(12) Tej nocy przejdę przez ziemię egipską i zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej, od człowieka do bydła, i dokonam sądów nad wszystkimi bogami Egiptu: Ja, Pan.


Pascha była i jest symbolem osadzenia i osadzenia w otchłani wszelkich bóstw Egiptu. Izraelici zostali uwolnieni nie tylko spod władzy Egiptu i Faraona czyli nasienia węża ale zostali uwolnieni spod władzy upadłych aniołów którzy byli czczeni jako bóstwa Egiptu. 

Krew baranka paschalnego była symbolem także owego osadu nad upadłymi aniołami Egiptu.

Dlatego ostatnia wieczerza i ofiara Isusa, jest także symbolem osadzenia diabła, węża, smoka i jego upadku. Od tej pory diabeł doskonale wie, że powtórny powrót Isusa oznacza jego upadek i utratę władzę na ziemi. 

Dlatego Watykan:

http://www.proroctwa.com/kogo-wielbi-watykan.htm

Stawiając ten obelisk osadzonego bóstwa Egiptu Amona Ra, pokazuje, że Słowianie Izraelici są pod ponowną niewolą Egiptu i dlatego spalenie Watykanu przez Bestie będzie znakiem dla Izraela, Słowian, że Bóg ponownie ich uratuje oraz zabierze na pustynie w celu osadu.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach