Go down
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Bluźnierstwo - co to jest? Empty Bluźnierstwo - co to jest?

on 21st Grudzień 2018, 21:40
Message reputation : 100% (3 votes)
Zakładam ten temat, ponieważ myślę że jest jeszcze jedna sprawa do wyjaśnienia aby nie wpaść w pułapkę bestii. I kluczem do tego będzie wyjaśnienie że nie koniecznie bluźnierstwem bestii przeciw Bogu będzie powszechnie rozumiane bluzganie.

Henryk w innym temacie napisał:

Thewordwatcher napisał:Będziemy mieli konfrontację publiczną z zawsze kłamiącym pomiotem szatana oraz 2 świadkami. Oto przyczyna bluzgów publicznych Bestii przeciwko Bogu.


Bestia będzie z wściekłością bluzgać Bogu, tak jak bluzgają demokraci Bestii Trumpowi oraz tym, którzy mu wierzą. Nie znaczy to że ja wierzę Trumpowi!

Oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem i nie podważam go i oczywiście jestem w stanie sobie wyobrazić że bestia będzie bluzgać przeciw Bogu, ale zwróćmy uwagę na jeszcze głębszy sens bluźnierstwa.


Otóż biblia pokazuje nam jeszcze inny sposób bluźnienia i ubliżania Bogu.
Po pierwsze bluźnić Bogu to po prostu podważać Jego autorytet nawet bez używania ostrych słów i przyrównywać Boga Izraela do innych Bogów. Spójrzmy na te fragmenty:


Iz 36
(13) Potem Rabszake stanął i zawołał głosem doniosłym po judejsku, i oświadczył: Słuchajcie słów wielkiego króla, króla asyryjskiego!

(14) Tak mówi król: Niech was nie zwodzi Hiskiasz, gdyż nie zdoła was wyratować!

(15) Niech Hiskiasz nie doradza wam polegać na Panu, mówiąc: Na pewno wyratuje was Pan; nie będzie to miasto wydane w rękę króla asyryjskiego.

(16) Nie słuchajcie Hiskiasza! Gdyż tak mówi król asyryjski: Zawrzyjcie ze mną pokój i przejdźcie do mnie, a będziecie pożywać każdy ze swojej winnicy i ze swojego drzewa i pić każdy wodę ze swojej cysterny!

(17) Aż przyjdę i zabiorę was do ziemi podobnej do waszej, ziemi zboża i moszczu, ziemi chleba i winnic.

(18) Niech nie zwodzi was Hiskiasz, mówiąc: Pan nas wyratuje! Czy wyratowali bogowie narodów - każdy swój kraj - z ręki króla asyryjskiego?

(19) Gdzie są bogowie Chamatu i Arpadu, gdzie są bogowie Sefarwaim? Czy wyratowali Samarię z mojej ręki?

(20) Które to spośród wszystkich bóstw tych ziem wyratowało swój kraj z mojej ręki, że Pan miałby wyratować Jeruzalem z mojej ręki?


Iz 37
(4) Może usłyszy Pan, twój Bóg, słowa Rabszaki, którego posłał król asyryjski, jego pan, aby urągał Bogu żywemu, i pomści się za mowy, które usłyszał Pan, twój Bóg. Zanieś więc modły za resztkę, jaka się jeszcze znajdzie.

(5) A gdy słudzy króla Hiskiasza przybyli do Izajasza,

(6) Rzekł do nich Izajasz: Tak powiedzcie waszemu panu: Tak mówi Pan: Nie bój się tych słów, które słyszałeś, a którymi mnie lżyli pachołcy króla asyryjskiego!

Podobny charakter bluźnierstwa jest przedstawiony w księdze Daniela w historii o bożku belu i kapłanach babilońskich którzy podstępnie korzystali z ofiar mu składanych przez króla. Oczywiście Daniel nie zbluźnił, ale chce pokazać co było uznawane za bluźnierstwo
Dn 14
(5) Król zapytał go: Dlaczego nie bijesz pokłonów przed Belem? Ten zaś odpowiedział: Nie czczę bożków zrobionych ręką ludzką, ale żyjącego Boga, który stworzył niebo i ziemię i ma władzę nad wszelkim ciałem.

(6) Król spytał go: Nie sądzisz, że Bel jest bogiem żyjącym? Czy wiesz, ile on je i pije każdego dnia?

(7) Daniel uśmiechnąwszy się rzekł: Nie bądź w błędzie, królu. Ten bowiem jest wewnątrz gliniany, zewnątrz zaś spiżowy, i nigdy nie jadł ani nie pił.

(8 ) Król rozgniewawszy się przywołał jego kapłanów i powiedział im: Jeśli mi nie powiecie, kto spożywa tę kosztowną [ofiarę], umrzecie. Jeśli zaś pokażecie, że te [rzeczy] zjada Bel, umrze Daniel, ponieważ zbluźnił przeciwko Belowi.

Kolejnym aspektem bluźnierstwa było niesłuszne podawanie się za bożego posłańca lub syna Bożego i z tego powodu o bluźnierstwo był posądzony sam Isus: (znów chodzi o to co jest uznawane za bluźnierstwo, a nie to że Isus zbluźnił)

Mt 26
(62) Wówczas powstał arcykapłan i rzekł do niego: Nic nie odpowiadasz na to, co ci świadczą przeciwko tobie?

(63) Ale Isus milczał: Wtedy arcykapłan rzekł do niego: Zaklinam cię na Boga żywego, abyś nam powiedział, czy Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga.

(64) Rzecze mu Isus: Tyś powiedział. Nadto powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego siedzącego na prawicy mocy Bożej i przychodzącego na obłokach nieba.

(65) Wtedy arcykapłan rozdarł swe szaty i zawołał: Zbluźnił! Czyż potrzeba nam jeszcze świadków? Oto słyszeliście bluźnierstwo.

(66) Co sądzicie! A oni, odpowiadając, rzekli: Winien jest śmierci.

(67) Wtedy pluli na jego oblicze i policzkowali go, a drudzy bili go pięściami.

Tak więc bluźnierstwo to nie tylko słowne obrażanie Boga wyzwiskami czyli potoczne bluzganie, ale podważanie Jego mocy. Sprawdźcie sami ile razy właśnie za To Bóg karze zuchwałych królów, którzy drwią z Izraelitów że przecież ich Bóg nie ma mocy ich wyrwać z ręki króla, często drwiąc „gdzie jest wasz Bóg” itp.
Przyznawanie sobie mocy większej niż ma Bóg lub równej Jemu, czyli po prostu uznawanie się za boga to również bluźnierstwo. Podawanie się za mesjasza także jest bluźnierstwem. Tak więc widzimy szeroka możliwość bestii i królów do bluźnierstw. Niekoniecznie będzie to rozpoznawalne na pierwszy rzut oka dla wszystkich. Podobnie w historiach ze starego testamentu widzimy że owe bluźnierstwa rozpoznawali tylko Izraelici którzy wiedzieli że równanie się z Bogiem oraz oddawanie czci innym bożkom jest bluźnierstwem. Cała reszta ludzi innych narodów po prostu oddawali boską cześć tym królom i oddawali pokłony i chwałę posągom wykonanym na polecenie tych króli.

Myślę więc, że warto o tym pamiętać w kontekście bestii i jej bluźnierstw i nie traktować tego tylko w kategorii bluzgów, bo nie jest to tożsame.
W tym kontekście zauważmy co mówi apokalipsa:

Ap 13
(4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?

(5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.

(6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.

(7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.

(8 ) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.

(9) Jeśli kto ma uszy, niechaj słucha.

Widać że bestia dostanie moc i na jej podstawie będzie się uznawała za najpotężniejszą na ziemi i równą Bogu, więc będzie się przechwalać (mówić rzeczy wyniosłe) ponad Boga i tym samym bluźnić przeciw niemu i przeciw Izraelowi obiecując ludziom niezapisanym w księdze, że jest w stanie zniszczyć Izrael i Bóg nie będzie w stanie temu zapobiec.
Taki obraz się rysuje gdy się odniesie sytuacje do wydarzeń ze starego testamentu.

Warto więc przestudiować ten termin nieco dokładniej bo myślę że może wnieść więcej światła na sposób działania bestii w czasach ostatecznych

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Bluźnierstwo - co to jest? Empty Re: Bluźnierstwo - co to jest?

on 24th Grudzień 2018, 08:58
Efraimito bardzo trafnie to opisałeś. 

Zobaczmy jedno, z Mojżeszem w cudach konkurowali i robili podobne do pewnego momentu czarownicy (lub upadli przez niech działający) Egiptu. Owi czarownicy i kapłani Egipscy powtarzali ale do pewnego momentu plagi jakie dawał Mojżesz. 

A zatem Bestia będzie czynić podobnie jak Bóg.

Gdy Bóg na pustyni będzie leczył i dawał dobrobyt to Bestia będzie czynić podobnie i będzie twierdzić, ze pod jej rządami jest lepiej. Jednak podobnie jak w przypadku Mojżesza, Bestia nie będzie wstanie powtórzyć wszystkich dobrodziejstw jakie  czyni Bóg. Dodatkowo przez okres 3,5 roku Bestia nie będzie mogła powstrzymać dwóch świadków od głoszenia prawdy i czynienia cudów. Dlatego będzie kłamać i podważać moc Boga i jego cuda wobec Izraela. 

I to wszystko będzie bluźnierstwem Bestii wobec Boga i mieszkańców nieba. 

Jest sporo informacji o tym, ze drukarki 3D mogą produkować sztuczne mięśnie i organy o nadludzkich właściwościach. A zatem Bestia już działa i daje nam podstępnie technologie zdrowotną jako konkurencje dla Boga.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach