Go down
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Hipoteza Czasu Fomienkowego Empty Hipoteza Czasu Fomienkowego

on 7th Grudzień 2018, 20:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Nathaniel napisał:
[size=55]Chronologia Fomienki[/size]
Jest jeszcze inna alternatywna Chronologia Fomienki, który to oparł swoja chronologie zdarzeń o tezę że Isus narodził się 24.12.1152 roku.
Niestety nie jest ona tak spójna jak H.C.W. i większość informacji w tym przypadku to zwykłe hipotezy, naginania teorii pod swoją, tezę, przypuszczenia. Autor ma spore problemy z udowodnieniem swojej chronologii
Nowa Chronologia A. Fomienko jest więc takim samym otępieniem co wiara w dzisiejszą historię, ale jeśli ktoś wierzy że dzieje Rzymu i Egiptu to czasy średniowieczne, że NT powstał w 1500 roku a pisma ”apostoła” Pawła to odpowiedź na herezje Lutra, a Isus żył w Konstantynopolu bądź na Krymie tysiąc lat temu i inne alternatywne bajki to można praktycznie takiej osobie wcisnąć KAŻDĄ teorię czy przypuszczenie jako czystą prawdę.
Być może sami ”illuminaci” produkują takie rzeczy dla alternatywnych naiwniaków. Nie ma żadnej logiki ani w tej teorii ani w oficjalnej wersji Chronologii. Hipoteza Czasu Widmowego ma chociaż duży sens, lekko zmodyfikowana wersja tak jak to uważam trzyma się ładu i składu.
A Kto promuje chronologie Fomienko, któż wypromował Teorię Fomienki ?
https://redoctobermsz.wordpress.com/2015/04/30/nowa-chronologia-14-napisy-pl/

 
Hipoteza Czasu Widmowego jest interesująca i ma sens jakiś tam ale ta chronologia jest już całkowitym bajkopisarstwem podobnym co oficjalna wersja dziejów.
Chociaż oficjalny przebieg wydarzeń nie jest aż tak w 100% skażony
Podano nam akcje i miejsce ale nie znamy rzeczywistych przyczyn wojen. Znamy więc skutki ale nie znamy przyczyn, nie porusza się tematu obcej agentury szkodzącej Rzeczpospolitej (agentura pruska, brytyjska, papieska etc) i pomniejsza się zasługi wielkich bohaterów, w zamian wepchano zdrajców czy agentów niemieckich na piedestały (czytaj Piłsudski).

 
Co nam mówi zionopedia o teorii Fomienki?
Nowa Chronologia – pseudonaukowa teoria oparta na pracach Mikołaja Morozowa  i Jeana Hardouina  dotyczących starożytności . Nowa Chronologia jest powszechnie kojarzona z Anatolijem Fomienką , pomimo że jest wynikiem współpracy pomiędzy Fomienką a kilkoma innymi matematykami.
Jest ona krótsza od klasycznej chronologii, ponieważ cała historia starożytna  GrekówRzymian  oraz Egipcjan  została włączona do średniowiecza . Zgodnie z tą chronologią historia ludzkości sięga 800 n.e., o latach 800-1000 n.e. nie ma praktycznie żadnych informacji, a większość wydarzeń miała miejsce w latach 1000-1500 n.e.
Chociaż niektórzy rewizjoniści chronologii tworzyli własne koncepcje chronologii[1] , skracające historię starożytną przez eliminację różnych okresów wieków ciemnych, żadna z nich nie jest tak radykalna, jak Nowa Chronologia. Nowa Chronologia jest odrzucona przez uznanych historyków i sprzeczna z metodami datowania bezwzględnego  i względnego [2] .
Idea chronologii odmiennej od powszechnie uznanej sięga XVII wieku. Jean Hardouin sugerował, że wiele starożytnych dokumentów jest młodszych, niż się to przyjmuje. W 1685  opublikował wersję Historii Naturalnej  Pliniusza Starszego , w której twierdził, że większość tekstów greckich i rzymskich została podrobiona przez benedyktynów . Potem zapytany o te wyniki, Hardouin podał, że przyczyny fałszerstwa ujawnia w liście, który może być ujawniony dopiero po jego śmierci. Wykonawcy jego testamentu nie byli w stanie znaleźć tego dokumentu wśród pozostawionych pism[3] . W XVII wieku Izaak Newton , sprawdzając aktualną chronologię starożytnej Grecji, Egiptu i Bliskiego Wschodu, wyraził niezadowolenie z obowiązujących teorii i zaproponował swoją własną koncepcję, którą oparł na dziele Apolloniosa z Rodos  pt. Argonautica , zmieniając tradycyjne datowanie wyprawy Argonautów, wojny trojańskiej  i powstania Rzymu [4] [5] .
1887  r. Edwin Johnson  wyraził opinię, że wczesna historia chrześcijaństwa była w dużym stopniu sfałszowana w II i III wieku[6] . W 1909  r. Otto Rank  zanotował powtarzanie się tych samych elementów w różnych kulturach historycznych:
…prawie wszystkie ważne cywilizacje ludzkie miały wcześnie wymyślone mity, w których wychwalano ich bohaterów, mitycznych królów i książąt, założycieli religii, dynastii, imperiów i miast – w skrócie, narodowych bohaterów. Szczególnie historia ich urodzin i wczesnych lat życia jest zaopatrzona w fantastyczne cechy; niesamowite podobieństwo, niedosłowna identyczność tych opowieści, nawet jeśli odnoszą się do różnych, kompletnie niezależnych osób, czasem geograficznie odległych od siebie, była dobrze znana i stanowiła obiekt dociekań wielu[7] .
Fomienko zainteresował się teoriami Morozowa w 1973 . W 1980 , razem z kilkoma kolegami z wydziału matematycznego Uniwersytetu Moskiewskiego , opublikował kilka artykułów o nowych matematycznych metodach w historii w recenzowanych czasopismach. Artykuły te wzbudziły wiele kontrowersji, ale ostatecznie Fomienko nie zdobył uznania wśród historyków. Na początku lat 90. XX wieku Fomienko zaniechał prób przekonania środowiska naukowego do jego teorii przez publikacje w czasopismach naukowych[8] .

Według tej teorii:
Dzieła Starożytne to okres średniowiecza a Piramidy budowano w XI-XIX wieku. Czyli wszelkie ”dowody” pochodzące z Egiptu nie wchodzą w rachubę podczas badań.
– Stary testament ma opisywać średniowieczną Europę z XVI wieku (sic!)
– Isus żył w XII wieku w Turcji Hipoteza Czasu Fomienkowego 1f642
– Jerozolima to Troja a Wojna Trojańska i Wyprawy Krzyżowe opisują te same wydarzenia.

 
 
 
Nie muszę nikogo chyba przekonywać że ta Nowa Chronologia to jezuickie dno i wodorosty. Ponadto olbrzymia liczba monet czy ksiąg świadczy na niekorzyść tej hipotezy.
 
A Dlaczego Hezuicka ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jean_Hardouin
Jeden z pomysłodawców
Jean Hardouin (także Harduin, zlatynizowany Harduinus) (ur. 23 grudnia 1646 w Quimper  w Bretanii , zm. 3 września 1729 w Paryżu ) – francuski duchowny (jezuita ) i erudyta.
Długoletni wykładowca teologii, w 1683 mianowany został bibliotekarzem w renomowanym jezuickim Kolegium Ludwika Wielkiego , piastując to stanowisko dozgonnie. Znany przede wszystkim jako teolog i filolog, zajmował się również numizmatyką, będąc autorem kilku prac odznaczających się oryginalną interpretacją. Należą do nich:

  • Nummi antiqui populorum et urbium illustrati (1684)
  • Antirrheticus de nummis antiquis coloniarum et municipiorum (1689)
  • Chronologiae ex nummis antiquis restitutae (1693)
  • Chronologia Veteris Testamenti ad vulgatam versionem exacte et nummis illustrata (1696) 
Ten hiszpański zakon powstał przede wszystkim po to (jak Templariusze, Joannici, Krzyżacy) aby walczyć ze Słowem Bożym od środka i z Biblią więc szukali ludzi ”twarzy” do tego typu bajek.
Nie twierdzę że każdy mason, jezuita, żyd jest zły. 90% Masonów wierzy że ta religia i rytuały przybliżą ich do Boga a Hezuici… młode chłopaki bez żony i rodziny…. po prostu za pomocą medytacji (ćwiczeń duchowych) ucisza się sumienie takich ludzi i oni myślą że pracują dla Boga, co innego tacy świadomi, którzy zwalczają Boga z pełną świadomością
Teoria Nowej Chronologii jest spierana w Rosji i przy okazji niszczy się w ten sposób historię Polaków i Rosjan czyli trzonu Słowian. Jeśli Wódosjanie to Manasses a Ebolacy to Efrem to mielibyśmy jedno z pierwszych wypełnionych proroctw w czasach współczesnych a dokładnie wywyższenie jednego syna nad drugim bowiem wcześniej to Efraim chociaż młodszy to był nazywany Izraelem i to on tworzył północne królestwo!
 
A może sprawdzimy co mówią za granicą ?
https://en.wikipedia.org/wiki/New_Chronology_(Fomenko)
Fomenko stwierdza, że ​​historia świata sprzed 1600 roku została celowo sfałszowana z powodów politycznych. Konsekwencje tej teorii spiskowej są dwojakie. Dokumenty sprzeczne z Nową Chronologią mówi się, że zostały zredagowane lub sfabrykowane przez spiskowców; Watykan, Święte Cesarstwo Rzymskie i pro-niemiecka dynastia Romanowów  . [10]  Nowa chronologia tradycyjnie traktuje rosyjskie antyzachodnie myśli i idee Niemiec jako głównego wroga. Co więcej, teorią jest osłabianie osiągnięć innych kultur przez Russocentric i zdobywanie większych osiągnięć cywilizacyjnych jako rosyjskie i proponowanie gigantycznego imperium „rosyjskiej Hordy” i eliminowanie czasu historycznego przed jego istnieniem. [10] Teoria ta twierdziła również, że podważa nacjonalizm w krajach sąsiadujących z Rosją poprzez pozycjonowanie podziałów i konfliktów jako sfabrykowanych. [10]  W przeciwieństwie do innych popularnych teorii spiskowych Nowa Chronologia nie jest antysemicka  per se , ale zawiera stwierdzenia, które mogą być niemile widziane przez żydowskie społeczności, tak jak Stary Testament  jest nowszy od Nowego Testamentu  , umieszczając Jerozolimę w Konstantynopolu  i wyświetlając stereotypy Żydów sugerując, że Żydzi pochodzą od bankierów z rosyjskiej Hordy, którzy przyjęli religię judaizmu, która jest pochodną chrześcijaństwa, a nie odwrotnie  . [9]
Teoria dostarcza alternatywnego opisu historii „prawdziwej” historii skupionej wokół światowego imperium zwanego „rosyjską Hordy”. [9]  Zakres nowej chronologii został porównany do fantastycznego świata JRR Tolkiena  . [9]  Tysiące stron zostało napisanych na ten temat, a autorzy zajmują się szerokim zakresem zastrzeżeń. [9]
 
Popularność na forach i wśród rosyjskich imperialistów [ edycja  ]
Fomenko opublikował i sprzedał ponad milion egzemplarzy swoich książek w rodzinnej Rosji  . Pojawiło się wiele forów internetowych  , które mają na celu uzupełnienie jego pracy o dodatkowe badania amatorskie. [72]  Jego krytycy sugerują, że wersja historii Fomenko odwoływała się do rosyjskiego czytelnictwa, utrzymując przy życiu imperialną świadomość, by zastąpić ich rozczarowanie niepowodzeniami komunizmu i postkomunistycznych korporacyjnych oligarchii  . [43]
 
Zatem Chronologia Fomienko to pomieszanie Jezuickich podgrzewanych kotletów z Rosyjską wersją Wielkiej Lehii – Wielka Tartaria:
http://nowaatlantyda.com/2017/07/25/tartaria-widmowa-wielka-lechia/
https://treborok.wordpress.com/slowianszczyzna/wielka-tartaria/
https://www.gutenberg.org/files/15784/15784-h/15784-h.htm
 
 
Ruskie nie gorsze i swojom Lehjah majo!
Nie twierdzę że Wielka Lehia to całkowite bzdury, jestem raczej tego zdania że Lehestan istniał ale nie w wersji Turbosłowiańskiej gdyż w takim przypadku mielibyśmy więcej dowodów i większe ilości znalezisk w postaci antycznych monet, steli, waz, noży etc.
Lehia, ale mniejsza bardziej stawiam na konfederację wielu plemion – związek Izraelitów i Jafetytów + jakieś inne ludy. Po złupieniu Rzymu część została na ziemiach Rzymu który z czasem ich ponownie podbił ale się przepoczwarzył najpierw w Cesarstwo Karola Wielkiego i Państwo Papieskie a później w Święte Cesarstwo Rzymskie, Francję, Brytanię, Hiszpanię, Italię czyli z wielkiej Rzymu powstało nieoficjalnie jak USA, i te państwa nawet nie wiedziały o tym.
Zresztą Niemcy czy to jako Prusy, czy jako Ś.C.R, czy jako III Rzesza zawsze reprezentowało interesy Siedmiowzgórza.
I dlatego z jednej strony Chronologia Fomienki składa się z lipnych argumentów a z drugiej strony…
Czy mamy wierzyć na słowo tyranom i ich posłusznym wystraszonym skrybom z przed wieków ?
Fomienko i jego chronologia nie specjalnie palą się żeby podać powód wewnętrzny. Mogą nam podać argument zewnętrzny że to zrobili Niemcy, Watykanus, Car czy śnięta trójca rzekomo alternatywnych ale czy dowiedzieliśmy się DLACZEGO tak zrobiono ?
Czy może rzeczywiście chciano coś ważnego przed nami ukryć jak chociażby rzeczywistą tożsamość narodową Ludu Obietnicy ?
Owszem wiele elementów historycznych jak powtarzające się wydarzenia w wielu kulturach czy tak zwane czarne dziury w wiekach ciemnych (600-900) mocno śmierdzą czosnkiem i sam uważam iż większość tych łat wynika z masowego podrabiania kronik przez opasłych mnichów klasztornych.
Tylko czy mamy popadać z jednej skrajności w drugą i tworzyć własną chronologię tak jak nam pasuje ?
Mamy jednak poważne podejrzenia co do autentyczności oficjalnej chronologii lecz większość poszczególnych zniekształceń historycznych to przede wszystkim poszlaki. Wiele z tych fałszerstw nie dotyczy jednak czasu a przyczyny z których wynikały konkretne wydarzenia.
Za to chronologia Biblijna jest niezwykle spójna i precyzyjna, sami niektórzy historycy twierdzą że kiedy biorą pod uwagę Biblię to wszystko układa się w jedną całość jako spójny ciąg wydarzeń i faktów.
https://basileia785.wordpress.com/2018/03/04/apologia-nr-85-hipoteza-czasu-fomienkowego/comment-page-1/#comment-2000


Uważam ten artykuł za świetny, ponieważ demaskuje on nie tylko Femionenkę, ale samego Mariusza który promuje te hipotezy.

Zauważmy jedno, Nathaniel świetnie zauważył, że jezuici mają na celu zwalczać wiarygodność Biblii poprzez tworzenie takich skrajnych hipotez czy teorii spiskowych. Jak widać nawet w Polsce w osobie Mariusza agentura jezuitów ma się dobrze.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4550
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Hipoteza Czasu Fomienkowego Empty Re: Hipoteza Czasu Fomienkowego

on 9th Grudzień 2018, 16:30
Teoria Nowej Chronologii jest spierana w Rosji i przy okazji niszczy się w ten sposób historię Polaków i Rosjan czyli trzonu Słowian. Jeśli Wódosjanie to Manasses a Ebolacy to Efrem to mielibyśmy jedno z pierwszych wypełnionych proroctw w czasach współczesnych a dokładnie wywyższenie jednego syna nad drugim bowiem wcześniej to Efraim chociaż młodszy to był nazywany Izraelem i to on tworzył północne królestwo!

Coraz częściej widuję różnego rodzaju potwierdzenia, ze jesteśmy Izraelitami, tak jak w tekście powyżej. Nigdy kilka lat temu o czymś takim nie słyszałem, aczkolwiek jeden mój już (chyba) nie żyjący przyjaciel kiedyś mi mówił, że jeden człowiek mówił że Jezus to był Polok a matka boska także była Polką.

To było co najmniej 12 lat temu i wtedy nieźle się OBAJ z tego uśmialiśmy.

Wiele lat po tym już na to patrzę inaczej i nie wiem, czy ktoś już wtedy rzeczywiście tak o tym myślał czy też to była jakaś kpina.


_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Hipoteza Czasu Fomienkowego Empty Re: Hipoteza Czasu Fomienkowego

on 9th Grudzień 2018, 21:33
Co ciekawe, kiedy pisałem artykuł o wyjawieniu Wielkiej Tajemnicy Bożej i konsultowałem pewne fakty z Bartkiem - efraimita, snuliśmy podobne domysły na temat pochodzenia Polaków i Rusinów od Efraima i Manassesa.

Co prawda były to tylko domysły oparte o pewne poszlaki, ale zawarłem je nawet w artykule...

OCK napisał:

Gdy rozpocząłem analizę i poszukiwania podobieństw w odniesieniu Izraelitów do Słowian, moją uwagę przykuła bardziej postać Józefa i jego synów Efraima i Manassesa. Postawiłem hipotezę, że spora część Polaków może pochodzić właśnie od Efraima, natomiast ludność Rosji, a także Ukrainy od Manassesa (plemię Manassesa było w pewien sposób podzielone na dwie połowy).

Błogosławieństwa dane Józefowi i jego synom wskazują na duże prawdopodobieństwo. Miał on być „płodną latoroślą” i to właśnie ludność polska, rosyjska i ukraińska jest najliczniejsza wśród Słowian. Królestwo Polskie w latach swej potęgi było często atakowane przez obce nacje i twardo stawiało im czoła. Swego czasu Polska stała się „opoką”, gdy król Jan III Sobieski odparł Imperium Osmańskie i ochronił Europę przed islamizacją. Tereny Polski, Rosji i Ukrainy obfitują w błogosławieństwo urodzajnej ziemi – „Niech darzy cię błogosławieństwem niebios, Błogosławieństwem toni leżącej w dole, Błogosławieństwem piersi i łona”.

Krótkie błogosławieństwa dla synów Józefa mówią nam, iż Efraim mimo, że był młodszy miał być „większy” od swego brata Manassesa i miało wyjść z niego mnóstwo ludów. Może Polaków obecnie jest w statystykach mniej, ale na kartach historii, to Polska dominowała nad Rusią i dzisiejszą Ukrainą i z Polski wywędrowało po całym świecie bardzo wielu ludzi! Dzisiejsze uwarunkowania geopolityczne nie są już tak adekwatne do tych opisów, ale już od lat jesteśmy w niewoli „nasienia węża” i nie od nas zależy to, jakie mamy granice. Mimo to, stosunki polsko-rosyjskie są ciekawie odzwierciedlone w Słowie Bożym..sprawdźmy!

Ks.Izajasza 9:19, 20

(19) Każdy pożera ciało bliźniego; odgryza z prawa, a przecież łaknie, zjada z lewa, lecz się nie nasyca.

(20) Manasses [szarpie] Efraima, a Efraim Manassesa, obaj razem godzą w Judę. Po tym wszystkim nie uśmierzył się gniew Jego, i ręka Jego nadal wyciągnięta.

Nie chcę jednak narzucać tezy, że poszczególne narody Słowiańskie odzwierciedlają dokładnie te, czy inne plemiona. Są to tematy do dyskusji i głębszej analizy, aczkolwiek pewne jest, że nasze zwyczaje pochodzą wprost od Izraelitów!! Najprawdopodobniej żyjemy wszyscy razem pośród Słowian i opisy biblijne, które zaraz wskażę mogą wprawić Was w osłupienie!!

https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/02/21/wyjawienie-wielkiej-tajemnicy-bozej-cz-2/
Sponsored content

Hipoteza Czasu Fomienkowego Empty Re: Hipoteza Czasu Fomienkowego

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach