Go down
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Prawda pochodzi tylko od Boga

on 4th Październik 2018, 14:20
Message reputation : 100% (2 votes)
Muszę się zwierzyć z kilku obserwacji i rozterek, które mną często targały. I dzisiaj otrzymałem odpowiedź oraz zrozumienie... Prawdy.

Miałem od długiego czasu poważny problem z omawianiem pewnych niuansów Prawdy, proroctw i za wszelką cenę chciałem być wobec Boga i Syna w porządku. 

Wszyscy wiemy ile niezwykłych prawd biblijnych napisałem w swoim życiu ale miałem z tym następujący wielki problem. Nie wiedziałem, jak uczciwie - tak do Boga jak i w stosunku do czytających powinienem do tego podchodzić.

Doszło nawet do tego, że nie rozumiejąc pewnych rzeczy zacząłem prosić Boga w modlitwach aby mnie nieco wzmocnił, ponieważ mówiąc wprost, myślałem, że jestem samozwańczym głosicielem, który przypadkiem (lub nie) odkrył kilka prawd w Biblii i bez jakiejkolwiek autoryzacji rozpoczął masowe rozpowszechnianie tych prawd.

Doszło nawet do tego, że 2 dni temu rozmawiałem na ten właśnie temat z żoną mówiąc jej, że zaczynam coraz bardziej się tym stanem rzeczy niepokoić i wątpić, czy nie posuwam się za daleko. Potwierdzeniem tego jest... niska aktywność braci i sióstr na forum i jakaś dziwna cisza w Polsce, która najwyraźniej odrzuca koncept zbawienia Narodu Wybranego. Odpowiedź miałem już wczoraj. Napisałem o olbrzymiej mocy kontroli umysłu i ten post nieco mnie zaintrygował, ponieważ wyjaśnił i mnie i innym, jak to wszystko działa.

To wszystko zaczęło powodować u mnie... kryzys sumienia i zacząłem prosić Boga w modlitwach od kilku ostatnich dni o jakieś wyjaśnienie, ponieważ nie chcę być w niewiedzy ani nie chcę kwestionować woli Bożej.

Największy problem miałem z wyjaśnieniami największych proroctw, które mnie onieśmielały i wprawiały w zakłopotanie.

Nie mogłem powiedzieć publicznie że to ja je odkryłem, ale nie mogłem także powiedzieć, że Bóg mnie to objawił.

Oto z jakim problemem się borykałem.

Wczoraj o tym właśnie rozmawiałem z moją żoną i w momencie rozmowy zrozumiałem tego połowę, co mnie nieco zbiło z tropu. Ale dzisiaj zrozumiałem kolejną prawdę biblijną, o której nie miałem zielonego pojęcia, aczkolwiek znałem doskonale te wersety.

Oto one.


Mateusza 16:(13) A gdy Isus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Mesjasz, Syn Boga żywego. (17) A Isus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. (18) A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go. (19) I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. (20) Wtedy przykazał uczniom swoim, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.


Isus nie jest Bogiem ale jest Mesjaszem i wkrótce nastąpi Jego powrót! Kolejna Prawda Boża.

Mówiąc najprościej, według tego tekstu nikt nie jest w stanie poznawać Prawdy biblijnej bez Ducha Bożego.

Oznacza to, ze my, którzy znajdujemy prawdy w Biblii, nie znajdujemy ich z powodu naszej wiedzy, ale według tych słów - za tym stoi Duch Boży. Bądźmy tego świadomi, pewni i polegajmy jeszcze bardziej na Bogu i Duchu Bożym, który jest Duchem Prawdy. Oraz zagłębiamy się jeszcze bardziej w Słowo Boże i czerpmy Prawdę Bożą od Ducha Prawdy.

Nie uwierzycie, jak to mnie podbudowało i teraz wreszcie mam czyste sumienie wobec Boga.


Nie oznacza to, ze jesteśmy wszyscy nieomylni, zwłaszcza w kwestiach poza biblijnych a apostołowie też popełniali błędy. 

Ale jest także konkretny powód, dlaczego ta informacja nagle do nas wszystkich dotarła. Otóż Bóg chce, abyśmy już byli świadomi wagi tego, co ujawniamy na forum i na naszych blogach i witrynach. 

Co oznacza, że czas się bardzo przybliżył.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 4th Październik 2018, 17:06
Wcale się Tobie nie dziwię Henryku.

Napisałeś tak wiele rzeczy, które nijak inaczej nie da się określić, jak Prawdą.

Pamiętam, jak pierwszy raz zetknąłem się z Twoimi artykułami...momentalnie wyczułem w nich szczerość i choć trudno było mi uwierzyć, że mogłem tak ot znaleźć w sieci internetowej sensowne i w pełni oparte o Słowo Boże materiały, to nigdy nie doszukałem się w nich fałszu i były zgodne z moim tokiem rozumowania, co przez długi jeszcze czas mnie wprawiało w osłupienie.

Potem do tego przywykłem i gdy nawiązałem lepszy kontakt z ludźmi z forum i poza niego...

Z czasem okazało się, że wszyscy myślą w..."jednym Duchu"!

To wspaniałe uczucie utwierdzające mnie w przekonaniu, że Bóg faktycznie ma na ziemię garstkę swego Ludu, która przetrwała do tych okrutnych czasów i nie ma tu czego ukrywać.

Mówisz Prawdę wprost i to mnie zainteresowało i pozwoliło zdjąć z umysłu wiele blokad, zwłaszcza tych religijnych.

Owszem, zdarzało się i nadal się zdarza, że piszą do mnie ludzie zarzucający nam fałszywe prorokowanie i wiele innych z kasowaniem ksiąg biblijnych włącznie. Ale osobom takim zazwyczaj brak jakichkolwiek argumentów i jest to wyrzucanie zwykłych brudów.

Mimo tego nie zniechęcasz się i wciąż poświęcasz czas na informowanie wielu nam podobnych braci i sióstr, dla których jest to jedyne wiarygodne źródło informacji.

Ja sam przecież, jak i inni, także podjęliśmy się stworzenia podobnych miejsc w sieci i większość z naszych materiałów także jest pisana w jednym Duchu.

Także swego czasu miałem myśli: "a co jeśli coś nadinterpretowałem?", ale badając wspólnie Prawdę Słowa Bożego jest ona wciąż tak samo jasna i oczywista.

Jak sam zauważyłeś, niektórzy bracia i siostry pisują dziś mniej, ale nie jest to na pewno wynikiem opisywanych przez Ciebie odkryć czy doniesień ze świata. Jestem obecny na forum codziennie i na bieżąco wszystko obserwuję. Jednak mam teraz obowiązki względem rodziny, która wkrótce się znów powiększy i nie mogę poświęcać czasu na częste pisanie i dociekania.

Cieszę się, że gdy miałem na to czas, to dołożyłem swoją cegiełkę tworząc bloga i dzięki temu mogą docierać do innych, dla których znajduję chwilę na dobre słowo, a takich ludzi, powiem Wam szczerze, wciąż przybywa Smile

Trzymajmy się tego Henryku, ponieważ jest to Duch Prawdy, o którym mówił nasz Król Isus, a Jego moc oznacza bliskość nadejścia Pana!
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 4th Październik 2018, 19:02
Message reputation : 100% (2 votes)
Uważam że dostaliśmy wystarczająco wiedzy, dokładnie tyle ile Bóg chciał nam dać, reszta to detale Henryku,  wiem też, że jeśli będzie trzeba to  będzie więcej informacji, nie my o tym decydujemy. Każdego dnia modle się o to samo od 5 lat, o wiele rzeczy przestałem się modlić. Też muszę walczyć ze swoimi słabościami jak każdy.  Moim zdaniem musimy teraz trwać w tym do końca. Na blogach jest wystarczająco informacji by wzbudzić w każdym człowieku, szacunek do Stwórcy, o Królestwie, czy czasach i szatańskim tyglu władzy. Każdy jest w stanie to czytać i naprawiać swoje ścieżki,
każdy komu jest to dane. Każdy kto jest gotowy znajdzie drogę bo Duch Boga prowadza dziwnymi drogami do prawdy.

Tak szczerze uważam, że większość roboty jeszcze przed nami, dopiero zobaczycie  jak się zacznie ucisk, sprawa będzie się komplikować a my będziemy musieli w szybkim trybie objaśniać, dlatego  ja modlę się  co dzień o to bym umiał to robić jeśli nadejdzie czas. Stale przypominam że jestem do dyspozycji ! Mam taką nawet anegdotę którą mówię osobom z którymi dyskutuje> Pewnego dnia będziecie do mnie  wydzwaniać, pukać i szukać mnie, pytając  jak to było .. jak to było? "  Zawsze  mówię to  troszeczkę z żartem Smile Ale wiem że tak będzie czuję to po prostu.
Dlatego Henryku.. ty się nie bój ...  cisza przed burzą jest teraz Wink

Burza się zacznie i ludzie będą się chować a może my będziemy musieli wtedy wychodzić z ukrycia. Świadkowie będą dawać świadectwo, a my przecież patrzeć się nie będziemy na siebie, ale będziemy wspomagać ich. Bóg na pewno każdego kto będzie chciał pomóc nie zostawi samego bez Ducha.

Na wszelki wypadek ja się do tego przygotowuje, ludzie będą musieli dowiadywać się prawdy, media zapewne nie będą przedstawiać Świadków Apokalipsy rzetelnie ale raczej będą kłamać o ich misji.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 5th Październik 2018, 04:58
Obserwator napisał:Wcale się Tobie nie dziwię Henryku.

Napisałeś tak wiele rzeczy, które nijak inaczej nie da się określić, jak Prawdą.

Pamiętam, jak pierwszy raz zetknąłem się z Twoimi artykułami...momentalnie wyczułem w nich szczerość i choć trudno było mi uwierzyć, że mogłem tak ot znaleźć w sieci internetowej sensowne i w pełni oparte o Słowo Boże materiały, to nigdy nie doszukałem się w nich fałszu i były zgodne z moim tokiem rozumowania, co przez długi jeszcze czas mnie wprawiało w osłupienie.

Potem do tego przywykłem i gdy nawiązałem lepszy kontakt z ludźmi z forum i poza niego...

Z czasem okazało się, że wszyscy myślą w..."jednym Duchu"!

I to jest całe sedno wszystkiego. Ja sam reagowałem na to w taki sposób, jak ty, a przecież to ja pisałem wiele.

Pamiętam, jak zacząłem pisać po raz drugi artykuł o planie wyzwoleniu Narodu Wybranego i szukałem czegoś w moich artykułach i ku memu zdziwieniu już podobny artykuł był, a ja nie zdawałem sobie z tego sprawy.

Po prostu jeszcze wtedy do mnie nie docierała niezwykła ważność tego tematu. Że to właśnie temat całej Biblii i Ojcze Nasz to potwierdza.

Pisałem kiedyś o tym i teraz widzę wyraźnie, że Bóg swym Duchem na pewno mi pomagał. chociaż wiedząc te plany jeszcze to w pełni do mnie nie docierało. Czyli nadal kłaniało mnie się pranie mózgu z fałszywych religii.

Ale wiedząc to, wydaje mnie się, że to jest niezwykle budujące i ilość wersetów potwierdzających ów Plan Boga wręcz przytłacza. Ale i to zrozumiałem później.

Można z tego wyciągnąć jeden bardzo ważny wniosek. Że jest to oczywista Prawda Boża i biblijna i... żadna religia jej nie ma a ona jest aż taka oczywista.

Jak słusznie bracia i siostry piszecie, ostatnio nikt nas nie atakuje, ponieważ nie ma żadnych punktów zaczepienia, poza zwykłym pluciem i nienawiścią do Prawdy.

Czasami szukam na Internecie jakichkolwiek materiałów, które mogłyby mnie czy nas oskarżać i praktycznie niczego nie ma.

To znaczy, że tego nie można podważyć i religie stosują tę samą taktykę, jaką stosuje się przeciwko pedofilii czy skazaniu dwóch papieży za owe zbrodnie.

Świat udaje, ze nic się nie dzieje i że niczego niema, co podważa ich status władzy. Nie mówię, że mamy władzę, ale że te informacje, jeżeli przemilczane dają im swego rodzaju bezpieczeństwo.

Ale wiedząc jak to wszystko działa i mając pewność, że mamy czystą prawdę biblijną, uderzajmy w najbardziej czuły punkt, zadając najprostsze pytanie.

Czy wasza religia o tym mówi? Jeżeli nie, dlaczego, ponieważ jest to najważniejsza informacja w Biblii oraz powód przybycia Syna Bożego na ziemię, aby dać za... owce taką ofiarę, która jest głównie ofiarą za owce.

Isus sam o tym mówił, że kładzie swoje życie za owce.

Ten temat to młot na fałsz religii, ale musimy mieć zawsze na względzie, że nie jest to łatwo przyjąć. Zrozumieć? Tak ale zaakceptować to już bardzo trudna sprawa dla wielu.

Znalazłem ponownie coś, z pomocą Boga na temat rozdziału 29 Izajasza.

Początek z warszawskiej.

Isa 29:1 Biada Arielowi, Arielowi, (Ognisku Bożemu) miastu, w którym obozował Dawid! Dodajcie rok do roku, niech święta dopełnią swojej kolejności!

Ariel to... Jerozolima!

Ale najprawdopodobniej cały rozdział we wszystkich przekładach jest zmasakrowany. Jest duża różnica pomiędzy różnymi przekładami polskimi, angielskimi oraz Septuagintą. Muszę więc przetłumaczyć bardzo uważnie cały rozdział, który jest najwyraźniej bardzo ważny.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 5th Październik 2018, 20:29
Message reputation : 100% (1 vote)
Jeden z czytelników chciał się podzielić, krótkim wpisem...

Bartosz napisał:

Dodałbym wersety z Jana 6:

(44) Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

(45) Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.

65) I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli mu to nie jest dane od Ojca.

Jesteśmy pouczani przez Boga ,który daje nam wiedzę w odpowiednim czasie.

Pamiętam jak pierwszy raz trafiłem na witrynę Henryka zbawienie.com, to od razu zaakceptowałem zawartą tam Prawdę - uwierzyłem bo "czułem" ze to jest to.

Nie miałem żadnych wątpliwości, co do tego kim jesteśmy (Słowianie). Ucieszyłem się z tej nowiny tak samo, jak z obnażenia kłamstw Pawła. Co ciekawe, większość ludzi się z tego nie cieszy .Cóż może być lepszego niż Wyzwolenie przez samego Boga i ustanowienie Królestwa tu na ziemi w miejsce tego ohydnego świata? Myślę, że odpowiedź jest taka - nie każdy nienawidzi świata, większość ludzi czuje się jego częścią i nawet go lubi na swój sposób.

My nie jesteśmy częścią świata.

Powróciłem po ponad 17 latach do studiowania Słowa Bożego i ....dochodzę do TYCH SAMYCH wniosków co WY.

Forum śledzę  codziennie i uważam, że jest ono pod opieką Boga, dlatego istnieje do tej pory.

A co będzie dalej to i tak będzie zgodne z wolą Boga bo przecież On ma Swój Plan ,który realizuje ☺️
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 5th Październik 2018, 22:53
Message reputation : 100% (1 vote)
Pamiętam że jak pierwszy raz odtworzyłem stronę Henryka to dosłownie zapłakałem się jak dziecko, czułem to całym sercem że szukałem tego całe życie!.

Ja też codziennie, czasami co drugi dzień zaglądam i czytam.

Henryk oby Ci Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba dalej tak błogosławił!!!


_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 6th Październik 2018, 09:22
Zgadzam się prawda pochodzi od Boga.

Problem w tym jak mamy poznać tą prawdę. I tutaj moim zdaniem odpowiedz jest jedna wypełnianie prawa Bożego a szczególnie wypełnianie słów Isusa. Oczywiście nie raz upadamy w wypełnianiu tych słów ale ważne jest aby się podnieść i je wypełniać dalej. 

Kluczem do wypełnianie prawa Bożego jest moim zdaniem pokora.

Zauważyłem jedno przez codzienne sytuacje i informacje jakie otrzymuje moim zdaniem Bóg mnie informuje i zmusza do refleksji nad jego prawem.

Zobaczmy w radiu czy od znajomych słyszymy te informacje:
https://dziennikzachodni.pl/wypadek-na-slowacji-polacy-jechali-jak-idioci-zabili-niewinnego-ojca-sprawcy-uslyszeli-zarzuty-jest-areszt-dla-jednego-z-nich/ar/13540879

Ta informacja skłoniła mnie do refleksji, że jadąc autem powinienem myśleć o innych ludziach gdyż mała nieuwaga czy chęć popisywania się i ktoś z mojej winy może zostać pozbawiony zdrowia a nawet życia. Ponadto jak jakiś inny kierowca popełni wobec nas wykroczenie to moim zdaniem to wspaniała okazja do wybaczenia aby Bóg wybaczył nam nasze przewinienia.

Czyli tak naprawdę Bóg nas codziennie informuje poprzez codziennie sytuacje i informacje które do nas docierają. 

Dlatego Bóg taką prawdę nam przekazuje:

1 Joz napisał:(Cool Niechaj nie oddala się księga tego zakonu od twoich ust, ale rozmyślaj o niej we dnie i w nocy, aby ściśle czynić wszystko, co w niej jest napisane, bo wtedy poszczęści się twojej drodze i wtedy będzie ci się powodziło.


Ps 1 napisał:(2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.

Tak naprawdę prawda od Boga jest prosta aby starać się ze wszystkich sił i pomimo swoich upadków przebaczać naszym winowajcom i wypełniać prawo Boga pomimo tego, że szatan tak rządzi świtem, że aż kusi nas do tego prawa łamania. 

Wtedy inne prawdy np dotyczące proroctw będą przed nami stopniowo odkrywane przez nowe spojrzenie, człowieka który pokonał własny grzech i widzi dane słowo Boga lepiej.

Dlatego pobożni będą mieli poznanie w czasach końca jak jest napisane w proroctwach Daniela.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 6th Październik 2018, 10:09
Message reputation : 100% (2 votes)
Problem polega na zrozumieniu terminu Prawda.

Prawdą jest tylko Słowo Boże. Ludzie posługujący się tylko Słowami Boga i Syna mówią Bożą Prawdę.

W naszym przypadku jesteśmy głosicielami Prawdy Boże. Czyli nie prawd religii, katolicyzmu czy Adwentystów czy Zielonoświątkowców.

Można przeczytać jeden werset z Biblii ale go błędnie zinterpretować. Owa błędna interpretacja nie jest już prawdą.

Dlatego mamy olbrzymią ilość religii, ale niemal żadna z nich nie posługuje sie tylko i wyłącznie tekstami słów Boga i Syna.

Odrobina kwasu zakwasza całe ciasto i podobnie odrobina herezji Pawła zakwasza całe Chrześcijaństwo, które pod względem moralnym niczym nie różni się od szatańskiego świata.

Taka sama procentowa liczba aborcji, niewierności małżeńskiej. rozwodów, wsparcia dla gejów, LGBT, bałwochwalstwa i innych nonsensów wyraźnie wskazuje na to, ze nie ma żadnej różnicy pomiędzy Chrześcijaństwem a światem szatana.

Nikt z tych ludzi nie zna Prawdy biblijnej i niewielu docieka co ową Prawdą jest.

Hmmm... można nawet powiedzieć, że Prawda t styl życia człowieka. Po twej postawie można poznać, czy jesteś stworzeniem Bożym czy dziełem szatana.

"Po uczynkach ich poznacie!"

Jak zapowiadałem, zauważyłem dziwne zjawisko w rozdziale 29 Izajasza i postanowiłem to wiernie przetłumaczyć z Septuaginty.

Bardzo ciekawy rozdział i wyjątkowo zmasakrowany.

Prawidłowa wersja. http://www.bibliamesjanska.com/Iz/29.html

(1) Biada dla miasta Ariel, które było oblężone przez Dawida. Zbierajcie swe owoce rok po roku, jedzcie ponieważ będziecie je jedli z Moabem.

(2) Ponieważ ciężko dotknę Ariela i jej moc i jego bogactwo będzie moje.

(3) I otoczę cię jak Dawid i usypię przeciwko tobie kopiec i postawię wieże wokół ciebie.

(4) Twe słowa upadną na ziemię, spłyną na ziemię i twój głos będzie jak głos mówiący z wnętrza ziemi i głos twój będzie poniżony aż do ziemi.

(5) Ale bogactwo bezbożników będzie jak kurz na kole i mnóstwo tych, którzy cię gnębią jak latające plewy a stanie się to nagle, w jednej chwili

(6) z rąk Pana Zastępów gdyż nawiedzi cię z grzmotem i trzęsieniem ziemi, z głośnym hałasem i nacierającą burzą i pożerającym płomieniem ognia.

(7) A bogactwo wszystkich narodów, tak wielu, ilu walczyło przeciwko Arielowi i wszyscy, którzy prowadzili wojnę przeciwko Jeruzalemowi, i wszyscy zgromadzeni przeciwko niemu i ci, którzy go niepokoją będą jak śnione sny w nocy.

(Cool Jak ludzi jedzą i piją we śnie, kiedy się obudzą, sen jest pusty i jak spragniony człowiek śni jakby pił ale potem przebudzi się, jest on nadal spragniony a dusza jego pragnęła na próżno. Tak będzie z bogactwem wszystkich narodów, tych wszystkich, którzy walczyli przeciwko górze Syjon.

(9) Mdlejcie i bądźcie zdumieni i pijani, nie od mocnego napoju ani od wina

(10) Ponieważ to Pan spowodował tobie, że pijesz ducha snu głębokiego i on zamknie ich oczy i [oczy] ich proroków i dowódców widzących tajemnicze rzeczy.

(11) I wszystkie te rzeczy będą dla ciebie jak słowa zapieczętowanej księgi którą, jeżeli dadzą pouczonemu człowiekowi mówiąc: przeczytaj to, a on powie, nie mogę czytać ponieważ jest to zapieczętowane.

(12) I gdy się poda tę księgę w ręce człowieka niedouczonego i powiedzą mu, czytaj to; a on odpowie nie uczyłem się.

(13) I Pan rzekł: ci ludzie przybliżają się do mnie ustami i wielbią mnie swoimi ustami, ale ich serca są daleko ode mnie ale daremnie oddają mi cześć, ucząc przykazań i doktryn ludzkich.

(14) Dlatego przystąpię do usunięcia tych ludzi i ja ich usunę i zniszczę mądrość mądrych i ukryję zrozumienie rozważnych.

(15) Biada tym, którzy pogłębiają swoje zamiary a nie plany Pana, biada przyjmującym tajne rady i tych, których uczynki są w ciemnościach, którzy mówią: Kto nas widział? Kto nas zna, lub kto wie co czynimy?

(16) Czy nie będziecie uważani za glinę garncarza? Czyż rzeczy stworzone mówią do Tego, który ich ukształtował: ty mnie nie stworzyłeś? Lub dzieło dla twórcy: nie zrobiłeś mnie mądrze?

(17) Czyż nie za małą chwilę a Libanus zmieni się w góry Chermelu, a Chermel zostanie uznany za las?

(18) I w tym dniu głusi będą słyszeć słowa księgi, a będący w ciemności i ci we mgle: oczy niewidomych będą widzieć.

(19) I ubodzy będą się radować z powodu Pana, i ci bez nadziei spomiędzy ludzi będą napełnieni radością.

(20) Bezbożnik do niczego nie doszedł a dumny człowiek zginął, a ci, którzy posługują się niegodziwością zostali całkowicie zniszczeni.

(21) Ci którzy sprawiają, że ludzie grzeszą słowem i ludzie będą czynić wszystko, aby napomnienia w sądach były obrazą, ponieważ oni niesprawiedliwie odsunęli sprawiedliwych.

(22) Dlatego tak mówi Pan odnośnie domu Jakuba, którego oddzielił od Abrahama: Jakub nie będzie się już wstydził i nie zmieni swego oblicza,

(23) Ale kiedy ich dzieci ujrzą dzieła moich rąk, oni uświęcą moje imię dla Mnie i będą wielbić Świętego Jakubowego i będą się bali Boga Izraela.

(24) A ci, którzy błądzili duchem otrzymają zrozumienie a szemrający staną się posłuszni, a jąkający się nauczą się mówić normalnie.

Kluczowe do zrozumienia tematu tego rozdziału są pierwsze dwa wersety.

W skażonych Bibliach brzmią te wersety w ten sposób.

Isa 29:1 Biada Arielowi, Arielowi, (Ognisku Bożemu) miastu, w którym obozował Dawid! Dodajcie rok do roku, niech święta dopełnią swojej kolejności!
Isa 29:2 Wtedy Ja ześlę ucisk na Ariela, i będzie biadanie i narzekanie, i będziesz mi jak Ariel (Ognisko Boże).

Te wersety wyraźnie sugerują, oraz komentarze biblistów, że chodzi o Jerozolimę. Jednak głębsze sprawdzenie nawet skażonych tekstów niczego takiego nie sugeruje.

To nie jest ostrzeżenie Boga do Jerozolimy, ale do narodów prześladujących Naród Wybrany oraz narodów spokrewnionych z Narodem Wybranym.

Ariel NAJPRAWDOPODOBNIEJ oznacza jedno z miast Moabu, które zdobył król Dawid. Co jest ciekawe, Moabici to potomkowie ojca Abrahama, czyli bliskie dosyć pokrewieństwo do Izraelitów, ale nie posiadające właściwej linii rodowej. Bóg wywiódł Izrael z Jakuba a nie z ojca Abrahama, Teracha.

Moabici byli bardzo związani z Edomitami, czyli potomkami Ezawa.

Niemniej byli oni traktowani nie lepiej niż Naród Wybrany przez świat szatana.

Rozdział ten zaczyna o przykładzie miasta Ariel i ukazuje nam DZISIEJSZE oblicza satanistów.

Werset 7 sugeruje także, że chodzi o Jerozolimę.

Isa 29:7 Jak jest ze snem, z widzeniem nocnym, tak będzie z hordą wszystkich narodów, walczących z Arielem (Ogniskiem Bożym) i z wszystkimi walczącymi z nim, i z jego warowniami i z gnębiącymi go.

Ale w Septuagincie jest:

(7) A bogactwo wszystkich narodów, tak wielu, ilu walczyło przeciwko Arielowi i wszyscy, którzy prowadzili wojnę przeciwko Jeruzalemowi, i wszyscy zgromadzeni przeciwko niemu i ci, którzy go niepokoją będą jak śnione sny w nocy.

Czyli Ariel i Jerozolima to dwa różne miasta. A proroctwa mówią niemal otwarcie o masonerii, która zmusza ludzi za pomocą lucyferiańskiej doktryny do grzechu przeciwko Bogu.

Ariel cytuje się głównie z Kodeksu Leningradzkiego i z niego dodaje się Ognisko Boże, o czym nie ma śladu o tym ognisku w Septagincie.

W Septuagincie Ariel jest rzeczywistym miastem Moabu, które zostało przez Boga rękami Dawida ukarane. Ale całe proroctwo jest o satanistach masońskich.

A Ariel to także imię jednego z przywódców Moabu a także imię Izraelitów, chyba dwóch.

Moab nie był całkowicie odrzucony od Narodu Wybranego z powodu bliskiej krwi.

Czyli miasto Ariela ucierpiało za swoje grzechy.

(9) Mdlejcie i bądźcie zdumieni i pijani, nie od mocnego napoju ani od wina

(10) Ponieważ to Pan spowodował tobie, że pijesz ducha snu głębokiego i on zamknie ich oczy i [oczy] ich proroków i dowódców widzących tajemnicze rzeczy.

(11) I wszystkie te rzeczy będą dla ciebie jak słowa zapieczętowanej księgi którą, jeżeli dadzą pouczonemu człowiekowi mówiąc: przeczytaj to, a on powie, nie mogę czytać ponieważ jest to zapieczętowane.

(12) I gdy się poda tę księgę w ręce człowieka niedouczonego i powiedzą mu, czytaj to; a on odpowie nie uczyłem się.

To jest aluzja do fałszywego Chrześcijaństwa.

Tu jest perełka.

(13) I Pan rzekł: ci ludzie przybliżają się do mnie ustami i wielbią mnie swoimi ustami, ale ich serca są daleko ode mnie ale daremnie oddają mi cześć, ucząc przykazań i doktryn ludzkich.

Uczą nauk Kościoła i Pawła!

(13) I Pan rzekł: ci ludzie przybliżają się do mnie ustami i wielbią mnie swoimi ustami, ale ich serca są daleko ode mnie ale daremnie oddają mi cześć, ucząc przykazań i doktryn ludzkich.

Chrześcijaństwo w szponach masonerii?

(15) Biada tym, którzy pogłębiają swoje zamiary a nie plany Pana, biada przyjmującym tajne rady i tych, których uczynki są w ciemnościach, którzy mówią: Kto nas widział? Kto nas zna, lub kto wie co czynimy?

(16) Czy nie będziecie uważani za glinę garncarza? Czyż rzeczy stworzone mówią do Tego, który ich ukształtował: ty mnie nie stworzyłeś? Lub dzieło dla twórcy: nie zrobiłeś mnie mądrze?

Mowa o masonerii i Jezuitach zawsze się ukrywających.

(18) I w tym dniu głusi będą słyszeć słowa księgi, a będący w ciemności i ci we mgle: oczy niewidomych będą widzieć.

(19) I ubodzy będą się radować z powodu Pana, i ci bez nadziei spomiędzy ludzi będą napełnieni radością.

Czyli wybrani Boga rozpoczęli rozpoznawać Prawdę.

Poniżej bardzo ciekawe zdanie.

(21) Ci którzy sprawiają, że ludzie grzeszą słowem i ludzie będą czynić wszystko, aby napomnienia w sądach były obrazą, ponieważ oni niesprawiedliwie odsunęli sprawiedliwych.

Nazwanie kobiety kobietą już jest według nich przestępstwem w wielu krajach.

Sytuacja w USA, kiedy prawda jest według satanistów nazizmem? Prawa sądowe są pogardzane i tworzy się nowe prawa (gender i prawidłowość polityczna), które są według satanistów ważniejsze.

Mnie aż takie dokładne opisanie dzisiejszej sytuacji wprawiło w niezłe zdumienie.

A większość wersetów z innych przekładów Biblii całkowicie zmienia sens tego bardzo ciekawego rozdziału.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 6th Październik 2018, 14:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Jeszcze powrócę do głównego tematu. Nie uwierzycie, jak mnie ten temat i wasze posty ulżyły.

Byłem przez ostatnie kilka miesięcy w dużym stresie, czasami nie mogłem spać z powodu OLBRZYMIEJ odpowiedzialności, jaka na mnie ciążyła i nadal ciąży za wszystko, co piszę. Nie chodzi mi o to, co piszę na tematy nasienia węża czy bardziej polityczne, aczkolwiek to jest niezbędne do zrozumienia szatańskiego świata.

Ale pisanie tak mocno, jak mam czasami w zwyczaju na tematy planów Boga, o wyjaśnieniu wielu proroctw, początkowo nie robiło na mnie to zbyt wielkiego wrażenia.

Znalazłem kolejna prawdę w Biblii i to doskonale potwierdzoną biblijnie i początkowo nie miałem z tym problemów. Ale z czasem namnożyło się tego sporo i zaczęło mnie to gnębić, że mam zbyt duży wpływ na wielu ludzi ale nie mam żadnego upoważnienia, aby taki wpływ posiadać.

I to mnie coraz bardziej drążyło i czasami dołowało i powodowało, że czułem się coraz bardziej nieswojo w tej roli, o której mnie się nawet nigdy w życiu nie śniło.

I po odkryciu tych bardzo znanych słów Isusa, ze... "objawił to tobie Piotrze Bóg" dopiero wtedy w pełni zrozumiałem te wersety.

Nie oznacza to wszystko, że będę mnie czy bardziej śmiały, ale oznacza to, że czuję się teraz z tym bardzo dobrze, wiedząc, że mam czyste sumienie i że najwyraźniej moja praca jest ceniona przez samego Boga.

To powoduje u mnie niezwykły spokój ducha i popycha mnie do dalszych wysiłków.

Posty wasze upewniły mnie w jednym. Że myślałem tak jak wy. Wiedziałem, ze jest to Prawda, bardzo niezwykła niemniej Prawda.

Nie dalej jak kilka dni temu ponownie napisałem na wyszukiwarce Henry Kubik
i szukałem, kto ma wobec mnie jakieś zastrzeżenia. I ku memu zdziwieniu, poza niektórym pluciem wiadomych ludzi sprzed ładnych kilku lat, kiedy jeszcze nie wiedziałem zbyt wiele, teraz niemal nikt nawet nie próbuje mnie o nic oskarżać.

Sprawdźcie sami. Warto. Ponieważ ja nie znalazłem niczego, co mogłoby mnie nieco zbić z tropu czy wskazać jakiś większy mój błąd.

Ale jeżeli nie można niczego takiego znaleźć a jest w Polsce co najmniej kilka tysięcy pastorów, starszych, księży czy nawet profesorów i oni milczą, to definitywnie o czymś świadczy.

Sprawdźcie sami! bounce bounce bounce

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 7th Październik 2018, 22:29
 Ale z czasem namnożyło się tego sporo i zaczęło mnie to gnębić, że mam zbyt duży wpływ na wielu ludzi ale nie mam żadnego upoważnienia, aby taki wpływ posiadać. napisał:

Jestem coraz mniej aktywna na forum chwilowo ale czytam jak zawsze wszystko od dechy do dechy:)

Henryku Ty nie masz żadnego najmniejszego wpływu na moją osobę bo mam wolną wolę daną mi przez Boga i zawsze myślę i robię co dyktuje mi moje sumienie ale...

-dzięki Tobie zmieniło się moje życie

-dzięki Tobie stałam się lepszą osobą (jestem skromniejsza,łagodniejsza,ustępuję,wybaczam)

-dzięki Tobie jestem wolna od strachu przed wszystkim i przed wszystkimi bo z woli Boga dawno temu natykając się na Twoje artykuły zbliżyłeś mnie do Pana Boga i utwierdziłeś mnie w tym co sama już wiedziałam ale nigdzie i u nikogo potwierdzenia w słuszności swoich myśli nie znalazłam.

CZŁOWIEKU JEŻELI MASZ JAKIEŚ OBAWY TO ZACZNIJ SIĘ MARTWIĆ JAK TO BĘDZIE W KRÓLESTWIE BOŻYM KIEDY TO ZOSTANIESZ WYWYŻSZONY DO TEGO STOPNIA ŻE AŻ CI BĘDZIE GŁUPIO.
_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 8th Październik 2018, 03:05
Message reputation : 100% (1 vote)
Kasia napisał:

-dzięki Tobie zmieniło się moje życie

-dzięki Tobie stałam się lepszą osobą (jestem skromniejsza,łagodniejsza,ustępuję,wybaczam)

-dzięki Tobie jestem wolna od strachu przed wszystkim i przed wszystkimi bo z woli Boga dawno temu natykając się na Twoje artykuły zbliżyłeś mnie do Pana Boga i utwierdziłeś mnie w tym co sama już wiedziałam ale nigdzie i u nikogo potwierdzenia w słuszności swoich myśli nie znalazłam.

CZŁOWIEKU JEŻELI MASZ JAKIEŚ OBAWY TO ZACZNIJ SIĘ MARTWIĆ JAK TO BĘDZIE W KRÓLESTWIE BOŻYM KIEDY TO ZOSTANIESZ WYWYŻSZONY DO TEGO STOPNIA ŻE AŻ CI BĘDZIE GŁUPIO.

Twoje życie zmieniło się pod wpływem Słowa Bożego, którego wartość i mądrość zaczęła do ciebie docierać Kasiu.

Dla większości ludzi to nie jest Słowo Boga. Problem polega na tym, że ludzie ci nie rozumieją i nie przychodzi im do głowy, że Słowo Boga jest żywe i kiedy traktowane jest jako Słowo Boga, Duch Boży zaczyna na nas działać.

Inaczej mówiąc, wołając do Boga o pomoc ale stawiając pierwsze kroki ku jego Konstytucji Królestwa Bożego - czyli 10 Przykazań, wtedy otrzymujemy pomoc Boga. Oczywiście odrzucenie plew z Biblii, jak Pawła Łukasza czy Marka oraz dodanie ksiąg Henocha bardzo wzbogaca samego Boga.

Nawet głupota rządów i mediów ukazuje nam niezwykłą mądrość Boga.

Zrozumienie tego wszystkiego, a to nie jest aż tak wiele, powoduje nasze zaufanie do Boga, Paweł nie zaśmieca jego doktryn swoimi bzdurami i z tych przyczyn Bóg staje się dla nas realny.

Bzdura Pawła po góralsku. To nie jest żart tylko czysta doktryna lucyferiańska, która mówi, czyń swoją wolę a Paweł to tak przedstawił Chrześcijaństwu.

Róbta co chceta, zbawienie i tak dostanieta.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 8th Październik 2018, 13:35
Henryku, to bardzo ważne, co napisałeś w tym temacie, bo w ten sposób wyraziłeś rozterki chyba wszystkich, którzy tutaj piszą i mają świadomość ogromu odpowiedzialności przed Bogiem, jaka na nas spoczywa za to, co piszemy.

Tu nie ma miejsca na żadną „polityczną poprawność”, bo o tym, skąd będzie pochodziło to całe nasze zrozumienie, sam Bóg powiedział nam przez Isusa wprost w tych oto m.in. słowach:

J 16:
(7) Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was.
(Cool On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. (9) O grzechu - bo nie wierzą we Mnie;
(10) o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; (11) wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony.
(12) Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie.
(13) Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.
(14) On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
(15) Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

A co przede wszystkim objawia nam Duch Święty?

J 14:
(26) A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Czyli sam Bóg powiedział, że w ten sposób pozwoli nam zrozumieć wszystko, co powiedział do nas poprzez Pana Isusa.

A skoro nauka Isusa jest kontynuacją nauki Boga, wyrażoną wcześniej przez Jego proroków, to oznacza to, że Bóg ostatecznie objawi nam całą swoją naukę, zawartą w dotychczasowym Jego słowie.

Szukajcie, a znajdziecie, proście, a będzie wam dane…

I dlatego też Pan Isus skierował do wszystkich swoich uczniów takie właśnie słowa:

J 16:
(22) Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. (23) W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje.

Zrozumiałe jest teraz, dlaczego po paruzji o nic nie będziemy się pytać Naszego Króla Isusa, bowiem do tego dnia Duch Święty objawi nam już CAŁĄ PRAWDĘ oraz RZECZY PRZYSZŁE zawarte w słowach Boga i Jego Syna.

Z tego wniosek, że to samo musi tyczyć się także i proroctw, bowiem wszystko, co Bóg zamierza uczynić, wszystkie jego ogólne plany mamy już przez Boga dawno podane w Jego słowach skierowanych do Jego proroków, o czym Bóg powiedział nam przez proroka Amosa:

Am 3:
(7) Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.
gdzie to same słowa mamy też w Septuagincie Brentona:

3:7 For the Lord God will do nothing, without revealing instruction to his servants the prophets.
3: 7 Albowiem Pan Bóg nic nie uczyni, bez objawienia instrukcji swoim sługom, prorokom.


Tylko że zrozumienie proroctw jest procesem stopniowym, aby wszystko to nie zostało objawione nam (a za naszym pośrednictwem także i szatanowi) zbyt wcześnie.

Stąd też nie mamy jeszcze jednej, wspólnej wizji wydarzeń czasów końca, w których żyjemy i pewne elementy proroctw, czy też ich kolejność pozostają dla nas nadal niepewne.

Ale to wszystko ułoży się nam w jedną całość w odpowiednim czasie, co najprawdopodobniej nastąpi dopiero w dniu wypełnienia się tych proroctw, aby nie osłabić efektu zaskoczenia, o czym mówił Isus w Mt 24!!!


I to również Bóg poprzez Ducha Prawdy objawił nam także i tę prawdę Biblijną, że Pan Isus nie jest Bogiem.

Może dlatego nie mają jeszcze zrozumienia słowa Bożego ci z naszych zwiedzionych braci i sióstr, którzy uważają, że Isus jest Bogiem, bo takie postrzeganie osoby Isusa na pewno nie pochodzi od Boga Ojca, który – pomimo celowych szatańskich zniekształceń, jakie mamy w naszych Bibliach i jakie stale powtarza całe Pawłowe chrześcijaństwo – wyraźnie objawił Szymonowi Piotrowi oraz tym, którzy podzielają jego wyznanie, kim jest Pan Isus i że to Jego właśnie – Syna Bożego i naszego Mesjasza – Duch Boży będzie zawsze otaczał chwałą.

I moim zdaniem po tym można poznać, że zrozumienie słowa Bożego rzeczywiście pochodzi od Boga, jeżeli w jego efekcie rodzi to w nas poczucie do otaczania chwałą i czcią Isusa jako Syna Bożego i jako naszego Króla, a nie jako Boga.

Zaś dopiero przez Isusa i tylko przez Niego możemy otaczać chwałą samego Boga Ojca, rozumiejąc przy tym, że uznawanie za Boga kogokolwiek innego, niż sam Bóg jest bałwochwalstwem, bo to On jest źródłem wszelkiego naszego poznania.

Zatem prawdy Biblijne, czyli to prawidłowe zrozumienie słów Boga, zwłaszcza tych, które mają znaczenie dla naszego zbawienia objawia nam sam Bóg poprzez naszego Pocieszyciela – Ducha Prawdy.

A ścieżka ku temu jest jak myślę tylko jedna.

Najpierw trzeba rozpoznać i wykorzystać szansę, którą daje człowiekowi Bóg na nawrócenie się do Niego.

To On mocą Ducha Świętego pociąga dalej człowieka do swojego Syna Isusa, kierując go do słowa Bożego zawartego tylko i wyłącznie w Biblii.

I jeżeli taki człowiek przyjmie od Boga do wiadomości fakt, jak to uczynił Szymon Piotr, że Isus jest Synem Boga żywego i naszym Mesjaszem i jednocześnie przyjmie do wykonywania w codziennym życiu przykazania Isusa – a przede wszystkim dekalog – bo uświadomi sobie, że jest to jedyny słuszny i prawdziwie ludzki sposób na życie, wtedy dopiero otrzymuje chrzest Duchem Świętym, za którego pośrednictwem taki człowiek stopniowo otrzymuje zrozumienie w dalszych kwestiach.

Bez tego chrztu, który człowiek może otrzymać bezpośrednio tylko i wyłącznie od Isusa Mesjasza i to dopiero po uznaniu, że On jest Synem Bożym, nie otrzyma się zrozumienia słów pochodzących z ust Bożych.

Bóg zaś prowadzi ludzi do Siebie i Pana Isusa różnymi drogami, nie tylko bezpośrednio, ale także i poprzez innych posłusznych Bogu ludzi, którym wcześniej już dał pewne zrozumienie Jego słów.

Dlatego dziękuję Bogu za Ciebie, Henryku i Twoją ogromną pracę, poprzez którą Bóg wielu ludziom otworzył już oczy na prawdę słowa Bożego, zachęcił ich do poznawania i analizowania Biblii oraz przybliżył ich do zbawienia, jak i również za pozostałych naszych bliźnich z tego forum, którzy głosząc Prawdę pracują na chwałę Ojca i Jego Syna.

Niech Bóg Tobie i pozostałym uczniom Isusa zawsze błogosławi !!!
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 8th Październik 2018, 14:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Dlatego dziękuję Bogu za Ciebie, Henryku i Twoją ogromną pracę, poprzez którą Bóg wielu ludziom otworzył już oczy na prawdę słowa Bożego, zachęcił ich do poznawania i analizowania Biblii oraz przybliżył ich do zbawienia, jak i również za pozostałych naszych bliźnich z tego forum, którzy głosząc Prawdę pracują na chwałę Ojca i Jego Syna.

Nie dziękujcie mnie ale Bogu. To On jest Autorem wszystkiego. To, co napisałeś Odrodzony, jest podobne do ukłonu danego aniołowi w Apokalipsie.

Nie porównuję się do anioła! Ale odpowiedź tego anioła jest sednem naszej prawidłowej postawy.

Rev 19:10 I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.

Dlatego ja także nikomu z braci i sióstr publicznie nie dziękuję za nic i nie uważajcie tego za coś złego ale jest odwrotnie.

Można kogoś pochwalić. Ja czasami pochwalam głownie w postach prywatnych Lusię, która jest dla mnie pewnych źródłem natchnienia. Ale dziękuję za nią Bogu.

Bóg jest Bogiem wyłącznego oddania!

Ale, kiedy wiemy, że opiekuje się nami Duch Prawdy z polecenia Boga, dziękujmy za to wszystko... Bogu.

Bez Boga jesteśmy marnym pyłem!

Muszę jednak powtórzyć, że wasze odpowiedzi, nie chodzi o chwalenie mojej osoby ale wasze reakcje na Prawdę - to mnie bardzo zbudowało.

Nie znaczy to, że upadałem ale miałem pewien kryzys sumienia i jestem ogólnie wam wdzięczny za to, że mówicie o tym, jaki to wpływ wywarło na wasze życie i na was stosunek do Boga i Syna.

To jest moja największa nagroda! Nie chodzi o moją... próżność ale o potwierdzenie, że nie marnowałem czasu.

Nie wiecie przez jakie STRASZLIWE próby przechodziłem jako Świadek Jehowy czy ponownie narodzony Chrześcijanin.

Ehhh... nie napiszę wam więcej... wystarczy to wam i mnie...

Mam nadzieję, że mnie doskonale rozumiecie....

A ja w pełni rozumiem, dlaczego Bóg posłał mnie kurs Biblii do Świadków Jehowy.

Jedno wam ujawnię. Kiedy topiłem się w Australii w oceanie, pierwszego dnia w tym kraju,
zawołałem głośno tonąc w Oceanie - Jehowo ratuj. I pomimo użycia niewłaściwego imienia Bóg mnie NATYCHMIAST uratował i to mnie dało wielkiego kopa we właściwym kierunku.

Wtedy niczego nie rozumiałem. Teraz rozumiem znacznie więcej i owo zrozumienie oraz brak potwierdzenia ze strony Boga spowodował pewien kryzys sumienia i celu mojej pracy.

Ale to wszystko już jest przeszłość.

Miałem bardzo paskudny tydzień, dzisiaj musiałem uśpić mego ukochanego psa, który miał raka i miałem inne ataki, które mnie wyzwoliły.

Dlatego... polegajmy w 100% na Ojcu naszym! On jeszcze mnie nie zawiódł.

Ale świadomość tego, że wielu braci i sióstr docenia to, co spowodował Bóg... to powoduje, że zebrałem się do kupy i dzięki pomocy Boga mam nadal energię i wolę, aby pracować dla naszego Stworzyciela i Ojca.

bounce bounce bounce

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 8th Październik 2018, 14:35
Ale Henryku, jak napisałem na koniec mojego posta, ja nie dziękuję Tobie, ale dziękuję Bogu - i tylko Jemu - za Ciebie, że najpierw Tobie Bóg otworzył oczy na Jego słowa i że tak, a nie inaczej poprowadził Ciebie przez życie, że założyłeś swoje witryny i to forum, poprzez które Bóg zachęca do poznawania Biblii i pozwala innym poznać Siebie i Swojego Syna, jak też dziękuję tylko i wyłącznie Bogu w imię Pana Isusa za innych z tego forum, którzy szerzą prawdę słowa Bożego.

Bo tylko Bogu należna jest moja wdzięczność za wszystko!!!

Także za to, co nam tutaj Bóg objawia i pozwala zrozumieć z Jego słowa.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 9th Październik 2018, 03:18
Odrodzony napisał:Ale Henryku, jak napisałem na koniec mojego posta, ja nie dziękuję Tobie, ale dziękuję Bogu - i tylko Jemu - za Ciebie, że najpierw Tobie Bóg otworzył oczy na Jego słowa i że tak, a nie inaczej poprowadził Ciebie przez życie, że założyłeś swoje witryny i to forum, poprzez które Bóg zachęca do poznawania Biblii i pozwala innym poznać Siebie i Swojego Syna, jak też dziękuję tylko i wyłącznie Bogu w imię Pana Isusa za innych z tego forum, którzy szerzą prawdę słowa Bożego.

Masz rację. Za szybko twego posta "przeczytałem".

PRZEPRASZAM!


Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 9th Październik 2018, 13:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Ależ nic się Bracie nie stało Smile
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 9th Styczeń 2019, 13:04
Message reputation : 100% (4 votes)
Mamy bardzo interesujące dwa wersety z Jeremiasza.

Jeremiasza 9:22  Tak mówi Pan: Niech się nie chlubi mędrzec swoją mądrością i niech się nie chlubi mocarz swoją mocą, niech się nie chlubi bogacz swoim bogactwem!
Jeremiasza 9:23  Lecz kto chce się chlubić, niech się chlubi tym, że jest rozumny i wie o mnie, iż Ja, Pan, czynię miłosierdzie, prawo i sprawiedliwość na ziemi, gdyż w nich mam upodobanie - mówi Pan.

Znaczy to, że powinniśmy się chlubić przed innymi, że poznaliśmy Boga. Według Boga jest to powód do naszej chluby.

Zwłaszcza, ze słowa Isusa mówią nam wyraźnie, że owo poznanie jest właśnie od Boga.

Nie poznaliśmy Prawdy o Bogu z powodu własnej mądrości, ale z powodu naszych chęci poznania Boga, Bóg pozwolił nam na zrozumienie tego.

Zwróćmy szczególną uwagę na to, ze to, co wiemy o planach Boga to niewielu ludzi w Polsce i bardzo niewielu na świecie wie, że Bóg ma plany ponownego zjednoczenia rzeczywistego Izraela.

Według tego tekstu jest oczywiste, że mamy niezwykły przywilej rozpowszechniania rzeczywistej Ewangelii czyli Dobrej Nowiny o bliskim już czasie wprowadzeniu Izraela do Ziemi Obiecanej.

Nie jest to coś, o czym można 'czasami' coś tam przebąkać do kogoś, ale posiadamy od Boga zrozumienie tego planu, i niewielu ludzi na całej ziemi to rozumie i wie o tym.

Skoro jesteśmy Narodem Wybranym, to jest to powód do chluby.

Dlatego, że będąc świadomi owego wyboru, poznajemy po naszym zrozumieniu, że to nie tyle my wybraliśmy Boga, ale On wybrał nas.

To jest niezwykły czynnik, którego wzięci na pustynię przez Boga nasi przodkowie zupełnie nie docenili i w ten sposób pomarli na pustyni.

Mówiąc to jeszcze inaczej.... Bóg mówi do nas:

Wybrałem was. Radujcie się tym olbrzymim przywilejem. Wybrałem was i to, że rozumiecie mój wybór i moje plany to dowód, że to ja was wybrałem.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 24th Sierpień 2019, 04:39
Bardzo budujący Psalm!

Psalm 83,

Przeczytajmy uważnie, bardzo proroczy!

Psalm 83

(1) Pieśń. Psalm Asafowy.

(2) Boże, nie milcz, nie bądź nieczuły, Nie bądź bezczynny, Boże!

(3) Bo oto burzą się nieprzyjaciele twoi, A ci, którzy cię nienawidzą, podnoszą głowę.

(4) Knują spisek przeciwko ludowi twemu I naradzają się przeciwko tym, których ochraniasz.

(5) Mówią: Nuże, wytępmy ich, niech nie będą narodem, Aby więcej nie wspominano imienia Izraela!

(6) Tak, naradzali się jednomyślnie, Przeciw tobie zawarli przymierze:

(7) Namioty Edomitów i Ismaelitów, Moabitów i Hagarytów,

(Cool Gebal i Amon, i Amalek, Filistea z mieszkańcami Tyru.

(9) Assur też złączył się z nimi, Synów Lota wsparł swym ramieniem. Sela.

(10) Uczyń im jak Midianitom, Jak Syserze, jak Jabinowi nad potokiem Kiszon,

(11) Którzy zostali wytępieni w En-Dor, Stali się nawozem ziemi.

(12) Postąp z dostojnikami ich jak z Orebem i Zeebem, Jak z Zebachem i Salmuną, z wszystkimi książętami ich,

(13) Którzy powiedzieli: Weźmy w posiadanie niwy Boże!

(14) Boże mój, uczyń z nimi jak z liśćmi w wichurze, Jak z plewą na wietrze!

(15) Jak ogień, który pali las, I jak płomień, co pochłania góry,

(16) Tak Ty ścigaj ich burzą swoją I jak huragan wpraw ich w zamieszanie!

(17) Okryj twarze ich hańbą, Aby szukali imienia twego, Panie!

(18) Niech będą zawstydzeni i przerażeni po wsze czasy, Niech będą pohańbieni i zginą!

(19) Niech wiedzą, że Ty jedynie, który masz imię Pana, Jesteś Najwyższym ponad całym światem.


http://www.bibliamesjanska.com/Ps/83.html

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 983
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 4th Wrzesień 2019, 09:59
Message reputation : 100% (2 votes)
Prawda pochodzi tylko od Boga i to jest Prawda.

Dwa posty wyżej Henryk napisał coś co mi pomogło w tamtym okresie czasu i
uświadomiło mi że to że uwierzyłem Bogu na słowo to jest Jego wola i to On wybiera komu dać zrozumienie .
Przeczytajmy:
https://zbawienie.forumotion.com/t334-prawda-pochodzi-tylko-od-boga#16247


Przypomnijmy sobie gdy pierwszy raz poznaliśmy Plan naszego Boga , jaka była nasza reakcja ? Uwierzylismy Bogu na Słowo?
My wszyscy którzy czytamy forum , artykuły Henryka czy innych którzy piszą tą prawdę nie mamy problemu z tym że to jest Prawdą.

Czy jak mówicie o tym ludzią ze swojego otoczenia to oni wierzą ? Ja nie spotkałem nikogo w moim otoczeniu kto by uwierzył w Słowo Boże i prawdziwą tożsamość Słowian , może dlatego że ja im to mówię? A kim ja jestem by to wiedzieć? Wiem że jeden szyderca ode mnie z pracy, wyzywał mnie kiedyś za plecami "kaznodzieją "i "prorokiem " , teraz ten człowiek jest dla mnie taki miły i pucuje się do mnie bo przegrał se już u wszystkich swoim gadaniem i fałszem , bo gadał na każdego za plecami .
Ja mu odpuściłem choć było to BARDZO trudne bo bywam nerwowy.
Pewnie każdy spotyka się z przykrymi słowami ze strony innych lecz to tak naprawdę nie powinno nas zmucić.
Na dłuższą metę i tak okażemy się zwycięzcami!


Różnica między nami a resztą jest taka że my uwierzyliśmy Bogu na słowo że uczyni to co obiecał i nawet przyrzekł na samego Siebie .
Ja jak pierwszy raz trafiłem na zbawienie.com to od razu uwierzyłem i po kilkunastu latach przerwy zacząłem czytać Biblię na nowo..I to był mój wybór?Nie sądzę ..
Bóg nas wybrał , nas wszystkich co czytamy Biblię , do tego byśmy rozumieli Jego Plan i Jego Słowa i jest to Przywilej o czym pisał Henryk wyżej.

Reszta narodu uwierzy gdy zobaczy cudowne cuda naszego Boga przy wyzwalaniu na wymarsz na pustynię.
a i tak znajdą się delikwenci, którzy będą się buntowali przeciw Bogu na pustyni ,pomimo pokazu Jego potężnej mocy...

To że rozumiemy Plan Naszego Boga to jest tylko i wyłącznie  Jego Wola !
Nie to że coś przeczytaliśmy , ilu ludzi przeczyta jakiś artykuł i uzna to za bzdurę i dalej żyje jak żyło.
Nas Bóg wybrał do tego byśmy zrozumieli , uwierzyli i zmienili swoje zycie tak by się Jemu podobać!
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 983
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 13th Maj 2020, 12:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Księga Sofoniasza
Rozdział 3:

(11) W owym dniu nie doznasz już hańby z powodu wszystkich swych czynów, którymi grzeszyłeś przeciwko mnie. Gdyż wtedy usunę spośród ciebie twoich pyszałków i nie będziesz się już chełpić na mojej świętej górze.

(12) I pozostawię pośród ciebie lud pokorny i ubogi: to oni ufać będą imieniu Pana.

(13) Resztka Izraela nie będzie się dopuszczała bezprawia, nie będzie mówiła kłamstwa i w ich ustach nie znajdzie się język zdradliwy. Zaiste, będą się paść i odpoczywać, a nikt nie będzie ich straszył.

(14) Wesel się, córko Syjonu, wykrzykuj głośno, Izraelu! Raduj się i wykrzykuj radośnie z całego serca, córko jeruzalemska!

(15) Pan oddalił twoich przeciwników, odpędził twoich nieprzyjaciół. Pan, król Izraela, jest pośród ciebie, już nie doznasz nieszczęścia.

(16) W owym dniu powiedzą do Jeruzalemu: Nie bój się, Syjonie! Niech nie opadają twoje ręce!

(17) Pan, twój Bóg, jest pośród ciebie, Mocarz, On zbawi! Będzie się radował z ciebie niezwykłą radością, odnowi swoją miłość. Będzie się weselił z ciebie tak,

(18) Jak się weselą w święta. Usunę spośród ciebie zło, abyś z powodu niego nie doznało hańby.

(19) Oto Ja w owym czasie położę kres wszystkim twoim ciemiężycielom. Wspomogę to, co kuleje, zbiorę to, co rozproszone, obdarzę ich chwałą i sławą w każdym kraju, gdzie doznali hańby.

(20) W owym czasie przywiodę was z powrotem i zgromadzę was w tym czasie. Zaprawdę, obdarzę was sławą i chwałą u wszystkich ludów ziemi, gdy na waszych oczach odmienię wasz los - mówi Pan.
[/b]

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 983
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 22nd Październik 2020, 13:12
Message reputation : 100% (2 votes)
Henryk we wczorajszym poście napisał bardzo mądre zdanie:

"Czyli jest to wyjątkowy test dla nas a zarazem jest to nasza szansa, aby w tym krótkim okresie czasu, jaki nam pozostał, poznać bliżej Boga i Biblię i stanąć po właściwej stronie, aby uzyskać życie wieczne."


Ewangelia Jana
Rozdział 17:

(3) A to jest żywot wieczny, aby POZNALIciebie, jedynego prawdziwego Boga i Isusa Chrystusa, którego posłałeś.

Jeżeli jeszcze ktoś nie zaczął tego robić CZAS ku temu bardzo odpowiedni .

Zacznij stosować się do Przykazań Bożych .

Zacznij czytać Słowo Boże prosząc Ojca o zrozumienie Ducha Prawdy.

Zobaczysz jak Duch Boży zacznie oddziaływać w twoim życiu- poczujesz to i zauważysz !

Postępy w posłuszeństwie do Przykazań....

Ci którzy to robią wiedzą co to oznacza - więź z naszym Ojcem , który nas prowadzi i prostuje nasza ścieżkę abyśmy niewzruszenie szli wąską drogą.

Tego nie opiszę słowami - to jest opisane nam przez samego Boga Ojca i Syna a zapisane w Biblii .Pokarm żywota.


 

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 983
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 31st Październik 2020, 05:14
Message reputation : 100% (2 votes)
Księga Ozeasza
Rozdział 14:
(9) Kto mądry, niech to zrozumie, kto rozumny, niech to pozna; gdyż drogi Pana są proste, sprawiedliwi nimi CHODZĄ, lecz bezbożni na nich UPADAJĄ.


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 983
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

on 13th Listopad 2020, 13:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Ewangelia Jana
Rozdział 8:
(12) A Isus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie ZA MNĄ, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość ŻYWOTA.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)https://arzareth.home.blog
Sponsored content

Prawda pochodzi tylko od Boga Empty Re: Prawda pochodzi tylko od Boga

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach