Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

+17
Jacek86
Liksar
Gregor
piotrek123
polskapaw
Mutu
Skiper
Bushi
Cyryl
Szymon
Henry Kubik
Olo
Kasia
Hugo
levrone55
Marysia87
Obserwator
21 posters
Go down
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Grudzień 2016, 14:58
Odniosę się do twierdzenia, że konflikt może komuś zaszkodzić i przytoczę to, co już wcześniej wyjaśniałem.

To nie jest konflikt, ale ujawnienie przykrej prawdy na temat ludzi, którzy oszukują osoby poszukujące Boga…

Na całym świecie, a szczególnie pośród białego chrześcijaństwa rozpocząło się już ładnych kilka lat temu przebudzanie. Miliony osób poczęły dostrzegać obłudę kościołów i ich zwierzchników i rozpoczęli masowo je opuszczać, szukując samodzielnie drogi do Boga.

Motorem napędowym tego procesu stał się oczywiście internet. Tutaj przeniosła się cała fala owego przebudzenia i co się stało...???

Otóż powstał nowy nurt chrześcijański, czyli tak zwani "nowo narodzeni chrześcijanie bez religii".

Problem w tym, że chrześcijanizm to także nurt religijny...religia jak każda inna.

Nagle cały ruch ludzi, którzy postanowili zbliżyć się do Boga, wyrywając ze szponów kłamliwych religii, został opanowany przez praktycznie czystą doktrynę Pawła...NIE JEZUSA!!

A czym są doktryny Pawła??

Zachętą do odrzucenia Prawa, czyli do...bezprawia!!!

Bezprawie, jakie opanowało tzw. "nowo narodzonych" jest niczym innym, jak efektem działań bestii i mowy smoka, czyli walką z Bogiem i Barankiem!

Spójrzmy na osoby rozsiewające nauki złego, jak znany nam Detektyw Prawdy.

Przyciągają oni do siebie zagubione osoby, a te trafiając u nich na nobliwe hasła nawołujące do miłości, w której Prawo jest nieważne, ponieważ Boża łaska i tak zmaże każdy grzech, zamiast zacząć odbudowywać swoje sumienie i pracować nad swoimi uczynkami by były zgodne z Wolą Boga, to poddają się obłudnemu wyznawaniu swej wiary na pokaz innym myśląc, że zbawienie mają już w kieszeni.

Osoby te stają się znieczulone słodką mową smoka i przestają się jakkolwiek rozwijać, ponieważ brak przestrzegania Prawa nie zmusza ich do pracy nad sobą.

Stają się z czasem martwi duchowo, a swą adorację zamiast do Boga przekładają na "autorytety", które potrafią przebiegle posługiwać się ową mową smoka. 
Chcą swym autorytetom pokazać jacy są bardzo wierzący i przed wszystkimi głośno się tym chwalić, poklepując się wzajem po ramionach.

Mnóstwo ludzi zaczęło opuszczać obecne kościoły widząc, że wszelkie ich praktyki lub działanie jest w większości miejsc sprzeczne z Biblią.

Zaczęli szukać informacji i podobnie myślących w sieci, a tam pokazało się wiele witryn i blogów nawołująch do nawrócenia się do Chrystusa i że...

...wystarczy tylko, że uwierzysz w Chrystusa, (cokolwiek to znaczy, bo tłumaczeń są setki) przyjąć Go do serca i wyznać publicznie swą wiarę biorąc chrzest wodny od kogoś kto ma "wysoki poziom duchowy"...i jest się zbawionym już teraz.

Masa ludzi, która żyjąc w tym zakłamanym świecie pod kontrolą umysłów bardzo łatwo nabiera się na takie hasła i slogany..dlaczego??

Ponieważ ludzkość jest już wykończona i na skraju upadku. Ludzie potrzebują lidera i kogoś, kto ich z tej ciemięgi wyciągnie.

W tym stanie są jeszcze bardziej podatni na zwiedzenie!

Wszystko przez działalność owych internetowych "przewodników", którzy postanowili wczuć się w rolę nauczycieli i pasterzy.

Podsuwają im kłamliwe obietnice i nauki oparte o Pawła i jak widzimy na przykładzie np. Detektywa Prawdy, zdolni są jeszcze brać za to pieniądze.

Oczywiście wszystko odbywa się pod postacią bezinteresownej darowizny, ale...

...czy to ma być zaufanie do Boga?? Liczyć na hojność czytelników za to, że głosi się im rzekome Słowo Boże?

Osoby oszukane z czasem gasną, ponieważ ile można czytać wkółko o tym samym i tak bezsensownie oddawać adorację Jezusowi, nie rozumiejąc jednocześnie niczego odnośnie Woli Bożej.

Adoracja skierowana jest na pięknie gadający obiekt i fascynacja z czasem się kończy, a osobik wraca do grzesznego życia, ponieważ nic nie rozumie, lecz jest przekonany, że i tak zbawienie ma zapewnione.

Co niektórzy zmieniają swoje nastawienie na chwilę, przyjmując chrzest, a potem pod wpływem kłamstw grzeszą i przyjmują do tego pawłowe "dary ducha"...napewno nie Ducha Świętego!

Pawłowe "dary ducha" to nic innego, jak odrzucenie Prawa według jego nauk, trwanie w grzechu, a następnie skutek tego jakim jest powrót demonów, wypędzonych podczas chrztu...

...i z "nowo narodzonych" powstają tak zwani - "nowo nawiedzeni"
.

affraid affraid affraid
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Grudzień 2016, 17:35
Message reputation : 100% (2 votes)
Moje pytanie brzmi: Czy stanowisko „antypawłowe” zostało skonsultowane z Bogiem? Mam na myśli modlitwy (nie jedną, a kilka), o mniej więcej takiej treści: „Dobry Boże, właśnie doszliśmy do wniosku, że Paweł to fałszywy apostoł. Prosimy, daj nam dar mądrości i zrozumienia, byśmy zrozumieli, czy to dobry wniosek pochodzący od Ducha Świętego, czy podszept szatana. Jeśli nie pochodzi to od ciebie i może doprowadzić nas do zguby, prosimy, wyrzuć go z naszych umysłów i broń nas przed podszeptami złego. O to prosimy w imię Jezusa Chrystusa.”  


Bez modlitw do Naszego Ojca to forum by nie istniało.

Poruszane są nie tylko sprawy Biblijne ale i polityczne które mogą być zagrożeniem dla każdego z nas.

Każde forum które oparte jest tylko na własnym "widzi mi się" jest jednym wielkim zwiedzeniem które sprowadza ludzi na manowce ,budzi niepewność i wciąż rodzi nowe pytania na które wciąż nie ma odpowiedzi.


W ten sposób ludzie "głupieją"i zostawiają sobie właściwie tylko jedyną odpowiedź "jakoś to będzie" co z kolei gruntuje życie w kłamstwie a co  jest jeszcze gorsze również życie w grzechu.


Modlitwy są podstawą do ochrony Bożej i otwarcia oczów na Prawdę.
Bez rozmowy z Bogiem i braku nadzieji na Jego kierownictwo w pokazywaniu prawdziwego kierunku można sobie jedynie założyć forum jak przedłużać rzęsy i kontaktować się z firmami produkującymi GMO czyli jakiej chemi użyć by za parę lat twoje prawdziwe ci do końca nie wypadły. Very Happy


Antyapostoł paweł został zidentyfikowany nie dlatego że jakiemuś  Kubikowi (przepraszam Henryku Very Happy )nie pasował do innych apostołów.

Dowodów na to w Bibli jest masa i jeżeli ktoś nie wierzy niech sam najpierw się pomodli o mądrość do Pana Boga i niech czyta ,czyta i jeszcze raz czyta.

Gdyby nie Henryk to znalazł by się ktoś inny kto by dostrzegł i krzyczał na cały świat ze wiara bez uczynków nie jest niczym dobrym a to dopiero tylko jedna chora doktryna którą promował paweł.

W takich przypadkach pokazując jednego wielkiego oszusta Biblijnego który prowadzi całe chrześcijaństwo na zatracenie trzeba mieć juz pomoc Pana Boga a bez ponawianych próśb i modlitw o poznanie nie mielibyśmy żadnych szans wciąż sedząc w kościele słuchając wciąż i na okrągło tych samych herezji Szawała z Tarasu .

Bez rozmów ze Stworzycielem Świata w postaci modlitw ,postów i pokory i wielokrotnym proszeniem o wysłuchanie nas o wszystkim dowiedzielibyśmy się na Sądzie ,tylko ilu przez to poszłoby na zatracenie...


Modlitwa jest podstawą w naszym działaniu a prędzej czy później poznanie przychodzi a przez którego z Jego sług to już Pan Bóg wybiera osobiście Very Happy  Very Happy  Very Happy

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Grudzień 2016, 20:47
Kasiu - popieram w 100%.... Dodam tylko od siebie że dopóki czytałem Biblię bez modlitwy - niewiele z niej rozumiałem. Modlitwa sprawia że otwierają się nam oczy....
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Grudzień 2016, 21:18
Obserwator napisał:

..czy to ma być zaufanie do Boga?? Liczyć na hojność czytelników za to, że głosi się im rzekome Słowo Boże?

jako uzupełnienie Mt 6

(25) Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się o życie swoje, co będziecie jedli albo o będziecie pili, ani o ciało swoje, czym się przyodziewać będziecie. Czyż życie nie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż odzienie?

(26) Spójrzcie na ptaki na niebie, że nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz który jest w niebie żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?

(27) A któż z was, troszcząc się, może dodać do swego wzrostu jeden łokieć?

(28) A co do odzienia, czemu się troszczycie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną; nie pracują ani przędą.

(29) A powiadam wam: Nawet Salomon w całej chwale swojej nie był tak przyodziany, jak jedna z nich.

(30) Jeśli więc Bóg tak przyodziewa trawę polną, która dziś jest, a jutro będzie w piec wrzucona, czyż nie o wiele więcej was, o małowierni?

(31) Nie troszczcie się więc i nie mówcie: Co będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: Czym się będziemy przyodziewać?

(32) Bo tego wszystkiego poganie szukają; albowiem Ojciec wasz który jest w niebie wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.

(33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

(34) Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.

----

My się o to nie musimy martwić, bo ufamy Bogu , a kto dla Boga służy, ten nie musi się martwić o takie podstawowe rzeczy. dlaczego?
Bo Bóg dba o tych którzy mu służa Smile

Jakoś nasze blogi i forum jest prowadzone za darmo, każdy z Nas pracuje i niektórzy jeszcze studiują , i jakoś mogą znaleźć czas na odkrywanie prawdy etc.

Da się to wszystko połączyć !

Każdy dokłada swoją cegiełkę, z  której budujemy Prawdę.


Gorzej mają osoby, które  nie szukają Królestwa Boga i nie szukają sprawiedliwości.. takie osoby muszą , no cóż...  Wink

Liczyć na hojność czytelników


Ostatnio zmieniony przez Liksar dnia 1st Grudzień 2016, 21:19, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Grudzień 2016, 21:19
I oczywiście należy czytać całą Biblię, a szczególnie wypowiedzi Boga i Jego proroków oraz Jego Syna, naszego Nauczyciela, a nie same listy Pawła i wyrwane z całego kontekstu, pojedyńcze wersy Pism.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Grudzień 2016, 22:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Problem z Pawłem jest poważny.

Zastanówmy się dlaczego Bóg dopuścił aby w Biblii znalazły się obok Jego słów oraz słów Jego Syna Isusa, słowa i nauki Pawła oraz dwóch jego uczniów Marka i Łukasza???

Powodów jest wiele. 

Jednak moim zdaniem jest jeszcze jeden poważny powód tego kroku ze strony Boga.

Otóż nauki Pawła to najprawdopodobniej plany Bestii z otchłani. 

Otóż sama Apokalipsa zachęca nas do poznania planów Bestii:


Ap 13 napisał:(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. 



Ap 17 napisał:(Cool Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.
(9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;


Zobaczcie w Apokalipsie jest dwa razy powtórzone, aby poznać plany Bestii przed jej pojawieniem się. 

Sprawa Pawła jest fundamentalna.

Aby zrozumieć Apokalipsę to trzeba wpierw odrzucić Pawła... bez tego jesteśmy ślepi.


Mat 15 napisał:(14) Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.

Otóż Paweł to faryzeusz i jego nauki prowadzą innych prosto w zasadzkę.

Mat 16 napisał:11) Jakżeż to jest, że nie rozumiecie, iż wam nie o chlebie mówiłem? Strzeżcie się kwasu faryzeuszów i saduceuszów.
(12) Wtedy zrozumieli, że nie mówił, aby się wystrzegali kwasu chlebowego, lecz nauki faryzeuszów i saduceuszów.


Zobaczmy nauki Pawła to kwas. Kwas którym są karmione umysły milionów jeśli nie miliardów ludzi. 

W tym wątku:
https://zbawienie.forumotion.com/t253p25-konflikt-pomiedzy-smokiem-a-bestia-o-wladze

Postawiłem hipotezę, że:

Paweł to Apostoł Bestii z Otchłani!!!


Temat ten będę rozwijał i badał. Na tym forum badamy proroctwa i prawo czyli Słowa Boga i jego Syna Isusa.


Liksar i  Obserwator pokazali jak Pawłowcom kończą się argumenty i używają argumentów siły.


Szczególnie interesująca jest kwestia zbierania danin za pisanie blogów przez Detektywa Prawdy i innych Pawłowych blogerów. 


Sam Isus jasno powiedział:



Mat 6 napisał:(24) Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie. 


Co do postaci Pawła z Tarsu to nie wiemy czy to był człowiek który umarł czy może upadły anioł - któremu sekta faryzeuszy i administracja Rzymu dorobiła ludzką tożsamość. 

Wiadomo jedno, dzięki temu forum dochodzimy do prawdy ponieważ:


Mat 18 napisał:(20) Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.

Z doświadczenia wiem, że jak coraz lepiej wypełniamy prawo Boga i pracujemy ciężko nad naszymi charakterami to poznanie przychodzi naturalnie.

Nauki Pawła głoszące bezprawie mają na celu aby ludzkość była ślepa. Gdyż tylko przez wypełnianie prawa Bożego przychodzi poznanie Jego woli czy proroctw. 
avatar
anileve
Liczba postów : 102
Join date : 18/03/2015
Age : 55
Skąd : Gniezno

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

2nd Grudzień 2016, 19:41
Message reputation : 100% (2 votes)
Ja również jestem zdania że Paweł to Apostoł Bestii z otchłani,ale wtedy co o tym pisałam to nie wiedziałam,komu może służyć. Wklejam tego posta.


Select/Unselect multi-quote
Odpowiedz z cytatem
Zmień/Usuń ten post

Re: Fałszywy apostoł Paweł - szatański koń trojański.

Pisanie by anileve on 26th Marzec 2016, 16:25
Ja od dość dawna,uważam (nawet na forum o tym pisałam gdzieś) że Paweł nam dużo podpowiada z tego co robi synagoga szatana i co będzie im dozwolone zrobić i na czym zakończy się ich rządzenie, a dla nas wiadoma podpowiedz o rozpoczynającym się ucisku i myślę że dlatego Bóg pozwolił,Pawła umieścić w Biblii. To było wtedy jak jeszcze czytałam jego listy. Ale przykro mi nie wrócę do nich,żeby Paweł nie zamącił mi w głowie.
Może ktoś z was to dostrzeże. Może kiedyś do tego dojrzeje aby je przeczytać.


anileve
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

2nd Grudzień 2016, 23:07
Message reputation : 100% (3 votes)
Ciekawe że Cyryl użył sformułowania : "Paweł to apostoł bestii z otchłani"

Ponieważ właśnie jestem w trakcie pisania artykułu o tytule :"Paweł z Tarsu żydowskim apostołem do pogan."

To bardzo koreluje z tym co tam opisuję, zamierzeniem tego artykułu jest uświadamianie ludzi nie z tego forum czy grup obeznanych w temacie ale dla innych, którzy nie zdają sobie sprawy z wielu rzeczy o których piszemy tutaj. Ale też będzie coś ciekawego dla was, ponieważ rzucam trochę światła na Pawła z zupełnie innej strony. Chodzi o powiązania Pawła z Judaizmem, oraz filozofią kabały, wiele też o mentalności Żydów. To może być spore uzupełnienie tego tutaj co piszecie.!
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

10th Luty 2017, 22:33
Ciekawy film:


W sposób sarkastyczny pokazano nam prawdę o UE i czym ona jest naprawdę!!!
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

10th Luty 2017, 22:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Jeszcze jeden film tego samego autora:


A oto cały jego kanał:

https://www.youtube.com/user/kiki85uuu/videos

Moim zdaniem ten kanał i jego autor pokazują w jaki sposób w sposób prosty pokazywac ludziom prawdę.

W tym filmie autor w sposób dojrzały, prosty i bezpośredni pokazał tez sporo prawdy o kościele katolickim.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

19th Luty 2017, 14:33
Ostatnio dostrzegam bardzo niepokojące zjawisko, które czasem dyskutowaliśmy w naszych próbach rozstrzygnięcia posunięć bestii i smoka na drodze do zniewagi Boga i oskarżenia Go o całe zło tego świata.

Jak widzę, wielu ludzi w różnych miejscach powtarza ostatnio bardzo charakterystyczną kwestię będącą jednocześnie zarzutem:

"Bóg musi być podły i krwiożerczy, skoro dopuszcza do takiego zła na świecie, jak i sam dokonywał rzezi, zabijając nawet dzieci"


Ewidentnie widzę dziwną "propagandę" oczerniania Boga staro-testamentowego i oskarżanie Go o zamordyzm, oraz idącym za tym kult nieskończenie miłosiernego 'boga' Chrystusa.

Napisał do mnie na blogu pewien, człowiek, który jak się okazuje, pisze chyba pod paroma nickami, ponieważ nie chciało mi się prowadzić z nim dyskusji i napisał do mnie z zarzutem wobec Boga o to, że kazał składać sobie ofiary także z ludzi...

..sami sprawdźcie...

Młody napisał:Obserwator. Znalazłem więcej czasu, aby odpowiedzieć na twój post, bo moja krótka odpowiedź nie ukazała się na forum.

A więc jeśli chodzi o wybrane fragmenty ze ST które przytoczyłem i – jak piszesz – zarzucanie Bogu „krwiożerczości” : Otóż, moim zdaniem nie potrzeba przytaczać całych rozdziałów , bo każdy ma dostęp do Biblii i sam może przeczytać rozdział dotyczący okoliczności w jakich dana ofiara jest składana i czy w ST Bóg wykazuje negatywne uczucia. Pytałem jedynie czy ofiary z ludzi były usankcjonowane wśród Izraelitów jako nakaz dany od Boga.

Skoro przytaczasz rozdział 31 Księgi Liczb, to zacznijmy od początku, czyli od słów :

(1) I rzekł Pan do Mojżesza mówiąc :
(2) „Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do ludu swego(do swoich przodków)”. (…)  
(…)
(7) Tedy wyruszyli przeciwko Madianitów, jak Pan nakazał Mojżeszowi; i pozabijali wszystkich mężczyzn.

Jak widzisz, rozkaz zabicia został dany od Boga. Mojżesz tylko wykonywał i nadzorował polecenia które dostał.
Oczywiście, że wśród innych plemion panowały inne zwyczaje. Izraelici weszli na tereny zamieszkałe przez rdzennych mieszkańców. Mieli oni inne wierzenia. Wiemy również z opisu, że niektórzy Izraelici oddawali kult Baalowi – ty nazywasz go Bileam.

Znalazłem nazwę Baal-Peor , czyli miejsce gdzie panował kult Baala(Lb. 25:1n), oraz jego pochodzenie : Baal to Bóg płodności i zmysłowości a jego nazwa pochodzi z Babilonii.(…)

Wiemy, że bóstwa płodności, były popularne wszędzie, więc nie dziwmy się, że do obrzędów dało się namówić wielu Izraelitów.

Ciekawą sprawą jest opis w Lb. 25:1-18 o gniewie Pana
(3), który kazał powiesić wszystkich przywódców ludów (Izraelitów) winnych odstępstwa ( zginęło wtedy 24 000 ludzi).

Natomiast przebłaganie zostało dokonane w okrutny sposób przez kapłana Pinchasa co spowodowało, że Bóg powiedział do Mojżesza :
(11) „Pinchas, syn Eleazara, syna kapłana Aarona, odwrócił mój gniew od Izraelitów, gdyż zapłonął pośród nich zazdrością. Dlatego nie wytraciłem zupełnie Izraelitów w mojej zazdrości „(…)

Natomiast fragment z Lb. 31 który omawialiśmy i który przytoczyłeś mówi „tylko” o karze wykonanej na Midianitach – ale nie na Izraelitach, mimo, że uczestniczyli w zabronionych czynnościach.(…)

Zainteresowało mnie co stało się z 32 dziewczętami, które przeznaczono jako ofiara dla Boga (Lb.31:40-41) :
Wreszcie szesnaście tysięcy osób, z czego oddali Panu trzydzieści dwie osoby. I oddał Mojżesz kapłanowi Eleazarowi dary przeznaczone na ofiarę dla Pana, stosownie do rozkazu, jaki Pan dał Mojżeszowi. (…)
Napisałem, że daniny ofiarowane Bogu z ludzi nie moga być wykupione, lecz musza być zabite. Mówi o tym Księga Kapłańska (Kpł. 27: 28-29).

Zgodnie z nakazem Boga wszystko co przeznaczono jako daninę dla Boga należało do kapłanów, ale kapłani tez musieli skaładać ofiarę dla Boga z dziesiątej części,która do nich należała (Lb 18:25).

– Przykładem ofiary całopalnej z czlowieka dla Boga jest ślubowanie Jeftego (Sdz. 11:30-31) Jefte złożył też ślub Panu: „Jeżeli sprawisz, że Ammonici wpadną w moje ręce, wówczas ten, kto (pierwszy) wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną”. – Tak została poświęcona jedyna córka Jeftego – bo to ona, jako pierwsza, wyszła na powitanie ojca.(…)

Jak widzisz z powyższego przykładu składano ofiary z ludzi i były one dozwolone również wśród Izraelitów.

Prosiłbym o wasze zdanie w kwestii tych zarzutów, ponieważ zdaje się, że rozpoczyna się proces ataku i bluźnierstwa przeciwko Bogu i Barankowi i pojawia się wielu przeciwników jawnie manifestujących pogardę wobec Stwórcy mając świadomość, że on istnieje.
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

19th Luty 2017, 15:45
Przykłady są podane nie w całości, ale w części. Nie było czegoś takiego jak ofiary z ludzi, ale część osób bądź wszystkie osoby winne odstępstwa były zabite. Nie była to ofiara w takim rozumieniu jak ta osoba to przedstawia.
Exo 13:2 Poświęć mi wszystko pierworodne; wszystko, co u Izraelitów otwiera łono matki, zarówno u ludzi jak u bydła, do mnie należy.
Przecież te ofiary przeżywały, nie poświęcało się chłopców izraelskich dosłownie, tylko był to jakiś obrzęd. Jeśli ktoś próbowałby nad tym dyskutować to w ewangelii jest opis, w jaki sposób ofiarowany był Isus. Działo się to wg prawa 40 dni po narodzinach pierworodnego syna, rodzice byli zobowiązani do złożenia ofiary ze zwierząt by "wykupić" syna.
W ten sam sposób byli poświęceni Lewici
Num 3:12 Oto Ja wziąłem Lewitów spośród synów izraelskich w zamian za każdego pierworodnego, otwierającego łono macierzyńskie u synów izraelskich, toteż do mnie należeć będą Lewici,
Córka Jeftego też była ofiarowana, dlatego przeżyła i przez resztę życia służyła w świątyni. Nie była niczyją żoną, w ten sposób dokonało się "całopalenie" na niej. Te tłumaczenia są strasznie toporne i mi zawsze ciężko przez nie przebrnąć, być może stąd niezrozumienie
Taki jest sens tych Ofiar z ludzi dla Boga.
avatar
Zwykły
Liczba postów : 161
Join date : 18/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

5th Marzec 2017, 14:26
YouTuber publicznie sprzeciwił się związkom małżeńskim homoseksualistów i wylało się na niego wiadro hejtu, w którym nazwano go m.in. homofobem

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

5th Marzec 2017, 16:02
Inteligentny chłopak. Jak nazwiemy człowieka, który kupił dwa psy mając nadzieję, że będzie miał szczeniaki?

Skrajnym idiotą!

Gdyby Bóg nie zniszczył ogniem Sodomy i Gomory, i tak by dzisiaj nie istniała!

Rządy promują doktrynę lucyferiańską w celu zniszczenia rasy białej, w szczególności Słowiaństwa.

Jest to zbrodnia ludobójstwa, ponieważ każda mpolityka prowadząca do redukcji populacji jest zbrodnią ludobójstwa.

Czy to jesyt nazizm i obozy śmierci, czy perswazja pro gejowska - nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ cel jest ten sam. Masowe ludobójstwo naszymi własnymi rękami, czy raczej... członkami.

Nie ulegajmy za żadną cenę takiej ludobójczej propagandzie lucyferiańskiej.

Nasienie węża wkrótce zapłaci życiem, za taką ludobójczą politykę.

Pomyślmy, w jaki sposób nas zabijają.

1. Ruch gejów.
2. Idiotyzm gender
3. Masowe wspierane przez rządy aborcje.
4. Spryskiwanie Chemtrails.
5. Trucizny z pokarmach.
6. Trucizny w pastach do zębów, w wodzie do picia.
7. Alkohole to trucizna oprócz wina.
8. Zakazy marihuany ponieważ leczy raka.
9. Masowe obowiązkowe zatruwające dzieci szczepienia.
10. Eutanazja.
11. Trucizny niemal wszędzie.

Jeżeli to nie jest programem ludobójstwa, to co nim jest!?

Przeczytajmy to: http://www.zbawienie.com/przymierze.htm

Przeczytajmy Protokoły Mędrców Syjonu. http://www.zbawienie.com/pms.htm

Poczytajmy o naszych prześladowcach. http://www.proroctwa.com/objawienie/index.html

Wiedza z tych linków pomoże nam mieć właściwe podejście do naszych wrogów - nasienia węża.

Nie bójmy się tego określenia. Jeżeli jesteśmy naśladowcami Isusa Chrystusa, według współczesnej propagandy On był anty Semitą. Jeżeli ciebie nie nazywają anty Semitą, to najwyraźniej nie naśladujesz Chrystusa.

Mnie często tytułuje się anty Semitą i to jest powodem mojego zadowolenia, ponieważ ten tytuł zapewnia innych, że rzeczywiście naśladuję Chrystusa nazywając rzeczy po imieniu.

Naśladując Go mówię: węże, plemię żmijowe!

Anty Semita to człowiek mówiący... PRAWDĘ o Bogu i nasieniu węża.

A przy okazji, napisałem dwa nowe artykuły dwa na http://www.zbawienie.com/

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

27th Styczeń 2018, 09:59
Message reputation : 100% (2 votes)
Bardzo często słyszymy od katolików, że nie ma nic złego w obrazach, rzeźbach figurkach itp. w kościele. I że bałwochwalstwo ma inny wymiar.
Traktują oni też opisy ze starego testamentu jako coś co było więc nie przystające do naszych czasów. Ale chyba jest argument w nowym testamencie, a mianowicie w apokalipsie.

Spójrzmy na to:
Ap 9
(20) Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom Oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,

To nie jest mowa o tym co było, ale o tym co będzie. Tak więc daje ten fragment do myślenia. Opis wyraźnie mówi, że ludzie których dotkną plagi dalej będą się modlić do figurek. Przecież ciężko podejrzewać, że ktoś będzie się świadomie modlił do demonów gdy zobaczy wszystkie plagi. Ale bardzo prawdopodobne że dalej będą się modlić do figur świętych i "matki boskiej". Mówiąc krótko, wbrew logice będą się trzymać "tradycji". Tak więc fragment może mówić w dużej mierze o katolikach.

Jak myślicie???

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

27th Styczeń 2018, 15:29
Message reputation : 100% (3 votes)
Myślę że Bóg przedstawił prawdziwy obraz ludzi i ich stan umysłu podczas czasów ostatecznych , jak zauważyłeś efaemito. Mało tego Bóg zadbał i wymienił dokładnie wszelkie ówcześnie dostępne materiały z których można by wyrobić  bałwana. Wszelkie tłumaczenia katolików na nic się nie zdadzą ponieważ nie zdołają przekonać do swego nikogo z poza kręgu KrK, wystawiają się przez to na pośmiewisko  ewangelików oraz całego Nieba, każdego kto ma choć odrobinę szacunku do spisanego Słowa Boga.

Katolicy lubią się tłumaczyć że to dotyczy się tylko wymienionych bogów kananejskich i pogańskich. Że obrazy świętych to jedynie pamiątka po nich, że nie wierzą że to są święci itp. Jednak jest to bardzo marne  tłumaczenie, w które nie wierzy człowiek , znowu po za kręgiem KrK.

Bałwochwalstwo zanieczyszcza człowieka i oddala od Boga, prawdopodobnie również sprawia że człowiek nie umie pojąć prawdy. Zatem jest łatwy do manewrowania przez hierarchów kościoła.
Myślicie że ewangelicy i protestanci są od tego wolni?

Protestanci również bałwochwalą, niemal  czczą biblię i oddają księdze cześć, nieraz większą niż bliźniemu. Czczą nawet wersety, listy Pawła  mają wiele objętych czczeniem niemalże fragmentów.

Żydzi  to nie bałwochwalcy?, całują Talmud i przykładają do głowy, kłaniają się  ścianie i kiwają, macają jak zboczeńcy. Trzymają fragmenty Tory  w pudełkach przymocowanych do  czoła albo lewej ręki. Mniemają że wypełniają zapis tory.

Bałwochwalstwo było, jest w niezmienionej formie, Bóg o tym wiedział i niemalże na każdym kroku  przestrzegał i przy każdej okazji przypominał , z jakiego powodu Izrael otrzymuje baty od swoich wrogów. Czym się różnią od nich katolicy? to że obecnie  bałwany tworzą nie  baalowi, czy  semiramis ale Isusowi i jego matce? Ilu z was  dyskutowało na próżno?, pisało artykuły na blogach, roznosiło ulotki czy pisało na czacie z katolikami? Wiecie sami że jest to niemal niemożliwym, jeśli nie użyjesz pały i bata na ten lud ,ten się nie zmieni, nie zrozumie.

Dlatego Bóg nie ma wyboru niestety też dla nas, bo wśród tego ludu i my jesteśmy i też cierpimy z powodu bałwochwalstwa, mimo że urągamy mu i nienawidzimy.
Sponsored content

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 4 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach