Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

+17
Jacek86
Liksar
Gregor
piotrek123
polskapaw
Mutu
Skiper
Bushi
Cyryl
Szymon
Henry Kubik
Olo
Kasia
Hugo
levrone55
Marysia87
Obserwator
21 posters
Go down
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

7th Lipiec 2015, 17:11
" Dlaczego krytykujecie tylko Biblię a nie Koran czy Talmud?"

Tutaj jest sedno sprawy.
Dyskutuję sporo na forum feministycznym. Tam większość to zajadłe przeciwniczki Boga.
Niezmiennie "fascynuje" mnie tam ich bezmyślność, niekonsekwencja, i to jak na ich przykładzie można sobie uzmysłowić, jak łatwo jest manipulować ludźmi "wkręcając" im w głowy często głupie, nielogiczne i nawet sprzeczne doktryny, a oni łykają je bezrefleksyjnie i nie są w stanie wyłowić tej nielogiki i głupoty w tym, w co podano im do wiary.

Przykład - muzułmanie.
Feministki nie dostrzegają tego, że ich ruch jest zaangażowany i wykorzystywany jako jedna z komórek do realizacji planu.
Bronią jak lwice napływających do Europy muzułmańskich fundamentalistów którzy otwarcie mówią, że zaprowadzą tutaj szarija(t) nie zdając sobie sprawy z tego, że one pierwsze wpadną pod "nóż" tych których tak bronią.

Kiedyś była głośna (szybko uciszona) sprawa ortodoksów żydowskich, nie chcących siedzieć w samolocie obok kobiet, którzy chcieli nawet płacić kobietom lecącym z nimi, aby się przesiadały na miejsca z dala od nich.
Feministki, kiedy im wkleiłem o tym artykuły z gazet...nawet się nie zająknęły słowem czy sylabą w akcie oburzenia.
Zignorowały i przemilczały całkiem te fakty. Przy czym gdyby to zrobił ksiądz (nie sympatyzuję a tylko daję przykład przedstawiciela (w ich mniemaniu) religii chrześcijańskiej) to szał nienawiści i plucia trwałby w mediach przez miesiąc.

Po takich "akcjach" jawnie widać kto sponsoruje te wszystkie homoparady, feministyczne ruchy itp.

A ból sprawia fakt, że oni są jak małe, nieświadome dzieci którym ktos daje broń do ręki, ale oni nie wiedzą w co sie pchają...
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

7th Lipiec 2015, 18:56
Powodem tego stanu rzeczy jest wychowanie ludzi w ustroju zwanym:

DEMONKRACJA

Konfucjusz mawiał, że naprawę zaczynamy od naprawy pojęc więc nazywam ów szatański ustrój po imieniu.

W Demonkracji rzadzi większość..... ale tak naprawdę rzadzą demony. Ludzie którzy są wychowani w tym najgłupszym z ustrojów i go w dodatku akceptują jako najlepszy wierza, że większość zawsze ma racje.

Co ciekawe w islamie sunnickim Demonkracja jest jednym z podstawowych filarów szariatu:

wikiepdia napisał:

Prawo islamskie, zwane Szariat (arab. الشريعة), oparte jest na Koranie, Sunnie i hadisach; poza nimi znaczenie mają też idżma (wykładnia przyjęta przez społeczność muzułmańską) i kijas (wnioskowanie analogiczne). Szariat rządzi (przynajmniej teoretycznie) wszystkimi dziedzinami życia muzułmanów. Praktyczną wykładnią prawa zajmują się sędziowie mufti. Oprócz powyższych do szariatu zaliczyć należy akady – prawo zwyczajowe, które sprawia, że szariat u różnych narodów jest nieco inny i tak na przykład w Afganistanie za cudzołóstwo karze się tylko kobietę, a u Arabów oboje cudzołożników.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Islam#Pi.C4.99.C4.87_filar.C3.B3w_islamu

a teraz zobaczmy idżmę:

wikiepdia napisał:Idżma (arab. إجماع - dosł.: jednomyślne postanowienie) - zgodna opinia uczonych muzułmańskich w określonej kwestii prawa lub teologii, jedno z czterech podstawowych źródeł prawa muzułmańskiego.

Tradycyjnie stworzenie koncepcji idżmy, podobnie jak idei czterech źródeł prawa muzułmańskiego (oprócz idżmy Koranu, sunny i kijasu) przypisuje się Asz-Szafi'iemu (zm. 820), uważanemu za "największego reformatora i systematyka prawa muzułmańskiego"[1]. Koncepcja idżmy opiera się na idei, że najpobożniejsi i najbardziej uczeni członkowie ummy nie mogą działać w sposób niezgodny z wolą Boga. Idżma nie może pozostawać w sprzeczności z Koranem i sunną, jest zatem mniej ważnym niż te dwa naczelne źródłem prawa. Rozróżnia się m.in. idżmę polegającą na zgodzie wszystkich prawników (Iğmāʿ muţlaq) lub zgodę jakiejś ich grupy (Iğmāʿ mud.āf). Każda ze szkół prawa inaczej określa jaki rodzaj idżmy jest brany pod uwagę. W najszerszym zakresie idżmą posługują się hanafici[2]. Wahhabici uznają jedynie idżmę pomiędzy towarzyszami Proroka. Szyici w ogóle nie uznają idżmy[3].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Id%C5%BCma

Dlatego w islam to w zasadzie zbiorowisko grzechów narodów które przyjmowały islam.

Tutaj podałem kilka przykładów, dotyczących zboczeń seksualnych:

https://zbawienie.forumotion.com/t40p30-sodoma-i-gomora

Dlatego w Afganistanie seks z chłopcami nie jest dla islamistów grzechem. Jest to idźma dla Afgańczyków. Co ciekawe wiele hadisów powstawać mogło, aby zaakceptować jakieś zboczenie które wyznawał dany naród przed przyjęciem islamu.

Zobaczmy w Europie przez DEMONKRACJE, wprowadza się te same prawo dla realizacji sowich zboczeń co panuje od wieków w islamie (dzięki hadisom i idźmie). Zaraz po homoseksualistach swoich praw domagają się pedofile, zoofile, ludzie współżyjący z trupami i inni zwyrodnialcy.

W zasadzie narody chrześcijańskie sataniści podsepnie islamizują przez DEMONKRACJE.

Dlatego Mutu feministki mają wyprany mózg, to samo ateiści.

Ponieważ podstawową przeszkodą dla DEMONKRACJI  jest Biblia i zawarte w niej słowa Boga i jego Syna Isusa Chrytusa.

Bóg dla narodów najdoskonalszym z ustrojów wyznaczył monarchie. Najlepszym królem jest Jego Syn Isus Chrytus oraz Sam Bóg.

Biblia zawsze stała w opozycji do Demonkracji. Demonkracja zaczeła się w antycznej Grecji a za tym demonicznym ustrojem zawsze szła akceptacja dla wszelkich zboczeń, zbroni i bałwochwalstwa.

Nawet dyktatura jest lepsza od DEMONKRACJI. Zobaczmy Assada który broni chrzescijan w Syrii.

Większość nie może sprawnie rzadzić z wielu powodów. Jak obalić wiarę w demokracje????

Bardzo prosto kazać toczyć walkę bokserską zwolennikowi demonkracji ze zwolennikiem autokracji. Tylko, że polecenia wydawania okreslonych ciosów i obron dla zwolenikka demonkracji wydawała by grupa 50 osób w drodze debaty i głosowania zaś polecenia zwolennikowi autokracji wydawały by jedna osoba w drodze samodzielnych decyzji.

Zwolennik demonkracji od razu by się nie zgodził na eksperyment.

Demonkracja niszczy wiele wspaniałych cech w człowieka. Człowiek uważa się za znawcę wszystkiego, polityki, moralności, nauki, ekonomii, gospodarki i.t.p. a tak naprawdę jego poziom wiedzy to stek kłamstw i jawnych głupot w które wierzy i propaguje.

Inna sprawa. Ja np. nie dyskutuje już z Krystianem wcale, tylko opisuje jego niektóre artykuły, jako przypadek opętanie demonicznego:

https://zbawienie.forumotion.com/t18p120-zwalczanie-biblii-blogi-promujace-falszywe-doktryny-i-klamstwa

Krystian powoli jest na etapie odrzucenia całej Biblii. O czym zresztą pisałem wiele razy wczesniej, ze do tego dojdzie.

Krystian swoje wierzenia buduje na opiniach "naukofców" którzy nie są przesladowani za swoje poglądy (jak Hovind - który odsiedział sporo w więzieniu za zwalczanie ewolucji) ale przeciwnie dobrze im się wiedzie finansowo, jak nie pracowali fizycznie tak nie pracują do dziś fizycznie.

Dla Krystiana cięzko jest pojąć, że Watykan to organizacja hierachiczna z absolutnym monarchą - papieżem, dlatego jest ona najsprawniejsza i sprawuje władzę nad światem za pomocą informacji jakie posiada.

Krystianek swoją wiarę opiera na dwóch książkach za 50 złotych każda. Czyli zmianę jego poglądów, czy utracenie wiary w Isusa kosztowała szatana czy Watykan promowanie dwóch książek. Tak ponieważ w demonkracji ludzie są tak leniwi, ze kupują te książki na których idzie gruba kasa na promocje.

No i zoaczmy zmianę poglądów Krystiana spowodowała orzywiona dyskusja z Mariuszem.

U Mariusza zauwazyłem cechę - moim zdaniem doskonale wyszkolonego speca od manipulacji ludzką psychiką. Mariusz stosuje umiejętnie starą metodę kija i marchewki, zgadzasz się z nim to dostajesz marchewke -pochwałę niezgadzasz się z nim to dostajesz kija - naganę.

Dlatego nie warto dyskutować z mariuszem i udzielać się na jego blogu oraz na blogu Krystiana.

Natomiast lepiej skomentować jego rewelacje od czasu do czasu.

Zobaczmy wiosna, dopuki Henryk dał mu szanse to udzielał się nawet na tym forum. I wiosna stosował metodę kija i marchewki. Tylko, że kij miał słaby Very Happy Laughing

Co do innych forów to także wklejamy temat i jak dyskutujemy to przedstwiamy sprawę najprościej jak się da.

Inwerktywy pod naszym adresem ignorujemy a nawet pozdrawiamy oponenta. Najpeij przed odpowiedzią ochłonąć i sprawę przemyśleć pod kilkoma kątami i mieć na uwadze, że jesteśmy także podatni na manipulacje i pranie w mózgu w jakimś stopniu.
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

29th Wrzesień 2015, 17:25
Widzę, że wielu z was ma w jakiś tam sposób doświadczenia ze ŚJ więc sam wtrącę kilka zdań.
Nie mam w otoczeniu nikogo z kim mógłbym rzeczowo porozmawiać o rzeczach które się dzieją na naszych oczach i jak zapukali Świadkowie Jehowy to ich wpuściłem. Mówiłem o wielu tematach, próbowałem z każdej prawie strony, ale okazuje się, że ŚJ nie sprawdzają i nie analizują wydarzeń bieżących na tle proroctw. Religia, która jest znana praktycznie tylko z tego, że głosiła już kilkakrotnie "koniec świata" w ogóle nie zajmuje się tymi tematami.

Stawałem na uszach przez 3 spotkania z czterema różnymi osobami i nic. Jeden pan miał 40 lat doświadczenia, na innym spotkaniu ktoś ponad 25 lat.

A może ta religia jest tak zaprojektowana? Przez lata zasłużyła na utratę wiarygodności i tysiące ludzi tej organizacji, którzy mogliby badać i powielać teraz, właśnie teraz wiedzę, ci którzy właśnie czytają Biblię - nie zajmują się w ogóle badaniem jak się rzeczy mają.


avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

30th Wrzesień 2015, 17:24
Również zastanawiam się w jakim napawdę celu zostało zaprjektowane Towarzystwo Strażnica i cała organizacja ŚJ?

Jakby nie było, ze wszystkich religii chrześcijańskich u nich najwięcej mówi się o faktycznym Królestwie Bożym i nie praktykuje się bałwochalstwa.
Jest u nich coś więcej prawdy, ale i tak większość doktryn opiera się na "kąkolu", czyli Pawle i Łukaszu.

Najgorsza jest w tym ich hipokryzja, która wynika ze ścierania się nauk Chrystus i filozofii Pawła.
Twierdzą, że są jedyną prawdziwą religią na świecie, tylko oni są w prawdzie, a reszta to poganie i światusy, lecz mimo to wątpią czy uda m się dostąpić zbawienia. Tak jakby podświadomie wiedzieli, że i tak nie uniknie ich Sąd będąc "wybranymi".

Mój ojciec jest starszym zboru ŚJ. Kontakt mam z nim praktycznie zerowy, ponieważ jak wiadomo odcinają się oni od innowierców i traktują osoby znające ich doktryny, ale nie praktykujące jako odstępców, których nalzeży unikać.

Jest to przykre..i tak samo nie mają kompletnie pojęcia co się dzieje na świecie. Nikt ich nie uświadamia o rzeczach, które np. my tutaj poruszamy. Kiedy próbowałem mu coś mówić, to bagatelizował wszystko twierdząc, że to oni są w prawdzie wszystko wie, zresztą ja nie jestem na odpowiednim "poziomie duchowym", żeby mówić mu o Prawdzie, po czym wracał do gapienia się w telewizornie :/

Eeh..nie wiem. Czasem mam wrażenie, że czycha na nich jakaś groźna, szatańska pułapka jako, że wśród ŚJ jest wielu dobrych, szczerze kochających Boga ludzi!!

Się okaże..pewnie sam się dowiem w swoim czasie Sad
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

30th Wrzesień 2015, 20:02
Obserwatorze z twojego posta zrozumiałam ze u Ciebie nadal się nic nie zmieniło Crying or Very sad

Mam nadzieję tylko że się nie pogorszyło .
*******************************************************


W te wakacje jeden mężczyzna z synem( jakieś 10-12 lat)roznosił ulotki .
W Krakowie miał się odbyć jakieś spotkanie wierzących.

Nie chciał rozmawiać ,chociaż byłam na zewnątrz ale wypadły moje psy i widząc mojego hawanczyka stwierdził ze tego psa by z chęcią
zabrał.

Zaczęliśmy dyskusję.
Jak się tylko zorientował ze mam pojęcie o Bibli koniecznie chciał sie ze mną w przyszlosci spotkać bo dzisiaj nie ma czasu .

Wcześniej (krótko )tak pięknie mówił o Bogu ze byłam pewna ze to musi byc jakiś zbór niezależnych chrześcijan (mam na myśli wolnych od religi i bałwochwalstwa)

Na biegu zaczęłam podawać mu witrynę zbawienie.com by zapoznał sie od początku az w pewnym momencie zacytował mi Pawła i dopiero zaświeciła mi się żaróweczka w głowie .

Moje rozczarowanie było wielkie i rozmydlilo moją nadzieję ze jednak są ludzie tacy jak my którzy nie na forum ale na spotkaniach głoszą Dobrą Nowinę.

Oczywiscie spróbowałam przekonywać ...ale do dzisiaj mnie wiecej nie odwiedził.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

30th Wrzesień 2015, 20:20
Niestety Kasiu, ale doszedłem do wniosku, że na siłę nie ma co ingerować.

TS używa bardzo silnej kontroli umysłu do tego stopnia, że ogranicza się nawet kontakt z najbliższą rodziną.
Ostatnio wymieniłem kilka wiadomości z chłopakiem, który należał do tego samego zboru co moi rodzice. On również wystąpił z szeregów ŚJ i wspomniał, że jego rodzina także zerwała z nim głębsze relacje..oczywiście warunkiem ich odnowienia jest "okazanie skruchy" i nawrócenie się do nauk TS.

To jest ciężki i nieprzyjemny temat Sad
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

30th Wrzesień 2015, 20:27
Jak bardzo trzeba miec wyprany mózg by mieć siły i sumienie na izolacje od swoich najbliższych .

Dla Boga zawsze ale dla ludzi nigdy.(oczywiscie są wyjątki-ale nie o tym mowa)

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Październik 2015, 07:37
Niestety, ale tak jest :/

3 razy w tygodniu pranie mózgu na spotkaniach, a w międzyczasie za pomocą telewizorni..masakra!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

1st Październik 2015, 11:16
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja zmieniłem całkowicie taktykę rozmów i ze zwykłymi ludźmi i ze SJ. Pracuję z dwoma, małe szanse na rozmowy, ale... nie zaczynam. Nie ma to sensu. Jeżeli mnie zapytają i cokolwiek - odpowiem ale nie będę sobie szarpał nerwów w pracy i ryzykował upomnienie za unikanie pracy.

Zacząłem tak robić od ponad roku, ponieważ nie od wiedzy zależy zbawienie ale od uczynków. ICH uczynków.

A ja ich uczynków nie zmienię.

Ich oprogramowanie jest tak silne, że to budzi zgrozę. Zupełne betony. Ale... ci uczciwi kochają Boga i Syna, kochają Prawdę, jaką im objawiło Towarzystwo Strażnica i jeżeli znajdą się Królestwie Bożym, będą wzorami dla wielu krnąbrnych katolików czy innych Chrześcijan.

I będą się wstydzić tego, co robili, a nawet będą nad tym płakać. Bóg to wyraźnie zapowiedział.

Skoro to nie ma sensu, po co próbować coś, co nie ma sensu?

Oczywiście że będą zbawieni, większość z nich, jeżeli ich uczynki są dobre.

Znałem dwie rodziny w Austrii, kiedy jeszcze sami byliśmy ŚJ. Czasami mieliśmy ich gościnności dosyć.

Wozili nas na każde zebranie w ciągu 8 miesięcy naszego pobytu w Austrii. Po zebraniu zawsze jakieś zaproszenie do jakiegoś domu - było nas około 8-miu - łakocie, czy kolację. Czasami chcieliśmy od nich odpocząć! Pracowaliśmy i czasami byliśmy tak zmęczeni że nieco przysypialiśmy na zebraniach wieczornych.

Potem miałem do nich nieco pretensje, będąc w Australii, ponieważ gdym nie doświadczył ich miłości do nas, znacznie szybciej opuściłbym ŚJ.

Ale te 'pretensje' były pozytywne i spodziewam się ich zobaczyć w Królestwie Bożym. :-)

Najłatwiej jest pisać i ludzie szukający Prawdy znajdują tego, czego szukają. Wszystkich nie uda się przekonać do czegokolwiek i jedynym rezultatem jest wzajemna wrogość czyli w sumie... łamiemy przykazanie o miłości do bliźniego.

Wytykanie im fałszywych doktryn nie jest wykazywaniem miłości.

Jeżeli ich uczynki są dobre, będziemy razem w Królestwie, a oni będą się wtedy wstydzić.

Ja zacząłem zupełnie inaczej i teraz właśnie tak robię i tak piszę.

Wskazuję co jest grzechem a co nie jest i ukazuję konsekwencje grzechu, czyli łamania Prawa Bożego.

Staram się dotykać w delikatny sposób sumień.

Oni przychodzą aby coś przeczytać czyli czegoś szukają. Jeżeli nie szukają, starta czasu.

Także miejmy na uwadze, że Duch Boży kieruje ludzi i dobrze jest rozpoznawać owo kierownictwo u kogoś, kto zraził się do religii.

Dlatego nieustannie namawiam, aby mieć swoje blogi, aby Duch miał możliwość skierowania kogoś na nie.

Kiedy Lusia (nie obraź się Lusiu!!!!) zrobiła bloga, byłem nieco zażenowany nie doceniając jej wysiłku.

Ale kiedy dostałem kilka emaili od zachwyconych braci i sióstr właśnie Lusi blogiem, nabrałem wielkiego szacunku do jej pracy.

Jej blog jest także ewidentnie używany przez Ducha, dlatego takie komentarze.

Czyli blogerzy WSPÓŁPRACUJĄ Z  DUCHEM BOŻYM nawet o tym nie wiedząc.

Warto to sobie nieco przemyśleć!  bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

2nd Październik 2015, 10:38
Message reputation : 100% (1 vote)
Doszłam do tych samych wniosków jakiś rok temu. Mam w domu moim zdaniem trudną sytuację, bo mąż jest muzułmaninem. Sporo starszym ode mnie, więc autorytet wieku też ma znaczenie. Na dodatek on umie czytać tylko w swoim języku. Dlatego kiedy coś mu mówię, głównie skupiam się głównie na tym, że dobrze jest robić coś dobrego. Czasem opowiadam coś z historii, nic na siłę. Gdyby uznał, że go atakuję, przegram natychmiast. Albo już w ogóle nie będzie chciał mnie słuchać, albo skończy się nawet gorzej. Tak samo postępuję z innymi.
Pisuję też na grupach chrześcijańsko-islamskich (jeżeli tak to można nazwać) i stosuje tą samą taktykę. Nigdy nie obrażam, wskazuję gdzie jest problem i jakiego rodzaju. Tematy staram się dobierać starannie. Jeśli do kogoś to przemówi, to znajdzie więcej.
Część osób z tej samej grupy natychmiast daje odpowiedź że to kozoj.bcy, p.jebańcy, kłamcy, manipulanci, nawet że należy ich eksterminować. Nie tędy droga, nawet jeśli to prawda.
Czasami jestem zagadnięta na ulicy przez ŚJ, wtedy zawsze rozmawiam, ale w ten sam sposób. Kiedy w końcu dochodzimy do tematu zaproszenia mnie do zboru, mówię że nie ma prawa dotyczącego wstąpienia lub nie wstąpienia do zboru. Nie ma nakazu naśladownictwa życia zborów z dziejów apostolskich. Nawet jest potępienie naśladowania innych ludzi. Nie wiem, co te osoby myślą, ale utrzymują ze mną kontakt do tej pory już bez propozycji wstąpienia do zboru.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

2nd Październik 2015, 10:56
Dokładnie! Zbawienie nie zależy od wersetów i zrozumienia doktryn.

Podam ci jedną wskazówkę, jak możesz mu 'głosić'. Bądź dla niego doskonałą żoną, według mierników biblijnych. Nawet wtedy, kiedy czasami jest przykry, to się każdemu i każdej zdarza, ale staraj się jak najściślej stosować zasady biblijne w życiu codziennym.

W ten sposób wypełniasz Prawo - miłujesz bliźniego a co z tego wyniknie... nie wiemy.

Głosząc mu codziennie w sumie odtrącasz go od siebie i stajecie się sobie obcy.

Nie twierdzę, że tak nie robisz, ale tak byłoby najlepiej i Chrystus NAJPRAWDOPODOBNIEJ pochwaliłby taką postawę.

Anioł Boży powiedział Danielowi o prowadzących wielu do sprawiedliwości.

Właśnie w taki sposób! Może rezultaty nastąpią ale może nie, niemniej zbierasz sobie w ten sposób skarby w niebie.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 13:23
Szykuje się u mnie "pracowity weekend".

musiałem przeprowadzić szkolenie koło Krakowa (kawał drogi od domu), a że niedaleko mieszka mojej żony ciocia, zabrałem całą rodzinę, wraz z teściową i zawiozłem ich wczoraj do tej cioci na kilka dni. Sam pojechalem na szkolenie.
Wczoraj wieczorem żona pisała mi, że zaczęła się u nich rozmowa na tematy religii. Zaczęła się prowokacyjnym pytaniem - kiedy chrzcimy naszego miesięcznego smrodka. Żona zaczęła mówić, że nie jest co do tego przekonana i zaczęła tłumaczyć dlaczego, że w Biblii jest napisane całkiem co innego itd.
Nooo i się zaczęło, że Biblię to napisały jakieś ćpuny, że jak wierzy, że ludzie żyli kilkaset lat to nie ma wogóle z nią o czym gadać, że ja żonę w coś wciągam, że należymy pewnie do jakiejś sekty itd itp. Ogólnie zmieszali ją z błotem. Jak żona powiedziała, że w Biblii jest dokładnie opisane, że tak będzie się traktowało osoby wierzące (że rodzina ze względu na wiarę będzie się od nas odwracać) to jej wójek stwierdził, że biblia to jak wróżka telefoniczna, harry potter i gwiezdne wojny Smile Nawet jej mama (moja teściowa) stanęła w opozycji i moja żona była w tym boju sama Sad nie mogłem jej pomóc .... żona jeszcze nie przeczytała biblii (czyta, ale jeszcze sporo jej zostało), ale mi wierzy na słowo we wszystko co jej mówie o tym, co Bóg w Biblii powiedział na różne tematy (dzięki Bogu za taką żonę) i zgadza się na wprowadzanie w zycie Bożych zaleceń bez sprzeciwu.
Jutro już tam do nich jadę na weekend, więc jak się tylko nadaży okazja to będę się starał przedstawić im twarde fakty... najsmutniejsze jest to, że oni są katolikami, uważają siebie za wierzących, chodzą do kościoła a w BIBLIĘ NIE WIERZĄ!!!??? Będę musiał zacząć od podstaw i uświadomić im, że Biblia, to nie bajka.
Zwykle mam sporo przykładów, boję się jednak że kiedy będzie trzeba to nie wpadną mi do głowy. Mam zatem prośbę do was:
Czy moglibyście wypisać przykłady, które wam do głowy przychodzą, udowadniające prawdziwość Biblii (w celu udowodnienia że jest faktem a nie bajką)? Najlepiej jednozdaniowe dowody, żeby stworzyć listę takich argumentów, każdy z takich argumentów będę mógł potem omówić im ze szczegółami... mam nadzieję że im klapki spadną, nie mogę się doczekać Smile
taka lista powinna się potem przydać również Wam, przy rozmowie z ludźmi, których będziecie uświadamiać.
z góry dziękuję za pomoc.
avatar
piotrek123
Liczba postów : 87
Join date : 19/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 13:41
Skąd ja to znam...
Miałem podobną sytuację na "święta". Dostałem polecenia ubrania choinki. Powiedziałem, że nie ma opcji. Zacząłem tłumaczyć, że te "święta" zapożyczone zostały od pogan i nie mają nic wspólnego z narodzinami Jezusa ponieważ nie ma ani słowa na ten temat w Biblii kiedy to było. Później zaczeli pytać się o papierzy szczególnie naszego, że jak taki mądry gość tyle języków zna nie wie o takich rzeczach a Ty możesz wiedzieć. Ostatecznie zostałem przyrównany do kuzynki ateistki a nawet powiedziałbym swego czasu satanistki. Co gorsze ostatecznie powiedzieli, że tacy ludzie są normalniejsi ode mnie, że wymyślam jakieś bzdury, za dużo siedzę w domu nie chodzę do kina na imprezy i to przez to Smile. Bardzo dobry pomysł Skiper z tymi przykładami bo czasami dostaje takie pytanie albo stwierdzenie, że ręce opadają i nie ma jak to ruszyć. Szczególnie "a wszyscy robią tak albo a papierz to i tamto... "
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 14:02
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 29th Marzec 2018, 12:06, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 14:13
- czemu chodzicie do kościoła? Przecież w kościele czytają Biblie na głos i kazania są na jej podstawie , wiec po co tam chodzicie?

- jeśli Biblia jest bajką , to czemu prorokuje przyjście Chrystusa ?

- jeśli Biblia jest nieważna to po co wierzycie ?

- jaki jest sens życia, jeśli Biblia jest kłamstwem ?

- gdzie szukać Boga ? Przecież Biblia jest w dużej części Słowem Bożym i pozwala nam poznać Pana .

- jaki jest sens życia? Bo Biblia przecież na nie odpowiada.

- czemu jesteśmy?

- po co jesteśmy ?

- skąd jesteśmy ?

- co jest z nami po śmierci ?

- jeśli Biblia jest fikcją, to wierzycie w kłamstwo i oddajecie cześć Bogu który jest z bajki , wiec po co obchodzicie święta i chodzicie do kk ?

- po co w ogóle być dobrym człowiekiem? jeśli Biblia kłamie to się nie opłaca .

- skąd mamy wiedzieć co jest dobre a co złe w oczach Boga ? Przecież Biblia nam mówi .




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 14:18
- po co chrzcić dziecko ? Skoro Biblia to bajka , to chrzest jest taką sama bajką jak ona. Wiec po co ? Bo przecież chrzest mamy z opisu Biblii .


Z doświadczenia wiem ( sam jestem z rodziny katolickiej i sam nim byłem ) że katolicy są strasznie zadufani i pewni swego.

Możesz im pokazać też w jaki sposób się modlą, w sensie ten motyw z odwróconym krzyżem Wink Najczęściej to działa na nich jak prawy sierpowy Very Happy Rozkłada i tylko zostaje " ale... ale .. eee y.y.yy " i nokaut Very Happy

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 15:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Pięknie piszecie ale to nic nie pomoże.

Próbowałam juz nie raz,nie dwa i z Bibią  i bez i różnie.
Nigdy nikt nie brał mnie na poważnie .

W końcu kończyłam tylko że w tym co wierzę nie krzywdzę innych ,staram się być pomocna ,słucham innych i szanuję i nie wchodzę nikomu w drogę tym którzy mają inne zdanie ,opiniè czy wierzenia.
Oczekuję przy tym aby w stosunku do mnie postępowano w ten sam sposób.

Tradycja jest u ludzi tak bardzo zakorzeniona że rzadko (choć się zdarza) udaje się ludzi z tych korzeni uwolnić .

Moim zdaniem każda dyskusja bez względu na to jak bardzo dobrze zna się Biblię z ludźmi o twardym karku spowoduje tylko niepotrzebną kłótnię która doprowadzi do pewnego typu poróżnień.

Ja na twoim miejscu powiedziałabym że chcę mojemu dziecku pozwolić gdy dorośnie aby samo zdecydowało i świadomie wybrało .

Oczywiscie zrobisz jak uważasz .

Mogę tylko życzyć powodzenia .

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 15:16
Message reputation : 100% (2 votes)


Może ten filmik jakoś Ci się przyda .

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 15:26
nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać do wiary, ale gdy sie mnie zaczną wypytywać (a zaczną napewno) to wtedy chcę im odpowiedzieć na każde pytanie i poprzeć je konkretnymi dowodami. Bóg nakazał ludzi upominać w jawnych błędach, aby ich krew za grzech nie była na naszych rękach... a to czy nas posłuchają to już zależy od nich. Nie nadarmo jest napisane, że Słowo Boże jest ostrzejsze niż miecz, jak bym powiedział że nawet ostrzejsze od skalpela. Każdego, kto ma coś na sumieniu, przeszywa i wywołuje natychmiastową reakcję, często niestety wrogość, złość, nerwy. No bo przecież "nie będziesz mi mówić co mam robić" Smile no i tu chyba tkwi problem, ciężko jest ludzom się ukorzyć i uzmysłowić sobie, że ktoś (Bóg) każe coś zrobić albo czegoś zakazuje... gliniany dzban próbuje dyskutować i stawiać warunki garncarzowi heheh. Pokora, pokora i jeszcze odrobinę pokory... tego brak najbardziej.
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 15:44
Message reputation : 100% (1 vote)
Skiper nie odpowiesz im na każde pytanie, ani ja ani my wszyscy do kupy wzięci. Jak bedziesz im odpowiadał na pytania na zasadzie że Ci zależy, to bedziesz dla nich Świadkiem Jehowy. Albo jesteś katolik albo Ś.W. i innej opcji nie ma choćbyś stanął na uszach.
Nie znasz odpowiedzi na jedno pytanie albo się pomylisz to 99 odpowiedzi wcześniejszych nie ma znaczenia.
Jak tak czytam czasami, czy tylko ze mną jest tak źle, to się okazuje, że to standard.

Życzę powodzenia, ale mi się nigdy nie udało.

Na koniec czasami zadaję pytanie na odczepnego - jeśli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle, a potem zabieram się za sałatkę i kończę temat. Trzeba dbać też o swoje zdrowie.
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 15:46
właśnie sobie przypomniałem, że mam książkę "Answers to my Catholic friends" czyli "Odpowiedzi dla moich przyjaciół katolików"... no że na to nie wpadłem wcześniej... może uda mi się do jutra przeczytać Smile
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 21:51
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 29th Marzec 2018, 12:06, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

4th Luty 2016, 22:37
Message reputation : 100% (2 votes)
Najważniejsze to zasiać ziarno prawdy Very Happy

Jeśli będziemy je odpowiednio podlewać ( starać się rozmawiać i pokazywać prawdę) to może wykiełkuje Very Happy

http://www.bibliamesjanska.com/Mt/13.html

(4) A gdy siał, padły niektóre ziarna na drogę i przyleciało ptactwo i zjadło je.

(5) Inne zaś padły na grunt skalisty, gdzie nie miały wiele ziemi, i szybko powschodziły, gdyż gleba nie była głęboka.

(6) A gdy wzeszło słońce, zostały spieczone, a że nie miały korzenia, uschły,

(7) A inne padły między ciernie, a ciernie wyrosły i zadusiły je.

Może to skalisty grunt po prostu :C

Sam wiem po niektórych bliskich, że no nie ruszysz nic .. po prostu mur/skała nie do przebicia. No

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

5th Luty 2016, 01:57
Moi rodzice są katolikami. Ja formalnie zresztą też, chociaż kościół od dzieciaka omijałem z daleka! Może wrodzony instynkt samozachowawczy??? Wink Mój ojciec zawsze jak przedstawia mnie swoim znajomym ze wspólnoty to zaczyna od zdania "mój syn niestety nie chodzi do kościoła" a oni odpowiadają mniej więcej tak "to smutne, ale jeszcze kiedyś dostanie tę łaskę i uwierzy w Boga" lol! Przyznam, że ich patrzenie na mnie z góry jako na kogoś gorszego zawsze sprawiało mi ogromną frajdę. Jak byłem młodszy to dodawałem coś od siebie typu: no, dobrze że te kościoły przerabiają na mieszkania albo kluby, wtedy mohery zazwyczaj uciekały. bounce Ale wiem... nie tędy droga, po pierwsze powinno się głosić prawdę, i starać się tych ludzi uświadamiać, po drugie jesteście starsi ode mnie i pewnie bardziej zależy wam na relacjach ze swoimi rodzinami.
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

5th Luty 2016, 07:54
Message reputation : 100% (2 votes)
Tak na szybko bo wiem ze potrzebujesz szybkiej odpowiedzi.
Ja bym zrobił tak, po chłopsku, łopatologicznie. Jak program "0""1"

Zaczął od tego:

Czy wierzysz w Boga? Jeśli pada odpowiedź Tak

Czy wierzysz, że Bóg dał ci życie? jeśli pada Tak

Chodzisz do kościoła, gdzie słuchasz ewangelii? jeśli pada Tak

Ewangelia pochodzi z Biblii (zostawmy na razie Pawła Szawła)
a zatem wierzysz w Biblie i słowo Boże.


Czy wyznajesz 10 przykazań (wiadomo że 2 wycięte itp.) jeśli pada Tak
a zatem przyjmując je wierzysz w Biblie i słowo Boże.

Dlaczego więc zatem odrzucasz Biblie skoro się na nią powołujesz????!!!!  scratch

Można jeszcze dodać, że około 2000 (nie wiem czy to poprawna liczba) proroctw z Biblii się spełniło więc to trochę dużo jak na przypadek!!!

Może trochę ci pomogłem, albo jakąś myśl podrzuciłem Very Happy
Powodzenia!

-------------------------
wiem, że to trudne dla innych, aby zaakceptować WSZYSTKO co jest w Biblii, a nie tylko to co jest dla nas wygodne... Przerabiam to na własnym podwórku opór materii w zrozumieniu i akceptacji olbrzymi!

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Sponsored content

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach