Go down
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 6th Lipiec 2015, 17:38
Message reputation : 100% (2 votes)
NIe rozumiem dlaczego się tak uparł tej księgi Kapłańskiej. Księga ta jest w 60 % dla lewitów i całego "zespołu" obsługującego namiot Pana. Reszta to kolejne przypomnienia prawa zawartego w zakonie.

Jest tam sporo szczegółowych informacji dla Kapłanów jak mają wyglądać ceremonie, oraz przygotowywania do różnych świąt. Podejrzewam że chce cię przekierować na "ślepą uliczkę". Że niby konkretne pisma było dla konkretnych grup ludzi w określonym czasie. To typowy zabieg dzisiejszych "postępowych" kościołów. Jak na przykład w Szwecji gdzie uznano że pewne słowa Boga są nie na czasie.
W ten sposób spotkać tam można pary gejowskie , które są pastorami. Najlepiej zakończ z nim rozmowę niech myśli że wygrał dyspute. Ten typ ludzi znalazł sobie alibi dla swojego sumienia, wydaje się im że jak nie będą wyśmiewać Boga i nie będą Jego 100% wyznawać. To że w razie jak On jest ... to w przyszłości powiedzą " ooo nie zaparłem się ciebie Boże", a w razie jak ateiści mają rację, to przynajmniej się nie wychyla na ośmieszenie. W dodatku są w ich mniemaniu pewne "zalety", znaczy się że można sumienie znieczulać. Niech znieczula dalej !
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 6th Lipiec 2015, 17:43
Dooobre Bushi Smile)

Idealnie to ująłeś, bo nie wiedziałem do końca jak opisać jego nastawienie do Prawdy i Biblii.

Zaraz dołączę Twoją myśl do mojego komentarza i kończę z tym heretykiem Wink

Dzięki za pomoc! Smile
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 7th Lipiec 2015, 13:30
Napisałem gościowi odpowiedź i wygląda na to, że poskutkowało Wink


"Zadajesz pytania, którymi próbujesz mnie skompromitować, więc nie licz na to, że dam się wciągnąć w takie zagrywki.

Według Ciebie ludzie potrzebują wiary, żeby "przeżyć życie" xD

Co to w ogóle ma znaczyć hehe? Very Happy

Wierzyć można w wiele rzeczy, a mowa jest o Jedynym Stwórcy (w zależności od religii, które różnie Go przedstawiają wg własnych doktryn narzucanym swym podwładnym, ale zawsze jako realna 'OSOBA' mająca rzeczywistą moc sprawczą), w którego wierzy większość ludzi..od zawsze, a nie coś "żeby przeżyć"

Idąc Twoim tokiem myślenia, patrząc na Twą niewiarę, "większość" ludzi ma urojenia tak??

Nooo to bardzo ciekawe..tym razem mnie rozśmieszyłeś hehehe xD

Odpowiem Ci na pytanie i dorzucę dodatkowo analizę Twojego podejścia do tematu, żebyś skończył te zwodnicze podchody. A więc Księga Kapłańska jest w ok 60 % dla lewitów (potomków Lewiego jednego z 12 synów Jakuba) i całego "zespołu" obsługującego namiot Pana, czyli kapłanów. Reszta to kolejne przypomnienia prawa zawartego w zakonie. Jest tam sporo szczegółowych informacji dla kapłanów jak mają wyglądać ceremonie, oraz przygotowywania do różnych świąt.

Co do Twojej postawy, to podejrzewam, że chcesz mnie przekierować na "ślepą uliczkę". Że niby konkretne pisma były dla konkretnych grup ludzi w określonym czasie. To typowy "zabieg" dzisiejszych ludzi "postępowych". Coś jak na przykład w Szwecji uznano, że pewne słowa Boga są nie na czasie. W ten sposób spotkać tam można nawet pary gejowskie , które są pastorami.

Znalazłeś sobie alibi dla swojego sumienia, wydaje Ci się, że jak nie będziesz wyśmiewać Boga i nie będziesz Go wyznawać, to w razie jeśli On jest ... to w przyszłości powiesz " ooo nie zaparłem się ciebie Boże". W dodatku mogą być w Twoim mniemaniu pewne "zalety", znaczy się że można sumienie znieczulać. Znieczulaj dalej ;]


Podejrzewam też, że jest on cichym wielbicielem lucyfera i czuję lekką satysfakcję, że ostatnie zdanie należało do mnie..wielbiciela Jedynego Boga, Stwórcy nieba i ziemi Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 7th Lipiec 2015, 14:26
Zdaje się, że wkładam powoli kij w mrowisko... otóż umieściłem pierwszą część wykładów Howinda, które tłumaczę, na portalu sadistic.pl i mam zamiar umieszczać kolejne.
Dla tych co nie znają tego portalu... jest to teoretycznie forum o wszystkim, ale największym uznaniem cieszą się tam najbardziej deprawujące rzeczy. Nienawiść do Boga i bliźniego, satanizm i wszechobecna agresja jest tam na porządku dziennym. Zagląda tam jednak równierz spora rzesza ludzi, chcących dla relaksu obejrzeć coś śmiesznego (typu win-fail compilation) lub ciekawego (czasem zdarzają się naprawdę ciekawe tematy/filmy dokumentalne lub podróżnicze). Znalazł się tam też dział o religii, choć mój temat przeniesiono do działu "historia i dokument".
Zdecydowałem się tam umieszczać te filmy z dwóch powodów:
1. Dla tych osób, które są pokojowo nastawione a niekoniecznie wierzące - aby choć trochę przyłożyć się do ich nawrócenia
2. Dla całej reszty szyderców. Nie ważne jak będą mówić w komentażach, czy dobrze czy źle, ważne że będą mówić (a na takie tematy lubią swoją rację pokazywać). Stworzy to doskonałą okazję do kontrargumentowania. Być może choć jeden z nich pójdzie po rozum do głowy i się nawróci, a to już będzie więcej niż sukces.

Gdyby miał ktoś ochotę śledzić dyskusję lub dodać swoje zdanie to jest link do tematu http://www.sadistic.pl/naukowy-kreacjonizm-vt368418.htm#4078992
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 7th Lipiec 2015, 15:57
Widać wyraźnie trzy grupy na forach.

1. Najbardziej krzykliwa grupa to Hasbara. Wydaje się olbrzymie sumy na propagowanie ateizmu i robienia na forach sztucznego tłoku.

2. "nawroceni' przez Hasbarę i system pożyteczni idioci, którzy wolą ateizm od kłopotliwej dla nich wiary w osobę MORALNĄ, jaką jest Bóg.

3. Ludzie poszukujący Prawdy.

Od razu jest widoczne, że dotrzeć do nich jest bardzo trudno z powodu tych pierwszych dwóch grup.

I z tych przyczyn Hasbara wydaje masę pieniędzy na dezinformację, on sami zakładają fora i grupy dyskusyjne mające pozory poszukiwaczy prawdy.

W tym świetle jest oczywiste, że jakiekolwiek przepychanki z tymi dwiema grupami przynosi raczej szkody!

A miejmy na uwadze, ze wiele tekstów może być pisane przez ludzi opętanych przez demony. Czyli często dyskutujemy... z demonami.

Aby wygrywać z pierwszymi dwoma grupami, zwłaszcza z Hasbarą trzeba posiadać olbrzymie doświadczenie i wielką wiedzę biblijną.

Cyryl robi super robotę na forum Bibliaweb.coś tam! :-)

Metoda zdająca egzamin to umieszczanie wszelkiej maści dowodów, przeciwko Ewolucji, przeciwko wielu innym tematom i raczej unikanie dyskusji z pierwszymi dwiema grupami.

Dobrze jest umieszczać linki wyjaśniające, czym jest Hasbara i że wielu członków forów to Hasbara pracująca za sporą kasę.

To ich bardzo ucisza.

Ludzie szukający Prawdy dowiadują się o Hasbarze i natychmiast kiełkują im w głowach myśli - dlaczego ktoś chce im obŻydzać Boga i Biblię.

Jeżeli Bóg nie istnieje, nie ma to najmniejszego sensu! "Jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy."

Drugim argumentem jest: jeżeli nie ma Boga, dlaczego go tak nienawidzicie?

Dlaczego krytykujecie tylko Biblię a nie Koran czy Talmud?

Takie proste pytania doprowadzają ich do szału!

A ludzie szukający Prawdy to widzą i zaczynają szukać tej Prawdy.

Trzeba im podawać wszelkie artykuły, filmy, i zachęcać do własnych poszukiwań.

Dyskusje 'duchowe' ze znawcami Biblii, być może z samymi demonami niczego pozytywnego nie wnoszą w jakąkolwiek dyskusję.

Ponieważ obserwatorzy nie maja pojęcia o czym mówimy. Dla nich jest to łacina i to ich odrzuca.

Nie zapominajmy, że naśladujemy Chrystusa i do prostych ludzi mówił On bardzo prosto i zrozumiale.

Warto sobie te kilka myśli przetrawić i zastanowić się, komu chcemy pomagać.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 7th Lipiec 2015, 17:11
" Dlaczego krytykujecie tylko Biblię a nie Koran czy Talmud?"

Tutaj jest sedno sprawy.
Dyskutuję sporo na forum feministycznym. Tam większość to zajadłe przeciwniczki Boga.
Niezmiennie "fascynuje" mnie tam ich bezmyślność, niekonsekwencja, i to jak na ich przykładzie można sobie uzmysłowić, jak łatwo jest manipulować ludźmi "wkręcając" im w głowy często głupie, nielogiczne i nawet sprzeczne doktryny, a oni łykają je bezrefleksyjnie i nie są w stanie wyłowić tej nielogiki i głupoty w tym, w co podano im do wiary.

Przykład - muzułmanie.
Feministki nie dostrzegają tego, że ich ruch jest zaangażowany i wykorzystywany jako jedna z komórek do realizacji planu.
Bronią jak lwice napływających do Europy muzułmańskich fundamentalistów którzy otwarcie mówią, że zaprowadzą tutaj szarija(t) nie zdając sobie sprawy z tego, że one pierwsze wpadną pod "nóż" tych których tak bronią.

Kiedyś była głośna (szybko uciszona) sprawa ortodoksów żydowskich, nie chcących siedzieć w samolocie obok kobiet, którzy chcieli nawet płacić kobietom lecącym z nimi, aby się przesiadały na miejsca z dala od nich.
Feministki, kiedy im wkleiłem o tym artykuły z gazet...nawet się nie zająknęły słowem czy sylabą w akcie oburzenia.
Zignorowały i przemilczały całkiem te fakty. Przy czym gdyby to zrobił ksiądz (nie sympatyzuję a tylko daję przykład przedstawiciela (w ich mniemaniu) religii chrześcijańskiej) to szał nienawiści i plucia trwałby w mediach przez miesiąc.

Po takich "akcjach" jawnie widać kto sponsoruje te wszystkie homoparady, feministyczne ruchy itp.

A ból sprawia fakt, że oni są jak małe, nieświadome dzieci którym ktos daje broń do ręki, ale oni nie wiedzą w co sie pchają...
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 7th Lipiec 2015, 18:56
Powodem tego stanu rzeczy jest wychowanie ludzi w ustroju zwanym:

DEMONKRACJA

Konfucjusz mawiał, że naprawę zaczynamy od naprawy pojęc więc nazywam ów szatański ustrój po imieniu.

W Demonkracji rzadzi większość..... ale tak naprawdę rzadzą demony. Ludzie którzy są wychowani w tym najgłupszym z ustrojów i go w dodatku akceptują jako najlepszy wierza, że większość zawsze ma racje.

Co ciekawe w islamie sunnickim Demonkracja jest jednym z podstawowych filarów szariatu:

wikiepdia napisał:

Prawo islamskie, zwane Szariat (arab. الشريعة), oparte jest na Koranie, Sunnie i hadisach; poza nimi znaczenie mają też idżma (wykładnia przyjęta przez społeczność muzułmańską) i kijas (wnioskowanie analogiczne). Szariat rządzi (przynajmniej teoretycznie) wszystkimi dziedzinami życia muzułmanów. Praktyczną wykładnią prawa zajmują się sędziowie mufti. Oprócz powyższych do szariatu zaliczyć należy akady – prawo zwyczajowe, które sprawia, że szariat u różnych narodów jest nieco inny i tak na przykład w Afganistanie za cudzołóstwo karze się tylko kobietę, a u Arabów oboje cudzołożników.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Islam#Pi.C4.99.C4.87_filar.C3.B3w_islamu

a teraz zobaczmy idżmę:

wikiepdia napisał:Idżma (arab. إجماع - dosł.: jednomyślne postanowienie) - zgodna opinia uczonych muzułmańskich w określonej kwestii prawa lub teologii, jedno z czterech podstawowych źródeł prawa muzułmańskiego.

Tradycyjnie stworzenie koncepcji idżmy, podobnie jak idei czterech źródeł prawa muzułmańskiego (oprócz idżmy Koranu, sunny i kijasu) przypisuje się Asz-Szafi'iemu (zm. 820), uważanemu za "największego reformatora i systematyka prawa muzułmańskiego"[1]. Koncepcja idżmy opiera się na idei, że najpobożniejsi i najbardziej uczeni członkowie ummy nie mogą działać w sposób niezgodny z wolą Boga. Idżma nie może pozostawać w sprzeczności z Koranem i sunną, jest zatem mniej ważnym niż te dwa naczelne źródłem prawa. Rozróżnia się m.in. idżmę polegającą na zgodzie wszystkich prawników (Iğmāʿ muţlaq) lub zgodę jakiejś ich grupy (Iğmāʿ mud.āf). Każda ze szkół prawa inaczej określa jaki rodzaj idżmy jest brany pod uwagę. W najszerszym zakresie idżmą posługują się hanafici[2]. Wahhabici uznają jedynie idżmę pomiędzy towarzyszami Proroka. Szyici w ogóle nie uznają idżmy[3].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Id%C5%BCma

Dlatego w islam to w zasadzie zbiorowisko grzechów narodów które przyjmowały islam.

Tutaj podałem kilka przykładów, dotyczących zboczeń seksualnych:

https://zbawienie.forumotion.com/t40p30-sodoma-i-gomora

Dlatego w Afganistanie seks z chłopcami nie jest dla islamistów grzechem. Jest to idźma dla Afgańczyków. Co ciekawe wiele hadisów powstawać mogło, aby zaakceptować jakieś zboczenie które wyznawał dany naród przed przyjęciem islamu.

Zobaczmy w Europie przez DEMONKRACJE, wprowadza się te same prawo dla realizacji sowich zboczeń co panuje od wieków w islamie (dzięki hadisom i idźmie). Zaraz po homoseksualistach swoich praw domagają się pedofile, zoofile, ludzie współżyjący z trupami i inni zwyrodnialcy.

W zasadzie narody chrześcijańskie sataniści podsepnie islamizują przez DEMONKRACJE.

Dlatego Mutu feministki mają wyprany mózg, to samo ateiści.

Ponieważ podstawową przeszkodą dla DEMONKRACJI  jest Biblia i zawarte w niej słowa Boga i jego Syna Isusa Chrytusa.

Bóg dla narodów najdoskonalszym z ustrojów wyznaczył monarchie. Najlepszym królem jest Jego Syn Isus Chrytus oraz Sam Bóg.

Biblia zawsze stała w opozycji do Demonkracji. Demonkracja zaczeła się w antycznej Grecji a za tym demonicznym ustrojem zawsze szła akceptacja dla wszelkich zboczeń, zbroni i bałwochwalstwa.

Nawet dyktatura jest lepsza od DEMONKRACJI. Zobaczmy Assada który broni chrzescijan w Syrii.

Większość nie może sprawnie rzadzić z wielu powodów. Jak obalić wiarę w demokracje????

Bardzo prosto kazać toczyć walkę bokserską zwolennikowi demonkracji ze zwolennikiem autokracji. Tylko, że polecenia wydawania okreslonych ciosów i obron dla zwolenikka demonkracji wydawała by grupa 50 osób w drodze debaty i głosowania zaś polecenia zwolennikowi autokracji wydawały by jedna osoba w drodze samodzielnych decyzji.

Zwolennik demonkracji od razu by się nie zgodził na eksperyment.

Demonkracja niszczy wiele wspaniałych cech w człowieka. Człowiek uważa się za znawcę wszystkiego, polityki, moralności, nauki, ekonomii, gospodarki i.t.p. a tak naprawdę jego poziom wiedzy to stek kłamstw i jawnych głupot w które wierzy i propaguje.

Inna sprawa. Ja np. nie dyskutuje już z Krystianem wcale, tylko opisuje jego niektóre artykuły, jako przypadek opętanie demonicznego:

https://zbawienie.forumotion.com/t18p120-zwalczanie-biblii-blogi-promujace-falszywe-doktryny-i-klamstwa

Krystian powoli jest na etapie odrzucenia całej Biblii. O czym zresztą pisałem wiele razy wczesniej, ze do tego dojdzie.

Krystian swoje wierzenia buduje na opiniach "naukofców" którzy nie są przesladowani za swoje poglądy (jak Hovind - który odsiedział sporo w więzieniu za zwalczanie ewolucji) ale przeciwnie dobrze im się wiedzie finansowo, jak nie pracowali fizycznie tak nie pracują do dziś fizycznie.

Dla Krystiana cięzko jest pojąć, że Watykan to organizacja hierachiczna z absolutnym monarchą - papieżem, dlatego jest ona najsprawniejsza i sprawuje władzę nad światem za pomocą informacji jakie posiada.

Krystianek swoją wiarę opiera na dwóch książkach za 50 złotych każda. Czyli zmianę jego poglądów, czy utracenie wiary w Isusa kosztowała szatana czy Watykan promowanie dwóch książek. Tak ponieważ w demonkracji ludzie są tak leniwi, ze kupują te książki na których idzie gruba kasa na promocje.

No i zoaczmy zmianę poglądów Krystiana spowodowała orzywiona dyskusja z Mariuszem.

U Mariusza zauwazyłem cechę - moim zdaniem doskonale wyszkolonego speca od manipulacji ludzką psychiką. Mariusz stosuje umiejętnie starą metodę kija i marchewki, zgadzasz się z nim to dostajesz marchewke -pochwałę niezgadzasz się z nim to dostajesz kija - naganę.

Dlatego nie warto dyskutować z mariuszem i udzielać się na jego blogu oraz na blogu Krystiana.

Natomiast lepiej skomentować jego rewelacje od czasu do czasu.

Zobaczmy wiosna, dopuki Henryk dał mu szanse to udzielał się nawet na tym forum. I wiosna stosował metodę kija i marchewki. Tylko, że kij miał słaby Very Happy Laughing

Co do innych forów to także wklejamy temat i jak dyskutujemy to przedstwiamy sprawę najprościej jak się da.

Inwerktywy pod naszym adresem ignorujemy a nawet pozdrawiamy oponenta. Najpeij przed odpowiedzią ochłonąć i sprawę przemyśleć pod kilkoma kątami i mieć na uwadze, że jesteśmy także podatni na manipulacje i pranie w mózgu w jakimś stopniu.
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 29th Wrzesień 2015, 17:25
Widzę, że wielu z was ma w jakiś tam sposób doświadczenia ze ŚJ więc sam wtrącę kilka zdań.
Nie mam w otoczeniu nikogo z kim mógłbym rzeczowo porozmawiać o rzeczach które się dzieją na naszych oczach i jak zapukali Świadkowie Jehowy to ich wpuściłem. Mówiłem o wielu tematach, próbowałem z każdej prawie strony, ale okazuje się, że ŚJ nie sprawdzają i nie analizują wydarzeń bieżących na tle proroctw. Religia, która jest znana praktycznie tylko z tego, że głosiła już kilkakrotnie "koniec świata" w ogóle nie zajmuje się tymi tematami.

Stawałem na uszach przez 3 spotkania z czterema różnymi osobami i nic. Jeden pan miał 40 lat doświadczenia, na innym spotkaniu ktoś ponad 25 lat.

A może ta religia jest tak zaprojektowana? Przez lata zasłużyła na utratę wiarygodności i tysiące ludzi tej organizacji, którzy mogliby badać i powielać teraz, właśnie teraz wiedzę, ci którzy właśnie czytają Biblię - nie zajmują się w ogóle badaniem jak się rzeczy mają.


avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 30th Wrzesień 2015, 17:24
Również zastanawiam się w jakim napawdę celu zostało zaprjektowane Towarzystwo Strażnica i cała organizacja ŚJ?

Jakby nie było, ze wszystkich religii chrześcijańskich u nich najwięcej mówi się o faktycznym Królestwie Bożym i nie praktykuje się bałwochalstwa.
Jest u nich coś więcej prawdy, ale i tak większość doktryn opiera się na "kąkolu", czyli Pawle i Łukaszu.

Najgorsza jest w tym ich hipokryzja, która wynika ze ścierania się nauk Chrystus i filozofii Pawła.
Twierdzą, że są jedyną prawdziwą religią na świecie, tylko oni są w prawdzie, a reszta to poganie i światusy, lecz mimo to wątpią czy uda m się dostąpić zbawienia. Tak jakby podświadomie wiedzieli, że i tak nie uniknie ich Sąd będąc "wybranymi".

Mój ojciec jest starszym zboru ŚJ. Kontakt mam z nim praktycznie zerowy, ponieważ jak wiadomo odcinają się oni od innowierców i traktują osoby znające ich doktryny, ale nie praktykujące jako odstępców, których nalzeży unikać.

Jest to przykre..i tak samo nie mają kompletnie pojęcia co się dzieje na świecie. Nikt ich nie uświadamia o rzeczach, które np. my tutaj poruszamy. Kiedy próbowałem mu coś mówić, to bagatelizował wszystko twierdząc, że to oni są w prawdzie wszystko wie, zresztą ja nie jestem na odpowiednim "poziomie duchowym", żeby mówić mu o Prawdzie, po czym wracał do gapienia się w telewizornie :/

Eeh..nie wiem. Czasem mam wrażenie, że czycha na nich jakaś groźna, szatańska pułapka jako, że wśród ŚJ jest wielu dobrych, szczerze kochających Boga ludzi!!

Się okaże..pewnie sam się dowiem w swoim czasie Sad
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 30th Wrzesień 2015, 20:02
Obserwatorze z twojego posta zrozumiałam ze u Ciebie nadal się nic nie zmieniło Crying or Very sad

Mam nadzieję tylko że się nie pogorszyło .
*******************************************************


W te wakacje jeden mężczyzna z synem( jakieś 10-12 lat)roznosił ulotki .
W Krakowie miał się odbyć jakieś spotkanie wierzących.

Nie chciał rozmawiać ,chociaż byłam na zewnątrz ale wypadły moje psy i widząc mojego hawanczyka stwierdził ze tego psa by z chęcią
zabrał.

Zaczęliśmy dyskusję.
Jak się tylko zorientował ze mam pojęcie o Bibli koniecznie chciał sie ze mną w przyszlosci spotkać bo dzisiaj nie ma czasu .

Wcześniej (krótko )tak pięknie mówił o Bogu ze byłam pewna ze to musi byc jakiś zbór niezależnych chrześcijan (mam na myśli wolnych od religi i bałwochwalstwa)

Na biegu zaczęłam podawać mu witrynę zbawienie.com by zapoznał sie od początku az w pewnym momencie zacytował mi Pawła i dopiero zaświeciła mi się żaróweczka w głowie .

Moje rozczarowanie było wielkie i rozmydlilo moją nadzieję ze jednak są ludzie tacy jak my którzy nie na forum ale na spotkaniach głoszą Dobrą Nowinę.

Oczywiscie spróbowałam przekonywać ...ale do dzisiaj mnie wiecej nie odwiedził.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 30th Wrzesień 2015, 20:20
Niestety Kasiu, ale doszedłem do wniosku, że na siłę nie ma co ingerować.

TS używa bardzo silnej kontroli umysłu do tego stopnia, że ogranicza się nawet kontakt z najbliższą rodziną.
Ostatnio wymieniłem kilka wiadomości z chłopakiem, który należał do tego samego zboru co moi rodzice. On również wystąpił z szeregów ŚJ i wspomniał, że jego rodzina także zerwała z nim głębsze relacje..oczywiście warunkiem ich odnowienia jest "okazanie skruchy" i nawrócenie się do nauk TS.

To jest ciężki i nieprzyjemny temat Sad
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 30th Wrzesień 2015, 20:27
Jak bardzo trzeba miec wyprany mózg by mieć siły i sumienie na izolacje od swoich najbliższych .

Dla Boga zawsze ale dla ludzi nigdy.(oczywiscie są wyjątki-ale nie o tym mowa)

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 1st Październik 2015, 07:37
Niestety, ale tak jest :/

3 razy w tygodniu pranie mózgu na spotkaniach, a w międzyczasie za pomocą telewizorni..masakra!
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 1st Październik 2015, 11:16
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja zmieniłem całkowicie taktykę rozmów i ze zwykłymi ludźmi i ze SJ. Pracuję z dwoma, małe szanse na rozmowy, ale... nie zaczynam. Nie ma to sensu. Jeżeli mnie zapytają i cokolwiek - odpowiem ale nie będę sobie szarpał nerwów w pracy i ryzykował upomnienie za unikanie pracy.

Zacząłem tak robić od ponad roku, ponieważ nie od wiedzy zależy zbawienie ale od uczynków. ICH uczynków.

A ja ich uczynków nie zmienię.

Ich oprogramowanie jest tak silne, że to budzi zgrozę. Zupełne betony. Ale... ci uczciwi kochają Boga i Syna, kochają Prawdę, jaką im objawiło Towarzystwo Strażnica i jeżeli znajdą się Królestwie Bożym, będą wzorami dla wielu krnąbrnych katolików czy innych Chrześcijan.

I będą się wstydzić tego, co robili, a nawet będą nad tym płakać. Bóg to wyraźnie zapowiedział.

Skoro to nie ma sensu, po co próbować coś, co nie ma sensu?

Oczywiście że będą zbawieni, większość z nich, jeżeli ich uczynki są dobre.

Znałem dwie rodziny w Austrii, kiedy jeszcze sami byliśmy ŚJ. Czasami mieliśmy ich gościnności dosyć.

Wozili nas na każde zebranie w ciągu 8 miesięcy naszego pobytu w Austrii. Po zebraniu zawsze jakieś zaproszenie do jakiegoś domu - było nas około 8-miu - łakocie, czy kolację. Czasami chcieliśmy od nich odpocząć! Pracowaliśmy i czasami byliśmy tak zmęczeni że nieco przysypialiśmy na zebraniach wieczornych.

Potem miałem do nich nieco pretensje, będąc w Australii, ponieważ gdym nie doświadczył ich miłości do nas, znacznie szybciej opuściłbym ŚJ.

Ale te 'pretensje' były pozytywne i spodziewam się ich zobaczyć w Królestwie Bożym. :-)

Najłatwiej jest pisać i ludzie szukający Prawdy znajdują tego, czego szukają. Wszystkich nie uda się przekonać do czegokolwiek i jedynym rezultatem jest wzajemna wrogość czyli w sumie... łamiemy przykazanie o miłości do bliźniego.

Wytykanie im fałszywych doktryn nie jest wykazywaniem miłości.

Jeżeli ich uczynki są dobre, będziemy razem w Królestwie, a oni będą się wtedy wstydzić.

Ja zacząłem zupełnie inaczej i teraz właśnie tak robię i tak piszę.

Wskazuję co jest grzechem a co nie jest i ukazuję konsekwencje grzechu, czyli łamania Prawa Bożego.

Staram się dotykać w delikatny sposób sumień.

Oni przychodzą aby coś przeczytać czyli czegoś szukają. Jeżeli nie szukają, starta czasu.

Także miejmy na uwadze, że Duch Boży kieruje ludzi i dobrze jest rozpoznawać owo kierownictwo u kogoś, kto zraził się do religii.

Dlatego nieustannie namawiam, aby mieć swoje blogi, aby Duch miał możliwość skierowania kogoś na nie.

Kiedy Lusia (nie obraź się Lusiu!!!!) zrobiła bloga, byłem nieco zażenowany nie doceniając jej wysiłku.

Ale kiedy dostałem kilka emaili od zachwyconych braci i sióstr właśnie Lusi blogiem, nabrałem wielkiego szacunku do jej pracy.

Jej blog jest także ewidentnie używany przez Ducha, dlatego takie komentarze.

Czyli blogerzy WSPÓŁPRACUJĄ Z  DUCHEM BOŻYM nawet o tym nie wiedząc.

Warto to sobie nieco przemyśleć!  bounce

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 35
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 2nd Październik 2015, 10:38
Message reputation : 100% (1 vote)
Doszłam do tych samych wniosków jakiś rok temu. Mam w domu moim zdaniem trudną sytuację, bo mąż jest muzułmaninem. Sporo starszym ode mnie, więc autorytet wieku też ma znaczenie. Na dodatek on umie czytać tylko w swoim języku. Dlatego kiedy coś mu mówię, głównie skupiam się głównie na tym, że dobrze jest robić coś dobrego. Czasem opowiadam coś z historii, nic na siłę. Gdyby uznał, że go atakuję, przegram natychmiast. Albo już w ogóle nie będzie chciał mnie słuchać, albo skończy się nawet gorzej. Tak samo postępuję z innymi.
Pisuję też na grupach chrześcijańsko-islamskich (jeżeli tak to można nazwać) i stosuje tą samą taktykę. Nigdy nie obrażam, wskazuję gdzie jest problem i jakiego rodzaju. Tematy staram się dobierać starannie. Jeśli do kogoś to przemówi, to znajdzie więcej.
Część osób z tej samej grupy natychmiast daje odpowiedź że to kozoj.bcy, p.jebańcy, kłamcy, manipulanci, nawet że należy ich eksterminować. Nie tędy droga, nawet jeśli to prawda.
Czasami jestem zagadnięta na ulicy przez ŚJ, wtedy zawsze rozmawiam, ale w ten sam sposób. Kiedy w końcu dochodzimy do tematu zaproszenia mnie do zboru, mówię że nie ma prawa dotyczącego wstąpienia lub nie wstąpienia do zboru. Nie ma nakazu naśladownictwa życia zborów z dziejów apostolskich. Nawet jest potępienie naśladowania innych ludzi. Nie wiem, co te osoby myślą, ale utrzymują ze mną kontakt do tej pory już bez propozycji wstąpienia do zboru.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 2nd Październik 2015, 10:56
Dokładnie! Zbawienie nie zależy od wersetów i zrozumienia doktryn.

Podam ci jedną wskazówkę, jak możesz mu 'głosić'. Bądź dla niego doskonałą żoną, według mierników biblijnych. Nawet wtedy, kiedy czasami jest przykry, to się każdemu i każdej zdarza, ale staraj się jak najściślej stosować zasady biblijne w życiu codziennym.

W ten sposób wypełniasz Prawo - miłujesz bliźniego a co z tego wyniknie... nie wiemy.

Głosząc mu codziennie w sumie odtrącasz go od siebie i stajecie się sobie obcy.

Nie twierdzę, że tak nie robisz, ale tak byłoby najlepiej i Chrystus NAJPRAWDOPODOBNIEJ pochwaliłby taką postawę.

Anioł Boży powiedział Danielowi o prowadzących wielu do sprawiedliwości.

Właśnie w taki sposób! Może rezultaty nastąpią ale może nie, niemniej zbierasz sobie w ten sposób skarby w niebie.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 13:23
Szykuje się u mnie "pracowity weekend".

musiałem przeprowadzić szkolenie koło Krakowa (kawał drogi od domu), a że niedaleko mieszka mojej żony ciocia, zabrałem całą rodzinę, wraz z teściową i zawiozłem ich wczoraj do tej cioci na kilka dni. Sam pojechalem na szkolenie.
Wczoraj wieczorem żona pisała mi, że zaczęła się u nich rozmowa na tematy religii. Zaczęła się prowokacyjnym pytaniem - kiedy chrzcimy naszego miesięcznego smrodka. Żona zaczęła mówić, że nie jest co do tego przekonana i zaczęła tłumaczyć dlaczego, że w Biblii jest napisane całkiem co innego itd.
Nooo i się zaczęło, że Biblię to napisały jakieś ćpuny, że jak wierzy, że ludzie żyli kilkaset lat to nie ma wogóle z nią o czym gadać, że ja żonę w coś wciągam, że należymy pewnie do jakiejś sekty itd itp. Ogólnie zmieszali ją z błotem. Jak żona powiedziała, że w Biblii jest dokładnie opisane, że tak będzie się traktowało osoby wierzące (że rodzina ze względu na wiarę będzie się od nas odwracać) to jej wójek stwierdził, że biblia to jak wróżka telefoniczna, harry potter i gwiezdne wojny Smile Nawet jej mama (moja teściowa) stanęła w opozycji i moja żona była w tym boju sama Sad nie mogłem jej pomóc .... żona jeszcze nie przeczytała biblii (czyta, ale jeszcze sporo jej zostało), ale mi wierzy na słowo we wszystko co jej mówie o tym, co Bóg w Biblii powiedział na różne tematy (dzięki Bogu za taką żonę) i zgadza się na wprowadzanie w zycie Bożych zaleceń bez sprzeciwu.
Jutro już tam do nich jadę na weekend, więc jak się tylko nadaży okazja to będę się starał przedstawić im twarde fakty... najsmutniejsze jest to, że oni są katolikami, uważają siebie za wierzących, chodzą do kościoła a w BIBLIĘ NIE WIERZĄ!!!??? Będę musiał zacząć od podstaw i uświadomić im, że Biblia, to nie bajka.
Zwykle mam sporo przykładów, boję się jednak że kiedy będzie trzeba to nie wpadną mi do głowy. Mam zatem prośbę do was:
Czy moglibyście wypisać przykłady, które wam do głowy przychodzą, udowadniające prawdziwość Biblii (w celu udowodnienia że jest faktem a nie bajką)? Najlepiej jednozdaniowe dowody, żeby stworzyć listę takich argumentów, każdy z takich argumentów będę mógł potem omówić im ze szczegółami... mam nadzieję że im klapki spadną, nie mogę się doczekać Smile
taka lista powinna się potem przydać również Wam, przy rozmowie z ludźmi, których będziecie uświadamiać.
z góry dziękuję za pomoc.
avatar
piotrek123
Liczba postów : 87
Join date : 19/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 13:41
Skąd ja to znam...
Miałem podobną sytuację na "święta". Dostałem polecenia ubrania choinki. Powiedziałem, że nie ma opcji. Zacząłem tłumaczyć, że te "święta" zapożyczone zostały od pogan i nie mają nic wspólnego z narodzinami Jezusa ponieważ nie ma ani słowa na ten temat w Biblii kiedy to było. Później zaczeli pytać się o papierzy szczególnie naszego, że jak taki mądry gość tyle języków zna nie wie o takich rzeczach a Ty możesz wiedzieć. Ostatecznie zostałem przyrównany do kuzynki ateistki a nawet powiedziałbym swego czasu satanistki. Co gorsze ostatecznie powiedzieli, że tacy ludzie są normalniejsi ode mnie, że wymyślam jakieś bzdury, za dużo siedzę w domu nie chodzę do kina na imprezy i to przez to Smile. Bardzo dobry pomysł Skiper z tymi przykładami bo czasami dostaje takie pytanie albo stwierdzenie, że ręce opadają i nie ma jak to ruszyć. Szczególnie "a wszyscy robią tak albo a papierz to i tamto... "
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 14:02
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 29th Marzec 2018, 12:06, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 14:13
- czemu chodzicie do kościoła? Przecież w kościele czytają Biblie na głos i kazania są na jej podstawie , wiec po co tam chodzicie?

- jeśli Biblia jest bajką , to czemu prorokuje przyjście Chrystusa ?

- jeśli Biblia jest nieważna to po co wierzycie ?

- jaki jest sens życia, jeśli Biblia jest kłamstwem ?

- gdzie szukać Boga ? Przecież Biblia jest w dużej części Słowem Bożym i pozwala nam poznać Pana .

- jaki jest sens życia? Bo Biblia przecież na nie odpowiada.

- czemu jesteśmy?

- po co jesteśmy ?

- skąd jesteśmy ?

- co jest z nami po śmierci ?

- jeśli Biblia jest fikcją, to wierzycie w kłamstwo i oddajecie cześć Bogu który jest z bajki , wiec po co obchodzicie święta i chodzicie do kk ?

- po co w ogóle być dobrym człowiekiem? jeśli Biblia kłamie to się nie opłaca .

- skąd mamy wiedzieć co jest dobre a co złe w oczach Boga ? Przecież Biblia nam mówi .
_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 14:18
- po co chrzcić dziecko ? Skoro Biblia to bajka , to chrzest jest taką sama bajką jak ona. Wiec po co ? Bo przecież chrzest mamy z opisu Biblii .


Z doświadczenia wiem ( sam jestem z rodziny katolickiej i sam nim byłem ) że katolicy są strasznie zadufani i pewni swego.

Możesz im pokazać też w jaki sposób się modlą, w sensie ten motyw z odwróconym krzyżem Wink Najczęściej to działa na nich jak prawy sierpowy Very Happy Rozkłada i tylko zostaje " ale... ale .. eee y.y.yy " i nokaut Very Happy

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 15:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Pięknie piszecie ale to nic nie pomoże.

Próbowałam juz nie raz,nie dwa i z Bibią  i bez i różnie.
Nigdy nikt nie brał mnie na poważnie .

W końcu kończyłam tylko że w tym co wierzę nie krzywdzę innych ,staram się być pomocna ,słucham innych i szanuję i nie wchodzę nikomu w drogę tym którzy mają inne zdanie ,opiniè czy wierzenia.
Oczekuję przy tym aby w stosunku do mnie postępowano w ten sam sposób.

Tradycja jest u ludzi tak bardzo zakorzeniona że rzadko (choć się zdarza) udaje się ludzi z tych korzeni uwolnić .

Moim zdaniem każda dyskusja bez względu na to jak bardzo dobrze zna się Biblię z ludźmi o twardym karku spowoduje tylko niepotrzebną kłótnię która doprowadzi do pewnego typu poróżnień.

Ja na twoim miejscu powiedziałabym że chcę mojemu dziecku pozwolić gdy dorośnie aby samo zdecydowało i świadomie wybrało .

Oczywiscie zrobisz jak uważasz .

Mogę tylko życzyć powodzenia .

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 15:16
Message reputation : 100% (2 votes)


Może ten filmik jakoś Ci się przyda .

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 15:26
nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać do wiary, ale gdy sie mnie zaczną wypytywać (a zaczną napewno) to wtedy chcę im odpowiedzieć na każde pytanie i poprzeć je konkretnymi dowodami. Bóg nakazał ludzi upominać w jawnych błędach, aby ich krew za grzech nie była na naszych rękach... a to czy nas posłuchają to już zależy od nich. Nie nadarmo jest napisane, że Słowo Boże jest ostrzejsze niż miecz, jak bym powiedział że nawet ostrzejsze od skalpela. Każdego, kto ma coś na sumieniu, przeszywa i wywołuje natychmiastową reakcję, często niestety wrogość, złość, nerwy. No bo przecież "nie będziesz mi mówić co mam robić" Smile no i tu chyba tkwi problem, ciężko jest ludzom się ukorzyć i uzmysłowić sobie, że ktoś (Bóg) każe coś zrobić albo czegoś zakazuje... gliniany dzban próbuje dyskutować i stawiać warunki garncarzowi heheh. Pokora, pokora i jeszcze odrobinę pokory... tego brak najbardziej.
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

on 4th Luty 2016, 15:44
Message reputation : 100% (1 vote)
Skiper nie odpowiesz im na każde pytanie, ani ja ani my wszyscy do kupy wzięci. Jak bedziesz im odpowiadał na pytania na zasadzie że Ci zależy, to bedziesz dla nich Świadkiem Jehowy. Albo jesteś katolik albo Ś.W. i innej opcji nie ma choćbyś stanął na uszach.
Nie znasz odpowiedzi na jedno pytanie albo się pomylisz to 99 odpowiedzi wcześniejszych nie ma znaczenia.
Jak tak czytam czasami, czy tylko ze mną jest tak źle, to się okazuje, że to standard.

Życzę powodzenia, ale mi się nigdy nie udało.

Na koniec czasami zadaję pytanie na odczepnego - jeśli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle, a potem zabieram się za sałatkę i kończę temat. Trzeba dbać też o swoje zdrowie.
Sponsored content

Rozmowy z ludźmi o Prawdzie - Page 2 Empty Re: Rozmowy z ludźmi o Prawdzie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach