Go down
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Empty " Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie

on 14th Grudzień 2017, 23:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Chyba nigdzie nie mamy na forum jasnego tematu gdzie mamy podane proste prawdy na temat świat katolickich etc.

Jeśli tak to proszę o korektę, ja patrząc pobieżnie nie znalazłem, a warto mieć i pamiętać że jest taki 1 wątek w razie przypomnienia sobie tematu.

I warto aby świeże osoby sobie temat wyjaśniły.


Artykuł o Bożym Narodzeniu, Wielkanocy i świecie zmarłych. :

https://liksar.wordpress.com/2015/11/07/pochodzenie-chrzescijanskich-swiat/

Henryk i reszta, jeśli macie coś o tym temacie to również wstawcie bounce

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Empty Re: " Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie

on 31st Październik 2018, 18:50
Message reputation : 100% (2 votes)
GENEZA ŚWIĘTA ZMARŁYCH SIĘGA... POTOPU

W starożytności niemal wszystkie kultury obchodziły Święto Zmarłych oraz Nowy Rok na początku listopada. Czy w ten sposób pierwsi ludzie upamiętniali globalny kataklizm, który pogrzebał ich świat w czasach Noego i dał początek nowemu światu? Skąd się wzięła okultystyczna symbolika święta Halloween?

Geneza Święta Zmarłych

Starożytni Egipcjanie, Fenicjanie, Asyryjczycy, Żydzi, Persowie, a także mieszkańcy dawnych Indii, Europy, Meksyku i Peru obchodzili na początku listopada Dzień Śmierci połączony z Nowym Rokiem.

Frederick Filby, badacz dawnych tradycji, napisał: „Stary świat zginął w listopadzie, a w rok potem w tym samym miesiącu zaczęła się nowa era. Oba te wydarzenia zakorzeniły się w pamięci ludzkości. Odtąd listopad kojarzy się ludziom na całym świecie z Dniem Zmarłych, a w wielu starożytnych kalendarzach także z Nowym Rokiem, choć ta data nie ma uzasadnienia w przesileniu słonecznym, zrównaniu dnia z nocą, czy w innym astronomicznym zjawisku” [i].

Według biblijnej chronologii, potop zaczął się 17. dnia drugiego miesiąca (Rdz 7:11). Miesiąc ten nazywano Marheszwan, albo Bul (1Krl 6:38)[ii]. Drugi miesiąc zaczynał się w połowie października, a zatem 17. dzień tego miesiąca wypadał na początku listopada (Wj 34:22; 23:16)[iii]. Wydaje się, że Święto Zmarłych jest pamiątką rozpoczęcia potopu, a Nowy Rok jego zakończenia, gdyż w rok po potopie ludzie wyszli z Arki, aby rozpocząć życie od nowa na ziemi. W starożytności te święta obchodzono jedno po drugim na przełomie października i listopada.

Halloween, święto demonów?

Z czasem historia potopu uległa zapomnieniu, ale dzień pamięci po wszystkich zmarłych był nadal obchodzony, z tym, że w krajach anglosaskich poprzedzało go okultystyczne święto Halloween (All Hallows Eve), czyli wigilia Wszystkich Świętych (ang. All saints day).
Dawni Celtowie w Wielkiej Brytanii czcili w tym dniu Samhaina, demonicznego „pana śmierci”. Wierzyli, że tego dnia dusze zmarłych wracają do świata żywych. Pismo Święte nie potwierdza tego zabobonu. Czytamy w nim, że zmarli nie wracają do żywych: „Jak obłok się rozchodzi i znika, tak nie wraca ten, kto zstąpił do krainy umarłych. Nigdy już nie wróci do swego domu, a miejsce jego zamieszkania nie wie już nic o nim” (Hi 7:9-10). Biblia ostrzega, że demony potrafią przybrać postać zmarłych, zwodząc w ten sposób ludzi (2Kor 11:14).
Znajoma mojego kolegi miała syna na wojnie w Wietnamie. Pewnego dnia otrzymała zawiadomienie z Pentagonu, że zaginął w akcji i prawdopodobnie nie żyje. W jakiś czas potem odwiedziła ją sąsiadka uczęszczająca regularnie na seanse spirytystyczne, mówiąc:
– Twój syn pojawia się w czasie naszych seansów. Prosi, żebyś przyszła zobaczyć się z nim.
Pomimo nalegań, kobieta bała się to zrobić, gdyż wiedziała, że Biblia zakazuje kontaktów z duchami. Kilka tygodni później ta sama sąsiadka znów przyszła, mówiąc, że syn pojawia się regularnie z tą samą prośbą. W końcu ciekawość przemogła i poszła. Podczas seansu pojawiła się istota wyglądem i głosem przypominająca jej syna. Zapytała ducha o szczegóły, których nikt nie znał poza nią i synem, aby się upewnić, czy to jej syn. Przekonana, że to duch jej syna, stała się regularną uczestniczką tych spirytystycznych spotkań.
Minęło wiele miesięcy. Pewnego dnia ktoś zapukał do jej drzwi. Gdy je otworzyła, zobaczyła syna! Myśląc, że to duch, wykrzyknęła:
– Co tu robisz, przecież nasze spotkanie jest dopiero za kilka dni?!
Okazało się, że jej syn odnalazł się i wrócił z innymi żołnierzami do kraju...[iv]

Na takiej samej zasadzie demony ukazywały się ludziom w starożytności, przybierając postać bogów lub zmarłych i czynią to do dzisiaj. W czasie Święta Zmarłych demony domagały się od ludzi ofiar, zwykle w postaci jedzenia i napoju alkoholowego. Ofiary te były formą oddawania im czci. Jeśli ludzie ich nie składali, demony czyniły im szkodę. Z tego wzięło się powiedzenie „Trick or Treat”. Z tymi słowami dzieci w USA, które pukają w Halloween do drzwi sąsiadów, jakby ostrzegając, że albo dostaną poczęstunek w postaci słodyczy, albo zrobią złego psikusa.

Okultystyczne symbole i praktyki

Halloween przywędrowało do Ameryki za pośrednictwem irlandzkich imigrantów w XIX wieku. Jego okultystyczny charakter wynika z celtyckich korzeni tego święta. Wśród Celtów był to dzień składania duchom ofiar i kontaktowania się z demonami. Do dziś jest ono jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu czarownic i satanistów.
Czarownice czczą naturę, zamiast Stwórcy, kontaktując się ze złymi duchami za pośrednictwem talizmanów, zaklęć i narkotyków. Dlatego stosują w rytuałach symbole podkreślające kult natury i szatana. Na przykład miotła czarownicy symbolizuje męski organ seksualny. Czarownica siedząca czy latająca na miotle miała sprawić, że łany zboża wstają i wzrastają, dając większy plon. W ten sposób dedykowały szatanowi panowanie nad terenem, który zamieszkiwały. W zamian czarownice otrzymywały od diabła nadprzyrodzoną moc, z której korzystały między innymi przy pomocy zaklęć i uroków. Kult szatana, jakiemu się oddawały był w sprzeczności z przykazaniem Bożym, które nakazuje oddawać ją wyłącznie Bogu: „Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!” (Wj 20:3) .
Bóg zakazuje nam praktyk okultystycznych, ponieważ kryją się za nimi demony: „Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni (Pwt 18:10-12).
Czarownice służyły demonom, dlatego dzieciom Boży nie przynosi chluby przebieranie się za wróżki, wiedźmy, duchy czy kościotrupy. Szkielet był symbolem boga zmarłych, czczonego przez czarownice i satanistów jako “rogaty bóg”, czyli szatan. Z kolei czaszki używano w wielu kulturach jako medium do nawiązania kontaktu z duchami.
Zabawy w Halloween oscylują wokół okultystycznych praktyk, takich jak wróżenie, których Słowo Boże zakazuje (Pwt 18:10). W Halloween wróży się zwykle przy pomocy lanego wosku, fusów z kawy czy ze skórek jabłka. Wierzono na przykład, że niezamężna dziewczyna ujrzy w tym dniu zarys twarzy swojego przyszłego męża, jeśli w ciemnym pokoju spojrzy w lustro. Natomiast, jeżeli zobaczy tam trupią czaszkę, to znaczy, że umrze przed datą ślubu. Nieraz taka klątwa kładła się cieniem na osobie przeświadczonej o swej rychłej śmierci, stając się samowypełniającym proroctwem.

Czy chrześcijańskie dzieci powinny obchodzić Halloween?

Poganie składali w Halloween ofiary duchom, aby nie doznać od nich szkody, a w swoich domach zapalali dużo świateł, aby rozproszyć ciemności i ostać się przed demonami, które wolą ciemność od jasności. My nie musimy robić takich rzeczy, ponieważ naszym Panem jest Jezus Chrystus, który powiedział: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” (J 8:12). W Jego obecności nie ma lęku przed demonami, Jezus obiecał, że zawsze będzie z nami: „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28:20).

Czy powinniśmy pozwalać naszym dzieciom przebierać się za czarownice, duchy i kościotrupy lub godzić się na ich udział we wróżbach towarzyszących zabawom w Halloween? Dla dzieci jest to okazja, aby przebrać się w niecodzienne stroje, nazbierać słodyczy i zabawić z rówieśnikami. Natomiast dla królestwa ciemności jest to promocja. Czy powinniśmy promować cokolwiek, co ma związek z królestwem ciemności? Słowo Boże tego nie zaleca. Apostoł Paweł napisał: „Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie” (1Tes 5:22).
Strzeżmy swoje dzieci przed udziałem w okultystycznych praktykach i grach, ponieważ demony nawet zabawę traktują jako formę zaproszenia dla siebie[v]. A jeśli naszym dzieciom ma być żal zabawy, jaką mają w tym czasie ich rówieśnicy, to kupmy im słodycze i zorganizujmy dla nich jakieś przyjemne zajęcia w domu, ale bez okultystycznych konotacji.
Czy możemy wykorzystać Święto Zmarłych ku dobremu? Tak, bo możemy opowiedzieć naszym znajomym o sądzie Bożym, który zaskoczył ludzkość za dni Noego, kiedy to ostała się tylko jedna rodzina, gdyż była wierna Słowu Bożemu. Podobny sąd przyjdzie na ten świat przy powtórnym przyjściu Chrystusa, kiedy znów tylko garstka okaże się wierna przykazaniom Bożym (Ap 12:17; 14:12). Jezus powiedział: „A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego” (Łk 17:26). Czy jesteś gotowy na Jego powtórne przyjście?

Powyższy materiał pochodzi z książki: Alfred Palla, Niewidzialna wojna o Twoje życie, Warszawa: Bogulandia, 2013.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Empty Re: " Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie

on 8th Grudzień 2018, 13:24
Zbliżają się , "Święta" Bożego narodzenia.

Warto zauważyć , że w mediach i nie tylko możemy zobaczyć/usłyszeć takie slogany, ale nie zdajemy sobie sprawy co one do końca znaczą.

" Poczuj MAGIE świąt "

" To MAGICZNY czas"


I tym podobne, jest ich bardzo dużo,

Magia, czary – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i określonych czynności[1].

Można to tłumaczyć dosłownie tak :

Poczuj magie swiąt - poczuj demony i ich święto.

To magiczny czas - to czas demonów, ich święto.


I teraz za każdym razem gdy będziemy słyszeć te słowa, wstawiajmy w miejsce " magii" , demony

Jeszcze jedna myśl mnie naszła, ogólnie bardzo popularne stały się świąteczne iluminacje całych miast. Wiemy o co chodzi.

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Fg10

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Cv10

Pięknie to wygląda, tylko zapewne ma to 2 dno.

Dla mnie trochę się kojarzy, z zapalaniem ... zniczy.


Chodzi po prostu o małe światełka , jeśli święta, to okres swiat dla demonow,

czy takie iluminacje miast, dosłownie oświecenie miast... to nie jakiś hołd dla demonów, w sensie jak kiedyś zapalali świeczki dla demonów/bóstw i ich tak czcili , czy teraz takie miliony małych światełek, to nie własnie takie zapalanie światełek dla demonów..

Poczuj magię świąt (demonów), oświeci cie blask światełek.....nie wiem do końca czy to oto chodzi, ale warto o tym rozmyślać. Jakieś prawdziwe dno to wszystko musi mieć.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Empty Re: " Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie

on 8th Grudzień 2018, 13:30
Dodam jeszcze takie zdj, dla porównania.

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Trt210

Ogień oznacza wieczność oraz światło życia

Temu zawsze demony chcą żeby im palić płomień._________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 34
Skąd : Bydgoszcz

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Empty Re: " Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie

on 8th Grudzień 2018, 16:20
Mnie z kolei bawi też to, że w takim Londynie co niby nowoczesny, ateistyczny, gdzie nie można obrażać muzułmanów itp, to piosenki świątecznie grane są w radiu i iluminacje na sklepach wiszą już od połowy listopada...

Czyli jak supermarkety mają gigantyczny obrót to religia nie przeszkadza Wink

Powinni zakazać obchodzenia jakichkolwiek świąt publicznie, żeby dla każdego było sprawiedliwie a to że tego akurat nie zabraniają świadczy właśnie też o wartości tych świąt.... że są bardziej dla ich kolegów demonów niż dla Boga..
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Empty Re: " Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie

on 10th Grudzień 2018, 20:59
W ramach jeszcze potwierdzenia.

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie K111

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Sponsored content

" Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie Empty Re: " Chrześcijańskie " święta - wyjaśnienie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach