Go down
Marysia87
Marysia87
Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Zamienniki CUKRU Empty Zamienniki CUKRU

on 25th Listopad 2016, 15:30
OFICJALNIE: ASPARTAM POWODUJE OTYŁOŚĆ


Aspartam blokuje enzym zapobiegający zespołowi metabolicznemu
Blokując aktywność enzymu jelitowego, słodzik aspartam może utrudniać, a nie ułatwiać odchudzanie.

Naukowcy z Massachusetts General Hospital (MGH) wykazali, że metabolit aspartamu - fenyloalanina - wpływa na aktywność enzymu zapobiegającego zespołowi metabolicznemu. Amerykanie zademonstrowali także, że myszy, którym podawano wodę z aspartamem, bardziej tyły.

Zastępniki cukru takie jak aspartam mają sprzyjać utracie wagi i zmniejszać częstość występowania zespołu metabolicznego, ale badania kliniczne i epidemiologiczne sugerują, że te produkty wcale nie działają tak dobrze i w rzeczywistości mogą pogarszać sytuację. Odkryliśmy, że aspartam blokuje jelitową fosfatazą alkaliczną (IAP), enzym zapobiegający otyłości, cukrzycy i zespołowi metabolicznemu. Uważamy zatem, że aspartam nie działa, ponieważ choć zastępuje cukier, eliminuje [też] korzystne aspekty IAP - opowiada dr Richard Hodin.

W studium z 2013 r. zespół Hodina wykazał, że przy wysokotłuszczowej diecie podawanie myszom IAP zarówno zapobiega rozwojowi zespołu metabolicznego, jak i łagodzi jego objawy.

Wiedząc, że fenyloalanina hamuje IAP i że powstaje ona w wyniku metabolizowania aspartamu, Amerykanie postanowili sprawdzić, czy hamujące właściwości fenyloalaniny mogą wyjaśnić brak odchudzających skutków działania słodzika.

W serii eksperymentów ekipa wykazała, że gdy IAP dodawano do roztworu zawierającego napój słodzony aspartamem, jego aktywność spadała. Pozostawała zaś niezmieniona, gdy enzym wprowadzono do roztworu napoju słodzonego cukrem.

Biorąc pod uwagę, że IAP jest wytwarzany głównie w jelicie cienkim, naukowcy wstrzykiwali roztwór aspartamu do różnych odcinków jelita cienkiego myszy i stwierdzili znacząco redukuje on aktywność enzymu. Powtórzenie zabiegu z roztworem soli fizjologicznej nie zmieniało działania IAP.

Aby lepiej oddać wpływ spożycia napojów i innych produktów z aspartamem, Amerykanie przez 18 tygodni śledzili losy 4 grup myszy. Dwóm podawano normalną karmę, przy czym jedna miała do dyspozycji wodę słodzoną aspartamem, a druga czystą. W przypadku 2 pozostałych grup zastosowano dietę wysokotłuszczową i ponownie wodę z aspartamem bądź czystą. Zwierzęta z grupy z normalną dietą i wodą ze słodzikiem stanowiły odpowiednik dorosłego wypijającego 3,5 puszki dietetycznego napoju dziennie. W grupie wysokotłuszczowej gryzonie spożywały odpowiednik prawie 2 puszek dietetycznego napoju dziennie.

Pod koniec studium zauważono, że o ile waga 2 grup na normalnej diecie nie różniła się znacząco, o tyle myszy na diecie wysokotłuszczowej i aspartamie ważyły więcej niż osobniki na tej samej diecie i czystej wodzie. Spożywające aspartam zwierzęta z obu planów dietetycznych miały wyższy poziom cukru we krwi, co świadczy o nietolerancji glukozy, a także wyższe stężenie czynnika martwicy nowotworu TNF-α. To z kolei wskazuje na układowy stan zapalny związany z zespołem metabolicznym.

Choć nie możemy wykluczyć innych przyczyniających się [do braku skuteczności] mechanizmów, nasze eksperymenty jasno pokazują, że niezależnie od innych zjawisk, aspartam blokuje aktywność IAP - podsumowuje Hodin.


http://kopalniawiedzy.pl/aspartam-slodzik-fenyloalanina-jelitowa-fosfataza-alkaliczna-zespol-metaboliczny-Richard-Hodin,25544?google_editors_picks=true
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Zamienniki CUKRU Empty Re: Zamienniki CUKRU

on 26th Lipiec 2019, 23:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Swoją drogą wiecie kto opatentował aspartam?

Monsanto w swojej "firmie córce" ... później zmergowanej tak jak finalnie Bayer zmergował Monsanto ... co było formalnością i zapowiadane było od dziesięcioleci.

Monsanto to firma córka IG FARBEN (wcześniejsza nazwa Bayera).

To oni wprowadzili (pośrednio ale jednak) sacharynę na rynek. Pierwszy słodzik truciznę.
Świat się połapał, że to syf i nie szło zwiększać skali produkcji tego czegoś więc wprowadzili kolejny - aspartam i kolejne do dziś używane ...

Monsanto / Bayer / IG FARBEN zwał jak zwał ... to chyba sam Lucek z kolegami prowadzi od startu działania za ręce ... kwintesencja zła.
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Zamienniki CUKRU Empty Re: Zamienniki CUKRU

on 26th Lipiec 2019, 23:11
Message reputation : 100% (1 vote)
No i Monsanto ... "wspaniały, przykładny katolik założył ... oddany bogu i sprawie ... "
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Zamienniki CUKRU Empty Re: Zamienniki CUKRU

on 27th Lipiec 2019, 21:17
Są naturalne słodziki czyli:

  • Stevia / Stewia – to wyciąg z roślin gatunków o tej nazwie

  • pozyskiwany z fermentacji glukozy erytrytol

  • fruktoza... oraz wiele innychNapisze tak, nawet miód jest wskazany, ale z cukrem trzeba uważać gdyż może on uzależnić.
Sponsored content

Zamienniki CUKRU Empty Re: Zamienniki CUKRU

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach