Go down
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 20th Sierpień 2016, 03:25
Message reputation : 100% (2 votes)
Bardzo ciekawy post was obu. Widać jeszcze wyraźniej w jaki sposób szatan nas zwiódł i odciągnął od Boga.

Ale mamy także pewne problemy z takim kalendarzem. Wiemy, ze ostatnią ofiarą był Chrystus i nie ma potrzeby na składanie ofiar. Nie mamy także świątyni, czyli nie mamy wielkich szans na celebrację większości świat. Nie mamy także... kapłaństwa i jesteśmy oczywiście w niewoli nasienia węża.

To wszystko drastycznie ogranicza nasze możliwości.

Odnośnie sabatu - celebracja siódmego dnia w zależności od naszego rozkładu pracy, jest z pewnością darem miłym Bogu oraz sygnałem stosowania się Prawa Bożego.

W tym przypadku stosowanie się do 10-ciu przykazań jest wyczynem ponad siły wielu z nas. Bałwochwalstwo będzie nadal masowe, ignorancja sabatu także oraz innych grzechów związanych z naszym twardym karkiem.

Dziwnym trafem obudziłem się dzisiaj do celebrowania sabatu po dobrze przespanej nocy i odkryłem na temat Prawa coś OLBRZYMIEGO.

Coś na miarę być może płaskiej ziemi. Nie jestem tego na 100% pewien ale na 90% pewność mam.

A to oznacza niesamowicie dobre rzeczy ale i niewygodne dla wielu także.

Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.

Ten werset właśnie o tym mówi Efraimito! cheers

Ten werset ma znacznie głębsze znaczenie niż się nam to wydaje.

Mam tydzień urlopu i muszę to wszystko dokładnie sprawdzić ale sprawa jest radosna dla zdecydowanej większości z nas.

Ale może się okazać, że popełniam jakiś błąd więc muszę zrobić niemal wszystko, aby być pewnym tego, co zamierzam napisać.


_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 35
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 23rd Sierpień 2016, 12:12
Dzięki Efraimita za kalendarz, po raz pierwszy ma to dla mnie sens i znalazł się brakujący element układanki – pierwszy dzień miesiąca. Przy okazji księżyc to inaczej miesiąc. Pierwszy dzień miesiąca to pierwszy dzień księżyca, czyli nów.
Ja z pewnych względów nie obchodzę sabatu. Nie przemawia do mnie odpoczynek po 6 dniach pracy, bo np. każdej osobie w rodzinie wypada w inny dzień. Też są inne czynniki przez które zdecydowałam, że nie będę próbować obchodzić sabatu.
Przeczytałam temat od początku, by stwierdzić, że wszyscy pominęliśmy ważną część przykazania:
Deu 5:14 Ale siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach, aby odpoczął twój sługa i twoja służebnica tak jak ty.
Swoje obowiązki i swoją wydolność znamy najlepiej. To co dla jednej osoby jest niczym dla innej może być ciężkie. Żeby zobrazować co mam na myśli podam parę przykładów:
1. Dwie osoby wynoszą śmieci i robią zakupy. Dla jednej osoby to tyle co nic: wziąć worek, wyjść z domu i do sklepu. Druga osoba idzie z dwójką dzieci, pilnuje ich kurtek, bucików, schodzi z 4 piętra z dziećmi i ze śmieciami, wraca potem po wózek, po wszystkim z wózkiem, zakupami i dziećmi wchodzi znów na 4 piętro.
2. Te same osoby idą do pracy. Pierwsza pracuje 50 godzin na tydzień, druga 40 i to jest ponad siły tej osoby. W pracy spotyka się z zarzutami na ten temat.
3. Jest zima, minus 15 stopni, śnieg pada ostry jak lód. W taką pogodę nie chce mi się wychodzić z domu, nikomu by się nie chciało. Z tego powodu zamawiam do domu pizzę (ten przykład to żart)
Zmierzam do tego, żebyśmy szanowali pracę i prawo do odpoczynku drugiego człowieka, bo nie znamy jego możliwości i obowiązków. Z powodów zdrowotnych, opieki nad innymi lub innych okoliczności niektóry nie mają odpoczynku prawie w ogóle.
To że odpoczywamy siódmego dnia nie czyni z nas bohaterów. Poświęcenie ten dzień na modlitwę, głoszenie, czytanie Słowa Bożego jest może bliższe obchodzenia sabatu. Ale nieobiążanie innych i w miarę możliwości odciążenie od pracy drugiego człowieka jest częścią tego przykazania. Od początku było to w prawie i Isus też tego uczył.
A teraz pomyślmy o Żydach. Oni sabat zachowują, a wszyscy pracują na nich. Geniusze prawa.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 23rd Sierpień 2016, 14:45
Message reputation : 100% (2 votes)
Napiszę co mnie przyszło do głowy i po przemyśleniu i sprawdzeniu dwóch artykułów okazało się, że niemal wszystko opisałem ale ważność tego dotarła do mnie nieco później.

Czyli wszystko jest w tych dwóch artykułach.

http://www.zbawienie.com/prawo-wieczne.htm
http://www.zbawienie.com/prawo-Boze.htm

Te dwa artykuły ukazują nam oczywistą ważność Prawa i głębsze zrozumienie owej ważności pozwoli nam dostrzec wysiłki szatana, aby wszelkie ślady Prawa zatrzeć w naszej pamięci.

Nic nie może istnieć bez PRAWA!

Nawet pojedynczy atom musi podlegać prawu Bożemu i dzięki owemu podleganiu on funkcjonuje i na tym Prawie opiera się świat materialny.

Jeżeli to rozważymy głębiej, owo Prawo określa wszystko i nawet Bóg jest swemu Prawu posłuszny. Gdyby nie był, szatan miałby wiele okazji do wytknięcia tego Bogu.

Kiedy rodzaj ludzki grzeszył, Bóg cierpiał ponieważ nie mógł ignorować Prawa. Dlatego Adam i Ewa musieli umrzeć.

Przed potopem Bogu było smutno i przykro, że stworzył człowieka i że musi go zniszczyć i zacząć od nowa. Znalazł On rozwiązanie równe bolesne jak strata być może miliardów ludzi już żyjących ale skażonych przez upadłe anioły.

Musiał On poświęcić życie Syna, aby mógł nam odpuścić nasze winy. Syn musiał się poświęcić z powodu Prawa, z powodu potrzeby ofiary, jakiej wymagało Prawo a ofiary takie składali Izraelici za swoje przewinienia.

May także niezwykłą obietnicę Boga.

Zec 8:23 bw "Tak mówi Pan Zastępów: Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się rąbka szaty jednego Judejczyka, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg."

Można to wyjaśnić tym, że inni będą widzieli Boże cuda podczas naszego wyzwolenia.

Ale czy chodzi tylko o wyzwolenie?

Ukażę tutaj coś wyjątkowo ciekawego a na udokumentowanie wersetami przyjdzie czas.

Kiedy Bóg związał się z Izraelem Przymierzem, On miał także obowiązki do wypełnienia!

Była więc praca i wynagrodzenie.

Pracą było posłuszeństwo, wszystko zgodne z Prawem a nagrodą było błogosławieństwo Boga we wszystkim. Czyli deszcze kiedy trzeba, słońce na żniwa, żadnych powodzi czy nieszczęść. Nawet na pustyni nic sie Izraelitom z ubrania i obuwia nie zniszczyło a za pokarm mieli mannę i przepiórki.

Teraz, kiedy już wiemy kim jesteśmy, PODEJRZEWAM że ponowne narodzenie się do chwili obecnej jest źle zrozumiane.

Ono oznacza... powrót do Prawa.


Isis rzekł do cudzołożnicy - idź i więcej nie grzesz. Czyli bądź posłuszna Prawu. On wiedział że ona, ciężko wystraszona nieuniknionym ukamienowaniem za cudzołóstwo została uratowana przez Isusa od niechybnej śmierci.

Polecenie - Idz i więcej nie grzesz... było więc dla niej rozkazem i On wiedział, że Ona już w tej kwestii nie zgrzeszy.

W ten sposób powróciła ona do Prawa. Człowiek ponownie narodzony musiał więc powrócić do Prawa, które było notorycznie łamane. Faryzeusze zniekształcali Prawo na wszystkie mozliwe sposoby (nasienie węża) i z tych przyczyn Isus nauczał o ponownym narodzeniu się czyli powrocie do Prawa.

Chrzest był znakiem nawrócenia się i obmycia z e starej osobowości. Dopiero w kontekście Prawa to wszystko ma logiczne znaczenie i wyjaśnienie.

Tymczasem Paweł i spółka tak okreslali zbawienie.

Rom 10:9  Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
Rom 10:10  Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
Rom 10:11  Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.
Rom 10:12  Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
Rom 10:13  Każdy bowiem; kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.

Kilka herezji w kilku zdaniach.

I najciekawszy werset w stosunku właśnie do nas.

Powtórzonego Prawa 30:(1) Gdy tedy przyjdzie na cię to wszystko, błogosławieństwo i przekleństwo, które ci przedłożyłem, i weźmiesz je sobie do serca pośród wszystkich narodów, dokąd wypędzi cię Pan, Bóg twój, (2) I nawrócisz się do Pana, Boga twego, i będziesz słuchał jego głosu zgodnie z tym wszystkim, co ja ci dziś nakazuję, ty i twoi synowie, z całego serca twego i z całej duszy twojej, (3) To wtedy przywróci Pan, Bóg twój, twoich jeńców i zmiłuje się nad tobą, i zgromadzi cię z powrotem ze wszystkich ludów, gdzie cię rozproszył Pan, Bóg twój. (4) Choćby twoi wygnańcy byli na krańcu nieba, to i stamtąd zgromadzi cię Pan, Bóg twój, i stamtąd cię zabierze, (5) I sprowadzi cię Pan, Bóg twój, do ziemi, którą posiadali twoi ojcowie, i posiądziesz ją i ty, i uczyni cię szczęśliwszym i liczniejszym od twoich ojców,

(15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło; (16) Gdyż ja nakazuję ci dzisiaj, abyś miłował Pana, Boga twego, chodził jego drogami i przestrzegał jego przykazań, ustaw i praw, abyś żył i rozmnażał się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść.

Warto przeczytać cały rozdział 28. http://www.bibliamesjanska.com/Pwt/29.html

Ukazane kary otrzymaliśmy dokładnie jak Bóg obiecał!

Jeżeli kary spełniły się aż tak dokładnie, wiedzmy, że nasze wyzwolenie jest bardzo bliskie.

Powtórzonego Prawa 28: (1) Jeżeli zaś usłuchasz głosu Pana, Boga twego, i będziesz pilnie spełniał wszystkie jego przykazania, które ja ci dziś nadaję, to Pan, Bóg twój, wywyższy cię ponad wszystkie narody ziemi. (2) I spłyną na ciebie, i dosięgną cię wszystkie te błogosławieństwa, jeżeli usłuchasz głosu Pana, Boga twego. (3) Błogosławiony będziesz w mieście, błogosławiony będziesz na polu. (4) Błogosławione będzie twoje potomstwo, plon twojej ziemi, rozpłód twego bydła, miot twojej rogacizny i przychówek twoich trzód. (5) Błogosławiony będzie twój kosz i twoja dzieża; (6) Błogosławione będzie twoje wejście i twoje wyjście;

Powyższe to obietnica Boga za stosowanie Prawa. Czyli nie tylko będziemy wyzwoleni, ale Bóg będzie nam we wszystkim błogosławił. Będziemy mieli ze wszystkim wiele szczęścia.

Bóg to zaprzysiągł wielokrotnie na samego siebie. Bóg w nas wiele zainwestował czasu, wysiłku oraz Jego Syn oddał za nasze grzechy życie, abyśmy nie zginęli wszyscy za łamanie prawa.

W chwili obecnej On czeka na nas, abyśmy rozpoczęli się rodzić na nowo jako jego Lud Wybrany!!!


On na nas czeka i chce nam błogosławić i czynić wiele dobra. Warunkiem jest wypełnianie Prawa. To nasza praca a Jego praca to nasze wyzwolenie.

W jednym kawałku proroctw Bóg oznajmił że będzie się nami jako swą narzeczoną NIEWIERNĄ w przeszłości tak cieszył, jak cieszy się młodzieniec ze swojej czystej dziewiczej żony. A On wybaczy na nasze duchowe cudzołóstwo i obiecał, że będzie nas aż tak troskliwie traktował.

Dlatego starajmy się jak najbardziej aby stosować Prawo, ponieważ tylko pod tym warunkiem dostąpimy wielu błogosławieństw i wyzwolenia z rąk naszych oprawców.

Jest także wiadome, że większość Ludu Wybranego nadal będzie tkwiła w bałwochwalstwie, ale mnie to wygląda na to, że Bóg wie, że wielu Izraelitów zrozumie i zacznie się rodzić na nowo stosując Prawo. Podobnie jak dolina wyschłych kości z proroctwa Ezechiela.

Porosły ciałem i poznały kim są, że są ludem Bożym, Narodem Wybranym.

Bóg według proroctw czeka na określoną liczbę tych, którzy się nawrócą, być może na owe 144.000!

Jest możliwe, że szczere nawrócenie się spowoduje Boże błogosławieństwa już teraz.


Z tych przyczyn papież i reszta świata szatańskiego w tak desperacji sposób stara się temu wszystkiemu zapobiec.

Oni przyspieszają wiedząc coś o czym my nie wiemy ale wiemy jedno. Wielu rodaków się budzi.

Wiele wiemy ale i wiele nie wiemy.

A może Naród Wybrany to tylko Polacy? Raczej nie ale wielu detali jeszcze nie znamy i ciągle się uczymy.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 23rd Sierpień 2016, 16:33
co na to Paweł ? na Prawo ?

Rzymian 3,27

(27) Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary.

(28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.

(29) Czy Bóg jest Bogiem tylko Żydów? Czy nie pogan także? Tak jest, i pogan,

(30) Albowiem jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezanych na podstawie wiary, a nieobrzezanych przez wiarę.

(31) Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 23rd Sierpień 2016, 20:24
Message reputation : 100% (3 votes)
Spójrzmy na to też z innej strony.

Co to jest dobro ?


Dobro to nic innego jak PRZESTRZEGANIE PRAWA BOŻEGO

Czym jest grzech i zło ?


Nieprzestrzeganiem Prawa Bożego


Czym zawinił człowiek i aniołowie ,że sprowadzili na świat śmierć ?

Złamali Prawo.


Niema Prawa = Niema Grzechu = Niema winy upadłych aniołów ani ludzi, niema też z czego sądzić ludzi .

Ale Paweł mówi o prawie dla ludzi.

Jeśli teraz Bóg zniósłby Prawo dla Ludzi, upadli aniołowie mogliby ( i słusznie ) zarzucić Ojcowi niesprawiedliwość .

Bowiem dlaczego upadli aniołowie mają ponosić karę za nieprzestrzeganie prawa oraz swoje uczynki, a ludzie już nie ?

To prowadzi do poważnych oskarżeń przeciwko Stwórcy !

Poza tym, w Henocha mamy opis również tego , że upadli aniołowie żałowali swoich czynów ... Ale Bóg im nie przebaczył.

Dlaczego ?

Z powodu ich uczynków ( złamania prawa Bożego)... a wiarę oni mieli na pewno większą niż ktokolwiek bowiem widzieli Ojca w Niebie !Świat żeby funkcjonować MUSI mieć jakieś zasady, prawa etc.

Bez Prawa nie może NIC istnieć ani NIC funkcjonować.
_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 24th Sierpień 2016, 09:12
Henryk napisal:

Zec 8:23 bw "Tak mówi Pan Zastępów: Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się rąbka szaty jednego Judejczyka, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg."

Dopier do mnie dotarolo o co w tym chodzi. Z tego wynika ze Izrael nie bedzie jeszcze zgromadzony i wyzwolony, bedzie wsrod ludzi innej narodowosci ale juz bedzie doswiadczal blogoslawienstw bozych. Czyli faktycznie moze sie to stac w kazdej chwili....jestem pod wrazeniem.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 24th Sierpień 2016, 09:47
Message reputation : 75% (4 votes)
Proszę tego nie traktować jako pewnik, ale nie jest wykluczone, że Bóg będzie natychmiast błogosławił tym, którzy rozpoczną stosowanie Prawa oraz wielbienia Jego w sposób czysty i zgodny z Biblią. Według wskazanych wersetów jest to możliwe.

Jest także oczywiste, że nie wszyscy są w stanie celebrować sabat z różnych względów, głównie z powodu niewoli, w jakiej się znajdujemy. Innym problemem jest brak obrzezania i nie wiemy, czy to nadal obowiązuje bez oficjalnego potwierdzenia naszej tożsamości.

Ale jest jedna rzecz, którą z pewnością potrafimy robić i powinniśmy przestać grzeszyć w tej kwestii.

Problemem olbrzymim jest to przykazanie.

(17) Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

Isus Chrystus to wyjaśnił, że samo spojrzenie na niewiastę z pożądliwością już jest grzechem.

Czyli problem tkwi w TV, wszelkich mediach oraz reklamach, filmach itp.

Wszelka 'rozrywka' połączona z satanizmem jak muzyka, roznegliżowane wokalistki, aktorzy, ostre sceny na filmach itp. to oczywiste łamanie tego przykazania.

W oglądaniu tych rzeczy widać dwa problemy. Zawartość satanizmu oraz pożądania spowodowane oglądaniem nagości czy wręcz seksu. Szczególnym przykładem łamania tego przykazania jest oglądanie pornografii, które najczęściej kończy się masturbacją.

To jest poważne złamanie tego przykazania a najczęściej ono jest właśnie łamane.

Według wielu statystyk 85% mężczyzn ogląda regularnie pornografię i 50% kobiet.

W Chrześcijaństwie jest 50% mężczyzn oglądających pornografię i około 20% kobiet.

Nie łudźmy się, za takie zachowanie się nie będzie obfitych błogosławieństw od naszego Boga i Ojca!

Na jednej chrześcijańskiej witrynie przeczytałem o największej i najmocniejszej broni dla Chrześcijan.

Ową bronią jest... modlitwa!

..........................................................


Miałem ostatnio dyskusje emailową z jednym bratem i odkryłem ciekawą rzecz. Chodziło o uznawanie Chrystusa za Boga i już miałem nie odpowiadać na jego emaila ale z racji nieco większej ilości czasu odpowiedziałem na chyba 14 pytań.

Pozostała jedna kwestia, którą całkowicie rozwiązałem w niespodziewany sposób.

--------------------------------------------------------------


Hmmm.... w sumie przedstawiłeś wspaniałe dowody na to, ze wielbienie Chrystusa pochodzi głównie z nauk faryzeuszy a szatan to dalej rozwinął.

Powtórzę zatem: "(23) Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca." Czcili Syna JAK czczą Ojca.
Sprawdziłem ten werset lepiej i jest to nieco tendencyjne tłumaczenie.


(NW-P)  aby wszyscy szanowali Syna, tak jak szanują Ojca. Kto nie szanuje Syna, ten nie szanuje Ojca, który go posłał. 

(KJV)  That all men should honour the Son, even as they honour the Father. He that honoureth not the Son honoureth not the Father which hath sent him.

Sprawdź, jak oddają to angielskie wersje Biblii. Zawsze występuje słowo honour co oznacza szacunek a nie wielbienie.

https://www.google.com.au/search?q=John+5%3A23&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=YOC8V8HfEq7r8AfG44bADQ

Ponownie Isus mówił do faryzeuszy i niewierzących Żydów, którzy pomimo oczywistych cudów pogardzali nim. Chrystus wyjaśnił im więc że jeżeli nie szanują Syna, jest oczywiste, że nie szanują Ojca.

Honor to darzenie kogoś szacunkiem a nie oddawanie komuś czci należnej Bogu.

Dalej w tym samym rozdziale mamy detaliczne wyjaśnienie co Isus miał na myśli.

Joh 5:24  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota.
Joh 5:25  Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.
Joh 5:26  Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.
Joh 5:27  I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym.

Joh 5:37  A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo. Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście,
Joh 5:38  Ani słowa jego nie zachowaliście w sobie, ponieważ nie wierzycie temu, którego On posłał.

Było tego więcej ale napiszę artykuł wyjaśniający wiele zarzutów pod moim czy też naszym adresem w tej kwestii.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 24th Sierpień 2016, 13:10
Henryku masz rację!

Lecz widać jak diabeł działa, przepraszam ale przez roztargnienie?? kliknełem Ci minusa a chciałem plusa!! Przepraszam. Nie wiem jak to cofnąć??

Chcę tylko dodać że ja widzę w tym głęboki sens przestrzegania wstrzemięźliwości naszego wzroku. Trzeba jak kiedyś mawiał ks. Krapiec "... udawać że się nie widzi..." bo tak nas atakują media, kultura i my sami jeżeli jesteśmy zgorszeniem dla innych poprzez ubiór i goliznę.

Pamiętam czasy gdy się nawróciłem KRK pilnowałem tego w najmniejszych szczegółach i czułem ...moc.

Teraz od kilku dni gdy zostało to poruszone to też czuje łaskę, gdy wracam do szczegółowego przestrzegania tego przykazania.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Edwedere
Liczba postów : 211
Join date : 21/03/2015

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 24th Sierpień 2016, 18:00
Message reputation : 100% (1 vote)
thewordwatcher napisał:Proszę tego nie traktować jako pewnik, ale nie jest wykluczone, że Bóg będzie natychmiast błogosławił tym, którzy rozpoczną stosowanie Prawa oraz wielbienia Jego w sposób czysty i zgodny z Biblią. Według wskazanych wersetów jest to możliwe.

Jest także oczywiste, że nie wszyscy są w stanie celebrować sabat z różnych względów, głównie z powodu niewoli, w jakiej się znajdujemy. Innym problemem jest brak obrzezania i nie wiemy, czy to nadal obowiązuje bez oficjalnego potwierdzenia naszej tożsamości.

Ale jest jedna rzecz, którą z pewnością potrafimy robić i powinniśmy przestać grzeszyć w tej kwestii.

Problemem olbrzymim jest to przykazanie.

(17) Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

Isus Chrystus to wyjaśnił, że samo spojrzenie na niewiastę z pożądliwością już jest grzechem.

Czyli problem tkwi w TV, wszelkich mediach oraz reklamach, filmach itp.

Wszelka 'rozrywka' połączona z satanizmem jak muzyka, roznegliżowane wokalistki, aktorzy, ostre sceny na filmach itp. to oczywiste łamanie tego przykazania.

W oglądaniu tych rzeczy widać dwa problemy. Zawartość satanizmu oraz pożądania spowodowane oglądaniem nagości czy wręcz seksu. Szczególnym przykładem łamania tego przykazania jest oglądanie pornografii, które najczęściej kończy się masturbacją.

To jest poważne złamanie tego przykazania a najczęściej ono jest właśnie łamane.

Według wielu statystyk 85% mężczyzn ogląda regularnie pornografię i 50% kobiet.

W Chrześcijaństwie jest 50% mężczyzn oglądających pornografię i około 20% kobiet.

Nie łudźmy się, za takie zachowanie się nie będzie obfitych błogosławieństw od naszego Boga i Ojca!

Na jednej chrześcijańskiej witrynie przeczytałem o największej i najmocniejszej broni dla Chrześcijan.

Ową bronią jest... modlitwa!

..........................................................


Miałem ostatnio dyskusje emailową z jednym bratem i odkryłem ciekawą rzecz. Chodziło o uznawanie Chrystusa za Boga i już miałem nie odpowiadać na jego emaila ale z racji nieco większej ilości czasu odpowiedziałem na chyba 14 pytań.

Pozostała jedna kwestia, którą całkowicie rozwiązałem w niespodziewany sposób.

--------------------------------------------------------------


Hmmm.... w sumie przedstawiłeś wspaniałe dowody na to, ze wielbienie Chrystusa pochodzi głównie z nauk faryzeuszy a szatan to dalej rozwinął.

Powtórzę zatem: "(23) Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca." Czcili Syna JAK czczą Ojca.
Sprawdziłem ten werset lepiej i jest to nieco tendencyjne tłumaczenie.


(NW-P)  aby wszyscy szanowali Syna, tak jak szanują Ojca. Kto nie szanuje Syna, ten nie szanuje Ojca, który go posłał. 

(KJV)  That all men should honour the Son, even as they honour the Father. He that honoureth not the Son honoureth not the Father which hath sent him.

Sprawdź, jak oddają to angielskie wersje Biblii. Zawsze występuje słowo honour co oznacza szacunek a nie wielbienie.

https://www.google.com.au/search?q=John+5%3A23&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=YOC8V8HfEq7r8AfG44bADQ

Ponownie Isus mówił do faryzeuszy i niewierzących Żydów, którzy pomimo oczywistych cudów pogardzali nim. Chrystus wyjaśnił im więc że jeżeli nie szanują Syna, jest oczywiste, że nie szanują Ojca.

Honor to darzenie kogoś szacunkiem a nie oddawanie komuś czci należnej Bogu.

Dalej w tym samym rozdziale mamy detaliczne wyjaśnienie co Isus miał na myśli.

Joh 5:24  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota.
Joh 5:25  Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.
Joh 5:26  Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.
Joh 5:27  I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym.

Joh 5:37  A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo. Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście,
Joh 5:38  Ani słowa jego nie zachowaliście w sobie, ponieważ nie wierzycie temu, którego On posłał.

Było tego więcej ale napiszę artykuł wyjaśniający wiele zarzutów pod moim czy też naszym adresem w tej kwestii.

Henryku 100% racji ! Od jakiegos czasu myslalem dosyc duzo nad tym i dyskutowalismy o tym na naszej gruoue fb.

Problem tkwi w tym ze w ks Henocha wyczytalem ze Pan Zastepow zabil od razu na miejscu 2 meszczyzn ktorzy wspolzyli z ta sama kobieta jeden po 2 gim i nasienie zmarnowali wypuscili na zewnatrz , w pewnym momecie zrozumialem ze Szatan w najperfidniejszy sposob wykorzystuje sexualnosc w Henocha bylo rowniez opisame to ze malowanie kobiet i podkreslanie ich sylwetki nauczyli ludzi upadli. Pan zabil zych 2 meszczyzn co zmarnowali nasienie na miejscu ! Zrozumialem ze jest to potworny grzech ! Jestesmy z kazdej strony atakowani pornografia , sexualnoscia , wszelka ochydnoscia nie da sie dla meszczyznx wyjsc z domu nie bedac perfidnie atakowanym aby zmysly odpowiedzialne za podniecenie byly non stop bez konca pobudzone tu w Niemchech gdzie mieszkam mlode dziewczyny chodza w ciuchah ktore sa przezroczyste juz !! Wudac cale ciala i bielizne non stop zmusza sie i wmawia nam ze sex dla sexu jest ok , Faceta.zmysly mimo naszej woli my tego nie chcemy ! Sa atalowane abysmy nie mogli przestac myslec o sexie ! Trzeba 100% przestac ogladac jakie kolwiek pormografie , zaczalem nawet walczyc ze swoimi nyslami i ruchem mimo wolnym ogladania sie bo to jest perfidne dzialanie szatana abysmy lamali jeden z najwazniejszych praw Pana o nasieniu i rozmnazaniu , chcialem juz nawet o tym artykol napisac gdyz twierdze ze jest to niezwykle wazne , trzeba z tym walczyc poniewaz Szatan ochydnie nas atakuje abysmy lamali takie wazne przykazania Pana Zastepow.
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 24th Sierpień 2016, 18:08
Nic dodać nic ująć Edwedere.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 24th Sierpień 2016, 23:39
Henryk ma rację, że powinniśmy zacząć bardziej wejrzeć w swoje umysły i serca i starać się bardziej panować nad pożądliwościami.
To prawda, że pornografia i negliż są częścią naszej rzeczywistości, i niestety ono póki co będzie istnieć, ale problem należy rozumieć też w ten sposób, że nie wyegzekwujemy od wszystkich, aby się ubierali stosownie, bo żyjemy w zepsutych czasach końca, gdzie nieprawość się podwoi jak pisał Henoch:

Hen 91
5 Albowiem ja wiem, że niegodziwość nadal będzie trwać na ziemi i na ziemię spadnie wielka kara. Nastanie koniec wszelkiej nieprawości, zostanie odcięta od swoich korzeni, a cała jej konstrukcja przeminie.

6 Niesprawiedliwość po raz drugi wzmoże się na ziemi, wszelkie czyny niesprawiedliwości i ucisku podwoją się.

I własnie w tych czasach podwojonej nieprawości w których żyjemy, trzeba podjąć trochę wysiłku i w tej konkretnej sprawie pożądania kobiet, Hiob dał nam trochę wskazówek:

Hi 31
(1) Zawarłem umowę ze swoimi oczyma, że nie spojrzę pożądliwie na pannę.

(2) Jakiż miałbym dział od Boga z góry i dziedzictwo Wszechmocnego z wysokości?

Niestety panowie, ale to też jest dla nas "próba ognia" więc zamiast biadolić Wink że wszystko jest "be" trzeba wykazać się podjęciem wysiłku aby z tym walczyć.
Zasada jest prosta: jeżeli będziemy w stanie panować nad pożądliwością w stosunku do kobiet gdy żyjemy w świecie wyuzdania, o ileż łatwiej będzie panować nad tym w królestwie, gdzie każdy będzie się zachowywał zgodnie z wszelkimi normami. Panowie muszą też wziąć za swoje myśli i pożądliwości odpowiedzialność i próbować zawrzeć przymierze z oczami jak Hiob.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 25th Sierpień 2016, 07:56
Przyszło mi na myśl ze skoro SABAT liczy sie inaczej niz w " religiach" to Święta takie jak Namiotów,  Pasha , Przasnikow, Trąbki też pewno liczy się inaczej.  Ciekawa rzecz

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .
___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 25th Sierpień 2016, 23:16
Jeśli wyznaczymy pierwszy dzień roku, to reszta świąt jest bardzo łatwa do ustalenia. Wszystko jest podane w biblii. Zawarłem je w kalendarzu, który wstawiłem na forum, chyba że jest nie czytelny to mogę spróbować to opisać?

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 26th Sierpień 2016, 02:46
Wystarczy, że będziemy celebrować sabat w sobotę lub niedzielę. Niestety jesteśmy w niewoli i mamy ograniczone możliwości. Podobnie jest ze świętami, chyba, że ktoś z nas chce celebrować podczas wziętego urlopu.

Bóg szczególnie nalega na posłuszeństwo wobec Przykazań. Czyli głownie odrzucenie jakichkolwiek form bałwochwalstwa, szacunek dla rodziców, prawdomówność, czystość seksualną oraz powstrzymanie się od deprawującej nas TV i radia, transmiterów satanistycznego brudu Lucyfera. Także ubiór kobiet powinien wracać do modelów znanych nam z przeszłości a unikanie mini, czy stringów, dekoltów i wcięć ukazujących więcej niż trzeba powinny być naszym priorytetem. Celem jest unikanie wywoływania podniecania się mężczyzn.

Na jednym filmie podczas zebrania pastor zapytał najpierw kobiety:


"Czy są pośród mężczyzn tacy, których ubiór nie pozwala się wam skupić na wykładzie?" - nie podniosła się żadna ręka.
"Czy są pośród kobiet takie, których ubranie nie pozwala ci na skupienie się na słuchaniu wykładu?" - połowa rąk poszła do góry!

"Zbrzydły mi wasze sabaty i święta, i ofiara składane za wasze niegodziwe postępowanie, ludu Izraela"

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
przebudzonyzesnu
przebudzonyzesnu
Liczba postów : 36
Join date : 11/02/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 26th Sierpień 2016, 10:45
.


Ostatnio zmieniony przez przebudzonyzesnu dnia 23rd Sierpień 2017, 12:51, w całości zmieniany 1 raz
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 26th Sierpień 2016, 11:42
Message reputation : 100% (1 vote)
Dla męża może chodzić nago po domu, oczywiście nie przy dzieciach! affraid affraid

Mężczyzna nie powinien widzieć nagiej cudzej kobiety. Na zdjęciu, na plaży, na filmie, gdziekolwiek.

Jeżeli widok kobiety nawet w obcisłym stroju podnieca mężczyznę, to już jest co najmniej niewłaściwe w oczach Boga. Bez oglądania nie ma podniety.

Kobiety nie reagują aż tak drastycznie jak mężczyźni. Dlatego przykazanie mówi - nie pożądaj żony bliźniego swego. Skutki są często przerażające.

Niedawno czytałem po angielsku witrynę omawiającą szkodliwość oglądania i bycia zależnym od pornografii. Link - http://www.porn-free.org/ [EN]

Zanim stałem się naśladowcą Chrystusa także miałem małą kolekcję porno na komputerze. Nie jestem z tego dumny i pomimo wyrzutów sumienia czasami to oglądałem.

Nie byłem uzależniony i zaprzestanie nie było problemem. Ale są ludzie uzależnieni od tego.

To jest zgroza, ile małżeństw się rozpada z powodu pornografii. Głównym powodem jest brak realności w owych scenach ale młodzi ludzie tego nie wiedzą i spodziewają się takich samych wyczynów od swoich partnerów czy współmałżonków.

Z tych przyczyn czasami obie strony szukają partnera który to... 'potrafi' w taki sposób czy inny. I małżeństwa się rozpadają, dzieci ponoszą największą krzywdę a rozwody często powodują samobójstwa mężów, którzy przy okazji zabijają i żonę i dzieci.

To nie są żarty, dlatego Bóg kategorycznie zabrania cudzołóstwa oraz wszelkich dróg prowadzących do tego grzechu.


_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 8th Wrzesień 2016, 22:27
Message reputation : 100% (1 vote)
Moim zdaniem twój artykuł Henryku o sabacie:
http://www.zbawienie.com/sabat.htm

Naprawdę jest przełomowy, gdyż pokazuje jak powinniśmy intepretować Torę - prawo Boga.

Powinniśmy ją interpretować prosto.

Co mówił Isus:
Mat 11 napisał:(25) W tym czasie odezwał się Isus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

(26) Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.
czy te słowa:
Mat 5 napisał:(37) Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.

Zaciekawił mnie artykuł Piotra:
detektywprawdy napisał:Prokatolicki rząd wprowadzi przymus zakazu handlu w niedzielę.
admin 8 września 2016 Kościół Rzymski 16 Comments
„Na razie próbnie w pierwszą niedzielę miesiąca – mówił minister finansów Paweł Szałamacha. I dodaje, że efekty należałoby obserwować przez najbliższe dwa lata.

Obywatelski projekt zakazujący handlu w niedziele w większości placówek handlowych w piątek złożył w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi Solidarność oraz inne organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców”

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/zakaz-handlu-tylko-w-pierwsza-niedziele-miesiaca/e7cxx1

Teraz spójrzmy na to w ten sposób: kościół rzymski zamienił dzień wolny z soboty na niedzielę. Jakie to musiało być ważne dla dygnitarzy szatana. Teraz chcą zakazu handlu w niedzielę, a tymczasem chrześcijanie uważają za nieważne który to dzień tygodnia ma być wolny i czy w ogóle wolny. Szatan zmienił prawo a chrześcijanie klaskają.

Od razu wyjaśniam, iż nie jestem adwentystą i uważam na tym etapie, ze nasze zbawienie nie jest zależne od świętowania soboty, ale wiem jedno: Bóg Ojciec ustanowił dzień święty święcić.

Teraz pseudo ojciec święty inaczej, wprowadza poprzez swoich polityków prawo swego mocodawcy opiekującego się Watykanem.

W błędzie jest ten, komu wydaję się, że zakaz handlu w niedzielę ma być tylko w kraju katolickim jakim jest Polska. W 9 na 28 państw UE obowiązują znaczące ograniczenia dotyczące handlu w niedziele.

Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech, Austrii. Częściowe restrykcje mają Belgia, Francja, Grecja, Holandia, Luksemburg, Holandia i Węgry.

Jak widzimy nie ma reguły religijnej. Niemcy protestanckie, Francja świecko-muzułmańska, Grecja prawosławna. To dlatego kościół rzymski nazywa się matką wszetecznic.

To dlatego zapewne w ciągu roku Amerykanie zostaną zmuszeniu poddać się dyktatowi papieża.Przy okazji przypomnijmy sobie jakich czynności nie wolno było wykonywać w sobotę w starożytnym Izraelu:„– (hebr. odpoczywać) – trwający od piątku wieczór do zapadnięcia nocy w sobotę dzień odpoczynku, jeden z najważniejszych dni dla wszystkich Żydów. Rozpoczyna się w piątkowy wieczór, kiedy kobieta zapala w domu dwie świece oznaczające nadejście szabatu; później trwają modły w synagodze. Mężczyzna odmawia kidusz nad kielichem wina; spożywa się jeden z trzech posiłków, w czasie których je się specjalne dania: chałę, czulent. Odmawia się hymny, śpiewa specjalnie pieśni. Na zakończenie sz. odbywa się ceremonia hawdali (hebr. oddzielenie), czyli zakończenia dnia świątecznego i oddzielenia go od dnia powszedniego. W szabat zabroniona jest wszelka praca (z wyjątkiem zagrożenia życia lub opieki nad chorym), obowiązuje zakaz oddalania się od domu na odległość większą niż dwa tysiące kroków, zakaz rozpalania ognia. Wszystkie przepisy dotyczące sz. zawarte są w jednym z traktatów Miszny („Szabat”).”

http://www.sztetl.org.pl/pl/term/132,szabat-szabas-szabes/Jako ciekawostkę jeszcze dodam iż w ewangelii Tomasza będącej apokryfem jest taki zapis:27 Rzekł Jezus: „Jeśli nie będziecie pościć na świecie, nie znajdziecie się przed królestwem. Jeśli nie uczynicie szabatu szabatem, nie zobaczycie Ojca”.
http://detektywprawdy.pl/2016/09/08/prokatolicki-rzad-wprowadzi-przymus-zakazu-handlu-w-niedziele/

Moim zdaniem Piotr nie myśli prosto ale myśli kategoriami religijnymi, czyli kategoriami faryzeuszy. Nie dziwi mnie to, wszak Piotr (pomimo, ze jest dobrym człowiekiem) uznaje apostolstwo Pawła.

Co zrobił Paweł a co wcześniej zrobili Faryzeusze???

Mat 15 napisał:(3) On zaś, odpowiadając, rzekł im: A dlaczego to wy przestępujecie przykazania Boże dla nauki waszej?

(4) Wszak Bóg powiedział: Czcij ojca i matkę, oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech poniesie śmierć.

(5) A wy powiadacie: Ktokolwiek by rzekł ojcu lub matce: To, co się ode mnie jako pomoc należy, jest darem na ofiarę.

(6) Nie musi czcić ani ojca swego, ani matki swojej: tak to unieważniliście słowo Boże przez naukę swoją.

Napisałem Piotrowi, że Tora jest bardzo prosta. Mianowicie człowiek ma szejść dni pracować ale co siódmy dzień ma odpoczywać.

Z tego punktu widzenia pomysł aby niedziela była wolnym dniem od pracy - jest pomysłem przybliżającym wielu Polakom do realizacji tego punktu Tory jakim jest odpoczynek w dzień siódmy. Np sporo ludzi sprzedających w sklepach będzie mogło w dzień siódmy odpocząć od pracy.

Być może, Bóg chce w ten sposób sprawdzić ilu ludzi wśród Polaków będzie realizowało jego szabat gdy będzie ku temu okazja.

Natomiast Piotr krytykuje sam pomysł zakazu pracy w niedzielę z tego powodu, że ten zakaz powinien być w sobotę. Ponieważ wg niego tak stanowi Biblia...

Otóż w tym artykule:
http://www.proroctwa.com/hebraizacja.htm

Henryku pokazałeś jak szatan przy pomocy Faryzeuszy i Edomitów zafałszował pojmowanie Tory.

Faryzeusze dosłownie unieważnili Torę zastępując ją nauką swoją. W jaki sposób???

Otóż w przypadku szabatu, zamiast przekazywać prostą prawdę o tym, ze powinno się co siódmy dzień odpoczywać, stwierdzili że tym siódmym dniem jest sobota!!!

Tymczasem gdzie w sprawie szabatu w Biblii pisze o sobocie jako dniu wolnym???

Ponadto jak wiadomo szatan majstrował z fałszowaniem czasu.

Największym dowodem jest kłamstwo ewolucja. Ale są inne przekręty np dodanie 300 lat czy inne kłamstwa.

Otóż jeśli sobota jest dniem siódmym, to wystarczyłoby aby szatan przynajmniej jeden dzień od czasu stworzenia w dacie skreślił (jakieś sześć tysięcy lat). Czyli zamiast liczyć poniedziałek a potem wtorek, ludzkość policzyłaby : poniedziałek i w dzień następny znowu poniedziałek.

I w ten prosty sposób ludzie świętowali by nie szabat ale inny dzień.

Zobaczmy pisałem o tym niedawno kto wymyślił religie:
https://cyryl27.wordpress.com/2016/09/06/narody-a-religie-czyli-wyjasnienie-problemu-z-perspektywy-prawa-boga/

Otóż teraz zobaczmy katolicy uznają za siódmy dzień niedzielę, zaś ostro zwalczający ich i papiestwo pod tym względem są Adwentyści dnia siódmego którzy uznają za dzień ten sobotę.

Jeden Adwentysta:
http://www.proroctwa.com/prof-water-veith.htm

Nawet stwierdził, ze znamieniem Bestii jest uznanie dniem siódmym niedzieli zamiast soboty.

Obydwie religie katolicyzm i adwentyzm zwalczają się ostro w tym temacie!!!!


Do tego dochodzą żydzi - czyli wyznawcy judaizmu - którzy uznają za dzień siódmy sobotę.

Adwentyści uznają, że odpoczynek wg Tory w niedzielę to znak Bestii!!!

A szatan się śmieje, ponieważ takie spory zniechęcają ludzi do wypełniania Tory.

Załóżmy ja pracuje w Niemczech i tutaj to Niedziela jest dniem siódmym dniem odpoczynku od pracy. Dla Adwentystów mam już znamię Bestii na ręce i czole.

Adwentystom nie przeszkadza za to Paweł, który unieważnił całą Torę.

Ale tutaj mam inną ciekawostkę.

Otóż jak wiadomo Słowianie to zaginiony Izraela. Jak zauważyliśmy w tym temacie np. w języku Polskim dnie tygodnia są nazwane bardzo ciekawie. Oto one:

1. Niedziela - czyli jest nakaz Boga z Tory aby w ten dzień nic nie robić.
2. Poniedziałek - czyli, po niedzieli, jest to dzień pierwszy po dniu w którym nic nie robiliśmy.
3. Wtorek - czyli dzień wtórny po pierwszym dniu naszej pracy
4. Środa - czyli środkowy dzień roboczy - dzień trzeci z 6 dni roboczych jest dniem środkowym.
4. Czwartek, czyli czwarty dzień roboczy.
5. Piątek, czyli piąty dzień roboczy.
6. Sobota!!!!

Tutaj zauważmy jedno, wg logiki dzień ten powinien być nazwany np. "szóstek" czyli szósty dzień roboczy. Tymczasem dlaczego został on nazwany sobotą???

Odpowiedź jest prosta setki lat pośród Słowian Mieszkali podbici przez nich lub przybyli żydzi (mieszanka Edomitów i Chazarów) i oni w ten dzień obchodzili co???

Szabat!!!

Sobota to zniekształcona nazwa szabatu. Tak Słowianie nazwali dzień który świętowali żydzi.

Pamiętajmy Słowianie toczyli przez wiele lat wojny z Chazarami, potem jak ich podbili to z nimi mieszkali. A zatem tak nazwali ten dzień.

To jest określenie jaki zaginieni Izraelici - Słowianie, zapożyczyli od synagogi szatana:

Ap 2 napisał:(9) Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.

Otóż jakie bogactwo mają Słowianie???

Język - który informuje nas o Torze. Niedziela to dzień siódmy, w którym się nie pracuje.

Jakie bluźnierstwo wypowiadali żydzi - czyli synagoga szatana??? Ano, takie np. że oni czczą dzień siódmy - czyli sobotę, szabat a Słowianie czczą dzień pierwszy.

Tymczasem co ciekawe w języku łacińskim -czyli oficjalny język Watykanu - dni tygodnia to dni ku czci pogańskich bóstw. Dla niech Niedziela to dzień słońca, a sobota to dzień ku czci Saturna.

Zobaczmy ten artykuł:
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2016/08/27/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-42-zapomnielismy-imienia-bozego-na-rzecz-imienia-baala/

W nim Brein Breaker zauważył co???

Jak masoreci wcisnęli do Biblii na określenie imienia Boga słowo Pan.
Zauważyłem tutaj:
https://zbawienie.forumotion.com/t231-tanach-czyli-po-co-on-jest

rzecz ciekawą. Otóż masoreci przekonali ludzi odpowiedzialnych za tłumaczenia Septuaginty, do swoich niektórych pomysłów.

Sami zamiast słowa Pan, wcisnęli słowo Wiekuisty (tego terminu używa wobec swojego bóstwa Paweł).

A zatem możliwe jest, że masoreci przekonali tłumaczy Septuaginty do tego aby określić dzień siódmy tygodnia słowem: Szabat!!!!

Jak nam wiadomo Septuaginta była tłumaczona z języka palohebrajskiego czyli wspólnego języka Słowian!!!!

Jak wiadomo Isus cytował z czystej Septuaginty. Natomiast my nie znamy czystej Septuaginty ani tym bardziej oryginalnego języka Izraelitów.

A zatem masoretom zależało aby tłumacze Septuaginy zafałszować mogli słowo określający dzień siódmy na dzień szabat!!!!

Co mówi Isus o synagodze szatana:
Ap 3 napisał:(9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.

Ano to, ze oni ustawicznie kłamią.

Czym jest słowo Synagoga:

wikipedia napisał:Nazwa[edytuj]
Słowo synagoga odpowiada hebrajskim nazwom: בית כנסת Bejt knesset (dom zgromadzenia – obiekt będący miejscem spotkań, m.in. w celu odprawiania obrzędów religijnych), בית מדרש Bejt Midrasz (dom nauki, szkoła – miejsce studiowania Tory i Talmudu), בית תפילה Bejt Tefila (dom modlitwy) – oraz niehebrajskim terminom w języku jidysz שול szul (szkoła), דאַוונשול dawnszul (szkoła modlitwy) jak również w przypadku judaizmu reformowanego סינאַגאָגע sinagoge.

Powszechnie używane słowa w języku polskim odpowiadające pojęciu synagogi to bożnica lub bóżnica – czyli miejsce poświęcone Bogu, dom modlitwy, religijna szkoła żydowska. Dużo rzadziej używane jest określenie tempel – świątynia, odnoszące się do synagog judaizmu reformowanego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Synagoga

Jest to określenie uniwersytetu na którym studiuje się prawo Boga czyli Torę.

A zatem nazwa synagoga szatana nabiera ciekawej definicji.

Otóż jeśli synagoga studiuje i zgłębia prawo Boga, to synagoga szatana oprócz tego te prawo fałszuje!!!!


A zatem Isus określił ludzi i miejsca w których będzie się fałszowało prawo Boga, w tym także bardzo ważne pojęcia z tego prawa. A bardzo ważnym pojęciem jest siódmy dzień odpoczynku po pracy!!!

Paweł, masoreci, ojcowie kościoła (odpowiedzialni za fałszowanie Septuaginty) to przecież synagoga szatana!!!!

Isus przestrzega nie tylko przed faryzeuszami ale także przed uczonymi w piśmie, czyli ludźmi studiującymi Torę!!!!
Mat 23 napisał:(13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

(14) (Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok).

(15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem Gehenny dwakroć gorszym niż wy sami.

(16) Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.

(17) Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?

(18) Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.

(19) Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?

(20) Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.

(21) I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.

(22) I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.

(23) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.

(24) Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.


Zauważmy faryzeusze to nie to samo co uczeni w piśmie. Isus mówi biada wam "uczeni w piśmie i faryzeuszy", czyli pokazuje nam dwie kategorie ludzi.

Ludzie którzy studiują prawo Boga i je fałszują to uczeni w piśmie i synagoga szatana obok faryzeuszy. Ojcowie kościoła i masoreci!!!!


avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 9th Wrzesień 2016, 14:00
Message reputation : 100% (1 vote)
Zacytuje wpierw moją dyskusje na moim blogu z Wrogiem Kozłów:
blog Cyryla napisał:WRÓG KOZŁÓW WRZESIEŃ 8, 2016 O 8:54 PM EDYTUJ
Sabat. Akurat dyskutowałem niedawno na ten temat z Obserwatorem.
Argumenty jakie znalazłem bardziej za sobotą niż niedzielą:
„Czy to będzie nasza sobota, czy niedziela, to raczej nie jest ważne”.
Hm, nie byłbym taki pewny, bo:
1. w naszym (jaki by nie był) kalendarzu siódmy dzień tygodnia to sobota,
2. normą iso dokonali fałszerstwa i uczynili niedzielę dniem siódmym. Bez powodu?,
3. krk każe święcić naszą niedzielę (choć przyznaje, że to dzień pierwszy),
4. rządy (także nasz) przymuszają nas do świętowanie niedzieli – zauważ, że zakaz handlu w niedzielę automatycznie ZMUSZA wielu ludzi do pracy w sobotę,
ale:
Ale dla mnie sabat to tylko dzień, a nie żadne poprzedzające wieczory:

Ezechiela 46: Tak mówi Pan, WIEKUISTY: Brama wewnętrznego dziedzińca, zwrócona ku wschodowi, niech będzie zamknięta przez sześć dni roboczych; ale będzie otwierana w dzień szabatu; również będzie otwierana w dzień nowiu. (…) Zaś brama nie będzie zamykana do wieczora.

Zauważ jedno, cały problem czy sabatem jest niedziela czy sobota to tak naprawdę ściema Babilonu, sztuczny problem.

Wszelkie religie stworzył król Babilonu: Lucyfer. A zauważ rzecz ciekawą jak religie różnią się co do kalendarza i ile ziemia ma lat:
1. Katolicy mają swój kalendarz.
2. Prawosławni mają swój kalendarz.
3.Judaiści, żydzi mają swój kalendarz.
4. Chińczycy (którzy też mają swoje religie) mają swój kalendarz.
5. Islamiści mają swój kalendarz.
6. Ewolucjoniści mają swój kalendarz- który się ciągle zmienia.
7. i wiele innych religii ma swoje kalendarze.

Jeśli zatem jedna osoba upiera się przy sobocie zaś druga osoba upiera się przy niedzieli TO OZNACZA TO, ŻE SIÓDMY DZIEŃ POWINIEN BYĆ LICZONY OD PIERWSZEGO DNIA STWORZENIA PRZEZ OKRESY TYGODNIOWE SIEDMIODNIOWE!!!! JAK ZATEM MOŻNA OKREŚLIĆ CZY SOBOTA LUB NIEDZIELA JEST DNIEM SIÓDMYM OD PIERWSZEGO DNIA STWORZENIA, SKORO KAŻDE RELIGIE MAJĄ RÓŻNIĄCE SIĘ OD SIEBIE KALENDARZE????

Co do niedzieli, to zauważ, że syjonistycznym Izraelu dniem wolnym jest sobota. U islamistów dniem wolnym jest piątek.

Tymczasem skoro szatan zafałszował kalendarz to jaką masz pewność, ze dzień siódmy to nie jest środa???

https://cyryl27.wordpress.com/2016/09/06/narody-a-religie-czyli-wyjasnienie-problemu-z-perspektywy-prawa-boga/

Otóż okazuje się, że miałem racje, że wszelkie religie to element królestwa Babilonu czyli posągu o złotej głowie.

Isus tak naprawdę w ewangelii Jana a szczególnie Mateusza wystąpił przeciwko królowi Babilonu - Lucyferowi i obnażył jego kłamstwa.

Otóż religie wypaczyły całkowicie sens słów Boga i jego pomazańca Isusa.

Zadam teraz pytanie:

JAK MOŻNA SIĘ UPIERAĆ SIĘ SIÓDMY DZIEŃ TO SOBOTA LUB NIEDZIELA SKORO NIE ZNAMY DOKŁADNIE ILE DNI MA ZIEMIA ABY POLICZYĆ KTÓRY DZIEŃ BYŁ PIERWSZYM DNIEM STWORZENIA!!!!

Ile kalendarzy dla ludzkości przez różnorakie religie wymyślił dla ludzkości szatan???

To właśnie te różne kalendarze są dowodem na to, że nie można jednoznacznie dnia siódmego liczyć jako soboty, niedzieli czy jakiegokolwiek dnia tygodnia!!!

Isus nakazał mi myśleć prosto!!!! Tylko w ten sposób wyłamuje się powoli spod szatańskiej kontroli umysłu!!!!

Jednak jeśli zacznę liczyć dzień wolny od pracy - dzień siódmy, jako dzień poświęcony Bogu - od pierwszego dnia kiedy pracuje.... to okazuje się, że nie ma potrzeby znać czy wierzyć w jakiekolwiek kalendarze które nam podsuwa szatan.

Dlatego artykuł Henryka o szabacie jest szczególnie ważny, gdyż łamie kolejny element szatańskiej władzy nad ludzkością w kwestii wypełniania prawa Bożego.

Zobaczmy ten komentarz Piotra na moje zacytowanie fragmentu artykułu Henryka i jego omówienie:

detektyw Prawdy napisał:Gdyby to nie miało znaczenia, to KRK nie zmieniłby tego dnia z soboty na niedzielę.
Piszesz Cyrylu o odliczaniu. Mocny pozornie argument. Popatrz, Bóg nie wprowadził od razu kalendarza dla Adama i Ewy.
Jednakże ilość dni na świecie jest określona. Prawdopodobnie nikt tego nie wie ile dokładnie przeżyliśmy jako ludzie. Żydzi powiadają, że mamy 5775 rok. Stąd możemy założyć, że za 25 lat przyjdzie Pan Jezus na millenium. Nikt nie zna dnia ani godziny, ale roku możemy się spodziewać jeśli jesteśmy tego pewni. Przyjście Pana nie ma większego znaczenia w tych rozważaniach, ale pokazuje, iż jest zachowana jakaś chronologia. Bóg jest Bogiem porządku.
Jeśli oprzemy się na Twojej wersji ignorującej konkretny dzień tygodnia, to wchodzimy w konflikt z porządkiem Boga. Skoro Bóg ustalił dzień wolny w sobotę, to oznacza, że tego dnia konkretnie, który przypada na 7 dzień tygodnia od ZAŁOŻENIA ŚWIATA powinien być dniem odpoczynku.
To nie Twoja czy moja dowolność odliczania dni tyogdnia jest ważna, ale chronologia.
Nie, nie patrzę religijnie i nikogo nie zmuszam do świętowania szabatu, czy uzalezniam czytanie bloga od tego.

Popatrz Cyrylu na to:

„„Powiedział tak: Czwarta bestia – to czwarte królestwo, które będzie na ziemi, różne od wszystkich królestw; pochłonie ono całą ziemię, podepce ją i zetrze. (…)
Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu i wytracał świętych Najwyższego,
będzie zamierzał zmienić czasy i Prawo(…)”
Daniela 7:23-25″

Aby pokazać jak bardzo ważne było to dla KRK skopiuje z pewnej strony cytaty znanych osób na przestrzeni tysiąca lat.
Będzie to oosbny wpis.
http://detektywprawdy.pl/2016/09/08/prokatolicki-rzad-wprowadzi-przymus-zakazu-handlu-w-niedziele/

a oto jego artykuł, który jest osobnym wpisem:
http://detektywprawdy.pl/2016/09/09/jak-kosciol-zmienil-dzien-wolny-z-soboty-na-niedziele/

Otóż Piotr pisze o Bogu porządku a zatem liczenie dnia od pierwszego dnia kiedy pracujemy zamiast bazować na szatańskich kalendarzach jest uporządkowaniem kwestii dnia siódmego!!!
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 9th Wrzesień 2016, 14:43
Cyryl napisał:Otóż Piotr pisze o Bogu porządku a zatem liczenie dnia od pierwszego dnia kiedy pracujemy zamiast bazować na szatańskich kalendarzach jest uporządkowaniem kwestii dnia siódmego!!!

A może jednak konkretny dzień ma znaczenie biorąc pod uwagę to jakże ważne zalecenie Chrystusa: "Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat"

Sabat jest dniem odpoczynku dla wszystkich na Ziemi i w Niebie. Gdy dzień ucieczki nastąpi w sabat to nie będziemy mieli ochrony.

Sabat jest więc konkretnym dniem w tygodniu a nie różnym w zależności od tego kiedy zaczynamy i kończymy tydzień pracy.

Według takiego rozumowania jakie przytaczasz Cyrylu, to na dzisiejszym rynku pracy, każdy dzień w tygodniu może być sabatem dla wielu różnych pracowników. Wiadomo, że przewagę będzie miała niedziela i sobota, ale nie rozwiązuje to problemu, że sabat mamy niby liczyć od pierwszego dnia kiedy pracujemy.

W takiej sytuacji każdy dzień w tygodniu może być sabatem a więc dzień ucieczki jaki by nie był będzie sabatem - i co? - i leżymy na czterech.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 9th Wrzesień 2016, 15:29
Message reputation : 100% (1 vote)
Oczywiście odnoszenie się do dni tygodnia, jakie znamy z nazwy obecnie jest pozbawione sensu, gdyż to nazwy i sposoby liczenia dni wymyślone przez człowieka, albo raczej szatana.

Izraelici nie znali przecież czegoś takiego jak sobota, czy niedziela, styczeń, listopad.

Bóg do odmierzania czasu, lat, miesięcy, tugodni, dni i pór roku ustanowił słońce, księżyc i gwiazy!

Mamy Ks.Henocha w której  jest opisane jak liczyć czas.

W księgach ST jest również wiele wzmianek, które jasno ukazują, że dni tygodni i miesięcy były oparte o kalendarz księżycowy.

I tak sabat obchodzono co siedem dni, podczas I i II kwadry, pełni i w dni nowiu...

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 2r4q6mf

Tak więc w 30 dniowym miesiącu mamy co 7 dni sabat zgodnie z kwadrami i pełnią, czyli 28 dni plus 2 dni nowiu - dzień przed i po, czyli dni nowiu, jako inny rodzaj sabatu.

1 dzień miesiąca zaczyna się nowiem,

8 dzień miesiąca - I kwadra sabat

15 dzień miesiąca - pełnia sabat

22 dzień miesiąca - II kwadra sabat

29 dzień miesiąca - zaczyna się nów i dni nowiu

30 dnień miesiąca jest ostatnim i jest także dniem nowiu.

Czyli 7 + 7 + 7 + 7 + 2 = 30

Wygląda jakby od 29 do 1 dnia były 3 dni, ale to przez to, że każdy nowy dzień rozpoczyna się po zachodzie słońca.

Spróbujemy z Bartkiem - Efraimitą opisać to dokładnie w artykule i stworzyć kalendarz księżowy z objaśnieniami.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 9th Wrzesień 2016, 21:56
polskapaw otóż zacytujmy te słowa Isusa:
Mat 24 napisał:(16) Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry;

(17) Kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego;

(18) A kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz.

(19) Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach.

(20) Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.

Otóż Isus mówi o tym abyśmy się modlili aby nasza ucieczka nie wypadła w zimę lub w szabat. Tymczasem ty piszesz:
polskapaw napisał:Sabat jest dniem odpoczynku dla wszystkich na Ziemi i w Niebie. Gdy dzień ucieczki nastąpi w sabat to nie będziemy mieli ochrony.

Sabat jest więc konkretnym dniem w tygodniu a nie różnym w zależności od tego kiedy zaczynamy i kończymy tydzień pracy.

Czy zatem wg twojej interpretacji także zima jest odpoczynkiem dla wszystkich na Ziemi i Niebie i podczas zimy także nie będziemy mieli zapewnionej ochrony????

Czy jak Michał toczy wojnę ze Smokiem na niebie, to obydwie armie odpoczywają bo jest szabat??? Nawet smok i jego upadli aniołowie???

A czy w samym niebie jest podział na noc i dzień tak jak jest to na ziemi???

Otóż zauważ o co chodziło Isusowi w tych słowach???
Mat 24 napisał:(15) Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa -

(16) Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry;

(17) Kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego;

(18) A kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz.

(19) Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach.

(20) Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.

Chodziło o to, że ucieczka kiedy objawi się Bestia i jej obraz będzie bardzo utrudniona.

Zapewne trzeba będzie samemu się dostać wszelkimi środkami i metodami do miejsca ewakuacji wskazanego przez aniołów. Albo udać się do jakiejś bezpiecznej kryjówki, wsi czy gdziekolwiek.

Dlatego dla kobiet ciężarnych czy karmiących dzieci taka ucieczka będzie trudniejsza i niebezpieczniejsza niż dla mężczyzn.

Dodatkowo w zimie owa ucieczka przez wiele kilometrów to koszmar. Dlatego Isus mówił abyśmy się modlili o możliwie najlepszy do ucieczki termin do Boga!!!

Zauważmy też rzecz ciekawą. Ucieczka w sabat też jest bardzo trudna. Np. mieszkańcy miast muszą dostać się poza miasto środkami komunikacji miejskiej jeśli nie posiadają aut. I wtedy w niedzielę, autobusy, metra i tramwaje rzadziej kursują.

Ponadto w niedzielę jest mniejszy ruch ludzi, aut - czyli dla policji jest łatwiej wyłapać uciekających czy kontrolować podróżujących.

Tak wyobraź sobie, gdy pojawi się obraz Bestii to służby będą kontrolowały miasta. Owa kontrola jest o wiele łatwiejsza w sabat (niedzielę, sobotę) gdy ruch ludzi, aut czy innych pojazdów jest mniejszy. O wiele łatwiej jest uciec z miasta w dzień roboczy. Wtedy takowa kontrola jest mniej szczelna - aby nie paraliżować gospodarki.

Podobnie zimą wiele firm mniej produkuje, budownictwo czy inne branże nie produkują wcale. Znowu miast i sam ruch ludzi - związany a gospodarką - est mniejszy. A zatem kontrola zimą jest łatwiejsza, zaś ucieczka - ze względu na warunki atmosferyczne trudniejsza. Kiedy uchodźcy ruszają wielką falą do Europy??? Wiosną, latem, najpóźniej jesienią, tylko idioci wyruszali zimą!!!

Dlatego Isus nakazał nam się modlić aby nasza ucieczka nie wypadła zimą lub w sabat. Ponieważ wtedy władze mają łatwiej w kontroli nad nami zaś my mamy trudniejsze warunki do ucieczki.

W takim wypadku w państwach w których zamieszkują Słowianie, dniem wolnym od pracy jest Niedziela a nie sobota. A zatem to niedziela może się okazać sabatem a nie sobota.

Obserwatorze


W przypadku gdy szatan z łatwością zmienił liczbę lat istnienie świata od stworzenia to możemy sobie dywagować.

Tylko wiedza ile dokładnie nasz świat ma dni może nam ustalić co jest dniem siódmym.

Zobaczmy te dwa fragmenty;
Rodzaju 2:2 napisał:I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił. 3 I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu.

Wyjścia 20 napisał:8 Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. 9 Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę, 10 Ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach. 11 Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.


Otóż Bóg pracował sześć dni a siódmego dnia odpoczął. Gdzie jest tutaj napisane, że są to dni tygodnia???

Czym jest tydzień:

wikipedia napisał:Tydzień – pozaukładowa jednostka czasu, okres 7 dni. Ta miara czasu związana jest z fazami Księżyca i odpowiada mniej więcej 1/4 miesiąca. Znany już był Babilończykom w drugim tysiącleciu p.n.e. Tydzień został wprowadzony do urzędowego kalendarza Cesarstwa Rzymskiego w 321 r. n.e., a później został przyjęty w średniowiecznym kalendarzu kościelnym.

Rachuba dni tygodnia jest w historii ludzkości w stosunku do innych jednostek czasu jak np. rok, miesiąc, dzień, godzina, minuta, sekunda najbardziej stała i prawdopodobnie nie była przerywana. Jednak np. niektóre ludy indyjskie stosowały pięciodniowy tydzień[2], podobnie np. Jorubowie[3]. Jako wyjątki od siedmiodniowego tygodnia można podać wprowadzony przez francuski kalendarz republikański cykl dziesięciodniowy (wzorem starożynego Egiptu), oraz cykl sześciodniowy, obowiązujący w Związku Radzieckim w okresie międzywojennym, czy u Rzymian, którzy początkowo znali tygodnie ośmiodniowe, tzw. nundinae.

W Związku Radzieckim w roku 1929, w ramach walki z Cerkwią wprowadzono kalendarz radziecki z pięciodniowym tygodniem. Dwa lata później zastąpił go tydzień złożony z 6 dni, tzw. nieprerywka, z jednym dniem wolnym od pracy. W ten sposób chrześcijańska niedziela wypadała w coraz to inny dzień tygodnia. Siedmiodniowy tydzień został w ZSRR przywrócony dopiero dekretem z dnia 26 czerwca 1940 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tydzień

No proszę tydzień znany był w Babilonie.

Tymczasem Tora mówi jasno, że człowiek ma co sześć dni pracować a co siódmy odpoczywać.
Nie jest to związane z tygodniem.

Np strażacy mają dyżury w niedzielę - przecież pożary wybuchają w te dni.

Ale zauważmy rzecz ciekawą, strażacy mogą sobie w swojej jednostce tak rozplanować pracę, ze każdy z nich będzie pracował sześć dni a siódmy dzień odpoczywał.

Dzięki temu ludzie wykonujący ten szlachetny zawód, mogą wypełniać Torę!!!!

Jak myślicie czy w Izraelu w sobotę nie funkcjonuje straż pożarna, lekarze czy inne zawody???

Czy nasze upieranie się przy sobocie lub niedzieli nie jest myśleniem faryzeuszy???


Mat 12 napisał:(1) W tym czasie szedł Isus w sabat wśród zbóż, a uczniowie jego byli głodni i poczęli rwać kłosy i jeść.

(2) A gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli do niego: Oto uczniowie twoi czynią, czego nie wolno czynić w sabat.

(3) A On rzekł im: Czyż nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy był głodny, on i ci, którzy z nim byli?

(4) Jak wszedł do Domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie wolno było jeść jemu ani tym, którzy z nim byli, tylko samym kapłanom?

(5) Albo czy czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy?

(6) Ale mówię wam, że tutaj jest coś większego niż świątynia.

(7) I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych.

(Cool Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu.

Zobaczmy zwolennicy soboty czy niedzieli potępiają niewinnych ludzi. Czy tacy strażacy pracujący np w sobotę czy niedzielę (w zależności od państwa) nie łamią sabatu!!!! Ryzykują życie dla innych ale łamią Torę.

Do takich wniosków dochodzimy dlaczego???

Ponieważ akceptujemy myślenie w kategoriach tygodnia a te kategorie znali już Babilończycy.

Te kategorie tygodnia przyjęli od nich Judejczycy. I to oni sabat utożsamili sztywno z określonym dniem tygodnia - sobotą.

Faryzeusze i uczeni w piśmie do rangi absurdu doprowadzili święcenie Soboty - czyli dnia Saturna.

Tak wszystkie dni tygodnia są poświęcone jakiemuś upadłemu aniołowi. Katolicy czczą dzień Słońca - Lucyfera, żydzi czczą Saturna - jakiegoś upadłego anioła.

Tymczasem Isus wypomniał Faryzeuszom ich obłudę i coś jeszcze:

Mat 15 napisał:(1) Wtedy przystąpili do Isusa faryzeusze oraz uczeni w Piśmie z Jerozolimy, mówiąc:

(2) Dlaczego uczniowie twoi przestępują naukę starszych? Nie myją bowiem rąk, gdy chleb jedzą.

(3) On zaś, odpowiadając, rzekł im: A dlaczego to wy przestępujecie przykazania Boże dla nauki waszej?

(4) Wszak Bóg powiedział: Czcij ojca i matkę, oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech poniesie śmierć.

(5) A wy powiadacie: Ktokolwiek by rzekł ojcu lub matce: To, co się ode mnie jako pomoc należy, jest darem na ofiarę.

(6) Nie musi czcić ani ojca swego, ani matki swojej: tak to unieważniliście słowo Boże przez naukę swoją.


(7) Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach:

(Cool Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich jest daleko ode mnie.

(9) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.

(10) I przywoławszy do siebie lud, rzekł im: Słuchajcie i zrozumiejcie.

(11) Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka.

(12) Wtedy przystąpili uczniowie i rzekli do niego: Wiesz, że faryzeusze, usłyszawszy to słowo, zgorszyli się?

(13) A On odpowiadając rzekł: Wszelka roślina, której nie zasadził Ojciec który jest w niebie, wykorzeniona zostanie.

(14) Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.

(15) A odpowiadając Piotr, rzekł mu: Wyłóż nam to podobieństwo.

(16) A On rzekł: To i wy jeszcze nie rozumiecie?

(17) Czy nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i na zewnątrz się wydala?

(18) A co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to kala człowieka.

(19) Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa.

(20) To właśnie kala człowieka; ale jedzenie nie umytymi rękoma nie kala człowieka.

Otóż unieważnienie prawa Bożego przy jego skrupulatnym przestrzeganiu.

Czy upieranie się przy sobocie lub niedzieli - czyli Babilońskiej metodzie grupowania dni w tygodnie - nie jest głoszeniem nauk ludzkich przy pozornym oddawaniu czci Bogu???

Przecież Bóg wspomniał, ze człowiek odpoczywać ma co siódmy dzień ale swojej pracy, tak mówi jasno Tora!!!!

Tymczasem my znowu opieramy nasze myślenie o wypełnianiu Tory na kryteriach Babilonu, jeśli upieramy się przy jakimś dniu tygodnia.


Oto czym jest Tora:
Mat 22 napisał:(37) A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.

(38) To jest największe i pierwsze przykazanie.

(39) A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.

(40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.

Otóż ludzie mają miłować Boga z całej swojej wiedzy jaką posiadają.

Jeśli taki strażak pracuje w niedzielę czy w sobotę ale odpoczywa - po swoich staraniach - co siódmy dzień tak jak to Bóg przykazał to on wypełnia sabat doskonale.

Tymczasem tydzień po co powstał??? Aby wielu ludzi przestało sobie zawracać głowę przestrzeganiem sabatu!!!

Wychodzi na to, ze emeryci mają najlepsze warunki do wypełniania sabatu.

To religie Babilonu przy pomocy tygodnia i swojej wykładni Tory osądzają niewinnych ludzi.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 9th Wrzesień 2016, 23:10
Message reputation : 100% (3 votes)
Słuchajcie
Studiuje już jakiś czas temat związany z kalendarzem i nie zamierzałem się jakoś specjalnie tu wypowiadać, ale widzę, że jest kompletne poplątanie z pomieszaniem a temat kalendarza jest ściśle związany z sabatem. Więc jeśli pozwolicie to chciałbym napisać to co wiem i to co myślę ma jakieś znaczenie dla tematu sabatu.

Jeśli chodzi o sabat to myślę, że trzeba go traktować raczej w kategoriach znaku niż w kategoriach odpoczynku.
Dlaczego tak sądzę? Po pierwsze dlatego, że sam Bóg mówi o tym, że sabat jest znakiem między Izraelem a Bogiem. Po co ustanawia się znak? Dla innych, aby widzieli i rozumieli znaczenie znaku. Bóg ustanowił wiele znaków pomiędzy Izraelem a Bogiem po to, aby inni mogli ujrzeć dzieła Boga i zrozumieć to do czego Bóg dąży.

Bóg dąży do tego, aby cała ziemia przestrzegała Jego praw. Na przykładzie Izraela Bóg pokazuje całej ziemi, że przestrzeganie Jego praw daje błogosławieństwo a nieprzestrzeganie powoduje przekleństwo i bak powodzenia na ziemi. Jaka jest tutaj rola sabatu?

Sabat przestrzegany w taki sposób jak nakazał Bóg Izraelitom staje się widocznym znakiem dla innych, że ten własnie kto przestrzega sabatu, tak jak nakazał Bóg jest częścią Jego ludu i może liczyć na błogosławieństwo. Staje sie to widocznym znakiem dla innych co pozwala między innymi na zidentyfikowanie nas, jako ludu Boga.

Oczywiste jest, że siły zła które jak już ustaliliśmy starają się kopiować rozwiązania Boże na swoje potrzeby na pewno będą starały się stworzyć coś podobnego. I oczywiście stworzyły swoje znaki! Czyli swoje sabaty!
Zarówno obchodzenie sabatu w sobotę jest znakiem (jedne grupy np żydzi), jak i obchodzenie niedzieli jest znakiem (inne grupy, np katolicy). Prawdziwy Izraelita obchodzi sabat w różne dni w zależności od tego kiedy ten sabat wypada i po tym można go poznać.

Bóg nie dał nazw dniom tygodnia tylko je ponumerował i nie ma racji ten kto mówi że sabat wypada w sobotę i nie ma racji ten kto mówi że w niedzielę. Najbliżej prawdy jest ten, kto mówi, że sabat wypada dnia siódmego, ale musimy mieć prawdziwe pojęcie kiedy wypada dzień siódmy. Kiedyś tez byłem zwolennikiem teorii, że jest to po prostu co siódmy dzień po sześciu dniach naszej pracy, i sądziłem podobnie jak pisał np Henryk czy Cyryl, że wystarczy sobie wybrać dzień który najbardziej nam na to pozwala i nazwać go sabatem. Ale, ale, ale...

Dziś już nie jestem skory do takiego prostego postawienia sprawy. Otóż zauważmy czy Bóg nakazał dostosować kalendarz i sabaty do rytmu pracy Izraelitów, czy raczej każdy Izraelita musiał się dostosować ze swoimi obowiązkami do kalendarza nadanego przez Boga????
No właśnie Bóg powiedział kiedy jest ów siódmy dzień i nie było wyjątków od tej reguły nikt nie mógł ani o sekundę przesunąć sabatu i powiedzieć o innym dniu ten będzie moim sabatem.

Oczywiście dziś rozmowa o tym kiedy naprawdę wypada sabat jest trochę wróżeniem z fusów, dlatego że nasza rzeczywistość po pierwsze nie pozwala nam dokładnie tego obliczyć, a po drugie, nawet jeśli to jakoś obliczymy, to nie zawsze możemy wypełnić nakazy sabatu z racji naszej niewoli.

Zobaczmy na konstrukcję kalendarza, który został nadany przez Boga Izraelitom. Ważne jest w nim określenie początku od kiedy zaczynamy liczyć dni i lata. Pierwszym rokiem był rok wyprowadzenia z niewoli ( i tak zapewne będzie w przyszłości, albo będziemy liczyć od nowa, albo zostanie nam ujawnione w jakim okresie czasu jesteśmy wg nadanego pierwotnie kalendarza). To było ważne ze względu na określanie lat sabatowych i lat jubileuszowych z tego względu musimy wiedzieć który rok jest pierwszym. Ale na nasz użytek możemy chociaż określić początek roku nie chce się tu rozpisywać, pisałem o tym  w temacie kalendarza. Gdy określimy początek roku mamy wszystko!

Kamil jesteś bardzo blisko z tymi fazami księżyca, ale osobiście nie sądzę, żeby Izraelici cały czas obserwowali księżyc gdyż po pierwsze jest to czasami fizycznie nie możliwe, a po drugie, pomiędzy poszczególnymi cyklami księżyca nie zawsze są równe odstępy czasu.
Najważniejsze było określenie pierwszego dnia roku. On zawsze wypadał w pierwszy dzień pierwszego wiosennego nowiu. Wtedy też zawsze święto paschy wypadało w pierwszą wiosenną pełnię, czyli po 15 dniach od rozpoczęcia roku, później nikt nie patrzył jak rzeczywiście wygląda księżyc, ale odliczano kolejno dni.
Pierwszy dzień miesiąca czyli dzień nowiu (pierwszy dzień po nocy w której jest nów)
kolejne 28 dni tygodnia a w nich co siódmy dzień sabat
oraz ostatni dzień miesiąca czyi dzień nowiu (dzień przed kolejnym nowiem)

czyli miesiąc wyglądał w ten sposób:
DNI MIESIĄCA:
1 - dzień nowiu
2 - I dzień tygodnia
3 - II dzień tygodnia
4 - III dzień tygodnia
5 - IV dzień tygodnia
6 - V dzień tygodnia
7 - VI dzień tygodnia
8 - sabat
9 - I dzień tygodnia
10 - II dzień tygodnia
11 - III dzień tygodnia
12 - IV dzień tygodnia
13 - V dzień tygodnia
14 - VI dzień tygodnia
15 - sabat
16 - I dzień tygodnia
17 - II dzień tygodnia
18 - III dzień tygodnia
19 - IV dzień tygodnia
20 - V dzień tygodnia
21 - VI dzień tygodnia
22 - sabat
23 - I dzień tygodnia
24 - II dzień tygodnia
25 - III dzień tygodnia
26 - IV dzień tygodnia
27- V dzień tygodnia
28 - VI dzień tygodnia
29 - sabat
30 - dzień nowiu

Dni kalendarza przesuwają się lekko względem faz księżyca im dalej postępuje rok. Gdy obserwujemy księżyc określanie sabatu i poszczególnych dni będzie nieprecyzyjne. Trzeba określić pierwszy dzień roku i później tylko odliczać dni według przedstawionego schematu.

Kluczem do rozważań o sabacie są tak zwane dni nowiu, które wliczają się do ogólnej liczby dni miesiąca, ale są wyłączone z liczby dni tygodnia, dlatego w kalendarzu Izraelitów nie mogło być nazw dni tygodnia bo nie były one w siedmiodniowym niezmiennym cyklu, ale co jakiś czas były rozdzielane dniami nowiu.

Z naszym stanem wiedzy i w naszej sytuacji życiowej możemy dążyć jedynie do próby wypełniania tego znaku. Powiedzmy sobie jasno nie mamy szans wypełniać sabatu tak jak jest to nakazane w torze, bo albo nie będziemy wypełniać go w rzeczywisty sabat, albo w prawdziwy sabat nie będziemy w stanie go prawdziwie wypełnić. Ale moim zdaniem można spróbować określić termin sabatu, po to aby mieć świadomość kiedy jest sabat, aby unikać wielu nie wymuszonych sytuacji i czynności. Aby to stało się swoistym znakiem między nami a Bogiem. Zauważcie że gdy powiemy komuś, że np wypełniamy sabat w sobotę to zapyta się nas czy jesteśmy żydem czy może przeszliśmy na judaizm (bo jest to własnie znak tych wyznań) podobnie z niedzielą wtedy się nikt z otoczenia nie zdziwi, bo jest to znak katolików.
Ale jeśli będziemy mówić o sabatach i dniach nowiu, wtedy stanie się to nieznanym znakiem dla innych i to jest własnie znak prawdziwych Izraelitów.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4551
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 10th Wrzesień 2016, 02:37
Message reputation : 100% (1 vote)
(15) Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa -

(16) Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry;

(17) Kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego;

(18) A kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz.

(19) Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach.

(20) Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.


Najprawdopodobniej ten werset dotyczy... Judejczyków.

Odnośnie kalendarza Izraela, dodawano, o ile się nie mylę co 10 lat 13 miesiąc!

To co piszecie o dokładnym wyliczeniu kalendarza jest zgodne historią ale zmieniono nam czasy i na to nie mammy wpływu i żadnych szans na zmianę.

Gdybyśmy byli już w Królestwie Bożym, kwestia sabatu byłaby bardzo prosta ponieważ takie były założenia sabatu. Nikt nie będzie chory w sabat, nikomu się nie przydarzy żadem wypadek, żadna tragedia i nie będzie potrzeby na straż pożarną czy ambulans.

Ponieważ za stosowanie Prawa Bóg obiecał obfite błogosławieństwa i żadnych nieszczęść.

W naszym przypadku jest zupełnie odwrotnie. Zwróćmy także uwagę na szatana, który celowo nam gmatwa kwestię sabatu. To czysta jego robota.

Nie jesteśmy oficjalnie pod Prawem, nie jesteśmy oficjalnie Izraelitami i oficjalnie nas Przymierze nie obowiązuje.

Ale Bóg szuka tych, którzy dążą do Jego Królestwa i rokują jakiekolwiek nadzieje, ze przy Jego pomocy ich praca w Królestwie będzie cenna.

Celem sabatu był odpoczynek oraz... poświęcenie tego czasu dla Pana. Żyjemy w niewoli i Bóg spodziewa się pewnych podstawowych kroków w Jego kierunku oraz wyraźnych chęci podporządkowania się Jego Prawu.

Sabat w formie biblijnej z wielu przyczyn jest niemożliwy do czystej biblijnej celebracji. Mam na myśli specyficzny dzień. Nawet szkoda czasu na rozwikłanie tej kwestii ponieważ robi się z tego... faryzeizm.

Popadamy nieco w skrajność, a tymczasem mamy masowe bałwochwalstwo, masowe przerywania ciąży, masowy nierząd nastolatków i wiele, wiele innym problemów.

Uważam, że każdy z nas może ustalić sobie dzień sabatu i w ten dzień robić coś dla uświęcenia sabatu oraz powstrzymać się od naszych typowych rozrywek czy pracy, czy sportu, czy ćwiczeń muzycznych czy gier komputerowych itd. itp.

Bóg chce, abyśmy jeden dzień mieli wolny od pracy poświęcili go dla Niego. A Bóg może zacząć nam za to błogosławić i w ten sposób Jego Królestwo zacznie panować najpierw pośród... obchodzących sabat.Oczywiście pozostałe 9 Przykazań MUSI być także stosowane.

I to jest moim zdaniem dobry początek. Stosujemy Przykazania i celebrujemy sabat w taki sposób, jaki jest on możliwy. W ten sposób Bóg widzi nasze uczciwe wysiłki powrotu do Niego, co raduje bardzo Jego serce.

Na tej zasadzie Bóg wybiera członków 144.000 oraz innych, którzy w Królestwie będą jaśnieć jak gwiazdy na niebie.

Bóg chce widzieć w nas szanse a kiedy Mu ukażemy nasze szczere wysiłki, rozpoczną się błogosławieństwa i powrót do Przymierza.


Naszym zadaniem jest skupianie się na podstawowych zasadach Jego Prawa.

Takie wyliczanie skrupulatne sabatu to próba wkładania na nasze barki ciężaru, który jest niemal niemożliwy do uniesienia.

Zwłaszcza, że żyjemy za karę w warunkach, które na taką doskonałą celebrację sabatu nie pozwalają i Bóg o tym doskonale wie.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 10th Wrzesień 2016, 07:54
Message reputation : 100% (1 vote)
Henryku masz rację!

Zobaczcie że Bóg nas wzywa do tego abyśmy miłowali go całym sercem, duszą i ze wszystkich myśli swoich!

Taka postawa przywołuje takie cechy min. in.  miłosierdzie, współczucie etc. które wykluczają postawy uczonych w piśmie i faryzeuszy. Wręcz akceptują sytuacje że wystarczy rozpocząć najpierw w mniejszym lub większym stopniu wypełnianie prawa Bożego...
ale każdy z nas powinien z szczerości serca nie poprzestawać na wzroście wykonywania prawa Bożego wg jego indywidualnej drogi.

Stąd też osobiście liczę że w przypadku gdy uda nam się co niektórym osobiście spotkać na wspólnej modlitwie, Bóg może nam dodatkowo błogosławić choćby dla tego że go poszukujemy i wołamy aby wypełniła się jego prawdziwa wola którą zapisał w przeważającej mierze na kartach proroków starych ksiąg Pisma Świętego.

Boże, przyjdź Królestwo Twoje.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

on 10th Wrzesień 2016, 08:41
Jak dla mnie, to temat kalendarza księżycowego okazał się bardzo interesujący. Nie mam oczywiście zamiaru narzucać twierdzenia, że sabat należy świętować zgodnie z cyklem księżyca, ale jest ciekawym, że zapewne według niego ustalano czas...od tego są ciała niebieskie, które stworzył Bóg.

Niestety w sytuacji jaką mamy obecnie, nawet jeśli ustalilibyśmy dokładny kalendarz, to będzie wręcz niemożliwym jego prawidłowe obchodzenie.

Dlatego póki co sam stosuję się do cyklu 7 dniowego, gdzie akurat na niedzielę przypada mi dzień odpoczynku.

I nie święce tego dnia jako "niedzieli", tylko jako dzień odpoczynku, dzień dla Pana.

Nieistotne jest dla mnie czy sobota, czy niedziela i jak słusznie zauważył Bartek, może być to kojarzone z dogmatami katolickimi czy judaistycznymi...nie w tym rzecz.

Chodzi o chęć poświęcenia jednego dnia w tygodniu, który będzie szczególnym dla nas, gdzie jak mówił Jezus - "wolno dobrze czynić".

Ustalenie kalendarza księżycowego, oraz postępujących wg niego świąt Izraelskich jest tylko pracą dla poznania kolejnej prawdy na temat zwyczajów naszych przodków żyjących pod panowaniem Boga.

Proszę, nie bierzcie tego jako chęć utworzenia dogmatu.
Wink
Sponsored content

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 2 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach