Go down
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 35
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Obrzezanie Empty Obrzezanie

on 25th Sierpień 2016, 15:18
W tym samym czasie co Cyryl rozważałam temat obrzezania, ale doszłam do innych wniosków.
Tu art Cyryla
https://cyryl27.wordpress.com/2016/08/11/obrzezanie-czyli-w-jakim-celu-bog-nakazal-to-uczynic/
Dawno już ten temat mnie gryzł. Dlaczego Bóg nakazał taki niezbyt przyjemny zabieg mężczyznom. Efekt zdrowotny nie jest dla mnie przekonujący, bo skoro sam Bóg błogosławi nam w zdrowiu, to może zachować zdrowie nieobrzezanego mężczyzny. Ze skutków zdrowotnych chyba największym skutkiem jest to, że niektórzy mężczyźni mają stulejkę wrodzoną lub nabytą, przy obrzezaniu stulejka już nie występuje nigdy. Ale efekt zdrowotny działa tam, gdzie Bóg nie błogosławi. A przecież wypowiadał te słowa chcąc, by ludzie kochali Go i przestrzegali Jego prawa.
Obrzezanie z celu poprawienia moralności odpada, bo po prostu tak nie działa. Chyba że wziąć pod uwagę masturbację, tu może jest efekt, bo ją utrudnia. Natomiast obrzezanie nie obniża popędu ani doznań. Jeśli mężczyzna był obrzezany jako dorosły, to zwykle stwierdza, że jest to np. podobne do zmiany adidasów na trampki. Jedne i drugie są dobre do chodzenia, ale czuć jakąś zmianę.
Obserwacja obrzezanych mężczyzn, najeżdżających Europę wyraźnie świadczy o tym że nie mają zmniejszonego popędu i że nie jest im łatwiej nad sobą panować.
Cyryl napisał:
Obrzezanie powinno ułatwiać mężczyźnie np. wybór odpowiedniej dla siebie żony (czyli zwracanie uwagi na cechy jej charakteru a nie tylko piękno zewnętrzne)
Może tak, może nie, ja jestem skłonna do odwrotnego stwierdzenia, ale są to spekulacje. Ja bym raczej uznała, że naturalny pociąg męża do żony i żony do męża sprawia, że jest nam łatwiej, np. jesteśmy bardziej skłonni wybaczyć sobie drobne przykrości, które zawsze sobie sprawimy bo jesteśmy niedoskonali.
Kiedy Bóg mówił o obrzezaniu to nie padły tam stwierdzenia ani o zdrowiu, ani o ułatwieniu moralnych decyzji. Zawsze jest mowa o znaku – jest to znak przymierza. A ten znak sprawia, że odsłonięta jest wrażliwa główka. Czyli ten znak oznacza stanie się wrażliwszym
Jer 4:4 Obrzeżcie się dla Pana i usuńcie nieobrzezki waszych serc...
A nawet jest to w prawie
Deu 30:6 I obrzeże Pan, Bóg twój, twoje serce i serce twego potomstwa, abyś miłował Pana, Boga twego, z całego serca twego i z całej duszy twojej, abyś żył.
Obrzezanie jest znakiem odsłonięcia swojej wrażliwości. Prawo a zwłaszcza nauczanie Isusa ma nas uczynić wrażliwymi. Dlatego znak na ciele jest zrobiony w taki a nie inny sposób.
Dlatego też Isus mówił, że obrzezanie nic nie znaczy, bo nie jest tożsame z wrażliwością serca.
Jako znak jest teraz trochę zdewaluowany jako bo obrzezanie jest praktykowane u 100% muzułmanów i Żydów. Pośród chrześcijan to szeroko jest praktykowane w Afryce i USA. Wśród chrześcijan każdy robi tak jak chce, więc nie można mówić o znaku.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Obrzezanie Empty Re: Obrzezanie

on 25th Sierpień 2016, 17:01
Sprawa jest jest niejasna i niezrozumiała.

Problemem jest obrzezania człowieka dorosłego, który pamięta stan nieobrzezania.

Nie wiadomo, czy nieprzyjemne uczucie powodują majtki czy też brak cierpliwości u mężczyzn.

Mężczyźni obrzezani jako dorośli zdecydowanie twierdzą znacznie mniejsze czucie podczas stosunku co podoba się kobietom ale mężczyźni mają zdecydowanie słabszy orgazm. Po za tym ciągle uczucie nagości z powodu ochrony najbardziej wrażliwej części.

Jedno jest z pewnością korzystne. Higiena osobista jest znacznie łatwiejsza. Ale mając łazienki i przysznice... może to nie odgrywać większej roli.

Mężczyźni obrzezani jako niemowlęta wiedzą tyle, ile mężczyźni nieobrzezani, ponieważ nie mają żadnych znanych problemów i nie mają pojęcia i różnicy podczas seksu.

Obrzezani jako dorośli często szukają sposobu na odwrócenie obrzezania. Po angielsku jest na ten temat mnóstwo artykułów a nawet filmów.

Po angielsku nazywa się to - foreskin restoration - odrestaurowanie napletka, za pomocą ciężarków, chirurgii czy innych sposobów.

https://www.google.com.au/search?q=reverse+circumcision&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=oAG_V9vwLdTr8AetxJmQCg#q=Foreskin+restoration

W Polsce taki problem raczej nie istnieje, ponieważ Żydzi są obrzezywani jako niemowlęta czyli problemu nie ma, a Polacy nie są obrzezywani.

Ale w krajach anglo-języcznych problem ten jest raczej poważny. W tym świetle cel obrzezania dorosłych mężczyzn nie jest zupełnie jasny.

Jest możliwe, że są gdzieś popełniane błędy, obrzezanie nie jest dokonywane ściśle według biblijnego zalecenia...

Czyli to jest duży problem dla wielu mężczyzn.

Ale jak człowiek jest gotowy oddać swe życie dla Boga...

Osobiscie wolę być obrzezany i żywy w Królestwie a nie martwy poza Królestwem.

Co jest ciekawe, Chrystus praktycznie nie mówił o obrzezaniu...

PS. Istnieje także możliwość, że Bóg błogosławił obrzezanym za posłuszeństwo i nie odczuwano żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach