Co robić w niedziele?

+13
Lotion
Marysia87
efraimita
Zwykły
Olo
Henry Kubik
Kropla
Iraeneus
Kasia
Gregor
lusia
Liksar
Milosc
17 posters
Go down
avatar
anileve
Liczba postów : 102
Join date : 18/03/2015
Age : 55
Skąd : Gniezno

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

15th Maj 2016, 11:31
Message reputation : 100% (2 votes)
Ja mam inną propozycję ! Może nie zgodną z przykazaniem. Jeżeli ktoś ma tego dość,niech weźmie do ręki prace i zacznie robić o wiele więcej niż przystało w ten dzień i wiele innych rzeczy.Wtedy dopiero doceni,co znaczy ten dzień.A i sumienie się ucieszy,jak zobaczy co lepsze. Im mniej się zrzędzi,tym szybciej przyjdzie pomoc.Byle nie żyć tak że jak się rozwiąże jeden problem,nie szukać drugiego. Ja mam jeden problem i mam go dość i wrażenie że Królestwo Boże mnie z niego dopiero uwolni,sama nie dam rady i widzę że czym więcej zrzędzę, tym jest gorzej,są dni że mam dość i modlę się o śmierć, aby nie grzeszyć nawet w myślach.Miłość,postaraj się nie zrzędzić. Ja bym chciała prosić o modlitwę dla mnie o ile to możliwe. Aby zło odeszło ode mnie. Ono odchodzi ! ale zawsze wraca,,życie.. Mnie jest potrzebne królestwo Boże. Przyjdź królestwo Twoje Boże mój.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

15th Maj 2016, 12:40
Każdy człowiek szukający Królestwa ma wielką presję od życia, demonów itp. Każdy ma swoje często wielkie problemy i każdy MUSI sobie z tym dawać radę w taki czy inny sposób.

Czasami przegrywamy i nawet tracimy życie, czasami ze swej niefrasobliwości, niechęci posłuchania dobrej rady czy próbowania walki z przeciwnościami. Często rozwiązania są w zasięgu ręki. Jeden z moich dobrych znajomych, nie jeden, umarł wierząc lekarzom - na raka i nawet nie chciał słyszeć od nikogo, że z rakiem można z łatwością wygrać.

Są trzy rodzaje ludzi.

1. Ostrożni i roztropni, rozważający na zimno wszelkie opcje i rady, uczący się na błędach innych.

2. Ludzie nierozważni, uczący się jedynie na własnych błędach.

3. Ludzie nierozumni, nie uczący się sami oraz od nie słuchający nikogo.

Miłość w której grupie jesteś?

Nawet w sytuacji beznadziejnej, w obliczu śmierci wielu z nas wie, że za kilka chwil będziemy z Bogiem. Nadal jest to wygrana a nie przegrana i jest to stawka większa niż doczesne życie.

Trzeba patrzyć na wszystko realnie. Jakieś pojedyncze upadki w grzech nie są dramatem czy przyczyną utraty zbawienia.

Notoryczne trwanie w wielkim grzechu jest także wybaczalne. Spójrzmy na te wersety z Objawienia.

Obj 9:20  Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom Oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,
21  I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.

Obj 11:13  I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu nieba.


Jak widać z tych wersetów nawet tacy zbrodniarze otrzymają od Boga szanse na zmianę swego trybu życia i zbawienie.

Ale Miłość o tym nie wie ponieważ jest w wielkiej rozterce, bo nie wie, co ma robić w niedzielę.

A co jam ma robić w... poniedziałek!? Użalać się nad swoim losem?

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Kropla
Liczba postów : 45
Join date : 25/09/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

15th Maj 2016, 16:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Miłość, a może byłoby dobrym sposobem, abyś zastosował .... pewien mały podstęp wobec siebie samego? Wink  Czyli w ciągu tygodnia ograniczył poznawanie Boga i jego listu czyli Biblii, a dzięki temu na niedzielę gdy będziesz taki "wyposzczony" odezwie się w Twoim sercu ogromny głód Boga, będziesz Go pragnął całym sercem, i wtedy niedziela stanie się dla Ciebie... prawdziwym i wspaniałym i wytęsknionym Spotkaniem z Bogiem? Może po prostu w ciągu tygodnia przepracowujesz się nadmiarem infromacji o naszym Panu i przez to w niedziele łapiesz zadyszkę?
Nie musisz przez całą niedzielę czytać Biblii, Biblia ma to do siebie że nawet kilka jej wersów może nakarmić nam duszę. Poza tym możesz czas wypełnić wyciszając się, chwaląc dzieła Boże, przyrodę którą stworzył, dziękując za rodzinę którą na pewno masz, modląc się za nią, oglądać np. jakiś film dokumentujący dzieła Boga, coś jak Hovind, w drugiej części dnia jakiś inny bardziej fabularny.
Pytałeś o czym mówi Biblia- a biblia mówi o tym że w dniu sabatu można głosić Pana, że w tym dniu Chrystus spotykał się z ludem. Zatem gdyby ktoś chciał z Tobą porozmawiać o Bogu jak najbardziej niedziela jest do tego dobrym dniem Smile
Głowa do góry-tam jest Bóg!  Smile Nie odmawiaj Mu wdzięczności=radości !
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

15th Maj 2016, 17:58
zrobiłem lampkę oliwną  Very Happy
Pamiętajcie o zapasie oliwy z oliwek  bounce

Co robić w niedziele? - Page 3 35b78z6

i dla romantyków:
Co robić w niedziele? - Page 3 107kmrm


wg: https://www.youtube.com/watch?v=XTab0xaxyyA
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 01:05
Miłość nie ma nakazu czytania i słuchania Biblii i pism w sabat czy po naszemu w niedzielę. Człowiek nie został do tego stworzony aby studiować pisma i je zgłębiać, więc generalnie nie to jest celem, nie ma tez żadnej winy kto nie czyta pisma i nie zgłębia wiedzy danej od Boga. Ale jest jeszcze druga strona medalu, która bierze pod uwagę naszą sytuację. Otóż w pismach tych jest zawarta mądrość Boga i wskazania co teraz robić, więc czytanie o i studiowanie jest z pożytkiem dla nas, a nie dla Boga.
Czytamy pismo, gdyż dzięki temu wiemy co powinniśmy czynić, nie wiem jak Ty, ale ja akurat mam więcej czasu na to w niedzielę niż w inne dni więc tak w miarę możliwości spędzam ten dzień. Jeśli nie chcesz tego robić, i zdajesz się na nasze tłumaczenia  odkrycia na forum to nie widzę w Tobie żadnej winy, wiec nie doszukuj się słów, że ktoś niby zarzucił ci brak zbawienia bo nie czytasz biblii. Tak na marginesie, gdybyś przeczytał to byś wiedział, że to nie jest konieczne Wink
Powiem Ci dlaczego ja czytam, otóż kieruje mnie na czytanie taki oto cytat:

Jr 7
(22) Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych,

(23) Lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo!

(24) Lecz oni nie usłuchali i nie nakłonili swojego ucha, ale postępowali według skłonności i uporu swojego złego serca i odwrócili się do mnie tyłem, a nie twarzą.

(25) Od tego dnia, gdy wasi ojcowie wyszli z ziemi egipskiej, aż do dnia dzisiejszego, posyłałem do was nieprzerwanie i nieustannie swoje sługi, proroków.

(26) Lecz oni nie usłuchali mnie ani nie nakłonili swojego ucha, ale usztywnili swój kark i postępowali gorzej niż ich ojcowie.

Właśnie z tego powodu, który podkreśliłem na czerwono czytam księgi biblii. Czytanie biblii pozwala mi słuchać głosu Pana. Aby był moim Bogiem, a ja abym należał do Jego ludu. Dziś Bóg do nikogo nie mówi bezpośrednio, więc aby się dowiedzieć czego od nas oczekuje, i aby można było powiedzieć, że Go słucham po prostu uważam, że muszę przeczytać to co wypowiedział do naszych ojców. Dopiero jak to przeczytam i zrozumie będe mógł to zastosować w życiu. I na tym moim zdaniem dziś polega słuchanie głosu Pana.

Więc po cóż te rozważania "co robić w niedzielę a czego nie robić" Miłość ja ci powiem co naprawdę powinieneś robić w niedzielę:

ŻYĆ I CIESZYĆ SIĘ, ŻE WOLĄ NASZEGO OJCA JEST ABYŚMY ŻYLI. DO TEGO STOPNIA WYEGZEKWUJE ON SWOJĄ WOLĘ, ŻE  UKARZE KAŻDEGO, KTO WBREW JEGO WOLI CHCE NAS ZABIĆ, CZYLI SZATANA I JEGO SŁUGI, KTÓRE CIĄGLE WYMYŚLAJĄ NOWE SPOSOBY ZABIJANIA NAS, np wpędzając nas w poczucie winy, że ciągle robimy coś nie tak.
Więc pełnij wolę naszego Ojca i żyj najlepiej jak potrafisz i codziennie staraj się żyć lepiej niż wczoraj.

Oto moja rada co robić w niedzielę i każdego dnia tygodnia. Jeśli spełniasz te wymagania, to nie masz sobie co zarzucać braku szans na zbawienie.

I nie traktuj proszę moich wypocin, jako próby wywyższania się lub pouczania, ale potraktuj to proszę jako wyraz troski o Ciebie, gdyż tak jak zapewne dla Ciebie, tak i dla mnie ważne jest dobro każdego członka naszej Bożej społeczności.

A kontynuując rozważania o sabacie to mam jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie, nie wiem czy się z nim zgodzicie?
Otóż w przepisach dotyczących przestrzegania sabatu przez Izraelitów było wyraźnie zapisane, że nie mogą opuszczać swojego miejsca, jak najmniej wychodzić z namiotu itp.

Wj 16
(28) I rzekł Pan do Mojżesza: Jak długo będziecie się wzbraniali przestrzegać moich przykazań i moich praw?

(29) Patrzcie! Pan dał wam sabat. Dlatego daje wam też dnia szóstego chleb na dwa dni. Zostańcie każdy na swoim miejscu, niechaj nikt w siódmy dzień nie opuszcza swego miejsca.

(30) Odpoczywał więc lud dnia siódmego.

Sabat prawie każdy spędzał w domu, gdyż nie można było podróżować i nikt nic nie robił w sabat, żadnej pracy. Co więc robili ludzie w sabat? W domu było często sporo ludzi, rodzina i niewolnicy. Chyba nie leżeli wszyscy patrząc w niebo i nie odzywając się cały dzień. Otóż wydaje mi się że sabat został dany przez Pana także po to aby pogłębiać więzy rodzinne i międzyludzkie. Oprócz tego, że wszyscy sławili Pana mogąc wreszcie w spokoju usiąść i podziwiać Jego dzieła w postaci przyrody która ich otaczała, był to także czas aby spokojnie i bez pośpiechu porozmawiać z rodziną i domownikami. Jeśli ktoś cały tydzień wykonywał obowiązki, które nie pozwalały mu na bliski kontakt z rodzina, to w sabat mógł te zaległości nadrobić. Cały dzień na rozmowy z bliskimi i to nie przy okazji przy jakiejś robocie, ale czas w którym można było rozmawiać patrząc sobie w oczy, gdyż nic nie było w stanie nas rozpraszać, żadna praca. Pogłębiały się więzi także z niewolnikami i domownikami, gdyż i dla nich był czas na spokojną rozmowę. Jeśli ktoś był w podróży, to również musiał się u kogoś zatrzymać i jeden dzień spędzić z kimś poznając się nieco bliżej. A jako że wszyscy byli skoncentrowani wokół Boga, można było w nieskrępowany sposób rozprawiać z bliźnimi sprawy boże w sabat. Nie chcę powiedzieć, że był to główny cel sabatu, ale na pewno był to bardzo ważny aspekt dnia poświęconego Panu. I myślę że dziś tez powinno być podobnie.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 11:13
Wczoraj był sabat, i już Wam mówię, jak go przeżyłem.

Gdy tylko z rana wstałem, to się ogarnąłem, i pierwsze co to komputer i Biblia.
Nawet nie forum czy artykuły Henryka, tylko odrazu Biblia.
Chwila potem wyłączyłem komputer i zacząłem czytać normalną Biblie w okładce.
Cały dzień praktycznie, od rana do wieczora, czytałem Biblie.
Oczywiście z przerwami, ale były to przerwy na jedzenie i rozmyślania.
Nic dla siebie nie zrobiłem, nigdzie z domu nie wyszedłem, a miałem pokuse.
Jednak czytałem Biblie, mój dzień od rana do wieczora polegał na czytaniu Biblii.

No i jestem ciekaw, co teraz Henryk mi napisze.
Czy tak przeżyty dzień był godnym wyrazem miłości do Boga? Chcę wiedzieć.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 11:58
Message reputation : 100% (2 votes)


Mam nadzieję, że nie zrobiłeś tego tylko po to by usłyszeć opinię Henryka. W ogóle wytłumacz mi proszę, dlaczego tak Ci zależy na opinii Henryka. Najbardziej powinno Ci zależeć chyba na opinii Boga, a nie ludzi. Nie przywiązuj aż takiej wagi do tego co mówią o Tobie ludzie, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Jak chcesz wiedzieć jak obchodzić sabat, to poszukaj o tym sam, albo przeanalizuj to co do tej pory napisaliśmy i na pewno wyciągniesz jakieś wnioski dla siebie. Nie zachowuj się jak niedojrzały. Pamiętaj, że ktokolwiek by o Tobie coś nie powiedział lub napisał, to są to tylko i wyłącznie opinie ludzi, przecież nikt na ciebie nie może wydać wyroku. Czym się tak przejąłeś??? A jeśli Cię ktoś uraził to masz zawsze doskonałe wyjście z sytuacji ... wybaczyć.

avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 12:04
Nie zrobiłem tego dla Henryka, ale muszę poznać jego opinie, koniecznie.
Iraeneus
Iraeneus
Liczba postów : 585
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 12:48
Miłość dopadła cię jakaś nie zdrowa rywalizacja lub coś innego. Co by Ci teraz Henryk nie napisał to będziesz na konsternowanie jego zdania. Tak wynika z tego że wcale nie widzisz co do tej pory było napisane w temacie. A by najmniej z niewiadomych powodów nie przyjmujesz tych wszystkich logicznych wyjaśnień.

Nie brnij dalej w taki sposób bo to do niczego dobrego nie prowadzi.

_________________
Mt 22:37-39 Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 13:11
Nie zmieniajcie tematu, bardzo Was proszę.
Henryk napisał, że się użalam w niedzielę nad sobą, zamiast poświęcać ten czas dla Boga.
No to tym razem się nie użalałem, i poświęciłem ten czas dla Boga.
Jestem więc ciekaw, co teraz napisze.
Jaki teraz błąd popełniłem, co złego zrobiłem w tym dniu, i czy nadal stanowię zagrożenie dla Królestwa Bożego.
Proszę nie zmieniać tematu.
avatar
Kropla
Liczba postów : 45
Join date : 25/09/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 14:06
Wydaje mi się że sabat, podobnie jak każdy inny dzień tygodnia, trwa od poranka do poranka, czy też od świtu do świtu. Czyli jak chodzi o sabat to np. zaczyna się od rana w niedzielę i kończy się nad ranem w poniedziałek.

Rdz 1-2 napisał: [...](23) I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień piąty. [= poranek kończy dzień piąty i zaczyna dzień szósty!]
(24) Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według jej rodzaju: czworonogi i gady i dzikie zwierzęta ziemi zgodnie z ich  rodzajem. I tak też się stało.[...] (27) I uczynił Bóg człowieka,  zgodnie z obrazem Boga go uczynił, stworzył mężczyznę i kobietę. [...]
(31) I widział Bóg wszystkie rzeczy, które uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty.
[...] i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.

Jest to myślę nawet bardzo uzasadnione, bo gdyby taki biblijny dzień trwał od świtu do zmroku, to wówczas sabat w Polsce zimą kończyłby się już ok. 16.00! A tak to wiadomo że ciemny dzień , już po zachodzie słońca, wraz z nocą zaliczany jest jeszcze do dnia minionego Smile
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 16:05
Nie Kropla.
Sabat kończy się w niedziele, gdy kładziemy się spać.
Wtedy jest koniec sabatu.
Śpiąc nie możemy zgłębiać słowa Bożego, czytać Biblii, pomagać innym.
Sen jest codziennie i jest odpoczynkiem po całym dniu, jakikolwiek by on nie był.
Noc jest nocą a dzień jest dniem.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

16th Maj 2016, 17:24
Message reputation : 100% (2 votes)
Miłość

A ja radziłbym ci poznać opinię Boga ponieważ tylko jego opinia ma znaczenie!

Nasze opinie są warte zeru i są zupełnie nie istotne.

Bez urazy....

Mam tego dosyć... Miłość... odwracasz uwagę od ważnych rzeczy i wywierasz psychiczna presję na innych. Uważam, że powinieneś czytać a nie pisać.

Twoje pisanie na tym forum jest na zbyt niskim poziomie i wiedza, biblijna, jaka nam ukazujesz, jest znikoma i nie budujesz nikogo.

Czas na powrót do nauki a przywilej nauczania zostaje ci odebrany.

Bez urazy, ale to nie oznacza utracenia zbawienia.

To jest forum, którego zadaniem jest wzajemnie budowanie się oraz budowanie duchowe innych.

Ty nie korzystasz z naszych wysiłków a sam nie jesteś nas w stanie budować duchowo.

Masz swoje forum? Masz więc szansę na dokonanie wiele dobrego.

Masz więc szanse i... skorzystaj z niej...

Tutaj ja jestem odpowiedzialny za poziom forum, które założyłem i nie widzę ciebie jako osoby, która buduje wielu.

Nie mam czasu i ochoty na dyskusję w temacie - Co robić w niedzielę?

Załóż ten temat na swoim forum, które posiadasz, a poznasz opinie innych w tym temacie.

Nie mamy czasu na nonsensy!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3293
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

5th Sierpień 2019, 21:07
Izajasz 58:
(13) Jeżeli odwrócisz od sabatu swoją nogę po to, aby sprawiać sobie przyjemnosci w moim świętym dniu, ale będziesz nazywał sabat rozkoszą, świętem dla Pana; jeżeli nie powstaniesz aby pracować i nie wypowiesz gniewnych słów swoimi ustami,

(14) Wtedy będziesz ufał Panu, a On przyprowadzi cię w dobre miejsca na ziemi, i będzie cię karmił dziedzictwem Jakuba, twego ojca: ponieważ usta Pana to wypowiedziały.
avatar
Kropla
Liczba postów : 45
Join date : 25/09/2015

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

11th Sierpień 2019, 15:48
BartekBartosz ten fragment był już wyjaśniony na początku dyskusji, sprawdź sobie, bo prawidłowe tłumaczenie jest zupełnie inne!
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3293
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

11th Sierpień 2019, 16:12
Dzięki Kropla .
Sprawdziłem rzeczywiście
https://zbawienie.forumotion.com/t200-co-robic-w-niedziele#7202

To prawda że to tłumaczenie może być źle zrozumieniane szczególnie pierwsza część wersetu lecz dalsza część już wprowadza nas na właściwe tory .
Co znakomicie wyjaśniliscie z Henrykiem 👍

Pozdrawiam w naszym Bogu
Sponsored content

Co robić w niedziele? - Page 3 Empty Re: Co robić w niedziele?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach