Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

+15
Arkadia
Lotion
Milosc
Cyryl
Andrzej
polskapaw
Kasia
Henry Kubik
levrone55
anileve
Liksar
lusia
Obserwator
Hugo
efraimita
19 posters
Go down
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 17:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Amosa 9

(Cool Oto oczy Wszechmogącego Pana są zwrócone na to grzeszne królestwo: Wytępię je z powierzchni ziemi, jednak nie wytępię doszczętnie domu Jakuba - mówi Pan.

(9) Bo oto każę przesiać wśród wszystkich ludów dom Izraela, jak się przesiewa w przetaku, tak że ziarnko nie upadnie na ziemię.

(10) Od miecza poginą wszyscy grzesznicy mojego ludu, którzy mówią: Nie dosięgnie nas ani nie zaskoczy nieszczęście.

(11) W owym dniu podniosę upadły szałas Dawida i odbuduję jego ruiny, i połączę ich części, które zostały podzielone i będę budował jak za dawnych dni,


Mamy mowe o tym że lud został przesiany przez sitko i wymieszany wśród narodów, oraz że odbuduje i zbierze Nas ponownie Very Happy


(12) A resztka ludzi i wszystkie narody, nad którymi wzywane było moje Imię, może mnie gorliwie szukać, mówi Pan, który czyni te wszystkie rzeczy.

(14) I odmienię los mojego ludu izraelskiego, tak że odbudują spustoszone miasta i osiedlą się w nich. Nasadzą winnice i będą pić ich wino, założą ogrody i będą jeść ich owoce.

(15) Zaszczepię ich na ich ziemi; i nikt ich już nie wyrwie z ich ziemi, którą im dałem - mówi Pan, twój Bóg.

Abdiasza 1

(17) Lecz na górze Syjon będzie wybawienie, jest ona przecież święta, i dom Jakuba przejmie w posiadanie tych, którzy go posiadłości pozbawili.


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 18:08
Message reputation : 100% (2 votes)
Michasza 5

(2) Dlatego wyda ich aż do czasu, gdy ta, która ma porodzić, porodzi. Potem reszta jego braci wróci do synów Izraela.

(3) Będzie stał mocno i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana, swojego Boga. Wtedy będą mieszkać w spokoju, gdyż jego moc będzie sięgać aż po krańce ziemi.

Mowa o chłopcu ? Najpierw Bóg wyda ich w ręce złego ( czyli to co mamy teraz ) i w pewnym momencie ta co ma porodzić ( Słowiane /Izrael /Niewiasta ) porodzi chłopczyka ( 144tys. )


(6) Potem będzie resztka Jakuba wśród wielu ludów jak rosa, która pochodzi od Pana, jak obfite deszcze na zieleń, która nie czeka na ludzi ani nie pokłada nadziei w synach ludzkich.


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 18:49
Mam wrażenie jakbyśmy dostawali wskazówki od Ojca i umawiali się już na wędrówkę!!! Very Happy

bounce bounce bounce
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 18:53
Message reputation : 100% (1 vote)
Liksar napisał:Michasza 5

(2) Dlatego wyda ich aż do czasu, gdy ta, która ma porodzić, porodzi. Potem reszta jego braci wróci do synów Izraela.

(3) Będzie stał mocno i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana, swojego Boga. Wtedy będą mieszkać w spokoju, gdyż jego moc będzie sięgać aż po krańce ziemi.

Mowa o chłopcu ? Najpierw Bóg wyda ich w ręce złego ( czyli to co mamy teraz ) i w pewnym momencie ta co ma porodzić ( Słowiane /Izrael /Niewiasta ) porodzi chłopczyka ( 144tys. )


Tak dokładnie!! To idealnie łączy się z proroctwami z Objawienia!!

Objawienie 12:1, 2 i 5 napisał:(1) I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;

(2) A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.

(...)

(5) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.

king
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 18:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Habakuka 2

(2) Dokądże, Panie, będę wołał o pomoc, a Ty nie wysłuchasz? Jak długo będę krzyczał: Pomocy! a Ty nie wybawisz?
(3) Dlaczego dopuszczasz, bym patrzył na złość i spoglądał na bezprawie? Ucisk i przemoc dzieją się na moich oczach, panuje spór i zwada?

Czyż nie my ?

(4) Dlatego zamiera prawo, a sprawiedliwość nie wychodzi na jaw, gdyż bezbożny osacza sprawiedliwego, i tak prawo bywa łamane.

w same sedno !

(5) Spójrzcie na narody i zobaczcie, patrzcie ze zdumieniem i trwogą! Bo za waszych dni dokonuję dzieła, w które nie uwierzycie, gdy wam ktoś o nim będzie opowiadał.

(6) Bo oto Ja pobudzę Chaldejczyków, lud srogi i gwałtowny, który wyprawia się do odległych ziem, aby posiąść sadyby, które do niego nie należą.

Mi kojarzy sie z islamistami/  uchodzcami

sadyba to inaczej miejsce/ dom .. a przecież uchodźcy przychodzą aby podbić te ziemie !


(7) Jest on okrutny i straszny, on sam ustala prawo przemocy.


prawo przemocy = prawo szariatu

a o ich okrucieństwie wspominać nie muszę !


(9) Każdy z nich przychodzi, aby grabić, ich twarze są zwrócone na wschód; biorą jeńców licznych jak piasek.


muzułmanie modlą się do wschodu jeśli dobrze pamiętam !

A grabić również grabią.


(12) Lecz Ty, Panie, który jesteś od wieków, Boże mój, Święty mój, nie daj nam zginąć! Panie, powołałeś ich, aby dokonali sądu, Skało, ustanowiłeś ich, aby wymierzyli karę.

Habukuka 2
(2) I odpowiedział mi Pan, mówiąc: Zapisz to, co widziałeś, i wyryj to na tablicach, aby to można szybko przeczytać.
(3) Gdyż widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się.
(4) Gdyby się odwrócił, moja dusza nie ma w nim upodobania, ale sprawiedliwy żyć będzie w mojej wierze.

Habukuka 3

(12) W zawziętości kroczysz po ziemi, w gniewie depczesz narody.
(13) Wyruszasz naprzód dla zbawienia swego ludu, aby ratować twojego pomazańca. Zadasz śmierć na głowy przestępców, przywdziałeś obroże na [ich] karki. Przerwa.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 19:58
Wiedziałem!!!! :-D :-D ;-)
Teraz trzeba czekać na to jak zareaguje druga strona, bo uderzylismy (Pan uderzył) w bardzo czuły punkt (ich), tu nie ma jak dyskutować za pomocą pawłowych argumentów :-) Bóg nie może się mylić. On Sam zaczyna robić porządek, nawet jeśli Jego słowa są zniekształcone, to zauważcie jak dobitne jest Jego przesłanie!!! To naprawdę trafia do ludzi (mam wrażenie, że do prawdziwych Izraelitów) nie przestawajmy. W tych wersetach są ukryte napewno jeszcze inne informacje, wrzucajmy je jeszcze raz, jeśli ktoś widzi coś innego. Musimy pokazać Boże przesłanie, i je nagłośnić, bo założę się że teraz świat szatana będzie przypominał wszystkie orędzia "świętych" i "matki boskiej" zwłaszcza dotyczące Polski i Rosji, żeby w miarę możliwości ostatecznie zwieść ludzi którzy jeszcze tkwią w kościołach.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 19:58
Wiedziałem!!!! :-D :-D ;-)
Teraz trzeba czekać na to jak zareaguje druga strona, bo uderzylismy (Pan uderzył) w bardzo czuły punkt (ich), tu nie ma jak dyskutować za pomocą pawłowych argumentów :-) Bóg nie może się mylić. On Sam zaczyna robić porządek, nawet jeśli Jego słowa są zniekształcone, to zauważcie jak dobitne jest Jego przesłanie!!! To naprawdę trafia do ludzi (mam wrażenie, że do prawdziwych Izraelitów) nie przestawajmy. W tych wersetach są ukryte napewno jeszcze inne informacje, wrzucajmy je jeszcze raz, jeśli ktoś widzi coś innego. Musimy pokazać Boże przesłanie, i je nagłośnić, bo założę się że teraz świat szatana będzie przypominał wszystkie orędzia "świętych" i "matki boskiej" zwłaszcza dotyczące Polski i Rosji, żeby w miarę możliwości ostatecznie zwieść ludzi którzy jeszcze tkwią w kościołach.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 20:26
Izajasza 27,1

'(1) W tymże dniu Bóg dobędzie swój święty i mocny miecz nad smokiem,  i nawet wąż uciekający na smoku, niegodziwy wąż: on zabije smoka.

(2) W owym dniu będą mówić: Rozkoszna winnica, śpiewajcie o niej!

(3) Ja, Pan, jestem jej stróżem, nieustannie ją nawadniam, pilnuję jej dniem i nocą, aby nikt na nią się nie targnął.

(4) Nie ma we mnie gniewu, lecz gdyby pojawił się cierń i oset, wystąpiłbym do walki z nimi, spaliłbym je razem.

(5) Chyba że cię poddadzą pod moją ochronę, zawrą ze mną pokój; niech zawrą ze mną pokój.

(6) W dniach, które idą, Jakub wypuści korzenie, Izrael zakwitnie, puści pędy i napełni cały świat płodami."


Post jest już na Opoce Very Happy

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

3rd Luty 2016, 22:01
Malachiasza 3

Malachiasza 3

(1) Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów.

(2) Lecz kto będzie mógł znieść dzień jego przyjścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Gdyż jest on jak ogień odlewacza, jak ług foluszników.

(3) Usiądzie, aby wytapiać i czyścić srebro. Będzie czyścił synów Lewiego i będzie ich płukał jak złoto i srebro. Potem będą mogli składać Panu ofiary w sprawiedliwości.

(4) I mila będzie Panu ofiara Judy i Jeruzalemu jak za dni dawnych, jak w latach minionych.

(5) Wtedy przyjdę do was na sad i rychło wystąpię jako oskarżyciel czarowników, cudzołożników i krzywoprzysięzców, tych, którzy uciskają najemnika, wdowę i sierotę, gnębią obcego przybysza, a mnie się nie boją - mówi Pan Zastępów.

(6) Ja jestem Panem, twoim Bogiem, i ja się nie zmieniłem.

Bóg się nie zmienił, jego prawo się nie zmieniło. NIC nie zostało anulowane.

(7) Ale wy, synowie Jakuba, nie odwróciliście się od nieprawości waszych ojców, odwróciliście moje przykazania nie przestrzegaliście ich. Powróćcie do mnie, wtedy i Ja wrócę do was - powiedział Pan Zastępów. Lecz wy pytacie: W czym mamy się nawrócić?

Bałwochwalstwo oczywiście !

(Cool Czy człowiek może oszukiwać Boga? Bo wy mnie oszukujecie! Lecz wy pytacie: W czym cię oszukaliśmy? W dziesięcinach i daninach.

(9) Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy, cały naród

Wszyscy niby wielbią Boga , a tak naprawdę nie wypełniają jego przekazań, sabatu i oddają cześć bałwanom .


(14) Mówiliście tak: Próżna to rzecz służyć Bogu! I jaki pożytek z tego, że przestrzegamy jego przykazań i że chodzimy w pokutnej szacie przed Panem Zastępów?

(15) My uważamy raczej zuchwałych za szczęśliwych, gdyż powodzi im się dobrze, chociaż bezbożnie postępują, a nawet kuszenie Boga uchodzi im bezkarnie.

(16) Tak to mówili między sobą ci, którzy boją się Pana, a Pan uważał i słyszał to. I tak została spisana przed nim księga pamiątkowa dla tych, którzy boją się Pana i czczą jego imię.

Czy nie raz przychodzi nam to na myśl ? Że widzimy jak ktoś jest zgniły a mu się powodzi, a my cierpimy z powodu przestrzegania i wytrwałości w Prawie.

(17) Będą moją własnością - mówi Pan Zastępów - w dniu, który Ja przygotowuję, i oszczędzę ich, jak ktoś oszczędza swojego syna, który mu służy.

(18) Wtedy znowu dostrzeżecie różnicę między sprawiedliwym a bezbożnym, między tym, kto Bogu służy, a tym, kto mu nie służy.


Ale do czasu !


(20) Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. I będziecie wychodzić z podskakiwaniem, jak cielęta wychodzące z obory.

(21) I podepczecie bezbożnych tak, że będą prochem pod waszymi stopami w dniu, który Ja przygotowuję - mówi Pan Zastępów.

(22) Pamiętajcie o zakonie Mojżesza, mojego sługi, któremu przekazałem na Horebie ustawy i prawa dla całego Izraela!

(23) Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana,

(24) I zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą.


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

4th Luty 2016, 07:54
To mnie zastanawia, cóż może oznaczać??


Malachiasza 3

(1) Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów

I jeszcze to!!

Malachiasza 3

(23) Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana,

Hmmmmm...

Czy Anioł Przymierza może być kimś, kto za sprawą Boga sprawi, że synowie izraelscy pobudzą swe serca i zaczną nawracać do Boga???

Kim może być prorok Eliasz i jakie będzie jego zadanie???

Czyżby to była odpowiedź??

Malachiasza 3

(24) I zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

4th Luty 2016, 10:20
Rev 14:6  I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
Rev 14:7  Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.

Czy to nie o tego anioła chodzi ? On przecież przygotuje drogę dla Boga , bo będzie nauczał o królestwie Bożym.. czyli przygotuje ludzi do przyjścia ?

A czy nie na niego czekamy ? W końcu go pragniemy ! Bo zaraz po nim wróci Bóg ?

Mateusza 11

(2) A Jan, usłyszawszy w więzieniu o czynach Chrystusa, wysłał uczniów swoich i kazał mu powiedzieć:

(3) Czy Ty jesteś tym, który ma przyjść, czy też mamy oczekiwać innego?

(4) A Isus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi, co słyszycie i widzicie;

(5) Ślepi odzyskują wzrok i chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą, umarli są wskrzeszani, a ubogim zwiastowana jest ewangelia;

(6) A błogosławiony jest ten, kto się mną nie zgorszy

(7) A gdy ci odchodzili, zaczął Isus mówić do tłumów o Janie: Co wyszliście oglądać na pustyni? Czy trzcinę chwiejącą się od wiatru?

(Cool Ale co wyszliście oglądać? Czy człowieka w miękkie szaty odzianego? Oto ci, którzy miękkie szaty noszą, w domach królewskich mieszkają.
(9) Więc po co wyszliście? Ujrzeć proroka? Owszem, powiadam wam, nawet więcej niż proroka.

(10) To jest ten, o którym napisano: Oto ja posyłam posłańca mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją przed tobą.

(11) Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.

(12) A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają.

(13) Albowiem wszyscy prorocy i zakon prorokowali aż do Jana;

(14) Jeżeli zaś chcecie to przyjąć, on jest Eliaszem, który miał przyjść.

(15) Kto ma uszy niechaj słucha!


Mateusza 17

(9) A gdy schodzili z góry, przykazał im Isus, mówiąc: Nikomu nie mówcie o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zostanie wskrzeszony z martwych.

(10) I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz?

(11) A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi.

(12) Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich.

(13) Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu.


Jana 1


(19) A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi z Jerozolimy, wysłali do niego kapłanów i lewitów, aby go zapytali: Kim ty jesteś?

(20) I wyznał, a nie zaprzeczył, i oświadczył: Ja nie jestem Chrystusem.

(21) I zapytali go: Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem. Prorokiem jesteś? I odpowiedział: Nie.

(22) Rzekli mu więc: Kim jesteś? Musimy dać odpowiedź tym, którzy nas posłali. Cóż powiadasz sam o sobie?

(23) Rzekł: Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok.

(24) A wysłańcy byli z faryzeuszów.

(25) I pytając go, rzekli mu: Czemu więc chrzcisz, jeśli nie jesteś Mesjaszem ani Eliaszem, ani prorokiem?

(26) Odpowiedział im Jan, mówiąc: Ja chrzczę wodą, ale pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie;


Czyli chodzi o Jana Chrzciciela jeśli dobrze rozumiem  scratch ? Chociaż on mówi że nie


Poza tym po Malachiaszu mamy od razu Ewangelie Mateusza wiec nawet kolejność pasuje .

Może zwrócenie ojca ku syna, a syna ku ojcu to po prostu zaczęcie się miłowania?

a chrzest i zaczęcie robienia dobrych uczynków  to uniknięcie klątwy ?  W końcu Jan to zapoczątkował.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

4th Luty 2016, 21:46
Sofoniasza 3

(Cool Dlatego oczekujcie dnia - mówi Pan - w którym wystąpię jako oskarżyciel. Bo mam zamiar zgromadzić narody, zebrać królestwa, aby wylać na nie swoją popędliwość, cały żar swojego gniewu. Zaprawdę, cała ziemia będzie pożarta ogniem mojej żarliwości.

(9) Potem jednak przemienię ludom ich wargi na czyste, aby wszystkie mogły wzywać imienia Pana i służyć mu jednomyślnie.

(10) Spoza strumieni Kuszytów moi wyznawcy, rozproszony mój lud, przyniosą mi dary.

(11) W owym dniu nie doznasz już hańby z powodu wszystkich swych czynów, którymi grzeszyłeś przeciwko mnie. Gdyż wtedy usunę spośród ciebie twoich pyszałków i nie będziesz się już chełpić na mojej świętej górze.

(12) I pozostawię pośród ciebie lud pokorny i ubogi: to oni ufać będą imieniu Pana.

(13) Resztka Izraela nie będzie się dopuszczała bezprawia, nie będzie mówiła kłamstwa i w ich ustach nie znajdzie się język zdradliwy. Zaiste, będą się paść i odpoczywać, a nikt nie będzie ich straszył.

(14) Wesel się, córko Syjonu, wykrzykuj głośno, Izraelu! Raduj się i wykrzykuj radośnie z całego serca, córko jeruzalemska!

(15) Pan oddalił twoich przeciwników, odpędził twoich nieprzyjaciół. Pan, król Izraela, jest pośród ciebie, już nie doznasz nieszczęścia.

(16) W owym dniu powiedzą do Jeruzalemu: Nie bój się, Syjonie! Niech nie opadają twoje ręce!

(17) Pan, twój Bóg, jest pośród ciebie, Mocarz, On zbawi! Będzie się radował z ciebie niezwykłą radością, odnowi swoją miłość. Będzie się weselił z ciebie tak,

(18) Jak się weselą w święta. Usunę spośród ciebie zło, abyś z powodu niego nie doznało hańby.

(19) Oto Ja w owym czasie położę kres wszystkim twoim ciemiężycielom. Wspomogę to, co kuleje, zbiorę to, co rozproszone, obdarzę ich chwałą i sławą w każdym kraju, gdzie doznali hańby.

(20) W owym czasie przywiodę was z powrotem i zgromadzę was w tym czasie. Zaprawdę, obdarzę was sławą i chwałą u wszystkich ludów ziemi, gdy na waszych oczach odmienię wasz los - mówi Pan.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

4th Luty 2016, 23:05
A tak będziemy wkrótce błagać Pana Zastępów:

Jeremiasza 14

(7) Chociaż nasze winy świadczą przeciwko nam, uczyń, o Panie, jak ci każe twoje imię, gdyż liczne są nasze wykroczenia, którymi przeciwko tobie zgrzeszyliśmy!

(Cool O, nadziejo Izraela, jego Wybawco w czasach niedoli! Czemu jesteś jak obcy przybysz w ziemi, jak wędrowiec, który rozbija namiot tylko, aby przenocować?

(9) Czemu jesteś jak mąż strwożony, jak wojownik, który nie może ocalić? Przecie Ty, Panie, jesteś pośród nas, a twoim imieniem jesteśmy nazwani, nie opuszczaj nas!

(20) Uznajemy, Panie, naszą bezbożność, winę naszych ojców, że zgrzeszyliśmy przeciwko tobie.

(21) Nie pogardź nami przez wzgląd na twoje imię, nie dopuść do zbezczeszczenia tronu twojej chwały; wspomnij, a nie zrywaj twojego przymierza z nami!

(22) Czy są między bożyszczami narodów takie, które by spuszczały deszcz? Albo czy niebiosa same dają ulewny deszcz? Czy to nie raczej Ty, Panie, Boże nasz? W tobie pokładamy nadzieję, gdyż Ty czynisz to wszystko.

Oto co mówi Ojciec:

Jeremiasza 14

(17) I powiesz im to słowo: Moje oczy zalewają się łzami dniem i nocą, bez przestanku, gdyż wielką klęską została dotknięta panna, córka mojego ludu, ciosem bardzo bolesnym.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

4th Luty 2016, 23:16
Message reputation : 100% (1 vote)
Zachariasza

Zachariasza
1
(2) Pan rozgniewał się bardzo na waszych ojców.
(3) Lecz powiedz im: Tak mówi Pan Zastępów: Nawróćcie się do mnie - mówi Pan Zastępów - a Ja zwrócę się do was - mówi Pan Zastępów.
(4) Nie bądźcie jak wasi ojcowie, do których przemawiali dawni prorocy, mówiąc: Tak mówi Pan Zastępów: Odwróćcie się od waszych złych dróg i od waszych złych czynów! Lecz oni nie usłuchali i nie zważali na mnie - mówi Pan.
(5) Gdzie są wasi ojcowie? A prorocy - czy żyją wiecznie?
(6) Zaiste, czy moje słowa i moje przykazania, które zleciłem prorokom, moim sługom, nie doszły do waszych ojców, tak że się nawrócili i mówili: Jak Pan Zastępów umyślił postąpić z nami według naszych dróg i naszych czynów, tak z nami postąpił?

2

(5) Potem podniosłem oczy i spojrzałem, a oto był mąż ze sznurem mierniczym w ręku.
(6) I zapytałem go: Dokąd idziesz? Odpowiedział mi: Chcę przemierzyć Jeruzalem, aby zobaczyć, jaka jest jego szerokość i jaka jego długość.
(7) Wtem anioł, który rozmawiał ze mną, wystąpił, a inny anioł wyszedł naprzeciw niego.
(Cool I rzekł do niego: Pobiegnij i powiedz owemu młodzieńcowi tak: Miastem otwartym będzie Jeruzalem, bo mnóstwo w nim ludzi i bydła!
(9) I Ja - mówi Pan - będę jego murem ognistym wokoło i będę chwałą pośród niego!

Czyli Bóg będzie doskonale chronił Swój Lud !

(10) Biada, biada! Uciekajcie z Kraju Północy - mówi Pan, gdyż rozproszyłem was na cztery strony świata - mówi Pan.



(11) Biada! Chrońcie się na Syjonie, którzy jeszcze mieszkacie u córki babilońskiej,

Przypominam :

Objawienie Jana 18
(1) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.

(2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.

(3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.

(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,

(5) Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.

Wracając :

(12) Gdyż tak mówi Pan Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka.
(13) Oto Ja podniosę rękę przeciwko nim i staną się łupem własnych niewolników, i poznacie, że posłał mnie Pan Zastępów.
(14) Wykrzykuj z radości i wesel się, córko syjońska, bo oto Ja przyjdę i zamieszkam pośród ciebie - mówi Pan.
(15) W owym dniu przyłączy się do Pana wiele narodów i będą moim ludem, i zamieszkają wśród ciebie, i poznasz, że Pan Zastępów posłał mnie do ciebie.
(16) I weźmie Pan Judę w posiadłość dziedziczną, jako swój dział w ziemi świętej, i znowu obierze Jeruzalem.
(17) Niech umilknie przed Panem wszelkie ciało, gdyż Pan już rusza ze swojego miejsca świętego.

7

(12) Zatwardzili swoje serca jak diament, aby nie musieć słuchać zakonu i słów, które Pan Zastępów posyłał do nich przez swego Ducha za pośrednictwem dawnych proroków. Dlatego Pan Zastępów wybuchnął wielkim gniewem.


(13) Stało się więc tak, jak On wołał, a oni nie słuchali, tak też, gdy oni będą wołać, Ja ich nie wysłucham - mówi Pan Zastępów.

(14) I rozrzuciłem ich huraganem pomiędzy wszystkie narody, których nie znali, a pozostała po nich ziemia spustoszona, tak że nikt tamtędy nie przechodził. A tak przepiękny kraj zamienili w pustynię.

8

(7) Tak mówi Pan Wszechmocny: Oto Ja wybawię mój lud z ziemi na wschodzie i z ziemi na zachodzie słońca.

(Cool Sprowadzę ich i zamieszkają w Jeruzalemie, i będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem w prawdzie i w sprawiedliwości.

(9) Tak mówi Pan Wszechmocny: Niech się wzmocnią wasze ręce, gdy w tych dniach słuchacie tych słów proroków, zwiastowanych od dnia, kiedy położono fundament pod budowę domu, świątyni Pana Wszechmocny!
(10) Gdyż przed tym czasem ani praca ludzka, ani praca zwierzęcia nie była wynagradzana. Czy kto wychodził, czy kto przychodził, nie był bezpieczny od wroga, bo ja podjudzałem wszystkich ludzi, jednych przeciwko drugim.
(11) Lecz teraz nie zachowam się wobec resztki tego ludu tak, jak dawniej, mówi Pan Wszechmocny:
(12) Siew będzie spokojny, krzew winny wyda swój owoc, ziemia wyda swój plon, niebiosa udzielą swej rosy. Wszystko to dam resztce tego ludu w dziedziczne posiadanie.

(13) I stanie się tak: Jak byliście, domu Judy i domu Izraela, przekleństwem wśród narodów, tak wybawię was i będziecie błogosławieństwem! Nie bójcie się, niech się wzmocnią wasze ręce!

(14) Gdyż tak mówi Pan Wszechmocny: Jak postanowiłem wyrządzać wam zło, gdy wasi ojcowie pobudzali mnie do gniewu - mówi Pan Wszechmocny - i nie żałowałem tego,
(15) Tak znowu postanowiłem w tych dniach czynić dobrze Jeruzalemowi i domowi Judy. Nie bójcie się!
(16) To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój!
(17) Nie knujcie złego w swoim sercu jeden przeciwko drugiemu i nie lubujcie się w krzywoprzysięstwie, gdyż tego wszystkiego nienawidzę - mówi Pan.

9
(9) Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska! Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy.

(10) I zniszczy wozy wojenne z Efraima i rumaki z Jeruzalemu, a łuki wojenne będą połamane. I ogłosi pokój narodom, a jego władza będzie od morza do morza i od Eufratu aż po krańce ziemi.

(13) Albowiem łuk mój jest napięty, o Judo, nałożyłem nań strzałę, o Efraimie, Pobudziłem twoich synów, Syjonie, przeciwko twoim synom i synom Jawana, i uczynię z ciebie miecz bohaterstwa.

(14) Pan ukaże się nad nimi, jego strzała wyleci jak błyskawica. Wszechmogący Pan zatrąbi na rogu i nadciągnie w huraganach południa.

(15) Pan Zastępów będzie ich osłaniał, zwyciężą i podepczą procarzy, będą pić ich krew jak wino i będą jej pełni jak czasza ofiarna, jak narożnik ołtarza.

(16) W owym dniu da im Pan, ich Bóg, zwycięstwo, będzie pasł swój lud jak trzodę. Doprawdy, jak klejnoty diademu będą błyszczeć nad jego krajem.

(17) O, jak dobrze będzie i jak pięknie! Zaiste, zbożu da wzrost i winu, młodzieńcom i dziewicom.

10

(6) I wzmocnię dom Judy, i wybawię dom Józefa. Sprowadzę ich z powrotem, gdyż lituję się nad nimi. I będą takimi, jak gdybym ich nie odrzucił, Ponieważ Ja jestem Panem, ich Bogiem, i wysłucham ich.

(7) Efraim stanie się podobny do bohatera, a ich serce radować się będzie jakby od wina. Ich synowie zobaczą to i będą się radować, ich serce będzie się weselić w Panu.

(Cool Zaświstam na nich i zgromadzę ich, gdyż ich odkupię; i będą tak liczni jak niegdyś.

(9) Chociaż ich rozproszyłem pośród ludów, jednak będą pamiętali o mnie w dalekich krajach, odchowają swoje dzieci i wrócą.

(10) Sprowadzę ich z powrotem z ziemi egipskiej i zgromadzę ich z Asyrii. Sprowadzę ich do ziemi Gilead i do Libanu, lecz nie starczy dla nich miejsca.


ziemia Gilead gdzie jest?

Gilead – biblijna kraina w Zajordaniu, pomiędzy rzekami Arnon i Jarmuk

rzeka Arnon i Jarmuk :

[img]Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 2yw8qiv[/img]
[img]Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Ic0ikg[/img]

oraz Liban :
[img]Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 2z5obo5[/img]

znów mowa o półwyspie Arabskim !



(11) Gdy będą przechodzili przez niebezpieczne morze, On w morzu rozbije fale, i wyschną wszystkie głębie Nilu. Upokorzona też będzie pycha Asyrii, a berło władcy Egiptu zniknie.

(12) I wzmocnię ich w Panu, i będą postępowali w jego imieniu - mówi Pan.

14

6) W owym dniu stanie się tak: Nie będzie ani upału, ani zimna, ani mrozu.

(7) I będzie tylko jeden ciągły dzień, zna go Pan, nie dzień i nie noc, a pod wieczór będzie światło.

(Cool I stanie się w owym dniu, że popłyną żywe wody z Jeruzalemu, połowa do morza na wschodzie, a połowa do morza na zachodzie, i tak będzie w lecie i w zimie.

(9) I będzie Pan królem całej ziemi. W owym dniu Pan będzie jedyny i jedyne będzie jego imię.

(10) Cały kraj będzie przemieniony w równinę, od Geby aż do Rimmonu na południu. Lecz Jeruzalem będzie leżeć wysoko i pozostanie na swoim miejscu od Bramy Beniamina aż do Bramy Narożnej i od wieży Chananela aż do tłoczni królewskich.

(11) Tam będą mieszkali, bo nie będzie już klątwy. Jeruzalem będzie żyć bezpiecznie.








_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

8th Luty 2016, 12:44
Ks. Powt. Prawa 11 napisał:
(26) Oto ja kładę dziś przed wami błogosławieństwo i przekleństwo.

(27) Błogosławieństwo, jeżeli będziecie słuchać przykazań Pana, Boga waszego, które ja wam dziś daję;

(28) A przekleństwo, jeżeli nie będziecie słuchać przykazań Pana, Boga waszego, i zejdziecie z drogi, którą wam dziś wskazuję, i pójdziecie za innymi bogami, których nie znacie.


Nasi Ojcowie zeszli z tej drogi i temu wisi nad nami przekleństwo.

Zachariasza 14 napisał:
(11) Tam będą mieszkali, bo nie będzie już klątwy. Jeruzalem będzie żyć bezpiecznie.

Temu jesteśmy w niewoli . Ponieważ nasi przodkowie zeszli z tej drogi . Chociaż Bóg wyraźnie ostrzegł przed konsekwencjami.



_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

8th Luty 2016, 13:10
Message reputation : 100% (3 votes)
http://www.tvn24.pl/kataib-hezbollah-arabska-interwencja-otworzy-bramy-piekiel,617386,s.html

Kolejne panstwa chca wyslac wojska do Syrii. Juz tam sa:
Rosja
USA
Chiny
Francja
Wielka Brytania
Turcja
Maja dolaczyc Arabia Saudyjska i Emiraty Arabskie.
Mi to wyglada na uniemozliwienie przedostania sie LUDU BOZEGO na polwysep arabski.
Ale BOG ma na to sposob:
Ksiega Micheasza (Mi2)

(13) Przed nimi pójdzie ten, który będzie łamał szyki, przełamie opór na przedzie, przejdą przez bramę i wyjdą. Przed nimi będzie kroczył ich Król, a Pan będzie na ich czele.

Caly polwysep arabski jest otoczony przez wojsko lub organizacje terrorystyczne.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

8th Luty 2016, 13:52
Pow. Prawa 28 napisał:

(58) Jeżeli nie będziesz pilnie spełniał wszystkich słów tego zakonu, zapisanych w tej księdze, w bojaźni przed chwalebnym i strasznym imieniem Pana, Boga twego,

(59) To Pan niezwykłymi ciosami ugodzi ciebie i twoje potomstwo, ciosami potężnymi i długotrwałymi, chorobami złymi i długotrwałymi,

Jak wiemy przodkowie nie wywiązali się z zakonu .


(64) I rozproszy cię Pan pomiędzy wszystkie ludy od krańca po kraniec ziemi, i będziesz tam służył innym bogom, których nie znałeś ani ty, ani twoi ojcowie, bogom z drewna i kamienia.

(65) Ale i u tych narodów nie będziesz miał wytchnienia i nie będzie odpoczynku dla stopy twojej nogi, lecz Pan da ci tam serce zatrwożone, oczy przygasłe i duszę zbolałą.

(66) Życie twoje będzie ustawicznie zagrożone i lękać się będziesz nocą i dniem, i nie będziesz pewny swego życia.

(67) Rano będziesz mówił: Oby już był wieczór, a wieczorem będziesz mówił: Oby już było rano, z powodu trwogi twego serca, która cię ogarnie, i na widok tego, co będziesz oglądał twymi oczyma.

Dokładnie to co dotyczy się Nas codziennie !

Powtórzonego Prawa 30
(1) Gdy tedy przyjdzie na cię to wszystko, błogosławieństwo i przekleństwo, które ci przedłożyłem, i weźmiesz je sobie do serca pośród wszystkich narodów, dokąd wypędzi cię Pan, Bóg twój,

(2) I nawrócisz się do Pana, Boga twego, i będziesz słuchał jego głosu zgodnie z tym wszystkim, co ja ci dziś nakazuję, ty i twoi synowie, z całego serca twego i z całej duszy twojej,

(3) To wtedy przywróci Pan, Bóg twój, twoich jeńców i zmiłuje się nad tobą, i zgromadzi cię z powrotem ze wszystkich ludów, gdzie cię rozproszył Pan, Bóg twój.

(4) Choćby twoi wygnańcy byli na krańcu nieba, to i stamtąd zgromadzi cię Pan, Bóg twój, i stamtąd cię zabierze,

(5) I sprowadzi cię Pan, Bóg twój, do ziemi, którą posiadali twoi ojcowie, i posiądziesz ją i ty, i uczyni cię szczęśliwszym i liczniejszym od twoich ojców,

(6) I obrzeże Pan, Bóg twój, twoje serce i serce twego potomstwa, abyś miłował Pana, Boga twego, z całego serca twego i z całej duszy twojej, abyś żył.

(7) Włoży zaś Pan, Bóg twój, wszystkie te przekleństwa na twoich nieprzyjaciół i na tych, którzy cię nienawidzili i prześladowali.

(Cool Ty zaś nawrócisz się i będziesz słuchał głosu Pana, i spełniał wszystkie jego przykazania, które ja ci dziś nadaję.

(9) Obficie obdarzy cię Pan, Bóg twój, dobrem w każdym dziele twoich rąk, w twoim potomstwie, w rozpłodzie twojego bydła, w plonie twojej ziemi, gdyż Pan znów radować się będzie twoją pomyślnością, jak radował się twoimi ojcami,



Pow.Prawa 31 napisał:

(29) Wiem bowiem, że po mojej śmierci ulegniecie całkowitemu zepsuciu i zejdziecie z drogi, którą wam nakazałem, i spotka was w przyszłości nieszczęście, bo będziecie czynić to, co jest złe w oczach Pana, drażniąc go dziełem swoich rąk.


Mojżesz wręcz przepowiedział zagładę Izraela. dlaczego ?

(27) Znam bowiem twój upór i twój twardy kark. Wszak oto już dziś, gdy jeszcze żyję między wami, byliście oporni wobec Pana, a cóż dopiero po mojej śmierci?



Zwróćmy też uwagę na inne podobieństwa w wyprowadzeniu ludu :

Powt. Prawa 31 napisał:

(8) Pan sam pójdzie przed tobą i będzie z tobą. Nie zawiedzie i nie opuści cię; nie bój się więc i nie trwóż się!

Tak jak mówiliśmy wcześniej Bóg zapowiada ze będzie szedł na przedzie i będzie zamykał też koniec ludu . Tak i kiedyś było !

Natomiast tak jak pisałem wcześniej że nie będziemy potrzebować ani jedzenia ani picia, oraz nawet buty nie będą się zdzierały

Powt. Prawa 29 napisał:
(4) Prowadziłem was przez czterdzieści lat po pustyni, a nie zetlały wasze szaty na was i nie zbutwiało twoje obuwie na twoich nogach.

(5) Chleba nie jadaliście, wina i mocnego napoju nie pijaliście, abyście poznali, że Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

W ramach przypomnienia :




Izajasza 5
27) Nikt wśród nich nie jest zmęczony ani się nie potyka, nikt nie drzemie ani nie śpi. Nie rozluźnia się pas na jego biodrach, nie rozrywa się rzemyk jego sandałów.

Izajasza 49
(10) Nie będą łaknąć ani pragnąć, nie dokuczy im gorący wiatr ni żar słoneczny, bo ten, który lituje się nad nimi, będzie ich prowadził i zawiedzie ich do krynicznych wód.


Analogia znów uderzająca !

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

8th Luty 2016, 15:00
Message reputation : 100% (1 vote)
levrone55 napisał:http://www.tvn24.pl/kataib-hezbollah-arabska-interwencja-otworzy-bramy-piekiel,617386,s.html

Kolejne panstwa chca wyslac wojska do Syrii. Juz tam sa:
Rosja
USA
Chiny
Francja
Wielka Brytania
Turcja
Maja dolaczyc Arabia Saudyjska i Emiraty Arabskie.
Mi to wyglada na uniemozliwienie przedostania sie LUDU BOZEGO na polwysep arabski.
Ale BOG ma na to sposob:
Ksiega Micheasza (Mi2)

(13) Przed nimi pójdzie ten, który będzie łamał szyki, przełamie opór na przedzie, przejdą przez bramę i wyjdą. Przed nimi będzie kroczył ich Król, a Pan będzie na ich czele.

Caly polwysep arabski jest otoczony przez wojsko lub organizacje terrorystyczne.


Hmmm... to rzeczywiście na to wygląda. Rosjanie niby zwalczają ISIS ale za wiele się tam już nie dzieje. Tak, jakby czekano no coś. Wszyscy na coś czekają. Z pozoru jest walka z ISIS ale tak naprawdę nie wiadomo dokładnie co się tam dzieje. A widać wyraźnie blokadę Izraela oraz Półwyspu Arabskiego czyli pustynię, po której wędrowali Izraelici.

Oni bardziej wierzą w Boga niż wielu z nas!

Wczoraj czytałem o Lucyferze, czyli teleskopie Watykanu w Arizonie i okazuje się, że są w nim zamontowane specjalne soczewki wklęsłe, za pomocą których można widzieć  niewidzialne gołym okiem anioły i demony, czyli istoty duchowe.

Liksar... musimy zdać sobie sprawę z tego, że Lud Boży, twardego karku nadal nie będzie masowo przechodził na stronę Boga przed ukazaniem się Chrystusa czy otwarciem Nieba. To dzieło Boga.

Nasze zadanie to informowanie o tym wszystkim i w odpowiednim momencie Bóg zadziała i wtedy otworzy im oczy. Ja to rozumiem w ten sposób, że trzeba pobudzić jak największą ilość ludzi do modlitw do Boga o pomoc.

Nie będą tego tłumy ale z tych, którzy to zrozumieją Bóg wybierze 144.000 króli. Dopiero w momencie porwania i w czasach 100% ostatecznym zrozumiemy to wszyscy dokładnie, jak podaje Jeremiasz.

Zwróćmy uwagę na sytuację. Watykan straszliwie się spieszy a przyczyny nie są dobrze znane. Rosja z Putinem niby zwalcza terroryzm ale czekają na coś i na to coś są przygotowani.

Oni wiedzą więcej niż my, ponieważ mają informacje z pierwszej ręki czyli od upadłych aniołów.

Nam pozostaje działalność jak dotychczas i pobudzanie innych do nieco większej aktywności, aby Bóg mógł wybrać oraz... wysłuchać próśb.

Sytuacja robi się niezwykle ciekawa a mnie ostatnio wręcz pchano do napisania tych dwóch artykułów. Moim zdaniem broń Prawdy jest bardzo mocna i wielu ludzi zacznie myśleć.

Ale nie kalkulujmy sobie w stylu - eh - zanim cały naród się obudzi to upłynie jeszcze parę lat!

Nie tędy droga. Może wystarczy 100.000 obudzonych co na tyle milionów rodaków to jest mała liczba, ale z pewnością wystarczy.

Dostaję gęsiej skóry na myśl, co w chwili obecnej obserwujemy. Zwłaszcza, że Bóg obiecał... niespodziankę i zaskoczenie.

Naszym celem jest obudzić panny mądre, a głupie połapią się znacznie później! bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

9th Luty 2016, 23:29
To sa wiadomosci z tvn ale jesli prawda to robi sie goraco...
Brytyjczycy już w tej chwili transportują mostami powietrznymi setki pojazdów opancerzonych,czołgów, zestawów ciężkiej artylerii i ciężarówek do Jordanii. Żołnierze ruszą na pustynię w najbliższych dniach (http://www.tvn24.pl)

http://www.tvn24.pl/brytyjscy-zolnierze-przecwicza-przygotowanie-do-wojny-z-rosja,617851,s.html
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

10th Luty 2016, 07:37
U mnie, wczoraj przez całe popołudnie przelatywały nad głową myśliwce. Nisko i powoli leciały w kierunku zachodnim, co mnie zdziwiło ponieważ lotnisko wojskowe jest w krzesinach za południową granicą miasta i zazwyczaj takie manewry odbywały się po tamtej stronie. Ja mieszkam za północną granicą miasta, a te F16 leciały jak gdyby w określonym kierunku, a nie po drodze do bazy..hmm
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

10th Luty 2016, 12:18
Message reputation : 100% (1 vote)
Chyba znalazłem odpowiedź na powyższe!!!

Izajasza 43

(12) Ja zwiastowałem, wybawiałem i opowiadałem, a nie kto inny wśród was, i wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - a Ja jestem Bogiem

(13) I nadal nim będę, a nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki. Gdy Ja coś czynię, któż to zmieni?

(14) Tak mówi Pan, wasz Odkupiciel, Święty Izraelski: Ze względu na was skierowałem wyprawę do Babilonu, skruszyłem wszystkie zawory więzień, w biadanie przemienię też radosne okrzyki Chaldejczyków.

[Czyżby mowa o islamistach??]

(15) Ja, Pan, jestem waszym Świętym; Ja, Stwórca Izraela, jestem waszym Królem.

(16) Tak mówi Pan, który toruje drogę przez morze i ścieżkę przez potężne wody,

(17) Który wyprowadza do boju wozy i konie, wojsko i siły zbrojne razem; a oto leżą i już nie powstaną, zgaśli, spłonęli jak knot.

Wygląda na to, że sam Bóg ingeruje w działania mające na celu wyprowadzenie wojsk w okolice, do których będzie zmierzał Lud Boży tak, aby zniszczyć je w odpowiednim czasie!!!

Coś mi się widzi, że Ojciec szykuje wielką czystkę na terenach Ziemi Obiecanej!!

What a Face
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

10th Luty 2016, 14:18
No i jeszcze ta baza która się pojawiła w kwietniu tamtego roku...



Google Earth ujawnił tajemniczą i, jak dotąd, bezimienną bazę lotniczą na pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pobliżu granicy państwowej z Omanem i Arabią Saudyjską. Niewykluczone, że tworzona jest w obawie przed ewentualnym konfliktem z Iranem.

Rozbudowywana baza leży w południowo-wschodniej części ZEA. Możliwe jest - biorąc pod uwagę lokalizacji nowego obiektu - że może ona odegrać dużą rolę w przypadku wojskowych operacji prowadzonych przeciwko rebeliantom w Jemenie.
Z drugiej strony, mając świadomość tego, że kryzys w tym kraju wybuchnął już kilka miesięcy temu, trudno więc przypuszczać, że akurat ta wojna mogła być przyczyną szybkiej rozbudowy lotniska w ZEA. Bardziej prawdopodobne jest to, że modernizacja jest wynikiem obaw związanych z ewentualnym konfliktem z Iranem.
Na razie nie widać śladów użytkowania.

Hmm...też daje trochę do myślenia w dodatku że jak narazie baza poprostu sobie czeka na coś.

http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,z50bc8

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

10th Luty 2016, 19:31
("21) A Pan szedł przed nimi w dzień w słupie obłoku, by ich prowadzić w drodze, a w nocy w słupie ognia, aby im świecić, żeby mogli iść dniem i nocą.

(22) Nie ustępował sprzed ludu słup obłoku w dzień ani słup ognia w nocy"

Ks.Wyjścia 13,21

Tu jest dokładny opis Bożej ochrony ze Starego Testamentu  czy pomożecie mi znaleźć opis "naszej" ochrony, która ma się wydarzyć , kurczę  zapomniałam gdzie to jest Razz

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

10th Luty 2016, 19:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Chodziło Ci może o to?

Micheasza 2:13 napisał:
(13) Przed nimi pójdzie ten, który będzie łamał szyki, przełamie opór na przedzie, przejdą przez bramę i wyjdą. Przed nimi będzie kroczył ich Król, a Pan będzie na ich czele.

.albo to:

Izajasza 52:12 napisał:
(12) Bo wyjdziecie nie jakby w nagłym pośpiechu ani nie pójdziecie jakby w ucieczce. Pan bowiem pójdzie przed wami i Bóg Izraela zamknie wasz pochód.

bounce
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

10th Luty 2016, 20:04
dziękuję- trafi to oczywiście na Opokę Wink

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Sponsored content

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 2 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach