Go down
Marysia87
Marysia87
Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Naturalne antybiotyki Empty Naturalne antybiotyki

on 27th Styczeń 2016, 02:29
Srebro koloidalne:

http://www.dobreziola.com/2015/06/srebro-koloidalne-do-picia-czy-tez-nie.html

Srebro koloidalne to produkt stworzony przez rozpuszczenie niewielkich cząsteczek srebra w płynie.
Srebro jest znane ze wzmacniania układu odpornościowego i z wspierania organizmu w walce z chorobami. Najczęściej możesz je kupić w formie płynnej. Na rynku jest wiele firm, które sprzedają srebro koloidalne, dlatego należy zwrócić uwagę na wielkość cząstek. Najlepsze srebro szybko wchłania się do organizmu z uwagi na niewielkie cząsteczki.
Potwierdzono, że srebro ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne – wszystkie bakterie giną pod jego wpływem w ciągu kilku minut.

Od kiedy stosuje się srebro koloidalne?

Działanie srebra znano już w starożytnej Grecji, kiedy najbogatsi obywatele jedli ze srebrnych naczyń i używali sztućców wykonanych z tego metalu.
W czasie epidemii dżumy, sztućce wykonane ze srebra chroniły ludzi przed zachorowaniami. Ludzie zauważyli, że srebro nie ulega korozji i zaczęli je stosować na rany już w czasie Wojny Secesyjnej. Srebro może delikatnie brudzić skórę, skąd wzięło się powiedzenie „błękitna krew”.Następnie odkryto zbawienny wpływ srebra na oczy noworodków i na leczenie gruźlicy.
Srebro koloidalne jest stosowane od lat 20 XX wieku, a od lat 70. jest najlepszą metodą terapii poparzeń. Jak widzisz, srebro koloidalne jest przebadane bardzo dokładnie. Nigdy nie wykryto jego działań niepożądanych, czego nie można powiedzieć o antybiotykach.

Jak działa srebro koloidalne?

Srebro koloidalne ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i wzmacnia organizm. Nie ma także działań ubocznych i nie reaguje z lekami. Bardzo ważne jest to, że srebro zabija nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Jego działanie jest skomplikowane – po kontakcie z bakterią hamuje powstawanie enzymów, które są konieczne do jej życia. W przeciwieństwie do leków, srebro nie jest pochłaniane przez bakterie i działa przez cały czas.
Srebro niszczy takie mikroorganizmy, jak:

 • bakterie beztlenowe i tlenowe

 • wirusy

 • drożdże

 • pleśnie


Zauważono, że srebro koloidalne hamuje rozwój patogenów, tworząc środowisko, w którym nie mogą się one rozwijać i rozmnażać. Dzięki temu, nie powstają mutacje i pokolenia bakterii, które byłyby odporne na działanie srebra koloidalnego.
Podczas badań laboratoryjnych wykazano, że wszystkie z wyżej wymienionych organizmów po krótkim kontakcie ze srebrem koloidalnym, są martwe. Dotyczy to także pasożytów, zabijanych już w stadium jaja.
Jeśli często chorujesz na:

 • przeziębienia

 • grypę

 • problemy żołądkowe (wzdęcia, biegunki)

 • kandydozy (zakażenia grzybicze),


srebro koloidalne będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Trwają także badania nad wpływem srebra koloidalnego na wirusa HIV i AIDS, a wyniki, które poznaliśmy do tej pory, są bardzo obiecujące.
Mechanizm, który pozwala na pozbycie się wirusów i bakterii, jest skuteczny także podczas leczenia nowotworów. Guzy nowotworowe powstają wtedy, gdy rozregulowuje się proces powstawania nowych tkanek, a srebro potrafi zahamować ten stan.
Ta substancja ma silne działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, dlatego wpływa pozytywnie także na inne problemy zdrowotne. Ludzie, którzy przyjmują srebro koloidalne, szybko widzą, że przestają im dokuczać inne problemy zdrowotne.
Srebro poprawia komunikację między komórkami w organizmie, dlatego działa bardzo szybko. Inne zastosowania srebra koloidalnego, to na przykład:

 • Leczenie chorób dziąseł

 • Leczenie zapalenia spojówek

 • Leczenie wrzodów

 • Usuwanie kurzajek

 • Zmniejszanie podrażnień (na przykład po ugryzieniu owadów)

 • Leczenie łuszczycy, trądziku i innych chorób skóry


Tych zastosowań jest o wiele więcej. 

Czy srebro koloidalne można pić?

To pytanie zadaje wiele osób, szczególnie po tym jak z aptek zniknęło jedyne srebro, które miało rejestrację jako suplement diety - firmy Biomedica.

Dlaczego srebro koloidalne do picia zniknęło ze sklepów i aptek ?

Odpowiedź jest bardzo prosta i postaram się w kilku zdaniach odpowiedzieć Państwu na to pytanie .
Otóż jakieś 2,  może 3 lata temu Włodarze unii Europejskiej doszli do wniosku, że trzeba wycofać z listy dodatków do żywności właśnie srebro .

A dlaczego tak się stało ? 
Srebro koloidalne jako suplement diety był to produkt niewygodnydla olbrzymich koncernów farmaceutycznych, które traciły pieniądze na tym, że ludzie pili srebro , a nie kupowali chemicznych antybiotyków, na których badania przecież wydają ogromne pieniądze. Wiadomo, że oficjalnie nie da się tego potwierdzić  , jednak jako człowiek, który pracuje wiele lat w tej branży spotkałem się z wieloma produktami, które pomimo tego, że pomagały ludziom pozbyć się pewnych dolegliwości , zostały szybko wycofane z rynku w "cudowny sposób"
W kolejnych postach opiszę takie przypadki ale w tym pozostajemy przy srebrze koloidalnym.

Firma Biomedica broniła się wszystkim możliwymi sposobami, jednak wywalczyli tylko tyle, że mogli wyprzedać partie, która swoją datę ważności miała do 28 Listopada 2014 roku. Od tego czasu ich flagowy produkt zniknął z rynku ..

Co teraz ?

Oczywiście srebro koloidalne jako produkt nie zniknęło całkowicie z rynku.  Bardzo szybko pojawiło się wielu producentów sreber ( rodzimych i zagranicznych), którzy za pośrednictwem Internetu próbują sprzedawać swoje produkty twierdząc, że akurat ich produkt jest najlepszy. Wśród tych produktów są takie które zasługują na uwagę ale są i takie, których trzeba się wystrzegać, gdyż nie każde z nich można bezkarnie pić ! 

Po pierwsze nie polecam picia sreber, które są żółte, lub zmieniają swój kolor podczas kontaktu ze światłem - są to srebra jonowe, którenie są bezpieczne !

Srebra jonowe mają to do siebie, że reagują z kwasem żołądkowym i wskutek tej reakcji powstaje chlorek srebra, który pod wpływem sił Van der Walsa tworzy bardzo duże skupiska cząstek. Cząstki te mogą gromadzić się pod skórą . Pod wpływem światła chlorek srebra rozkłada się i wydziela metaliczne srebro , które ma strukturę sporych i niejednorodnych cząstek i w ten sposób może powstać srebrzyca !Srebra jonowe dostępne na rynku polskim ( osobiście nie polecam)


a) Jonowe srebro koloidalne Argentum firmy Auraglob Trade ( dostępne w wielu wersjach w zależności od koncentracji ) jednak już po samym kolorze widać, że jest żółte więc w mojej opinii nie jest bezpieczne ! Dodatkowo sprzedawane w plastikowej butelce ...
Naturalne antybiotyki Trix

b) Jonowe srebro koloidalne firmy TRIX  ( firma pochodzi ze Słowacji ) -
po wylaniu z butelki srebro zmienia swój kolor. Świadczy to o tym, że srebro jest produkowane tradycyjną metodą i jest jonowe !


 UWAGA - bardzo ważne. Producent ten posługuje się pewną bardzo sprytną sztuczką, która ma zachęcić do kupowania jego produktu . Umieszcza na portalu Youtube filmik, w którym to dokonuje pomiaru za pomocą urządzenia DTS wszystkich sreber , które są na rynku . Próbuje ośmieszyć konkurencje porównując wszystkie srebra i mierząc je tym samym urządzeniem  !

Spieszę z wyjaśnieniami wszystkim, którzy po jego obejrzeniu twierdzą , że pozostali producenci oszukują  ... nic bardziej mylnego.


Metoda TDS wykorzystywana też do pomiaru koloidów jest zmodyfikowaną metodą opartą o przewodnictwo elektryczne roztworów wodnych soli, kwasów i zasad.  Wykorzystuje ona przewodnictwo jonowe substancji rozpuszczonych.  Niejonowe koloidy wytwarzane w wodzie destylowanej lub demineralizowanej, która w zasadzie nie przewodzi prądu elektrycznego nie mogą być mierzone na zawartość cząsteczek o ile te w jakiś sposób nie rozpuszczają się w wodzie Nanocząsteczki zawieszone w wodzie demineralizowanej przewodzą prąd elektryczny ale miedzy nimi znajduje się woda, która prądu nie przewodzi.  W związku z tym taki koloid, szczególnie w koncentracjach poniżej 1000 PPM, nie będzie miał tego samego wskaźnika przewodnictwa TDS jak prawdziwa zawartość koloidu w określona w PPM.

Jeśli jednak zastosujemy to samo badanie do koloidów otrzymywanych metodą chemiczną czyli jonowych, ponieważ w tym przypadku obok cząstek metalicznych występują także szkodliwe dla człowieka jony metali, będzie tutaj występował wysoki poziom zawartości (PPM). 

Otóż prawda jest taka, że pomiar TDS jest wiarygodny tylko i wyłącznie w przypadku jonowych koloidów !!!   Pomiar sreber niejonowych nie jest miarodajny !!! Niestety większość osób oczywiście nie zdaje sobie z tego sprawy .

Dla zainteresowanych wnikliwą i naukową analizą składu koloidów polecamy artykuł Doktorów Francis S. Key i George Maass  „Determining The Properties of Colloidal Silver


Srebra niejonowe , które warte są uwagi


1) Nano Srebro koloidalne 25 ppm  - firma Vitacolloids ( marka sklepu Vitamarket.pl )
    W mojej opinii jest to srebro, które otrzymało największe notowania , z racji tego, iż  • jest niejonowe, 
 • wolne od chemicznych zanieczyszczeń 
 • posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną.
  Sprawdzić to można zwykłą metodą organoleptyczną . Kiedy wziąłem na język kilka kropel od razu czuć jestintensywny metaliczny, podchodzący pod gorzkawy posmak. Świadczy to o tym, że nanocząsteczki w postaci płatków ( płytek) całą powierzchnią przylegają do kubków smakowych powodując intensywne , nie porównywalne z innymi srebrami doznania smakowe.

  Płaska nanocząsteczka w tym srebrze jest opatentowana ! Metodę jej pozyskiwania opracował prof. Bieguński !
Popatrzcie sobie jaka różnica jest pomiędzy koloidami Vitacolloids a innymi .

2) Drugim produktem, na który można zwrócić uwagę jest srebro Proaktiv AG 250  Uwaga!  Pomimo oznaczenia AG250 - produkt ma 25 ppm podobnie jak srebro Vitacolloids.Podobnie jak poprzednik jest to niejonowe, niechemiczne srebra , ale ten produkt, nie jest produkowany w oparciu o metodę prof. Bieguńskiego ,  dlatego smak jego , pomimo tego samego stężenia nie jest już tak intensywny . Świadczy to o tym, że ma słabsze działanie , gdyż powierzchnia czynna jest mniejsza


Oczywiście wszystkie te produkty zarówno jonowe i niejonowe mają na etykietach informację tylko i wyłącznie o stosowaniu zewnętrznym.

Osobiście jednak już od wielu lat stosowałem wewnętrznie Srebro, najpierw Proaktiv, a ostatnio już tylko i wyłącznie srebro Vitacolloids - http://vitamarket.pl/p1071-Ag100-Srebro-Koloidalne-300-mililitrow.html  i mam się dobrze.   uważam, że to najlepsze srebro na rynku. Oczywiście z wiadomych względów w żadnym sklepie internetowym nie dowiesz się tego, że srebro koloidalne można pić bo ten kto o tym pisze może zostać pociągnięty do odpowiedzialności . Ten blog jest moimi prywatnymi przemyśleniami, dlatego nikomu nie każe pić srebra koloidalnego czy jak kto woli wody srebrnej... ale zachęcam do refleksji i przemyśleń . Ja piję i daję nawet swoim dzieciom - i nie muszę używać antybiotyków. Co Ty zrobisz ... Twoja sprawa .

W jaki sposób używa się srebra koloidalnego?

Wszystko zależy od stężenia. Jeśli kupisz srebro koloidalne 25 ppm, będziesz mógł skorzystać z jego właściwości już przy małych dawkach. Zalecana dawka srebra dla osoby ważącej 70 kilogramów to około 325 mcg. więc dawkowanie dzienne - do 15 ml.  
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach