Zbawienie Narodu Wybranego przez Boga
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 8th Styczeń 2016, 13:32
tu z kolei mamy dłuższą listą zbuntowanych aniołów, jak widać niektóre imiona się powtarzają min. tego który weźmie cały ciężar odpowiedzialności na siebie Azazel. Czyli było dwóch?  Suspect


1 Jednakże po tym wyroku nadal będą przerażać i prowokować mieszkańców ziemi za to, że im to pokazali.
2 Oto imiona tych aniołów: pierwszym z nich jest Szernijaza, drugim Artakifa, trzecim Armen, czwartym Kokabiel, piątym Turiel, szóstym Ramiel, siódmym Daniel, ósmym Nukael, dziewiątym Barakiel, dziesiątym Azazel, jedenastym Armaros, dwunastym Batriel, trzynastym Basasael, czternastym Ananel, piętnastym Turiel, szesnastym Samsiel, siedemnastym Jedtarel, osiemnastym Tumiel, dziewiętnastym Turiel, dwudziestym Rumiel, dwudziestym pierwszym Azazel.

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 8th Styczeń 2016, 14:17
Możliwe, zważ że jeden z upadłych nazywa się Daniel, a wiemy że Daniel to też król .. po prostu czasami imiona się powtarzają tak jak u nas Very Happy Sam w klasie mam np. 2 Artura.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 8th Styczeń 2016, 15:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Dobrze, że księga Henocha jest w Biblii Mesjańskiej. Ta księga pokazuje wiele rzeczy m.in. udowadnia wraz z innymi Biblijnymi księgami, że ziemia nie jest kulą ani wypukłą ani wklęsłą.

Z aktami Piłata to także dobry pomysł. Pamiętajmy Piłat to nie był zapewne tylko wysokiej rangi urzędnik Rzymu, to zapewne była hybryda lub nawet nefilim. Dlaczego tak sądzę??? Ponieważ Imperium Rzymskie było czwartą Bestią z księgi Daniela a zatem władzę i wysokie urzędy sprawowało potomstwo upadłych aniołów.

Z akt Piłata widać moim zdaniem jak mocny cios szatanowi i jego upadłym aniołom zadał Isus, który przekonał do powrotu do Boga ich człowieka - Piłata. Zresztą Piłat został zamordowany podobnie jak inny nefilim lub hybryda Kennedy - który też się sprzeciwł szatanowi.

Moim zdaniem po nawróceniu Piłata, szatan zorientował się jak niebezpieczny był i jest Isus. Dlatego wysłał Pawła - który najprawdopodobniej był (czyli może nadal jest) upadłym aniołem. Przecież listy Pawła to pokaz niezwykłej inteligencji i krętactwa Talmud się przy nich chowa nie wspominając o Koranie.

Co do samej księgi Henocha.
Otóż księga Henocha pokazuje nam hierarchie w niebie i relacje Boga - Ojca z Synem Isusem.

Niestety Brein Breaker wykorzystał księgę Henocha w niegodziwym celu a mianowicie udowadnianiu, że Isus to syn szatana:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2016/01/01/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-37-kontynuacja-rozwazan-o-jezusie-baalu-i-kolejny-uklon-w-strone-moniki/

Wcześniej Brein Breaker wykorzystał księgę Henocha do tego aby udowadniać, że Isus nie jest Mesjaszem.

Czyli sama księga Henocha jest bezlitośnie wykorzystywana przez przeciwników Isusa do udowadniania swoich własnych nauk.

Co ciekawe sama księga Henocha udowadnia, ze ziemia jest płaska a niebocentryzm ma podobną wartość dowodową co Heliocentrym.

Ale Brein Breakera zwolennika niebocentryzmu chyba to nie zraża.

Zacytuje tego człowieka:

Brein Breaker napisał:Do jakiego momentu Bóg pozwoli im przeprowadzić swój plan? Tego nie wiemy. Ale wiemy co innego. Jezus Baal w ewangeliach zapowiada, że ci, którzy w niego wierzą mogą się spodziewać prześladowań. Obserwujemy co się dzieje i wiemy o co chodzi. M. in. inwazja islamistów jest elementem sprawczym tego “proroctwa”.
Jak zauważyła Monika na swoim blogu, Bóg Izraela obiecuje swoim sługom co innego – wybawienie, choć do końca nie wiem jak to interpretować, bo przymierze zostało zerwane. Bóg obiecał nam u Mojżesza, że nie zostawi nas do końca samych nawet w obliczu zerwania przymierza. Tak czy siak, brzmi to o wiele lepiej niż to, co czeka chrześcijan, którzy skończą tak jak ich bracia wierze w państwach islamskich, lub dotrwają do końca iluminackiego planu i będą na własne oczy oglądać przemianę chrześcijaństwa w czysty lucyferianizm, gdy wreszcie doczekają przyjścia jezusa Baala razem z iluminatami.

Zwróćmy jeszcze uwagę, że plan 3 wojen światowych, a więc zbliżająca się 3 wojna jest kompatybilna z ewangelią “Mateusza” 24, tutaj mamy kawałek, kto chce niech sobie doczyta cały rozdział:

24:(3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? (4) A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. (5) Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą. (6) Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. (7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (Cool Ale to wszystko dopiero początek boleści. (9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.

Łatwo przewidzieć zachowanie chrześcijan w obliczu tego co zaplanowali iluminaci. Ale co ciekawsze, widać jak na dłoni, że to iluminaci stoją za tym chrześcijańskim “proroctwem”. Jest to logiczne. Pasuje do faktu, że nowy testament został skomponowany przez krk, ale mało tego, upadłe anioły (UFO), w tym oczywiście sam jezus Baal, brały udział w przekazaniu tych pism ludzkości.Tutaj jakby pan Szydłowski ugryzł swój kawałek tortu. Piękne te latające spodki na tym pierwszym soborze w 325 roku… Jezus Baal ze swoją mamusią również bardzo ładnie wypadli na tym hologramie. Choć kto to wie jak to naprawdę było, grunt, że wiemy, że upadłe anioły odegrały swoje przedstawienie na oczach zacnych biskupów chrześcijaństwa. Może warto po raz 150 przytoczyć sławny tekst z planu 3 wojen:

Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku (…)

Przy okazji, pozdrowienia dla Henryka Smile Tyle razy powoływałem się na ten tekst i tyle dał mi zrozumienia, że wypada podziękować…
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2016/01/01/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-37-kontynuacja-rozwazan-o-jezusie-baalu-i-kolejny-uklon-w-strone-moniki/

Na kolorowo pokazałem jak Brein Breaker manipuluje dowodami i tekstami. Zauważmy, Breaker nie cytuje nam do końca planu trzech wojen który brzmi tak:

Abert Pike napisał:Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.

To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie
."
http://www.zbawienie.com/plan3wojen.htm

Czyli Krystian bredzi ponieważ:

1. Plan 3 wojen mówi o zniszczeniu chrześcijaństwa i ateizmu a nie przekształcenie jej w Lucyferianizm!!!

2. Skoro wg Brein Breakera Isus to syn Lucyfera czyli Baal to dlaczego szatan chce zniszczyć swoją własną religie chrześcijaństwo i zastąpić ją inną swoją religią???

Zobaczmy tutaj:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/10/02/spisek-dla-poczatkujacych-cz-7-popularna-piramida-struktura-wladzy-nad-swiatem-jest-niekompletna/

Brein Breaker dowodzi, że Bóg jest szefem szatana i, że ma coś wspólnego z kłamstwem:

Brein Breaker napisał:Wracając do piramidy…

Skoro to Bóg stoi na szczycie piramidy, ponad oczkiem Horusa (czyli diabłem), to jak można twierdzić, że Bóg nie ma nic wspólnego z kłamstwem i pułapką która czyha na nas już w momencie narodzin?

Bóg określił zasady w Torze, a to co teraz obserwujemy, to tylko precyzyjne wypełnianie się Jego Słów, czyli przekleństw.
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/10/02/spisek-dla-poczatkujacych-cz-7-popularna-piramida-struktura-wladzy-nad-swiatem-jest-niekompletna/

avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 8th Styczeń 2016, 15:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Może to być również jakiś błąd..wątpię żeby Bóg nazwał jakieś stworzenie tym samym imieniem. U Niego nic się chyba nie powtarza i każde stworzenie ma swoje imię Wink
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 24th Styczeń 2016, 14:35
Message reputation : 100% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:26, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 14th Kwiecień 2016, 14:50
Message reputation : 100% (2 votes)
Zauważmy ciekawą rzecz, a mianowicie proroctwo a zarazem historie ludzkości w księdze Henocha 85 do 90 rozdziału. Jest to historia ludzkości w której rasy i narody są przedstawiane jako zwierzęta.

W tym proroctwie ludzkość jest porównana do zwierząt. Zwierzęta białe - czyli byki i owce to rasa biała, czerwone to rasa czerwona zaś czarne to rasa czarna.

Rasa biała jest w tej księdze opisana jako białe krowy, byki czy owce. Izraelici to zaś owce.

Przeanalizujmy ciekawsza wersety:

Hen 85 napisał:3 Zanim poślubiłem twoją matkę Ednę, ujrzałem widzenie na moim łożu. Oto wyszedł z ziemi byk i był ten byk cały biały. Potem wyszła jałówka, a z tej jałówki wyszły dwa cielaki, woły, jeden z nich był czarny, a drugi czerwony.

Biały byk to Adam, jałówka to Ewa. Cielak czarny to Kain zaś czerwony to Abel. Czyli Adam należał do rasy białej. Kain to rasa czarna, zaś Abel to rasa czerwona - Indianie.

Ciekawa sprawa w Ameryce Północnej wymordowano pond 100 milionów Indian czyli ludzi o podobnym DNA co Abel!!!

Hen 85 napisał:4 Czarny cielak zaatakował czerwonego i ścigał go na ziemi i odtąd nie mogłem zobaczyć czerwonego cielaka.

5 Lecz czarny cielak urósł i poszła z nim jałówka. Zobaczyłem, że wyszło z niej wiele cielaków. Były one takie same jak ona i poszły za nią.

6 Pierwsza krowa opuściła pierwszego byka w poszukiwaniu czerwonego cielaka, ale go nie znalazła. Gorzko z tego powodu płakała i ciągle go szukała.

7 Zobaczyłem, jak ten pierwszy byk podszedł do niej i uspokoił ją, tak że odtąd już nie płakała.

8 Potem urodziła innego białego cielaka i jeszcze potem urodziła wiele czarnych cielaków i krów.

9 W moim śnie ujrzałem, jak biały cielec rósł i stawał się dużym białym bykiem. Pochodziło od niego wiele białych cielaków, które były takie jak on.

10 One zaczęły rodzić wiele białych cielaków, które były podobne jeden do drugiego.

Kain morduje Abla. Ewa rodzi tym po utracie Abla - rodzi Seta, czyli białego cielca. Tak Set to rasa biała. Z niego pochodzi cała rasa biała!!!

Oczywiście opisane są tutaj czasy przed potopowe. Ludzkość zaludnia sią rasą białą i czarną (Ewa rodzi wiele innych czarnych byków i krów).

Dalej jest jeszcze ciekawiej:

Hen 86 - 88 napisał:86.

1 Znowu śpiąc skierowałem moje oczy i ujrzałem niebo. I oto spadła z nieba gwiazda. Urosła, jadła i pasła się wśród cielaków.

2 Potem zobaczyłem duże, czarne byki. Każdy z nich zmienił swe stajnie, swoje pastwiska i swoje jałówki i zaczął użalać się jeden nad drugim.

3 Spojrzałem jeszcze raz na widzenie i spojrzałem na niebo. Zobaczyłem wiele spadających i zrzucanych z nieba gwiazd na tę pierwszą gwiazdę, pomiędzy jałówki i byki. Stały one pośrodku nich pasąc się razem z nimi.

4 Przyjrzałem się im i zobaczyłem, że wszystkie [byki] wysunęły swe wstydliwe członki, tak jak to robią konie, i zaczęły spółkować z jałowicami. Te zaś zacieliły się i wszystkie stały się cielne. Zrodziły słonie, wielbłądy i osły.

5 Wszystkie byki przestraszyły się ich i bali się ich, a te zaczęły gryźć i kąsać swoimi zębami i bóść swymi rogami.

6 W ten sposób zaczęły pożerać te byki, a wszyscy mieszkańcy ziemi zaczęli drżeć, dygotać i przed nimi uciekać.
87.

1 Ponownie zobaczyłem, jak jeden drugiego bódł i kąsał, a ziemia zaczęła krzyczeć.

2 Znowu podniosłem moje oczy ku niebu i ujrzałem wizję. Oto przybyły z nieba istoty podobne do białych ludzi. Czterech wyszło z tego miejsca oraz trzej [inni] z nimi.

3 Ci trzej, którzy wyszli jako ostatni, pochwycili mnie za rękę, podnieśli mnie z pokolenia ziemskiego i zanieśli na wysokie miejsce. Pokazali mi wieżę wysoką nad ziemią, wobec której wszystkie pagórki były małe.

4 Powiedziano mi: "Pozostań tutaj, aż zobaczysz wszystko, co ma się stać ze słoniami, wielbłądami, osłami, gwiazdami i wszystkimi bytami".
88.

1 Ujrzałem jednego z tych czterech, którzy wyszli pierwsi, jak wziął pierwszą gwiazdę, która spadła z nieba, i związał ją za ręce i nogi i wrzucił do przepaści, a przepaść ta była wąska, głęboka, straszna i ciemna.

2 Jeden z nich wyjął swój miecz i dał [go ] słoniom, wielbłądom i osłom. Zaczęli ze sobą walczyć, a cała ziemia z ich powodu zadrżała.

3 I gdy tak się przyglądałem memu widzeniu, oto jeden z tych czterech, którzy zstąpili z nieba, rzucił kamienie z wysokości nieba, zebrał i pochwycił wszystkie wielkie gwiazdy, których wstydliwe członki [były] jak wstydliwe członki koni, związał ich wszystkich za ręce i nogi i wrzucił do czeluści ziemi.

Opisane jest tutaj skażenie genetyczne ludzkości przez upadłe anioły. Gwiazdy spadające na ziemię pomiędzy zwierzęta, to anioły które zaczęły płodzić potomstwo z kobietami. W skutek tego powstały inne dzikie zwierzęta.

Za co zostały skazane na uwięzienie w otchłani. Na ziemię spadła niewyobrażalna przemoc gdyż te zwierzęta zaczęły zabijać się wzajmnie w tym czystą genetycznie ludzkość. Ale opisane są też cztery byki:

Hen 89 napisał:89.

1 I jeden z tych czterech podszedł do białych byków i [jednemu z nich] wyjawił tajemnicę: urodził się bykiem, ale stał się człowiekiem. Wybudował dla siebie wielki statek i zamieszkał w nim. Razem z nim zamieszkały w tej łodzi trzy krowy. Łódź ta została za nimi zamknięta.

2 Znowu podniosłem moje oczy ku niebu i ujrzałem wysoki dach, a na nim siedem upustów, z których wylewała się obficie woda do zagrody.

3 Spojrzałem ponownie i oto w podłodze tej wielkiej zagrody otworzyły się źródła i woda zaczęła kipieć i podnosić się ponad podłogę. Patrzyłem na zagrodę, aż cała jej podłoga pokryła się wodą.

4 Zapanowały na niej woda, ciemność i mgła. Popatrzyłem na poziom wody. Woda podniosła się ponad zagrodę i zaczęła się wylewać poza tę zagrodę i pozostała na ziemi.

5 Wszystkie byki tego ogrodzenia zgromadzono razem i ujrzałem, jak zanurzyły się, zostały wchłonięte i potopione w tej wodzie.

6 Statek natomiast pływał po wodzie, lecz wszystkie byki, słonie, wielbłądy i osły razem ze wszystkimi zwierzętami poszły na samo dno, tak że ich już nie widziałem. Nie potrafili się wydobyć, lecz pogrążyli się i utonęli w głębinie.

7 Znów miałem widzenie, w którym zobaczyłem, że usunięto z wysokiego dachu upusty, czeluści ziemi wyrównały się i otwarły się głębie.

8 Woda zaczęła do nich spływać, aż ukazała się ziemia i statek osiadł na ziemi. Ciemność odeszła i pokazało się światło.

9 Wtedy biały byk, który stał się człowiekiem, wyszedł ze statku, a razem z nim trzy byki. Jeden z trzech byków był biały tak, jak ten byk, drugi z nich [był] czerwony jak krew, a trzeci [był] czarny. Biały byk odszedł od nich.

10 Zaczęli płodzić dzikie zwierzęta i ptaki, tak że wyrosły z nich różnego rodzaju lwy, tygrysy, wilki, psy, hieny, dziki, lisy, borsuki, świnie, sokoły, sępy, kanie, orły i kruki. Lecz wśród nich narodził się biały byk.

11 Zaczęli się wzajemnie kąsać. Lecz ten biały byk, który urodził się wśród nich, zrodził dzikiego osła oraz razem z nim białego byka i dzikie osły rozmnożyły się.

12 Lecz ten byk, który urodził się z niego, zrodził czarnego dzika i białego baranka. Czarny dzik zrodził wiele dzików, a baranek zrodził dwanaście baranków.

13 I kiedy tych dwanaście baranków dorosło, przekazały jednego ze swej liczby osłom, a te osły z kolei przekazały tego barana wilkom. Baran ten wychował się wśród wilków.

14 I Pan wziął jedenaście baranów, aby z nim zamieszkały i pasły się z nim wśród wilków i rozmnożyły się i stały się licznym stadem owiec.

15 Wtedy wilki zaczęły im dokuczać i uciskać je, aż zaczęły odbierać im młode i wrzucać do rzeki z dużą wodą. Lecz te owce z powodu swoich młodych zaczęły wołać i skarżyć się do swego Pan.

16 Baran, który został uratowany od wilków, uciekł i schronił się wśród dzikich osłów. Widziałem, jak owce skarżyły się, płakały i błagały swego Pana ze wszystkich swoich sił, aż Pan owiec zstąpił na wołanie owiec z wysokiej komnaty, przyszedł do nich i na nie wejrzał.

17 Przywołał barana, który uciekł od wilków, i powiedział mu o wilkach. [Kazał mu] je napomnieć, aby nie niepokoiły owiec.

18 Baran zgodnie z poleceniem Pan poszedł do wilków, a razem z nim poszedł również drugi baran. Obaj weszli na zgromadzenie wilków, przemówili do nich i upomnieli, by odtąd nie niepokoiły owiec.

19 I potem zobaczyłem, że wilki jeszcze gwałtowniej srożyły się na owce, a one wołały.

20 Wówczas Pan przyszedł do owiec i zaczął karać wilki. Wilki zaczęły się skarżyć, ale owce milczały i już nie krzyczały.

21 Patrzyłem, aż owce uciekły od wilków. Wtedy, gdy wilki zaczęły ścigać owce z całą swoją mocą, oczy wilków oślepły.

22 Pan owiec wyszedł z nimi jako przewodnik, a wszystkie owce poszły za nim. Oblicze jego [było ] chwalebne, a wygląd jego straszny i wspaniały.

23 Lecz wilki zaczęły ścigać owce, aż te napotkały obszar wody.

24 Ale obszar wody rozstąpił się i wody utworzyły po jednej i po drugiej stronie [ mur] . Ich Pan, który ich prowadził, stanął pomiędzy nimi i wilkami.

25 Wilki nie widząc jeszcze owiec weszły do środka obszaru wody. Wilki goniły owce i wbiegły za nimi do tego obszaru wody.

26 Kiedy zobaczyły Pan owiec, zaczęły uciekać przed nim. Ale wtedy obszar wody zlał się znowu razem i nagle przyjął swój naturalny kształt. Woda nadpłynęła i podniosła się, aż przykryła wszystkie wilki.

27 Widziałem, że wszystkie wilki, które ścigały owce, potopiły się i zginęły.

28 Owce jednak uratowały się z tej wody i udały się na pustynię, gdzie nie było ani wody, ani trawy. Wówczas zaczęły otwierać swoje oczy i patrzeć. Zobaczyłem Pana owiec, który je pasł, poił wodą i karmił trawą, oraz tego barana, który szedł i prowadził je.

29 Baran ten udał się na szczyt wysokiej góry i Pan owiec ponownie posłał go do nich.

30 Potem zobaczyłem Pana owiec stojącego przed nimi. Jego widok [był] straszny i majestatyczny i wszystkie te owce, gdy to ujrzały, przelękły się go.

31 Każda z nich bała się i drżała przed nim. I wołały do tego barana, który był z nimi i stał pośrodku nich: "Nie możemy stać przed naszym Panem i na niego patrzeć".

32 Baran, który je prowadził znowu udał się na szczyt góry. Owce natomiast zaczęły ślepnąć i odchodzić od drogi, którą im pokazał, ale ów baran tego nie wiedział.

33 Pan owiec strasznie się na nie rozgniewał. Dowiedział się o tym baran i zstąpił ze szczytu góry, przyszedł do owiec i zobaczył, że większość z nich oślepła i odeszła od jego drogi.

34 Gdy go zobaczyły, przeraziły się, zadrżały przed nim i chciały wrócić do swej zagrody.

35 Lecz ten baran wziął ze sobą parę owiec i poszedł do tych owiec, które odeszły. Następnie zaczął je zabijać. Owce zlękły się go. Baran ten przyprowadził z powrotem owce, które się oddaliły i powróciły wróciły do swoich zagród.

36 Zobaczyłem w tym widzeniu, że ów baran stał się człowiekiem i zbudował dom dla Pana owiec i wprowadził do tego domu wszystkie owce.

37 Zobaczyłem, że ów baran, który spotkał się z baranem prowadzącym inne owce, zasnął. Zobaczyłem, że wszystkie dorosłe owce poumierały, a na ich miejsce powstawały ( owce) młode. Dotarły one do pastwiska i zbliżyły się do brzegu rzeki.

38 Baran, który je prowadził i który stał się człowiekiem, odszedł od nich i zasnął. Wszystkie owce szukały go i bardzo gorzko za nim płakały.

39 Zobaczyłem, że przestały płakać za tym baranem i przekroczyły wody tej rzeki. W miejsce tych, którzy je prowadzili, a teraz zasnęli, powstały dwa (nowe) barany, jako przewodnicy.

40 Ujrzałem, że owce dotarły do miejsca z żyzną i przyjazną ziemią na zachód od Jordanu i zobaczyłem, że owce te były syte, ów dom stał pomiędzy nimi w tej rozkosznej ziemi.

41 Raz ich oczy były otwarte, raz zaślepione, aż inny baran powstał i pokierował nimi i sprowadził wszystkie na powrót, a oczy ich zostały otwarte.

42 Psy, lisy i dziki zaczęły pożerać owce, aż Pan owiec wzbudził pośród nich barana, który je poprowadził.

43 Baran ten zaczął bóść te psy, lisy i dziki, aż je wszystkie pozabijał.

44 Wówczas oczy tego barana zostały otwarte i zaczął on bóść owce, nie zważał na swoją cześć, deptał je i zachowywał się niestosownie.

45 Pan owiec posłał pewnego barana do innego barana i ustanowił go przewodnikiem stada owiec w miejsce tamtego barana, który wyrzekł się swej chwały.

46 Przyszedł do niego, porozmawiał z nim i podniósł go do [rangi] przewodnika stada, ustanowił go księciem i wodzem owiec. Przez cały ten czas psy uciskały owce.

47 Pierwszy baran prześladował tego drugiego barana, a ten drugi baran powstał i uciekł przed nim. Zobaczyłem, że psy doprowadziły do upadku pierwszego barana.

48 Wówczas ów drugi baran podniósł się i poprowadził owce, a baran ten zrodził wiele owiec i zasnął. Mały baranek stał się baranem w jego miejsce i stał się księciem i wodzem tych owiec.

49 Owce te wzrastały i powiększały się. Ale wszystkie psy, lisy i dziki bały się i uciekły przed nim, a ten baran bódł i pozabijał wszystkie zwierzęta i zwierzęta te już nie miały przewagi nad owcami i już ich nie porywały.

50 Dom ten stał się wielki i przestronny dla tych owiec, a owce wybudowały wysoką i wielką wieżę na tym miejscu dla Pana owiec. Dom był niski, ale wieża wyniosła i wysoka. Pan owiec stanął na tej wieży a one zastawiły mu pełny stół.

51 Ponownie zobaczyłem, jak owce odchodziły, wędrowały różnymi drogami i porzuciły swój dom. Pan owiec powołał niektóre z owiec i posłał je do owiec, ale owce zaczęły je zabijać.

52 Ale jedna z nich została zachowana i nie została zabita. Wyrwała się i zaczęła krzyczeć na owce. Te chciały ją zabić. Lecz Pan owiec uratował ją z rąk tych owiec, wyniósł ją do góry i postawił tam, gdzie się znajdowałem.

53 Posłał do stada wiele innych owiec do tych owiec, żeby je napomniały i żeby się nad sobą użaliły.

54 Potem zobaczyłem, że porzuciły dom Pana owiec, odstąpiły od jego wieży, a oczy ich oślepły. Zobaczyłem, że Pan owiec dopuścił do wielkiego przelewu krwi wśród owiec na ich pastwiskach do tego stopnia, że same te owce doprowadziły do masakry i opuściły to miejsce.

55 Wydał je w ręce lwów, tygrysów, wilków, hien, w ręce lisów i wszystkich zwierząt. Te dzikie zwierzęta zaczęły rozszarpywać owce na kawałki.

56 Zobaczyłem, że opuścił swą wieżę i dom, a je wszystkie oddał w ręce lwów i w ręce wszystkich zwierząt, aby je rozrywały na kawałki i pożerały.

57 Zacząłem z całych sił wołać i wzywać Pan owiec. Przedłożyłem mu sytuację owiec pożeranych przez dzikie zwierzęta.

58 Lecz on milczał, patrzył i cieszył się, że je pożerano, ścierano i usuwano. Wydaje je wszystkim zwierzętom na pokarm.

59 Powołał siedemdziesięciu pasterzy i powierzył im owce, aby je paśli. Powiedział do pasterzy i do ich towarzyszy: "Każdy z was odtąd ma paść owce i czynić wszystko, cokolwiek wam polecę.

60 Przekażę [je] wam dokładnie policzone i którą wskażę, że ma być zabita, zabijecie ją". I przekazał im te owce.

61 Zawołał drugiego i powiedział doń: "Stój i patrz uważnie na to wszystko, co pasterze robią z owcami, gdyż oni zniszczą spośród nich więcej, niż nakazałem.

62 Zapisz wszelkie nadużycie i zabójstwo spowodowane przez pasterzy, ile ich zabiją z mojego rozkazu, a ile zabiją z własnej woli. Zapisz, który z pasterzy którą zabił.

63 Przeczytaj mi, ile dokładnie oni zabili z ich własnej woli, a ile z mojego rozkazu, aby to było świadectwem dla mnie przeciwko nim, abym mógł poznać wszystkie czyny pasterzy i kiedy będę ich oceniał, abym mógł zobaczyć, co zrobili i czy byli wierni mojemu rozkazowi, czy nie.

64 Nie muszę jednak o tym wiedzieć i nie musisz ich o tym informować ani ich karcić, tylko spisz dokładnie, co każdy z nich z osobna dokonał, kogo pasterze zabili, i przedstaw mi to wszystko".

65 Patrzyłem tak długo, aż ci pasterze kolejno trudnili się wypasaniem (owiec). Zaczęli oni zabijać i niszczyć więcej, niż im nakazano i wydali oni te owce na łup lwów.

66 Lwy i tygrysy rozszarpały i pożerały większość tych owiec, a dziki dopełniły z nimi reszty. Podpalili wieżę i zniszczyli dom.

67 Bardzo się zasmuciłem z powodu wieży i zniszczenia domu owiec. Potem nie mogłem już dojrzeć, czy te owce powróciły do owego domu.

68 Pasterze i ich towarzysze wydali te owce na pożarcie wszystkim dzikim zwierzętom. Każdy z nich w odpowiednim czasie otrzymał ich określoną liczbę i przy każdym z nich z osobna zapisano w księdze, ile ich zabił(...)

69 Każdy z nich zabił i zniszczył więcej, niż mu nakazano. Zacząłem więc płakać i bardzo rozpaczać i lamentować z powodu tych owiec.

70 Tak samo widziałem w widzeniu, jak ten, który trzymał księgę, zapisywał każdego dnia owcę, która ginęła z rąk tych pasterzy, i zaniósł całą księgę Pana owiec, przedstawił mu ją i pokazał, co każdy z nich uczynił, ile każdy z nich zabił (owiec ) i ile każdy z nich przeznaczył na zabicie.

71 Przeczytano księgę w obecności Pan owiec, a on wziął księgę do swoich rąk, przeczytał ją, zapieczętował i odłożył.

72 Następnie zobaczyłem, jak stali na pastwisku przez dwanaście godzin i oto trzy z tych owiec powróciły, przybyły, weszły i zaczęły odbudowywać wszystko, co się z tego domu rozpadło. Lecz dziki przeszkadzały im, tak że nie były w stanie odbudować cokolwiek.

73 Następnie zaczęły znowu budować jak przedtem i wzniosły tę wieżę i nadano jej nazwę wysokiej wieży. I ponownie zastawiły stół przed wieżą, lecz wszystek chleb położony na nim był splamiony i nieczysty.

74 W owym czasie oczy tych owiec były ślepe, tak że nie mogły widzieć, podobnie jak i ich pasterze. Nie widziały. Zostały one przeznaczone pasterzom na zagładę. Ci zaczęli deptać owce swoimi stopami i je pożerać.

75 Jednak Pan owiec milczał, aż wszystkie owce rozproszyły się poza granice i połączyły się z dziką zwierzyną, a (pasterze) nie wyrwali ich ze szponów dzikich zwierząt.

76 Ten zaś, który zapisywał (to wszystko) w księdze podniósł ją, pokazał i odczytał w obecności Pan owiec. Wstawiał się za nimi i modlił się za nich pokazując to wszystko, co uczynili pasterze, i świadcząc przed nim przeciwko wszystkim pasterzom.

77 Wziął księgę, postawił ją przed nim i odszedł.


Tutaj jest ciekawa histoia. Opisany jest tutaj potop co zabija całą skazoną genetycznie ludzkość czyli dzikie zwierzęta. Uratowany jest biały byk czyli Noe i jego trzej synowie trzy byki.

Pierwszy syn Noego to biały byk - czyli rasa biała.
Drugi syn Noego to czerwony byk czyli rasa czerwona.
Trzeci syn Noego to czarny byk czyli rasa czarna.

Opisane jest dalej jak ludzkość dzieli się na dzikie zwierzęta, czyli dalej następuje skażanie genetyczne. Ale biały byk płodzi też a dalszej kolejności innego białego byka.

Ten biały byk to Abraham. Abaraham płodzi dzikiego osła czyli Ismalea - praojca Arabów, a potem rodzi on wiele osłów - czyli Arabowie są licznym narodem.

Biały byk płodzi też innego białego byka czyli Izaaka.

Izaak spłodził czarnego dzika - czyli Ezawa, i białego Baranka czyli - Jakuba.

Jakub płodzi 12 baranków czyli Izraelitów.

I tutaj w tej księdze w dalszych rozdziałach opisana jest historia Izraela jako historia owiec.

Jest to historia nieustannego ataku innych narodów - dzikich zwierząt na owczarnie Boga. Oraz buntu owiec wobec Boga.

Zauważmy jedno księga Henocha została zachowana w kościele Etiopskim, czyli wśród czarnych ludzi. W tej księdze widać, że historia ludzkości to historia ras i narodów.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 14th Kwiecień 2016, 15:33
Message reputation : 100% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:46, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 14th Kwiecień 2016, 16:22
Message reputation : 100% (2 votes)
Dokładnie Miłość.

Owi kronikarze to są ci którzy działali w interesie Wielkiej Nierządnicy czyli Watykanu.

Nie zapominajmy, że wspomnienie w kronikach o tym jakoby Polacy byli potomkami Jafeta, mogło być odpowiedzą na poogląda innego kronikarza który twierdził, że Polacy to jedno z plemion zaginionego Izraela.

Co do perfekcji w psychice, to księga Henocha mówi jasno, że wiele owiec było ślepych czyli nie cała rasa biała jest perfekcyjna.

Co ciekawe w tym samym proroctwie o zwierzętach mamy ciekawe info:

Hen 90 napisał:33 Ci wszyscy, którzy zginęli i rozproszyli się, wszystkie dzikie zwierzęta i wszystkie ptaki niebieskie zebrały się razem w tym domu i Pan owiec radował się bardzo, ponieważ wszyscy byli dobrzy i powrócili do jego domu.

Czyli ludzie z innych narodów i ras którzy byli sprawiedliwi czyli dobrzy, zostaną także przez Boga zbawieni. Zauważmy jedno, dzikie zwierzęta pojawiają się w tym proroctwie z powodu seksu upadłych aniołów z kobietami. Czyli dzikie zwierzęta w tym proroctwie to hybrydy i nefilimy!!!


Mamy też kolejne wersety tego proroctwa:

Hen 90 napisał:34 Zobaczyłem, że złożono miecz dany baranom. Zaniesiono go do domu i opieczętowano w obecności Pan. Zwołano do tego domu wszystkie owce, tak że dom ten nie mógł ich pomieścić.

35 Wszystkim otwarły się oczy, tak że widzieli dobrze i nie było wśród nich ślepych.

36 Widziałem, że dom ten był wielki, szeroki i wypełniony po brzegi.

37 Widziałem, jak narodził się biały byk. J ego rogi były wielkie i wszystkie dzikie zwierzęta, wszystkie ptaki niebieskie bały się go i nieustannie zanosiły do niego prośby.

38 Zobaczyłem, że wszystkie ich rodzaje odmieniły się i stały się białymi bykami. Pierwszy z nich był Słowem i to Słowo stało się wielkim zwierzęciem o wielkich, czarnych rogach. Pan owiec ucieszył się z jego powodu i z powodu wszystkich byków.

Czyli wszystkie dzikie zwierzęta mają zostać przemienione w białe byki. Czyli wszystkie rasy i narody o zanieczyszczonym DNA - ale pomimo tego zanieczyszczenia będące sprawiedliwe - ich DNA zostanie oczyszczone i staną się doskonali jak pierwsi ludzie czyli białe byki.

Pokazuje to, że ewangelia Isusa Chrytusa to zbawienie nie tylko dla owiec - czyli Izraelitów, ale dla innych narodów. Czyli Isus głosił także zbawienie dla hybryd i nefilimów a księga Henocha zapowiada, że Bóg zbawi każdego człowiek nawet z zanieczyszczonym DNA.

Pokazuje to, że księga Henocha obala teorie Brein Breakera czy Mariusza Szczypińskiego o tym jak można miłować nieprzyjaciół.

Otóż Isus Chrystus nakazując nam miłować nieprzyjaciół wiedział dokładnie, że wiele hybryd i nefilimów ma szanse zostać zbawionym!!!!

Tak to proroctwo o zwierzętach z księgi Henocha moim zdaniem jest doskonałym dowodem na prawdziwość nauk w ewangelii Mateusza!!!

efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

on 24th Sierpień 2016, 22:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Księga Henocha nie tylko zawiera słowo Boga, ale także została spisana w konkretnym celu. Ukazując to przy okazji chciałbym zadać kłam teorii jakoby pewne dziedziny wiedzy nie były dla nas dostępne i rzekomo nie mamy co ich dochodzić, bo wszystko nam zostanie objawione.
Oczywiście jest to prawda że wszystko zostanie nam objawione, ale bardzo dużo zostało dla nas spisane, po to abyśmy mogli z tego korzystać już dziś i trzeba włożyć trochę wysiłku, aby zrozumieć niektóre rzeczy,  w szczególności aby starać się to zrozumieć.
Tak samo jak staramy się wypełniać prawo chociaż nie do końca jest nam jeszcze znane i nie wszystko jesteśmy w stanie wypełnić przez wgląd na naszą sytuację. Tak samo jest z pewnymi obszarami wiedzy, chyba nie powinniśmy siedzieć z założonymi rękami i czekać na objawienie, ale powinniśmy trochę po doświadczać i po analizować, aby pewne rzeczy stały się dla nas jasne i oczywiste.

A o to fragmenty które mogą o tym świadczyć:

Hen 81
5 Trzej święci wzięli mnie i postawili na ziemi przed drzwiami mojego domu i powiedzieli mi: "Powiedz wszystko twemu synowi Matuzalemowi i objaśnij wszystkim twoim dzieciom, że przed Panem, który ich stworzył, nikt nie jest sprawiedliwy.

6 Pozostawimy cię na jeden rok z twoimi dziećmi, aż odzyskasz moc, abyś mógł pouczyć twoje dzieci i dla nich spisać [te rzeczy] i dać o nich świadectwo wobec wszystkich twoich dzieci. Drugiego roku zabiorą cię od nich.

Hen 82
1 A teraz, synu mój Matuzalemie, opowiedziałem ci to wszystko i spisałem dla ciebie. Wszystko ci objawiłem i dałem ci księgi, które to wszystko zawierają. Zachowuj, synu mój Matuzalemie, księgi, jakie [otrzymałeś] z ręki twego ojca, abyś mógł przekazać [je] ostatniemu pokoleniu.

2 Dałem tobie i twoim dzieciom oraz tym, którzy będą twoimi dziećmi, mądrość, aby mogli przekazać [ją] swoim dzieciom po wszystkie pokolenia na wieki - tę mądrość, [która kryje się] za tymi myślami.

3 Ci  którzy ją rozumieją, nie zasną, ale będą przykładać uszu, aby mogli nauczyć się tej mądrości. Dla tych, którzy [ją] jedzą, będzie ona [lepsza] od dobrego pokarmu.[/

Hen 83
8 A teraz, mój synu, powstań i proś Pana Chwały - bo ty jesteś wierny - żeby pozostawiona została reszta na ziemi i żeby nie zniszczył całej ziemi.

9 Synu mój, z nieba to wszystko przyjdzie na ziemię i na ziemi będzie wielkie zniszczenie".

10 Wówczas powstałem, modliłem się i błagałem i spisałem moją modlitwę dla ostatniego pokolenia. Pokażę ci to teraz wszystko, synu mój Matuzalemie.

Hen 92
1 List, który Henoch napisał i dał Matuzalemowi, synowi swemu. To właśnie Henoch spisał całą naukę mądrości, sławiony przez wszystkich ludzi, sędzia i książę całej ziemi do wszystkich moich dzieci mieszkających na ziemi i dla przyszłych pokoleń, które potem będą pełnić sprawiedliwość i pokój.

2 Niech duch wasz się nie smuci z powodu czasów, ponieważ Wielki Święty wyznaczył dni na wszystkie sprawy.I o tych którzy te słowa będą wypaczać jak np paweł faryzeusz
Hen 104
10 Teraz oznajmiam wam tajemnicę: wielu grzeszników zmieni i wypaczy słowa prawdy i wypowiadać będą słowa złe i kłamliwe i wymyślą wiele fałszu i napiszą księgi w swoim imieniu.

11 Oby tylko spisali wiernie w swoich językach wszystkie moje słowa i nie zmienili lub opuścili czegokolwiek z moich słów, ale spisali dokładnie wszystko, o czym świadczyłem przedtem o nich!

No i na koniec do tych, którzy przyjmą te słowa zapisane przez Henocha

Hen 99
10 I w owych dniach błogosławieni są wszyscy ci, którzy przyjmują słowa mądrości i rozumieją je i postępują ścieżkami Najwyższego i kroczą ścieżką sprawiedliwości i nie działają niegodziwie razem z niegodziwca mi, albowiem zostaną zbawieni.
Hen 100
6 Mędrcy przejrzą, a synowie ziemi zrozumieją wszystkie słowa tej księgi i poznają, że bogactwa nie przyniosą im zbawienia, kiedy padnie nieprawość.

Podsumowując, jeżeli coś jest zawarte w tej księdze, to znaczy że zostało nam dane, abyśmy to zrozumieli, księga astronomiczna także Wink

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
Sponsored content

Księga Henocha - zawiera Słowa Boże! - Page 2 Empty Re: Księga Henocha - zawiera Słowa Boże!

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach