Go down
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Nieszczelne Jelito Empty Nieszczelne Jelito

on 10th Listopad 2015, 19:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Bardzo ciekawy artykuł mówiący o kolejnej wadzie naszych układów immunologicznych tj. "nieszczelne jelito", przyczyna chyba wszystkich chorób.

Czy nieszczelne jelito niszczy Ci metabolizm, układ trawienny i hormony?

Jeśli Ty, albo ktoś Ci najbliższy, walczycie z przewlekłą chorobą, jak moi pacjenci i rodzina, to może być najważniejszą informacją jaką przeczytasz.

Nieszczelne jelito [NJ] to choroba dotykająca dzisiaj około 80-90% ludzi, i jest naprawdę przyczyną wszystkich chorób.

Słynne powiedzenie Hipokratesa: „każda choroba rozpoczyna się w jelitach”… i że chorobą która rozpoczyna się w jelitach i może prowadzić do innych problemów zdrowotnych jest nieszczelne jelito [NJ].

Nieszczelne jelito wpływa na cały organizm

To co najwazniejsze: jeśli masz choć jeden z wymienionych poniżej objawów, to masz NJ i musisz je wyleczyć, bo z czasem stan się tylko pogarsza i może wywołać duże problemy z Twoim zdrowiem.

Od 12:00 w prawo: Mózg: depresja, niepokój, ADHD / Skóra: trądzik, trądzik różowaty, egzema, łuszczyca / Tarczyca: choroba Hashimoto, niedoczynność tarczycy, choroba Basedowa / Okrężnica = jelito grube: konstypacja, biegunka, syndrom drażliwego jelita / Nadnercza: zmęczenie / Stawy: reumatoidalne zapalenie stawów, fibromialgia, bóle głowy / Zatoki i jama ustna: częste przeziębienia, wrażliwość pokarmowa.

Poniżej niektóre objawy nieszczelnego jelita:

Alergie pokarmowe albo wrażliwość na produkty zawierające gluten, nabiał lub inne
Zaburzenia autoimmunologiczne: fibromialgia, przewlekłe zmęczenie albo toczeń (lupus)…
Syndrom drażliwego jelita (IBS): wzdęcia, gazy, skurcze jelit i inne niekomfortowe objawy
Zapalenie jelit (IBD), w tym choroba Crohna lub zapalenie jelita grubego (colitis)
Choroby tarczycy: Hashimoto, niedoczynność tarczycy
Zmęczenie nadnerczy
Zaburzenia nastroju: niepokój lub depresja
Zaburzenia wchłaniania – niezdolność absorpcjji pewnych substancji odżywczych np. żelaza, magnezu i innych
Problemy skórne: egzema, łuszczyca lub trądzik różowaty
Bóle stawów
Warto zauważyć, że do niedawna nowoczesna medycyna dalej ignorowała NJ jako ukrytą przyczynę choroby.

NJ szerzy się, ale ukryta epidemia którą często uważa się za „chorobę, której Twój lekarz nie jest zdolny zdiagnozować” – nawet kiedy mamy ponad 10.000 wiążących się z nią prac badawczych.

Mógłbyś myśleć, że skoro NJ jest tak powszechne, to nowoczesna medycyna zacznie zwracać na nie uwagę, ale – typowo – tak nie jest.

Nieszczelne jelito – co to jest?

Twój układ trawienny jest jak siatka z wyjątkowo małymi dziurkami, przez które przedostają się jedynie specyficzne substancje. Ścianki jelit działają jako bariera zatrzymująca większe cząsteczki mogące uszkodzić Twój system.

Jeśli ktoś ma NJ (często nazywane zwiększoną przepuszczalnością jelitową), to „siatka” w układzie trawiennym zostaje uszkodzona, co powoduje powstanie jeszcze większych w niej dziur. Dlatego to co normalnie nie mogłoby się przedostać wcześniej, teraz może.

Pewne rzeczy które teraz mogą przedostać się przez Twoje NJ to gluten, złe bakterie i niestrawione cząsteczki pokarmów. Odpady toksyczne mogą także przeciec ze środka ścianki jelitowej do krwiobiegu, wywołując reację immunologiczną.

Nieszczelne jelito może zniszczyć Ci zdrowie

Kiedy z czasem masz zapalenie jelita, te „ciasne połączenia” w jelicie otwierają się i siatka ulega rozdarciu.

To umozliwia TOKSYCZNYM cząsteczkom pokarmu, chemikaliom środowiskowym i odpadom bakteryjnym wyciec z przewodu pokarmowego do organizmu – a tam te obce cząsteczki podróżują do różnych miejsc organizmu i wywołują reakcję immunologiczną, sprzyjającą stanowi zapalnemu i rozwojowi przewlekłej choroby.

Zamiast zatrzymywać szkodliwe rzeczy, delikatna ścianka jelitowa przepuszcza je, i organizm rozpada się od wewnątrz.

W tej chwili miliony ludzi diagnozuje się na przewlekłe choroby powiązane z nieszczelnym jelitem.

Możesz cierpieć na lęki, bóle głowy, problemy skórne, bóle stawów lub drażliwe jelito – i jesteś leczony – ale może to być ZŁE leczenie skupiające się na złej części organizmu.

WAŻNE powiązanie jelito-choroba

„Każda choroba zaczyna się w jelicie” – Hipokrates

Ponad 2.000 lat temu Hipokrates (znany jako ojciec medycyny) był pierwszą osobą uważającą, że choroby powstawały w sposób naturalny.

On zdawał sobie sprawę z tego, że wszystko w organizmie jest ze sobą powiązane, i że jelito było centrum organizmu.

NJ to błyskawicznie szerząca się choroba z którą walczą miliony ludzi i nawet o tym nie wiedzą.

Na podstawie tego można by pomyśleć, że zespół NJ wpływa tylko na układ pokarmowy, ale w rzeczywistości może prowadzić do wielu innych chorób. Istnieje kilka sposobów by powiedzieć, że masz NJ…

Jednym z najważniejszych znaków ostrzegawczych mogą być liczne wrażliwości na żywność. Częściowo strawione białko i tłuszcz mogą przeciekać przez ścianki jelitowe przechodząc do krwiobiegu, co wywoła reakcje alergiczne.

Ta reakcja nie oznacza, że dostaniesz wysypki na całym ciele, ale może prowadzić do jednego z wymienionych wyżej objawów.

A jeśli nie naprawi się tej dolegliwości, to mogą powstać poważne problemy ze zdrowiem.

Jak pokazują badania, NJ może być przyczyną:

Alergii pokarmowych
Niskiej energii
Bólu stawów
Choroby tarczycy
Chorób autoimmunologicznych
Powolnego metabolizmu
Jak czytamy w Journal of Diabetes (czasopismo poświęcone cukrzycy), istnieją mocne dowody na to, że NJ jest istotną przyczyną chorób autoimmunologicznych.

Kolejna sprawa z NJ jest taka, że może wywołać wadliwą absorpcję ważnych minerałów i substancji odżywczych, w tym cynku, żelaza i wit. B12.

Co jest przyczyną nieszczelnego jelita?

Są 4 główne jego przyczyny:

Dieta
Przewlekły stres
Przeciążenie toksynami
Nierównowaga bakteryjna
Najbardziej powszechnymi składnikami żywności które mogą niszczyć ścianki jelit są białka znajdujące się w niewykiełkowanych ziarnach [OG: chleb pełnoziarnisty?], cukier, GMO i konwencjonalny nabiał.

Problem z konwencjonalnym ziarnem jest taki, że zawiera duże ilości blokerów substancji odżywczych nazywanych fityniany i lektyny. Lektyny to białka wiążące cukier, działające jako system naturalnej obrony dla roślin – chronią JE przed obcymi najeźdźcami – np. pleśnią i pasożytami.

To jest dobra wiadomość dla roślin, ale zła dla Twojego organizmu.

Ścianki Twojego układu pokarmowego / trawiennego pokryte są cukrem zawierającym komórki pomagające rozkładać pokarm. Lektyny grawitują w kierunku tego miejsca i kiedy przymocują się do nich uszkadzają jelita wywołując ich stan zapalny.

Lektyny znajdują się w wielu produktach, nie tylko w zbożach. Z konsumpcją ich w mniejszych ilościach organizm daje sobie radę. Ale produkty zawierające duże ilości lektyn np. pszenica, ryż, orkisz i soja są bardziej kłopotliwe.

Gluten w zbożach uszkadza ścianki jelitowe wywołując NJ.

Produkty GMO i hybrydyzowane wydają się być najbogatsze w lektyny, bo zmodyfikowano je po to, by zwalczały robaki.

Konwencjonalne krowie mleko to kolejny produkt wywołujący NJ. Składnikiem nabiału szkodzącym jelitom jest kazeina A1.

Cukier może wywołać spustoszenie w Twoim systemie trawiennym. Sprzyja rozrostowi drożdży, candidy i złych bakterii, które będą dalej szkodziły jelitom.

Inne czynniki wywołujące nieszczelne jelito

Przewlekły stres osłabia system odpornościowy, co z kolei paraliżuje Twoją zdolność zwalczania obcych najeźdźców np. złych bakterii i wirusów, prowadząc do stanu zapalnego i NJ.

Co roku wchodzimy w kontakt z ponad 80.000 substancji chemicznych i toksyn, ale najgorszymi sprawcami NJ są antybiotyki*, pestycydy, woda pitna, aspiryna i

niesterydowe leki przeciwzapalne [NLPZ].

Jednym z istotnych cazynników wywołujących NJ jest sytuacja nazywana dysbiozą, tj. nierównowaga między korzystnymi i szkodliwymi szczepami bakterii w jelitach. Dla wielu osób ta nierównowaga może rozpocząć się w chwili urodzenia w wyniku cesarskiego cięcia, albo dlatego, że już matka nie miała zdrowych jelit.

Nadużywanie antybiotyków na receptę, woda pitna z chlorem i fluorem, oraz brak bogatych w probiotyki pokarmów wpływają na tę nierównowagę dobrych i złych bakterii… i epidemię znaną jako NJ.

*dodaje się je profilaktycznie do pasz zwierzęcych, przecież „hodowcy” nie mogą przeżyć strat.

Nieszczelne jelito i mózg

Jeśli widziałeś dziecko dotknięte autyzmem wykazujące huśtawkę nastrojów, to może to być skutkiem przepuszczalności jelit [NJ].

Pozbawiona glutenu i kazeiny dieta okazały się być korzystne dla wielu dzieci z autyzmem, bo te proteiny mogą przeciekać przez ścianki jelit, a następnie krążyć w organizmie i wpływać na mózg, podobnie jak robi to lek opioidowy.

To dlatego NJ można wiązać z pewnymi zaburzeniami psychologicznymi, i w wielu przypadkach – kiedy wyleczysz jelita, wzmocnisz zdrowie mózgu. †

5 kroków do wyleczenia nieszczelnego jelita

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje rozwiązanie dla NJ:

1) Poznaj typ swojego NJ

2) Wyeliminuj produkty wywołujące stan zapalny

3) Odżyw ścianki jelit ważnymi substancjami odżywczymi

4) Napraw specyficzne narządy suplementami

5) Przywróć równowagę drobnoustrojów i probiotyków

To jest metoda stosowana przeze mnie od lat z pacjentami, która pomogła im doświadczyć niewiarygodne skutki †…

Jak rozpocząć leczenie NJ, rozpocznij to już dziś – film pod linkiem.

więcej tutaj: https://my.draxe.com/hlg-healing-leaky-gut
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach