Czy Jezus jest Bogiem?

+23
przebudzonyzesnu
efraimita
Liksar
Obserwator
Skiper
Kasia
danielkd
levrone55
Olo
Andrzej
Zwykły
Gregor
Cyryl
Marysia87
lusia
Hugo
Henry Kubik
Bushi
Kropla
Milosc
Mutu
anowi
Poznanie Prawdy
27 posters
Go down
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 19:36
Nie wiem jak inni, ale ja Ewangelii Chrystusowej spisanej przez uczniów Jezusa - Mateusza i Jana nie mam zamiaru odrzucać.

Kazanie na Górze jest moim sposobem na życie i instrukcją jak uzyskać zbawienie..nikt tutaj tego nie zaneguje i nie odrzucił nauk Chrystusa. Jeśli tak się stanie to i mnie tu zabraknie.

Ale wiem, że do tego nie dojdzie wbrew twierdzeniem osób postronnych.

CHRYSTUS JEST DROGĄ I ŻYWOTEM..NIKT NIE PRZYCHODZI DO OJCA JAK TYLKO PRZEZ NIEGO.

PROSTE! Smile
avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 20:05
Message reputation : 100% (3 votes)
Odnosnie tego czy Isus jest Bogiem. Jeżeli to mówi sam Isus to sprawa rozwiązana. Jesliby to były słowa Chrystusa to wypowiedział je jak już był u Boga a nie tu na ziemi i dlatego to byłoby rozstzygające. Jest to w objawieniu i są to słowa ...własnie kogo? Anioła czy Isusa?
biblia mesjańska napisał:(7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.

(Cool A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon.

(9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej,Bogu oddaj pokłon!

(10) I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest.

(11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.

(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.

(13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.

Jan upadł do nóg anioła ale dalsza tresć wskazuje że był to we własnej osobie sam Isus!
Tak to rozumie
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 20:40
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:18, w całości zmieniany 1 raz
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 20:47
Kurczę, faktycznie tak może być... Shocked
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 23:59
Andrzej... piękne znalezisko.

Dwa zdania na szybko...

Jeżeli Słowianie to Izrael - obowiązuje nas Tora i powinniśmy być wyznawcami Tory a nie Chrześcijanami. Uczniowie Pawła to Chrześcijanie. Apostołowie byli wyznawcami Tory, podobnie ja Chrystus. Powinniśmy Go naśladować.

Szatan zrobił z przyjścia Mesjasza wielki hałas i uczynił z niego Boga, unieważniając Torę.

Dołożył mnóstwo listów Pawła i dwie fałszywe Ewangelie.

Pytanie. Dostałeś przekaz pieniężny pocztą.

Komu dziękujesz? Listonoszowi czy osobie, która wysłała ten przekaz?

Oczywiście obie osoby spowodowały, że przekaz otrzymałeś, ale osobą główną jest właściciel pieniędzy.

Chrystus wykonywał w doskonały sposób wolę Ojca i dlatego polecił nam modlić się do Ojca i dziękować za wszystko.

Miłujesz Isusa Chrystusa? Bądź posłuszny Mu, naśladuj go także w Torze i módl się do Ojca!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 08:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja nie mam żadnych wątpliwości co do poselstwa Chrystusa. Ewangelia ma na tyle jasne przesłanie, z którego wynika, że Bóg Ojciec jest większy od swego Syna Jezusa, iż spekulowanie jakoby było inaczej na podstawie własnej interpretacji kilku wersetów, które niczego wprost nie mówią to zwyczajne tworzenie dogmatów.

Mam przyjaciółkę w Niemczech, kobieta po 40, katoliczka bardzo wierząca. Ona również była zdania, że Chrystusa jest Bogiem. Oczywiście jej tok rozumowania był oparty o doktrynę "św.trójcy", ponieważ nie badała ona Biblii i nie znała w ogóle Ewangelii.

Całe to myślenie ma właśnie korzenie w KRK, który zrównał Ojca z Synem i dorzucił do tego trzecią osobę Ducha Świętego.

Należy więce mieć świadomość, że ta doktryna może mieć nadal silny wpływa na myślenie wielu osób. Szatan o tym dobrze wie i postanowił uderzyć w ten punkt.

Trzeba również wziąć pod uwagę to, co krytykują przeciwne nam obozy, a mianowicie odrzucenie ewangelii pawłowych, czy np. Księgi Estery.

Pamiętajmy, że obecny Kanon Biblijny został poskładany i udostępniony przez przedstawicieli Wielkiej Nierządnicy, którzy celowo umieścili w nim "kąkol", a wiele innych ksiąg ukryli jak Ks. Henocha, czy Jaszera!!

Chrystus wyraźnie zapowiedział to w "przypowieści o dobrym i złym siewcy"!!

Widać więc, że ów "kąkol" nadal ma wpływ na myślenie wielu braci i sióstr i zmieni się to gdy nadejdzie nasz Zbawiciel Chrystus.

Nie sądzę jednak, by Ojciec kogokolwiek ukarał za to, że rozumuje inaczej. Wątpię, by Ojciec potępił kogoś, ponieważ uwielbiał Syna  nieświadomie czyniąc Go Bogiem, niczym Ojca..wszak Ojciec ma być uwielbiony w Synu i uznanie synowego poselstwa jest uznaniem Woli Ojca..nie ma więc sprzeczności!

Mam podobne odczucia co do Tory i Starego Przymierza.

Nigdzie nie jest napisane, że Stare Przymierze zostało odwołane..przecież to było przymierze zawarte z samym Narodem Wybranym!!

Chrystus przyniósł Nowe Przymierze zawarte na podstawie jego krwi już z całym światem, a nie tylko Ludem Bożym, otwierając tym samym drzwi do Królestwa Bożego innym narodom!! To bardzo ważne by to zrozumieć!!

Tak więc nas - potomków Jakuba, nadal obowiązuje Stare Przymierze jak i 10 Przykazań, aczkolwiek Chrystus jako nasz nowy Król nadany przez Ojca, jest dokładną wykładnią Prawa i drogą do zbawienia. Jest naszym Królem i Zbawcą i należy mu się podpożądkować..proste!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 10:37
Message reputation : 100% (1 vote)
Poznanie Prawdy

Niestety atakujesz mnie ostro i bez jakichkolwiek dowodów.

Nie będę cytował ponieważ jest to zbędne w obliczu braku dowodów na cokolwiek.

Po prostu piszesz swoją prywatną opinię i bez udokumentowania ona warta zero.

Pozwólcie że nieco wyjaśnię pewne rzeczy ze swojej strony.

Kiedy poznałem Biblię jako Świadek Jehowy, byłem oszołomiony 'Prawdą'. Potem okazało się że nie wszystko jest prawdą. Szukałem właściwej religii i nie znalazłem. Zacząłem głębiej poznawać Biblię i poznałem ją dosyć dokładnie i mam w pamięci wiele wersetów, tak z NT ja i ze ST.

To powoduje, że kiedy przedstawia się cokolwiek, mam od razu albo potwierdzenie, albo negację w postaci znanych mi wersetów.

Długie lata byłem przekonany ze cała Biblia jest natchniona przez Boga włącznie z listami Pawła. Nawet mi na myśl nie przyszło, żeby podważać z niej cokolwiek.

Ale z dostępem wielu innych Chrześcijan do Internetu zacząłem poznawać inne punkty widzenia i poznałem kilka lat temu wiele materiałów na temat fałszywego apostoła Pawła.

I to spowodowało dla mnie wielki problem rozterkę.

Miałem wielu czytelników i widzów na YTube i wiedziałem, że kwestionowanie Pawła przysporzy mi wiele kłopotów.

Miałem więc dylemat.

Czy w zakłamany sposób nadal rozpowszechniać bzdurzy Pawła, czy też zachęcić braciom najbardziej miłującym PRAWDĘ do bardziej wnikliwego zapoznania się z tekstami biblijnymi.

Oczywiście, że wiedziałem, że będę miał przeciwko sobie niemal wszystkich przywódców religijnych i będą masowe ataki na mnie.



Drogi Poznanie Prawdy.

Jakoś nie razi cię to, że Rafał odrzucił Ew. Marka, prawda?

Stanąłeś po jego stronie i bezpodstawnie widzisz rzekome nasze ataki na niego.


Niestety posługujesz się kłamstwem na forum publicznym i owych ataków nie potrafiłeś nam zacytować.

A grupa Rafała wyzywa nas - ze mną włącznie od kłamców, satanistów, masonów i Bóg jeden wie od czego jeszcze.

Nie przeszkadza ci taki oszczerczy język i takie umiłowanie 'prawdy'?

A przeciwko nam nie potrafiłeś umotywować ani jednego zarzutu. Bezpodstawne zarzuty, to... oszczerstwa!

Wracają do Pawła, miałem odwagę i czelność nie tylko stanąć przeciwko Pawłowi i ujawnić jego kłamstwa i bezzasadność posłuszeństwa wobec grzesznego człowieka, fałszywego apostoła.

Stanąłem twardo przeciwko fałszowi i zacząłem polegać tylko i wyłącznie na słowach Boga i Syna. Zachęcałem i nadal zachęcam innych.

Nie dbałem o swój 'honor' czy reputację przed ludźmi.


Jedyna opinia, z którą się liczę to opinia Boga.

Wierzę, że Bóg mnie za taką postawę wynagrodził obdarzając niezwykłym przywilejem poznania Jego planu zbawienia Narodu Wybranego.

Owo zrozumienie przyprawiło mnie o wielki szok ponieważ czegoś takiego nigdy się nie spodziewałem.

Do dzisiaj trudno jest mi w to uwierzyć, że Bóg umożliwił mi zrozumienie czegoś, co On sam nazwał w Objawieniu wielką tajemnicą.


Od tego momentu wielu takich jak Rafał może mnie oszczerczo oskarżać, nie dbam o to ponieważ służę Bogu i to zrozumienie mnie przekonało, że Bóg to wysoko ocenił a ja staram się odrzucić wszelkie pokusy pychy czy zarozumiałości i nadal walczyć o Prawdę Bożą a nie o prawdę ludzką.

Nie ma znaczenia ile blogów prawdziwych czy fałszywych będzie mnie oskarżać czy szczuć innych na mnie.

Jeżeli uważasz, że się mylę w kwestii zrozumienia owej Bożej tajemnicy - udowodnij publicznie.

Napisz artykuł i przedstaw dowody że moja interpretacja tych proroctw jest błędna i przedstaw prawidłową.

Albo... po prostu zamilcz, jeżeli nie masz niczego mądrego do powiedzenia.

Jeszcze jeden bezdowodowy atak na mnie czy na kogokolwiek na tym forum, a przywilej pisania zostanie ci odebrany.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 14:11
Message reputation : 100% (2 votes)
Ja mysle w ten sposob, Isus nie jest bogiem skoro byl czlowiekiem. Nasz madry Bog kolejny raz ogral szatana pokazujac mu ze rodzaj ludzki tez moze byc doskonaly tak jak Isus. Czyli szatan chce i od poczatku stworzenia chcial zeby rodzaj ludzki nie istnial ale Isus w ludzkiej postaci z polecenia Boga Najwyzszego udowodnil ze czlowiek jest najpiekniejszym dzielem boskim wbrew temu co sadszil szatan.
avatar
danielkd
Liczba postów : 14
Join date : 15/09/2015
Skąd : Bolesławiec

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 15:10
Message reputation : 100% (1 vote)
W pierwszym zdaniu prośba, jeżeli mój post nie wnosi nic do sprawy lub z grubsza jest bez sensu to zgadzam się na jego usunięcie. Uważam, że może w temacie powyższym będzie tylko kilka słów, ale chcę i moje słowo dorzucić teraz...

Moi drodzy BRACIA I SIOSTRY (podnoszę głos bo już mnie nosi nieco)... Chcę powiedzieć, przestańcie się drapać.
Moja wypowiedź jest jak najbardziej w obronie Henryka, ale bardziej w obronie NAS tu wszystkich. Ja mam taką ''specjalną funkcję'', że jakoś szybko jestem w stanie wyłapać zmianę tonu wypowiedzi tematycznej u ludzi. Jestem tu z Wami już baaaaardzo długo, przynajmniej cztery lata. Nigdy nie pisałem, ponieważ uważam, że jak nie mam czegoś mądrego to powiedzenia to się nie odzywam, a że też nie mam takiego poznania prawdy jak niektórzy z Was to się nie uzewnętrzniam bo i po co, ale... Pierwsza zmiana w dyskusji na forum była podczas tematu kształtu ziemi, a mianowicie specjalista od ''ziemi wewnętrznej'', zaczął wg mnie gadać od rzeczy, aż mi się czytać odechciewało, tych jego wywodów. Następnie po krótkim czasie, łubudu i co widzę, iż został usunięty z forum. I w podobny sposób zaczęła się ''walka'' pomiędzy innymi użytkownikami forum jak widzimy obecnie. Teraz moi drodzy to samo dzieje się z Rafałem. Czy jest on wtyką czy nie ?? Pojęcia nie mam i nie mam ochoty się w to wdrażać. Nie znamy się... Jego złe słowa w stosunku do nas tutaj będących forumowiczów, nie ''obejmują'' mnie zupełnie. On do tej pory nawet nie wiedział o moim istnieniu, a więc nie mógł mnie obrażać. Dajmy sobie z tym spokój...
Ale do rzeczy. Każdy ma swoje opinie, ale nie jest to powodem, aby gubić drogę, którą tutaj sobie obraliśmy na forum. Heniek sam nie raz dał do zrozumienia, że nie ma monopolu na wiedzę, więc po co obrażać i jego i nas. Macie swój pogląd, to fajnie... Dyskutujmy, a nie obrzucanie się błotem. Ja tak to widzę. A, z całym szacunkiem dla Ciebie Heńku, bardzo łatwo dajesz się wciągać w takie podejście do sprawy. Chociaż i tak już mniej jak kiedyś ;-) hehehehe.
Mam takie przekonanie, zresztą jeszcze nawet jak śmigałem co niedzielę do kościółka, będąc katolikiem, że nie ma takiej możliwości, że Bóg i Isus to jedna i ta sama osoba. A dogmat trójcy świętej to już w ogóle jest bez sensu... Może nie mam takiego zrozumienia, ale nie sądzę, aby Bóg (Boże, wybacz mi, jeżeli bluźnie przeciw Tobie teraz), miał rozdwojenie jaźni. Słowa wypowiedziane przy stwarzaniu też nie są dla mnie żadnym problemem... Wiemy, że przed stworzeniem człowieka istniał już Isus i aniołowie i skoro stworzenie człowieka było pięknym planem Boga to dla czego nie mogli być przy tym WSZYSCY obecni. Zresztą wydaje mi się, że dla tego szatan zbuntował się przeciw Bogu, ponieważ dla niego to było uwłaczające, że Bóg tak się zachwyca człowiekiem. Wy jak się cieszycie z jakiegoś rodzinnego wydarzenia to zamykacie się w ciemnej piwnicy i tam w duchu się zachwycacie czy chcecie, aby jak najwięcej osób o tym wiedziało ??!! Takie pytanie retoryczne.
A dla osób, które mają inne podejście do wyżej omawianego przez nas tematu to naprawdę polecam metodę, którą ja zastosowałem na początku mojego poznawania Prawdy i dotyczącego ziemskiej Matki Isusa, Marii. Po prostu ugiąłem moje kolana i otwarłem moje serce do Boga, a dalej w kilku słowach powiedziałem, że proszę o zrozumienie dla tej drogi i na wszelki wypadek przestaję się modlić do Marii i jeżeli się nie mylę to ona w swej ''wielkoduszności'' będzie w stanie mi wybaczyć niż świadczyć przeciw Bogu i nadal modlić się do niej. A jak temat teraz wygląda to wszyscy wiemy i razem z innymi biegałem z ulotkami przeciw Królowej Niebios...
Będę już kończył bo dużo moich słów, a mało treści...
Ale na koniec, Bracia i Siostry. Jeżeli macie inne zdanie co do tego ''Czy Isus jest Bogiem'', to nie obrzucajcie czy to mnie czy innych złym słowem, a dyskutujmy w temacie. A może zastosujcie moją metodę ze zdania powyżej.

I jeszcze raz, jeżeli mój wywód jest nie na miejscu to usunąć można śmiało...
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 16:01
Odniosę się więc od początku do postu Henryka. Znowu mi usunęło (odświeżenie strony). Następnym razem będę w notatniku pisał. Teraz z telefonu odpowiadam. Ale mniejsza..

A więc Henryku...
Zarzucasz mi brak dowodów?! Ja wystarczająco dużo Ci ich dałem, wystarczyło logiczne myślenie, to wszystko oraz oparcie o Słowo Boże.
A Ty?! Śmiesz twierdzić, że ja nie dałem dowodów?! To twoja opinia, mógłbym cię powtórzyć. Niemniej ja mam jakieś oparcie o to co istnieje. A twój przekład Biblia Mesjańska? Nadal nie dałeś papierów na ukończenie jakiejkolwiek szkoły językowej greki, hebrajskiego.
Ani nie odpowiedziałeś na inne zarzuty odnośnie twej działalności i nic nie sprostowałeś tam gdzie powinieneś dawno, czyli strona zbawienie, kanał na YT. Mógłbym napisać poraz kolejny post wcześniejszy. Twoje refleksje, wywody nie mają żadnego oparcia i to nie jest oszczerstwo,  to prawda! Mógłbym powtórzyć to samo. Póki nie dasz żadnych dowodów na swoją wiarygodność. I musisz to zrobić publicznie, na swoim forum! Narazie przykro mi to stwierdzić, gmatwasz i kombinujesz z Pawłem, Jezusem, z Nowym Testamentem, z Objawieniem Bożym. Jeszcze napisałeś o tym Izraelu?! Od razu pomyślałem o tych co wspierają Izrael i witrynie biblia.webd.
Nie tędy droga Bracia i Siostry czy Naśladowcy Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, BOGA MOCNEGO.. Zobaczysz, zobaczycie jak tak dalej będziecie negować i to nie tyczy się tylko tego forum, to nie zostanie wam prawie nic. To jest pewne. To jest ostrzeżenie, apel do wszystkich. Chyba naprawdę nie zdajecie sobie sprawy dokąd zmierzacie i dlatego nie zamierzam milczeć. Trzeba uświadamiać i przestrzec przed niszczeniem Słowa Bożego, opluwaniem, deptaniem, darciem a może nawet coś gorszego (w sensie duchowym).

Jeśli chodzi o zarzuty jakobym wspierał Rafała Kudrańskiego, itp.
Ja tylko zgadzam się z panjezusjedynadroga.pl w kwestii boskości Jezusa i na tym się skupiłem, bo taki jest temat. Nie chcę w jednym temacie pisać o wszystkim. Zostawię może to na inny temat, artykuł. Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek negacji części/fragmentów Pisma Świętego. Już to pisałem. Poniekąd mam nadzieję, że Bóg wybaczy te negacje czy nie czytanie, itp. Np. ap. Paweł może być trudny do zrozumienia i można w jakiś sposób rozumieć że niektórzy wolą prostsze Słowa Boże, choć jest to 'trochę' droga na skróty. Jeśli będzie inaczej to wszyscy negujący macie problem, ty też Henryku! Niemniej wierzę że Bóg spojrzy na wasze intencje, ale też owoce, oby bo naprawdę daliście wiele wkładu na początku i myślę, że będzie miało to znaczenie na Sądzie Bożym.

Czytelnicy, zauważcie teraz co się stało. Zostało mi zarzucone, że rzucam oszczerstwa na pana Henryka szczególnie z jego strony.. Czy nie ma już nikogo kto kieruje się ścieżką prostą bez kombinowania na tym forum?
Rozumiem, że jest to jakiś przejaw manipulacji, pychy. Nie chcę osądzać, ale tak to wygląda. A spotkałem się z podobnymi ludźmi i właśnie tak działali, ażeby wszystko było po ich myśli i byli niemili gdy coś złego im mówiłem, zwracałem uwagę. To co teraz piszę jest analizą i refleksją na temat działalności Henryka i jego podopiecznych.

Jeszcze raz odsyłam do mojego wcześniejszego postu, jest na stronie 5.

Henryku i wszyscy czytający to oraz członkowie tego forum, zastanówcie się jeszcze raz. Ponownie nad tym co robicie ze Słowem Bożym. Czy nie ma już nikogo kto kieruje się ścieżką prostą bez kombinowania na tym forum? Kocham Boga, kocham was Bracia i Siostry, ale kłamstwa nienawidzę, nie ścierpię go.
Pamiętam wcześniejszą działalność Henryka, była naprawdę niezwykła, głęboko tkwiła w mej pamięci, głęboko poruszała i czułem taką czystość, lekkość. Nie dziwmy się temu, bo przekaz był mógłbym powiedzieć nawet "pod przewodnictwem Ducha Świętego". Teraz tego nie czuję Henryku. Czy ktoś w ogóle czuję? Chyba tylko stagnację i zagubienie, taką szarość, itp. Można tyle mądrości i doświadczenia zmarnować.. Na rzecz demonów, Szatana?! Czy byłoby to dobre stwierdzenie?! Znając przebieg tego co zaszło w "biblijnym" chrześcijaństwie, to chyba coś w tym jest! A agendy, Chazarscy Żydzi, syjoniści, sataniści niemniej jednak nie oszukujmy się działają. I niewiemy gdzie, nie mamy pewności. Dlatego czuwajmy wszyscy!
Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni. Tymczasem czekam na wasze dowody nie tylko tu, ale wszędzie w postaci cytatów z Biblii tej która ma zatwierdzenie, była opracowana przez specjalistów i zajmujących się językami Biblii, znających choć jeden z nich. Tylko nie z Biblii Mesjańskiej. Poza tym brakuje tu ścisłego wytłumaczenia tych kwestii, kompatybilnego. Na razie jednak do tego nie doszło i nie wiem czy dojdzie kiedykolwiek już.


Ostatnio zmieniony przez Poznanie Prawdy dnia 2nd Listopad 2015, 16:36, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 16:03
post do usuniecia


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 16th Styczeń 2016, 21:40, w całości zmieniany 1 raz
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 17:00
Ja czuje i za kazdym wpisem Henryka widze nauke, jak zyc i postepowc..
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 17:21
Poznanie Prawdy..przedstaw rzeczowe dowody! Powtarzasz tylko czyjeś oskarżenia sugerując się nimi, a mam wrażenie, że nie czytasz wypowiedzi innych osób.

Jak na razie robisz to samo co Rafał. Masz tu w tym temacie całą masę dowodów dlaczego wielu z nas myśli tak, a nie inaczej. Póki co skupiasz się na tym by zdyskredytować Henryka i nas, twierdząc, że idziemy w złą stronę..

...skąd pewność, że to Ty się nie mylisz???

Wierzysz w "kąkol" ap. Pawła?? Jest multum dowodów, że to samozwaniec. Jak on może w ogóle mianować się apostołem skoro Chrystus wybrał swych 12 uczniów, a Pawła nie widział nigdy na oczy???

Twoja sprawa..chcesz słuchaj Pawła. My kierujemy się naukami Chrystusa Wink

Wierzysz w słuszne intencje przedstawicieli Wielkiej Nierządnicy, którzy to po swojemu stworzyli Kanon Biblijny złożony z 66 Ksiąg, ale nie uznajesz KRK??

Tego to akurat nie rozumiem, mając dowody przed oczami? Nie mówiąc już o jaskrawej różnicy między naukami Syna Bożego a Pawła.

Niestety, ale tak działa kontrola umysłu.

Może to jednak w Twoim myśleniu jest problem, a nie w naszym?

Tym bardziej, że większość udzielających się tu forumowiczów wyraziło się jasno odnośnie tematu bez jakiegokolwiek wpływu administratora forum.

Wielu wyraziło swoje własne zdanie i nie ma mowy o manipulacji. To jest zrozumienie prostego przekazu Chrystusa u prostych ludzi.

Ale oczywiście nie zabraknie złośliwych komentarzy o agenturze i innych bzdurach..heh, ręce opadają :/
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 17:38
Poznanie prawdy specjalisci od biblii to ci sami co od ziemi kuli wiecej nie trzeba pisac..
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 17:40
Jeszcze do Poznanie Prawdy...

Proszę Cię, przeczytaj jeszcze raz Ewangelię Mateusza (uważam, że to najpiękniejsza Ewangelia) i bez sugerowania się czyimiś twierdzeniami i dogmatami, powiedz czy jakkolwiek po jej przeczytaniu odnosisz wrażenie, że Chrystus jest tą samą osobą co Bóg Ojciec.

Oczywiście nie da się tego wywnioskować, ponieważ Ewangelia Chrystusowa jasno daje do zrozumienia, że Chrystus jest Synem Boga Ojca, a nie Bogiem Ojcem.

I ja się tego trzymałem od zawsze wbrew wcześniejszym założeniom Henryka..mimo to jakoś go wcześniej nie szkalowałem. Wiedziałem, że w końcu zdejmie pawłowe okulary i zauważy błąd w swym myśleniu.

I tak samo teraz nie mam zamiaru nikogo innego szkalować, ale te zarzuty i podejrzenia już mnie irytują..

...więc odpuście sobie tą śmieszną 'wojnę o prawdę', ponieważ przeczycie tym samym naukom Jezusa, które rzekomo wyznajecie.

Ja to widzę jak w sekcie ŚJ zbudowanej na pawłowym kąkolu..

..."nie uznajesz dogmatu? To jesteś odstępcą i Bóg na pewno Cię potępi!"....tylko kto wymyśla te dogmaty?? Inni ludzie..!

Tak właśnie wygląda cała ta "rafałowa akcja"..niestety Sad
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 17:47

Nie będę się powtarzał już w kwestiach na które odpowiedziałem we wcześniejszych postach.
Mnie interesuje prawda... Tą którą Henryk niegdyś głosił!
Jeśli chodzi o Pawła, to napisałem że trudny ma przekaz, więc jeśli ktoś woli prostsze Słowa Boże, Mateusza, Jana, kto komu zabroni. Ja wolę Jana, Mateusza z pewnością i raczej początkującym polecam te prostsze słowa. Czy one wystarczą? Z pewnością chyba tak.
A to, że większość pisze tu po stronie Henryka, nic dziwnego. Za bardzo mu zaufali. A dowodów nadal brak. Obserwatorze, weź proszę nie kłam. Dowodów nie ma i nie było! Nadal na nie czekam! Nie sugerujcie się amatorską Biblią Mesjańską! Też mogę sobie skopiować całą Biblię i coś dopisać, pozmieniać dla własnej doktryny. Ale tego nie robię! I nie zamierzam. Np. tam gdzie pisze normalnie w Biblii: Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. W amatorskiej Biblii Mesjańskiej Henryka pisze: (5) Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i władza jest na jego ramieniu, imię jego: Posłaniec Wielkiej Rady, Sprowadzę bowiem na książąt pokój i zdrowie dla niego.
Iz 9: 5

Trzeba mieć kompetencje by tłumaczyć Biblię. Znać języki w których była pisana. A Henryk ich nie ma.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 18:19
Message reputation : 100% (3 votes)
Wiecie jak dochodzi do takich sytuacji jak teraz to az boli mnie serce.
Bolało jak odszedł Rafał i inni ,teraz zaczyna się znów z Poznaniem Prawdy .
Czy nie możemy zrozumieć ze wszyscy kochamy Boga i chcemy jak najlepiej?
Czy każda dyskusja musi się kończyć stwierdzeniem ze ten służy szatanowi czy inny?
Moze się kiedyś okazać ze nasze poglądy były mylne albo ze inni nie mieli racji.
Taki jest ten świat a szatan tylko się cieszy gdy poróżnia ludzi miedzy sobą.
Nigdy do końca nie będziemy mieli 100% pewności czegokolwiek.
Jedynym pewnikiem jest sam Bóg i Jego Syn.

Czytając pierwszy raz Biblię byłam pewna ze Syn tez jest Bogiem.
Jednak im byłam głębiej tym wiecej miałam wątpliwości .

Zanim ten temat tu się pojawił ktoś kiedys zadał mi pytanie czy Chrystus jest Bogiem i nie wiedziałam co odpowiedzieć.

Dzisiaj nie neguję boskości Chrystusa ale doskonale rozróżniam Boga od Jego Syna .
Całą cześć i chwałę oddaję Bogu ( nie Synowi)zawsze w imieniu Isusa Chrystusa.
Myślę że Chrystus nie bedzie mi miał tego za złe .
W ten sposób nie łamię przykazania a Chrystus przecież też całą chwałę oddawał tylko i wyłącznie Bogu.
Jeżeli kiedyś bezspornie Bóg ujawni nam że sobie życzy by Jego umiłowanego Syna traktować na równi z Nim Samym wtedy też tak zrobię.

Równie dobrze może się okazać że wszystko w Piśmie Świętym zostało zmienione i co wtedy?
Najważniejsze miłujmy się nawzajem i unikajmy sporów!!!

Liczy się tylko miłość , zrozumienie i akceptowanie się nawzajem .
Wszystko inne rozstrzygnie sam Bóg .

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 18:31
Message reputation : 100% (1 vote)
Czyli interesuje Cię prawda, którą głosił Henryk, zamiast prawdy zawartej w Ewangelii Chrystusa??

Poznanie Prawdy napisał:
Ja wolę Jana, Mateusza z pewnością i raczej początkującym polecam te prostsze słowa. Czy one wystarczą? Z pewnością chyba tak.

"Chyba", czy "z pewnością"...?? Odpowiedź w naszym przypadku jest oczywista!

Nie zarzucaj mi kłamstwa..dlaczego niby tak twierdzisz??

Dowody masz w całej Ewangelii i jeśli nie dostrzegłeś przytaczanych przez nas, to czego w takim razie oczekujesz podpierając się jednym wersetem z Izajasza??

To ma być dowód???

Aha..trzeba mieć kompetencje? Zapewne...do rozumowania trzeba je również posiadać??

No bo jak ktoś tworzy dogmaty jak np. Rafał i chce narzucać je innym to pewnie musi mieć kompetencje. Pewno takie same jak przywódcy KRK, którzy stworzyli podobne dogmaty.

Wiesz, w czym tkwi Twój problem Poznanie Prawdy??

Że szukasz tutaj przekonania, czy potwierdzenia zarzutów innych, wrogich nam osób lub wymownego dowodu, że są one bezpodstawne.

Chcesz, żeby inni Cie przekonali jakbyś sam nie miał swego zdania? Czyli dasz wiarę w to czy tamto na podstawie dowodów innych ludzi??

Nie rozumiem Twojego podejścia do tematu, ale widać, że wszystko tu się sprowadza do tego by pogrążyć Henryka.
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 19:08
A ja nie rozumiem waszego podejścia.
Tyle razy piszę to samo i nadal nie mam linków z których Henryk z Szczytyńskim pisali Biblię Mesjańską.
Proszę się nie przekręcać moich słów Obserwatorze.
Chodziło mi o Prawdę Bożą i Ewangelię głoszoną przez Henryka kiedyś. Wtedy to była prawda oparta o Biblię. Dobrym argumentem logicznym jest też, że w takim razie reformatorzy protestanccy się mylili, skoro tyle już fragmentów, części Biblii wywaliliście.
Mnie interesuje prawda, a nie kogoś przekonania, potwierdzenia. A prosiłem o dowody, kontrargumenty i o rozjaśnienie sprawy z artykułami, filmami.

Jeśli chodzi o Ewangelię, wy po prostu ją tłumaczycie po swojemu. A tu trzeba Daru Ducha Świętego i chęci zrozumienia, a nie kombinowanie na swoją modłę.

I kolejne kłamliwe zarzuty jakobym chciał kogoś zdyskredytować. Po prostu proszę o wyjaśnienie pewnych kwestii których nie rozumiem, np. działalności Henryka. Czyli to on powinien mi odpowiedzieć. Bracie nie tak się postępuje z potrzebującym, szukającym.

Wiem, że stawiam sprawę jasno i twardo. Nie poklaskuję i nie poklepuję teraz nikomu i może to kogoś boli. Każdy tu siedzi cicho, niczego nie kwestionuje. Przede wszystkim działalności Henryka. A on nie chce się unizyc jak Brat, boi się tego? Nikomu jeszcze nie wyjaśnił. Najlepiej gdyby zrobił to publicznie. Inaczej stawia go to w sytuacji podejrzanej. Gdyby nie miał nic do ukrycia, to by pisał. Nawet na maile odpowiadał.
Marysia87
Marysia87
Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 19:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Podpisuję się pod Kasią ! Smile

Natomiast Kochani BRACIA i SIOSTRY, proponuję załozyc osobny temat do jakichś OSOBISTYCH DYSKUSJI.
Szkoda, że w wielu wątkach zamiast skupić się na zadanym temacie/pytaniu, tracimy czas na jakieś szarpaniny.
Tak nie powinno być.

Pamiętam, jak jeszcze na starym forum czytałam temat o kształcie Ziemi. Przeglądałam każdy post, aby niczego nie ominąć i traciłam niepotrzebnie czas na czytaniu osobistych przepychanek słownych (było tego spokojnie kilka godzin czytania!). Bardzo mnie to wówczas raziło. Pomijając fakt, że wiele rzeczy nie było na temat, to raziło mnie też takie wzajemne obrażanie się.
Podejrzewam, ze teraz jest podobnie:
Masa osób czyta to forum i chciałaby się skupić na pytaniu: "Czy Bóg=Syn?". Natomiast nie zdziwiłabym się, gdyby wiele z nich opuściło zupełnie ten temat i to forum ze względu na takie przepychanki i komentarze, że "ten na innym forum, czy blogu napisał to i siamto".
Czy nas to naprawdę interesuje?
Mnie interesuje tylko szukanie prawdy, dlatego mam prośbę - wróćmy do głównego tematu, a jakieś osobiste sprzeczki niech się dzieją w innym miejscu/temacie. Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć, co tam "u innych" może wejść do odpowiedniego działu i na własne życzenie może uczestniczyć w tego typu sytuacjach.

Ja nie mam na to ochoty i czasu. Chciałabym powymieniać się wersetami, które mogą nas doprowadzić do prawdy...
I w imieniu reszty niezarejestrowanych czytelników proszę o skupieniu się na najważniejszych rzeczach.

Smile

avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 20:02
Marysiu,
Ale to sekcja priorytetowa, nie doktryny, więc nie ma powodów do oburzania. Niestety innej sekcji nie było, do której pasowałoby to, więc wstawiłem tutaj. Być może założę kolejny temat osobny.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 20:02
Masz rację Marysia.

Poznanie Prawdy..jeśli mówisz o dowodach Henryka,  co do źródeł z których czerpał informacje do tłumaczenia Biblii, przepraszam Cię. Faktycznie, to on musi udzielić Tobie odpowiedzi.

Jeśli zaś chodzi o dowody z Biblii, to trzebaby sprawdzić inne wydania skoro masz wątpliwości do powyższego tłumaczenia.

Trzeba również zapytać, jakiej postaci dowodów chcemy szukać?

Problem tkwi w tym, że nigdzie nie będzie napisane wprost, że Chrystus jest Bogiem Ojcem i że to jedna i ta sama osoba.

Teraźniejszy dogmat, że Ojciec i Syn to jedna i ta sama osoba są również oparte o indywidualną interpretacje wersetów, w których nic jasno nie wskazuje - Ojciec to Syn, a Syn to Ojciec.

Dlatego, moje pytanie - jakich dowodów zatem szukać Twoim zdaniem??

Pomyślałem, żeby zrobić zestawienie wersetów z innej Biblii, nie mesjańskiej, w których są słowa Syna lub Ojca świadczące (na ludzki rozum) o tym, że są to osobne postacie (np. wersety gdzie Jezus wyraża się jasno, że posłał Go Ojciec, że wykonuje Wolę Ojca, że Ojciec jest większy, albo gdzie Ojciec mówi coś o swym Synu itp. [rozumiecie o co chodzi]) a wersetami, które sugerują lub mówią, że jednak Ojciec i Syn to jedna i ta sama osoba.

Oczywiście w grę wchodzą tylko słowa Ojca i Syna...żadnych ludzi! Żadnego Pawła, Łukasza, czy nawet Tomasza, który uwierzył dopiero na samym końcu.

Chodzi o to, że tylko słowa Ojca i Syna są na prawdę słuszne i prawdziwe..ja ludzkich interpretacji nie uznawałbym w tym wypadku.

Wtedy, mając takie zestawienie można coś ustalać, zamiast wybierać sobie wygodne wersety z własną ich interpretacją.

Co Ty na to Bracie?? Ja również pragnę Prawdy, ale musimy odłożyć te bezsensowne zarzuty i podchody na bok, gdyż zwyczajnie rozwalają dyskusję.
Marysia87
Marysia87
Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 23:48
Message reputation : 100% (1 vote)
W innym swoim poście https://zbawienie.forumotion.com/t121p30-czy-jezus-jest-bogiem#3431
próbowałam udowodnić, że Ojciec i Syn to tak naprawdę dwie różne osoby. Zagadką pozostawało jedynie nazewnictwo: czy Syn również jest Bogiem (Bogiem Synem)?

Wiele kolejnych ciekawych wersetów podaje nam Objawienie Jana.

Zacznijmy jeszcze raz: dogmat Trójcy zakładał, że Syn Boży było to wcielenie samego Boga tu na Ziemi, czyli, że Ojciec się przeistoczył na jakiś czas w Syna i umarł.
W tym założeniu, Syn, po swoim wniebowstąpieniu powinien ponownie połączyć się w jedną osobę z Ojcem (bo ten element człowieczy zniknął). W Niebie nie powinno być już rozdziału między Synem, a Ojcem - oboje powinni być jedną istotą, czyż nie?
Czy tak w rzeczywistości się stało?

Co pokazuje nam Jan w swoich objawieniach?
Obj 4:
(1) Potem widziałem, a oto drzwi były otwarte w niebie, i głos poprzedni, który słyszałem, jakby głos trąby rozmawiającej ze mną, rzekł: Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem.
(2) I zaraz popadłem w zachwycenie. A oto tron stał w niebie, na tronie zaś siedział ktoś;
(3) A Ten, który na nim siedział, podobny był z wyglądu do kamienia jaspisowego i karneolowego, a wokoło tronu tęcza, podobna z wyglądu do szmaragdu.

Na Tronie siedzi BÓG Ojciec.
Dalej możemy przeczytać, że przed Tronem Bożym jest jeszcze 24 innych tronów, a na nich 24 starców w złotych koronach. Pojawia się także czworo postaci z wieloma oczami.

Dalej wszystkie te osoby oddają pokłon Bogu i mówią: (11) Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało.

Dalej dowiadujemy się, że "Ten na Tronie" ma w ręku księgę, której nikt nie może otworzyć. Nagle pojawia się jednak nadzieja:
5:(5) A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.

Wtedy obok Tronu pojawia się Baranek i co robi?
(7) I przystąpił [BARANEK], i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,
(Cool A gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych.
(9) I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,
(10) I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.
(11) A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci, i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy;
(12) I mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.
(13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.
(14) A cztery postacie mówiły: Niech się stanie. Starcy zaś upadli i oddali pokłon.


Widzimy, że Bóg i Baranek to dwie RÓŻNE osoby, ale OBU należy się cześć i chwała!

Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.


Potem wiele razy następuje rozdzielenie na: Boga zasiadającego na Tronie, oraz na Baranka (Chrystusa), np:
7:(10) I głosem donośnym tak wołają: Zbawienie u Boga naszego, siedzącego na tronie i u Baranka
14:(1) Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach. - Ojciec i Syn mają różne imiona.

Ciekawe są również wersety podane przez Andrzeja. Kłopot leży kto faktycznie wypowiada te słowa, ponieważ dalej czytamy, jak Chrystus mówi, że on sam posłała swojego Anioła, aby świadczył te rzeczy.
Natomiast, czy gdyby Isus to mówił, byłoby to sprzeczne z innymi wersetami Objawienia, gdzie wszyscy oddają cześć zarówno Bogu, jak i Barankowi????
To zależy, od jakiej chwili będą oddawać mu cześć.
Możliwe, ze chodzi o moment zaczęcia się Królestwa w Niebie? Wtedy nic ze sobą nie koliduje, ponieważ Isus mógł zabronić oddania sobie pokłonu w czasie, kiedy Jan ma wizję, a Syn Boży nie objął jeszcze władzy.


_______
po raz kolejny polecam fajny zbiór różnych przekładów Biblii http://biblia.info.pl/biblia.php - łącznie z Septuagintą, Króla Jakuba oraz chyba wszystkimi polskimi przekładami.
Podobno najlepszym polskim przekładem jest stara biblia gdańska.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 23:54
Ostrzegałem cię Poznanie Prawdy.

Zarzucasz mi kłamstwo że znam starożytne języki i żądasz dowodu w związku z Biblią Mesjańską.

Czytałeś przedmowę do niej? Oczywiście że nie.

Pozbawiam cię prawa do pisania na tym forum. Wystarczy zamętu, jaki tutaj wprowadzasz.

Gwoli ciekawości, znam nieźle angielski i tłumaczyłem JEDYNIE z angielskiej wersji Septuaginty Brentona a nie z języków starożytnych.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
anowi
anowi
Liczba postów : 99
Join date : 18/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

3rd Listopad 2015, 01:30
Warto wziąć pod uwagę również ten werset.

Obj. 3:2
Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem.
Sponsored content

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 4 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach