Go down
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4620
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi. Empty Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi.

24th Październik 2015, 04:51
Message reputation : 100% (1 vote)
http://www.myvideo.ge/v/2441057

Była satanistka o Halloween: "święto czcicieli szatana"


Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi. Mid_7118
fot. Gerd Pfeiffer / voller Ernst/Forum

Była satanistka
Deborah Lipsky twierdzi, że Halloween to ważne święto dla czcicieli szatana. Jest to bowiem drwina z uroczystości Wszystkich Świętych. Dodaje także, że nawet niewinny strój naszych dzieci przebierających się za aniołki chodzące od domu do domu i zbierające słodycze, w gruncie rzeczy naraża je na poważne demoniczne działanie.

 
Lipsky doświadczyła ogromnego cierpienia jako dziecko. Była osobą autystyczną, co tylko frustrowało nauczycieli i narażało ją na ciągłe szykany i ośmieszanie ze strony rówieśników. Stale towarzyszyły jej negatywne emocje. Odczuwała samotność i wściekłość.

http://www.pch24.pl/byla-satanistka-o-halloween,7118,i.html


W tym linku jest ciekawy artykuł.

www.ceszke.pl


Halloween, czyli pogańskie święto boga śmierci i kult potępionych  Temat Halloween budzi coraz więcej emocji, pod wpływem których padają nie zawsze racjonalne argumenty za bagatelizowaniem zjawiska lub jego piętnowaniem. Jak więc jest naprawdę z tym „świętem” i czy może być ono traktowane jako zagrożenie. Święty Paweł w pierwszym Liście do Tesaloniczan pisze „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1 Tes 5, 21-23).

Zatem zbadajmy o co chodzi z tym Halloween.

Etymologia słowa Halloween wiąże się z angielskimi słowami All Hallows’ Eve, co oznacza w dokładnym tłumaczeniu Wigilię Wszystkich Świętych, jednak nie odnosi się do tradycji chrześcijańskiej. Halloween wywodzi się z kultury celtyckiej, w której zmarli traktowani byli jako część społeczności, znajdująca się w zaświatach. To święto od początku miało charakter duchowy. Data 31 października oznaczała dla plemion celtyckich pożegnanie starego roku i powitanie nowego z racji zakończenia żniw. Celtyccy kapłani, nazywani druidami, czcili w tym dniu w szczególny sposób boga śmierci Samhain, składając mu ofiary. Niektóre źródła podają, iż zdarzało się, że druidzi składali ofiary również ludzi. Według celtyckich wierzeń, w tym czasie złe duchy wędrowały po wsiach dokuczając ludziom, zaś składane ofiary za dusze potępione miały pomagać w ich uwolnieniu. Nie miało to nic wspólnego z zadumą nad przemijaniem ani refleksją nad sensem życia. Halloween w zupełnie inny sposób niż Dzień Wszystkich Świętych oswajał ludzi ze śmiercią i rzeczywistością demoniczną. Nieodzownym elementem Halloween były odstraszające czarne stroje, których celem było zmylenie złego ducha, aby potraktował człowieka w nie przebranego jak „swojego” i pozostawiał go w spokoju.

Warto zwrócić uwagę, iż chrześcijańska uroczystość Wszystkich Świętych do ósmego wieku obchodzona była w maju, jednak ojcowie Kościoła widząc rozprzestrzeniające się praktyki Celtów, postanowili przenieść obchody Wszystkich Świętych w miejsce święta Samhain, nadając mu wymiar prawdziwie chrześcijański. Obchodząc uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy cześć ogromnej rzeszy ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym. Poprzez nich uwielbimy Boga, który jest źródłem wszelkiej świętości. Z kolei w Dniu Zadusznym wspominamy zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu, którzy jeszcze nie mogą wejść do nieba i czekają na wypełnienie Bożej sprawiedliwości.

Tymczasem obecnie obserwujemy wyraźny powrót pogańskich praktyk, nadal istnieje grono ludzi celebrujących festiwal śmierci, co więcej w ostatnich czasach możemy zauważyć zmożone zainteresowanie tym pseudo świętem. Zostało ono dzisiaj totalnie skomercjalizowane i jest podawane w zabawnej i przyjaznej formie w wielu szkołach, a nawet przedszkolach. Nadal jednak głównie koncentruje się ono na ciemności, śmierci, strachu i złu. Ludzie z uśmiechem na ustach przebierają siebie i swoje dzieci za wiedźmy, kościotrupy, szkielety, śmierć i wilkołaki, powtarzając pogański rytuał druidzkich kapłanów. Część społeczeństwa zasłania się stwierdzeniem, że to tylko dla zabawy, bo przecież nie traktują tego poważnie. Być może, ale szatan na pewno swoje święto traktuje poważnie. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że również dzisiaj amerykański Kościół Szatana, najstarsza satanistyczna grupa wyznaniowa, założona przez Antona Szandora LaVey’a wymienia Halloween jako jedno z trzech swoich najważniejszych świąt (obok święta własnych urodzin oraz Nocy Walpurgii, również wiązanej z kultem zmarłych i złych duchów). W Biblii Szatana LaVey’ przyznaje, że to właśnie w noc 31 października duchy zmarłych i demony są szczególnie aktywne i mają szczególną moc. Media na całym świecie podają co roku informacje o ofiarach tego święta, składanych z ludzi i zwierząt na czarnych mszach, spalonych kościołach oraz innych przykładach degradacji człowieka.

Podsumowując, mam nadzieję że w tym artykule przedstawiłem, że Halloween to nie jest tylko pozór zła. W Wigilię Wszystkich Świętych bierzemy szczególną odpowiedzialność nie tylko za zbawienie swojej duszy lecz również za zbawienie duszy naszych dzieci. Nie dajmy się omamić pozorem niewinnej zabawy, uczestnicząc w karnawale śmierci, gdzie głównym wodzirejem jest sam szatan. Ten wieczór powinien być dla chrześcijan czasem dziękczynienia i uwielbienia Boga za zwycięstwo nad szatanem, śmiercią i piekłem oraz czasem modlitwy za zmarłych i za tych, którzy tej nocy tak lekkomyślnie oddają się w ręce zła. Wszystko co robimy, róbmy na chwałę Jezusa Chrystusa, a nie na chwałę złego.

Źródło - http://www.prawdziwe-oblicze.pl/halloween-czyli-poganskie-swieto-boga-smierci-i-kult-potepionych/

Warto ostrzegać innych przed konsekwencjami... ewentualnego opętania!

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi. Empty Re: Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi.

10th Grudzień 2015, 08:36
Może nie koniecznie dokładnie w temacie ale uważam ze warto zwrócić na to uwage czym kończy sie zabawa w egzorcyzmy. Pięciu obywateli Południowej Korei - wśród nich dwóch 15-latków - zatrzymano we Frankfurcie z podejrzeniem o pobicie 41-letniej kobiety ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło podczas odprawianych przez nich egzorcyzmów - podała miejscowa prokuratura.

Pięciu obywateli Południowej Korei - wśród nich dwóch 15-latków - zatrzymano we Frankfurcie z podejrzeniem o pobicie 41-letniej kobiety ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło podczas odprawianych przez nich egzorcyzmów - podała miejscowa prokuratura.Do zbrodni doszło we Frankfurcie nad Menem/FRANK RUMPENHORST /PAP/EPA
Pięcioro zatrzymanych należy do rodziny ofiary - także obywatelki Korei Południowej. Uważali, że kobieta była "opętana przez demona". Przywiązali ją do łóżka i bili godzinami, by "wypędzić z niej diabła" - wynika z danych prokuratury.

Wśród zatrzymanych jest 44-letnia kobieta, jej 21-letni syn i 19-letnia córka oraz dwóch 15-latków, z których jeden jest synem ofiary.

Jak pisze agencja AFP, powołując się na niemieckie media, zatrzymani od sześciu miesięcy przebywali na terenie Niemiec.

Druga domniemana ofiara tych samych sprawców została odnaleziona w garażu domu wynajmowanym przez grupę. Ofiara żyje, jednak jest odwodniona i w stanie hipotermii.

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 24
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi. Empty Re: Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi.

10th Grudzień 2015, 18:43
Nie zdziwiłbym się w takim przypadku jakby to oni byli opętani a tamta ofiara byłaby niewinna No


Poza tym nie nazwałbym tego egzorcyzmem. Raczej po prostu pobiciem i znęcaniem się nad czlowiekiem.

Mateusza 6

(24) Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie.

Raczej służyli mamonie Twisted Evil . a Jak nam Chrystus mówi :

Mateusza 12

(24) A gdy to usłyszeli faryzeusze, rzekli: Ten nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów.

(25) A Isus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.

(26) A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?

(27) A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi.

(28) A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.


Demony możemy wypędzić tylko dzięki Bogowi i Chrystusowi . Jam wiemy na sam widok Chrystusa uciekały gdzie pieprz rośnie.. albo w świnie Very Happy

Każde inne wyganianie demonów innymi " demonami" czy to pod postacią Maryi, świętych etc. jest bezskuteczne . Evil or Very Mad

mateusza 12

(43) Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.

(44) Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, stąd wyszedłem i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.

( czyli czystym bez demonów ale dalej żyjący w grzeszny sposób )

(45) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.

Prawdziwy egzorcyzm i to skuteczny jest dopiero wtedy kiedy wygoni się demona/demony i dana osoba nawróci się i przyjmie Boga  do swego życia , zacznie przestrzegać przekazań  oraz nimi żyć. bounce

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi. Empty Re: Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi.

31st Październik 2016, 14:23
Dzisiaj Halloween.

Chrońmy nasze dzieci przed niebezpieczną zabawą_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Sponsored content

Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi. Empty Re: Celebrowanie Halloween to oddawanie czci szatanowi.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach