Mój blog i nowy wpis

+28
huberkinky
Tabitha
anileve
Lotion
Aleksander
Iraeneus
Gregor
Edwedere
Odrodzony
efraimita
polskapaw
Jacek86
Liksar
Marysia87
Mutu
Olo
Kropla
damian
Milosc
Bushi
Obserwator
Cyryl
Rafal81
Hugo
lusia
Kasia
Poznanie Prawdy
Henry Kubik
32 posters
Go down
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

14th Luty 2019, 12:36
Message reputation : 100% (2 votes)
Ja jednak pozostaję przy tym, co napisałem wcześniej, że Isus nie nakazał nam teraz powtarzania tego gestu z chlebem i winem dokonanego podczas ostatniej wieczerzy, bo gest ten miał jedynie podkreślić znaczenie słów Isusa o spożywaniu Jego ciała i piciu Jego krwi, które są jedynie metaforą oznaczającą kierowanie się codziennie Jego słowami płynącymi z Jego nauki, czyli Jego przykazaniami w postaci co najmniej dekalogu.

Gest ten natomiast, będący od czasu jego wykonania przez Isus częścią wieczerzy paschalnej, będzie moim zdaniem powtarzany dopiero w królestwie Bożym, które nastanie na ziemi dopiero po powrocie Isusa na ziemię.

Być może będzie on adresowany wyłącznie do apostołów, proroków i 144.000 wybrańców.

Zaś domniemanie, że Isus polecił jednak dzisiaj powtarzanie tego gestu, choć z pewnością nie powiedział On słów podanych jedynie przez Pawła i Łukasza, jest moim zdaniem bezpodstawne, bowiem ono nie znajduje wyraźnego potwierdzenia w Ewangeliach Jego prawdziwych apostołów Mateusza i Jana.
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

15th Luty 2019, 13:05
Message reputation : 100% (2 votes)
Andrzej, jeden z braci którego znam z grupy Prawo Boże którą zakładałem, na fb napisał coś takiego:

Isus nie jadł w wiadomym czasie paschy .Gdyby to zrobił w dniu 14 Kłosów naruszyłby nakaz zakonu Mojżesza. Starałem się dokładnie przebadać ten temat i jeżeli się mylę proszę natychmiast mnie skorygować.(Bez Łukasza I Marka)

Święto przaśników i pascha zostało ustanowione na zapamiętanie zdarzenia wyjścia z Egiptu i w tym także złożenie Panu corocznej należnej ofiary.W dzień 14 Kłosów Izraelici dostali nakaz przygotowania a następnie przed wieczorem zbliżającego się dnia 15 Kłosów zabicia ofiary dla Pana( Wjs 12:6 )której krwią pomalowali odrzwia swoich domów(Wjs12:7). Po zmierzchu rozpoczynał się następny dzień i w nocy dnia 15 Kłosów ofiarę należało upiec i zjeść do rana tegoż samego dnia 15 Kłosów(Wjs12:8 ). To dzień 15 stawał się dla Izraelitów dniem uroczystego święta w którym nie wolno było pracować do rana zjedzono baranka i rozpoczynał się 7 dniowy okres świąt zwany przaśnikami w którym składano ofiary ogniowe.(Liczb28;24)Ofiarę spożywano z ziołami i chlebem bez zakwasu których składniki również należało przygotować w dniu 14 Kłosów.(Liczb28;24) Tak więc Pascha rozpoczynała się 14 dnia przygotowaniem zabiciem i złożeniem ofiary i toczyła się dalej15 dnia- do rana należało zjeść ofiarę Nie muszę chyba mówić że dzień u Izraelitów zaczynał się nie tak jak u nas o północy.Gdybyśmy chcieli używać terminów z biblii to dzień zaczynał się od tego co zaczyna się po zmierzchu a więc wieczora(początek nocy)nocy ,poranka (początek dnia)i dnia aż do zmierzchu. Sprawdźmy teraz co się stało w czasach Isusa.W dniu 12 Kłosów Isus mówi do uczniów Mat 26:2 “Wiecie, że za dwa dni będzie Pascha i Syn Człowieczy będzie wydany na ukrzyżowanie. “Co jeszcze wiemy że nie przypadnie to na dzień 15 ponieważ było to święto w którym do rana jadło się baranka lub koziołka.Mat 26:5 Mówili jednak: Tylko nie w święto, aby nie powstały rozruchy między ludem.

Dalej mamy taki cytat Mat 26:17 A w pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali: Gdzie chcesz, abyśmy ci przygotowali wieczerzę paschalną?

Jest to oczywiste zakłamanie tłumaczenia ponieważ pierwszy dzień przaśników przypadał 15 i było to już święto a Isus leżal wtedy w grobie. Sprawdziłem tekst grecki i okazuje się że pada tam słowo prote-πρωτη I jest to celownik a nie dopełniacz co znaczyłoby że uczniowie chcieli CZYNIĆ przygotowania wieczerzy PIERWSZEMU dniowi przaśników tj nadal 15 dniowi Kłosów po zmierzchu. Zakonu się nie wypełniało .Językiem greckim Zakonu się strzegło i czyniło.Jest to ważne ponieważ zawsze jak pada stwierdzenie dotyczące np co robić w stosunku do zakonu to używane jest właśnie słowo czynić a nie wypełniać .Wypełnia się proroctwa albo morze rybami w biblii .W septuagincie są to dwa inne słowa. Piszę to dlatego aby uciąć spekulacje na temat co Isus miał na myśli kiedy w Mateuszu powiedział że chce czynić paschę ze swoimi uczniami.

Isus nie zaprzeczył i posłał aby mu przygotować salę po to aby mógł CZYNIĆ paschę.Nie jeść tylko czynić. Co dalej? Kiedy rozpoczął się dzień 14 Kłosów był to tzw. dzien przygotowania Isus usiadł przy stole ale nie po to żeby jeść paschę bo ofiara miała być zabita dopiera przed zmierzchem dnia który miał nastąpić a zjedzona w nocy następnego dnia tj 15 Kłosów: Mat 26:20 A gdy nastał wieczór, usiadł przy stole z dwunastoma uczniami. W tekście tym ani teraz ani potem nie pada słowo że jedli paschę . Był to dzień przygotowania i to co czynił Isus było czynieniem nakazu Mojżeszowego związanego z przygotowaniem ofiary Wjs 12:5 Ma to być baranek bez skazy, samiec jednoroczny. Może to być baranek lub koziołek.

Wjs 12:6 Będziecie go przechowywać do czternastego dnia tego miesiąca; i zabije go całe zgromadzenie zboru izraelskiego o zmierzchu. Zapewne uczniowie Isusa już przygotowali na wieczór jakiegoś baranka ale zdziwieni byli kiedy Isus mówi Mat 26:26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i, odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje".
Mat 26:27 Następnie wziął kielich i, odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: "Pijcie z niego wszyscy;
Mat 26:28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. Isus w dzień przygotowania przygotował w ten sposób dla nich ofiarę która dopiera ma być zabita a krew wylana .

Co dalej? Po pojmaniu Isusa w nocy zaprowadzono go do Annasza I Kajfasza a wczesnym rankiem do pretoerium .Jan 18:28 Od Kajfasza zaprowadzili Jezusa do pretorium. A było to wczesnym rankiem. Żydzi sami jednak nie weszli do pretorium, aby się nie skalać, lecz aby móc czynić Paschę. Pamiętacie że aby móc czynić paschę trzeba było być nie skalanym .Pewni Izraelici w biblii kiedy skalali się zwłokami mogli ją czynić dopiero po miesiącu.A więc wg Jana był to nadal 14 dzień Kłosów rano przed paschą. Następnie Jan pisze że Jan 19:14 Był to dzień przygotowania Paschy, około godziny szóstej. I rzekł do Żydów: "Oto król wasz!" Zaś po śmierci Jezusa mamy taki przekaz Jan 19:31 Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat — ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem — Żydzi prosili Piłata, aby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. “Dzień szabatu przypadał właśnie na pierwszy dzień wielkiego święta przaśników 15 Kłosów w którym do rana spożywano ciało ofiary paschalnej i rozpoczynał się 7 dniowy okres świat w którym składano ofiary ogniowe i jedzono przaśniki do 21 dnia .Wjs 12:18 Moim więc tokiem rozumowania Isus nie jadł ofiary z baranka przyjadając chlebem nie zakwaszonym tylko normalną wieczerzę na rozpoczęcie dnia 14 Kłosów podczas której czynił przygotowania do paschy której celem sam się stał.

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

15th Luty 2019, 16:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Lotionie pogratuluj Andrzejowi kolejnego świetnego odkrycia. Bartek dał również ciekawą odpowiedź:


Wygląda bardziej na to, że Isus nie tyle chciał aby na jego pamiątkę odprawiano paschę, ale aby tak jak on czynić przygotowanie.
A co było sensem przygotowań?
ZACHOWANIE SIEBIE W CZYSTOŚCI.
Czyli mamy się przygotowywać, dbać o czystość duszy aż się dokona to co Bóg zapowiedział.
Przed świętami Izraelici musieli również prać swoje szaty. Teraz odnieście to do tego co pisze apokalipsa o ludziach którzy wyprali swoje szaty.

No właśnie, wygląda na to, ze cała pascha i przygotowania do niej jakie wykonywali Izraelici były także przygotowaniami do przyjścia Mesjasza Isusa, który dokonał doskonałej dla Boga ofiary.

Zobaczmy te słowa:

Mat 26 napisał:(27) Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;
(28) Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów. 


Zobaczmy pascha była świętem starego przymierza. Tymczasem Isus wykonał innego rodzaju paschę, bowiem sam został złożony w ofierze, czyli dokonał nowego przymierza z Izraelem.

No właśnie te nowe przymierze, polega na duchowej, wewnętrznej przemianie aby wykonywać prawa Boga. 

Czy zatem jest sens obchodzić Paschę wg starego przymierza, czyli spożywać przez 7 dni zioła i chleb bez zakwasu a potem zabić i zjeść baranka lub kozła bez skazy???

Przypominam przymierza to nie to samo co prawo.

Prawo jest niezmienne ale przymierza można zawierać zrywać oraz odnawiać. 

Przymierze to umowa pomiędzy Bogiem a Izraelem. Przymierze zawiera zapisy tej umowy czyli prawo i przykazania oraz inne zapisy, dotyczące świąt i innych zapisów. 

Zobaczmy te słowa Boga:


Izajasza 1 napisał:(1) Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jeruzalemu w czasach królów judzkich: Uzjasza, Jotama, Achaza i Hiskiasza.
(2) Słuchajcie, niebiosa, i uważnie przysłuchuj się, ziemio! Gdyż oto Pan mówi: Synów odchowałem i wypiastowałem, lecz oni odstąpili ode mnie.
(3) Wół zna swego właściciela, a osioł żłób swego pana, lecz Izrael nie ma rozeznania, mój lud niczego nie rozumie.
(4) O narodzie grzeszny, ludu pełen grzechów; opuściliście Pana, i prowokowaliście Świętego Izraela.
(5) W co jeszcze można was bić, gdy nadal trwacie w odstępstwie? Cała głowa chora i całe serce słabe.
(6) Od stóp do głów nic na nim zdrowego: tylko guzy i sińce, i świeże rany; nie opatrzone ani nie przewiązane, ani nie zmiękczone oliwą.
(7) Wasz kraj pustynią, wasze miasta ogniem spalone, plony waszej ziemi obcy na waszych oczach pożerają; spustoszenie jak po zniszczeniu Sodomy.
(Cool I pozostała córka syjońska jak szałas w winnicy, jak budka w polu ogórkowym, jak miasto oblężone.
(9) Gdyby Pan Zastępów nie był nam pozostawił resztki, bylibyśmy jak Sodoma, podobni do Gomory.
(10) Słuchajcie Słowa Pana, książęta sodomscy, przysłuchuj się uważnie wskazaniu naszego Boga, ludu Gomory!
(11) Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar - mówi Pan. Jestem syty całopaleń baranów i tłuszczu karmnych cieląt, a krwi byków i jagniąt, i kozłów nie pragnę.
(12) Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego żądał od was, abyście wydeptali moje dziedzińce?
(13) Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
(14) Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.
(15) A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.
(16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!
(17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!
(18) Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.
(19) Jeżeli zechcecie być posłuszni, z dóbr ziemi będziecie spożywać,
(20) Lecz jeżeli będziecie się wzbraniać i trwać w uporze, miecz was pożre, bo usta Pana tak powiedziały!


Zobaczmy sam Bóg powiedział, dlaczego znienawidził nawet obchodzenia paschy przez Izraelitów!

Ponieważ ich uczynki względem bliźnich były złe.

A co głosi Isus???


Mat 5 napisał:(17) Nie myślcie, że przyszedłem unieważnić prawo albo proroków; nie przyszedłem unieważnić, lecz wypełnić.
(18) Bo zaprawdę mówię wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z prawa, aż wszystko to się stanie.
(19) Ktokolwiek unieważnił by jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
(20) A mówię wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszy, nie wejdziecie do Królestwa Niebios
(21) Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.
(22) Ale ja wam mówię, że każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, pójdzie pod sąd, a kto powiedziałby bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień Gehenny.
(23) Gdybyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,
(24) Zostaw dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem wróć, złóż dar swój.
(25) Pojednaj się szybko z przeciwnikiem swoim, dopóki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia.
(26) Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz.
(27) Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.
(28) A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.
(29) Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albowiem będzie lepiej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do Gehenny.
(30) A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie lepiej dla ciebie, jeżeli zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w Gehennie.
(31) Powiedział też: Ktokolwiek by opuścił żonę swoją, niech jej da list rozwodowy.
(32) Ale Ja wam mówię, że każdy, kto opuszcza żonę swoją, wyjąwszy powód wszeteczeństwa, prowadzi ją do cudzołóstwa, a kto by opuszczoną poślubił, popełnia cudzołóstwo.
(33) Słyszeliście także, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, ale dotrzymasz Panu przysiąg swoich.
(34) Ale Ja wam mówię, abyście w ogóle nie przysięgali ani na niebo, gdyż jest tronem Boga,
(35) Ani na ziemię, gdyż jest podnóżkiem stóp jego, ani na Jerozolimę, gdyż jest miastem wielkiego króla;
(36) Ani na głowę swoją nie będziesz przysięgał, gdyż nie możesz uczynić nawet jednego włosa białym lub czarnym.
(37) Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.
(38) Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.
(39) Ale Ja wam mówię: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
(40) A temu, kto chce się z tobą sądzić i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
(41) A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.
(42) Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.
(43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
(44) Ale Ja wam mówię: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.
(45) Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
(46) Bo gdybyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
(47) A gdybyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
(48) Bądźcie więc doskonali, jak Ojciec wasz, który jest w niebie doskonały.


Zobaczmy Isus głosi aby wpierw zmienić postępowanie wobec naszych bliźnich i przestać im czynić źle aby potem móc dawać ofiary Bogu. 

Zobaczmy sam Isus zanim siebie złożył w ofierze wypełniał prawo Boga, uzdrawiał ludzi, przebaczał i czynił inne dobra.

Czyli pokazał nam od jakiej osoby Bóg przyjmie ofiarę czyli jej świętowanie. 

Czyli jak można świętować, dawać ofiarę Bogu mając konflikt z bratem ????

Tymczasem eucharystia jaką promuje Paweł polega na cotygodniowym składaniu ofiary bez patrzenia się czy ktoś jest pojednany z bratem czy nie.

Isus promował czystość ducha a nie ciała, i świętowanie w duchu i prawdzie:


ew Jana 4 napisał:(23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.
(24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

No właśnie o taką cześć i świętowanie Bogu od zawsze chodziło. Te wszystkie święta Izraelitów, Isus doskonale wyjaśnił ich prawdziwe znaczenie swoją misją i ofiarą.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

15th Luty 2019, 18:07
Message reputation : 100% (1 vote)
Tak Cyrylu, napisałem o tym bo samo się narzuca to porownanie. Aby lepiej sobie to zobrazować, zobaczmy te fragmenty:
Wj 19
(9) Potem rzekł Pan do Mojżesza: Oto Ja przyjdę do ciebie w gęstym obłoku, aby lud słyszał, gdy będę rozmawiał z tobą i aby uwierzył ci na zawsze. A Mojżesz oznajmił Panu słowa ludu.

(10) I rzekł Pan do Mojżesza: Idź do ludu i nakaż im, by przygotowali się na święto dziś i jutro i wyprali swoje szaty,

(11) By byli gotowi na trzeci dzień, gdyż trzeciego dnia zstąpi Pan na oczach całego ludu na górę Synaj.

(12) I zakreślisz ludowi granicę dokoła, mówiąc: Strzeżcie się wstępować na górę albo dotykać się jej podnóża. Każdy bowiem, kto się dotknie góry, zginie.

(13) Niechaj nikt nie dotyka jej ręką, bo na pewno będzie ukamienowany albo przeszyty strzałą; czy to zwierzę, czy człowiek, nie pozostanie przy życiu. Gdy odezwie się róg barani, wtedy niech wstąpią na górę.

(14) Mojżesz zstąpił z góry do ludu i kazał się ludowi przygotować na święto i wyprać swoje szaty.

(15) I rzekł do ludu: Bądźcie gotowi na trzeci dzień; nie dotykajcie kobiet.

(16) Trzeciego dnia, z nastaniem poranku, pojawiły się grzmoty i błyskawice, i gęsty obłok nad górą, i doniosły głos trąby, tak że zadrżał cały lud, który był w obozie.

(17) Mojżesz wyprowadził z obozu lud naprzeciw Boga, a oni ustawili się u stóp góry.

(18) A góra Synaj cała dymiła, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu. Jej dym unosił się jak dym z pieca, a cała góra trzęsła się bardzo.

(19) A głos trąby wzmagał się coraz bardziej. Mojżesz przemawiał, a Bóg odpowiadał mu głosem.

(20) A gdy Pan zstąpił na górę Synaj, na szczyt góry, wezwał Pan Mojżesza na szczyt góry i Mojżesz wstąpił.

Ap 7
(9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.

(10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.

(11) A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,

(12) Mówiąc: Niech się stanie! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Niech się stanie.

(13) I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?

(14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

(15) Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.

(16) Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,

(17) Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.

Widzimy kolejną korelację miedzy czasami przeszłymi a tym co nastąpi. Izraelici aby przygotować się na spotkanie z Bogiem musieli wyprać swe szaty w wodzie i się oczyścić. Wielki ucisk będzie kolejnym oczyszczeniem i wypraniem szat aby oglądać oblicze Boga.
Isus również nawiązywał do tego w dając jeszcze inne wytyczne. Mówił on o osobach którym należy umyć jedynie nogi, ponieważ są oni czyści. Były to słowa skierowane do uczniów. Isus zachęca aby utrzymywać się w czystości, a wtedy jedyne co będzie dla nas konieczne to obmycie stóp, które siłą rzeczy Syrię ubrudzą z racji chodzenia po ziemi.

J 13
(1) Przed świętem Paschy, Isus, wiedząc, iż nadeszła godzina jego odejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich, którzy byli na świecie, umiłował ich aż do końca.

(2) A podczas wieczerzy, gdy diabeł wzbudził w sercu Judasza, syna Szymona Iskarioty, zamysł wydania go,

(3) Wiedząc, iż Ojciec wszystko dał mu w ręce i że od Boga wyszedł i do Boga odchodzi,

(4) Wstał od wieczerzy, złożył szaty, a wziąwszy prześcieradło, przepasał się.

(5) Potem nalał wody do misy i począł umywać nogi uczniów i wycierać prześcieradłem, którym był przepasany.

(6) Podszedł też do Szymona Piotra, który mu rzekł: Panie, Ty miałbyś umywać nogi moje?

(7) Odpowiedział Isus i rzekł mu: Co Ja czynię, ty nie wiesz teraz, ale się potem dowiesz.

(8 ) Rzecze mu Piotr: Przenigdy nie będziesz umywał nóg moich! Odpowiedział mu Isus: Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał działu ze mną.

(9) Rzecze mu Szymon Piotr: Panie, nie tylko nogi moje, lecz i ręce, i głowę.

(10) Rzecze mu Isus: Kto jest umyty, nie ma potrzeby myć się, chyba tylko nogi, bo czysty jest cały. I wy czyści jesteście, lecz nie wszyscy.

(11) Wiedział bowiem, kto ma go wydać; dlatego rzekł: Nie wszyscy jesteście czyści.

(12) Gdy więc umył nogi ich i przywdział szaty swoje, i znów usiadł, rzekł do nich: Czy wiecie, co wam uczyniłem?

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

15th Luty 2019, 18:16
Message reputation : 100% (2 votes)
Mam też pytanie (prośbę) do Henryka.
Czy nie dało by się utworzyć nowego tematu o zagadnieniu paschy i przenieść tam lub skopiować wszystkie posty które się tutaj pojawiły?
Myślę że temat jest dość ważny i ciekawy a tutaj może on się za jakiś czas zagubić i rozmyć, a fajnie by było gdyby w każdej chwili można było bez przeszkód do niego wrócić, bo myślę że jeszcze jakieś odkrycia w tym temacie będą i wygodniej by było mieć wszystko uporządkowane.

Kolejna sprawa, to myślę że można by było dodać do forum Andrzeja wspomnianego przez Lotiona i Cyryla (oczywiście jeśli się zgodzi), gdyż uważam, że miałby dużo ciekawych przemyśleń do zaoferowania, którymi często dzieli się z nami na fb, a warto by było aby osoby spoza fb korzystające z forum mogły poczytać o jego odkryciach.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

16th Luty 2019, 08:14
Odnośnie nowego tematu... nie bardzo, ponieważ jest to bezpłatny blog i takie szuflowanie aż prosi się o problemy. Z tych przyczyn najważniejszy rzeczy publikuję na swoich witrynach.

Forum traktuję także jako... wstępny moment pod moje artykuły. Czasami publikuję najnowsze informacje ze świata, ale potem tego żałuję, ponieważ znaleźć je jest bardzo trudno.

Andrzeja mogę przyjąć pod warunkiem, że będzie pisywał po 3 zdania i przerwa. W jednym ciągu nie daje się tego czytać.



PS. Albo coś się zmieniło albo miałem na myśli post kogoś innego. Jeżeli tak to Andrzeja przepraszam.


Dlatego uwaga dla wszystkich, którzy cokolwiek wklejają na forum.


Jeżeli się wkleja, czy małymi literami czy nawet większymi i nie ma żadnych przerw pomiędzy kilkoma zdaniami, czytanie takiego tekstu jest katorgą.


Oderwanie wzroku na minimalną nawet przerwę - na kichniecie powoduje, że mamy spore problemy ze znalezieniem tekstu, który przed chwilą czytaliśmy.


A to zniechęca i to bardzo do czytania takich tekstów. Niestety u nas się to czasami zdarza i nie świadczy to zbyt dobrze o tych, którzy takie teksty wklejają, ponieważ jest to łamanie pewnych pomagających nam czytać teksty. Są one w każdych książkach a w Biblii każde zdanie jest numerowane.

Świadczy to bardzo pozytywnie o tych, którzy chcą dotrzeć do czytelników.


 
Very Happy

Przetłumaczyłem artykuł Svali o Illuminati i wiele się w moich oczach przejaśniło.

Szkoda, że dopiero teraz to wpadło w moje ręce, ale lepiej późno niż wcale.

http://www.proroctwa.com/Svali.htm

W tym artykule jest także kilka bardzo ważnych linków, m.in. do artykułu Johna Todda, także byłego członka Illuminati.

Jest to bardzo interesujący materiał,który o dziwo zgadza się z planem III Wojen Światowych, w szczególności tej trzeciej, która w każdej chwili może wybuchnąć.

Ów plan - zniszczenie syjonizmu i islamu.

Planem Trumpa - syjonisty jest zniszczenie USA poprzez wywołanie wojny domowej, najprawdopodobniej z powodu upadku bankowości w USA.

Czy do tego dojdzie? Najprawdopodobniej tak i w ten sposób nastąpi Wielki Ucisk.

Informacje o Iluminatach są bardzo interesujące ale... lepiej to wszystko przeczytać.

Nie będziemy mieli wielkich złudzeń i moim zdaniem nareszcie wszystko jest jasne.

Zniszczenie syjonizmu to 10-ciu nowych króli czyli niemal upadek Watykanu i Babilonu wielkiego.

Mamy więc bardzo mało czasu na pełne stosowanie się do 10-Przykazań z sabatem włącznie.

Przestudiowałem dosyć poważnie temat tzw. Pamiątki Ostatniej Wieczerzy i napiszę artykuł z wszelkimi dowodami. 

Jedno jest pewne.

Isus nie wydał takiego polecenia.

Ale każdy z nas robi pewne rzeczy, pisze, głosi czy inne pożyteczne rzeczy w oczach Boga i artykuł o tym będzie bardzo pomocny wielu z nas.

Oczywiście, że będzie można o tym podyskutować, aczkolwiek nie jest to przykazanie więc w najlepszym przypadku podzielimy się swoimi opiniami i każdy zrobi to, do czego go popchnie sumienie!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

16th Luty 2019, 22:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

17th Luty 2019, 01:28
Świetnie to ułożyłeś Cyrylu. RAZEM udało się nam rozwiązać taką niezwykłą zagadkę i ponownie Bóg i Syn są wywyższeni, a słudzy szatana i ich główny herszt, Paweł został w pełni ujawniony.

Pamiętam jak walczyłem w temacie o pamiątce z liczeniem dni i zawsze miałem z tym wielki problem z powodu Pawła.

Dopiero wyjaśnienie Andrzeja pokazało nam wyraźnie, ze tzw. Ostatnia Wieczerza nie była Paschą.

Nie ma ani słowa o jedzeniu baranka ponieważ sam Baranek to celebrował ze swymi apostołami i zaraz po tej wieczerzy to On stał się naszą ofiarą, Barankiem za przebłaganie naszych grzechów.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

28th Luty 2019, 10:19
Message reputation : 100% (2 votes)
Skończyłem artykuł na temat Ostatniej Wieczerzy i wszystko jest moim zdaniem jasne.

http://www.zbawienie.com/wieczerza-paschalna.htm

Jednak w powyższym poście jest błąd, to była Pascha, która Isus zakończył w znany nam już sposób.


Mat 26:19  I uczynili uczniowie tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę. 
Mat 26:20  A gdy nastał wieczór, usiadł przy stole z dwunastoma uczniami. 

I jeszcze ten werset to potwierdza.

Mat 26:23  A On, odpowiadając, rzekł: Kto ze mną umaczał rękę w misie, ten mnie wyda.

Zachęcam do uważnego czytania.

Dodam jeszcze jeden szczegół. W paschę był księżyc w pełni. Tymczasem Wielkanoc jest ustalana według dni tygodnia czyli Wielki Piątek NAJPRAWDOPODOBNIEJ jest także nagięty.


Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 1st Marzec 2019, 08:33, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

28th Luty 2019, 18:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja również napisałem artykuł na temat patriotyzmu:
https://cyryl27.wordpress.com/2019/02/28/czym-jest-prawdziwy-patriotyzm/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

1st Marzec 2019, 08:16
Gwoli ścisłości dodam jeszcze werset z Rodzaju na temat dnia, kiedy zaczyna się nowy dzień.

Rodzaju 1:(13) I tak upłynął wieczór i nastał poranek - dzień trzeci.

Cały rozdział mówi na to samo, co jest wysoce sprzeczne z opiniami wielu Żydów, którzy odwrotnie do Bożego punktu widzenia uważają, że dzień zaczyna się od wieczora.

Cały rozdział 1 Rodzaju temu przeczy.

Podane przez ze mnie wersety z Mateusza wyraźnie mówią, że uczniowie przygotowali Paschę, która rozpoczęła się o zmierzchu.

Werset 26, o umoczeniu ręki w misie mówi w domyśle, że chleb maczano i z pewnością nie było to wino ale raczej... sos z przygotowanego wcześniej baranka.

I ten werset także potwierdza zjedzenie baranka czyli Paschę. Isus umarł dnia następnego po święcie Paschy, co także zgadza się z wypowiedzą arcykapłana aby nie zabijać Go w paschę.

Jeżeli będziemy kiedyś oficjalnie celebrowali ofiarę Isusa, najprawdopodobniej będzie to 15 Nissan czyli dzień po celebracji Paschy.

Ale Isus nie celebrował swojej ofiary ale wskazywał na siebie jako ofiarnego Baranka, który miał umrzeć następnego dnia po święcie.

Wynika z tego, że chcąc uczcić ofiarę Chrystusa należałoby to zrobić własnie w dniu Paschy, czyli 14 Nissana a więc 21 Marca!

Ponownie podkreślę, że nie jest to wymóg ani Isusa ani Ojca. Podobnie czynią katolicy aczkolwiek kilkakrotnie dziennie, a także celebrują to inne wyznania oraz Świadkowie Jehowy.

Przypadek Kościoła Katolickiego jest czystą magią lub czarami i należy tego unikać za wszelką cenę.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

2nd Marzec 2019, 07:30
Message reputation : 100% (2 votes)
Znacznie poprawiłem artykuł na temat ewangelisty Łukasza.

http://www.zbawienie.com/ewangelista-lukasz.htm

Jest kilka nowych i mocnych elementów. Zachęcam gorąco do przeczytania.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

3rd Marzec 2019, 09:27
Message reputation : 100% (2 votes)
Wstawiłem dzisiaj dwa artykuły na proroctwa.com

http://www.proroctwa.com/chabad.htm

Naziści pomogli temu rabinowi uciec z Polski - Dlaczego?

Artykuł o tym, jak Żydzi poświęcili swoich aby mieć rzeczywisty Holokaust. Nie mojego autorstwa ale tłumaczenie.

Szokujące w obliczu żydowskich żądań...

http://www.proroctwa.com/patriotyzm-w-czasach-konca.htm

Patriotyzm w czasach końca

O wielkim niebezpieczeństwie walk Chrześcijan po czyjejkolwiek stronie.

Mamy do wyboru więzienie albo.... kto mieczem wojuje ten od miecza zginie.

Czy to oznacza wieczną śmierć? BARDZO PRAWDOPODOBNE!!!!

Wyjaśnienie w artykule bezspornych dowodów na to, że Polacy nie mieli niczego wspólnego z Holokaustem.

Może się to bardzo przydać!!!!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

6th Marzec 2019, 05:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Ostatnio jestem bardzo zajęty. Poprawiłem znacznie artykuł o istnieniu pełnego 12 pokoleniowego Izraela.

http://www.zbawienie.com/12-pokolen-Izraela-nadal-istnieje.htm

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, ze jest to najważniejsza informacja w dzisiejszych czasach na ziemi.

Fałszywy Izrael zwalcza Prawdę agresywnie, a biała rasa nic nie wie o rzeczywistym Izraelu i z powodu dziwnego bodźca zmieniłem drastycznie początek tego artykułu a także przetłumaczyłem go na angielski w Google Tłumacz aby inni mogli to czytać.

Dlatego moim zdaniem jest to najważniejsza informacja na świecie, ponieważ cała narracja sił szatana zwalcza prawdziwy Izrael, morduje go za pomocą aborcji czy imigracji a podstawia nam w zamian Izrael syjonistyczny czyli fałszywy.

Na samym początku artykułu jest link do Google Tłumacz. Ci, którzy znają angielski i znają wielu angielskich Chrześcijan mogliby się tym artykułem dzielić, ponieważ część z każdego narodu rasy białej to Izraelici, którzy o tym nie mają żadnego pojęcia.

Mam wiele angielskich kontaktów, które ten artykuł będą czytać.

Wielu Polaków o tym już wie, ale na Zachodzie nie wie niemal nikt!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

7th Marzec 2019, 21:54
Message reputation : 100% (1 vote)
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

13th Marzec 2019, 08:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Byłem ostatnio bardzo zajęty.

Kilka nowych rzeczy na witrynie. Dałem bardzo interesujący krótki wstęp na pierwszej stronie.

http://www.zbawienie.com/

Podałem linka do najnowszej, bardzo zmienionej wersji artykułu o 12 pokoleniach Izraela.

http://www.zbawienie.com/12-pokolen-Izraela-nadal-istnieje.htm

Napisałem nowy bardzo ważny artykuł moim zdaniem na temat praw Noego oraz możliwości z tego wynikające.

http://www.zbawienie.com/prawa-noachickie-dla-pogan.htm

I zmieniłem ponownie główny artykuł na temat nasienia węża, Wstęp jest moim zdaniem niezwykle dobitny i łatwo zrozumiały.

http://www.zbawienie.com/nasienie_weza.htm

Głownie zmieniony jest początek, który jest moim zdaniem bardzo przekonywujący.





_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

16th Marzec 2019, 11:49
Message reputation : 100% (2 votes)
Ponownie.... skończyłem 2 artykuły.

1. http://www.zbawienie.com/krolestwo-chazarskie.htm

Jakimś dziwnym trafem historia Chazarów nie jest dostatecznie jasna. Dlaczego?

2. http://www.zbawienie.com/antysemityzm-rzeczywiste-przyczyny.htm

Światowa narracja wyjaśnia antysemityzm twierdząc, że jest to chorobliwy objaw ludzi, którzy nie są w stanie zaakceptować tej jednej grupy ludzi na świecie. Według nich jest to niczym nie uzasadniona nienawiść do Żydów, którzy uważają się za Semitów.

Czyżby? Sprawdźmy powody i ich wyjaśnienia.

W artykule zorientowałem się, ze istnieje potężny biblijny i historyczny dowód na błędną doktrynę Pawła.

Powyższe wersety nie mają żadnego potwierdzenia w pozostałych księgach biblijnych. Słowa Chrystusa potępiające plemię żmijowe są ostrym zaprzeczeniem kłamstw rzekomego apostoła Pawła, autora powyższego fałszu!

Gdyby powyższy tekst Pawła był prawdą, Jerozolima nie zostałaby ponownie zburzona.

Bóg nie zmiłował się nad tłumem, który krzyczał - Krew jego na nas i na dzieci nasze. Zgodnie z ich życzeniem ponieśli srogą śmierć w roku 70 n.e..

Sprawdźmy owe niezwykle wymowne wersety!

Gwoli ciekawości - www przy każdej witrynie to po hebrajsku jest VVV czyli 666!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

16th Marzec 2019, 14:10
Można śmiało stwierdzić, że Chrystus był największym antysemitą jaki żył na świecie.

A my jako naśladowcy Chrystusa.. również nimi jesteśmy !

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

16th Marzec 2019, 16:26
Liksar

Można śmiało stwierdzić, że Chrystus był największym antysemitą jaki żył na świecie.

A my jako naśladowcy Chrystusa.. również nimi jesteśmy !

Według ich narracji, oczywiście.

Z tej przyczyny jakakolwiek negatywna wypowiedź o nasieniu węża, z terminem - plemię żmijowe jest... w oczach Żydów antysemityzmem.

Ku chwale Boga i Syna.

To jest ich narracja i ich słownictwo, a nie słownictwo biblijne.

Miłując naszych nieprzyjaciół, jestem dumny z tytułu... antysemita.

Niewielu stać na to i niewielu ma tę odwagę!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

23rd Marzec 2019, 06:38
Message reputation : 100% (2 votes)
Wstawiłem na proroctwa.com nowy artykuł na temat bezprawnych i nie biblijnych rządów syjonistycznego Izraela nad Palestyńczykami.

http://www.proroctwa.com/okupacja-Palestyny.htm

Najwyraźniej Palestyna jest kopią getta!

Wyjaśniłem także i wsparłem wersetami, że siły szatańskie nie zrobią już Narodowi Wybranemu żadnej krzywdy! 

Im gorzej dla świata, tym bliżej do naszego wyzwolenia rękami samego Boga.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

24th Marzec 2019, 11:40
Message reputation : 100% (2 votes)
Dwa nowe artykuły na proroctwa.com

http://www.proroctwa.com/planowana-odbudowa-iii-swiatyni.htm

oraz

http://www.proroctwa.com/antysemityzm-Demokratow-USA.htm

Oba artykuły wskazują na to, że USA pod władzą Trumpa dążą do wywołania III Wojny Światowej.

Od dzisiaj zawsze będę publikował artykuły na obu witrynach. Forum nie jest dostatecznie czytane czy budowane w sposób, który zachęcałby czytelników do szukania czegoś wartościowego.

Ostatnio pisuję niemal sam i w tej chwili zaprzestałem to robić na forum.

W tej sekcji będę wstawiał linki do najnowszych artykułów przez pewien krótki okres czasu. Potem zaprzestanę i tego. bounce bounce bounce


_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

26th Marzec 2019, 05:24
Message reputation : 100% (3 votes)
Zaczyna się wielka kotłowanina na świecie wokół Izraela.

Kolejny artykuł we tym linku. http://www.proroctwa.com/zawansowany-plan-wojny.htm

Do tego linku oraz do spisu najnowszych artykułów mozna dotrzeć z głównej strony - http://www.proroctwa.com/

Na górze jest link - Wiadomości w świetle proroctw biblijnych.

Po naciśnięciu tego linku wskakujemy na listę - http://www.proroctwa.com/index2.htm

Tam są oczywiście daty i tytuły artykułów.

W ten sposób mamy znacznie łatwiejsze poszukiwania takiego czy inne artykułu. Na forum często znalezienie czegokolwiek jest niemal niemożliwe.

Oczywiście będę wdzięczny za podsyłanie mi materiałów odpowiednich dla poruszanych tematów.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

26th Marzec 2019, 22:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

27th Marzec 2019, 09:14
Czyli jedzenie dobrego mięsa jest jednak bardzo zdrowe. :-)

bounce bounce bounce

Kolejny krótki artykuł.

http://www.proroctwa.com/czy-warto-rozpoznawac-Zydow.htm

Czy warto rozpoznawać Żydów. Oczywiście że tak! Dlatego się oni przed nami ukrywają!

W tym artykule zwracam uwagę na absolutne absurdy świata politycznego i wskazuję na to, że bez Biblii świata nie można zrozumieć.

Sami oceńcie, czy napisałem bzdury, czy oni w tym drugim filmie posługują się zupełnie nonsensownym zrozumieniem polityki szatańskiego świata.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

28th Marzec 2019, 11:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Wstawiłem niezwykle dosadny artykuł na temat rzeczywistego Boga żydowskiego.

Artykuł pióra Henryka Makowa - ja to jedynie przetłumaczyłem - jest niezwykle mocny i radziłbym czytać każde zdanie osobno, tak mocny jest ten tekst i wyjaśnia nam tak wiele.

Link - http://www.proroctwa.com/judaizm-szatanskim-kultem.htm

Nieco  pofolgowałem z innym artykułem, który napiszę jutro i skończę w sabat.

Niemnie ten artykuł Makowa wyjaśnia nam pedofilię, masowy seks i na dokładkę zboczony we wszystkich możliwych mediach.

Artykuł ten także wyjaśnia popularność Judaizmu (satanizmu) oraz fakt, że spora część Żydów nie wierzy w to, ze Kabała i Judaizm to dwie strony tej samej monety - czystego satanizmu przedstawianego nam jako Judaizm. Wyjaśni nam także LGBTQ i wszelkie zboczenia, które są na rasie białej wmuszane za pomocą mas... merdiów.

Dodajmy do tego fakt, że wszystkie religie Chrześcijaństwa są kontrolowane przez masonerię lub służby bezpieczeństwa, czyli przez nasienie węża, a zrozumiemy, kto, jak i kiedy sfałszował Biblię a zwłaszcza Kodeks Leningradzki i dlaczego Żydzi plują na Septuagintę.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Sponsored content

Mój blog i nowy wpis - Page 19 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach